Modravsko a Srní – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Modravsko a Srní ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Modravsko a Srní - aktuální zprávy

Vloženo 26.3.2017 22:21
Modrava - Breznik, upraveno. Snih byl mokry, ve stinu zmrzly. Posledni sance na bezky
Vloženo 20.3.2017 12:49
Od nástupního místa všude dostatek sněhu sice mokrý a těžký ale dalo se.V Modravě poprchávalo nahoře na Černé hoře chumelenice jak blázen přesto že není upraveno dá se jezdit dobře i s novými lyžemi.
Vloženo 16.3.2017 22:19
Start v 11 z Modravy na Březník. Čerstvě upraveno, hodně sněhu - mokreho, ve stínu vydržel zmrzlý celý den, hodně lidí. Z Březníku kolem Černé hory k Pramenům Vltavy opět dobrý, potom zpět k Červenohorské nádrži a do Modravy. Žádná místa bez sněhu, vše příjemné a bezpečné, ale v mokrém sněhu dřina. Dnešních 40 km úplně stačilo
Vloženo 16.3.2017 22:02
Kvilda -Filipova Huť - Horská Kvilda - Kvilda. Ráno 7-9 hod. Zmrzlý sníh na skate, místy o hubu, zvláště pod stromy, kde je spousta ledu. Z Filipovy Hutě na H. Kvildu hodně přenášení, od Zlaté Stezky až po Vydří most bez sněhu. Dál do Kvildy čtyři stopy, zmrzlé a rychlé, odpoledne mokré a těžké. Při stávajících předpovědích tato trasa nebude mít smysl.
Vloženo 16.3.2017 21:51
Kvilda - Bučina - Knížecí pláně - Pramen Vltavy - Kvilda. Upraveno strojově, spousta sněhu, i když mokreho, žádná křížová místa. Málo lidí.
Vloženo 13.3.2017 13:42
Dnes trasa: Modrava - Černohorská nádrž - Lovčí skála - Ptačí nádrž - Černá hora - Březník - Modrava. Stopa částečně ledová, na sluníčku taje, ale ani jedno vytáté místo na asfalt. Podle "měřidel" na Černé hoře i na Březníku ještě 60 cm sněhu. Navíc překvapivě vyjela rolba (na zdejší poměry - najela to už i v sobotu). Chce to jezdit po ránu, cca do 11h, a pak na večer cca od 16:30, kdy to začíná přimrzat, jinak je to těžká dřina :)
Vloženo 11.3.2017 20:28
Dnes projeta trasa Modrava - Javoří pila - Tříjezerní slať a Modrava - Březník - Modrava.
Před Javoří pilou několik velmi krátkých úseků s asfaltem, vesměs možno objet po louce.
Sníh většinou mokrý, ale žádná katastrofa. Nejlepší sníh byl nad stoupáním za Javoří pilou. Od Modravy na nástupní místo směr Březník je třeba jít pěšky, potom sníh bez problémů.
Je smutné, jak sem nikdo nepíše aktuální stav, přitom liduprázdno ve stopě není.
Vloženo 9.3.2017 11:02
Úplně aktuální info je na bilastopa.cz, naposledy jsem tam byl v neděli a trasa z Modravy na Březník byla v pohodě, jinde bych si na Ačkové lyže tak jistý nebyl. V

(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 9.3.: Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda je to ještě někde na Šumavě na jedničkové běžky bez rizika poničení? Chystáme se v sobotu. Poradí někdo trasu s nejlepšími sněhovými podmínkami? Třeba trasa Horská Kvilda - Kvilda - Prameny Vltavy - Bučina a zpět nebo Modrava - Březník nebo Modrava - Javoří Pila - Poledník? Moc děkuji za odpověď!)
Vloženo 2.3.2017 18:24
Ahoj, taky se připojuji k dotazu - bude, myslíte, v sobotu někde v oblasti od Železné Rudy po Volary místo, kde by to šlo na skate na jedničky bez obav o poničení skluznice? Moc díky za jakékoli info. Chystám se na Šumavu z Hradce Kr. a nevím, jestli brát běžky nebo kolo :)


(Odpověď na dotaz uživatele Vladimír z 2.3.: Jak to vypadá na Modravě na běžky co mažete ?)
Vloženo 1.3.2017 13:27
Sníh je vzhledem k teplotám dost měkký,na dvou místech odModravy k Javoří Pile je nutno lyže pár metrů přenést,jinak je trasa celkem slušná až na Poledník,ale asi už je lepší klasika ( s klistrem),na skate už docela náročné-pomalé a nijak si to člověk neužije. Navíc se množí pěší turisti a ty tomu taky nepřidaj... Od Modravy k Černé hoře to celkem jde,terén samozřejmě taky povolený,ale potom od Pramenů ke Kvildě naprostá zoufalost-bordel,minimum sněhu,upravit už to nelze. Pokud něco ještě nepřipadne,tak je to na Šumavě konečná a užijou si to už jen ortodoxní běžkaři-výletníci.
Vloženo 1.3.2017 8:26
Dobrý terén na klasiku i skate z Modravy na Březník. Naopak Zadov-Churáňov už zcela bez sněhu.
Vloženo 31.1.2017 12:45
Pro malé děti je podle mého vhodný třeba úsek z Modravy na Javoří pilu podél Roklanského potoka - 5 km po rovině nebo z Modravy směrem k Březníku podél Modravského potoka (7 km), tam velmi mírné stoupání, zpátky samozřejmě velmi mírně z kopce:). Najděte si to na "mapy.cz" (změňte mapu na zimní).
Vloženo 18.1.2017 9:51
Krásný den všem. Včera (úterý 17.1) jsme dojeli do Prášil, nechali auto na parkovišti pod Slunečnou (neprohrnuté, a byli jsme tam sami). Vyrazili jsme podél silnice do Srní.

Všude téměř metr krásného čerstvého sněhu. Stopa v celé trase byla zřejmě před víkendem strojově projeta, ale od té doby zcela zapadána, takže jsme si razili cestu v jejím zbytku. Nepotkali jsme ani živáčka, a užili si nádherný vzduch a přírodu.

Na Srní nás od smrti žízní a hladem zachránil penzion U Zlatého Srnce s vlastním minipivovarem .... posíláme poděkování, a úsměv.

Moc jsme ti to užili, příště by to chtělo víc času, nastoupat Poledník, a pak teprve do Srní na gáblák, a pak už jen podél silnice rovně auto a domů.
Vloženo 11.1.2017 20:19
Jel jsem z Borovych lad na Knizeci Plane pres Bucinu a prameny Vltavy. Skate spatny, je to soupaz nebo rozbruslit stopu na klasu a i tak se to bori. Mistni radi: mezi Kvildou a Horskou Kvildou a zavodni okruhy u Zadova, konkretne parkoviste "Plane" ( 49.05418°N 13.63364°E ) Zkusim to zitra a dam vedet.
(Odpověď na dotaz uživatele Zuzana z 8.1.: Dotaz: Jsou na Sumave trasy upravene na brusleni/skate, prosim? Pokud ano, ktere konkretne?
Predem moc dekuji!)
Vloženo 8.1.2017 12:56
UŽ JE SNĚHU DOST UPRAVENÁ STOPA ROLBOU JE SRNÍ MODRAVA ZBYTEK PRÝ AŽ V ÚTERÝ.
(Odpověď na dotaz uživatele HANZA z 31.12.: NEVÍ NĚKDO JESTLI SE DÁ BĚŽKOVAT VOKOLÍ SRNÍ?)
Vloženo 30.12.2016 20:45
Na Pláních a Kvildě to moc dobře nevypadalo. Led a na tom asi 2 cm nového sněhu. Překvapivě dobře to šlo z Filipky na Černou horu a dolů k pramenům Vltavy. Jakmile se člověk dostal do lesa, tak byla místy i dost pěkná stopa. (teda ne kolem Bučiny, kde to bylo rozšlapané od pěšáků) Na Černé hoře poctivých 20-30 cm sněhu. Potkali jsme docela dost dalších nadšenců. Závodní lyže bych citlivějším povahám nedoporučoval, ale už jsem jezdil v mnohem horších podmínkách.
Vloženo 28.12.2016 19:31
Byli jsme v Srní, tam ani v okolí a ani na Modravě nic...
Bohužel.
Vloženo 14.11.2016 0:36
Filipovka - Černohorská nádrž - Modravský potok - Modrava - Poledník (po letní červené) - zpět na Modravu - Filipovka.
Sněhu překvapivě dost, 20 - 30 cm, bohužel pluhováno v úseku Modrava - Březník a Modrava - Javoří Pila (přes Tříjezerní slať). Naštěstí se dalo vše pluhované objet vyšláplou stopou v pásu pro běžkaře nebo stopa vede mezi kolejemi od aut. Na úvod sezony naprostá spokojenost. Škoda že nám to od středy roztaje. Kdo můžete, určitě ještě vyražte v pondělí a v úterý.
Vloženo 12.11.2016 9:15
Od vcerejsiho rana snezi, byl mokry snih. Dnes uz prituhlo a stale snezi. Podklad je tvrdy, dnesni snih uz pekny prasan. Vcera trochu odtalo, ted odhaduju 10 cm. Na bezky v okoli Modravy to urcite je, aktualne ve Filipove huti jsem na zadne projete stopy nenarazila, na bursleni ale prohrnute mensi silnice super. Tento vikend ideal na start sezony, hory jsou prazne, pristi tyden je svatek :)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Modravsko a Srní