Jizerské hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2009/2010

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Jizerské hory ze zimní sezóny 2009/2010. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Jizerské hory - aktuální zprávy

Vloženo 29.3.2010 9:11
Z tratí v Jakuszycích jsme projeli jen malou část. Ve výše položených pasážích byl sníh sice vlhký a pomalý, ale bylo ho dost a na tratích se dalo slušně jezdit oběma styly. Zato na stadiónu v Jakuszycích šlo spíše o vodní lyžování.

Populární turistická cesta z Jakuszyc na Orle už slouží spíš pěším turistům, bruslit se tam nedá, ale klasická stopa je pro turisty použitelná a sněhu ještě dost, i když na pár místech bude asi brzy asfalt v celé šíři cesty.

Cestu z Orle podél Jizery k chatě Górzystów je lepší přenechat pěšákům, od kterých je už tak dost rozdupaná. Jak se vjede na první louku, začínají se objevovat místa bez sněhu a přes velkou louku na konci trasy (asi 1 km od chaty) už se jet nedá vůbec. Odbočili jsme tedy nahoru po modré, sníh tam sice byl a zážitek to byl silný, ale šlo spíš o boj než o lyžování.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 29.3.2010 9:08
V okolí Jizerky a Smědavy je sníh sice mokrý a pomalý (což po dešti nebylo překvapení), ale stále je ho dost a na hlavních trasách se dá lyžovat bez problémů. Jak na Promenádní tak na Knížecí cestě (která byla dokonce čerstvě upravena) se dalo dobře bruslit i jet klasicky, dojezd po soušské silnici na Smědavu byl taky bez problému. Jediné víc vytáté místo bylo asi 1km od Mořiny v protisměru trasy Jizerské padesátky, ale asfalt byl jen na polovině cesty. Úseku Mořina - Jizerka po louce jsme se vyhli, okolo bylo dost zeleno.

Cesta ze Smědavy k Předělu a Smrku vypadá sice ze začátku lákavě, ale už před první křižovatkou jsme narazili na asi 100metrový asfaltový úsek, který ani škarpou objet nešel. Na Předěl jsme tedy ani nepokračovali a vraceli se zpátky cestou směrem ke kiosku, trasa byla sice v týdnu krásně upravená a skoro nikdo tam od té doby nejel, ale také jsme se nevyhnuli jednomu krátkému přenášení.

Přejezd z Jizerky do Polska na Orle je se zvýšenou trpělivostí sjízdný - ale neupravený, s minimálně trojím zouváním lyží a v Polsku za Jizerou je cesta rozdupaná a plná jehličí. Nestojí to za to.

Parkovali jsme na Mořině. Původně jsme sice chtěli vyjíždět z Horního Polubného, ale tam už se dá sjet snad jen na travních lyžích. Na parkovišti nad Polubným taky nikdo nestál, ale slyšel jsem, že k Václavíkově studánce se dojet dalo.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.3.2010 10:18
Dle informací z webu v Jizerkách zatím jde slušně lyžovat: "Strojová úprava tratí se plánuje minimálně do tohoto víkendu. Sněhové podmínky jsou dobré, až na pár úseků, kde je nutné přenést lyže." "Spolu s jarním počasím se v některých úsecích objevují vytátá místa - například od Hřebínku na Krásnou Máří. Dbejte opatrnosti při sjezdech - v tratích je velké množství vody." Zdroj: http://www.jizerskaops.cz/
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.3.2010 19:13
Přes noc a během neděle napadl další sníh, což nejlépe dokumentuje včera doporučovaná cesta do Oldřichova - z Bílé Kuchyně byla zapadaná tak, že se těžko dalo poznat, že se tam včera lyžovalo. Úprava většiny tratí proběhla (rolby jsme potkali i během dne), ale nového sněhu bylo opravdu dost, takže jsme se místy bořili i po úpravě, ale i za takových podmínek má lyžování své kouzlo. Nejvýše jsme vyjeli jen k Tetřevím boudám, už od "středních poloh" byly totiž na otevřených místech stopy někde zafoukané a lyžování v okolí Bedřichova nám tentokrát přišlo vhodnější alternativou.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.3.2010 9:04
Krizanovske sedlo - Vyprez po vrstevnici (zo zaciatku nie po cervenej) ktora je v zime asi pretiahnuta, bola stopa zasnezena. Snehu bolo dosť.
Vyprez - Plane pod Jestedem (zlta) stopa tiez bola zasnezena az po asfaltku na Plane kde to bolo pretiahnute pluhom ale s vacsou opatrnostou sa dalo korculovat. Klasika v pohode.
Plane pod Jestedem - U Samalu (modra) pod stromami tenka vrstva snehu a pod nim pekne zmrznutý. Dost tazko sa brzdilo. Stopa rozbita. A ako pise Tava ku koncu vyhnut sa znacenej a prejst k Samalum po okraji luk.
U Samalu - Horní Hanychov (zelena) zasnezena az k lomu. Od lomu uslapana miestami uslapana az na korculovanie.
Na celej trase bol novo napadany sneh cca 5-10cm tipujem.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 13.3.2010 16:21
V noci na sobotu opět připadl sníh, takže tratě dopoledne upraveny nebyly, rolby totiž čekaly, až přestane sněžit. Jeli jsme přes Olivetskou na Bílou Kuchyni a pak dolů do Oldřichova v Hájích, kde nás cca 1km před Oldřichovem překvapil z ničeho nic asfalt na silnici, takže jsme si trošku nadrážkovali lyže. Celkově ale byla trasa z Bílé Kuchyně na Oldřichov to nejlepší, co jsme dnes jeli. Zbytek cesty byla vymlácená stopa ze strany na stranu. Cestou domů jsme však viděli rolbu, takže stav tratí se rychle změní. Odpoledne přestalo sněžit, ale začalo lehce pršet. Déšť ale na sněhu namrzá, takže to bude asi zítra pěkně rychlé.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.3.2010 16:16
Páteční odpolední lyžování z Bedřichova bylo trochu poznamenáno novým sněhem, kterého připadlo cca 5-7cm. Všechny běžně upravovaní tratě v okolí Bedřichova byly upraveny v týdnu, takže podklad pod novým sněhem je solidní a tvrdý. Lyžování tedy celkem šlo. Určitě přijeďte, počasí se nebojte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.3.2010 9:00
V Jakuszycích jsem si zalyžoval výborně. Sněhu dle očekávání spousta a množství upravených tratí nadstandardní (jako nepravidelný návštěvník jsem jich takové množství ještě nezažil). Pomohly víkendové závody, pro které bylo upraveno snad 50 km tratí. Část z nich od neděle už upravena nebyla (třeba železnice Jakuszyce - Harrachov), ale pořád se po nich jezdí slušně. Protože se závod jel bruslením, jsou tratě z této kategorie vhodné zejména pro bruslení, klasická stopa tam skoro není. Ovšem hodně (tak 25 km) tratí bylo upraveno čerstvě a naprosto luxusně pro oba styly, navíc tam ani nebylo moc lyžařů. Třetí kategorií jsou místa, kudy trasa závodů nevedla, z nich jsem projel jen úsek od hraničního přechodu nad nádražím Harrachov k Orle. Tam naopak bruslení za moc nestálo, ale klasické stopy vypadaly slušně.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 8.3.2010 15:06
Pro turistiku-klasiku zase parádní. Sice byly závody, takže omezený pohyb kolem centra, ale byli jste někdy třeba v úbočí nad rašeliništěm Jizery ? Pod Polanou Izerskou se uhne směrem k ČR (Šwierczynec), po 2,5 km se najede na žlutou turist.značku a po ní zpět ke Gorzystowu. Turisticky lahodné 12-13 km kolečko :) Nahoře prašanu dobrých 15 cm !
Jakuszyce a okolí
Vloženo 27.2.2010 20:17
V noci připadl tak 1cm sněhu a zároveň byla upravena velká část tratí Jizerské magistrály - a to snad všude i na bruslení, projel jsem více tratí po skoro celé její délce. V noci mrzlo, takže sníh nijak zvlášť pomalý nebyl. Ale vyplatí se přijet ráno - při odpoledním sjezdu asi v polovině kopce z Rozmezí na Kristiánov se najednou změnil dobře jedoucí sníh na břečku typickou pro jarní počasí, ve které to fakt nejelo (a břečkou se jelo až do Bedřichova).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2010 14:05
Hlavní trasy magistrály jako například Bedřichov, Hřebínek, Čihadla, Kristiánov jsou upraveny dnes čerstvě širokou rolbou, v noci navíc trochu mrzlo, takže lyže jely i docela dobře. Boční cesty magistrály v oblasti Bedřichova jsou obvykle čerstvě projety a jede se na nich skvěle. Některé však byly projety naposledy někdy na začátku týdne, ale včerejší mráz jim pomohl, takže se nich dá jezdit velmi obstojně. (Bílá Kuchyně - Oldřichov, Studené údolí, Jablonecká chata - Pod Prezidentskou).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2010 19:37
Odpoledne se stav tratí v okolí Bedřichova výrazně zlepšil, protože začalo přituhovat. Tam, kde by se člověk během poledne hodně bořil, teď projel v pohodě. Trasa kolem Bedřichovské přehrady (Bedřichov, Nová Louka, Závory, Klikvová Louka, Vládní, Bedřichov) byla OK. Na víkend prý mají tyto trasy opět projet rolbou.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2010 13:53
Tratě ze Smědavy směr Předěl, Paličník a Tišina byly upraveny rolbou naposledy minulý víkend, což je na kvalitě tratí docela znát. Bruslit se dá všude, místy to však chce dobré nervy. Všechny 3 hlavní trasy na Jizerku (Jizerská silnice, Promenádní i Knížecí) jsou upraveny dobře. Darrská cesta od Knížecí k Souši je upravena hezky, pouze to vůbec nejelo. Soušská silnice upravena dobře, zato Pašerácká cesta od Kasárenské na Protrženou přehradu to byl děs. Bruslil jsem, ale při každém kroku se mi hodně bořily lyže. Poté od Protržené kolem Mariánskohorských bud na Knajpu to už bylo o něco lepší, protože tam projel skůtr. Od Knajpy směr Peklo to nevypadalo špatně. Celkově jsem najel asi 50km, ale trvalo mi to s roznosem kontrol 5:30, což samo o sobě vypovídá o rychlosti sněhu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.2.2010 23:14
V Jakuszycích se o víkendu konaly 3 závody ČP v LOBu (lyžařský orieňták). Všechny hlavní trasy jsou krásně upraveny rolbami, to samé platí pro závodní okruhy. Pro zájemce je po lese v okolí stadionu vyjeta poměrně rozsáhlá síť skůtrových cest, která Vám umožní dostat se na místa, která bývají jindy těžko dostupná.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 22.2.2010 23:11
V neděli jsem opět po 2 dnech jezdil na závodních tratích ve Vysokém a změna oproti pátku je neskutečná. Tvrdá, krásně vymrzlá trať po celém 5km závodním okruhu. Klasická stopa vyjeta není, takže klasici mají tentokráte smůlu.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 19.2.2010 21:33
Dnes jsem otestoval závodní lyžařské tratě ve Vysokém. Upraven je 5km okruh s možností zkrácení na několika místech. Trať je projeta rolbou + skůtrem 1 stopak na klasiku. Celkem je to docela měkké a někdy se boří hůlky. Lyžovat se ale dá bez problémů, i když žádná idylka to v mlhavém počasí nebyla.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 15.2.2010 16:19
MAGISTRÁLA v EXKLUZIVNÍM STAVU. Od pátku do neděle jsem projel většinu tras Jizerské magistrály a musím konstatovat, že všechno co jsem jel, je prostě skvělé. Hlavně páteřní trasy magistrály, které jsou projety širokou rolbou, umožňují bruslení bez najiždění do klasických stop a to v Čechách jinde nenajdete. Přijeďte, nebudete litovat.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.2.2010 23:10
Vrchol ještědu na běžkách ne! (silnika samý štěrk a samé auto). Od ještědky na Pláně celkem příjemné, místy po sjezdovkách. Od Plání po Hlubockém hřebeni k chatě u Šámalů doporučuji držet se silničky, nikoli modré značky (hodně divoký terén, na konci prudký sjezd končící v ohradníku). Od Šámalů po zelené značce do Hanychova v prvním úseku prošlapaná stopa, ve druhé /kolem lomů) už dost rošlapané...
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 8.2.2010 14:52
PROSTĚ NAPROSTÁ ŠPICA
Jakuszyce a okolí
Vloženo 7.2.2010 0:19
Jel jsem velký okruh z Bedřichova a v závěru ještě objel Josefodolskou přehradu. Všude krásně upraveno jak na bruslení, tak na klasiku - parádní lyžování. Podobné to bude asi i jinde v Jizerkách. Jen silnice na jižní části hráze přehrady je prohrnutá, ale bez problému se dá jet vyšlápnutou stopou vedle. Kdo rád jezdí na okruhu a pojede klasicky, může vyzkoušet 5km okruh z Bedřichova, který je po sobotním závodě upraven pro klasiku - jsou tam 3 stopy.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.1.2010 20:18
Ve Vratislavicích nad Nisou upravené stopy pro klasiku za hřbitovem,nad koupalištěm a pod Mojžíšovým pramenem!Super!
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 1.2.2010 10:50
Šli jsme na turistiku-klasiku po trase J.-ubocim Wysoke Kopy-Gorzystow-Orle-J.Prasan byl super,ale za techniku tam byla jen "levna ceska sila".Upraveno bylo jen to zakladni kolem zakladny ..Volame posily:potrebujem dobyt Stog Izerski a Smrk !!diky:)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 30.1.2010 23:09
V noci z pátku na sobotu připadlo dalších 25 cm sněhu, takže od středy už celkem 70 cm. Od sobotního rána projely rolby ve prakticky všechny hlavní trasy. Jediná vyjímka je Knížecí cesta od Václavíkovy studánky až k Jezdecké - tam až odpoledne projel skútr s jednou stopou pro klasiku. Rolba projela i trasu z Polubného podél silnice na Mořinu, jelikož tam ale letos projela poprvé, tak se podklad při bruslení hodně boří. Večer připadlo další 4 centimetry a trochu zasypaly stopy pro klasiku.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.1.2010 19:29
Ráno rolba pravděpodobně magistrálu od Jizerky projela, ale odpoledne již na skejt záváté, na klásu udržováno od turistů. Stále fouká a lehký nový sníh se převává sem a tam. Kdo chce bruslit tak silnice na Pešákovnu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.1.2010 18:06
Od včerejška připadlo v Horním Polubném dalších 25 cm sněhu. Celá Knížecí od Václavíkovy studánky až k Hraniční nebyla upravena, nicméně vyšlapaná stopa pro klasiku byla dobrá. Kasárenská a Soušská silnice byla ráno projeta rolbou, od té doby ale připadlo dalších 5 cm a místy zafoukalo, takže na bruslení to moc není. Ve stopě to jelo na Toko LF červené skvěle, stoupací modrý SWIX taky neměl chybu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.1.2010 14:46
V Horním Polubném napadlo přes noc 25-30 cm prašanu. Knížecí mezi Václavíkovou studánkou a Jezdeckou není upravena, nicméně běžkaři už tam prošlapali poměrně pěknou stopu. Dále jsem pokračoval po Knížecí, nahoru po Hraniční ke kiosku a dále po Promenádní. Tento úsek byl projetý rolbou, nicméně od té doby tam připadlo tak pět centimetrů sněhu. Na bruslení to ale docela jde, protože sníh je lehký prašan.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.1.2010 9:45
V Jizerských horách dnes ráno silně sněžilo, ale rolby hned po ránvyjeli jak z Bedřichova, tak i z Jizerky na úpravu hlavních tras magistrály. Zdroj: www.jizerskaops.cz
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2010 23:00
V noci z pondělí na úterý napadl jeden centimetr prašanu. V oblasti od Mořiny po Smědavu projela rolba naposledy v půlce minulého týdne, stopa pro klasiku už není místy optimální, ve stopě se také začaly objevovat místy sklíčka. Na bruslení je to stále dobré, krásně to jede, pouze na Promenádní od Mořiny ke kiosku projelo minulý týden auto a tak povrch není úplně rovný. Sjezd po Jezdecké z hřebene k bunkru je na pár místech vyplužený až na led, kouká tam i pár kamenů. Na Smědavě bude tento týden ve čtvrtek a v pátek zavřeno.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.1.2010 20:20
TOP lyžování, vše super, stopy parádně upravené, pevné, super jak na skate, tak na klasiku. Projeto i více cest než jsme byl zvyklý normálně.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 18.1.2010 23:38
Bílé buky, na skate trochu měkké. Ve stopě to jelo celkem slušně, ale oproti sobotním vymrzlým stopám pomalejší.

Dnes po přeplněné sobotě byl i přes den asi klid, obvodová cesta kolem přehrady kolem 20h skoro netknutá - po uváděné úpravě ráno.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2010 17:23
Dnes jsem byl na tratích okolo Štěpánky, trasy jsou upravené, jen otevřené úseky zafoukané. Lepší na klasiku než na bruslení. Sněhu dost, ale občas někde něco kouká ....
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 14.1.2010 22:37
z nočního bedřichova velkej + malej okruh paráda.. nikde jsem ani hůlkou asfalt nepotkal. na skejt parádně tvrdý, je to vyfoukaný a tak občas lyže ustřelujou, už by to chtělo najet rolbou což je před víkendem v plánu. stopy pro klasiky bych řekl že nic moc.. hlavně to v nich nejede :o) velmi mírně poletoval sníh, -4st v 20h
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2010 17:39
Jablonecký Břízky - asfaltový kolečko, stadion, střelnice v pohodě jak klasika tak skejt. Dá se kroužit i večer :o)
Rolba najíždela i Jindřichovský louky, ale tam je poměrně málo sněhu a moc měkký to je, spíš na kamenačky.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 9.1.2010 21:31
Stopy upravené, sněhu by mohlo být více, zvláště na otevřených místech vyfoukaný nebo naopak nafoukaný, občas kamínky. Celkem dobré lyžování.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 7.1.2010 0:41
Na jizerske magistrale vsude dobrea jizda, dost snehu, jen kolem Krasne Mari tenka pokryvka a hole klouzou misty po asfaltu; celkem dobre stopy, jen na Olivetske hore pri stoupani beze stop, zasnezuje se lopatami. V mlze pres mraz snih skoro vlhky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.1.2010 22:15
Podkladový led zasypal nádherný a hluboký prašan. Na klasiku úplný zázrak. Na skate trošku pomalé. Upravená je kostra Jizerské 50, okolní cesty jsou zatím spíš prošlapané, nebo najeté jen skůtrem. Všude davy lidí, ale třeba na Soušské silnici, nebo Mariánskohorských boudách jen minimum.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.1.2010 17:45
Dnes vyjely poprvé rolby na trasu Jizerské magistrály. Upravena je většina tras, takže uspořádání Jizerské 50 nestojí již nic v cestě. www.jizerskaops.cz
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.1.2010 19:26
Sněžení znamenalo výrazné zlepšení podmínek zejména v níže položených místech (Bedřichov, Nová Louka, Hřebínek, Kristiánov) - už není třeba se bát o lyže. Z Knajpy zpět do Bedřichova jsem to po delší době zkusil přes Hřebínek - od Tetřevích bud k Nové Louce sice byl cítit pod hůlkami velmi blízko asfalt, ale dalo se to - spíše na bruslení, stopa na klasiku v těchto místech za moc nestojí, výrazně lepší je přes Kristiánov.

Kdo nechce potkávat tolik lyžařů a pojede klasicky, může zkusit trasu z Knajpy na Mariánskohorské boudy a dál přes Protrženou přehradu na Kasárenskou. Na klasiku paráda, a když Jizerská OPS upraví stopy (a píše, že je v noci upraví), bude to ještě lepší než dnes. Bruslit se tam dnes nedalo. Kdyby někoho zajímal záznam mé dnešní trasy z GPS na mapě, tak je tady http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=456267
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.1.2010 18:09
Jel jsem klásu z béďova velkej okruh,parádní odraz odbočka na olivajdu, kde je sice míň sněhu, ale jet se to dá a dál po jiz50tce zpět na béďov.Pod slabou vrstvou je led, obzvláště v lese.Ještě by to pár desítek cm chtělo.Padá a to je hlavní.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.1.2010 16:08
Cau, vosky na asfalt ci na kameny nechte doma !!!! Jel jsem velkej okruch + snedava a kasarenskou zpet. Sice lidi je vic nez snehu, ale je to paradni hlavne na brusleni... na klasiku nejsou poradne vyrizle stopy. Na Souske silnici jsem potkal auto s holandanama. Fotili si me a mavali, tak jsem jim chtel podat hulku skrz okynko...chuligani . Jo, a furt chumeli a chumeli...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.1.2010 16:50
Ve výše položených místech začalo sněžit už před půlnocí a připadlo tam možná 5cm - nahoře se lyžuje určitě lépe, než včera. Kdo si může vybrat, odkud bude vyrážet, ať vyjede z Jizerky nebo ze Smědavy a vyhne se okolí Bedřichova - ne že by to tam bylo vyloženě špatné, jen se tam podmínky oproti včerejšku tolik nezměnily, krom toho, že včerejší břečka ztvrdla a sníh je rychlejší. Stopy na klasiku byly v průběhu dne průběžně upravovány na více výše položených trasách, přesný seznam se snad objeví na webu Jizerské OPS.

Nelíbily se mi cesty směrem od Smědavy ke Smrku, rychle jsem se odtamtud vrátil. Cesty s kolejemi od aut, zmrzlé hroudy, žádná stopa. Pouze pro dobrodruhy, kteří nestojí o upravené tratě,,,
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.1.2010 14:31
V Bedřichově celou noc pršelo, ráno připadl poprašek nového sněhu a stále se dá lyžovat. Stav tratí je stále podobný, chce si to dávat bacha a mít kameňačky. OPSka se pokusila upravit tratě skútrem.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.12.2009 16:58
Po nočním dešti a občasném mrholení přes den se sněhové podmínky pochopitelně zhoršily, sníh je mokrý, někde je to spíš taková břečka, ale lyžovat se pořád dá solidně. Líp se na to bruslí, než jezdí klasicky. Jindy problematický úsek z Bedřichova má navozený umělý sníh, který je odolnější vůči dešti, takže tam je to v pohodě. Od rozcestí u Nové Louky, kde už umělý sníh není, začíná nejhorší úsek - zhruba k Blatnému rybníku se občas objevuje asfalt, kameny nebo tráva. Nahoře nad Kristiánovem už je sněhu spousta a muselo by hodně pršet, aby zmizel.

Od Rozmezí jsem jel na Mariánskohorské boudy, tam se dá jet jen klasicky, bruslit se v neuježděném sněhu, co napadl v noci na středu, moc nedá. Podobné je to dál přes Protrženou přehradu a dál směrem ke Smědavě, navíc asi 1km v okolí Protržené přehrady je rozjetý od nějakého auta. Tenhle úsek byl pěkný spíš jako výlet, než lyžařsky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.12.2009 9:39
Sněhu bylo včera na Jizerské magistrále dostatek, v úseku Kristiánov - Jizerka určitě nebyly třeba kameňačky. Z Bedřichova na Rozmezí/Knajpu je určitě lepší jet přes Kristiánov než přes Hřebínek. Víc o včerejších podmínkch nemá cenu psát, protože přes noc v Bedřichově celkem dost pršelo a ještě ani úplně nepřestalo :-(
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.12.2009 17:37
Knížecí na Smědavu i zpět po Promenádní - dnes ráno jelo to parádně i na neupraveném - dost tomu pomohlo tech 5-7cm co spadlo v noci. škoda toho oteplení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.12.2009 13:05
na skejt stojí za prd úsek Jagerova smrt - Rozmezí - Čihalda.. jak tam je pod tim ta panelka a je relativně málo sněhu je to dost nerovný a najíždí se do hran panelů, stopa na klásu tam je gut.
Jinak cca v 11h na Béďově regulerně pršelo :o( parkoviště plný, lidí na stadionu celkem hafo a směr Nová louka taky davy...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.12.2009 21:10
Lyžovat se dá prakticky v celých Jizerkách po cestách Magistrály a místy i jinde, například na Mariánskohorské boudy. Podklad je umrzlý, místy potkáte šutry, ale s obezřetností se dá všechno projet. Dnes mi to přišlo celkově lepší na bruslení, na klasiku nejsou totiž moc dobré stopy.Doufejme že středeční počasí sněhovým podmínkám spíš pomůže.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.12.2009 0:11
Dnes navečer, velký okruh: na rozmezí je to ok, až na kameny v okolí šámalky. Panelka je taky v pohodě, jak na skate tak na klásu. Hrůza je to kolem krásné máří, prakticky všude vykukuje aspoň kus asfaltu, je to opravdu na kameňačky.Snad ještě připadne.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.12.2009 16:40
Po dnešním sněžení se možnost lyžování v Jizerkách výrazně zlepšila. S kameňačkami se dal bez problémů objet velký okruh z Bedřichova přes Kristiánov, Rozmezí a Hřebínek. Jestli to upraví během noci skútrem, půjde to i na klasiku.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.12.2009 9:12
panelovka umrzlá ale kdyby tam alespoň vjel skutr aby srovnal uprostřed rozjetou umrzlici, tak by se tam dalo docela slušně až na minimální výjimky bruslit , sněhu je tam cca 10 cm a i přes oblevu tam vydržel, ale chce to fakt srovnat aby se z toho udělala sůl, pak by se tamm dalo lyžovat až skoro k zatáčce nad Hřebínkem a pak zpátky
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.12.2009 17:07
V Bedřichově se dá nejlépe lyžovat v prostoru stadionu, kde jsou dokonce krásně vyřízlé stopy na klasiku. Na skate to je taky dobré. Dále směrem k Buku jsou místy šutry, ale na první hup se dojet dá, ale je to pro jistotu spíše na kameňačky. Jinde v Jizerkách to stojí za starou belu :-(
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.12.2009 15:10
Ahoj, před oblevou se dalo lyžovat v Jakuszycích na Orle a zpět, včera cesta na Orle plná vody a vyjetých kolejí od aut. Ale soupažit se dalo:) Dneska už vůbec..:(
Jakuszyce a okolí
Vloženo 26.12.2009 14:48
da se jen krouzit na stadaku a do pul cesty k buku, podle toho co rikali Nycovci ale vejs snih neni, jen maximalne led nebo nic. A jeste to nakej matla rozjel vcera ctyrkolkou kdyz to meklo, takze rygoly.
no nezbývá než čekat že něco napadne.. :o(
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.12.2009 9:31
Dle informací z webu na Jizrece po oblevě lyžovatelný sníh ubyl, ale zůstal: "26.12.2009: Oblačno, -3°C, 10-15 cm sněhu. Obleva 25.12. odpoledne skončila. sněhu ubylo, ale zůstal. Na lyžích sjízdná Promenáda a další cesty." Zdroj: dudovi.cz
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.12.2009 22:31
Z pátka na sobotu upraví Jizerská OPS pouze stopy na stadionu v Bedřichově a v úseku k Buku, tj. pouze v místech kde je umělý sníh. Takže s lyžováním to vypadá asi hodně špatně. Zdroj: www.jizerskaops.cz
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.12.2009 22:29
Dnes se dalo lyžovat jen ze stadionu k rozcestí U Buku, protože tam je navezený umělý sníh. Dál to byl průhledný sníh, na kterém se moc lyžovat nedá :-( Situace se může zlepšit pouze po napadnutí nějakého nového sněhu, jinak si berte kolečkové lyže a kola.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.12.2009 13:41
Tak máte někdo informace, jak to vypadá po dnešním oteplení se sněhem? doufejmě že se zítra skutečně ochladí a něco i napadne ....
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.12.2009 21:51
pokus dát kolo padesátky (skejt).. obleva je trochu znat ze to bylo mokry.. místy to moc nejelo.. místy je to umydlený. ale na kasárenský jsem si užil i manžestr. na jizerce nic moc louka k panskýmu domu. a z hřebínku na olivetskou pro skejt hluboký. jinak nikde sem vysloveně nepotkal šutry, jen je to místy špinavější a měkký. jednice lyže bych si zatim pošetřil. z bedřichova k buku dosněženo.. skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.12.2009 9:20
Celá trasa Jizerské padesátky upravena rolbou. Podmínky pro lyžování jsou celkově velmi dobré, pouze na některých místech si dávejte pozor. Zdroj: www.jizerskaops.cz
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.12.2009 14:41
Dle informací na webu OPSky dnes v noci vyjedou poprvé rolby ......
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.12.2009 10:49
Bedřichov - Nová Louka je horší. Skutečně spíš na starší lyže. Nová Louka - Rozmezí je už sněhu dost, ale stopa je na klasiku. Na brusleni ujde, ale není to ono. Čihadlo - Hřebínek - super!, klasika i brusle. Akorát ta zima...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.12.2009 22:25
Od hájovny Peklo, až na magistrálu výborný bruslení Projeto skutrem tam a zpět, ale nadstandartní práce- dostatečná šířka, prostě velmi dobrý. Na víc nebyl čas, bohužel.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.12.2009 22:03
Jet se v pohodě dá ze stadionu na knajpu, velký okruh, pro klasiky na smědavu.. Stopa je dobrá až od hřebínku výš. Úsek stadion-Nová louka je na kameňačky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.12.2009 15:14
Z Jizerky od bunkru na Hraniční je na Promenádě upravená stopa, bohužel místy je poničená lesnickou technikou. :-(
Dále, čímž myslím cesta Smědava-Knajpa-zpět Hraniční už není stopa upravovaná. Bohužel ještě není dost sněhu, cca 10-15 cm max.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.12.2009 22:45
Na klasiku super. Ze Šámalky je projeto skútrem na Rozmezí a Knajpu (obě strany). Je to vhodné jen na klasiku!!! Na Rozmezí je dobrých 20cm. SKOL
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.12.2009 10:34
Cesta J. - Orlov na bruslení OK, 8cm sněhu udusáno, tak že se dá jet, ale občas nějaký kámen či hlína číhají na nepozorné jezdce. Tzn. určitě volte lyže "kameňačky". V neděli tam bylo poměrně dost lidí.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 13.12.2009 16:15
ze stadionu z Bedřichova se určitě nedá- pokrývka tak 2-4cm. Zaparkujte u Šámalky. směr Hebínek-musíte překonat 500m do kopce a odbočit doprava na asfaltku, pak už je to bez problémů i na bruslení. Přes Kristiánov parádní na klasiku, bruslit se nedá. Pěkná stopa skutrem vede na Knajpu a pak zpět pes Čihadla. Ve vyšších partiích na klasiku opravdu výborné. Skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.12.2009 9:30
Na Jizerce napadlo 10cm sněhu, teplota kolem nuly. Zdroj: www.dudovi.cz
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.12.2009 15:25
V úterý ráno nebyl sníh ani v Bedřichově ani na Jizerce. Během dne však napadlo cca 5-10 sněhu. Celkem spadlo za celý den cca 25mm srážek, což by znamenalo 25cm sněhu. Bohužel během večera začlo pršet a do rána vše kvůli dešti opět roztálo :-(
Zdroj: Webkamery na www.jizerskaops.cz a www.chmi.cz
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2009 19:44
Podle informací z webu se na Jizerce dá lyžovat, i když zatím jen pro nedočkavce na zasněžené trávě. Sněhu je tam stále 5-10cm. Zdroj www.dudovi.cz
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.12.2009 9:14
Podle informací z webu napadlo na Jizerce 5-10 sněhu, na strojní úpravu tratí to však nestačí. Zdroj www.dudovi.cz
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.12.2009 9:12
Podle informací z webu napadlo v Bedřichově 3cm sněhu. Zdroj www.jizerskaops.cz
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.11.2009 18:34
V Jakuszycích jsme lyžovali od pátku do neděle. Lyžovat se dalo asi na 2,5km okruhu, každý den to odtávalo víc a víc, takže když jsme v neděli odjížděli, tak to bylo asi poslední lyžovačka než napadne nový sníh.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 4.11.2009 18:31
Z Nové Louky byla skvostně upravena stopa na klasiku směrem na Závory. Sněhu tak akorát, ale dlouho nevydrží.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.11.2009 21:21
V polských Jakuszycích je pro sportovněji naladěné lyžaře upraveno asi 5 km tratí na bruslení i na klasiku, turistům poslouží i další stopy prošlápnuté lyžaři, jenom se v čerstvém neujetém sněhu nedá moc odrážet hůlkama... Překvapivě nebyla sjízdná oblíbená vrstevnicová cesta z Jakuszyc na Orle (byla upravena pro provoz aut). Jinak sněhu je tam spousta.
Jakuszyce a okolí

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Jizerské hory