Jizerské hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2021/2022

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Jizerské hory ze zimní sezóny 2021/2022. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Jizerské hory - aktuální zprávy

Vloženo 12.5.2022 7:21
Soušská silnice byla v horních partiích již o minulém víkendu prohrnutá a průjezdná na kole, alespoň to tak vypadá z tehdejší reportáže v ČT (myslím z pátku 6.5.) - https://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/222411000140506/cast/910628/. Dle tehdejšího odhadu měla být silnice otevřena i pro auta od zítřka, tedy pátku 13.

Jinak děkovačky Honzovi jsem přesunul do obecné diskuze - https://www.kamzasnehem.cz/diskuze. Jak jsou většinou zadány jako dotazy, tak zde by po čase samy zmizely
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.4.2022 15:20
Jak jsem psal dříve, tak sněhu každý den ubývá , dají se jezdit stále tratě o kterých jsem psal tento týden.Dnes jsem jel po Kasárenské na Knejpu , okolo tetřívků na Čihadla a Rozmezí.Potkal jsem na Kasárenské 5 lyžníků a více kolařů, kteří tlačili kolo na sněhu.
Letošní sezonu dnešním dnem ukončím a budu se věnovat in line bruslení u Berzdorferského jezera než nám napadne nový sníh.
Letošní sezona byla dosti dobrá a dlouhá.Jezdil jsem 5 měsíců jen s výpadkem 4 dnů v lednu, kdy nebyl sníh.Je to stejné jako minulou sezonu, kdy jsem sice jezdil do 12.5., ale zase vypadlo 14 v prosinci, kdy nebyl sníh.V minulosti nám napadl sníh i v říjnu a mohli jsme 14 dnů lyžovat než roztál.
Tak uvidíme jak to bude s novou sezonou.Určitě bude za chvilku maximálně za 7 měsíců, což se dá vydržet.
Tak se loučím a ozvu se s příspěvky až v nové sezoně.
11:05
11:44

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.4.2022 14:47
Stále pěkné počasí a sněhu ubývá.Na Smědavě 10°C a jasno, během dne mráčky.Jak již bylo napsáno, tak je ještě pár úseků bez většího přenášení vhodné i pro děti , pokud chcete využít poslední lyžování.Doporučuji Smědavu, odkud je nejbližší přístup na tratě.
Jel jsem různé tratě a nejlepší jsou:cesta pod Černým vrchem 1/2 trati od Hraniční, Promenádní asi 1/2 trati od kiosku, cesta od jezírka Černá Smědá směr kiosek asi 3/4 cesty bez problému a včera jak jsem jel Knejpa okolo tetřívků na Rozmezí.Ostatní tratě jsou již s přenášením.
Dnes jsem potkal 1 lyžníka.
Tak ještě vyražte na poslední lyžování.
10:55
11:00
11:14
11:51

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.4.2022 23:05
Mořina - Bunkr - Jezdecká přes Vlašák-Knížecí -Hraniční -Kiosek - Promenádní - Bunkr - Mořina
Podvečer - sníh hodně špinavý ale k večeru poměrně jezdivý.
Lyže ultrakameňačky +++, staré poloturistické Fíky s (kdysi) protiskluzem,
Nádherný zážitek pobytu v probouzející se přírodě, kdy jsou slyšet potoky vody z odtékajícího sněhu, prozpěvují ptáci...
Kdo chce dobře potrénovat na letní Prasolopet užije si to, takový dvojboj, no. . Přenášení lyží na trase je dost. Často jsem kombinoval s chůzí po trávě a staré lyže, které se nebojí ani písku, se vyplatí....
Jinak úseků, kde se dá jezdit je poměrně dost (viz zpráva dnešní Honza) . Je to jarní lyžování a s přenášením (chozením po trávě) na uvedeném okruhu se musí počítat.
Měl jsem po výletě fajn pocit. Zkuste ještě též.
Skol
17:38
17:50
17:54
18:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 15)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.4.2022 21:08
Z Mořiny na Promenádní zpět. Byl jsem 2 týdny nemocný tak jsem ještě jednou chtěl. 35 procent jsem nesl v ruce, po 2,5 km jsem přemýšlel, že to otočím. Jizerku nedoporučuji. I ta zmije podél silnice na mne koukala jako na blázna.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.4.2022 15:31
Na Smědavě +10°C, slunečno.Jel jsem nejdříve po cestě pod Černým vrchem asi polovinu tam a zpět a poté po Kasárenské na Knejpu, okolo tetřívků na Rozmezí a stejně zpět.Na silnici od Smědavy ke Kasárenské jsou již asi 8 míst na objetí nebo přenesení, stejně i na Kasárenské.Zatím to jde a azuro potěší.Stopy již nejsou, ale neboří se to a jede to slušně.Při zpáteční cestě jsem zkusil jet okolo Kůrovce, ale není to dobré, je tam mnoho velkých větví na cestě a též více míst bez sněhu.
Jel jsem s Coco 1966 ze Žitavy, která též jezdí každý den a potkali jsme jen 1lyžníka na Hraniční.
Budu psát asi do soboty, protože nepředpokládám, že příští týden ještě někdo přijede, i když toto jarní lyžování stále jde, hlavně když je sluníčko.
11:10
11:38

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.4.2022 15:45
Dnes na Smědavě v 10hod +8°C, polojasno.Včera ani dnes jsem nepotkal žádné lyžníky.
Jel jsem 2x po Promenádní od kiosku až ke stoupání (cca 2/3 cesty) kde již chyběl sníh a stejně 2x pod Černým vrchem cca 1/2 cesty.Zvolil jsem to takto, abych nepřenášel lyže.Jinak sníh tvrdý a klouže slušně.Je to jarní lyžování.
Tak zkuste ještě vyrazit.
11:00
11:26

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.4.2022 15:04
Na Smědavě +8°C v 10hod, slunečno, na parkovišti 2 auta.Po včerejším celodením dešti jsou tratě, které jsem jel stále dobré , postupně jsou další menší místa bez sněhu na přenesení nebo na šutračkách na objetí po trávě.Jel jsem po Hraniční, Promenádní , okolo Cimermana a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Dopledne slunečno a po obědě se zatáhla obloha.Pokud by někdo nechtěl přenášet, tak se dá jet například z Hraniční cca 1/2 cesty pod Černým vrchem tam a zpět a poté zase 1/2 Promenádní od kiosku tam a zpět, případně vícekrát .
Myslím, že do konce dubna by neměl být problém ještě si lyžování užívat.
Tak jezděte.
10:56
11:08
11:08

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.4.2022 13:22
Z parkoviště u Mořiny k bunkru (jedno přenášení 150m), pak pod Černým vrchem pěkně se dvěma 100m prenas., dále je kiosku a po Promenádní zhruba se dvěma 100 m přenášeními zpátky. 98 procent na lyžích...

Po dešti a pár vločkách sněhu čistší, firnové až mokré, potkal jsem 1 běžkaře.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.4.2022 20:50
Od parkoviště po Dolnem Duktu přes Rozdrozie k lomu bez sundání lyží (kousek od parkoviště 2 mezery šly projet po sněhu okolo, Dolny Dukt souvislý sníh). V lese k lomu hodně jehličí, ale ještě to jede slušně. Vytáto až nahoře u lomu. Od Rozdrozie směr Orle - pár vytátých míst kolem Michelsbaude, něco přenést, něco objet. Směrem k Samolotu všechno dobré kromě dvou přenášení. Nahoře Samolot - Cicha Rownia úplně super stejně jako okruh Enervit. Celkově nad očekávání - přenášení je pořád málo oproti Jizerkám a stojí to pořád za pěkné sklouznutí. Díky poslední úpravě na Velikonoční pondělí jsou většinou celkem slušné i stopy na klasiku, které pořád odkazují na strojovou úpravu. Na bruslení je to celkem fajn, jen někde je to od pěšáků celkem rozhamtané.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 24.4.2022 15:02
Dnes bylo na Smědavě v 9hod 8°C, zataženo.Po nočním mrazíku, byly tratě přimrzlé a jely dobře.Za posledních 24 hod ubylo na dalších místech na cestě pod Černým vrchem sněhu, ale stále to jde s trochou obejití nebo přenesení.Promenádní mezi kioskem a bunkrem má stále jedno místo na objetí a pár drobných míst na přechod po trávě .Už je to jen na béčkové lyže.Tratě jsou dosti špinavé od jehličí a snad napadne další poprašek a zakryje to.
Dle Aladina to vydrželo do oběda bez deště.
Tak jezděte
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.4.2022 12:31
Dnes brzy ráno závěrečné slunečné Jakuszyce. Dolní i horní Dukt parádní. Jedno nebo dvě místa, které je potřeba objet nebo přenést. Do lomu to taky šlo, ale bylo to už dost špinavé a tolik to nejelo. Dal jsem si to několikrát, za 3 hodiny jsem nepotkal žádného lyžaře, jen dva běžce. Ještě to určitě půjde, ale po předpovězeném dešti už bude více přenášení.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 25.4.2022 16:02
Od vlaku v Jakušicích bylo třeba kousek nést k přejezdu (směr Harrachov) a za ním to šlo po severních svazích (Konna stezka) až k lomu. Tam to končilo. Sněhu dost, na překračování byla asi jen dvě místa, po většinu doby stopa. Lidí málo.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 24.4.2022 14:18
Z Mariánskohorských bud na skate. Nejdelší nepřerušené úseky jsou asi tyto: z Marián. bud k Protržence, vytáto až u kiosku. Pašerácká od rozcestí nad Protrženkou ke kolenu u lesíka, tam je to na panely. Pak Knížecí od Hraniční asi tak přes kilometr, pak přerušovaně. Kasárenská je přerušovaná tak nějak po celé délce, na obvyklých místech. Pozor z Vlašáku dolů po Jezdecké, dole je díra. Myslím že by to mohlo být slušné ještě z Pekla, kromě začátku (kvůli jehličí).

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.4.2022 23:41
Souš - Darrská cesta - Knížecí - Kůrovec - Kasárenská - Knejpa - Rozmezí - zpět Hraniční - Kiosek - Cimermanova cesta - Jezdecká - Darrská - Souš.
Jarní lyžovačka se sluníčkem. Sníh byl i odpoledne "jezdivější" než minulý týden. U mě dobrý!
Nástup na Soušské silnici nevypadá nejlépe (jde nasadit cca 150 -200 m od závory u Montany), hodně špinavý, pěšáky prošlapaný sníh, takže jsem silnici v úseku ke Kůrovci neabsolvoval ani jedním směrem. Darrská má sněhu dost. směrem nahoru jsem jsem si vyjel stopu a tešil se sjezdík při odpoledním návratu. Bohužel mi stopu prohamtala skupina mladistvých (míjel jsem je při sjezdu dom zhruba v polovině) ale i tak to byl při cestě k přehradě příjemný závěr vyjížďky.
Všechny ostatní trasy trefně popsány v předchozích komentářích. Kvituji zejména otevřený Zimní kiosek, místo kde se nyní potkávají (díky proplužené silnici z Jizerky) bežkaři s kolisty. No prostě pomalu se blíží závěr běžek, ještě určo prubnu Krkonoše
12:24
12:24
12:26
12:26

» Zobrazit všechny fotky (celkem 22)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.4.2022 20:38
Ráno cca 7:45 příjemně umrzlé, cca po hodině začíná měknout a je pomalejší. Na Dolní Dukt Konsky stále poměrně tvrdo a dvě lidmi projete stopy. Směrem ke stadionu nutné přenášet asi 2x. Celkem hezký kolečko na 23.dubna. Na nové lyže to fakt není, místy hromada jehličí které drhne
Jakuszyce a okolí
Vloženo 23.4.2022 19:39
Dnes asi nejlepší počasí za celý týden a k tomu teplo .V 10.30 hod + 10°C a po 15 hod již 13°C a úplně azuro, prostě k sežrání.Tratě po ránu přimrzlé hlavně ve stínu a později na slunci již změklé.
Nejdříve jsem jel ze Smědavy po Hraniční ke kiosku a poté po Promenádní k bunkru.Kdo si chce užívat pěkné lyžování , tak jezdil po Promenádní mezi bunkrem a kioskem, kde jsou jen malá místa bez sněhu a lze je objet.
Poté jsem jel po Jezdecké, která je v pořádku , jen je třeba dávat pozor na konci při dojezdu ke Knížecí.Tam jsem potkal kamarádku Coco 1966 ze Žitavy a požádala mne, abych jí ukázal Vánoční louku s Jesličkami.Tak jsme jeli společně na trati.Cesta pod Černým vrchem je na více místech již odtátá , ale jsou to jen krátké úseky.Na Kasárenské jsou další 3 místa na objetí nebo přenesení,od Knejpy k Čihadlům je lepší jet horem okolo tetřívků, kde je neporušená trať.Na Rozmezí je to opět bezvadné.Od Rozmezí na Sněžné věžičky je to již turistická procházka a místami již není sníh.Od věžiček k Vánoční louce je to bez problému a jen poslední část k sedlu Holubníku je průsek bez sněhu , ale dá se to objet vlevo mezi stromkami až k sedlu .Mezi sedlem Holubníku a Žďárkem je již asi 1/3 na přenášení, stejně i od Žďárku k Čihadlům a dále na Knejpu.U Černého potoka na jezírku je pár kachniček.Od Knejpy přes Pavlíny louku jde ,ale okolo odbočky na Jizeru je asi 200m na přenesení.Sjezd na Smědavu je s opatrností dobrý.Pokud zítra odpoledne zaprší, tak se to může změnit.Aladin i Klára říkají, že zítra do oběda nemá pršet , tak přijeďte raději dopoledne.
Tak jezděte a užívejte si jarní lyžování.
11:42
12:46
13:09
13:10

» Zobrazit všechny fotky (celkem 14) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.4.2022 13:29
Z Mořiny k bunkru je několik krátkých úseků bez sněhu, stejně tak na Promenádní i na Jezdecké. Rovněž na Kasárenské je již pár míst, ale pořád je to skvělé lyžování. Ráno zmrzlé, opatrně ve stínu hlavně ve sjezdech, před polednem to začalo i ve stínu povolovat. Nejdelší úsek bez přenášení: Knajpa - Rozmezí - odbočka k chatě Věčného mlčení nad Kristiánovem. Knajpa zavřena, Kiosek na Promenádní otevřen. Potkal jsem jen pár lidí.
9:08
11:37
11:58

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.4.2022 16:57
Dnes jsem zkusil na cross-country běžkách ze smědavy nahoru ke knajpě, a pak okruhem kolem smědavské hory, a pak zpátky na knajpu a přes kůrovce na smedavu. Víceméně souvislá vrstva sněhu, občas jsem objížděl vyata místa, pár set metrů přenášení, dalo se v tom kupodivu i bruslit. Větší jistota bude ale mezi Jizerkou a Smědavou, s trochou štěstí až do prvního máje...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.4.2022 13:46
Dnes na Smědavě +7°C, slunečno a přizpáteční cestě již azuro a slunce pálilo.Na parkovišti jen 2 auta a na trati jsem potkal jen 3 lyžníky.Sníh na klasiku je pořád v dobrém stavu a na trati Smědava-Hraniční-Promenádní k bunkru-Jezdecká a pod Černým vrchem lze jet jen se 2 krátkým přenesením nebo objetím.Na cestě pod Černým vrchem na několika místech ve středu se klube písek ,ale na klasiku to nemá vliv.
Tak jezděte, je to super.
10:54
11:34

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.4.2022 13:39
Dnes naposledy ze Souše na Rozmezí, zpět stejnou cestou na Hraniční a Promenádní. Vše kromě Soušské a Jizerské silnice lze ještě doporučit k smysluplnému lyžování. Občas už je potřeba někde něco přenést nebo objet, ale většinou byla i mělká stopa a i bruslit šlo. Sluníčko a krásný nový bílý sníh to však vynahradí. Zítra má být opět krásně tak určitě vyražte. Nejlepší výchozí místa jsou Mořina a Smědava. Já vyrazím ještě do Jakuszyc na Dukty a do Lomu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.4.2022 16:49
Hlavní trasy jako Dukty nebo Samolot jsou uprostřed dost rozdupané. Ve čtvrtek nejlepší mezi Rozdrožem a Samolotem, ale to se může každý den změnit. Gorní dukt je lepší než Dolní dukt. V sobotu doporučuju ráno na klasiku. Stopy jsou stále tam. Na Spacerowce jsem nebyla, tradičně méně sněhu.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 21.4.2022 14:46
Dnes na Smědavě v 10.30 +3°C, mlha.Na parkovišti jsem byl sám a na trati jsem nikoho nepotkal.V noci připadly asi 2cm mokrého sněhu, tratě jsou opět bílé a jede to sice pomalu. ale slušně.Klasika je bez problému, tratě jsou jako včera, co se týká přenášení lyží.
Jel jsem jen po Promenádní a zpět pod Černým vrchem.
Tak jezděte, sněhu je zatím dost.
11:00
11:29
11:30
11:30

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.4.2022 19:04
V Jakuszycích začalo sněžit v12h po celou dobu. Na začátku firn dobře klouzal na Dolným Duktě a k lomu taky pěkně nahoru i dolu. Chtěla jsem vědět, jak vypadají trasy pod lomem - Niematematyczna, Dzielne Klapki a Zimowa. Přes lom níc moc, takže jsem odbočila u punktu 28a. Tohle je můj oblíbený úsek. Nevím, proč už není upraven. Prvních 500 metrů ne příliš příjemných. Pak jen krásná příroda a hluboký sníh. Z punktu 27a jsem viděla stopu z poslední úpravy. Ale nemělo moc smysl tam pokračovat, spousta větviček a šišek, částečně zmrzlá, částečně měkká a jednou přerušení. Tak jsem jezdila zpátky stejnou cestou. Nevadilo mi, že sněžilo. Mohla jsem jezdit víc než 5 hodin. Další pěkný trénink mezi stadionem a lomem. Překvapení, co bude zítřek.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 20.4.2022 13:39
Na Smědavě v 10hod + 2°C, oblačno.Na parkovišti žádné auto a na trati jsem potkal 4 lyžníky.
V noci sice dosti mrzlo, ale trať byla podstatně lepší než včera.Napadl asi 1cm sněhu, celá trať , kterou jsem jel měla firn, stopa dobře klouzala a bylo velmi dobré svezení.Jel jsem ze Smědavy přes Hraniční- už není zmrzlá a dále po Promenádní k bunkru ( jen 2 krátká místa po cca 5m na obejití přes trávu) Jezdecká v pořádku a cesta pod Černým vrchem též dobrá s 1 místem cca 5 m na přenesení.
Na Smědavě jsem se díval co na další období říká Klára a její slibnou předpověď připojuji.Mělo by ještě něco nasněžit.
Tak jezděte.
11:04

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.4.2022 18:19
Jsem stále v Harrachově. Tak jsem se rozhodla znovu vyzkoušet tratě v Jakuszycích po včerejší úpravě. Start 11h při +1 stupni. Na Gorny Dukt se jelo dobře, i když hodně sněžilo. Potkala jsem 10 lyžníků a trať byla dostatečně prošlapaná. K lomu taky v pohodě. Na Samolot a Cicha Rownia se odpoledne stávala měkčí a měkčí. Chtěla jsem jezdit dříve. Na trase před Jelení Lakou jsem musela sundat lyže jen jednou. K překvapení byly oba dukty ještě odpoledne přimrzlé, jak již popsáno. Tak hezke svezení. Udělala jsem další dvě kolečka a opět velká spokojenost.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 19.4.2022 14:04
Na Smědavě +3°C, chvílemi slunce a chvílemi sněhová přeháňka , typické pro duben.
Jel jsem přes Hraniční na Promenádní okolo Cimermana a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Tratě pořád v dobrém stavu jen Hraniční není dobrá pro sjezd- hrbolatá a sníh zmrzlý.Na Promenádní i na cestě pod Černým vrchem jen 2 malá místa cca 5m bez sněhu , ale jinak vše v pohodě.Na Smědavě dopoledne na parkovišti žádné auto nebylo.Potkal jsem na trase jen 5 lyžníků.
Jarní lyžování super-tak jezděte.
10:13
11:21

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.4.2022 12:34
Pozor Samolot je dole přerušený. Při sjezdu po namrzlém bacha, s maximálkou pod 50 jsem to ubrzdil v pohodě, ale podruhé jsem to rozjel nahoře na max. 54 kmh a už jsem musel hodně brzdit. Při měkkém sněhu v pohodě. Potom bacha od Cicha Rownia směrem na Orle, po sjezdu je to tam také přerušené, ještě před odbočkou na Samolot. Jinak dolní Dukt bejvá přimrzlý skoro po celý den. Oba Dukty maj hodně sněhu.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 19.4.2022 8:39
18.4. 10.30 - 14 hod , za stadionu nahoru lesem (asi 200m jehličí, pak lepší a lepší) serpentinami k 15b, 15 a pak opakovaně různé okruhy, "přilepené" u Samolotu (číselně mezi 11a - 11 - 12 - 13a 14, 16, 16a, 15, 15b , ze Samolotu na závěr domů po 13 - 24 - 23a - 23 - 22 - 20a - 1b.
Stopy se rolbami projíždějí a je to na pocitu při jízdě znát (oproti neupravovaná Jizer.magistrála). Měkký firn, polojasno, pár stupňů nad nulou, "trochu vítr" na stadionu, jinak na tratích velmi příjemné jarní (a přitom lyžařské) počasí.
Velikonoční pondělí na běžkách = velká relaxace a spokojenost !
Jakuszyce a okolí
Vloženo 18.4.2022 20:50
Promenádní v překvapivě dobrém stavu a klouzalo se dobře. Start v 10:30h z Mořiny. Jedna stopa na obou stranách. Myslím, že to bylo dobré i pro bruslaře ráno. Tradičně před bunkrem nějaká vytáta místa, ale nic hrozného. Jen jednou přenášení 50 metrů před bunkrem. Pak další malé vytáté místo v dolíku. Na celé trase se zatím objet všemu. Mezi kioskem a Hraniční se šikovní mohou ještě projet těsně u kraje silnici nebo v lesu. Sjezd po Hraniční super 30 km/h. Pozor, dole je to trochu špinavější, mohlo by to být nebezpečné ráno. Na Kasárenské pár malých míst, přenášet jen 10 metrů před Knajpou. U Čihadle jsem potkala skupinu německých chodců a 3 cyklisty, kteří rozdupali stopy... Na Rozmezí tratě v horní části skvělé, jezdili jsme až k Jägeremu křiži, pak už špinavý jako obvykle. Na Knajpě jsme konečně našli velikonoční hnízdo, příjemná pauza. Knižecí také dobře sjízdne, ale odpoledne tradičně pomalejší než Promenadní. Zítra tu bude větší flek, 10 metrů se štěrkem, jinak dobrý. Na Cimrmanově cestě občas se štěrk uprostřed trochu okouká. Pozor bruslaře, 10 metrů před Promenádní je větší flek, tak radši nejezděte tak rychle. Celkově na duben pěkná jizda. Pokud nebude přiliš teplo nebo pršet, určitě se dá jezdit až do května.
11:01
11:01
11:22
11:22

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.4.2022 16:49
Jakuszyce: moc hezké běžkovaní, přenášení asi 10m + kolečko kolem vrcholu Krogulec: stopa není příliš vyšláplá, ale jelo se dobře (asi 100m přenášení v jednom místě)

dnešní trasa: https://mapy.cz/s/lumogebasa
Jakuszyce a okolí
Vloženo 18.4.2022 12:29
vycep Knajpa v provozu.....prekvapive je tu vic chodcu nez lyzaru....pritom je to tak dobra lyzovacka🤔
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.4.2022 11:43
Kasarenska cesta ...11.40...porad to jede dobre ...skate i klasika...11st na slunci, kiosek otevren
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.4.2022 10:15
ahoj lyzari....promenadni v 10h je vyborna....firn
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.4.2022 7:21
V neděli již prý byl sníh v okolí Smědavy v lepším stavu než v sobotu, ne tak zmzrlý. Sezóna tedy ještě úplně nekončí a tak jsem děkovačky Honzovi a příspěvky diskuzního charakteru přesunul do obecné diskuze https://www.kamzasnehem.cz/diskuze, ať mezi nimi zprávy o aktuálních podmínkách nezapadnou.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.4.2022 22:18
Jakuszyce: dnes nádherné počasí, dopoledne krásný sníh, odpoledne některá místa melou z posledního, na naší trase jsme nemuseli přenášet.

https://mapy.cz/s/mofonufudo
14:30
Jakuszyce a okolí
Vloženo 17.4.2022 17:38
Ještě to jde, ale dnes či zítra asi naposledy. Hodně jehličí, odtátých míst. Ale na půlku dubna jediné ježdění široko daleko.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 17.4.2022 15:35
Po včerejším špatném dni jsem se rozhodl počkat pár dnů až ledovka odejde a lyžování bude bezpečnější.Mám letos najeto již 120 dnů a více než 2500km a doufám, že budu příští týden ještě pokračovat.Dnes pro změnu jsem zajel do Německa hned za hranice na in line brusle a koupání, kam jezdím každý den až do prosince než začne lyžování.
Posílám info , kdo to nezná.
Zdendovi 1966-vyčkej chvilku a až ti bude jako mně 73let, tak také budeš moc jezdit každý den sportovat.Já mám ale určité omezení, protože stále jsem v zaměstnaneckém poměru i když od ledna jen na zkrácený pracovní ůvazek 10hod /týdně.Je dobré kombinovat duševní práci s fyzickou aktivitou, aby člověk byl pořád fit.
Každý den, mi lyžníci děkují, že dávám denně informace o stavu, což je důležité hlavně pro ty lyžníky, kteří jedou z daleka na jeden den.
Dostal jsem informaci, že dnes to bylo na Smědavě již v pohodě.
Tak jezděte
13:03
13:14
13:25
13:51

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.4.2022 13:23
Do 10h zmrzlé a rychlé, pak už to na sluníčku změklo a nejelo. Je potřeba si všude dávat pozir na překvapivě horší místečka, kdy najednou je ve stopě šutr či hlína. A to i na zatím dobrých trasách jako: K lomu nebo Dolny dukt. Cestu Orle - Rozdrozie od Cicha Rovnia má smysl jet jen nahoru, je tam cca 700m špatných, zatím se nějak objet dají, zítra to už nepůjde. Kolem Orle místy na cestě z Jakuszyc už jen asfalt. Motanice kolem Samolotu zatím dobré až výborné. Prostě jarní lyžování se vším všudy a určitě vyražte, možná už ne áčkové lyže... Nafta 7,14 zl. Skol
Jakuszyce a okolí
Vloženo 18.4.2022 9:01
V sobotu cca 12-16h hezke pojezdeni, vetsinou skate, i kdyz mekci. Ze Souse pres Darrskou na Promenadni a pak Knizeci a zpet. Vse v pohode, jen mezi promenadnim kioskem a hranicni cestou prenaseni, asfalt s ledem, ani na chuzi nic moc. Promenadni kiosek otevren. :-)
Potkali jsme cca 20-30 bezkaru.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.4.2022 20:33
Jakuszyce sobota na večer. Upraveno,zmrzlé, jelo to rychle. Jen to moc nedrželo do kopce a na skate to bylo často rozdupané od pěšáků. Dnes a zítra tipuji to ještě půjde, zvlášť, když má mrznout.
(Odpověď na dotaz uživatele kimina z 16.4.: někdo zkušenost s jakušicema ??
děkuji)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 16.4.2022 21:39
Doplním jinak velmi výstiřné zprávy z dneška.
1) Cesta Elektrowni Turów z Orle nahoru už je (hlavně v první části) hodně použitá. Dnes ještě bez přenášení, ale nedoporučuji jezdit dolů (štěrčík překvapí). Viz foto 4. Sněhu je tam tak málo, že už to asi rolba neprojede.
2) Z Orle jsme se vydali na Jizerku a bylo to trochu dobrodružnější. Cesta k Jizeře je zmrzlá, špinavá a na několika místech se musí přenášet. Viz foto 1. Od mostu nahoru jsme přenášeli jen jednou a s trochou funění to šlo vylézt (a odpoledne celkem dobře i sjet dolů). Viz foto 3. Na Jizerce sníh není, museli jsme ji celou přejít až k louce nad Panským domem. Promenádní už byla dobrá, zvládli jsme bez přenášení a celkem se svezli.
3) Odpoledne už to měklo všude. I zmiňované Dukty byly pomalejší. Jestli to Poláci ráno upraví, bude neděle i pondělí zase kvalitní svezení.
11:50
12:18
14:14
14:50

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Jakuszyce a okolí
Vloženo 16.4.2022 19:59
Bydlíme v trojzemí, tak proč bychom nejeli do Polska? Přijeli jsme v 10h, mlha na Polaně, teplota -1. Nejlepší přistup je na Gorny Dukt. Tam jsem viděla perfektní trať a také manchester. Stopy byly tvrdé a rychlé a ještě jednou jsem si mohla užít rychlost. O Velikonocích bohužel až na pár milimetrů krupice žádný nový sníh nenapadl. Alespoň máme opět zimní teploty. To je velmi dobré, jinak jsou oba dukty brzy měkké. Si dala jsem několik koleček na Dolnym a Gornym Duktě a odpoledne na Samolot a Cicha Rownia. Na stromech byla hrubá námraza, později vysvitlo slunce a stromy vypadaly sklenĕne. Potkala jsem desítky běžkařů, pěsaky bylo poměrně málo. Byl to pěkný den.
11:31
12:08
12:09
13:03

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Jakuszyce a okolí
Vloženo 16.4.2022 19:57
Perfektní lyžovačka. Ráno v 10 přimrzlé, ale všechno perfektně upravené. Zvlášť cesty kolem Cichy dobré, dobrý byl i sjezd po té přímé cestě na Orle. Orle- Jakuszyce už byl horší, asi dvakrát se muselo přesnášet. Jinak podmínky perfektní, teplota kolem nuly, sluníčko. Zkuste to ještě, do pondělí budou upravovat.
11:26
11:26
11:31
13:52
Jakuszyce a okolí
Vloženo 16.4.2022 16:55
V noci na sobotu krásně upraveno cca 25 km tratí. Které to jsou, je vidět z mého GPS záznamu - projel jsem vše upravené a k tomu něco navíc, co bylo upraveno na pátek. A těmi úseky upravenými jen na pátek jsou cesta do lomu (tj. úsek 22 - 28 dle mapy https://www.kamzasnehem.cz/clanky/mapa-bezeckych-trati-jakuszyce, ten teda není moc dobrý - na skate bych tam nejezdil vůbec, na klasiku se dá, jenom ten nejprudší sjezd je u hubu, stopa těsně pod sjezdem moc zatáčí, takže se to ve stopě nedá pustit a střed byl rozdupaný zmrzlý) a pak 15 - 11a - 11 a pak přímá z 16 na 15a, ty byly celkem v pohodě.

Sněhu všude dostatek až na vrstevnicovou cestu Orle - Jakuszyce (8a - 3 -1), kde se přenáší 60 m (s lepšími lyžemi i víc) + 5 m + dalších 50 m na "obchvatu" rozestavěného areálu v Jakuszycích. Všude jinde sněhu dost, na duben naprostá paráda. Tratě se udržovaly v dobré stavu i po poledni, ale samozřejmě závisí, kolik tam odpo vyrazí pěších dupáků, v tu dobu už by škodu udělali...
10:30
10:44
11:10
11:32

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (7)

Jakuszyce a okolí
Vloženo 16.4.2022 16:24
Dnes od 10:00 zataženo a mrzlo, později odpoledne sluníčko a teplo, krásně upravené, rychle, nejlepší horní a dolní dukt, cesta k lomu jeden velký ledovec, pěkné upravené tratě na náhorní plošině, ale sjezd na Orle či cesta k Harrachově přibývají odtávající místa, nicméně vše sjízdné.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 16.4.2022 13:39
Ráno jsem se díval na web, jaké v noci bylo počasí na Smědavě a viděl jsem, že od 3hod ráno klesala teplota až na -3°C a bylo hodně srážek, tak jsem se těšil, že napadlo aspoň pár cm sněhu.
Když jsem přijel v 11.15 na Smědavu, bylo -1°C a občas slunečno.První překvapení bylo když jsem zaparkoval vedle auta, které bylo pokryto silnou vrstvou ledu.Zjistil jsem k nemilému překvapení, že i když je to divné, tak žádný sníh nenapadl, i když byla v noci teplota -3°C a silné srážky, tak pršelo, a všude byl jen silný led a tratě byly téměř nesjízdné.Jel jsem po silnici na Hraniční a poté po cestě pod Černým vrchem na Jezdeckou a po stejné trati zpět.Lyžování jsem si moc neužil, asi to bylo nejhorší za celou sezonu.Pokud na rovince nebo při stoupání byly zbytky stop, tak to šlo zvládnout, ale sjezdy a kde nebyly stopy, tak to bylo velmi nebezpečné a nepříjemné.
Snad to trochu povolí, aby to zítra bylo lepší.Potkal jsem 10 lyžníků .
Tak jezděte.
11:28
11:28
11:31
11:53

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.4.2022 12:12
Mnohem lepší než včera, počasí nevlídné, minus 3, větrno, upraveno, rychle.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 15.4.2022 20:26
Dnes jsme vyrazili ze Smedavy na Smrk. Start v 10h společně s dvaceti kamarády. Byl to náš tradiční velkopáteční výlet. Ale to byla opravdu poslední jizda na tomto úseku. Rozloučili jsme se se zimními Jizerskými horami. Po dešti sníh byl celý den zledovatělý. Často jsme jezdili po posledních zbytcích sněhu a ledu. Téměř celou cestu byl špinavý bordel. Tucetkrát jsme přenášeli lyže po asfaltu a písku. Ne všude bylo možné lyžovat vedle trasy. Nebeský žebřík je již příliš většinou bez sněhu. Nenechte se odradit, můžete lyžovat dál. Doporučuji lyžovat přes sjezdovku ze Swieradowého Zdroje a po hřebeni na Smrk. A na Promenádní a taky po Kasárenské a s omezením na Ždárek je to stále dobré. Možná jsou tam teď nějaká vytáta místa, což jsem viděla ve středu. Ale žádné porovnání s horší východní částí. Všem krásne Velikonoce se sněhem!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2022 20:14
Dnes od 7h do 10h, kdy začlo dost pršet. Teplota +5°C. Rolby před 7h začly projíždět trasy, tak jsem aspoň nemusel vymýšlet, kudy jet, jel jsem tam, kde bylo projeto. Projety oba Dukty, pak z Cejchy k lomu Stanislaw a zpět, Samolot + všemožné smyčky okolo + sjezd na Orle (ten je OK), cesta z Jakusz. na Dzial (tam už s jedním přenášením), Elektrovni cesta z Orle na Jelenia Laka a dal. Elektrovni cestu doporočuju jet případně pouze nahoru, asi ve dvou místech lezou šutry, je třeba mít oči na stopkách. Tratě pomalejší, kde je špína, ale z lyží to zatím nevyzouvá. Zítra by mohl spadnout nějaký sníh, tak to bude třeba zase o kus bělejší. Jezděte, dokud to jde, Poláci budou upravovat až do pondělka 18.4., pak končej sezonu.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 15.4.2022 14:17
Vybíral bych mezi Souší, Smědavou a Jizerkou na Promenádní. PS a ještě bych si tipnul Peklo, ale těžko se tam dostává a pak je krpál ke Knajpě.
(Odpověď na dotaz uživatele Lyžník z 15.4.: Dobrý den, kde je nejlepší nastoupení na běžky děkuji)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2022 13:12
Dnes nebyly nejlepší podmínky na lyžování a proto asi nepřijelo moc lyžníků na hory.Na Smědavě v 10.30 bylo +5°C, velká mlha a mrholení, které přešlo v jemný déšť, ale naštěstí jsem nepotkal žádný větší dešťovou přeháňku.Jel jsem ze Smědavy na Hraniční, po Promenádní , po cyklostezce Járy Cimermana na Jezdeckou a pod Černým vrchem zpět.
Hraniční je dosti zmrzlá a nedoporučuji sjezd od kiosku , Promenádní v pohodě stopa stále dobrá a rychlá, sjezd po Jezdecké taky dobrý a cesta pod Černým vrchem taky v pořádku.
Na cestě jsem potkal 10 lyžníků.
Zítra má být lepší počasí, tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2022 10:24
Opět perfektně upraveno, bohužel v noci neprimrzlo a měkké a občas jehličí. Dolní a Horní dukt a okolo cejchy sněhu stále dost.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 15.4.2022 14:25
Včera navečer ze Souše na skate. Parádní rovná pevná a široká cesta, nasazuje se o 100 metrů dál. Odbočka na Darrskou měla také sněhu dost. Pak přes Hraniční na Cestu pod Černým vrchem, opět pěkná rovná pevná cesta, ideální na skate. Jel jsem přes Vlašák, až na Mořinu. Promenádní mi přišla pomalejší. Všude pozůstatek strojových rovných stop o hloubce cca 5-10 mm. Dole kolem Souše bylo cca 4°C nahoře teplé závany vzduchu a cca 7,5 °C. Objevují se tradiční vytáté fleky, pozor při sjezdu k Soušské, před esíčkem flek s asfaltem. Po dnešním pršení bude fleků víc a větší, ale pořád je to jetelné. Jak to postupně odtává, ukazuje se místy i manžestr, až jsem měl podezření, že se tu proháněly rolby :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.4.2022 21:23
Dnes opět perfektní prosluněné Jakuszyce od 5:30 do 8:30. Dnes už v noci nemrzlo, tak to bylo pomalejší od rána. V 7:30 jsem potkal rolbu, která upravila horní a dolní Dukt. Pak už jsem musel do práce. Horní partie mají určitě půl metru sněhu tak určitě vyražte, zima ještě nekončí.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 14.4.2022 14:26
Dnes na Smědavě + 12°C, opět azuro a nemělo to chybu.Vyrazil jsem po 10 hod na okruh Smědava-Hraniční-Promenádní-okolo Cimermana-Jezdecká -Knížecí k sedlu pod Zámky a zpět po Knížecí a pod Černým vrchem na Smědavu.Nejlepší je Promenádní, ale i ostatní tratě jsou v pořádku, nikde není třeba přenášet.Potkal jsem dnes 12 lyžníků hlavně na Promenádní.I Knížecí je slušná na klasiku , na skate není dobrá je tam cca 15cm hlubšího sněhu.
Tak jezděte a odpočiňte si na Velikonoce od ruchu.
10:52
11:07
11:50
12:36

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.4.2022 9:46
Souš-Darská- Knížecí-Kůrovec - Kasárenská - Knajpa - Rozmezí - Rozcestí Sněžné věžičky - Vánoční obrázek - zpět k rozc. Sněžné věžičky - Sněžné věžičky - zpět Rozmezí - po Kasárenské na soušskou silnici - Souš
Středa 13.4. /11 - 17 hod. Klasika, měkké (trojkové) lyže, stoupací komora jen smirkovaná.
Kde bylo původně upraveno, hůlky se neboří. Mimo běžné zimní tratě - viz oblast Sněžné věžičky (kde je viditelně prošlapáno i od pěšáků) lepší (by byly) široké turistické lyže a hůlky s velkými košíčky.

Nádherný jarní výlet, kdy se lyžař při pálicím odpoledním slunci rád zastaví ve stínu vzrostlých stromů. A děkuji Honzovi za inspiraci k předvelikonočnímu cíli. Dovoluji si připojit i jeho pobídku "Jezděte" , neboť stále běžkování v Jizerkách stojí za to!
Přeji hezké velikonoce všem !
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.4.2022 22:21
Dnes v 6h start z Jakuszyc, kde byly asi +2°C, ale sníh byl povětšinou umrzlý, což vydrželo asi do do 8:30-9:00h. Pak to začlo rychle měknout od slunce a ještě do toho vjely rolby, takže se tratě velmi zpomalily. Po 10h už to doslova tahalo za nohy. Jinak sněhu pořád vcelku dost, zejména ve vyšších polohách okolo Samolotu nebo dolu Stanislaw. Oba Dukty také v pohodě. Jižní okruh okolo Harrachovského nádraží už je s pár přenášeními, ale požád se to dá "vydržet", jen je třeba koukat a nevletět do toho po hlavě. Ke konci týdne má přijít ochlazení, to by mohlo být na Velikonoce super svezení, pokud bude upraveno.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 13.4.2022 22:19
Darrská i Jezdecká ještě stále pěkné, sněhu dost. Bylo nádherně. Honzo, i odpoledne jsem viděla ještě další 4 lyžníky. :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.4.2022 14:26
Ve Skotsku mají u jezera Loch Ness příšerku Nessinku a my máme v Jizerkách na Pytláckých kamenech Jizerinku.Byl super den ,tak jsem se vypravil za Jizerinkou, vzhledem k tomu, že naše kočka tento týden přinesla domů dvě živé ještěrky, tak jsem usoudil , že plazi již vylézají.
Na Smědavě v 10 hod již13 °C, slunce pálilo, ale sníh drží.Jizerská silnice se již nedá , tak jsem jel oklikou přes Hraniční,Promenádní , od bunkru na Jizerku a po Lasičí cestě na Jelení stráň na Pytlácké kameny.Cestou na Promenádní jsem potkal jen 4 lyžníky a pak už nikoho.
Promenádní je v bezvadném stavu až na Jizerku a sjezd z Jelení stráně na Pytlácké kameny a okolo Zeleného kamene též bez problému.Celý takto delší okruh trvá asi 2,5hod.
Jizerinka se vyhřívala stále na stejném místě, tak jsem ji vyfotil a posílám.
Je super lyžování, tak jezděte.
11:32
11:43
11:50
12:09

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.4.2022 1:00
Klasika ze Souše před 19 hodinou. Bohužel během 1 dne, se stopa změnila v nestopu. Pás na bruslení s hlubšími rýhami + stopy od 4 kolky z Montanie. Opět to v tuto hodinu přimrzalo +2 C, pěkná stopa byla až na Kasárenské, tu jsem si užil. Pak dolů po Soušské silnici to bylo utrpení a o zlámání všech kostí, bylo to tvrdé zmrzlé cca -2 C. Přes den to vytlačilo víc vody tak to bylo po zmrznutí tvrdší.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.4.2022 22:13
Dnes ráno mezi sedmou a devátou top podmínky, pak to začalo pod sluncem měknout. Čerstvě upraveno asi 40 km tratí a další v minulých dnech. Sněhu zatím všude dost, i když brzy se asi objeví pár vytátých míst v nižších partiích.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 12.4.2022 18:32
Dnes jsem se vrátila na Smědavu. Na parkovišti byla většina němců. Stopy z poslední úpravy jsou stále patrné a základna je pevná. Výstup po Kasárenskou na Rozmezí proběhl velmi dobře, stopy byly ještě trochu zmrzlé. Sjezd byl opravdu pomalý, taky na Žďárek už velmi měkký. Ale to je jarní lyžování. Dole najednou rozkvetou stromy a my lyžujeme po hřebenech. Je to velmi relaxační a balzám na duši a naprosto jedna velká bilá paráda. Občerstvení na Knajpě je otevřeno, diky za to. Odpoledne jsem se na Promenádní dost zapotila. Takže raději jezdete dřív.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.4.2022 15:56
Vánoce už jsou za námi, tak jsem si udělal výlet ,abych si je připomněl na Vánoční louku k Jesličkám.
Na Smědavě před polednem již +8°C, i když v noci klesaly teploty na Jizerce pod -10°C.Aladin nám poslal azuro a má být ještě tepleji zítra.Stopy po ránu přimrzlé ,ale se sluncem samozřejmě měknou, což nevadí pro turistické lyžování.
Jel jsem ze Smědavy přes Pavlíny louku , Knajpu a Rozmezí nejdříve na mé oblíbené Sněžné věžičky, poté na Vánoční louku k Jesličkám (asi na polovině cesty k sedlu Holubníku ) a od sedla Holubníku okolo Bílé smrti na Žďárek a zpět na Smědavu.Jesličky jsou přemístěny asi o 100m dále než bývaly na malém smrku, což je lepší protože aspoň nezapadají sněhem , jak to bylo dříve.
Na celé trase jsem potkal jen 5 lyžníků, což je škoda, protože podmínky jsou stále bezvadné.
Nezapomeňte na zimní pneu pokud jedete ne Smědavu, posledních 500m je vyšší břečka sněhu
Tak jezděte aspoň do května.
12:20
12:42
12:44
12:57

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.4.2022 12:37
Z Nové Louky v 8h pěšky do lesa k Blaťáku (na rybníku loví vzácné potáplice!), pak trošku vytáto u Tetřevího kamene, Kristiánov zcela bez sněhu, ale jak člověk vleze lesa nad Kristiánovem, tak zima vánoční! Z Kristiánova na sedlo Holubíku vyšlapaná stopa, kolem Bílé smrti na Žďárek a na Čihadla zrovna tak. Na bruslení vhodné jen na Rozmezí - Knajpu. Místy prašan, místy měkké, místy led... Po 10h sluníčko sníh tavilo jak blázen. Kdo chce jezdit, musí ráno, kdo se chce opalovat, po 11h :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.4.2022 0:09
Navečer skate ze Souše. V 19 h už to bylo zkřehlé, rychlé, teplota kolem 0 C. Jedna znatelná stopa, podklad pro skate docela pevný. Od Hraniční na Knížecí to bylo měkčí, horší, stopa tam je. Ale jsou ty stopy takové nepříjemné s nohama u sebe, jinak jsou rychlé. Později už bylo -3 C. Na parkovišti ani jedno auto. Za mě - Souš docela dobrá, čistá a navečer, nebo po ránu rychlá. Sněhu dost. Zítra si tam asi zajedu dát klasiku.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.4.2022 21:07
Dnes jsem vyrazil v 8h z Bedřichova směr Rozmezí, Jizerská silnice, Karlovský most a Polsko. Ráno byl ještě prašan, z Kristiánova na Rozmezí jsem jel v klasické stopě druhý, kde bylo před prvním lyžníkem tak 3cm čerstvého prašanu. Šlo to krásně na tuhé stoupáky (modré až modrofialové). Ke Karlocvskému mostu jsem to vzal nejkratší cestou, tedy Jizerkou silnicí, která po vypluhování zase krásně zapadala, stopu jsem projížděl první. V Polsku je to jiná liga, tam vše komplet upraveno dnes ráno, ale zase to není tak krásně bílé jako u nás. Cestou zpět kolem poledne už byla stopa na Promenádní na slunci hodně pomalá, to samé Kasárenská. Zítra ráno to bude asi zledovatělé a rychlé. :-)
Jinak jsem kontroloval úpravu z loňska a opravdu byla ukončena 6.4., pak už se projížděla jen závodní pětka v Bedřichově, protože sněhu byla hromada, ale na jiné cesty už nedaly Lesy svolení.
SKOL
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.4.2022 14:31
OPS už nebude upravovat tratě, což je škoda, ale po pravdě řečeno na začátku sezony jezdíme v daleko horších podmínkách tj na pár cm sněhu bez úpravy a to větší část prosince, dokud se OPS nedomluví s lesy.
Podmínky jsou a budou v dalším období stále ideální a pokud i Aladin nám přihraje azuro, tak další měsíc se budeme radovat z lyžování.
Dnes na Smědavě +2°C, azuro , bezvětří. Vyběhl jsem po Jizerské silnici k Promenádní-je trochu zasněžená, tak to je bez problému a dále po Promenádní a okolo Cimermana a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Celá trať je v pořádku, stopy na klasiku slušné, nikde se to neboří, sice pomalejší ale slunce pálilo, tak to byla pohoda.
Zastavují mne lyžníci nejen od nás ale i z Německa a Polska a říkají, že jsou rádi za informace na webu, že to sledují.
Tak jezděte
11:29
11:50
12:04
12:04

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.4.2022 8:44
promenadni je super....3cm prasanu + modro.....jede krasne i skate
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.4.2022 17:44
potvrzuji Zuzka níže a také děkuji za zprávy zde
Vyrazili jsme do Jakuszyc místo na Jizerku a vzhledem ke kvalitě sněhu jsem využila i "hančování" - mimo upravené tratě úbočím pod Zl.Jamami a až na Polanu Izerskou, odkud po cyklo č. 10 zcela neprojetou cestou dolů k Jizeře - velký trénink na soupaž, ale prašánková nádhera :) a šlo přejet i přes louku po ŽTZ na Izerskou Halu; z Orle zpět zase přes Rozdrože pod Cicha Rownia (nižší partie jsem vynechávala:)
SKOL !
10:10
10:58
11:39
12:48

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Jakuszyce a okolí
Vloženo 11.4.2022 12:34
@Barbora - minuly rok se upravovalo do 6/4. Letos do 9/4. Lesy CR nepovolili dalsi upravy. Doporucuju jet do Jakuszyc...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.4.2022 7:57
Díky zdejším zprávám jsem se dozvěděla o upravených stopách v Jakuszycich a místo na Souš jsem v neděli 10.4. vyrazila do Jakuszyc. Vyrážela jsem až ve 12hod, i tak byla stopa všude perfektně upravená a dost tvrdá i pro bruslení. Na většině trasy je stále dost sněhu, v nižších polohách tak 20-30cm v těch vyšších kolem 50cm. Dala jsem 26km Jakuszyce - Harrachov Mýtiny (tady nejméně sněhu, asi 6 míst kde už u strany nebo ve stopě lehce prosvítal podklad, ale zatím se dalo v pohodě projet) - Orle- lom/ Izerskie Garby - Czerwone Sklalki (až k železnice všude sněhu dost) - od železnice zpět do Jakuszyc zase sněhu méně, ale zatím se dalo všude projet bez omezení. Počasí - chvilku chumelenice, chvilku slunce. Čerstvý sníh padal vlhký. V nižších partiích se občas objevuje hodně mokrý sníh, ale zatím to není čvachtanice. Sníh celkově pomalý, ale jelo se hezky.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 10.4.2022 23:04
Dnes odpoledne ze Souše na Smědavu a zpět pod Černým vrchem. Spousta sněhu, 10cm čerstvého, byla ještě znát nedávná úprava, jelo to dobře, projetá stopa na klasiku. Později četné sněhové přeháňky, idylka.
Jizerská silnice se mi zdá na lyžích momentálně sjízdná.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.4.2022 20:05
Paráda Bedřichov, Hřebínek, Kristiánov, atd.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.4.2022 19:48
Krásné kolečko z Mořiny po promenádní, pak na Černou Smědou, Předěl a Palicnik, a přes Smědavu a cestou pod Černým vrchem zpět. Sněhu habaděj, vydrží určitě do pomlazky, možná do carodejnic. Občas prošlápnuté, občas jsem razil cestu... Návrat do dětských let kdy byl snih a neupravovalo se.

Jen prosím při cestě autem na Morinu, berte si zimní pneu, já úplný blbec už prezul a nedošlo mi to předem, ještě sem to vyjel, ale v zatáčkách sem objížděl tri auta co to na letních pneu nedala. Sníh je přitom už od Dlouhé skály nad Polubným, dá se parkovat tedy v pohodě dole, nebo u Souse etc.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.4.2022 15:24
Stejné kolečko, jako včera, s tím rozdílem, že většinu času (kolem poledne) hustě sněžilo, a sluníčko vykouklo jen občas - krásná zima, upravené stopy, spousta sněhu, parádní výlet.
12:54
13:06
13:06
Jakuszyce a okolí
Vloženo 10.4.2022 14:47
Opět pěkné lyžování po včerejší úpravě.Na Smědavě ideálně -0,5°C, bezvětří , chvílemi slunečno a chvílemi sněhová přeháňka.Sníh padal ve formě krupice a ne mokrý.Stopy na mé trase v dobrém stavu na klasiku i skate.Jel jsem ze Smědavy po Kasárenské na Rozmezí a zpět.Na trase jen pár lyžníků.V týdnu snad někdo dorazí, abych nemusel dělat nové stopy sám, protože každá sněhová přeháňka zasype stopy.
Tak jezděte.
13:09
13:18
13:26
13:26

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.4.2022 14:40
Rolba dnes objela cca 50km, dokonce i k odbočce k harrachovskému nádraží. Tam je to ale cca 2km před odbočkou k nádraží a cca1km za ní dost bída, na již vytátá místa napadlo cca 5cm nového a do toho vjela rolba a vyorala perk... Takže dá se projet, ale mít oči na šťopkách. Sníh ale vlhnoucí, pomalý, namazat na klasiku dost kumšt - variace na fialové tuhé. Nad 850m stále sněhu dost a až na pár místeček v motanicích kolem Samolotu podmínky jak v únoru. Bonusově nafta za 7,29 Zl :-) Určitě jeďte, je to ještě na áčkové lyže. Jo a prý budou upravovat o velikonocích, pak prý i tam končí.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 10.4.2022 14:35
Dopolední skate ze Stadionu na Knejpu. Nově napadaných 5-10 cm, trasa náročnější, ale furt se dá. Sněhu je hafo. Bohužel už na skate není upravený žádný okruh, takže pouze tam a zpět. Klasici mají v tomto výhodu. Polojasno, ke konci četnější přeháňky. Šámalka premává. Přenášení jen u Šámalky, Blatného rýbníku a méně šikovní i před Kristiánovem (dá se projet bokem po louce bez sundávání). Parkoviště v Bedřichově téměř prázdné, u Šámalky poloplné. SKOL!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.4.2022 13:21
Moc bych to nevidel. V Harrachove uz moc snehu nebylo. Ani na te pripojce od Harrachova smerem k Orle nic moc. Radim vyjet nahoru a jezdit do vyssich poloh - cca 900m+ Krasne zimni podminky.

(Odpověď na dotaz uživatele Oskar z 10.4.: Dá se ještě nástup z nádraží v Harrachově, nebo je potřeba jet o stanici dál?)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 10.4.2022 13:18
Jizerky uz neupravuji, tak jsem prejel do Jakuszek - mezi 8 a 11 rano jsem projel tak nejak vetsinu upravenych tras - asi 40km. Nejlepsi byla trasa z Orle zadem na Lom Stanislav - jel jsem cerstve za rolbou. Nahore jsem to otocil a zpatky pres Orle na ten okruh smer k Harrachovu. Tam uz to bylo horsi, u te odbocky na Jizerku asi 50m prenaseni (na horsich lyzich bych to projel). Okolo pul desate uz bylo hodne mistnich slapot, jak pise Lukas. Nekteri aspon sli po strane. Posledni 3 km po hlavni zpatky k nadrazi skoro nejde bruslit kvuli lidem uprostred (nekteri pesky, nekteri maji na nohach neco jako bezky z 19.stoleti a smesne tapkaji kupredu rychlosti sneka - pro jistotu v sestistupech, aby si mohli povidat). Za me letos naposledy. Za zimu jsem nejakejch 2000km dal, hlavne Jizerky, ale par set i jinde - Sumava, Jakuszky, Rakousko, Italie. Jizerky jednoznacne top! Diky OPS a par tisic jsem prispel.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 10.4.2022 11:09
opět komplet "poratrakowano". na parkovišti -1, výše ještě o fous kladnějí, občas vánice.
jen ti zatracení pěšáci hned za rolbou... já jsem schopen pochopit, že holt cestu mají naplánovanou tak, že kus mají po upraveném, ale proč proboha musí chodit v šestistupu? dokonce se proti loňsku objevily cedule zasně zakazující pěšky, na kole a psa do stopy (s výjimkou přes dzial na orle), ale je to marný, je to marný.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 10.4.2022 22:20
Děkujeme rolbřům za perfektní tratě po celou zimu. Samozřejmě jsme hned vyrazili na poslední upravu a užívali si sněhu na Promenádní a sjezd na louce. Nepamatuji si, kdy byla poslední uprava v takových zimních podmínkách. Skutečne milovníci zimního lyžování nechtějí ukončit sezónu a jezdíme dál. Dnes jsme si dali pěkny okruh v Jakuszycích přes Orle – Samolot – Rozdrože – Lom a na méně frekventovaních trasách Jako Dzielne Klapki a po Zimowé zpět. I když skoro celý den sněžilo, všude paradní svezeni a dost bězkařů ve stopách. Jen při výstupu na Samolot se to trochu lepilo. Určitě se brzy vrátíme na Smědavu a těšíme se na Velikonoce. Tuto zimu jsem byla deset týdnů bez lyží, to nebyl život! Děkuji všem, kteří psali na tuto stránku, hlavně Honzovi. Bez tvých zimních příběhů a krásných fotek já bych únor a březen nepřežila! Nyní jsme skromnější a budeme běžkovat bez uprav. Co bychom za to dali před dvěma lety, kdybychom mohli jet dál do Jizerských hor!
10:58
11:44
11:49
13:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.4.2022 9:18
Půl stupně (pod nulou) a co to udělá - místo deště krásný prašánek a všude spousta, spousta sněhu.. Chvílemi sice bílá tma, ale jinak i sluníčko a v něm třpytící se sníh, nádhera. Tentokrát díky, že OPS neupravovala od Souše, mohli jsme si užít jak za starých časů romantiku v hlubokém sněhu, a navíc pěšáci si dnes myslí, že úprava ploch je pro ně, a do hlubokého sněhu nejdou. To bylo kolem poledne, navečer se to bohužel potvrdilo - každá upravená plocha rozdupaná pěšáky, včetně Promenádní, často i stopa, kterou vyjeli běžkaři. Oni si asi pěšáci myslí, že z kopce lyžař pluží proto, aby jim vyjel pohodlnou cestičku, a zásadně chodí prostředkem. Navečer jsem měla od Bunkru na Souš v rozdupaném namrzlém oraništi velký problém do kopce, a z kopce jsem se bála, ač v prašanu sjedu i Smrk. Jinak ale zimní pohádka, bruslaři a závodníci si to asi tolik neužijí, ale my, turisti, pokud nezaprší, určitě i o velikonocích a asi i později.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.4.2022 23:25
Odpoledne v 16:30 z Bedřichova. Na mikrokontakt to šlo velmi dobře až do sněhové vánice okolo 19h, kdy napadlo během chviličky 5cm suššího sněhu a začlo to namrzat. Přemazal jsem na modrý extra a OK. Začíná to konečně vypadat jako v zimě. :) Snad to chvíli ještě vydrží. V pátek rolba projela Soušskou silnici a Knížecí, dnes to skoro nebylo poznat. Louka na Kristiánově zasněžila a výtátý úsek po asfaltu lze objet bez sundání lyží. Výjezd z Kristiánova na Rozmezí parádní. Z Bedřichova jedinné přenášení na mostku za Novou loukou a pak na mostku u Blaťáku. Promenáda parádní, Jizerská silnice vypluhovaná, ale ne až na asfalt, takže se tam jet zatím dá, na Knížecí po rolbě připadlo hodně nového, ale klasické stopy stále jsou. Vyražte ještě, v neděli ráno to bude určitě na tuhý!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.4.2022 22:08
Dnes pěkné svezení v aprílovém počasí. Podmínky budou minimálně do Velikonoc, spíše déle. Nyní lepší než v lednu, proto nerozumím tomu, proč úprava není alespoň o týden delší. Velká škoda, alespoň úsek mezi Smědavou a Jizerkou mohl být dál přístupný a upravovaný. Kdo ještě půjde, tak užívejte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.4.2022 21:09
Na duben krasna zima a jezdeni. Trochu nasnezilo, takze hlubsi povrch, ale v pohode.
16:29
16:29
Jakuszyce a okolí
Vloženo 9.4.2022 19:39
Tak já počítám, že pokud zítra zase nasněží, tak budeme lyžovat do půlky května.
A pak vysadím rajčata.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.4.2022 19:03
Od 9 h krásné stopy protažené . Super aprílové počasí . Krásný den na běžkách 👍
Jakuszyce a okolí
Vloženo 9.4.2022 16:22
Nádherné dvacetikilometrové kolečko na upravených stopách v Jakuszycích.
11:54
11:54
12:42
Jakuszyce a okolí
Vloženo 9.4.2022 15:03
Díky OPS za bohužel poslední úpravu , kdy rolba jela z Mořiny po Promenádní, Hraniční, Kasárenské na Rozmezí a do Bedřichova a udělala jednu stopu na klasiku.V příštích dnech si budeme muset stopy dělat sami, jak jsme to dělali v minulosti.Počítám, že celý duben bychom mohli lyžovat.
Jel jsem ze Smědavy k Hraniční a po Promenádní na Mořinu.Odbočky na Jezdeckou nebyly udělány, tak jsem se vracel po stejné trase.Na Promenádní bylo dosti lyžníků, kteří si chtěli užít poslední úpravu.Během cesty něklikrát přišla silná sněhová přeháňka a rovněž zasvítilo slunce.Aprílové počasí.Odpoledne byly stopy dosti zaváté a čerstvý sníh začal lepit a špatně klouzal.
U bunkru jsem potkal sympatického kamaráda , tak jsem se nechal s ním vyfotit i když přišla silná sněhová vánice, tak kamarádovi to nevadilo.
Tak jezděte.
12:34
13:09

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.4.2022 14:20
OPS sve slovo dodrzela, rolba ale jela až dnes ráno, do Bedrichova dorazila kolem 9.45 hod. Předpokládám, že lepší komunikaci brání dohody s Lesy CR ..
Sníh není příliš skluzný a přes noční i občasné ranni sněžení je tam pár vytatych mist - NL k Blataku, Kristianov, ktere jiz po obede nepujdou projet
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.4.2022 13:56
Dnes měla vyjet rolba z Jizerky. GPS již nefachá, nepoužívají ho ani poláci v Jakuszycích, přičemž ráno denně upravují. Údajně je projeto z Jizerky na Smědavu, Knajpu a do Bedřichova, jestli nějaká další místa navíc, netuším. Dejte někdo podrobnější info.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.4.2022 13:04
10 cm vatoveho sněhu okolo nuly, v nejvyšších polohách -1, vše poratrakovano a skvelé. Aprílové počasí, poryvy, bezvětří, vánice a slunce.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 8.4.2022 18:17
Poláci nezklamali a na dnešek upravili většinu tratí. Dnes skate od 10 do 13 všude možně. Sněhu je dost i na lepší lyže, jen je špinavý. Podklad vydržel do 12 pěkně tvrdý, pak už sluníčko a teplo podmínky zhoršovalo. Moc to nejelo, ale na dubnový lyžování dobrý. Jen nedoporučuji hlavní tah Jakuszyce - Orle, tam to bylo rozdupane, naopak kolem lomu a oba dukty dobré.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 8.4.2022 13:30
Máme na horách opravdové aprílové počasí , chvilku sluníčko a chvilku sněžení.Stále výborné sněhové podmínky, na mé trati cca 50cm sněhu a na dnešek po dešti tratě zmrzly a napadlo cca 1-2 cm nového sněhu.Na Smědavě +1°C, ani nefoukalo a na parkovišti 3 auta a na Promenádní jsem potkal 3 lyžníky.Jel jsem ze Smědavy po silnici k Hraniční, po Hraniční ke kiosku ( lze přejet kus vypluhované silnice bez přenášení) a po Promenádní k bunkru , po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Podklad pevný s nadílkou sněhu, který je tupý a málo klouže, protože nejsou stopy.Celá trať bez problému s velkým množstvím sněhu- více než v prosinci a lednu.
OPS na zítřek projede část trati rolbou z Jizerky do Bedřichova, není jisté kde pojede a Aladin hlásí sněžení.Tak se necháme překvapit.
Tak jezděte.
10:11
10:17
10:28
10:56

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.4.2022 21:03
Dnes odpoledne za silného deště z Jakuszyc na Orle a pak do lomu a horní Dukt. Stopy stále moc pěkné a i na bruslení se to nebořilo. V lese místy hodně špinavé, ale čím výš tím lepší. Vydržel jsem tam cca 2 hodinky. Sněhu je tam ještě určitě na 14 dnů. Tak jezděte, určitě tam budou ještě upravovat.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 7.4.2022 13:42
Dnes na Smědavě velké nemilé překvapení.Lesy se probudily a kompletně vyčistily Jizerskou silnici ze Smědavy na Promenádní a Jizerku, což znamená , že není možno dostat se na Promenádní přímo, pokud někdo nepůjde po silnici pěšky ke kiosku.Je možné se dostat na Promenádní přes Černou Smědou a odbočit doprava ke kiosku, což jsem já udělal nebo jet po silnici k Hraniční ( dnes nějaké auto tam projelo a poničilo stopy) a po Hraniční dojet ke kiosku Promenádní.Promenádní má stále dosti sněhu i když dnes to bylo sice přimrzlé a jelo to rychleji, ale stopy zmizely a na klasiku to bylo horší.Nikoho jsem na Promenádní nepotkal.Jel jsem po spojce okolo Cimermana a po cestě pod Černým vrchem zpět.Byl jsem příjemně překvapen kvalitou trati pod Černým vrchem.Sníh nebyl ani tvrdý ani měký a klouzal dobře a byla slušná jedna stopa.Potkal jsem zde 2 lyžníky
Na Smědavě +5°C, chvílemi slunce a skoro nefoukalo oproti tomu jaký je silní vítr dole na Frýdlatsku.
Uvidíme co nám rolba na sobotu upraví.
Tak ještě jezděte.
10:52
11:33
12:15

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.4.2022 7:13
Skate odpoledne z Jakuszyc od nádraží, na Osiedle Huty podél kolejí, docela to jelo po větru. Pak stoupák nahoru nad Czerwone Skalki hodně špatný, kameny, hlína, potoky. Pak od odbočky nad skalkami na důl Stanislaw dobrý. Z dolu na Rozdroze taky sněhu dost, občas špinavé. Dále Starou celní na Orle, tam jsem zkusil na Kozí hřbety, ale nešloto, propadal jsem se do měkkého, ve stopách by to asi šlo, na skate tedy okruh Kozí hřbety nedoporučuju. Z Orle na Dzial a Jakuszyce, občas špinavé a horší fleky. Ještě jsem si dal Horní a dolní Dukt, tam to je parádní, navíc byla nahoře rychlejší místa kde sníh křehnul.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 6.4.2022 22:37
Myslel jsem ze po desti to bude spatne, ale jestli vcera to byla vlhka extaze, tak dnes mokry orgasmus. Temer zadny lidi a presto nove upravena stopa vsude kde jsem byl, neskutecny, ve vysce kolem 1000m jakoby tam ani neprselo, na urovni jakuzsyc obcas mokro ale dalo se taky. Na Orle jsem dnes nebyl....fotka u Orle s perfektni stopou je ze vcera
5.4. 21:31

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Jakuszyce a okolí
Vloženo 6.4.2022 22:14
Dnes v 15h z Bedřichova, kde bylo 8°C a na starém podkladu zbytky nového mokrého sněhu, který napadl včera a pak do něj napršelo. Cesta na Novou loukuna starých lyžích stále v pohodě. Jel skútr na Hřebínek (a zpět), takže se dalo jet celkem dobře. Z Hřebínku na Točnu šlo vytátá místa opatrně obejít mimo cestu. Z Točny pak pěkná stopa nahoru k Sedlu Holubníku a dále na Žďárek. Nahoře kolem Čihadel a Knajpy sněhu dost, i po dešti zbývá stále tak 10cm nového mokrého. Sníh velmi pomalý, tahá to za nohy, ale i tak pěkné.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.4.2022 14:42
Dnes na Smědavě v 11hod bylo +4°C, oblačno.Na parkovišti byla vidět velká obleva po včerejším celoodpoledním dešti.Jel jsem po Promenádní na Mořinu.Bylo vidět, že stopy projelo pár lyžníků, protože byly výraznější než včera a i když byly částečně povolené , tak klouzaly ještě slušně v rámci možností.Po dešti včerejší nadílka 25cm poklesla na cca 5cm , ale déšť podklad neponičil, takže na Promenádní je stále cca 50cm sněhu.Celkem jsem potkal 10lyžníků na cestě tam i zpět.Původně jsem chtěl odbočit na kolečko na Jezdeckou, ale zjstil jsem , že na ní je jen stopa od včerejška asi od 1lyžníka, takže by se to dnes bořilo a nechtěl jsem sám dělat stopu na celém okruhu a raději jsem zvolil cestu po Promenádní zpět.
OPS nebude už upravovat tratě, jen na sobotu chystá přesun rolby z Jizerky do Bedřichova, tak to bude poslední malá ůprava.
Další bude záviset kolik lyžníků přijede a prošlápne další úseky.Sněhu je zatím dost.
Tak jezděte
11:08
12:20

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.4.2022 22:25
Před polednem jsem měl odklízení kubíků shůrypadajících sra*ek už dost, taky jsem byl již od večera natěšen až ji opět po 14-ti dnech znovu uvidím. Tak jsem za ní vyrazil. Nezklamala očekávání, kolem nuly, jemně sněžilo a tak byla optimálně vlhká, když jsem do ní vstoupil. Na to že byla úplně čerstvá, vubec se nelepila. Rovná, perfektně vyrýsovaná a úzká tak akorát. Po chvíli jsem se rozkolíbal a pravidelnými pohyby celého těla jsem se vytrvale přibližoval k cíli. Mám rád klasický způsob. Místo cíle bych chtěl napsat vrchol ale nemůžu, Orle je dolů z kopce.... i když pár vrcholků jsme společně během poměrně dlouhé cesty dosáhli. V jednu chvíli na mě byli i tři najednou, no zažili jste to někdy? Já poprvé a to už mi bude 65! Kterou si vybrat? Pak mi někdo našeptal, ať si uděláme selfíčko 🙂 No a pak v cíli u Orle jsem neveřil svým očím, objevila se další, nová, od Orle až téměř k Jizeře. No jezdím tam už téměř 14 let a poprvé jsem ji zažil tak nádherně upravenou, tak jsem jí neodolal. Běžkařská extáze po celou dobu a stále jen sami spolu. A to mne ještě čekala cesta zpět do Jakuszyc. Za mě nejlepší podmínky za celou zimní sezonu a vůbec nevadilo že nebylo slunce a modro. Díky STOPO.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 5.4.2022 23:08
Jela jsem od 16 do 19 h ze Souše po soušské silnici k rozcestí U studánky a zpět, 25cm nového sněhu, +1stC, mrholilo, pak se dalo do deště. Přede mnou jen prošlápnutá stopa, od odbočky na Protrženou přehradu stopa skútru, díky moc za ni. Moc to nejelo, ale bylo krásně. Škoda, že nebylo upraveno.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.4.2022 20:00
Ze stadionu malý okruh po směru hod.ručiček: sice v dešti, ale nádhera, mezi Hřebínkem a Novou Loukou jsem se nepotkal s nikým, podle stop přede mnou tu v nově napadaných a neupravených 25cm jeli jen 4 lidé. Sníh těžký, mokrý, ale všude. Jel jsem na skinech, šlo to docela dobře. Byl to balzám na duši. Sněhu opravdu hodně, ale s tou předpovědí vysokých teplot nevím jestli by úprava vůbec měla smysl.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.4.2022 14:31
Na dnešek připadlo cca 25cm nového sněhu a vypadá to jako v prosinci , kdy jsme začínali jezdit.
Přijel jsem na Smědavu v 11hod a naštěstí už pluh projel silnici a byla vypluhovaná na asfalt.Parkoviště bylo zasypané a bez aut.Teplota + 1°C a jemně mrholilo a na trati ve vyšších polohách jemně sněžilo.Prošlapal lsem si stopu po silnici na Hraniční, kde jsem se napojil na stopu od Mirkova skůtru, který přijel z Protrženky po Soušské silnici a Hraniční.Po ujete stopě po skůtru jsem jel ke kiosku.Míra z kiosku mi řekl, že silnější skůtr má rozbitý a nemůže dělat stopy na klasiku jako vloni a slabší skůtr to nezvládne.Řekl, že Promenádní projeli již 2 lyžníci a tak jsem jel Promenádní na Mořinu.Na cestě jsem potkal další 4 lyžníky Stopa po 6 lyžnících už klouzala slušně.Vrátil jsem se po stejné stopě zpět ke kiosku a od kiosku jsem udělal novou stopu po silnici na Smědavu.
Uvidíme jak se počasí bude vyvíjet a zda dojde na strojovou úpravu.
Tak jezděte.
11:29
11:29
11:42
12:59

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.4.2022 23:46
Ze Souše navečer skate. Hodně větviček kolem nádrže od větru. Rychlý povrch po větru nahoru ke Smědavě a pak to začalo. Sypalo se jak z peřiny, čím dál víc. Od jezírka nahoru ke kiosku Promenáda a pak dolů po Hraniční, to už bylo fakt pomalé. Zkusil jsem na Knížecí, ale po chvilce se vrátil zpět, v protivětru se sněžením to byl brutus. Bílá tma. Po takové chvilce to byla hančovina. Stopy zapadané, jen náznak stop. Za 15 minut muselo připadnou cca 5 cm. Nahoře je toho víc, dole méně. I tak to pokrylo bordel kolem Souše. Chtělo by to přes týden občas upravit a bude to super paráda.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.4.2022 17:09
Harrachov - Orle - Karlovský most - Jizerka - Černá Smědá - Smědava - Knížecí - Jezdecká - Promenádní u bunkru - Jizerka - Mořina - Kořenov. Nádhera. Počasí luxusní. Oběd v Pyramidě taky velice dobrý. A nejvíc lidí, co jsem letos potkal.
8:42
9:13
9:47
9:54

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.4.2022 14:54
Dneska se trochu oteplilo v poledne na Smědavě bylo + 2°C, celkem slunečno na celé trase, občas zahoukal slabý větřík.Jel jsem opět oblíbené kolečko na Promenádní, okolo Cimermana a pod Černým vrchem zpět.Promenádní byla tvrdá, rychlá ale stopy po víkendu byly mělké a vykloktané.Spojka k Jezdecké byla perfektní , sjezd po Jezdecké taky neměl chybu.Cesta pod Černým vrchem byla měkčí, špatně klouzala i když stopy byly pravidelné .Tady bylo již více slunečno a sníh vyměkl.Stále bylo málo lyžníků asi 1lyžník na 1km trati.
Než jsem odjížděl ze Smědavy, tak mi Aladin ukazoval na zítřek na Smědavě přes den -1,1°C a silné sněžení celý den, ale na středu již déšť.Tak uvidíme jak to bude.
Tak přijeďte a pomozte prošlápnout stopy.
12:11
12:31
12:47
12:48

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.4.2022 9:16
Souš-Darská-Jezdecká-Promenádní-Kiosek-cesta Koleníková-Černá Smědá-Smrková cesta-Předěl-druhou cestou zpět Smědá - Smědava - Kasárenská - Kneipa - zpět po soušské na Souš.
Odpoledne Neděle 3.4. , Parkoviště Souš, zde větrno, - 3 C,
Po cestě - proměnlivo, občas poletující sníh, občas i okamžiky slunečních paprsků, pocit větru minimální
CL - Máza VG 35, zažehleno, 3 slabé vrstvy Multigrade Rode, 0 až -2,
Darská - pěkně upraveno (kromě zplužené dolní části sjezdu na soušskou.
Jezdecká, Promenádní, po sjezd na Č.Smědou , krásné svezení.
Dolní část osmičky Předěl - Paličník - sníh moc nejel, Smrková projeta lyžaři (i skejtem), druhá strana od Předělu k Č.Smědé i strojově (i tak lyže nejely, pomalý sníh ve stopě)
Pěkný výjezd na Knejpu po Kasárenské. Cesta zpět dolů po Kasárenské na Souš už jen taková pohodová záležitost :-)
Stojí za to znovu vyrazit!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2022 22:20
Bedřichov - Nová Louka, nástup stále použitelný, na béčkové lyže. 5-10 cm sněholedu, na tom 1cm nastrouhaný sníh a trochu nového prašanu, je to tvrdé, slušné. Místy z toho lezou kamínky, pozor na sjezdu. Kromě asi 100m pod Bukem jde i bruslit, je i vyříznutá stopa. Pod Bukem asi 2m po trávě. Jehličí v tom je, ale na roční dobu to není nijak zvlášť špinavé. Dál ke Gregorovu kříži dobré, na Blaťák už se musí přenášet. Pokud ale stoupne teplota nebo začne pršet, půjde to rychle dolů.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2022 22:17
Tak dnes asi pro me naposled - pres tyden jsem pryc a vikend uz ma byt teplo a dest - uvidime. Dneska 50km za Souse na Morinu, Knajpu, kousek na Predel (tam uz byl videt pisek, tak jsem to s ackovymi lyzemi otocil), potom jeste obracene k Bunkru a zpatky. Snehu dost, ale dost pomaly a tupy - jako v lednu!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2022 22:06
Dnes trasa Souš - Knajpa - Kristiánov - Točna - Knajpa - Knížecí - Souš. Na parkovišti v 10:15 ještě dost míst volných. Super podmínky. Celý den poletoval sníh. Přenáší se kolem rozcestí v Kristiánově, kde je již jen asfalt a pak mezi Točnou a Krásnou Máří, kde se několikrát střídá asfalt se sněhem. Lyže jsem tam sundaval snad 10x, ale nevadí. Parádní svezení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2022 19:24
Smědava 14 hod - Jezdecká i Promenádní luxusní podmínky na nové lyže
15:55
16:16

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2022 15:20
Díky tomuto webu a OPS jsme ráno vyrazili na Mořinu – a nelitujeme! Parkoviště okolo 9 ještě OK, ale záhy se zaplnilo a rozbahnilo. Promenádní cesta luxusní jako v zimě, Jizerská cesta o něco horší sněhové podmínky (na Jizeře je potřeba lyže přenést) – krása zasněžených rašelinišť to nicméně vynahradila.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2022 14:37
Aprílové počasí , chvilku sluníčko a chvilku sněžení.Super lyžování .Na Smědavě -3,5°C, parkoviště dnes naplněné.Lyžníci využili bezvadné sněhové podmínky ve vyšších polohách a přijeli na Mořinu a Smědavu.Jel jsem kolečko ze Smědavy po Promenádní , okolo pomníčku Cimermana, po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Na tomto kolečku jsou asi nejlepší sněhové podmínky z Jizerek a proto je velmi oblíbené.Stopy už nebyly tak pravidelné jako včera,ale stále dobré.
Tak jezděte.
12:04
12:36
12:37
13:05

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2022 13:04
Souš, Kasárenská, Smědava, Promenádní, Darská, Souš. Luxusní podmínky, nádherné zimní lyžování.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2022 11:53
Mořina 6:30, -8°, parkoviště 1 auto, posněhává-směrem nahoru více, nikde není čerstvě upraveno, Promenáda, Kasárenská stopy ok, střed na skate hrubý od skůtru ale jde to. Od Čihadel na Žďárek stopy mizí střed ok. Před Žďárkem tradičně nejslabší místo má cca 15cm. Zpět po Hraniční a Knížecí, všude již cca 1-2cm prašanu - brzda, ve stopách nafoukáno. Promenádní již upravena. Mořina 9:00, -6°, parkoviště na 90% plné a přijíždí stále další.
Super svezení..
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2022 10:55
opět vše kompletně projeto, a ještě luxusnější než včera, jedny z nejlepších podmínek této sezóny. upraveno dokonce dozadu od lomu, jednoznačně na áčkové lyže (a nezpanikařit, když je nutno od parkoviště poponést lyže asi padesát metrů na překonání sněhu promíchaného s kamínky). parkování na velkém parkovišti za letní ceny (15 zlotek).
Jakuszyce a okolí
Vloženo 3.4.2022 15:24
Každý dle uvážení. Já posílám po každé návštěvě DMS . A s radostí. Mimo to každý rok samolepku do sbírky. Kamarád co jezdí se mnou( jezdíme 1- 2x tydne)posila 1x za rok 1000 , KČ.
(Odpověď na dotaz uživatele Hanka z 3.4.: Poraďte, kolik je slušno přispět OPS na úpravu tratí, nemám vůbec představu. A přispívám placením parkovného? Viděla jsem ceduli, že přispívám i občerstvením v Pyramidě, tak tam jsem přispěla, ale opét netuším, kolik Jezdím cca 1x za 14dní.Díky.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2022 14:26
Klasika na skinech z Mariánské hory. Začátek kousek pěšky, pak pozor v prvních prudších zatáčkách zaprášený led nebo asfalt. Při sjezdu se na tom tutově zastavíte. Lepší sundat lyže na rovince u sochy truchlící matky a dojít pěšo, nebo tam výrazně zpomalit a pak to s lyžemi přejít. Jinak dále je to v pohodě, i v esíčkách nahoře zatím nevypluženo na zeminu. Pak tradičně vytátá místa na Mariánských boudách. Bacha na sjezd z Kyselé vody, lepší nahoře sundat lyže, sice tam uzoučký pruh dolů je, ale zbytečný risk. Kolem protrženky v pohoďe. Dokonce sjezd z Pašerácké k protržence zatím v cajku, navíc čisté. Pašerácká lepší na skate. Dále po hlavních trasách, hluboké ale pomalejší stopy. Navíc často hrbolaté od pseudobrusličů, co to rozbíjejí. Sjezd od Bunkru na Jizerku v pohodě, u Panského domu vykukuje louka. Na některých místech stopy hrozně u krajů, končí to v pangejtech, potocích apod., třeba na Jizerské silnici. Tak bacha na to. Celkově trasy čistší, pomalejší s novým sněhem. Sice jsem vyjel později v podvečer, i tak je to krása bez lidí.

» Zobrazit všechny fotky (celkem 12)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2022 5:40
V sobotu ráno jsem ze Souse jel na Rozmezi a pak vsechny cesty mezi Smedavou a Jizerkou. Všude snehu spousta, ale na Jizerské silnici byl na jednom místě pocukrovany asfalt, do kterého jsem vjel a odrbal obě lyze, je to cca 500m před Jizerkou, tak pozor. Na Jizerce už je taky pár míst, kde se musi sjet z cesty. Jo a kdyby někdo našel cernozlutou levou rukavici One Way na parkovišti za Montanii, tak mi prosím napište na ak.maran@seznam.cz, včera to tedy bylo poslední lyžování za všechny prachy
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.4.2022 19:14
Trasa ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, dále přes Jizerku k bunkru na Knížecí zpět na Smědavu. Poté "osmička" na Předělu a Paličníku. Super podmínky a počasí jako v lednu. Rolba jezdila postupně až dopoledne,zvolili jsme cestu tak, abychom jeli co nejvíce po čerstvě upravených trasách. Upravené stopy jely krásně. Z "osmičky "byl upravený jen kus cesty na Předěl, ale i po neupravených cestách se jelo dobře. Jediné místo, kde se musí přenášet, je cca 500 m na vrcholu Paličníku.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.4.2022 18:10
Přejezd Jakuszyce-Bedřichov. Ráno polské okruhy projeté všechny rolbou s prašanem a lehce pod nulou, fantastické! Ani lidí nebylo mimo hlavní tah moc. Horší byl okruh k Harrachovu, kde to se snižující se výškou bylo přemrzlejší a hrudkovaté (rolba jela asi v týdnu). Nejhorší místa u odbočky na Mýtiny, pak se to zase k Orle zlepšovalo. Z Orle k mostu a na Jizerku bez problémů. Na Jizerce první přenášení přes silnici. Potom parádně upravena Promenádní, až na Předěl a zpět Smědava, po silnici Knajpa a Kristiánov. Zde končí idilka a začíná krupice či led a další přenášení Blatný rybník, Nová louka a pár míst ve sjezdu ke stadionu ale z kopce to tam aspoň jelo. Lidí málo. Celkově velká paráda a dík "rolbám" na obou stranách hranice.
9:31
10:41
11:19
11:59

» Zobrazit všechny fotky (celkem 13)

Jakuszyce a okolí
Vloženo 2.4.2022 16:51
Dnes ráno před 9hod. "Velké kolo" z Nové louky, až na pár přenášení skvěle upravená stopa a mansestr od Blatného rybníku až na Knejpu. Druhá strana od Cihadel, směr Krásná Máří už bez úpravy, ale od včerejška něco napadlo, tak se dobře bruslilo i po neupraveném prašanu. Směr Hřebínek pak už nedoporučuji, dle vyjádření těch, co jeli nahoru, samý led a přenášení. Takže trada zpět směr Nova louka přes panelku, opět skvěle upraveno až po sjezd směr Kristianov hřbitov, tam už je vytaty kus silnice. A pak zase mansestr až po Blatný rybník. Stále to jde a i přes menší přenášení super podmínky 👍 Díky moc, Jizerská OPS, jak se o nás, běžkaře, krásně staráte i v dubnu ! ✌️
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.4.2022 15:17
Děkuji OPS. Podmínky naprosto úžasné. Od Kristianova až pod Bukovec je to na áčkové lyže. Velká paráda. Úprava fantastická. Ještě jednou děkuji.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.4.2022 14:19
Milovníci zimního lyžování si dnes užili bezvadné podmínky, které by měly vydržet do úterý, kdy se má oteplit.Na Smědavě -4°C, trochu foukalo.Parkoviště obsazeno z 70%, tak aspoň vyrazilo na tratě více lyžníků.Jel jsem jen okruh po Promenádní, okolo pomníčku Cimermana a pod Černým vrchem zpět.Chěl jsem jet Knížecí, ale nebyla upravená,což byla škoda.Jinak okruh , který jsem jel byl bezvadně upravený,rolby jej jely 2x za poslední 2 dny, takže to nemělo chybu.
Tak ještě vyražte a užijte si dobrých sněhových podmínek.Za týden to bude horší, pokud se oteplí .
12:57
12:57

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.4.2022 11:17
dnes po deváté skoro komplet projeto rolbou, včetně skoro všech kliček okolo cejchy a letadla a biatlonových kliček nad stadionem, tvrdému zmrzlému firnu velmi prospělo promletí s pěti centimetry pískového prašanu - výsledkem jsou naprosto optimální podmínky.
akorát ten nešťastnej místní folklor s rozšlapáváním, jsou schopni vyrazit v pětistupu hned za rolbou - polsko a poláky mám rád, mnohému bychom se od nich mohli a měli přiučit, ale v tomhle mají před sebou ještě dlouhou cestu.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 5.4.2022 11:16
Se svým čtyřnohým přítelem trasa Bukovec - kiosek na Promenádní - Kasárenskou na Knejpu - sjezd na Smědavu a po Knížecí zpátky na Jizerku. Vypadá to, že OPS již upravuje pouze o víkendech... sněhu je ale stále dosti a člověk potká i zajímavé legendy běžkařského sportu (viz foto)

» Zobrazit GPX záznam trasy

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.4.2022 22:01
Ze Souše po Soušské silnici se dá, není to upravené, ale stopa na kladiku byla prošláplá. Na bruslení horší, ale pořád sjízdné. Dle mého je lepší vyšlápnout nahoru po Darrské a napojit se tak dříve na upravenou stopu. Parkoviště v Horním Polubném (nástup Václavíkova studánka) bylo dnes uzavřené a Knížecí cesta už se tsky neupravuje. Nejlepší nástupní místa do upravených tratí tak jsou Jizerka a Smědava.
(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 1.4.: Ahoj, je to nějak sjízdné , když nechám auto na parkovišti u Souše, tak nahoru po silnici na Smědavu? Nebo je lepší jet z Kořenova přes Václavíkovu studánku?)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.4.2022 20:19
Malý okruh z Nové Louky. Je tam spousta přenášení a zbytek tvrdý a hrbolatý. Taky musím uznat, že ta asfaltová plotna maskovaná půlcentimetrovým popraškem ve sjezdu na Hřebínek opravdu věděla co dělá. Pokud neváháte nad novými lyžemi, nebo nemáte doma přebytek obvazového materiálu, tak tyhle partie Jizerek už jedině s opravdu velkou opatrností.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.4.2022 14:51
Na Apríla se nám opravdu vrátila klasická zima.Na Smědavě bylo -5°C , poletoval sníh a foukal studený vítr, takže pociťová teplota byla asi -10°C, což byl velký rozdíl oproti jarnímu počasí v minulém období.Díky OPS za úpravu základní tratě.Stopy byly ostré, tvrdé ,hluboké a klouzalo to bezvadně.Jel jsem ze Smědavy k bunkru, poté od bunkru po neupravené Jezdecké-což nedoporučuji pro sjezd k bunkru.Od vrchní části Jezdecké je již úprava ke Knížecí a cesta pod Černým vrchem též parádní až na Smědavu.Knížecí nebyla upravená.Na celé trati jsem potkal jen 10 lyžníků.
Kdo si chce užít opět pěkné zimní lyžování, tak by měl přijet.
Tak jezděte.
12:13
12:13

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.4.2022 14:50
Dnes po ránu Smědava, Kiosek, Promenadní, Jezdecká, Kasárenská, Knejpa vše upraveno a paráda. Připadlo pár čísel a stopa je tvrdá a jede.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.4.2022 14:30
Nic nenapadlo, propadava velmi drobně, ale na zemi se to neprojevuje:-) (info ze 14:30)

(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 1.4.: Napadlo dnes něco v úseku Bedřichov-Kristiánov :)?)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.4.2022 8:15
včera skate z Bedřichova - pod kopcem je to vytáté a sotva jsem přejel pravou stranou kolem pomníku přes poslední cm sněhu. Nahoru už to bylo dobrý až pod kopec k Buku, tam jsem přešel pár metrů po trávě. Od Buku k Nové louce s opatrností bylo sjízdné. U Nové Louky směr Kristiánov je to horší, musí se přenášet nebo různé improvizovat po loukách. U Kristiánova špatné, asi 20 metrů se přenáší k rozcestníku a potom ještě asi 100m do kopce na malém okruhu. Potom už je to fajn téměř až na Hřebínek s pár metrama improvizace nebo šlapání v trávě. Není to tak krásné svezení jako z Jiizerky, ale dalo se.

(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 31.3.: Děkuji za příspěvky. A mám dotaz prosím, Ze stadionu, z Bedřichova je to stále sjízdné? Dekuji)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.3.2022 17:02
Sous-Darska-Jezdecka-Kasarenska-Sous - je to skoda vzhledem k tomu kolik je snehu Souska misty 1m, Knajpa temer 1,5m, ze se uz od nedele neupravovalo. Chtelo by to upravu a bude se dat jezdit do konce dubna:) Diky OPS za zvazeni upravy i v tydnu, ne jenom na vikendy - vim ze to tady ctou:) Ja osobne muzu jezdit na cemkoliv, ale deti jsou zpruzely v takovemto terenu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.3.2022 16:17
Harrachov - Orle - Karlovský most - Jizerka - U bunkru - Jezdecká - Protržená přehrada - Desná. V Polsku jsem potkal dva, u nás tři běžkaře, a někde jsme se těsně minuli s Honzou 😎 Napadlo několik centimetrů sněhu, a bylo to místy nádherné - jako v pohádce 😜
12:02
12:54
13:04
13:04
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.3.2022 14:50
Dnes na Smědavě + 0,5°C, zataženo, nefoukalo.Na dnešek napadlo 1-5cm sněhu, zasypalo to špínu na tratích a tratě jsou hezky bílé jako v zimě.Jel jsem po Promenádní k bunkru po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Sníh už nebyl těžký , drží i na stromech-netaje. Pár lyžníků projelo aspoň jednu stopu na klasiku a po projeté stopě to slušně jelo.Sníh se nelepil a nikde to nedrhlo.
Celé kolečko se jelo v pohodě a dobře jsem si zalyžoval.Celkem jsem potkal 8 lyžníků a na parkovišti na Smědavě bylo jen 1 auto.Zima se nám vrátila i do hor.
Milan si včera stěžoval na těžký sníh.Je fakt, že když se změnil déšť na sněžení, tak je to horší , ale dnes už to bylo bez problému.Čerstvý sníh ,a neupravený je horší na lyžování.Uvidíme jak to bude zítra, kdy má padat sníh celý den.Snad OPS nám upraví tratě na víkend.
Tak jezděte.
11:18
11:18
11:59

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.3.2022 23:00
Dnes vecer Sous - Knajpa. Dole mokry a rozjezdeny, na tom cca milimetr krupicove brzdy. Nahore cca 5 cm noveho tezkeho snehu. Vubec to nejelo… chtelo by to upravu!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.3.2022 15:09
Je to téžko odhadnout.Minulou sezonu jsem odhadoval, že budu jezdit až do června, do 10.5. to bylo bezvadné ježdění, poté přišla teplá vlna s teplotami až 25°C a déšť a behem 2 dnů sníh zmizel a musel jsem 12.5. ukončit lyžování.
Myslím, že pokud nepřijde podobný problém, tak do konce dubna mohli bychom lyžovat .Nástup je nejlepší na Smědavě a Mořině, kde malá obleva se tolik neprojeví.
(Odpověď na dotaz uživatele Milan z 29.3.: Jak to letos odhadujete s vydrzi snehu v Jizerkach. Podle predpovedi pocasi to do min. 10.4. Vypada. Otazka je, kdy se prestane upravovat - po tomto vikendu, nebo az nasledujici?)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.3.2022 15:02
Na Smědavě před polednem + 3,5°C, zataženo.I když Aladin s Klárou vyhrožovali, že po 12hod začne pršet, tak nezačalo a projel jsem do 13.30 trať za sucha.Na parkovišti jen jedno auto a mimo školní výpravy u kiosku nebyli žádní lyžníci na trati.Je to škoda, protože je sněhu dost a klouže to bezvadně, i když většina tratí už není bílá.
Jel jsem jen okruh po Promenádní, okolo pomníčku Cimermana a pod Černým vrchem zpět.Zítra nemá pršet a na pátek Aladin slibuje sněžení, tak uvidíme co splní.
Tak jezděte.
12:41
12:53

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.3.2022 14:44
Bezvadné lyžování.Na Smědavě +5°C, vysoká oblačnost, ale na trati svítilo přes mraky i slunce, i když nebylo již azuro.Jel jsem po Promenádní na Mořinu,Panský dům a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Na celém okruhu jsem potkal celkem 15 lyžníků , což dává aritmetický průměr 1lyžník na 1km trati.Na parkovišti na Smědavě jen 5 aut a na Mořině 8 aut.
Tratě v bezvadném stavu, tvrdší než včera.Nejlepší je Promenádní,, jak psal i Křemílek, která je čístá s dobrou stopou, od Panského domu Jezdecká k bunkru a asi polovina cesty pod Černým vrchem a silnice ke Smědavě mají větší množství jehličí, ale ne větvičky.
Na Promenádní je cca 50cm sněhu viz foto.
Uvidíme jak to bude zítra, protože Aladin předvídá i déšť, tak snad mu to nevyjde.
Tak jezděte.
11:50
12:20
12:36
12:49

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.3.2022 14:34
Zdravím srdečně všechny lyžaře, zejména těch asi šest, které jsem dnes potkal na Magistrále:-) Nástup z Pekla v Josefově Dole není ideální, reálně čistý sníh začíná až pod Knajpou - to už bude asi problém kdekoli pod 800m. Knejpa - Kasárenská - Jezdecká - Promenádní - Knejpa - Máří - Točna - Kristiánov - Rozmezí - Čihadla a dolů. Úroveň úpravy je vzhledem k teplotě fantastická (díky pánové), sníh byl opravdu překvapivě skluzný a frčelo to (na skejt). Kasárenská Promenádní tradičně nejlepší svezení. Samozřejmě, po cestě najdete místa doslova černá jehličím (kus Jezdecké, ale zejména celá Máří - tam už doporučuju nejezdit, navíc se to tam musí přenášet asi 5x). Ale krásné poslední svezení. Jak nástupní místo teď bych doporučil určitě Jizerku a možná i Smědavu, ale k té se dostanete jen ze severu. No a na závěr - moc děkuju za sámošku na Knejpě, projevená důvěra je mi sympatická a vychlazený pivko na Knejpě, to byl vrchol akce:-) skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.3.2022 22:34
Zdravím Karle, přispěju pro tvoji vnučku s příběhem , který se mi stal před 6 lety o Vánocích..
Jel jsem ze Smědavy klasický okruh po Promenádní na Mořinu a teplota byla těsně pod nulou...Na sobě jsem měl jen šortky jako vždy.Nejdříve začalo silně pršet a celý jsem promokl než jsem dojel na Mořinu.Měl jsem taky velkou nadváhu , o 30kg více než mám nyní.V druhé části tratě když jsem jel po Jezdecké a pod Černým vrchem teplota rapidně poklesla o více než 10°C a přišla šílená sněhová vánice.Po celém těle i na hlavě se mi v okamžiku vytvořila silná ledová krusta a na na krustě jsem měl i silnou vrstvu sněhu.Protože jsem měl velkou nadváhu cca 97kg, tak jsem byl pomalý a silně jsem začal prochládat a tělesná teplota mi poklesla. V poslední fázi tratě mezí Hraniční a Smědavou jsem se dostal do deliria, kdy jsem si začal říkat, že by bylo dobré si někde lehnout do sněhové závěje a prospat se.
S velkým vypětím sil jsem se dostal na parkoviště Smědava, kde na mne čekala manželka , sedl jsem si do auta na místo spolujezdce a ztratil jsem vědomí.Manželka poté musela řídit mé auto a teprve když dojela dolu do Bílého Potoka a trochu mi stoupla tělesná teplota, tak jsem ožil.
Plně chápu jak Hanče ,Vrbatu a polárníky, když jsou blízko cíle a nemohou se dostat do bezpečí.
Poté jsem měl nařízeno lyžovat další týden v tričku.
Pro ilustraci přidávám fotky, když jsem měl o 30kg více .Moje doktorka mi poté nařídila dietu, tak jsem během 4 měsíců shodil 30kg a do dnešního dne si váhu udržuji.
Je to pravdivý příběh a můžeš to vyprávět vnučce i jako pohádku.
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.3.2022 16:32
Opět bezvadné lyžování a neuvěřitelné krásné počasí,Na Smědavě +10°C, azuro.Na parkovišti jen 10 aut a na trati skoro žádní lyžníci.
Trasy , kde jsem jel byly perfektně upravené , nebyly vyměklé a klouzaly dobře.I na slunečných místech byly stopy dobré a nebylo zadrhnutí mezi stínem a sluncem.Jel jsem po Kasárenské na Knejpu,Rozmezí a na Sněžné věžičky a zpět po stejné trase.Soupání z Rozmezí na věžičky se dalo, nebořily se lyže sjezd taky šel.Na trase jsem potkal celkem asi 15 lyžníků, což je škoda, protože dnes byl asi poslední překrásný den.Tentokrát nám azuro vydrželo skoro celý měsíc oproti prosinci a lednu, kdy byly jen po 2 slunečných dnech.
Na příští dny je hlášeno ochlazení a déšť , tak dám vědět, jak to bude, abyste mohli vyrazit na lyže.
Tak jezděte.
12:34
13:43
13:44
13:46

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.3.2022 22:46
Z Jizerky po Promenadni a Kasarenke na Knajpu a Zdarek pak upet po Jezdevke ceste....naprosta fantazie....snehu mraky, krasne upravene stopy, slunecni lazne. Dnes v 17h zas cerstve upraveno....skoda ze zitra musim do prace.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.3.2022 16:40
Vytátá místa: okolo Máří 1x přenášení 50 m. Na fotce 3. nejhorší místo. Bacha v obou sjezdech na Kristiánov - z panelky se dalo ještě mezi asfaltovými fleky prokličkovat, od Rozmezí se vytátý flek objíždí. O Paličníku už píše níže Honza, na fotkách nejhorší a 2. nejhorší místo. Na Jizerce v pokračování Jizerské silnice se logicky lyže sundavají ve křížení se silnicí, na mostku pod Pyramidou a ještě jeden malý flek se objíždí.

Jehličí: špatná (fakt to hodně drhne) je půlka úseku mezi Máří a Točnou, jinak určité množství jehličí je všude od Knajpy směrem k Bedřichovu + první 2 km od Souše po Soušské silnici. Míň jehličí je zpravidla ve stopách na klasiku.

Úseky, kde se už od půlky března neupravuje: Knajpa - Smědava přímo i druhá varianta na Předěl mají sněhu dost, stopy na klasiku stále obstojné, i bruslit se dá.

Díky Jizerské OPS za úpravu na neděli v takto velkém rozsahu - po ránu je obrovský rozdíl jet v čerstvě upraveném a na trati upravené den zpátky.
9:15
9:42
10:02
10:06

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (11)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.3.2022 15:44
Opět perfektní den, jak azuro tak i bezvadné lyžování.Na Smědavě + 8°C, azuro, bezvětří.Díky OPS za úpravu, která je nyní na jaře potřebná.Jel jsem osmičku na Paličník a poté od Černé Smědé na Promenádní a zpět na Smědavu.Celá trať byla bezvadná, nikde nebylo třeba přenášet lyže.Jen na pár metrech na hřebenu Paličníku kouká písek, ale lze to objet .Zítra má byt opět azuro, tak je třeba využít bezvadné podmínky.Stopy ve stínu mezi Předělem , Písčinami a Paličníkem tvrdší, jinak všude na slunci měkčí, ale stále kloužou dobře.
Od úterý se má změnit počasí a ochladit se, tak uvidíme, co nám to dá.
Potkal jsem pár lyžníků, kteří mi řekli, že jsou rádi , že infromuji o aktuální situaci, protože aspoň vědí, že má cenu jet si zalyžovat do Jizerek,
Tak jezděte.
12:46
13:34
13:34

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.3.2022 9:35
Jeli jsme to včera s dětmi, místy dost jehličí, je to mokré, ale ještě to jde. Pokračovali jsme na Jizerku, zatím není nutné sundávat lyže, ale je to otázkou času a horších lyží 😊
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 24.3.: Pepo 1963, jak to prosím vypadalo z Jakuszyc na Orle? Je tam hodně jehličí a špíny? Chceme jet o víkendu (na klasiku). Díky za odpověď.)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 26.3.2022 18:58
Dnes je vyznamny den ! Potkal jsme legendu Honzu 1949 - krale Jizerek na Promenadni ! :-) Jel jsem, funel jsem do kopce a najednou proti me mladik do pul tela, kluk vopalenej' :-) a ja jen vyblekokal Zdravim Honzu' :-)
Cest a respekt horskemu zpravodaji !
Jinak jsem jel ze Souse pres Vlassky hreben na Kiosek a pak vosmicku na Palicnik zpatky super vyhledy na Krko a pres Smedavu Kneipu zas na Sous'
Svezeni luxusni, stinne a severni casti jeli jak drak, na slunci mekci ale naadhera' dekuji rolbarum' :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.3.2022 18:50
Dnes časně ráno ze Souše na Žďárek a zpět. Stopy krásně upravené, vymrzlé, rychlé. Všude dostatek sněhu. Velké díky OPS, jak se o nás stará.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.3.2022 14:10
Dnes na Smědavě bylo sice +10°C v poledne, azuro , bezvětří.
Jel jsem po Promenádní , přes spojku okolo Cimermana na Jezdeckou, Knížecí na sedlo pod Zámky a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.
Na Smědavě parkoviště obsazeno z 60% ale na Mořině bylo problém zaparkovat, prý tam hlídala policie .
Promenádní na klasiku ve velmi dobrém stavu , stejně tak i spojka na Jezdeckou.Knížecí již podstatně horší, vyměklá a špatně klouzala.Poté cesta pod Černým vrchem podstatně lepší.
Celkem bylo velmi málo lyžníků na tratích, asi jsou na zahrádce nebo na kole.
Příští týden se má ochladit, sněhu zatím je dost a nemusí se nikde přenášet na této trati.
Tak jezděte.
12:24
12:32

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.3.2022 13:17
Po dnešku bude přenášení: Nová Louka, mostek, Blatný rybník, Kristiánov.
V 7:00 umrzlé a rychlé. V 10:00 kaše plná vody.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.3.2022 7:57
Sous - Kurovec - Morina a zpet - Knajpa - Zdarek. Jelo to rychle, skoro 20km/hod. U Zdarku uz dost spinave, jinak dobre. Snehu dost ubyva (cca o 1/3 v porovnani s uterkem). Deste pristi tyden asi budou znat…
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.3.2022 6:35
Nejlepší začínat na Souši,Smedave,Morine.snehu dostatek a jen kousek od Souse je špinavý pak to je většinou nádhera.Uprava probíhá každý den odpoledne což lze ověřit na Mapy.cz takze pak luxusní lyžování s minimem lidi.ops zaslouží jako poděkování dms.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.3.2022 22:06
Díky Honzovi za pravidlné informace. Dnes jsem na jejich základě vyrazil na Mořinu a nelitoval. A k mému milému překvapení jsem se s Honzou i setkal a mám na památku i společnou fotečku. Na většině míst je ještě sněhu dost, postupně ubývá na obvyklých exponovaných místech, např. z Předělu k Paličníku.
A abych nezapomněl na poděkování JOPS, upraveno byla většina tras, na Jizerce jsem odpoledne potkal rolbu, takže se upravovalo asi už na víkend.
Takže slovy Honzy 1949 - jezděte :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.3.2022 15:55
Díky OPS za ůpravu Paličníku, kam jsem dnes zajel.Byla upravena osmička na Paličník mimo pravé strany od Černé Smědé, protože u Zeleného kamene jsou tetřívci.Potkal jsem je tam v létě.
Od Jezírka levá strana, která je upravená je měkčí, protože nyní na jaře je skoro celá na slunci.Od Předělu levá strana na Paličník je trochu špinavá, měkká ,ale dá se jet dobře.Na hřebeni Paličníku už ve středu je vidět písek, ale zatím to jde objet.Oblast Paličník přes Písčiny na Předěl je z větší části přimrzlý, jede to dobře , stopy bezvadné.
Na víkend má být ještě hezky, tak jezděte.
12:37
12:48
12:48
12:56

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.3.2022 11:04
Díky OPS za super úpravy!
POZOR. Sjezd od Buku zpět ke stadionu je vytátý pouze na levou stopu, tak bych doporučil sundat značení a na oba směry dát VYKŘIČNÍKY a sjíždět protisměrem, ať se tam někdo nezozbije a zároveň v protisměru dáme všichni pozor na sjíždějící.
Za točnou směr Máří pár metrů vytáto, dnes ráno sjízdné, ale odpoledne tipuji, že to bude na přenesení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.3.2022 23:45
Dnes bylo opět parádní lyžování, azuro , na Smědavě + 5,5°C, bezvětří.
Jel jsem po upravené Promenádní na Mořinu- stopa celkem tvrdá, protože je to ve stínu a v noci mrzlo.Poté přes Jizerku, kde jsem potkal pár kamarádů.U muzea jsem se nechal vyfotografovat s Muhu.Muhu je mytický ochránce Jizerských hor. Jeho jméno má svůj původ pravděpodobně až v dobách před příchodem Slovanů do této oblasti.Dále jsem potkal Karla s Daisy a Pepu u Pešákovny.
Jizerská silnice na Smědavu je sice měká, ale sníh dobře klouže.Ubývá v některých partiích, ale snad ještě chvíli vydrží.Na víkend se má ochladit a bude více oblačnosti, tak uvidíme zda i něco ještě připadne.
Tak jezděte.
12:19
12:34
12:42
12:46

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.3.2022 17:45
Jakuszyce - Orle - Karlovský most - Jizerka - Polubný. V jednu hodinu jsem na Pešákovně potkal po obědě Honzu !!! 😎
11:31
11:32
13:15
14:47
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.3.2022 14:07
9:30 - Montanie - Nová Louka - luxusní svezení, jehličí pouze v horní části lesa pod Rozmezí
9:04
10:02
10:35

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.3.2022 22:58
Dnes okolo 16 h z Jizerky, luxusni podminky, cerstve urolbovano na tratich jiz 50, rychle stopy, okolo 18 h uz primrzle a nekde to bylo velmi rychle. Na osmicce spis na vyhlidky, uz spinavejsi. Velke diky OPs
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.3.2022 19:57
14hod Nová Louka - Hřebínek- 80% pokryto jehličím, otačím a jedu přes Rozmezí až na Souš.... kromě pár míst luxusní podmínky, stopy na klasiku skvělé ve stínu i rychlé.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.3.2022 15:27
Na horách je stále méně lyžníků, což je velká škoda vzhledem ke stále ideálním podmínkám.Na Smědavě +10°C, azuro, bezvětří.Dnes jsem dal turistický výlet pro změnu.Jel jsem ze Smědavy po silnici na Jizerku, poté po Lasičí cestě na Jelení stráň a dále na Pytlácké kameny, k Houbě , Zelený kámen a zpět na Smědavu.
OPS upravila vzorně základní trasu, ale i starší neupravené tratě tj.silnice na Jizerku je v pořádku.
Lasiší cesta z Jizerky je dobrá jen pro výstup, opačný sjezd nedoporučuji vzhledem k velmi špatému povrchu.Poté již sjezdy přes Pytlácké kameny, k Houbě a na Zelený kámen se při opatrnosti dají jet.
Na Pytláckých kamenech jsem potkal neznámé zvíře, fotka z 11.59 hod přiložena a o jakého druha jde se musím obrátit na místního paleontologa.
Houba je zcela zarostlá a špatně se hledá.foto 12.12hod.Jezírko Černá Smědá taje ,ale na koupání ještě není.Na celé trati od Jizerky jsem nikoho nepotkal.
Tak jezděte, zatím je to perfektní a sněhu dost.
11:28
11:45
11:48
11:59

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.3.2022 6:18
Skatem z Bedřichova přes Hrabětice a Chatu věčné mlčení na Knajpu, pak osmička, Jizerská silnice, Mořina, Promenáda, Souš, Knížecí a přes Mářu a Panelku zpátky do Bedřichova. Celkově parádní svezení, po půl páté to začalo tuhnout a bylo to neskutečně rychlý. Západní polovina hor poměrně hodně špinavá (jehličí a další bordel), na východ od Knajpy (osmička, Jizerská, Souš, Promenáda, Knížecí) v podstatě bílý sníh a luxusní podmínky. Liduprázdno.
Nenechte se odradit teploměrem v Bedřichově. Večer ukazoval +6°C, sníh byl ale zmrzlý a rychlý i dole, drží si mikroklima, vyplatí se ještě vyrazit.
Pokud si chcete užít parádní jarní běžky na pěkném sněhu, vyražte z Mořiny, Souše nebo Smědavy.
Sněhu zatím prakticky všude dost. Akorát Hrabětice pomalu končí, zatím se přenáší jen asi dva metry ve sjezdu od Jablonecké chaty k přehradě, na hřebenových loukách ale více míst dlouho nepřežije.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2022 23:27
Sous - Kurovec - Smedava - Morina - Jezdeckou zpet ma Kurovec - Knajpa a zpet na Sous. Mezi 19:00 a 21:15. Jelo to jako das, cerstva uprava. Bordel jen prvnich 50m ma Sousi, jinak snehu vsude dost. Par mist mekcich, kde odpoledne svitilo slunce, ale celkove parada. Jeste to parkrat dam!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2022 21:49
Sněhu je pořád dost, azúro, pěkné svezení, stopy upravené (dnes jezdí rolba). Mezi Novou Loukou, Hřebínkem a Máří jsou stopy obohaceny o jehličí.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2022 21:27
Pokud se někomu bude zdát, že to špatně jezdí a je moc horko, tak si může dát osvěžení v Jizerce jako moje kamarádka z Mnichova Hradiště.Doporučuje pěknou tůňku pod muzeem na Jizerce.
Ručník si každý musí vzít z domova.Tam je nepůjčují.
Tak jezděte .
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2022 20:07
Dnes při skate ze Souše na |Smědavu jsem 16,00 hod potkal rolbu, jak upravuje stopu směrem na Souš. Stopa byla již čerstvě upravená směrem na Jizerku po Jezdecké.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2022 19:49
(Odpověď na dotaz uživatele Krušnohorec z 22.3.: Ahoj,

jaký je prosím stav tratí z Polubného na magistrálu (tj. podél Polubenské silnice na Jizerku či Knížecí na Jezdeckou cestu)?
Moc děkuji
Skol)

Ahoj,
z Polubného
Knížecí dole za přechodem silnice je hodně jehličí v lese, nutno pěšky, ale ne moc dlouho, to se dá.
Dál mimo vysoký les dobré, stále hodně sněhu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2022 19:11
Super jarní lyžování, stále dostatek sněhu, nikde na mé trase nejsou problémy se sněhem.Na Smědavě v poledne již +10°C, azuro, občas vane již teplejší větřík.
Jel jsem po upravené Jizerské silnici na Jizerku a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Málo lyžníků na trati, což je škoda.Klasicky ve stínu je to přimrzlé a na slunci měkčí.Nebyly velké mrazy, tak přechod ze stínu na sluneční partie nezadrhává, jak to bylo v minulých dnch.
Jediná nevýhoda je, že když je tak moc teplo, tak je člověk línější na běhání.
Pár dnešních fotek pro potěšení a inspiraci vyrazit.
Tak jezděte.
12:28
12:29
12:39
12:39

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2022 18:07
Dnes ráno okolo půl deváté stopa od bedřichovského stadionu dobrá, trochu umrzlá, ale v pohodě. Trasa: Stadion - Nová louka Gregorův kříž - Pod Olivetskou - Olivetská (na vrcholu jsem si dopřála příjemnou sluneční lázeň:) - Bílá kuchyně - Hřebínek - Točná - Pod sedlem Holubníku - Kristiánov - Nová louka - Stadion
Jediný skutečně obtížný úsek mezi vrcholem Olivetské a Bílou kuchyní (hodně napadaného jehličí, stopa zřejmě nebyla upravená). Exkluzivní stopa byla mezi Točná - Pod sedlem Holubníku. Když jsem se po polední vracela na Stadion, na místech, kam svítí slunce, sníh tál (např. od U buku směrem na Stadion)
Za mne perfektní jarní lyžování.
(Odpověď na dotaz uživatele Michala z 20.3.: Dobrý den, jak to vypadá v Bedřichově za stadionem? Je to už břečka, nebo se i odtud dá na běžkách? Děkuji)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2022 16:55
Souš,Jizerka,Předěl,Knajpa,Souš.Klasické jarní lyžování.11st.C,sněhu 1/2metru,upraveno.Na slunci jako v medu,ve stínu přimrzlé.Dřina
10:36
10:36
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2022 7:34
Skatem ze Souše po trasách mezi Jizerkou, Knajpou a Protrženkou. Nikde nikdo, azuro, jarní podmínky, přesto trasy vydržely celkem rychlé. Relativně málo nečistot (nástup u Montanie je hodně špinavý, je to ale jen asi prvních 200 metrů, nenechte se odradit). Parádní den, dneska pojedu zase. V oblasti kolem Bedřichova je sníh špinavější a rozbředlejší, doporučuji východní polovinu hor.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.3.2022 19:34
Dnes jsem dal na Honzu 1949 a jel jsem na výlet. Mořina- Kiosek- Předěl- před Pís-činami u jezirka do prava přes Jizeru, chvíli jsem hledal Ruské kříže a pak pokračo-val až ke Karlovskému mostu podél meandrů Jizery. Peltonenkám vyhovoval perfekní firn. Azúro, naprosté ticho a žádný lyžník. Od Písčin na Mořinu 14,5 km.
Nutno na levé straně řeky překonat dva potoky. Doporučuji!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.3.2022 14:42
Opět super azuro, upravené základní tratě, díky OPS.Na Smědavě +5°C v poledne, na trati někde větřík, ale slabší než včera.Stopy podstatně lepší než o víkendu .Jel jsem jen po Promenádní k bunkru po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Škoda, že bylo málo lyžníků, na celé trati jsem jich potkal do 20.
Tak jezděte a chytejte bronz na zdravém vzduchu.Je to lepší než u moře.
12:29
12:31
12:31
12:33

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.3.2022 13:34
Bedřichov - Rozmezí - Máří - Bedřichov: sněhu je dosti, ale je díky vichru v noci dosti i jehličí a větviček, takže i na klasiku se dá jet jen uprostřed, bo ve stopě je té biomasy opravdu nejetelně hodně. Takže bruslaři mají dost navrch... nebo jezdit mimo les kolem Jizerky, tam to je čisté. Jo a do cca 10h je ve stínu místy led, tak lyžaři starších ročníků a křehčích kostí opatrně a nepadat...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.3.2022 14:29
Je neděle, ale na horách je málo lyžníků, což je škoda, protože jsou stále velmi dobré podmínky na lyžování a parádní azuro.Na Smědavě +5°C, azuro jako u moře a na některých místech foukal větřík.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, dále přes Jizerku a po Jizerské silnici a před koskem k jezírku Černé Smědé a na Smědavu.Stopy stále dobré.
Promenádní většinou ve stínu tak jsou stopy tvrdší ale Jizerská silnice je více na slunci, tak je dosti měkká, ale stále jede dobře.
Jezírko Černé Smědé má ještě trochu ledu, ale za chvilku asi povolí a bude na koupání.
Využijte nástupní místa nahoře, abyste se vyhnuli břečce dole.Zatím má být stále hezky a dokud nezačne pršet, tak nám sníh vydrží.Minulou sezonu jsme končili 12.května , tak uvidíme jak to bude letos.
Tak jezděte, na mnoha místech jsou pškné výhledy na Krkonoše.
11:50
12:17
12:27
12:33

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2022 10:10
Včera večer 21.3. upravila rolba z Kořenova tu trasu vedoucí vedle silničky na Jizerku. Takže to tam určitě v pohodě půjde. My jsme jeli kolem této trasy v sobotu autem na Mořinu, sněhu tam bylo ještě hodně, jen mi místama připadal špinavější, ale lidi tam jezdili. Pozor, parkoviště Pralinka je už ale zavřené, musí se parkovat v Kořenově u kostela. Směrem na Hvězdu bych asi už nejezdila, myslím, že po větru co byl o víkendu, už to tam bude hodně zapadané jehličím.
(Odpověď na dotaz uživatele Michala z 21.3.: Jsou v okolí Kořenova ještě podmínky na běžky? Děkuji)
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 19.3.2022 21:44
Ahoj, to budete strašně dole, musíte všude do kopce a stopy jsou dost daleko. Ani tam není sníh. Svezte se alespoň vlakem do Kořenova, ale to ještě musíte kus pěšky směrem na Jizerku (myslím, že v Kořenově taky už není pořádně sníh, ale to nevím, jen jsem projela autem). Nebo popojeďte do Polska do Jakušic. Nebo nemůžete jet autobusy do Bedřichova? To je dopravně bez auta asi nejlepší.
(Odpověď na dotaz uživatele Matěj Švihlík z 19.3.: Ahoj, chtěl bych se zeptat. Chtěl bych s kamarády zítra vyrazit autobusem do Jizerských hor a autobus nám jede do Tanvald centrum. Jsme nezkušená skupinka a nenašli jsme blízko žádnou delší trasu. Mohl by nám někdo poradit, jak a kam popojet nebo kam nejblíže dojít, předem díky :))
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.3.2022 21:14
Mezi Kristiánovam a Točnou jsem našel mobil Asus v červeném pouzdře, operátor Vodafone. Nedostal jsem se přes gesto. Nechal jsem ho v bufiku na Hřebínku.

Skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.3.2022 21:09
Ahoj, dnes jsem jel trasu Bedřichov - Hřebínek - Maří - Čihadla - Mariánskohorské Boudy - Protrženka - Pašerácká - Kiosek na Promenádní - Černá Smědá - Smědava - Knajpa - Rozmezí - Kristiánov - Bedřichov. Parafín na skluz červený Swix HS (možno i LF nebo HF). Na odraz zažehlit zelený klistr Swix base. Ten jsem ráno přetáhl fialovým klistrem Swix KX 45. Musíš dát ale slabou vrstvu, abys nalepil co nejméně jehličí a jiného bordelu. Jelo to dobře celý den (od 9:20 až do 15:00) jak po vymrzlých stopách, tak i po navlhlém sněhu. Jen do prudkého kopce ze Smědavy jsem šel mimo stopu. Doufám, že předpověď na zítra se splní a jdu mazat kluzky na zítřek. Dám to samé, co dnes.
Tak SKOL! a hezké svezení.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 19.3.: Přidávám se s dotazem ke Katce. Co doporučujete mazat na klasiku nebo co jste dnes mazali a jak vám to jelo ? Jezdíme pouze klasicky. Díky)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.3.2022 15:17
Opět super počasí+ upravené tratě = perfektní lyžování.
Na Sědavě ve 12hod +3°C, málo lyžníků na sobotu a azuro.Jel jsem osmičku na Paličník .Stopy ve stínu tvrdé ,vymrzlé ale ne zledovatělé a na slunci měkký firn, což odpovídá době.Na sjezdu z Předělu na Písčiny dosti jehličí, které brzdí, jinde na okruhu čisto.
Tak ještě jezděte a pár fotek jako obvykle z Paličníku.
12:51
13:04
13:08
13:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.3.2022 18:16
(Odpověď na dotaz uživatele Marie z 19.3.: Prosím, nevíte někdo, jaké jsou podmínky na skate? Mám jenom áčkový lyže a nevím, zda by to zítra ještě šlo. Musela bych jet z Bedrichova. Díky moc.)

Sněhu dost,ale v pátek odpoledne bylo jehličí od Točny lepší, žádný šutérky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.3.2022 7:17
Po Pašerácké jsme jeli včera a dá se. Místy jehličí, ale žádný problém, sněhu dost a cesta drží.

(Odpověď na dotaz uživatele JIrka z 18.3.: Nevíte někdo prosím, jak to vypadá z Mariánské hory? Je tam hodně špíny na trase? Pašerácká cesta už se asi neupravuje kvůli tetřívkovi, dá se tam nějak rozumně jet (vloni upravoval skútr)? Díky moc za odpověď.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.3.2022 22:06
Stadion, Studené údolí, Josefodolská, Chata věčného mlčení, Knajpa, Žďárek, Hřebínek, GK a stadion. Navečer skate. Jel jsem již po úpravě, přimrzlý manžestr. Studené údolí bylo pohádkové. Kolem chaty zatím v pohodě. Kolem Máří v lesích to začíná býti bídné i po úpravě. Na Rozmezí jsem našel sluneční brýle, položil jsem je na tabuli s tetřevem, na rozcestí nad Rozmezím. Po západu to bylo rychlé, ale už jezdím jen na dvojkách (kameňačkách).

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.3.2022 15:17
Máme hezké jaro a s ním typické lyžování na firnu, ale stále je to bezvadné.Na Smědavě v poledne +4°C, slunečno.Jel jsem po Jizerské silnici na Jizerku, Mořinu, po Promenádní , Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Stopy ve velmi dobrém stavu i když jsou měkčí ,ale neboří se.Při sjezdech je třeba dávat pozor pokud vyjedete ze stínu na slunečné místo, protože to velmi zabrzdí.
Tak jezděte, má být nadále hezky.
12:31
12:34
13:05
13:37

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.3.2022 23:42
Ahoj, tak zase po tydnu, Stadion - Promenada a zpet, dole spatne, misty hneda kase jehlici, vetvicek a sisek, od Zdarku lepsi, bile, ale taky mokre. Porad jsem nechtel mazat klistr, tak jsem jel na cerveny V60, celkem dobry, ale lyze k myti.Slunicko bylo hodne v oparu presto az plus 10oC. Jiz mene lyzniku, ale jeste je posledni tyden prazdnin, bylo videt, dost deti. Od pristiho tydne jen pro skalni, nastup Smedava nebo Jizerka.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.3.2022 22:32
Buď klistry, nebo jednu z variant nowax, nebo silný paže :-) Prostě klasický jaro :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 17.3.: Ahoj, co mazat na víkend na klasiku? Klistry? Díky :).)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.3.2022 21:54
Pěkně upravené stopy, i na Bílou skálu, projeto vše klasikou, horší skluz, jehličí pouze místy, pozor jen dole na Bosně u chalup.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 17.3.2022 21:39
Včera a dnes P Václavíkova Studánka uzavřeno.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.3.2022 19:42
Dnes na Smědavě v 12hod +8°C, parkoviště více zaplněné než jindy, ale bez problému.Jel jsem osmičku po Promenádní na Mořinu, Jizerku po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Jelo to dobře, stopy na klasiku všude v dobrém stavu, klouzalo to, sice měkčí ale nebořily se na rozdíl od včerejška, kdy byly poničeny od deště.
Tak jezděte

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.3.2022 19:14
Díky poměrně velké rezervě sněhu je ho i přes vysoké teploty a intenzivní tání na tratích stále dost. Podmínky jsou náročné, je to převážně hluboký mokrý firn, na některých místech se spoustou bordelu a špíny. V následujících dnech bude v noci ještě párkrát mrznout, tak to v případě večerní úpravy bude rychlejší, ale další výhled je už čistě jarní...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.3.2022 13:48
V Horním Polubném je směrem k Jizerce velké parkoviště a od tud jsou již stopy na běžky.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal Starý z 17.3.: Ahoj, chci se zeptat na parkování Jizerka Mořina, v sobotu ráno. Dá se ještě zaparkovat? Případně poraďte, kde nechat auto.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.3.2022 15:10
Dneska to bylo na tratích velmi náročné, vyráželi jsme v 10h ze Smědavy. Po nočním dešti, resp. ve vyšších polohách sněžení (Knajpa a okolí), to bylo hodně měkké. Rolba to naštěstí projela z Jizerky až na Knajpu a dopoledne to bylo ještě docela tvrdé, ale dál směrem na Čihadla s čerstvým mokrým sněhem a měkkým podkladem to bylo jak v hlubokém písku. Kolečko přes Protrženou přehradu jsme jeli až na Mariánky dnes jako první, takže se to hodně bořilo ve stopě i mimo ni, ale vzhledem k minimu lyžařů to ani dál nebylo o nic lepší. Kasárenská směrem na Smědavu už byla k poledni také docela rozježděná s hlubokým mokrým sněhem. Sněhu je všude dost, v některých místech hodně jehličí, ale chtělo by to, aby trať vymrzla.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.3.2022 14:17
Po nočním delším dešti a teplém počasí jsou stopy dosti vyměklé , boří se, pokud neprojede více lyžníků.Na Smědavě v 11hod bylo + 3,5°C, mlha a na trati na osmičku Paličníku párkrát prosvitlo sunce, jinak mlha a vlhko.Na osmičce jsem potkal jen 6 lyžníků, což nestačilo na udupání stop.
Tak jezděte , další dny by mělo být lépe.Hlavně, že přes den nepršelo.
11:38
11:40

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.3.2022 8:46
Menší okruh Bedřichov stadion-Nová louka-Kristiánov-Točna-Hřebínek-Nová Louka-Bedřichov. Start v 9h, teplota 5°C. Sněhu dostatek, stopy dobré, ale v některých místech, zejména v úseku Hřebínek-Nová Louka, ve stopě hodně jehličí. Sní změklý, takže žádná ledová místa. Při příjezdu kolem 13h bylo 12°C.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.3.2022 14:51
Vládne dnes na horách jarní počasí, ale lyžování je stále dobré.Na Smědavě ve 12hod + 6°C, vysoká oblačnost.Díky úpravě OPS jsou upravené tratě v pohodě.
Jel jsem ze Smědavy na Knejpu, na Mariánskohorské boudy,Protrženku a po Pašerácké a Kasárenské zpět.
Tato trať byla upravena a jelo to dobře, jen partie v nižších polohách jsou měkčí, ale zatím není vidět tání.
Tak jezděte, na horách skoro nejsou žádní lyžníci.
12:20
12:29
12:50
12:57

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.3.2022 14:41
Ráno v 10 hod. ze stadionu přes Kristiánov, Rozmezí na Knajpu a zpět. Ze začátku a nahoře stopy trochu zmrzlé. Chtělo to vyjet dříve, bylo by to rychlejší. Od Blaťáku slušné stopy a čistější než v pátek. Sjezdy bezpečné až pomalé. Stopy dobře upravené.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.3.2022 11:33
Po ránu extrémně zmrzlé. Takže jízda mimo čerstvě upravené tratě neměla smysl. Jednak spousta klacíků ,jehličí a zmrzlý rozplužený terén, na kterém by jízda byla velkým hazardem. Na klistrech se jelo dobře, jen byly hodně nepříjemné ve sjezdech cukance na rozbředlých osluněných částech a naopak raketová zrychlení ve stínu. Dojel jsem až na Točnu. Máří byla bez úpravy zcela zapadaná jehličím. Takže platí- jezdit jen tam kde bylo čerstvě upraveno. Celkově najeto 86km ne vekmi pěkně upravených tratích. Stihnul jsem i 3 pivka na Jizerce :-) Subjektivně lepší byly asi tratě v Polsku. Mnohem čistší. Parkování jen 107kč na den a benzín 37,40 . Pro názornost uvádím jednu fotku jak vypadá úsek bez úpravy do kterého jsem omylem najel
9:34
9:36
9:44
9:44

» Zobrazit všechny fotky (celkem 16)

Jakuszyce a okolí
Vloženo 14.3.2022 20:43
Jakuszyce - Rozdroże pod Cichą Równią - Orle - Karlovský most - Jizerka - Promenádní - u bunkru - Smědava - Knajpa - Krásná Máří - Hřebínek - Gregorův kříž - Nová louka - Blatný rybník - Kristiánov - Rozmezí - Čihadla - U Knejpy - Mariánskohorské Boudy - Protržená přehrada - Desná. V Polsku v osm ráno rolba a super tratě, pozor na sjezd k mostu, ten už je trochu o hubu 😎 Před Krásnou Máří stopy plné jehličí, větviček a šišek, místy se dá jet pouze uprostřed, jinak velmi dobré, až parádní. Málo lidí, hodně sněhu, krásné počasí.
9:57
12:02
12:27
13:26

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.3.2022 18:24
Na parkoviště Mořinu jsem jel včera ráno. Asi z 95% je vytáto na asfalt, nějaký led zůstal v esíčku. Jinak je to takový úzký koridor pro 1 auto, takže pozor odpoledne to měkne a ty tvrdé sněholedové kraje můžou být zrádné. Lepší se vyhýbat ve výhybnách. Ale ráno byly kraje tvrdé, dalo se na to najet v pohodě, pokud bylo potřeba.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 14.3.: Ahoj, prosím, jak vypadá silnice na Jizerku-Bukovec a parkoviště ? Je tam led nebo již vytáté až na asfalt ? Díky všem za odpověď)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.3.2022 15:44
Dnes na Smědavě v 12 hod + 5°C, azuro, ještě pěkné jarní počasí.Jel jsem ze Smědavy po Promenádní, odbočka okolo zastávky Cimermana na Vlašský hřeben.Chtěl jsem přejet přes Vlašský hřeben ke kiosku na Promenádní zpět.Po cca 1km jsem to vzdal, protože terén je velmi špatný od pěšáků a stopy po lyžnících jsou poničené a jsou zmrzlé.Tak jsem se vrátil zpět na Jezdeckou.Z této krátké odbočky při návratu jsou vidět krásná panorama Krkonoš, tak i tuto malou odbočku doporučuji.Poté jsem jel na Sedlo pod Zámky, ale tato cesta nebyla upravena a jela nic moc.
Upravené tratě jak Promenádní tak i cesta pod Černým vrchem jely výborně.
Tak jezděte.Já už mám letos najeto 100dnů na běžkách.
12:34
12:35
12:50
12:55

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.3.2022 13:21
Dnes ráno z Bedřichova počasí parádní, ale lyžování mizerné. Hodně jehličí. Nedoporučuji velký okruh z Kristiánova na Rozmezí a přes Krásnou Máří, zvláště pak pro klasiky. Není tam upraveno (přestože sněhu je pořád opravdu hodně), takže místy úplně černo jehličím. Kde je nová stopa (např. malý okruh z Točny na Kristiánov), tam je to lepší.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.3.2022 21:13
Teda musím se zastat Honzy. Nevím, jestli byl v sobotu ten vítr tak strašnej, ale dneska počasí parádní a svezení též. Na cestě Jakuszyce - Bedřichov stopy krásné, trochu občas ledové, ale hezky to jelo. Jen ze Smědavy na Knajpu to jelo dozadu 😀 Ale tak co, člověk jde na běžky s tím, že si o trochu mákne. Jinak z Knajpy na Hřebínek trochu jehličí, ale nic, co by se nedalo, žádný nebezpečný sjezd. Takže dokud můžete, vyražte!😉
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.3.2022 15:45
Dnes opravdu jarní počasí, azuro a již teplejší jarní větřík, tak snad nikdo nebude mít dojem , že to je větrná hrůza a led.Na Smědavě v 11hod. +3°C a po 14hod již +6°C.Pokud nepřijde déšť , tak by to mělo ještě držet.Stopy bezvadné , nejsou zledovatělé na úseku, kerý jsem dnes jel.Podstatně méně lyžníků oproti očekávání na neděli.Asi vyrazili lyžníci na kolo.
Jel jsem po Promenádní na Mořinu, přes Jizerku k Pešákovně a poté kousek po naučné stezce podél potoku Jizerky a Safírového potoka, odkud jsou hezké záběry.Od mostu poté po Jizerské silnici na Smědavu.
Tak jezděte, v pondělí má být ještě hezky a poté od poloviny týdne se má ochladit, ale má být hezky.
12:33
12:44
12:47
12:47

» Zobrazit všechny fotky (celkem 13) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.3.2022 22:08
Ahoj, trasa Jizerka-Morina, Jizerská silnice, osmička na Paličník, Smědava, Knajpa, Kasárenská, Kůrovec, Jezdeckou zpět na Morinu - cca.33 km - azuro už v 8 ráno, i přes vyšší odpolední teploty byl podklad na skate v top stavu po celé trase, stopy též super připravené. I silnější vítr neubral nic na celkovém dojmu, který nelze nazvat jinak, než bomba - počasí, průtočnost lyzniku na hlavní magistrále až po perfektně připravené stopy. Sněhu dostatek po celé trase. Skol i od Ivci (ta jela klasiku).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.3.2022 20:30
Ahoj, dnes jsem bohužel ztratil někde na trase Knajpa-Smědava-Černá Smědá-Předěl-Paličník-Na písčinách své oblíbené černé triko Moira s dlouhým rukávem. Kdyby ho někdo našel nebo viděl, tak mě potěší :-) Vypadlo mi cestou z ledvinky.. Jinak podmínky a počasí super. Rychlý tvrdý sníh.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.3.2022 19:56
už toho Honzo nech a nech se vyšetřit,byla to větrná hrůza a led.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.3.2022 15:34
Na Smědavě v poledne +3°C, azuro, trochu foukal studený vítr, ale nic moc.Jel jsem osmičku na Paličník a stopy byly ve velmi dobrém stavu , tvrdé , hluboké a ne vymrzlé.Tak se jeli na klasiku dobře i na stoupáních.Méně lyžníků než jsem očekával.
Z Paličníku opět překrásné výhledy na Frýdlantsko, Krkonoše, Jizerky a v dáli i na Lužické hory.
Tak jezděte i v týdnu, snad obleva brzy nepřijde a budeme si užívat pěknou letošní sezonu.
12:48
12:48
12:52
13:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.3.2022 7:26
Pokud dorazite do 9:00, tak ano. U Souse mozna sance do 9:30.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 15.3.: Ahoj, chtěl bych v sobotu vyrazit na Jizerku, parkoviště Mořina. Dá se v sobotu vůbec zaparkovat? Případně poraďte. Díky)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.3.2022 20:34
Odpoledne v 16 velký okruh. Místy namrzlé místy jehličí, ale na bruslení a soupaž to jede dobře. Z Čihadel to nebylo čerstvě upravené tak to bylo ledové kluziště, naštěstí v protisměru rolba a Žďárek už šel tak sjet dobře, jinak by to byl asi masakr. Namrzlá místa už jsou trochu nebezpečná ale jinak v poho.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.3.2022 18:00
Jakuszyce - Karlovský most - Jizerka - Černá Smědá - Předěl - Na Písčinách - Paličník - Předěl - Černá Smědá - Hraniční - Kůrovec - U Studánky - Kasárenská - Protržená přehrada - Desná.
11:24
13:12
13:12
13:12
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.3.2022 16:56
Díky OPS za úpravu a Kláře za azuro.Je to skoro jaro, jen trochu studenější vítr.Kdo dnes vyrazil, tak si to užil.Jel jsem jen zse Smědavy po Promenádní na Mořinu a přes Jizerku a Pešákovnu a Černou Smědou zpět.
Prosté paráda.
Tak jezděte hlavně v týdnu, kdy je všude volno.
13:01
13:03
13:06
13:07

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.3.2022 14:20
Jel jsem ráno velké kolo z Bedřichova přes Kristiánov, Rozmezí, Krásnou Máří. Stopy upravené, ale místy ledové a vlivem větru v lesních úsecích jehličí a větvičky. Nejelo to! Sjezdy jsou nebezpečnější. Trasa přes Olivetskou špinavá a ledová.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.3.2022 8:51
Ahoj,
včera po 16 hodině okruh kolem Bílé skály a kolem Kapradníku. Tratě tvrdé, upravené. pěkné svezení. Sluníčko ještě moc tratím "neškodí". Potkal jsem víc pěšáků (i se psy) než běžkařů.
L.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 10.3.2022 23:12
Ahoj, tak po tydnu zase trasa ze stadionu na Promenadu tam pres Krasnou Mari, zpet pres Kristianov. Vse vynahradilo pocasi, bylo krasne. Jezdim klasiku, nekde rovinku pribruslim. Mazal jsem modrou extrovku V40, nechtel jsem jit do klistru.Stopa je ruznoroda, rozdil dole - nahore, slunce - stin. Na to se tedy spatne maze, navic kvalita dole, do Zdarku a zpet z Kristianova uz velmi spatna. Rad ctu, ze dnes v noci probehne velka udrzba stop, je opravdu uz nacas a hlavne pred rolbou rozbit, tak zitra rano se pojede pekne. Ja az dalsi tyden, chtelo by to par cm prasanu, mala moznost v utery, od stredy snad polojasno, dva krasne tydny konci vikendem ( to bude prelidneno!)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.3.2022 22:06
Skatem z Maliníku na Vysoký hřeben a J50. Vysoký hřeben popsali detailně Petr.H a Štěpán, díky. Jel jsem proti směru hodinových ručiček a všechny 4 špatná místa potkal do kopce, což je podstatně lepší.
Z Maliníku k odbočce na přehradu je jen tenká vrstva sněhu, kluzký zrcadlo, místy leze asfalt. Bohužel je poznat, že se ta silnice vícekrát pluhovala. Příště pojedu z Centrálu. Je to škoda, Maliník mám rád a Bedřichov druhé parkoviště nutně potřebuje.
J50 totální paráda, rychlý, tvrdý a k tomu azuro a minimum lidí. Celkový dojem: nadšení! Doporučuji.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.3.2022 15:46
Dnes jsem si dal opět turistický okruh a lebedil jsem si na sluníčku celou dobu.Jel jsem ze Smědavy na Knejpu, Rozmezí, Sněžné věžičky, Černou horu s odbočkou na Čertův odpočinek-viz detail z odpočinku ve 13.18 a 13.20 a dále z Černé hory na sedlo Holubníku, Žďárek.Čihadlaa přes Knejpu zpět.
Všechny základní stopy na magistrále, kde jsem jel, jsou v pořádku.Z Rozmezí na Sněžné věžičky a Černou horu bez problému, sjezd z Černé hory na sedlo Holubníku jde sjet po odbočení cca po 100m-vpravo od vrcholu Černé hory a stopa vede k Černému potoku a poté k sedlu.
Sjezd od sedla na Žďárek je v pohodě.
Je to celkem cca 2hod okruh, který doporučuji pro turisty.
Bylo velmi málo lyžníků na tratích, ale někteří si stěžovali na silnici Smědava-Souš, že je v kritickém stavu a bez úpravy je nebezpečná.
Tak jezděte, Klára slibuje i na druhou polovinu příštího týdne jarní , slunečné počasí.
12:55
12:56
12:57
13:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.3.2022 15:01
Vysoký hřeben, klasika skin v poledne. Na jedničkové lyže to není. Sjezd od vleků až k Hašlerově ch. zatím dobrý, jen je místy dost bordel (jehličí, větvičky). Pak jsou dole 3 vytátá místa, bacha 1 ze sjezdu, 1 kus za ním na odbočce, kde vyjedete na hlavní lesní cestě a jedno o kus dál na rovině. Stopy dobře vyřízlé. V poledne se míchal pomalý sníh do kterého praží slunce s rychlým ve stínech. Nebylo to úplně nejpříjemnější. Od Maliníku přes hřeben v pohodě. Jel jsem okruh po směru hod. ručiček, ale lepší by to bylo spíš proti. Za vleky vede přes sjezdovku cesta až dolů k silnici, blízko parkoviště, P4.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.3.2022 13:55
Jel jsem kolečko přes Hašlerku včera. Přes hřeben na áčka, jediný problém byl v serpentinách nad Hašlerkou, v jedné z nich kamínky ale šlo to objet. Zadní strana okruhu měla 3 špatná místa, všechna kousek za studánkou. Jedno se muselo přenést. Pak už zase všechno bez problémů.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 9.3.: Ahoj, je Vysoký hřeben na A lyže? Díky za odpověď.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.3.2022 16:04
Pořád musím mluvit v superlativech, ani počasí ani tratě nemají chybu.Na Smědavě , když vyšlo slunce, tak již bylo +3°C a slunce již opaluje.Dnes již přibylo lyžníků, ale parkoviště nebylo zcela zaplněné.
Dal jsem si turistický výlet ze Smědavy na Smrk, který mohu doporučit.Jel jsem na Předěl, Písčiny,Nebeský řebřík.Tam jsem sundal lyže a vyběhl k rozhledně za 20minut.Výstup je bez problému, sníh se neboří a stoupá se dobře.Pohledy jsou překrásné i vlevo na hřebenu Krkonoš je vidět Sněžka.Zpět k Nebeskému žebříku jsem sešel raději pěšky.Lze jet po horší stopě na Tišinu a poté již po stopě, ale je to ve stínu a cesta na Tišinu za nic nestojí.Strojové stopy jsou dobré, jen přechod ze stínu na slunečnou stopu zadrhává.
Celá cesta ze Smědavy , pokud nepočítám zdržení na rozhledně trvá jen cca 2hod.
Tak doporučuji a jezděte.
12:45
12:49
12:49
12:49

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.3.2022 13:59
Pro Martin: včera kolem 16hod. jsem našel černé rukavice ležet na křižovatce u hřbitova na Kristiánově. Dal jsem je na stojanek přímo na krizovatce (u rozcestníku, směrem do kopce k chalupam), aby je nepřejela rolba. Snad je nikdo nevzal ... čau Dalibor
p.s. jinak souhlas, bylo to super, jen trochu ledu a jehličí dole u Blaťáku
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.3.2022 9:59
Utery bylo naprosto perfektni. Perfektne upravena trat, pocasi kolem nuly, strasne moc slunicka, vsude se usmivali lidi :)
Mam vsak jeden dotaz... Nenasel nekdo po ceste mezi Nova Louka - Kristianov - Cihadla cerne rukavice Fisher? :( Jak svitilo, tak jsem je sundal a uz v kapse nenasel.
Diky za pripadne info a lidi jezdete! Je to tam skvele :))
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.3.2022 22:16
Dnes odpoledne skate z Martinského údolí do Bedřichova. Třebaže byl slunečný den, tratě držely i odpoledne. Vyjma krátkých zledovatělých úseků do 50 metrů délky (Kristiánov, Blatný rybník) to nikde neustřelovalo. Lidí relativně málo, ale jel jsem později - od 14:30 do 17:00 hodin.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.3.2022 19:25
V pondělí večer tam kroužila rolba…
(Odpověď na dotaz uživatele Hana Kušiaková z 8.3.: Dobrý den, nenašel někdo klíče od auta? Tel 604801929. Děkujeme)
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 8.3.2022 19:22
Perfektně upravené trasy v celé oblasti od Kořenova až na Paseky.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 8.3.2022 14:57
Super AZURO,má to vydržet celý týden ,jak ještě nebylo letos.Na tratích minimálně lyžníků, což je škoda.Očekává se masakr na víkend.Stopy v bezvadném stavu a i když je v noci velmi chladno, tak přes den je to paráda.
Jel jsem ze Smědavy po Jizerské silnici na Jizerku, Mořinu , k bunkru a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Dle foto jsem byl v 12.46 na Jizerce u horské služby, kde mají kameru.
Tak zkuste si vzít volno v týdnu a raději pracujte o víkendu, pokud můžete a užíjte si to.
12:27
12:28
12:32
12:34

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.3.2022 16:07
Dnes bylo opět bezvadné lyžování, stopy ve velmi dobrém stavu.Připadly asi 2cm sněhu, stopy do kopce nekloužou a jedou dobře.Teplota na Smědavě -2,5°C, chvílemi sněžilo a chvílemi i sluníčko.Od zítřka Aladim i Klára předpovídají na další dny hezké počasí.
Na tratích prázdno.Jel jsem osmičku ze Smědavy na Mořinu a Jizerku a za celou trasu jem potkal jen cca 20 lyžníků.
Tak jezděte i v týdnu, kdo můžete.
12:27
12:48
12:53

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.3.2022 8:28
Po patecnim lehkem snezeni (3-4cm) se stopy vyrazne zpomalily, sobotni uprava temer cele magistraly vydrzela i do nedele v dobrem stavu, Vladni prujezdna s opatrnosti, je zde uz nekolik vytatych mist, kde kouka asfalt - kaminky, Zavory bez upravy, ale da se, pouze stopy melci, Olivetska, K. Mari, Stolpiska, Rozmezi top. Snad se snih behem tydne zrychli? Krasne lyzovani. Skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.3.2022 0:03
Nález lyžařské ledvinky na trati mezi Maxovem a Hraběticemi. Oprávněný majitel (bude ověřeno) se může ozvat na 608720053.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.3.2022 15:37
Na Smědavě trochu chladněji bylo -5°C a poletoval sníh.Stopy ve velmi dobrém stavu.Jel jsem po Promenádní na Mořinu, poté po Jezdecké a dále po Knížecí na Sedlo pod Zámky a zpět po cestě pod Černým vrchem na Smědavu.
Bylo méně lyžníků než obvykle v neděli.Stopy klouzaly velmi pěkně.
Příští týden by mělo být dle Aladina i Kláry od úterý celý týden hezky tak jezděte.
12:29
12:42

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.3.2022 16:15
Byla jsem tam v sobotu a od Mariánskohorských bud k Lesní bráně to bylo úplně v pohodě, upravené, sněhu dost.
(Odpověď na dotaz uživatele pandis z 8.3.: skol, prosim, tusite nekdo, zda se da jet z Joseface (od Lesni brany - od nadrazi) na Marianskohorsky boudy (dal na Cihadla to je ok, to vim), chci vyrazit zitra rano, tak aby me neprekvapila snehova nenadilka, vutec netusim, jak to tam vypada. Moc diky a preji vsem pekny den, panda)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.3.2022 8:31
Za 3 hodky se da v pohode stihnout Jizerska 50 s dojezdem do Hrabetic…

(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 5.3.: Ahoj, chtěla bych poprosit o tip na 3 hodinkovou trasu z Hrabětic a zpět. Předem moc děkuju. :))
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.3.2022 17:01
Bedřichov-prodloužená padesátka. Poprašek sněhu, polojasno až oblačno, lehce pod nulou. Fantastické podmínky akorát na konci to bylo usmekané. Lidi byli akorát kolem Bedřichova a mezi Jizerkou a Smědavou, jinak málo. Ráno před devátou parkoviště plné, na druhém 82 volných míst
9:24
11:33
11:54

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.3.2022 14:42
Dnes opět super lyžování.Na Smědavě -2°C, polojasno.Trasy upravené, s novým popraškem, takže nepodkluzovaly při stoupání a sjezdy jely přiměřeně, tak to bylo bezvadné.
Jel jsem osmičku na Paličník a poté od Černé Smědé ke kiosku a po Hraniční zpět na Smědavu.
Chvílemi poletoval snížek a později bylo i sluníčko.
Tak jezděte.
12:24
12:39
12:50

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.3.2022 9:41
Jel jsem rano z Bedova klasikou. Od Rozmezi dal mi k dokonalosti chybel o par stupnu vetsi mraz. A lepsi forma. Jak tady Honza skoro kazdy den jezdi smerem k Palicniku, tak tam to je skutecne krasny bohem zapomenuty kraj. Z Bedova by ten snih mohl byt cerstvejsi, ale co se da delat.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.3.2022 15:40
Dnes se počasí velmi změnilo oproti až kýčovitému počasí, které nám drželo neskutečně dlouho .
Na Smědavě bylo -3°C a napadly asi 3cm prašanu, takže zakryl ledové stopy .Ježdění bylo pomalejší, ale pokud tratě projelo pár lyžníků, tak to klouzalo celkem slušně.I stopy drží velmi dobře.
Jel jsem osmičku ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, sjezd na Jizerku a po Jezdecké a pod Černým vrcem zpět.Na trati bylo podstatně méně lyžníků , což asi bylo ovlivněno změnou počasí.
U Panského domu někdo postavil hezké iglu, tak jsem přemýšlel, že bych se tam mohl ubytovat.Naposledy jsem spal v iglu před 60 lety.
Tak jezděte.
12:42
13:04

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.3.2022 13:03
Nebojte,sněhu je tam dost. A celý týden jistě vydrží. Užijte si to.🙋
(Odpověď na dotaz uživatele Radana z 4.3.: Zdravím ze Středních Čech - tady od rána chumelí. Zítra jedeme na týden do Bedřichova - padá i tam? Díky!!)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.3.2022 19:10
Je tam skoro metr snehu. Bez problemu na ackove lyze…
(Odpověď na dotaz uživatele KUbAS z 7.3.: Zdravím, prosím nevíte někdo, jak to aktuálně (7.3.2022) vypadá se sněhem na Soušské silnici směrem od Montanie? Dají se alespoň "B-čkové" lyže, nebo raději začínat někde jinde?
Díky moc za info.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.3.2022 20:03
Ahoj,tak dnes zase tradicne ze stadionu, Hrebinek, Knajpa, Promenada, jeste kus k Jizerce po smisence vyfotit Bukovec a zpet pres Kristianov. Rano oblacno az polojasno, slunicko od 11.30 az do zapadu. Mazal jsem modrou extrovku V40, celkem usla. Rano pekne stopy i smisenka dobra, navecer od Kristianova jiz rozslapane, sjezd od Buku zmrzly a led. Sjezdy vetsinou na stredu, ve stope zrcatka az led, misty nebezpecne. Spatna uz rovinka na Kristianove. Vypada, ze neco pripadne, bylo by to dobre.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.3.2022 19:25
Aladin se opět vyznamenal a to jsme ocenili.Bylo azuro a tak jsem se rozhodl pro výlet na Holubník.Jel jsem ze Smědavy na Knejpu, Čihadla, Žďárek, okolo Bílé smrti na sedlo Holubníku a na Holubník.Zpět na sedlo Holubníku, na Sněžné věžičky , Rozmezí a přes Knejpu zpět.Je to přes 2 hod, výlet a jsou super výhledy při pěkném počasí, takže to doporučuji.Trasy mimo upravené stopy jsou na turistiku dobré a jsou od lyžníků prošláplé.
Tak jezděte.
12:10
12:42
13:03
13:05

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.3.2022 20:50
Okruh z Pasek nad Jizerou přes Kořenov, včera večer upraveno. Velká paráda, rychlý sníh, sluníčko. Na tenkou vrstvu iceklisteru jsem zakorkoval modrý extra a drželo perfektně.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 2.3.2022 20:07
Dnes jsem se dostal na lyže až později odpoledne, tak jsem si dal jen osmičku na oblíbený Paličník.Stopy na klasiku byly na většině trati dosti vymrzlé až zledovatělé, jak přes den bylo slunce a změkly a poté zmrzly.Po západu slunce během hodiny teplota klesla o cca 10°C.Středy pro sjezd většinou nebyly zledovatělé, tak jsem v některých úsecích raději sjížděl středem.
Paličník opět nadchl, tak posílám pár večerních fotek pro potěšení.
Tak jezděte. má být azuro.
16:38
16:51
17:00
17:02

» Zobrazit všechny fotky (celkem 14) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.3.2022 17:35
Karle, dnes super tratě. Zmrzlé,ale ne ledové. Magistrála vydrží ve vyšších polohách aspoň 3.tydny. Já byl dnes na Mořině a sněhu dostatek.
(Odpověď na dotaz uživatele Karel z 2.3.: Vydrzi tratě Jizerské magistrály i na sobotu? 5.3.?)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.3.2022 20:19
Jakuszyce - Orle - Karlovský most - Jizerka - U bunkru - Promenádní - Hraniční - U Studánky - Kasárenská - Protržená přehrada - Desná. Krása.
11:56
12:24
12:24
13:17

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.3.2022 19:20
Dnes odpoledne z Bedřichova - Buk - Nová Louka - Blaťák - Josefodolská - Rozmezí - dokola kolem Jizery přes Smědavu - Knajpa - Máří - Hřebínek - Gregoráč - Černá Nisa - Vládní - Bedřichov. Celou dobu azuro, někde stopa mělčí, ale celkově perfektní podmínky. Místy velmi rychlé, prostě špičkový svezení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.3.2022 15:16
Dnes asi byl nejkrásnější den od začátku roku, azuro obloha bez mráčku, po velmi mrazivé noci bylo již v poledne okolo nuly a bezvětří.Trasy ve velmi dobrém stavu .Jel jsem ze Smědavy na Jizeru a poté po Lasičí cestě na Jelení stráň, Pytlácké kameny a přes Zelený kámen zpět.Klasické stopy jsou ostré,tvrdé , ale ne přemrzlé.Trasa od Jizerky přes Pytlácké kameny na Zelený kámen je jen od lyžníků, ale je v dobrém stavu a sjezdy jsou bezproblému, protože je asi 15cm vrstva prašanu a nikde není led.Na snímku v 12.38 hezký pohled na Krkonoše z Jelení stráně a na snímku v 13.08 pohled na Rybí loučky.
Opět parádní turistický 2hod výlet.
Tak jezděte, do pátku má být azuro.
12:08
12:38
12:52
12:53

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.3.2022 10:41
Nejspíše včera večer frézovali cestu z Horního Polubného na Jizerku. Trať kolem je samý šutr a led. Doporučuju se této cestě vyhnout, nestojí to za to...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.2.2022 15:52
Dnes v noci klesla teplota k -12°C,přes den azuro a na slunci bylo -4°C, ve stínu ale chladněji.Přes velký mráz stopy byly tvrdší, ale nebyly zledovatělé, tak jízda byla parádní.
Jel jsem z Smědavy na osmičku na Paličník a přidal jsem si cestu na Tišinu, která je slušná i když stopa je horší než na osmičce.
Při pondělí bylo málo lyžníků , jak to bývá v pondělí.Azuro dle Aladina by mělo vydržet do pátku s menší oblačností ve středu.Je třeba počítat s větším chladem celý týden.
Tak jezděte a pro potěšení více fotek.
12:03
12:04
12:14
12:15

» Zobrazit všechny fotky (celkem 16) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.2.2022 15:30
Dnes opět pěkné počasí, upravené stopy, tak to byla paráda.Na Smědavě sice přeplněné parkoviště, jak ksme očekávali, teplota okolo nuly, dopoledne trochu zataženo a po poledni se vyjasnilo a bylo hodně slunečno na trati.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní, po Jezdecké a Knížecí k Sedlu pod Zámky.Poté po modré jsem jel ušlapanou úzkou stopou (2,5km) přes Zámky na Mořinu.Je tam prašan, tak i ůzké stopy na sjezd nejsou problémové.Z Mořiny jsem se po Promenádní vrátil na Smědavu.
Dnes využilo pěkné počasí a bezvadné stopy více lyžníků.
Na další dva dny Aladin slibuje azuro, tak přijeďte.
12:22
12:22
12:24
12:24

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.2.2022 13:58
Z Příchovic od parkoviště ráno zničená celá úprava rolbou až k lesu. Ne, že by někdo jen přejel čtyřkolkou, ale v celém pásu jezdil a smykoval tak dlouho, až ho v celé šíři zlikvidoval. Nadávající a nechápající běžkaři v celém úseku.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 27.2.2022 12:31
Dnes stopy ve fantastickem stavu, po cele magistrale bez vyjimky, opravdu klobouk dolu pred ops! Po Vladni, Za prehradou, Hrebinek, Panelka a sjezd na Kristianov, vyjezd smer Rozmezi a po ca. 1,5 km odbocka smer Chata vecneho mlceni, rekl bych, dnes asi nejlepsi misto, temer bez lidi a manzestr po celem useku az k prehrade. Vyjezd nahoru a odbocka na Studene udoli, Blatak a sjezd ke stadaku. Za mne dnes jeden z nejlepsich dnu sezony, lidi az na oblast mezi Bukem a NL v norme. Skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.2.2022 9:19
Ahoj, ztratila jsem korálkový náramek v Bedřichově (Jizerky). Někde na stadionu, jela jsem magentova stopa, možná na parkingu🤷. Čistě náhodou nezahlédl jste někdo? Kdyby náhodou jo, dejte mi prosím vědět, má pro mě hodnotu. Děkuji a přeji hezký den ⛷️
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.2.2022 6:46
Přejezd od mostu přes Jizeru na Orle tentokrát neupravený strojově, ale uježděný. Ono je to v podstatě jedno, každopádně sněhu dost. Přestože na 2 místech kousek od mostu je vidět v křížení s potokem holá zem, tak nezabírá ani polovinu šířky cesty a nikdy žádná špína, tj. na tento úsek nadstandard.

Z tratí v Jakuszycích jsem jel jen krátký úsek od Orle nad Jizerou směrem k Harrachovu. I po poledni zůstávaly stopy v dobrém stavu - rozdíl oproti českým Jizerkám, asi jak je to v lese a níže.

Sjezd do Martinského údolí dobrodružný. Tak 14 dní stará úprava již není poznat (kdybych si té cesty tehdy se zapadanou úpravou nevšiml před týdnem, tak netuším, že se někdy upravovala). Začátek viz foto č.2. Hodně neujetého sněhu, rozdupané, trochu se i boří. Ale jak je to skoro pořád z kopce, tak se to při troše šikovnosti dalo. Nahoru bych to lézt nechtěl, litoval jsem toho borce, jehož bořící se stopy jsem potkával. Ujeté skútrem až v posledních stovkách metrů, kde je trasa společná s úsekem Martinské údolí - Mýtiny. Kudy trasa vede je vidět z GPS záznamu https://www.strava.com/activities/6742069081
13:31
13:31

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Jakuszyce a okolí
Vloženo 26.2.2022 22:36
Paseky - okruhy kolem Bílé Skály - všecny čerstvě projeté, sněhu je dostatek, takže perfektní lyžování.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 26.2.2022 21:43
V nižších polohách (do Krist. / točny) stopy mělké a rozbité. Nejhorší to bylo Hřebíkek - NL. Od Kristiálnova výše stopy dobré a hluboké.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2022 21:27
pozdní odpoledne a aklimatizační vyjížďka po příjezdu na Jizerky - od hrabětické kapličky k přehradě stopa rozježděná, přes hráz mělký sníh ale na klasiku v pohodě, pak pod Kristiánov a Blatný rybník, stopa kde nic tu nic a rozbitá, ve sjezdech je potřeba z ní vystoupit. Návrat po desítce., přes Valešku na Královku a zpět ke Kapličce.
Počasí pod mrakem, stopy asi nejhorší co jsem kdy v Jizerkách zažila.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2022 20:41
Dopoledne se synkem z Jizerky na Knajpu pres Smedavu. Odpoledne z Jizerky Jiz50. Dost pomaly, protoze padal tupy snih, pozdeji uz primrzalo. Ale jelo to pomaleji, tentokrat jsem to ani nedal pod 3 hodiny. V Bedrichove krasne umrzly a rychly - pro lepsi bezkare super, ale turisti se tam trapili a houfne sundavali bezky pred sjezdem ma stadak!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2022 18:20
Směr Nové Město pod Smrkem to rolba otočila 1,8 km pod Tišinou, posledních 400 m už bylo bez stopy na klasiku a horší (místy 1 cm sněhu), přesné umístění konce viz fotka na mapě + GPS záznam https://www.strava.com/activities/6742069081. Níž už jsem to nezkoušel, ale někdo odtamtud na lyžích přišel. Od napojení červené tur. značky k Tišině pás pro bruslení dost podupán pěším výletem a koněm, stopa na klasiku zůstala ušetřena.

Po ranní úprava začalo znovu sněžit, stopy zapadávaly a opotřebovávaly se. To platí pro celou Jizerskou magistrálu, resp. minimálně pro vyšší polohy. V neděli to bude lyžařsky výrazně lepší tam, kde proběhne úprava.

Výjimka je Martinské údolí, možná protože tam jela rolba později, možná z důvodu, že je trasa schovaná v lese a níže položená, každopádně tam byla úprava ve velmi slušném stavu i odpoledne.

Sněhově špatná místa na mé trase žádná, i sjezd z Jizerky k Václavíkově studánce podél silnice byl úplně v pohodě.

Parkování - potvrzuji, že parkoviště u Václavíkovy studánky (tj. u Pralinky) je v provozu, silnice k němu odpoledne už holá bez sněhu.
10:10
10:35
10:54
11:53

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (7)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2022 18:16
Po Vladni na N. Louku, Rozmezi, Kysela voda, Protrzenka, Kasarenska, Mari, Gregorac, Zavory a opet do Bedrichova, za staleho snezeni, i pres upravu byly stopy melci a v bruslarskem pasu obcas vice snehu, ktery dnes skoro nejel. Vladni byla projeta a celkem v pohodne sjizdna. Lidi tak akorat. Skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2022 16:53
u Pralinky se dnes normálně parkovalo (jel jsem jej okolo a neparkoval jsem, ale vypadalo to normálně). podobně parkoviště nad sokolovnou.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2022 16:42
Z NMpSmrkem přes Smrk a Polsko do Kořenova. Sníh bohužel začína až kousek před Tišinou, pak snehu dost a stopy jen turistické. Ale stalo to za to!
11:40
13:04
13:46
Jakuszyce a okolí
Vloženo 26.2.2022 15:57
Ptal jsem se dnes na parkovisti u Souse kolegy lyzare, U Pralinyky pry je otevreno, parkoval tam vcera. Je to ale zprava “Jeden lyzar povidal”:-) Kdo jste jel okolo, prosim napiste. Skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2022 15:53
(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 23.2.: Nevíte někdo, zda parkoviště u Pralinky je už letos definitivně uzavřeno, nebo by o víkendu mohlo ještě fungovat? Díky.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2022 15:08
Dnes na Smědavě v 11.30 teplota okolo nuly, zataženo.Jel jsem na Mořinu, po Jezdecké a Knížecí na Sedlo pod Zámky a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Na trati byly občas silné sněhové přeháňky a místy vykouklo i sluníčku na pár minut.Nejlepší stopa byla na Jezdecké a Knížecí na Sedlo pod Zámky.Byla ostrá a hluboká.Ostatní stopy na Promenádní a pod Černým vrchem byly nepravidelné a bylo vidět, že jsou starší a zasněžené.
Do úterý by počasi se mělo vylepšit, tak jezděte.
11:53
12:24
12:32

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.2.2022 13:39
z Havírny po Farmberce na Kořenovské sedlo, podél silnice ke Granátu a podél silnice na Jizerku, Promenádní na Smědavu, levotočivě okolo Jizery, Knížecí a zpátky ke Granátu (velmi příjemný lesácký bufet, Lesu zdar!), a přes Štěpánku a vnitřním okruhem zpět na Havírnu. ráno vše projeté rolbami, ale chvílemi padalo cosi bílé mokré, tak to jelo trošku tupě, ale krása!
jo a děkuji sousedovi se skůtrem za nádhernou úpravu Havírenské cesty! (projeto nahoru a dolů tak, že je uválcováno asi 1,5 m šířky, takže se dá v pododě zplužit)
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 25.2.2022 21:06
Dnes krásné počasí, rozumně lidí, skatem z Maliníku přes Hřebínek na Knajpu a zpět přes Kristiánov a Novou Louku. Tratě řádně vymrzlé, na klasiku to může být v ledovatých stopách náročnější. Skate v pohodě. "O ústa" je úsek z Maliníku směrem k bedřichovské přehradě (resp. než se odbočí k rozcestníku Vládní) - kvůli průjezdu aut správy přehrady se prohrnuje a dnes to byla jedna velká ledová plotna.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.2.2022 17:01
Dnes trasy okolo Jizerky a Smědava z parkoviště Polubný, jen za 50 Kc. Krásné svezení i slunečno.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.2.2022 15:28
Dnes super počasí , azuro jako vystřižené i když Aladin tak hezké počasí nepředpovídal.Na Smědavě v 11.30 okolo nuly, bezvětří a jasno.Méně lyžníků než včera, tratě byly poloprázdné.
Zvolil jsem vzhledem k počasí turistický výlet ze kterého posílám více fotek pro potěšení.
Tak jezděte.
12:18
12:22
12:23
12:31

» Zobrazit všechny fotky (celkem 23) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.2.2022 9:58
Z Bedřichova horší kvalita sněhu, Kristiánov lepší, od Rozmezí po Promenádní paráda. Díky OPS a kupuju znamku.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.2.2022 8:08
(Odpověď na dotaz uživatele David z 24.2.: Ahoj,
jaký je prosím aktuální stav tratí v Jakušicích a v okolí? Dá se v pohodě přejet na Jizerku?
Díky.)

Dle čtvrteční zprávy od Pepy viz https://www.kamzasnehem.cz/bezky/vylet/53275 to je OK - projel přes nejníže položený úsek tratí i přes most. Jen pozor, chystá se tam Bieg Piastow viz http://bieg-piastow.pl/, i když na nejbližší víkend jsou v plánu jen malé závody, ty největší (kdy sem nezávodníkům fakt neodporučuji jezdit) budou až 4.-6.3.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 25.2.2022 7:52
Od Václavíkovy studánky je to pro silné a otrlé povahy - hluboký sníh a neupraveno, cim vyse stoupate, tim hlubsi je. Pozdeji se vytraci i stopa, pouze vyslapano. Bori se i hulky v mekkem podkladu. Zlepsi se to az na Jezdecké. Pocasi bylo jinak ale fajn. Skvele podminky i pres lehce spinavy podklad misty.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.2.2022 22:11
večerní (18-20hod) skejt z Bedřichova přes Studené údolí, Megentku a Olivetskou horu zpět..stále parádní podklad....v lesních úsecích místy již stopa znečištěná, ale vše se dá hladce projet..
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.2.2022 21:58
Ve sjezdu z Olivetske hory k Cerne Nise jsem dnes nasel tmave modry / tmavy telefon. Je ulozen v bufetu na Hrebinku, obsluha ho vyda kdyz budete znat telefonni cislo nebo otisk prstu:) Mozna se tam nedovolate na ten dany mobil , nebyva signal pro vsechny operatory, tak osobne. Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.2.2022 19:46
Harrachov - Orle - Karlovský most - Jizerka - Černá Smědá - Smrková cesta - Pytlácké kameny - Pešákovna - Medvědí kout - Údolí Jizery - Martinské údolí - Kořenov. Krása, sluníčko, málo lidí.

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.2.2022 18:42
Dnes opět skate ze Souše na Knajpu a zpět přes Smědavu a Darrskou cestou na Souš. Po celý týden krásně upraveno, zejména Darrská cesta. Děkujeme OPS za vzornou péči o stopy a zasíláme finanční příspěvek.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.2.2022 18:18
Bedřichov-Hřebínek-Bílé buky-Bedřichov klasicky. Extrémě mizerná stopa z Bedřichova až za Gregorův kříž - čistý led a velmi mělká stopa. Doma jsem namazal modrý a červený klistr, ale nestačilo to, musel jsem přimazat silnější vrstvu, abych se vůbec odrazil. Nad točnou mně to pak namrzalo, tam už byl ve stopě sníh a krásná stopa. Takže tam už bylo lyžování pěkné, jenže člověk se tam musí nějak dostat. V minulých letech často byl po oblevě a přituhnutí v lese zmrzlý sníh, ale upravená stopa byla pěkná hluboká a v ní sníh zvaný sůl. Prý ve středu ráno byla úprava, nevím v čem byl rozdíl, proč nevznikla pěkná stopa.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.2.2022 16:07
Z Bedřichova ráno v 8hod - Hřebínek-Máří-Tetřevky-Točna-Panelka - všude dobré - pro skate tvrdý povrch a jelo to. V 10:30 na Hřebínku nula stupňů, ale stále to bylo hezky tvrdé. Při návratu procesí lidí na Hřebínek - všichni si užívali. V 11 hod dole v Bedřichově povrch také stále dobrý, žádná měkota. Knajpa, Smědava - dle infornací od jiných dost foukalo.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.2.2022 14:34
Opět prádní lžování.Pěkné , teplé počasí, které přitáhlo větší množství lyžníků. takže parkoviště bylo plné jako o víkendu.V noci dosti mrzlo a po ránu se oteplilo, takže stopy jsou stále bezvadné , ale na některých úsecích jsou přimrzlé a jinde měkčí.Jede to bezvadně.Nyní na konci ůnora je slunce již výše, tak na tratích je více slunečno, což je vždy příjemné.
Jel jsem po Jizerské silnici na Jizerku,dále na Mořinu a po Jezdecké a pod Černým vrchem na Smědavu.
Všechny tratě super, tak jezděte.
12:16
12:23
12:23

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.2.2022 22:23
večerní skejt z Maliníku na Knajpu a zpět přes Magentku, Kristiánov a Závory ..luxusní svezení, díky jizerská ops za parádní ranní úpravu, za tohle si zasloužíte příspěvek... neodpustím si ale poznámku k silnici z Hřebínku pod Vládní...ráno ji evidentně rolba upravila (projela), když jsem po ní jel kolem 17.45 byly v ní vyjeté koleje od auta a ve 20.10hod byla silnice vypluhovaná takřka na asfalt (zústala jen šlupička ledu) ... opravdu není v možnostech povodí Labe (které se stará o přehradu Černá Nisa) v těchto exponovaných měsících obhospodařovat přehradu např. sněžným skútrem? nástupní místo na magistrálu z Bedřichova pravidelně praská ve švech a nástupní místo z Maliníku je tímto způsobem likvidováno ... škoda ... kanál bohužel není adekvátní náhradou vzhledem k množství sněhu a nemožnosti lepší úpravy.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.2.2022 20:17
V pavouku tratí jsou některé pro běžce se psy označeny- viz mapa na stránkách Bieg Piastow,ale popravdě potkávat se s 20-ti -kilovými agresivními a nevychovanýmí zvířaty bez košíků,,očividně nenávidějícími druhé osoby-to není moc příjemné.Prostě nevím proč by měl pes být násilně vláčen upravenou tratí,když možností je jinde v přírodě dost.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 23.2.2022 15:27
Dnes to byla opravdu paráda snad všude.Na Smědavě +0,5°C v 11:30, bezvětří nejdříve zataženo později po 13hod už slunce a jasno.Díky OPS za upravené tratě i na Paličník.Jel jsem osmičku na Paličník, stopa tvrdá , ostrá, hluboká a místy přimrzlá později kde bylo slunce tak trochu změkla.Jelo to samo a všude byl ve středu manžestr.
Na Paličníku ještě bylo zataženo a na skálu se musí vystupovat opatrně, je tam dosti ledu ale jde to.Při návratu již slunce a postupně azuro.Na Promenádní již azuro i po 12hod.
Tak jezděte, je to super.
12:14
12:31
12:32
12:44

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.2.2022 11:34
Ano vcera to bylo projete, jezdilo se pekne
(Odpověď na dotaz uživatele Hanka z 23.2.: Ahoj, nevíte, prosím někdo, jak vypadá kanál? Je z Maliníku upraveno? Moc děkuji.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.2.2022 19:45
Dobrý den, dnes okolo 11:30 na Knížecí nalezeny brýle v červeném pouzdru, rád bych brýle vrátil majiteli. Ten, kdo brýle postrádá ať se ozve na tel. číslo 777835415 a domluvíme se na předání.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.2.2022 17:51
Dnes ve 13 hodin z Bedřichova 1°C k buku, Šámalka, hřebínek - ( zde se nám rozmáhá takový nešvar, asi 12 Němců tam bylo a 3-4 Češi včetně obsluhy, jak Rusů na Ukrajině), dále točna, bílé buky, (zde sněhomíra ukazovala 80 cm), Kristiánov, studené údolí, blaťák, stadion. Parádní svezení, zase jako v zimě, všechno svinstvo přikryl nový, čerstvý sníh, stopy dobré , nejlepší mezi točnou a Kristiánovem a studené údolí.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.2.2022 17:15
Jakuzsyce - Rozdroże pod Cichą Równią - Izerskie Garby - Orle - Karlovský most - Medvědí kout - Martinské údolí. Nádhera !!!!
13:01
13:01
13:01
13:08

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.2.2022 14:58
Perfektní lyžování , díky OPS za rozsáhlou úpravu.Na Smědavě bylo -2°C, oblačno.
Jel jsem po upravené trati, stopy byly hluboké, ostré a jízda byla požitek,Sníh klouzal dobře .
Zvolil jsem trať po Promenádní na Mořinu, Jizerku a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Na trati více lyžníků než včera, ale stále málo.
Tak jezděte, podmínky jsou vynikající.
12:10
12:40

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.2.2022 22:58
Od Václavíkovy studánky po Knížecí a Jezdecké - neupraveno, na povrchu cca 2 cm nového sněhu - pro skate trochu obtížnější, pro klasiku z neděle protažené stopy s tou novou vrstvou - ale zřejmě docela dobré (občas jsem do stopy přeskočila na oddych). Sníh ale nebyl mokrý, jen trochu vlhčí - a tím, že nebylo urolbováno, tak se pod nohama trochu sešlapával , já tomu říkám "jízda jako v cukru pudru", čili trošku horší skluz. Vítr občas hučel ve vršcích stromů, na trati ale nic.
Parkoviště v Horním Polubném opravdu uzavřeno - parkovat níž u kostela.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.2.2022 18:51
V 9:15 central parkoviště v Bedřichově téměř prázdné. Nikde neupraveno. U Buku mne chytla silná sněhová přeháňka. Stopy vyjeté jenom od lidí. Kvůli počasí a podmínkám jsem běžel jenom Magentku. Nulová izoterma byla kolem 750- 800 m, takže mezi Točnou a Kristiánovem bylo krásné lyžování na cca 3 cm prašanu, stopy pěkne vyjeté od lidí. Níže to bylo horší. Úpravu by to chtělo.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.2.2022 15:19
Na dnešek v noci hodně pršelo a byl silný vítr.Ráno se vítr uklidnil , přestalo pršet a po mírném ochlazení v 10hod. začalo trochu sněžit.Na Smědavě v 11.30 bylo -1°C, a chvílemi bylo sluníčko a chvílemi sněžilo.
Jel jsem po Promenádní k bunkru, po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Na trati bylo málo lyžníků, napadly asi 3cm sněhu a zakryly pohromu po vydatném dešti.Stopy byly jen od lyžníků , tak by byla dobrá úprava , protože má na zítřek napadnout další sníh.
Tak jezděte.
11:48
12:56
12:56

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.2.2022 20:26
Dnes, oproti včerejšku, kdy byla ledovatka a svinčík ve stopě, úplná paráda, rolbu jsem potkala hned dvakrát, díky moc OPS za parádní úpravu!
Sníh byl trochu mokrý, ale to nevadilo, bez mazání to svištělo parádně, pár lyžařů kolem sundavalo "bačkůrky", ale nevím, čím mazali, že to lepilo.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.2.2022 18:35
Psi na upravované trasy nepatří. Je to zakázáno i v Polsku, ale hodně lidí to tam porušuje.
Pokutovat vás nikdo nebude, ale ohrožujete tím jak své psy, tak ostatní běžkaře.

(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 20.2.: Dobrý den, mohl bych někoho poprosit o informaci jak je to v okolí Jakuzsyc ve stopách se psem? Chystáme se vyrazit na běžky a chtěli bychom ji vzít sebou jenže jsem na internetu nedohledal přesnější informace a polština bohužel není můj nejsilnější jazyk. :D Moc díky za info!)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 20.2.2022 15:13
Dnes bylo opět perfektní lyžování.Aladin sice předpovídal vichřici, která se nekonala , ale asi předpověď odradila mnoho lyžníků , protože oproti stavu o víkendech jich bylo málo.Naopak Aladin nás potěšil s nadílkou 10cm prašanu, který zakryl nečistoty z minulých dnů.Díky OPS za bezvadnou úpravu.Na Smědavě v 11.30 bylo +1°C, bezvětří , oblačno ,ale na trati bylo i chvílemi sluníčko.Jel jsem na Mořinu, přes Jizerku a po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Stopy byly pěkné , někde dosti hluboké a místy, kde bylo více lyžníků tak mělké.Jinak klouzaly velmi dobře pro klasiku.Odpoledne se projevovala obleva a stopy byly měkčí.
Tak jezděte , kdo můžete.
11:51
12:11
12:42
12:45

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.2.2022 12:30
Pres noc pripadlo 10-15 cm snehu a pomohlo to k cistote trati, ale stale zustala horsi mista. Ranni uprava se povedla, bohuzel na Vladni mnoho ledu a jde pouze soupaz, kolem Zavor slusne, Mari byla rychlejsi ve stope, nez bruslici pas. Stolpiska asi nejlepsi, ale trochu pomalejsi. Sjezd z Rozmezi pecka. Dnes to bylo i bez psu ve stope, dekuji. Skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.2.2022 10:46
I pres novy snih paradni úprava, dekujeme OPS za mansestr od roleb! Na parkovištích uz lehce slábne zájem o zimu to vypada :) projel jsem Magentovy okruh, tzv. Maly okruh a parada. Snih to neni příliš rychly, tak se ani ze sjezdu nemusíte bat. Uzijte si to :)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.2.2022 7:23
6:30 rano. Kdo chce vyjet ze Souše skatem, tak at raději ještě počká a dá si v klidu snídani.10-15 nového sněhu, bruslit se moc nedá, takže pouze soupaz. Pro klasikare, stopa není ani vidět. Kdo nemůže dospat, tak at mi přijde pomoct projet aspoň klasickou stopu než přijede rolba (snad tedy).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.2.2022 4:05
Přejezd Polubný - Knajpa - Bílá Kuchyně - Bedřichov: Dostatek sněhu (mimo stopy přemrzlý beton), upravené trasy, tvrdá až lehce zledovatělá stopa, v některých lesních úsecích docela hodně jehličí. Kvalita se často měnila, pěkné třeba na Knajpě, Elektrárenské, Nové Louce; horší na Oldřichovské (za Bílou Kuchyní je Polednická bez stopy). V páteřních úsecích davy lidí, celkově ovšem solidní rychlé svezení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.2.2022 22:25
:-) Kdybych tam třeba včera nejel, tak neřeknu ani popel, ale včera tam kontroly nebyly a úprava super, i přes ten ficak …a vzhledem k tomu, ze jsem bobolopet parkrat jel a vím kudy to jede, tak je až divné, jak to sedí :-) Ale jo třeba se pletu a třeba tam úplně náhodou jela Horska sluzba ;-) Treba přes Tetrevky na Hrebinek někoho vezla …. a jasne ,pak přes Olivu a na Zavory a přes Vládní do Bedova …Nic, pokud tipuji spatne, rad se omluvim ;-) Kazdopadne, neucta k práci JizOPS a zhovadilost :-( Skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.2.2022 21:10
Honzo, máš ověřeno, že za stopami skútru bylo opravdu rozvážení kontrol? Pokud ne, měl by ses omluvit. Já akorát vím, že v některých místech byla oním "idiotem" horská služba - na tom ledu se dnes dost padalo... A jen tak mimochodem, bordel byl na "tradičních" místech - místech kde jsou stromy blízko cesty a kde foukal silný vítr. Nejhorší to bylo na místech (určitě je znáš), kde žádné kontroly nebyly. Plivnul sis, ale dost mimo :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.2.2022 21:07
V podvečer po Jizerské silnici na Smědavu a zpátky přes cestu pod Černým vrchem a Mořinu zas na Jizerku. I k večeru zůstávaly tyto trasy ve velmi dobrém stavu, jen pod méně odolnými stromy bylo víc jehličí, ale takových míst je málo. Nádhera oproti Jakuszycím (tam upravili v pátek ráno, u nás v noci na sobotu). I sjezd z Jizerky směr Orle ve výborném stavu, ale sníh je velmi rychlý, nic pro začátečníky, mnohé jsem tam viděl lyže nést.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.2.2022 20:59
V okolí Jakuszyc všude sněhu dost. Pěkné lyžování to ale bude až po nejbližší úpravě, na některých jehličnatějších místech by to asi předtím chtělo i přikrýt jehličí novým sněhem. Poslední úprava z pátečního rána se ukázala jako nedostatečná, stopy většinou hodně použité, sníh zmrzlý, potkal jsem hodně lyžařů s lyžemi v ruce. Až nad cca 950 m n. m. to bylo slušné, asi hranice sněžení a deště minulou noc. Nejhorší byly nejnižší pasáže - směr Poreba, okruh k Harrachovu.

Překvapila mě úprava (samozřejmě ta páteční) z Orle k mostu přes Jizeru, ta nikde na GPS není. I tam je (až na asi 20 cm rýhu s potokem) sněhu všude dost. A při návratu z Orle do Jakuszyc v 17:30 potěšila i jedna upravená stopa na té vrstevnicové cestě, co tam vždycky bývá tolik lidí a vyhýbám se jí. Za soumraku tam už nebyli :-) Tahle úprava taky není nikde na GPS záznamech.

Holt tam byly dnes závody, tak upravili jen krátké okruhy na závody...
13:16
14:35

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Jakuszyce a okolí
Vloženo 19.2.2022 20:54
Ad Honza a Boboloppet - "pašíku" - kontroly umísťují zpravidla lyžaři - povětšinou někteří z těch, kteří se následně závodu účastní. A min. některé z kontrol byly umístěny už ve středu 16. 2. 2022. Tudíž - než "vrhneš jedovatou a ´vsevedouci´ slinu", tak se zkus zamyslet, abys nasledně nebyl za blbce - když použiji tvou "dikci".
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.2.2022 20:33
Hezky upravené stopy od JizOPS a velký dík za to! Vzhledem k počasí, samozřejmě stopa špinavá, ale celkově dobrý. Bohužel jejich práce přišla vniveč tam, kde kde nějaký idiot se skůtrem jel prostředkem po úpravě a vyházel lehliči a nečistoty nahoru tak že metr v prostředku byl opravdu super skluzný :-( Vzhledem k tomu, kudy jel, bych tipoval na rozvážení "kontrol" na Bobolopet :-( Škoda, že když už si dá JizOPS práci s úpravou, najdou se blbci, co jim jejich práci ničí. Ale chápu, že závod pro 200 "opravdovejch chlapů" za to určitě stojí :-D Tam kde se Bobolopet nejel - např. Panelka, super svezení a žádný bordel veprostřed. Tak skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.2.2022 16:11
Ráno Bedřichov - Kasárenská - Hřebínek - Ol. hora - Bedřichov
Špinavý hrubozrnný sníh umrzlý do ledu. Všude plno jehličí, větviček a šišek. Ve stopě se téměř nedalo jet. Bordel drhnul a zastavoval i z kopce. Vedle stopy se dalo jet. Kde jsou stromy blízko cesty to je extrémní.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.2.2022 14:29
Dnes podstatně lepší lyžování oproti včerejšku.Díky OPS za upravené tratě.Stopy perfektně upravené , ostré, tvrdé a stačilo párkrát píchnout.a jelo to samo i do kopce, Nádherné výhledy viz foto.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní, odbočil okolo pomníčku Cimermana na Jezdeckou , poté k Sedlu pod Zámky a zpět pod Černým vrchem na Smědavu.
Byl západní větřík, ale na trase nebyl problém, rozehnal i občas mraky a bylo sluníčko, jen někde je stále jehličí ve stopě.
Renata jela osmičku na Paličník a stěžovala si na velmi znečištěné stopy od jehličí a silný západní vítr.
Tak jezděte, já už mám v letošní sezoně najeto 70 dnů.
12:13
12:19
12:22
12:44

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.2.2022 14:10
Rano ze stadionu okruh JIZ50, 2/3 trati v topu po uprave, vyrazne zhorseni od sjezdu ze Zdarku, ve spodni casti hodne necistot, dale kolem Mari, to jeste slo, od Hrebinku smer Kuchyne mizerne, uplna tragedie vyjezd na Olivetskou, temer nemozne bruslit, jizni sjezd uz v pohode, v podstate az na stadion. Zitra snad neco pripadne?! Skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.2.2022 13:34
Rano od pul osmy Sous - Smedava - osmicka pres Palicnik - Jizerka a zpatky pres Promenadni - Jezdeckou a Pod Cernym vrchem a Kurovcem zpatky. Rano pekne zmrzly a jelo to, okolo 10 uz to zacalo poustet. Dost bordelu, hlavne na Jizerske silnici. Ale jelo to hezky - o dost rychlejsi nez vcerejsi NLM. V 10:30 uz hafo lidi - vcetne slecny tazene 2 husky nebo skupinky deti, kteri zaberou Sousskou silnici a trenuji tam skate tam a zpet. Nahore se jel Bobolopet.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.2.2022 23:00
Dneska NLM - pred zavodem husty dest, pri zavode pocasi ok, ale hoodne se borilo. Dost sisek a nekde snih hodne spinavy (Hrebinek).

Jinak Honzo - ses kapacita, jak jsi Zuldu strcil do kapsy. Jezdi se za kazdeho pocasi a pokud nekomu vadi vitr, at jde radsi do hospody!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.2.2022 17:20
Po trápení v Krkonoších na tratích upravených naposledy v sobotu skvělé svezení. Jely jsme od Souše na Smědavu, fialový klistr k mé velké úlevě držel jen tím jedním směrem i když začalo sněžit. Pak na Knajpu, Kasárenská silnice a zpátky k přehradě po Cestě pod Černým vrchem. Sněhu mi přijde dost, čistý, až mě to překvapilo po čtení zdejších příspěvků. Asi jsem z Krkonoš zvyklá na horší...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.2.2022 15:09
Dnes na Smědavě v 11:30 bylo +2,5°C, nefoukalo , bylo zataženo.Jel jsem po Jizerské silnici na Jizerku, po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.Stopy na trati byly mělké, měkčí , nerovnoměrné a špatně klouzaly.Na Jizerce trochu foukalo a začala chumelenice, která pokračovala i po Jezdecké.Snad napadne trochu sněhu, aby zakryl jehličí.Bude třeba úprava, aby byly na víkend stopy kvalitnější.
K tomu co psal včera zulda mohu podotknout, že včera byl severozápadní vítr, místy i silnější, ale když jsem jel ze Smědavy na Mořinu po Promenádní, tak jsem měl vítr v zádech a obklopena stromy a necítil jsem jej.Též po cestě zpět pod Černým vrchem je cesta mezi stromy, tak jsem cítil vítr až v posledním ůseku před Smědavou, kde mě zpomalil.
Každý člověk vnímá teplotu a vítr jinak a též záleží na oblečení.Já jezdím každý den jen kraťasech a ani vítr ani sněžení ani teploty do -15°C mi nevadí.Jsem mladý a možná za několik desítek let to budu vidět jinak.
Tak jezděte.
12:20
12:20
12:21
12:21

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.2.2022 14:34
Dnes parkovací total chaos na Mořině....tuší někdo proč je na parkovišti u Vaclavíkovi Studánky řetěz?
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.2.2022 20:11
Odpoledne, když přestalo pršet a trochu se utišil vítr, z Bedřichova na Knejpu ke Kůrovci a zpět přes Máří a Hřebínek na Stadion, soupaž (https://mapy.cz/s/jutugesoda).

Všude zachované mělké stopy po předchozí úpravě. Tam kde jsou stromy blízko cesty, je ve stopě jehličí a
větvičky a hlavně smrkové šišky mezi kterými je to celkem slalom. Na nejhorších úsecích (místy cestou z Hřebínku, nebo kolem Máří) už je sníh skoro černý a drhne.

Naopak od Rozmezí dál až ke Kůrovci a na druhou stranu ke Ždárku to bylo daleko lepší. Na širších cestách kde není tolik stromů je sníh čistší a jede to. Odpoledne tam už i místy sněžilo. Na Kasárenské se ale asi na třech místech vylévá voda z lesa do stopy, podobně je voda i na rozcestí u Čihadel.

Nikde nebyly popadané stromy ani větší větve.
15:54
16:11
16:26
16:28

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.2.2022 19:57
A mě to dneska tady šlo. Vyjížděl jsem cca v 17h -Polubný-Mořina-Promenáda-Černá Smědá-Smědava-Hraniční-Polubný. Ve stopě občas šišky, fouklo jen trochu na Promenádní. Nikde nikdo, pěkné svezení na klasiku.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.2.2022 18:13
Honzo,dnes to tedy vůbec nešlo.Vaše hodnocení jsou trochu mimo(omlouvá vás váš věk)Jeli jsme asi totéž a stálo to za hovor,navíc ten vitr byl hodně špatný.pokud budete zase psát,tak prosím piště objektivně a ne vaše sny!!!!!!!!!!!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.2.2022 14:58
Vzhedem k pesimistické předpovědi Aladina i Kláry se dnešní lyžování vydařilo.Na Smědavě v 11.45 bylo +3°C, občas i sluníčko, nepršelo a trochu to foukalo, ale šlo to.
Po vydatném nočním dešti jsou stopy na klasiku ve slušném stavu, jsou mělké ale zřetelné, měkčí ale neboří se.Sníh se nelepí jen v místech kde jsou smrky tak ve stopách jsou šišky a jehličí.Větve ve stopách nejsou.Klouže to dobře a jelo to slušně.
Jel jsem po Promenádní na Mořinu a potkal jsem asi 20 lyžníků, poté po Jezdecké a pod Černým vrchem už lyžníci nebyli.
Vítr rozehnal mraky a byly pěkné výhledy do dálky-viz foto z Jezdecké na Ještěd a Souš.
Včera psal Zdenda 1966, jak měl špatné podmínky, ale je vidět , že opravdu záleží v kolik hodin se vyrazí a kam, na horách to hraje velkou roli.Snad mu to vyjde příště lépe.
Tak jezděte a nenechte se odradit Aladinem, stejně to bude jinak.
11:48
12:10
12:37
12:38

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.2.2022 18:05
Dnes ve 13 hodin z Bedřichova 2°C okruh Magenta, N.Louka-Krist.-točna-hřebínek-N.Louka-Bedř. Poletoval sníh, níže pak mrholilo, vítr nějak moc neřádil, špatně jsem namazal, takže jsem se nemohl odrazit - prokluz a z kopce to nejelo. Z Kristiánova jsem raději lyže sundal a vyšlapal to pěšky (jinak bych tam byl ještě teď). V úseku Krist- točna sníh navlhlejší, ale ještě to šlo, na hřebínku jsem už byl promočenej (bunda) a náladu už nevylepšila ani gulášovka a "čaj Hřebínek", u hřebínku jsem se kouknul do té KPZky pro lyžaře, že bych líp namazal, ale byly tam všechny možný vosky jen ten stříbrnej na mokrý sníh tam nebyl, od hřebínku do Bedřichova již taková žlutá, jarní, mokrá stopa. Zítra nejdu - s polívkou se mnou nepočítejte. Dnešní shrnutí : Utrpení mladého Boháčka!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.2.2022 14:23
Super lyžování.Na Smědavě sice bylo +1°C, ale poletoval občas sníh, na trati nebylo ani moc větrno.
Díky OPS za bezvadně upravené všechny tratě, stopy oproti včerejšku byly ostré, tvrdé , bezvadně klouzaly , byly přimrzlé ale ne zledovatělé,uprostřed manžestr, prostě paráda.Jelo to samo.Jen chyběli lyžníci.
Jel jsem jen po Promenádní na Mořinu po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět a užívali jsme si to.
Byl to velký rozdíl oproti návratu do Raspenavy, kde prší a je silný vítr.
Uvidíme jak bude zítra, kdy má být nejhorší den.Dnes to nemělo na horách chybu.
Tak jezděte.
12:21
13:08
13:08

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.2.2022 23:48
Dneska vecer 3x magenta (1x v protismeru). Bylo to jeste tvrdy a rychly, ale polud bude dalsi 2 dny prset, tak se to dost zmeni. Podminky na NLM nic moc…
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.2.2022 20:20
Souš a kolem Smědavy. Nádherný den se zmrzlými stopami, mimo ně to hned lepidlo.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.2.2022 15:00
Dnes na Smědavě v 11hod bylo +1,5°C, celkem hezky i když nebylo sluníčko, které se objevilo až po 13.30 .Tratě , které byly upravené po závodě i ostatní po víkendové úpravě jsou v bezvadném stavu.Stopy kloužou na klasiku velmi pěkně, ale mimo stopy se sníh začínal lepit.Na tratích skoro žádní lyžníci, což je škoda.
Jel jsem okruh na Mořinu, Jizerku po Jezdecké a pod Černám vrchem zpět na Smědavu a vše v pohodě.
Jak Pavis napsal, tak jsme taky před 50lety , když se nám narodily dětí a začali jsme s běžkováním, začínali jezdit na dřevěných běžkách (bříza ) z SSSR, poté Germiny z NDR a až jsme vyjeli na příslib v létě k moři do Jugoslávie ,tak jsme si přivezli běžkařské lyže Atomic a boty na běžky a to bylo terno.
Tak snad nám avizovaný déšť nepokazí lyžování, tak jezděte.
12:10
12:26
13:07

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.2.2022 20:23
Odpolední sklouznutí na Rádle, hezky projetý okruh, ale sněhu pomálu, v jižní části již množství hlíny, v severní dostatek. Asi to už déle nevydrží :-(
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 14.2.2022 21:17
Ahoj, tak po tydnu pustu(50) jsem i kvuli idealnimu pocasi ihned vyjel. Dal jsem prakticky Padesatku ale proti srsti, zacal jsem Hrebinkem (vyborna zelnacka) pres Krasnou Mari na Knajpu, Promenadu k Pesakovne a Pyramide, zpet po trati opet na Promenadu na Kurovce zpet na Knajpu a pres Kristianov na Stadion. Klasikou, rovinky pribrusluji, mazana modra extrovka V40, bez problemu.Stopa prumerna, nevydrzi napor bezkaru, opet plno lidi, pekne a liberecke prazdniny, prakticky po cele trase ve strednim pasu ryha, na Tocne je videt obraceni skutru asi s tezkymi sanemi, ryha po tom nebo spise rolba uplne nerozbila stredni stopu od padesatky?, kazdopadne neprijemne, velke plus, nenasel jsem ani jednu vyhozenou tubu po gelu, vysebrano, nebo konecne nevyhazuji? Minus, asi 20 psu, alespon 15 volne, vsechny jsem upozornil a byl jsem za vola, mazlicci jsou na prochazce. Za Tetrevi boudou v zatacce kopce vypluhovano dobre 50m na led, bylo by dobre zahazet a prerolbovat, bude obleva a po ni tam bude absolutni kluziste, jinak je to darek po padesatce. Ale pocasi vse vynahradilo, krasne vyhledy na Krkonose. Honzu 1949 jsem nepotkal ale konkurenci na Promenadni, mlady kluk,ale ten Nemec to nebyl. Jinak zavidim ty Pytlacke kameny, Jeleni stran nebo Snezne vezicky. Pred 40 lety to byl normal. Ale byly jine bezky, mel jsem nase Diamanty a pak od soudruhu z NDR Germini a doted mam z Tuzexu turisticke Fischery. Ted jezdim zavodni Rossignoly, na tech bych si tam netrofnul. Ale je to dobry napad jeste provetrat ty Fischery.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.2.2022 21:05
Tam, kde projede rolba, tutově na tuhé. Starší úprava ve stínu také, kde svítilo slunce, tipuju ledovaté. V neděli jsem jel na modrý extra a v pohodě. Dnes jsem byl skate ...
(Odpověď na dotaz uživatele David z 14.2.: Ahoj, prosím o informaci, kdo má áktuální přehled o stavu stop. Je to na tuhé, nebo na klistry? Chtěl bych zítra (15.2.) vyrazit z Bedřichova na klasiku. Skol)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.2.2022 16:39
Jakuszyce - Rozdroże pod Cichą Równią - Chatka Górzystów - Karlovský most - Údolí Jizery - Kořenov. Nádhera !!!!
11:10
11:36
11:36
11:36

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Jakuszyce a okolí
Vloženo 14.2.2022 15:45
Dnes Aladin splnil, co slíbil a užívali jsme si azuro na Jizerkách.Pro změnu jsem jel ze Smědavy na Knejpu, Pařízkův kříž, Marianskohorské boudy, Protrženou přehradu a po Pašerácké a Kasárenské zpět.
Okruh trvá 2 hodiny pro informaci.
Všechny trasy byly perfektně upravené, sníh sice pomalejší, ale jelo to bezvadně.
Před sjezdem na Mariánskohorské boudy chci upozornit na hezkého Plechového Pánaboha napravo na buku a podobného při dojezdu na boudy-viz foto.Dále u renovované boudy při výjezdu k přehradě je hezký větrný ukazatel s lyžařem.
Zítra se má počasí zhoršit, tak uvidíme.
Tak jezděte.
12:14
13:03
13:07
13:10

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.2.2022 19:13
Dnes v podvečer kolem 17:00 stále pěkný podklad na skate, davy pěších to přežilo v pohodě i na trase Jakuszyce - Orle. Kolem Jakuszyc je ještě pár plotu po Biegu Piastow, ale na lyžování všude dobré.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 13.2.2022 19:06
Perfektní sníh a perfektně upraveno (rolba měla asi vypnutou gpsku, na bilestopy.cz nebyla nedělní ranní úprava vidět).

Hatch: to jsme se tam asi potkali (lehce po desáté?). To nebyla úplně slečna, byl to párek důchodců, potkali jsme se na korenovskem konci farmberky a přátelský jsme pokecali, a vyjeli pár vteřin dřív než já, a paní jela levou stopou a pokřikoval na protijedoucí aby uhnuli. Vysvětloval jsem jim aktuální pravidla, divili se, ale už to vědí, a byl jím incident líto.

No a pak jsem potkal uprostřed farmberky párek rozšlapavaćů, na prosbu aby, když už musí chodit po cestě která nevede k hospodě, nevede tam turistická značka a nejsou tam vyhledy chodili husím pochodem po okraji reagoval týpek velmi arogantně. Nebuďte líní a vysvětluje, když jim to řekne ten den 200 lidí, tak jim to možná dojde a přestanou nicit v plné šíři.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 13.2.2022 17:58
Dnes jsem v Kořenově potkal slečnu, která upozorňovala na přednost lyžaře jedoucího směrem dolů, a to i v protisměru. Není tomu tak, lyžař má jezdit vždy vpravo a takový má přednost i ve stoupání. Viz https://www.jizerskaops.cz/magistrala/pravidla-pohybu/ Snad si to tu přečte :)
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 13.2.2022 15:34
Vzhledem k dnešnímu omezení tratí a super počasí jsem opět zvolil jinou oblíbenou turistickou trasu a to na Pytlácké kameny.Ze Smědavy jsem jel k jezírku Černá Smědá,Ke Koleníkové boudě a po Jizerské silnici na Jizerku.Poté po Lasičí cestě na sedlo a odbočil jsem na Jelení stráň,Pytlácké kameny a sjel jsem rezervací Černá jezírka na Zelený kámen a po Smrkové cestě zpět na Smědavu.
Trať z Jelení stráně přes Pytlácké kameny až Zelenému kamenu projeto od pár lyžařů, ale jelo se to velmi dobře v prašanu, nikde to nebylo zmrzlé, takže opět paráda.Doporučuji tento 2 hod. okruh v zimě i v létě.
Tak přijeďte kdo múžete i zítra, bude opět azuro.
12:56
13:03
13:11
13:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.2.2022 20:09
Kdekoli. Vsude je to upravene 2 stopy a prostredek na skate. Ja mam nejradsi od Montanie

(Odpověď na dotaz uživatele Juro z 13.2.: Prosím vás, kde je to nejlepší na skejt? Dekuji)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.2.2022 8:56
Zdravím, včera skvělé podmínky. Děkuji Ops za úpravu. Jel jsem z předního parkoviště před Mořinou, dojel jsem na promenadni, potom na Jizerku, Mořina a zpět na parkoviště. Krásně to jelo, doporučuji 👍
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2022 23:59
Dnes moc pěkné poježdění na výborně upravených trasách za nádherého počasí.....ovšem daň za něj bylo mraky lidí. Na trasách to ještě šlo (i mezi Orle a Jakuszycemi cca kolem 15.00 jsem to čekal horší), ale fronty na cokoli na Orle byly fakt výživný. Je to bohužel jediný místo, kde se člověk může občerstvit.....chtělo by to ještě min. jeden kiosek - ideálně na Rozdrože pro Cicha Równia, kde se stýká několik tras.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 12.2.2022 22:28
V Jakuszycích a okolí dnes nádherně, bílomodře. Jelo se dobře po upravených trasách i prašanem. Nejdelší sjezd od lomu Stanislaw ke kolejím. Mezi Orle a Jakuszycemi bylo asi hodně husto. Čím výš, tím líp.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 12.2.2022 21:26
Dnes naprostá nádhera, skvěle upravené tratě a k tomu sluníčko. Jenom nechápu pěšáky ... potkal jsem jich dnes více než 10 v prostoru mezi Smědavou a Předělem. Škoda, že to někdo nehlídá :(
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2022 19:34
Dnes upraveno všude, lepe část blíže k ČR.
(Odpověď na dotaz uživatele Kristýna z 12.2.: Ahoj, jak vypadají tratě v Jakuszycích? Dle bilestopy.cz se tam za poslední dva dny neupravovalo - resp. polovina tratí. Díky za info. K.)
9:58
12:36
Jakuszyce a okolí
Vloženo 12.2.2022 19:29
Dnes byl nejlepší den v letošní sozoně.Na Smědavě v 11.45 jen -1,5°C, azuro a bezvětří.Na tratích poměrně málo lyžařů oproti jiným sobotám, asi většina zůstala v Bedřichově na závodech.
Vzhledem k tak vyjimečnému počasí jsem se rozhodl pro asi 2,5 hodinový turistický výlet , kde to hezky opaluje a mohu si užívat nádhernou přírodu a kochat se výhledy.
Jel jsem ze Smědavy po Štolpišské silnici na Knejpu a pokračoval jsem na Rozmezí.Odbočil jsem doprava na Sněžné věžičky a poté jsem se vrátil zpět na křižovatku Černá hora/Sněžné vžičky/Rozmezí , odbočil jsem doprava, kde není značená cesta.Když jsem přejel Černý potok tak jsem pokračoval doleva po vrstevnici 1025m okolo Jesliček ( v zimě jsou zasněžené) a klesal jsem nad Sedlovou loučkou k sedlu Holubníku 999M a dále okolo Bílé smrti na Žďárek.
Sněžné věžičky a pomníček Bílá smrt jsou má oblíbená místa-viz foto se mnou.
Jízda panenskou přírodou od Rozmezí přes Sněžné věžičky až na sedlo Holubníku byla zážitek, nebyly tam ještě stopy, podklad byl tvrdý a na něm bylo cca 25cm prašanu a ani lyže ani hůlky se nebořily.Prostě pohádka za plného slunce.
Ze Žďárku jsem se vrátil přes Čihadla ,Knejpu a po Kasárenské na Smědavu.
Kdo nezná tuto trasu, tak by si ji měl projet na lyžích v zimě nebo pěšky v létě.
Přikládám více dnešních fotografií pro potěšení.
Tak přjeďte i v pondělí,kdo múžete, Aladin nám slíbil hezké počasí na 3 dny.
12:10
12:11
12:12
12:26

» Zobrazit všechny fotky (celkem 23) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2022 17:12
Jestli je pravda co píše P, tak to zítra na J50 na klistry rozhodně bude. Možná to bude trochu brzdit skluz ,ale odraz bude určitě jistější než pevné vosky. Ale tipu klistrů na dnešní J25 jsem se opravdu podivoval.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2022 16:57
Zimní pohádka - sluníčko, prašan, bílé stromy, pěkné stopy, fotky jak do kalendáře. Klasický modrý extra. Nedá se tomu nic vytknout, ani lidí nebylo na sobotu moc. V Kořenově Tesařově nebylo ani jedno místo na parkovištích, musel jsem zajet ke známým. Ale skoro všichni asi zamířili na Jizerku.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 12.2.2022 16:53
Dnes rano Smedava, v 6:10 se dalo dobre zaparkovat :), kolem 8:30 uz fronta aut čekajících na volné misto. Stopy kolem Černé Smědé a Predelu čerstvě ujete do zmrzlého prašanu, dekujeme JIZ OPS! A stopy směr Knajpa take rano čerstvé! Nadherne pocasi.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2022 14:00
Dnes jsem jel na modrém Swiv V40 a dalo se. V nižších polohách je ve stopách dost ledu/zrcátek. Od Kristiánova výšeje více sněhu. Sluníčko hřeje, sníh na stromech taje a padá dolů. Stopy na slunných místech měknou. Ve stínu tvrdé a rychlé.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2022 13:54
Dnes od Jizerky modrý extra, zítra už zajisté ne. Bude to na teplejší váleček, ale klistr tutově ne, ten by šel možná tak první kousek od Bedřichova...Jizerka, Smědava, Knajpa...hodně nového sněhu, přilepili byste se. Viděla bych to na mázu, co doporučovali na páteční závod dětí...tedy červený swix VR62. Případně zažehlit zmíněný VR62 s kapkou zmiňovaných klistrů.
(Odpověď na dotaz uživatele Neta z 12.2.: Ahoj, taky přemýšlím co zítra maznout. Klistry se mi také moc nezdají. Kdyby někdo napsal co fungovalo dnes na 25.diky)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2022 13:49
Dnes naprosto luxusní :)
(Odpověď na dotaz uživatele Herieta z 11.2.: Skol. Chtěl bych se zeptat jak vypadá trať na skate z Polubného směrem na Smědavu. Děkuji....)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2022 12:34
Dnes za odmenu, pres noc nasnezilo, rano pekna uprava. Jel jsem Vysoky hreben, v obou smerech, vzdy pruh na brusleni a 1 stopa, zmizely vsechny necistoty, cerstvy snih se promichal se starym a relativne to jelo. Pak jsem zkusil po Vladni smer Zavory, tam bohuzel rolbar projel bez pritlaku a vytvoril temer neprujezdna mista z ledovych kamenu, proc?? Pod prehradou a Zavory v topu. Malo lyzaru. Skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2022 8:19
(Odpověď na dotaz uživatele Milan z 11.2.: Nevite, kdy se bude upravovat trasa na J50? V sobotu vecer nebo v nedeli rano? Ptam se, jestli jet zitra vecer lezdit mezi Sousi, Palicnikem a Morinou skate anebo radsi vyrazit do Jakusek... Diky!)

Hlavni rolbar Martin Kunc ted v radiu rikal, ze upravovat se bude vecer, aby trat mohla vymrznout.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.2.2022 14:28
Na Smědavě -1°C, včerejší déšť a obleva přešly do sněžení při ochlazení.Napadlo dalších 5-10 cm sněhu-Tratě nebyly upravené , sníh se lepil a málo klouzal.Oproti minulým dnům se stopy nepropadaly.Chvílemi přestalo sněžit a na cestě pod Černým vrchem bylo i sluníčko.
Zítra Aladin předpovídá hezky, tak asi bude na horách nával lyžníků.
Tak jezděte raději více v týdnu.
12:53
12:55

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2022 0:17
ve čtvrtek odpoledne dobře, od poslední chalupy bez problému, bylo upraveno.
(Odpověď na dotaz uživatele Marcela z 11.2.: Víte prosím, jak vypadá v současnosti nástup od Elektrárny?)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.2.2022 10:18
Sníh od rána mokrý, trošku pomalejší, ale na klistru byl luxusní odraz, takže jednoznačně to bylo rychlejší na klasiku než na skate. Předjel mne snad jediný bruslař. Střed je totiž hrozně měkký i po úpravě části tras. V pátek to již ale platit po ochlazení nebude. Teplota ráno +2, odpoledne cca +4.
14:27
15:02
15:45
16:37

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.2.2022 7:18
Odpolední až večerní skate z Martinského údolí po nově upravované trase kolem chaty Pohoda směrem na nádraží v Harrachově. Ve 180° zatáčce se rolbovaná trasa větví, já pokračoval rovně a po kilometru mě upravená cesta dovedla k přístřešku na polské trase Spacerowa. Velmi praktická spojka, velké díky za nic. Dostanete se tak na polské trasy aniž byste museli do přelidněných Jakuszyc. Jen, jak se zatím upravuje krátkou dobu, tak byla neskutečně měkká, i když na ní byl manšestr. Lidí jsem tu ale potkal více, tak snad si to sedne a nebo se taky konečně zase ochladí. Stále panovaly vlhké tropy posledních dní, polské trasy přesto v parádním stavu - nečekaně tvrdé, docela to i jelo. Pozná se, že to rolbují každý den a ještě se tudy prohání davy. Projel jsem větší množství okruhů včetně sjezdu do nižších poloh směr Szklarska Poręba Huta, všude sněhu dost a povrch na podmínky oblevy skvělý. Do Martinského údolí jsem se vracel kolem nádraží v Harrachově, od kterého vedl parádní manšestr, ten sjezd byl třešinkou na dortu.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 10.2.2022 16:38
Dneska jsem vyrazil ze stadionu směr Hřebínek a za Krásnou Máří se mi odlepilo vázání, tedy zpět na stadion jsem jel na jedné lyži. Při cestě zpět mě nabídlo pomoc snad 20 lidí. Přátelé ve stopě, moc vám za to děkuji, moc mě to potěšilo a povzbudilo. Ještě jednou díky Evźen
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.2.2022 16:13
https://www.facebook.com/Bed%C5%99ichov-1692935747594710/ - tady máš komplet podrobný popis co a jak.
(Odpověď na dotaz uživatele Hanka z 10.2.: Dobrý den, tento víkend bude Jizerská 50. Nemohu nikde najít, zda se v sobotu dá vyrazit na běžky okolo Bedřichova nebo je to uzavřené? Popř. poradíte něco jiného? Děkuji.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.2.2022 15:06
Dnes na Smědavě + 4°C, jasno, jarní počasí.Parkoviště vzorně uklizené a skoro plné.
Vzhledem k azuro počasí směr Paličník jsem si dal klasickou osmičku na Paličník, i když jsem věděl ze včerejška, že nebyla upravena.
Stopy ve stínu byly celkem pevnější na rozdíl od stop na sluníčku, které byly měkké a bořili se jako na jaře.
Sníh ale klouzal slušně, byl to spíše jarní výlet.Od pátku má přimrznout, tak uvidíme.
Tak jezděte a dávám pár fotek pro potěšení.
12:28
12:30
12:39
12:39

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.2.2022 13:26
Morina, kiosek (zavreny), Smedava, Knajpa, kolem Jizery, jezdeckou sjezd k bunkru... polojasno a rozbredle, ale skoro nikde nikdo takze kdo nemusi masovky tak šup šup :o)
9:56
10:23
10:25
10:37

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2022 22:11
Svete div se, Vladni od Maliniku se uz neprotahuje, nybrz upravuje, tento tyden jiz dokonce 2x. Jinak stav tras trochu zalostny, po obleve snih mekky, bori se lyze i hulky, jsou mista lepsi, ale nejhorsi dnes Studene udoli diky pesakum , kteri nesmyslne rozdupali cely bruslici pas, Toto normalni clovek nemuze pochopit. Na teto ceste pozor v prave stope smer Blatak, velka podemleta dira!! Dnes jednoznacne chybela uprava. Skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2022 15:23
Na Smědavě + 2°C, trochu mrholilo.Po včerejším dešti , který byl celé odpoledne a v noci, jsou tratě velmi vyměklé.Jel jsem po Promenádní, Jezdecké a pod Černým vrchem.
Stopy na klasiku jsou celkem dobré, klouže to, ale při píchání hůlka na pravé straně se dosti boří.Střed na bruslení je též velmi měký.
Na osmičce na Paličník , kde jezdí méně lyžařů jsou stopy měkké, propadají se a málo kloužou.
Jěště zítra má být obleva a od pátku by mělo přimrzat, tak by to mělo být lepší.
Dnes to bylo spíše pro skalní lyžaře.Naštěstí už nepršelo.Pod Černým vrchem se začali vylévat potůčky.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2022 23:53
Vím, že už má informace není relevantní, po tom šíleném oteplení, ale v úterý moc pěkné zážitky. Od nádraží Harrachov jsem vystoupal ke hraničnímu přechodu a vyběhl na Orle. První dojem - o hodně centimetrů sněhu více než před týdnem a překrásně upravené stopy. Potom od Orle "nekonečné" stoupání a sjezd na Rozdrožie pod Cicha Rownia , dolů do Jakuszyc pořád ještě únosné, i když i tady už byla spousta pomalejších a dětí, které často padaly do stopy, ale budiž ! :-) Jenže od jakuszyckého stadiónu na Rozdrožie pod Dzialem Izerskim snad stovky "bambinotů" - dětí, které využily služeb školy běžkaření a zahltily stopy a slušně je rozšlapaly. :-) Ale sjezd na hraniční přechod nad nádražím Harrachov už v pohodě, i stopa neporušená = pohoda a fofr. Až k přechodu skoro neustále v soupaži - hodně příjemná jízda, rychlejší sníh než třeba z přechodu na Orle, asi díky tomu, že pod stromy nebylo tolik nového sněhu
Jakuszyce a okolí
Vloženo 9.2.2022 14:50
Ze stadionu v 15,00hod -Hřebínek-Máří -Knajpa-Kristiánov - .stadion
Mrholilo a místama později k večeru už pršelo a už to vůbec nejelo ale tratě v nižších polohách skvěle upravené
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2022 12:04
8.2. Trasa z Bedřichova na Hřebínek, Točna, Knajpa, Kristiánov, Bedřichov. Skvělý sníh i stopy. Občas mrholilo. Skvělé svezení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.2.2022 20:20
Zpráva pro Janu: tvoji rukavici Swix jsem dneska viděl v ca 16 hod - je navlečená na větvi na pravé straně ve směru od studánky ke Smědavě. Je dobře viditelná. Přesně ti neřeknu kde to je, ale spíš ještě před křižovatkou s Jezdeckou ve směru od studánky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.2.2022 19:43
Ahoj, dnes jsem mezi Vaclavikovou studánkou po cestě přes Knížecí, Cesta pod Černým vrchem a Hranickou cestu na Kiosek ztratila rezervní černobílou levou rukavici Swix. Pokud o ní někdo víte, tak prosím napište a klidně mi ji nechte na nějakém občerstvení na trati. Díky moc.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.2.2022 14:17
Na Smědavě 0°C, parkoviště uklizené, málo aut.
Jel jsem po perfektně upravených tratích po Jizerské silnici k Pešákovně, Po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Chvílemi sněžilo, skoro bezvětří.
I osmička na Paličník byla bezvadně upravená.
Tak jezděte

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.2.2022 7:43
Upozorňuji na nástupní místo magistrály na Souši u Montanie. Přístup přímo do stopy je dost krkolomný. Přes dvoumetrovou sněhovou bariéru se nedostanete. Takže musíte dvakrát přelézt svodidla a přitom si dát pozor, ať sebou neseknete nebo si nezlámete lyže nebo hůlky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.2.2022 14:30
Na Smědavě -2°C, napadlo asi 25cm nového sněhu a byl problém na parkovišti.
Jel jsem po Promenádní-stopy byly zaváté ,ale slušné.Na Jezdecké jsem potkal rolbu-tak bezva.
Cesta pod Černým vrchem opět zavátá i po úpravě a stopy skoro nebyly a byl silný protivítr.
Snad to bude zítra lepší.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.2.2022 14:18
Je v perfektním stavu. Pravidelně se za těchto sněhových podmnek upravuje. Naposledy dnes v 8 ráno.

(Odpověď na dotaz uživatele Bara z 7.2.: Zdravim, nevite nekdo prosim, jak vypada stopa od Knajpy k protrzene prehrade? Cesta v mapach se jmenuje Kysela voda...dekuji moc za zpravu a hezke den :))
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.2.2022 14:38
Pěkné svezení. S ohledem na to, co padalo z nebe, byly stopy v dobrém stavu. Mám jen jednu připomínku či námět... Proč není možné na hrázi Josefodolské přehrady vytvořit alespoň nějakou stopu či upravit rolbou? Proč hrázný má k dispozici dálnici jakou nenajdete nikde jinde v Jizerkách?
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.2.2022 9:30
@David S. a téma Vládní z Maliníku
Přesně jak píšeš. Před pár lety se zdvojnásobila kapacita parkoviště na Maliníku navíc Bedřichovu je potřeba ulevit jak s parkováním, tak s nástupem na trasy. Navíc se skvělým stánkem s občerstvením.
Trochu si dovolím nesouhlasit s @Jirkou LBC. Ano, diskomfort to o víkendu byl a právě JEN v tomto úseku na který se prostě NEDOSTALO s úpravou. Ostatní úseky byly OK. Jde o to, když lidé zaplatí parkování (snad i za úpravu), tak je to k naštvání a proto jsou nespokojení.
Trochu se nabízí spekulace, zda OPS má příspěvky i za parkování na Maliníku?!
V čem je problém přejet úsek Vládní nahladko? (skate) A v čem je problém neupravovat kanál? (klasika)
Skol všem lyžníkům :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.2.2022 8:29
Ahoj. Asi 1 km nad Kristiánovem leží smrk přes celou cestu. Pozor na to. Jeli jsme včera večer dolu s čelovkami za snězení a viděli ho na poslední chvíli. Bohužel jsem potkali tři čtyři lyžníky jet nahoru a nic nám neřekli. Nestyďte se na takové překážky upozornit. Určitě ty větve a stromy budou padat víc.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.2.2022 8:12
Jeste bych se kratce vratil k tematu Vladni a jeji upravy. Casto se zminuji cedule o nutnosti protahovani pro vodni dilo, ty tam vsak stoji 3 roky, presto se upravovalo rolbou od zacatku ledna do unora, nekdy i dele, pred 3 lety dokonce stoparem! Jedna se o smisenou cestu, tedy i pro pesi apod. Vse blokuje, pokud mam spravne informace, Povodi Labe s.p. Je velice smutne, ze 2. hlavni parkoviste v Bedrichove neni napojeno na magistralu upravovanou cestou ( po Kanale se upravuje sporadicky a pouze klasika, navic tam chodi spousty pesich). Skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.2.2022 14:19
Na Smědavě v 11hod -0,5 °C, chumelilo.a trochu foukalo.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní a od bunkru po Jezdecké a pod Černým vrchem.
Trasy byly zasněžené, stopy málo zřetelné až na úsek Hraniční ke kiosku , kde byla vidět úprava.
Na okruhu málo lyžníků, takže stopy nebyly uhlazené a sníh se místy lepil a málo to klouzalo.
Uvidíme jak to bude v příštích dnech, protože Aladin předvídá další sněžení.
Tak jezděte, kdo můžete.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.2.2022 12:49
Dnes to byla nadhera, do rana tak 7 cisel, Opska upravila a ackoliv snih moc nejel, jedna velka fantazie. A nejvetsi rozdil oproti vcerejsku, temer bez lidi!! Vcera jsem mel pocit, ze metro nekonci na Cernaku, ale v Bedrichove. Projel jsem Pod prehradou, Zavory, Olivetska, Panelka a Gregorac, po Vladni zpet. Ta uz lepe sjizdna diky snehu, vcera led. Stale nechapu, proc se neupravuje rolbou?? Poprosil bych Ops, zda by neprojela Cervenou ruku a Kubenkovu chatu na pristi vikend, at je kde jezdit v prubehu JIZ50.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2022 21:26
slušnější stopa až tak od Libverdského mostu - více zde:
https://www.facebook.com/stopynmps
(Odpověď na dotaz uživatele Ivana z 9.2.: Ahoj, nevite jak to vypadá s úpravou běžeckých tratí kolem Nového Města pod Smrkem? Je tam dost sněhu a dá se dojet na Přeďel? Vyrážíme tam 11.2.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2022 8:13
Všem,kdo tam jedete poprvé-- trasa Jakuszyce- Orle od stadionu není běžecká trasa,ale hlavně zásobovací silnice pro Orle, potom normální turistická silnička a teprve pak pro ty na běžkách ,kteří jedou na pivo na Orle.Ti,co pojedou do běžeckých tras,mají mapu na internetu pod Bieg Piastow. Ty skutečné jsou podstatně lépe udržovány než u nás.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 8.2.2022 6:54
V sobotu ráno z Bedřichova přes Rozmezí, Mariánské Boudy, Protrženou přehradu a Knajpu zpět. Mazal jsem klistr Nero 33 a bylo to celkem ok, přestože na Mariánských boudách docela sněžilo. U Blatného rybníka striptýz, dámy se šly koupat. Pokud budete mít nějaký názor na mázu na neděli, budu rád, pokud zde nasdílíte. SKOL!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.2.2022 21:53
Chtěl bych varovat neznalé běžkaře (jako jsem já) před Vládní cestou z Maliníku. Ještě nedávno tady pamatuji krásné stopy, včera jsem byl šokován vyhrnutou, zledovatělou cestou. Jak se píše na cedulích, je to z důvodu přístupnosti k Bedřichovské přehradě. To bych chápal. Co ale nechápu, proč je v mapách (a to i aktuálních na webech) pořád cesta vedena jako udržovaná běžkařská trasa. Proč se o tom neinformuje už rovnou na nástupním místě na Maliníku?
Cestou zpět jsem to zkusil po Kanále v domnění, že to bude lepší. Omyl - zledovatělá, neupravená, místy rozšlapaná cesta. Pro nezkušené běžkaře a děti jsou obě trasy opravdu "zážitek". Pro mě tedy Maliník jako nástupní místo už nikdy více!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.2.2022 11:56
Musím pochválit sněhu bylo dost, velice dobré značení oproti naším cestám. Místama to bylo měkké, ale myslím, že krásný areál pro běžkaře. Je tam spousta kilometrů tras, doporučuji.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 6.2.2022 11:35
Pro Martina z LBC. Jak tu uvedl Milan, včera ráno bylo z Rudolfova elektrárny perfektně upraveno. Nádhera.

K tomu ostatnímu. Nejsem si jistý, že pokud není perfektně upraveno v čase, kdy vyjedu, měl by to být důvod stížností. „Všichni se trápili“ - včera jsem se byl projet ráno a večer a nesouhlasím, že bych se trápil. Chápu, že pro rodiny s dětmi to mohl být určitý diskomfort, ale pro ostatní? Možná jsme si (někteří) někdy až příliš zvykli na upravené tratě a pokud není zrovna perfektně upraveno, jsme nespokojení. Doporučuji se jet projet na začátku sezóny ještě předtím, než Jizerská OPS začne upravovat tratě. Člověk se pak kolem sebe dívá trochu „jinou optikou“.

Osobně mě víc trápí arogantní chování některých lidí na lyžích. V tomto týdnu jsem opakovaně narazil na lyžaře, kteří jedou nahoru k Buku nalevo v protisměru, a to i ve tmě a někteří dokonce bez čelovky a jakýchkoliv reflexních prvků. Pominu-li, že někdo neznalý se může splést a vjet do protisměru, mám za to, že leckteří tak činí, protože finální fáze stoupání napravo je náročnější a nevyhovuje některým rádoby lyžařům, pro které je „jájismus“ na prvním místě před ohleduplností.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.2.2022 8:26
Smedava-Knejpa-Protrzena-Smedava Vyborna uprava!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.2.2022 7:50
pro Martina LBC - nástup od elektrárny ráno 8,30 parádní, jen parkoviště v 8 hod. už plné, pár míst o 300m níže u odbočky do lesa.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.2.2022 20:40
Od ctvrtka do dneska kazdy vecer v Jakuszkach - projel jsem to asi cely, neco pres 100km. Pocity smisene - jsou tam dobre useky - treba ten okruh pod orle smerem k Jizerce. Ale pk jsou tam useky, kde je to brutal oraniste - treba k lomu Stanislav dnes muselo prejit nespocet pesaku (vcera to tam naopak bylo nejlepsi). Rolbari se snazi, ale pak se to tam stejne rozdupe. Kdyby aspon pesaci meli sneznice. No a na zaver dnes pri dojezdu jelo na Orle auto - nechapu!
Jakuszyce a okolí
Vloženo 5.2.2022 20:31
Jel jsem až odpoledne a nečekal žádný zázrak, ale i tak byly stopy v peknem stavu (Malinik-Vládní-Olivetska-Tocna-Kristianov-Nova Louka-Malinik) kromě prvních 3,5 Km z Maliniku. Tuto neupravu proste nepochopím. Kdyby to bylo alespoň zrolbovane nahladko, ale byly tam ledové koryta a všichni se trapili. Velká škoda. Spousta rodin vyrazí s dětmi a tímto úsekem to každému kazi zážitek z jízdy.
Nevíte jak vypadá nástup od Elektrárny?
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.2.2022 20:07
Z Haslerovy chaty na Malinik, Vládní, Hřebínek, Olivetskou horu, Závory s zpět, dobré podmínky pouze od odbočky na Vládní nahoru, ale směrem na Malinik zoufale ledovate a hrbobolate a okruh na Vysoký hřeben taky špatné, dnes to chtělo upravu a zmrzlou by ji ani pesaci nerozdupali, škoda, že se na VH neupravuje víc, Haslerova chata je nástupní místo pro celou Hranicnou...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.2.2022 19:41
Super,nádherné upravené trasy,na parkovištích sice docela plno už v 9h,ale na trasách to nebylo znát. Děkujeme OPS za krásný zážitek.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.2.2022 19:30
Dnes z Josefova dolu na Čihadla, Krásnou Máří, Hřebínek, Olivetskou horu, kolem přehrady k Buku, tam nějaký uzávěr a přes Novou Louku a Kristiánov zpátky do Josefova dolu. Nejvíce lidí bylo kolem Nové Louky. Jinak to šlo. Ale zaparkovat v 9.45 u kapličky už nešlo. Stopy skvěle upravené, dole uklouzané sníh se změnil nad Kristiánovem, do té doby mi modrý a fialový na klasiku nedržel. Počasí skoro aprílové (sníh, sluníčko, vítr se střídaly v rychlém sledu)
12:21
13:11
14:15
14:15

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.2.2022 15:31
Dnes na Smědavě -0,5°C, celkem jasno a bezvětří.Tratě bezvadně upravené a chvílemi i sluníčko.
Na trati více lyžníků jako v sobotu, což nepřekvapilo vzhledem k pěknému počasí.
Jel jsem ze Smědavy po Jizerské silnici k Pešákovně, přes Jizerku na Mořinu, k bunkru, po Jezdecké a pod Černým vrchem zpět.
Na Jezdecké jsem potkal maskota z Chrudimi Jaja Banana, který se chtěl se mnou vyfotit, prý má svůj Instagram.
Od pomníčku lesáků na Jezdecké byl hezký výhled na ozářený Ještěd-viz foto v 13.00
Tak jezděte.
12:04
12:22
12:53
12:58

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.2.2022 13:24
Okruh na Vysokém hřebeni cca 24 hodin po úpravě v šíleném stavu…tím, jak se upravuje málo a nejezdí tu moc lyžařů, není podklad pevný, navíc ho úplně rozdupou chodci. To vše zmrzlé se spostou nečistot. Navíc profil trati je velmi nepříjemný, buď jedete do takového stoupání, že se úplně zastavíte, nebo naopak zabijácký hrbolatý sjezd…možná by bylo lepší tento úsek vůbec neupravovat, takhle se akorát rolbuje povrch pro pěší turisty.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.2.2022 11:46
Paradni betonový mansestr a sněhové podmínky! Na klasiku se v prašanove stopě dělají uz sklicka / mydlicka, tak to bude trochu loterie s mazáním, ale jede to paradne.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.2.2022 8:55
Dobrý den, včera večer se mi v Bedřichově na parkovišti podařilo vytratit sluchátka AirPods3… vím je to skoro sci-fi, že by “přežili” ale pokud by jste je tam přeci jen našli - odměna vás nemine..! Děkuji sportu ZDAR, rýmě ZMAR!!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2022 22:44
Letos potřetí na okruzích v Zásadě a opět musím smeknout. Upravené, široké, nádhera. Kompletní objetí okruhů dá skoro 20km, šířka tratí jak na svěťáku. Takhle se dělají v "malých" podmínkách velké věci!
15:56
16:41
17:05
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 4.2.2022 19:07
O víkendu do 8:30 určitě a čím déle tím větší je to loterie.
(Odpověď na dotaz uživatele Hanka z 4.2.: Dobrý den, rádi bychom v sobotu autem do Bedřichova na běžky. Dokdy je reálné očekávat místo na parkovišti? Předem díky!!! Hanka)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2022 17:48
Dobrý den, chtěl bych požádat pána s karavanem, kterého jsme vyprošťovali z příkopu dnes kolem 13. hod. u Jizerky a při odjezdu mi "za odměnu" ostrouhal blatník mého auta, aby se mi ozval na tel. 728819492. Děkuji.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2022 16:58
Vyjeli jsme před devátou ze stadionu přes Novou Louku a Rozmezí kolem Krásné Maří, Točnu a Hřebínek zpět. Stopy vzorně upravené, na trase množství mládeže. Celkově hezký sportovní zážitek nám trochu kazí někteří namachrovaní bruslaři s nedostatkem ohleduplnosti, ale takhle to prostě v našich horách je.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2022 15:51
Byli jsme tady poprvé, takže výjezd do neznámých tras... Směr Orle strašně moc lidí, dále už se to celkem rozprostřelo a bylo lepší.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 4.2.2022 14:10
Na Smědavě +0,5°C, trochu mlha na celé trase, ale nepadala.Stopy po úpravě bezvadné, ostré a jelo to samo.Na tratích více lyžníků vzhledem k volnu ve škole.
Jel jsem na Mořinu, Jezdeckou a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.Všude bezvadné lyžování..

Hlavní výhoda důchodců je, že mohou jezdit každý den.Já jsem ještě mladík (73let), stále v pracovním poměru, dalších 10let, pokud mne zaměstnavatel bude chtít, tak jsem si nechal zkrátit pracovní dobu tak, abych mohl každý den jezdit v zimě na lyže nebo poté na inline brusle.

Tak jezděte , kdo můžete, ale hlavně v týdnu, kdy je na horách prázdno.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2022 17:51
Strojová stopa ze Smědavy je pouze na Písčiny, poté jsou stopy neupravené od lyžařů.Turisticky by neměl být problém sjet do Nového Města nebo aspoň k němu.Dole je + 6°C, tak se obleva již projevila.

(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 4.2.: Dobrý den, nevíte prosím někdo stav stopy ze Smědavy do Nového Města pod Smrkem? Je to sjízdné alespoň po Francouzské kameny?
Děkuji.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2022 15:23
Bohužel dopoledne, když bylo krásně, jsem byl v práci. Odpoledne a kvečeru bylo už nepříjemné počasí, padal mokrý sníh, tak jsem stihl klasikou jenom magentku, ale téměř nefoukalo a všude bylo krásně upraveno. Pro Honzu 1949: ani nevíš, kolik z nás by rádo vyrazilo mimo víkend :-(
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2022 14:16
Vzkaz pro Honzu 1949.Zajed si o víkendu do Bedrichova tam si užiješ lyzniku azaz.Jinak díky za hezké fotky.skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2022 11:48
Byl jsem na běžkách z nejrůznějších důvodů v této zimě teprve počtvrté. Musím s radostí konstatovat, že to byl nejkrásnější "výběh". Vlakem do Jakuszyc, odtud do Orle a k rozcestí u odbočky na hranice - k Jizerce, a zpátky přes Rozdrozie pod Dzialem Izerskim do Harrachova. Nic moc, řekne si každý, ale já jsem správně ještě ani nesměl včera vyjet - jsem po lehké operaci. Každopádně trasa fantastická !!! Stopy po nočním sněžení překrásně upravené, lidí "tak akorát" , SLUNEČNO a teplota těsně pod nulou. Lyže "jely samy i do kopce" - perfektní máza. Dnes to asi už bude horší, pokud tam také v noci zapršelo. Škoda !
Jakuszyce a okolí
Vloženo 4.2.2022 8:18
Ahoj, tak vcera jsem dal jen pesi minivylet na Samalku za gastronomii, nevahejte, nic lepsiho v blizkem okoli neni a navic za rozumne ceny. V tomto kontextu nevim kdo tedy "podnika" na Smedave, vyhnout se obloukem. Jinak silnice protazena moc do kraju, pozor pri mijeni, vytahoval jsem dve auta. Dalsi zlozvyk, cervena cedule U hajovny "obsazeno" a jezdi se vesele dal, nejak se tam nacpeme, zvysil bych parkovne o 100%. Jinak pocasi bylo neuveritelne do 13.00, azuro, slunicko hralo, odpoledne uz zatazeno. Zavidim Honzovi 1949 ze vyrazi ze Smedavy, to je jiny level, Bedrichov je uz pomalu neresitelny i ve vsedni den, central po cely den obsazeny. Tady uz prosim nejezdete, kdo muze, vyuzivejte jina nastupni mista. Pak se neda stopa udrzet v solidnim stavu vetsinou k Hrebinku nebo Kristianovu.Blizi se obleva, pak Padesatka, tak nejdrive v pondeli 14.2., snad dobre uklidi a vyjedou stopy po nedeli po Padesatce.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.2.2022 18:13
Dnes Bedřichov 2°C ve 13 hodin, okruh magenta gregor -hřebínek-točna-kristiánov a zpět přes N.Louku-Bedřichov, v půlce cesty z gregoráče-hřebínek, jsem to vzal doleva nahoru lesem, ale nic moc, hodilo by se to projet aspoň skútrem, ale jsou tam 4 spadlé stromy. Nejlepší je úsek točna - kristiánov, perfektní stopa. Nepříjemností bylo neustálé mrholení - sněžení, ale naopak velkým zpestřením byla výborná gulášovka za snesitelnou cenu (50) na hřebínku.
14:16
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.2.2022 17:19
Opravdu super svezení, po trase HERVIS 25.Ješte to bezvadné počasí a parádní stopa.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.2.2022 15:26
Na Smědavě jen -0,5°C, azuro, bezvětří v 11hod.Stopy díky OPS bezvadné.Jel jsem osmičku na Paličník a chytal jsem bronz na trati.Bohužel po obědě se obloha zatáhla.Dále jsem jel na Promenádní a zpět na Smědavu.Všechno opravdu v bezvadném stavu.Kde nebyla úprava jako např. na Tišinu, tak je tam hluboký sníh a lepí se.
Pro potěšení více fotek z osmičky.Jen škoda, že bylo málo lyžníků na trati.
Tak jezděte.
11:37
11:38
11:45
12:09

» Zobrazit všechny fotky (celkem 21) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.2.2022 15:21
Dojet se dá, všude sněhu dost (i v tobogánu na Jindřichov), dnes to ale bylo tak trochu upravené jen na maxovské louky, dál k Jablonci už nic, ale snad nějaká úprava proběhne!
(Odpověď na dotaz uživatele Poletka z 3.2.: Jedu zítra do Jablonce. Prosím, dá se dojet na běžkách z Bedřichova do Mšena? Pobyt v Jablonci od 4.2. do 14.2. Díky za info.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.2.2022 13:56
Nic lepšího už asi OPS nemůže ukázat. Všude pohádka. Děkujeme .
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.2.2022 19:58
Dnes ráno v 8:30 hod jsme zkusili vyjet z Mořiny na Promenadni. Předpověď silného větru se sněžením se bohužel vyplnila. Na trase bylo cca 20 čísel sněhu a o stopě se nám mohlo nechat jenom zdát. I parkoviště teprve vyhrnovali a o přeplněných ToiToi ani nemluvím. Tak snad příště...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.2.2022 16:19
Včerejší předpověď na vichřici 90 km/hod se naštěstí nekonala, u Knajpy max 40 km/hod, v lesních partiích nula...Klasikou Bedřichov, Nová Louka, Kristiánov, Knajpa a po trase Jiz 50 zpět, všude super podmínky, občas mírně zavátá stopa, ale naprostá nádhera, snad se moc neoteplí a vydrží to...Díky moc o.p.s. za stále skvělou úpravu, jdu poslat nějaký příspěvek...:-) SKOL!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.2.2022 15:02
Na Smědavě 0°C, silné sněhové přeháňky s větrem.Upravený 50 okruh byl sice zavátý , stopy místy nebyly k nalezení, ale napadaný sníh měl konzistenci krupice a po něm to dobře klouzalo.
Jel jsem okruh po Promenádní na Mořinu, Jezdeckou a pod Černým vrchem.V posledním úseku byl silný protivítr a sněžení.Hraniční byla čerstvě projetá rolbou, byl vidět manžestr.
Ze Smědavy na Předěl nebylo projeto od víkendu, je tam cca 25cm hluboký sníh.
V sobotu jsem dal rozhovor pro radiožurnál pro 7.díl.
Více najdete na stránce:

https://sport.rozhlas.cz/ceske-hory-nejsou-jen-preplnene-vleky-a-sjezdovky-jak-si-zalyzujete-na-hrebenech-8666355
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.2.2022 6:24
Proto je lepsi jezdit odpoledne. V 15:00 uz vetsinou bez problemu misto nakdete.

(Odpověď na dotaz uživatele Pavis z 5.2.: Martin je optimista, v 8.30 tak pekny vsedni den. Vikend je jistota v 7.00, nekdy 7.30, max. do 8.00, 8.30 tak na Malinik. Pozdeji zaparkovat v Liberci a busem, konecne pridali i busy CSAD o vikendu i vice spoju, skoda, ze vsedni dny jen do 14.00. MHD 18 nebyl stastny napad, navic neni SKIBUS, tak do obsazeneho busu lyzari se rve na zastavce v Katerinkach 50 studentu! (viz 3.2., 14.07))
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.2.2022 17:11
Jsou na Vládní údajně žluté cedule s vysvětlením. Prý musí být cesta k přehradě z bezpečnostních důvodů pluhována. OPS s tím nic nemůže dělat, maximálně tak upravovat kanál skůtrem. Já ještě pamatuji jak jsem tam jezdil v krásných stopách, až k přehradě :-(

(Odpověď na dotaz uživatele Martin LBC z 1.2.: Ahoj,
neví někdo jaká jsou pravidla pro úpravu / neúpravu (stopy na klasiku) z Maliníku Vládní cestou k přehradě? Parkoviště na Maliníku pojme celkem dost aut a stopy nejsou?!? To není moc PROzákaznický přístup. Část z parkovného přeci přispívá i na úpravu tratí.
Ideálně kdyby se k tomu vyjádřil někdo z OPS, aby se nešířily fámy.
Díky a sněhu zdar.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.2.2022 14:41
Dnes na Smědavě v 11hod jen -3°C, nepadal sníh, nebyl vítr.
Stopy po úpravě zasněžené, ale byly zřetelné.Celkově jízda byla pomalejší, ale sníh se nelepil, tak to šlo.Jel jsem jen po Promenádní na Mořinu a přes Jzdeckou a pod Černým vrchem zpět.Stopy k Paličníku nebyly projety.
Dnes na trati velmi málo lyžníků, což je škoda, protože podmínky jsou velmi dobré.Na zítřek má dosti chumelit, tak uvidíme jak to půjde.
Tak jezděte.
11:52
12:24
12:24

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.2.2022 12:59
Dnes ráno po osmé od Bukovce po Promenádní, Kasárenské až na Žďárek. Na parkovišti - 5 st.C.Ještě že rolba to projela.Přes Hraniční sjezdík v prašánkovým hlubocaku cca 15cm. Při míjení cesty Pod Černým vrchem ještě neprojeto až při návratu jakož i Pašerácká a od Čihadel na Rozmezí.OPS toho měla dost na úpravu když přes noc padalo a pak rovněž chumelenice kolem desáté při návratu. díky OPS👍. Manšestr byl samo měkčí tak si užít volnější tempo.
Ještě bych měl výtku nějakému skejtaři, i když sám takto jezdím, který by mohl to véčko trochu zúžit.Dnes to bral od Žďáru po deváté až ke Knajpě i z kopce levou špičkou pořád do stopy. Tak být trochu ohleduplňejší, vždyť mezi stopami to je dost široký.🙋
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.1.2022 18:27
Dnes v 15hod skatem ze stadionu na Tetřeví boudy a zpět.Větviček minimum jen spíš tam kde spadla větev nebo strom, Odpoledne jak sněžilo to bylo na bruslení uprostřed už hlubší a při vytrvalém sněžení čím dál víc,
V horních partiich to celkem i jelo od Hřebínku ke stadionu už méně .
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.1.2022 17:23
Dnes jsem přijel na Smědavu až ve 14hod, teplota -2°C, bezvětří , chumelilo.Dopolední stopy byly stále znatelné, jen čerstvý sníh byl tupý a pomalý.Nelepil se a jelo to slušně.
Při pondělku bylo více lyžařů než minulé pondělí.
Jel jsem jen okruh na Mořinu , po Jzdecké a pět pod Černým vrchem a vše bylo v pořádku.
Tak jezděte , Aladin slibuje další sněžení v následujících dnech.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.1.2022 13:23
Ranní úprava měla přínos i v tom, že zbavila tratě větviček a jehličí z větrné neděle. Tedy ne úplně všude, někde toho bylo tolik, že sama rolba nestačila a zbytek zakryje až další sněžení. Dnes se nezafoukávalo nic :-)

Níže položené trasy v lese s úpravou z nedělního ráno ani nemají zafoukané stopy, ale na zemi je často víc jehličí a větviček, jako třeba na 5km okruhu v Bedřichově. Naopak Studené údolí je z tohoto pohledu téměř čisté.

Potud napsáno v poledne při pauze. Pak začalo sněžit. Zatím slabě. Každopádně sníh se hodně zpomalil.

Množství sněhu v místech od Bedřichova výše teď asi nebude třeba nějakou dobu řešit. Ani často problematická místa jako Olivetská nehlásí ani náznak problému, ani obvyklá bažina ve Studeném údolí není... jen asi 200 m bez stop na klasiku v tom místě naznačuje, že tam něco je...
8:35
9:05
9:33
10:48

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.1.2022 23:36
Dneska od pul treti do peti jsem se placal dole a pak Magentku. Vitr v mezich - parkrat fouklo pred tocnou, kdyz se to otevrelo. Jinak v klidu. Na tratich dost vetvicek a sisek. Asi nejhorsi za Hrebinkem. Dokud nenapadne v utery, tak bych novy lyze nebral. Nahoru jsem radsi nejel. Takhle prazdne parkoviste jsem jeste nevidel. V 5 odpo na tratich nikdo!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.1.2022 21:46
Klasicky Stadion - Protržená přehrada - Jizerka a zpět. Všude upraveno, ale vítr a silné sněžení většinu stop zaházely. Vítr v otevřených partiích nepříjemný, pánské stromy již kluci z OPS odklidili. Lidi vskutku málo, jakoby bylo pondělí a ne neděle.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.1.2022 14:50
Na Smědavě ve 12hod bylo jen -0,5°C, moc nefoukalo , ani nesněžilo.Jel jsem po Promenádní na Mořinu, párkrát zafoukal vítr, ale celá trasa je schovaná , takže bez problému.Z Mořiny k bunkru trochu foukal protivítr, stopy na Promenádní dobré, trochu zasněžené ,ale jelo to bezvadně.Jezdecká zasněžené stopy, ale nefoukal vítr.Pod Černým vrchem trochu foukalo až v poslední části před sjezdem na Hraniční, jinak v pohodě.
Trasy byly bez lyžníků, asi se nechali odradit předpovědí o vichřici, která se nekonala v naší oblasti.
Oproti včerejšku, kdy jsem na stejné trase potkal stovky lyžníků. Což je škoda.že tak málo lidí vyrazilo.
Na Promenádní jsem potkal 2 sympatické mladíky z Bautzenu (Lužičtí Srbové) , mluvili dobře česky a jeden zkusil stejné oblečení jako mám já.
Tak jezděte a nenechte se zvyklat od rosničky špatnou předpovědí.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.1.2022 14:03
V Oldřichově není skoro žádný sníh, takže to vypadá špatně
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.1.2022 13:51
Dá se celkem bez problémů, pokud se bude člověk drží v lese, stromy hodně vichru zachytí. Vyrážel jsem okolo deváté ze stadionu, překvapivě poloprázdné v tu dobu. Katastrofické titulky médiích asi dost lidí odradily. Motal jsem se hlavně okolo přehrady, zkusil jsem i přes hráz, ale to jsem otočil, tam fučel fakt vítr z hor:). Směrem na Maliník se také dalo, nahoru jsem se moc nepouštěl, nejvýš jsem byl u Kristiánova, třeba to jde i výše, nevím. Hodí se brýle.

(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 30.1.: Zdravím, fouká dost, ale vidím plné parkoviště. Dá se dnes vyrazit třeba na Rozmezí? Můžete se někdo podělit o aktuální zkušenost? Moc děkuji.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.1.2022 21:29
Jel jsem skatem od 3-6 Jizerskou 50 po dlouhy dobe. Az ted jsem zjistil, ze ma jenom 47,6 km. Nahore bylo noveho snehu vice a byl dost pomaly a boril se. Sjezdy vymlety od pluharu - Stolpisska je vzdycky v sobotu vecer jako koryto (nechapu, ze to radsi zacatecnici neobjizdi pres Kasarenskou, kdyz neumi sjezdy). Mari hodne pomale. Na Olivetske spadly strom, ale da se objed po kraji (z druhy strany ve sjezdu nic moc ale). Jizerka brutal mlha a foukalo, v lese vitr skoro necitit. A na zaver prosba - kdyz uz lidi jezdi ve tme, mejte prosim celovky. Je sice super, ze vy vidite, ale nejste videt. V aute take v noci nejezdite bez svetel! Potkal jsem dva experty ve sjezdu z Olivetske na Vladni - vse v cernem, zadne aspo nreflexni prvky - v te mlze jsou videt tak na 10 metru…
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.1.2022 15:45
10 hod, mínus 2, sněžilo, stopy projeté ale starší úprava strojem, zimní idylka, hodně lyžařů, placené parkoviště v Rejdicích plné
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 29.1.2022 14:15
Na Smědavě -2;C, trochu mlha a hodně sněžilo a nefoukal vítr oproti včerejšku.
OPS se vyznamenala a upravila mnohem více tratí než v předcházejícím období.Dopoledne jsem potkal rolbu jak u Smědavy a poté ještě na Jezdecké.
Jelo to i přes sněžení na klasiku bezvadně a mnoho lyžníků si výborné podmínky užívalo.
Tak jezděte.
11:34
11:34

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.1.2022 13:42
Rano kolem 9. zaclo snezit a pripadlo 5-7 cm prasanu, po ranni uprave mekke stopy, jelo to celkem slusne. Od Trompetra po Vladni hodne vetvicek, protazene traktorem, vcera popadane stromy odklizeny, za prehradou, Olivetska, Tocna na Knejpu pekne podminky, sjezd z Rozmezi ok, Studene udoli prijemne, temer bez lidi, pouze prudsi vyjezdy vypluzeny, zpet do Bedrichova uz v trochu hlubsim snehu. Moc nechapu, proc se od Maliniku 1. km neupravuje, ale projizdi traktorem, posledni roky tam v lednu i unory bylo vzajemne porozumneni, letos nikoliv. Asi maji dostatek statnich penez…
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.1.2022 5:14
Pozor ! Dnes dopoledne běh mužů a žen na 12km. Trasa na fotce bude do 12:00 uzavřena!

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Jakuszyce a okolí
Vloženo 28.1.2022 21:57
Navzdory předpovědi počasí byly podmínky velmi slušné. V lese to moc nefoukalo a nahoru jsem kvůli počasí raději neběžel. Takže klasikou jenom malý okruh Bedřichov - Blatný rybník - Kristiánov (až sem upravené rolbou a vynikající). Potom k Točně a přes Hřebínek, Gregorův kříž a Novou louku (neupraveno, horší ale slušné) zpět na stadion. Myslím si, že vzhledem k počasí bylo upraveno obstojně. Žádné mrholení a déšť jsem nezaznamenal, občas jemně sněžilo.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.1.2022 18:33
Ahoj, tak zase po tydnu, vybiral jsem pekny den, nechtel jsem jet v ledovych stopach nebo aby to na me namrzalo. Dnes mel byt vitr, vcelku nebyl, bohuzel dvakrat zaprselo, ale jen jemne namrzlo. Klasicky okruh Stadion-Hrebinek-Mari-Knajpa-Promenada a zpet Knajpa-Kristianov-Samalka-Stadion. Mazan modry Swix extra a pretazeno fialovym, jelo dobre, bohuzel az na Cihadla nebyla stopa, rolba prijela od Kristianova a jela smer Jizerka, nevracela se? Pokud chcete vybirat, pak toto neni mozne. A jeste k obcerstveni: nejlepe Hrebinek, zelnacka za 50 nema chybu, velke zklamani na Knajpe, uz ani nepocitaji s otevrenim mistnosti s kamny, zustane jen okenko. Dnes venku po desti nic moc, i kdyz je udelan pristresek dokonce s kamny, vnitrek to nenahradi. Taky kdyz z hospody udelam okenko, snizim ceny alespon o 30%! Smedava je neuveritelna zlodejna, vubec se nezastavovat. Promenada je jedine misto ve stredni Evrope, kde si cenu urcuje zakaznik, vyborny napad, ktery porad funguje. Samalka vyborna, bohuzel jen ve vsedni dny a jeste mimo spicku, jinak neni misto.Doline se vyhnout obloukem, zakaznik obtezuje. A bonbonek nakoec, kiosek v Bedrichove u busu. Dlouho byl maly, obycejny kiosek, otevreny 10 az15, pani majitelka si nepotrebovala vydelat, ale ceny prijatelny. Letos prosklene akvarium s cenami, ktere nejsou ani v Aspenu, vazeni, sednete si na zadek a podivejte se do mapy, kde se nachazite. Ceska republika, obec Bedrichov, tak se probudte! Skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.1.2022 15:20
Ráno 0°C až-2°C skatem od elektrárny- Za přehradu, Gregoráč, Hřebínek ,Bílá kuchyň , Olivetská , Závory, kolem Černé Nisy a dolů do Rudolfova. Začátek supr na upravenou stopu padaly ledové krupky a docela to jelo.S přibývající výškou bylo nového sněhu více a kolem Závor a Olivetské bylo dost polomů a občas poryvy větru, ale vše průjezdné. Rolbař si , ale užil dost uklízení větví a zlámaných špiček...Lidí docela málo, předpověď vichru jich dost odradila, sněhové podmínky i úprava tratí parádní . Až vítr utichne bylo by super, kdyby OPS upravila ještě Travnatou cestu od Závor na Kuběnku a Polednickou cestu na Bílou Kuchyň, tím by se trochu ulevilo páteřním trasám, začnou totiž prázdniny a lidí ještě přibude. Takže moc PLS, PLS OPS předem děkujeme :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.1.2022 14:39
Na Smědavě jen -2°C.Jel jsem po Promenádní na Mořinu, to bylo bezvadné, stopy sice byly trochu zaváté po úpravě, za kterou děkujeme, ale jelo se dobře, klouzalo to slušně a měl jsem silný vítr v zádech.Jezdecká byla od bunkru zavátá a byla bez stopy, na sjezdu ke Knížecí dobré stopy a cesta pod Černým vrchem opět zavátá a silný protivítr ke Smědavě.
Na zítřek Aladin plánuje další sněžení, tak by se hodila opět úprava.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.1.2022 20:21
Jak píše Radyk. Peklo. Z Nové Louky kolem poledne skoro až na Rozmezí na univerzální klistr -3až+10 docela OK. Pak pršelo a namrzalo. Takže soupaž a bruslení přes Hřebínek do Bedřichova. Oblečení mokré a zmrzlé.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.1.2022 19:35
Dnes večer RODE K36 smekal. Dokud mrholilo, bylo na Rex Gold, nebo podobné lepidlo. Kolem 18:00 začalo sněžit a namrzalo to.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.1.2022 15:02
Překvapivě nahoře velmi hustě mrholí až prší a hned umrzá. Na mazání dost těžké - asi nejlépe fialový klistr a přesto máznout tuhý. Na tuhý to hodně podkluzovalo, vlastně šla jen soupaž nebo nezbývalo než bruslit. Dnes mokro zevnitř i zvenku, snad se to přehoupne zas do normální zimy.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.1.2022 14:43
Na Smědavě -2°C, mlha, která po obědě padala, tak jsem byl celý mokrý i když bylo pod nulou.
Jel jsem osmičku na Paličník, ale trasa nebyla upravená, jen na Písčiny byla projeta jedna stopa od lyžařů ale z Písčin přes Paličník nebyly už stopy a na mnoha místech přes hřeben byly ulomené nebo odřezané břízy, které je třeba před úpravou odstranit.
Úprava je slíbena na zítřek, tak uvidíme co stačí připravit.
Ptal jsem se OPS na úpravy tratí dle barvy na mapě na webu a dostal jsem info:zelené jsou nejčerstvější, pak žluté a poté ostatní.
Tak jezděte hlavně v týdnu, kdy je všude volno.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.1.2022 12:41
Ráno od Václavíkovy studánky přes Knížecí, Mořina, po Jizerské silnici a přes Mořinu zpět k V. Studánce. Stopy dobré, napadlo něco málo sněhu a dalo se namazat. Modrý Swix V40. Všude mlha, ráno skoro nikdo, později lidí více, ale na moc. Asi nejhorší část přejezd kolem Pyramidy a Lasičí cestu. Chvílemi jsem myslel, že netrefím mostek. Jezděte, lyžujte. O víkendu má funět
8:46
9:37
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2022 21:33
Vecer, Bedrichov a okolo Bedrichovske prehrady, tam opatrne, je tam par popadanych, malych stromu, max. do pulky cesty...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2022 17:38
Dnes z Bedřichova -1°C, přes N. louka - Kristiánov - Jägerova smrt (foto) - Rozmezí - Čihadla. Byl jsem tam za 1 a 3/4 hod. Ve stopě to nahoru podkluzovalo, tak jsem jel vedle. Zpět přes Na Žďárku - Máří - Hřebínek - U N. Louky - U Buku - Bedřichov. Zpátky to už víceméně po rovině frčelo, stopy dobré, skluz dobrý, jen neustále mírně mrholilo. Zpět jsem byl z čihadel za 1 a 1/4 hod., i tak to bylo na knop, do odjezdu 18ky jsem měl rezervu 4 minuty.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2022 17:29
Ráno čerstvě upraveno z Josefáče pod Slovanku (skate i klasika). Ve sjezdu pod Lesanou jsou rozemleté větve, nic nebezpečného.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 26.1.2022 15:24
Ráno jsem byl ve stopě téměř sám, čerstvě vyřízlá stopa skoro všude i kolem dolu a za něj. Nejdřív jsem dal Swix modrý V40, pak jsem přemazal V45. Dobrá volba. K polednímu již hodně lidí.
8:50
9:12
Jakuszyce a okolí
Vloženo 26.1.2022 14:45
Na Smědavě -2°C, mlha, ale už nesněžilo.Na parkovišti obsazeno z 60%.
Jel jsem po upravené trati po Promenádní na Mořinu, dále přes Panský dům k Pešákovně.Od Pešákovny po silnici zpět na Smědavu.Silnice od Pešákovny ke kiosku nebyla čerstvě upravena, ale stopy na klasiku byly dobré.Od kiosku na Smědavu již upraveno.
Tak jezděte.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2022 12:31
Ano, dnes proběhla čerstvá úprava.
Upraveny jsou veškeré polské trasy v nevídané délce. Dokonce včera upravili i Krogulec(!) (Utažením bez stopaře). Tmavě červené na fotce je úprava z dnešního rána.

(Odpověď na dotaz uživatele Jirka 57 z 25.1.: Přátelé, nevíte, zda a jak jsou upravené stopy od nádraží v Harrachově směrem na Orle? Díky)

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Jakuszyce a okolí
Vloženo 26.1.2022 8:19
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 26.1.: Stále nabízím 2 registrace pro start na JIZ50 ( zaplacené, dáme zdarma, je n za poplatek za přeregistraci á 300,- ).
Jsou použitelné pro jakoukoliv délku trati...
pasikora@email.cz)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.1.2022 9:28
Z maliniku vládní trosku uklouzane zrcadlo, panelka lepší, cestou na Hřebínek už to šlo pěkně na skate, zpět Nová Louka a stadion.. kde to je takové neforemné mýdlo..ale celkový dojem dobrý
Jinak nevím komu patří ted nový stánek v Bedřichově,ale jěště loni malý stánek.sympatický pán, otevřeno v sedm večer a pestrá nabídka....ted zavíračka v 17:00 přes týden????? to není moc pěkná vizitka...... je to škoda...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2022 18:32
Ten nový sníh se projevuje spíš ve vyšších polohách (od Smědavy výše). Kolem Bedřichova (Nová louka, Hřebínek) ho je méně a moc to na něm nedrží. Rozhodně ne ve stopách, ty jsou ledovaté a kolem Bedřichova už dost vyčvachtané. Klasikou se dá jet po hrabance mezi stopami. Trochu na to držel stříbrný klister s fialovým Swixem V50. Naštěstí stejná kombinace (skoro) nelepila ani nahoře.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2022 17:36
Po 3 dnech, kdy se nedalo na klasiku kloudně namazat - jezdilo se na skle - konečně připadly 2 cm prašanu a drží to. Sněhu všude dost, stopy na brusle i klasiku v dobrém stavu všude.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2022 15:57
Dnes dopoledne nový manšestr a perfektní stopy (Maxov-vlek u Arniky). Bažina v údolí Rábenky místy vylézá, v lese v jednom místě v kraji rolba vyhrábla pár kamínků. Od Husky směr Jablonec kvalitu stop netuším.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 25.1.2022 14:32
Na Smědavě -0,5°C, trochu chumelilo, napadly asi 2cm sněhu, stopy oproti včerejšku pomalejší, ale stále dobré.Na parkovišti na Smědavě asi 30% obsazenost.
Jel jsem na Mořinu, po Jezdecké a vracel jsem se po cestě pod Černým vrchem a na celé trase jsem potkal asi 20lyžařů.
Je to zlomek oproti víkendu ,kdy jsem potkal stovky lyžařů.Předminulý víkend i na zaparkování na Smědavě auta čekala půl hodiny.
Tak jezděte přes týden, kdo můžete, je to v pohodě.
12:45
12:51
12:51

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2022 14:04
Kořenov-Famberka-Pod červeným kopečkem-Bílá skála-Kořenov, teplota těsně pod nulou, sníh dokonalý, stopy jako dnešní (úprava včera ráno), mazáno starým fialovým voskem :-)
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 24.1.2022 23:35
Na Nové Město p.S. měla původně proběhnout úprava o víkendu. Ale musejí prý počkat. Zřejmě se tam někde ještě těží. Nebo se sváží natěžené dřevo, nevím (podrobnější odpověď jsem nedostal).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.1.2022 23:27
Minulou sezonu tam nebyli ani jednou, těžilo se. Jak to bude tuto sezónu, je otázka spíš na Lesy čr.

(Odpověď na dotaz uživatele lasicka z 22.1.: Dobrý den,
nebude OPS v dohledné době protahovat na Oldřichov v Hájích?
Děkuji za odpověď)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.1.2022 21:15
Ano, uválcováno bez vyřízlé stopy.

(Odpověď na dotaz uživatele rudis z 22.1.: Skol! Nevíte jestli Rolby z Břízek protáhly trať od přehrady v Jablonci přes Jindřichov až do Maxova? Díky.)
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 24.1.2022 16:26
Docela dobře jsem se dnes svezl na RODE VIOLA MULTIGRADE. Ale byla to oblast Štěpánka, Bosna, Famberka a bylo to dopoledne.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza Šotola z 24.1.: Zmiňované počasí "stridalo se snezeni s mrholenim, teploty mezi -1 až +1" vydrží asi i do zítřka...
Čím jste mazali na klasiku? A drželo to?

Prosím jen o skutečnou odpověď, jaké vosky jste použili. Toto fóru uznává jen jednu odpověď a pak dotaz zmizí (důvody chápu). Tedy odpověď typu "mám skiny a drželo to" by sice byla zajímavá po mě třeba pro příští sezónu, ale sebrala by místo pro další odpověď na mou aktuální otázku "čím namazat zítra".)
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 24.1.2022 14:34
Ráno ze Souše k Černému potoku, zpět kolem Černe Smědé, tam upraveno nebylo, stopa byla, trochu ledovaté, bořila se mi hůlka, směr Kiosek asi nejhorší úsek, jinak super i přes tu mlhu. Poněvadž to jelo i do kopce, zvolil jsem hladké lyže a radši jsem to odtahl rukama. Rolbař odvedl dobrou práci.
8:21
11:10
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.1.2022 13:54
Dnes super svezení oproti víkendu.Na Smědavě -0,5°C, bezvětří , trochu mlha, ale mlha napadala, tak bylo sucho, chvílemi i slunce vykouklo.Díky OPS za bezvadnou úpravu, stopy na klasiku hluboké, tvrdé , přimrzlé a velmi rychlé, prostě paráda.
Na parkovištích na Smědavě i Mořině obsazenost jen cca 10%, což je škoda, že v pondělí skoro nikdo nepřijede.
Jel jsem okruh na Mořinu, poté Jezdeckou a pod Černým vrchem a jelo to opravdu samo.
Já mám za poslední 4 roky již druhé nanogrip Peltonenky,nyní mám nové Peltonen nanogrip infra x, tak na klasiku nemažu.Bez problému najedu na nich 6000km a stále mi skluznice přidrží, pokud nejsou extrémní podmínky.
Tak jezděte i v týdnu, kdo můžete, ať na horách nejsem sám.
12:03
12:03
12:43
12:43

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.1.2022 12:53
To bych taky ráda věděla, kdo čím mazal :-) Já namazala do deště červeným, ten ale stejně podkluzoval a při sněžení začal lepit, takže jsem asi pětkrát musela sundavat vosk a zase přemazávat modrým s červeným na střídačku :-) Nikdo kolem takový problém neměl, všichni jeli v pohodě, tak si taky lámu hlavu, co měli na skluznici.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza Šotola z 24.1.: Zmiňované počasí "stridalo se snezeni s mrholenim, teploty mezi -1 až +1" vydrží asi i do zítřka...
Čím jste mazali na klasiku? A drželo to?)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 24.1.2022 9:49
Od Písčin na Tišinu není letos úprava,jen stopy, tak dál na Nové město bude podobné
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 24.1.: Zdravim,
chtěl jsem se zeptat, zda má někdo zkušenosti s okolím Nového města pod Smrkem. Jsou tam upravované trasy? Jaká je cesta z Nového města pod Smrkem na Tišinu?
Díky za případné odpovědi.
Honza)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2022 23:28
Pavle, to jsi měl opravdu kliku, jel jsem nahoru a stál jsem před stromem a čekal jsem na jeho uklizení.Byl to velký strom.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2022 21:32
Dnes ze Smědavy přes Mořinu na Jizerku a zpět.
Trochu déšť a když jsem sjížděl ze Smědavy autem po silnici dolů tak nám před auto spadl ten strom na silnici.
Poděkování hasičům z Hejnic, kteří tam byli po mém zavolání za 20minut a strom zlikvidovali .Díky
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2022 18:18
Rano z Maliniku, po Vladni, vypadalo to na upravu rolbou, ale hrazny vesele jezdi autem a celou cestu mu odpadava spinavy snih z podbehu. Severni stranou na Olivetskou, zde se vyrazne zlepsil stav zlabu, cca uprostred stoupani jsou v prave stope kaminky. Dale pres Hrebinek a Mari na Knejpu, pres Rozmezi zpet do Bedrichova. Snehove podminky dobre, stridalo se snezeni s mrholenim, teploty mezi -1 at +1 st.C. Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2022 14:38
Na Smědavě v poledne okolo nuly, mlha.Jel jsem po velmi dobře upravené trati na Mořinu, méně lyžařů než minulý weekend.Trochu sněžilo, ale klouzalo to velmi dobře.Oproti včerejšímu lyžování to bylo tvrdší a stopy dobré.Poté po Jezdecké a po cestě pod Černým vrchem zpět.V této části již začalo pršet , tak jízda nebyla moc příjemná.
Tak jezděte i v týdnu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2022 14:28
Dopoledne v 8:20 hod jsem chytnul jedno z posledních míst na parkování v Bedřichově. Teploměr ukazoval nulu a drobně sněžilo. Ze stadionu jsem jel k buku a cestou se vyhnul rolbě která se právě vracela. Stopa trochu měkká, ale skluz dobrý. Dále jsem projel trasu Nová louka, Gregorův kříž, Hřebínek a stejnou cestou zpátky. Od Hřebínku už husté sněžení celou cestu. V 10 hod už se z Bedřichova valila záplava lyžařů i pěšáků , kteří nerespektovali jednosměrné provoz k buku a znemožnili plynulý sjezd ke stadionu. Podmínky celkově slušné, ale o víkendu asi jen pro otrlé.
9:24
9:24
9:30
9:55

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2022 13:17
Včera jsem parkoval u restaurace Chata Na Souši. Když jsem odjížděl, našel jsem na parkovišti běžkařské boty. Dal jsem je do restaurace. Kdo jste je tam nechali, zavolejte si tam.
Jinak ježdění super. Souš - U studánky - Knajpa - Smědava - Kůrovec - Cesta pod Černým vrchem - promenádní u bunkru - Mořina - Jizerka - U Bunkru - Souš. Nenašel jsem chybu.
Obvyklý problém na Souši zaparkovat. Minulý týden jsem tam byl poprvé a zaparkoval jsem někde, kde to vypadalo jako parkoviště a už tam stálo asi 30 aut. Ale za stěračem jsem našel lístek. Musel jsem do Desné na obecní policii a stálo mě to 300.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2022 22:55
Parkování na Maliníku - v 8:30 jsme chytli jedno z posledních míst, central byl už plný. Klasikou z Maliníku Kanálem, Závory, Olivetská hora, Hřebínek, Nová louka a Vládní zpět na Maliník. Super podmínky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2022 20:47
Měl jsem dnes v Jablonci odpoledne půl hodinky a běžky s sebou, tak jsem nelenil a vyrazil skatem od Sádek aspoň do Jindřichova.
Upraveno bylo, ale začátek hrozně rozdupaný od pěšáků - potkal jsem jich mraky. Taky samozřejmě pejskaře, sáňkaře a světě div se - dokonce i kárku (vozejk).
Od Jindřichova výše (tobogán) to bylo hrozně rozorané, ale sjízdné. Nicméně áčkové lyže bych nebral...
(Odpověď na dotaz uživatele Karel z 22.1.: Ahoj, nevíte někdo jak to jde od přehrady v Jablonci směrem k Hraběticím, dá se na skejt, je to nějak upravený? I na Ačkové lyže?)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2022 20:16
Start v Desne na hornim parkovisti u vodarny (po nocnim snezeni bohuzel pro auta neprotazene a nejeden nestastnik zde zapadnul tak, ze jej museli vytahovat). Oproti klasickym nastupnim mistum jako Bedrichov, Hrabetice ci Jizerka je to pecka - az na peripetie se snehem (ktere lze vyresit zaparkovanim na parkovisti o kousek nize), az k Protrzene prehrade nikde nikdo, snih sice mekci, ale pouze prvni cca 3 km, dale pak super podminky (Protrzena prehrada - Marianskohorske boudy - Knajpa - Smedava - U Studanky - Kasarenska - Protrzena prehrada). Nicmene cesta na konci z Protrzenky dolu do Desne hruza, i kdyz tam rano jezdil skutr, odpoledne byla po celem dni rozkopana od turistu/pejskaru/sankaru. Kiosek Knajpa prelidneny a dlouhe fronty, kiosek Protrzena prehrada mnohem lepsi.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2022 20:07
Dneska zimní pohádka, od 11h sluníčko. Tratě trochu rozorané, ale to se dá čekat po nočním sněžení. Ještě po desáté hodině mnoho volných míst na parkovišti v Polubném u Pralinky a i silnice na Jizerku byla otevřená. Jeli jsme odtud na Smědavu a po Jizerskohorské silnici na Jizerku a podél silnice zpět na Václavikovu studánku. Oběd v Pyramidě na pohodu, v Pesakovne bylo narvano 😀 Krásných 23km na pohodu. Skol!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2022 14:24
Napadlo nám cca 15cm nového sněhu a OPS nám upravila tratě.Na Smědavě -5°C, dopoledne sněžilo a před obědem se již vyjasnilo a na trati bylo i slunečno.Tratě jsou upravené, ale vzhledem k velkému přívalu sněhu jsou měkké a bude třeba další úprava pro jejich zpevnění.
Jel jsem ze Smědavy po silnici k Pešákovně, na Jizerku, Mořinu a po Promenádní, Jezdecké a cestě pod Černým vrchem zpět.Vše upraveno .
Dávám pár fotek a hlavně jezděte i v týdnu, kdo můžete.
11:22
11:22
11:46
11:46

» Zobrazit všechny fotky (celkem 13) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2022 13:03
Po nocnim snezeni na cele magistrale mekky snih, i po uprave casto boreni. Z Maliniku k Pritoku, Gregorac a Blatny rybnik. Odsud pres Studene udoli, nejlepsi cast, po prehrade, silne foukalo, led, traktorista vesele pluhoval, nechapu, K Jablonecke, Hrabetice, odsud na Kralovku, zde nejhorsi usek, vyfoukane, borily se hulky, strasne matlalu, ostatne ti dnes byli vsude. Dale po petce k Buku, Zavory a pod prehradou. Vsude dle moznosti dobre lyzovani. Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2022 8:07
V Bedrichove pripadlo pres noc 15 cm, centralni parkoviste v 8:00 plne, na Maliniku stale volno. Trate jeste nejsou zcela upraveny. Skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2022 12:49
V pátek v 10:30 45km okruh z Maliníku přes Závory, Olivetskou horu, Bílou kuchyni a Krásnou Maří na Smědavu a zpět Kasárenskou přes Kristiánov a zajížďka kolem josefodolské přehrady a pod Prezidenstskou. Super poježdění, všechny trasy upravené, jenom podél kanálu Černé Nisy z Maliníku to nebylo na skate. Doporučuju. Centrální parkoviště bylo v 10:30 už plně obsazené, ale na Maliníku psali ještě asi 50 míst, i když se mi zdálo taky dost plné.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.1.2022 19:36
Dnes z Bedřichova -4°C 5Km okruh (neupraveno) a potom hřebínek, kuchyně, olivetská (sjezd byl v pohodě muldy v normě), všude krásně bílo, upraveno, paráda, na hřebínku čočková. Do autobusu jsem se málem nedostal, takže lidi nejezděte je nás tu jako sr.... a to nebyl víkend (kdo můžete zůstaňte v teple domova).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.1.2022 19:15
Já než jsem se dnes vyhrabal, tak už bylo po azuru....a když jsem z Bedřichova odjížděl, tak azuro zase začalo:-))....Ale co už, bylo to i přes občasný vítr pěkný. Dal jsem jen malý okruh na N.Louku, přes Závory okolo přehrady a Vládní zpět. Vše skvěle upravený, v úseku Pod Olivetskou až k napojení na Vládní je jen jedna stopa na klasiku....ale zase tam bylo takřka liduprázdno.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.1.2022 17:03
Skatem z Bedřichova J50 + Studené údolí, Magenta, Osmička a Závory. Nemělo to chybu, po včerejší chumelenici bylo všechno nádherně bílé. Díky za špičkovou úpravu. Dopoledne azuro a bezvětří, přes poledne zataženo a vichr (musel jsem bruslit i ve sjezdu z Mořiny k Panskému domu), odpoledne polojasno a k večeru zas azuro. Trochu se ochladilo, na závěr to jelo o dost rychleji než ráno.
Berte áčka, sněhu souvislá a bezpečná vrstva, i když na druhou půlku ledna žádné hlady. O víkendu má ale zase sněžit, což je super, snad to vyjde.
Jediná drobnost: Ve sjezdu z Točny na Hřebínek pravá stopa na více místech ujíždí do škarpy, tak bacha.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.1.2022 16:16
Z Tesařova Famberkou pod Hromovku, nahoru na Kapradník a pár okruhů. Zimní pohádka, sice pod mrakem, ale nádherně, -5 stupňů. Všude nové vyřezané stopy, málo lidí. Vzal jsem si kameňačky, ale zbytečně.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 21.1.2022 14:01
Tak dnes dopoledne velká paráda. Sněhu dost ,stopy luxusní, počasí na objednávku. Tetřeví bouda-Točna konečně připadlo, takže i tam stopa a sněhu dost. Vyražte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.1.2022 19:50
Dnes ráno by cestou ani psa nevyhnal, ale v Béďově bylo vcelku fajně. Napadnul nový prašánek. Trasa klasika: Bedřichov, Nová louka, Gregorův kříž, Hřebínek, Točna, Máří, Čihadla, Knejpa a Kárenskou na Smědavu a zpět přes Čihadla, Kristyánov, NLouku do Bedřichova. Ze stadionu krásně upraveno, víceméně až za Hřebínek na odbočku na Točně. Vypadalo, že úprava jde dál po panelce na Kristyánov (Magentová), nicméně rovně směr Máří už jen jedna stopa, která okolo Máří zmizela úplně. Od Tetřeví boudy ke Ždárku je to hodně práce, protože tam bylo asi nejméně sněhu na celé trase (nicméně dost) a bylo to různě zmrzlé bez stop, resp. stopy byly zaváté. Z Čihadel na Knejpu, celkem fajn, Kasárenská také zavátá, ale stejně jako na ostatních místech, si tu lyžaři pomohli sami, jediné, že je chvíli stopa vlevo, pak zas vpravo a tak. Ze Smědavy vypadalo kolečko zpět na Knejpu jako nic moc, takže jsem jel zpět Kasárenskou a z Čihadel na Kristyánov byly docela pěkně vyšlápnuté stopy. Na Kristiánově začínala pěkná úprava (napojení Magentové) a až na stadion OK. Všude, kromě Magentové leží prašan, ale dnes se nepovedlo upravit. Předpokládám, že to projedou večer a pak tu bude epesní. Na skate všude asi OK, jen trochu hlubší sníh místy. Sněhu dost, ze svého portfolia jsem vzal svoje áčkové :), rozuměj jediné moje :-))) a rozhodně mi nenadávaly :-))
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.1.2022 14:44
Po vánici připadlo, ze stadionu až na Hřebínek paráda (čerstvá stopa od rolby, skoro panenská, v prašánku). horší místa jsou schovaná pod novým sněhem. Dále přes Olivetskou - upraveno ještě před novou várkou sněhu, tedy lehce zapadané, ale stopa jakž takž byla, měkká, peřinková. V závěru se ve stopách tvořili zrcátka a začalo to podkluzovat na fialovém tvrdém vosku. Chce to máznout trochu jinak. Celkově paráda!!!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.1.2022 14:20
Na Smědavě -5°C, už nebyla mlha, slabý vítr a napadlo přes 5cm sněhu, konzistence krupice.Stopy zaváté, ůprava ještě nebyla do 14hod .Jel jsem Promenádní,Jezdeckou a cestu pod Černým vrchem.
Mělké ,nepravidelné stopy od pár lyžařů, sníh se nelepil a těšíme se na úpravu.
Má ještě něco připadnout dle Aladina v následujících dnech, tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.1.2022 20:48
Kozákov na běžky úplně dobrý není, občas tam nahoře projedou takové malé tréninkové kolečko, ale nic moc délka. Včera jsem tam byla odpoledne na lyžích a určitě to ale projeto není. Z blízkého okolí ale můžu doporučit Lomnici nad Popelkou, od skokanských můstků se dá dojet na k rozhledně Tábor, ale musí být dostatek sněhu jako bylo vloni, to se tam upravovalo rolbou. Ještě se taky dá jezdit kolem Maršovic (nad Malou Skálou), taky jsme tam vloni občas byli. Posílám odkaz: https://bezecke-trate-huntirov.webnode.cz/, tam dokonce už upravují!
(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 20.1.: Dobrý den, prosím Vás, neznáte to někdo kolem Kozákova na běžky?)
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 19.1.2022 20:19
Ahoj,tak po tydnu a zase stejny, z Bedrichova mrcanina, od Zdarku nadhera. Honzo 1949 Aladin tedy seredne nevysel, trochu slunicka na Zdarku a pak az na stadionu v Bedove. Vubec mi nanapadlo jet na Pisciny, jel jsem klasicky na Jizerku v uplnem mliku. Jeste vzkaz pro Honzu na Knajpe, uz se vyprdni na okenko,zatop a otevri. Opravdu dnes sedet venku stalo za ho... Dalsi v ostatnim
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2022 20:09
Po vcerejsim vyletu do Krusnych hor jsem se vratil do domovskeho Bedrichova. Z Maliniku po Vladni ( na zacatku stale vytate misto)), ale uz v cele delce urolbovano bez stop, dale k Pritoku a na Olivetskou, jizni cesta je na 2 mistech vpravo s kaminky, resp ledem, kanalky uz jsou lepe prujezdne, severni strana k Bile kuchyni bez problemu, na Hrebinek top, kolem Mari misty vyfoukane na led. Vse ostatni je uplne v pohode. V hornich partiich silny vitr. Skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2022 14:44
Jenom informace, která mě na portálu chyběla. Je možné jet z Maliníku bez obav na Vládní a dále přes Oliveckou horu na Hřebínek a připojit se na Magistrálu. Je to na A lyže - skate + střídavě stopa na klasiku. Cesta k odbočce na přehradu bez problémů.
Dále hledám důvod, proč se neupravuje kolem Černé Nisy na Závory.......
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2022 14:13
Včera jsem nasliboval azuro, jak mi prozradil Aladin, ale týkalo se to jen Frýdlantského výběžku .Azuro bylo od Smrku přes Paličník, Smědavskou horu.Frýdlantské cimbuří.Jinde bylo bohužel mléko.Na Smědavě -2°C, mlha , ale nad parkovištěm ke Knajpě již azuro.
Stopy bezvadné, lyžování super po úpravě.Pokud ještě dnes dojedete k Frýdlantskému výběžku , tak si to užijete.Zítra už bude celý den sněžit.
Tak vyražte.
11:26
12:04
12:04
12:07

» Zobrazit všechny fotky (celkem 17) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2022 11:28
Dnes ráno po šestý z Bedrichova na Knajpu pres Máří a zpět. Sněhu dostatek na áčkový lyže. Na skejt rychlý, ve stopě ještě rychlejší.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2022 0:00
V podvečer skate okruh z Nové Louky přes Hřebínek, Máří, Čihadla, Rozmezí a Kristiánov. Podmínky konečně opět bez omezení na fajnová áčka. Nikde nic neleze, všude sněhu dostatek...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2022 23:40
Nevite nekdo, proc OPS neupravuje obousmerne ten usek podel elektrickeho vedeni pred Bukem? Jednosmerne je to dost uzke a snih uz tam je
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2022 22:14
Dnes vecer Bedrichov - Knajpa - Smedava a zpet pres Mari a pak jeste maly okruh Kristianov - Tocna. Snih se boril a byl pomaly, ale vsude dost, krom najezdu na Stolpisskou a vydrene misto Kristianov odbocka na Tocnu. Celkove do toho kopce nic moc, jak tam vsichni pluzi a nici trate…
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2022 21:08
Jak psal Honza kterého jsem potkal na " osmičce" - napadlo kolem 10cm nového, tak vše co jsem projel ( 47km,) bylo na áčka. Vpohodě i v okolí Bedřichova. Tam ale už po obědě rozdupaná stopa až k Buku. Podmínky dobré. Místy pozor na námrazou obtěžkané stromy. Břízy i větve smrků proklatě nízko nad stopou. Místy nepomúže ani dřep. Sjezd k Písčinám mě málem jedna větev knockoutovala. Hodně bříz překáží hlavně v úseku Na Písčinách- Paličník-Předěl. Viz fota
11:11
11:13
11:13
11:14

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2022 20:37
Pro Zdendu 1966 - °C lze rychleji napsat pres Shift + klávesa středníku (resp. obvykle klávesa, kt. je hned pod klávesou s Escape). Jinak lyžování dneska dobré, byť byl trochu pomalejší (nový) sníh.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2022 19:32
Super lyžování, dnes z Bedřichova přes prezidentskou až na severák a zpět, upraveno.
Jen pro Honzu doplním - stupně Celsia - levý alt držím, napíšu 248, pustím a mam to tam (°C).
Jinak je to matoucí ta teplota a vždycky se leknu a nechce se mi na lyže v -3o.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2022 15:04
Super lyžování, 10cm nového sněhu, všechny tratě bezvadné upravení, díky OPS.Na Smědavě jen -3°C (díky za radu) trochu mlha, ale nefoukalo.Stále málo lyžníků i málo aut na parkovišti.
Jel jsem pro změnu osmičku na Paličník a poté ke kiosku na Promenádní a poté zpět na Smědavu.
Sníh dobře klouzal po upravené trati , stopy ostré , na klasiku to nemělo chybu.
Má být dle Aladina zítra azuro, tak neváhejte a jezděte.
12:24
12:24
12:32

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2022 12:25
Denní čerstvé informace z této oblasti si vyhledáte na stránkách Bieg Piastow,včetně záběrů kamery a mapy všech tras. Dnes upravují takřka vše,jen boční spojky hlavních tras ještě počkají na sníh ve vyšší vrstvě,samozřejmě i v češtině .Bieg Piastow -informacie.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 17.1.2022 14:14
Na Smědavě v 11hod teplota 0o, připadlo asi 3cm prašanu, trochu foukalo.Díky OPS za úpravu tratí.
Jel jsem ze Smědavy po Promenádní, téměř nefoukalo, stopy dobré i kdž místami již zaváté.Jezdecká od bunkru dobrá, cesta pod Černým vrchem místy zavátá někde jen 1 stopa, trochu protivítr, ale ne velký jak byl hlášen.Okolo 12.30 začalo více sněžit, tak uvidíme co zítra.
Jen málo lyžníků, parkoviště na Smědavě téméř prázdné,jen 5 aut.
Na cestě pod Černým vrchem jsem potkal několik tříd statečných dětí.
Tak se nebojte jezdit.Je to paráda .

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.1.2022 13:09
Sněží, napadlo možná 10 cm, ráno to projela rolba, ale furt padá a na návětrných stranách je to zafoukané. Sem tam projede člověk, takže stopa je, na bruslení to jde taky. Za mě podmínky pro rekreačního běžkaře perfektní, mnohem lepší než v sobotu. Vichr nesnesitelný asi jenom nad Pašerákem.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 17.1.2022 12:43
Ahoj.Dnes od 08 od Bukovce po Promenádní.Nahoře -1st.C,přes noc 2_3 cm nového.Trošku větrno, hlavně ke Kiosku protivítr.Pak jsem sjel k jezírku Černá Smědá, kousek kolem maringotky k Zelenému kamenů a zpět na Smědavu.Tam už to tolik nefoukalo a od Smědavy po silnice k Hraniční, Pod Černým vrchem a kousek Knížecí, tam občas vítr v zádech.Přes Vlašák kolem Cimrmana zpět.Stopa v té době žádná, přeháňky sněhové. Na Skejt v poho.Potkal jsem jenom 2 lyžníky a z Polubného už na Knížecí vyrážela nějaká třída.Teď koukám u6 to projela OPS. Díky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.1.2022 13:17
Byla jsem v neděli. Neupraveno. Jet se nechá. Částečně prošlapaná stopa. Stopy ale i od pěších turistů. Olivecká je s velkými kameny. Nedoporučuji. Počkat až připadne.
(Odpověď na dotaz uživatele Josef z 17.1.: Ahoj, nebyl někdo v poslední době v Jizerkách na trase Maliník - Pod přehradou - Závory - Olivetská hora - Bílá kuchyně? (trasa kolem Bedřichovské přehrady) Podle mapy Jizerské ops to není upravené. Díky moc za info.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2022 17:33
U Buku až na kameny, pán přede mnou spadnul a pluhem jsem dřel jedničkové lyže, tak opatrně.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2022 14:37
Dnes bylo lepší počasí než včera, bylo pod nulou a slunečno většinu dne.Jel jsem ze Smědavy po cestě pod Černým vrchem a Knížecí na Václavíkovou studánku a zpět a poté na Hraniční ke kiosku.
Celá trať stále na áčkové lyže, 2 stopy v dobrém stavu po celou trať , jen poslední cca 1 km 1stopa, žádné jehličí ani nálety na trati.
Stopy jsou rychlé, tvrdé ale nejsou přemrzlé.Pokud na pondělí něco připadne jak Aladin slibuje , tak to bude dobré pro příští týden.
Jel jsem dále po Hraniční ke kiosku a po silnici na Smědavu.I tyto sjezdy jsou sice od plužení hladké, ale nejsou zledovatělé.
Tak jezděte i v týdnu, kdo můžete.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2022 13:25
Vnitřní okruh okolo kapradniku perfektní, stará silnice zdupana a rozjezdena něčím pásovým, co vyhazovali místy kamínky. Farmberka dotvrda zmrzlá, ale v pohodě, akorát bacha na vytátý flek v zatáčce nad závorou na Bosně.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 17.1.2022 17:49
Ahoj, ja jezdim jen klasiku. Jela jsem Malinik, Hrebinek, zpet pres Oliv. horu. Nebylo to hezke, stopu udelali jen Bedrichov, Vkadni, Hrebinek na Kristianov, druhou stranu nechali byt. Sjezd z O. hory hrozny, jsou tam prohlubne. Trochu jsem si zkazila radist z jezdeni :( Na Kristianov to bude OK.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2022 22:13
Od 15:45 ze Souse (mrte lidi, u Montanie zakaz vjezdu, ale ja jsem si misto nasel). Dal jsem 60km v hornich partiich za 3,5h. Nejlepsi Predel, nejhorsi Promenadni pred Bunkrem - tam uz je to na horsi lyze. Obcas led, ale aspon to jelo…
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2022 20:30
V sobotu velmi pekne svezení od Vaclavikovy studánky na Smedavu, pak na Kneipu a zpět po Kasarenske, Promenandni na Jizerku a přes Vlašský hřeben zpět. Všude dost sněhu, poměrně dobra stopa až na oranici na Jizerce. Nakonec vysvitlo i sluníčko.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2022 18:21
Dnes po poledni klasikou z Vaclavikovy Studánky na Smědavu. Na parkoviště fronta půl hodiny, ale bylo hezky, tak se to dalo čekat. Začátek cesty špatný, beze stopy a potom stopa špinavá, po asi kilometru už ale dobré, nikde větvičky ani hlína. Stopa zmrzlá, zrcátka, dal jsem bílý klistr, fungoval dobře.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2022 16:53
Ad žlaby - aha, tak to je ještě "lepší", já jsem tuto sezónu na Olivetské hoře a okolí doposud nebyl (při nevelkém množství sněhu, jako je třeba nyní, to tam bývá nedobré), tak to - dle popisu - vypadá na skutečně "podařené veledílo". Těžko chápat.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2022 16:34
@ Lyznik - odvodňovací zlaby. Ta tvoje fotka je taková klasika. Ta by me až tak nenadzvedla. I když opodstatnění moc nemají, jak píšeš. Měl jsem asi vyfotit co tam (Pod Olivetskou horou - Bila Kuchyně) lesáci (nebo nevím kdo) “vybudovali”. To jsou min 30cm široké stoky. Fakt retardery. Jizerska OPS to jen utahla rolbou a není moc sance to přejet rychle. Docela jsem zvědavý jestli to takto nechají i na Jiz50. 🙃
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2022 14:56
Ad Martin LBC a odvodňovací žlaby (viz např. zde: https://storage.chuchle.cz/images/large/27ac54fd2516b2dedf96acb20b9972b0.jpg) - to je velký a velice četný nesmysl v ČR - ještě jsem neviděl toto "zařízení", které by skutečně plnilo "deklarovaný" účel. Zpravidla je totiž odvodňovací žlab z nemalé části zapadaný listím a hlínou a vodu "vidí" pouze zcela výjimečně, popř. v minimálním množství, kvůli kterému je toto "zařízení" zcela zbytečné budovat. Pořád jsou budovány nové a to na místech, kde nikdy (v posledních cca 40 letech, které mohu s ohledem na věk "hodnotit") žádný problém s vodou nebyl = např. žádná eroze způsobovaná vodou, žádné "potoky" vody valící se po cestě. Spousta těchto nesmyslných odvodňovacích žlabů je mj. v úseku Bedřichovský stadión - U Nové louky.

Přičemž odvodňovací žlaby jsou nebezpečné celoročně - jak v letním, tak v zimním období. V létě jsou nebezpečné pro chodce, běžce, cyklisty, a dost možná i zvířata, v zimě pak pro lyžaře, sáňkaře, bobaře ... V zimě se právě na těchto nesmyslech velice brzy vytvářejí buď "hrby", popř. vytátá místa bez sněhu - hrozí tam zranění, poškození lyží, hůlek.

Asi je za jejich budovaním nějaká mocná "lobby", příp. "pouze hloupost" ...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2022 14:16
Dnes bezvadné podmínky, připadlo pár cm sněhu na zmrzlý podklad, teplota -1o, bezvětří.
Jel jsem ze Smědavy na Mořinu, poté od bunkru Jezdeckou, dále po Knížecí na Pod zámky a zpět po Knížecí a cestě pod Černým vrchem na Smědavu.Všude na áčkové lyže .Bylo opravdu velké množství lyžařů, asi nejvíce letos.Parkoviště přeplněné od rána.
Tak hlavně jezděte i v týdnu, kdo můžete.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2022 14:07
Štěpánka, nad Pasekami a Famberka naprosto ok start a cil Parking Kravín, cca 13km v pohodě.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 15.1.2022 13:24
Ahoj, dnes okolo 8 hodin jsem jel od Mořiny, přes Promenadni, potom Smedava, nahoru na knajpu a zpět. Musím rict, že je to hodně primrzle, ale dá se to jet. Užívejte, snad něco ještě případne.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 15.1.2022 12:53
Brzo rano z Maliniku po Vladni, vice ledovych ploten po vcrejsi obleve a mrholeni, smerem k Pritoku uz i stopy, na Hrebinek, Mari, Cihadla a Protrzenka, vsude dobre podminky, dle polohy 1-2 cm noveho snehu, sjezd z Rozmezi uplne skvely, pres Blatak a NL zpet do Bedrichova. Drobne snezeni pomohlo, ale zpomalilo. Pozdeji uz davy lidi. Skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2022 12:35
Ahoj, dnes dopo krásné rychle svezení na skate. Z Bedrichova není žádná stopa . Od rozcestí U Nove louky už je pěkná stopa na Vládní a dále Za prehradou.
Ale vůbec jsem nepochopil šílené odvodňovací stoky v úseku Pod Olivetskou horou - Bílá Kuchyne. Skoro bych je nazval zpomalovacimi retardery-jakoby nekomu vadilo, ze se tam jezdí z kopce rychle. Dále mezi Bílou Kuchyni a Kristianovem to byl super úsek i na klasiku. Zpět do Bedrichova už to byl trochu boj o místo. Takže shrnutí na Skate super, na klasiku jen nějaké useky. Chtělo by to par Cm sněhu.
Skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2022 12:15
Ráno kolem 7 ze Stadionu, okruh Magnetová stopa, soupaž. V Bedřichově nový poprašek a teplota lehce pod nulou, od Kristiánova výš 1 - 2 cm nového sněhu. Včerejší ledovatá a špinavá místa se trochu zlepšila a překryla. Sníh pomalejší. Nejlepší úsek Kristiánov - Točna.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2022 10:44
Dnes v 6:15 Soušská a Kasárenská. Lehce pod nulou, asi 2cm nového prašanu, stopy zaváté, místy vyfoukané na led. Krásné svezení na skejtech, ve stopě hodně pomalé .
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2022 18:35
Nová louka -Zámeček. Dobře tam vaří a ochotný personál.

(Odpověď na dotaz uživatele Lucie Z z 16.1.: Ahoj, poradi nekdo trasu pro zacatecniky do 20km (vracim se na bezky po x letech), bud kolem Bedrichova nebo Korenova, kde jsou mirnejsi sjezdy (z tech mam respekt - nejak zatim nezvladam pluzit a casto koncim na zemi)? Diky moc! :))
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2022 18:33
(Odpověď na dotaz uživatele Veronika z 16.1.: Kudy,prosim nejlepsi cestou na Krasnou Mari z Bedrichova a je po ceste hospoda? Diky moc 😊)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2022 21:23
Ted vecer projeto na skatech Josefac - Parizkuv kriz - Protrzena - Knajpa - Josefac. V mlze, snehodesti a vetru prekvapive pekny svezeni s celovkou s minimem lyzaru. Stopa vetsinou zmrzla a hodne rychla. Snih chybel jen ne jednom miste ve stoupani nad Marianskkhkrskyma boudama. Dalo se to v pohode objet. Za me slusny podminky a skoda nevyrazit.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2022 21:17
Ze stadionu na Hrebinek, Tocna pod Sedlo Holubniku a zpet. Oproti strede temer beze zmeny. Z Bedrichova mrholilo, na Panelce hodne umrzle, jelo to jak das. Uvidime, co pondelni snezeni. Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2022 18:41
Ráno soupaž, po trase J50, bez sjezdu na Jizerku z Mořiny zpět k Bunkru a z Hřebínku přes Gregorák po Uhlířské a napojení Za Přehradou.

V Bedřichově po ránu pod nulou, stejně tak i nahoře. Většinu času větrno a mlha, jen cestou na Jezdeckou vylezlo na chvíli slunce. Stopa ze včerejší úpravy, stav co se problematických míst týká zůstává podobný jak už tu bylo zmiňováno. Zlepšil se stav stopy nad Kristiánovem, kde zmizely muldy.

Sníh umrznul a dál netál, takže asfaltu ani vylézajícího podkladu příliš nepřibylo. Oproti včerejšku je ale ve stopě víc větviček a jehličí po nočním větru a pod stromy, kde odtál mokrý sníh z větví se vytvořily ledové plotny, tak bacha na ně, hlavně ve sjezdech.
10:20
10:44
11:08
12:41
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2022 18:08
Poslední Mohykán mi posunul věk , když napsal Honza 1849.Mně je jen 73let a říkám jen jezděte.
Asi až budu mít 173 let , jak Last Mohykán uvedl , tak budu možná nabádat "LIDÉ NEJEZDĚTE I TAK JE NÁS TU PO..... :-)
Aladin je optimistější než Klára na víkend, hlásí i sluníčko, tak raději věřím Aladinovi.
Tak jezděte!!!!

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2022 17:36
Ze stadionu na Hřebínek, Točna, panelkou pod Holubník a zpět skatem. Začátek nic moc ,občas slabá místa , ale od Hřebínku to bylo dobré, na klasiku to moc není -nejdřív žádná stopa, pak mělká. Trochu mrholilo, ale obleva se nedostavila a tak to na podkladu mrzlo. Celkově dobré a rychlé svezení. Já jel na béčkách ,s velkou opatrností asi i áčka.Ale mraky lidí na to , že byl všední den a tak budu oponovat Honzovi 1849 a budu nabádat "LIDÉ NEJEZDĚTE I TAK JE NÁS TU PO..... :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2022 16:43
Dnes jsem objel tradiční padesátku (jen po Kasárenské tam i zpět) a dojmy byly skvělé. Ano, sněhu není přehnaně (3-5 cm na tratích), semtam ledové plotny a špinavá místa (zejména z Bedřichova k Buku, na Kristiánově, u Máří - klasika), ale bylo to nádherně přimrzlé, dobře upravené a jelo to jak čert, jak ve stopě, tak na skejt. Žádné přenášení nikde, radost z jízdy. Opravdu obrovský rozdíl oproti prosinci, kdy to byla často jen dřina. Jen o víkendu bude asi opravdu nával, i dneska bylo odpoledne plné centrální parkoviště!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2022 16:38
Díky Honzovi ( Tak jezděte) jsem se dnes ukecal a vyrazil po delší době do Bedřichova. Cesta Stadion - Hřebínek a zpět, zdolal jsem to v čase nejlepšího závodníka Jizerské 50ky cca 2 hodiny. Počasí mlhavé, teplota okolo 0, cesta dobrá, všude bílo, žádné kamení jsem nepotkal ( snad jen jeden při sjezdu od Buku do Bedřichova při plužení), dá se jet i ze stadionu v pohodě - je to spíš bez stopy, nebo občas hobby stopa s ustřelující pravou lyží do škarpy, ale jinak paráda, lepší než jsem doufal (samozřejmě, že aspoň den vytrvalého sněžení by to chtělo jako sůl). Člověk aspoň přijde na jiné myšlenky na tom čerstvém vzduchu. Na Hřebínku rozšířili nabídku kromě tradiční zelňačky i o frankfurtskou, ale raději bych se přimluvil za gulášovku, ale chápu, že maso je drahé a nevešli by se do ceny 50 Kč, museli by zdražit na 110 Kč, jako na Smědavě.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2022 16:28
Dnes to tam měli upravovat ,ale sněhu málo.(Okruh kolem Kozího hřbetu) . Je to bez zárurky ,ale zmiňují se o tom v dnešním reportu zde: https://bieg-piastow.pl/komunikat-o-stanie-tras-14-stycznia-260/n
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 7.1.: Dobrý den, máte někdo informaci jak to vypadá se sněhem a a stopami mezi Jakuszycemi a Orle? děkuji)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 14.1.2022 14:23
Po včerejší malé oblevě dnes přimrzly tratě.Na Smědavě -1o, mlha ,trochu foukalo.Ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, stopy na klasiku mělké, zmrzlé ,ale rychlé.Byla by dobrá úprava, aby byly stopy hlubší.Jezdecká od bunkru hladká, ale sjízdná.Cesta pod Černým vrchem velmi dobrá, rychlá, stopy jsou lepší než na Promenádní.
Uvidíme,zda OPS upraví stopy na víkend, bylo by to dobré.Jinak stále na áčkové lyže.
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2022 18:05
(Odpověď na dotaz uživatele Milan z 12.1.: Dotaz - neví někdo jak vypadá nástup Rudolfov el. nahoru ? (oprava za Rudolfof))… ahojky… v nedelinodvspodninzavory to slo… sjedz vic o opatrnosti - kaminky ve spodni casti
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2022 14:06
Bezvadné svezení.Na Smědavě sice mlha, že by se dala krájet a +0,5o, ale nepadala.Tratě perfektní, nově upravené.Jel jsem jako obvykle po Promenádní na Mořinu.Rolba nám udělala radost, že si přečetla náši poznámku o náletech na pravé straně směr Mořina a jela více vlevo a vyhýbala se náletům, takže pravá stopa byla dobrá.Teplota kolísala mezi +0,5 a +1o, což bylo vidět, že již začal padat sníh z konečků větví a stopy byly měkčí, ale jelo se velmi dobře.Jen stále je horší sjezd po Jezdecké k bunkru, proto je lepší jet okolo Cimrmanova pomníčku .Sjezd ke Knížecí bez problému a cesta pod Černým vrchem též v pořádku.Vše na áčkové lyže.Napadly asi 2cm nového sněhu.Obleva se zatím neprojevila.Dám vědět zítra, jak to bude.
Na vrcholu Jezdecké u pomníčku lesáku i sluníčko.
Tak jezděte.
12:35
12:37

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2022 12:08
jestli si je chceš rovnou zrichtovat tak si je vezmi, je to celkem fuk, spadlo toho všude stejně a ačkoli je všude bílo, všude s ejezdí po pár centimetrech a někde z toho lezou kamínky, konkrétně špatné úseky jsou od Gregoráče na Hřebínek, nad Blaťákem je vytáté místo na asfalt, na Jezdecké jsou místy kamínky v pistě a místy ve stopě, stolpišská ze Smědavy místy vydřená, mezi Ćihadly a Źdárkem taky místy kamínky na pistě, neni to vyloženě špatný, ale určitě ne na nové lyže a hlavně se to bude spíš zhoršovat
(Odpověď na dotaz uživatele Honza S. z 13.1.: Ahoj, zítra odpoledne se chystam dorazit do Jizerek. Jsou lepsi podminky z Bedrichova nebo spis z Jizerky? Rad bych vyzkousel nove lyze na skate od Jeziska :) Diky!)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2022 6:46
Pozdrav Honzovi1949. Diky za fota a z mého pohledu objektivni informace o stavu sněhu a cest. Včera bylo nadherně. Azuro. Určitě by to chtělo více sněhu...ale i tak je to nádhera. Jezděte :)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2022 21:10
Ve vyssich polohach krasna stopa, dole umydleno, presto krasne svezeni....
jen bacha Flamberkou dolu jsou za Bosnou dve mista kde tece potok( takze tam je vytato na asfalt/ sotolinu je to docela prekvapko .. 🤯
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 12.1.2022 20:54
Od Maliniku po Vladni, gang vodohospodaru opet po nedelnim snezeni nechal tuto cestu prohrnout na kost, da se jet, ale je mnoho mist na asfalt resp. s kaminky, za odbockou nad prehradou uz ujete rolbou, dale smerem k pritoku obcas kaminky, i ve stope, ke Gregoraci uz slusne, smerem k Hrebinku par nebezpecnych mist v bruslicim pasu, Mari mydlo, ale jelo skvele, Panelka lepsi o vikendu, jen by chtělo srovnat hrbolaty bruslici pas. Stale skvele podminky, uzivejte hor. Skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2022 20:51
Ráno ze Stadionu přes Kristiánov na Knejpu, Kasárenskou na Kůrovec - Jezdecká k bunkru - na Mořinu - zpět po Promenádní na Smědavu - po Kasárenské nahoru na Knejpu - Ždárek - Hřebínek - Gregorák - Za přehradou - Vládní a pak Malý okruh po panelce a zpět do Bedřichova.

Bacha na sjezd z Jezdecké k bunkru, leze tam už místy podklad. Na Máří podobně, občas něco vykoukne, je to tam ujeté bez stopy. Na konci sjezdu do Kristiánova od panelky taky bacha, už to je vyplužené na asfalt. Panelka až k Točně v pěkném stavu.
9:54
10:22
11:16
12:50
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2022 19:51
Ahoj, tak jsem cely tyden cetl prispevky a dnes vyjel. Pravda bez prikras. Rozdelit na dole a nahore.Z Bedrichova pres Samalku, Hrebinek, Mari az na Zdarek a zpet z Kristianova az na stadion tak zvane mrcaseni, da se to projet, ale kvalita nula. Ze Zdarku pres Knajpu, Promenada, Jizerka velmi dobre, kvalitni stopa, jen sem tam pri kraji vetvicky a male stromky. Tedy nastup Morina, Sous, Smedava, Vaclavikova studanka (vlakem do Korenova, 2km pesky), NE Bedrichov. Prohresky porad stejne, celkem asi 30 coklu, stoji ve stope pri sjezdu a oba s panickem jen cumi, to je na tecku. Na Rozmezi dve slecny pesky s batohy, jdou na Jizerku, pry rady slapou, tak to radeji v Perlovce a jeste to neco hodi a POZOR kola, dnes vlk samotar, ale v Bedove tydenni kursy, vylety po magistrale! Po deseti techto amaterech, muze rolba vyjet znova. Pokud je to lyzarska magistrala, tak je POUZE pro lyzare a vse ostatni jsou jenom kecy. Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2022 18:31
Dotaz - neví někdo jak vypadá nástup Rudolfof el. nahoru ?
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2022 14:53
Stále ideální podmínky na lyžování.Na Smědavě jen -4o po nočním mrazu, nízká obačnost, ale po obědě se vyjasnilo na mnoha místech a bylo opět azuro.Jel jsem ze Smědavy na Mořinu, trať stále na áčkové lyže, jen v pravé stopě je dosti zbytků náletů vzhledem k malému množství sněhu ,ale levá stopa je čistá.Sjezd z Mořiny na Jizerku je problematický, ale lze sjet.Jezdecká od bunkru je hladká a poté sjezd ke Knížecí je bez problému.Cesta zpět pod Černým vrchem je na áčkové lyže.
Pár dnešních fotek z Jizerky pro potěšení, tak jezděte.Díky OPS za bezvadné stopy.
12:20
12:24
12:26
12:27

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2022 20:18
Z Maliníku v úterý nic upraveno nebylo. Až od odbočky cesty k hrázi bedřichovské nádrže směrem k Vládní byla strojová úprava.
Sněhu tam není tolik. Na B lyžích jsem to projel klasikou. Jezdím klasiku. To stejný po přivaděči.
Jel jsem trasu Maliník - přivaděč - Pod přehradou - Stammelův kříž - Závory - Olivetská hora - Hřebínek (celé bez úpravy).
Zpátky Hřebínek - Gregorův kříž - Za Přehradou - Vládní - odbočka k bedřichovské přehradě (potud strojová úprava) - Maliník.
(Odpověď na dotaz uživatele Lucie Jakimovka z 14.1.: SKOL! Prosím o info, zda je aktuálně upravená ttrať na skejt z Maliníku nebo z odbočky pod Maliníkem ? Předem děkuji za odpověď.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2022 14:46
Nejradsi mam vyrazet od Montanie. Morina je taky OK, ale autem je to horsi...

Z Bedrichova jsem jel na posledy v sobotu a stalo to za nic... A od te doby moc nenapadlo...

(Odpověď na dotaz uživatele Danča z 14.1.: Ahoj, chystáme se zítra do Jizerek. Prosím, poradíte kam na áčkové lyže? Díky moc)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2022 10:46
Ani na jednu stranu upraveno není, sněhu je tam málo, ale jet se dá, stopa vyšlapaná, bez kamínků.
(Odpověď na dotaz uživatele Václav z 13.1.: Dobrý den, ví někdo, jak jsou upravené tratě z Harrachova oběma směry na Orle a do Jakuszyc?)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 12.1.2022 18:55
V úterý parkoviště nad H. Polubným v provozu. Stopa v úterý ráno čerstvě upravená rolbou. Cesta tam super, zpět je nutno hlídat stopu, tráva + kamínky na posledních cca 2 km.
(Odpověď na dotaz uživatele Joska z 12.1.: Nevíte někdo jestli funguje parkoviště nad Horním Polubným a jestli je stopa na Knížecí cestě od Václavíkovy studánky na sedlo Pod Zámky? Díky.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2022 23:38
Sous - Kurovec - Smedava - Morina po Promenadni a zpet - Knajpa - Protrzenka a zpet na sous. Snehu podstatne vice nez v nedeli. Strojova stopa skoro vsude. Akorat u Bunkru je nejaky vymol v ceste. A na Paseracke ceste je treba davat pozor na hupy po potocich. Nejlepsi Promenadni a Kasarenska! Souska bohuzel rozjeta skutrem - pro jistotu z obou stran, aby neslo bruslit nilde 😊
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2022 20:33
Dnes odpoledne malý okruh skejtem - Stadion - NL - Kristianov - Hřebínek - Gregorák - Vládní.

No, je to pořád na B-čkový lyže. Pod Bukem směr Stadion kouká podklad, musí se jet v protisměru. Buk - Blaťák celkem dobrý. Od Blaťáku začíná strojová stopa. Ale v tom stooupání je pár míst s kamínky (hlavně uprostřed). Tetřeví kámen - Kristiánov - Točna - Hřebínek paráda, na jedničkový lyže. Hřebínek - Gregorák na několika místech vykukuje hlína/kamínky. Gregorák - Přítok v pohodě. Přítok - Vládní ze začátku pár míst, pak pohoda a cca 300 m před Vládní (rozcestí) velká bída, sotva to jde objet....
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2022 17:53
Dnes z Moriny po Promenadni, pak osmicka Předěl a Palicnik, Stolpisskou na Knajpu a po Kasarenske a Jezdecke zpet. Pocasi, uprava vse pecka. Na nekterych mistech je ale treba davat pozor. Doporucuji radsi beckove lyze, ale i tak si to uzijete!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2022 15:28
Jak jsem včera napsal dle předpovědi ,tak bylo dnes parádní počasí.Perfektně upravené stopy i na osmičku na Paličník za to díky OPS a díky Aladinovi i Kláře za azuro, které včera slíbili.Sliby se mají plnit nejen o Vánocích.
Na Smědavě -6o v 11hod i když ráno na Jizerce bylo -16o.Slunce již hřeje a paprsky jsou příjemné na opalování.Jel jsem na osmičku na Paličník a když jsem dojel na Předěl, tak padla mlha, že ji bylo možno krájet.Naštěstí než jsem vystoupal na Paličník, tak tam už mlha nebyla a odkryly se překrásné výhledy.
Hřeben Paličníku dobrý , ale je pár míst , kde jsou kamínky , stejně i při sjezdu na Písčiny.
Po mrazivé noci a perfektní úpravě jsou stopy ostré a jízda na klasiku je radostná.
Připojuji pár fotek pro potěšení a hlavně jezděte.
11:34
12:05
12:21
12:21

» Zobrazit všechny fotky (celkem 12) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2022 15:05
Dopoledne s dětma Bedřichov-Šámalka-Hřebínek a zpět. Na klasiku stopa až na Novou louku jen sporadicky, ale podklad bez problémů. Z louky na Hřebínek paráda. Počasí dnes na 1* :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2022 8:09
Úpravy jsou nyní aktuálně ke sledování on-line v aplikaci mapy (mapy.CZ) a ty říkají, ze úprava na malinik neproběhla a začíná od Melzerova pomníku. ( v aplikaci změňte mapy na zimní a uvidíte kdy se co upravovalo naposledy, pokud to nelže tak je vidět, ze naposledy se rolba pohybovala na hrabeticich smer kralovka)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2022 5:30
(Odpověď na dotaz uživatele Lukas z 10.1.: Ahoj, nevíte někdo prosím jak to vypadá z Maliníku na Vládní? Díky moc za zprávu, L.)

Pry je prohrnuto ale vice info nemam
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2022 23:00
Večer ze Stadionu na Knejpu a zpět. Vyjasnilo se a mírně mrzlo, na LF7 to jelo krásně. Z Bedřichova k Blaťáku bez stopy, ale s krásně tvrdým utaženým podkladem, zatím bez šutrů a ledových ploten. Od Blaťáku na Kristiánov už je místy vyjetá stopa, ale je trochu rozhrkaná, na kraji se dost boří hůlky, na soupaž lepší jet uprostřed. Na jednom místě tu uprostřed leze asfalt, tak bacha při sjezdu. Pak ještě pozor při sjezdu na menší muldy kousek nad Kristiánovem. Od Kristiánova na Knejpu už parádní podmínky, vyjeté obě stopy a sněhu dostatek.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2022 19:17
Ahoj je to na Ačkové lyže dnes to bylo uplně TOP
(Odpověď na dotaz uživatele Karel z 10.1.: Ahoj, zitra vzhledem k predpovedi bych rad vyjel na prvni letosni skate…kolik pripadlo prosim? Bude to z novy louky smer hrebinek, rozmezi, knajpa, smedava OK? Mel bych manzelku a ma po ruce jen novy lyze-zbyde ze skluznice neco? Diky moc za odpoved)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2022 16:34
Bedřichov-Nová cesta-Kristiánov.Od N.louky dobrý i stopa na klasiku,do Bedřichova mejdlo,ale dá se.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2022 14:17
Paráda, díky OPS za vzornou dnešní úpravu, díky za nový prašan, díky za každé nové ráno.
Na Smědavě pouze -1o, trochu mlha, ale nový sníh vylepšil tratě a bylo to zatím nejlepší lyžování v letošním roce 2022.Potkali jsme několikrát rolbu .Bezvadně upravenéné tratěSmědava-Promenádní -Mořina a Jezdecká-cesta pod Černým vrchem-Hraniční.Vše již na áčkové lyže jak na klasiku , tak i na skate.Radostný pohled na záda rolby.
Zítra má přituhnout a Aladin předvídá azuro, tak kdo můžete, tak přijeďte.Na Smědavě v týdnu je prázdné parkoviště.
11:43
11:43
11:43
12:34

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2022 10:57
vytáté místo na Farmberce je jedno u předposlední chalupy (tam to bývá každou zimu), a je to na rovině, a tak není problém zastavit (a dá se to objet, ale přes živý plot ze smrčků, který tam je zřejmě proto, aby se to neobjíždělo, a proto s rozumem.
druhé místo je poměrně netypicky v místě závory hned na kraji lesa (asi uaktuálně cpaný propustek), a tam je to v kopci a v zatáčce, a tam problém zastavit může být značný.

mimochodem, cesta se nejmenuje Flamberka ani Famberka, vede po úbočí kopce Kapradníku, který je na starých mapách označen jako Farmberg. cesta je tedy Farmbergweg, Farmberka nebo případně otrocky přeloženo Kapradníkovová cesta nebo Kapradnice.

a pak samozřejmě je tradičně vydřená křižovatka nad Pašerákem a zejména kamenitý kousek úvozu směrem k Paseckým sjezdovkám.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 10.1.2022 14:16
Souš-vyhlídka-Smědava-Knajpa-podél Souše zpět dolů. Kolem Souše není úplně hodně sněhu, ale jde to na klasiku i na skate. První cestou nahoru směr k vyhlídce se asi 4x musí překračovat potok, ale jinak sněhu dost; jen klasika, na skate by se člověk trápil. Kamínky jsem potkala jen v prudkém kopci mezi Smědavou a Knejpou, dolů bych to osobně nejela, písek je světlý a moc není vidět. Když jsem odjížděla, tak sněžilo. Třeba bude ještě lepší.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.1.2022 13:50
Z Jizerky, Promenádní, Předěl, Paličník, Smědava, Knajpa, Jezdecká, Jizerka. -5, cca 3-5 cm nového sněhu, stopa spíš turistická nebo žádná, "hlava" sněhuláka hančovačka, jako první. (Předěl, Na písčinách, Paličník). Začátek trochu namlsal sluníčkem, ale pak začalo sněžit a docela foukat. Nový sníh skoro všechno zakryl a vypadalo to moc pěkně, i když bylo cítit, že hole jdou prakticky celou cestu do asfaltu. Ještě aspoň 10 cm a bude to paráda. Mimo cesty Předěl - Paličník (jižní svah s kamínky) skoro všude na áčkové lyže.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2022 23:12
Dnes v 9 hod. z Jakuszyc na Orle a pak kus dál podél Jizery. Zpátky stejnou cestou. Nová úprava neproběhla, ale vlastně to ani nevadilo. Stopa vyšláplá od lidí, uhlazený prašan, sem tam horší místo. S opatrností na lepších lyžích. Lidí jako vždy na této trase více, s tím jsme počítali. Na Orle jsme byli už lehce po desáté, takže ve frontě asi páté místo, zpátky to vypadlo, že nemá cenu ani chodit dovnitř, ale našli jsme ihned místo k sezení a palačinky jsme měli vcukuletu. Od půl jedenácté začal padat sníh a vydržel v různé intenzitě po celou dobu. Báli jsme se větru, ale jsou tu vysoké stromy, takže to nebylo zas tak hrozné. Nakonec to byl vlastně moc podařený den s ryze zimní atmosférou.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 9.1.2022 22:17
Dnes skate odpoledne z Jizerky (Mořiny) Promenádní na kiosek Promenáda, pak sjezd Hraniční a nahoru Kasárenskou na Knejpu, malý okruh na Čihadla a zpět na Knejpu. Kasárenskou na Smědavu, poté na kiosek a zpět Promenádní na Mořinu. Krásné svezení. Všude po této trase se jede po zhruba 10-15 cm většinou na hladko urolbované cestě, všude v plné šíři bez jakýchkoli kamínků, trávy či jiných nástrah - naprosto bezpečné pro áčkové lyže - ovšem jen na této trase, jakmile někam odbočíte můžete být nemile překvapeni a je to spíš pak na B. Stopa po stranách od klasiků, ne strojová.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2022 22:10
Skate z Mariánské hory, přes boudy na Protrženku, Pašeráckou, Hraniční, Cesta pod Černým vrchem, Knížecí někam k Sedlu pod Zámky a zpět. Bacha na Cestu pod Černým vrchem, na rovině jsem hodil tlamu, uprostřed je hrb s vykukující zeminou (naštěstí ne po celé cestě, jen kus u stromů). Knížecí se mi zdála, že má víc sněhu, ale je taková rozvlněná, rozjebaná, potřebovala by rolbu. Sjezd k Protržené a zpět na Mariánskou horu zatím v pohodě, nevypluženo na led ani zeminu. Jedničky bych si zatím nevzal, na to je mám moc rád. Až bude ukazovat Rozmezí nad 30 cm, budu o tom uvažovat.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2022 21:10
Dneska ze Souse jenom s detma na 25km. Znatelne lepsi, nez vcera vecer a urcite lepsi vyrazet ze Souse mez z Bedrichova (vice snehu i min lidu)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2022 19:42
V 8:30 klasikou z Mořiny, Promenadni, Smedava, Černá Smědá, Jizerskou silnicí na Jizerku a zpět na Morinu. Na promenádní mělká stopa, nikde kamínky, větvičky, jelo to hezky. Jizerská silnice trochu horší, občas mělká stopa, občas nic, občas led, o lyže sem strach neměl. Z Jizerky na Mořinu je to na přenášení, tam jsem se o lyže bál. Docela pěkné svezení, bylo -5, modrý extra držel. Během dopoledne trochu sněžilo, tak snad to bude jenom lepší.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2022 16:36
Vyjeli jsme po osmé ze stadionu, přes Novou Louku, Kristiánov, sedlo Holubníku a Točnu zase zpátky na autobus. Sněhu je slabá vrstvička, ale s opatrností se jezdit dá. Potěšilo nás, že jsme ve stopě nepotkali žádné pěšáky ani hafany. Děkujeme ops a přírodě za možnost pohodového sportování.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2022 15:17
Docela fajn lyžovačka.Z Béďova přes Vládní minimum lidí......a tam jsem na Vládní. po 12h našla brýle, bílá obroučka. A můj tip, že jsou asi 1+dipotrické. Dala jsem je na Bedřichově na stadionu tam, kde se mažou a půjčují lyže.
Další úsek skoro bez lidí: na Závory a k Č.Nise, sníh byl, ale škoda, nebylo ani uválcováno....jen vyjeto lidmi. Ale i tak díky OPS.....dělají, co mohou :)). Eva D.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2022 13:57
Na Smědavě jen -3o, poletoval snížek.Každá vločka se počítá a viděl jsem rozdíl za 2 dny oproti pátku, kdy jsem jel ze Smědavy na Mořinu, Jezdeckou od bunkru a pod Černým vrchem zpět na Smědavu.I +-2 cm sněhu pomohly a na cestě pod Černým vrchem kamínky skoro zmizely ve středu..Jen na Promenádní stopy na klasiku nejsou znatelné vzhledem i ke zvýšenému počtu lyžařů přes víkend .
Jinak paráda i přes málo sněhu.Jen chybí sluníčko, ale na úterý Aladin slibuje ochlazení a azuro, tak uvidíme.
Tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2022 12:58
Skate ze Smědavy ke kiosku, Promenádní, Mořina, zpátky, přes Vlašák na Knížecí, Hraniční, Knajpa, Kristiánov, Nová louka, Gregoráč, Hřebínek, Máří, Štolpišská a Smědava. Lidi, neblbněte ostatním hlavy. Je potřeba si uvědomit, že každý jede nějaký okruh. V současnosti je sněhu málo, a prakticky každý někde narazí na místo, kde jsou kamínky. Jaké lyže si vzít definují nejhorší místa, ne to, že je to na většině míst dobré. NENÍ TO NA ÁČKOVÉ LYŽE. Nejhorší je Knížecí a Štolpišská u Žďárku. Uprostřed spousta míst s kamínky, a je potřeba být opatrný. Na to, kolik je sněhu, moc pěkné svezení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2022 12:27
Opet ze stadionu, ops nahrnula umely snih na 200-300 m smerem k Buku, po vcerejsim cukrovani lepsi, opet A-ckove lyze a opet bez ujmy, je nutne vsak davat pozor predevsim mezi Bukem a odbockou na NL, tam nejhorsi, od Gregorace na Hrebinek obcas mirny hrb, stopy vyslapane, na Tocnu v poho, panelka temer v cele delce, krome 1. 300 m v dobrem stavu. Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2022 11:28
Smědava - po silnici Jizerka, Mořina a po promenádní zpět.
Na to minimum sněhu příjemné svezení. Cesta je uježděná, klasická stopa najetá lyžaři, mělká, pro začátečníky s potížemi. Přes Jizerku jen po silnici, ale s opatrností to po okraji šlo. Výstup svahem na Mořinu sněhotráva. Promenádní skvělá. Nezničil bych na tom ani áčkové lyže, ale dokud nenapadne, určitě raději berte béčkové.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2022 10:07
Šel jsem radši pěšky a dobře jsem udělal. Stopy jsem přecházel u Závor: okolo bylo 7cm prašanu, v ušlapaném místě cca 1cm s místy fleky, uprostřed několik nesouvislých cm občas prošláplých až na beton. Do těchto podmínek bych si nevzal ani práskačky. Jižní strana olivetské byla nesjízdná (šutry v prašanu), severní strana sjízdná. Bílá kuchyně: s naznačenou použitelnou stopou, na práskačky. W
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2022 9:35
Tratě opravdu nejsou v dobrém stavu ,jak píše OPS.Jsou v přijatelném stavu dle množství sněhu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2022 2:13
Smědava - Knajpa - Čihadla - Máří - Točna. Dobré podmínky, pěkné svezení. Odpoledne sněžilo.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2022 22:39
S opatrností dnes odpoledne na skinových lyžích (klasika). Tradiční místa, kde to bylo horší: nad Pašerákem, v kopci od Pašeráka na Hvězdu je více míst, kde jsou kamínky nebo hlína, hlavně v zatáčkách, pak pod Turnovskou chatou. Jinak vrstva sněhu sice nízká, ale dostatečná. My jsme jeli ale jen horní okruhy. Včera upraveno válcem jen do hladka, bez stopy. Takové rekreační ťapkání, z kopců to jelo ale pěkně (uhlazený prašan). Na to, že napadlo sněhu poměrně málo, tak to nebylo špatné, když člověk nečeká žádný zázrak. Navíc nefoukalo a bylo příjemně oblačno.
(Odpověď na dotaz uživatele Šimi z 7.1.: Zdravím, jak se jezdí na běžeckých tratích Paseky- Štěpánka? Děkuji za info.)
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 8.1.2022 21:54
Diky o.p.s. za snahu projet tratě. Ale dnes určitě nejsou na Promenadni a Jezdecke tratě v dobrém stavu jak pise o.p.s . Že je málo sněhu, tak to beru, ale tvrdit že jsou tratě O.K. je hodně nešťastné.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2022 21:21
Dnes po pul ctvte Stadion - Kristianov - Knajpa - Kasarenska- Smedava - Promenadni - Morina a stejnou cestou zpet. Snehu vsude OK, jenom ode me blbost vyjet ze stadionu doleva na zavodni petku - ta je hooodne spatna - koukaj ostry kameny. Moje beckove lyze jsou uz ted ceckove.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2022 20:05
Dnes ze Smědavy na Jizerku, Bunkr, Promenádní a zpátky na Smědavu krásné svezení na tak málo čerstvého sněhu. Místy se sice píchá do asfaltu, ale za nás spokojenost.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2022 18:59
Jel jsem skate z Hrabetic-Kneipa-Hrebinek a zpet, Magistrala je upravena super na to jak je malo snehu, usek z Hrabetic je oraniste ale slo to. Na plno mistech se picha do asfaltu tak tam toho snehu je pomalu a jak se otepli tak je to v haji...ale kdyz jsem odjizdel, snezilo. Na klasiku to dnes asi bylo lepsi, ale uz jsem linej mazat.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2022 18:24
Dnes zkouska skatovani od stadionu. Jedine na beckove lyze. Usek od stadionu smerem k Lomu (trasa vic zleva) dost spatny, hodne hodne malo snehu ikdyz trat asi upravovali. Nahore (az na Lom jsme nejeli) jsme se dali doleva smer Orle, tam uz lepsi, dokonce se chvili dalo normalne bruslit. Na Orle milion lidi. Z Orle prihranicni cesta na sever podel Jizery konecne trochu mene lidi, snehu na tu bidu vlastne dost. Po 3km obrat zpet smer Orle a pak smer stadion. Od Orle promenady chodcu, kocarku, klasikaru kracejicich 3 vedle sebe, proste zkouska trpelivosti. Snehove, ale relativne dobry. Kazdopadne jenom beckove lyze a mensi ocekavani.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 8.1.2022 17:33
Zdar dnes ze Souše na Smědavu pak ke kiosku na Promenádě a zpět. Děkujeme OPS za to co dokázali upravit . Bylo to super. Palec nahoru
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2022 16:15
A-čkové lyže?Z Bedřichova?Nevěřte!!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2022 15:59
Dnes jsem projel vetsinu magistraly a zde kratke resume: nejlepsi useky jednoznacne Kasarenska a Promenadni, uplny top, od stadaku po Kristianov, resp. Hrebinek je ujeta vrstva 2-4 cm, kolem Mari taky slusne, od Tetrevi boudy jeste lepe, ze Zdarku na Cihadla vice useku s kaminky v prostrednim pasu, Cesta po Cernym vrchem mne zklamala nejvice, Jezdecka az na par mist ok, sjezd k bunkru v pohode, cekal jsem horsi. Na to, ze je do 10 cm snehu to bylo krasne lyzovani na A-ckovych lyzich. Pokud nenapadne, byla by dalsi uprava trati kontraproduktivni. Jak se rika, ze ani z h.vna bic neupletes, to co predvedla ops, je jedna velka fantazie a uprimne smekam. Toto je jedinecne v republice a ja jim dekuji👍
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2022 15:58
Dnes bylo tepleji, na Smědavě jen -3o.Jel jsem osmičku na Paličník.Ze Smědavy k jezírku Černá Smědá, povrch utažen a od jezírka již osmička bez úpravy, jen projetá od lyžařů na klasiku.Podmínky celkem dobré v rámci možností , jen stoupání na hřebem Paličníku byl horší, odvátý sníh a koukaly kamínky, ale dalo se to objet po straně.Jen na béčkové lyže.
Cesta od jezírka ke kiosku upravená .
Snad nám něco připadne , tak jezděte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.1.2022 15:50
Dnes klasikou z Beďanova na Kristiánov - Hřebínek a zpět do Bedřichova. Vzala jsem si radši béčkové lyže, ale ani nebyly potřeba - na to, jak málo je sněhu, tak to bylo bezva svezení, sice trochu tupější, neb stále něco padalo, ale místa s kamínky jen místy a dalo se v poho vyhnout, stopa jen od lyžařů, ale lyže dobře držely, tak to tolik nevadilo - prašánek je prostě prima, i když není zrovna vykrojená stopa. Díky OPS, upraveno v rámci možností dobře.
Bedřichov a Jizerská magistrála