Hranice Jizerských hor a Krkonoš: zpráva z 3.12.

Vloženo 3.12.2021 18:33
Okolo Štěpánky (tj. mezi Kořenovem a Pasekami) je upraveno přes 20 km tratí. GPSka Bílých stop místy nebyla zapnutá a já projel vše, takže co vše je upravené je vidět na mém GPS záznamu na https://www.strava.com/activities/6338729581. Že v mém záznamu chybí sjezd z rozcestí Pod Červeným kopečkem na Závršek je správně, jistě významný kus cesty jela rolba jen "nahrubo", tak jsem to otočil (a ze spoda už nezkoumal, kam až se dá dojet po manšestru. Stopa na klasiku chybí jen na minimu míst, kde by dávala smysl.

Lyže jsem vzal své nejlepší, teda pro lépe vybavené lyžaře to jsou dvojkové a to je asi správná volba, i když při troše opatrnosti je to i na nové lyže. Vyloženě mizerné úseky nejsou žádné, slabší tyto: od Pasek po Staré silnici ke Hvězdě/Turnovské chatě doporučuji jen na klasiku a jen směrem nahoru (pás pro bruslení je dost rozdupaný). Asi 500 m od Závršku směrem na Kořenov je projeté autem, viz foto. A kdo bude sjíždět od Hvězdy ke Kořenovu po loukách a pojede do zatáčky před ohradou v plné rychlosti, tak asi půjde k zemi, pač tam je pár metrů projetých rolbou jen nahrubo. A nahrubo je dle očekávání i bažina na okraji Kořenova, ale přejet se dá v pohodě.

Parkoviště v Kořenově s polohou viz 1. fotka na mapě je zatím zadarmo, automat (50 Kč na den, bere jen mince, vrací) je zatím mimo provoz.

Mapa obsahuje polohu všech 7 fotek.

Oblast: Jizerské hory Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Nejnovější zprávy z oblasti Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Vloženo 30.1.2023 14:31
Parádní prašan na modrý extra, když člověk udrží aspoň trochu techniku a nepřejde k ťapkání... Je to trošku pomalé, ale pod vrstvou nového sněhu (5-10 cm asi) je pevný podklad. Za mě doporučuji jet velký okruh proti směru hodinových ručiček.... více
11:11
11:58
12:10
12:23
Vloženo 29.1.2023 18:06
Smedava-Jizerka-Morina-Bunkr-Jezdecka-Smedava: moc pekne svezeni, uprava stopy prumer, ale na Jizerce od Pesakovny leckde malo snehu a kopec na Morinu vyslovene jak predjarni louka, dolu jen s velkou opatrnosti - leckde led a trava. Taky od bunkru... více
Vloženo 28.1.2023 20:04
Dnes ráno projetí (skoro) všechno, ale jen na manzestr, stopa by vyhrála kameni. Klasika jen na farmberce, kde staci pár cm (asfalt). Na ackove lyže to není.
Více zpráv z oblasti Hranice Jizerských hor a Krkonoš