Jizerské hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2012/2013

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Jizerské hory ze zimní sezóny 2012/2013. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Jizerské hory - aktuální zprávy

Vloženo 2.5.2013 18:20
Kolem Bedřichova leda na to kolo a pochybuju, že je to někde jinak.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.5.2013 12:56
Na kole po jizerkach...lyze uz jsou doma zazehleny a nachystany na podzim :D...
o vikendu se chystam prejet jizerky, tak snad cestou z kopce nepotkam nejakyho bezkare :D
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.5.2013 16:30
Prosím, můžete někdo, kdo byl 1.5. v Jizerkách poreferovat o stavu sněhu na trasách? Je to ještě někde k jarnímu projetí na běžkách? Nebo spíše už na kolo? Díky!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.4.2013 0:08
Rozlučovací skikros: zajíc, ještěrka, žluťásek a spousta pavoučků na sněhu - po dnešku skutečně odkládám lyže do sklepa:-( : Mořina - Vlašák - Hraniční - Promenádní - Mořina: třetina příjemný skate (kde zůstal sníh, tak je dopoledne stále pěkně pevný), třetina slalom po zbytcích sněhu (místy jednou lyží po úzkém proužečku, který cestou zpět už nebyl) a třetina chůze pěšky. Tak zase na podzim...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.4.2013 10:03
Mořina - Promenádní - Smědava - Knajpa - Na Čihadle - Kasárenská ... dopoledne umrzlé, bez nerovností, odpoledne pomalé, spíš kochací, ale stále ještě na dostatku sněhu! Pěkné na jaře. Na sundání to bylo u Jizerky a v kopci ze Smědavy.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.4.2013 14:29
Z Nové louky, kdeže loňské sněhy jsou, ale z Kristiánova je ještě dobré lyžování přes Rozmezí až na Knajpu a opačný směr až k Černému potoku. Ve stoupání na Rozmezí je bez sněhu pouze úsek cca 200 m, až do 11 hodin poměrně tuhé, i přes jehličí byl zpáteční sjezd poměrně rychlý
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.4.2013 1:12
Dopolední skate: Mořina-Vlašák-Jezdecká-silnice na Smědavu-Hraniční-po Promenádní zpět. Kupodivu se to pořád ještě moc nebořilo, takže nádhera. Před Bunkrem 100m vytáto, na Vlašák lépe směrem od Bunkru - už z toho místy hodně čouhají kameny/písek, před vrcholem 20m vytáto, ale pak už vytáto až uprostřed Promenádní jeden kus cca 300m, jinak všude krásné svezení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.4.2013 8:09
Smenada-Promendadni-Vlasak-Kasarenska-Knajpa-Smedava. Rano v 7,00 hod uplne zmrzly snih a trosku "hrbolate" z predesleho dne (bruslil jsem). Nikde jsem sundal bezky. Ale od 7,30-8,30 nadherne svezeni. Urcite do stredy-Ct by melo byt jeste sjizdne - urcite jeste doporucuji (ale uz na nekterych mistech bude nutne sundat bezky). Ranni vychod slunce za to ale stoji!. KOLDA
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.4.2013 19:48
Skate Mořina-Jezdecká-Kůrovec-Smědava-Předěl-Paličník-Písčiny-Smědava-Knejpa-Kůrovec-Promenádní-Mořina. Vytátá místa jsou hlavně v okolí Paličníku a Klínového vrchu. Potvrzuju odhad Miachala, že mezi Bunkrem a Mořinou je třeba od odpoledne 2x krátce vyzout lyže, jinak je na magistrále ještě opravdu dostatek sněhu. Je to až neuvěřitelné :) Odpoledne se to celkem dost boří, ale ten pocit jet v kraťasech, tričku a nikde nikdo.. k nezaplacení :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.4.2013 11:25
No žádná sláva, no:-) Po těch deštích to je měkký, boří se. Sněhu je nahoře na Samolotě docela dost, ale pokud už nepřimrzne, tak to nemá smysl.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 21.4.2013 10:49
Mořina - Jezdecká - Kůrovec - Kasáren. - Knajpa - okruh na Čihadla - Kasárenská - Hraniční - Promenádní - Mořina - v sobotu, skate, neupraveno, boří se někde více, někde méně, mokrý sníh, ale bez vytátých míst. dnes asi pár mezer mezi Mořinou a U bunkru.
Bublající potoky, ticho, romantika, doporučuji, sněhu je ještě na lyže dost, i když na některých místech logicky ubývá.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.4.2013 10:50
pátek 19.4. večer, stadion skoro bez sněhu (prakticky pouze odtávající ledová krusta), nahoru, kde sníh je, po zelené k 19ce na 14. Cicha Rownia - Samolot a zpět přes Rozdrože ... mnohem horší než v Jizerkách, zážitek jen pro otrlé :-)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 16.4.2013 22:02
Ahoj Garry, zklamu Tě, ale i v Jakuszycích dnes skončili. Odkaz na tuto informaci je zde:
http://www.jakuszyce.info.pl/aktualnosci.php
text:
Koniec sezonu zimowego.
Z dniem 16 kwietnia 2013 roku zamknęliśmy sezon zimowy w Jakuszycach, w rozumieniu ustawy o bezpieczeństwie w górach i na zorganizowanych trasach narciarskich. Oznacza to, że od dziś na Polanie nie dyżuruje już zespół GOPR, a trasy narciarskie zmieniają się w ścieżki turystyczno-biegowe i nie są utrzymywane przez ratrak.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.4.2013 18:04
V Jakuszycích také dnes vyhlásili, že již upravovat tratě nebudou - viz článek na bieg-piastow.pl (který ale už byl smazán, tak byl odkaz smazán i zde). I tak si dle zprávy ze 14.4. myslím, že na některých místech tam ještě lyžování bude slušné.

Jinak co já vím, tak žádný lepší web než bieg-piastow.pl se zprávami o podmínkách v Jakuszycích není. Nezbývá tedy než se navzájem informovat tady na kamzasněhem.cz
Jakuszyce a okolí
Vloženo 16.4.2013 17:04
Zdravím všechny běžkaře a mám dotaz,zda někdo nezná web na úpravu tratí v Jakuszycích ? Něco jako OPS. ka. Díky za odkaz. OPSka už upravovat nebude, je konec. Ahojte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.4.2013 9:38
Dnes ráno, Bedřichov - Hřebínek a zpět.
Dost špinavý sníh, v lese hodně jehličí specielně okolo Šámalky. Kde je míň stromů, tam to bylo čistší a docela to i jelo, jinak bída. Sněhu je ale stále dost. Jestli na to nenapadne tak asi poslední lyžování a pak kolečkáče. Možná že bude lepší situace okolo Smědavy...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.4.2013 2:06
Nádherný slunečný den: Bedř. - NL - Hřebínek - Máří - Knajpa - slunění:-) - Kristiánov - Beřichov. Brzy dopoledne ještě přemrzlé, po 11. hod. už pevné jenom ve stínu, kolem poledne měkké všude. Ale pořád to šlo a bylo to fakt za odměnu;-). Překvapilo mě množství jehličí od NL ke Gregorovu kříži (když to včera projížděli, čekala jsem ho míň). Od Točny k Máří několik podmáčených míst a 3 místa s lezoucím asfaltem, ale stále ještě jenom malá = v pohodě se dají minout. Ovšem po dnešním slunci to bude rychle mizet, bohužel.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2013 22:02
Za odměnu! Jak by řekl kamarád: to je nejvíc.
Souš-Kůrovec-bufet Promenádní-Předěl-Paličník a zpět.
Doporučuji jak jinak než co nedříve, upraveno, na Paličníku to bude zítra již bez sněhu.
Nádhernej den. Díky a užívejte.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2013 17:25
Krásné rozloučení s dlouhou sezónou!
Ač by to ještě pár dní mělo určitě jít, tak jsme dnes vyrazily na rozlučkovou jízdu. Bedřichov-Gregorův kříž-Olivetská h.-Bílá kuchyně-Hřebínek-Čihadla-Knajpa a zpět přes Kristiánov a Novou louku na Stadion. V půli dubna "Bez přenášení" naprosto úžasné, jen od 12 hodiny už to hodně měklo a nejelo. Dle předpovědi a stavu tratí soudě že to ještě dlouho půjde ale tradičně to bude už špatné pod točnou a u Krásné Máří, ale jinak sněhu stále dost. Pěkné jaro a léto všem a v prosinci Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2013 14:06
Dopoledne (9-10) krásně umrzlý sníh, kolem jedenácté už to začíná hodně rozbředávat. Ze Smědavy na Jizerku sněhu pořád dost - a celkem čistý, jenom na Promenádní je už hodně špinavý. Z Krásné Máří na Hřebínek už sníh hodně odtál, odpoledne jsem se tam už bál o skluznici.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2013 23:40
cesta- bedrichov-nova louka-smedava-predel-na piscinach-u cerveneho buku-u spalene hospody-nove mesto pod smrkem. cesta byla suprova jenom od cerveneho buku musel clovek trosku se vyhybat roztatym diram a kolem pul kilometru pred spalenou hospodou jsem musel bezky uz sundat, ale jinak bomba vylet zakoncenej jidlem v hospode medenec se suprovou obsluhou!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2013 13:08
po ránu byla upravená hlavní stopa - jel jsem podle stop třetí - a byla to paráda, všechno zmrzlý, jelo to na každý píchnutí. Jen si to chce přivstat. Končil jsem kolem 9 h ráno a už to na sluníčku začínalo bejt měkký. Chci ještě zítra po ránu. Jinak ze Smědavy na Jizerku (Promenádní, Knížecí parádní). Kamarád byl celý den za vodou v Jakuszycích a taky chválil. Sice slunko už žere sníh po kusech, ale ještě to jde. Tak neváhejte, neseďte doma a přivstaňte si. Ranní rozbřesk ve stopě, pak tedy na chvíli do práce, no a odpoledne třeba na kole. Není to PARÁDA?!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2013 11:54
Rozloučení s letošní sezónou, ze Smědavy nahoru na Kneipu, dolů na Mariánskohorské boudy, krásný úsek, pevné, rovné a bez lidí. Okolo bud a protržené přehrady místy jehličí, Knížecí cesta už dopoledne rozbředlá, ale sněhu dost, stejně jako po promenádní zpět. I v okolí JIzerky (Bunkr - Mořina - Pyramida) sněhu spousta. Předěl, Písčiny, Paličník z obou stran sjízdné, na Paličníku nahoře již místy do 10cm, párkrát jsem měl pocit, že objíždím hlínu, ale mohly to být dárečky čtyřnohých přátel. Na bruslení velmi náročné, měkký, težký a pomalý sníh. Mimo Paličníku stopa všude kompaktní, v lese sníh špinavý s jehličím.

Ze Smědavy na Předěl, Jizerku a kolem Jizery by to ještě mohlo být i příští víkend.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2013 10:18
Pohodový skate výlet v okolí Jizerky. Kolem 9. ráno byl sníh ještě parádní, tvrdý a jelo to. Velké oteplení a dopolední sluníčko udělalo své, takže kolem poledne už se lyže dost bořily. Ale za ten pocit jezdit v tričku a mít pod sebou místy metr urolbovaného sněhu to rozhodně stálo. A myslím, že i příští víkend stát bude. Sněhu je všude stále spousty, jen kolem Klínového vrchu (u Paličníku) sněhu jako obvykle rychle ubývá. Velké díky Jizerské OPS! :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2013 9:54
Byla jsem na Jizerce.Start od parkoviště a jela jsem promenádní kolem skvělého kiosku až k Pešákovně. Stopa pro klasiku byla super a střed na bruslení měl asi do pěti centimetrů měkou vrstvu. I přez to to bylo super.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2013 9:27
Místama ještě pořád perfektně namrzlý, pevný podklad pro bruslení, na sluníčku už takové sněhové oraniště. Celkově je to ale pořád paráda, dá se krásně pojezdit!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.4.2013 1:08
Jizda 20:30-22:45
Překvapující a úžasný. Všechny druhy podmínek včetně velmi rychlý zmrzlý oranice. Silový na jehličí (skoro každá pasáž zavřená lesem) nebo měkkym mokrym, náročný ale rychlý na zmrzlym. Souvislý od Maliníku po Smědavu, nejspís i dál, včetně Krásný Maří a Olivetský hory. Sumárně slušně rychlý velmi zajímavý a zábavný. Krásný překvapení na záver sezóny. Ještě to má smysl.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.4.2013 23:06
Bedřichov (v 9 hod 5 stupňu,parkoviště plné do 2/3)-Nová louka-Hřebínek-Bílá Kuchyně-Olivetská hora-Závory-přehrada Bedřichov-nad Přehradou-Vládní-U Buku-Bedřichov. měkký poměrně čistý sníh, jen pod stromy jehličí, žádná voda !!, lesem od Stammelova kříže k přehradě samé jehličí, místy led, na východním okraji hráze přenášení cca 6 metrů, po východním okraji jezera stále stopa bezpečně (voda až dále od břehu) hranou ledu a sněhu, pořád dobré svezení!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.4.2013 21:41
Bedřichov-Kristiánov-Kneipa-Kasárenská-Jezdecká-Jizerka-Promenádní-Kiosek-Předěl spodem-Paličník-Písčiny-Předěl-Smědava horem-Kneipa do kopce-Hřebínek-Nová Louka-Bedřichov. Ze začátku pěkné, ale pak od Jizerka jsme už hodně šlapali vodu, sníh hodně špinavý plno jehličí a na lyžích mám spoustu smůly, takže to už moc nejelo. U máří už to odchází a vykukuje silnice, lyže se zatím sundavat nemusí. Celkově krásný den, dalo se jet v krátkém.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.4.2013 19:50
Hlavni trasa Bedrichov - Krasna Mari - Cihadla - Knajpa - Kristianov - Bedrichov.
Snih mekky, zpocatku v lesich jeste tvrdy, ale behem poledne meknul. (Vyrazili jsme az kolem 10:30). Na vicero mistech jsme narazili na hodne podmoknuta mista, hlavne kolem Krasne Mari. Prenaset jsme ale nemuseli. Pri sjezdu na Kristianov v lesich hodne jehlici, chvili to i brzdilo, ale porad to byl hezky sjezd.
Lip jsme si uzavrezi zimy neumeli predstavit.Preji hodne slunce a teplyho pocasi do pristich mesicu :)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.4.2013 19:22
Jestli byly tratě upraveny i na neděli jsem nepoznal, každopádně v Jakuszycích jsou stále desítky kilometrů tratí ve velmi slušném stavu. Podklad je tvrdý, takže i když sníh během dne ve vedru měkne, lyžaři se neboří, a místy jehličí taky nevadí, mísí se s pomalým sněhem a nebrzdí... Sněhu tak půl metru a více. V parádním stavu byly tratě nahoře na Samolotu, naopak nic moc byla hlavní trasa Jakuszyce - Orle.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 14.4.2013 0:11
Sněhu je dost, upraveno na sobotu bylo nad stadionem a na Orle, ale i cesty k Porebě byly projeté nedávno (pátek?) - na skate to normálně stačilo, žádné boření. Občas špinavější sníh od jehličí, ale pořád ok. Katastrofa ovšem jihovýchodní cesta k nádraží do Harrachova, poslední 2 km jen jehličí, nedoporučuju.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 13.4.2013 20:49
Z Města pod Smrken Nově bez sněhu až ke kyselce pěšky. Odtud nahoru na Tišinu pouze s jedním přenášením (cca 15metrů), dolů ale již vřele nedoporučuji. Upraveno bylo až od Písčin, ale až na občasné přeháňky krásné svezení (Paličník, Předěl) přes Smědavu nahoru na Kneipu. Dolů přes Máří, kolem které už bohužel počíná táti. Kolem Olivetské hory spousta jehličí, luxusní dojezd do Rudolfova.

Celkově krásné svezení, vyrazte se rozloučit s letošní zimou!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.4.2013 11:13
6:00, 4 st. C - stadion-vládní-oliveská-točna-kristiánov-stadion, připravené stopy na 1, skate při odrazu trochu měkčí, stopy na klasiku luxus, sníh špinavý, někde s jehličím, při pohledu do kalendáře nádhera, sněhu dost. Celkově opět supééééér! Ale lyže dnes uklízím a připravuji kolo. SKOL zase na podzim!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.4.2013 3:00
Dopoledne z Bedřichova - Závory - Olivet. - Bílá kuch. - Hřebínek. Sice celou dobu mrholilo, ale pořád to bylo celkem pevné, na klistru ve stopě úplně v pohodě a bruslilo se taky dobře: od Hřebínku na udusaném nejlíp, kolem Bílé kuchyně o něco hůř. Kéž by nám do toho nepršelo!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.4.2013 21:21
Dnes večer velký kolo z Nový Louky, skate. Jezdit se pořád dá, sněhu je dost, je to celkem tvrdý, neboří se to, ani oranice není. Místama je to hodně špinavý, a hlavně - nejede to...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.4.2013 18:28
V Bedřichově dnes ráno na parkovišti 5 aut. Sněhu spousta, i když je teplo, je to celkem utažený, takže se to moc neboří (skate). Ovšem navštívená občerstvení (Knajpa, Hřebínek, Bedřichov-parkoviště) zavřena, zachránila nás Šámalka. Dopoledne mžilo, po poledni mírní deštík a při cestě domů už pršelo víc.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.4.2013 21:30
Skate od cca. 17:30-20:00 - Nová Louka-Rozmezí-Čihadla-Smědava-Máří-Hřebínek-Olivetská-Nová Louka. Magistrála byla na bruslení v excelentním stavu, sníh je i přes oteplení pevný, neboří se a skvěle jede. V lesních úsecích je sem tam vidět jehličí nebo šiška, ale opravdu spíš výjimečně. Celkově dnes sluníčko, téměř liduprázdno.. jedna velká paráda, co ani nejde popsat :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.4.2013 20:32
Skate od Václavíkovy studánky na Točnu - Kristiánov a zpět. Super slunečné počasí, magistrála po ránu umydlená, ustřelovalo to, ale zase to jelo. Když sníh před polednem trochu změknul, jelo se lépe, ale zase o něco pomaleji. Místy sníh v lese vůbec nepovolil. Vzhledem k očekávaným přechodům v kvalitě sněhu jízda na holé skluznici. Kromě Knajpy, kde se to hromadně opalovalo, lidí méně.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.4.2013 9:04
Přejezd z Kořenova do Oldřichova: Na tuto dobu nevídané kvantum sněhu, magistrály výborně sjízdné, pevná stopa, jen níže odpoledne místy měkla. Projeté i nerolbované trasy (sedlo Holubníku). Sjezd z Bílé kuchyně do Oldřichova neupraven, ale po skromné stopě se v pohodě dojede až k odpočivadlu dole Na Pilách. Zasněžné stromy, odpoledne slunce - paráda.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.4.2013 8:59
Jo a Smedava zavrena !
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.4.2013 0:52
Horní Maxov: dobrá zpráva - už je zase rolbou projeto okolo Slovanky, je tam po "řádění" dřevařů trošičku špinavější sníh, ale naprosto v pohodě na klasiku i skate. Stopy dnes pěkné, pevné, i kolem poledne tu bylo těšně pod nulou.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 7.4.2013 23:55
Marianské Hora-Protrženka-Kasárenská-Promenádní-Jezdecká-Kůrovec-Smědava-Předěl-Tišina-Paličník-Smědava-Kejpa-Mariánská Hora. Souhlas s níže uvedeným, dnes to byla opět paráda, celý den. Perfektně upravená magistrála, sníh byl tvrdý, většinou krásně prořízlé a neporušené stopy. Na skate ideální stav, klasici si stěžovali na mázu, ale i tak byla vidět v každém obličeji radost:) Příští víkend to bude už asi na tričko :-( Velké díky Jizerské OPS.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.4.2013 22:30
Stadion-Hřebínek-Čihadla-Kristiánov-Stadion: návrat kolem 19.hod., K21n občas proklouzl /jak mazat při plus 3 a níže, předpokládám, že tuhé ne/, stopy na klasiku nad Točnou a dál na Čihadla ok, počasí nádhera. Lepší to jelo ze soboty na nedělli, návrat kolem půlnoci, ale mrholení a mlha. Jinak super.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.4.2013 19:47
Trasa: Bedrichov - U Nove louky - Prehrada Bedrichov - Zavory - Olivetska hora - Hrebinek - Nova louka - Bedrichov a 5km trat.
Vse upraveno, pocasi ok, odpoledne misty slunicko. Byla to perfektni jarni projizdka.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.4.2013 18:57
Dnes z babčou klasika Polubný,Knížecí,Smědava,Předěl,Paličník,Píščiny,Předěl,Smrková cesta,Kiosek,Promenádní,Vlašský hřeben,Knížecí,Polubný.Sněhu dostatek,mazání Swix fialový a pak Swix VR75.Odpoledne to už trochu podkluzovalo,ale z kopce to jelo.Že je skoro půlka dubna super běžkování.Zvláště musím vyslovit velký dík OPSce za kvalitně upravené stopy!!! Ať nám to vydrží aspoň dva měsíce. Zdravím všechny klasiky. Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.4.2013 22:57
Bedřichov - po trase J50 - Hraniční cesta - Smědava - zpět na Knajpu, a dále po trase J50 - Bedřichov. Výborně připravená stopa, teplota -1st. až 0st.,mazání
nakonec SWIX červený extra.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.4.2013 20:39
Úprava dokonalá. Začali jsme v cca 9. v Bedřichově. Všude upraveno. Sníh moc nejel. Kolem Knajpy a Smědavy mrholilo. Chtěl jsem koupit nálerpku, ale už nebyla k dispozici a tak to spravila DMSka. Sněhu dostatek..možná nejvíce za celou zimu.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.4.2013 20:06
Ještě dodatek: Stopy byly na 1*!, díky OPSko!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.4.2013 20:04
Mezi 15-17.30h Bedřichov-Smědava-Bedřichov: Celou dobu mlha, občas mžilo při -1C až -3C, takže to namrzalo. V lese se ještě držel prašan, ale mimo les to byla zrcadýlka. Ale dal jsem Swix tuhý fialový 0/+1C a na 90% stopy to drželo a jelo. Zítra bych si na klasiku pro sichr přibalil i klistr. Snad to vydrží až do srpna :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.4.2013 13:10
sobota ráno, krásně upraveno, sníh suchý, na klasiku fialový, na skate to trošku tahalo. v deset hodin parkoviště na Bedřichově plné, tak si zítra přivstaňte!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.4.2013 19:37
Stadion - Gr.Kříýž-Hřebínek-štolpich-Čihadla-Rozmezí-Kristiánov-NL-Stadion
Stopy OK

Tpy sněhu:
Dole mokré , před Hřebínkem od zatáčky prašan až na Žďárek - Nad černým potokem vlhlé(jako dole v Bedřichově) Čihadla Rozmezí prašan
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.4.2013 23:18
Dnes (čtvrtek) odpoledne a večer - skate okruh Bedřichov-Nová Louka-Kristiánov-Rozmezí-Knejpa-Pod Černým potokem-Máří-Nová Louka-Bedřichov. Přestože magistrála je od víkendu bez úprav, je zmíněné velké kolo překvapivě ve slušném stavu. Pás na bruslení je relativně pevný a přitom neumydlený. Stopy se zdají místy v horším stavu, ale i tak je to paráda. Možná je to i tím, že znatelně klesl počet lyžařů. Sněhové podmínky vynikající, současně je nahoře určitě nejvíc sněhu za celou sezónu (nahoře stále prašan). Od Knejpy na Smědavu byly obě tratě kolem Jizery dost zafoukané, ale projet by to oběma styly určitě šlo. Na víkend plánuje OPSka další úpravy, tak se snad bude nač těšit. Skol! :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.4.2013 0:59
Brzy dopoledne: Bedřichov - Hřebínek - Kristiánov - Bedřichov. Nový prašan pěkně suchý, stopy slušně projeté od lidí v původní stopě od rolby; kde to udusalo víc lidí, bylo to dobré i na bruslení. Kolem poledne na Bedřichově 0°C, takže odpoledne byla možná kvalita sněhu horší, ale dopoledne na hlavních tazích paráda.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.4.2013 19:09
Dnes ráno a dopoledne trasa J50. Na většině místech po víkendové úpravě skvělá stopa, pás tvrdý, ale zapadaný 5-7cm čerstvého prašanu. Celkově pomalejší, ale krásné svezení.

to Gerry: Toto není ani náhodou poprvé v sezóně, díky, že to píšeš! Určitě se dotaž na ops, mně paní ředitelka napsala,že jsem se asi (opakovaně) minul s rolbou...Vadí mi jediné, že si vymýšlí fiktivní úpravy - po jedné jsem takto dojel se skaty na Smědavu a prošlapával panenských 15cm prašanu. Nehledě k tomu, že v průběhu dopoledně si klasici vyšlápli stopu uprostřed...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.4.2013 21:33
Dnes celý den sněžilo, přesto se dalo v okolí Bedřichova docela hezky lyžovat. Rolbou bylo projeto skoro vše. Hlavní trasy byly logicky lepší, ale všude se dalo. To samé platí o klasice v porovnání se skatem.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.4.2013 18:49
Ráno jsem chtěl nastoupit na běžky v Polubným,protože OPSka psala, že bude upraveno z Jizerky,polubenská cesta,Knížecí atd.,ale nebylo.Dojel jsem na Mořinu,kde bylo projeto přes bunkr Promenádní,ale na Vlašský hřeben ne. Shrnuto,OPS se nevyznamenala. Ať p.ředitelka OPS nebalamutí lidi,protože na parkovišti bylo mnoho nespokojených běžkařů.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.4.2013 17:38
Ráno v 8 sněžení a -4. Stopy na hlavní trase upravené. Z vládní na Olivetskou jsem to prošlapoval. Na bruslení (prý) trochu těžký. Na klasiku modrý extra - nejdřív trochu bačkory, ale před Hřebínkem se to krásně rozjelo. Taky přestalo sněžit. Sněhu fůra. Jehličí nikde.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.3.2013 20:35
Směrem na Porebu neprojeto, 10 cm nového sněhu. Na Orle super, přejezd na Jizerku dobrý, na polské straně beze stop, na české 2 stopy užší na skate. Promenadni tradičně super. Zima jak má být, -4, modrý extra.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 31.3.2013 14:28
Přidávám se k superlativům, lyžování famózní. Akorát pro klasiky trochu obtížnější na mazání - trápení dole nebo papučky nahoře. Jedinou věc bych speciálně vypíchl - studené údolí a 2 mladí muži v plné síle (kol. 30) bruslí přes stopy. Nebojme se jim to dát emoce patřičně najevo, oni si to příště rozmyslí.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.3.2013 11:30
Připojuji se k Mirkovi, v sobotu velikonoční to bylo úžasné, sem tam vykouklo i sluníčko. Sněhové podmínky lepší než v hluboké zimě :o) a tratě skvěle připravené. Kdo by pomyslel že na začátku dubna nebude na magistrále ani jedno vytáté místo, naopak čerstvých 20 cm prašanu. Sezóna bude opravdu hoooodně dlouhá, skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.3.2013 13:02
Na magistrále je krásně skoro vše upraveno, jak hlavní tak vedlejší cesty. Od páteční večerní úpravy připadlo cca 1cm sněhu, takže nahoře je taková lehká brzda, ale to nevadí. Jak pro klasiky, tak bruslaře je to super. V Jizerkách se bude lyžovat ještě hodně dlouho, zima nekončí ...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.3.2013 1:53
Z Horního Maxova přes Slovanku na Hrabětice a zpět. Stopy vyšlapané od lidí v původně upravené stopě, takže to šlo, ale nahoře na urolbovaném muselo být lepší poježděníčko. Při sjezdu ze Slovanky k Maxovu pozor na konci kopce, kde se připojuje cesta zleva - používají ji těžaři a jsou tam vyházené kamínky přes celou šířku lyžařské cesty, nedá se to moc objet, tak ať si tam neorasujete lyže.
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 28.3.2013 13:51
Ranní biatlonové kolečko v Harrachově Novém Světě upraveno, přejezd Misarovou cestou na zelenou směr Jakuszyce spíš na stromeček než na bruslení. Nahoře za tratí na polské straně už slušně upraveno i na skate, závodní trať od Dzialu Izerskego po Orle luxusní. Zpět po turistické kolem odbočky k Harrachovskému nádraží dobré a Misarovou cestou zase zpět do Harrachova. Jela jsem na skejtech, kromě horní části Misarovky, kde je to úzké, nikde nebyl problém, sjezdy jsou bezpečné. Drobně sněžilo, začíná být schované jehličí ve stopách, možná přijdou ke slovu ještě i klasičky...
Jakuszyce a okolí
Vloženo 27.3.2013 17:06
Tratě kolem Štěpánky stále perfektní na skate, na klasiku stopa dobrá, ale s nafoukaným jehličím. Začíná drobně sněžit, třeba se to vylepší. Dá se dobře bruslit už z Kořenova od motorestu po Famberce, v Infocentru lze koupit mapku tras za pár korun. Chata Hvězda je otevřená.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 26.3.2013 23:37
Dnes znovu paráda. Oproti víkendu to jelo o 100% lépe :-) Pás na skate bez výrazných nerovností, vymrzlý, v místech s větším provozem lyžařů umydlený (okruh po panelce). V lesních úsecích začíná být popadané jehličí a sem tam větvička nebo šiška.. ale nic hrozného. Subjektivně nejlepší lyžování je kolem Jizerky; Promenádní a Jezdecká, kde sníh není jako mýdlo a přitom jede. Stopy jsem nezaznamenal nějak výrazně poničené, takže nezbývá než souhlasit s webem OPSky, že je stav magistrály ideální.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.3.2013 0:05
Z Bedřichova kolem přehrady na Černé nise, Olivetská, Bílá kuchyně a tam kolem... Stopy nebyly nově najeté, ale na většině míst jsou pěkné, vymrzlé (místy v nich začínají být "zrcátka"). Na bruslení to bylo taky dobré, místy na vymrzlých vyfoukaných plotnách už příliš tvrdé, ale nebylo těch míst zase tolik. I když svítilo slunce, celou dobu bylo pod nulou a i odpoledne to bylo všude naprosto pevné - na konec března nádhera.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.3.2013 0:01
nádherné počasí a super stopy,ani se mi nechtělo věřit, že je 24 březen.horní polubný-bedřichov a zpět.perfektní.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.3.2013 22:27
Celý víkend bylo lyžování v Jizerkách jedna velká paráda! Spousta sněhu, vynikající a upravená magistrála i přesto, že rolby na většinu tratí vyjížděly z pátka na sobotu. Sluníčko a vymrzlé tratě, co víc si na konci března přát?? :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.3.2013 18:45
Horní Polubný - Kneipa - Hřebínek - Kuběnkova chata výborně upraveno. Dolů do Oldřichova v Hájích projetá stopa, konec asi 1 km před Oldřichovem ve 180° zatáčce (těžba dřeva, vytátá místa). Pozor ve sjezdu, na jednom místě je rozřezaný kmen přímo přes cestu.

Včera Martinské údolí neupravené, ale stopa projetá lidmi, na klasiku bez problémů.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.3.2013 17:55
Jizerka - Čihadla - Kristiánov - Šámalka - Hřebínek - Čihadla - Smědava - Předěl - Jizerka. Vše skvěle upraveno, přemrzlý vrzací sníh zrána moc rychle nejede, ale co víc si na konci března přát. Nádhera, vyplatí se koupit samolepky na podporu OPS :)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.3.2013 18:46
Začínali jsme v cca 10 na Jizerce. Počasí lednové, sníh úžasný, lidí rozumně. Opravdu skvělé podmínky. Velmi doporučuji. Úprava tratí by měla být o velikocích jedna z posledních! Takže kdo se chce ještě kvalitně sklouznout...jedte co nejdříve!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.3.2013 17:51
Z Rozdroze pod Cicha Rownia ke Stzogu Izerskemu to není skůtr, ale užší rolba bez dostatečného prostoru na bruslení, bylo trochu zapadáno, ale stopy na klasiku 1*. Vede to trochu jinak než na mapy.cz, kolem Rudeho Grzbietu. Krátký úsek na Polanu Izerskou je najet oběma směry, takže se dá uprostřed bruslit, ale na bruslařské trasy jinde to nenavazuje. Z Laczniku na vrchol Smrku se dá jet po zelené značce - projeto jen od lidí, chvilkami korýtko, ale nějak moc krkolomné to taky není. Od Chaty Gorzystow na Orle nejezdí rolba nikdy, protože tam nesmí kvůli NPR, takže po upravené stopě se tam lze dostat pouze od Rozdroze pod Cicha Rownia. Odraz z modrého byl skvělý, akorát trochu foukalo a bylo -10° C. Sníh ještě dlouho vydrží, je ho dostatek.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 23.3.2013 22:04
Dneska trasa Horny Polubny - Jizerka - Orle - Rozdrozie pod Cicha rownia (po trase 22)- pod Stog Izersky -spatky dolu na chatku Gorzystow - a domu:).
Stopy:
Ceska strana: po Jizerku stopy castecne zavate snehem, od Jizerky na Orle po reku hodne dir od chodcu.
Polska strana: Od reky po Orle a trasa 22 krasa na Rozdrozie pod Cicha rownia.Vse super.
Na Chatku Gorzystow to na brusleni nebylo bohuzel ani po modre trase po vrstevnici. Stopy na klasiku projety skutrem, prostredek plny noveho snehu. (asi 10-15 cm?).
Od Chaty Gorzystow po Stog Izersky stopy na klasiku projety skutrem, prostredek s mnozstvim noveho snehu.
Dolna trasa na Gorzystov projeta jenom bezkari.
Takze dneska spatny vyber, bohuzel. Jesteze svitilo to slunicko.
PS: Chata Goryzstow ma od 25.3.-25.4.zavreno.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 23.3.2013 17:52
stopy kolem Štěpánky v luxusním provedení, manšestr + jedna stopa na KL, relativně málo jezdců! sněhu hodně a všude, žádné problémové místo.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 23.3.2013 15:24
Klasické kolečko: Bedřichov - Kristiánov - Čihadla - Hřebínek - Bedřichov. Vše upraveno (asi spíš z pátku). Pro bruslíře trochu měkčí, na klasiku výborné. Upraven i 5km okruh z Bedřichova. Modrý Swix V30 držel ráno bezvadně, v poledne začal klouzat, prašan na loukách trochu měknul, ale sníh ve stopě byl i po poledni kvalitní, netál a je ho stále spousta, nahoře odhadem 1 metr. Lidí dnes také spousta, parkoviště v Bedřichově plné už v 8:45.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2013 16:56
Dnes jsem byl na magistrále v okolí Bedřichova a musím říci, že sněhu je tu fak hodně a hlavně i hodně za poslední týden připadlo (min 20cm). Stopy v okolí Bedřichova jsou upraveny, dál vyjedou rolby až na víkend. Máza na klasiku paráda - fialový speciál a modrý extra.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.3.2013 10:57
Mezi 21:00 až 22:15 jsem jel klasiku Bedřichov-Olivetku-Hřebínek-za Přehradou-Bedřichov. Bylo -5C a modrý extra byl zcela jasná volba. Leží tam cca 10 cm prašanu a furt lehce padá. Snad to tak vydrží i přes léto :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.3.2013 23:34
Vzhledem k tomu, že tu dnes připadl sníh a je od rána pod nulou, tak bych rozhodně mazala tuhej.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.3.2013 22:51
Nazdar, máte někdo informaci, jaká je teď v Jizerkách fungující máza? Je to na tuhej? Díky za radu :)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.3.2013 21:12
Strojově projetá celá Jizerská 50 (až asi na 2km před Promenádní, kde to ale lidi projeli více než dobře). Některé boční cesty projeté nebyly. Sníh přes den mokrý, po setmění ledovatěl.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.3.2013 17:11
Strojově byl projetý asi pouze okruh Bedřichov - Nová Louka - Kristiánov - Točna - Hřebínek - Nová Louka - Bedřichov. Na tomto okruhu podmínky ideální, na klasiku i bruslení.
Na Kristiánově jsem se odpojil a jel na Knajpu a zpět - stopa vyjetá lyžaři, hodně zapadaná. Na Knajpě pokračovala stopa pouze směr Smědava.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.3.2013 23:50
Ops dnes neprojížděla a po včerejším silném větru je všude spousta jehličí, takže namazané lyže drhnou a nejedou, rozhodně dnes bylo lepší nemazat a bruslit. Jinak projeté stopy krásně drží tvar (jen kdyby se v nich dalo jet). Bedřichov - Hřebínek - Bílá kuchyně - Kuběnk. chata - Červená ruka (tímto děkuji kolegovi, který zde onehdá popsal, kudy spojka vede) - Závory - Bedřichov. Pokud by jel někdo stejným směrem na Červenou ruku, pozor za zatáčkou pod posedem, je tam úsek cca 10-15m, kde jsou najednou přímo uprostřed tratě hluboké a celkem velké díry od pěšáka - pokud si chce lyžar při rychlejším sjezdu v zatáčce připlužit, má co dělat, aby si špičkou některou z těch děr neštrejchnul a nevymlátil se. Ale jak tak koukám ven, ono nám to třeba do zítřka zapadá novým sněhem. ;-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.3.2013 13:05
z václavíkovy studánky přes knajpu do bedřichova a zpátky.trat perfektní, jako v zimě,super na bruslení i klasiku,díky ops.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.3.2013 23:18
Z Bílé kuchyně na Kuběnkovu chatu upraveno, dál do Oldřichova v Hájích už horší. Neupravené, po cestě je vytáté místo a musí se končit tak 1 km před Oldřichovem, dál není sníh.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.3.2013 20:46
It was our first experience to visit Jizerske hory and ski there. Wheather was wonderful, variety of traces, snow is present at 30 sm level, excellent workout and beautiful nature. 20 km passed. Looking forward to come back again.))
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.3.2013 1:10
Na Maxově jsme jezdili po louce a potom sjeli dolů Toboganem do Jindřichova - sníh pěkný, stopy dobré, Tobogan dobře sjízdný (ještě žádné šutry ven nelezou).
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 15.3.2013 17:33
Skol, tak sem byl omrknout novou stopu z Lučan směrem na Horní Maxov.... bída a utrpení, nejen že mě smetla totální sněhová bílá tma ale stopa byla asi byla protažená tak cca týden zpátky - takže poslední drobné sněhové dýchánky stopu pohltily :-( jinak super trasa :-)
Zítra hurá na magistrálu od Kostela na severák a pak se uvidí podle lidí :-)

Skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.3.2013 0:18
Bedřichov-N.Louka-Krist.-Točna-Máří-Hřebínek-Bedř. Bylo nádherně (jen dost mrazivo), ale skvělý přemrzlý prašan parádní na klasiku a slušný na bruslení. Stopy dobré. Stojí za to vyrazit.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.3.2013 12:24
nevíte někdo, jak to vypadá z Bílé kuchyně do Oldřichova?
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.3.2013 16:44
Dopoledne projetá trasa N.Louka-Hřebínek-Točná-Kristiánov-Josefodolská nádrž-Blatný rybník-N.Louka. Kromě přehrady všechno projeto dopoledne rolbou s 2 stopami na klasiku. Jelo se dobře. Zima je zpátky
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.3.2013 1:06
Z Bedřichova - Hřebínek - Kristiánov - Nová louka - Bedřichov. Dnes to bylo tvrdé, od rolby hezky upravené ledovaté varhánky zaprášené novým sněhem, ale cestou na Hřebínek se nechtěly vedle stopy do toho ledu ani zapichovat hůlky. Bruslilo se na tom celkem dobře a ve stopě to taky šlo (i když podstatně pomaleji díky čerstvému poprašku).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.3.2013 21:11
Dnešní výlet: Jizerka - Panský dúm - Jizerská silnice - Předěl - Na Písčinách - Předěl - Smědava - Promenádní cesta - Jizerka. Na to jaké bylo počasí přes týden tak byli tratě ve velmi slušném stavu. Stopa byla v dobrém stavu na bruslení o něco horší, ale pořád pěkné svezení. Sněhu bylo po cele trase dostatek. Teplota byla po celý den +3 stupně, zataženo místy mlha. Od zítřka se má ochladit tak to snad ještě nějaký čas vydrží.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.3.2013 23:53
Z Bedřichova kolem poledne a odpoledne - jarní firn, ale ne bláto (bylo pod mrakem), takže to, co bylo projeto rolbou, bylo parádní - na skate i na klasiku (s klistrem).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.3.2013 21:16
Souš-Smědava: kolem Souše hustě zasypáno jehličím, až ke Kůrovci stopa rozbitá, prostředek rozježděný, ve stoupání vydřené koryto.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.3.2013 18:32
Od cca 8:30 do 13:00 lyžování v polské části Jizerek v okolí Jakuszyc, počasí super : slunce, modrá obloha, chvílemi vítr. Stopy v okolí Jakuszyc krásně upravené na klasiku i bruslení, každou chvíli křižovatka - člověk by tam skoro zabloudil. Lidí málo, některé úseky tratí jsme ještě okolo 10:00 hodin projížděli jako první bruslaři - roleta před námi neporušená. Sněhu hafo, nikde jsem neviděl holé místo. Kvalita sněhu dobrá, po poledni sníh lehce rozbředlý, ale bruslit se dalo. Cca v polovině lyžování jsme jeli od Samolotu směrem na Orle, poslední 1,5 km bez úpravy rolbou - stopy křivolaké a prostředek hrbolatý a místy přemrzlý. Za Orle směrem na Velkou Jizerskou louku cesta mizerná, 300 metrů za odbočkou na Jizerku jsme se otočili a jeli raději zpátky na Jakuszycké tratě, kde jsme to dojezdili. Spokojenost, jenom už zpoplatnili kolmé
parkování mezi silnicí a žel.tratí v Jakuszycích, tak si pro hochy v zelených vestách připravte 80 Kč nebo 12 zlotůvek.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 4.3.2013 22:32
Projel jsem dnes velkou část Jizerské magistrály a smekám před JOPS. Tratě byly upravena na dnešní den po nejvíce navštěvovaných trasách z Bědřichova a Jizerky, to nemělo chybu.

Okolí Paličníku bylo upravené někdy z víkendu, což by vzhledem k nížší návštěvnosti by to nebyl problém. Radost kazily jen opravdu hluboké díry v pásu na bruslení, jak popisuje níže LT.

Závěrem - je to 1* pro JOPS.

Pokud by měl někdo zájem pokračovat do okolí Jakuszyc, tak tady jsem dnes naopak spokojený nebyl vůbec. Stopy úplně rozmlácené, většinou zcela zničené a pás na bruslení pošlapaný od pěšáků a rozježděný od skůtrů. Zřejmě je to pozůstatek z Piastů, což potvrzují desítky rozházených gelů po magistrále. Návrat na českou stranu Jizerek byl proto hodně příjemný. Lépe už to opravdu nešlo! :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.3.2013 18:45
Dnes Jizerka,Smědava a zpět. Lepší už to nejde!!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.3.2013 23:13
Od Horniho Polubny na vyhlidku Palicnik (pres Jizerku, Promenadni,Smedavu, Hranicni, Predel).
Kvalita stop - Brusleni:Co se tyce stop po Vaclavikovu studanku nic moc, spousta dir od chodcu.
Stopy od Smedavy na Predel:prostredkem je dira na dire, a nebo jedna velka dira dlouha 3 km, hluboka i 30 cm. Nevim, jestli to bylo od chodcu, nebo pod stopou tece nejakej potucek a vymyva to. Nicmene bylo to prostredkem, coz znemoznilo brusleni. Pokud jsou tyhle diry od chodcu/zulych bezkaru, jejich konani vubec nechapu.Vzdyt z vnejsi strany stop na klasiku je asi pul metru misto. Myslim, ze pokud nepripadne 30 cm, tak se na tomto useku muzeme do konce zimy rozloucit s pohodlnym bruslenim. Na druhe strane Smrkova cesta z Predelu byla bez dir, bez lidi s dokonalou stopou.
Kvalita stop - Klasika: vzhledem k mnozstvi lidi to bylo dost rozhrkane. S vynimkou Smrkove cesty, jak uz jsem psala.
Kvalita snehu: ve 12:00 na slunecnich mistech to byla snehova kase, misty ve stinu hodne tvrde, i zledovatele. Kvalita snehu se v odpolednich hodinach zlepsovala. Zadnej maglajz nakonec nezustal, hezky to primrzlo. Diky tomu to jelo hlavne vecer hodne rychle.
Pocasi: dneska na jednicku. Uzili jsme si hezky, slunecni vylet.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.3.2013 21:01
sníh firnovatí, ale je rychlý a celkem tuhý. Ve stopě ledíky, mazal se klistr, ale fungoval dobře. Na bruslení výtečné, jen místy hlubší firn a místy umydlený prostředek. Paráda.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.3.2013 17:17
Byl jsem z babčou z Jakuszyc na rozcestí pod Ciechou Rowniou na Zwalisko,Bialu Dolinu,Plantaninu přes Dzielne Klapki na rozcestí pod Rownia do Orle a Jakuszyc. Ráno čerstvě projeté stopy.Super! V sobotu už tratě byly uzavřeny-Bieg Piastow,tak jsme museli na Mořinu.Stopy byly projeté.Jeli jsme na Orle a dále na Gorzystow.Hrůza.Stopy rozšlapané od pěšáků a oranice.Od chatky stopy pěkně upravné až na Lacznik a dál na stog Izerski.Přes Smrk,pěšo Nebeským žebříkem na Píščiny ,Předěl,Kiosek a Promenádní na Mořinu.Krásné sluneční počasí,hezký výlet.Nechci dělat reklamu,ale ubytovali jsme se ve Sklářské Porubě na Gazdowce a super ubytování i strava.Výborné.Přeji všem ještě hezké běžkování.Jaro se nenápadně probouzí. Skol!!
Jakuszyce a okolí
Vloženo 1.3.2013 14:20
pozor závody Bieg Piastow o víkendu všechny tratě okolo Jakuszyc uzavřeny.Viz WWW.bieg piastow
Jakuszyce a okolí
Vloženo 1.3.2013 1:54
Z Bedřichova - bylo to tvrdé, ve stopě místy zrcátka. Tam, kde to projela v noci rolba, se nádherně bruslilo (místy už začíná sníh firnovatět), kde projeto nebylo, bylo to nepříjemně hrbolatě zmrzlé (přestože odpoledne bylo kolem nuly). Rychlý sníh.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.2.2013 13:58
Ahoj dnes jedeme vecer na otocku lyzovat na Berichov, cca v 6 napr z Kacerova 2 mista volne 732 95 33 72
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.2.2013 8:17
V úterý ráno byly podmínky fakt velmi rychlé, myšleno jak na skate, tak na klasiku. Trasa byla ve stínu fakt hodně ledovatá, to platí pro hlavní trasy. Vyjímka byla spojka Kristiánov-Hřebínek, kde to bylo projetu rolbou asi někdy dříve a tam se to mělo tendenci bořit do stop od bruslařů, které byly zároveň i lehce přimrzlé. Jinak sněhu je v Jizerkách stále hodně.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.2.2013 8:26
Trasa: Bedřichov stadion-Nová Louka-Hřebínek-Krásná Máří Knajpa a zpět. Zpočátku dobré, ale hodně "umlácené". Chvíle opravdu zledovatělé. Kolem Čihadel a Knajpy hrůza. Po návratu na stadion akorát vyjela rolba. Sněhu je opravdu dostatek. Parkoviště skoro prázdné. Jeli jsme od 19:00 do 21:30. Příjemné ježdění.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.2.2013 16:43
Stav tratí je po nasněžených cca 50cm během týdne velmi dobrý. Všechny tratě projety, většina z nich nejnověji dnes ráno. Protože je teplota lehce nad nulou, tak však stopy na klasiku mají tendenci se níčit a naopak ze skatové části se stává takové to mýdlo. Ale lyžovat se dá úplně parádně.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.2.2013 14:37
Z Kořenova směr Hejnice: I při vytrvalém sněžení se stopy v magistrálách obnovovaly spoustou lidí, v méně frekventovaných místech byly zapadané; sněhu je ovšem slušná zásoba.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.2.2013 22:13
Ze Smrku do sedla pod Stogem Izerskim úzké a hluboké "koryto". Za to ze sedla dále na Polanu Izerskou (Drwale) a Halu Izerskou (chata Gorzystow) velmi slušná cesta po úpravě. Stopa byla sice již značně zavátá (a znova vyjetá lidmi), přesto tento úsek nabízí krásné svezení. Vystřízlivění však přijde od chaty Gorzystow směrem na Orle, kde chodí jednou stopou davy. Úsek mezi Orle a Jizerkou díky spoustě návštěvníků tvoří přes úpravy pouze umlácená plocha.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 23.2.2013 22:05
Ráno luxusní manžestr z Nového Města pod Smrkem, z Tišiny prvovýstup na Smrk. (hádám, že v době psaní postu bude opět zaváto). Ve zbytku na hlavním hřebenu (Jizerská silnice, Smědava, Kneipa, Hřebínek, Bílá Kuchyně) na konci dne rozemleté cosi, co jen velmi matně připomínalo stopu. Čest vyjímkám - sjezd do Oldřichova byl perfektní.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.2.2013 2:25
Z Bedříchova - na klasiku nádhera; na bruslení se to v místech, kde projelo méně lidí (Závory, Bílá kuchyně), i přes ranní úpravu rolbou celkem bořilo.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.2.2013 0:29
Velice příjemný sníh - na klasiku i na bruslení. Stopy projeté dle webu OPS. Akorát kvůli množství lidí a teplotě jenom trošku pod nulou byly odpoledne už takové rozhrkané.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.2.2013 21:19
Trasa Martinske udoli - Jizerka - Chata Gorzystow a spatky. Martinske udoli skutecne bylo urlobovano, jak psala ops. Cesta na odbocku na Orle upraveno na ceske i polske strane. Od odbocky na Gorzystow je to projety jenom bezkari, prostredek plny dir od chodcu. Vyjma tenhle usek, to byla naprosta zimni pohadka.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 17.2.2013 9:16
Martinské údolí-Jizerka-Smědava po Promenádní tam a údolím Jizerky zpět. Krásně upravené stopy, sníh trochu lepivý, je třeba dobře namazat. Na Smědavě mlhavo a ošklivo, po hřebenem na jih navzdory absenci slunce zimní krása. Jediným problémkem je parkování v Kořenově u začátku trasy- bylo by fajn ohrnout tam kus louky na provizorní zimní parkoviště. My jsme nakonec něco našli u hřiště (vpravo pod hlavní cestou).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.2.2013 20:29
Harrachov (nádraží)- Orle skvělá 1 stopa vyjetá lyžaři, Orle- obočka doprava modrá značka,2 stopy od lyžařů,rozbité od bruslařů, po modré na silničku pod Zloté Jamy- romantická cesta lesem vyjeto lyžaři, po silničce do Jakušic-perfektní strojova stopa až do Pod Dzialem..,dale zpět k nadr. Har.dobrá stopa od lyžařů.-2st sníh OK
Jakuszyce a okolí
Vloženo 14.2.2013 20:16
dnes superpočasí od rána,slunce už je přifázováno na české ekologické elektrárny a má sílu,trasy směr Sklarska Poreba od lomu Stanislav dobré a přdělané nové po svážnicích až do města,dnes trochu horší v Bílé dolině pro návrat do cenra Bigu Piastov,celkem tak na chvalitebnou.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 15.2.2013 17:22
Pozor _na Chatku Gorzystow je to rolbou jeté !Ale jen vrchní cesta od Tiché roviny.Spodní na Orle ne!!
Jakuszyce a okolí
Vloženo 13.2.2013 21:12
trasa na chatku gorzystov vrchem po svážnici z tiché roviny je super i sjezd od jagniaciho jaru je projetý novou mašinou z chatky a upravený jinak rolby jezdí vše hlavní denně a nemá to chybu jezděte do této oblasti a budete spokojeni i v týdnu.Tedy až na padání v posledních hodinách,ale to je dobré pro březen,ne???
Jakuszyce a okolí
Vloženo 12.2.2013 15:48
Stopy z Jablonce od sádek na Jindřichov a dál na Maxov byly pěkně projeté, stejně jako kolečko na jindřichovské louce. Otázka je, kdy to zase projedou po dnešní chumelenici.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2013 7:51
Včera jsme byli poprvé jezdit z Bedřichova,kolem Hřebínku,Bílou kuchyňi a zpět a trasy jsou perfektně upraveny,počasí bylo ze začátku jasno,později se zatáhlo,od čt má být opět jasno,teplota byla -4°C.Jsem tu s přítelkyní poprvé a můžu všem,hlavně začínajícím běžkařům tohle hezké misto doporučit!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.2.2013 9:25
Informace k Červené ruce - popis na Jizerské OPS je nepříliš zřetelný, proto upřesňuji - jedná se o kolečko asi 4.5 km s převýšením asi 80 m ze Závor. Po žluté na Červenou ruku 1.5 km(směr Oldřichov), pak neznačenou propojkou na Travní cestu a zpět na Závory nebo dolu na Kuběnkovu chatu. Nejhezčí je asi propojka - skály okolo cesty. Vloni byla tato cesta upravena jednou, snad se letos dočkáme častěji.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.2.2013 22:35
Velmi pěkné lyžování na dnes či včera upravených tratích. Projety jsou i trasy, kam rolba moc často nejezdí - okolo chaty Věčného mlčení nebo v této sezóně prý poprvé na Červenou ruku. Jediné a to navíc malé kamínky jsem potkal na trase mezi Závorami a Kuběnkovo chatou v prudkém vypluženém sjezdu.

Běžkaři, kteří rádi jezdí i mimo upravené tratě, se určitě nebudou bořit na trase Na Žďárku - sedlo Holubníku - Kristiánov, tam dnes projelo hodně lyžařů. Někteří se sice do kopce snažili bruslit, takže stopa nebude dokonalá, ale uježděné je to solidně.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.2.2013 10:03
Pro příznivce bílé stopy musím doporučit nové tříkilometrové kolečko na pomezí Nová Ves - Smržovka kostel s výhledy na Černou Studnici,Ještědský hřeben,Jizerky, Špičák s pozadím Krkonoš. Jedna upravená stopa pro klasiku a urolnováno pro bruslení, možnost pár dalších stop napříč kolečkem - vhodné pro rodiče s dětmi
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 9.2.2013 20:51
Zprávy z rozvozu B5h - zavážel jsem kontroly 13-18. Vše v pohodě dle informací v mapě. Cesta ke 14 projeta jen lyžaři, cesta na 17 také jen lyžaři (tím prvním jsem byl já :-) a cesta na 18 také jen lyžaři, ale docela hodně. Jinak lyžování v Jizerkách bylo dnes krásné, doufám, že se Vám to bude zítra také líbit
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2013 19:30
Info B5h: Rozvážela jsem s Vendy kontroly 1, 2, 3, 28, 27, tedy přes závodní pětku, za Josefodolskou přehradu (tam skvěle upravené na klasiku i bruslení), přes hráz (ta byla vypluhovaná, ale dalo se jet vpohodě), pak nahoru na chatu Věčného mlčení (tam to nebylo strojově upraveno, bruslit šlo s obtížemi - úzký profil, v opačném směru by to bylo lepší), pak zpátky dolů a kolem Josefodolské dále ke Kristiánovu. Studené údolí nebylo projeto, tak jsme to vzaly po hlavní trase magistrály a kontrolu 27 najely od Blaťáku. Podle zpráv z Jizerské OPS však mají Sudené údolí i Chatu věčného údolí upravit v noci rolbou.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2013 17:58
B5h: Odbočka z trasy Kristiánov - Nová louka vedoucí do NIKAM (v létě teoretická zkratka na Hřebínek) projetá pouze třemi lyžaři.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2013 17:45
Kontrola nad nádražím v Josefově dole je projeta odspodu kousek od lesáků (vypluhováno - ale bez šutrů), pak až na Mariánskohorské boudy jen od lyžařů.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2013 17:38
Poutni stezka, vladni a uhlirska cesta projety v plnem rozsahu... spojky mezi nimi rovnez..

pro ucastniky b5h: ruyove cesty jsou dost casto najety rolbou nebo skutrem a roznasene kontroly mimo hlavni tahy proslapany alespon roznasecem
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.2.2013 17:14
Je upravena převážná většina tratí. Parádní lyžování (přestože sníh moc nejede) za pěkného počasí, až odpoledne začalo slabě sněžit. Přetáhnout hůlkou by zasloužil mamlas na sněžné čtyřkolce, který lehce znehodnotil úsek Protržená přehrada - Mariánskohorské boudy - skoro až na Čihadla - na první pohled sice jeho stopy moc vidět nejsou, ale bruslaři se v nich trochu boří, klasikům neuškodil.

Zejména pro účastníky B5H: kontroly mimo upravované trasy jsem rozvážel u Jizerky, na obě se dá po celkem slušné stopě od lyžařů dojet bez problému, bruslit se tam nedá. Úsek po žluté od Soušské silnice k Protržené přehradě je průjezdný bez problému, podklad tvrdý, jen v kopci docela rozdupaný od lyžařů, kteří tam chodili pěšky. Trasa Mariánskohorské boudy - Josefův Důl upravena nebyla, nejel jsem ji, ale odbočka u Mar. bud vypadala jako kvalitně proježděná od lyžařů.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.2.2013 21:27
Z Mýtin se dnes jelo dobře po obou cestách. Rolbou byl upraven okruh Pod Dzialem Izerskim, Jakuszyce, Rozdrože pod Cicha Rownia, Orle. Dobře se jelo i na Halu Izerskou.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 8.2.2013 3:22
Hezky projeté stopy a krásně přemrzlý prašan, na klasiku nádhera, na bruslení slušné, i když odpoledne docela chumelilo. (Bedřichov - odbočka na Rudolfov - Závory - Olivet. - Bílá kuchyně - Hřebínek - Greg. kříž - Vládní - Bedřichov)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.2.2013 20:08
Ahoj z Jakuszyc. Tak už ráno v 8.00 hlavní trasy upraveny,přestože v noci silně padalo,počasí nic moc,ale pod horami je podstatně hůře,oblast okolo Krogulce v mlze,ale jede to výborně. ,Od Orle projeto až ke Karlovskému mostu přes Jizeru,ale u nás hrůza,na Jizerce mnoho Němců,ale trasy ani v poledne netknuty.!!!
Jakuszyce a okolí
Vloženo 4.2.2013 23:52
Mno tak nevím, OPSka psala v 7:30, že právě vyjely rolby - já byla nahoře po 11. hod. a projeto bylo jenom k Nové louce a dál směrem na Hřebínek (tak buď jela proti směru než psali, nebo nevím); směrem na Kristiánov jsem jela přes louku po kotníky ve sněhu (a fakt jsem jela po obvyklé cestě, i když byla mlha;-), mimo to bylo po kolena), od chalupy byla projetá 1-stopa od lidí, jinak celkem hluboký prašan. Pod Kristiánovem už jsem zase najela na urolbované (Točna, Hřebínek, Bílá kuchyně, Olivetská, Závory, Vládní cesta, Bedřichov). Od Kristiánova výš na klasiku bezva, dole to podkluzovalo (0°C), na bruslení se to místy bořilo i na urolbovaném jak to nebylo přemrzlé.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2013 10:41
..skvělé podmínky, jen nás zarazilo, že byla uzávěra části tratí (do 12 hod.), ač na stránkách Jakuszyc žádná informace nebyla. Lyžařů proto více než obvykle, ale stále pohoda proti české straně hor.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 3.2.2013 17:54
Ráno před 9.hod. jsme z Mořiny přes Vlašský hřeben vyrazili na Smědavu a dále na Předěl, Paličník, Píščiny,Předěl a na Promenádní s cílem na Mořině.Zvláště patří poděkování OPSce za kvalitně projeté stopy po celé naší trase. Mázu jsem zvolil zažehlený zelený klistr a na něj modrý extra Swix a v pohodě. Hezký běžky prostě super. Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.2.2013 15:56
Nového sněhu 5-10 centimetrů, zmrzlý podklad pod ním nikde nevystupuje a lyžování neovlivňuje. V Bedřichově byly sice -3 stupně, ale modrý Swix občas podkluzoval, doporučuji přidat tvrdší fialový. Tratě (Stadion-N.Louka-Hřebínek-Točna-Kristiánov-N.Louka) upravené a s výjimkou úseku Točna-Kristiáno přeplněné lidmi. Parkoviště v Bedřichově se zaplnilo v 8:45.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.2.2013 14:49
Po včerejším sněžení v noci začalo pořádně mrznout, rolby navíc projely čerstvě skoro všechny cesty, takže lyžování dnes nemělo chybu. Pro klasiky i pro bruslaře úplná paráda.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.2.2013 16:06
Nevím, zda Ti pomůže informace ze soboty, ale v Harrachově za kolejema můžeš nasadit a jet:-)

Jinak většina do kopce na první křižovatku nosí lyže v ruce, takže je to rozryté. Od Křižovatky vlevo údolím Jizery vyšlapaná slušná stopa, prostředek výrazně měkčí, takže jsem jel vpravo přes sedlo "Pod Dzialem Izerskim" (bruslením) a bylo to super - bylo sice alespoň 5cm čertsvého prašanu, ale podklad byl tvrdý. Od sedla pod Dzialem na Orle upraveno, přejezd dále na Jizerku bezproblémový - prostředek vždy umletý do hladka.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 2.2.2013 19:26
Vzhledem na neprestavajici snezeni, byli trate dost zapadane snehem, coz se dalo cekat. Chtela jsem znovu zkusit od Zavor pres Loveckou chatu na Bilou kuchyn, bohuzel znovu to nebylo protazeno.(Tenhle rok jsem to jeste protazeny nevidela.) Proto jsem to otocila smerem dolu az na Malinik a odsud spatky pres Vladni a Olivetskou horu na Bilou kuchyn. Snih byl pomaly, teplota +/-0, brusleni narocne. Az do ty doby nez jsem si natrela skluznice fialovym :). Taky mne to mohlo napadnou driv nez na Olivetske h.. Pote pohodovym tempem jeste Hrebinek-Tocna-Kristianov-Nova Louka- Bedrichov.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.2.2013 17:47
Sníh připadl, což je pozitivní, ale řekla bych, že projetý byl jen velký okruh na kterém leželo pár centimetrů čerstvého sněhu. Ale z Knajpy na Smědavu ležela mnohem větší vrstva sněhu a byla to docela dřina z kopce dolů (kolem desáté hodiny), tudíž mě to odradilo od cesty na Jizerku (na odbočce to vypadalo úplně stejně).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.2.2013 14:48
Dnes ráno projeli všechny stopy, celé dopoledne intenzivně sněžilo a to samozřejmě ovlivnilo kvalitu stop i prostoru pro skate. Relativně málo lyžařů, prostě výborná lyžovačka.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 2.2.2013 14:10
V noci opět připadl další sníh, nějakých 4-5cm. Tratě jsou většinou všechny nově projety, ale stále lehce zapadávají novým sněhem. Protože je jen lehce pod nulou, je takové mýdlo, hodně to klouže, to platí hlavně pro bruslaře. Klasické stopy jsou ledovaté a navíc dost nestálé a po projetí hodně lidí to bude takové to cikcak.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.2.2013 9:19
Sněhu je v Bedřichově stále dostatek. Déšť v průběhu týdne sice trochu sněhu vzal, ale nic výrazného. Od Bedřichova na Novou Louku je to taková sněhová břečka, dále pak už spíše mokrý prašan. Na skate to vůbec nejede, protože sníh připomíná vatu. Na klasiku to je o něco lepší, ve stopách se místy dělají sklíčka a proto to jede asi rychleji než při bruslení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.2.2013 15:38
Dnes je to skoro jedno, co namazes... Marianskohorske boudy, Protrzena prehrada, Josefuv dul Peklo, nebylo to vubec upraveno. Kolem Smedavy taky uprava slaba. Toto jsem uz dlouho nezazil....
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.2.2013 12:31
Co dnes namazat, nevíte prosím?
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.2.2013 1:39
Z Jizerky po poledni: Mořina - Vlašský hř. - po Kasárenské na Knajpu a zpět na Smědavu - po Promenádní na Mořinu. Ačkoliv bylo nad nulou, sníh byl pevný a šíleně rychlý; na Vlašském hř. a Promenádní vyloženě tvrdý, umrzlý sníh (i na bruslení už to nebylo moc příjemné), v kopci mezi bunkrem a Vlaš. hř. místa se zledovatělými varhánky od rolby nebo vyholené plotny od plužících lyžařů (rozhodně doporučuji směr nahoru a ne naopak). Zato Kasárenská byla nádherná.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.1.2013 22:23
V poledne: Bedřichov - Hřebínek - Máří - Knajpa - Rozmezí - Kristiánov - Bedřichov. Ke Hřebínku a pak od Kristiánova to bylo mejdlíčko (0°C), výš bylo nádherné poježdění. Krásně vyřízlé stopy, jenom jak to projeli až ráno a už to tak nepřemrzlo, tak od Kristiánova dolů už byla stopa taková "rozhrkaná".
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.1.2013 14:07
Praha - Bedřichov a zpět, pojeďte s námi na běžky 24.2. - www.valsovky.estranky.cz // pozn. admina: zprávu tu nechám jen z důvodu, že věřím, že ho psal nějaký pravidelný dopisovatel a pro výstrahu, že podobné příspěvky, které neobsahují žádnou aktuální zprávu o sněhových podmínkách, si zaslouží být a budou mazány :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.1.2013 18:30
Omlouvám se za dezinformace.Místo Haly Izerské jsme dojeli na Polanu Izerskou,což je místo pod Stogem Izeskim. Stejně Poláci stopy udržují v lepším stavu než O.P.S.ka.Čím to asi bude?
Jakuszyce a okolí
Vloženo 28.1.2013 17:14
Od hraniční lávky do Orle už bez potůčků.Dobrá stopa až ke kamenné hospůdce.Za hospodou vlevo na Rovnia Ciecha.Super čerstvě prořízlá stopa.Na rozcestí pod Rovnia Ciecha vlevo na Gorzystov.Na konci stop,které prudce padají k chatě jsme se rozhodli jít po žluté,kde prošlo jen pár pěšáků,ale stálo to za to.Ten klid vynahradil i neupravené stopy.Dojeli jsme na Halu Izerskou a sjeli dolů na Gorzystov,kde jsou příjemní majitelé a skvělé jídlo.Po upravené stopě jsme dorazili k lávce a na Mořinu.Velmi příjemné běžkování.Super. Skol.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 27.1.2013 15:04
V Bedřichově napadlo od sobotního odpoledne cca 2cm sněhu. Magistrála na všech hlavních trasách čerstvě projetá, takže svezení je skvělé. Doufejme, že během oteplení v příštím týdnu moc sněhu neodtaje, ale podle všeho by to snad mělo být i nadále v pohodě, sněhu je tu dost a podklad je zmrzlý.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.1.2013 23:14
Tradiční příjezd vlakem v 8.2O a teploměr v centru Biegu Piastov ukazuje -17 st.ale stopy super a tak nám je brzy teplo.Jedeme na Vysoky Kamien a vše je super.Azuro na obloze,upravené okruhy až nad Sklarskou Porebu,.Bilou Dolinou zpět do Jakuszyc,toto Polské středisko je prostě ráj pro závodní i turistické běžky.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 26.1.2013 10:40
V pátek kolem poledne jsem si projel velký okruh z Bedřichova (Rozmezí, Hřebínek) a musím říct, že lyžování tady nemá vůbec chybu. Krásně tvrdé stopy a navíc skvěle připravené. Navíc na klasiku stačilo namazat obyčejný modrý a krásně to stoupalo. Všem cestu na víkend do Jizerek vřele doporučuji.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.1.2013 2:28
Později odpoledne (po sněžení) z Bedřichova přes odbočku na Rudolfov - Závory - Kuběnkovu chatu - Bílou kuchyni - Hřebínek do Bedřichova. Větší část trasy projetá rolbou dle webu OPS, akorát od Závor přes Kub. ch. na Bílou kuchyni to bylo projeté jenom od lidí, ale velice dobře a v původní stopě od rolby, takže na klasiku to bylo parádní!, na bruslení celkem velká vrstva čerstvého prašanu, takže asi nic moc.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.1.2013 14:02
Vládní - Rudolfov elektrárna U P R A V E N O !!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.1.2013 16:26
Od hraniční lávky proti proudu Jizery v Polsku ze začátku teče ve stopě potůček, ale i přesto se to dá na lyžích zvládnout. Za cca 150m už je cesta OK až do Orle. Potom jsme jeli po silnici směr Jakuszyce a odbočili na Harrachov, všude sněhu dost, paráda!
Jakuszyce a okolí
Vloženo 21.1.2013 7:34
Z Bedřichova směrem na Vládní, Závory, pak dolů na Kuběnkovu chatu a nahoru kolem Bílé Kuchyně na Olivetskou a přes Vládní opět do Bedřichova. Hlavně úsek od Závor na Bílou Kuchyni byl lyžařský zážitek. Moc často tato cesta nebývá najeta, ale když jo, tak je to bomba. Vřele všem doporučuji. Jinak všechny cesty jsou krásně upraveny, na modrý extra nebo na obyčejný modrý to jede úplně v pohodě.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 21.1.2013 8:47
Skol, rozcvička po obědě z Maxova ke kapličce (kolem 13:30 parking plný - fronta na vjezd chaos) dále pak na Jabloneckou chatu pak fajn sjezdem pod Prezidentskou chatu a na jedno na Prezidentku - tady v kupci bacha o víkendech na pražáky, pletou si to se sjezdovkou a sáňkujou tam a jezděj dolů strašným stylem. Na prezidentský moc moc lidí, obsluha absolutně nestíhačka - chybí jim tam venkovní bufet pro lyžaře něco jako je na Šámalce.
Z prezidentský pak zpátky na kapli a do Maxova. Stopy pěkně protažený v obou směrech - díky bohu že na pondělí napadl sníh :-) občas ty ledy na loukách pod královkou nic moc..
SKOL
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2013 23:03
Dnes jsem jel z Jizerky - Panský dúm - Jizerská silnice - Předěl - Smědava - Promenádní cesta - Jizerka. Všechny cesty projeté rolbou, sněhu dostatek. Jizerská silnice projetá pouze na jednu stopu.
Parkoviště na Jizerce bylo ráno plné z 60% a odpoledne z 95%. Parkoviště na Smědavě bylo odpoledne plné.
Lidí hodně, ale dalo se. . Nejvytíženější úsek byl promenádní cesta.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2013 22:00
Jel jsem klasikou ze Smědavy,pod Smrk na Předěl, poté zpátky a odbočil jsem po silnici na Jizerku, přes ten prudkej kopec na cestu, co vede nad Souší, zpět na Smědavu, Kneipa, Kristiánov, Béďov. 43 km, máze modrej VR40 (číslem si nejsem jistej :D) Lidí mraky, nejlepší poježdění je v okolí Předělu, akorát ke to jeto rolbou pouze na jednu stopu, navíc kraj je místama měkkej (boří se jedna hůlka, neprotahujou to tak často), zbytek pěkně tvrdej, ale od Kneipy je koncetrace lidí nadměrná, dolu na Stadion jsem jel po pětce a i tady je provoz čilí. Zkuste okrajový trasy, i ty jsou na klasiku pěkné, na skate přeci jen trochu úzké.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 19.1.2013 19:55
Pokořili jsme s babčou Smrk. Super počasí.Pěší výšlap Nebeským žebříkem.Škoda,že tam nevede stopa projetá aspoň skútrem,nebo rolbou z Tišiny. Zvláště musím vyslovit velký dík Jizerské OPS za perfektně upravené stopy a to až pod Smrk. A možná dále,tam jsem nebyl. Závěrem nádherné běžkování. Paráda. Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2013 22:27
Tratě v Jizerkách vypadají parádně. Většina cest je upravena velmi hezky, i stopy na klasiku jsou výborné kvality. i teď v pátek. Jen cesta kolem Josefodolské od Blatného rybníka byla projeta asi naposledy o víkendu. Sněhu je všude dost.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2013 20:38
Zítra se s babčou chystáme z Mořiny na Smrk,když to počasí dovolí. Podle předpovědi má být polojasno a vítr silně foukat nemá. Po absolvování zítřejší trasy Vám všem dám vědět,jak to dopadlo. Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2013 17:18
pěkné svezení Bedřichov - Hřebínek - Máří - Čihadla - Knajpa a zpět přes Olivetskou horu. Vcelku hodně dobrá jízda, jen v lesíku na Olivetskou malinko hlubší sníh. Na skate super, klasické stopy taky vypadaly ok. Celkově velká spokojenost
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.1.2013 1:28
Malý okruh (Bedřichov, Hřebínek, Kristiánov, Nová louka, Bedřichov) - stopa všude celkem pěkná (po obou stranách) a na bruslení taky dobrý (ale fučelo to dost).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.1.2013 20:54
Ze Šámalky na Rozmezí, Kneipa, přes Máří a Olivajdu zpátky na Šámalku. Na Rozmezí celkem fučelo, sem tam stopa zavátá a dost kosa. Od Čihadel už to bylo v poho. Stopy prakticky všude pěkné (krom zavátých míst).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.1.2013 11:37
Večer v sedm jsem projel : Václavikova studánka, Promenádní, Vlašský hřeben, Kůrovec, Bunkr, Smědava (obě cesty nahoru), Knajpa, Kristiánov .. všechny cesty jsou OK. Místy nahrnutý sníh, někde užší na bruslení ale jde to. Pěkně jsem se projel.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2013 19:34
Dnes jsme s babčou vyrazili z Mořiny k Bunkru,Vlašský hřeben,Jezdecká cesta na Smědavu.Od pondělní úpravy stopa slušná.Od Smědavy na Most,Předěl,Smrková cesta na Kiosek.Stopy prošláplé/1/ jen od před námi jedoucími běžkaři. Z kiosku Promenádní na Mořinu dvě stopy ve slušném stavu.Celkem hezký výlet.Snad to do zítra nezapadá. A na závěr božský klid a se tam běžkař. Super. Skol.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2013 7:19
Zdravím,
razil sem z Maxova ke kapličce - stopa jen po jedné straně a zapadaná jemným popraškem (8:30 ráno) při cestě zpět už to bylo OK.
Od kapličky směrem na Jabloneckou chatu, pak sjezd k Buku, Nová Louka, Pod Kristiánovem, kolem Lexovy památky k Jozefáči - stopa v pohodě jen do kopce mi chyběla fyzička :D
Z jozefáče na kapličku po silnici děs a hrůza (jako vždy) mají to extrémně vyfrézované takže jeden led - lepší vzít prkna na rameno. Na kapličce jeden grog od cesty (mají od 10-17 hod denně) a pak zpátky na Maxov.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.1.2013 9:00
jak vypadají stopy ? Dle OPS jsou po včerejším celodenním sněžení v dobrém stavu
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.1.2013 1:37
Byla jsem v pondělí odpoledne ke konci chumelenice a skutečně stopy vypsané jako upravené na webu Jizerské OPS byly ve velmi slušném stavu. (Ostatní byly dost zachumelené.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2013 20:53
Je upravená stopa z Mořiny směry na Smědavu po dnešní chumelenici? Díky . Garry
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.1.2013 10:38
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak to vypadá na Maxově? Zdali se dá dostat na magistrálu od Toníčka?

Předem dík.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.1.2013 22:22
Neděle byla nádherná, trasa Jizerka-Orle Jakuzyce-Cicha rovnia-chatka Gorzystów-Orle-Jizerka. Stopy u Jizerky pěkné, přechod na polskou stranu tradičně mizerný, hlavně stoupání na Orle s potůčky a loužemi, kus jsme šli pěšky(dobré je mít sebou škrabku-když namočíte skluznice, namrzne na nich sníh a už se ani nesklouznete). Stopy od Orle k Jakuzicím pěkně upravené, od Cichá rovnia po směr Hala Jizerska(13) už jen asi 1km standardně upravené tratě, pak od poslední odbočky na Orle už jen stopy na klasiku, prostředek zapadán do 10cm čerstvého sněhu. V chatce Gorzystóv skvělé jídlo v rodinném prostředí jako vždy -doporučuji. Návrat po Jizerské louce-opět jen stopy na klasiku až k rozcestí pod Orle.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 13.1.2013 13:13
Nádherný výlet. Od Hvězdy velký okruh kolem vleků Paseky,dál jenom na klasiku Pod hromovkou, U vyhlídky, zpět Hvězda, Všude málo lidí. Pak Štěpánka a malý okruh kolem Kapradníku.- krásně upraveno. Nového sněhu asi 20 cm.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 12.1.2013 20:46
V Bedřichově dnes celý den průběžně sněží. Hlavní trasy magistrály, kde se jede JIzerská 50, jsou hezky upraveny a většinou se tam ve stopách tvoří sklíčka. Pro bruslaře tyto trasy nejsou, všude jsou připraveny 3 stopy. Boční cesty magistrály jsou většinou také upraveny, ale ne tak čerstvě a proto je na nich nějaká vrstava čerstvého sněhu, obyvkle 5cm.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.1.2013 19:24
Na trase Orle - rozc. Cicha Rownia - Samolot - Orle parádně upravené tratě pro oba styly, tentokrát mnohem lépe než v české části, asi rolby vyjely později k ránu. Neužije si to tolik ten, kdo chce najet desítky kilometrů a nejet žádným místem dvakrát - projetá je tak polovina všech tras v západní části. Na rozcestí Cicha Rownia už bylo vytyčená trať pro psí závody a zákaz vstupu na trať odtud vedoucí do Jakuszyc a asi vše další na východ. Přímo na stadionu jsem nebyl, ale kamarádi říkali, že psi se tam nijak nepletou, závodí směrem na Porebu, a že s parkováním také nebyl žádný problém.

Za nic nestojí spojka z Orle k hranicím s ČR směrem Jizerka. Lyže jsem sice narozdíl od některých dalších lyžařů nesundal, ale na trati jsou různé zamrzlé louže (některé ne úplně zamrzlé), křížení s potůčky a vytátá místa. Skoro se divím, že tam mohla projet rolba, protože v těch lepších místech je stopa vyřezaná strojově.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 12.1.2013 19:02
Od noční úpravy napadlo aspoň 5 cm sněhu a drobně sněžilo v podstatě po celý den, alespoň v oblasti Jizerka - Smědava - Předěl. Stav stop na "vedlejších trasách", co se po nich nejede J50 a tedy předpokládám, že před nedělí nebudou upraveny (update dle zprávy na OPS: větší část z nich upravena bude), je i přes nový sníh poměrně slušný a i v neděli v nich půjde celkem dobře lyžovat, protože lyžařů tam dnes moc nebylo - myslím tím trasy na Předěl a dál, Jizerskou silnici, odbočku na Orle (mimo stopu dost rozdupaná od pěších) a cestu k Václavíkově studánce od Knížecí. Všude v těchto místech je stopa na klasiku teď jen na jedné straně, bruslit se taky dá. Za moc nestojí trasa z Jizerky k Václavíkově studánce podél silnice, kde je jen stopa na klasiku (podklad je tvrdý, takže asi od skútru) a musí se tam překračovat několik potoků.

Z trasy Jizerské 50 jsem projel jen kousek, okolo 20.km na hřebeni před sjezdem k bunkru se mi v pravé stopě občas bořila hůlka až do škarpy a v jednom místě padá do škarpy i stopa, osamocený lyžař to v pohodě vidí, ale nevím jak zítra v davu. Jinak to moc nejede, u sjezdu k bunkru jsem si ani moc nevšiml, že je to z kopce :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 11.1.2013 15:30
Včera, tj ve čtvrtek 10.1. inzerovala Jizerská o.p.s na svých stránkách rozsáhlou úpravu. Za sebe o tom silně pochybuji. Od 9.00 Smědava - Kneipa - Mariánskohorské boudy - Protržená přehrada - Kasárenská - Smědava. Na víc jsem s bruslema neměl morál. Na Kneipu a Boudy panenský sníh, skromným odhad 20cm, od bud k přehradě nerovný, úzkýpruh uprostřed po nějaké dávné jízdě scooteru mantinely vysoké místy až 30 čísel.
Ráno po příjezdu na Smědavu jsem prohodil pár slov s lidmi jedoucímí od Jizerky, ani oni o stopu nezavadili (ani náznak stopy, panenský sníh).

Práce jizerské ops si vážím a na úpravy pravidelně přispívám. Nijak mi nevadí, když uprostřed týdne neupravují. Vzhledem k tomu, že dle srážkoměrů Jizerky od 22:00 (10.1.) do 4.00 (11.1.) až na krátkou výjimku nesněžilo, považuji však do hodnověrného vysvětlení údajnou včerejší úpravu za hoodně nevěrohodnou.

Suma sumárum, kdybyste se náhodou dnes chystali do Jizerek, vemte si klasičky, a pokud jste zhýčkaní strojovanou stopou, nechte si o víkendu zajít chuť. Mraky lidí a 1 rozšmrdlaná stopa uprostřed nestojí za to.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2013 22:20
V Jakuszycích se skutečně od čtvrtka do neděle má konat Husqvarna Tour a prý tam má závodit přes 1000 psů :-( Tomáš odhadl trasu dobře (díky!), na psím webu je nějaká mapka zde http://www.borderrush.com/pl/genesis/trasa_h.php Kdo v tom termínu do Jakuszyc pojedete, prosím napište, jak to tam vypadá (třeba i s kapacitou parkování), lyžařům plánujícím výlet hlavně na neděli to hodně pomůže. Díky.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 9.1.2013 19:58
Dnes dopoledne plus tři stupně, vysoká vlhkost, sníh mokrý, pomalý, místy špinavý. Na trase J50 doplněny nové kilometrovníky i s profilem trati, bohužel profil je dost nepřesný, např. z odbočky nad Hřebínkem na Hřebínek je to dle profilu dokopce.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.1.2013 17:43
Ahoj,
loni to bylo dolů podél trati směrem na Porebu, pak na lom a ještě Dolním Duktem. Směrem na Orle a nahoře na Samolotě se dalo normálně lyžovat, zdar!
Jakuszyce a okolí
Vloženo 8.1.2013 21:48
Rád bych se chtěl zeptat, jestli někdo neví, jak o víkendu bude probíhat závod se psím spřežením? Jaká bude trasa? Díky
Jakuszyce a okolí
Vloženo 8.1.2013 10:56
ráno kolem 6:00 výjezd z Bedřichova - byla celkem mlha, která namrzala, takže stopa tvrdá a rychlá. Hřebínek, Máří (tam je už souvislá urolbovaná vrstva, jenom na pár metrech chybí stopa na klasiku) - kolem 7:00 začalo sněžit. Knajpa, Kasárenská a přes Rozmezí zpět - to už bylo tak 5 cm čerstvého sněhu, takže stopa výrazně zpomalila. při návratu od Nové louky jsem už potkával skútry s organizátory jiz50 - takže stopa na bruslení byla pak už celkem rozježděná.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.1.2013 20:19
Stav tratí odpoledne trať JIZ50:

1/U Buku-rozcestí u Nové louky navoženo urolbováno

2/Nová louka rozcestí navoženy haldy sněhu, kousek za závorou-rozcestí

3/Nová louka, přechod z louky na šotolinu navoženy haldy sněhu

4/Nad Blateňákem trošku voda po asfaltu odplavila sníh asi 2*05m - udělán rygol aby voda netekla po asfaltu.

5/ dále nahoře už v pohodě asi tak 5cm prašanu po široké rolbě stopy, super
Na Kůrovci jsme to otáčeli a jeli zpět na Knajpu

Od Čihadel ještě rolba nejela.

6/Místa kolem Krásné maří jak je nahazoval Láďa Mizera před deštěm v pohodě.

7/Pod Ptačími kupami v 15:35 jsme potkali malou rolbu.Tento úsek rolbovala až na Točnu,aby to promrzlo.

8/ Bílá kuchyň - Olivetská
hned od Bílé kuchyně je to od spodu mokré, zde jela malá rolba
Sjezd z Olivetské v pohodě nikde mokro jako by nepršelo.

9/ Za přehradou - rozcestí Vládní
projeto malou rolbou, na té rovince před rozcestím Láďa Mizera nahazoval, v pohodě

Jestli napadně 10-15cm tak špica

Skol Jarek
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.1.2013 18:41
trasa Bedřichov-Knajpa-Hřebínek-Bedřichov, bezproblému od Nové louky výše. Na Nové louce navezené hromady sněhu na úpravu JIZ50.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2013 20:07
Dnes malinký výlet Bedřichov-Hřebínek-Olivetská hora a zpátky. Sníh na překvapení celkem solidní, mám "zuby" na odrazové ploše, trochu kluzného vosku na zbytek a jelo to pěkně, ale to počasí - promokli jsme na kost, i když odpoledne začalo sněžit. Na Olivetské od Bílé Kuchyně vytátá místa někde téměř přes celou šířku vozovky. Na vrcholu jsme si trochu zaházeli lopatami :) Překvapivě hodně běžkařů, ale k práci se nalákat nenechali-asi spěchali za něčím důležitým ;)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2013 17:59
dnes nástup z Nové louky - kolem 14:00 - silně mžilo, fakt humus, ale už při stoupání ke Kristiánovu to začalo padat smíšeně a nahoře na Rozmezí valilo. Stopa na klasiku pomalá, na bruslení se to dost bořilo. Pak při návratu přes Máří a Hřebínek to už zase padalo hodně mokré - ale hlavně že už sníh neodtával. Na tu bídu to byl parádní výlet. Pokud bude alespoň takhle nebo lehce přituhne, Jiz50 bude.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2013 17:27
Dnes jsem se projel z Polubného. Nástup samozřejmě velká bída, ale hned za závorou na začátku upravovaných stop to začne být naprosto v pohodě. Jediný problém byly potoky po cestě z Jezdecké k Bunkru, kde bylo třeba zouvat, zde jsem si chvíli zaházel sníh s nadšenci připravujícími trať na jiz50, takže zítra už to bude určitě kompletně bez zouvání. Nejhorší je jednoznačně úsek po louce od Parkoviště na Jizerce k Panskému domu. Dál směr Pešákova je třeba bojovat mezi smrčky vedle cesty, od Pešákovny vede zase stopa, která byla naprosto v pohodě. Kolem Smědavy i na Promenádní vše v naprostém pořádku. Je to zamozřejmě hodně měkké a namazat na to v dešti a kolem nuly asi umějí jen polobozi :)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.1.2013 15:00
Dneska jsem byl na Olivetské a vše vcelku v pohodě. Nikde není potřeba lyže zouvat, na některých místech je třeba dbát zvýšené opatrnosti (sjezd z Olivetské na Bílou Kuchyni, úsek mezi Bukem a rozcestím u Nové Louky, oblast kolem Krásné Máří). Všude jsou čerstvě najeté stopy z sobotního večera a dnešního rána. Takže si troufám tvrdit, že uspořádání Jiz50 nic nebrání. Dokonce i dobrovolníci již nahazují sníh :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.1.2013 18:44
Dnes z Jizerky přes hraniční přechod pod Bukovcem na Orle, Jelení Louku, pak dle jejich číslování rozcestí 22, 28, 27 a až dozadu na 25, pak přes Jakuszyce zpět na Jelení Louku, Orle a Jizerka. V Polsku upravené, sníh měkčí, ale skatovalo se překvapivě dobře. Stoupání od hranic na Orle bylo místy brození potokem a z rozcestí 21 do Jakuszyc zas spíš bruslení po ledu. Nebýt vydatnýho deště, tak moc pěknej výlet.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 5.1.2013 18:39
Malý okruh z Bedřichova - probelmatická místa - nad Kristiánovem pár metrů asfalt, dále trocha asflatu na točce nad Hřebínkem. Jinak kromě již zmíněné kaluže u Nové Louky (dá se objet zleva) překvapivě kvalitní lyžování. Ty potoky se někam asi vypařily.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.1.2013 17:13
Dnes dle rady ops jizerské start na Jizerce - a je ok. Žádné překonávání jezírek a pod. Promenádní byla upravená a na to děsné počasí bezva jela.
Po kasárenské na Knajpu to bylo pořád super - kdyby do toho nepršelo a nefoukal vítr. Kdo si chce ale před j50 máknout, tak má možnost. Sníh je pomalý, ale dá se skatovat nebo mazat klistr - jel jsem klasiku a dalo se bezva sklouznout. Má přituhovat, ale zítra bude ještě pršet - doporučuju tedy aspoň náhradní rukavice.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 5.1.2013 17:03
V Bedřichově se dá kupodivu stále ještě lyžovat. Po nočním dešti, kdy napršelo přes 40mm srážek, se stav tratí logicky zhoršil. Po překonání pár jezírek u stadionu je další problematické místo sjezd od Buku k Nové Louce, kde byl ráno přes cestu potok, ale při cestě zpět už byl zahozen sněhem. Dále pak směrem na Rozmezí už je vše v pohodě, snad s vyjímkou jednoho jezírka u Nové Louky. Samotný stadion v Bedřichově je nyní pro veřejnost nepřístupný, asi z důvodů příprav na Jiz50.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.1.2013 23:01
Sněhu po včerejším dešti hodně ubylo a naopak proti včerejšku přibylo jehličí. Na některých částech trasy J50 leží už jen 5-10 cm (Krásná máří, louka na Jizerce). Ráno byla stopa ještě zmrzlá a rychlá, později už měkla, ale pořád to jelo pěkně (skate).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.1.2013 17:43
Stav tratí na magistrále je stále v pohodě. Dnes odpoledne jsem se projel z Bedřichova na Hřebínek a zpět, zabočil jsem i do různých odboček a všude bez problémů. Nepotkal jsem jediný šutr, takže s uspořádání Jizerské 50 to vidím i přes začínající déšť ještě docela nadějně. Pro bruslaře je úprava dobrá, dokonce i pro klasiky jsou na většině cest docela dobré stopy, takže na projíždku jsou podmínky zcela dostačující. Problematické budou nyní o víkendu asi úseky kolem Máří a nad Hřebínkem.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.1.2013 15:07
Z Béd'ova na Smědavu a zpět - klása. Nic moc, hodně špinavé (jehličí, listí, větvičky), kousek od Bílých buků vytáté na asfalt a dál na Máři průjezdné jen díky obětavému nadšenci s lopatou. Sníh většinou měkký, někde zmrzlý a to pak jede (mimo stopu).Od Smědavy ke Kůrovci stejně jako z Rozmezí dolů dost špinavé, od Buku po pětce ještě víc. Je to na horší lyže. Snad brzo něco připadne, jinak je to smutný pohled jak to taje.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.1.2013 13:44
Trasa:Bedřichov-NL-Kritstiánov-Rozmezí-Na Knajpě-Smědava a zpět.I když za deště bylo sněhu dost.Na bruslení super,na klasiku stopa uježděná,mělká,místy žádná,ale jinak ok.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.1.2013 13:03
Na rozbeh cca 20 km. Trasa:Bedrichov-U Buku-Vladni-Pod Olivetskou horou-(Odbocka na zavory a spatky)-Bila kuchyne-Hrebinek-Kristianov-Nova Louka a spatky do Bedrichova. Smer na Oldrichov v Hajich z Bile kuchyne ani od Zavor neupraveny.Vytate mista na trase Vladni-Olivetska hora. Standardne hodne lidi(i s detma) na tahu Berdichov-Hrebinek. Povrch rychly (i kluzky), uzili jsme si to. Jako podkladova vrstva super, ale chtelo by to cerstvy snih. Celkove spokojenost.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.1.2013 9:19
Rád bych vyslovil slova uznání a díků panu Mizerovi, který na Máří celý den nahazoval sníh. Již tradičně vítr sníh odnesl a teplo dokonalo zbytek zkázy. JIZ50 se pro mnohé stal byznys, přesto se najdou dobrovolníci, kteří zdarma otročí. Klobouk dolů a díky!

Na Olivetské pozor na vytátá místa v pravé stopě z Bílé Kuchyně na Olivetku-s čelovkou nevidno!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.1.2013 21:39
Dnes během dne byly tratě stále kvalitně upravené. Stav byl podobný jako 31.12., jen teplota byla nižší, takže tratě byly mnohem více zmrzlé. Teď večer však začlo v Jizerkách sněžit, na Rozmezí napadly již minimálně 3 centimetry sněhu, takže uvidíme, jak to bude vypadat ráno. Ještě jedno upozornění - na Darrské cestě je potřeba překonat docela široký potok tekoucí přes cestu, nejlépe skokem o tyči :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.1.2013 18:28
Na to jaká byla obleva nádhera.
Docela zledovatělé, pád docela bolel, ale stále nádhera. U Máří trochu roztáté, ale nemusí se sundávat.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.1.2013 13:43
Zdravím všechny do nového roku 2013
a zároveň se připojuji k díkům panu Mizerovi (já ho neznám, ale níže to zmiňujete) páč tohle se v dnešní době opravdu moc nevidí. Já osobně mu při průjezdu děkoval za to co pro nás udělal. Přede mnou jeli dva chlapíci, s kterýma jsem se sjel před čihadly, ty s pánem také pohovořili. Fakt moc díky a doufejme že na J50 něco připadne.
skol
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.12.2012 14:07
Stav tratí na magistrále je stále v pohodě, šutry nepotkáte skoro nikde. Většina tratí je krásně zmrzlá od úprav kolem 28.12. a i stopy jsou tam stále kvalitní jak pro bruslaře, tak klasiky. Jedinou vyjímkou je tzn. malý okruh z Bedřichova, kde se jel 30.12. večer Night Light Marathon a na celém tomto úseku je taková ta drobenka (hrubozrnný sníh). Pro bruslaře je to v pohodě, pro klasiky tam však není pořádně vyřízlá stopa.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.12.2012 18:39
Z Knajpy na Mariánskohorské Boudy a dál na Mariánskou Horu - luxusně upraveno a téměř nikdo tam nejezdí = tip pro všechny, co neradi lyžují v davu. Jen na posledních stovkách metrů u Mariánské Hory už je na trati nějaké svinstvo ze stromů. Pozor ale, kdyby někdo chtěl pokračovat z Mariánskohorských Boud přes Protrženou přehradu na Kasárenskou - tento úsek není upraven, resp. naposledy byl upraven asi někdy před oblevou. Jinak zejména z Bedřichova na Novou Louku proudí davy lyžařů, v nejexponovanějších místech už to má i vliv na kvalitu tratí, i když na většině míst zůstávají krásně upravené.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.12.2012 22:15
Dnes jsem dal trasu z Bedřichova přes Rozmezí, Smědavu, Hřebínek zpět do Bedřichova (http://www.xcountry.cz?t=hrHaK). Kvalita stop se po noční kompletní úpravě a přimrznutí neskutečně zlepšila, Jizerky jsou teď lyžařský ráj. Stopy na klasiku jsou tak krásně vyzmrzlé a tvrdé, že se dá očekávat, že jejich stav se několik dní nezměni. Povrch je teď velmi rychlý, ale také dost nebezpečný pro nezkušené lyžaře, dbejte proto zvýšené opatrnosti.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.12.2012 21:59
Ahoj, tratě v Jakusczycích parádní, trochu to zmrzlo a jede to skvěle na bruslení i na klasiku (stopy vymrzle). Okruh přes kapličku na Orle vyborny na bruslení i klasiku. Tratě nad stadionem na Samolot projety. Jen pres den mraky lidi, po 16 hod s čelovkou ani noha a klid:)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 28.12.2012 21:08
krásně slunečno, stopy u Jakuszyc a Orle výborně sjízdné, na Mýtiny strojově neupravené, jedna zmrzlá stopa, naštěstí tam nejsou prudké a dlouhé sjezdy, Orle - Mýtiny doporučuji jet spíš tou cestou blíž ke hranici
Jakuszyce a okolí
Vloženo 28.12.2012 17:57
Super lyžovačka, jeli jsme klasiku, ve stopě trošku sněhu, čili nastoupání OK, mimo stopu na"manchestru" rychlé.
Exponovaná místa co jsem zmiňoval ve středu, urolbované (úsek od zatáčky skály Nad Ptačími Kupami až po Kr.Máří)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.12.2012 17:29
Ráno bylo upraveno velké množství tratí - vše z toho, co jsme jeli (viz http://www.xcountry.cz?t=kEnjE) a mnohem více. Parádní lyžování.

Místa, která nejsou úplně dokonalá: na bruslení nedoporučuji západnější cestu ze Smědavy na Předěl, pás pro bruslení není rovný. Na vrcholu stoupání z Předělu na Paličník místy čouhá hlína a kameny. Okolo Máří, kde je sněhu nejméně, chybí pár stovek metrů klasické stopy a místy leze asfalt, ale většinou jen na okraji tratě. Od Buku k Nové Louce ještě je občas nějaký kamínek schovaný ve stopě. Ale všemu se dá v pohodě vyhnout, kdyby nebylo těhle drobností, je to úplně dokonalé!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.12.2012 17:10
Dobré podmínky. Sněhu dost, všude upravené stopy, na exponovaných místech pár desítek metrů beze stop či s ledem (Máří, kanál), v nižších polohách ledovější sníh. Kvalita sněhu už je lepší: ochladilo se a trošku napadlo.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.12.2012 18:23
Ani další teplý den s občasným deštěm podmínky nezhoršil, z toho co jsme projeli potvrzuji špinavější klasickou stopu od Buku k rozcestí u Nové Louky, jinak je všude sněhu dostatek (k Máří jsme nejeli), díky dřívějším pravidelným úpravám zůstává na tratích sněhu dostatek a podklad zůstává kvalitní. Střídají se úseky s rychlým zmrzlým sněhem a pomalejší břečkou, ale to je asi jedno, protože přes noc se má ochladit a na ráno je nahlášena úprava většiny tratí, takže podmínky budou jiné a lepší.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 27.12.2012 6:54
Ve středu jsem projel okruh Jakuszyce-Orle.Na trati je zatim dostatak mokrého sněhu.Tratě upravené slušně, ale bylo tam dost lidí,hospoda v Orle se rozšířila o bufet v patře a myslím že podražili-gulášovka na naše asi 90 kč.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 26.12.2012 22:59
V okolí Jizerky jsou stopy spíše zmrzlé, od Knajpy směrem do Bedřichova spíše měkké. Všude to jede celkem dobře, i na klasiku se dá namazat (červený a stříbrný universál klistr). Problémových míst není moc - v okolí Máří vidíte místy asfalt, ale projet se zatím dá. V úseku od Buku k Nové Louce je v lese pár kamínků v klasické stopě.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.12.2012 21:58
Stopy na klasiku i pro skate OK. Po ránu umrzlo kolem Nové louky až do Kristiánova, směr Rozmezí měkké, od Jägrova pomníčku umzrlejší a pak ještě umrzlé kolem Knajpy a na Štolpiššké (do zatáčky v lese), Nad Černým potokem měkké až na Hřebínek.Při pokračujícím stavu počasí budou vytáta místa směr na Točnu v zatáčce za Krásnou Máří, pak u skal v zatáčce před sjezdem Pod Ptačíma kupy a Pod Ptačíma kupama také, leze asfalt.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.12.2012 22:09
Promenádní , Jezdecká cesta, Souš - všechno nádherně upravené, ztvrdlé, namrzlé ale na bruslení idál - ne nadarmo se říká Jizerkám český Kitzbuhl
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 24.12.2012 0:10
Nahoře na hřebenech dost foukalo hlavně na úseku kolem Krásné Máří
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.12.2012 21:50
V Bedřichově dnes do cca 13.hodiny sněžilo, pak začal padat ledový déšť, který při kontaktu se sněhem dělal ledovou krustu. Dnes byl rolbou čerstvě upraven malý okruh, ale i nahoře se dalo jezdit v pohodě. Zatím žádný nedostatek sněhu na magistrále nehrozí.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.12.2012 19:16
Z Jizerky ráno dvakrát okruh po Promenádní na Smědavu a zpátky. Výborně upravená rychlá trať, poránu málo lyžařů. Po obědě začal padat sníh .
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.12.2012 12:27
Z Jizerky jsem přejížděl zadem kolem Bukovce na Orle. Na české straně upravená cesta se stopou, na polské straně jen pevně ujetá cesta se stopou vyjetou lyžaři. Od Orle chaty k Jakuszycím už stopa upravená. Potom kousek jízda na IIglu Izerskou opět bez stopy jen utažená cesta s množstvím nerovností. Celkem hezká příroda, ale je to spíš na terénní lyže.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 22.12.2012 21:29
Dnes se synem ze Souše (Montania) po Soušské silnici na Kůrovce, kde jsme potkali jinou rodinu jedoucí ze Smědavy, kde dojeli jen k zavřené hospodě. Tak jsme to ohnuli Na Knajpu, dali si tam rychlé jídlo a čaj a vyrazili úprkem zpět k autu, kde jsme byli zase skoro za tmy... Teplota -3 až -2, stopa slušná, spíše měkčí. Slabě sněžilo, s pečlivými odrazy V55 dvě vrstvy docela držel.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.12.2012 19:08
okolo Štěpánky krásně řízlé stopy, skoro nikdo v nich, příjemné ticho a samota.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 22.12.2012 8:29
V pátek odpoledne jsem byl na magistrále, objel jsem velký okruh přes Kristiánov, Čihadla a Hřebínek. Kvalita trati na klasiku je parádní, kvalitně řízlé stopy. Šutry vidět skoro nikde nejsou, jen na pár místech před Novou Loukou. Sníh je přemrzlý, krásně rychlý.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 20.12.2012 23:52
Super podmínky, slunečno, stopa řízlá velký okruh po Knajpu
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.12.2012 22:55
Dnes odpoledne se synem Bedřichov stadion - Nová Louka - Kristiánov - Hřebínek - Nová Louka - stadion (dojezd 16:25 bez čelovek - tedy dost na těsno...) Jinak mlha, teplota těsně pod nulou, občas sněžilo, na lyžích V55 trošku podkluzoval. Stopa opotřebovaná, ale v pohodě použitelná.

Poslušně hlásím, že samolepky na podporu úpravy magistrály byly zakoupeny :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.12.2012 22:16
Bedřichov-Sedlo Holubníku-Olivetská-Kanál-Č.Chalupa-Liďáky mezi 15 a 17h. Chvílemi pršelo, chvílemi padalo něco tužšího. Každopádně to začalo zmrzat. Ráno to bude rychlé. Jen se obávám, že na klasiku to možná bude na klistr. Dalo se na lyžích dojet až k vodárně nad Liďáky. Vyjma kanálu jsou cesty kolem Černé Nisy vypluhované líp jak cesty v Liberci... :-(
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 15.12.2012 12:46
Dnes ráno jsem si dal klasicky okruh Bedřichov - Čihadla - Hřebínek - Bedřichov. Stopa by dost sklíčkovatá po ranním lehkém dešti, nakonec jsme si poradily s V60 od Swixu, nebylo to ideální, ale šlo to. Od Kristiánova na Čihadla to nebylo protažené, protože tam rolba pojede až při návratu z Jizerky, ale odpoledne už to uričtě bude projeté i tam. Pro fajnšmekry doporučuji 5km závodní okruh, ten je upravený a najetý úplně exkluzivně.

Od 11:30 v Bedřichově už opět sněží, takže na déšť můžete zapomenout !!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.12.2012 19:40
Nevíte někdo jestli náš FRENK uklidil parkoviště na Smědavě?Zdůůůř
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.12.2012 18:16
Klasikou Bedřichov - Kristiánov - Smědava - Žďárek - Hřebínek - Olivetská hora - Bedřichov.
Všechny cesty uhrnuté rolbou, ale čerstvě upravený byl dnes jen okruh Bedřichov-N.Louka-Kristiánov-Točna-Hřebínek. Zbytek měl cca 5 cm nového sněhu, ve kterém byly lidma vyjeté stopy na klasiku a uprostřed trochu měkčí povrch na bruslení. Zejména přes Olivetskou horu to na bruslení nebylo vhodné.
Sníh byl nádherný - drželo to "na modrej". Je ho celkem dost - jen měkký prašan byl mimo cesty po kolena a pod tím určitě nějaký podklad. Takže víkendová obleva ho určitě všechen nesežere.
Parkoviště v Bedřichově ráno zaplněno z 30%, odpoledne z 80%. Silnice z Jablonce téměř beze sněhu.
Hospoda na Smědavě byla otevřená (dnes od 11h). Parkoviště na Smědavě je odhrnuté jen dolní (pod chatou).
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 14.12.2012 8:32
Maliník - Černa Nisa - silnice je vypluhovaná, pouze šlupička sněhu (chybí jen po štěrkovat, či po solit :( )....tzn. nedá se bruslit !!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.12.2012 17:43
Ráno v 10 hod. parkoviště v Bedřichově zaplněno tak z 1/3.
Skate ke Knajpě a přes Hřebínek z5. Od Kristiánova nahoru to bylo krapet měkčí, ale dalo se.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.12.2012 16:58
Dnes jsem vyjížděl skate ve 12.00 od Kakrdy po Promenádní. Projeto pouze až na Smědavu a zpět soušská silnice na Hraníční a po Knížecí k bunkru a zpě. Na urolbovaném volná vrsta nového sněhu cca 5 cm. Šlo to. Hraniční, jizerská silnice k Pešákovně a na Předel neurolbováno. Nahoře -5 C. Kameny žádné. Málo lidí tak to šlo.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.12.2012 11:06
Po celonočním sněžení jsem trefil okamžik, kdy rolba vyrazila z Bedřichova. Bylo to měkké, blbě se mi bruslilo. Až rolba dojede zpět, bude to asi lepší.

Ale sněhu je tam hodně. Už se není třeba bát o lyže, z tohohle už šutry nevylezou.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.12.2012 9:30
Jel jsem Maliník-Rozmezí-Smědava-Kořenov: Maliník-Vládní po kanále na klasiku paráda, po sněžení zmizí i těch pár šutříků. Silnice k Černé Nise je vyhrnutá, stejně jako cesty kolem přehrady. Kopec na Vládní je upravený rolbou.
Rolbou je upravený i úsek po Jizerské silnici na Jizerku. Dá se jen podle Jizery. Horní 1/4 parádní, zbytek stopy po traktoru,ale s kopce se v tom dalo jet. Na lyžích jsem dojel až k prvním domům v Kořenově. V 16:30, když jsem sedal do busu kladlo jak o rekord, takže to bude ještě lepší! Skoll
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.12.2012 20:48
projel jsem trat po 15te hod bed-n.l.-kri-b.buky-hrebinek-n.l.- bed a super! pred 17 zacalo opet snezit...co dodat?:-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.12.2012 20:10
Úprava tratí na magistrále je ve skvělém stavu. Upraveny jsou po víkendu skoro všechny cesty. Na hlavních cestách jde stejně dobře bruslit i jet klasicky, na těch méně používaných a logicky i méně často projetých se to při bruslení lehce boří, ale dá se to v pohodě i tam.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 9.12.2012 22:26
Na stadionu sem tam kámen, dá se jim při troše šikovnosti vyhnout, ale máte-li na výběr, vezměte si starší lyže. Upravené tratě a kolečko přes Orle. První most z Orle směrem na JIzerku (ne ten hraniční) byl právě dneska dostaven, takže zatím bez sněhu, ale přejít jsme ho směli.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 9.12.2012 21:15
S těma novýma lyžema bych byl hodně opatrný ;-) Místy je sníh vyfoukaný a lezou kameny a je potřeba dávat hodně pozor. Jinak ale hezké svezení a když tak 10-15 cm připadá, bude to super. "Řiď lyž!"
Jakuszyce a okolí
Vloženo 8.12.2012 20:10
Magistrála dnes poskytovala výborné podmínky; bez problému, místy se akorát objevuje pár kamínků, ale s trochou obezřetnosti se to dá zvládnout. Jediná potíž byla na tobogánu, opravdu nedoporučuji volit tuto trasu, pokud si nechcete zničit skluznici. Radši sundejte běžky a jděte ten kousek po svých, protože trať před a za je opravdu krásně vyjetá a bez větších problémů se dá i bruslit.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 8.12.2012 19:55
Do Bedřichova jsem dorazil až dnes za tmy, ale podmínky jsou fakt exkluzivní. Dal jsem si 15km klasikou přes Vládní a Olivetskou. Sněhu je tu fakt hodně. Kvalita vyřízlé stopy na klasiku byla 100%, jako ve světovém poháru. Celá trasa absolutně v pořádku, jediný problém byl na 10 metrech mezi rozcestím U Buku a U Nové Louky, kde bylo pár šutříků. Všem návštěvu Jizerek doporučuji.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.12.2012 21:05
Ahoj, nevíte někdo, jak je v Bedřichově značenej ten 5 km okruh od staďáku? Nedá se na něm někde odbočit a sjet zněj? Dík.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.12.2012 15:36
Byl jsem tu od 11 do 13:30. Super upraveno směr na Cíha pod Rovniema až na Orle a zpět přes Samolot na stadion. Možno vzít nové lyže. Tento okruh asi 12 km. Počasí super -5 . Ale fyzička v háji. Ale stálo to za to. Omlouvám se za názvy.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 7.12.2012 10:44
Jak to vidí na víkend,bude to připravené na skate? např. na Jizerce?nevíte?
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2012 22:43
je to Hančovina, ale modrý dobrý, jezdíme už od pátku. Pá+So velký okruh. Neděle - z kapličky na jabloneckou , prezidentskou - pod Královnou lesem a mokřinou na U buku /zde pohádka) - nová louka - josefodolská přehrada - hráze vyfoukané - k jablonecké chatě - kamínky - tesanka -kaplička - super s dětmi.
út + stř + čt velký okruh - čím dál tím obtížnější terén - hlavně díky lesákům rozdrbali to dokonale.
pozn. Cloudy je asi jeden z lesáků, kteří jsou v prosinci překvapení, že padá sníh, úpravu by měli fakt nechat na OPS, jejich stopy jsou dost na široko hahaha.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2012 22:12
upravovat budou ráno....viz http://www.jizerskaops.cz/
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2012 22:06
Ahoj, nevíte někdo, jestli je upravená trať rolbou z Maliníku směrem na Novoul Louku?
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2012 17:51
Ahoj,
přesně na týhle trase jsem dneska byl:-) Pokud se chystáš přejít Grónsko na lyžích jako Messner, tak to je dobrej trénink:-). Né, kecám, zase tak zlý to není. Zhruba 10-20cm novýho sněhu, a v něm stopa od cca 5-10 lidí. Strojově neupraveno. Stopa dosti chatrná, při razantnějším odrazu se místy propadá hloub. Z Jizerky po Promenádě na Smědavu, a pak nahoru na Knajpu. Zpět tou samou trasou, po Kasárenský nejel nikdo.(kolem poledne)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2012 16:59
Ahoj, byl jste nekdo dneska na trase Knajpa - Jizerka? Jak to tam vypada? Diiik..:-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2012 14:12
Nahoře na Maxově je bílo, ale přes mokřiny se ani nedá pořádně jet na lyžích natož rolbou na projetí od kapičky do Jablonce si ještě chvilku počkáme.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2012 13:03
Skol,
nevíte náhosou někdo, jestli je na Viničné z Oldřichova v Hájích do Hejnic - Ferdinandova vyjetá stopa? - nebo alespoň něco ?
Přeju všem sobotní prosluněnou stopu
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2012 12:29
Zdravím všechny,
nevíte někdo jaký to je kolem kapličku u severáku směrem na maxov? Je mi jasný, že tyhle krajní části se dělaj až když je fakt zimní sezóna a ne tohle snezeni pro prazaky :D
Dik za info
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2012 11:58
Běžkaři by měli být ohleduplní k lesákům, páč magistrála funguje i za jejich přispění a ne remcat,že stopu rozbili..NEUVĚŘITELNÉ zejména pokud níže remcající finančně nepodpořil magistrálu ani korunou.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2012 10:38
Ahoj, včera to bylo celkem fajn na bruslení. Nejlepší je dát si krátkej okruh: Bedřichov - Nová louka - Hřebínek - Krisiánov - Nová louka... Dá se i na Knajpu,ale když jedete z Rozmezí na Kristiánov, je tam rozbitá cesta od lesáků.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2012 10:17
Panenská zima!! Od víkendu napadlo asi 10 čísel prašánku takže stopy špatné a lépe by se bruslilo. Sníh ale skvělý, na modrý vosk akorát, okolo mínus pěti stupňů. Nejlépe se jelo po panelce.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.12.2012 8:37
Souhlasim s CD38, vzhledem k prispevkum Cloudyho me to uz tez napadlo, ze CLOUDY patri k lesakum, nedivil bych se, kdyby ten traktor, ktery nam nici krasne stopy ridil on!!! ;-)
Btw: Cloudy je takove lesacke jmeno, ze?! ;-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2012 11:40
V úterý v Jakuszycích pěkně upravený na bruslení okolo stadionu, ale všude spousta šutrů, takže doporučuju vzít si kameňačky. Od tý doby připadlo, tak dneska zkusím jet znovu tam.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 6.12.2012 11:09
POZOR! Vetsina trati jizerske magistraly je od krasne upravenych trati rozbito od lesaku a velmi obtizne prujezdne, radost z lyzovani nulova - NEUVERITELNE!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.12.2012 8:21
Nazdar Pavlíno,
jako začátečník asi uvítáš rovinky. Z Bedřichova je to kopec , proto doporučuji ze sedla Maliníku po cestě zvané kanál. Případně dojet autem na Jizerku nebo Smědavu a kroužit tam. Případně se ozvi na Skype: von.maffersdorf
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.12.2012 7:21
ahoj, jsem začínající běžkař, a chtěla bych se zeptat, kde je nejlepší nastoupit na magistrálu. ideální by bylo vyrazit rovnou od parkoviště, ale bohužel to tam vůbec neznám.. děkuji za radu :-)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.12.2012 22:27
Od Jizerky přes Smědavu na Čihadla a zpět po Kasárenský, víkendová stopa od skútru zapadla cca 5cm nového sněhu, ale je projeto od lidí. Nikde ani kamínek, jen přes Vlašák ve sjezdu k Bunkru lezou občas šutry(skály) z cesty- bacha, nejsou moc vidět!!!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.12.2012 17:23
Dnes to byla paráda,sněhu dostatek lidí málo prostě ideální podmínky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 7.12.2012 11:22
ještě se vracím k názoru" pana Cloudy" ze 6.12.2012. Stopa byla bezvadná, kloubouk dolů a poděkování za úpravu, ale v neděli řidič auta LČR bezohledně zničil část lyžařských stop, přestože nemusel, mohl jet o kousek vedle. Tím také zbytečně odčerpává část sponzorských peněz od LČR. Škoda, že to pan Clouda neviděl osobně a píše názor zřejmě od zaměstnaneckého stolu LČR.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.12.2012 12:20
Klobouk dolů a poděkování za snahu a výsledky úprav ly stop rolbou i skutrem za daných podmínek. K Níže uvedenému názoru si myslím, že to není o remcání, ale o naprosté bezohlednosti řidiče, který autem ničil udělané stopy. Místa měl dost, aby jel mimo stopu, ale ta jej nezajímala, jinak by jel tak, aby ji nezničil. Určitě měl k vjezdu povolení LČR, ničil i stopy zhotovené za přispění jejich peněz.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.12.2012 10:03
Mezi Bedřichovem, Novou Loukou a Kristiánovem je mnoho míst, kde jsou vyorané šutry místy asfalt. Úsek Kristiánov-Čihadla- Knajpa-Máří-Hřebínek je parádní. Sjet na bedřichovský stadion se dá dobře přes závodní 5km okruh, šutrů je tam míň. Je to určitě na kameňačky, dobré lyže by toho bral jen blázen. Včera to krásně drželo na modrý extra.
Lidi, co přijížděli od Jierky říkali, že tam je šutrů míň, možná tím, že tam neorali rolbou.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.12.2012 18:20
Podmínky nad očekávání dobré až skvělé, zkrátka zima je tu! Jezdili jsme sem a tam z Nové Louky přes Hřebínek , Čihadla a Kristiánov, jeden klasiku druhý skate, sněhu všude plno, upraveno pěkně, kamínky lezou jen na třech čtyřech místech a není problém se jim vyhnout. Super a díky za pohotovou přípravu tratí!!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.12.2012 15:04
Dnes super počasí, ideální na klasiku, ale bruslit šlo taky v pohodě (jen to je trochu měkčí). Rolbou projeto (s jednou stopou pro klasiku): Bedřichov - Hřebínek - Čihadla - Kristiánov - Nová Louka - Bedřichov. Celkem 23 km. Zbytek skútrem se stopovačem. Neváhejte!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2012 20:25
V Jizerkách jsou už tratě upraveny opravdu rolbou, za tmy jsem si dojel na Rozmezí. Paráda !!! Jizerská magistrála má opět upraveny tratě jako první v ČR, skvělá práce. Dojel jsem z Bedřichova na Rozmezí a zpět. Celé kolo i přes Hřebínek je projeto malou rolbou, vždy je po straně jedna klasická stopa a zbytek je upraven na bruslení. Nahoře na Rozmezí napadlo cca 40cm, takže jedno projetí rolbouzajistilo skvělou stopu na klasiku, na skate se to však trochu boří, ale jet se dá krásně. Vypadá to, že na zítra to projedou ještě jednou a pak už by se to bořit nemělo ani na bruslení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 30.11.2012 16:54
Dnes po poledni jsem absolvoval prvních pár kilometrů na magistrále klasicky a nebylo to vůbec špatné. Všude to bylo velmi dobře přošláplé od ostatních lyžařů. Objel jsem asi 10km přes Vládní, odtamtud směrem k Olivetské hoře a přes Gregorův kříž a Novou Louku zpět. Sněhu je všude cca 25-30cm, takže napadlo fakt hodně. Při návratu na stadionu jsem již dokonce potkal i rolbu, která se právě chystala k vyjetí na tratě. Večer to půjdu zkusit ještě na bruslení, takže můžete očekávat další várku čerstvých zpráv.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 29.10.2012 16:41
V neděli jsem vyrazil z Nové Louky na Rozmezí, přes Máří po panelce na Kristiánov a zpět na Novou Louku, Celou cestu se dalo jet vcelku v pohodě, jen při odrazu hůlkama vždy trefíš asfalt, což je hrozné pro ruce. Sněhu bylo cca 10-15cm.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.10.2012 8:54
Ahoj, počasí je krásné a konečně máme sníh, dá se jezdit na běžkách v Jizerských horách.

Děkuji za zprávu
Bedřichov a Jizerská magistrála

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Jizerské hory