Vysočina – běžky

Archiv zpráv zimy 2011/2012

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Vysočina ze zimní sezóny 2011/2012. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Vysočina - aktuální zprávy

Vloženo 5.3.2012 20:48
Skol všem.
Vzhledem k velké oblevě během týdne se o víkendu dalo dobře jezdit asi jen na závodních tratích v biatlonovém areálu. Já tam byl od 11 hodin a tratě byly skvěle upravené a sních po ránu zmrzlý, později trochu mněknul. Byl jsem na skejtech a perfektně jsem si zajezdil, na kondiční lyžování je to super, pro turisty to moc není. Na to že již nikde jinde nejde lyžovat, tak nebylo ani moc lidí, jen na stadionu se to po obědě sjelo, ale hned se to rozmnělnilo do tratí. Určitě doporučuju alespoň vyzkoušet ať všichni mají představu když to kolečko jel Lukáš s bolavou patou 6x a dojel 17. Skládám velkou poklonu :o)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 2.3.2012 6:49
Ahoj všem do stopy.
Také se chystám o víkendu - spíš v neděli a aktuální informace hledám buď zde (kam nás pár píše aktuální stav - já vždy po návštěvě Novoměstska) a dále sleduji aktuální info (které si můžete nechat posílat i na e-mail) zde: http://lyzovani.nmnm.cz/
Na tomto serveru jsou většinou aktuální informace o úpravě tras i sjízdnosti a pro mně asi nejlepší služba, kde můžete sledovat on-line rolbu kudy jede nebo jela podle GPS umístěné v rolbě.
Mimochodem, za tuto službu si lidé starající se o pohodlí široké veřejnosti, zaslouží velký dík a poklonu.
Skol Karel
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 28.2.2012 10:41
Dokonalý výlet po pláních Vlachovice - Jiříkovice - Lhotka - Počítky - Světnov - Sklenné - Vlachovice. Na zmrzlém podkladu asi 3 cm prašanu, sluníčko....kromě toho jela rolba po klasickém okruhu a psí tratě jsou též čerstvě najeté. Ideální den.
Podle předpovědi by koncem týdne mohly být pěkné pláně znova, ale pod 700m už asi moc sněhu nezbude. Nad touhle čárou je zatím pořád dost (30-50 slehlého zmrzlého).
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 27.2.2012 12:29
Nový Hojkov - malý okruh původní stopa projeta lyžaři, dobré podmínky. Na velkém okruhu stopa neznatelná, ale sněhu jakž takž.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 23.2.2012 21:26
Čerstvá rolba na klasiku (viz odkaz Lyžařské Novoměstsko), od včerejška psí tratě na bruslení. Ale dnes bylo kousek nad nulou a mrholí. Dneska to tuháče ještě zvládaly, o víkendu to bude asi na klistr.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 21.2.2012 23:19
Po delším čase jsem byl na "domácích "tratích a byl jsem mile překvapen.Upravené stopy a kombinace modrého a fialového klistru pro klasiku se do 14:00 osvědčila.Potom by to chtělo na slunných místech přidat i troch červeného.Na zmrzlé krustě se dalo jezdit téměř všude.Výjimkou byla cesta lesem na Okrouhlík,do názvu kniky Karla Schulze Kámen a bolest by bylo záhodno přidat ještě led a přesně by to charakterizovalo tento úsek.Snad ještě zítra,slunce začíná mít sílu a pakliže přijde o víkendu déšť,bude po stopách.Velký dík všem,kteří se o stopy starají.SKOL Homaj
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 21.2.2012 21:46
u Vysoké jsou stopy velmi zledovatělé, ale jinak většinou ve slušném stavu (kromě toho, že stopy na několika místech prokřižovala nějaká tězká technika a vytvořila velmi hluboké koleje). Nejlepší volba je bruslení - dalo se po loukách libovolně, paráda (pruh kolem lesa je obvykle měkčí a trošku se bořil, ale dále od lesa to drželo parádně)
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 21.2.2012 19:41
Skol, dnes jsem jel ráno ze zastávky NMNM přes Radňovice-Vlachovice-Sklenné-Tři studně-Sedlo-Jelení skalku-zas.NMNM. Trasu projížděla v pátek rolba, o víkendu nasněžilo cca 5 cm. Stopy jsou projeté od lyžařů, někde jen jedna a druhá zapadaná,ale dá se to projet, lidí jezdí dost aby to projely. Na skejt to není úplně ono, to je lepší na psím okruhu u Vlachovic a nebo na Třech studní kde je kolečko a pak trasa kolem koupaliště u stadionu na Tři studně. Co jsem mluvil s lidmi co byly jinde tak je to podobné. Sníh byl super a celkově super sportovní dopoledne - rozhodně doporučuji.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 19.2.2012 20:42
Na Novoměstsku přes den sněžilo, někdy v minulých dnech ale asi chvíli pršelo. Klasické stopy na upravené trati (my jsme jeli Tři Studně - Kadov - Krátká - Samotín - Fryšava - Tři Studně) asi ze soboty byly celkem slušné, závodníci co při Ski Adventure bruslili, měli na hroudách mezi stopami smůlu, ale na loukách bez problému mohli bruslit vedle tratí, zmrzlá ledová krusta je udržela.

Stopy od lyžařů vyjeté v lesích (Malinská skála, Devět skal, Fryšavský kopec apod.) se vyznačují tím, že se hůlky většinou boří 20cm až půl metru - v posledních dnech napadlo asi opravdu hodně sněhu. Pouze několik málo silniček v lesích je protažených a dá se na nich bruslit.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 19.2.2012 15:31
dnes jsem se vydal ze Zdaru - Staviste pres Plicky, Lhotku a Tri Studne do Noveho Mesta. Ze Zdaru bohuzel oproti dobrym zvykum stopa zadna, po te, co zbyla od predchozich z vcerejska se nedalo jet - premrzla a hluboka. U Trech Studni uz byla patrna cinnost rolby, stop hodne i pres neustale snezeni pomerne kvalitni. Cca 3-5cm noveho vlhkeho snehu az vaty, teploty okolo 0st.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 18.2.2012 20:18
18:30 podvečerní poklouzání na okruhu zítřejšího závodu, stopy jsou po inteznivním odpoledním lyžování v dobrém stavu a s tolerancí připravené na zítřejší klání
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 18.2.2012 16:50
Ve 14h na Vysoké :2 strojem upravené stopy.Díky za Vaši obrovskou snahu !
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 18.2.2012 12:14
11:00 U Zborné špatný sníh, bez úprav, leze hlína..
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 18.2.2012 9:46
Nový Hojkov.
V 9.00 stopy zaváte, uprava žádná, škoda že na víkend to nikdo v pátek neupravil.
Vysoká.
V 10.00 stopy žádné, sníh špatné.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 17.2.2012 17:54
Nový Hojkov-zaváto. Stopa žádná. Sněhu hodně. Pátek 15 hodin
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 15.2.2012 23:11
Asi tak 20 cm nového prašanu, takže staré stopy zapadány, na loukách závěje. Pokud vyjde předpověď a vítr se zklidní, budou na víkend najety nové stopy. Momentálně je ovšem silnice NM-Vlachovice-Tři Studně na hranici sjízdnosti a parkoviště mimo provoz. O víkendu budou na Třech Studních parkoviště obsazena účastníky Ski Adventure, vyrážejte raději z Vlachovic nebo odspodu z N. Města.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.2.2012 11:34
Ahoj. Teď jsem se vrátil z okruhu Tesco a nedoporučuji! Je tam málo sněhu. Téměř všude leze hlína a tráva. Je to na zničení lyží.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 12.2.2012 17:39
Nový Hojkov.
Stopy parádní. Základní kolečko je už na klasiku trochu rozšlapaný, ale okruh je roztažen i na další louky kde se moc nejezdí a tam je to paráda. Na skate je to dobrý všude.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 13.2.2012 8:41
V sobotu jsem jel trasu: zastávka NMNM-Jelení skalka-Sedlo-Rokytno-Studnice-Pohledec-Maršovice-NMNM.
Trasu projížděla rolba ve čtvrtek, úseky Maršovice-Pohledec jely skůtrem. V sobotu to bylo v horních partiích místy zafoukané ale jinak super a dalo se to projet. Trasa od skůtru nad Pohledcem byla asi z celé trasy nejhorší nahoře na kopci (zmrzlé a zafůkané) po přejetí silnice u Pohledce už to bylo zase dobré (na skejty nedoporučuju). Jako ski-vandr to bylo nádherný, na sportovní projetí bych volil trasu spíše na Tři studně a okolí.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.2.2012 15:40
Čerstvě projetý okruh až do Jimramova a psí okruh (oblast Vlachovice, Sklené a Tři Studně) ideální na na bruslení...skoro je mi líto Lukáše Bauera, že bude muset tu třicítku kroužit na kolečku kolem Ski hotelu :-).
Jen ten mráz by mohl být menší - snad za týden na Ski Adventure už bude lépe (nezapomeňte na přihlášky do pondělí).
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.2.2012 23:05
Upravený okruh u Vysoké / Okrouhlíku u Jihlavy (viz www.lyzarskejihlavsko.cz) je po vcerejším sněžení už opět pěkně prošláplý, nový sníh výrazně vylepšil podmínky. Stopa je většinu okruhu dobrá, bruslaři ujezdili i pruh na skate, kde ale stejně případná troška lehkého prašanu vůbec nevadí.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 8.2.2012 10:07
Bruslení je pořád dobré na psích tratích, nový sníh přikryl větvičky v lese a není ho zase tolik. Na loukách je to občas přefouklé, ale pořád se dá. Doporučuju ale pláně v nižších polohách, kde starý sníh ztvrdnul - například od Vatína na Nové Veselí jsou luxusní louky.
Nový sníh projeté stopy až tak nezlikvidoval, je toho najetého spousta i v méně profláknutých oblastech, pěkné je Bystřicko - zajeďte si třeba k Vítochovskému kostelíku, stojí to za to!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.2.2012 20:22
Na Novém Hojkově jsem po dnešní sněhové nadílce upravil skútrem okruhy 1 a 2 na klasiku i bruslení. Teď večer už nesněží a stopy vypadají velice dobře.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 7.2.2012 12:53
Skol lyznici, dnes jsem jel od zastavky v NMNM na brusleni kolem ski-arealu smerem na Vlachovice. Od rolby jsou najete 2 stopy a druhy pruh na skate. Bohuzel dnes v noci a jeste rano napadlo cca 5 cm noveho snehu a v hornich partiich u Vlachovic uz bylo hodne nafoukano, takze na brusleni to nebylo uplne dobre. Klasiku jsem par potkal, tak myslim ze stopy po rolbe tech nekolik lidi projede a bude to lepsi. Jinak na brusleni je upravene kolecko cca 700 metru mezi arealem a Medinem kde, to bylo dobre. Areal zlate lyze je nepristupny, pac vrcholi pripravy na vikendovy svet.pohar. Ahoj vsem Karel
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 3.2.2012 17:08
Na okruhy u Noveho Hojkova se da krasne projet uz z Mirošova. Mozna trasa je zde: http://maps.google.cz/maps/ms?msid=204256783265340486190.0004b8115350f1d836fcb&msa=0
Zacatek trasy chybi - Topmsuv kopec obehnout zleva mirne do kopce, zpet je mozno rovnou dolu zkopce krasnym telemarkem.. Po planich je par celkem pekne uslaplych tvrdych stop, po kterych se da pekne dojet pres Bahna az k upravovanym okruhum (diky za ne).
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 2.2.2012 14:48
Okruh Vysoká u Jihlavy - dvě strojově dobře upravené stopy v délce více než 7,5 km. Sem tam prolézá hlína nebo tráva, ale jinak nádhera. Okruh je napojen na Kostelec, ale tam jsem nejel.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 3.2.2012 12:45
Od Vlachovic za Fryšavu, na Malinskou skálu, zpět přes Sklenné, Medlov, Maršov byly super stopy v sobotu ráno, ve středu hlavně sjezdy rozrytý, ale sněhu pořád dostatek. V lese namrzlo, jehličí, větvičky.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 1.2.2012 9:30
od skihotelu do Skleného parádně upraveno, sněhu dost, nádhera, dál směr Světnov stopa skútrem, v lese zledovatělé, na loukách paráda. naprostá idyla.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 1.2.2012 6:20
Okolí Nového Veselí směrem k Rendlíčku a Březí protkáno stopami od lyžařů. V nízké sněhové pokrývce na loukách se dá i krásně bruslit. V oranici občas vykoukne hrouda.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 30.1.2012 22:22
Okruh u Vysoké / Okrouhlíku (viz www.lyzarskejihlavsko.cz) je od soboty pěkně upraven v délce 9 km - dvojstopa + pruh na bruslení. Na několika místech leze tráva nebo pár krtinců, ale většina okruhu je dobrá. Dnes bylo strojově upraveno i napojení ke Kostelci u Jihlavy, ale nejel jsem tam, tak nevím přesně jak to vypadá.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 30.1.2012 20:15
Perfektní podmínky trvají. Vyzkoušel jsem Jimramovský okruh, část z Roženeckých pasek do Jimramova je krapet náročnější. Stopa je pěkná, ale některé sjezdy nejsou pro slabší povahy. Navíc v dolních části je sníh ve stopě zmrzlý, při teplotě -7 jsem mazal fialové VR na teploty kolem 0 a bylo to jen tak tak. Trasa kolem Nového Jimramova je vlídnější a na Odranci je samozřejmě zase prašánek.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 30.1.2012 6:50
Lyžářský areál nad Pilákem ve Žďáře nad Sázavou v perfektním stavu. Asi 10 km urolbovaných tratí, většinou 4 stopy vedle sebe, mezi nimi trať na bruslení.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 27.1.2012 14:26
Nový Hojkov - potvrzuji, stále paráda. Sice už není stopa čerstvě vyřízlá, ale pořád vynikající.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 25.1.2012 20:50
okruh u Nového Hojkova (3,5 km) je perfektně upraven - stopa na klasiku krásně vymrzlá, pruh na bruslení ujetý, zkrátka ideální podmínky (a podle předpovědi se zdá, že to vydrží docela dlouho)
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 25.1.2012 19:14
Turistické tratě v okolí Nového Města jsou dnes exkluzivní. Vyzkoušel jsem část ze Třech Studní na Vlachovice a stopy pro klasiku jsou krásně řízlé. Na bruslení se tyto trasy moc nehodí. Je tady však možnost jezdit 10km okruh po mašerských trasách, které jsou upraveny rolbou bez stopaře. Trasy vydrží asi dost dlouho krásně upravené, protože sněžit nemá.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 25.1.2012 12:15
Bude to znít jako přehnaná reklama, ale dnešním ránem začínají fakt ideální podmínky na běžky. Kolem půl metru sněhu, navrchu prašánek, sluníčko, rolba z NM vyrazila už ráno. Na Vlachovicích je vyhrnuté parkoviště (konečně na zmrzlém podkladu). Nevím co dodat - moc se mi do práce nechtělo.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 25.1.2012 19:11
Závodní okruhy u hotelu SKI jsou perfektně upraveny. Nyní se tady koná AMČR v běhu na lyžích. Upraven je pouze 3,3km dlouhý okruh, který vede většinou po nových biatlových tratích (jsou docela kopcovité), zbytek je pak na Plačkovci a pouze malý kousek v lese Ochoza. Okruh se dá zkrátit na 2,5km.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 22.1.2012 20:01
Cyklotrasa Přibyslav - Sázava, úsek ze Sázavy k odpočívadlu u Nových Dvorů. Skútrem upravená stopa ze soboty po nočním sněžení a dešti zapadaná a promoklá. Sněhu tak tak, hůlky se píchaly do asfaltu. V úseku od Přibyslavi byla stopa také prošláplá jedním lyžařem.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 22.1.2012 18:05
Trasa NMnM - Sklené - Studnice - NMnM. Velmi dobré sněhové podmínky a trasa upravená.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 21.1.2012 18:34
Po upravených stopách. Rokytno-3studně-Fryšava-Samotín-Krátká-Kadov. Sněhu všude dost. Leda v lese kde křižují stopu lesáci je to rozrytý. Podklad tvrdý, na tom 10-15cm čerstvýho sněhu.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 20.1.2012 18:29
Nový Hojkov - Dnes odpoledne čerstvě projetý okruh 3,6 km skútrem pro klasiku i pro bruslení. Na otevřených úsecích stopa samozřejmě ihned zavátá větrem, jinak nádherné lyžování, sněhu habaděj.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 20.1.2012 10:06
Zpráva o sněhu na Vlachovicích (750 m.n.m.): Včera většinu dne sněžilo, večer chvíli pršelo, Sníh zhutněl a do rána zmrznul (není to na kost, noha se většinou proboří, lyže většinou ne). Vlastně vynikající základ (20-30cm) pro nový sníh, který teď právě padá. Stopy zapadly, ale rolba by měla vyjet - sledujte lyzovani.nmnm.cz. A slapnout si stopu téměř kamkoliv by neměl být problém díky tomu hutnému podkladu. Bacha ale na potoky, ty zmrzlé nejsou. A směrem dolů sněhu rychle ubývá, doporučuju držet se nad 700m (Vlachovice, Sklené, Tři Studně, Fryšava, Rokytno, Studnice....prostě na jistotu)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 18.1.2012 22:05
Na Novém Hojkově (Čeřínek) je skutrem upravené kolo 3,3 km na klasiku, velmi pěkná lyžovačka, klidně na dobré lyže, sněhu je dost. Vetšinou vedle stopy je ušlapaný pruh i na bruslení (do kopce vždy, z kopce či po rovině je jen stopa, ale to by mělo i bruslařům stačit)
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 17.1.2012 14:44
Fryšava-hájenky-9 skal-Milovy-Blatiny-Kadůvek-Blatky-hájenky-Fryšava
Sněhu připadlo (cca5-8cm), ale dost fouká a stopy jsou komplet zapadaný. Na pláních po nich není ani stopy a když to někdo prošlape tak za 1/2hod tam nic není. Na remízkách je to sfoukaný až na trávu, ale projet se dá. V lese jsou patrný zbytky stop. Mezi Kadůvkem a hájenkama je vidět stopu po rolbě a taky tam jezdí nejvíc lidí takže je to tam nejlepší. Jen tam prošli 2 debilní důchodci pěšky stopou a celou ji rošlapali. Dojel sem je pod hájenkama no a to jste měli vidět jak prskali kdyžž sem je spednul at si chodí jinudy....
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.1.2012 11:04
Z Jiříkovic přes Vlachovice do bufetu ve Skleném a zpět. Čerstvě upravené trasy, perfektní podmínky, doporučuji.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.1.2012 20:05
Idealni misto na vyjeti do kopcu kde je super snih jsou radnovice , pres harusak na vlachovice mnohem lepsi podminky nez z nmnm nadrazi nebo zastavky
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 10.1.2012 11:25
Mohu potvrdit , na Mešnici je super běžkování, přijeďte nám v té sněhové kalamitě pomoc prošlapávat stopy.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 9.1.2012 19:40
Na loukách v okolí vrchu Měšnice jsou vynikající podmínky. Ze soboty na neděli připadlo na 10 cm podklad 10-15 cm nového sněhu, dnes připadlo dalších pár centimetrů. Stopy jsou samozřejmě jen našlápnuté, ale sněhu je opravdu dostatek.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 9.1.2012 19:19
Tak dnes pravej opak. Nádherný tvrdý stopy od rolby, lyžování jedna báseň. Jel jsem po práci úsek Vlachovice - Fryšava a zpět. Pohádka.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 9.1.2012 13:32
Jel jsem včera z Vlachovic na Fryšavu, lidí mraky, stopa vyšmatlaná, skoro na zlámání nohy, sněhu na pláních dost i na úpravu rolbou, ale vzdal jsem to po cca 5-6 km, škoda že když už je dost sněhu, chybí strojová úprava, alespoň na nějaké malé kolečko.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 9.1.2012 9:37
Fryšava - Tři studně - Vlachovice 14 km okruh vyšlapaný lyžaři - nádhera. Jen výjimečně se ve stopě objeví hrouda nebo voda.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.1.2012 18:38
Na pláních podmínky dobré, v lese špaténka, stopy vyšlapané
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.1.2012 14:57
Ačkoliv se to nezdá, na Jihlavsku se dá lyžovat. Na loukách u Mešnice (mezi vrcholem Mešnice a silnicí Milíčov-Hojkov) je v horních partiích asi 10 cm sněhu a dá se zde v rámci daných podmínek slušně ve vlastních stopách lyžovat. Samozřejmě leze tráva, ale to až tak nevadí, na žádné krtince ani kameny jsem nenarazil. V lese sníh není skoro žádný, je potřeba se držet na loukách.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 1.1.2012 8:19
Od Pilské nádrže vyšláplá stopa, občas vylézala tráva, ale dalo se.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 31.12.2011 18:52
Silvestrovská Fryšava v pohodě. Podél lesů jsou vyšláplé příjemné stopy. Dali jsme dva okruhy celkem 6km i na nových lyžích bez obav. Vršky kopců jsou ale sfoukané.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 22.12.2011 14:04
Výborná lyžovačka na loukách na Mešnici - cca 10 cm sněhu, na trávě bohatě stačí .
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 17.12.2011 19:42
Na Fryšavském ledovci se dá slušně jezdit klasika (samozřejmě vyšláplá) i bruslení. Na loukách je zde 10 cm sněhu a postupně připadává další. Obkroužíte zde 3 km
Žďárské vrchy - Novoměstsko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Vysočina