Vysočina – běžky

Archiv zpráv zimy 2021/2022

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Vysočina ze zimní sezóny 2021/2022. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Vysočina - aktuální zprávy

Vloženo 7.3.2022 12:37
Pěkný den,
v okolí Novoměstska můžete využít momentálně už jen souvislé vrstvy na Fryšavském ledovci. Tamnější klima stále odolává. Nebo můžete využít Vysočina Areny v předem určených časech..
(Odpověď na dotaz uživatele Janča z 7.3.: Zdravím, prosím někoho kdo ví, lze ještě běžkovat? Chtěla bych zítra vyrazit. Díky za odpověď.)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 25.2.2022 14:16
Pěkný den,
sněhu je tam stále dostatek. Nemusíte se bát, že byste si nezalyžovala. Navíc je plánována další úprava skútrem, aby se lyžování o něco lépe zpříjemnilo. Je zde však nutné dojít pěšky - nedá se tam dojet na běžkách až k lesu od parkoviště...


(Odpověď na dotaz uživatele Roman eN z 23.2.: Dobrý den, nevíte, jak to aktuálně vypadá na Fryšavském ledovci, jestli se tam dá lyžovat? Jde mi o nadcházející víkend. Děkuji.)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.2.2022 22:34
Magická Mešnice za úplňku - nahoře v motanicích sníh v pohodě, z Hojkova od ZD nejlepší vybehnout do půlky kopce pěšky. Při troše štěstí to vydrží do víkendu
19:00
19:16
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 14.2.2022 13:47
O víkendu až do dneška perfektní lyžování. Novoměstsko se vzchopilo a postupně projelo nejdůležitější trasy (z NMNM nahoru, okruh k Rokytnu, okruh přes Sklené a Ledovec). Protože nic nepadá, je všechno pořád dobře zachovalé, jen občas zafoukané a místy už je odtáto na trávu (fakt výjimečně ale). Nejhorší úsek asi mezi Skleným a Vlachovicemi v lese. Hlavně ale zmrzly pláně, takže se dá bruslit úplně kdekoliv - nejlepší okolo Studnic, Skleného, mezi Třemi Studněmi a Ledovcem, na Hájenky a nad Medlovem směrem na Kadov. Lze to projet i z Kadova na Samotín a zpět na Hájenky, ale tam už tam odtává fakt dost. Dokud to bude přes noc mrznout, tak to ještě pár dní takto nejspíš vydrží
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.2.2022 22:28
Dnes odpoledne/večer jela po Frysavskem ledovci zase rolba, to jsem ani nedoufal, palec nahoru.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.2.2022 16:14
Slunečno, větrno, ráno mrzlo, odpoledne nad nulou. Přes Blatky na Samotín ledovaté, mezi Krátkou a 3 studněma už hodně vytátých míst. Jinak od Vlachovic dobré.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.2.2022 17:49
Fryšavský ledovec a okolí perfektní práce rolbovače. Krásné stopy jak v sobotu ,tak mírné zafoukané v neděli, přesto perfektní. Vypadá to, že si kluci z Nového města nechali poradit od někoho znalého prostředí a podmínek.
Určitě je lepší menší porce km kvalitně ,jak 100km na nic. Chce to vyjíždět podle předpovědi a z rozvahou. Děkuji všem za super víkend
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 12.2.2022 20:23
Od Martina-Studnice-louky okolo až k Zubří. Pevný podklad freeskating. Akorát je potřeba vybrat louku s dostatkem sněhu. Sjezd lesem do Kuklíku ledovatý, od křížení s lesní asfaltkou prohrnutý od lesáků, ale dá se projet. Dole kolem kuklíku až pod Krátkou strašný. Leze hlína, měkký podklad. Tam to vůbec nestojí za to.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 12.2.2022 20:09
Z Nového Města od koupaliště - Rokytno - Studnice - Kuklík - Samotín - Fryšava - Tři Studně - N. Město koupaliště. Nádherné počasí, slunečno bezvětří. Překvapivě dobrá stopa z Nového Města. Dalo se i z vlakové zastávky. Místy kouká hlína, ale většinou jde objet. Nejhorší okolo Kuklíku. Lesní sjezdy ledovaté a vyhrnuté. Takové jarní podmínky.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.2.2022 20:55
Vysočina aréna(VA)-Vlachovice-Tři Studně-Fryšavský ledovec a stejnou cestou zpět dnes pozdě odpoledne a zpět večer s čelovkou. Klasika. Klasická stopa hodně mělká místy rozježděná, ale stále znatelná, teplota kolem 5 °C, bohužel dnes svítilo, takže taje úsek vedle lesa nad VA směrem k Vlachovicím a objevují se asi tři místa s hlínou, trávou, ale vždy se dají objet, jen pozor při sjezdu z Vlachovic dolů, jestli to zamrzne, tak to bude dolů fičák. Pořád je to na A lyže, sníh mokrý až rozbředlý. Mazal jsem červený klistr a držel celou cestu. Úsek Sklené-Tři Studně pouze jedna prošlápnutá stopa, tady by bylo fajn před víkendem projet ještě jednu stopu, aby se dalo lépe vyhnout. Nejlépe se jezdí tam, kde projela rolba, protože se hůlky tolik neboří na ztvrdlém podkladu (VA-Vlachovice, Tři Studně-Fryšavský ledovec- Fryšava - super svezení, chválím). Co je vyjeté od skútru nebo čtyřkolky, tak se dost boří a raději se těmhle úsekům vyhněte, pokud si v těchto teplých dnech chcete slušně zajezdit. Asi nejlepší je Fryšavský ledovec vč. přípoje na Tři Studně. Navíc zde jsou včera večer najety čtyřkolkou nové stopy pro klasiku, bohužel se při těchto teplotách propadají a jsou pomalejší než mělké staré stopy po rolbě, takže většina lyžařů využívá ty staré stopy, které jsou na tvrdém podkladu a neboří se tolik hůlky. Každopádně kolem ledovce 5 klasických stop, takže se dá jezdit slušně v obou směrech. Uvidíme co s tím udělá ochlazení přes noc a očekávaný nápor lyžařů od pátku přes víkend.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.2.2022 19:46
SVRATKA :
Dnes proběhla revize tratí a vyrovnání mlýnkem. Díky pravidelnému najíždění v minulosti je na podstatné části okruhu u lesa stále dostatečný podklad pro skate, bohužel se ale za stávajících sněhových podmínek již nepodaří vymáčknout stopu na klasiku.
Facebook : XC SKI SVRATKA
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 9.2.2022 20:53
Vysočina aréna(VA)-Vlachovice-Tři Studně-Fryšavský ledovec-Fryšavské hájenky a stejnou cestou zpět dnes navečer, dojezd dolů s čelovkou. Klasika. Mapa https://mapy.cz/s/nozobenupo. Klasická stopa hodně mělká místy rozježděná, ale stále znatelná, teplota kolem 3-4 °C, nízká oblačnost, takže sníh tak rychle naštěstí netaje a přežije oteplení v tomto týdnu. Pořád je to na áčkové (A) lyže, sníh mokrý až rozbředlý. Mazal jsem červený klistr a naprosto pohodová jízda. Sjezdy pomalé. Sněhu celou trasu dostatek, takže určitě vyražte klidně na delší výlet. Nad VA u lesa roztáté místo, ale dá se objet. Prakticky celou dobu dvě stopy na klasiku. Úsek Sklené-Tři Studně pouze jedna prošlápnutá stopa - pozor v lese se těží, rozjetá stopa traktorem. Nejlépe se jezdí tam, kde projela rolba, protože se hůlky tolik neboří (VA-Vlachovice, Tři Studně-Fryšavský ledovec- Fryšava - super svezení, chválím). Úsek Sklené-Tři Studně a Fryšava-Fryšavské hájenky je jedna stopa a boří se, hůlky jdou hluboko, je to rozměklé, hodně pomalé.
Za mě na to, jak je teplo, tak dnes super svezení a překvapivě stále dostatek sněhu při oblevě, minimum vody na tratích díky úsekům, kde to projela rolba. Co je vyjeté od skútru nebo čtyřkolky, tak se dost boří a raději se těmhle úsekům vyhněte, pokud si v těchto teplých dnech chcete slušně zajezdit. Asi nejlepší je Fryšavský ledovec vč. přípoje na Tři Studně. Bohužel na skate to moc nebude, protože se sníh ve skatovém pruhu kvůli teplu dost boří a s tím nikdo nic neudělá, pokud nezačne mrznout. Osobně bych chtěl poděkovat všem, kteří se podílejí na přípravě tratí!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 9.2.2022 15:11
Vyzkoušen okruh na stadionu a Řádkově louce + cesta k Mamlasovi. Velmi mokrý a extrémně pomalý sníh, do toho déšť. Stadion a Řádkova louka stále sjízdná bez problémů i na jedničkových lyžích. Na klasiku bez problému, na skejt sjízdné, ale dřina. Určitě byl dobrý nápad do toho v tomto stavu nevjíždět na údržbu.

Cesta od stadionu k Mamlasovi už jen na horší lyže - čím blíž k Mamlasovi, tím víc hlíny a trávy.

Déšť a teplo tomu evidentně ještě dá zabrat. Do nového sněhu to bude bída.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 8.2.2022 22:27
Navečer od parkoviště u VA příměstský okruh, pak kolem koupaliště na Sykovec, přes Vlachovice k VA, pak ještě poježdění ve VA, +3°C, lehce pršelo, nahoře kolem Vlachovic se to změnilo na sníh. I přes ten déšť mnohem lepší dojem než v sobotu. Až k Sykovci pěkná stopa, i když na online mapě NMNM není úprava zakreslená, dál přes Vlachovice už jen projeté od lidí - spíš na skejt. Zkusil jsem kousek i čerstvě najetou stopu skútrem na Jiříkovice, ale tam je sníh neutažený a boří se to. Swix KN44 nero tentokrát fungoval perfektně, jen ve VA na umělém sněhu to bylo horší, tam už to chtělo něco jiného. Sněhu zatím všude dost, ale ty teploty zítra a ve čtvrtek s tím asi dost zacvičí.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.2.2022 21:09
Hojkov - Mešnice: výborné podmínky na skate i klasiku, sněhu dost (jen na některých přejezdech mezí je třeba trošku opatrnosti), stopa mělčí ale solidní. Celkem upraveno rolbou asi 6,5 km v několika smyčkách, tratě jsou pevné, neboří se i když je sníh měkký. Nejlepší nástup je od ZD na kraji Hojkova, kde se dá i zaparkovat. Viz též info na http://www.lyzarskejihlavsko.cz
17:39
17:50
17:50
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 8.2.2022 17:19
Dnes stopy zafoukane a zapadane z NM pres Medlovske udoli do Studnic, na Kuklik, Kadov,Tri Studne a Sklene pres Vlachovice zpet do NM. Po obede uz to zacinalo tect, myslim,ze zitra uz nebude o cem, jen v nejvyssich polohach. Na vyfoukanych mistech uz lezl podklad. Nevim, jak moc se spravci stop snazi, ale poslednich hodne let je problem pocasi. Nasnezi a za chvili to jde dolu, a to mnozstvi bezkaru pres tyden byva zanedbatelne. Kdyz byva delsi dobu dost snehu astabilni pocasi, stopy jsou super. Ale to uz je malokdy a malokdy bude, zimy jsou cim dal teplejsi, bohuzel.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.2.2022 15:21
SVRATKA: dnes upraven okruh u lesa na klasiku i brusleni v delce 3,3 km. Spodni louka je upravena v delce 1 km. Ocekava se oteplení a tak dalsi uprava je planovana na sobotu. Pokud chcete info o tratich na faceboku tak pak je pod identifikaci :
XC SKI SVRATKA
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.2.2022 11:34
Dobrý den, myslím si, že Běžkař má pravdu, upadající úroveň úpravy lyžařských stop je zřejmá i lidem co zde nejezdí často. Je to o lidech, kteří se "starají" o tuto službu. Je to věc vedení města, najít lepší možnosti úprav stop a podívat se, jak to dělají jinde...Orlické hory, Jizerky nebo Šumava. Není třeba poukazovat jen na horská střediska, i když NMNM se samo pasuje do světového centra lyžování. Pěkné stopy mají ve Svratce, Jihlavě nebo Herálci, ale tam to provozují srdcaři, kteří sami lyžují. A VOTOM to je.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.2.2022 10:30
Nevím co se v oblasti NMNM - Vlachovice -3 studně - Ledovec děje ...ale jezdím zde často několik let. Ale nikdy jsem nezažil horší stopy. Myslím si, že to nemá nic společného se sněhem, lidmi nebo počasím. Připadá mi, že úprava stop je záměrně dělaná tak, aby nevyhovovala sportovním stylům. Proč né. Jen mi vadí neustálé info, stopa najeta, perfektní .. a pod a pak člověk má strach v divné stopě o sportovní vybavení.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.2.2022 9:04
Tento víkend to moc lepší myslím asi ani být nemohlo,teplota nad nulou,vítr,mokrý sníh,předpověď byla hodně špatná:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jansk.jskweather
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 6.2.2022 18:29
Já naopak sohlasím s Danielou. Informační centrum, které zadává info na web by se mělo přejmenovat na centrum dezinformační.
Jel jsem dnes v 10 z Vlachovic na Fryšavu, Blatky, Blatiny, Kadov, Tři studně, ...
Dlouho jsem si tak nezanadával.
Stopy projeté většinou jen skůtrem či čtyřkolkou, mělké, hůlky se občas bořily. Dokonce i na ledovci stopy vyšmrdlané, najeté zcela nelogicky, kdy nově najeté stopy skůtrem měly mezi sebou mantinely a nebylo tak možné předjíždět. Takže jízda v protisměru v mizerné stopě.
na Blatky a z Blatek na Samotín úplné zoufalství, vyhrnuté cesty,tam kde nebyly vyhrnuté stály za ...
Kuklík - Kadov - Tři studně - k pláči. Mělká stopa, úplné sklo.
Za lepší náladu děkuji jen týmu "U Kolouška", kam jsem si zajel spravit chuť.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 6.2.2022 9:45
Ráno od vlaku z nmnm zast. zmrzlé a rychlé, ale v 9 začalo sněžit, takže klistr lepí. Nenechte se předchozími příspěvky odradit, je to perfektní, na Fryšavě je prázdná hospoda. Přes Blatky do Samotína cesty vyhrnuté pluhem, ale dá i na nových lyžích.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 6.2.2022 21:18
Dobrý den. Jezdím na vysočinu už pěknou řadu let ,ale tohle jsem ještě nezažil. Tentokrát parkování na Chobotu a pokračování na běžkách směr Kuklík, Kadov. Po celou dobu stopa mizerná, absolutně nevytlačená a navíc bohužel pes noc roztátá a následně zmrzlá. Podotýkám, že zase tak moc nefoukalo, přesto stopy projeté stopovačem ztrácejí smysl. Pokud jede stopovač po polní cestě, tak je potom jasné ,že nemúže nikdy stopu aspoń trochu slušně vytlačit. Z nějakých nepochopitelných důvodů při všech sjezdech a výjezdech nebyla stopa rozšířená pro bezpečné běžkování, Díky napodobenině stop bylo ,jak jsem mohl sledovat ,sjíždění všech úseků pro většinu nadšených běžkařů velmi nebezpečné. Bohužel byla situlace obdobná jak minulý, tak bohužel i předminulý vikend . Stopy sice projeté rolbou a vysočina arény až po fryšavský ledovec což je super, ale vždy v době, kdy předpoved hlásila silný vítr. Následně v neděli solidní počasí, ale rolba spí a běžkování v neděli na aspon trochu slušné stopě nikde. Občas by se mohl někdo mrknout na předpoved a trochu zaimprovizovat ,vjet s rolbou do lesa třeba od Martina na Kadov ,kde nebude tolik foukat nebo vyrazit jednou pro změnu v neděli. Podotýkám, že sněhu je dostatek i pro rolbu .
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 6.2.2022 8:01
Okruhy Skrdlovice a Polnicka. Zmrzle zavate stopy a na hodne mistech koukala hlina. Nejlepsi usek od Pilskeho lesa pres Nad Polnickou po Kameny rybnik. Chce to novy snih.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 5.2.2022 21:33
V sobotu to byla čertovsky rychlá podmínka na trase Kadov-Kuklík-Studnice-Sklenné-Fryšava.Všude krusta,dole až ledovatá stopa,nahoře v úseku Studnice-Sklenné-Fryšava ve stopě po úpravě spíš krystal, místy trochu přefouklý prachovým.Na tuhý vosk to nebylo,raději klistr nebo Rex páska, ideální na soupaž.Nebylo to vůbec tak špatný svezení,jenom je na stopovač prostě moc tvrdý sníh,kde to jde by byla rolba lepší. V lese míň sněhu,tak opatrně.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.2.2022 19:43
Trasa Kadov - Tři Studně - Studnice - Kuklík - Kadov. Na stránkách Lyžařské Novomestsko avizovano a dnes aktualizováno "dostatek sněhu" a "kvalitní stopa", nicméně realita katastrofální, převážně rozbitá a ledová stopa, místy hlína a kameny. Počasí i přes vítr zcela ok, lidi dosti, ale to je v pořádku. Vadila nam ta neadekvátní informace na webu spojená s nenaplnenym očekáváním. Viděli jsme i dosti pádů jen podtrhujích mizerný stav stop. Stačí napsat, jak to skutečně je, a vyrazili by jen skalní běžkaři a milovníci dobrodružství.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.2.2022 18:38
VA - Vlachovice - Sklené - Fryš. ledovec - Fryšava, Kadov - Medlov - Sykovec a kolem koupaliště k autu. Vyráželi jsme už před devátou a až do Vlachovic pohoda, dál už davy lidí, mezi Kadovem a 3 studněmi hotový Václavák. Solidní úprava rolbou jen v úseku 3 studně - Sykovec - sedlo. Jinde to byla tragédie - někde pár dní staré stopy, z nichž se stalo při oblevě oraniště a následně to dnes v noci zmrzlo, někde projeto čtyřkolkou, kde stopy byly vytlačené hluboko a okolo se hůlky bořily. Bacha v úseku Fryšava - Kadov: je tam spousta potůčků a jak je to zmrzlý, tak to celkem sviští. Mazal jsem fialový klistr Rex a černý Swix KN33, oboje celkem drželo, ale pod Vlachovicemi a na Fryš. ledovci byl nafoukaný sníh, který namrzal. Tak jsem klistr na Fryšavě překryl VR65 a to byla chyba, od té doby odraz nula. Sečteno podtrženo: hrůza
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.2.2022 17:25
Ahoj, byl jsem odpoledne ve Svratce a Leoši díky za super upravený okruh pro klasiku. Teplota kolem 0 a trochu foukalo. Stopa přimrzlá a pěkně rychlá. Skol
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.2.2022 16:40
Ve Vlachovicích to vypadalo jak na startu Jizerské 50, málokdo z těch lidí ale asi píše na kamzasnehem. Veliké parkoviště s dobrovolným příspěvkem velmi nacpané, stejně tak bylo ve stopě. Naštěstí je běžkování jedním z mála sportů, kde si účastníci sportoviště vytvářejí a moc jej nekazí. Směrem ke Sklenému (podél silnice řetěz aut) ostrý ledový vítr, nad Vlachovicemi místy vydřeno na hlínu, ale tomu se lze vyhnout, teplota okolo -1°C nebo okolo nuly. Strojová úprava většinou už poněkud rozježděná, ale stopa na klasiku docela zmrzlá a rychlá. Mimo stopu přemrzlá vrstva, nebořím se. Vosky nevím, mám lyže s chlupama. V úsecích přes les napadané větvičky, nicméně sněhu vypadá dost. Na Fryšavském ledovci to vypadá v zásadě podobně, také ostrý vítr a rychlá stopa. Sněhu minimálně 30cm. Ještě v příštích pár dnech by to mohlo být dobrý.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.2.2022 0:15
Právě jsme najeli všechny tratě, přes noc má lehce mrznout, takže zítra bude pěkné lyžování.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 4.2.2022 22:23
Ahoj, tady je aktualni info: https://www.sportispo.cz/zpravy.aspx

(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 4.2.: Zdravím,
nemá někdo čerstvé info, jak to vypadá se stopou, sněhem kolem Pilské nádrže?
Moc děkuji Iva)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 4.2.2022 20:14
Ahoj z NMNM- jeli jsme dnes okruh NMNM - Vlachovice - Sklene - Frysavsky ledovec 3Studně /rolba/ Medlov-Kadov/stopovač/ Nad kuklikem/ jen prošlapla/ Kuklik -Studnice- Rokytno-Medlovske udoli/ stopovac/
Co je projete rolbou je bezva, co stopovacem horší .. hlavne část 3Studně-Kadov. Sněhu je ještě dost, vyfoukana a promačená místa se dají objet, o lyže bych se bál jen ve sjezdu ze Studnic na Kuklík..dolní polovina sjezdu je vyhrnutá od lesaku. Skol
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 4.2.2022 18:19
Sklené - Tři Studně - Fryšavský ledovec - Kadov a zpět
Podmínky pořád perfektní na většině trasy! Sněhu dostatek, stopy vesměs krásně upravené, kolem Fryšavského ledovce parádní podmínky i na bruslení. Jen v nejvyfoukanějších místech občas leze hlína, ale jinak bez problému na Ačkové lyže. Vyražte, než přijde obleva :)!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 4.2.2022 17:43
Ahoj,

byl jsem ve čtvrtek. Sněhu je tak na hraně. Dole u NMnM místy hlína/tráva ve vyfoukaných místech, nejlépe asi ve vyšších polohách Tři Studně, Fryšava, Sklené. Zejména na Fryšavském ledoci snáh určitě vydrží.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomin z 4.2.: Ahoj,

chci se zeptat, máte někdo nějakou čerstvou zkušenost se stopami v okolí Nového Města na Moravě? Je to na áčkové lyže, resp. poradili byste nějaký okruh cca 35 km, kde by to zítra dopoledne na takové lyže bylo? Na webu mají informace o úpravě ze středy a včerejška, ale nevím, s ohledem na mírnou oblevu, jestli je tam dost sněhu.

Díky za jakoukoli odpověď a běžkám zdar!)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 3.2.2022 12:38
Svratka: uprqveny dva okruhy. 3 km pod lesem a 2 km ve spodni casti. Pripraveno na klasiku i brusleni.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 2.2.2022 21:28
Vysoká u Jihlavy - sněhu dost, tráva leze jen v kopci u vodárny, jinak bez problémů. Stopa krásně prošlapaná, pruh na skate včera upravený byl už ale hodně zasněžený (10 cm nového sněhu) Pár lidí by to ale asi rychle ujezdilo 😀.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 2.2.2022 14:59
SVRATKA :
Tratě ve Svratce jsou upraveny pro bruslení. Pozor fouká nárazový vítr a tratě jsou místy zaváté.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 1.2.2022 13:48
SVRATKA : Včera večer a dnes ráno byly upraveny tratě ˇU Samopaluˇ pro bruslení v obvyklé délce 3,5 km okruhu . Na klasiku je málo sněhu. Pozor začíná foukat a stopy budou zapadávat.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 1.2.2022 13:31
(Odpověď na dotaz uživatele Cesa z 24.1.: Dá se lyžovat v Nasavrkách?) Prosím někoho o akt. info, zítra se chystám vyrazit, tak jestli to ma smyl, děkuji.
Železné hory
Vloženo 1.2.2022 9:18
Dobrý den, dobrá zpráva je, že sněhu je dostatek cca 15-20cm na kopcích 25-30cm, špatná zpráva je, že se nebude nic upravovat( prý až od čtvrtka!!?). Upravit by šlo aspoň něco za zásobníkem, vzhledem k uzavření Arény. Tady je zakopaný P.E.S. nemusí se snad najíždět všechno, tak raději nic!!!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 30.1.2022 22:15
Ahoj, vzhledem k větru a stavu projetých stop, jsem vyrazil na bývalé běžecké tratě u Ski. K mému překvapení jsem tento nápad neměl sám. Nejlepší svezení a bez větru bylo na svážnici k buku a na horních tratích, kde jsou povedené stopy šlápnuté od turistů jako jsem já. Tak si jen říkám, že by tam skůtr udělal hodně parády, Tímto zdravím milé lyžníky z www.lyžařskénovoměstsko, SKOL
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 30.1.2022 20:13
Tři Studně-Fyšavský ledovec-Fryšavské hájenky-Blatky-Samotín a zpět. Klasika. Klasická stopa už skoro neznatelná, byl v ní nafoukaný čerstvý sníh, místy chybí úplně. Pláně přemrzlé. Sjezdy rychlé, ledovaté, místy nový nafoukaný sníh, takže ve sjezdech opatrně. V lese sousta větví ze stromů, nečistot, ale dalo se jet v bezvětří. Poměrně dost lidí hlavně kolem Fryšavského ledovce při tom silném větru. Sněhu je jinak dostatek, takže nikde žádné kameny nebo hlína.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 30.1.2022 12:27
Z Křižánek spíše klasikou lesními cestami na Devět skal a zpět. V noci bylo nad nulou, ráno to přimrzlo. Bylo to rychlé a ledovaté. Na lesních cestách se docela dalo i bruslit. U Křižánek už dost ubylo sněhu, už je to slalom mezi vytátými a vyfoukanými místy. Výše bez problémů.
Na sněhu neskutečnýho bordelu ze stromů kvůli vichřici. Spadly i ňáký stromy, tak bacha.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 31.1.2022 0:54
Zdar!
Okruh Vlachovice-Sklené-Tři Studně-Vlachovice s jídlem v restauraci Sykovec.Cca 8 km,sněhové podmínky ideální.Na návrší kolem Vlachovic silně větrno.Sněhu cca 20-25 cm.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 30.1.2022 12:23
Víceméně klasikou z Křižánek lesními cestami na Blatky, pak Fryšava, Sklené, Vlachovice, Rokytno, Kuklík, Samotín, Blatky a lesními cestami zpět do Křižánek. Sněhu všude víceméně dostatek. U Kuklíku je to na těsno. Podmínky na skate velmi špatné, středový pás měkký a hrbolatý. Fičelo a sněžilo, někde jsme úpravu ani nepoznali. Na klasiku celkem dobré, i když stopa taky často rozbitá.
Lidí hodně i přes špatné počasí.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 29.1.2022 11:48
Dnes 29.1.2022 rano ve Svratce upraveny trate “U Samopalu v délce okruhu 3,5 km a to jak na klasiku tak i skejt. Prosime parkujte u Rujany. Odtud jsou vedeny tratě k 3,5 km okruhu. Pěkné lyžovaní !
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 28.1.2022 21:11
Turistická klasika na trase Ski hotel - Vlachovice - Sklené - Fryšava - Tři Studně - Kadov a zpět přes Tři Studně a Vlachovice ke Ski hotelu: https://mapy.cz/s/bedacecesa

Celá trasa sjízdná, nový sníh od včera. Dole vlhčí, nahoře spíš prašan. Mazal jsem fialový VR55 a celkem držel.

Po většinu odpoledne zataženo a silný vítr s občasným sněžením a mrholením. Stopy na trase všude prošlápnuté od lyžařů, ale na pláních rychle zafoukávaly (např. na Vlachovickém hřebenu u Skleného). V závětřích blízko lesů (např. na Fryšavském ledovci) zůstavaly znatelné.
16:19
16:19
16:35
16:55
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 28.1.2022 17:35
Krátký cross country výběh mezi Křižánkami a Svratkou. Sněhu na lesních cestách překvapivě dostatek. Spokojenost.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 27.1.2022 22:23
Po poledni ještě polojasno, kolem čtvrté začalo mrholit a cestou zpět sněžit. Jinak stejná trasa a podmínky jak popisuje Martin, akorát z Krátké jsme pokračovali na Kuklík a nahoru na Studnici. Dole u Kuklíku už bylo sněhu na hraně, tenká vrstva a prosvítala tráva. První průjezd lesem nad Kuklíkem je rozježděný traktorem a na hranici sjízdnosti. Pak už je to přes louku bez problémů a čím výš a blíž ke Studnicím, tím lepší. Ale v lese leze v cestě dost kamení, takže cesta nahoru se dá jet, dolů bych sjezd nedoporučoval.

Při cestě z Vlachovic ke Ski hotelu už slušná chumelenice, stopy začaly mizet.
12:23
12:46
12:52
15:36
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 27.1.2022 21:34
Na Čeřínku / Nový Hojkov je upraveno asi 12 km rolbou (skate + klasika) a velmi dobré podmínky, sněhu dostatek. Hlavní část, tj. okruh u Hojkova je tvrdý, ostatní části (Skoulovy kopce a spodní propojení) jsou měkčí ale také bezproblémové. Díky sněžení a větru se to hodně zafoukává, na skate to vůbec nevadí, stopa se samozřejmě na většině míst zafoukla, ale půjde prošlápnout snadno. Na neděli je tu plánován závod "Jihlavská 15", podmínky jsou na to velmi dobré.
18:07
18:29

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 27.1.2022 21:07
Vysočina aréna- Vlachovice-Sklené-Tři Studně-Fyšavský ledovec-Fryšavské hájenky-Blatky-Samotín-Krátká-Kadov-Tři Studně- Vlachovice-Studnice - U Martina-Sklené-Vlachovice - Vysočina aréna. Trasa https://mapy.cz/s/pafeponulo . Klasika + soupaž. Klasická stopa je spíš prošlápnutá, rozjetá, místy chybí úplně, uprostřed utlačený pás pro bruslení. Úsek Fryšava-Blatky-Samotín pouze jedna stopa na klasiku bez pásu na bruslení. Sněhu i v lese překvapivě dostatek, žádné kameny. Trasa ze Samotína kolem Krátké a Kadova na Tři Studně dobrá, kolem Krátké na pláních se sprašuje. Teploty kolem 0 °C, kolem poledne polojasno, bezvětří. Mazal jsem fialový klistr, stopy přemrzlé, místy zrcátka.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 27.1.2022 15:36
Upravená tratě ve Svratce "U samopalu" Upraveno novou technikou ( čtyřkolka a finišer) v délce jednoho okruhu 3,5 km a to pro klasiku i skejt.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 26.1.2022 20:29
Ski hotel - Vlachovice - Sklené - Tři Studně - Fryšava - Tři Studně - Kadov a zpět - Sedlo - Rokytno - Studnice - zpět na Sedlo - kolem Koupaliště a Medinu zpět ke Ski hotelu.

Celý den pod nulou, zataženo, nahoře u Studnic mlha. Od víkendu připadla vrstvička nového sněhu a podmáčená místa na trati zmrzla. Po celé trase stará úprava ze začátku týdne, už trochu rozježděná, ale tvoří pevný, zmrzlý základ, na soupaž dobrý.

Stopa mizela akorát nahoře u Rokytna, kde byla zafoukaná, bylo lepší jet podél lesa kolem penzionu U Martina.

Trasa byla sjízdná po celé délce, samozřejmě byl tu a tam vyhrábnutý kámen nebo hlína, takže radši na B lyže, ale na Vysočinu solidní sněhové podmínky. Průjezdy lesem za Vlachovicemi, Skleným i kolem Sykovce bez sundávání lyží.

Problematická místa: u Medlova jsou přes trasu koleje od traktoru, pak před průjezdem lesem směrem na Jelení skálu probíhá těžba, takže trasa je tam rozježděná traktorem, a od Brožkova kopce níž už je místy sněhu na hraně a prosvítá tráva, tak bacha při sjezdech.
11:41
11:41
13:21
13:21

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 26.1.2022 20:15
Vysočina aréna- Vlachovice-Sklené-Tři Studně-Fyšavský ledovec-Fryšava a zpátky stejnou cestou. Klasika + soupaž. Klasická stopa je spíš prošlápnutá, rozjetá, místy chybí úplně, uprostřed utlačený pás pro bruslení. Sněhu dostatek. Mazal jsem tuhý modrý vosk (podkluzoval) a už je to na fialový klistr, stopa přemrzlá, místy zrcátka. Tráva a krtince výjimečně, krásné svezení. Není dost sněhu na vyříznutí klasické stopy na většině míst, ale i tak se vydejte na čerstvý vzduch, je tu krásně!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 25.1.2022 17:22
Dekuji za inspiraci z 23.1. Byla jsem dnes ve Starém Ransku mile překvapena, že tam by snih i stopa.
Železné hory
Vloženo 24.1.2022 19:08
Křižanovsko: V sobotu se dalo s odřenýma ušima od hřiště podél cesty na Sviny, mezi železnicí, Drakem a Králomožným rybníkem byly vyšlápnuty celkem pěkné dva okruhy. Dnes už to po těch teplotách nad nulou z Křižanova nejde. Jakžtakž souvslá vrstva je nad 600-620m kolem Ambrožného kde zůstal z hřebenovky jen menší úsek. S občasným přejezdem po trávě a s vyhledáním nafoukaných míst se dá projet zhruba na vyznačeném úseku viz. https://eu.zonerama.com/esence77/Album/8104617
skol
Ostatní Vysočina
Vloženo 24.1.2022 20:15
Upravené tratě na klasiku i skejt jako od rolby. Děkujeme všem za úpravu stop u samopalu. Okruh dlouhý 3,5 km. Nádhera.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 24.1.2022 19:40
Ahoj běžkaři, v neděli trasa stejná, jako jel Pepa. Vyráželi jsme po obědě a Kadov - Kuklík nejhorší část tratě, vykukovala hodně tráva a občas hlína, ale na turistickou vyjížďku dobrý. Nejhorší úsek od Kuklíku do Studnice lesem, nahoru dobrý, ale jet dolů mi přišlo o držkopád (upřímně jsem blahopřála všem odvážným), místy vyloupané dost velké kameny, kořeny - na sjezd nic moc. Ze studnice směr Rokytno brutálně fucčelo, místy hodně vyfoukané na ledovou krustu, stopa (byť náznak od běžkařů) nikde. Pak už rovinka směr Sykovec v pohodě. Od Třech Studní směr Kadov paráda, během odpoledne napadlo kolem 3-5 cm, takže to překrylo nejhorší a jelo se skvěle, navíc tady bylo znatelně více sněhu. Od Kadova směr Kulík doporučuji spíš až po dalším sněžení.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 23.1.2022 17:40
Nové Ransko - Staré Ransko - rybník Řeka .... Velice děkujeme za připravenou stopu (projeto skútrem). Sněhu sice nebylo úplně moc (trochu kouká tráva, sem tam krtinec ...), ale na malé svezení to bylo moc dobré.
Železné hory
Vloženo 23.1.2022 17:23
Dnes projeta trasa Fryšava - Kadov - Kuklík - Samotín - Fryšava. Uválcovaná trať místy stopa vyšláplá běžkaři, sem tam leze tráva nebo krtince. Nejhorší v úseku Kadov - Samotín, nad Krátkou i díky mlze a sfoukamému sněhu bylo těžké trasu najít. Mezi Samotínem a Fryšavou kolem hánenek už docela luxus, sněhu dost. Dnes drobně sněžiloy a odpoledne místy mrholilo. Snad to vydrží…
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 23.1.2022 15:23
Čeřínek / Nový Hojkov - upraveno rolbou pruh na bruslení + stopa na klasiku vše co se tu upravuje, tedy 5 km základní okruh + 2 km smyčka směr Boršov + 3 km Skoulovy kopce + spodní spojka. I když sněhu není moc, tak většinou je to dobré až velmi dobré, tráva leze jen na pár místech, ve stopě je to horší.
11:37
12:05
12:30
12:53
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 23.1.2022 10:40
Info o plánu na úpravu stop viz https://lyzovani.nmnm.cz/nedele-23-1-2022/ .
Tam, kde to mělo být podle https://lyzovani.nmnm.cz uválcované to včera šlo, ale stopa byla spíše vyšlapaná bežkaři a na cca 40% trasy nebyla vůbec. Zoraným polem vynucený nestadardní obchvat obvyklé trasy v místě statku Kadůvek vede kus pod stromy podél stěn domů po asfaltové silničce a je tam hodně kamínků, takže tam raději neklouzat, ale jen kráčet !
Naše včerejší trasa nad mapou (s výjimkou obchvatu u Kadůvku) je na https://mapy.cz/s/ralozezahe .
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 23.1.2022 8:59
Vysílač Krásné - na krátké sklouznuti směrem na Poláky sjízdné. Oranice nesjízdná. Les z důvodu těžby dřeva nesjízdný
Železné hory
Vloženo 22.1.2022 19:35
Louky nad Pilskou nádrží mají sněhu dostatečně, ornice nesjízdná.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 22.1.2022 18:37
Rokytno - Tři Studně - Kadov - Kuklik - Studnice - Rokytno. Stopy zaváté, takže jen turistické stopy na tvrdém podkladu, někde stopy vůbec. Sněhu je nedostatek zejména mezi Kadovem a Kuklikem, tam je to na “B” lyže. Jinak hezké poježdění, modrý extra držel.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 22.1.2022 18:24
5 km okruh u Vysoké u Jihlavy upraven rolbou na skate i klasiku. K tomu dále pouze na klasiku upraveno ke křižovatce na Okrouhlík, 2 km okruh k Okrouhlíku, smyčka od kasáren směrem k Jihlavě a smyčka od Vysoké směrem k Popicím. Ve stopě dost často leze tráva, ale i přesto je to lyžování slušné, jen raději horší lyže. Bruslařský okruh je většinou pěkný, ale na pár místech se rolba prohrábla na trávu. Pokus upravit stopu směrem ke Kostelci nevyšel, díky větru je tam dost vyfoukáno. viz také zprávy na https://lyzarskejihlavsko.cz/
15:20
15:23
15:44
15:47

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 18.1.2022 18:48
Dnes jsem se vypravil za sněhem na Vysočinu, kam mělo napadnout v noci nesouvislé vrstvy mezi 5-10 cm, na Čtyři palice a perničky to nebylo, ještĕ to chce čerstvou novou nadílku aspoň 10-20cm. Tak dal aspoň hike a u Studnice pod starými stožáry objevil naváté vrstvy, tam nazul na chvíli backcountry a vyšlápl to kus nahoru a pak zpět, ve slunci mrazivý vzduch a pěkné obzory!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 12.1.2022 20:29
Nový Hojkov (Čeřínek) - uválcována malá vrstva sněhu, takže leze tráva, ale pro nadšence se staršími lyžemi to jde. Upravena část Skoulovy kopce (asi 2,5 km) i část Pod Pešlovcem (také asi 2,5 km).
18:05
18:16
18:18
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 11.1.2022 22:10
Super večerní lyžování ve VA
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 31.12.2021 13:25
věřte, nevěřte, v Jihlavě u Českého mlýna dnes dopoledne velmi kvalitní lyžovačka na okruhu cca 250 m, místy výška vyrobeného sněhu až 2 metry, třeba to vydrží tuhle super oblevu. Vše opět díky Lyžařskému Jihlavsku.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 29.12.2021 18:11
Sněhu zoufale ubývá. Dnes poslední letošní svezení alespoň na ledovci, odpoledne začalo pršet. Snad v lednu začne pořádná zima.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 26.12.2021 16:45
Dobrý den, jinde je bohužel sněhu zoufale málo, dnes jsme chtěli vyrazit ze Tří Studní, ale tam je tak centimetr :-( Takže jsme se otočili a sjeli zpět do Vysočina arény, tam je celkem fajn svezení, lidí sice hodně, ale i tak jsme si to se sedmiletým synkem užili bez pocitu, že bychom nějak zvlášť překáželi. Jen pozor na čas pro veřejnost, od zítra už je ho znatelně méně.
(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 26.12.: Dobry den, netusite prosim, jak to vypada na Novomestsku? Radi by jsme zitra na nekaky okruh, mimo Vysocina arenu.
Diky a pekny den)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 26.12.2021 13:31
Dnes mensi okruh okolo: Buk lesni Tri Studne - Sklensky vrch - lesni cestou zpět do Tri Studne.
Mala pokryvka snehu, nejlepsi asi ze Sklenskeho vrchu, k lesu.
Na poradne projeti je treba aby nam jeste napadl snih.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 24.12.2021 9:37
Trasa https://mapy.cz/s/majacuroja . Sněhu na pláních velmi málo 0 - 1 cm, nutno jezdit podél lesů, remízků, úvozovými cestami. Sníh tvrdý, zmrzlý, žádná voda. Nejvíce sněhu od Lhotky nad Třemi Studněmi podél lesa směrem na Fryšavský ledovec. Na ledovci hezké svezení - dvě stopy na klasiku, dva pásy na bruslení - 1-5 cm sněhu. Pěkná Vánoční lyžovačka v bílé stopě.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 22.12.2021 19:25
Trasa zhruba takto: https://en.mapy.cz/s/kocujecugu
1 cm stareho, 2 cm cerstveho prasanu, na Medlove voda po krk, na Sykovci po pas i pres vypusteny rybnik. Jinak krasne!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 20.12.2021 21:11
Super lyžování na poli od Tří Studní směr Sklené podle lesa směrem na ledovec, pěkná stopa i skate, Deset starého a na něm 3 cm prašanu
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.12.2021 18:26
Tři Studně-Medlov-Kadov-Kuklík-Studnice-Rokytno-Sedlo-Tři Studně. Klasika. Mazal jsem červený klistr, možná je to na fialový. Prakticky celou trasu pěkně projeté dvě stopy na klasiku a pás na bruslení, ale dost to měkne. Úsek Kadov - Kuklík - leze hlína, tráva a sem tam i kameny. Ale dá se to zatím objet. Myslím si, že kromě některých úseků nám to vydrží a o víkendu se má ochlazovat, tak snad budou tento rok Vánoce v bílé stopě.
Odkaz na trasu: https://mapy.cz/zimni?planovani-trasy&x=16.0746255&y=49.6164512&z=14&rc=9kfUFxVMss9k7L2l9yjW4bQR9kgH93ml&rs=coor&rs=coor&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A141%7D&xc=%5B%5D
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.12.2021 14:31
Koupaliště-Sedlo-Sněžné. Skate. Dole se to bořilo, nahoře jen lehce míň. Ještě se to dalo se slušnýma lyžema když si dáte bacha. +4st. to do víkendu nevydrží
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.12.2021 13:07
Křižanovsko 4-6 stupňů už se vpodstatě nedá, rychle to leze dolů
Ostatní Vysočina
Vloženo 13.12.2021 20:56
Stopy po víkendu už dost vyšláplý, hlavně kolem NMnM a na hřebenu kolem Třech studní. K polednímu to už dost měklo (+4). Dole a na remízkách už lezou krtince a hlína. Do lesa vůbec nemá cenu jezdit.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.12.2021 11:30
Včera jsme projeli trasu od Harusáku zadem na Vlachovice, Tři studně, okruh kolem Fryšavy, zpět na Tři studně a Sedlo a pak dolů ke koupališti. Ve vyšších polohách na A lyže. Všude vyřezaná tvrdá stopa. Mazal jsem fialový vosk a luxus. Lidí spíše míň. Azuro. Zde odkaz na trasu: https://mapy.cz/s/bososeruve
11:40
11:40

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.12.2021 10:41
Zdravím, včera moc pěkné svezení ve stopě od Roubenky v Borové po poli směr na Lucký vrch a zpět. Dnes už to asi bude měkké a někde též bude prolézat kamení nebo hlína, takže pozor, další dny bohužel obleva takže to půjde dolů. Díky místním za úpravu a vyříznutí stopy.
Ostatní Vysočina
Vloženo 13.12.2021 10:24
Parkoviště u motorestu Nové Ransko (Ždírec nad Doubravou) - Staré Ransko - kolem rybníku Řeka - skoro celou cestu vyřízlá stopa na klasiku skútrem, přes Staré Ransko kousek nutno zout lyže, v lese místy málo sněhu, ale celá cesta v pohodě sjízdná bez újmy na skluznici. Lyže lze nazout hned u auta, lidí velmi málo. Je to pouze na klasiku, pás na skate není. Aktuální info zde https://www.zdirec.cz/cz/kultura-a-sport/lyzarske-bezecke-trasy.html
Železné hory
Vloženo 12.12.2021 19:19
Křižanov - sněhu je všude vcelku dost, jen nahrubo rozoraná pole se ještě nedají. Trasa sběrný dvůr - Podhorský ryb. - Kravaček - Sviny - Ambrožný - kolem ryb. Velký Pastyřík na křižovatku u hájenky Loučky - po cyklotrase ke Draku a za nim zpět nahoru na Kravaček a zpět směr Podhorský ryb. Stopy vedou i směrem k nádraží, od Šibeniku na Sviny, z Ambrožného směr Fajťák, od Loučského směr letiště, od Křižanova k Draku, vše vyšlapané stopy. Hlína lezla vpodstatě jen na krátkém úseku u Svinské stodoly a lesní cesty v okolí Loučské háj. jsou vyhrnuté občas bohužel až na hlínu, při bruslení pozor na kameny. Projet se ale dá. Snad to alespoň do středy ještě vydrží.
15:30
15:47

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Ostatní Vysočina
Vloženo 12.12.2021 16:57
Svratka - čerstvě strojově upraveno na bruslení i klasiku, šlo by i na A-čkové lyže, což mě až překvapilo na to, kolik je sněhu. Pěkně se o to starají, díky:-)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 12.12.2021 13:39
Od vysílače podél lesa směr Hodonín v poli celkem pěkná stopa,ale bohužel jen k silnici cca 2 km.Dale směr Hodonín lesem nesjizdne kvůli tezbe.
Železné hory
Vloženo 11.12.2021 23:47
Dnes byly upraveny okruhy ve Svratce pro bruslení. Stopa na klasiku je v dobrém stavu. Okruh pod lesem v délce 3,2 km a spodní část 1,5 km.
Přejeme pěkný den a zážitkové lyžování.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 11.12.2021 15:29
Byla jsem dnes chvilku Ustupky smerem na Krasne. Snehu moc neni ale na nenarocne sklouznuti se da. Vyslapla stopa 2 km k prvnimu rozcestniku, pak se da dal podel lesa, ale jela jsem jen kousek a otocila to zpet. Nemela jsem tolik casu.
Železné hory
Vloženo 11.12.2021 9:43
Zdravíme všechny lyžaře Vysočiny a obzvlášť ty ze Svratky a okolí. Od rannich hodin páni lyžaři Zrnik a Ehrnberger upravili tratě ve Svratce jak pro klasiku, tak i pro brusleni. Okruh ‘ U samopalu ‘ má vice jak 3 km a spodni okruh na louce 1,5 km. Tratě jsou v bezvadně stavu. Prosíme mobilni lyžaře parkovat u Rujany a tam i nastoupi na tratě vedouci pod les či na přilehlou louku. Skol
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.12.2021 17:14
Poprvé tento rok na sněhu a musím pochválit za úpravu tratě. Jel jsem Vysočina aréna-Vlachovice-Tři Studně- Fryšavský ledovec - Fryšava a zpátky tři Studně a Vlachovice. Byla jedna stopa a pás na bruslení a vzhledem k tomu, že nebylo na tratích moc lidí, tak se to bylo super svezení. Sněhu je tak do 20 cm, nelezou ani krtince. Několik podmáčených míst v místě potoků, ale úplně v pohodě se to dá objet. Mazal jsem stoupací modrý vosk, krásně držel a bylo to super svezení. Dál rolba dnes dopoledne nejela (chtěl jsem Kadov, Krátkou a Samotín, ale byly tam jen částečně prošlapané stopy, tak jsem se vrátil na strojovou stopu), ale na trasování je vidět, že právě teď večer najíždějí další okruhy - Pohledec, Studnice, Radňovice, Slavkovice apod. takže toho zítra určitě využijte!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.12.2021 14:41
Až to projedete, tak, prosím, napište, jaké top bylo. Taky bych ráda v neděli zkusila. Díky
(Odpověď na dotaz uživatele Luboš z 10.12.: Zdravím, chtěl bych se o víkendu projet z Ústupek do Krásného. Jak to vypadá se sněhem?)
Železné hory
Vloženo 9.12.2021 22:07
Dnes u Vysoké u Jihlavy upraven rolbou 5 km okruh. Vrstva sněhu je sice malá, ale přesto velmi dobré podmínky (tráva leze jen na pár místech a nijak to nevadí). Stopa je vyjetá jen zpočátku, na stopovač je ještě málo sněhu. viz také foto a zpráva na www.lyzarskejihlavsko.cz
17:50
17:57
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 9.12.2021 12:47
Na Radkove louce tolik nefouká, skate v 5 cm prašanu na tvrdým podkladu, po posilovací dávce skluznyho to i pěkně odjizdelo, jinak je to lepidlo. Stopa na klasiku je jen ve vnější smyčce, vnitřní zapadany. Skol
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 9.12.2021 17:47
Zdravim lyzare.Jel jsem okruh kadov-studnice a odtud prave po strojove upravene stope do marsovic a pres tri studne zpet kadova.Puvodne jsem chtel jet jen pres rokytno,ale kdyz jsem stopu uvidel,tak jsem proste neodolal a dobre jsem udelal.super svezeni a diky tem kdo ty stopy projizdi! Panovi z Brna doporucuji nejaky zavodni okruh,nebo hory.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.12.2021 20:18
Tři studně - Fryšava - Blatky - Kadov. Kdybych věděl v jakém hrozném stavu to je, tak jsem z Brna nejedu. Možná pro místní dobrý na sklouznutí. Stopy všelijaké, jen ne dobré, zmrzlé a rozšmatlané. Úsek kolem Blatek a Samotína úplně nesjízdný, silnice kde má být stopa je uježděná od dřevařů. V Kadově vše zavřeno, včetně Klokočí. Nejhezčí stopa jen kolem Medlova a Fryšavy. Snad bude líp po zítřejším sněžení.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.12.2021 18:19
Dnes na ledovci lyzovani za větrem, stopy sice nezafoukane, ale dost rozšmatlany, hold poslední úprava v neděli. Pas na bruslení hrbolate, skoro není, po cestě ze 3 studní i proslaple od pesaku. Skol
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.12.2021 23:22
Upravene trasy na brusleni ve Svratce - pod lesem. Nastup nutny u Rujany. Okruh ma 3 km.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.12.2021 13:01
Vyjetá stopa skutrem od hotelu Pavla - Rokytno - Studnice-zpět nad koupaliště NMNM do Maršovis, Medin SKI. Pak směr Vlachovice k Hotelu Pavla. Super.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.12.2021 19:07
Sklené > Okruh kolem Fryšavy > Sklené
Stopa jen prošlápnutá od lidí, často bylo potřeba se řídit podle mapy.cz a vybrat si tu správnou. Sníh těžší ale nelepivý, teploty lehce pod nulou. V úsecích přes les trčí ve stopě větvičky a jiný rostlinstvo, ale asi ne tak, aby zvlášť poničily lyže. Moje první svezení této zimy.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.12.2021 21:48
Večer projetý rolbou příměstský okruh od zastávky vlaku, děkujeme
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.12.2021 18:06
Super snih,rolbou projete Sykovec,Frysava,Medlov,U Martina ideální svezení.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 4.12.2021 22:08
Fryšava - Hájenky -Blatka-Samotín-Krátká-Kuklík-Studnice-jen pro skalní lyžaře, pak už paráda Studnice-U Martina-hotel Pavla-Sklené-Tři Sudne - Fryšavský ledovec. Odpoledne padal sníh, skluz super. Lyžařů do 20.Je 22 hod a stále chumelí - přibyde 5-10 cm.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 4.12.2021 16:56
Fryšava - Tři Studně - Sklené - všude sněhu dost. Dole promrzlý, nahoře nový. Chybí ale úprava tratí, jenom prošlápnuto. I tak pěkné svezení.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 4.12.2021 12:59
Na bruslení jsou upraveny okruhy na loukách pod Amerikou (u zásobníků sněhu vedle silnice na Vlachovice). Čtyřkolka s uhlazovačem dál jela na Vlachovice, kde je na loukách pod Bílou skálou také pár pytlíků. Potom se vracela lesem přes Ochozu okolo Černé skály a buku po hřebeni zpět do VA. Začátek je trochu rozdupaný od pěšáků, ale jinak slušné. Jinak šlo bruslit i na loukách, kde je zvlněná souvislá sněhová pokrývka 10 - 20 cm (pár vyfoukaných místeček se samozřejmě najde), někde se trochu proboříte. Na klasiku jsou od turistů vyjeté stopy na různých místech.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 4.12.2021 21:17
Dnes sobota 4.12.2021 z Frysavy na Tri Studne, Medlov a do Frysavy. Obcas stopy, tvrdy povrch takze to ficelo i bez stopy, dalo se bruslit. Na plani foukalo, u lesa pohoda. Ledovec perfektni. Da se vyjet napr. z Marsovic, Kadova, Trech Studni, Frysavy... Olympijske podminky to nejsou, ale kdy si takhle zacatkem prosince uzijeme bezkovani? Za me, nenarocnou bezkarku, naprosto super.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 3.12.2021 10:10
Na zahradě ve Městě máme 10 cm zmrzlé krusty (dolů z 25 prašanu v úterý), nahoře bude asi o něco víc, pláně a ledovec by měly být pojízdné, ale dostanu se tam až zítra.


(Odpověď na dotaz uživatele AFA z 2.12.: Nevíte kolik sněhu zbylo v okolí NMNM, Fryšavského ledovce, třech studní a okolí po oblevě? Díky)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 1.12.2021 21:02
Fryšavský ledovec - sněhu na nové lyže. Stopa od lyžařů.
15:18
15:57
16:36

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 30.11.2021 10:45
Včera luxusní, projetá stopa Fryšavský ledovec, Sklené, Vlachovice, Rokytno, Hotel Pavla. Určitě 15 - 20 cm, husté sněžení, 2 pod, ani to neškrtalo. Škoda že hlásí oblevu. Po 3. hodině min 10 lyžařů a to s čelovkou..
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 29.11.2021 19:20
Nad Pilákem upraveno kolečko na bruslení.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 29.11.2021 17:52
První poježdění letoška kolem vysílače na Krásné. Sněhu i na lepší lyže než na nejhorší a padalo. Stopu nutno prošlápnout.
Železné hory
Vloženo 28.11.2021 16:34
U Vysoké u Jihlavy byl uválcován 4,5 km okruh. Trošku leze tráva a hlavně odspodu prosakuje voda, ale sklouznout se dá, na první lyžování to ujde, ani není třeba mít strach o lyže.
14:42
14:55
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 27.11.2021 20:23
Fryšavský ledovec, louky u Skleného a Vlachovic, Bednářovec až k Harusáku - tak zde leží 5-15 cm prachového sněhu, ráno 6 pod, perfektní skluz, dokonce od koupaliště od SKI na Tři Studně stopa. Kolem poledne povolilo, ale pořád to šlo. Zítra má padat, tak se to ještě zlepší. Samozřejmě na lyžích, které snesou tvrdší podmínky....
Žďárské vrchy - Novoměstsko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Vysočina