Vysočina – běžky

Archiv zpráv zimy 2014/2015

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Vysočina ze zimní sezóny 2014/2015. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Vysočina - aktuální zprávy

Vloženo 19.3.2015 20:07
Ve VysocinaArene je stale pouzitelny okruh 2500 m, misty je sice nemalo jehlici a vytato na asfalt, ale pri jiste opatrnosti je to pro ucely treninku docela dobre. Misty ledovate, misty se to trochu bori, ale stoji to za ten pocit, ze clovek beha tam, kde nejvetsi biatlonova esa, a pri vedomi toho, ze jinde na Vysocine to uz nejde. Myslel jsem, ze bude nuda krouzit jen po VA, ale diky mnozstvi cest jsem se vubec nenudil. Zda se, ze vikend.zavody jsou zrusene, takze to jeste par dnu pujde.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.3.2015 22:25
Přírodní sníh na Vysočině už není, ale pořád se dá lyžovat v Novém Městě ve Vysočina aréně na tratích z únorového světového poháru v biatlonu a dalších akcí - lyžuje se na technickém sněhu. Dle http://lyzovani.nmnm.cz/ je Vysočina aréna otevřena pro veřejnost do 20. března, víkend potom tam mají být závody, což je důvod, aby sníh vydržel.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 20.2.2015 11:54
Nový Hojkov, -3°C, skate. Stopy použitelný, ve sjezdech spíš boj o holáč. Na remízcích už sníh téměř není. Pytel směrem na Větrov docela jde, pytel směr Hojkov po průtah remízkama taky. Dál to nemá cenu, málo sněhu, rošlapaná stopa. Stopy na klasiku jsou z 30% na trávě. Stačí tak 1-2 dny teplo a konec.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 18.2.2015 21:16
Okruhy u Nového Hojkova jsou bruslením stále velmi dobře sjízdné. Sníh je ráno tvrdý a rychlý. Někde jsou odtátá místa, ale průjezdná. Spokojenost.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 16.2.2015 21:47
Ze Skleného do Kadova a zpět přes Medlov. Pro bruslaře nic moc. Pouze k Vlachovicím. Dále je stopa upravená už o víkendu a proto trochu jetá, kolem poledne ještě docela tvrdá. Na Kadov z kopce už dost vylezlého bláta.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.2.2015 15:26
Projel jsem trasu ze Studnice na Medlov, Frysavu, a zpatky pres Paseckou skalu. Snehu dostatek trate projete rolbou, ale stopy jiz převážne poskozeny. Odpoledne již dost měkké. Celkově to bylo stále slušné svezení.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.2.2015 14:45
Dnes se v Řásné konal závod "Javořická 15", pro který pořadatelé připravili jeden dlouhý okruh až na Javořici a zpět. Kromě toho upravili kratší okruhy po loukách a částečně v lese u Řásné. Množství dalších stop je našlápnutých. V okolí vrcholu Javořice je dostatek sněhu a dá se lyžovat bez problémů (třeba i po lesních silničkách), v nejnižších partiích je to horší a je třeba dávat pozor (leze tráva, klacky nebo kamínky).
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 14.2.2015 23:26
Projetý okruh 3 Studně - Fryšava - Blatky - Krátká Kadov - Medlov - 3 Studně. Od Blatin do Kadova je to slabota - ve stopě leze tráva a oranice. Jestli jen trochu odtaje, bude to nesjízdné. Ve sjezdu od Fryš. hájenek na Blatky jsou kameny. Ve zbytku stav sněhu OK. Rozhodně je to na kameňačky.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 11.2.2015 20:29
Upravený okruh u Nového Hojkova (Čeřínek) v délce asi 9 km je velmi slušný, sněhu je většinou dost, jen některé meze jsou problematické, ale s opatrností průjezdné. Lehce přimrzlo, takže dnes to bylo docela rychlé.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 9.2.2015 10:15
Racin - Velke Darko - Polnicka - Racin. Na louce u Racina stopa kompletne zafoukana. Vitr by silnejsi, ale v techto mistech stopa spatna temer vzdy. V lese stopa slusna (ne strojove projeta), bez lidi, vsichni byli asi v NMnM na zavodech :)
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 9.2.2015 10:04
ze Slavonic od vlaku podél cesty na Strážný kopec, k bunkrům, zpět, kostel Sv.Duch, Graselova stezka nad Bejčkův rybník a zpět. sněhu až 30 cm, ale místy taky skoro nic, sfoukáno, v lese to nejde, celkově pěkné svezení na straších lyžích.
Česká Kanada
Vloženo 8.2.2015 20:32
Jel jsem po zlute od silnice u janstejna, smer rozcesti lovu zdar, po sem velmi spatne, dal po zlute smer studanka pane lepsi, obcas neco leze, zelena z javorice na velky parezity je pekna, to samy zpet k lovu zdar. V lese bylo prijemne, nefoukalo, z Michovy skaly super vyhledy
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 8.2.2015 15:22
Jeli jsme malý okruh od vysílače v Krásné směrem na Ústupky, ale v polovině jsme to vzali lesem zpět - na loukách silně foukalo, v lese to bylo lepší. Stopa suprová, projetá skútrem, občas sice vykoukl nějaký ten drn ale jinak pecka.
Železné hory
Vloženo 8.2.2015 21:22
Vlachovice - Tri Studne - Frysava v pohode, dal za Frysavou smer Kadov stopa proslapla, horsi kvalita, misty led. Kadov - Medlov - Tri Studne - Studnice opet rolba. Za Studnici smer Zubri stopa proslapla, misty zafoukana, ale jede to dobre, snehu dost
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.2.2015 8:59
prujezd lesem ze studnice na kuklik s trochou opatrnosti mozny , lezou kameny a koreny , dokopce to je bezproblemu, na chobotu a v okoli kukliku je snehu dost
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.2.2015 19:11
Světlá (pod Javořicí): vyjetá stopa po dnešních závodech, někde místy vykukuje tráva, ale jinak v pohodě. Krásná lyžovačka ... :-)
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 6.2.2015 9:50
pekne skejtovat se da po lesackych cestach kolem zakovy hory a krivyho javoru, naopak spatny je to v okoli tisuvky , tam leze hodne sutru
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.2.2015 10:15
@jaryn: doporučuju sledovat, kde jsou najeté stopy rolbou, a podle toho se rozhodnout. Sleduj zde: http://lyzovani.nmnm.cz/ + http://info.bystricenp.cz/ + http://www.ski-zdarsko.cz/
Okruh ski hotel - Vlachovice - Sklené - Fryšava - Kadov - Kuklík - Studnice - Rokytno - ski hotel by mohl těch 30 km mít
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.2.2015 1:08
Ahoj, jedeme se podívat na nedělní závod v biatlonu a chceme to spojit s běžkama. Poradíte někdo pěknou trasu na sobotní odpoledne ze Sněžného(ubytování) do 20 km a pondělní celodenku do 30 km? Jsme z podkrkonoší, takže to tam u vás moc neznáme, jen jsme tam předloni jemně turistili v okolí Milov. Ze zimní mapy se mi jeví jako pěkná trasa na sobotu Sněžné-Kuklík-Ondranec-Pickov, ale nevím, jestli se dá nějak vrátit do Sněžného třeba přes zříceninu Štárkov a jak to na této trase vypadá se sněhem? Na pondělí bych to viděl na okruh Tři studně-Vlachovice-NMNM-Rokytno-Studnice-Fryšava-Tři studně. Nebo je lepší trasa NMNM-Bystřice n.P.? Nebo v okolí Škrdlovic a Velkého Dářka? Předem moc díky za tipy a rady.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 2.2.2015 14:39
Tři Studně - Fryšava upraveno, pak vyšlapané stopy na hájenky, Blatky, Samotín (pivo a placka u Kolouška), Krátká, Sněžné (oběd v Záložně), Kadov, od Medlovského rybníka (nabídka lihovin) opět frézovaná stopa na Tři Studně. Nádherné jasno až polojasno. Kolem Krátké občas leze hlína, hlavně na jihu.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 2.2.2015 8:04
krome upravenych stop se da lyzovat vpodstate vsude, hodne snehu je mezi krasnou blatinama a sneznym, hlina leze za kadovem po prave strane silnice smer kratka, lepsi je jet po louce vlevo od silnice
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 1.2.2015 12:43
Projeli jsme si trasu z obce Krásné na Ústupky a zpět a bylo to super. Stopa sics vyšláplá jen běžkaři, takže nic pro bruslení, ale jinak sněhu dost. Doporučuji všem, kdo má rád klasiku a málo lidí.
Železné hory
Vloženo 31.1.2015 17:55
Z Plíček na Lhotku je to horší, dal nad Lhotkou už snehu dost. Prošlápli jsme stopu kolem Lazů na Vlachovice. Nahoře je ježdění super. Kopec ze Slennýho od křížku po žluté ke křížku u Lhotky je též v pohodě.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 31.1.2015 13:26
Trasa Skrdlovice,Karlov,Vojnv mestec,Radostin,Racin je vyjeta trasa skutrem na klasiku.Snehu je malo,hodne leze hlina a trava,kameny ale nejsou,starsi lyze jsou lepsi.Ted chumeli jako o zivot,do zitra neco pripadne.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 31.1.2015 13:19
Trasa NMNM zastavka, skihotel, Vlachovice, Sklene, Tři Studně, Sykovec, Medlovské údolí a NM koupaliště - po celé trase rolba, stopa na klasiku tak 75%, snih prasan 15-25cm misty sfoukano, hlavne na polich kolem Studní leze sem tam krtinec nebo trava ale da se. Na tu bidu kolem podminky optimální. Kolem Vlachovic a Skleneho vyfrezované okruhy.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 29.1.2015 19:58
V úterý byl u Vysoké uválcován okruh 2,5 km dlouhý. Když na to v noci připadlo asi 2-3 cm nového sněhu a dnes byl okruh opět uválcován (a rozšířen na asi 3 km) tak se podmínky zlepšily. Většina okruhu je velmi dobrá, jen na pár místech leze tráva. Dá se jak bruslit, tak i klasika, ale beze stopy (postupně se místy stopa trochu vyšlápla). Fotky z dneška a mapka je na www.lyzarskejihlavsko.cz
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 28.1.2015 16:56
POLIČKA- areál v Poličce u Salaše, 10cm sněhu, -1C, opět LYŽUJEME klasiku na kolečku 5km, skate nahoře na 2 km, přijedte si zajezdit! aktuální INFO na http://www.cyklo-ski-policka.cz/stav-stop/aktuality
Ostatní Vysočina
Vloženo 11.1.2015 23:15
Na Vysočině už jde po brutální oblevě lyžovat asi jen ve Vysočina aréně. Okruh délky zhruba 2 km má stále velkou vrstvu sněhu, dneska byl ledovatý a trochu rozsolený. Část nad silnicí ještě není upravena, ale sníh je tam navežen, takže možná v dalších dnech dojde k prodloužení okruhu.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 9.1.2015 18:04
Kolem Trech studni podminky dobre, na to pocasi. Snih premrzly, stopy zatim drzely ale rolbovy pas uz se zacinal borit. Jen misty se dalo bruslit. Zitra hlasi cele dopo destivo, tak se to zrejme dost slehne.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 11.1.2015 10:26
Pánové,
všem, kteří jste nám připravili alespoň na pár dní skvělé sklouznutí VELKÉ PODĚKOVÁNÍ.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 9.1.2015 9:16
proslapli jsme stopu ze skrdlovic po cervene smer tisuvka, dal je lesacka ceta na cikhaj prohrnuta sjizdna ale lezou kameny. Lesacke cesty mezi cikhaji tremi studnemi a zakovou horou jsou na tom podstatne lip, super brusleni
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 8.1.2015 14:40
Dobry den. Chtel bych upozornit na stopu vyjetou sneznym skutrem ktera zacina u restaurace ve Vecove a vine se okolim. Neni to nikde na internetu. Okruh je zhruba 3.5 km dlouhy a zvladnou ho i mene zdatny lyzari. Pro vice info volejte 731498146
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.1.2015 16:17
Skol všem, jen doplním předchozí info. Na webovkách nmnm tato informace je http://lyzovani.nmnm.cz/ jen to není zaznamenané v GPS mapě. Popisují tam i kde lze nastoupit do stopy. A ještě k tratím, velká pochvala za parádní tratě - ve středu fakt luxusních 38 km na klasiku - takhle jsem si užil naposledy v zimě 2013. Okruh Nmnm zastávka - Radňovice - Vlachovice - Sklené - Fryšava - Samotín - Blatky - Kadov - Tři studně - NMNM. Jen bych chtěl všechny upozornit na past v Kadově, kde se rolba otočila a jela zpět. Takže z Kadova není upraveno směrem k Fryšavě a Třem studním a musí se asi 3 km ve volném terénu. Je to sice prošlápnuté od lidí ale není to nic moc a ještě se to hodně motá. A ještě jedno upozornění fotky jsou to od Honzy pěkné ale není to všude tak super a občas je hlína i kamínek hlavně v nižších polohách - tak že je to na horší lyže!!!!! Jinak to je naprosto skvělé a doporučuju všem.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.1.2015 11:44
Včera luxusní sportovní stopa na trase Kadov-Krátká-Samotín-Blatky-Sklené-Vlachovice-Medlov-Kadov.Občas hrudka hlíny,jinak fantazie.Velký dík rolbařům!!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.1.2015 21:35
Dnes výborné podmínky na okruzích: Hotel Medlov, Tři studně, Fryšava, Studnice: dostatek sněhu, projeté stopy asi rolbou, více foto: http://blog.fotopulse.cz/bezky-medlov/
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 6.1.2015 20:37
Vysoka: perfektni s celovkou, trasa pekne ztuhla prichazejicim mrazem s tmou, bezvetri a hvezdna obloha s mesicem, super!!!!!
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 6.1.2015 19:53
U Vysoké u Jihlavy (už od křižovatky na Okrouhlík) byly dnes znovu projety čtyřkolkolkou s válcem a se stopovačem předchozí trasy a přidány další - skvělé podmínky na bruslení, solidní i na klasiku - viz fotky na www.lyzarskejihlavsko.cz.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 6.1.2015 18:40
Nové Veselí - Žďár a zpět - projeté stopy čtyřkolkou, na sfoukaných místech trochu méně sněhu, ale celkově PARÁDA: http://www.sports-tracker.com/workout/lukym/54abf7c8e4b02018390fb654, http://skizdarsko.cz/informace-o-uprave-lyzarskych-bezeckych-trati-str-8-1-8-2.html
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 5.1.2015 22:20
Dnes byl dvakrát (ráno a znovu odpoledne) uválcován okruh u Vysoké (u Jihlavy). Snežení a vítr jej k večeru místy zafoukal, ale přesto to bylo velmi solidní ježdění. Naprosto bez problémů na pěkné lyže, jen přes jednu mez lezla tráva. Vzhledem k větru a sněžení jsem jezdil okruh jen 2 km od "stadionku" u grafické školy - viz mapka na www.lyzarskejihlavsko.cz (a bylo to o výrazný kus lepší se sněhem než ukazují fotky z dopoledne)
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 5.1.2015 21:36
Na závodní tratě v Novém Městě, doteď upravené v délce 1,5 km, má ode dneška přístup i veřejnost - ale jen ve vyhrazených časech viz http://lyzovani.nmnm.cz/

Nicméně dle informací z Událostí v ČT budou brzy upraveny další kilometry tratí a rolby vyrazí také na úpravu turistických tratí - sněhu napadlo tolik, že ho návštěvníci stadionu měli možná do půli lýtek :-)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.1.2015 19:54
POLIČKA- ahoj, touto cestou upozorńuji na náš miniareál v Poličce u Salaše, okruhy 2 a 5km, pravidelně udržované, přijedte si zajezdit! aktuální INFO na http://www.cyklo-ski-policka.cz/stav-stop/aktuality
Ostatní Vysočina
Vloženo 4.1.2015 13:36
Na loukách u Nového Hojkova (Čeřínek) byl dnes ráno opětovně upraven (uválcován) okruh - viz www.lyzarskejihlavsko.cz
Po předchozí oblevě a následném ochlazení zůstala na většině okruhu mala zmrzlá vrstvička, která vytvořila pro nově napadaných 5-7 cm dobrý základ, které dnes dopoledne Míra Záboj uválcoval. Na vyříznutí stopy je samozřejmě málo sněhu, ale bruslení je velmi dobré i v dolních částech okruhu (který byl před oblevou asi nejhorší).
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 30.12.2014 20:35
Na loukách u Nového Hojkova (Čeřínek) byl dnes ráno upraven okruh - viz www.lyzarskejihlavsko.cz
Celé uválcované kolo má téměř 9 km, kromě malého spojovacího kousku v nejnižší části (asi 50 m po cestě) je to celé po trávě, takže i když je vrstva sněhu malá, tak je to na dané poměry docela slušné. Samozřejmě tráva leze, ale nevadí to, krtinců je minimum.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 29.12.2014 17:22
Dnes jsem testoval sněhové podmínky u obce Vysoká u Jihlavy. Na travnatém podkladu to šlo vcelku dobře. Jen to chce starší lyže. Najel jsem 10 km - vizte GPS záznam trasy:
http://www.movescount.com/moves/move48502962
Jihlavsko a Telčsko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Vysočina