Vysočina – běžky

Vysočina neboli Českomoravská vrchovina je rozlehlé pohoří ležící mezi Čechami a Moravou. Je typická svým jen mírně zvlněným terénem, který z ní v případě dostatku sněhu dělá jednu z nejzajímavějších oblastí na běžky v ČR. Pro veřejnost nejznámější lyžařskou oblastí Vysočiny je okolí Nového Města na Moravě, ale pěkně lyžovat se…

Číst celý text

Členění oblasti Vysočina

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází jeden nezodpovězený dotaz
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 17.1.2019 15:07
Okolí Matějovce - po víkendu, kdy prý byla Kanada projetá po úterní fujavici naprosto bez stopy, louky s navátým sněhem - lyže se boří, v lese poměrně méně sněhu, ale napadané větvičky, občas přes cestu velká větev, polámané stromy jsem nezaznamenala. Nakonec se nejlépe jelo po zasněžené cyklostezce směrem na Kaproun.
Mnohem lepší podmínky jsou na Javořici kam jinak jezdím.
Česká Kanada
Vloženo 14.1.2019 16:57
Já si taky chci za kvalitní úpravu stop připlatit - chápu, že nafta něco stojí a někdo musí sedět celé hodiny v rolbě nebo na čtyřkolce.
Pro místní lepky na lyže na celou sezónu, pro přespolní třeba pásek na ruku nebo něco takového. Takto to mají v létě třeba www.rychlebskestezky.cz - dokonce na dobrovolné bázi...
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.1.2019 16:43
Ani nevím jak začít, všichni píšete to stejné a já se vším souhlasím - počasí pohádkově zimní, ale stopa žádná. Musíme doufat, že si to přečtou ti, kteří v tom mohou něco udělat. Protože nevyužít takových podmínek je víc než hřích - okolí 10 km od Fryšavy luxus. Ještě že máme webové stránky https://lyzovani.nmnm.cz/, na kterých můžeme sledovat on line rolbu, která ani nevyjela a dočíst se aktuální informaci o tom že dole na SKI nemají aktuální informace :-). Ještě že to moc lidí nečte jinak by Novoměstsko zelo turistickou prázdnotou.Tolik sněhu bylo naposledy v roce 2013 a od doby, kdy není sníh se nic neděje. Celoročně najdete v loukách a na polích popadané značení-rozcestníky, stromy přes cestu a neudržované mostky. Kdyby byl zájem hlásím se jako dobrovolník o sdělování stavu v lokalitě Tři Studně - Fryšava / pátek až neděle/. Aby jsme se mohli pochlubit zase někde na IDNES jak je Novoměstsko rájem a kolébkou běžeckého lyžování.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.1.2019 11:35
okruhy na jih od Křižanova, trasa k nádraží, k Šibeniku + trasa Křižanov - Ronov, v neděli se to na neprojetém sněhu jen lehce bořilo, okruh ze Šibeníku na jih k železnici a zpět k ZD ve výborném stavu, vyjeto asi skůtrem před několika dny a skvěle prošlapáno/udržováno místními, na Ronov k hospůdce na hrázi slušně prošláputo. celkově pomalý sníh, sem tam provlhlý podklad.
Ostatní Vysočina
Vloženo 13.1.2019 21:13
Dnes vylet kolem Frysavy asi 30km, az na obcasny neprijemny vitr paradni zimni pocasi. Vsude dost bezkaru, je to radost pohledet. Radost ovsem neni udrzba trati, dnes nulova... pro takto exponovany vikend nepochopitelne. Nemam problem treba s placenim (jako v Nemecku/Rakousku). Ale pokud inzeruji Novomestsko jako raj bezkaru a pak rolba jezdi v arene, zatimco venku jsou davy lidi na bezkach, je neco spatne. K tomu jeste pridam tragicke znaceni a vychazi mi, ze NMNM na to kasle. Je to skoda, priste uz spis jinam.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.1.2019 14:17
Byly jsme zde poprvé (Nasavrky - Krásné a zpět), stopy rozježděné, popadané stromy a větvě, hodně lidí, stopa vůbec nebyla vidět ani cítit. Snad půlka Pardubic vyrazila po letech na běžky. V hospodě v Krásné vůbec nestíhali, takový nával ještě nezažili, to říkal sám hospodský a vyčerpaná kuchařka už klopila odpoledne panáky. Ale fajn hospůdka. Ale příště raději do jiné lokality, pokud nebudou jezdit celý víkend skútrem.
Železné hory
Vloženo 14.1.2019 17:43
Jsem Žďárák, na NMNM jezdím léta, hodně a rád. Údržba byla vždy na nějakém standardu a ten se myslím pořád drží. Tento víkend nebyl nějakou výjimkou. Byl jsem tam i teď v sobotu. Stav tratí podle mě odpovídal počasí a množství lidí. Rolba vyjela v PÁ, SO i NE, dokonce bych řekl že i víc, než bych čekal. Každý den objela 50-60 km, tady jsou záznamy https://bit.ly/2TOQ10F. Prostě podobný režim, jako každý rok, když je sníh.

Každé tratě a lokalita mají svoje. Kdo chce jinam a pořád na vysočinu, může zkusit ten Žďár. Tam se to upravuje nepochybně častěji - i přes týden (víc peněz), ale zase ty okruhy jsou víc okolo louky, od nikud nikam. Tenle víkend ale tady byly stopy určitě lepší než v NMNM - je to o 150 m níž než to NMNM a bývá míň lidí než v NMNM. Ikdyž i ve Žďáře bojovali tenle víkend s počasím. Oblíbené tratě na Račín a Sklené, tedy ty které vedou "někam", byli z různých důvodů neprojeté.

Pro ty z nás, kteří chtějí přispět na údržbu v NMNM, tak nepochybně můžeme:
https://lyzovani.nmnm.cz/verejna-sbirka-na-udrzbu-trati/
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.1.2019 9:36
Pridávám se ke vsem co pisou k upravam stop. Sobota temer nula. Mraky.lidi se potácelo v rozrytych korytech. Priklanim se k placeni.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.1.2019 16:40
Dobry den, vcera i pres obtizne podminky na namazani a nic moc pocasi spousta bezkaru. Je moc smutne, ze neumime na Vysocine udrzovat alespon o vikendech stopy. Ze mame jednu rolbu, ktera vyjede az po zavodech. Ze se vymlouvame na vitr, snih.... Nejsme Jizerky, kazdodenni udrzbu ctyrma rolbama neocekavame, ale alespon vikendove upravy ano. Navic pro nemistni je zde obtizna orientace. Mapy prakticky nejsou. Je co zlepsovat. Zajem lidi je obdivuhodny. Lidi, kteri naopak pimohou napr. navstevnosti zavodu na stadionu. Dalsi rolbu by rozpocet kraje utahl.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.1.2019 15:57
Potvrzuji to, co napsal již včera Petr.L Vloženo 12.1.2019 21:28 (díky za výstižnou zprávu). Zároveň bych rád upozornil, že na https://lyzovani.nmnm.cz/vydatne-snezeni/ informovali včera o tom, že nemohou stopy projet rolbou v sobotu ráno, protože se jedou ve Vysočina Aréně závody. My jsme rolbu potkali až v cca 15:00 při zpáteční cestě do N.M.n.M. na tomto místě https://mapy.cz/s/3kjmO , takže jsme si pak užili krásný cca 4 km sjezd (z celkem včera ujetých 25 km) ve stopě alespoň ke Koupališti. Bylo by dobré, kdyby bylo k dispozici tolik prostředků, aby se daly upravovat stopy jak ve Vysočina Aréně, tak na trasách inzerovaných na https://mapy.nmnm.cz/mapa/skimapa/?lo=mini&lb=osmg&ly=ski-rolby%2Cski-tr-2h%2Cski-tr-1d%2Cski-tr-3d%2Cski-tr-7d%2Cski-trasy&lyo=&c=-631910.8%3A-1113694.8&z=5 .
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.1.2019 15:19
Kratky okruh Tri Studne - Sykovec kemp - Tri smrky - Hodacky - Snezne - Tri Studne.
I kdyz to podle fotek nevypada, pres zatazenou oblohu a cerstvy vetrik bylo vsude dost lidi, stopa podle toho vypadala, ale pro turisticke bezkovani ok. Celkem jsme lepili, teplota kolem nuly no. :D

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.1.2019 13:18
Mam dojem co se tyce upravy stop , tak Nove Mesto se stara jen o treningove stopy pro vykonne sportovce. Oblibenne turisticke trasy od nadrazi na Tri Studne a na Frysavu je nezajimaji.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 12.1.2019 21:39
Okruh Dalečín....Velké Janovice...Písečná zmola...Vítochov...Janovičky...Lísek....Dalečín. Sněhu dostatek, tak 30 cm včetně lesních úseků. Stopa většinou buď žádná nebo zafoukaná. Výhoda... za celý den jsme potkali 3 běžkaře. Rada... ze směru od Velkých Janovic přes Písečnou zmolu projeďte přes motokros. areál a vyjeďte horní branou.. je otevřená... kolem silnice to byl opruz.
Ostatní Vysočina
Vloženo 12.1.2019 21:28
Jel jsem Ski hotel -Tři studně - Fryšava - Samotín - Kuklík - studnice - Rokytno - Vlachovice Skihotel. Sněhové podmínky že se nedalo rozumě namazat (sněžení, teplota kolem 0°C, běžky i při přibližně správném mazání střídavě smekaly a namrzaly sněhové bačkory). Davy lidí (místní restaurace byly v celém kraji snad krom hotelu Medlov beznadějně plné, taktéž parkoviště krom velkého pod Harusákem), strojově upravené trasy zafoukané sněhem, takže stopy pak byly velmi rozbité a odpoledne i zledovatělé, na úzkých sportovních běžkách to byl v celé trase opravdu velmi adrenalinový zážitek, při sjezdu z Vlachovic pak krom rozbitých stop se zde nacházely hluboké díry, takže nebylo možno na tom zledovatělém sněhu ani pořádně brzdit. Pokud budou zítra podobné podmínky jak dnes, tak rozhodně doporučuji jet jinam (případně vzít backcountry běžky s ocelovýma hranama, jelikož s klasikama se to fakt nedalo)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 12.1.2019 20:57
Vynikajici podminky na zdarskym okruhu, na klasiku i skate, do lesa lepsi nevjizdet, padaji vetve a misty i stromy, na polnicku a skrdlovice stopa vyslapla, da se, vsechna cest rolbarum, informace i stopa nema chybu, jen at to neroztaje a nezafouka
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 12.1.2019 20:15
Klasikou od zastávky v NMNM směr Tři Studně. Teplota kolem nuly, přes den místy sněžilo a foukalo, odpoledne trochu přituhlo. Na stoupání držel jakž takž červený speciál. Včerejší úprava přes Jiříkovice k Vlachovicím zcela zapadala, stopa jen vyšlapaná. Okruh od Vlachovic přes Sklené na Tři Studně a kolem Sykovce zpět už byl protažený ale odpoledne na otevřených úsecích zapadával. Jinak okruh na psí spřežení a skate vypadal taky protažený. Naopak stopy směr Fryšava a Kadov byly jen prošlapané.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 11.1.2019 16:56
Běžkaři pozor, dnes jsem zaparkovala pod Harusákem na velkém parkovišti zejícím prázdnotou, až na dalších asi 5 aut běžkařů, neboť jsem chtěla na Jiříkovice. Stávala jsem tam takhle roky. Po návratu jsem měla za stěračem sdělení, že mám zaplatit pokutu 200 kč za nedovolené parkování. Po čtvrt hodinové nepříjemné debatě se stejně postiženými, vstřícnými policajty a arogantním, zabedněným majitelem, jsem to vzdala a šla já debil zaplatit-byla mě hrozná zima. Proto tam raději neparkujte. Jinak jízda po čerstvé rolbě byla fantastická. Díky.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 11.1.2019 11:45
Dle informací městského informačního centra se dnes upravovala jižní trasa (směr Krasoňov), a okruh na Rozkoši a na závodišti Zlatá podkova. Další trasy se budou upravovat dle počasí a dispozic v sobotu
Humpolecko
Vloženo 10.1.2019 22:46
V okoli Chotebore se bude upravovat zitra dopoledne dle planku zverejneneho pod odkazem na https://www.chotebor.cz/bezkarske%2Dtrasy/d-15220/p1=15156 + neco navic; predpokladam v sobinove na trasy smerem na vychod a pak dale skrdlovicke, zdarske... az...? ;-)
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 10.1.2019 17:01
Velke diky rolbari ze Zdarska, pise aktualni zpravy a dela vybornou praci. I presto je to v techto podminkach pro klasiky jen na chvili, vitr se slabsim snezenim to zafouka a zpomali na vetru exponovanych mistech obe stopy mizi do hodiny, jinde vetsinou zustane aspon jedna. Klasikari se dnes vyradili lepe. Zdarsky, Pilsky, Skrdlovicky okruh.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 9.1.2019 14:08
Na Piláku, Řádkově louce a Žďárském okruhu najeto rolbou dnes.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 8.1.2019 21:47
Ačkoliv odpoledne/navečer v Jihlavě poprchávalo, na Vysoké sněžilo a na dřívější upravený 5 km okruh připadlo asi 5-7 cm nového mokrého sněhu. Sněhové podmínky tedy velmi slušné (ale na té vatě to fakt vůbec nejelo). Když ještě v noci a zítra přisněží a proběhne plánovaná úprava, tak to bude parádní.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 7.1.2019 6:50
Zde je přehled tras okolí Nasavrky - Seč, doplněné aktuálními informacemi.
http://www.czh.cz/tema/tema.phtml?id=11660
Železné hory
Vloženo 6.1.2019 21:50
Dnes trasa Tři Studně Samotín Kadov a zpět na Tři Studně. Sněhu dostatek, ale stopy bohužel zaváté. Jinak krásné svezení.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 6.1.2019 14:36
Na Fryšavskem ledovci je snehu dost a i stopy jsou projete.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 6.1.2019 13:16
V okoli Chotebore zustava po vcerejsim oteplneni sjizdno s omezenim. Strojova uprava byla omezena na lokality, kde je podkladem tráva. Prvni okruh je v tuto chvíli v obolcich na vojenské boudě.
Ostatní Vysočina
Vloženo 5.1.2019 15:41
Dnes na Vysoké - ráno super podmínky, velké DÍKY všem, kdo stopu udržují.
Odpoledne už tálo a sněhu je tak tak. snad přituhne...
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 5.1.2019 15:09
Hlinsko - Rataje - dnes dopoledne paráda. První půlka trati má strojovou stopu. Snad to vydrží i na zítra.
Železné hory
Vloženo 5.1.2019 9:57
Přes noc napadlo 10-20 cm sněhu, určitě i když rolba nevyjede, tak to paďouři vyjedou. A má mrznout, tak to půjde. Otázkou je kolik napadne dnes přes noc sněhu, má chumelit min. do půlnoci. Předpokládám, že v neděli dopoledne to bude OK.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.1.2019 9:51
Z okna se na to hezky dívá. Zatím směr Lhotka -Sklené nic nenajeto ani od lyžařů. Sníh mokrý, 0°C a padají "sedláci". Dnes to bude mejdlo, jestli to vůbec někteří odvážlivci vyšlápnou.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 4.1.2019 16:03
Na Fryšavském ledovci se lyžuje po celé Vánoce až do Nového roku. Zítra tam budou dělat i stopu skútrem.

(Odpověď na dotaz uživatele Alena Borková z 4.1.: dá se běžkovat 5., 6. 1. na fryšavském ledovci?)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 4.1.2019 13:41
Jak píšou na webu nmnm, sníh byl z plání sfoukán, na rolbu to zatím není, možná na víkend pokud ještě nasněží. Na webkameře Tři Studně jsou vidět odvážlivci na běžkách ale na nové lyže to nebude.
(Odpověď na dotaz uživatele Simona z 3.1.: Ahoj tak jak to vypadá kolem tří studní? Dá se běžkovat?)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 3.1.2019 23:32
Taky mě čeká víkend na Vysočině. Níže je info z okolí Ždáru. Pokud počasí vydrží, tak minimálně v neděli by to mohlo klapnout. Já běžky vezmu :)

http://www.skizdarsko.cz/informace-o-uprave-lyzarskych-bezeckych-trati-str-8-1-8-2.html

(Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 3.1.: Zdravím, mám spíš dotaz než rady, ty až po víkendu kdyžtak. Rád bych info jaka je sněhová situace v oblasti, konkrétně nejlépe kolem Vojnova Městce. Rád bych vzal navikendovou návštěvu běžky, tak jestli to má smysl ☺)
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 1.1.2019 20:55
V Novém Městě +3°C a celý den mrholilo, kolem města všechno slezlo. Dalo se jezdit jen v Aréně, najetá stopa na klasiku, těžký mokrý sníh na klistr.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 3.1.2019 13:18
Na Silvestra krásné počasí, sluníčko, dost sněhu po noční chumelenici.
Běžky - Tři studně-Rokytno-Studnice -Medlov - SUPER!
Stopy jsme si sice dělali sami, ale nevadilo.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 30.12.2018 22:03
Celou noc sněžilo, i během dne a napadlo v nejvyšších partiích téměř 10cm těžkého sněhu. Vyjel jsem na hřeben k Devíti skalám, tam zůstal ještě sníh z oblevy, celkem tak 20cm, takže fajn svezení.
Lyžování je možné solidně také na Fryšavském ledovci, kde to šlo i po oblevě. Jinde tedy leží okolo 10cm a na nějaké staré lyže není problém. To vše však jen nad 700m, večer jsem byl na skatu v aréně, tam pršelo.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 29.12.2018 12:59
Vyrazil jsem dnes podívat se na Tři Studně a do Nového Města - sníh skoro žádný, to co zbylo ze stop už není ani na C lyže, 2 stupně a déšť. Jedinný, co se dá jsou závodní tratě ve Vysočina aréně, ale tam jsou tenhle víkend závody. Dokud nenasněží, tak je Vysočina pasé. Sportu zdar
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 27.12.2018 0:20
Dnes jsme jeli Medlov - Tři Studně - Fryšava. Strojovka tam není, ale sněhu dost, teplota přes den okolo nuly, jelo se krásně. Na pláních okolo Rokytna už to je horší, sníh je leckde sfoukaný až na trávu.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 20.12.2018 19:38
Od zimáku, kolem Klafaru k Mamlasovi a přes pole kolem vodojemu, dál přes Řádkovu louku (asi - je to ta louka sevřená ze tří stran lesem?) a dál k Piláku, pak Polničský a Škrdlovický okruh a zpátky k zimáku. -2°C, celou dobu drobně sněžilo, navečer začlo víc. Některý místa úplně na jedničkový lyže nejsou, když leze tráva a hroudy (kolem Klafaru, na Škrdlovickém okruhu a v propojkách mezi okruhy). Naopak nejlepší je to nad Pilskou nádrží a na Řádkově louce, tam jsou parádní stopy a sníh je pěkně utažený, takže se neboří ani hůlky. Nejhorší je škrdlovický okruh, který je z větší části zavátý, na zbytku naopak leze místy podklad. celkově ale super svezení, tak rychle vyražte, než do toho začne pršet.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 17.12.2018 7:07
Včerejší okruh z Čachnova směr Karlštějn, Pustá Rybná a zpět. Sněhu cca10-20cm , někde i méně a občas se drhlo o kameny. Na starých běžkách se to dalo. Jelo to pěkně.
Ostatní Vysočina
Vloženo 16.12.2018 22:14
Klasikou po trase Skihotel-Vlachovice-Sklené-Tři Studně a zpět. Dost lidí, takže stopy bezpečně prošlápnuté, přes starší strojovou úpravu. Pozor na kamení v lese ve sjezdu od Skleného a na hroudy ve sjezdu pod Vlachovicemi.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.12.2018 19:49
Trasa: Maršovice - Pohledec - Studnice - Vlachovice - Ski Hotel .
Upravených částí nepřibylo, většina trasy jen prošláplá běžkaři a trochu zafoukaná. Sem tam ve stopě kouká hrudka hlíny nebo tráva.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.12.2018 8:59
Dal jsem si v sobotu okruh Skihotel- Vlachovice-Tři Studně-Fryšava-Samotín-Kuklík-Studnice-Skihotel
Strojová úprava je pouze od Skihotel na Sklené/Tři studně. Dál už jenom prošlápnuto (po celé trase) sněhu je dost, prašan, ale pro dokonalý skluz je ještě měkký. Za Samotínem na polích nějaký pěšák rozdupal na pláních v úseku asi 500m stopu, jinak i prošláplá stopa byla dobře projetá.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.12.2018 7:54
Je projetá stopa z Ústupek přes Krásné do Nasavrk. V lese opatrnē! Z Lipky přes Spálavu smēr Údavy. Jsou najeté okruhy u Kovářova. Tak vyražte než to roztaje. Přeji pēkný zážitek.
Železné hory
Vloženo 14.12.2018 21:16
Stopy ctyrkolkou jsou projety take okolo Chotebore, u Stareho Ranska s napojenim na stopy zobrazene na skimapa.cz.
Spravce stop (https://www.jiromoto.cz/) pry ma aplikaci pro zaznam stop na skimapa.cz... ale stopy se nezobrazuji. Snad se vse vyresi.
Plan upravy stop na mape zde: http://hsmap.cz/app/chotebor/index.php?project=chotebor_zaklad&hslayers=zabaged,geoChotebor/lyzarske_trasy_zamerene&mapext=-660600+-1098350+-653700+-1094100 (aktualne ale projeto vice i na zapad od Chotebore)
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 14.12.2018 20:40
Bystřicko - v blízkém okolí Bystřice nad Pernštejnem lezou z polí hroudy, jen louky jsou ok, zastávka Rovné a u Vítochovského kostelíka 15cm, žádné stopy, je to stále prašan bez zmrzlého základu tak radeji kamenačky.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.12.2018 10:43
Ve čtrtek skvěle upravená trať na skate z vysočina areny za sněžnou jámou směr Vlachovice
(Odpověď na dotaz uživatele Hana z 14.12.: Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, kde všude je upravená stopa na skate. Děkuji a už se nemůžu dočkat na první lyžovačku.)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.12.2018 20:05
U Vysoké u Jihlavy byl upraven 4,5 km okruh jak na skate tak i na klasiku. Výborné podmínky. Viz též www.lyzarskejihlavsko.cz
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 13.12.2018 18:36
Zdravím, na skate se dá vyrazit z Vysočina Areny přes Vlachovice do Skleného - rolba zde sníh utlačila a na kraji vyřízla stopu.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.12.2018 17:48
Ahoj, chtěl bych se zeptat, je upraveno jen na klasiku, nebo někde i na skate? Díky
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.12.2018 15:28
Tak se nám to pěkně rozšíří, o víkendu to bude pěkná lyžovačka.
https://lyzovani.nmnm.cz/ctvrtecni-patecni-upravy/
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.12.2018 11:59
Ze Žďáru už od úterního večera lítá čtyřkola, takže přibývají stopy jako po másle.
Včera bylo najeto kolečko v areálu nad Pilákem pro bruslení i klasiku - parádní stopa.
Projeto včera ZR-Sklené, dnes Žďárský, Hamerský a Losenický okruh.
A hrnou to dál.
Další aktuality můžete sledovat zde:
http://www.skizdarsko.cz/informace-o-uprave-trati-str-8-1-8-2.html
Je potřeba to všechno využít!
Nahoře to bude se sněhem ještě lepší ale zatím bohužel zřejmě to co kdo našlápne, vyjma spojky popsané níže.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 13.12.2018 10:19
Je to tak, 20-30cm, rolba projela jen Aréna-Vlachovice-Sklenné a zpět, nemají teď čas na další, tak hurá na to! https://lyzovani.nmnm.cz
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 12.12.2018 10:48
Odhaduju 20-30 cm.
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#heralec
https://snih.in-pocasi.cz/
http://skizdarsko.cz/informace-o-uprave-trati-str-8-1-8-2.html
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 12.12.2018 9:28
Dle informace na http://tristudne.eu/pocasi.php z 11.12 (včera) leželo na Třech studních již cca 20 cm sněhu, takže pokud to souhlasí, tak by to mělo být na běžky naprosto OK.
(Odpověď na dotaz uživatele Tom z 12.12.: Dobrý den, nevíte jak to vypadá na Fryšavském ledovci? Na webkameře Tři Studní to vypadá slušně ale může to klamat. Nepočítám, že by tam hned jela rolba, ale stopu bych si prošlápl, s tím se na úvod spokojím :-))
Žďárské vrchy - Novoměstsko

O oblasti

Vysočina neboli Českomoravská vrchovina je rozlehlé pohoří ležící mezi Čechami a Moravou. Je typická svým jen mírně zvlněným terénem, který z ní v případě dostatku sněhu dělá jednu z nejzajímavějších oblastí na běžky v ČR. Pro veřejnost nejznámější lyžařskou oblastí Vysočiny je okolí Nového Města na Moravě, ale pěkně lyžovat se dá i jinde.

Členění oblasti Vysočina