Vysočina – běžky

Archiv zpráv zimy 2020/2021

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Vysočina ze zimní sezóny 2020/2021. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Vysočina - aktuální zprávy

Vloženo 1.5.2021 10:58
Stylové rozloučení na prvního máje. Asi poslední šance si zalyžovat - aktuálně je stále sjízdný cca 500 m úsek nad tunely. Za mnoho let, co jezdím do Vysočina arény se nestalo, že by se dalo lyžovat ještě 1. května.
Díky moc Lyžařskému Novoměstsku.
Těším se na příští sezónu.
SKOL
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 28.4.2021 8:28
Pro skalní lyžaře - Vysočina aréna - lyžovat se stále dá pouze nad tunely, ale je to pro zkušené lyžaře. Úsek se neudržuje rolbami, takže je tu spousta míst roztátých a celkově nerovných. Je tu sjízdný 1 km okruh, který by mohl vydržet snad do koce týdne a to díky nasazení lidí, kteří v jednom roztátém místě nahazují ručně sníh pro přejetí asfaltu alespoň jednou úzkou stopou. Odhaduji, že to může vydržet do konce víkendu. Ráno to bylo hodně přimrzlé, rychlé a ve sjezdech i dost nebezpečné, objevují se kaverny. Dopoledne rychle sníh povoluje a výrazně zpomaluje. Na konec dubna ještě pořád dobré podmínky. Chci poděkovat dobrovolníkům z okolí Nového Města na Moravě, kteří se snaží za každou cenu tento úsek udržet sjízdný. Díky Vám všem.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 19.4.2021 19:38
Vysočina aréna - aréna není upravovaná, ale lyžovat se stále dá. Na stadionu je prošlápnutá jedna klasická stopa. Jinak je to na bruslení. V lese místy tratě přimrzlé, stadion a místa kde svítí slunce rozbředlé.
Kolem poledne už to začalo opět měknout. Ideální lyžovačka brzy ráno. Sníh pomalu ubývá, ale nepamatuji v dubnu tak dobré podmínky jako tento rok. Na dvou místech roztál sníh až na asfalt. Provizorně jsem upravil pomocí geotextílie, takže se roztátá místa dají přejít a není třeba brousit asfalt :) Pořád je tu k dispozici cca 3 km dlouhý okruh! Na druhou půlku dubna ještě pořád dobré podmínky. Chci poděkovat všem, kteří se o arénu starají. Zaslouží si naše poděkování, protože tento rok je tu svezení skvělé. Díky Vám všem.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 3.4.2021 12:11
Ahoj, arena bez omezení, každý den upravovaná - díky Vám
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 25.3.2021 10:15
Heulos aréna v Jihlavě -poslední rozloučení se zimou; v noci mrzlo, dráha zledovatělá se zbytky stopy na klasiku, jen soupaž, ale díky tvrdému povrchu hodně rychlé. Dnes asi opravdu poslední běžkování, ale kdo by to čekal na konci března v 480 m.n.v. Ještě jednou díky Lyžařskému Jihlavsku a podpoře města Jihlava.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 20.3.2021 13:17
Parkoviste k Devet skal- Devet skal utvar a lesy okolo. Snehu do 10 cm, misty vyslapla stopa od lidi, ale casto rozjezdena autama a rozslapana lidma, zvlaste odbocka ke skale. Nekde odtate, trci kameny a vetvicky. Tohle jdu jen pesky, takze charakter svezeni nevim. Zatim docela huste snezi.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 20.3.2021 12:16
Trate tady nejsou, neni je v cem rezat. Sklene: bilo, ale ven zjevne lezou hroudy a trava. Imho to nema cenu, ale na vysocina arene vidim ze nekdo jezdi. No, nekdo to zjistit musel.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 19.3.2021 19:41
Heulos aréna v Jihlavě opravdu vzkříšena; dnes ráno a odpoledne celkem 25 km na okruhu cca 250 m; ráno upravené na bruslení, odpoledne napadlo dalších cca 7 cm sněhu, tak vyjeta vlastní stopa na klasiku; absťák po běžkách zažehnán. Pochváleno buď Lyžařské Jihlavsko.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 11.3.2021 10:01
Heulos aréna v Jihlavě stále nabízí dobré podmínky; trasa je už týden zkrácená jen na dvě plus výběrová prostřední délka; na pár místech zledovatělé, ale jinak dobrý sníh, na klasiku to dnes ráno úplně nebylo, stopa je jen lehce vyježděná, ale i tak se dá; na bruslení až na dvě ledové plotny vynikající; v noci zatím mrzlo, takže po ránu velmi rychlé povrchy; vrstva je většinou 10 až 30 cm upěchovaného sněhu, tak se třeba stane zázrak a ještě to vydrží.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 10.3.2021 18:43
Na ledovci se stále ještě dá. Já jsem bruslil, jsou tam ale i stopy na klasiku. Pěkné rozloučení s letošní vydařenou sezónou.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 3.3.2021 11:21
dnes ráno Heulos aréna, zledovatělá, na dvou krátkých místech trochu lezla půda(dá se objet), ale jinak skvělé na soupaž, tak jako všechny předcházející dny; prý to dnes budou trochu rozhrnovat, tak to třeba ještě půjde.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 23.2.2021 20:24
Nad očekávání dobře podmínky. Vlachovice - Rokytno - Tři Studně tvrdý firm dalo se bruslit na polích. Tři Studně dozadu k Fryšavě rozmoklé, na polích již místy nesjízdné. Fryšavský ledovec v perfektní kondici, kol Skleného sjízdné. Ještě pár dnů to určitě půjde. Nutné vyjet ráno, po o již dost měkké. https://strava.app.link/dk8K9Fyn7db
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 22.2.2021 17:10
Zdravím, dnes Tři Studně - Fryšava a zpět, dále na Sklené. Firn, občas led, všude taje, vystupuje ve velkém hlína, na polích drny a rostliny, všude voda. Na loukách ještě zachované stopy. Obecně velmi špatné... :-(

(Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 22.2.: Jak myslíte, že to bude se sněhem na běžky od středy?0)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 20.2.2021 20:06
Rokytno - Tři Studně - Medlov a zpět. Mnohem lepší podmínky, než jsme čekali. Na loukách sněhu dost, dá se i bruslit, stopa je zatím všude. K odpoledni hodně mokro, ale ničemu to nevadilo. V lese a ve stínu místy hodně ledovaté. Lidí dost, ale ta trasách se to rozptýlí, a dá se jezdit i mimo stopy, takže pohoda. Ještě tak 1-3 dny to nejspíš bude sjízdné, pak má definitivně přijít obleva :-(.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 20.2.2021 17:59
Dneska trasa: Fryšava-Ledovec-Tři studně-Sykovec-Sedlo-Rokytno-Restaurace u Martina-Sedlo-Tři studně-Medlov-Nad Kadůvkem-Fryšava = 18km.
Jela jsem skejt, sníh skvělý, později ho sluníčko začalo hodně rozehřívat a bylo to spíše tancování mezi dírami od hůlek. Na zítra nejspíš podmínky ještě vydrží, jen bych zpět volila cestu ze Třech studní rovnou na Fryšavu (trasa Medlov a Kadůvek bylo mokro, díry, hlína...).
Zbytek party jela klasiku, stopa dobrá jen později od sluníčka mokrá a již pomalá.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 19.2.2021 19:16
Dopoledne, soupaž. Skihotel - Vlachovice - Sklené - Tři Studně - Fryšavský ledovec - pár okruhů a zpět stejnou cestou.

Ráno stopa přimrzlá, rychlá, kolem poledne už to začalo opět měknout a místy odspodu promokat. Sníh pomalu ubývá, ale na oblevu zatím slušné podmínky, stopy zůstaly z poslední úpravy.

Na tradičních místech při stoupání od Skihotelu už je to ledovaté, ale hlína zatím neleze. Vlachovický hřben pěkný, dokonce včetně slušného průjezdu lesem. Slalom mezi hroudami je to až na poli u Skleného a potom při přejezdu od Třech Studní k ledovci. Na okruhu na ledovci paráda.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 19.2.2021 16:49
Ze tří studní na ten Fryšavskej ledovec nájezd už dneska dost horší samotnej okruh super, na sk8 dneska lepší po okruhu jak ve stopě.
(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 19.2.: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli ještě zůstal nějaký sníh na klasiku/Skejt v okolí tři studně a Fryšava :) děkuji)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 19.2.2021 16:47
Sníh mokrý, stopy naopak často na mnhoa místech přemrzlý, na polich a loukách už z toho leze často tráva a hlína. Dneska nejlepší byl okrun na Fryšavskej ledovec, ale nájezd k němu ze Třech Studní bylo kličkování mezi hlínou. Jak vypadaj stopy v lese a na louce na fotce
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 18.2.2021 17:28
Trhová Kamenice už dnes byla špatná. Nemá to smysl :-(
Železné hory
Vloženo 17.2.2021 21:09
Tvrdá stopa už v okolí nebude, teplota zda se v noci vůbec neklesne pod nulu. Na to už jedině hory nad 1000m nebo Beskydy cca do vikendu, pak to rozbředne i tam. Nejbližší rozumné svezení snad ještě Novoměstský okruh který by měl byt trochu udusaný, zaparkovat na Třech studnich a pak okruh směr Fryšava možná půjde jakž takž i směr Sklené a Vlachovice. Čím dřív ráno tím lépe. Bude ale 6stupnu a na slunci ještě víc. V lese to bude asi pevnější, pokud nevykouknou větvičky. Obvyklé stopy zhruba mapy.cz nebo viz. lyzovani.nmnm.cz
(Odpověď na dotaz uživatele Štěpánka z 17.2.: Ahoj, prosím pěkně, dáte typ na tvrdou stopu na klasiku cca 10 km okruh v blízkosti Nového Jimramova,kde to ještě zítra nebude úplně téct? Neznáme to tady,tak prosím o info,kde parkovat a nastoupit do stopy .. jsme na chalupě v Novém Jimramově. Děkuju.)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 17.2.2021 1:49
Bystřicko: okruh Písečné - Vítochov - Dalečín sjezdovka - Lísek - Janovičky. Teplota -1, stopy pouze mezi Dalečínem a Lískem a pak sem tam nad Janovičkami, ale dalo se na tvrdém povrchu a nepravidelné vrstvě prašanu vpodstatě kdekoli a to i bruslit. Spíš ale tam kde byla vrstva prašanu menší, na výše položených vyfoukaných místech. Nad Lískem kolem Pletenice je nutné objíždět rozorané pole či pár desítek metrú i přes. Zítra dopo ledovka, přichází obleva tak tyto polohy letos asi naposled...
trasa viz. https://mapy.cz/s/pedurefufa
foto https://www.zonerama.com/esence77/Album/7028948
Ostatní Vysočina
Vloženo 16.2.2021 19:26
https://strava.app.link/8ZXyUzcHVdb
Sklené-Medin super nová stopa ale měkká, Medin-Pod Maršovice - Sedlo špatná-rozbitá, Rokytno, 3Studně a okruh kol Fryšava krásná upravená tvrdá stopa i na skate. Kolem Fr. ledovce luxus!!! Skvěle jídlo v Penzion u Martina, jídelníček viz Strava. K večeru začalo mrholit..
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.2.2021 18:34
Dneska dopoledne ve Svratce luxusně upravené na skejt! Krásný i kopcovitý okruh. Byli jsme moc spokojeni! 👌
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.2.2021 17:38
Ano verim v to pokud vám nevadi pocasi
(Odpověď na dotaz uživatele Nikola z 16.2.: Dobrý den, myslíte, že zítra ještě budou na Novoměstsku vhodné podmínky na běžkování? K ránu hlásí smíšené přeháňky, zřejmě i mrznoucí déšť.. Chtěli bychom vyrazit než bude úplná obleva. Děkuji za odpověď.)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 17.2.2021 0:26
Jestli myslíte příspěvek na úpravu novoměstských okruhů tak mají na stránkách https://lyzovani.nmnm.cz/
(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 15.2.: Dobrý den, v minulých příspěvcích zde někdo zmiňoval možnost přispět na tento projekt. Mohla bych poprosit o číslo účtu? Rada bych tak podekovala za dnešní super podminky.)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.2.2021 11:56
Trasa krouživá okolo Javorného,Lupoměch a Hodonína.Luxusní slunce,stopa dobrá ale bude to za pár dní pryč.
Železné hory
Vloženo 15.2.2021 20:24
nástup i parkování na cca 8km okruh na bruslení i klasiku je zde (konec ulice Hlavní): https://mapy.cz/s/ketanuheze
(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 15.2.: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat (ideálně pana Leoše) o kterých trasách ve Svratce mluví. Dnes jsme byli z ulice Komenského nástup na stopu a žádné upravené stopy na ideální na Skejt nebo strojovou stopu na klasiku jsme nenašly... :()
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.2.2021 11:21
Tomáš dnes rano upravil ve Svratce komplet vše na skejt.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.2.2021 11:28
Trasa:Krásné-Ústupky-Seč-Kovářov-Pohled-Chrudim. Úsek Krásné-Ústupky hodně málo sněhu, situace lepší od kempu "U Letadla". Kovářov paráda, pak malinko horší les mezi Hrbokovem a Pohledem (pluhovali cestu), ale od Pohledu pecka. Čím blíže k Chrudimi, tím sněhu více a lidí méně. Celou dobu(vyjma přehrady) krásně prošlapaná stopa. Škoda, že zase všechno roztaje.
Železné hory
Vloženo 15.2.2021 10:32
Na skate se toho dá celkem dost. Základ je psí kolo cca 12 km, v odkazu je obkrouženo hned ze začátku (není na mapách seznamu).
Pak se většinou nechá skvěle jet dálnice z NMNM na Vlachovice (v linku nejeto) a přes louku směr Sklené (tři smrky - hodačky - k lesu) .
A když je kupa stop jako bylo teď, tak se nechá objet skajtem toto celé, což je ze včerejška
https://mapy.cz/s/mucugejubo

(Odpověď na dotaz uživatele Petra E. z 14.2.: Dobrý den. Mohu poprosit o radu, kam na skate na Novomestsku? chtěli bychom vyrazit zítra, když by nemuselo být tolik lidí. Je tady třeba nějaký okruh? Jezdime hlavně orlické hory a rádi bychom něco noveho na bruslení.
Děkuji moc.
Petra)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.2.2021 0:04
Podle toho co jsem viděl v neděli, tak se dá bruslit všude od Vysočina Arény, přes Vlachovice, Sklenné, Fryšavu, Rokytno, Studnice. Jen okruh kolem Radňovic byl upravený jen n pro klasiku.
(Odpověď na dotaz uživatele Petra E. z 14.2.: Dobrý den. Mohu poprosit o radu, kam na skate na Novomestsku? chtěli bychom vyrazit zítra, když by nemuselo být tolik lidí. Je tady třeba nějaký okruh? Jezdime hlavně orlické hory a rádi bychom něco noveho na bruslení.
Děkuji moc.
Petra)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 14.2.2021 13:29
Dnes jen rychlovka. U hřbitova-Dratak-Perknov-Pelestrovska hospůdka-Obrázek-Dratak-U hřbitova. Hrbitov-Dratak na silnici kameny a štěrk. Určitě do ruky nebo s velkými kamenacky. Dratak-Perknov občas kouká zmrzla hlína. Jinak vse Ok. Stopa ještě nějaká je. Podmínky super na soupaz. Dávali jsme V40 a celkem drželo. Sluníčko krasne hreje. Hospůdka ma okénko (výborne livance).
Havlíčkobrodsko
Vloženo 14.2.2021 10:53
2 km skejt tratě ve Svratce najety
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.2.2021 7:30
https://strava.app.link/ypfzYArdTdb Od Pilské nádrže do Polničky krásně projetá jednosměrná stopa s pásem na skate uprostřed, stopa končí u Polničky u stříbrného rybníku (u hřiště) smyčku. Po Pilské, uprostřed mokré místo bacha na námrazu na lyžích. Vydejni okno v Polničské, super jídla, nutné ale již od konce stopy asi km pěšky (je to posypané). Počasí boží
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 14.2.2021 12:04
www.novabystrice.cz - okruh golfu prohrnut v pátek 12. 2. 2021.

(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 11.2.: Poslední zprávy jsou více jak 14 dní staré, všude sněhu dost. Nemohl by někdo pomoci s informacemi o téhle překrásné lokalitě?)
Česká Kanada
Vloženo 14.2.2021 11:21
Kovářov - Seč .Okruhy cca 3 km . Letos tam mám najeto 90 km .
Železné hory
Vloženo 14.2.2021 11:18
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 11.2.: Ahoj,
prosim nejake aktualni info ze Zeleznych hor? Je nekde neco upraveneho, nebo alespon vybehana stopa?
Dekuju!)
Železné hory
Vloženo 13.2.2021 22:36
V sobotu na trase Kuklík-Studnice-Vlachovice-Sklené-NMNM-Medlovské údolí-Tři Studně-Kadov-Kuklík perfektní podmínky a pěkné sportovní svezení.Vše strojově upraveno,stopa zafoukaná jen na pár úsecích.Málo sněhu od Maršovského koupaliště k průjezdu lesem
směr Medlov a pak úsek mezi Kuklíkem a silnicí Kadov-Krátká. Jinak dobrá práce rolbařů a velké díky!A protože jsem si pěkně zalyžoval, jdu přispět na účet,třeba nás bude víc.😉
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.2.2021 22:05
Ze Seče na Krásné a na rozhlednu Boika a zpet.
Trate proslapany, nejsou upraveny rolbou, snehu tak akorat, ale pokud cesta vede lesem, tak je tam snehu míň. Chtelo by to, aby napadlo jeste par centimetru, ale jinak dobre svezeni, hezkej 26km dlouhej okruh
Železné hory
Vloženo 13.2.2021 21:56
Stopy ve Svratce upraveny. Nově skejt. Klasika starší, ale v pořádku.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.2.2021 20:45
Dnes opět po čase běžky okolo N.M.n.M (cca 39 km/+-740 m viz trasa nad mapou https://mapy.cz/s/dokagadecu ). Prašan je jen mimo stopy (dá se na něm tudíž dobře brzdit), ve stopě je rozježděný, ale modrý vosk celkem držel (šlo o nejlepší moje letošní běžkování /i když nad Radňovicemi stále koukají v trase ze sněhu hroudy/, částečně i díky tomu, že jsem si vzal letos poprvé svoje nejlepší běžky). Ale foukalo hodně (pocitová teplota cca -10 st. C). Oproti svému normálu jsem měl cely den kapuci a navíc vestu.
P.S. Na mapce je vidět, že jsem se dnes nechal zlákat páteční infomací o skůtrem projeté stopě ze Studnice do Pohledce (viz https://lyzovani.nmnm.cz/patek-12-2-2021/ ), ale našel jsem jen dvě slepé trasy a pekelně jsem ze Studnice klesl (a pak zase šlapal nahoru do Studnice - ale moc lidí tam díky tomu klesání/stoupání nebylo...). Navíc jsem pak o cca 5 minut netrefil čas příjezdu k vlakové zastávce N.M.n.M. v 15:05, takže jsem kvůli nevychladnutí absovoval ještě asi 40 minutový přesun na běžkách+kousek pěšky na nádraží v N.M.n.M., kde je možné se schovat v čekárně a jel jsem až vlakem v 16:02...
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.2.2021 20:43
Dnes v NMNM ideální podmínky! Krásně projeté stopy, sněhu dost. Doporučuji vzít to dozadu na Studnici - Kuklík - Kadov. Už to tam není takovej václavák a navíc romantika :-)
Mapa aktuálně projetých stop:
https://mapy.nmnm.cz/mapa/skimapa/
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.2.2021 18:53
Ahoj, máš dvě možnosti:
1) vystoupíš v Olešné na Moravě, kde ti vede stopa kolem Zubří, na Studnici. Kde se rozhodneš zda stačí a stociš to zpět přes Rokytno na Zubří a vlak, či budeš pokračovat dál.
2) Vystoupíš v NMNM- zastávka, a vezmeš to směr Harusák, to už ale koukej po levé straně, kde většinou vede stopa kolem Šibenice (kopec) směr Jiříkovice, Vlachovice a pak dolů (super sjezd) k aréně a zpět na vlak.
(Odpověď na dotaz uživatele Tereza Uri z 13.2.: Ahoj všem! Jsem běžkařka začátečnice. Bydlím v Brně. Říkala jsem si, že bych si vyjela vlakem někam na běžky, ideálně směr NM (mám z Brna přímý spoj). Prosím o radu-je to vůbec možné bez auta? A doporučili byste mi prosím nějakou destinaci?)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.2.2021 18:15
Určitě se to dá i vlakem. Tradiční nástupní místo z vlaku je Nové Město - Zastávka. Stopa od lidí vždycky bývala hned od peronu. Ke strojovým stopám je to 500m - na sever.

(Odpověď na dotaz uživatele Tereza Uri z 13.2.: Ahoj všem! Jsem běžkařka začátečnice. Bydlím v Brně. Říkala jsem si, že bych si vyjela vlakem někam na běžky, ideálně směr NM (mám z Brna přímý spoj). Prosím o radu-je to vůbec možné bez auta? A doporučili byste mi prosím nějakou destinaci?)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.2.2021 16:58
Jihlava - Vysoká.
Na skate super podmínky, příležitostně leze podklad, ale spíše tráva, ne nic, co by poničilo skluznici.
Na klasiku podmínky spíše slabší.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 13.2.2021 10:13
Včera (12.2.) jsme prošlápli 3,5 km kolečko na poli mezi Lipkou a Modletínem.
Železné hory
Vloženo 12.2.2021 21:40
Vysocina Aréna-Vlachovice-Tři Smrky-Sykovec-Rokytno-super pojezdeni. Krásné upravené trasy klasik+skate. Na Vlachovicich celkem foukalo, ale stopy zafoukane nebyly.
Rokytno-Studnice ujezdeny od lidi pouze na klasiku.
Studnice-Nad Pohledcem-Maršovice-Koupaliste-proslapavali jsme. Ale sníh byl tvrdý, takže v poho.
Úžasný počasí. Lidi středně. Zima a vítr celkem velká. Určitě vyrazte. Skol
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 12.2.2021 21:30
Úprava stop na sobotu hotová klasika výborná Skater by potřebovalo křídlo klasika není na úplně dobré lyže - zprava od Víti E.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 12.2.2021 19:22
Okruh u Nového Hojkova byl znovu upraven v délce asi 6 km - jednak uválcován a k tomu nově vyříznutá stopa. Skate perfektní, ve stopě občas leze trocha trávy jak je sněhová vrstva malá, ale většina je dobrá. Část u Větrova nově upravovaná nebyla, na předchozí uválcování počátkem týdne připadla vrstvička nového sněhu, která je ale lyžaři ujížděna a na skate je to v pohodě. Jen stopa tam chybí. Dle www.lyzarskejihlavsko.cz asi bude brzy ještě nově upraveno.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 12.2.2021 17:46
Dnes dopoledne najeto z Bílku směr Sobíňov-Hlina a nadruhou stranu Příjemky a Chotěboř
Havlíčkobrodsko
Vloženo 12.2.2021 16:30
Zima ale jinak luxusni podminky :) Slunicko a nahore jen obcas trochu zafoukalo. (10-14h)
Brozkac - Medin - Vlachovice - Sklene - Frys. ledovec (pekna uprava stop) - Kadov - rozcesti pod Kratkou - Kuklik - Studnice (stopa od lidi) - Rokytno - Medlovske udoli - Brozkac (opet pekna uprava).
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 12.2.2021 13:11
Dnes -9 svitilo slunce poměrně teplo, na vlachovicich bohužel uz takove teplo nebylo silný vítr a stopy zafoukané absolutně nesjízdné pro začatečníky a rodiny s dětmi, ve sjezdech velice náročné jak píši dnes jen pro otrlé a pro Garreta 👌
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.2.2021 19:48
Výchozí bod křížek nad Hodonínem.Z Hodonína do Nasavrk hroudové nesjízdné pole,kde je louka tam to mezi stébly jde.Od křížku směrem na Javorné s odbočkou na Lupoměchy,žlutá z Krásného je na více místech nesjízdná kvůli pokáceným stromům.Do Lhotic pole zorané.......nic moc.....chtělo by to aspoň deset cenťáků navíc.
Železné hory
Vloženo 12.2.2021 22:58
Ve středu cesta z Nasavrk na Krásné prošlapana. Přímo z Nasavrk vede cesta po poli, tak kvalita trasy nic moc, jsou tam hroudy ale dá se. Jak se přejede silnice, jede se parádně
Železné hory
Vloženo 10.2.2021 21:31
Dobře viz. http://www.ski-velkedarko.cz/

(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 9.2.: Dobrý den, jak to vypadá se sněhem a stopou u Velkého Dářka, díky za info)
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 10.2.2021 19:06
Okruh Tři Studně - Medlov - Nad Kadůvkem - Fryšava - ledovec - Tři Studně.
Kromě ledovce a směr od něj na Tři Studně stopa pouze prošlápnutá, ale dobrá. Sníh pomalejší, ale svezení na klasiku krásné. Jen "v oblouku" kolem Fryšavy za lesíkem potok jen tak tak na přejetí, na louce pak také 2 spíš brody než přejezdy. Ale opatrně se dalo i s bezkami najít užší misto. Na bruslení je to hluboké. Celý den sněžení. Místy mezi kopci silný vítr, který k odpoledni zesiloval.
Kolem ledovce 4 stopy (foto), super na klasiku i bruslení (poprašek čerstvého sněhu). Jen z okruhu na ledovci směr parkoviště Tři Studně snih vyfoukaný, kamínky, ale dala se trasa v pohode najít, jen to není na rychlé prosvištění :-)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.2.2021 17:25
Milý Pavle,
zavolejte mi prosím na t.č. 603 871 484, rád si s Vámi vysvětlím některé Vaše dezinformace a špatné pocity. Můžete mě pouze prozvonit a rád Vám zavolám zpět ...
Nemám rád komunikaci přes média a už vůbec ne anonymní ...
Přeji Vám pohodové bezbacilové zimní dny ... Milan Koten
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 9.2.2021 23:04
Včera večer jsme na Novém Hojkově upravili válcem na bruslení cca 10 km tras. Také jsme nově upravili pro oba styly "Heulos Arenu" - 600 m okruh u amfiteátru v centru Jihlavy. Okruh Vysoká zatím bohužel upravovat nemůžeme - čtyřkolka je s poruchou v servisu a na rolbu je vrstva sněhu nedostatečná. Tento portál slouží k informování o stavu sněhu, přesto si dovolím reagovat na předchozí příspěvek (od Pavla z 8.2.). Spolek Lyžařské Jihlavsko je postavený na dobrovolnících s upravuje stopy jak v bezprostředním okolí Jihlavy, tak na Novém Hojkově. Vzniklé technické problémy s rolbou opravily sponzorsky Serviscentrum Vysočina (řemen a chlazení) a Střední škola stavební Jihlava (fréza). Na Nový Hojkov jsme tedy přesouvali opravenou rolbu 30. 1. v návaznosti na novou sněhovou nadílku, která přišla po předchozí oblevě. Rolbu máme pouze jednu a mezi jednotlivými lokalitami ji přesouváme na základě řady parametrů. Jsme rádi, že většina lyžařů namísto nepodložených domněnek a osočování nabízí pomoc a podporu lyžování a úpravě stop v okolí Jihlavy. Například v souvislosti s rolbou a jejím převozem hledáme flexibilní a nákladově dostupnou přepravu mezi jednotlivými lokalitami. S přáním všeho dobrého Jakub Novotný, dobrovolník ze spolku Lyžařské Jihlavsko
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 9.2.2021 22:01
Na Novém Hojkově bylo uválcováno asi 9-10 km (okruhy Hojkov a Větrov včetně jejich propojení ve spodní části). Většina je solidní, někde leze podklad, ale při troše pozornosti to nevadí, každopádně raději horší lyže. Část u Větrova je výborná, tam tráva nekouká skoro nikde. Na některých místech postupně lyžaři vyjeli mělkou stopu, ale většinou je to beze stopy, vrstva sněhu je malá.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 9.2.2021 21:24
Na dotaz jsem dostal tuto odpověď.Je to škoda... Na skůtr by to asi bylo, ale před léty se rozbil a teď asi zas covid...

Dobrý den,
v současné době se stopy nebudou upravovat.

S pozdravem
Kumpan Radislav
Starosta obce
Horní Bradlo

(Odpověď na dotaz uživatele Jirka B. z 8.2.: A co dnes? Je to po nedělním sněžení lepší? Nevíte někdo jak to vypadá okolo Krásného. Je to už na úpravu strojově? Díky)
Železné hory
Vloženo 9.2.2021 19:42
Start od parkoviště Kovářova, ale lepší je to až od zimáku, odtamtud je už stopa. Projeta celá včerejší úprava čtyřkolkou na klasiku, něco i dvakrát. Něco čerstvého prašanu a pod tím starý zmrzlý sníh. V areálu u Piláku a na Řádkově louce už stopy rozvaklané, je tam fakt provoz, tak budou potřebovat opravit. Dál kolem Piláku se musí kousek objet po ledě, ale žádný problém. Dál už krásná stopa na klasiku, jen na 2 místech trocha hlíny a někde leze zespodu voda, vše se ale dá v poho objet. Jak se k večeru ochlazovalo, tak se dělala zrcátka a fakt to svištělo.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 9.2.2021 19:24
Zaparkováno u ski-arény, kde se teď otáčí jedna tatra sněhu za druhou - asi se něco chystá, směr Vlachovice, otočit u Skleného. Tvrdý podklad s pár cm prašanu, většinu trasy starší, trochu zmrzlá strojová úprava. Nic ven neleze, jen v místech kde je nějaký prameniště, pár míst s ledem. Skvělé svezení, po poledni tam ani nikdo moc nebyl.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 9.2.2021 18:47
Garret děkuji za komentař
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 9.2.2021 15:00
Dnes nově najetá stopa z Bílku od nádraží za Sobiňov- Hlína kde navazuje na stopy od Starého Ranska
Havlíčkobrodsko
Vloženo 8.2.2021 22:45
Podvečer, soupaž. Mráz, tak -7, lehký vítr, prašan na pevném podkladu.
Medin - Aréna - Vlachovice - Tři Studně - okruh na Fryšavském ledovci a stejnou cestou zpět. Kolem Medinu a Arény jen prošlápnutá stopa, ale sněhu dost. Od Skihotelu dál luxusní úprava páteřní trasy rolbou. Po většinu trasy vyříznuté 2 stopy na klasiku a uprostřed široký pás na bruslení. Na ledovci klasicky 4 stopy.
Akorát na pár místech ve stopě prohrábnuto na hroudu nebo na starý ledový podklad, v pásu na bruslení jen vyjímečně pár starších ploten, jinak naprostá paráda. Překvapivě dobrý průjezd lesem u Sykovce - tuto zimu asi nejlépe upraveno.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 8.2.2021 21:38
Tak fajn pane Novotný. Porouchanou rolbu jste milostivě pujcili na Novy Hojkov těsně před oblevou. To co jste v Jihlavě pokazili opravili bezplatně nadšenci z Nového Hojkova, jednou upravili tratě a rolbu máte zase v Jihlave. Tak prosím všechny z vašeho spolku ať běžkuji dokolečka v amfiteatru na bezvadně upraveném kolečku a nejezdí na pracně skutkem upravené tratě na Hojkov. I bez vás je tu plno! Děkuji.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 8.2.2021 20:56
Dnes trasa Krásné do Ústupky.Nepotkali jsme ani živáčka.Stopu jsme si museli prošlápnout.
Sněhu překvapivě málo.
Ale nadšence to neodradí ;0)
Ostatní Vysočina
Vloženo 7.2.2021 19:24
Dnes louky nad Kovářovem - pár cm sněhu, kouká kapusta, hroudy. V místech, kde byly frekventované stopu občas ledový základ. Ale knalezení spíše výjimečně. Asi je tam dnes méně sněhu než u nás v polabí. Přes noc dává přepověď sněžení, tak u vidíme. Alespoň jsem se podával kde je louka či kapusta a kde byla kukuřice (a tím pádem hroudy)
Železné hory
Vloženo 7.2.2021 18:58
Tak dneska to bylo pro otrlé jedince. 😀
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 6.2.2021 20:18
Na webu lyzovani.nmnm.cz je info, že trasa upravena naposledy před týdnem. Správci trati psali, že pres noc z pátku na sobotu malinko napadlo, ale a úpravu to ještě není. Místy mokré kaluže. V nižších polohách v NMNM beze sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 6.2.: Ahoj, jak to prosim ted vypada Tri studne a okoli?)
Ostatní Vysočina
Vloženo 6.2.2021 15:27
Oprava: Super sklouznutí i bez strojových stop. Díky!!!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 6.2.2021 15:23
Ahoj, na Studnicích zůstal podklad cca 10cm v celé ploše a 5 nového připadlo. Super sklouznutí i strojových bez stop. Můžete se mrknout na webkamera Studnice.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 6.2.2021 11:13
možná u Tří Studní trochu ještě zbyl .... https://www.tristudne.cz/cz/webkamera
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 5.2.2021 20:38
Z kamery ve Třech Studních bohuzel ne. Ale před půlnocí se má ještě ochladit a začít padat sníh.
(Odpověď na dotaz uživatele papaja z 5.2.: Dobrý den sněžílo dnes na novoměstsku?)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 5.2.2021 11:16
Ahoj Pepo, sehnal jsem kontakt na pana Vokáče, co protahuje v Hlinsku stopy se čtyřkolkou, má tel.731 029 990. Doporučuji se ho zeptat, posledně byl ochotný a vše krásně popsal :)
(Odpověď na dotaz uživatele Pepa z 3.2.: Prosím jak to vypadá v Hlinsku je tam ještě sníh na běžky,děkuji.)
Železné hory
Vloženo 1.2.2021 18:54
Ráno soupaž: Skihotel - Vlachovice - Sklené - Fryšava a zpět + kroužení po skate/dogsledge okruzích mezi Skleným, Vlachovicemi a Jiříkovicemi.

Stopy na klasické trase mají po víkendu už něco za sebou, takže jsou trochu rozverglané a na některých místech leze led (pozor na sjezdy), ale na Vlachovickém hřebeni je to pořád dobré (lesem je potřeba projet po spodní cestě, nebo krajem lesa kde je sníh - na té hlavní horní je čistý led!) a pěkné 4 stopy jsou i na Fryšavském ledovci.

Úplně top podmínky byly na nedávno projetých skate/sledge okruzích - tvrdý podklad i na soupaž, žádný led, bezpečné sjezdy. Sníh přemrzlý, ráno pomalý, postupně dopoledne rychlejší (mazal jsem LF7).
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 1.2.2021 16:58
Ski Hotel - Vlachovice - Fryšavský ledovec přes Sklenné - Tři Studně a zpět
Neskutečné počasí, zoncna rumplovala, stopa vymrzlá občas lehký krtinec, ale bez problémů, sjezdy rychlé v některých úsecích i o hubu občas dojezdy na čistý led
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 1.2.2021 9:18
https://strava.app.link/wYGIEi15vdb
Dokonale podmínky, Rokytno-Sedlo-Maršovice upraveno ale ledové, Marsovice - Pohledec - před Studnice neupravené takže spíše volným terénem (občas ledové plotny) - od Studnice upraveno. Boží počasí, pláně zmrzlé s krustou tak se dalo bruslit a sjíždět kopce i mimo stopy, ideální na crosscountry) - ani se svými 85 kg sem se nebořil
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 1.2.2021 8:57
Jen lehký okruh kolem Radostína a Dářka, vše krásně umrzlé, skate mimo stopy. A výdejní okénko v Radostíně perfektní, jídlo i obsluha.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 31.1.2021 21:45
Dnes paráda také v Hlinsku. I když občas koukala hlína nebo tráva a sníh byl celkově premrzlý, byly stopy na klasiku dobré, z Ratají se dalo dojet až do Kameniček nebo Dědové. Místy i na bruslení. Každopádně na horší běžky. Snad ještě par dnů sníh vydrží.
Železné hory
Vloženo 31.1.2021 21:08
Dnes překvapivě super běžkování v Železných horách. Ale chce to do nejvyšších poloh. Byli jsme okolo Spálavy a zde přemrzlá vrchní krusta umožňuje bruslit vpodstatě kamkoliv.
Železné hory
Vloženo 31.1.2021 21:08
Dneska ve Žďársku naprosto skvělé podmínky. Přes noc všechno zmrzlo, takže se dalo skvěle jezdit (klasik, skate) i mimo upravené cesty. Přítelkyně mazala V60 a celkem drželo. Lidí bylo celkem dost. Občas na poli již kouká půda. Kdo může, tak vyražte, než přijde obleva a nic tam nezůstane.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 31.1.2021 18:24
Slavkovice: naprosto fantastické podmínky na skate (i klasiku) na nádherně tvrdém sněhu na pláních u Slavkovic kdekoli směrem na Nové město a Petrovice. Azuro, sníh parádní - některá pole mají horší povrch, tam už lezou kopečky hlíny nebo trávy, ale většina ploch úplně rovnoměrně pokrytá sněhem. Lidi skoro žádní, celé pláně jsme měli pro sebe. Parkování úplně v pohodě na okraji Slavkovic. Kdo můžete, jeďte rychle lyžovat.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 31.1.2021 15:21
#reporty
NMNM. Trasa Vlachovice - Tři Studně. Sněhu pomálu, umrzlý. Směrem na Sklené dobré, stopa promrzlá. V lesích led. Nejhorsi úsek lesík ve Třech Studních směr na Vlachovice, samý led, většina šla pěšky. Lidí mraky, parkovalo se i všude podél cest. Parkoviště ve Vlachovicich v 9:30 zaplněné z 1/3. Žďár má tento týden jarní prázdniny. Stopy na tomto okruhu většinou neupravené, spíše vyšlapané.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 31.1.2021 14:12
Dneska totální top, skate na pláních v exkluzivní kvalitě. Ještě to asi půjde zítra, pak to roztaje, tak vyražte, kdo můžete. Nejlepší na ledovci, loukách nad Medlovem a u Rokytna a Studnic.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 31.1.2021 8:16
Okolí Radňovic, na jih od železniční trati: Stopa projetá včera večer, ale jen na klasiku - na bruslařský pás nebylo dost sněhu. Všechno přemrzlé, místy čistý led. Na druhou stranu jsou ale celé louky pokryté sněhem s namrzlou krustou, která vás v pohodě udrží, takže můžete bruslit skoro libovolným směrem. Jak je to přemrzlé, tak to míň klouže a docela si máknete, ale bylo to fajn.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 31.1.2021 14:09
Včera večer jsem se vydal z Hamrů směr Šlakhamr- místy dobré, místy horší. Pro potřeby akutní saturace běžkařské touhy to stačí, stopa typu “běžkaři sobě”.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 30.1.2021 20:16
Svratka - tratě na klasiku i skejt upraveny
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 30.1.2021 19:03
VA - Vlachovice - Sklené - 3 studně - Fryšavský ledovec - 3 studně - Medlovské údolí. Jeli jsme až odpoledne po ochlazení. Sníh je, ale na spoustě míst se do stopy tlačí voda, něco stihlo v tom severáku zmrznout - tam je led, ráno na to napadl tupý prašan. Z toho plyne, že jezdit se dá, ale hezký lyžování to moc není. Dával jsem klistr Rex Red special překrytý tuhým, ale na tom ledě se to nechytalo, jinde OK. V tomhle nejlepší nemazat nic a valit soupaž. Fotka s vodou je od rybníka u fryšavského ledovce, kde se hodí lyže přenést, ale někteří v klidu brodili s lyžema na nohách. Na to ze byla sobota, tak lidí snesitelně.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 30.1.2021 12:03
Podle aktuálního diskusního příspěvku J. Šullové ve FB skupině https://www.facebook.com/groups/404257413076690 je to nyní takto:
"Tři Studně po vydatném dešti, teď od 9hod sněžilo, mokrý sníh, -2st, silný vítr, stopy nevím, zůstala jsem raději na chatě😂😂😂"
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 30.1.2021 10:11
Všechny názvy najdeš v Mapy.cz (doporučuji Zimní mapy). Jedná se o rozcestníky, rybníky apod. Louka je "takový klikyhák" nad Areálem Martina Koukala. ANO, nejčastěji bývají upravené cesty kolem v.n. Pilská. Louka-Areál-'Žďár bývá velmi hezky upravený na skate i klasiku. Zbytek bývá často prošlapaný nebo projetý čtyřkolkou. Jinak se určitě také podívej na Nové město. Od zítra má zase začít mrznout, tak snad :). Skol. p.s. Doporučuji tyto stránky: NM:https://sport.nmnm.cz a Žďár: https://www.sportispo.cz/page.aspx?IDTema=12
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 29.1.: Re.: Fíla. Pro "cizozemce" ... Dívka, Mamlas, Louka... Pokud bychom si chtěli zajezdit na běžkách v okolí Žďáru, ale nejsme místní (příjezd z Pardubic) a neznáme lokální názvy, co bys nám, prosím poradil? Slyšel jsem, že okolí Pilské nádrže je upravené. Jedná se o ty výše uvedené názvy? Jaký je aktuální stav? Je i něco dalšího pro příjemné rodinné běžkování? Moc díky za info, Honza)
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 30.1.2021 5:43
Sice odpoledne občas pršelo, ale ještě to bylo to super !
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 29.1.2021 21:01
Úprava trati dnes dopoledne rolbou a nasledně utažení válcem. Připraveno na skejt. Bohužel teď večer vše vzalo za sve - stopy uplavaly😩
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 29.1.2021 20:16
Odpoledne (13 - 17), soupaž. Skihotel - Vlachovice - Sklené - Tři Studně - okruh kolem Sykovce a Tři Smrky zpátky na Sklené - Fryšava - okruhy na ledovci a zpět stejnou cestou přes Sklené.

Do 15:30 husté sněžení, všechna problematická místa od středy překryta dalším novým sněhem, průjezdy lesem i Vlachovicemi bez problémů. Stopa většinou jen prošlápnutá, úsek na Vlachovice upravený, ale rychle zapadával, jedna stopa kolem ledovce projeta čtyřkolkou se stopovačem. Na Fryšavě pak místy déšť se sněhem, postupně déšť a mlha, dole u Skihotelu se soumrakem už pršelo.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 29.1.2021 19:54
Lísek - okolí Skalského rybníka. Zimní pohádka, všude spousta sněhu. Museli jsme sice prošlapávat stopu sami, protože odpoledne ještě pořád sněžilo, ale byla to nádhera. Kolem páté se to už ale měnilo v jemné mrholení, tak uvidíme, co to s tím udělá.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 29.1.2021 19:25
V 9:30 nástup do stopy u Martina Koukala. Trasa: Aréna-Louka-Mikšovec-Dívka-Mamlas-ke Žďáru a zpět k Aréně. Prošlapaná stopa od pár lidí v úseku Aréna-Mamlas. Mamlas-Žďár jsme prošlapávali my. Bruslit se dá super Louka-Aréna-Žďár. Nejspíš dnes ráno upraveno na skate. Super pár rovinek :). Sněžilo celkem fest skoro celou dobu a sněží asi ještě teď, takže paráda:). Když jsme přijeli, tak čtyřkolka upravovala u parkoviště (nevím kam až). Lidi skoro žádní nebyli. Skol.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 29.1.2021 18:11
Tady neprší, ale od 15hod lije.
Dopoledne pěkné sklouznutí ve stopách od lidí mezi ZR a NMNM.
Doporučuju sledovat
https://www.sportispo.cz/zpravy.aspx

(Odpověď na dotaz uživatele adam z 29.1.: Dobrý večer uplně dle kamer není jasné zda prší nebo sněží máte někdo více info?)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 29.1.2021 18:06
(Odpověď na dotaz uživatele adam z 29.1.: Dobrý večer uplně dle kamer není jasné zda prší nebo sněží máte někdo více info?)
Celé dopoledne hustě snežilo,asi kolem 15:30 začalo pršet a stále prší.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 28.1.2021 19:41
Valachovice - Tři Studně - směr Maršovice přes Koupaliště - Bělisko - pod sjezdovku kolem arény zpět na Valachovice. Valachovice - Tři Studně super, v lesíku kolem silnice k obci Tři Studně trošku hlína, stopa jen vyšlapnutá i od přechodu přes silnici, ale dobře sjízdné. Ne na bruslení (moc hluboké). Spodní úsek nad Novým Městem už spíš jarní, hodně hlína a tráva. Od Nového Města nahoru na Valachovice hodně uklouzané stopy, mimo stolu ok. Na bruslení kolem mě také svištěli :-) prostředek byl krásné uklouzany, takže asi věž problemu. Za mě dnes nejlepší úsek Valachovice - Tři Studně. V 16:30 začalo fest sněžit a sněžilo celou cestu až do Chrudimi, takže tam určitě něco případne :-) a bude to skvělý!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 28.1.2021 19:32
Přes den nic, v 16:30 začalo fest sypat a přišel i vítr.
(Odpověď na dotaz uživatele adam z 28.1.: Dobrý den sněží nyní v novoměstsku nebo prší? díky za info)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 29.1.2021 4:19
Křižanovsko: ve středu nad 600m bylo už uvažovatelné množství sněhu ale B-čkové lyže. Od Kadolce po loukách na silničku od Bojanova na Svatou horu vcelku stačí, na silničce kolem Svaté to na ty kamenačky klasikou už by taky skoro bylo. Podklad ale slabý a nepravidelný. Někdo testoval běžky od hájenky Rohy. Středem lesní cesty, po naučné stezce Svatá směr Ořechov to jakž takž šlo, ve stopě ale často fleky, podklad chybí. Od Ořechovskeho lomu, resp. od Ronova kolem Horky po zaváté polňačce opět paráda, slušná vrstva sněhu. Pak krátký úsek s minimem sněhu k lesu a v lese kolem kóty 625 opět postačující vrstva. Středem lesní cesty to vcelku jde prakticky až do Březejce i když tam jezdí vozidla. Kolem Březejce zprava na rozoraném poli sněhu málo. Možná zleva by se dalo. Za ním směr Ambrožný už se na louce celkem dá, po chvíli začínala vyšlapaná stopa na Ambrožný a dál směr Fajtův kopec. V lese u křížení stopy a silnice Sviny-Lhotky bylo ještě málo sněhu. Stav stopy dál neznám. Po louce dolů ke Kozlovu se střídají závěje s popraškem, projet se dá. Lesem prakticky taky lze až po turistické zelené po tunýlek pod železnicí, dál je méně sněhu, v lesíku před Kozlovem čouhají kameny. Ve čtvrtek připadl mokrý sníh asi 5cm, takže v pátek by to mohlo jít lépe. Škoda že teplota je na nule a nezamrzne to, byla by to paráda. Bohužel bude +2 a více a v sobotu až k +5. Nezbývá než víkend v o kousek vyšších polohách, např. Novoměstsko. Snad tam nepřestanou definitivně s protahováním rolbou do širšího okolí, např. k Samotínu jak údajně avizovali vzdáleným obcím plány na tento rok. Jednou to letos už projeli. Pokud přispíváte, zkuste připsat že je to na vzdálenější okruhy od Nového Města, ať se tam letos nemačká tolik běžkařů. skol
popisovaná trasa: https://mapy.cz/s/huvoserama
Ostatní Vysočina
Vloženo 28.1.2021 20:13
Stopa výborná jelikož jela zrovna rolba , bruslení nahoře na vlachovicích nic moc stopa pěkná ale velice měkká,ale vedle na okruzích pro psí spřežení stopa tvrdší,rychlejší a klouzavejší tudíž doporucuji pro bruslaře jit na okruhy pro psí , jinak soupaž jela všuda pěkně i na vlachách i na třech studních
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 28.1.2021 8:26
Odpolední soupaž. Medin - Aréna - Vlachovice - Sklené - Tři Studně - Fryšavský ledovec - pár okruhů na ledovci a zpět stejnou cestou.

Od víkendu připadla pěkná vrstva prašanu (dole min 5 čísel, nahoře i o něco víc) a večer bylo pod nulou.
Městský okruh kolem Medinu čerstvě upravený rolbou, ve stopě občas vykoukne hlína, ale jinak paráda. Kolem Arény vyšlápnutá stopa. Nahoru k Vlachovicím a po hřebenu k lesu upraveno rolbou. Dál ke Sklenému až na ledovec stopy jen prošlápnuté, ale vše velmi dobře sjízdné, překvapivě včetně průjezdu lesem. Podklad na hůlky většinou tvrdý z předchozích úprav (kromě úseku podél silnice na Tři Studně). Na pár exponovaných místech ještě trochu vykukuje hlína, ale vše se dalo bez zpomalení objet.

Celkově nad očekávání dobré podmínky. Díky za úpravu!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 26.1.2021 11:03
https://www.novabystrice.cz/bezecke-lyzovani/ms-3133

(Odpověď na dotaz uživatele Honz z 24.1.: Mám prosbu, víte-li někdo, jak to vypadá aktuálně s úpravou běžkařských tratí kdekoliv v České Kanadě, napište prosím. Nebo nevíte-li nějaký kontakt, kde by se to dalo zjistit.)
Česká Kanada
Vloženo 26.1.2021 20:25
Včera s čelovkami Fryšava- Sklené-Vlachovice-Studnice-Tři Studně-Medlov-Fryšava. Letělo to v ledové stopě poprášené centimetrem prašanu..a k údivu nesmekalo..zažehlený modrý s modrým extra, 3 pod..z kopců s čelovkou docela "zážitek"
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 25.1.2021 18:57
Tři Studně - Fryšava - Vlachovice - Tři Studně. Na tvrdém podkladu tenká vrstva prašanu, -2°C, Swix V40
Na loukách dobré, v lesních úsecích špatné - ledová stopa. Dá se jet i volně mimo stopu, slehlý sníh na pláních parádně drží.
Málo lyžařů, parkoviště obsazené 50%. Pěkné svezení.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 25.1.2021 13:13
Musím pochválit neznámého z Hamrů nad Sázavou - nad cyklotrialem na kopci je dost dobrá stopa až k silnici do České Meze, i zkratka lesem se dá projet. Je to projeté čtyřkolkou se stopovačem a moc pěkně to jede. Zkoušel jsem to projet i k Radonínu - v lese to rozšlapali bezohlední hamtáci, pejskaři a jeden kůň (ten za to nemůže), ale dobrý lyžař to projede a od Křiváku po louce pod Radonínský rybník to docela jde, dál jsem nejel.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 24.1.2021 22:00
Dnes jsme ze Tří Studní dali jen krátký okruh přes Fryšavu. Automatická stanice v Herálci hlásí 15 cm, což zhruba sedí. Po oblevě je z toho ale firn a ve stopě totální zrcadlo. Dnešní noční pocukrování ani ne 1 cm prašanu bylo hned pryč. Ale zas to aspoň pěkně jede z kopce a dá se bruslit úplně všude :-))) No nic, jdu si konečně koupit ten klistr.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 24.1.2021 20:32
Vysoká, Okrouhlík: dnes od rozcestí okruh Okrouhlík stále ještě pěkně jetelný, i bruslit se dalo, sníh trochu přimrzlejší. Mimo trasu, která je upravována, ale už leze tráva a hlína. Směrem od rozcestí na Vysokou také zatím sjízdné. Pokud nenasněží, tak už to v následujících dnech ale bude velká bída.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 24.1.2021 18:10
Vzkaz pro čtyřkolkáře, který poničil lyžařskou stopu u Nového Hojkova: Chápu, že když máš malýho pinďoura a ještě ti nestojí, potřebuješ si to nějak kompenzovat, tak jsi si koupil čtyřkolku a děláš brrrm brrrm. Asi tě nikdo moc nemá rád a nic neumíš, tak prostě jezdíš po lesích, loukách a polích, které ti nepatří a ještě víc sereš lidi kolem sebe. Dobrá, ale proč ty kreténe ještě ničíš práci a radost druhým lidem a jezdíš ve stopě? Prosím lyžaře, pokud takového blba uvidíte, vyfoťte ho, ať víme co je to za "borce". Děkuji.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 24.1.2021 16:42
Vysoká- sníh je pryč :(
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 24.1.2021 12:01
Vysoká u Jihlavy: vcera uvalcovany 5 km okruh primrzl a na to napadl asi 1 cm sněhu, takze velmi dobre lyzovani. Díky předchozím úpravám sníh vydržel, vrstva je ale velmi tenka a obcas leze trava nebo hrudka hliny. Lze jet i mimo okruh, některé drivejsi stopy v okoli jsou dobré, jinde snih zmizel.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 23.1.2021 16:17
Ráno klasikou od Medina - po městském okruhu a Medlovským údolím - Tři Studně - Fryšava - pár okruhů na ledovci a zpět kolem Tří Studní k lesní propojce na Sklené - Vlachovice a zpět kolem Arény.

Obleva se sněhem od včerejška pěkně zamávala. Na většině trasy (kromě úseku od Skleného k lesu) byla oproti včerejšku provedena nová strojová úprava rolbou, ale bohužel přes noc bylo nad nulou, ráno foukal vítr a sníh na mnoha místech už mizel před očima.

Na městském okruhu to byl až do zhruba 700 m.n.m spíš slalom mezi hroudami a krtinci, v Medlovském údolí bylo pár lepších úseků, kolem Třech studní v lese i nahoře na poli už taky dost velká oranice. Nejlepší podmínky byly dnes na ledovci, ale i tam už lezla hlína a tráva a stopy byly místy podmáčené. U Skleného už vystupovaly z pole rovnou zorané brázdy. Sjezd od Vlachovic se dal projet celý, místy už na hraně, občas kaluže vody.

Všechny přejezdy silnic už byly na přenášení stejně tak i průjezd Vlachovicemi. Kolem Arény se stále dalo projet ve stopě. Sníh všude těžký, pomalý, ve stopě často tmavý, podmáčený, celkově jarní podmínky. Uvidíme, kolik toho vydrží do rána než přituhne a jestli něco připadne.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 23.1.2021 15:08
Teď jsem telefonoval s pracovníkem IC N.M.n.M. a byl vstřícný a ochotný uvažovat o změně jejich (pro mne značně nepřehledného) běžkowebu https://lyzovani.nmnm.cz/ a o jeho souzenění s on-line mapou roleb na https://mapy.nmnm.cz/mapa/skimapa/ (nyní třeba jsou tam nakresleny jen úpravy rolbou 3 dny staré, ale v tetxu pro 23.1.21 mají, že 22.1.21 rolba něco upravovala...).

Podnětné připomínky mame prý psát na: ic@nmnm.cz .

P.S. Přispět na údržbu tras můžeme podle těchto pokynů - https://lyzovani.nmnm.cz/verejna-sbirka-na-udrzbu-trati/ .
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 23.1.2021 12:26
Novy Hojkov, Vetrov
klasicky
60% zabava
40% pruda
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 23.1.2021 10:58
Křižanov už jen tráva a oranice. Snad zas po víkendu něco nasněží dle předpovědi
Ostatní Vysočina
Vloženo 26.1.2021 15:27
JINDŘICHOHRADECKO.
SKIKLUB Čihadlo má zavřený vlek, tak průběžně udržují stopu pro klasiku, dva okruhy, modrý 6km, červený 18 km, nadm. výška okolo 600m. Viz skicihadlo.cz. Minulý týden jsem tam byl dvakrát, na delším okruhu, v obou směrech, stopa byla pěkná vč. značení- i směrovky s mapkou. V tomto kraji paráda a málo lidí.
Česká Kanada
Vloženo 23.1.2021 15:35
Vydali jsme ze Tri Studni smer Kadov, dale na Kulkik a tady zacal problem, protoze trasa nebyla vubec upravena, snad letos jeste nikdy. V Kukliku jsme se dozvedeli ze se tady uprava nedela. Skoda, protoze je to krasny okruh pres Studnici zpet. Posledni cast uz byla upravena.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 22.1.2021 23:59
Okruh kolem Dářka, asi +3. Pouze vyšlapané stopy, či ve starých strojových, ale po celé trase. Tráva lezla jen na jednom místě u Radostína jinak sem tam ve stopě drobný flek hlíny, v lese občas pomalý mokrý flek, výjimečně možné krátké bruslení na lesní cestě. Mezi Radostínem a hlavní silnicí občas vyhrnutá cesta, dalo se krajem. V hlubším sněhu na loukách bylo cítit jak bota sem tam nepříjemně drhne v čim dál tvrdším korytu stopy. Stopy prošlápnuty i na Račín, kolem Radostína vice stop, podél silnice u Vojnova Městce byly taky vidět. Naopak na druhé straně Škrdlovic u Hrocha se rodina zrovna vrátila k autu, vyjeli směr Karlov, stopu viděli až na druhé straně silnice zpět do Škrdlovic, směrem na Končiny nebylo nic vidět prošlápnuto. skol
trasa viz. https://mapy.cz/s/rebozuhace
foto viz. https://www.zonerama.com/esence77/Album/6962097
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 22.1.2021 20:08
Na Novém Hojkově jsou sněhové podmínky pořád výborné. Hojkovský i Větrovský okruh byly v týdnu upraveny, dnes k večeru už bylo dost přimrzlo, místy lehce ledovaté, místy trošku naměklé, ale celkově velmi slušné, skate nebyl problém, stopa na klasiku byla docela ledovatá.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 22.1.2021 19:32
Dopoledne 2x okruh: Harusák - po městském okruhu ke koupališti a na kraj Maršovic - pak Medlovským údolím - Tři Studně - Fryšava - zpět kolem Tří Studní k lesní propojce na Sklené - Vlachovice a zpět kolem Arény.

Kolem trasy mokrý, vatovitý sníh, ve stopě umydlený a rychlý. V úseku Sklené - Vlachovice jsou stopy jen prošlapané a hodně rozšmajdané, protože tam už dlouho neprojela rolba. Na zbytku trasy stále zůstává patrná strojová úprava ze středy, ale pásy pro hůly už jsou dost rozorané. Nejlepší úseky: Vlachovice - Aréna a Fryšavský ledovec.

Na hodně místech už ve stopě leze hlína (vykukuje i na F. ledovci), zatím se ale dá vše s opatrností objet. Průjezd Vlachovicemi byl ještě možný, stejně i podél cesty kolem Arény. Lesní úseky už jsou hodně špinavé, mokré, s větvičkami, celý den bylo nad nulou, ze stromů kapalo.

Parkoviště v areálu Vysočina Arény byly zavřené - do neděle tam probíhá MČR. Zůstává prohrnuté parkoviště pod Harusákem.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 22.1.2021 18:16
Dnes klasicky od has. zbrojnice v Čachnově na Karlštejn a přes Knížecí studánku zpět. Ve spodní části sněhu výrazně ubylo, na horších lyžích ale v pohodě sjízdné. Od přístřešku rozvodí Labe-Dunaj ok i na skate. Ve stoupání po lesní cestě (pravá trasa) od Čachnova probíhá těžba dřeva.
Ostatní Vysočina
Vloženo 22.1.2021 14:06
TOULOVCOVY MAŠTALE# JAROŠOVSKÝ KOPEC# TOULOVCOVA ROZHLEDNA
Takovou oblevu jsme nečekali ani v tom nejhorším snu. Ani v noci nepřišlo ochlazení aspoň na nulu. Ještě včera večer sjízdná dolní část. Dnes už pouze pro otrlé u rozhledny.
Jakmile se sněhové podmínky zlepší natolik, že bude možné udělat stopy určitě písneme😉 SKOL
Ostatní Vysočina
Vloženo 22.1.2021 14:03
Dnes velmi změklý sníh, stopy se boří, strojová úprava nula, z NM Medlovským údolím, nějaké zbytky úprav, dále směr Studnice, odtud směr Pohledec žádná stopa, nikde nic....
Vzhledem k tomu kolik napadlo sněhu, myslím že mohlo být kolem NM stovky tras. Přijde mi, že se úprava omezila na trasu VA, Vlachovice....slabé :(
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 22.1.2021 14:00
Od skihotelu nahoru přes silnici a pole jsem se napojil na okruhovou modrou, místy bez stopy. Nad Vlachovicema je krasne upraveny bruslarsky okruh. Z Vlachovic dál na Tři studně to vypadá taky dobře. Sníh těžkne :/
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 22.1.2021 8:21
někam si stoupni a jeď, až nebudeš chtět dál, tak se otoč. stop je všude mrak po nějaký louce si objedeš kolečka, různě se to kříží, takže tam zprava zpět můžeš jet trochu jinudy .
(Odpověď na dotaz uživatele Sandra z 20.1.: Poradí prosím někdo trasu pro začínající ? Někde okolo Fryšava, Tři studně. Děkuji)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 21.1.2021 21:32
Odpoledne soupaž na trase Medin - Aréna - Vlachovice - Sklené - Tři Studně - Fryšava - 3 x okruh na ledovci a zpět stejnou cestou.

Dole kolem NMNM sníh mokrý, nahoře už pěkně promrzlý - celkově dnes sníh pěkně rychlý po celé trase, mazal jsem LF8.

Od Medina k Vlachovicím upraveno rolbou velmi slušně od včera, kolem Arény je podél chodníku vyšlápnutá stopa, dá se pohodlně projet. Vlachovice - Sklené jen projeté stopy od lyžařů, už trochu rozkvedlané. Pozor na sjezdík lesem k silnici, ten už je dost ledovatý. Na pláni za silnicí už zase luxusní rolbované stopy až k Fryšavě.

Na ledovci je podél lesa čtyřproudá dálnice na klasiku a široký pás na bruslení vedle. Pozor na to, že úprava končí kus nad rybníkem - dál k vesnici už vede jen projetá stopa od lyžařů, stejně tak je pouze prošlápnutá zkratka přes ledovec.

Už je prohrnuté a otevřené velké parkoviště pod Harusákem, parkovat se dalo i na horním parkovišti pod Skihotelem, hlavní parkoviště u Arény je pořád uzavřené.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 21.1.2021 17:43
Dnes kolem Hodonína, místy leze oranice a je vytátá tráva, ale dá se. V lese lezly dost kořeny.
Železné hory
Vloženo 21.1.2021 17:02
Kovářov - na polích kolem Kovářova je sněhu ještě dostatek, v oranici ale místy leze hlína. Určitě na kameňačky.
Železné hory
Vloženo 21.1.2021 9:40
TOULOVCOVY MAŠTALE# JAROŠOVSKÝ KOPEC# TOULOVCOVA ROZHLEDNA
Milí přátelé, podařilo se znovu najet stopy. Bohužel již ne do Nové Vsi u Jarošova, ale dá se stále dojet. S nadmořskou výškou klesá i výška sněhu. Uvidíme jestli udržíme stopu do sobotního sněžení😉 Je tady nad nulou, sníh přemrzlý☃️
Ostatní Vysočina
Vloženo 21.1.2021 1:27
okolí Křižanova: teplota +4 chvílemi i +8, v noci už -4 ale do půlnoci vystoupalo na -1. Ztuhne to ale na skate na pláních to asi nebude. Dva dny to bude jakž takž, ale v sobotu hlásí deštivo a celý den kolem +4. Stav: Před několika dny najeta strojová stopa z Fajtova kopce k vysílači Ambrožný nad Sviny. Stopa stále vcelku udržovaná. ostatní trasy jen vyšlapávané. Projeta trasa Křižanov hřiště - Ambrožný - Ronov - Kadolec - Kostěné kopce - ZD Křižanovsko - hřiště. Stopy celkem fajn, na backcountry lyžích se nebořilo tak moc, hlína ve stopě místy u Svinů, v lesích (co z nich zbývá) u Loučské hájenky stav kupodivu fajn, u Ronova kolem lesní školky přes silnici 37 stoupáním k lesu stále ok, pak ale podél lesa hlína těch 400m, tam to sleze brzy. Lesní cestou nahoru do Kadolce paráda, jen 1 místo těžká technika vyjela z těžby. Objížďka Kadolce, u plotu pily opět sem tam hlína, a při sjezdu k silnici na Křižanov tenká vrstva sněhu leze hlína. Pod silnicí strništěm směr Kostěné kopce ok, ale u nich opět sem tam leze hlína. Pláně směrem ke hřbitovu jsou projeté a bez problému. Od sádek kolem ZD opět krásná stopa, kolem Šibeníku zpátky k silnici na Sviny stopa mimo polní cestu moc nebyla. Trasa viz. https://mapy.cz/s/fejeragoze, foto viz. https://www.zonerama.com/esence77/Album/6957295. Přehled tras v okolí: čárkovaně = staré stopy, modrá = stará strojová stopa na Fajťák. Na pláních u Svinů a pod Kostěnými kopci je stop určitě víc než vyznačeno. skol
Ostatní Vysočina
Vloženo 20.1.2021 20:23
Ze Žďáru od vodojemu, přes Lhotku do Sklenného, pak ještě na Tři studně a Fryšavu, sluníčko, až +3°C, čerstvě najetá stopa čtyřkolkou, v oranici občas ještě něco vykoukne, na dvou je třeba objet vodu, nejhorší místo je v lese ve stoupání ke Sklennému, ale i tomu se dá ve sjezdu při troše šikovnosti vyhnout. Jinak sněhu dost, skoro až moc, protože čtyrkolka ho úplně neutáhne a pak se hlavně hole dost boří. Sníh takový tupější, ale jak s večerem klesala teplota, tak stopa zrychlovala. Furt je to na tuhé - já dával sádlo V55 a přes něj cervený Rex ProGrip a drželo to skvěle, jen pod stromama, kam shora skapala voda už to bylo takové klistrové. To platí pro úsek do Sklenného, dál na Fryšavu jen od lidí prošláplá stopa.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 20.1.2021 19:14
Když jsem dnes okolo desáté hodiny u zásobníku VA potkal rolbu sjíždějící z Vlachovic byl jsem na dnešní den natěšený. Do Vlachovic dvě super strojově upravené stopy na klasiku a pruh na skate. O to větší zklamání mně čekalo od Vlachovic na Sklené a Tři Studně. Jedna stopa vyježděná od běžkařů. Totéž směrem na Medlov a Kadov. Oceňuji ohleduplnost při vyhýbání v jedné stopě. Částečné zlepšení stop (nikoliv na skate) od penzionu U Martina a u sjezdu z Rokytna do Nového Města. Patrná dřívější strojová úprava. Škoda, že v dnešní divné době nejsou prostředky na úpravu stop. Současné sněhové podmínky, dnešní počasí A+ a množství lidí by si to určitě zasloužilo.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 20.1.2021 18:33
O upravenou stopu jsme dnes ani nezavadili, vse bylo zafoukane a zapadane z uterni noci. Lidi to pres den nejak najezdili. Nejhezci cast mezi Vlachovicemi a Frysavou (otevrene okynko!) a nebo Vlachovice Rokytno. Kolem Medlova to bylo jak na dalnici, ale stopy spise chaoticke kvuli naporu lidi. Nakonec ale hezky bezky musim rict ;)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 23.1.2021 11:06
Stopy na Zdarsku - na www.sportispo.cz, jdi na odkaz lyžařské stopy a pak informace pro lyžaře. Viz https://www.sportispo.cz/zpravy.aspx (dole jsou kontakty a trasy na mapy.cz ).
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 22.1.2021 8:16
my tam byli v úterý a sněhu bylo dost, večer jsme odjížděli a ještě se začalo hodně sypat. od tesly to bylo chvili rozjetý od těžby, ale i mírná obleva by tomu neměla uškodit, tam jsme jeli po louce z leva zpět tesla a lesem
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 21.1.: Jak vypadá trasa Nasavrky-Krásné-Ústupky, máte někdo info?)
Železné hory
Vloženo 18.1.2021 21:51
Dnes skvele svezeni. Od novomestske zastavky k arene, pres Vlachovice, Frysavu a Samotin k Dratenicke skale, az sem strojova stopa.Pak po cervene TZT do Snezneho jen slabe vyslapana stopa,ale vsecko sjizdne. Dal ke Kratke a na Kuklik pouze stopa od lidi,ale dobra a to stejne az na Studnice a do Zubri.V lese vyhrnuty snih traktorem, taky sjizdne.Dal k ojtechovske silnici a odtud uz skvela strojova stopa na Vojtechovsky kopec,Skalsky dvur,Domaninsky rybnik na k nadrazi v Bystrici. Bystricaci maji patrne upravene vsechny stooy, co jsou na mapy.cz,tedy i odbocky do Rovneho a taky ze Skalskeho dvora na Lisek,Janovicky a trate kolem mesta. Novomestaci jen to,co maji webu.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 18.1.2021 21:34
18.1.odpoledne s dětmi na trase Kadov-Tři Studně-Fryšava-Samotín-Kadov.Stopa parádní a nezafoukaná,odpoledne připadlo jen nepatrně. Při soupaži je to občas měkčí pod hůlky. Mezi Fryšavskými hájenkami a Blatkami byla cesta asi dříve prohrnutá lesáky,je tam míň sněhu,tak pozor na kameny.Lyžařů poskrovnu,na Fryšavě okénko,klid a pohoda. Celkově parádní podmínky,velké díky a pochvala za úpravu! Když sněží a fouká,jako o víkendu,tak může být i hodinu po rolbě zaváto,to mi vysvětlil i můj 8 letý syn. Zkrátka Novoměstsko je lyžařský ráj a příště zase sem!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 18.1.2021 20:43
Z Nové Bystřice k lesnímu hotelu Peršlák, přes Nový Vojířov a Hradiště do Nové Bystřice. Od Nového Vojířova stopa rozdupaná od pěších, ale ne až do Hradiště. Všechno dobře sjízdné, pohodový výlet.
V neděli okruh u golfu, pořád dobrá stopa pro klasiku i skate. Výhoda, že se tady nepletou pěšáci.
Česká Kanada
Vloženo 18.1.2021 20:35
Pondělní 13:30 start VA-Vlachovice-Rokytno-Studnice-Maršovice-koupaliště-VA. Až na Studnice protažena stopa A+, sjezd do marsovic po turistické žluté Velká zábava. Perfektní sníh, žádná tlačenice zkrátka Nový Město jak máme rádi. Díky za sníh.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 18.1.2021 12:40
Zborna/Sacberk - cerstve na klasiku protazeny (http://www.lyzarskejihlavsko.cz) okruh od Lyzare do Stribrneho Dvora, perfektni, pouze v casti kolem silnice na Smrcnou je obcas potreba opatrnost.
13:07
13:18
13:26
13:34
14:00

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 18.1.2021 7:32
Lhotka - Telc namesti - Vanov - Lhotka. Stopa vyslapana od lidi, ale da se omylem sjet pres les u bikeparku, kde jsou vetvicky a rozjezdeno. Krome sundani lyzi tady a pres silnici mozno dojet az k namesti (jak po vymreni). U Vanova se musi prelezt jakejsi plot nebo to vzit pres vesnici. Snih prasan.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 17.1.2021 23:20
Jihlava - Vysoká

Skate na "závodních" okruzích dnes 17. 1. na Vysoké na jedničkové lyže, pěkně upravené.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 17.1.2021 22:22
Upravuje se obvykle přes den. Předloni jsem čelovkou běžně jezdil a nebyl jsem zdaleka sám :-) Letos se zase chystám.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 10.1.: Ahoj, je možné na koukalovy okruhy vyrazit s čelovkou přes týden po práci 16-18 nebo již po setmění vyjíždí upravovat? Raději se ptám, nerad bych bezohledně rozryl upravenou stopu. Díky.)
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 17.1.2021 22:17
Karlov - Vojnův Městec - Radostín - Dářko - Karlov.
Perfektně strojově upraveno s vyjímkou úseku Vojnův Městec - Radostín, kde už byla stopa zafoukaná. Žádné veké davy, parádní lyžovačka.
V Radostíně v hospodě otevřeno okýnko (ale nevím, jetsli bude i přes týden).
V Karlově se dá parkovat u motorestu, ten je ale bez okýnka.
9:12
9:34
10:33
10:36
11:16
11:37

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 17.1.2021 19:33
Klasikou projeto ráno Skihotel - Vlachovice - Sklené zpět na Vlachovice - přes Tři Smrky k Sykovci na Tří Studně - Fryšava - okruh na ledovci a zpět přes Sykovec a Medlovským údolím na městský okruh a zpět k Medinu. Vše ráno slušně upraveno rolbou, sice pořád sněžilo, ale stopa nezafoukávala tak rychle jako v předchozích dnech a průběžně ji projížděli lyžaři. Na úsecích kde proběhla úprava v minulých dnech už byl i pevný podklad na hůlky. Pěkný už byl na soupaž i okruh na ledovci.

Do cca 10:30 stopy poměrně volné, pak začínal provoz rychle houstnout.

Na stoupání držel modrý V30, na skluz fungoval LF7 o poznání lépe než včera. I přes množství sněhu jsou projeté trasy vhodné tak na dvojkové lyže, kde nevadí nové škrábance - ze stopy lezou hroudy hlavně na Vlachovickém hřebeni, při průjezdu kolem Třech studní i jinde na trase, je potřeba dávat pozor.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 17.1.2021 19:02
Od Piláku a okruh u Polničky. Dostatek sněhu na loukách, v lese na hraně, pěkné svezení, zatím upraveno jen čtyřkolkou/skútrem a místy jen jedna stopa. Lidí dost, ale na to že byl víkend v ještě nic hrozného.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 17.1.2021 17:52
Dnes Krucemburk, Řeka, okruh kolem Radostina a zpět klasicky. Cca 40 cm sněhu, tratě obzvlášť kolem radostina upravené, za 1. Doporučuji.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 17.1.2021 16:33
Dnes skate na tratích v Hlinsku, místní části Rataje, kde je najetý cca 6km okruh. Trať pěkná, na skate ale místy trochu zapadaná, po ještě jednom projetí technikou bude super !
Železné hory
Vloženo 17.1.2021 13:54
Vlásenice u Kamenice na Lipou - rolbou upraveno asi 15 km (na skate i klasiku), většinou parádní a sněhově bez problému. Někde místy leze trošku tráva nebo se rolba prohrábla na zem, ale není to nic hrozného. Při průjezdu lesem je třeba dávat pozor, ale sjízdné to je v pohodě. Parkování u silnice na sev. okraji Vlásenice, případně podél příjezdové silnice za odbočkou z 639.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Ostatní Vysočina
Vloženo 17.1.2021 7:40
V Hlinsku jsem byl včera. Najeto skutrem cca 15km stopy na klasiku. Cca 5km je upraveno i na skejt, ale asi se to bude na novem sněhu trochu borit. Úprava je poměrně kvalitní, je vidět, že to dělají lyžaři, kteří vědí co a jak.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 16.1.2021 23:16
Dnes byly najety stopy čtyřkolkou od Staviště přes Lhotku na Sklené.

(Odpověď na dotaz uživatele OnPa z 15.1.: Dá se dostat na běžkách ze Žďáru přes Staviště a Lhotku do Sklenného ?
Je to po oraništi, nebo je tam dost sněhu ?

Díky,
Ondra)
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 16.1.2021 23:10
Dobrý večer, vzhledem k silnému větru a sněžení asi nešlo pro úpravu stop udělat více, jen tolik lidí ve stopě to nemohlo pojmout a kvatita stopy vypadala jako po Jizerské 50. Jedna rolba toho víc nestihne najet. Tak chci poděkovat za snahu o úpravu stop. Asi je ke zvážení zpoplatnění použití stop jako v zahraničí a tím se podílet na kvalitnější úpravě a jistotě, že bude najeto... i pro lidi z okolí, kteří si stěžuji na upadající úroveň. Také je možnost dobrovolně přispět na úpravu tratí )))
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.1.2021 22:25
Od parkoviště u Řásné přes hráz Velkého pařezitého rybníka, na Roštejn a okruh u Třeštice. Některé úseky upravené strojem, jiné od lyžařů. Spousta prašanu, i části rozdupané od pěšáků dobře sjízdné.
Včera na Javořici a v lesích kolem, převážně po odhrnutých cestách - lepší než šlapat hluboký sníh.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 16.1.2021 21:24
Pro Bocek. Diky moc za pripravu okruhu, byli jsme u vas u Toulovcovy rozhledny dnes 4 hodinky a bylo to super!
Železné hory
Vloženo 16.1.2021 20:34
Večer mezi 17:00 a 19:00 už byla severní část tratí zafoukaná. Vzhledem k hustému sněžení očekávám,že ráno půjdou stopy sotva vidět.
Nejlepší pasáž byl krátký okruh u rozhledny. Super skate.
Ostatní Vysočina
Vloženo 16.1.2021 19:30
Dnes Tri Studne - Kadov - Blatiny- Fryšava. Většina trasy pouze prošlapaná cesta od lidí, část cesty protažená silnice. Značení tragické, lidí jako smetí, spousta kamení. Na tursistický ťapání dejme tomu, ale jinak teda těžká tragedie. Příště raději jinam....
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.1.2021 19:19
Všechny dřívější informace z 16.1.21 jsou pravdivé, tak přidám co jeste nebylo řečeno. Z Vlachovic jsme vyráželi v cca 9:30 (takze lidi bylo až před Kadov přijatelně) směr Sklene, 3 Studne, Frysava, Frysavske hajenky, další úsek k silnici Kadov-Heralec po lesní cestě je dosti prohrnuty, tak pozor na kaminky, Blatka, Samotin (okénko u Kalouska otevreno), Kratka (v dalším úseku prolíná skrz sníh do stopy voda a skluznice pak hodně namrza, tak tmave zabarvena místa objedte, před Kadovem pres oraniste brzy vyleze hlina), Kadov (odtud uz bylo hodně lidi), Medlov, 3 Studne, Sykovec, Vlachovice.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.1.2021 18:48
Okruhy Rasna a okolo Parezaku. Strojova uprava zapadana, ale pekne vyslapano od ostatnich. Krasny prasan, prijemne svezeni. Kolem parezaku mimo znacene trasy lepsi nejezdit, tam je to rozslapane a mezi stromkama.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 16.1.2021 18:43
Klasikou projeto ráno a odpoledne od Medina - Vlachovice - Sklené zpět na Vlachovice - přes Tři Smrky k Sykovci na Tří Studně - Fryšava - zpět přes Sykovec a Medlovským údolím na městský okruh a zpět ke Medinu.

Všechno ve stopách včerejší, připadně dnešní úpravy rolbou. Po ránu na pláních dost zapadané a zaváté (v průběhu dne většinou dál sněžilo i foukalo), čerstvá úprava byla dole na městském okruhu. Odpoledne už skoro všude 2 stopy obnovené prošlapáním od lyžařů.

Vyplatí se vzít hole s co největšími košíčky, protože tam kde nebyl podklad zhutněný už dřív, se to teď dost boří. Celkově ideální na turistiku, dá se i na klasiku, na soupaž je to místy těžký boj :-) Jako stoupací držel dnes pěkně modrý V30.

Pozor! V NMNM stále není v provozu parkoviště pod Harusákem a dnes už bylo zavřené i parkoviště u Vysočina Arény (jsou tam sněžná děla a vyrábí se tam sníh). V areálu bylo možné parkovat jen na parkovišti přímo u Skihotelu. Tam bylo také otevřené občerstvovací okénko v Sun's Caffé.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.1.2021 18:27
Objevil se nový web s informacemi. Mnohem lepší než ten předchozí. Tak jsem se těšil. Jezdím do oblasti již přes dvacet let a každým rokem za jakýchkoliv pro lyžování možných podmínek byly stopy perfektně strojově projeté a mnohem více než bylo uváděno na webu. Tentokrát to byla totální tragédie. Mám dojem, že ti co projižděli stopy tak šli dělat nový web... Trasa, která byla při odpovídajících sněhových podmínkách vždy strojově projetá (Studnice - Chobot-Kuklík-Krátká- Kadov) asi polovina měkká, turistická stopa, druhá část pak prohrnutá cesta!!!. Tam kde jiné roky byly čtyři strojové stopy vedle sebe ( Medlov-Tři Studně- Sklené) jsou dvě poničené stopy. Chybí jakékoliv napojení Rokytna strojovou stopou od Třech Studních. A tak bych mohl pokračovat. Prosím ty lidi co udělali ty perfektní webovky ať jdou projíždět stopy tak jak to bylo posledních dvacet let. Jezdíme tam lyžovat a za normální situace do regionu přinášíme peníze. Tak nám dejte zpět co tady dvacet let bylo na nejlepší úrovni v republice! Asi se někde něco změnilo a propagace je důležitější než služba...
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.1.2021 18:14
Trochu jsem váhal kam dneska na skate, ale info že rolbaři vytáhli poprvé rolbu a najížděli celou noc... až mě překvapilo, kolik toho stihli. Trať pro spřežení taky najetá. Narozdíl od Honzyyy jsem asi jako většina lidí v klidu našel to ohromný parkoviště u vlachovickýho hřiště. Najeto 30+ km, spokojenost! Samo něco už bylo trochu zafoukaný, pod bílou skálou byl vítr docela nepříjemný... ale krásný zimní den a supr lyžovačka. Díky NMMN
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.1.2021 18:05
Ano, V40 dneska fungoval.
(Odpověď na dotaz uživatele Simona z 16.1.: Zítra vyrážím,, prosím radu,,jakým stoupacím namazat ? Modrým voskem 40?)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.1.2021 17:20
Vysoka, zakladni okruh, po ranni uprave stopy na klasiku (http://www.lyzarskejihlavsko.cz) paradni svezeni.
14:21
14:24
14:27
14:38
14:38
14:42
14:55
15:21

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 16.1.2021 17:01
Dnes přes Teleci , Maděra, Landraty, Lucky vrch , Teleci . Krásný prašan, část trasy je projetá skútrem . Lucky vrch - okénko v provozu 😃
Paráda
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.1.2021 16:59
Velké zklamání. Sníh super, ale zbytek tragédie. Do Nového Města nM jsme jeli poprvé a čekali jsme “běžkařský ráj” srovnatelný s Jizerkami a bohužel to teda ani zdaleka nebyl. Parkování - na mapě je několik velkých parkovišť v okolí stadionu (biatlonových tratí), ale ani jedno nebylo otevřeno, takže se parkuje na divoko podél silnice nebo nebo ve městě. Nechápu, vždyť by se z parkovného mohla financovat úprava stop. Informace o stavu stop na webu města (nmnm.cz) - naprosto zavádějící, na mapě s aktuálně upravenými stopami ve skutečnosti zaneseny i silnice (rolbař evidentně nevypnul sledování při přejezdech po silnici), takže okruhy, které lze podle mapy proběhnout, jsou ve skutečnosti přerušené nebo se člověk brodí neupravenou trasou (např. kolem Fryšavy). Značení tras - v podstatě žádné rozcestníky, takže 50 % času člověk kouká do mapy a hledá, kudy jet. Občerstvení a další služby - absolutně nic (nelze svádět na coronu, protože nebylo vidět ani noc zavřeného).
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.1.2021 15:59
Projeto cca 50 km stop. Oranisko leze asi na dvou místech, jinde výška sněhu úplně dostatečné. Stopy najety trochu nelogicky (chybí propojka u Fryšavy nebo mezi Skleném a Třemi Studněmi). Dnes extrémní množství lidí. Vzhledem k tomu, že jsou jen dvě stopy, to na jakoukoliv jinou než turistickou jízdu není, člověk v podstatě pořád čeká v koloně lidí na to, až se uvolní stopa v protisměru.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 16.1.2021 14:20
Z Nasavrk (parkoviste u Zeme Keltu) na Krasne a zpet. Stopa projeta od lidi, misty i vic vedle sebe, nekde po polich projete stopy krizem krazem. Snehu dost, misty vykukuji drny, v lese koreny. Lidi dost. Pekne jezdeni, pouze na klasiku
Železné hory
Vloženo 16.1.2021 12:18
Okruh u Nového Hojkova (Čeřínek) dnes ráno upraven na klasiku i bruslení - ale jen okruh Hojkov (ca 5 km). Sněhové podmínky skvělé, klidně jedničkové lyže, není třeba mít strach. Některá místa se zafoukávají, klasika je určitě lepší volba (stopa je velmi dobrá). Navazující okruh Větrov zatím upraven nebyl, ale někteří už tam předchozí stopu znovu prošlapávali.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 16.1.2021 9:20
TOULOVCOVY MAŠTALE# JAROŠOVSKÝ KOPEC# TOULOVCOVA ROZHLEDNA
Stopy čerstvě protaženy rozhledna-jarošov-nová ves u jarošova a zpět, ideální podmínky kromě několika míst nad Vranice, kde vedeme stopu po poli, ale drobně chumelí, takže večer i tam ideál. Těšíme, že se potkáme ve stopě. Skol
8:54
8:54
8:54
Ostatní Vysočina
Vloženo 16.1.2021 12:35
Ze Žďáru na Pilák, po upravené stopě, dále na Vápenici a Račín po cestě bez škrtnutí, po po zafoukané stopě na Dářko a Škrdlovice a pak zase po strojové stopě okruh okolo Polničky do ZR. Docela dřina.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 15.1.2021 21:05
Dnes ráno Skihotel - Vlachovice - Sklené - Tří Studně - Fryšava - zpět přes Sykovec a Medlovským údolím na městský okruh a zpět ke Skihotelu a po poledni ještě nahoru k Vlachovicím a na okruh kolem parkoviště u Bílé Skály.

Ráno i odpoledne stále sněžilo, čtvrteční úprava byla zasypaná, ale znatelná až do Skleného. Ze Skleného na Fryšavu hančovina v prašanu jen v prošláplé stopě, tak do půl lýtek hluboké. Od parkoviště na Třech Studních už opět stopa vyšláplá ve čtvrteční úpravě Medlovským údolím, na pláních nad městem už ale zcela zapadaná. Na příměstském okruhu částečně obnoveno skůtrem.

Při druhé cestě na Vlachovice odpoledne protažené dvě stopy rolbou až k parkovišti a okruh kolem Bílé skály.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.1.2021 20:52
Dnes okruh u hřbitova-dratovec-pelestrovske lesy-křížek-hospudka. Ráno projeta stopa ctyrkolkou. Po ctyrkolce ještě něco u krize napadlo, takže stopa dost mekka. Až projede par lidi, tak to bude super. Při cestě zpátky Obrázek-Hrbitov už občas ve stopě koukala hlína. Jinak super :). Díky TSBH za úpravu!
10:12
10:12
10:14
11:41
Havlíčkobrodsko
Vloženo 15.1.2021 20:15
Dnes čerstvě protažené okruhy na pláních mezi Terezínem a Novým Světem u Kunžaku. Podmínky ideální.

(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 13.1.: Poradí někdo, jak to vypadá se stavem stop v oblasti Zvůle, Rožnov, Matějovec, Radíkov?)
Česká Kanada
Vloženo 15.1.2021 20:11
Za mirneho snezeni okruh Okrouhlik II cely, Okrouhlik I zkraceny ke krizku, vse diky http://www.lyzarskejihlavsko.cz bez problemu sjizdne.
14:23
14:33
14:40
14:52
15:10
15:17
15:21
15:25

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 15.1.2021 20:05
Nově najetá stopa čtyřkolkou z Bílku za Sobiňov k hlíně
Havlíčkobrodsko
Vloženo 15.1.2021 19:49
viz http://bezky-telcsko.cz/ resp. https://www.facebook.com/BezkyTelcsko/
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš M. z 15.1.: Telč - Řásná? Prosím o info.)
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 15.1.2021 19:48
Okolí Kadova, vše jen prošlápnuté. Sněhu hodně, hůlky se boří. Chtělo by to úpravu 🙂
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.1.2021 19:40
Předně bych chtěl poděkovat nadšencům, kteří ve svém volnu upravují tratě v okolí Nového Hojkova (Míra, Ondra, Saša a další). Je jen škoda, že rolba, kterou mají k dispozici na úpravu tratí byla převezena do Jihlavy na úpravu okruhu 600 m na Heulose. Asi i proto nejsou tratě na N. Hojkově upraveny. Samozřejmě i vzhledem k počasí. Proto asi bude lepší, když tento víkend běžkaři z Jihlavy zůstanou na okruhu v Jihlavě a budou tam běhat dokola na krásně upraveném okruhu. Také mohou poděkovat moudrému rozhodnutí radních.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 15.1.2021 18:50
Z Bystřice nad Pernštejnem od rozvodny na Lísek a přes Skalák do Rozsoch. Až ke Skaláku upraveno čtyřkolku na klasiku, od tam prošláplá stopa. Jsou úseky, kde často kouká hlína nebo se stopa boří, semtam podmáčené. Cestou trochu chumelilo.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.1.2021 18:20
Dnes tu celý den sněžilo, ale věřím, že stopy se tu projíždí denně. Jinak kdo míří na Vysočinu, tomu doporučuji Tři studně. Je to určitě jedna z nejkrásnějších oblastí Vysočiny.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.1.2021 15:40
Krásné - Ústupky upravená trasa, dnes to projížděl skútrem. Někde je jedna stopa, někde dvě vedle sebe. Někde by to chtělo ještě trochu sněhu, ale dá se to.
Železné hory
Vloženo 15.1.2021 12:25
No Novoměstsku projeto včera, kvůli sněžení to bude spíš hančovačka. Perfektně upravené stopy na skate i klasiku jsou ve Žďáře.

(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 15.1.: Zdravím chtěl bych dnes vyrazit do NMNM, máte prosím někdo aktualní info, jak to tam vypadá, připadně, kde je nejlepší trasa? Diky)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 15.1.2021 11:35
Mapy cz. zimní mapa. Jinak nástup do stopy naproti benz. pumpě.
(Odpověď na dotaz uživatele Zuza z 15.1.: Kde najdu nějaký odkaz na stopy v okolí Hrbokova, Kovářova? Chtěla bych se tam o víkendu podívat, ale nikdy jsem tam nebyla, tak nevím kam, kde zaparkovat atd...)
Železné hory
Vloženo 15.1.2021 11:14
To bych taky moc ráda věděla. Na Jiromoto je poslední aktualizace z 8.1. . Pokud něco zjistíš, určitě sem napiš :-D . Díky.
(Odpověď na dotaz uživatele Naďa z 14.1.: Prosím,jak to vypada se s topama na běžky jen v okolí Chotěboře?Louka pod silem?Slavíkova louka?Obolce?
Je prošlápnuto?Nebo snad i strojově?
Zdravím a děkuji za info)
Havlíčkobrodsko
Vloženo 15.1.2021 9:42
S tou úpravou tratí to asi nebude tak horkė. Údajně upravovat nebudou, aby nenalákali lidi vzhledem ke Covidu. Každopádně v Kovařove tratě neupraveny a kolem Krásného také ne. Nevíte někdo více, zda je to opravdu tak a upravovat se opravdu nebude. Pokud je to pravda, pak se svět zbláznil.
Železné hory
Vloženo 15.1.2021 8:54
Ahoj
nejblíž to je do Nasavrk, tam by to už mohlo být upravené na víkend, nebo pak na dál jet na Vysočinu (Nové město na Moravě ale i blíž to půjde). Dej si mapy.cz zimní mapu a tam jsou všechny upravované trasy vyznačeny, na mapě jsou i odkazy jako výchoziště lyžařských stop, rozklikneš a tam bude i odkaz na nějaké stránky, kde je info o aktuálním stavu stop.
(Odpověď na dotaz uživatele Jan z 14.1.: Ahoj, máte nějaký tip kam jet teď v sobotu na běžky za podmínky že jedu z Pardubic a nechci jet do Orlických hor?
Nejlépe aby to bylo co nejblíž a bylo to strojově upravené na klasiku)
Železné hory
Vloženo 14.1.2021 21:08
TOULOVCOVY MAŠTALE#TOULOVCOVA ROZHLEDNA#JAROŠOVSKÝ KOPEC
Posílám slíbený odkaz na umístění stop
https://mapy.cz/s/fupeganumu
Ostatní Vysočina
Vloženo 14.1.2021 20:02
Vysoká u Jihlavy - po sněžení poslední dva dny a následné úpravě výborné podmínky - okruh 5 km na klasiku i skate super. Na klasiku dále upravena stopa podél silnice od rozcestí Okrouhlík do Vysoké (tady se situace výrazně zlepšila) a také 1,5 km malý okruh od křižovatky směrem k Okrouhlíku. Prošláplá byla i stopa směrem k Popicím, ale ta se zafoukávala a vzhledem k tomu, že vede přes zorané pole, tak často leze hlína.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 14.1.2021 19:46
Odpolko a podvečer louky nad Kovářovem. Stopy prochozené, prašan. Paráda. Sněhu celkem dost, místy mokrý, jak jsou vespodu prameniště nebo vidět kousek větve nebo hroudy. Ale podle mne žádné riziko pro lyže. S dětmi na hoďku dvě nám stačí pár km trasy.

Sníh čerstvý sypký, stopa na klasiku supr, na skate to spíš není.
Železné hory
Vloženo 14.1.2021 18:04
Z Nasavrk na Krásné prošlápnutá jednostopa. Sněhu dostatek, až na hlubokou orbu na některých polích (stopa se tomu většinou vyhýbá).
Železné hory
Vloženo 14.1.2021 17:04
TOULOVCOVY MAŠTALE#JAROŠOVSKÝ KOPEC#TOULOVCOVA ROZHLEDNA
Právě jsme dokončili úpravu lyžařských stop mezi Jarošovem a rozhlednou. Nově lze dojet až do Nové Vsi u Jarošova. Večer zveřejníme mapu trasy a kilometráž. Skol
15:49
15:49
15:50
Ostatní Vysočina
Vloženo 14.1.2021 16:48
Z krasneho na prosicka je to slapnute
Železné hory
Vloženo 14.1.2021 16:34
Perfektní a pohotová úprava na okruhu kolem Pilské nádrže, jen je sníh dost hluboký. Svezení úžasné, Díky !!!
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 14.1.2021 15:40
Melechov Ledec n.S. nevíte někdo jak to tam vypadá? Četl jsem, že sněhu je dost ale nevím jestli je upraveno jenom ma klasiku nebo i na skate?

Diky za info
Ostatní Vysočina
Vloženo 13.1.2021 21:34
Dnes odpoledne (cca 15 - 18) Skihotel - Vlachovice - Sklené - Tří Studně - Fryšava - 2 x okruh na Fryšavském ledovci a zpět. Strojová úprava ze dneška už byla jen stěží znatelná, s přestávkami totiž buď lehce sněžilo, foukalo, nebo byla přímo vánice, takže stopa skoro mizela před očima. Na celé trase ale byla průběžně prošlapávaná lyžaři, na Fryšavském ledovci byly dokonce zachovalé dvě stopy vedle sebe, jinde stěží jedna. Cestou zpět už stopa místy zmizela úplně. Sněhu všude dost, jen na jednom, dvou místech ještě trochu lezla hlína při přejezdech mezí.

Na trase dnešní úpravy byl aspoň zhutněný podklad, takže se dalo odpichovat, mimo stopu se hole nemilosrdně boří do prašanu - to už je na backcountry košíčky.

Parkoviště u Arény otevřené a prohrnuté, ale na části plochy je aktuálně sklad sněhu pro Arénu.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 13.1.2021 19:44
Dnes perfektní úprava pro klasiku i bruslení na Skiareálu Martina Koukala u Pilské nádrže.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 13.1.2021 18:05
Dnes jsem byl má loukách okolo Kovářová. Sněhu dost,ale silný vítr. Stopy na pláních místy zafoukané,okolo lesa lepší.
Železné hory
Vloženo 13.1.2021 12:59
Dnes se tam chystám, ale až tak na 16 hodinu s čelovkou. Pak písnu stav stop. M
Železné hory
Vloženo 13.1.2021 10:24
(Odpověď na dotaz uživatele Hanka z 13.1.: Dobrý den, nevíte někdo, jak to vypadá kolem Seče, Prosíček atd.? Děkuji moc za odpověď!)

...hmmm, nikdo se ozyva... taky bych nekam vyrazil, tady v Bohdanci krasne sviti :-)
Železné hory
Vloženo 13.1.2021 17:51
Ahoj, byl jsem tam v pondělí odpoledne směr Karlštejn a na béčkový lyže dobrý. V lese horší, ale myslím, že dnes už by to neměl být problém.
(Odpověď na dotaz uživatele Andrea z 13.1.: Dobrý den, nevite, jak je to se sněhem na Čachnově?)
Železné hory
Vloženo 11.1.2021 7:58
Vzhledem k podmínkám jsou stopy na Fryšavském ledovci a mezi Vlachovicemi a Bílou Skálou velice slušné.Taky Vlachovický hřeben obstojný.Sem tam tráva a na Fryšavě i trochu hlína.Přesun přes Tři Studně je bída,na oranici a v lese jsem raději sundal,na trávě se dá.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.1.2021 23:53
Vcera a dnes u Hojkova pekne lyzovani s detmi. Jen prijezd ze vsech stran hodne uklouzany. Nezapomente vzit snehove retezy.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 10.1.2021 19:58
Vysoká, krátký okruh na západ a jih od obce, použití jedničkových běžek jen s opatrností.
13:39
13:49
14:04
14:19
14:19
14:35
14:38
14:52

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 10.1.2021 19:44
Jihlava,Vysoká ,dobrý na klasiku aji bruslení.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 10.1.2021 18:36
Hojkov, pěkné lyžování. Protaženo více tratí než minulé roky. Sněhu víc než na Třech Studních, kde jsme lyžovali včera.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 10.1.2021 18:25
Ve Vlachovicích je obrovské parkoviště, parkování bez problémů. Sněhu je tak na hraně, občas leze tráva nebo hlína, v lese i kamení. Doporučuji jet raději směr Studnice. V lese u Třech Studní je to mizerné.
(Odpověď na dotaz uživatele Viťas z 10.1.: Dobry den, Jak to prosim vypada se sněhem a běžkováním v Okolí Fryšavy a Tří Studní? Je sněhu dost? Není ti běžkařský masakr jako v jiných střediscích? Diky za info.)
11:54
13:02
13:03
13:58
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.1.2021 18:13
Dnes jsme byli okolo Trech Studnich a snehu malo kouka trava.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.1.2021 16:48
Tento vikend u vysilace na Krasnem to stalo zaprd, hodne lidi a stopa dost bidna, snad to trosku primrzne. Ale dneska jsem si paradne zabehal kolem Vestce, doporucuju z Horniho Vestce na Barovice podel silnicky a pak podel lesa az na Polom a Hlubokou, krasna stopa, celkem dost snehu a nikde nikdo. Prekvapuje me, ze tam vlastne neni znacena stopa, ve skiarealu v Hluboky maji vybaveni, dalo by se tam krasne strojove upravovat a okolni louky by byly uplne uzasny! ;)
Železné hory
Vloženo 10.1.2021 15:11
Nasavrky u Keltského skansenu (směr nad Hodonín ...). Sněhu spíše na "ochutnávku" běžkování. Musí se jen po "loukách", na poli je to o odření skluznice. Chtělo by to ještě tak 5 cm. sněhu a bylo by to OK.
Železné hory
Vloženo 10.1.2021 11:04
Nová Bystřice - golf - okruh cca 4,5 km, upravena stopa ze ctvrtka, klasika i brusleni, bohuzel misty poslapane od lidi, a asi na dvou mistech par malych vetvicek, ale porad vyborne podminky👍
Česká Kanada
Vloženo 10.1.2021 10:48
Cesta po loukách bez problémů okolo Řeky místy podmáčené, v lese o dost horší, ale lyže jsme nesundali.
(Odpověď na dotaz uživatele Alena z 9.1.: Jak vypadá trasa ze Ždírce přes Řeku a zpět kolem řeky přes Krucemburk do Ždírce?)
Havlíčkobrodsko
Vloženo 10.1.2021 9:40
Parkování bude v pohodě. Asi lepší vyjet až na Vlachovice, kde je u hřiště odhrnuté velké parkoviště. Ale nebo teda do u Medinu. VA zasněžuje, sníh zatím není rozhrnutý. Nad tunely se trochu bobuje.

(Odpověď na dotaz uživatele Mirek z 9.1.: JAk je to prosim s parkovisti v ramci VA, je mozne je vyuzit i kdyz VA jako takova je zavrena ? Jak to tam vypadalo dnes ? Trochu sjem znejistel po dnesnich zpravach z Bedrichova...

Dik)
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 10.1.2021 9:36
Sněhu je opravdu málo. Je to prachový sníh, cca 15 cm, který se zmáčne na pár cm, doslova. Sjezd z kopce je prakticky po trávě. Lidí je celkem dost jako by byly ideální podmínky, ale to nejsou. Po 1 km jsem to otočil.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 9.1.2021 21:32
Vysílač Krásné u Nasavrk - pravděpodobně nejvíce sněhu okolo této oblasti. V oranici je to pořád na "kameňačky".
Železné hory
Vloženo 9.1.2021 20:50
První lyžování Krásné a okolí, bylo to fajn, ale ještě by to chtělo více sněhu. Tam, kde se jezdí po pastvinách (tráva) je to o.k., ale jak najedete do oranice je trochu problém. Na "A" lyže to není.

(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 9.1.: Ahpj vsem. Prosim, da se bezkovat nekde nad Nasavrkama? Dekuji.)
Železné hory
Vloženo 9.1.2021 19:53
Potvrzuji 100% zprávu p. Milana Venhody ohledně Nového Hojkova a přikládám pár dalších fotek ze stejneho dne.
14:37
14:38
14:47
14:55
15:07

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 9.1.2021 17:40
Super lyžování v Hrbokově u Seče.Doporucuji:-) cca 15 cm sněhu ,stopa supr, mínus 1, bezvětří- ideal
Železné hory
Vloženo 9.1.2021 14:15
U Nového Hojkova (Čeřínek) je po loukách upraven jednak Hojkovský okruh (4,5 km) a k tomu i Větrovský okruh (asi 5 km) - viz přiložená mapa. Vše na bruslení i klasiku. Místy leze tráva, na mezích či v prudších otočkách se rolba obvykle prohrábla na zem, ale většina trasy je solidní a při troše opatrnosti to není problém i když sněhová vrstva není velká. Větrovská část je na skate měkčí (ale stopa je tu dobrá), Hojkovská část je díky davům lidí upěchovaná dobře.
Příjezdová silnice je hodně umydlená a klouže, kvůli velkému zájmu je problém s parkováním a vyhýbáním aut, parkovalo se všude možně a komplikuje to příjezd a odjezd.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 9.1.2021 11:47
V okolí Terezína protaženo cca 4 km. Podmínky ideální.

(Odpověď na dotaz uživatele Marta z 7.1.: Ahoj! Nějaké zprávy z Novobystřicka (potažmo celá Kanada...)? Sněhu napadlo dost, ale upravuje se někde vůbec? Nebo aspoň už prošláplá stopa? Děkuju :))
Česká Kanada
Vloženo 9.1.2021 11:09
TOULOVCOVY MAŠTALE#JAROŠOVSKÝ KOPEC#TOULOVCOVA ROZHLEDNA
Dnes ráno pěkné svezení na 1dničkových lyžích. Jo, tráva nám z toho kouká, ale ta lyžím neuškodí. Doplňuji profil 2x nahoru + malý okruh u rozhledny + 1x nahoru, celkem 8,66 km. Skol
8:27
8:42
10:51
10:53
Ostatní Vysočina
Vloženo 9.1.2021 8:18
V pátek v 8 večer jsem byl v Kovářově. Auto nechal u benzinky. Nejdřív jsem zkusil stopu do Hrbokova-vede jen tam a zpět. Pak jsem šel směr na Seč, pořád jsem se držel vpravo u lesa a dojel až na Seč. Pak jsem se vracel a pořád se držel vpravo. Ze Seče dolu skoro podel silnice do dolíčku a pak kolem lesíka a přes kopec zpět do Kovářova. Ujel jsem 7km a nikde nejel 2x. Je to na horší lyže. Občas škrtnete, občas mokrá stopa, mokřinka. Ale za mě super. Na horní louce u Kovářova se motá vevnitř u tohoto okruhu hodně stop a jsou kvalitnější, někde i dvě vedle sebe.
Železné hory
Vloženo 9.1.2021 0:26
Dobrý den, jen zprostředkovaně, známý na FB píše, že dnes byly běžky kolem Kovářova super, dle fotek to vypadá dobře, souvislá sněhová pokrývka. Hezký den! AN
(Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 8.1.: Dobrý den , je možno běžkovat v okolí Kovářova?)
Železné hory
Vloženo 8.1.2021 17:42
Dnes Oldris- Pribylov-Lucky vrch-Blatina-Damasek-Maleni kout-Spaleny kopec- U lipky - U mudrosky- Hranicny-Pusta Rybná - Lucky vrch -Oldris.
Snehu moc není obecně. Nejlepší je to na loukach. V lese je to docela špatne. Snehu tam je pomalu a cesty vyhrnute (Spálený kopec z obou smeru, od lipky na Čachnov) nebo probíhá těžba (Blatina směrem k Žižkovu). Takže to většinou drhne. Chce to širokou cestu bez provozu. Při návratu zase radili na Luckém vrchu 2 maníci s terénní motorkou a sneznym skútrem. Mají to tam zvalchovane dost, snad nevjedou do stop. Prakticky celou cestu byla nějaká stopa. Hlavní je, že se dá vůbec vyrazit. Je to jen na staré lyže a v lese opatrne
(Odpověď na dotaz uživatele Libor z 7.1.: Jak to prosím vypadá se sněhem na Čachnově?)
Ostatní Vysočina
Vloženo 8.1.2021 16:37
Toulovcovy Maštale#Jarošovský kopec#Toulovcova rozhledna
dnes čerstvě upraveno, převážně skate, vrstva sněhu na hraně, ale je to na louce, 1dničkové lyže zatím doma, příští týden čekáme další sněžení.skol
13:45
13:45
Ostatní Vysočina
Vloženo 8.1.2021 14:22
Ahoj mrkni sem.
https://www.sportispo.cz/zpravy.aspx
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 8.1.2021 13:03
Nádhera, jen občas tràva. Podrobnosti zde: https://www.sportispo.cz/zpravy.aspx
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 8.1.2021 11:22
SKOL! LYŽUJEME!!!
http://www.cyklo-ski-policka.cz/stav-stop/aktuality
v 8 hod cca 10 cm prachového sněhu - 2C, slunečno. Celá horní část Mirkem od včera částečně upravená, sníh ujety a v něm šláplé stopy, velmi dobré podmínky na klasiku. Pruh na skate dovalcuji dnes večer. Stopy od města i od přehrad prošlapané jakožto celý velký 5 km okruh, ucházející stav, jen 3 přejezdy cest obnažené a občas mokro. Budeme v průběhu víkendu doupravovat a hlavně zítra ráno zahazovat přejezdy přes cesty. PŘIJDTE SI ZAJEZDIT!!!! PŘES VÍKEND BY TO MĚLO VYDRŽET
Ostatní Vysočina
Vloženo 8.1.2021 11:03
Projeto 5 km u buněk a na Řádku. Na podmínky luxusní lyžování, ale místy leze tráva, na Áčkové lyže to není. Dá se taky soupažit na zledovatělých cyklostezkách.
Žďárské vrchy - Žďársko
Vloženo 7.1.2021 22:03
Okolí Křižanova se už běžkovat dá, né teda v oranici. Podklad z předchozích dnů je zatím slabý, zem občas nepromrzlá a vlhká. Nad 600m okolí Svaté hory je 15cm sněhu čili skoro na Ačkové lyže
Ostatní Vysočina
Vloženo 7.1.2021 20:58
Pro turisty na víkend lze též jezdit z Fryšavského ledovce po lesních asfaltových cestách ze Třech Studní a Fryšavy směr Žákova hora. Určitě na dvojkové lyže. Sněhu 15-20 cm, občas to škrtne..
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.1.2021 20:47
Vysoká u Jihlavy - uválcován okruh 5 km - výborný stav na bruslení, tráva vykukuje jen na několika málo místech jinak sněhu dostatek a není třeba mít strach o lyže. Stopa je vyšláplá po okraji, ale ne všude. Od rozcestí k Okrouhlíku vede k Vysoké projetá stopa. Dále podle informací na http://www.lyzarskejihlavsko.cz je na Novém Hojkově (Čeřínek) upraven rolbou okruh 4,5 km na bruslení i klasiku.
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 7.1.2021 18:57
Mezi Vlachovicemi a Bílou skálou jsou upravené okruhy na skate i klasiku v délce cca 6 km. Na skate je to velice slušné, ale stopa na klasiku se někdy promáčkla až na trávu. Ve Vlachovicích u hřiště je už vyhrnuté na louce velké parkoviště. Upravená je i stopa (skate i klasika) od zásobníků sněhu nad VA až do Vlachovic a také je pěkně uválcovaná svážnice a cesta od buku (konec svážnice) až pod hřiště do Vlachovic (pod Černou skálou).
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.1.2021 17:45
Na Fryšavském ledovci jsou vyšlapané 2 stopy, pěkné svezení, cca 15 cm prašanu. Lidi projíždí stopy i v okolí.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.1.2021 12:33
nejlépe upavené stopy jsou u Jihlavy, cca 25 km na skate a okolo Čeřínku vyjela i rolba, info na www.lyžařskéjihlavsko.cz je to na A lyže!!!
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 7.1.2021 12:26
Krásně upraveno okolo Vysokého na skate, doporučuji
Jihlavsko a Telčsko
Vloženo 7.1.2021 12:23
Ahoj u VA za zásobníkem sněhu najetý okruh na skate, určítě na B lyže
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 26.12.2020 10:08
(Odpověď na dotaz uživatele matyas z 25.12.: Ahoj, da se bezkovat ve Vysocina Arene ted, nebo je zavrena? Na jejich strankach o tom nic neni...)

Snímky z webkamer naznačují, že ve Vysočina Areně není dostatek sněhu. Přiložený snímek zkopírovaný z https://racamera.com/cs/webcam/1342345150 je z poledne dne 25.12. Takže se zdá, že předvánoční teplotní rekordy dosavadní technický sníh zlikvidovaly podobně jako na jiných místech kompletně, a začalo se zasněžovat od nuly. Dle dnešního pohledu na webkameru je na stadionu již více sněhu, ale na lyžování to zatím není. Poslední článek na webu https://www.vysocina-arena.cz/2020/12/02/aktualne-z-vysocina-areny/ je 3 týdny starý. Jak to bude s přístupností areny po nastříkání dostatku sněhu, asi řekne později provozovatel... Na jaře, kdy poprvé koronavirus do ČR přišel, byla Vysočina Arena tehdy platnými opatřeními uzavřena, viz archivní článek https://www.kamzasnehem.cz/clanky/sezona-se-blizi-ke-konci
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 4.12.2020 13:27
Doporučuji lesní silničku ze Třech Studní (nejdřív po modré) směrem na rozcestí mezi Fryšavským kopcem a Křivým javorem (kříží zelenou značku). Na tu bídu se tam dá pěkně svézt - hlavně v lese kde nefouká a není mlha.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 4.12.2020 13:09
Dnes ledovec, na kamenačky se dá, sem tam krtinec, hruda. Je to spíš o pocitu než o nějakém super lyžování, ale na úplný začátek prosince pěkné.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 3.12.2020 21:36
Dnes jsem jel na ledovci, celkem to šlo na lyžích poslední kategorie.Sněhu do 10. cm, ale jelo to.
Žďárské vrchy - Novoměstsko
Vloženo 2.12.2020 21:36
Na ledovci polito kejdou v sobotu, dnes 5 cm, nejde ani na trávě z důvodu fekálii..
Žďárské vrchy - Novoměstsko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Vysočina