Východní Krušné hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Východní Krušné hory ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Východní Krušné hory - aktuální zprávy

Vloženo 23.3.2019 11:42
Dlouhá Louka, spíš ráno, Dlouhá Louka - obora, tam a zpět, pár kritických míst, ale jinak to jelo slušně, sněhu stále relativně dost, ale asfalt začíná vykukovat. Pěkné jarní svezení, pokud by dle předpověďi připadlo, ještě příští týden to půjde. Z parkoviště je třeba kousek po svých.
Vloženo 19.3.2019 23:16
Dnes na Dlouhé Louce lepší než jsem čekal - zmrzlý sníh s vrstvou čerstvého prašanu, jelo to výborně. Samozřejmě jsou slabší místa a na loukách už skoro nic, takže se musí přeťapávat anebo rovnou přenášet. Povětšinou však sněhu pořád dost. Projel jsem od penzinou k červené cestě, na Vrch Tří pánů a zpět, do Vilješova a po modré turistické zpět na Dlouhou Louku a na závěr na Loučnou (tam to je nejlepší).
Vloženo 17.3.2019 15:39
Na Cínovecké magistrále je pořád hodně sněhu a přes týden ještě malinko přisněžilo. Počasí krásně jarní, na krystalkách sněhu se dobře bruslilo. Cínovecká silnice je vytátá jen minimálně, stopy směr Kahleberg jsou dole posypané jehličím a nahoře podupané, ale sjízdné. Na Klínovčíku je pár míst kde si musíte dát bacha, ale stopa je přerušená až dole u Pěšorestu. Fotky: https://photos.app.goo.gl/xNapGHnnh3DtaY9h6
13:33
14:10
14:14
Vloženo 16.3.2019 9:24
Dnes ráno upraveno okolo Kahlebergu, sněží, teplota okolo 0°C. Jarní podmínky, ale klidně dobré lyže.
Vloženo 15.3.2019 21:26
Dnes na Cínovci. Jeli jsme dopoledne směrem na Vitišku. Tratě zaváté novým sněhem. Část jsem vyšlápli. Po nás jelo pár lidí. Cestou zpět na Cínovec už to na klasiku šlo. Pak menší okruh v Německu, kde to bylo podobné.
Vloženo 14.3.2019 13:51
Dnes dopoledne skate v okolí Cínovec ,Kahlenberg ještě pořád dobré podmínky. Na starší upravené trati 2-3 cm nového sněhu. Lehké sněžení, pár lidí.
Vloženo 13.3.2019 18:23
Cínovec-Dlohá Louka.
Cínovec -Vitiška po hřebneu stopa od turistů,sněhu dost.
Dále až za "vrtule" dost mizerné,kousky bez sněhu,stopa žádná.
Od "vrtulí" na D.Louku sněhu dost,ale stopa žádná.Dalo se jet po pásu za sněhovým skůtrem.
Sníh střídavý,ráno na tuhý vosk,zpět na tekutý.Na brusle jen pro masochysty s dobrou kondicí.
Vloženo 12.3.2019 18:27
Koukni ráno na http://www.skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod?utm_source=uASOqsvKMTZU9t61gRIoe9GGDGVcfLhlsyIrAu1M&utm_medium=widget&utm_campaign=widget-krusne-hory-vychod, resp. na www.altenberg.de - nicmene aktualne neni upraveno nic.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 12.3.: Rád bych ve středu vyrazil nejlépe na Cínovec na skate. Proběhne nějaká úprava? Nebo už je sezóna odepsaná?)
Vloženo 10.3.2019 12:18
Dopoledne. Cínovec, Vytiška, Kahleberg. Sněhu relativně dost, stopa celkem ušla, na skate horší, sníh místy velmi špinavý, občas bordel ve stopě. Kopec od odbočky na Pramenáč směr Cínovec trochu hůře sjízdný, vypadá to zde jako po vichřici, ale ne z tohoto týdně. Sněžilo a přestalo to jet. Hlavně ve stopě. Předpověď sice hovoří o sněžení, take ale o dešti. Necháme se překvapit
Vloženo 9.3.2019 22:04
Kolem poledne Cínovec - Vitiška - Nové Město
Čerstvě upraveno, ale hodně měkké. Magistrála Cínovec - Vitiška v dobrém stavu, až na dvě tradiční místa všude spousta sněhu, všude se dá bezpečně projet. Rolba navíc při úpravách výborně pracuje se sněhem (na místech, kde to taje více je nahrnuto více sněhu atd.) Od Vitišky k Novému městu už je situace horší, asi 200m před trafem na louce není sníh, musí se cca 50m přenášet, a v lese na Klínovčíku už není mnoho sněhu. Na Pramenáč neupraveno, je to hodně nerovné, na Skate téměř nemožné, sněhu ale dostatek.

Parkoviště Cínovecké Slatě ZDARMA, lidí bylo málo, přitom zejména na magistrále Cínovec- Vitiška sněhu spousta! Na Skluznici nepřibyl ani jeden škrábanec. Díky moc rolbaři za úpravu!

SKOL!
12:24
12:25
12:26
12:28
Vloženo 9.3.2019 15:08
Od vlaku v Novém Městě na Vitíšku, u stadinou dobré, v lese slabší místa. U Vitíšky místy kouká asfalt, ale dá se přešlapat po louce. Magistrála směr Cínovec nově upravená, všude bez potíží. Okruh na Pramenáč po staré stopě, sněhu stále hodně, až na místo u odbočky na samotný vrchol. Pak přes Klínovčík k trafu, také hezky upraveno na závěji, jinak je louka už většinou bez sněhu. Přesto se najde blbec, který musí rozšlapat čerstvou stopu :( Sníh měkký, pod smrky dost jehličí, ale stále se ještě dá. Výhled na příští týden je navíc nadějný.
Vloženo 8.3.2019 19:40
Dnes z Dlouhé Louky - vypadalo to na parkovišti špatně, ale na tratích stále sněhu dost, stopa slušná, jen sníh už není hezký a po větru popadané větve a jehličí. Ale ještě pěkné svezení.Kdyby to trochu schoval poprašek bílého sněhu bylo by to supr. Ve stopě nebyl nikdo, na parkovišti pan Fišer.
Příští týden bude sněžit, tak to ještě nekončí. Peychlovi
Vloženo 8.3.2019 19:05
Z Dlouhé louky na Vlčí horu a zpátky. Sníh je všude jen na exponovaných loukách mizí před očima. Jelo se slušně stopa uz není znatelná ale všude rovné sjízdné, Sníh jarní hrubozrný po ránu místy namrzlý.
Vloženo 7.3.2019 20:28
Dnes Dlhá Luka. Ješče u kostola som bedákal aký som to chumaj šaĺený, že som radšej nezostal v krčme. Ale na parkovisku zrazu iný svet.. Na tratích sněhu dost len zopár miest kde omrvinky na sneh zo stromov popadaly. Neviem ako na klasiku lebo som korčuĺoval, tuna Česi vravíte skejtoval, ale jelo to dobre. Vtáčata už jarnů peseň skriekaly a na konároch drevokocůri somariny robily a presto fajná lyžovačka. Ak toto bola bodka za sezónou, tak naozaj bohovská. Pán Fišer vďaka vám!
Vloženo 7.3.2019 13:16
Středa večer Lesná skate - od silnice po plynovodu kolem Eduardovy skály na písmena, tam pět spokojených koleček. Slabý poprašek čerstvého sněhu schoval většinu jehličí a když to k večeru mírně tuhlo, pěkně se jelo. Celkově je sněhu dostatečná příjemně zhutněná vrstva, jen tři místa byla po odtátí zúžená, ale projet se dala, a jen na dvou místech bylo potřeba přeťapat obnažené spadlé větve.
Vloženo 7.3.2019 7:16
Podvečerní okruh na Klínech - Jelení hlava. Od parkoviště P4 přibližovací cesta celkem v pohodě, pak je lepší cca 400 metrů přenést (rovinka před Desítkou). Ale škoda, že se nedá nastoupit do stopy až od Desítky. Ke Klínské bráně pohodové dvě stopy pro klasiku a pár bruslařů kolem mne prosvištělo a taky vypadali spokojeně. Samotný okruh Jelení hlava byl od úterního večera pokryt cca 10-ti čísly nového sněhu, takže žádné nečistoty ve stopě a k tomu zapadající sluníčko. Sněhu nahoře cca půl metru, za mě to stojí za to vzít starší běžky a ještě je provětrat.
Vloženo 6.3.2019 9:50
Včera večer Dlouhá Louka husté sněžení. Tratě na skate s popraškem nového sněhu sjízdné. Souhlas s Jirkou na stránkách KBS jsem našla počet prodaných známek v roce 2019 dohromady 122 ks to není mnoho......... Děkujeme za dlouhodobou úpravu.
Vloženo 5.3.2019 17:49
Tak mne při projížďce nedělní Dlouhou Loukou napadlo, kolikpak lidí se tu na tom krásným areálu letos asi svezlo? Tisíc, dva nebo tři? Kdyby každý aspoň jednou za sezónu vzal to ušmudlaný kilčo a tu známku si koupil nebyla by ta celková bilance taková jaká je. Z mého pohledu ostudná. Děsím se chvíle kdy panu Fišerovi dojde nadšení a láska k tomuto sportu na bod mrazu a rolbu již v noci nenastartuje. Já tu dobu na D.L. než to vzal do svých rukou pamatuji. Žádné parkoviště, žádné tratě. NIC. Z trochou patosu bych si dovolil tvrdit, že nás naučil těšit se na zimu. Tak to mne tak nějak napadlo. Skol
Vloženo 5.3.2019 15:17
Cínovec: včera bylo dost nad nulou, v noci to pak zmrzlo, takže ráno to byl jeden velkej led, trochu na to napadlo čerstvýho sněhu, ale i tak to stálo za prd. Vzhledem k tomu že ani soudruzi z NDR dneska s rolbama nevyjeli, tak jsem to po půl hodině zabalil.
Vloženo 4.3.2019 11:58
Víkend na trase Komáří hůrka-Cínovec-Nové Město-Dlouhá Louka-Fláje-Klínská brána- Německem na Mníšek a Novou Ves v Horách. Sníh nějaký až od rozcestí Pod Komáří hůrkou, tvrdý a špinavý, ale stopa je a jet se dá. Nejlepší je oblast mezi Cínovcem-Dl.Loukou až k přehradě. Dál raději nezkoušet. :) Kolem přehrady špatně schůdné s lyžema i bez nich, rozšlapané, hrbolaté, sem tam strom v cestě. Dál umrzlé a spíše turistické, spousta jehličí. Od Mníšku už víc trávy než sněhu, jaro volá... :)
Vloženo 3.3.2019 16:57
Dnes Flajsky okruh, Zebracky roh, Myť, Dlouhá louka. Ráno dobre svezení. Zatím bez nutnosti přenášet, byť stopy jsou už dost špinavé a lese plně jehlici. Sice pomalejší, k polednímu to na skate meklo, ale furt to jelo. Díky za úpravy, známka zakoupena.
Vloženo 3.3.2019 14:19
Stopy na Dlouhé Louce pořád dobré, sníh měkký a samozřejmě pomalejší oproti sobotě.
Vloženo 3.3.2019 11:19
Adolfov, rano. Web nelhal, skutečně upraveno včetně stopy kromě krátké části za stadionem. Podél lesa slušné svezení, i když "kolo" jen něco přes 3 km. Sníh-firm měkčí, ale jinak to celkem jelo.
Vloženo 3.3.2019 18:41
V sobotu 2.3. Komáří vížka - hájovna Pod sedmi štíty - Cínovec - Vitiška - Nové Město - Moldava. Stopa na klasiku nad očekávání dobrá, díky za úpravu i po uplynulých ne zrovna příznivých dnech. V lese ve stopě dost jehličí, ale dá se to vydržet. Pokud se nějak dramaticky neoteplí nebo nezačne víc pršet, je tam sněhu ještě na měsíc :)
Vloženo 2.3.2019 21:26
Z Moldavy na Vitíšku ledové a hrbolaté, mírně řečeno nic moc. Pak přes pláně, kde je už víc tráva než sníh, k větrákům. Za chatami začíná výborná stopa od Dlouhé Louky. Tam projeté všechny okruhy, jelo to super, pod stromy dost jehličí. Na závěr ještě na Loučnou (cesta také upravená) a pak podél plotu na Střelnou a dolů ke Hvězdě. Dál už není sníh, takže pěšky. U plotu sněho trochu ubylo, ale pořád tak metr a půl.
Vloženo 2.3.2019 19:18
Super "jarní" svezení. Tratě rychlé, místy dost jehličí ve stopě, ale co by člověk čekal na začátku března, zvláště po tak teplých posledních týdnech. O to více patří dík panu Fišerovi za úpravu stop. Známka jako vždy zakoupena. A co Vy přátelé běžkaři? :-).
Vloženo 2.3.2019 15:59
Dlouhá Louka - Žebrácký roh, pak Vrch tří pánů a vrtule, jedna velká rychlá paráda. Děkujeme za skvělou úpravu tratě široké téměř všude dvě stopy a dostatek místa pro skejtaře. Prostě jedna hvězda pro rolbaře
Vloženo 2.3.2019 15:38
Klíny, mrholilo, ledový, špinavý, nehezký stopy na Mračném vrchu, tak jsme to poprvé v životě otočili a šli radši do nížin na procházku...
Vloženo 2.3.2019 13:54
Dlouhá louka, vrtule, Vysoká mýť, dopoledne, upraveno na skate i klasiku, stopy zmrzlé, pěkně to jede. Směr Fláje několik míst na silnici jen led, asi do příštího týdne nepřežijí. Směr vrtule super. Občas jehličí ve stopach, jinak super lrace. Uvidíme, co nám počasí připraví
Vloženo 2.3.2019 13:36
Nove Mesto - Fláje - Vlčí hora vse projete rolbou, na brusleni parada, na klasiku taky lidi chodili. Bude dobre cely vikend.
Vloženo 2.3.2019 8:52
Z Moldava na Pramenáč v nižších polohách mírně problematické, strojová stopa jen na magistrále, sněhu dost i na Pramenáč, zasloužil by si taky projet volbou. Kdo může tak vyražte dle Skimapy se rolbaři činili.
Vloženo 1.3.2019 10:41
Ve čtvrtek večer Lesná skate, od infocentra po plynovodu a přes písmena na Červenou jámu, dvakrát písmena a po plynovodu zpátky. Na písmenech sněhu dost, i když je špinavý a někde hůř jede, ČJ už na bruslení horší, ale na klasiku s malými obcházeními pořád sjízdná.
Vloženo 28.2.2019 10:45
Nove město-Altenberg -Dlouhá Louka,paradni bruslení
Vloženo 26.2.2019 19:44
Pane Čurdo, co takhle projet stopu mezi Komárkou a Cínovcem;-) Sněhu stále dost, je škoda to nechat zničit tím, že se to ani po 16 dnech neprojede:-(
Vloženo 25.2.2019 20:02
Z boziho daru na Oberwiesental jeste ok, ale spousta vetvice, dolu Neudorf se dalo, ale casto fleky uplne bez snehu, tak 100 vyskovych m nad uz se dalo i na skate, ale stopy plny jehlici. V nedeli vecer uz to bylo na houby.
Vloženo 25.2.2019 9:16
Vysoká mýť a NE míť !!!!!!!!!!
Vloženo 24.2.2019 19:48
Dlouha louka, stopa na klasiku premrzla a obcas plna jehlici. Ale i tak to bylo suprove posledni svezeni.
Vloženo 24.2.2019 17:29
Dlouhá Louka, Žebrácký roh, Vilejšov, okruh Vysoká míť. Dopo totál zmrzlé, stopa na klasiku dost slušná, na skate nic moc, byly velké terénní nerovnosti. Sněhu tak přes půl metru, pár míst slabších, která nepřežijou do příštího víkendu. Hodnotím to jako parádní jarní svezení.
Vloženo 24.2.2019 13:09
Dlouhá Louka, dopoledne, Flájský okruh, k vrtulím, Vysoká mýť. Upraveno, stopa rychlá, na skate dost umrzlé. Občas jehličí v stopě. Super svezení. Počítám, že odpoledne bude na parkovišti pěkný blátíčko
Vloženo 24.2.2019 12:19
So 23.3. ráno, skate
Mračny vrch, Klínská brána, na Mníšek a okruhy v NDR perfektně upravené. Jelení hlava už byla na skate horší a na Český Jiřetín jsem ani nejel, byla to jen ledovka.
Ne 24.2. ráno skate
Mračný vrch a Klínská brána na skate pořád pěkné. NDR po včerejších závodech psích spřežení = slalom mezi h...y od psů a stopa na skate samá hrouda do kopce to moc nevadí ale sjezdy jsou výživné 😁.Dnes další závody, tak do další úpravy to bude asi nic moc.
Vloženo 25.2.2019 7:26
Tomu buranovi s velkým psem mezi Vitiškou a Cínovcem, co volně pobíhal a skákal po ostatních psech a dětech bych chtěl vzkázat, že mu s běžkama taky nechodím na kynologické cvičiště. Je to od těchto lidí vrchol neslušnosti a asi bychom se mi slušní měli domluvit a nekompromisně je vytěsnit. Jinak stopa ráno rychlejší než je v kraji zvykem, po obědě to trošičku povolilo a bylo nádherné svezení.
Vloženo 24.2.2019 21:56
Dlouhá louka - Flájský Okruh, okruh Vysoká Mýť a Vrch tří pánů
Podmínky v podstatě všude stejné - zledovatělý povrch, stopa na klasiku OK, se skatem už je to horší. Rolba za sebou nechávala díry od pásů. Rolba také vše spíše přejíždí než rovná (neustálé kopečky místo rovné trasy). To ale asi bude tím, že už asi slouží dlouho :-). Každopádně díky moc za úpravu.

Sněhu všude dost, ještě nějaké ty týdny to vydrží. Problematická místa žádná.
Vloženo 23.2.2019 17:35
Dneska jsme zkusili přejet z Nové Vsi v Horách na Lesnou a zpět. Zledovatělý povrch zmrzlý po oblevě a včerejším dešti se dal očekávat, překvapila nás ale šíleně rozšlapaná silnička k Dřevařskému rybníku. Po louce za hřištěm se dalo dobruslit až k lesu, kde znám jednu pěknou pěšinu. Musíte se vyhnout pár padlým stromkům, ale dá se. Od Dřevařského rybníka děs běs, hlavně pro cestu dolů. Oddechli jsme si až na okruhu okolo Medvědí skály, i když i ten měl k ideálně připravené trase dost daleko. Skatová stopa byla pokryta přemrzlými hrudkami, ale dalo se. Sem tam bylo vytáto. Projeli jsme okruh Lesenská pláň k Eduardově skále, přejeli do hotelu Lesná, dokončili obklíčení Medvědí skály a sjeli zpět do Nové Vsi k hostinci U Lípy. Sjezd byl pomalý a dost o hubu, naštěstí se dalo objíždět mimo cestu lesem. Závěr silničky, dříve rolbované magistrály, byl samý led. Přes pláň k Nové Vsi se ještě jet dá, ale dlouho už tam sníh asi nevydrží.
Trasu jsem nahrál na mapy.cz: https://mapy.cz/s/3pegk
Pár fotek: https://photos.app.goo.gl/zFyCZAv442wAGWpx5
12:36
16:31
16:42
Vloženo 23.2.2019 13:17
Cinovec-Kahleberg. Ráno zmrzlé, Němci ráno řádili s rolbou, ale protože byl sníh zmrzlý, stopy ne všude, leckde mělké. Lidí k poledni přibylo, ale jinak příjemné svezení
Vloženo 23.2.2019 8:36
Včera start z Cínovce, rolba jela chvíli přede mnou, rozbila ledy, nicméně stopa na klasiku hodně špatná, použitelná v podstatě až od Šteničárny směrem k trafu. Od trafa dál k Dlouhé Louce už tratě výrazně lepší, protože rolba jela ještě než začalo mrznout, a sníh pak dobře vytvrdnul. Jelo to jako namydlenej blesk. Mimo upravené tratě bych se asi bál, je to v podstatě led.
Vloženo 22.2.2019 20:41
Kolem Kahlebergu rychlá čerstvá večerní stopa, přilba valila přimo přede mnou. Propojovačka s Cínivcem ideální na trénink soupaže.
Vloženo 21.2.2019 7:15
Včera odpoledne po "upravené" trase Dl.Louka-Fláje-Vys.Mýť-15km. Z upravené půlky je po úpravě pro skate tankodrom, druhá půlka bez úpravy je hladká a lepší...Pro klasiku dobře nově upraveno.
Vloženo 20.2.2019 20:15
Klíny od 15:00, skate
Krasně upravené na Mračném vrchu na Klínskou bránu, okruh Jelení hlava a trasa horem na Český Jiřetín. V NDR asi úprava z víkendu ale jelo to taky pěkně.
Ve stopě je místy dost nečistot (větvě, jehličí,...) a pár míst s hlínou ale vše je dostatečně viditelné a dá se objet.
Vloženo 20.2.2019 19:16
Středa 12-15h. Nové Město trafačka, Tři páni, kolem nádrže Fláje, Dlouhá Louka-restaurace zavřená 😤, jen So+Ne, asi se nevyplatí pro nás pár lyžníků (výběrčí u P však byl 🙄 - taky pár aut), to mě docela rozhodilo, těšil jsem se aspoň na polévku a kafe, no nic, hladový tedy zpět a Vitiška s kulajdou a segedínem po 25km vše zachránila. (Je asi jediná v týdnu na KM otevřená) Protože zmrzlý firn byl skvělý na skate, sněhu dost, upraveno, pochvala rolbařům, 3st., polojasno, odpoledne slunce. Málo lidí. Jel jsem z Prahy a o víkendu jedu zas dokud je sníh. Do Jizerek už nemusím 😉 ...jen to občerstvení. Vyjeďte taky, do ledvinky řízek a pití a bude to Ok. 😎
Vloženo 20.2.2019 19:06
Start na Novém Městě, projeto téměř vše co spadá pod Dlouhou Louku, k tomu pár kilometrů okolo Holzhau. Všude dostatek sněhu, nejvíce se mi líbil Flájský okruh (ten byl spolu s okruhem Vysoká Mýť projet včera večer rolbou).
Vloženo 19.2.2019 19:34
Mezi Komárkou a Cínovcem stále dost sněhu a stopy v pohodě, jedinou výjimkou je pár metrů okolo Sedmihůrské vyhlídky, kde už je jen tenká vrstva tajícího ledu. Tratě kolem Kahlebergu a Scharspitze také v pořádku.
Vloženo 19.2.2019 16:43
Je to prošlapané. Jaká je cesta za Jelení hlavou nevím, osobně jsem jel jen Jihobřežní a tam je to úplně v pohodě. Přes cestu neleží nic, pár stromů je jen zaklíněných v plotu. Na otevřeném úseku podél vody jsou trochu závěje.

(Odpověď na dotaz uživatele Míra z 19.2.: Netušíte někdo, jak to vypadá, a zda se dá jet z Klínů na Dlouhou Louku po "jihobřežce" okolo Flájí? Vím, že se to nesmělo upravovat, ale zda je to aspoň vyjeté od nadšenců.
Díky.)
Vloženo 19.2.2019 14:27
Pavle, třeba se neptá kvůli tomu, aby nemusel platit. Mě se třeba stává, že platím až při odjezdu, protože tam v době mého příjezdu nikdo není (v týdnu okolo sedmé ráno tam opravu nikdo nebývá:-)) A to se musím přihlásit.
Vloženo 19.2.2019 11:23
Michal: Netušim. Osobně mi ale přijde zoufalé vybírat si destinaci podle toho, jestli je zadarmo parkoviště. Na Dlouhé louce se platí pár korun a parkovné jde na úpravu parkoviště a stop, obojí není zadarmo a obojí využíváš, takže mi přijde přirozené zaplatit.
Vloženo 18.2.2019 13:11
Díky za parádní úpravu stop. V neděli u Lesné okruh Svahová a v sobotu na Klínech trasa Mníšek-Jelení hlava-Seiffen-Mníšek.
Vloženo 17.2.2019 16:22
Nejdřív Flájský okruh, místy skvělé, místy vylejzá jehličí z předešlých prořezávek. Pak Vyská mýť a na Vrch Tří pánů pořád super, stejně tak přes pláně na Nové Město. Tam z Vitíšky na pramenáč a přes Štěničárnu zpět. Na Pramenáči stopa taková divná, magistrála lepší. Sjezd k vlaku v pohodě. Mezi desátou a jedenáctou už to začínalo měknout, předtím zmrzlé a rychlé. Ráno na Loučné osm stupňů!
Vloženo 17.2.2019 15:51
Z Oseka stopem, dekuji panovi za vyvoz. Pak magistrala Dl. Louka-Nove mesto-Cinovec-Komarka-Adolfov-Telnice a busem zpet. Cela trasa pekna, nejslabsi mista mezi Komarkou a Adolfovem, ale dalo se. Vedro :).
11:03
13:47
14:30
Vloženo 17.2.2019 12:40
Adolfov, Komárka ráno, zmrzlé, stopa celkem jde a jede. Na Fojtovické pláni již misto bez sněhu, nad Habarticemi je to na hraně a myslím, že příští týden už to nebude sjízdné. Kolem Adolfova výborné, i když stopy dostávají zabrat jak od lyžařů tak od sluníčka. Kolem 11 už to dost měkne a špatně to jede. Snad nám podmínky na Adolfově dovolí delší sezónu
Vloženo 17.2.2019 12:34
HonzaH. Diky za radu. Skin běžky nemám, ale stojí to za úvahu
Vloženo 16.2.2019 19:53
Dneska Dlouhá Louka, Loučná, Flaje, Vysoka Myt. Byla to prostě paráda. Sice v lese namrzlo, mimo les stopa tala a sníh. trosku zmekly, ale úžasné podmínky. Za parkovny chtějí 80 Kč, ale stopy všechny v pohodě samosebou prostor i na skate. Sněhu na místě minimálně metr, někde i víc. Škoda jen, že na. Dlouhou Louku vyrazili snad vsichni bezkari najednou :) Ale. tam je to takové o víkendu vzdy.
9:59
9:59
10:06
10:06

» Zobrazit všechny fotky (celkem 22) + jejich polohy na mapě

Vloženo 16.2.2019 18:50
Odpoledne z Rudného vrchu na Komáří hůrku volně přes pláně, pak ve stopě zpět do Zadní Telnice, skluz díky swixu CH8 nádherný. I když jsem měl klasiky, musel jsem bruslit, protože v komoře byl jen stoupací základ, což bylo k ničemu, klistr jsem zapomněl doma... Ale nádherné počasí. Na pláních už začíná vyčuhovat tráva a na silnici z Habartic k Adolfovu i asfalt. Nic tragického, ale na té silnici to už ve sjezdu bude chtít ostražitost, jinak to odnese skluznice.
Vloženo 16.2.2019 18:31
Nahoře úžasné podmínky, sníh je tvrdý, a dokud je namrzlý, dá se po pláních jet zcela libovolně, lyže se vůbec nepropadají a člověk ani neví, že jede. Dá se tak vyrazit i do míst, kam obvykle stopy nejsou.

Dnes asi naposled bez jediného kamínku sjeto Vysoká Míť - Osek hrad.
Vloženo 16.2.2019 17:35
Dnes z Tise od tur. chaty na Sneznik po magistrale. Stopa slusna az na jedno misto kde byla rozjezdena od lesaku, sem tam vetvicky. Ze Snezniku Mlynskou cestou zpet, prvni pulka slusna, druha cast velmi spatna bez stopy, rozjezdena, spousta vetvicek. Pak z Tise na Zatisi. Az ke sjezdu to slo, snehu pomálu, par mist na hranici sjizdnosti, stopa dost rozslapana a s vetvickami. Sjezd bohuzel opet rozjezdeny od lesni techniky, takze obrat na Tisou.
Vloženo 16.2.2019 17:08
Pavel Š. Ten klistr vyhoď, horší klistr jsem nepotkal, taky jsem ho jednou koupil, nenašel jsem žádný sníh, na kterém by držel, z lyží se hned sedřel. Dnes bych viděl žehlit fialový, ráno je to zmrzlé, pak přes to za oteplení dát ve stopě červený... kvůli tomu jsem koupil skin běžky, abych toto už patlat nemusel :-))
Vloženo 16.2.2019 17:03
Dl. Louka se platí, tuším 60kc, parkoviště je velký. Na skate je to fajn..
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 15.2.: Dobrý den. Rád bych se zeptal, jaké výchozí místo je na skate za současných sněhových podmínek lepší? Dlouhá louka, nebo Cínovec, či jiné? A jak je to s parkováním? Platí se na Dlouhé louce?)
Vloženo 16.2.2019 16:35
Lesná. Okruh Svahová a Pyšná. Na klasiku stopa pěkná, mimo ní nic moc, jakoby měla rolba slabý přítlak, byly tam stopy od pásů, dost křivé, na skate a brzdění špatné. Sjezdy jsme proto chodili pěšky, byla to rozbitá ledovka. Každopádně tyto dva okruhy budou příští víkend beze sněhu. Kolem Lesný na pláních mnohem lepší stopy, upraveno více než bývá zvykem, škoda že není zaznamenáno gps rolbou na skimapě, nahoře by se nakroužilo 20km mnohem snáz. Pozor okruh Svahová je upraven jinak kvůli polomům a neni značen, neznalý zabloudí, 4x je nutno přelézt silnici, stopa nikdy nepokračuje naproti, dohledání není jednoduché...
Vloženo 16.2.2019 13:33
Adolfov, dopoledne. Stopy dobré, sněhu dost. Směr Komárka slušné stopy s asi dvěma kritickymi místy. Jestli bude toto počasí pokračovat, nebude Fojtovická pláň sjízdná, už dnes kouká tráva. A tím, že se bylo vyfoukano, sněhu místy dost málo. Rano a dopo celkem rychlé, kolem poledne sníh měkne. Mazal jsem Swix universal klistr, ale stoupalo to jen chvíli. Poradíte, co namazat? Počasí super
Vloženo 15.2.2019 20:09
Adolfov - výborně upravené stopy jak na stadionu, tak i na Komáří výšku. Moc děkujeme, počasí super. Přejeme všem ještě dlohou pohodu ve stopě.
Vloženo 15.2.2019 14:56
Dnes ráno - 7:45 - 10:30, Cínovec - > Vitíška -> okruh okolo Pramenáče a zpět na Cínovec, pak Kahleberg. Večer českou stranu projela rozbitá rolba, některé sjezdy na hranici bezpečné sjízdnosti (zmrzlé oraniště), roviny a stoupání při bruslení trápení. Trasy okolo Kahlebergu namrzlé, ale rovné. Sníh i počasí ráno na jedničku.
Vloženo 15.2.2019 15:38
Skate z Klínů, všechny okruhy pěkně upraveny na skate i klasiku (posílám finanční podporu), sněhu dostatek. Podmínky se hodně měnily v závislosti na tom, zda trať byla v lese (rychlá) nebo na slunci (výrazně pomalejší těžký sníh). Bohužel ale nebyla upravená magistrála mezi jednotlivými středisky - tzn. za Mníškem dále na Novou ves zcela bez úpravy (skate velmi obtížný a ani stopy na klasiku), totéž na druhou stranu za Jelenní hlavou směr Fláje.
Vloženo 14.2.2019 22:12
Dnes okruh Vysoká mýť - stopa většinou zmrzlá a rychlá. Pak na Loučnou, sníh už na vrcholu přelezl přes plot.
Vloženo 13.2.2019 20:04
Klíny od 16 hodin, klasika. Nevěděl jsem co mazat, tak jsem si letos prvně vzal šupiny. A trasu z P3 na Jelení hlavu a zpět jsem dal v novém rekordu o 9,5 minuty. Mně nelepilo, dole lehce namrznuto, čím výše tím se to blížilo ideálu.
Vloženo 13.2.2019 18:25
Klíny, skate 14:30-17:30
tratě super uprvený jak u nás tak v NDR, ale nevím co to bylo dneska za sníh - nejelo to ani z kopce, prostě lepidlo a co jsem postřehl nebyl jsem na tom takhle sám.
Vloženo 13.2.2019 9:14
Pro Míru: co se týká Klínů, psal jsem jim mail, proč jejich úprava není na skimapě. Dle jejich odpovědi mají rozbitou gpsku z rolby. Cínovecká rolba na skimapě vidět je, ale ti zase psali, že upravovat vzhledem k silnému větru budou až v pátek.
Vloženo 13.2.2019 7:32
to mi hlava nebere, proč nemohou být na skimapě i rolby z Cínovce a Klínů. Dnes ráno mrknu na skimapu a dle ní bych se vydal na Dlouhou louku bo Klíny bez úpravy. A tady na KBS malá nevýrazná poznámečka, že je upraveno. Jako místní to rozklíčuji, ale kdejakej pražák je zmaten a raději pojede utrácet jinam.
Vloženo 12.2.2019 20:42
Děčínsky Sneznik-prima klouzani,parkovani v poho,nikde nikdo az na několik nadšenců.
Vloženo 12.2.2019 10:51
Komáři Vížka - Červený okruh, začátek celkem ok, stopa jakž takž projetá od jiných běžkařů, v úseku od Předního Cínovce naprosto bez stopy, hluboký sníh, popadané stromy, dále místy stopa zavátá, místy naopak vyfoukaná na led (především v úseku od Myslivny pod sedmi štíty zpět ke Komáři Vížce).
Vloženo 11.2.2019 22:15
Na Dlouhé Louce po sněžení a silném větru tratě většinou zaváté, občas odfoukané. Sjezd nad Loučky z poloviny super po prašanu (na modré značce navíc nějaká dobrá duše prořezala polomy), v nižších částech už jen zmrzlý sníh a postupně převládá spíš led.
Vloženo 11.2.2019 13:02
9:00-10:00: Stadion Nove Mesto - nadrazi Moldava - vyjezd na Vitisku a zpet. Cca 3-4cm noveho snehu, silny vitr. Cetne zaveje a mezi tim vyfoukane na led.
Vloženo 11.2.2019 9:34
Skate Dlouhá louka - Moldava nádraží - Nové Město stadion - novou cestou ze stadionu přímo na Klínovčík (posledních 100m už rolba nejela, takže soubaž vydupanou stopou) - Pramenáč - Cínovec- Schellerhau (Rotterhang) - Kahlberg - Altenberg - Scharspitze - Cínovec - Vilejšov - Dlouhá louka
Dlouhá louka: upraveno na sobotu, brzy ráno zmrzlé, rychlé a hodně hrbolaté, celkem náročné, odpoledne to změklo a už to při odrazu drželo mnohem líp. Souhlasím s KocIQ, že uprostřed krásných širokých tras je konstatní nepříjemný hrbol. Při počasí, kdy přes noc mrze a přes den je nad nulou a při víkendové vysoké návštěvnosti, by to stálo o obnovení úpravy na neděli. Ale chápu, že finanční situace je nelehká.
Nové Město/Cínovec: úprava na neděli obnovena, špica.
Schellerhau: úprava starší, místy hodně nečistot ze stormů, na skate poměrně úzké, prostředek hodně rozdupadný od pěšáků, na klasiku pěkné, pěšáci chodí středem a Němci moc nebruslí. Skate nic moc, ale ta hřebenovka bílými pláněmi je moc krásná.
Kahlberg: na neděli většina tras čerstvě upravena, v labyrintu místy perkfekntí, místy hodně umydlený, někde volno, někde mraky pěšáků, rozdupadný to ale nebylo nikde, povrch je hodně tvrdý.
Scharspitze - na neděli čerstvě upraveno, žádní pěšáci a minimum lidí, určitě sotjí za to sjet na velké parkoviště u bývalé celnice nad Altenbergem, přejít hlavní silnici a okruhy si projet.
Celkově skvelý den! Díky ČR i D za úpravu a souhlas s KocIQ, počasí bylo podstatně lepší, než předpovídali, i jsem uvažoval, že to zatáhnu a to by byla velká chyba! :-)
Vloženo 10.2.2019 20:57
Z Klínů na Klínskou branku a okruh přes Jelení hlavu. Pak do Německa, okruh je vedený maličko jinak než obvykle (nejspíš polomy), ale mají ho značený šipkami. Sjezd až ke Mníšku a pak po hnědém okruhu a přes silnici na Mračný vrch se závěrečným sjezdem ke Staré škole. Stopa dopoledne pořád dobrá, sníh zmrzlý a velmi rychlý, pod stromy nějaké to jehličí a popadané kusy ledu z větví. Nad očekávání skvělé poježdění!
Vloženo 10.2.2019 17:08
Musím smeknout před krásnou Marcebilou (pro neznalé: to je patronka a moudrá vládkyně Krušných hor). Předpověď počasí byla úplně šílená, Marcebila z toho vyčarovala den bez deště, větru, bez slunce, které by nám požíralo sníh, přesto s dalekými výhledy. Z Komárky to na Cínovec po červené byl horor, rozhodně tudy nejezděte, daleko lepší je ta jižnější cesta. Na Cínovci jsem potkal rolbu tvořící epesni manšestr, ten byl myslím k Vitisce. Odtud asi starsi, dost umejdlena a místy dost špinavá stopa do Moldavy. Z Vitisky na Nové Město, Dlouhou Louku a Fláje už je zase sněhobílé cisto a skatem to sice jde, ale na prostredku je skoro všude nějaký hrb, asi z úzkého stopovace. Není to nic neřešitelného, ale po pravdě řečeno to trochu na palici je, alespoň já tedy místy musel docela často měnit "stopu", aby mi odraz a skluz vyšel na vrchol toho hrbu. A vypadal jsem jako pako, které nepochopilo, jak se správně bruslí. Buď jsem měl v minulých letech kliku, nebo to nebylo takhle hrbaté, dnes jsem si toho všiml poprvé. Klasikům je hej. Z Flájí je ke klinske silnici jen nějaká stopa asi od traktoru, tu jsem vzdal a vrátil se na Dlouhou Louku, kde jsem chtěl chytit můj obvyklý skibus na Litvínov. Teď už vím, že prý už rok nejezdí. KBS napíši, že ho (pravda s datem roku 2016) pořád mají na webu v sekci spojení do středisek. Celkově vynikající svezení, hodně malý počet hodně málo rozměklych míst a hodně málo popadaných stromů. A bonus navíc: výborní lidé, nikdo neprudil, nemachroval, skoro všichni se zdraví (i Němci a to česky) a Martinovi z Ústí moc děkuji za to, že mne vzal na vlak
Vloženo 10.2.2019 12:52
PEJSKAŘI, CO TAKHLE TROCHU OHLEDUPLNOSTI A ZODPOVĚDNOSTI? Po několika letech jsem se odvážila do stopy o víkendu. Se psem. O to víc jsem byla v šoku, když jsem potkala nespočet psů a VŠICHNI byli na volno. Majitelé neřešili, komu se pletou pod lyže a už vůbec neřešili, že existuje někdo, kdo má psa na vodítku a v tahu a je tudíž poněkud nebezpečné, nechat své psy dobíhat mého. Jakožto majitel zvířete za něj beru veškerou odpovědnost, venčím výhradně před odjezdem na lyže a když se stane, že pes musí a nedejbože by to udělal byť jen poblíž stopy, není nic jednoduššího, než podebrat hovno i se sněhem a odhodit do lesa. Psa nenechávám, aby obtěžoval ostatní lyžaře, mám ho pod kontrolou a VÝHRADNĚ bruslím, tj. pes nikdy nevkročí do ,,stopy". Stopy, které při měkčím sněhu udělá, by za námi nikdo nenašel, proto nevidím v takovémto počínání problém. Bohužel jsem byla opravdu jedinná a o to víc mě vytáčelo, kolik výkalů jsem na okruhu Dlouhá louka-Fláje viděla a kolik pejskařů bralo okruh jako venčící a socializační park. Kazí tak pověst všem a upřímně se nedivím nepejskařům, že je to štve, jelikož já jsem byla vytočená ještě třikrát víc, taky proto, že dva psi S MAJITELEM V NEDOHLEDNU útočili na mé, pracovně uplatňované a tedy velmi hodnotné zvíře!
Vloženo 10.2.2019 5:57
Z Cínovce po magistrále na Dlouhou louku, tam pár okruhů a zpět. Vše parádně upraveno, díky! Super podmínky, krásný slunečný den. Odpoledne to na sluníčku měklo.
Vloženo 9.2.2019 21:47
Z Moldavy na Pramenáč a Cínovec. Krásná, nová stopa, dopoledne ještě i tvrdá a rychlá. V Německu pak okruh kolem Kahleberg taky fajn a pak ještě okolo Scharspitze - tam je to lepší v tom smyslu, že se tam žádní pěšáci necourají ve stopách. Zpátky po magistrále na Vitíšku a na Nové Město na vlak. Tou dobou už slunečno a nad nulou a sníh místy měkčí. Upraveny jsou i okruhy na stadionu.
Vloženo 9.2.2019 19:27
Jeli jsme dnes z Adolfova smer Kr.Les, Petrovice,Tisa. Uprava byla starsi. Vzhledem k pocasi snih kvapem mizi. Zitra to z Krasneho lesa uz za moc stat nebude...
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 9.2.: Ahoj,
byl jste dnes někdo kolem Adolfova? Skutečně tam na dnešek neupravili nebo je na skimapě stejná chyba jako v Klínech? Rád bych tam zítra vyrazil.
Díky moc za odpověď.)
Vloženo 9.2.2019 15:07
Nejlepší běžky v Kruškách jsou za mě sobotní Klíny, vždy krásně upraveno, celé dopoledne tvrdé stopy, manšestr, docela málo lidí, trasa na Neuhausen, Kl. Bránu a zpět, sníh různý, od vlhkého, mokrého po zmrzlý, ideál podmínky na skin lyže.
Vloženo 9.2.2019 14:41
Dobrý den,
chtěl bych jménem správců a provozovatelů zimních běžeckých areálů středisek KBS a Nového Města, pozvat a přivítat všechny přátele pěší turistiky, majitele psů, koček, liščích farem, dále členy spolku medvědářů a musherů. A sice k romantickým toulkám se svými mazlíčky po krásně (byť finančně i fyzicky velmi náročně) upravených tratích zimní přírodou.
Ideální stav je nemít na nohou lyže.Není to podmínkou ale devastace povrchu je naprosto famózní.
Nutné je pouze striktně dodržovat zákaz odstraňování exkrementů vašich roztomilých, chlupatých čumáčků.
Možná se stanete terčem zoufalých, uštěpačných poznámek kolemjedoucích běžkařů.Nedbejte jich! Oni postupně vámi upravené tratě přestanou navštěvovat a vám tak kazit krásné zážitky z hor.
Tak na brzkou shledanou!
Vloženo 9.2.2019 15:11
Koukej na www.kbstopa.cz, tam jsou vždy informace...
(Odpověď na dotaz uživatele Otakar Kohl z 9.2.: Na stránkách KBS se píše, že na Klínech proběhla včera večer úprava, ale na serveru skimapa.cz není nic vidět. Víte o tom někdo něco? Resp. pokud to čte někdo ze skiareálu Klíny, proč najednou není vidět vaše úprava na skimapě? Dík.)
Vloženo 8.2.2019 19:42
Pejskaři, prosím zvažte, zda je vhodné sebou brát psy do stopy, hlavně pokud je stopa projetá jen od lidí, psy sešlapávají střední "ostrůvek", a lyže mají tendenci se sesouvat s sobě, když sníh změkne.
Nemluvě o hovínkách a žlutém sněhu přímo ve stopě.

Chtěli jsme jet Nová Ves - Lesná - Zákoutí - Kamenička - Bezručovým údolím na vlak, bohužel za Lesnou jen stopa projetá od lidí v trase okruhů, na Zákoutí by jsme museli šlapat stopu sami...
Vloženo 8.2.2019 6:39
Na Klínech ve středu i včera luxusní úprava a skvělé poježdění! Stará škola - P4 - Klínská brána - Seiffen - Mníšek a kolem etylenovodu zpátky nahoru. Palec nahoru a velký dík rolbařům!
Vloženo 7.2.2019 15:21
Komárka-Vitiška, vše upraveno, jenom první 4km na skate mezi stopama moc úzké,jinak super, slušná mlha od Cínovce
Vloženo 6.2.2019 21:45
Následující příspěvek se sice netýká dnešního stavu tratí, ale týká se stop v oblasti Cínovce, proto prosím redakci, aby ho nepřesouvala do obecné diskuse. Oblast od Komárky po Nové Město nespadá pod Krušnohorskou bílou stopu, přesto rolba jezdí pravidelně a kromě toho nám na Cínovci připravují řadu parkovišť. Já sám toho odtrénuju hodně a mám pocit, že je správný na úpravu tratí přispívat. Na rozdíl od ostatních oblastí, kde koupíte známku KBS, je ten proces přispění poněkud komplikovanější, je potřeba uzavřít darovací smlouvu. Kontakty najdete na stránkách MAS Cínovecko, všechno se dá vyřídit e-mailem. Nedávám to sem proto, že bych se chtěl chlubit, ale rád bych inspiroval další. Pokud budu přispívat sám, asi to velkej smysl dávat nebude. Stejnej příspěvek najdete i na Facebooku "Fotky z kamzasnehem.cz", pokud budete sdílet, budu jen rád. Skol.

Odkaz na příspěvek na FB: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3017168721642039&set=gm.1131642963673955&type=3&theater
Vloženo 6.2.2019 20:42
Klíny a NDR
Dnes vše za 1* jen škoda chybějící upravené propojky na Klínské bráně.
Vloženo 6.2.2019 20:21
Klíny, česká i německá strana upravená, občas skrz mraky vysvitlo slunce. Hezké a rychlé poježdění
Vloženo 6.2.2019 12:21
Ráno Komárka i Cínovec hustá mlha ale stopy parádní - upraveno. Parkování u na Cínovci u golfu v pohodě ale je tam vyfrézovaná cesta od pumpy jen na 1.5 auta takže to chce opatrně a kdo neumí couvat ať se tam raději vůbec nehrne :-)
Vloženo 6.2.2019 12:57
Sněžník.Úplně super.Profi upravená stopa.Radost mi nezkazil ani jeden idiot , který se nechal ve stopě "venčit" v zápřahu dvěma psy.Zvířátka mám rád ,ale.....ach jo.
Vloženo 6.2.2019 11:39
Na sněžníku: Trasa od hotelu Sněžník k silnici a zpět je krásně upravená. Suprové lyžování
Vloženo 5.2.2019 20:27
Dlouhá Louka: okruhy Vlčí hora, Vysoká mýť a Flájský nádhera.
Vloženo 5.2.2019 15:00
Cínovec, - Komárka dnes bez chyby. Trasy pro klasiku i skate, sluníčko a žádný pěšák ani psy. A parkoviště větší než fotbalové hřiště na Pomezí.
Vloženo 6.2.2019 14:57
Super! Jezdím z Nového Města, Dlohá Louka, Fláje a zpět. Chtěl bych se zeptat toho kolegy, co mu vadili ti psi, proč? Sám jezdím s jedním huskounkem, mám lopatku i pytlíky na hov., nejezdím o víkendech, během 30 km potkám tak 30 lidí, chlupáč běží v bruslařské stopě a nic po něm není vidět, je v postroji ke mně přivázaný, každému se vyhýbáme... Proč bychom měli tedy překážet?
Vloženo 5.2.2019 11:38
Bezručovo údolí z Chomutova, 4.2. jsem tu poprvé zažil upravenou stopu od Hřebíkárny až na Třetí mlýn. Zimní pohádka, stromy obalené sněhem.
Vloženo 4.2.2019 22:20
Sněžník, Turistická Chata, magistrála.

Excelentní zážitek. Před námi upravil tratě skůtr, takže dvě stopy uprostřed menší na skate. Snad nejlepší počasí za letošek. Malinko se lepilo, ale nakonec to vůbec nevadilo. Velká škoda, že chata na rozcestí u park. pod Sněžníkem byla zavřená. (mají otevřeno jen víkend), tak nakonec bylo otevřeno Restaurace v Hraniční Boudě.

Děkujeme za úpravy chlapům od Hudy

https://www.zonerama.com/Link/Album/5079545
10:43
12:44
12:58
13:03

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 4.2.2019 20:08
(Odpověď na dotaz uživatele Blanche z 2.2.: Prosím, dá se nějak rozumně zaparkovat na Novém Městě? Díky)

Nejrozumnější je neparkovat vůbec a jet autobusem nebo o víkendu i vlakem. .-)
Vloženo 4.2.2019 14:16
SNĚŽNÍK
Dnes jsme pro Vás čerstvě upravili běžkařské trasy na Sněžníku. Využijte ideálních podmínek na běžky!
Vloženo 3.2.2019 22:46
Ach jo, takže s čelovkou zbývá jezdit jen Cinovec - Kahlenberg. Ještě, že jsou Němci tolerantni. Tam jich takto jezdí víc. Je mi jasné, že večer jezdím na vlastní riziko.. Zvlášť když to vlastně od Cinovce nikdo neupravuje a do cesty zasahuje čím dál víc popadanych stromů 🙁 přes den je člověk v práci, tak kdy to má stíhat?! Skol
Vloženo 3.2.2019 15:59
Děkuji moc všem lidem z KBS za úpravu stop a za práci, kterou odvádějí v souvislosti s nedávnou kalamitou. Klobouk dolů! Popravdě mě ale zarazila poznámka o čelovkářích. S čelovkou jezdím běžně už několik let, protože během pracovního týdne se nahoru dříve než odpoledne nedostanu. Teď si ale budu připadat jako zločinec, který to navíc ostatním kazí. Nezlobte se, ale těch zákazů už je i na Českou republiku příliš. V létě sucho, v zimě sníh na stromech a teď ještě čelovky...
Vloženo 2.2.2019 20:22
Kdo se bojí či nebojí, nesmí dle LS Litvínov do lesa. Přesto se ke mně dostal report nějakého narušitele, který popisuje situaci mezi Zámečkem, jihobřežní cestou okolo Flájí a přejezd přes Flájský okruh, Vrch tří pánu na Nové Město. Poslal i odkaz na trasu: https://mapy.cz/s/3ntxR a fotky: https://photos.app.goo.gl/7MjKddz2q65QbMyHA
Mezi Zámečkem a silnicí na Jiřetín leží dva tři stromy, tak na hodinu odstraňování maximálně. Jihobřežní cesta je zasekaná více, ale oproti jiným letům je to pohoda. Nic co by hrozilo úrazem, a zase by trvalo jen pár hodin vše odklidit. Samozřejmě, že zákaz vstupu do lesa je elegantnější řešení. Flájský okruh, odbočka na Žebrácký roh i okruhy na Dlouhé Louce byly projety, moc lidí jsem nepotkal. A padlý strom ani jeden.
Vloženo 2.2.2019 20:21
Obleva naštěstí jen zanedbatelná, od poledních hodin začalo znovu sněžit a zítra bude porkačovat. Nejdříve z Moldavyna Vitíšku, Pramenáč a přes Štěničárnu zpět na Vitíšku. Nově upraveno a moc hezké, i když mi to moc nejelo. Pak po magistrále na Dlouhou Louku, stopa starší, ale stejně už v tu dobu sněžilo, takže to bylo jedno. Pak ještě na Loučnou a kolem Střelné dolů.
Super, že se povedla domluva s Lesy, což po pravdě nikdo nečekal. Pro pana Fišera z Dlouhé Louky: moc dobře ale nechápu, proč by neměli jezdit "čelovkáři" - ne každý to prostě přes den stíhá, když chodí do práce. Nevidím žádný rozdíl mezi tím, jestli někdo jede přes den anebo hodinu po soumraku.
Vloženo 2.2.2019 16:32
K dotazu ,,bruslení mezi Komárkou a Cínovcem,,: v sobotu 2. 2. mezi 9:00 a 11:00 na klasiku i bruslení Sedmihůrská cesta znamenitá.
Vloženo 2.2.2019 13:01
Dobrý den, apeluji na všechny přátele bílé stopy a obzvlášť uživatele areálů Klíny, Dl. Louka.
Přečtěte si na stránkách KBS výsledek jednání mezi LČR a KBS. Ze strany LČR se jedná o poměrně překvapující, příjemný kompromis. Tak se podle toho chovejme!
Dále bych chtěl upozornit na stále se zvětšující problém s pěšáky. Nebojte se jich. Žeňte je, bijte je!! Nebo dopadneme jako naši sasští sousedé v NDR. Skol
Vloženo 2.2.2019 9:11
Ahoj, nevíte někdo, jestli se dá bruslit mezi Komárkou a Cínovcem? Díky za info.
Vloženo 3.2.2019 19:54
Chodci, to je nekonečný problém. Nejhorší je to na Dlouhé louce, kdy se vydá rodinka s parchanty a čoklem k Loučné. Kudy jinudy, než ve stopě - samozřejmě. Cybí tam cedule a její dodržování. Kolikrát jsem to Fišerákovi říkal - zbytečné :(
Vloženo 3.2.2019 18:29
Dobrý den, zkouším sílu internetu. V pátek mezi 16 a 17 hodinou jsem ztratila mobil Xiaomi A2 v červeném obalu. Bylo to na běžkách mezi Bystřickou Boudou a Cínovcem na zeleném desetikilometrovém okruhu poblíž štoly Pramenáč a rozcestím . Věřím, že nálezce je dobrý člověk a že i tato zpráva pomůže najít mému mobilu cestu zpět ke mně. Telefon můžete donést do lékárny Max u nemocnice v Teplicích. Díky.
Vloženo 1.2.2019 22:32
DLOUHÁ LOUKA.
Stav stop mě velice udivil. Na to, že úprava snad proběhla tři dny dozadu, tak tratě v dokonalém stavu. Místy ještě manžestr. Zatím nejlepší podmínky v této sezoně. Opravdu úžasně upraveno! Krásné -3, jen azuro chybělo. Za parking sice 80, ale parkoviště bylo krásně upravené a traktor ho průběžně udržoval. Takže s cenou problém nemám. Nejlepší stopy směrem k Loučné. Uvidíme, co s kvalitou sněhu provede obleva.
Vloženo 1.2.2019 16:28
Děkujeme za úžasnou úpravu tratí na Dlouhé Louce, jely jsme zelený okruh a potkaly pouze několik lidí. Kvalita tratě úžasná! S Cínovcem nesrovnatelné. Známku určitě zakoupíme :-)
Vloženo 1.2.2019 14:58
Vichřice nedorazila, kalamita nikde nebyla, prostě krasnej klasickej půlmaraton na trati flájský okruh, vrch tří panů a Vysoká mýť. Parkoviště z půlky obsazeno, ale ve stopě paradoxně skoro nikdo. dole u Flájí již jsou dvě strojové stopy, odbočka na Klíny projetá pouze od lidí. Klobouk dolů před všemi co se o stopy starají, za poslení dva týdny jsem dal Mníšek-Klíny-Kl. brána, Schelerhau-kahleberg-Scharpspitze, Dlouhá louka křížm krážem a Holzhau-Teichhaus-Neue Rehefeld a všude super. Prostě letos se zadařilo, jen ta loňská dovolená ubývá :o)
Vloženo 1.2.2019 12:31
Komárka. Modrý okruh. Stále bez úpravy, ale stopa celkem slušná. Málo lidí, hodně psů
Vloženo 31.1.2019 22:15
Sněhu spousta, ale nesmí se upravovat kvůli nesmyslu zvanému zákaz vstupu do lesa - každopádně jsou tam vyjeté stopy od lyžařů (viděno z Klínské branky, sám jsem tam nejel).

(Odpověď na dotaz uživatele Zbyněk z 31.1.: Jak to vypadá se sněhem a stopu od klínské brány na Fláje? Poslední úprava je z 5.1... Jeli jsme tam cca 10.1. a kolem Flájí to často bylo až na štěrk.)
Vloženo 31.1.2019 14:44
Komárka-Kahleberg a zpět. Až na Cínovec bez úpravy, ale lidmi projetá stopa dost dobrá. Skoro bych řekl, že lépe jela, než vyříznutá kolem Kahlebergu. Zde spousta lidí. Začínají se množit "běžkaři" se psy.Pokud pojedete z Komárky přes Přední Cínovec a dál červený okruh směr Cinovec, dá se docela dobře, v lese pozor na popadané stromy. Všechny jdou objet.
Vloženo 31.1.2019 14:05
Krasne pocasi,slunicko.Stopy v pohode z mracnaku az na klinskou branu v nemecku upraveno ,klasika i skate.
Vloženo 31.1.2019 12:43
VÁŽENÍ PŘÁTELE BĚŽECKÉHO LYŽOVÁNÍ, NÁVŠTĚVNÍCI BĚŽECKÉHO AREÁLU DLOUHÁ LOUKA. NA MNOŽÍCÍ SE DOTAZY OHLEDNĚ ZÁKAZU VSTUPU DO LESA V NAŠÍ OBLASTI DLOUHÁ LOUKA SDĚLÍM POUZE NÁSLEDUJÍCÍ: ZÁKAZ BYL SKUTEČNĚ VYDÁN A VYVĚŠEN DNE 30.1.2019 MAGISTRÁTEM MĚSTA TEPLICE. ZÁROVEŇ SDĚLÍM INFORMACI, VÁM VŠEM OBECNĚ ZNÁMOU, ŽE BĚŽECKÉ TRASY NA DLOUHÉ LOUCE JSOU PO VŠECH EXTRÉMECH POČASÍ Z KRAJE LEDNA I NADÁLE S MAXIMÁLNÍM ÚSILÍM UDRŽOVANÉ A SJÍZDNÉ A TO OPAKOVANĚ VIZ INFORMACE NA NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH. NAPOSLEDY UPRAVENO 30.1.2019 BRZY RÁNO BEZ SEBEMENŠÍCH PROBLÉMŮ V PLNÉM ROZSAHU. KDO K NÁM JEZDÍ SKUTEČNÝ STAV VELMI DOBŘE ZNÁ A ÚSUDEK O SITUACI SI TUDÍŽ UDĚLÁ SÁM. OSOBNĚ VĚŘÍM, ŽE ZÁKAZ BUDE V NAŠÍ OBLASTI DLOUHÁ LOUKA A OKOLÍ V NĚKOLIKA MÁLO DNECH ZRUŠEN. ZA KBS DLOUHÁ LOUKA SDĚLUJI, ŽE S ROZHODNUTÍM SE NESTOTOŽŇUJEME, NEVIDÍME K NĚMU V NAŠÍ OBLASTI TRAS DLOUHÁ LOUKA DŮVOD A BEREME JEJ NA VĚDOMÍ. PO ZÍTŘEJŠÍM JEDNÁNÍ S LČR VÁS BUDU INFORMOVAT O DALŠÍM VÝVOJI. SKOL ROMAN FIŠER
Vloženo 31.1.2019 10:58
https://sever.rozhlas.cz/zakaz-vstupu-do-lesu-plati-i-pro-bezkare-v-horach-na-teplicku-a-litvinovsku-7751032
Já bych to riskla...

(Odpověď na dotaz uživatele Míra z 31.1.: Dotaz na vyhlášený zákaz vstupu do lesů v oblasti Dlouhá louka, Moldava a Nové Město (a další) vydané 30.1.2019 Magistrátem Teplice - platí zákaz i na běžkařské tratě ? Letos jsou super sněhové podmínky a zákaz LČR do 28.2.19 mi přijde drsnej !! Navíc, když z tratí třeba na Dl.louce byly polomy pracně odstraněny, aby tam bylo bezpečno.
Díky za upřesnění od správce tratí Dl.Louky, kam jezdíme pravidelně.)
Vloženo 31.1.2019 10:54
Dnes na Cínovci v 7 hod. - 6°C a 73 cm prachového sněhu.Málo známá informace proč se neupravují okruhy okolo Moldavy a Nového Města: Kvůli nebezpečí pádu stromů a větví po nedávné sněhové kalamitě vydal teplický magistrát zákaz vstupu do lesů. Až do konce února či do odvolání platí pro katastrální území Košťany, Mikulov, Nové Město u Mikulova, Moldava, Mackov, Nová Ves u Oseka a Dlouhá Louka.
Zákaz vstupu do lesa se ale nelíbí turistům ani lyžařům. Podle nich by se lesníci měli postarat o zpřístupnění turistických cest a běžkařských tras. „Kalamita je už tři týdny pryč a všude jinde, ať už v Německu, nebo jinde v Česku, třeba v Jizerských horách, to lesáci zvládli,“„Prořezali stromy a udělali maximum, aby měli lidé běžkařské tratě zpřístupněné. Jen u nás místo toho zakázali vstup do lesa. Přijde mi to, že někdo blokuje aktivity lidí, kteří by rádi běhali, když je konečně sníh,“
Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/zakaz-vstupu-do-lesu-lesy-cr-kalamita-zima-snih-teplicko-krusne-hory-turisti-lyzari-lesaci.A190131_454639_usti-zpravy_mi
Vloženo 31.1.2019 7:21
Zdravím všechny příznivce! Půjde to dneska odpoledne odbruslit z Cínovce na Dlouhou Louku? Já se jen obávám toho úseku od Vitišky přes trafo k větrníkům. To Nový Město je takový tajemný poslední dobou. Proč vůbec vystoupili z KBS, nevíte někdo? Děkuji
Vloženo 31.1.2019 8:31
Z Českého Jiřetína po Grenzweg jen stopa od lidí, několik popadaných stromů s obcházením, nedoporučuju. Urolbovaná stopa až od rozcestí u plavebního kanálu. Za Žebráckým rohem už úprava z Dlouhé Louky a na úplně jiné úrovni než v Německu: na silnici dvě krásné stopy a široký pruh.
Vloženo 31.1.2019 7:13
Jen doplňuji, že od Klínské brány je německama upraveno jak do areny v Seiffenu, tak i k restauraci na Mníšku a samozřejmě stopa zpět českama na Klíny. S čelovkou romantika jak cyp a na rozdíl od Jizerek v podstatě sami ve stopě, tzn. dvě auta na parkovišti.
Vloženo 30.1.2019 20:29
Klíny od 17:00 s čelovkou.
Super úprava a na Klínské bráněto vypadalo, že je upraveno i u sousedů - zitra prověřím :)
Vloženo 30.1.2019 20:03
Tratě jsou super upravené pro klasiku a dobré pro bruslení (dostatečně široké)z Dl.louky směrem přes Vrch Tří pánů na Nové Město(projeté ve dvou směrech).V úseku Vys.Mýť a Fláje je to projeté jen v jednom směru a pro bruslaře to je úzké a nerovné-toho je škoda v těchto jinak krásných úsecích.To by chtělo před víkendem ještě protáhnout...i kvůli víkendovému náporu lyžařů.Jinak díky za úpravu!!
Vloženo 30.1.2019 18:40
Dneska padesátka převážně soupaž na Dlouhé Louce, tratě v super stavu, k tomu parádní počasí. Měl bych prosbu na opatrné lyžaře, pokud jedete s kopce pluhem, je třeba komplet opustit stopu, cesty jsou dostatečně široké, pokud zůstanete jednou lyží ve stopě a druhou plužíte, tak z té stopy nic nezbyde. A bruslaři prosím nezajíždějte do stopy, dá se to. Dík.
13:04
13:04
Vloženo 30.1.2019 6:02
30.1.2019 DLOUHÁ LOUKA UPRAVENO VŠE. S OHLEDEM NA BLÍŽÍCÍ SE POLOLETNÍ PRÁZDNINY A NEČEKANOU SNĚHOVOU NADÍLKU CCA 10 CM PRAŠANU SE JIŽ JEDNÁ O PŘEDVÍKENDOVOU ÚPRAVU.
Vloženo 29.1.2019 21:04
Dlouhá Louka
Stopy zapadane a zavate. Museli jsme to projíždět. Později o něco lepší díky tomu, že nás tam jelo více. Chtelo by to pro protáhnout strojově.
Za parkoviste vybíral borec jezdící v traktoru sem a tam. Chtěl po nás zaplatit asi 3x 😁
Vloženo 29.1.2019 19:40
Večerní Klíny s čelovkou. Nádhera - stopy čerstvě upravované, třikrát jsem potkal rolbu.
Vloženo 29.1.2019 18:31
Dnes 14hodin Cesta Osek- Dlouhá Louka čistá až na na asfalt v pohodě sjízdná . Stopy projeté jen od běžkařů
Vloženo 29.1.2019 15:46
Od 9 do půl 1 na německé straně Cínovce, rolby dle Wetterberichtu jezdily od 8, jednu jsem potkal hned u meteostanice. Ze začátku měkké a nejelo to, k polednímu to už bylo lepší, většina cest už byla projeta a na zbytku byla slušně prošláplá cesta od lidí.
Vloženo 29.1.2019 14:50
Dnes 9.00 - 10.00 mezi trafem a Cinovcem cca 5-7cm noveho snehu. V lese konstantni vrstva, na loukach jsou zaveje.
Vloženo 29.1.2019 13:38
Komárka. Připadl čerstvý sníh, směr Přední Cínovec k hájovně, Cínovec ani Sedmihůrská cesta neupraveny. Stopa pouze od lidí, i když docela dobrá. Na klasiku ok, na brusle dle mě hluboké
Vloženo 29.1.2019 7:45
Klíny
Tratě odpovídají úpravě v sobotu ráno a následnému sněžení. Na bruslení je to bída ale dá se. Co se to děje s úpravou v NDR? - letos úplná hrůza, bývalo to o moooc lepší.
Vloženo 28.1.2019 17:50
Děčínský Sněžník
Sníh zmrzlý,stopa místy zledovatělá.Od Hřebenové boudy vlevo podél lesa a pak po magistrále na Tisou je to docela dobrý,stopa čistá rychlá.Vpravo směrem k Oborskému rybníku to jakž takž jde k prvnímu odpočívadlu,pak už cesta dost špatná.Pokud něco připadne tak to bude fajn.
Vloženo 28.1.2019 15:01
Adolfov. Evidentně proběhla o víkendu úprava. Dnes bohužel z části zafoukané. Na okruzích v lese zmrzlý sníh a bordel (větvičky). Ze stadionu kolem lesa nakonec i stopa byla, z části projetá lidmi. Ale nikde nikdo, klid. Stopa kolem cvičné totálně zmizela, část lesem k lanovce super.
Vloženo 30.1.2019 6:36
Perto, byla jsem tam v neděli a v pohodě se vyjelo i sjelo. Plné parkoviště a nikdo řetězy neměl :) Lenka
(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 29.1.: Neví prosím někdo ja to vypadá se sjízdností silnice z Oseku na Dlouhou Louku - dá se vyjet autem v pohodě bez řetězů? Díky...)
Vloženo 29.1.2019 19:13
Až na mlhu fantazie. Krásně upravené trasy. Pane Fišer zasloužíte obdiv a uznání. Když pokaždé vidím, kolik práce je za Vámi vidět a pak se podívám na množství zakoupených známek, cítím se za všechny návštěvníky Dlouhé Louky dosti trapně. Jezdí sem spousta lidí v drahých autech se značkovou výbavou a nejsou schopni ocenit a podpořit úsilí, které je vynakládáno pro svělý pocit na běžkách. Omlouvám se těm, kteří si pravidelně známku kupují, těch se výtka netýká.
Vloženo 28.1.2019 13:27
Včera okruhy kolem Dlouhé louky. Díky moc za úpravu i na neděli (po sněžení to bylo důležité) a zvětšení parkoviště! Známka zakoupena. Terén na skate trochu náročnější, při vyšších teplotách a po poměrně vydatném sněžení se to ale dalo předpokládat. Jen škoda, že místy byla upravena jen poloviční šířka trasy, přičemž šířka místních tras je při plné úpravě jedinečná.
Vloženo 28.1.2019 13:13
Bývaly doby, kdy jsme si užívali na skvěle upravených stopách u sousedů v Německu a za Žebráckým rohem začínalo peklo... Mám radost, že tato doba pominula a konkrétně včera to bylo úplně naopak. Moc díky za luxusní úpravu a lidi, kupujte známky!!! :)
Vloženo 28.1.2019 10:50
(Odpověď na dotaz uživatele Renata z 27.1.: Děčínský Sněžník..... byl někdo?...díky)

Tisá, směr Rájec: Včera dopoledne docela bída, stopy prošláplé i rozšlapané, sníh vodnatý, místy odtátý až na podklad, hlavně pod stromy kam nenasněžilo. Myslel jsem, že na novém sněhu to bude paráda, nebyla. Ale pro skalní na starých lyžích dostatečné, skin to jistil :o)
Vloženo 28.1.2019 8:54
Z parkoviště na louce, které je zdarma 200 m za hotelem Pomezí, vlevo před lávkou od Dubí ( http://www.mesto-dubi.cz/cs/parkovani-na-cinovci/), krásná upravená stopa směrem Pod Komáří hůrkou přes rozcestník Pod Sedmi štíty a zpět přes Přední Cínovec. Přední Cínovec směrem na hotel Pomezí jen prošlápnuto - neupraveno z důvodu popadaných stromů. Závodní okruhy z Nového Města přes Pašeráckou zatáčku ( desítka ) i příjezdové cesty k okruhům od magistrály - neupraveno pouze prošlápnuto z důvodu velkého množství popadaných stromů. Asi tuto zimní sezónu stromy nebudou odstraněny. V Německu upraveno a většina popadaných stromů odstraněno v okolí Kahlbergu. Celý den mlha,vlhký sníh, +1°C, máza fialový, odpoledne již mejdlo a žlutý klistr na běžkách.
Vloženo 28.1.2019 7:28
Víkendové sněžení značně prospělo trati Holzhau -> Bahndamm -> Neu Rehefeld. Čerstvý sníh trochu lepil, ale zase zakryl větvičky a nečistoty po polomech. Vadou na kráse byl značný počet turistů z NDR. Ale až si to sedne a přejede rolbou bude to krásný poježdění.
Vloženo 27.1.2019 14:33
SKATE
Dnes z Telnice po modré nahoru do Adolfova na staďák (nejhezčí úsek-tvrdý,udusaný sníh),pak lesem na Ruské kolo (neurolbované,takže zpět na louku),kolečko po louce (urolbované,ale občas se to bořilo) a nakonec malé České kolo.
Večer to každopádně sjela rolba,jen v lesích místy klackoví.
Vloženo 27.1.2019 12:50
Trasa Komárka - Cínovec. Z Komárky doprava po okruhu k hájovně Pod sedmi štíty, krásná stopa, protažená na malý okruh, pak na Cínovec Magisrálou a zpět na Komárku Sedmihůrskou cestou. Suprově upravené stopy (krásná práce a díky za ni), v nižších polohách s lehkým nádechem kluzké vrstvy.
Vloženo 27.1.2019 4:59
DLOUHÁ LOUKA 27.1.2019 V NOCI UPRAVENO VŠE, PODMÍNKY NA TARTÍCH VÝBORNÉ, ODSTAVNÉ POCHY ZVĚTŠENY, PARKUJTE ÚSPORNĚ A OHLEDUPLNĚ. ÚPRAVU TRATÍ NA DLOUHÉ LOUCE MŮŽETE PODPOŘIT ZAKPOUPENÍM ZNÁMKY KBS V RESTAUTACI ROZCESTÍ, DĚKUJEME.
Vloženo 26.1.2019 20:00
Dnes poprve v Krusnych horach. Rano v pul devate na Kliny, parkoviste P3 pred devatou temer prazdne a uklizene, lezelo zde cca 5cm cerstveho snehu. Kostelni cesta rano cerstve projeta. Nahore u vetrniku jsme potkali rolbu se kterou jsme se cely den vzajemne predjizdeli. Pote po zlutem okruhu a dale po cervenem az ke Klinske brane, opet tesne pred nami projeto rolbou. Zpet pres Nemecko smerem na Bad Einsiedeln, zde chvili jen vyslapana stopa, ale znovu se objevila ceska rolba, asi maji nejaky froncaft. Odpo pred Kamencem uz dost foukalo a snezilo, stopa se zacala ztracet. Pokud to zitra znovu neprojedou, tak to bude dost hluboke.
Vloženo 26.1.2019 17:03
Adolfov zde poprvé,včera perfektní stopa v okolí,na Komáří hůrku stopa horší,ale pohoda.Dnes se oteplilo a padá prašan,trochu utrpení.Stopy neudržované,proč?Jak často se zde stopa udržuje,nevíte někdo?
Vloženo 26.1.2019 12:22
Adolfov. Trochu připadlo, což je dobře. Bohužel bez úpravy, ale tak nějak se dá. Kupodivu nový sníh o trochu jede.
Vloženo 25.1.2019 22:43
Z parkoviště pod Komárkou na Cínovec po Sedmihůrské cestě jsou stopy na klasiku ve velmi dobrém stavu. Zítřejší předpovídané sněžení stav stop do další úpravy zkomplikuje. Popadané stromy na Sedmihůrské cestě byly odstraněny.
Vloženo 25.1.2019 18:49
Perfektních 50km z Dlouhé Louky. Podmínky téměř dokonalé, stopy na klasiku už trochu starší, ale tím, že nesněží a provoz je malý, jsou pořád ve slušném stavu. Jsou krásně vymrzlé a tak to i celkem jede. Místy známky po polomech, ale v zásadě jen rozsypané chvojí, v Německu to je mnohem horší, viz níže.
Z leva na Fláje (v stoupání od přehrady občas trčí větvě ze sněhu, dá se ale v pohodě vyhnout) -> Ručičky (asi nejlepší dnešní úsek) ->Žebrácký roh (pak doprava přes Torfstrasse - nedoporučuju, neupravené, polomy nevyčištěné a místy rozdupané od pěšáků) -> Bahndamm (sníh už fakt starý, špinavý) -> Neu Rehefeld -> Zaunhaus (tady začíná nejhorší úsek, neupraveno, spoustu polomů, rozjeto o čtyrkolky, tohle peklo pokračuje až skoro na úroveň Arény) -> Cínovec -> po magistrále až na Dlouhou Louku bezvadný, stopa už je místy rozmydlená, ale i tak paráda.
Celkově skvělý poježdění, pokud se člověk drží kolem DL, případně na magistrále, chybu neudělá
Vloženo 25.1.2019 16:39
Michal
Trasa N.Ves-Mnisek projeta neni a nebude kvuli zákazu vstupu.Na klasiku je to ale od lidi projete, stejne jako trasa Kliny-Klinska brana-Jihobrezni ale je to s prelezanim a objizdenim popadanych stromu a s porusenim zakazu vstupu.
Vloženo 23.1.2019 17:15
Dneska v oblasti Dlouhé Louky, příjemné svezení, tratě stále v super stavu, oproti Cínovci minimum lidí.
Vloženo 22.1.2019 15:29
Z Komárky na Cínovec, pak do Německa až k Schellerhau a zase zpět, na české straně ještě po magistrále nad klesání ke Štěničárně a pak návrat zpět na Komárku. Tratě stále v super stavu, Němci oproti pátku zprovoznili další cesty, i v aréně (tam jsem nezajížděl) je něco upraveno.
Vloženo 21.1.2019 18:40
Telnice Adolfov.Po úpravě stále výborné podmínky pro klasiku i brusle.To neplatí pro úseky v lese-tam zůstalo po prořezání padlých stromů dost "bordelu".
Vloženo 21.1.2019 17:10
Nové Město sice není členem KBS, ale rolba jezdí celkem pravidelně z Cínovce. Aktuální informace se získají nejlíp na webu skimapa.cz. Občas je info na Facebooku "Bílá stopa Nové Město - Cínovec - Komáří vížka", ale bohužel ne vždy (o sobotní úpravě tam nebyla ani zmínka). Ale informace bývá i na webu KBS.
(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk Kolář z 21.1.: Nové město již není členem KBS!!! Info přímo z webu, nevíte co se stalo? Popř. kde nyní sehnat informace co je upraveno a co není ?)
Vloženo 21.1.2019 8:15
O víkendu jsme s přáteli jeli dvoudenní přejezd z Klínů na Adolfov. V sobotu, po upravených okruzích kolem Klínů pokračovala přes Jelení hlavu stopa, vyšláplá pouze od běžkařů, ale parádní sníh. Kolem plotu obory u Flájí hodně spadlých stromů. Okruhy v okolí Dlouhé louky naprosto luxusní (známka 250,- zakoupena). V neděli jsme pokračovali z Vitišky na Cínovec - upraveno, ale mraky lidí. Z Cínovce na Komárku také pěkná úprava. Z Komárky na Adolfov už trochu za trest. Hodně umrzlé, stopa více méně žádná, ale tam to bývá málokdy ideální... Jinak parádní, konečně slunečný víkend!
Vloženo 21.1.2019 7:41
Start na Cínovci, vedle hotelu Pomezí je velké parkoviště, směrem na Nové Město, zde odbočka k hotelu Ján, dále k chatkám a přes Grünewaldské vřesoviště zpět na magistrálu (mělo tu být něco protaženo obecní čtyřkolkou, ale asi jsem to netrefil, byla jen prošláplá stopa od lidí různé kvality), dál přes Vrch tří pánů, Vilejšov, Žebrácký roh, na německé straně stopa na pohled horší, proto otočka, přes Flájský okruh na Dlouhou Louku, pak návrat na Cínovec, odtud ještě po magistrále cca. 2 km směrem ke Komárce a návrat k autu. Všechny tratě ve výborném stavu, velký rozdíl oproti minulému víkendu.
Vloženo 20.1.2019 19:25
Dlouhá Louka A+, avšak se domnívám, že kromě, samozřejmě upřímných, děkovaček by pomohla i finanční pomoc. Stačí se občas otřást a zakoupit si tu jejich známku aspoň za kilíčko, Věřte že, náklady na údržbu tohoto super areálu jsou dost za hranou. A to ani nechci vědět co obnášelo to šílenství při odstranění následků kalamity. Také jsou na D.L. široko daleko jediní kdo se takto velkoryse rozmáchl a připravil nám velice ale pravdu velice příjemné překvapení.
Zkusme ty známky brát jako "Národ sobě"
Vloženo 20.1.2019 19:15
Na Lesné pěkně upraveno, hlavně okruhy na Lesenské pláni jsou fajn. Jen škoda, že není dokončen okruh kolem Červené jámy a propojka na Novou Ves jako tomu bývalo dřív, i když podmínky nebyly tak dobré jako teď (polomy tam nejsou prakticky žádné).
Jinak k zákazu vstupu do lesa: u nás už ho zase praktikují - potřetí od vichřice v listopadu 2017!!! Prší - zákaz vstupu, sněží - zákaz vstupu, fouká - zákaz vstupu, neprší - zákaz vstupu a neustále dokola. Vinou této nesmyslné politiky Lesů ČR do konce sezóny nebude upravována např. magistrála Klíny-Fláje. Místo toho, aby nechali zprovoznit během týdne či dvou, raději to hned zakážou (mimochodem co mohlo spadnout, už spadlo a navíc vstup do lesa je vždy na vlastní nebezpečí). Jaký rozdíl oproti Německu, kde se snaží stromy co nejrychleji odstranit a mezitím ještě připraví u Cínovce jakýsi náhradní okruh.
Vloženo 20.1.2019 18:51
Turistická chata Tisá - Sněžník,12hod.
Lidí málo, ale stopa je velmi špatná, rozježděná autem a pošlapaná. Na hodně místech led a větvičky ze stromů, občas překvapí nějaká šiška. Na skate to vůbec není.
Vloženo 20.1.2019 13:41
Adolfov. Stopa jak v sobotu, stálé velmi dobré, ale už i tady se nam objevují pejskaři, sice na lyžích, klidně nechají psa se vydělat do stopy. Odjížděl jsem kolem 12 hod, totální kolaps. Auta stála "skoro" až k Větrovu, plno aut s RZ z NDR. Jinak super
Vloženo 20.1.2019 11:51
Dlouhá Louka vzorová úprava jak sobota tak neděle moc děkujeme za neskutečnou práci kterou oblast Dlouhá Louka odvádí smekám!!!! Známaka za 500 Kč
Vloženo 21.1.2019 18:15
Přidávám se k apelu uživatele Jíra. Zkusme přispívat, ať máme, kde jezdit. Zvlášť když počasí připraví bohatou nadílku, ale zároveň si řekne o výrazně vyšší výdaje...
Osobně přispívám převodem na účet uvedený na stránkách KBS http://www.kbstopa.cz/kontakt-bankovni-spojeni/
(Známka se mi na Dlouhé louce koupit nepodařila - když jsem zašel do hospody a potřeboval na záchod, ale nechtěl jsem si dávat žádný jídlo, byl jsem vyhozen, takže jsem se na známku už nestihl zeptat...)
Vloženo 20.1.2019 10:37
Tyto zprávy ze soboty kopíruji z oblasti o Jizerské magistrále https://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/bedrichov-jizerska-magistrala, ale víc se týkají Cínovce, Altenbergu a Dlouhé Louky

Pavel - Vloženo 19.1.2019 22:53
To Norrøna (asi to patří jinam):
Na Cínovci na dnešek z nepochopitelných důvodů neupravili, ale kolem Dlouhé louky to bylo super. Nicméně Jizerky jsou nejlepší! Mj. taky proto, že je na ně spoleh.

Norrøna - Vloženo 19.1.2019 18:32
Dobrý deň všetkým. V Bedřichove som často, naposled vo štvrtok odpoludnia a chcem Vám napísať, že ste najlepšie stredisko široko ďaleko. Dnes ma sestra prehovorila skúsiť Altenberg/Cínovec. Vraj 60 km tratí. Neviem kde, všetko označené Loipe bolo neupravené a dalo sa len po wanderweg bez úpravy na klasiku a aby sme vobec ubehli 16 km tak sme behali do hviezdice, ani mapa, niektoré úseky 2x. Ste borci a všade Vás chválim, aj v rodných Tatrách a hneď idem poslať príspevok, veľké ďakujem.
Vloženo 19.1.2019 23:24
Podle skimapa.cz je čerstvě upraveno z Cínovce na Komárku i na druhou stranu až k trafu na Novém Městě.
Vloženo 19.1.2019 22:31
Na 16.1. bylo, už je to ale zase zaváté, takže aktuálně není.
(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 11.1.: Dobrý den, nevíte, jestli je upraveno od Komárky směr Cínovec? Díky!)
Vloženo 19.1.2019 20:56
Dnes výšlap nahoru na Střelnou a na Loučnou a pak už na okruzích na Fláje, Vilejšov a Žebrácký roh, skvělá úprava. Dál po bývalé magistrále přes Pastviny ke Grünwaldskému vřesovišti a do Vilejšova po nádherném prašanu, jelo se super a žádný lidi. Z Vilejšova spojka pod Vrch Tří pánů neupraveno, ale vůbec to nevadilo, dobrá stopa od dalších lyžařů. Na závěr z Vrchu Tří pánů do Nového Města na vlak přes Klínovčík. Sjezdy k trafu a od Vitíšky dolů opatrně, je to hodně zmrzlé, někteří raději lyže nesli. Jinak nádherné počasí a super ježdění, ve stopách sem tam nějaké smetí od prořezávek, s tím se počítalo. Dlouhá Louka výborná úprava, díky.
Vloženo 19.1.2019 20:25
Cínovec - Vitiška: protaženo halabala, spousta neodklizených stromů, muldy.
Vloženo 19.1.2019 19:24
Ze silnice Zákoutí - Kalek na Lesnou, v prvních 8 km jsme si prošlapávali stopu, cca 40 padlých stromů, v pohodě šly přejet/podjet/objet, na Lesné super, ale na rozdíl od skimapy strojová stopa končí už na Červené jámě. Na Lesné většina spadlých stromů pořezaná, sjezd na Novou Ves strojově neprotazen ale dá se.
Vloženo 19.1.2019 19:22
Dnes okruhy z Dlouhé Louky, na Vrch tří pánů, Flájský okruh. Všude krásná a rychlá stopa, ideální podmínky, lyžařů na trati akorát, parkoviště dostačující. Za úpravu tratí velká pochvala. Ještě trochu kritiky k restauraci Na Rozcestí, kam se poděl loňský kuchař a obsluhující personál? Na jídlo jsme čekali skoro 1,5 hodiny, obsluha zmatená jak lesní včely, nosila ke stolu věci co si nikdo neobjednal, jídlo přinesli jiné než mělo být a navrch už to není kvalita co tu léta bývala, přesto si za to dokážou říct ceny jak v Imperialu, ale chuťově průměr a nic kvůli čemu byste se sem chtěli vracet.
Vloženo 19.1.2019 19:02
Dnes v azuru cca 20km z Pyšné po okruhu (Sluneční esta) na Lesnou, Eduardova vyhlídka a zadem pak okruh kolem Medvědí skály (pouze tady nebyla část cesty strojově upravena, pár popadaných stromů, ale jinak cajk) a zpět zas přes Lesnou. Díky za úpravu cesty a pročištění stromů!
Vloženo 19.1.2019 18:54
Start z Dlouhé Louky, rozehřátí kolem Vlčí hory a pak přes Vysokou mýť k trafu v Novém Městě. Chtěl jsem jet až do Adolfova, tam udělat pár koleček a zpět, nicméně Nové Město neupravilo. Takže jsem to na Klínovčíku otočil (na trasách byly celkem závěje, měl jsem skaty, na klasiku to bylo lepší - stopa vyšláplá od lidí, i když protijedoucí říkali, že od Vitišky dál na Cínovec je to ještě mnohem zavátější a je to celkem náročné). Vrátil jsem se k Dlouhý louce a jel přes Žebrácký roh prozkoumat okruhy kolem Holzhau. Dlouhá louka upravila výborně! Zkrotit ty obří závěje a odklidit mraky polomů muselo stát strašně práce, palec nahoru! U Holzau jsem projel Flossgrabenweg (trasy od chatičky Ringelhütte dál na západ směr Sayda jsou upravovány jen skůtrem - jedna stopa na klasiku), Ringelweg, Hohenloipe a Schwarzer Bushweg - vše výborně upraveno, akorát pruh na skate byl celkem úzký, ale šlo to. Upraveny nebyly jen dvě spojky od Teichhausu na Torfhaus, tam se motorovky ještě nedostaly, dal jsem si chvíli oldschool prošlapanou stopou mezi polomy, na příští víkend už to ale podle mě bude hotový. Občas bylo na trasách dost nečistot od odstraňování polomů, ale na to se nedá stěžovat, Němci tam taky odvedli strašný práce. A pak zas z Žebráckýho rohu po luxusní dálnici zpět na Dlouhou louku.
Parádní den, parádní počasí, všude spousty nadšených a veselých lidí. Díky všem na obou stranách hranice za super úpravu.
Škoda jen, že Nové Město zklamalo. Východní Krušné hory nemaj takovou jistotu sněhu jako jiné profláklé české běžkařské oblasti, tak by si měli vážit tak ideálních víkendů, jako je tento. Takže když dá příroda zelenou, tak by toho měly střediska maximálně využít. Nechápu, proč nezvládli úpravu - o popadaných stromech to zde není, tratě upravili už na středu, jenže od této doby ještě dost připadlo a místy (Klínovčík) byly až půlmetrové závěje. Kouzlo KBS je právě v propojenosti jednotlivých středisek, tak je škoda, když to jedno středisko sabotuje.
Celkově mám ale dojem ze dne velice pozitivní, ještě jednou díky.
Vloženo 19.1.2019 18:02
Dnes jsme si to náramně užily ve ski areálu na Dlouhé Louce. Přálo nám nádherné počasí a stopy byly skvěle připraveny. Touto cestou chceme poděkovat všem lidičkám kteří se podílejí na přípravě tratí.
Vloženo 19.1.2019 15:57
Z Dolní Moldava na hranice prošláplá stopa od lidí, dále až do Holzhau i Oberholzhau strojová stopa pro klasiku i bruslení. A v Holzhau boží Hohenloipe arena s šesti stopama a širokým pruhem pro bruslení. Prostě crosscountry heaven.
Vloženo 19.1.2019 15:55
Dlouhá louka - Fláje - perfektně upravemá stopa, se synem jsme nikdy nejeli takovou dálku 😉 ale dnes jsme si to náležitě užili a počasí no nádhera. Velké díky těm co se o úpravu tratí starají 👍
Vloženo 19.1.2019 15:12
Dlouhá Louka - Fláje - Vilejšov a zpět. Azuro, stopy a sníh super, jen Vilejšov bez úpravy. Jen se lidi proboha nechovejte v těch autech jako idioti!
Vloženo 19.1.2019 14:04
Adolfov. Upraveny okruh kolem Adolfova kolem lesa, jedna stopa, takže se musite často vyhýbat, průsek v lese na modrém okuhu je plný větviček i jehličí. Stopa vede i směrem do Krásného lesa, pozor na potok.
Jinak super podmínky, krásný počasí, diky. Rozšířené parkoviště tak jako tak dnes nestačilo.
Vloženo 19.1.2019 8:41
AKTUÁLNĚ ZE SNĚŽNÍKU!
Během tohoto týdne nám někdo projel autem všechny upravené úseky, včetně magistrály, takže jízda je možná pouze v prostřední části. Vzhledem k tomu, že oproti původní předpovědi připadlo pouze pár cm nového sněhu, tak úprava bohužel není možná.
Pokud nasněží, tak opět vyjedeme, ale zatím to moc nevypadá.

Sledujte nás i na: https://www.facebook.com/bezkysneznik/
Vloženo 18.1.2019 16:47
Poslední úprava proběhla ve středu v rozsahu Cínovec - Vitiška - trafo, resp. stadion na Novým Městě, na Komárku zatím nic. Bohužel Facebook "Bílá stopa Nové Město - Cínovec - Komáří vížka" mlčí. Němci projeli odhadem tak 5-8 km, jsou tam mraky lidí, ale dá se. Parkoviště u celnice bylo dneska zadara.
(Odpověď na dotaz uživatele Edita z 18.1.: Prosím, máte někdo info o tom, jaké všechny oblasti by měly být upravené v sobotu? Jedná se mi hlavně o úseky Vitíška-Cínovec, od trafa na Dlouhou (tam už chápu, že je/bude upraveno), případně směr na Komárku. Na německé straně ten okruh u Kahlebergu je zavřený, nebo to tam taky nějak dávají do kupy? Díky moc.)
Vloženo 18.1.2019 16:44
Dneska jsem vyrazil na Cínovec, auto jsem nakonec nechal u bejvalý celnice, dnes bylo parkování zdarma. Němci projeli pár km tras, stopa byla tak na polovině, jinak jen manšestr, lidí bylo mraky. Vydal jsem se i na českou stranu, ale nový sníh výrazně zhoršil situaci, magistrála místy připomínala oraniště. Sjel jsem i ke stadionu na Novém Městě, tam byly tratě zcela zapadány novým sněhem. Snad brzo projede rolba, avizovaná úprava směrem na Komárku taky zatím neproběhla.
Vloženo 18.1.2019 14:25
Pro všechny, co chtěli dnes odp. na běžky na Dlouhou Louku. Na silnici je už od spodu , tj. od Oseka, zakaz vjezdu! Proč se to neobjevilo na stránkách webu, nevim. Zbytečných 60 km!
Vloženo 18.1.2019 5:33
DLOUHÁ LOUKA V NOCI NA PÁTEK UPRAVENO 20 KM. OKRUH FLÁJE A OKRUH VYSOKÁ MÝŤ. DALŠÍ ÚPRAVA PROBĚHNE V NOCI NA SOBOTU V PÁTEK JEŠTĚ NEJEZDĚTE NECHTE NÁS DOKONČIT ÚPRAVU TRATÍ A ODSTAVNÝCH PLOCH.
Vloženo 17.1.2019 17:44
Bohužel skibus na Dlouhou Louku opravdu nepochopitelně nejezdí. Vlekem z Meziboří a dál na Střelnou se dá, i když je to hodně do kopce a bez znalosti cesty to může být komplikované. Současně bez úpravy cesty z vrcholu Loučné to nejde kvůli obrovským závějím sjet. Nejlépe bych to viděl z Nového Města, lépe vlakem, protože autobusy momentálně končí v Mikulově a nahoru zatím nejezdí. Což se do soboty může změnit, situace už se uklidnila.

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 17.1.: Ahoj! Chceme v sobotu přejet cca z Dlouhé Louky přes Fláje, Klíny, Mníšek a Novou Ves k Lesné. Momentální (ne)protaženost tras a sem tam nějaký ten padlý strom přes cestu nechme stranou, ale zjistil jsem, že skibus z Litvínova na Dlouhou Louku údajně už letos nejezdí(?). Takže se ptám: Jak moc velká blbost je nechat se v Meziboří vytáhnout vlekem a pak to nějak prorvat kolem Střelné a Loučné ke (snad už v sobotu upraveným) stopám z Dlouhé Louky na Fláje? Nebo to raději objet busem přes Teplice k Novému Městu a vyrazit odtamtud?)
Vloženo 16.1.2019 18:57
SNĚŽNÍK AKTUÁLNĚ!
Tak bohužel nestojí to za to. Místy není sníh, a když je, tak se jedná spíše o led. V lese za restaurací u vstupu do skal také téměř žádný sníh nezbyl. Směrem na Ostrov je to rozježděné od lesní techniky a sníh není žádný.

Sledujte nás na https://www.facebook.com/bezkysneznik/

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 16.1.2019 16:57
Sneznik - Tisa půjde to zitra na starsich lyžích
Vloženo 16.1.2019 16:38
Dnes z Komárky po červený turistický značce na Cínovec, místy to byla překážková dráha. Z Cínovce pak již po urolbovaný trase na Vitišku, dál na stadion na Novým Městě, pak zpět, z Cínovce na Komárku návrat po magistrále. Pod 800 m.n.m. trošku obleva, tak to moc nejelo, ve vyšších partiích ok. Na stadionu jen manšestr, stopa na klasiku nebyla, nevím jestli to tak je standardně, mockrát jsem tam nebyl. U Pomezí na louce vyhrabáno velký parkoviště.
11:52
13:19
13:20
Vloženo 16.1.2019 13:47
Sleduj http://www.kbstopa.cz
a http://www.skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod?utm_source=uASOqsvKMTZU9t61gRIoe9GGDGVcfLhlsyIrAu1M&utm_medium=widget&utm_campaign=widget-krusne-hory-vychod
Odpověď na dotaz uživatele Michal Strnad z 16.1.: Nevíte někdo jaká je současná situace se sněhem (stopou) a popadanými stromy v okolí Cínovce, Altenbergu, Dlouhé louky? Kdyby mi navíc někdo doporučil 30 - 50km trasu, byl bych moc vděčný... nejsem místní a o víkendu se tam chci projet. Předem díky)
Vloženo 16.1.2019 8:29
Díky za odpověď. Honzo. Dneska se tam vydám. uvidíme.
Vloženo 16.1.2019 2:44
Ahoj, Sneznik-Tisa v pohodě, sněhu dost, stopy mizerný, ale dá se. Lehce mrholilo, +0.5 stupně.

(Odpověď na dotaz uživatele Zdenem z 15.1.: Prosím, jak je na. tom Sněžník? Neslezl ještě sníh dole na bezky. Díky)
Vloženo 15.1.2019 17:48
Vydal jsem se z Komárky po magistrále, jakmile jsem na Cínovci vyjel z lesa, bylo to pekli, tak jsem se otočil a jezdil pak v dolní části magistrály. Soupaž ve stopě, kterou jsem si vyšláp, postupně se přidalo pár dalších. Místy vítr odfoukl nový sníh až na přemrzlý podklad, takže místy byla i stará stopa od rolby. Spadlé stromy se dají většinou objet, jen jeden je třeba přelézt a jeden zase podlézt.
Vloženo 14.1.2019 21:32
Dnes Dlouhá Louka. Husté sněžení a silný vítr = stopy beznadějně zapadané. Nicméně jelo to dobře, na zmrzlém sněhu tak 5 cm vrstva prašanu. Na Flájském okruhu občas spadlý strom, ale bez potíží se dá obejít, u plotu na planině za Loučnou velké závěje. Na vrchol Loučné jen s velkými obtížemi přes obří závěje, pak dál ke Střelné skvělé poježdění. Dolů se dá s opatrností sjet skoro až na Loučky.
Vloženo 14.1.2019 8:48
Holzhau - Moldava bylo včera prošlaplé od lidí a sem tam stromy v cestě. ale většina šla objet, lyže jsem musel sundat pouze jednou. I přesto, že byla neděle, tak jsem potkal četu s motorovkama, která už dělala prostor pro rolbu. Tak snad příští víkend.
Vloženo 13.1.2019 22:13
Dnes Cinovec-Dlouhá Louka a zpět. Ráno neupravené, čerstvý sníh tak 8 cm, místy sněhové jazyky, odpoledne alespoň projete běžkaři. Úprava až pod Vrchem 3 panu směrem na DL, ale projete jednou a místy měkké a nerovne. Na skate, zvl. ráno, docela mazec. Jinak mimo magistrálu popadne stromy (např. nástup na 5km okruh pod Vitiskou, přejezd přes Klinovcik). Asi to na nějaký čas, a v některých úsecích možná do konce sezony, ovlivní údržbu. A to ještě přijde vitr.
Vloženo 13.1.2019 21:04
Dneska jsem se vydal na Dlouhou Louku, sněhu je fakt hodně, je to dost měkký, k tomu spousta popadaných stromů. Cesty, který byly projetý dvakrát, jsou o něco lepší. Odpoledne sněžilo, pak to přešlo v déšť, ale mělo by se zase ochladit. Ještě tak dvakrát urolbovat a bude to paráda.
Vloženo 13.1.2019 10:22
Omezeně lze mezi Cínovcem a Vitiškou, Vitiška - Nové Město je částečně zatarasena stromy, a taky směr Komárka. V zásadě pouze na klasiku. Kahleberg a okolí je ofiko zákaz vstupu z důvodu padajících stromů. Leží jich moc, stále padají další a aktuálně už jsou uzavřeny i některé silnice...
Vloženo 12.1.2019 23:26
Z parkoviště pod Komáří vížkou na Přední Cínovec po Sedmihůrské cestě přes hájovnu Pod sedmi štíty a Lysou horu po magistrále zpět je projeto rolbou na klasiku (lze také skate) a sem tam spadlý strom, který lze bez větších komplikací objet i s malými dětmi. Jinak obvyklá záležitost - poměrně dost pěšáků, kteří se neostýchají také do stopy...
Vloženo 12.1.2019 19:41
Díky za úpravu stopy na Sněžníku. Uděláno maximum možného.
Vloženo 12.1.2019 19:32
Z Tisé na Sněžník, krásně projeto na klasiku, z HUDY odvedli skvělou práci. Sněhu dost, ale rychle to taje, ale naprostá paráda. Tolik národa jsem tam nečekal, proto díky všem běžkařům, že do mě ze vzteku nepíchali hůlkami, neboť jsme stopu s mými lyžařskými mrňousky i mým podpůrným tažným vehiklem spíše blokovali. Děti se vám všem za pár let odmění zlatými medailemi z olympiád.
Vloženo 12.1.2019 19:28
Mysleli jsme si, že po té kalamitě dnes nebude upravit možné nebo že nedojedeme. Ale co s tím pan Fišer + comp. udělali, je neuvěřitelné!Jeli jsme Fláje, převážně pěkná stopa,nově popadané stromy i větve se daly objet. A opravdu zimní nálada. Doufáme, že to vydrží. A děkujeme! Peychlovi
Vloženo 12.1.2019 18:16
Info od Honzy:
Tisa - Sneznik. Snehu dostatok ale mokry. Inac super zvezenie.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/1115185281986390/
Vloženo 12.1.2019 16:52
TRASY UPRAVENY!
V dopoledních hodinách jsme pro Vás upravili stopy na Sněžníku.
Upraveny jsou téměř všechny trasy!
👉Neprší, občas sněží
👉Parkovat můžete ZDARMA na silnici mezi Tisou a Sněžníkem.
👉Silnice jsou s opatrností sjízdné.

Vzhledem k první úpravě je to měkkčí, hůlky se boří. Trasy upraveny pouze na klasiku. Využijte příznivých podmínek a doražte. Níže je mapka aktuálně upravených stop.

Aktuální informace a fotky najdete na https://www.facebook.com/bezkysneznik
Vloženo 12.1.2019 16:39
Hromady sněhu, i když v noci muselo mrholit, na povrchu krusta. Moldava-Rehefeld-Cínovec neupraveno - spousta popadaných stromů, stěží se to dalo obcházet. Dál Německo jsem nezkoušel. Magistrála Cínovec-Vitíška super, jen sem tam zaváto, přes Klínovčík se rolba nedostala, taky spadlý strom. Nad Novým Městem ucházející, hodně odfoukáno a převážně zledovatělý povrch.Od větráků na Vrch Tří pánů znovu fajn.
Vloženo 12.1.2019 16:37
Adolfov, údajně 40 km stop, nevím kde. Na pláni sice rolba projela, ale zafoukáno. V lese (České a Ruské kolo) neupraveno nikde, Zapomenuté pohraničí rovněž neupraveno, jen okruhy po pláni a hraniční okruh, kde jsou popadané stromy a díky tomu téměř neprůjezdný. Chápu, že jsou místy problémy např. s popadanými stromy a tak nemohlo být vše upraveno, ale alespoň kdyby neuváděli a do skimapy nezakreslovali vylhané informace. Nicméně třeba úpravě okruhu kolem Rudného vrchu by nic nebránilo.
Vloženo 12.1.2019 15:24
Dlouhá Louka, okruh Fláje, hodně sněhu, silnice na Louku stažená na asfalt. Padal mokrý sníh, silný vítr, stopy z 90% zavaté, takže kvalita běžkování nic moc, ale scenérie pohádkové :-)
Vloženo 12.1.2019 13:13
Adolfov. Sněhu dost, tratě evidentně rolba projela, ale dost zafoukané. Čerstvý sníh moc nejede, nejlepší podmínky skutečně jen kolem Adolfova. Na okruzích v lese misty popadané stromy, na pláních hrozně funí. Cesta ma Adolfov sjízdná, někde asfalt někde sníh, takže opatrně . Pěkné svezení a chápu, že při větru a sněžení se tratě špatně upravují
Vloženo 12.1.2019 12:08
Dl.louka-Vys.Mýť-Vrch tří pánů-vrtule a zpět pak po silnici.Trasa bylo po té mase sněhu co napadlo výborně upravena. Co s tím pak provedla příroda a vítr (zavátá stopa pro klasiky a nově napadané stromy v noci na trať-dají se v pohodě obejít) za to obsluha rolby nic neudělá.Jinak svezení super, příroda jak z pohádky.Nemá cenu frfňat,ale lepší si užívat toho co je. Díky.Přijedeme zase.
Vloženo 12.1.2019 8:30
DLOUHÁ LOUKA ÚPRAVA TRATÍ PROBĚHLA V NOCI NA SOBOTU 12.1. UPRAVENO VŠE SMĚR HOLZHAU POUZE NA VILEJŠOV. OKRUH FLÁJE A OKRUH VYSOKÁ MÝŤ DVAKRÁT.DĚKUJEME ZA PODPORU ZAKOUPENÍM ZNÁMKY KBS, OCENÍTE TÍM JEDNU Z NEJNÁROČNĚJŠÍCH ÚPRAV POSLEDNÍCH LET SPOUSTA POPADANÝCH STROMŮ ODSTRANĚNO A SPOUSTA SNĚHU ZPRACOVÁNO.....
Vloženo 11.1.2019 20:51
Z Cínovce na Nové Město neupraveno, ale nějaký hrdina tu spoustu sněhu prošlápl, takže pěkná turistická hluboká stopa. Spousta sněhu. Úpravu bych moc brzo nečekal, je tam dost spadlých a ohnutých stromů. V Cínovci se dalo dojet k parkovišti nad Krušnohorským dvorem (ale my jsme si netroufli).
Vloženo 11.1.2019 17:27
Zítra dopoledne proběhne na Sněžníku první úprava. Upravíme magistrálu Sněžník-Turistická chata.
V plánu je i upravit velkým hrablem celou šířku cesty (na skate), ale bude to měkčí, protože je tam nesedlý prašan.

Aktuální informace ze Sněžníku odteď najdete ZDE a na: https://www.facebook.com/bezkysneznik/
Skol!
Vloženo 11.1.2019 17:13
Ano, Altenberg ok.
(Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 11.1.: Dobrý den,
lze dojet na německou stranu a tam běžkovat?
Děkuji za odpověď.)
Vloženo 11.1.2019 17:08
Pro úplného začátečníka je vhodný Děčínský Sněžník, zítra dopoledne proběhne úprava je to tam opravdu rovinka.
Aktuální informace ze Sněžníku ZDE a na www.facebook.com/bezkysneznik

(Odpověď na dotaz uživatele Marcela z 11.1.: Dobrý den, prosím vás, doporučí mi někdo, kde běžkovat jako úplný začátečník? Abych příliš nezacláněla a místo prožitku neměla nervy, že zdržuji provoz. Děkuji za odpověď. :-))
Vloženo 11.1.2019 16:03
Tak jsem tam dnes byl, musel jsem zaparkovat v Altenbergu, protože parkoviště za hranicemi bylo zavřené - odklízeli sníh. Tratě okolo Kahlebergu nic moc - sněžení, vítr, popadané stromy. Stopy téměř žádné, některé cesty úplně zaváté.

(Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 11.1.: Dobrý den,
lze dojet na německou stranu a tam běžkovat?
Děkuji za odpověď.)
Vloženo 11.1.2019 15:45
Prave jsem se vratil s Cinovce / Kahlebergu. Silnice jsou v pohode, je protazeno az ke Golfu na Cinovci. Vyjel jsem na nemeckou stranu - trate dnes urcite nebyly upravovany, kazdopadne stopa je pomerne fajn, dost lidi jezdi takze je to proslaply. Cim vic se dostanete do lesa, tim vic stromu tam lezi, obcas se ani neda objet a musite se proste otocit. Nemci uz tam radej s motorovkama, ale moc neverim, ze to do zitra daji dohromady. Mimo lesy dost fouka. Takze dnes to je pro srdcare ;)
Vloženo 11.1.2019 13:48
Parkovat už lze na německé straně celnice. Tu postupně uklízení. Tratě jsou částečně projety okolo Kahlebergu. Okolo popadalo dost stromů. Do Cínovce nejezdíte.
Vloženo 11.1.2019 12:47
Ahoj, podle skimapy, resp. dle webkamery nahoře na Adolfově jsou už tratě projetý rolbou, ale aktuální stav ve kterým je silnice na Adolfov netuším...
Pro info, název hor je od krušiny, tedy od vytěžený horniny :)
Ať to jede!

(Odpověď na dotaz uživatele Jan Krejcar z 11.1.: Vím,že je kalamita a Krušné dostály svého jména. Napadá mě ale,jestli není upravený alespoň Adolfov u Telnice-nebyl jste tam někdo? Díky.)
Vloženo 11.1.2019 10:02
Sněhu je víc, než by se hodilo, a některá místa jsou v podstatě zavalena :-) Tady je podrobnější info, které rozšiřuje včerejší zprávy od lyžařů (díky za ně!):

Z webu zrušené Krušnohorské 30 - https://www.k30.cz/ - "Obec Moldava a HS Bouřňák nás důrazně požádaly o zrušení vikendoveho závodu z důvodu totálního kolapsu v obci. Nejprve musi zajistit dostupnost pro obyvatele a až v poslední radě budou rozšiřovat komunikace a frázovat parkoviště. Nefunguje ani železnice. Apeluji na nás, abychom nevjížděli na hory a neparkovali tam, dokud obec nezveřejní informaci, ze jsou parkoviště odklizena a připravena. Na cestě od trafa k nádraží jsou duny od 0,5 do 2m. Nelze se tam přepravovat ani skutrem. Na víkend se ani nebudou upravovat běžecké trasy pro veřejnost."

Na Dlouhou Louku v pátek nejezdit: "úprava tratí proběhne v noci na sobotu včetně úpravy odstavných ploch, během pátku prosíme nejezděte a nekomplikujte už tak složitou situaci, nezaparkujete a překážíte technice." - z webu http://kbstopa.cz/, kde se dá asi časem čekat podrobjší info před sobotou.
Vloženo 10.1.2019 18:47
Cínovec
10.1.2019 okolo 14.00 hod.
Cínovec - Kahlberg vynikající, tratě čerstvě projeté
Cínovec - Vitíška neprojeté, na Cínovci mají dost práce s projetím silnic a parkovišť, ke Krušnohorskému dvoru silnice neprojetá, parking na silnici za benzínkou MOL směr Krušnohorský dvůr
Vloženo 10.1.2019 17:20
Právě jsem se dozvěděl z Facebooku, že úprava v oblasti Cínovce neproběhne, sněhu je tolik, že je třeba nejdříve zprovoznit komunikace a vytvořit parkoviště. Závod Krušnohorská 30 se z toho důvodu ruší.
Vloženo 9.1.2019 14:46
8.1. večer od 18 do 20 hod. padaly stromy a to ne díky větru, ale spíš tíhou sněhu. Za tu dobu 5 a mininálně 6 jsme jich objížděli va stopě. Především za Kahlebergem. Trochu ruská ruleta, dejte bacha.
Vloženo 8.1.2019 12:52
Soudruzi z NDR udělali asi někde chybu a tratě byly dneska neupravený. Celý dopoledne padal mokrej sníh, na klasiku to celkem šlo, stopy byly prošlápnutý od lidí, na skate asi nic moc. Chvíli jsem kroužil v aréně, tam rolba jela. Mělo by připadnout dost, tak snad se nám ty podmínky zlepší.
Vloženo 8.1.2019 7:14
Penzion Stará škola je přímo u okruhů na Mračném vrchu. Na magistrále nic není.
(Odpověď na dotaz uživatele TerZdeK z 8.1.: Ahoj, prosím, poradíte kam se vydat najíst popř. kde je co otevřené (restaurace, bistro) okolo Klínů. Budu se pohybovat po magistrále a nikdy jsem v těchto místech nebyl. Rád bych něco kousek od stopy. Díky za odpovědi.)
Vloženo 7.1.2019 20:07
Dnes skate z Cínovce na Kahleberg, pak biatlonová aréna, zpět na Cínovec a po magistrále na Vitíšku a zpět. Po rušném víkendu tratě v překvapivě dobrém stavu. Minimum lidí, velká spokojenost.
Vloženo 6.1.2019 22:13
Z Moldavy po německé straně na Cínovec - ráno ještě sjezd do Rehefeldu jen stopy od jiných lyžařů, po obědě už upraveno rolbou, německé okruhy super, přejezd na Cínovec a potom raději okolo Cínoveckého rašeliniště než se táhnout ve štrůdlu po magistrále a moc hezké se stopou od lidí po prašanu na zmrzlém sněhu, dál na Pramenáč, tam je několik míst odfoukaných s ledem, přes Klínovčík ucházející, přes louku z Nového Městě špatný, ale dá se to přešlapat, dál za chatami už lepší, kolem větráků zase slabší a pak od lesa skvělá stopa až na Dlouhou Louku, nejlepší za celý den. Celkově to předchozí déšť nepokazil tolik, jak jsem se obával, a spokojenost.
Vloženo 6.1.2019 20:59
Dneska z Nového Města až na Mračný Vrch, a zpět přes Dlouhou Louku. Celou dobu mrznoucí mrholení, podle toho jsem taky vypadal, nicméně stopy extra rychlý, šupiny teda bez šance, takže jsem musel soupažit i do kopce. Na stránkách kbs psali, že nemáme čekat zázraky, o to víc jsem byl příjemně překvapen. Jihobřežní cesta je teda špatná, Flájský okruh dost zledovatělý, cesta přes Jelení hlavu ok, ta druhá cesta na prd, jsou tam holý místa a občas louže. Celkově spokojenost.
Vloženo 6.1.2019 19:46
Pardon : Dlouhá Louka, pletu si to pořád s Jizerkami odkud jsme nedávno přijeli. :-)
Vloženo 6.1.2019 19:41
Trasa Cínovec, Vitíška, Nová Louka parádně vysněžené, 2 stopy upravené a na skate taktéž zcela vyhovující. Na vrcholech vánice, chvílemi mrznoucí chumelenice, (0- -4 C°) do mírně přemrzlé stopy dop. máznout něco měkčího. Osvědčila se kombinace Swix V60-V50. S opatrností jestli chcete parkovat na parkovišti u golfu na Cínovci- silnice od benz. pumpy nahoru zcela vysněžena a zledovatělá, na vrcholu s jazyky. Pár jsme viděli hrabající.Všeobecně SUPER!
Vloženo 6.1.2019 16:52
Upravené trasy Dlouhá Louka skvělé na klasiku
Vloženo 6.1.2019 15:53
Dlouhá Louka, skate
Nechápu - upraveno směšných cca 20 km. Ještě, že se těch 80,- vybírá za parkování a ne za vstup do stop - to bych asi reklamoval :(.
Okruh Vysoká mýť, pod vtrule na Bouřňáku, Vlčí hora a Loučná OK. Na Žebráský roh to bylo trápení v rozmlácené stopě na bruslení po včerejší oblevě a nakonec jsem to před nájezdem ze silnice k Žebráckému rohu otočil - ve stopě už byli závěje a to mě nebavilo. Vilejšov a Fláje jsem raději ani neprojížděl a dal si znova v noci upavené tratě.
Vloženo 6.1.2019 14:15
Adolfov - magistrála je prakticky nesjízdná, všechno vyfoukané. Ale jel jsem klasikou zelený okruh 5 km a také modrý 3 km - překvapivě to šlo, protože podél lesa je všude navátý čerstvý sníh.
Vloženo 5.1.2019 21:58
Komari Vizka - Cinovec mokry snih,spiše zbytky. Traté mokré,neupravené, nékdy bez snéhu.
Vloženo 5.1.2019 10:50
K úpravě by mělo dojít během dneška, nejspíš ale až večer nebo dokonce v noci. Zdroj informací Facebook, "Bílá stopa Nové Město - Cínovec - Komáří vížka".
(Odpověď na dotaz uživatele Komárka - Cínovec z 5.1.: Ahoj, nevíte jak to vypadá tenhle víkend na asfaltce z Komárky na Cínovec? Sněhu tam už musí být dost a poslední úprava stále loni v lednu :( Je to škoda, mám ten úsek rád.)
Vloženo 5.1.2019 8:30
Upravena magistrála Cínovec - Vitiška, (Skimapa funguje, rolba jela až 22:30), upraveno Německo. +1°C a padal mokrý sníh.
Vloženo 4.1.2019 22:25
Koukám na Skimapu, zatím je uvedená poslední úprava po Vánocích. Tento zdroj je spolehlivý, doporučuju sledovat.

(Odpověď na dotaz uživatele Zbyněk z 4.1.: Nové Město v K.h., Cínovec, Vitíška a okolí. Nemáte někdo ponětí, zda-li jsou tam vůbec upravovány stopy? Na portálech svítí poslední úprava vloni v lednu :-o Děkuji za info)
Vloženo 4.1.2019 11:38
Kahleberg - Altenberg upraveno v podstatě všechno.
Vloženo 4.1.2019 2:36
DLOUHÁ LOUKA 4.1.2019 UPRAVEN OKRUH LOUČNÁ, VLČÍ HORA A VYSOKÁ MÝŤ, DALŠÍ ROZSÁHLÁ ÚPRAVA PROBĚHNE NA SOBOTU, V PŘÍPADĚ SNĚŽENÍ BUDE ROLBA UPRAVOVAT VYJÍMEČNĚ V PRŮBĚHU DNE, VŠE ZÁLEŽÍ NA TEPLOTĚ A PŘEDPOVĚDI POČASI NA SOBOTU..
Vloženo 3.1.2019 16:11
Dva dny sněží, napadlo by asi dost, ale vichřice většinu sněhu odnáší z volných míst pryč, v lesích a závětří už je sněhu dost. Aktuálně asi 40 cm. Okolo Kahlebergu bylo projeto jedno kolo rolbou, ale přes den zase napadlo, tak podmínky odpovídají počasí. Zítra bude projeto víc. Raději neparkovat u golfu, už je to druhý den většinu času neprůjezdné a zaváté.
Vloženo 3.1.2019 15:59
Ahoj, dnes jsem zkoušela jet směr Komárka - Cínovec - podmínky špatné, nebyla stopa, stále málo sněhu a silný vítr.
Vloženo 3.1.2019 14:28
Zapadané :-), fouká a neustále sněží :-).
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 3.1.: Jak vypadají tratě po včerejším chumelení? Děkuji JK)
Vloženo 1.1.2019 12:46
Dlouhá Louka, Vysoká mýť, větrníky a zpět. Vše upraveno a opraveno/ úvoz po projetí trati autem. Na dané podmínky - výborné. Děkujeme a přejeme hodně sil a zdaru v roce 2019. Peychlovi
Vloženo 1.1.2019 8:13
Z Nového Města na Dlouhou Louku - přes louky už to skoro vůbec nejde, víc tráva než sníh, od chat už lepší, od větráků už i stopa z Dlouhé Louky. Překvapivě dobré na to jak jsou mizerné podmínky. Projel jsem všechny upravené okruhy, na každém nějaké slabší místo, ale dá se objet. Zmrzlý sníh během dne povoloval.
Vloženo 31.12.2018 16:10
V 10:30 z Cínovce na Vitišku + Pramenáč. Magistrála je v dobré kondici, je tam pár vytátých míst, dá se vše bezpečně objet. Na spoustě místech vrstva ledu, dá se to bezpečně přejet, jinak ideální podmínky i na trénink. Na Pramenáč je sněhu také dostatek, ze strany od Vitišky se dá i trochu bruslit, tady jsem ale potkal asi 50 pěšáků, ze stopy nic nezbylo. Od Pramenáče ke Štěničárně je jen stopa na klasiku, skate tu nejde.
Sníh byl ještě zmrzlý, ale postupně to povolovalo - byly 2 stupně. Parkování Cínovecké slatě za 50Kč, místa dost. Lidí docela hodně, ale dá se to. Nečistoty ve stopě jen cca 500m od Cínovce. Skiny jely krásně, jinak funguje fialový klistr.
Vloženo 31.12.2018 15:02
Závist. Je vidět, že zde se rolbuje podle stavu sněhu a ne podle nájezdu soudruhů z NDR jako na Božím daru.
Vloženo 31.12.2018 12:39
Dlouhá Louka: Velmi příjemné překvapení. Je až neuvěřitelné co z toho mála p.Fišer dokázal vykřesat. Namlsají se jak klasici, tak i brusliči Velký dík.
Vloženo 31.12.2018 7:34
DLOUHÁ LOUKA ROLBA NAJELA 31.12. BRZY RÁNO 30 KM UPRAVENY OKRUHY VYSOKÁ MÝŤ, VLČÍ HORA, LOUČNÁ, LOUKY, ČERVENÁ CESTA A SMĚR NOVÉ MĚSTO K VRTULÍM. VĚTŠINA TRAS STOPA A MANŠESTR MÍSTY MÉNĚ SNĚHU DÁ SE OBJÍŽDĚT.
Vloženo 31.12.2018 6:30
Nove Město - vrtule - Vrch tří pánůVysoka myt - Dl. louka - dolu doprava pod Vrch tří pánů - Nove Město - vrtule. Skvělé slušné svezení. Louky od vrtulí po transformátor prakticky bez sněhu.
Nové Město - Klinovčík - Vityška - Pramenáč prakticky bez problémů. Hřeben Pramenáče 30 cm sněhu - pěkná stopa na klasiku - dolů ke Štěničárně - místy vyfoukáno.
Prostě nenechat se odradit "hnědými" místy na Dlouhé louce, nebo Novém Městě :-)
Vloženo 30.12.2018 22:51
ČERSTVÉ INFORMACE: Od Vitisky na Komarku a zpet je to uplne OK, da se klasika i brusleni. Misty je to vytate, ale je to vzdy videt hodne dopredu. Dneska připadl tak centimetr. Parafin HF8 a cele soupaz na hladkych lyzich. Tuhy vosk by byl asi hodne hladky. Na tomhle humusu se musi bruslit nebo soupaž.

(Odpověď na dotaz uživatele Vítek z 30.12.: Ahoj, dá se vyrazit od Komáří hůrky alespoň na malý okruh? Rád bych vytáhl děti aspoň na chvilku. Díky)
Vloženo 30.12.2018 22:11
Smer vysoka mýť. pripadlo malicko, nebylo nutne prenaset. vecer uprava stop.

Kompletní zpráva a fotky: https://www.facebook.com/groups/404257413076690/permalink/1242458085923281/
Vloženo 30.12.2018 9:07
Sníh s deštěm přešel ve sněžení, docela fouká a je těsně pod nulou, připadlo tak do 2 cm. Aktuální stav u parkoviště v Německu na fotkách.
9:01
9:02
Vloženo 29.12.2018 23:47
Dl. Louka - Vitiška. Večer ve 20h, 0 st. C. Mokrý sníh, zmrzlý podklad. Přes Vysokou Mýť je dost kamení, druhá cesta je sice projetá autem, ale na lyžích je dobře průjezdná, zbytek cesty k větrníkům pěkné svezení i na brusle až na pár míst. Od parkoviště v Novém Městě jsem nesl po silnici 500m. K Vitišce pak zase pěkné svezení.
Vloženo 29.12.2018 20:25
Dnes jsem si vyrazil zabruslit. Cínovecká magistrála byla v lepším stavu než přede dvěma dny. Dokonce na místě, kde jsem musel příkopovat, se dalo projet po milimetrové vrstvě ledu a sněhu (viz foto 1 nad Štěničárnou). V Německu projeto nádherně (fotky těsně za hranicí, směr Kahleberg a cesta na Lugstein).
14:02
14:26
14:26
Vloženo 29.12.2018 20:16
Dnes poprašek a přes den občas sněžilo dál. Drželo se to ale jen od 800 m výš. Podle toho i vypadají stopy, je v nich jehličí, větvičky, bukvice a samozřejmě davy chodců. Střídají se dobré úseky s ucházejícícmi i vyloženě špatnými, kde se musí přeťapávat nebo rovnou sundat (na okruhu Scharspitze, z cínoveckého parkoviště na hlavní silnici pod Kahleberg, na trase Štěničárna-Vápenice-U Buků, objíždění je i na magistrále Cínovec-Vitíška). Okruhy Nového Města projeté jen od lidí, ale kromě pár špatných míst slušné. No čekal jsem to horší, takže aspoň takhle. Bez nového sněhu se to každopádně už ale neobejde.
Vloženo 29.12.2018 12:14
D.Louka-Centimetr nového sněhu a oproti včerejšku naprosto jiná dimenze. Rychlý brusle a na klasiku se dá namazat. Na tu bídu paráda
Vloženo 29.12.2018 8:48
Slabě sněží, a je těsně pod nulou. Večer projeli okolo Kahlebergu okruh, je to tvrdé, místy kamínky.
Vloženo 28.12.2018 21:27
Komárka - Cínovec : Dopoledne totál led. Dokud něco nenapadne, tak konečná.
Vloženo 28.12.2018 20:51
D.Louka-Celá skleněná ale na soupaž hodně dobrý. S minimem síly poměrně fofr, akorát při sjezdech bych doporučil velkou obezřetnost. Jestli vyjde předpověď počasí tak zítra pravděpodobně
poslední letošní sklouznutí.Skol
Vloženo 28.12.2018 20:15
Ověřování stavu sněhu jsem začal na silničce pod Zámečkem. Sněhu tam je poměrně dost, ale na bruslení nic moc - ledová krustička se bořila do měkkého podkladu. Překvapivě i jihobřežní flájská cesta byla vysněžená, samozřejmě kromě otevřených nábřeží, kde jsem místy musel objíždět i po trávě. Jak jsem se blížil Flájskému kruhu, situace se zlepšovala/zhoršovala/zlepšovala. Těšil jsem se na bruslení, ale většinou jsem musel jet soupaž a vyhýbat se vytátým místům, zejména na pasekách (viz foto 1). Ale sem tam jsem se sklouznul, v lese je sněhu dost (viz foto odb. Žebrácký roh).
Na silnici na Dlouhou Louku se dalo bruslit jen s obtížemi nebo vůbec. Odbočil jsem na Vrch Tří pánů (stopa různé kvality, ale sjízdná). Sníh skončil až za silnicí na Bouřňák, já se ale po příkopech a po okraji louky svezl až k trafu (pár metrů po trávě zanedbávám). Na louce směrem na Klínovčík končí sníh až těsně před nájezdem do lesa, možno objet podél chat + pár desítek metrů po trávě. Sjezd k Osecké upravený.
Zachmuřené fotky: https://photos.app.goo.gl/3weP5Hm7i5pMMJAy9
15:57
16:24
Vloženo 28.12.2018 8:38
Včera večer mezi Novým Městem, Dlouhou Loukou a Žebráckým rohem. Původně jsem chtěl skate, nakonec z toho byla převážně soupaž ve stopě a skate jen do prudších kopců. Sněhu strašně ubylo, takže je tam hodně kritických míst, na druhou stranu tam bylo i pár hezkých úseků s krásnou stopou, na bruslení to ale bylo vinou oblevy a opětovného zmrznutí nic moc.
Vloženo 27.12.2018 20:45
Po tajícím sněhu to překvapivě dobře klouzalo. Sluníčko odhalilo kameny cca 50 m pod vrcholem Klínovčíku a ve sjezdu od Vitišky. Cínovecká magistrála je ve velmi dobrém stavu, pouze za výjezdem nad Štěničárnu bylo nutno objet vytáté asfaltové plochy stopou v příkopě (viz dvě fotky kolem poledne a při návratu).
Hlavní výjezdovka na Kahleberg je i přes dupání pěšáků rovněž ve skvělé formě.
Trasu výletu: https://mapy.cz/s/3i7az
Pár fotek: https://photos.app.goo.gl/GgzVogTDZsWYz5vM9
13:50
13:50
15:22
15:22
Vloženo 27.12.2018 20:32
Adolfov - dnes asi zatím naposledy. Minulý týden celá krajina přes půl metru sněhu a přijde mi, že v noci a přes den to všechno rozteklo :D. V Adolfově dnes v 13 zbylo jen párset metrů kolem lesíka.... Všude kolem jak na jaře.
Vloženo 27.12.2018 19:32
Z Dlouhé louky na Žebrácký roh a zpět. Je to mokrota, dost míst už skoro na asfalt, kameny. Na slušných lyžích se to asi dnes naposled ještě dalo nějak přeskákat. Na skate se to hrozně boří, klasici s červeným si tolik nestěžovali.
Ale počasí a výhled paráda. Díky za úpravu.
Vloženo 26.12.2018 23:11
Dneska opět večerní běžkování, tentokrát z Komárky na Vitišku a zpět s malou odbočkou do Němec, celkem ňákejch 44 km. Zhruba 3 a půl km od Komárky obě cesty po nájezdu pěšáků, naštěstí teda nechodili ve stopě pro klasiku. U Sedmihůrské vyhlídky cca. 20 metrů nutno přenést nebo jet příkopem. V těch dolních partiích navíc sníh nic moc, dneska muselo být nad nulou a večer to zmrzlo. Od hlavního stoupání směrem k Cínovci už trať výrazně lepší, i když poslední 2 km k Pomezí opět po nájezdu pěšáků. Na pláni u Krušnohorského dvora místy opravdu málo sněhu, magistrála pak v pohodě. Stav u Němců ok, na jedné cestě spadlý strom. Oproti včerejšku to líp jelo, lepší by to dneska bylo na bruslení.
Vloženo 26.12.2018 22:13
Dlouhá Louka - tady je Fišerovo. Stopy sice upraveny, ale lépe by to snad zvládli i v Mexiku. A v době internetu a chytrých zařízení neavizovat zdražení parkovného je docela úsměvné.
Vloženo 26.12.2018 20:16
Dnes převážně v Německu, upraveno prakticky všechny okruhy, až na několik míst bez problémů sjízdné. Stopa rychlá, odpoledne začalo slabě mrholit. Ale těch pěšáků - ve stopě minimálně stejně jako lyžníků, nedbají už ani německých zákazových cedulí :(
Vloženo 26.12.2018 17:58
Pane Fišer, díky za krásné sváteční svezení z Žebráckého rohu na Dlouhou Louku :-).
Vloženo 26.12.2018 17:32
V Německách kolem Kahlebergu vše perfektní , snad jen trochu víc lidí a parkování za 4 eura.
Vloženo 26.12.2018 8:07
Asi tak https://www.facebook.com/bezeckestopy/ a k tomu standard Německo
Vloženo 26.12.2018 6:55
DLOUHÁ LOUKA - ÚPRAVA PROBĚHLA V NOCI NA 26.12. UPRAVENO VŠECH 64 KM OKRUHŮ A MAGISTRÁL. PODMÍNKY DOBRÉ MÍSTY VYFOUKÁNO. POD 800 M.N.M TEDY OKRUH FLÁJE V DOLNÍ ČÁSTI A ŽEBRÁCKÝ ROH MÉNĚ SNĚHU, ALE DOBŘE SJÍZDNÍÉ.DLOUHÁ LOUKA - 25.12. 18.00 ZA POSLEDNÍ DVA DNY NAPADLO 10-15 CM NOVÉHO PRAŠANU, ALE DOST FOUKALO MÍSTY BUDOU ZÁVĚJE A MÍSTY MÉNĚ SNĚHU V LESE TO BUDE DOBRÉ.
Vloženo 26.12.2018 8:33
Včera večer jsem vyrazil z Cínovce na německou stranu, projel jsem toho hodně, starý sníh udělal dobrý podklad, problematických míst bylo minimum. Skoro všude byla vyříznutá stopa na klasiku. Nejlepší byl asi okruh kolem Scharspitze. Na závěr jsem si prohlédnul novou stopu směrem od Pomezí na Komárku, viděl jsem první cca. 2 kilometry. Na otevřených úsecích to okamžitě zafoukával silný vítr, ale v lese super.
Vloženo 25.12.2018 20:52
Dlouhá Louka přes Vysokou Mýť a magistralou zpět. Tratě neupraveny, sněhu celkem dost. Je to dobrodružství.
Vloženo 25.12.2018 9:33
Chcete-li na běžky, tak okolí Kahlebergu a Scharschpitze upraveno brzy ráno. V Čechách zatím nic. Parkovat raději u Pomezí. Okolo golfu je to dost peklo. -2,5°C a fouká...
Vloženo 24.12.2018 18:10
Cínovec od golfu, po magistrále na bruslení bez šance, německá strana na Kahlberg a kolem biatlonu perfektní. Biatlon aréna neupravena.
Vloženo 24.12.2018 15:54
Připadlo kolem 10 cm, celou dobu co jsem byl, sněžilo dál. Z Moldavy do Rehefeldu jsem dělal vlastní stopu, za Rehefeldem čerstvý menšestr bez stopy pro klasiku. V Německu to pak pokračuje ke Kahlebergu, k biatlonovému stadionu a jedna větev zpět do Rehefeldu. Členitý úsek na Loipe Wüster Teich místy slabší. Pak jsem jel přes lávku na desítku, kde stopy jen od jiného lyžaře. Od Vápenice na Nové Město k vlaku projeto skútrem, u Starého trafa občas míň sněhu jak směr Pod Vitíškou, tak k Vápenici. Ale nikde jsem neškrábnul.
Vloženo 24.12.2018 15:44
Něco připadlo, stopu kolem Moldava jsem si prošlápnul a zítra zkusím Kahleberg, tam by mělo být ještě líp.
Vloženo 24.12.2018 9:47
Napadlo tak 5-8 cm. - 1°C, fouká dost a mlha, taková klasika. Polovinu toho rygolu po mysliveckém autě jsem od Cínovce přejel skútrem, tak je to kapánek lepší. Kdo je někdy potká, tak foťte ...
Vloženo 23.12.2018 21:43
trasa Cínovec - Vitiška: nějaký expert s velikým autem projel jednu třetinu trasy a zničil stopu na bruslení, pak už docela dobré
Vloženo 23.12.2018 20:14
Dneska start na Novém Městě, směrem k Vrchu tří pánů, odtud na Vilejšov (tuhle cestu nedoporučuju!), dál na Žebrácký roh (tam jsem ale nedojel, otáčel jsem to cca. kilometr od něj, dál už to nešlo), pak zpět na Dlouhou Louku, a zpět po červené turistické, pak ještě kus směrem na Vysokou Mýť, a pak už zpátky. Byla to bída s nouzí, výška sněhu tak 5-10 cm, hodně holých míst, škrábance jsem teda nechytil, ale pokud nenapadne, nemá to moc cenu.
Vloženo 23.12.2018 9:58
Dnes už raději nové lyže nebrat. Magistrála ujde až na jedno místo nad Štěničárnou. V Německu jsou místa, kde je zamíchaný štěrk a to se moc objet nedá.
Vloženo 22.12.2018 11:31
Zatím všude souvislé, magistrála Cínovec - Vitiška úplně v pohodě, cesta z Vitišky na Pramenáč taky. Pár kamínků leze v prudkém úseku pod vrcholem Pramenáče, ale v pohodě stačí dát nohu vedle. Pak dost vody va stopě, a zpět na Štěničárnu. Fotka z Cínovce a na spojce nad Štěničárnou.
10:17
10:55
Vloženo 21.12.2018 19:36
Kolem Dlouhé louky na klasiku - stopy zapadávají sněhem, je to pomalé, občas bylo snazší jet středem, kde to ušlápli bruslaři. V západní části flájského okruhu stopa žádná - rozjeto od lesáků. Zítra to bude asi mokré, ale sněhu je zatím dost.
Vloženo 21.12.2018 18:33
12:00
Nějáký .... projel od Dlouhé Louky přes Vysokou mýť pod Vrch 3 pánů autem :( - chtělo by to udělat daleko vyšší záterasy nebo zavřít závory. Stejně tak je rozrytá asfaltka podél obory na Dlouhou Louku - zřejmě od obsluhy lesácké techniky, která na místo dojíždí autem :(.
Zbytek tratí super i přes husté chumelení, které se přihnalo po 13h.
Vloženo 20.12.2018 21:08
Dlouhá Louka 20.12. upraveno 30 km okruhů Fláje, Vysoká mýť, Vlčí hora, Vilejšov a červená cesta.
Vloženo 20.12.2018 8:58
Tratě v Německu byly přes noc kompletně upraveny. Momentálně slabě sněží, -4°C a napadlo okolo 2 cm. Docela pohoda...
Vloženo 19.12.2018 18:21
Cinovec-Pramenáč-Vytiška. Trochu mlha, místy nebylo vidět na krok. A taky vítr, hlavně na Cínovci. Na druhou stranu málo lidí. Směrem na Pramenáč asi dvě kritičtější místa
Vloženo 18.12.2018 21:13
Dlouhá Louka stále fajn, jen už po víkendu hodně rozemleté a taky poničené od skútru a samozřejmě od pěšáků. Stopa pro klasiku více méně v pohodě, pro bruslení nic moc. Každopádně čím dál od parkoviště, tím lepší, třeba stopa na Vilejšov a silnice na Fláje nejlepší z dneška.
Vloženo 18.12.2018 17:37
Cinovec - dlouhá louka a z5. Skate. Nejlepší úsek z cinovce na vitizku. Dále to bylo měkké a mezistopa rozmekla jizdou od skutru. Ale jsem za jízdu rád.
Vloženo 18.12.2018 16:29
Parkování u restaurace Pomezí a pak směr Kahleberg. Podmínky výborné, asi malo utažené, občas se bořili hole. Ale to je vinou spíš struktury sněhu. Kolem 12 hod až neskutečné zástupy pěšáků , hlavně důchodců, z NDR.
Vloženo 18.12.2018 6:27
Nádherný zážitek na Dlouhé Louce a pak směr Fláje + Vrch Tří pánů. Parkovné na Dlouhé Louce za 60 Kč a místa dost. Sníh místy odfučený, ale ničemu to nebránilo. Jediné špatné místo z Dlouhé Louky na Fláje je cca 1 km poničen od lesní techniky, raději se vyhnout a vzít to jinudy.

Cesta: www.strava.com/activities/2021732656/embed/fe3b898a63bd6fd6ed43846212a82023192c80aa
Fotky: https://www.zonerama.com/Link/Album/4937834
Vloženo 17.12.2018 11:36
Cínovec. -6 °C, parkování Cínovecké slatě. Cena parkingu 50 Kč. Parkoviště plné. Jinak se parkuje i u benzinky.

Trasa: https://mapy.cz/s/3hbD9
Na magistrále mezi Cínovcem a Vitiškou šílený davy lidí, horší než v Jizerkách. Naopak na okruhu přes Pramenáč jsem potkal 3 lyžaře. Na skate je to směrem od Vitišky na Pramenáč zničené od pěšáků. Na okruzích v Novém Městě a v Německu též málo lidí. Nejlepší trasy jsou v Německu. Je tam asi 50cm sněhu, parádní podmínky. Jediná místa, kde vykukují kameny je cesta od Pramenáče ke Štěničárně, jsou to ale asi jen 2 místa. Chytl jsem sice někde 1 škrábanec, ale sněhu všude dost.
Vloženo 16.12.2018 15:11
Z Cinovce na Komarku to rozjeli tri cyklisti, nejeli sice ve stope, ale i tak udelali v jedinym useku kde by se jeste dalo jakztakz bruslit slusnou paseku. Tohle fakt nepochopim - kdyby meli jeste fat bike, ale jeden z nich mel gravel ...
Vloženo 16.12.2018 13:22
Lesná dnes upravena stopa i bruslení, doporučuji starší běžky, ještě není všude dostatečný sněhový podklad a od rolby jsou vytahané kamínky, větve a tráva. Upraveno zhruba 15km, část červené a fialové trasy.
Vloženo 16.12.2018 13:03
Z Komárky směr Cinovec. Stopy jsou, ale je to měkké a ne bruslení to fakt neni. Jinak rozdupáno od pěšáků se psi či saněmi nebo boby. Nemám slov. A pak samozřejmě rozjeto čtyřkolkou. Sněhu dost, kromě Sedmihorské vyhlídky.
Vloženo 16.12.2018 7:36
Dlouhá louka 16.12. upraveno a rozšíreno 30 km okruhů Fláje, Vysoká mýť, Vlčí hora, Vilejšov, louky a červená cesta. Celkem upraveno 64 km okruhů a magistrál.
Vloženo 17.12.2018 7:03
Dlouhá louka - Fišer - excelentní - pochopitelně po prvním projetí rolbou se to v sobotu bořilo, ale jinak skvělé. A bude to lepší. Díky
Vloženo 16.12.2018 14:18
Teihaus - Holzhau hezká stopa pro klasiku a v Holzhau už jezdí sjezdovky.
Vloženo 16.12.2018 10:47
Okruh Fláje, dlouhá louka....Super upravené tratě avšak na klasiku asi lepší prožitek než na brusleni.

Prosím pěšáky ať neničí stopu. Bylo by dobré aby, stejně tak jako na Šumavě, byly cedulky s informaci zákazu vstupu pěších na tratě. Určitě my všichni běžkaři rádi dobrovolně přispějeme částku na úpravu tratí, ale takto to postrádá smysl.Tomáš J.
Vloženo 16.12.2018 8:58
Včera večer opět s čelovkou, tentokrát z Cínovce po magistrále, pak přes Pramenáč, je tam jedno místo kde vykukuje pár kamínků, od vrcholu až k Vitišce totálně rozdupaný od pěšáků, jen stopa na klasiku je ok. Dále za Vrch tří pánů, pak přes Vilejšov, po silnici na Dlouhou Louku, odtud přes Vysokou Mýť a po magistrále na Cínovec. Jako celek super tratě.
Vloženo 15.12.2018 21:52
Telnice.Rekreční tratě projety rolbou/viz.skimapa/.Sněhu tak akorát,minimum míst,kde vykukuje tráva,na bruslení nepatrně měkčí,ale celkem velmi pěkné svezení.Lyžníků minimum tak do 20,ale parkoviště plné.
Vloženo 15.12.2018 17:52
Dnes konečně Cínovec. Rolba vyjela na Klínovčík netradičně za Oseckou boudou a nad železničním tunelem doprava. Za Klínovčíkem ve stopě na klasiku dřepěla panička na bobku a fotila děťátko na bobu. Otec zimními botami produpával manšestr. Na mé vysvětlení, že úprava stop stojí velké peníze, a že do upraveného záhonu by taky nelezli, chlápek nám všem lyžařům doporučil, ať si zaplatíme nějaký neveřejný okruh.
Hospodskému z Vytišky se zase nelíbilo, že mu najíždí stopu za jeho putykou, tak do země zasadil pár pražců a naskládal k nim dřevo, aby rolba neprojela a lyžaři projížděli okolo jeho vchodu. A přece se tam jezdí :-). Z Cínovecké magistrály jsem odbočil na paralelní elko, které se napojuje na Štěničárně. Okruh na Pramenáč byl rovněž upraven, stejně jako okruhy k Vápenici. Na cínoveckém golfáči jsem objížděl stopy plánované pro lednový závod v lyžařském orientačním běhu, proto dnes nedoplním odkaz na projetou trasu :-).
Na: https://photos.app.goo.gl/z92eRE733PdHaiHW9 jsem doplnil pár fotek z dneška.
13:29
13:32
Vloženo 15.12.2018 17:43
Dnes Klíny-Fláje-Žebrácký roh-Holzhau-Moldava-Cínovec a na vlak na Moldavu. Ideální podmínky, stopy super. Jen okruhy Holzhau trochu slabší a Bahndammloipe nic moc. Na české straně a okruhy na německé straně Cínovce nádherný. Nejlepší z celého dne úsek Klíny-Fláje, tam jsem byl asi úplně první v sezóně. Jen ti pěšáci, to je opruz.
Vloženo 15.12.2018 16:36
Parkování na Cínovci u hotelu Pomezí, pěkně prohrábnuto. Z Cinovce téměř až Ke třem pánům výborné podmínky, Jen kolen Vytišky není stopa, asi nejen kvůli složenému dřevu. Nejhorší jsou opět pěšáci a lidi se psy. Absolutní neúcta k práci druhých
Vloženo 15.12.2018 8:53
Večerní lyžování s čelovkou, start ma Komárce, směrem na Vitišku, pak 10 km okruh, a zase zpět. Parádně upraveno, podklad zatím měkčí, tak se občas boří hůlky. Zhruba první 2-3 km od Komárky rozšlapáno od pěšáků, samozřejmě chodí i ve stopě. To by bylo ale to nejmenší, Sedmihůrská cesta v délce 3.5 km rozježděná od čtyřkolek, tam stopa chybí úplně. Bohužel tam asi přijeli po lesních cestách, takže závora (která se dá i autem objet) je k ničemu.
Vloženo 14.12.2018 21:01
Klíny výborné, kromě cesty na Mníšek jsem projel vše, co bylo. Upraveny i okruhy Schwartenbergloipe, tam se to ale trošku boří. Vynikající podmínky.
Vloženo 14.12.2018 16:45
Původně jsem mířil na Cínovec, kde musím dodělat mapu pro lednový lyžařský orienťák, ale tam rolba najede stopy až dnes v noci. Úzká stopa na klasiku směr Vytiška mne přiměla změnit směr, u Pěšorestu jsem se otočil směr Dlouhá Louka. U Trafa na mne čekal téměř neporušený urolbovaný manšestr, na obou stranách stopa pro klasiky. Pokračoval přes Vrch tří pánů, za ním až do sjezdu k rozc. Pod Vrchem 3 pánů jsem musel objíždět vyorané kamínky. Další šutry hrozí u rozcestí Vysoká Mýť. Dojel jsem k hospodě Na Rozcestí (zavřeno), spolknul jednu datli a pokračoval po flájské silnici k odbočce cyklostezky 23. Na louce u potoka Tří pánů rolba objíždí obloukem ďolík na cestě, pak jsem se stejnou cestou přes Bouřňák vrátil zpět.
Sníh se trošku bořil, lyže nejely, plíce nestíhaly, ruce nepíchaly… Zkrátka první lyžování jak má být :-).
Fotky jsem nahrál na: https://photos.app.goo.gl/z92eRE733PdHaiHW9, trasa výletu: https://mapy.cz/s/3gXpD
13:24
15:10
Vloženo 14.12.2018 10:22
Aktuální stav v NDR viz. příloha, v podstatě vše upraveno, v ČR je hotovo Komárka až Vitiška, jeto večer, tak je to krapet měkčí. -6°C a skoro nefouká
Vloženo 14.12.2018 12:55
Klíny nádherně upraveno
Vloženo 13.12.2018 19:45
Na Dlouhé Louce skvěle upraveno, jen u rozhledny místo s vyčnívajcíím štěrkem a na Vysokou mýť taky jednou trochu méně sněhu (nejspíš odfoukáno). Stopy parádní, tvrdé a rychlé, nádhera. Jen nějací pejskaři pošlapali okruh Vysoká mýť. Ta neúcta je mimořádně zarážející :(
Vloženo 13.12.2018 9:52
V OBLASTI DLOUHÉ LOUKY NAPADLO OD 25 DO 35 CM PRAŠANU. DNES RÁNO UPRAVENY OKRUHY VYSOKÁ MÝŤ, VLČÍ HORA, LOUČNÁ A OKRUHY LOUKA NA KLASIKU I SKATE. NA VÍKEND PŘEDPOKLÁDÁME ÚPRAVU V PLNÉM ROZSAHU. PODMÍNKY NA PROSINEC VELICE DOBRÉ.
Vloženo 12.12.2018 16:34
Altenberg, doplnění... postupně už je projeto okolo Kahlebergu skoro vše, hlavní okruhy 3 x, už je i stopa na klasiku. Sněhu v lese bez vlivu větru rovných 50 cm. Přikládám fotky.
15:19
15:19
15:25
Vloženo 12.12.2018 14:28
Altenberg, už včera projeli hlavní okruhy a dnes ráno znovu. Zatím vše na skate. Sněhu je cca. 40 cm, ale je to dost ovlivněno větrem.
Vloženo 12.12.2018 11:24
ADOLFOV:
Bude se upravovat odstavná plocha u Adolfovského dvora a běžecké stopy, kde nám to výška sněhu dovolí (zejména pláně, kde je nafoukáno).

https://www.facebook.com/Horský-spolek-Adolfov
Vloženo 12.12.2018 11:07
Pomalu si dnes večer začneme připravovat jednotlivé úseky. Zítra večer přidáme. Na sobotu bude upraveno Komárka-Cínovec-Nové Město-Moldava, okruhy 5 a 10km. Vždy až rolba vyjede, tak dáme vědět, který úsek je připravený. Jestli se ptáte kolik je sněhu, tak cca 35cm v místech kde nefouká.

https://www.facebook.com/bezeckestopy/

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Východní Krušné hory