Východní Krušné hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Východní Krušné hory ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Východní Krušné hory - aktuální zprávy

Vloženo 16.1.2019 2:44
Ahoj, Sneznik-Tisa v pohodě, sněhu dost, stopy mizerný, ale dá se. Lehce mrholilo, +0.5 stupně.

(Odpověď na dotaz uživatele Zdenem z 15.1.: Prosím, jak je na. tom Sněžník? Neslezl ještě sníh dole na bezky. Díky)
Vloženo 15.1.2019 17:48
Vydal jsem se z Komárky po magistrále, jakmile jsem na Cínovci vyjel z lesa, bylo to pekli, tak jsem se otočil a jezdil pak v dolní části magistrály. Soupaž ve stopě, kterou jsem si vyšláp, postupně se přidalo pár dalších. Místy vítr odfoukl nový sníh až na přemrzlý podklad, takže místy byla i stará stopa od rolby. Spadlé stromy se dají většinou objet, jen jeden je třeba přelézt a jeden zase podlézt.
Vloženo 14.1.2019 21:32
Dnes Dlouhá Louka. Husté sněžení a silný vítr = stopy beznadějně zapadané. Nicméně jelo to dobře, na zmrzlém sněhu tak 5 cm vrstva prašanu. Na Flájském okruhu občas spadlý strom, ale bez potíží se dá obejít, u plotu na planině za Loučnou velké závěje. Na vrchol Loučné jen s velkými obtížemi přes obří závěje, pak dál ke Střelné skvělé poježdění. Dolů se dá s opatrností sjet skoro až na Loučky.
Vloženo 14.1.2019 8:48
Holzhau - Moldava bylo včera prošlaplé od lidí a sem tam stromy v cestě. ale většina šla objet, lyže jsem musel sundat pouze jednou. I přesto, že byla neděle, tak jsem potkal četu s motorovkama, která už dělala prostor pro rolbu. Tak snad příští víkend.
Vloženo 13.1.2019 22:13
Dnes Cinovec-Dlouhá Louka a zpět. Ráno neupravené, čerstvý sníh tak 8 cm, místy sněhové jazyky, odpoledne alespoň projete běžkaři. Úprava až pod Vrchem 3 panu směrem na DL, ale projete jednou a místy měkké a nerovne. Na skate, zvl. ráno, docela mazec. Jinak mimo magistrálu popadne stromy (např. nástup na 5km okruh pod Vitiskou, přejezd přes Klinovcik). Asi to na nějaký čas, a v některých úsecích možná do konce sezony, ovlivní údržbu. A to ještě přijde vitr.
Vloženo 13.1.2019 21:04
Dneska jsem se vydal na Dlouhou Louku, sněhu je fakt hodně, je to dost měkký, k tomu spousta popadaných stromů. Cesty, který byly projetý dvakrát, jsou o něco lepší. Odpoledne sněžilo, pak to přešlo v déšť, ale mělo by se zase ochladit. Ještě tak dvakrát urolbovat a bude to paráda.
Vloženo 13.1.2019 10:22
Omezeně lze mezi Cínovcem a Vitiškou, Vitiška - Nové Město je částečně zatarasena stromy, a taky směr Komárka. V zásadě pouze na klasiku. Kahleberg a okolí je ofiko zákaz vstupu z důvodu padajících stromů. Leží jich moc, stále padají další a aktuálně už jsou uzavřeny i některé silnice...
Vloženo 12.1.2019 23:26
Z parkoviště pod Komáří vížkou na Přední Cínovec po Sedmihůrské cestě přes hájovnu Pod sedmi štíty a Lysou horu po magistrále zpět je projeto rolbou na klasiku (lze také skate) a sem tam spadlý strom, který lze bez větších komplikací objet i s malými dětmi. Jinak obvyklá záležitost - poměrně dost pěšáků, kteří se neostýchají také do stopy...
Vloženo 12.1.2019 19:41
Díky za úpravu stopy na Sněžníku. Uděláno maximum možného.
Vloženo 12.1.2019 19:32
Z Tisé na Sněžník, krásně projeto na klasiku, z HUDY odvedli skvělou práci. Sněhu dost, ale rychle to taje, ale naprostá paráda. Tolik národa jsem tam nečekal, proto díky všem běžkařům, že do mě ze vzteku nepíchali hůlkami, neboť jsme stopu s mými lyžařskými mrňousky i mým podpůrným tažným vehiklem spíše blokovali. Děti se vám všem za pár let odmění zlatými medailemi z olympiád.
Vloženo 12.1.2019 19:28
Mysleli jsme si, že po té kalamitě dnes nebude upravit možné nebo že nedojedeme. Ale co s tím pan Fišer + comp. udělali, je neuvěřitelné!Jeli jsme Fláje, převážně pěkná stopa,nově popadané stromy i větve se daly objet. A opravdu zimní nálada. Doufáme, že to vydrží. A děkujeme! Peychlovi
Vloženo 12.1.2019 18:16
Info od Honzy:
Tisa - Sneznik. Snehu dostatok ale mokry. Inac super zvezenie.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/1115185281986390/
Vloženo 12.1.2019 16:52
TRASY UPRAVENY!
V dopoledních hodinách jsme pro Vás upravili stopy na Sněžníku.
Upraveny jsou téměř všechny trasy!
👉Neprší, občas sněží
👉Parkovat můžete ZDARMA na silnici mezi Tisou a Sněžníkem.
👉Silnice jsou s opatrností sjízdné.

Vzhledem k první úpravě je to měkkčí, hůlky se boří. Trasy upraveny pouze na klasiku. Využijte příznivých podmínek a doražte. Níže je mapka aktuálně upravených stop.

Aktuální informace a fotky najdete na https://www.facebook.com/bezkysneznik
Vloženo 12.1.2019 16:39
Hromady sněhu, i když v noci muselo mrholit, na povrchu krusta. Moldava-Rehefeld-Cínovec neupraveno - spousta popadaných stromů, stěží se to dalo obcházet. Dál Německo jsem nezkoušel. Magistrála Cínovec-Vitíška super, jen sem tam zaváto, přes Klínovčík se rolba nedostala, taky spadlý strom. Nad Novým Městem ucházející, hodně odfoukáno a převážně zledovatělý povrch.Od větráků na Vrch Tří pánů znovu fajn.
Vloženo 12.1.2019 16:37
Adolfov, údajně 40 km stop, nevím kde. Na pláni sice rolba projela, ale zafoukáno. V lese (České a Ruské kolo) neupraveno nikde, Zapomenuté pohraničí rovněž neupraveno, jen okruhy po pláni a hraniční okruh, kde jsou popadané stromy a díky tomu téměř neprůjezdný. Chápu, že jsou místy problémy např. s popadanými stromy a tak nemohlo být vše upraveno, ale alespoň kdyby neuváděli a do skimapy nezakreslovali vylhané informace. Nicméně třeba úpravě okruhu kolem Rudného vrchu by nic nebránilo.
Vloženo 12.1.2019 15:24
Dlouhá Louka, okruh Fláje, hodně sněhu, silnice na Louku stažená na asfalt. Padal mokrý sníh, silný vítr, stopy z 90% zavaté, takže kvalita běžkování nic moc, ale scenérie pohádkové :-)
Vloženo 12.1.2019 13:13
Adolfov. Sněhu dost, tratě evidentně rolba projela, ale dost zafoukané. Čerstvý sníh moc nejede, nejlepší podmínky skutečně jen kolem Adolfova. Na okruzích v lese misty popadané stromy, na pláních hrozně funí. Cesta ma Adolfov sjízdná, někde asfalt někde sníh, takže opatrně . Pěkné svezení a chápu, že při větru a sněžení se tratě špatně upravují
Vloženo 12.1.2019 12:08
Dl.louka-Vys.Mýť-Vrch tří pánů-vrtule a zpět pak po silnici.Trasa bylo po té mase sněhu co napadlo výborně upravena. Co s tím pak provedla příroda a vítr (zavátá stopa pro klasiky a nově napadané stromy v noci na trať-dají se v pohodě obejít) za to obsluha rolby nic neudělá.Jinak svezení super, příroda jak z pohádky.Nemá cenu frfňat,ale lepší si užívat toho co je. Díky.Přijedeme zase.
Vloženo 12.1.2019 8:30
DLOUHÁ LOUKA ÚPRAVA TRATÍ PROBĚHLA V NOCI NA SOBOTU 12.1. UPRAVENO VŠE SMĚR HOLZHAU POUZE NA VILEJŠOV. OKRUH FLÁJE A OKRUH VYSOKÁ MÝŤ DVAKRÁT.DĚKUJEME ZA PODPORU ZAKOUPENÍM ZNÁMKY KBS, OCENÍTE TÍM JEDNU Z NEJNÁROČNĚJŠÍCH ÚPRAV POSLEDNÍCH LET SPOUSTA POPADANÝCH STROMŮ ODSTRANĚNO A SPOUSTA SNĚHU ZPRACOVÁNO.....
Vloženo 11.1.2019 20:51
Z Cínovce na Nové Město neupraveno, ale nějaký hrdina tu spoustu sněhu prošlápl, takže pěkná turistická hluboká stopa. Spousta sněhu. Úpravu bych moc brzo nečekal, je tam dost spadlých a ohnutých stromů. V Cínovci se dalo dojet k parkovišti nad Krušnohorským dvorem (ale my jsme si netroufli).
Vloženo 11.1.2019 17:27
Zítra dopoledne proběhne na Sněžníku první úprava. Upravíme magistrálu Sněžník-Turistická chata.
V plánu je i upravit velkým hrablem celou šířku cesty (na skate), ale bude to měkčí, protože je tam nesedlý prašan.

Aktuální informace ze Sněžníku odteď najdete ZDE a na: https://www.facebook.com/bezkysneznik/
Skol!
Vloženo 11.1.2019 17:13
Ano, Altenberg ok.
(Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 11.1.: Dobrý den,
lze dojet na německou stranu a tam běžkovat?
Děkuji za odpověď.)
Vloženo 11.1.2019 17:08
Pro úplného začátečníka je vhodný Děčínský Sněžník, zítra dopoledne proběhne úprava je to tam opravdu rovinka.
Aktuální informace ze Sněžníku ZDE a na www.facebook.com/bezkysneznik

(Odpověď na dotaz uživatele Marcela z 11.1.: Dobrý den, prosím vás, doporučí mi někdo, kde běžkovat jako úplný začátečník? Abych příliš nezacláněla a místo prožitku neměla nervy, že zdržuji provoz. Děkuji za odpověď. :-))
Vloženo 11.1.2019 16:03
Tak jsem tam dnes byl, musel jsem zaparkovat v Altenbergu, protože parkoviště za hranicemi bylo zavřené - odklízeli sníh. Tratě okolo Kahlebergu nic moc - sněžení, vítr, popadané stromy. Stopy téměř žádné, některé cesty úplně zaváté.

(Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 11.1.: Dobrý den,
lze dojet na německou stranu a tam běžkovat?
Děkuji za odpověď.)
Vloženo 11.1.2019 15:45
Prave jsem se vratil s Cinovce / Kahlebergu. Silnice jsou v pohode, je protazeno az ke Golfu na Cinovci. Vyjel jsem na nemeckou stranu - trate dnes urcite nebyly upravovany, kazdopadne stopa je pomerne fajn, dost lidi jezdi takze je to proslaply. Cim vic se dostanete do lesa, tim vic stromu tam lezi, obcas se ani neda objet a musite se proste otocit. Nemci uz tam radej s motorovkama, ale moc neverim, ze to do zitra daji dohromady. Mimo lesy dost fouka. Takze dnes to je pro srdcare ;)
Dotaz Vloženo 11.1.2019 14:09
Dobrý den, nevíte, jestli je upraveno od Komárky směr Cínovec? Díky!
Zodpovědět
Vloženo 11.1.2019 13:48
Parkovat už lze na německé straně celnice. Tu postupně uklízení. Tratě jsou částečně projety okolo Kahlebergu. Okolo popadalo dost stromů. Do Cínovce nejezdíte.
Vloženo 11.1.2019 12:47
Ahoj, podle skimapy, resp. dle webkamery nahoře na Adolfově jsou už tratě projetý rolbou, ale aktuální stav ve kterým je silnice na Adolfov netuším...
Pro info, název hor je od krušiny, tedy od vytěžený horniny :)
Ať to jede!

(Odpověď na dotaz uživatele Jan Krejcar z 11.1.: Vím,že je kalamita a Krušné dostály svého jména. Napadá mě ale,jestli není upravený alespoň Adolfov u Telnice-nebyl jste tam někdo? Díky.)
Vloženo 11.1.2019 10:02
Sněhu je víc, než by se hodilo, a některá místa jsou v podstatě zavalena :-) Tady je podrobnější info, které rozšiřuje včerejší zprávy od lyžařů (díky za ně!):

Z webu zrušené Krušnohorské 30 - https://www.k30.cz/ - "Obec Moldava a HS Bouřňák nás důrazně požádaly o zrušení vikendoveho závodu z důvodu totálního kolapsu v obci. Nejprve musi zajistit dostupnost pro obyvatele a až v poslední radě budou rozšiřovat komunikace a frázovat parkoviště. Nefunguje ani železnice. Apeluji na nás, abychom nevjížděli na hory a neparkovali tam, dokud obec nezveřejní informaci, ze jsou parkoviště odklizena a připravena. Na cestě od trafa k nádraží jsou duny od 0,5 do 2m. Nelze se tam přepravovat ani skutrem. Na víkend se ani nebudou upravovat běžecké trasy pro veřejnost."

Na Dlouhou Louku v pátek nejezdit: "úprava tratí proběhne v noci na sobotu včetně úpravy odstavných ploch, během pátku prosíme nejezděte a nekomplikujte už tak složitou situaci, nezaparkujete a překážíte technice." - z webu http://kbstopa.cz/, kde se dá asi časem čekat podrobjší info před sobotou.
Dotaz Vloženo 11.1.2019 10:02
Ahoj,
nevíte jak zvládají úpravy přívalu sněhu na Cínovci? Jestli bude na víkend upraveno směrem na Komáří Vížku, resp. trasy kolem Nového města?
Díky za odpověď.
Zodpovědět
Vloženo 10.1.2019 18:47
Cínovec
10.1.2019 okolo 14.00 hod.
Cínovec - Kahlberg vynikající, tratě čerstvě projeté
Cínovec - Vitíška neprojeté, na Cínovci mají dost práce s projetím silnic a parkovišť, ke Krušnohorskému dvoru silnice neprojetá, parking na silnici za benzínkou MOL směr Krušnohorský dvůr
Vloženo 10.1.2019 17:20
Právě jsem se dozvěděl z Facebooku, že úprava v oblasti Cínovce neproběhne, sněhu je tolik, že je třeba nejdříve zprovoznit komunikace a vytvořit parkoviště. Závod Krušnohorská 30 se z toho důvodu ruší.
Dotaz Vloženo 10.1.2019 17:08
Máte někdo tušení v kolik by mohla jet zítra rolba v úseku Cínovec Vitiška?
Zodpovědět
Vloženo 9.1.2019 14:46
8.1. večer od 18 do 20 hod. padaly stromy a to ne díky větru, ale spíš tíhou sněhu. Za tu dobu 5 a mininálně 6 jsme jich objížděli va stopě. Především za Kahlebergem. Trochu ruská ruleta, dejte bacha.
Vloženo 8.1.2019 14:06
Aréna je v zásadě stále uzavřena. Respektive je určena pro trénink oddílů a školy. Důvod je hlavně bezpečnost. Momentálně je v týdnu takový "tolerovaný" vstup za předpokladu neomezení trénujících. Víkendy bývá zavřeno zcela a během závodů je to jasné. A jak to vypadá venku, tak už teď budou vysněženy i tratě mimo Kahleberg, tak to bude lepší.
(Odpověď na dotaz uživatele GEP z 8.1.: Zdravím všechny a mám dotaz.
Jak je to se vstupem na biathlon arénu?
Když jsem tam byl naposledy byla tam cedule UZAVŘENO.
Nějaké sporťáky jsem tam viděl ale byli v dresech takže asi trénink a neměl jsem odvahu jim tam vlézt. Bylo to tedy o víkendu tak jestli to nezavírají právě jenom na něj a v týdnu je vstup bez problémů.
Díky předem za vysvětlení.)
Vloženo 8.1.2019 12:52
Soudruzi z NDR udělali asi někde chybu a tratě byly dneska neupravený. Celý dopoledne padal mokrej sníh, na klasiku to celkem šlo, stopy byly prošlápnutý od lidí, na skate asi nic moc. Chvíli jsem kroužil v aréně, tam rolba jela. Mělo by připadnout dost, tak snad se nám ty podmínky zlepší.
Vloženo 8.1.2019 7:14
Penzion Stará škola je přímo u okruhů na Mračném vrchu. Na magistrále nic není.
(Odpověď na dotaz uživatele TerZdeK z 8.1.: Ahoj, prosím, poradíte kam se vydat najíst popř. kde je co otevřené (restaurace, bistro) okolo Klínů. Budu se pohybovat po magistrále a nikdy jsem v těchto místech nebyl. Rád bych něco kousek od stopy. Díky za odpovědi.)
Vloženo 7.1.2019 20:07
Dnes skate z Cínovce na Kahleberg, pak biatlonová aréna, zpět na Cínovec a po magistrále na Vitíšku a zpět. Po rušném víkendu tratě v překvapivě dobrém stavu. Minimum lidí, velká spokojenost.
Vloženo 6.1.2019 22:13
Z Moldavy po německé straně na Cínovec - ráno ještě sjezd do Rehefeldu jen stopy od jiných lyžařů, po obědě už upraveno rolbou, německé okruhy super, přejezd na Cínovec a potom raději okolo Cínoveckého rašeliniště než se táhnout ve štrůdlu po magistrále a moc hezké se stopou od lidí po prašanu na zmrzlém sněhu, dál na Pramenáč, tam je několik míst odfoukaných s ledem, přes Klínovčík ucházející, přes louku z Nového Městě špatný, ale dá se to přešlapat, dál za chatami už lepší, kolem větráků zase slabší a pak od lesa skvělá stopa až na Dlouhou Louku, nejlepší za celý den. Celkově to předchozí déšť nepokazil tolik, jak jsem se obával, a spokojenost.
Vloženo 6.1.2019 20:59
Dneska z Nového Města až na Mračný Vrch, a zpět přes Dlouhou Louku. Celou dobu mrznoucí mrholení, podle toho jsem taky vypadal, nicméně stopy extra rychlý, šupiny teda bez šance, takže jsem musel soupažit i do kopce. Na stránkách kbs psali, že nemáme čekat zázraky, o to víc jsem byl příjemně překvapen. Jihobřežní cesta je teda špatná, Flájský okruh dost zledovatělý, cesta přes Jelení hlavu ok, ta druhá cesta na prd, jsou tam holý místa a občas louže. Celkově spokojenost.
Vloženo 6.1.2019 19:46
Pardon : Dlouhá Louka, pletu si to pořád s Jizerkami odkud jsme nedávno přijeli. :-)
Vloženo 6.1.2019 19:41
Trasa Cínovec, Vitíška, Nová Louka parádně vysněžené, 2 stopy upravené a na skate taktéž zcela vyhovující. Na vrcholech vánice, chvílemi mrznoucí chumelenice, (0- -4 C°) do mírně přemrzlé stopy dop. máznout něco měkčího. Osvědčila se kombinace Swix V60-V50. S opatrností jestli chcete parkovat na parkovišti u golfu na Cínovci- silnice od benz. pumpy nahoru zcela vysněžena a zledovatělá, na vrcholu s jazyky. Pár jsme viděli hrabající.Všeobecně SUPER!
Vloženo 6.1.2019 16:52
Upravené trasy Dlouhá Louka skvělé na klasiku
Vloženo 6.1.2019 15:53
Dlouhá Louka, skate
Nechápu - upraveno směšných cca 20 km. Ještě, že se těch 80,- vybírá za parkování a ne za vstup do stop - to bych asi reklamoval :(.
Okruh Vysoká mýť, pod vtrule na Bouřňáku, Vlčí hora a Loučná OK. Na Žebráský roh to bylo trápení v rozmlácené stopě na bruslení po včerejší oblevě a nakonec jsem to před nájezdem ze silnice k Žebráckému rohu otočil - ve stopě už byli závěje a to mě nebavilo. Vilejšov a Fláje jsem raději ani neprojížděl a dal si znova v noci upavené tratě.
Vloženo 6.1.2019 14:15
Adolfov - magistrála je prakticky nesjízdná, všechno vyfoukané. Ale jel jsem klasikou zelený okruh 5 km a také modrý 3 km - překvapivě to šlo, protože podél lesa je všude navátý čerstvý sníh.
Vloženo 5.1.2019 21:58
Komari Vizka - Cinovec mokry snih,spiše zbytky. Traté mokré,neupravené, nékdy bez snéhu.
Vloženo 5.1.2019 10:50
K úpravě by mělo dojít během dneška, nejspíš ale až večer nebo dokonce v noci. Zdroj informací Facebook, "Bílá stopa Nové Město - Cínovec - Komáří vížka".
(Odpověď na dotaz uživatele Komárka - Cínovec z 5.1.: Ahoj, nevíte jak to vypadá tenhle víkend na asfaltce z Komárky na Cínovec? Sněhu tam už musí být dost a poslední úprava stále loni v lednu :( Je to škoda, mám ten úsek rád.)
Vloženo 5.1.2019 8:30
Upravena magistrála Cínovec - Vitiška, (Skimapa funguje, rolba jela až 22:30), upraveno Německo. +1°C a padal mokrý sníh.
Vloženo 4.1.2019 22:25
Koukám na Skimapu, zatím je uvedená poslední úprava po Vánocích. Tento zdroj je spolehlivý, doporučuju sledovat.

(Odpověď na dotaz uživatele Zbyněk z 4.1.: Nové Město v K.h., Cínovec, Vitíška a okolí. Nemáte někdo ponětí, zda-li jsou tam vůbec upravovány stopy? Na portálech svítí poslední úprava vloni v lednu :-o Děkuji za info)
Vloženo 4.1.2019 11:38
Kahleberg - Altenberg upraveno v podstatě všechno.

Zobrazit i starší z této sezóny

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Východní Krušné hory