Východní Krušné hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Východní Krušné hory ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Východní Krušné hory - aktuální zprávy

Vloženo 15.3.2017 21:52
Tak to nakonec nebylo špatné jarní běžkování, některé kritické úseky na velkém okruhu L1 mimo les jsem sice musel přenášet, ale vykukující sluníčko a namrzlý sníh, díky kterému to frčelo, to vynahradily. Horší bylo, že boudy na trase včetně Kahlebergu jsou zavřené, takže jsem si musel odpustit pivo. Jet se dalo v pohodě z centrálního parkoviště na bývalé celnici. S běžkama tam ale každopádně tento týden bude konec.


(Odpověď na dotaz uživatele Alessio z 14.3.: Jak to prosím vypadá v okolí Kahlebergu a Cínovce? Dalo by se ve středu bruslit? Nebo spíš jen klasika? Díky, chystám se tam poprvé.)
Vloženo 13.3.2017 15:53
Včera dopoledne kolem Kahlebergu.K aréně to šlo,ale začíná to vytávat.Od arény a v okolí super,dokonce byla zase vidět úprava rolbou.Ráno umrznuto,k poledni to místy trochu povolilo.Super a pěkný počasí.Moc prima svezení. Jen ti pěšáci
Vloženo 12.3.2017 20:51
Mikulov - Nové Město ...krásně umrznuto a dostatek sněhu to by se jezdilo jenom kdyby pan lesník schválně nezničil autem kompletně trasy což nechápu :-( ...tak odjezd směr Vitiška a tam na louce na novém sněhu super skate i když pořád kolem dokola nahoru dolů jako v kleci :-)
Vloženo 11.3.2017 19:45
Dlouhá Louka - Díky za parádní přípravu stop! Dneska odpoledne krásné 30 km svezení na trasách mezi loukou s vrtulemi u Nového Města a Vrcholem Loučné. Kromě přecházení silnice na DL se nikde nemuselo sundávat, všechna vytátá místa šla s citem objet. K večeru to začínalo tuhnout, takže ráno to bude rychlé. Moc hezká byla trasa z Dlouhé Louky po modré turistické směrem na Vilejšov, i když ta už byla pohodlně sjízdná jen ke křížení s Radním potokem, dál nevím. Celkově veliká krása.
Vloženo 11.3.2017 16:15
Dopoledne.Z Cínovce směr Kahleberg dobré podmínky, dokonce projeto i rolbou,místy stopa.K poledni sníh měknul.Bohužel více a více pěšáků, na jedné z cest projeli i koně se saněmi. Zítra asi poslední možnost se svést. Nevíte,jak to vypadá směr Vytiška?
Vloženo 11.3.2017 7:41
V NOCI NA SOBOTU UPRAVENO ROLBOU 35 KM TRATÍ OKRUH LOUČNÁ, VLČÍ HORA, VYSOKÁ MÝŤ, VRCH TŘÍ PÁNŮ A FLÁJE. STOPY NA SKATE A KLASIKU. OKRUHY NAD 800 M.N.M. V DOBRÉM STAVU, NA OKRUHU FLÁJE V ČÁSTECH POD 800 M.N.M MÉNĚ SNĚHU MÍSTY NESJÍZDNÉ POUZE MIMO STOPU. V NÁJEZDU NA TRATĚ Z PARKOVISTĚ JE NA LOUKÁCH MÍSTY MÉNĚ SNĚHU. UPRAVENO JE MAXIMUM MOŽNÉHO. JEDNALO SE ZŘEJMĚ O POSLEDNÍ ÚPRAVU. VJEZD DO AREÁLU SE JIŽ NEPLATÍ, PODPOŘIT ÚPRAVU TRATÍ MŮŽETE ZAKOUPENÍM ZNÁMEK KBS V RESTARACI ROZCESTÍ.
Vloženo 10.3.2017 21:02
Dnes ráno kolem Kahlebergu upraveno rolbou všech pět okruhů a deset čísel nového sněhu. Jak to vypadalo na konec sezonu tak mohu konstatovat, že zima je zpět a možno znovu vyndat minimálně na víkend áčkové běžky.
Vloženo 5.3.2017 21:11
Dnes jsem začal stejně jako včera, od Osecké přes Klínovčík na Cínovec. Včerejší fotky zůstávají v platnosti, jen si z nich ve photoshopu vymažte sníh v příkopech a o pár metrů rozšiřte vytáté asfaltové plochy na Cínovecké magistrále. Vrátil jsem se na Štěničárnu, sjel k Vápenici a vybruslil po desítce kopec na Matčin díl. Občas mne vytáté prostředky cesty donutily do kopce soupažit. Včera jsem to sjel v pohodě, dnes už by to úplně bez problémů nebylo. Ani mírnější sjezd k Pašerácké zatáčce nebyl úplně jednoduchý, bylo třeba včas zpomalit před vytátými místy.
Sněhové pauzy se vyskytují i dál při sjezdu podél hraničního potoka, ale vzhledem k teplému počasí je okruh 10km překvapivě vysněžený, samozřejmě s výjimkou lesa. Pěšky jsem si odskočil i za potok do Němec, cesta na druhé straně potoka je už nepoužitelná. Stopu na Promenádní rozmršil nějaký debil autem. Vyrazil od Moldavy a zapadl. Já už ho nepotkal. V horní zalesněné části se jet nedá. Vyfotil jsem si zřícený přístřešek na křižovatce pod Moldavou a pokračoval směrem k novoměstskému stadionu.
Fotky najdete na: https://goo.gl/photos/ezHuQsa6dgAJpQFeA
Záznam trasy najdete na: https://mapy.cz/s/1rZHG
Vloženo 5.3.2017 16:53
Dnes kolem poledne.Kupodivu docela dobre podmínky z Cínovce (Krušnohorský dvůr) směr Vytiška,i když je nutné par vytátých míst přenést,někteří to berou škarpou i po trávě, jiní cupkají po asfaltu. Ale dalo se a sněhu relativně dost,byť je místy špinavý s jehličím. Velmi pěkné Dle svezení. Dle mě lepší,než na Kahleberg,tam je to horší zejména v části k aréně.
Jestli to vydrží do příštího týdne, je otázka.
Vloženo 4.3.2017 22:11
Doufal jsem, že v lese urolbované trasy v okolí Nového Města a Cínovce přežily deště i jarní teploty. Nemýlil jsem se. Vybruslil jsem od Osecké chaty lesem na magistrálu na Klínovčík, vše vysněžené. Kousek za Pěšorestem bacha na vytátý úsek, hlavně při sjezdu. Dalo se v pohodě jet na Vitišku, od ní se dá pokračovat jen na Cínovec. Sjezd dolů ke stadionu je vytátý, navíc tam od Moldavy nějaký pakoň projel autem. Cínovecká magistrála je až na pár míst zcela sjízdná, jen sem tam musíte do příkopu. Na výjezdu u golfového hřiště jsem zvolil relativně vysněženější stopu podél rašeliniště Hochmoor. Před Lugsteinem jsme soupažil podél vytáté asfaltky a pokračoval na Kahleberg (dvě silničky by slabší povahy s lepšími lyžemi přenášely). Z Kahlebergu jsem sjel horní cestou a vyzkoušel okruh Wuster Teich. Otočil jsem to na vytátých pasekách v sedle pod Giesshübel a vrátil se do Čech. Propojka do Pašerácké zatáčky nebyla sjízdná, ale přeťapal jsem jí. V Čechách už byly okruhy skoro super, samozřejmě až na jehličí a šišky. Od Vápenice jsem vystoupal ke Štěničárně a od ní přes Vitišku a Klínovčík zpět na Oseckou. Prima jarní svezení, doporučuji zítra vystrčit zadnici :-).
Fotky: https://goo.gl/photos/mUgE3JAuQbjHhUix7
Trasa výletu na mapách.cz:
https://mapy.cz/s/1rSdj
P.S: Potkal jsem skupinu co jela na těžko z Komárky na Klíny. Až na přenášení na loukách si trasu pochvalovali.
Vloženo 4.3.2017 20:03
Kolem Kahlebergu dnes stopa pro klasiku i prostor pro bruslení. Sněhu zatím dostatek, ráno přimrznuto, v poledne na sluníčku to povolilo. Ale ani jednou jsme nemuseli sundavat lyže, svezení bylo luxusni
Vloženo 4.3.2017 8:08
Stav tratí v Německu na Cínovci:
"Die Loipen im Kahleberggebiet sind noch mit Einschränkungen befahrbar! Auf-grund der geringen Schneehöhen sind alle anderen Loipen nicht mehr befahrbar."
Vloženo 2.3.2017 11:34
CÍNOVEC-VITIŠKA Večer 1.3. jsme s manželem jeli na Cínovec. na poli směr Německo dost hnědé pole,takže jsme se drželi sněhu. Cínovec-Vitiška ještě stále jde..cca 4 místa vytátá,ale stále to jde objet po kraji silnice. Jestli nenapadne sníh bude to o víkendu možná poslední ježdění...no jo..jaro volá :-) letos to ale byla príma zima!!
Vloženo 27.2.2017 9:33
Trasa Cínovec- Komárka. Projeto námi v sobotu i v neděli.
Jen jednou jsme přenášeli u Sedmihůrské vyhlídky. A asi dvě další místa mají také namále. Jinak stopa pro pátečním sněžení vcelku dobrá. Ráno zmrzlá, po 11 už mokré. Na klistr to jelo dobře. Myslím si, že týden to tam určitě vydrží a pak se uvidí.
Vloženo 27.2.2017 9:03
Souhlasím s komentem níže. První zbyteček sněhu byl v lese vidět až 3 km před Dlouhou Loukou. Nahoře skoro nic a pár běžkařů se procházelo s lyžema po rozblácené louce. V lese překvapivě sníh je. Kromě cesty na Vrch 3 pánů se dá jet směrem na Žebrácký Roh (zhruba po rozcestník silnic).Dá se sjet i k Flájím, ale ve sjezdu od Dlouhé Louky je dole pár míst, kde se musí přenášet. Najeli jsme něco přes 30 kiláků, lyže museli sundat 3 krát a k tomu ještě tak 4 krát objíždět větší vytáté místo lesíkem nebo škarpou...Jak psáno, rychle to taje. Dál už to moc optimisticky nevidím, pokud se nějak zázračně oproti předpovědi neochladí
Vloženo 27.2.2017 8:26
Dlouhá Louka: nebýt zdejších komentářů a webkamer, na parkovišti bychom to otočili (je tam jenom bláto a tráva). U lesa ale sníh začne a ve stopě se víceméně drží, i když na okolních loukách je většinou tráva a voda. Z Dlouhé Louky na Žebrácký roh se dalo dojet víceméně bez problémů. Na německé straně k Moldavě jehličí, slalom mezi šiškami a vytátá místa. Z Moldavy na Vitišku v pohodě, ovšem celá louka kolem větrných elektráren je úplně holá. Z vrchu tří pánů na Dlouhou Louku naopak pěkné svezení.
Jestli ale nenapadne, zbývají tak 2-3 dny sněhu.
Vloženo 27.2.2017 7:18
V sobotu odpoledne na okruzích kolem Kahlebergu krásné svezení na bruslení i klasiku, v horních partiích dokonce pár čísel čerstvého sněhu, nejlepší byly okruhy v biatlon aréně (ale musí se přelézt plot). V neděli ráno klasika z Holzhau přes Teichhaus na Moldavu po německé straně, stopa byla zapadaná jehličím, místy odtátá místa a muselo se přenášet. Vzhledem k tomu, že v poledne bylo nahoře 10 °C tak asi pro tuto trasu konečná.
Vloženo 26.2.2017 11:26
Dlouhá Louka - Fláje kolem dokola - zpět přes Vlčí horu. Ráno stopa vynikající, po poledni se zhoršovala. Severní strana přehrady se prakticky nedá jet - silnice protažená, i když nesypaná, v lese málo sněhu, břeh přehrady kamenitý a travnatý. Na západní straně silnice černá, ale dá se hezky jet lesem a po břehu, tam jse snahu dost a je to nádhera. Na jižním břehu upravená stopa, ale sníh mizí a je v něm dost větví. Nahoru na Vlčí horu jsou úseky úplně bez sněhu - pozor při sjezdu opačným směrem.
Vloženo 25.2.2017 20:32
Dnes nejdříve okruhy u Moldavy: čerstvě upravené, stopa ráno perfektní, kolem poledne hodně už hodně měkla. Sněhu dost, nikde se nemusí přenášet, občas nepořádek ve stopě (jehličí, bukvice apod.). Silnice Vitíška-Cínovec na dvou místech již asfalt. Na Cínovci přejezd přes louku do Německa, kde byly stopy nic moc, na Kahleberg rozťapáno od pěšáků, kolem Wüster Teich po cestě dobré, ale druhá polovina směrem k Rehefeld sjezdy prakticky nesjízdné. Celkově spokojenost, v Čechách úprava mnohem lepší než v Německu.
Vloženo 25.2.2017 19:16
Okruhy na Adolfově ještě dnes z části dobře sjízdné. Zejména okruh k hranici a pak červená turistická směr rozc. Pod Liškárnou lze nenáročnému běžkaři ještě doporučit. Místy sněhu ještě relativně dost, jinde méně, ale úseků, kde je třeba lyže vysloveně sundat či hledat složitou cestu po posledních zbytečcích sněhu bylo ještě jen pár. Těch pár cm poprašku tomu hodně pomohlo. Celkem jsem na 10 km poponesl lyže dohromady o 50 m. Nicméně zejména ve sjezdech je třeba velká opatrnost (vytáté plochy, voda, popadané větve). Pláně směr Komáří Vížka skoro holé a směr Krásný les cca 1 km za Adolfovem již skoro bez sněhu všude.
Vloženo 24.2.2017 18:52
DLOUHÁ LOUKA V NOČNÍCH HODINÁCH UPRAVENO 40 KM TRATÍ ROLBOU. OPATRNĚ NĚKTERÉ ÚSEKY MAJÍ VYTÁTÁ MÍSTA JINAK I PO OBLEVĚ VĚTŠINA TRATÍ V DOBRÉM STAVU S DOSTATKEM JIŽ PŘEMRZLÉHO SNĚHU. OPATRNĚ NA OKRUHU FLÁJE V DOLNÍCH PARTIÍCH ASI TŘI ÚSEKY DO 20 M BEZ SNĚHU DAJÍ SE OBEJÍT MIMO STOPU. SOUČASNÉ SNĚŽENÍ BY MĚLO STAV TRATÍ JEŠTĚ ZLEPŠIT.
Vloženo 24.2.2017 16:35
Cínovec - Altenberg, napadlo do 5cm, v Německu se okruhy okolo Kahlebergu postupně upravují, místy je led, je to na trochu horší lyže, pár kamínků se potuluje. Ale po té oblevě a lijáku super. V CZ rolba vyrazila z Cínovce na Vitišku a pak na okruh 10 km
Vloženo 24.2.2017 7:50
Na Dlouhé Louce upravili 40 km tratí již v pátek ráno. Dle očekávání záznam na http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod ukazuje, že rolba nejela ani na Žebrácký roh, ani na pláň s větrníky směrem k Novému Městu. Na obou místech se dalo tušit už o minulém víkendu, že tam při dešti sníh brzy zmizí. Více např. o vytátých místech na http://kbstopa.cz/
Vloženo 23.2.2017 13:53
DLOUHÁ LOUKA - PO OBHLÍDCE TRATÍ BUDE ÚPRAVA NA VÍKEND ZŘEJMĚ MOŽNÁ. NA TRASÁCH KBS DLOUHÁ LOUKA JE DOSTATEK MOKRÉHO SNĚHU OBČAS KRÁTKÝ ÚSEK BEZ SNĚHU. DLE PŘEDPOVĚDI POČASÍ ZAČNE V PÁTEK RÁNO MRZNOUT A NÁSLEDNĚ MÁ PŘIPADNOUT DO 5 CM NOVÉHO SNĚHU. POKUD PROBĚHNE ÚPRAVA TAK PRÁVĚ NA ROZHRANÍ PŘEMRZNUTÍ MOKRÉHO SNĚHU. NÁSLEDNÉ SNĚŽENÍ BY MĚLO PŘEKRÝT ZMRZLÝ SNÍH. O VÝVOJI VÁS BUDEME INFORMOVAT.
Vloženo 23.2.2017 11:59
(Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 23.2.: Netušíte jak to aktuálně vypadá na Dlouhé louce? Bude ještě možné o víkendu tam běžkovat?)

Sleduj informace na: http://www.kbstopa.cz/ nebo http://www.scbournak.cz/. Pokud nepřipadne alespoň 15 cm sněhu, tak víkend 25. a 26.2. nebude v Krušných Horách nic moc. Asi bych doporučil Jizerky.
Vloženo 21.2.2017 9:52
Lesná - okruh Svahová, luxusně upraveno na klasiku i skate, sněhu kupodivu dost i na otevřených místech, pevná, zmrzlá stopa, minimum lidí.

V sobotu Dlohá Louka - okruh Žebrácký roh, mokrý sníh, sněžení, stopy na klasiku hned rozjezdili bruslaři, ale i tak pěkné svezení, na některých místech sněhu minimálně a stopro na příští víkend vyleze asfalt a hlína a upravovat se moc nebude...
Vloženo 20.2.2017 12:27
V neděli Komáří vížka - Adolfov - Krásný les - Petrovice. Úsek Komáří - Adolfov luxusní na bruslení, dál klasikou přes Krásný les na vyfoukaných pláních zatím jen ojedinělá místa bez sněhu, poslední asi 2 km před Petrovicemi už hodně dobrodružné hledání posledního sněhu :). Obávám se, že při předpovězeném dešti a teplu to příští víkend už asi nebude vůbec sjízdné :(
Vloženo 20.2.2017 10:34
Jedno z nejlepších poježdění za celou sezónu, nějakých 55km: Dlouhá Louka - Cínovec - Rehefeld - Cínovec - Vitiška - Moldava - Teichhaus - Žebrácký roh - Dlouhá Louka. Sněhu pořád dost, i když kolem vrtulí a Žebráckého rohu a na Bahndammloipe už prosvítá asfalt. Úprava kolem Dlouhé louky a Moldavy naprosto luxusní, naopak mezi Novým Městem a Vitíškou a kolem Kahlebergu nic moc - zmrzlé díry po pěšácích.
Jediný puntík na skvělé neděli je parkoviště - s nižším autem prakticky nesjízdná oranice s 20cm tekutého blátíčka po celém povrchu.
Vloženo 20.2.2017 8:59
Včera skate z Komárky po magistrále na Vrch 3 pánů, dále přes Vilejšov na okruh Žebrácký roh, dále Flájský okruh s odbočkou po jihobřežní k silnici do Jiřetína a zpět, dále na Dlouhou louku, návrat po magistrále zpět na Komárku, na Cínovci malá odbočka přes hranice a pár km po čerstvym německym (ale měkkym) manšestru. Celkem 82 km. Nejvíc si moje Fischerky lebedily na tratích od Fišera, naopak úsek Komárka-Cínovec za moc nestojí, protože se tam producírujou davy pěšáků, uražený kdykoliv jim našinec cokoliv řekne.
Vloženo 19.2.2017 20:10
Dnešní Dlouhá louka a okolí dokonalé na bruslení, díky p. Fišer :)
Cestou zpět jsem našel na silnici přejeté hodinky Garmin ..., asi někomu spadly ze střechy auta. Kdyby je někdo hledal, moje adresa je platno71@seznam.cz Asi nepůjdou opravit, ale kdo ví?
Vloženo 19.2.2017 19:09
Dlouhá Louka dnes naprostý kýč. Zmrzlý tuhý manšestr, široké tratě, fofr jako "blázen", že se muselo brzdit i do kopců. Bruslařské nebe.
Pane Fišer velký dík.
Vloženo 19.2.2017 18:48
Dnes Moldava-Žebrácký roh-Dlouhá Louka-Fláje.Ráno umrznuto potom už měkčí stopa.Výborně uprveno Žebrácký roh-Dlouhá Louka-Fláje.
Vloženo 19.2.2017 16:38
Dnes skoro stejna trasa jako vcera Martin, ale skate. Zacatek OK, kolem vrtuli uz vykukuje trava, dale rozbito a umrzlo. Dlouha louka cerstve upravena, takze SUPER svezeni az na Zebracky roh. Nemecka strana kolem Moldavy na skate bida, na klasiku jeste pouzitelne. Misty hodne rozdupane od pesaku. Altenberg upraveny, ale opet davy pesaku ve stope. Parkovani u golfu. V 6 rano prazdne parkoviste, v 11 plno az cerpaci stanici Mol. Velke podekovani za udrzbu na Dlouhe louce! Byla to nejlepsi cast z cele trasy.
Vloženo 18.2.2017 18:16
Z Cínovce přes Dlouhou Louku, Holzhau, Moldavu a Altenberg. Občas sněžilo a to ve všech výškách (nejníž na trase leží Teichhaus 670 m n.m.), což v pátek nejspíš neplatilo - čím níže, tím byly stopy vlhčí. Čím později došlo k úpravě, tím lépe se po tratích jelo zejména klasikou, celkově to bylo velmi pěkné.

Magistrála Cínovec - Vitiška upravena asi v pátek přes den, stopy na klasiku trochu zasněžené, na skate asi nový sníh nevadil. Na magistrále okolo Nového Města (od trafostanice k pláním s větrníky) nejméně sněhu z celé trasy, zatím ještě v pohodě na dobré lyže, ale stačí aby tam párkrát zapršelo...

Na Dlouhé Louce začali upravovat až ve 4 ráno = paráda, nejlepší lyžování dne. Od Vrchu tří pánů je upravena i jižní cesta svahem v lese, co se dle http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod upraveně netváří. Tam jsem jel poprvé, což mi vždy udělá radost, ale lyžařsky bude lepší cesta po magistrále. Na Žebrácký roh upravena vždy jen jedna strana široké trasy, škoda že nemají na DL na úpravy víc peněz, ale lidí tam moc nejezdilo, tak to ani nevadilo a pořád to byla paráda.

V Holzhau část tras upravena taky čerstvě, část dle pohledu na odbočky dávno (třeba nejdelší okruh západním směrem nevypadal moc jetelně). Bývalá železnice Teichhaus - Neurehefeld upravovaná na klasiku parádní, i souběžná trať na bruslení vypadala upraveně.

Přejel jsem přes hranici na Moldavu, k nádraží tradičně stopou od lyžařů a od nádraží už pěkně upraveno směrem k okruhům u Nového Města. Tam také velmi dobré, přestože byly upraveny už v pátek. Ani nejdelší okruh upravený naposled skoro před 14 dny nebyl vůbec špatný.

Určitě lepší, než okruh L4 v Altenbergu, na který jsem z něj přejel. Přestože byl upraven v pátek, jeho západní část je místy vyplužená a za moc nestojí. Další tratě v Altenbergu blíže Kahlebergu už lepší, střídaly se úseky s parádními stopami s úseky se stopami výrazně použitějšími, holt tam jezdí nejvíc lidí.

GPS záznam: https://www.strava.com/activities/870910842

Ještě parkování: Parkoviště na Cínovci vlevo od hlavní silnice na louce za hotelem Pomezí je pěkné bahniště, určitě bych tam teď nejezdil. V 8:45 naštěstí ještě bylo místo u lávky. Parkoviště na Bouřňáku nad sjezdovkami zavřené (provizorní zákaz vjezdu), asi taky proto, že by se s něj mohlo stát bahniště.
Vloženo 18.2.2017 17:00
Z Komárky směr Cínovec pěkná stopa, počasí příjemné cca 1,5 nad nulou, občas sněžilo. Jen v lese se trochu boří hůlky.
Vloženo 18.2.2017 12:03
Dnes Dlouhá louka v osm hodin okruh Fláje dále Žebrácký roh, Vilejšov směr třípanskej vrtule a zpět lesem a úvozem na Dlouhou louku jedna velká paráda trochu měkčí ale výborně čerstvě utažené tak jak pišou na stránkách KBS. Teplota na penzionu Rozcestí čistá nula. Díky za úpravu snad to ještě vydrží.
Vloženo 17.2.2017 6:41
Cínovec - Vityška - Pramenáč-Cinovec- Kahleberg- Cínovec v cca 19:00, naprosto skvělé, na stopách je vidět výsledek kvalitní úpravy stop. Pěkně utaženo, zatím se neboří.
Vloženo 15.2.2017 18:57
Dnes Moldava-Žebrácký roh(po německý straně) Dlouhá Louka-Moldava.Ráno do 11hod. super,potom už to měklo.V lesních úsecích jehličí ve stopě,ale i tak pořád dobrý.
Vloženo 15.2.2017 16:55
Včera a dnes skate z Komárky směr Cínovec, pak různé variace na české i německé straně. Úsek Komárka-Cínovec pořád super, od Cínovce na Vitišku horší, na otevřených úsecích umydlený. Od Šteničárny dolů + 10-km okruh v lese hodně zledovatělé. V Německu včera ok (poslední úprava byla v pondělí), dnes to všude dost změklo a moc to nejelo. Příjemně mě překvapil okruh Wüster Teich, kde se dalo jet slušně (zde bývá sníh dost brzo pryč). Cca. 500 metrů od začátku magistrály u Komárky stojí zelený auto. Pěšákům jsem se snažil sdělit, že jsou na lyžařský magistrále, bohužel moc nechápali.
Vloženo 14.2.2017 20:18
Skejt Vitiška-Cínovec-okruh v Altenbergu - podmínky všude srovnatelné, hodně ledových ploch, lyže moc nedrží stopu, žádná hitparáda, ale díky alespoň za to. Jinak co se týče stavu tratí na Dlouhé a okolí - nemůžeme srovnávat podmínky třeba s Bedřichovem, kde byly tratě v neděli perfektní, tady není tolik peněz na údržbu..
Vloženo 14.2.2017 15:17
Flájský okruh jsme si s manželem zamilovali stejně jako Dlouhou Louku kam jezdíme od roku 2008. Dnes krásné počasí a upraveno. Pánové, Tondo, Filipe zamyslete se, za mých mladých let jsme si vše šlapali sami a teď tahle nádhera...... Co tady dokázali, za to bych osobně za rodinu Skaláku chtěla poděkovat především panu Fišerovi. Krásné tratě, mapa, značení, pravidelná uprava.
Vloženo 13.2.2017 22:47
Dnes skate z Cínovce po magistrále na Vrch tří pánů, dále kolem Flájské přehrady, přes Klínskou bránu, na Mračný vrch, zpět k Mníšku, kus v Německu po Schwartenbergloipe (v lese nic moc, strašně rozměklé), zpět k Flájské přehradě, nahoru na Dlouhou louku, dále po magistrále návrat k autu na Cínovci. Jelo to pěkně, v pár sjezdech ledové plotny, ale nic strašnýho. V sobotu jsem jel klasiku z Cínovce , po německé straně až na Žebrácký roh, pak na Dlouhou louku a odtud zpět na Cínovec. Překvapil mě rozdílný výsledek projetí rolbou (u Němců i v oblasti Cínovce OK, na trasách od Dlouhé louky avizované zhoršení - trať jakoby rozrytá, zde byly lepší neprojeté úseky) - předpokládám, že to bude dáno typem rolby.
Vloženo 13.2.2017 22:19
Okruhy na Klínech-Mníšek-Nová Ves pěkné svezení, rychlá stopa, pro klasiku se stopa ztrácí na otevřených úsecích (louky za Mníškem a na Strážném vrchu), ale v pohodě sjízdné. Od větráků nutno sejít z kopce do Nové Vsi po svých.
Vloženo 13.2.2017 21:36
Adolfov (okruhy) - Komáří Vížka - Cínovec - Nové Město. Dnes moc pěkné svezení, trasy upravené, místy poprašek nového sněhu jinak stopy tvrdé, vymrzlé, ani na sluníčku to moc neměkne, pěšáci už se neboří a dokonce z Adolfova na Habartice už od víkendu jezdili po stopě nějací blbci terénními auty, jako by neviděli, že je tam místy i přes metr sněhu. Propadli se chytli za spodek až cca po kilometru, když jedním kolem vyjeli ze stopy a tahala je ven rolba, stopu naštěstí moc nepoškodili. Sněhu všude pořád dost, překvapivě bez problémů i na vyfoukaných místech Fojtovické pláně, v lese sněhu většinou přes půl metru. Myslím, že ještě o víkendu to bude bez problémů, dokud bude v noci mrznout, nemám o sníh obavy.
Vloženo 13.2.2017 16:08
Včera závodní tratě pro biatlon v Altenbergu nevypadaly vůbec sjízdně. Biatlonový areál jsme objeli kolem dokola a všechny tratě přicházející zevnitř areálu působily jako jeden velkej ledovej tobogán bez úpravy po hodně dlouhou dobu. Jinak ale, když nebudu počítat biatlonový areál, v Altenbergu podle mého názoru naprosto luxusní úprava tratí v porovnání s českou stranou, bohužel. Ať se na mě rolbař na Dlouhé Louce nezlobí, ale... označit jako upravenou trať věc, která je z poloviny upravená naposledy jeden až dva týdny zpět a z druhé poloviny ji rolba jen rozryla a nadělala pás zmrlých ledových hrudek...přitom na Skimapě to svítilo jako čerstvá úprava... no nevim, snad nejsem příliš rozcapenej :)

(Odpověď na dotaz uživatele Apolena z 11.2.: Dotaz: Neví někdo, jak funguje biatlonová aréna v Altenbergu? Zda je přístupná i veřejnosti a zda se dá lyžovat i večer, popř. kolik se platí? Díky)
Vloženo 13.2.2017 7:28
Okruhy na Novém městě překvapivě příznivé pro klasiku, dále bylo hezké svezení od hotelu Ján na Žebrácký roh. Napadlo pár čísel sněhu a tak stopa krásně jela, pouze sjezd od Vytišky byl jedno velké kluziště.
Vloženo 12.2.2017 17:07
Včera a dnes na Klínech na skate. Super svezení. Díky za úpravu i neúpravu :-) Okruhy kolem Klínů směrem na Fláje dobře, že rolba rozbila a nebyl to jen hrbolatý led. Okruh na Český Jiřetín super. Úprava z minulého týdne téměř netknutá a vše rovné a super tvrdé. Nahoru to jelo podél potoka jak sviňa- nejlepší trénink na odraz. Díky.
Vloženo 12.2.2017 11:12
Trasy kolem Tisé a Děčínského Sněžníku stále v poměrně dobrém stavu.Občas stopa namrzlá,občas větvičky ale ne moc.Sjezd od Sněžníku k Bynovu stále paráda,posledních 300 metrů nad loukou a sjezd po louce k Bynovu již těžko sjízdné,jen pro zkušené.Včera na chatě u Tisských stěn v poledně rovná 0°C.Sjezd od Sněžníku k Ostrovu nesjízdné-sundejte lyže-pěšky je to v pohodě,ale i tak opatrně.
Vloženo 12.2.2017 10:38
Adolfov-Komarka + adolfovske okruhy vse upraveno. Mirny poprasek snehu na tvrdsim podkladu, na skate idealni. Na klasu lepsi okruhy v Adolfove. Celkove i po obleve parada.
Vloženo 12.2.2017 0:08
Z Komárky do Litvínova: Celkově mě překvapilo velmi pěkné svezení; sněhu je hodně, stopa tvrdá, ale díky poprašku spíš ojediněle zledovatělá. Nejlépe upravené trasy pod Cínoveckým hřbetem, též pak v prostoru mezi Dlouhou Loukou a přehradou Fláje; i jinde na klasiku v pohodě skoro všude (asi též skate, ale ty divné pohyby já nedělám...), přestože trasy nebývají úplně funglovky. Tradičně horší sfoukané pláně u Cínovce, Nového Města. Odbočka přes vrchol Loučné většinou bez stopy, sjezd do Litvínova bývá vždy mazec, na tomto pevném sněhu obzvlášť, ale je ho hodně, takže se aspoň neškrábe. I v převažující mlze fajn den.
Vloženo 11.2.2017 17:11
Cínovec, Nové Město, Altenberg - trasy jsou ve slušném stavu, na nebezpečné ledovaté úseky jsem nenarazil. Asi pomohlo i to, že drobně sněžilo. Novější datum úpravy neznamená automaticky lepší lyžování, mnohde zůstávají v lepším stavu dříve upravené tratě. Výrazně lepší lyžování je v lese než na otevřených pláních, kde se stopy různě vyfoukávají, zafoukávají a navíc v mlze nebylo moc vidět.

CZ: Okruhy v Novém Městě sice upraveny asi před týdnem, ale pro klasiku bylo nejlepší lyžování právě tam - stopy jsou krásně tvrdé a neporušené. Okruh přes Pramenáč bych nedoporučil na skate, na několika místech je trať rozdupaná od pěšího slona, na klasiku ok. Sjezd od Vitišky na okruhy dost ledovatý, já tam jel nahoru a půlka lidí v protisměru padala nebo zouvala lyže, ale dobrý sjezdař si s tím asi poradí. Úsek Vitiška - Cínovec se stopami místy trochu použitějšími, ale stále pěknými. Oproti záznamu na Skimapě je projeta ještě spojka na okruh přes Pramenáč (viz můj GPS záznam https://www.strava.com/activities/862722856) a pak jsem ještě viděl starší slušnou úpravu na 2 odbočkách z magistrály blíže Cínovci, co taky nejsou na Skimapě a mapy.cz. Asi obdélník přes Cínovecké rašeliniště, o němž tu psal Honza Tojnar týden zpátky. Ale to už jsem nestíhal, zajel jsem tam jen asi na 100 m.

DE: V Altenbergu upravují pravidelně všechny okruhy označené "L", na bruselní (očima klasika) to znamená jednoznačně lepší podmínky, na klasiku jak kde - na hodně místech úprava znamenala spíš horší stopu - hrudky na jejím okraji nebo rozbruslení okrajů stopy, což se na zmrzlejších tratích v ČR nestávalo. Ze známých míst byla celkově horší jižní část okruhu L1 Loipe Kahleberg, ostatní z projetých L okruhů dobré. Z netypických míst jsem dojel daleko na sever až za Schellehau (starší ale slušné stopy na klasiku). Okruh S2 vypadal na první pohled nevábně (podle odboček, nejel jsem tam).

Kamarád bruslil, dojel z Cínovce až ke Klínské bráně. Nejlepší podmínky prý byly okolo přehrady Fláje. V místech, kde bylo čerstvě upraveno, byla prý upravena vždy jen půlka trati a většinou prý bylo lepší jet po té půlce se starší úpravou. Na více místech to na zmrzlém podkladu ustřelovalo.
Vloženo 11.2.2017 15:42
Dnes Klíny upraveny i v těchto ztížených podmínkách na pět hvězd ze čtyř. Klobouk dolů p.Dlouhý.
Vloženo 10.2.2017 18:58
Za KBS Dlouhá Louka sděluji, že se pokusíme o úpravu aspoň na některých úsecích nic méně výsledek může být z pohledu bruslařů pro pocit lepší, naopak stopa pro klasiky asi dozná zhoršení, ale nebudu přejímat. Na pohled to bude nesrovnatelné s tím co znáte z přechozích úprav. Díky za podnět.
Vloženo 9.2.2017 23:01
Na Lesnou z Nové Vsi - stopa až od Dřevařského rybníku, níž je cesta odhrnutá a bez sněhu. Asfalt prokukuje ještě u Strážného anděla, okruhy na Lesenské pláni v pohodě s dostatkem sněhu. Sníh je zmrzlý, rychlý, ve starší stopě nic moc, v čerstvě upravené ale bylo svezení pěkné. Pozor na prudší sjezdy.
Vloženo 9.2.2017 22:58
Dnes vecer z cinovce smer vitiska a zpet. Stopa zledovatela, teplota minus 7. Maznul jsem modrej klistr a celkem to drzelo. Jinak snehu spousta, zadny velke tani videt nebylo. Skol
Vloženo 8.2.2017 20:19
Dnes skate z Bouřňáku směr Vilejšov, Fláje - jihobřežní, okruh nad Český Jiřetín, dále Klínská brána, poté zpět - cestou ještě na Dlouhou louku. Celkem 52 km. Po víkendové oblevě a následném zmrznutí je to místy docela hrbolatý, zejména ty frekventovanější úseky, určitě by to sneslo projetí rolbou. Stopy na klasiku vypadaly dobře, místy ale ledovaté, jinde OK (včera napadl cca 1 cm).
Vloženo 7.2.2017 11:11
Trasa Zadní Telnice-Adolfov-Krásný Les-Petrovice-Rájec-Sněžník-Bynov.Sníh okolo Adolfova a Tisských stěn dost(30-40 cm).Ostatní úseky slabší-místy ve stopě vytátá místa,zejména na vrcholech polních úseků.Sníh trvrdý,jelo to ďábelsky,takže celá trasa i s obědem v Petrovicích zvládnuta za 6 hodin,v poklidném tempu.Počasí slušné-kolem nuly,jen krutá mlha,takže bez kochání.Nebezpečná místa-sjezd mezi Adolfovem a Krásným Lesem,kde je v jednom místě náhle potok o šíři cca 1,5 metru(nelze přeskočit za jízdy!!),dále sjezd mezi ohradníky do Petrovic-místy úzké a navíc rozryto cyklisty.Obecně- bez nového sněhu jsou sjezdy jen pro zkušené...Sjezd z obce Sněžník cca 5 km po lesní cyklosilničce byl naprostá paráda,ale jakmile to zmrzne,už to asi bude spíš o hubu.
Vloženo 6.2.2017 13:21
Trasy z Cínovce na německou stranu okolo Altenbergu naprosto ideální... Dnes kolem 9.hod. jezdila rolba a sníh je na bruslení krásně tvrdý a upravený. Stopa vypadala také super..
Vloženo 6.2.2017 10:30
Komáří vížka - Cínovec - Vitiška - Nové Město - Vápenice - Rehefeld - Moldava. Vzhledem k panujícímu počasí - obleva a také na hřebeni nad nulou - kvalita vysoce předčila očekávání, na většině míst perfektně upravené stopy, na bruslení i klasiku. Bohužel restaurace na nádraží Moldava zavřená, musel jsem se spokojit s nedalekým bistrem U Hanky :)
Vloženo 6.2.2017 8:18
Pyšná - Svahová (okruh) - Lesná - Brandov (okruh) - Lesná (okruhy) - Pyšná, skate, sněhu dost, lidí minimum. Místy hodně rozdupáno od pěšáku (např. trasa z Pyšná na Svahovou je už úplné oraniště), kde nebyly pěšáci, je pořád povrch dobrý. Vzhledem k oblevě se to na okruzích Svahová a Brandov občas dost bořilo, na okruzích na Lesné to bylo tvrdé dostatečně. Je na tom dobře vidět, že se vyplatí trasy projet častěji než jednou týdně, uchová se tak dobrý povrch i na dny oblevy.

Pěkné lyžování, až na to, že v Brandově jsem totálně zakufroval a na vrchu sjezdovky jsem nenašel upravovanou trasu, protože vede jinudy než je vyznačeno na Mapy.cz a v terénu není žádné značení. Takže jsem to asi kilometr nesl po vypluhované silničce a asi dva šel klasikou vyšlapanou stopou od lidí, která kopírovala běžkařskou trasu z mapy.cz (dle GPS). Až po té jsem narazil na trasu upravovanou, která vedla zjevně jinudy a jejíž začátek jsem v Brandově nenašel. Bylo by fajn vznést na mapy.cz požadavek na přeznačení zimní trasy, je to jednoduché a jsou relativně flexibilní. V terénu v Brandově není moc podle čeho se orientovat a je tam všeobecně dost mrtvo.

Celkově jsme měl pocit, že Lesná, na rozdíl od ostatních center východních Krušných hor, běžkařsky tolik nežije. Potkal jsem tam rozhodně víc pěšáků než běžkařů, což se negativně projevilo na povrchu tras. Je to škoda místní krajina i trasy mají potenciál. Víc běžkařů jsem potkal např. i v pátek v Adolfově. Tam jsme měl naopak dojem, že to letos zásadním způsobem běžkařsky ožilo a přál bych místním další tak skvělé zimy, jako je tato.
Skol a díky za úpravy!
Vloženo 5.2.2017 20:19
Adolfov-Komáří Vížka velmi dobré podmínky včetně stopy. Škoda těch pěšáků . Jsou všude. Na silnici za Adolfovem a u Habartic pár míst, kde vykukuje asfalt nebo tráva. Zatím dobře sjízdné. Jakmile prijde obleva jako dnes, hrozí vytátí těchto mist. Snad to ještě nějaký čas vydrží. Kolem Adolfova sněhu dost
Vloženo 5.2.2017 18:09
Z Dlouhé Louky na Klíny a v přilehlém Německu všude sněhu dost a pěkně upraveno, díky za to. Rychlý ale nikde ne ledovatý sníh během dne trochu měknul, ale tratě zůstávaly tvrdé, parádní lyžováni, které předčilo očekávání.

Z Dlouhé Louky okruh Fláje až k Loučné místy podupán od pěších, dál podél obory už lepší. Jedna ze stop tam místy vede škarpou, ale s tím se nedá nic dělat, cesta je užší a jinak by zas nebyl prostor na bruslení.

Podél přehrady Fláje a dál na Klíny a až k Mníšku nejlepší lyžování, vždy aspoň jedna stopa na klasiku luxusní a bruslaři vypadali taky hodně spokojeně.

Okruhy za hranicí v německém Seiffenu upraveny taky parádně, jen místy ve stopě svinstvo ze stromů. Zpátky z Německa na Mnišek na bruslení paráda, na klasiku pár úseků s horšími stopami.

Znovu do Německa jsem zamířil přes Český Jiřetín - novou horní cestou, co se v minulosti neupravovala (viz Skimapa). Upraveno pro oba styly, skoro nikdo tam nejezdí, ještě byl vidět manšestr z úpravy v noci na sobotu. Místy špína ze stromů, ale většinou paráda. Pěší přechod do Německa byl ale dost dlouhý (1,5 km), lepší by bylo sjet do Jiřetína po červené sjezdovce, zvlášť když jsem na jejím vrchu byl, to bych tak půlku pochodu ušetřil.

V Německu podél hranic ze začátku nic moc, sice upraveno, nečekaně 1 stopa na klasiku a prostor pro bruslení, ten ale podupaný a místy dost špíny ze stromů. Od napojení na nejdelší okruh areálu Holzhau už stopy velmi pěkné, upraveno jak je zde zvykem jen na klasiku a to až na Žebrácký roh.

Z Žebráckého rohu jsem jel (staro)nově upravovanou trasou po červené značce lesem. Na klasiku velmi pěkné, opotřebení stop je minimální, na sportovní bruslení spíš ne, místy trochu hrbolaté nebo úzké. Závěrečný úsek na Dlouhou louku potvrdil, že pokud bych mohl někam poslat rolbu znovu, byl by to okruh Fláje.

GPS záznam: https://www.strava.com/activities/856478466, Fotky na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/
Vloženo 5.2.2017 19:49
Adolfov a okolí pak směr Komáří Vížka a Cínovec - Okruhy v Adolfově vynikající, upraveno tras jako nikdy v minulosti a sněhu více než dost, jen to přes den natává a večer to pak zmrzne, takže se těžko maže. Neštěstím jsou ale pěšáci, chodí jich tam hodně, šlápoty jsou často hluboké a na zmrzlém podkladě je to docela nebezpečné ve sjezdech (např,. z Komáří vížky, z Rudného vrchu apod.). Nevím v Adolfově na křižovatce pořád stojí na místě, kde je zakázáno parkovat, policajti, kdyby místo parkujících, kterým zrovna nedávají dobrý příklad, raději vyháněli pěší z upravených stop, byli by alespoň k něčemu.

Adolfov - Komárka - i zde sněhu většinou dost, místy však již vykukuje asfalt či hlína, spíše je to ale nesprávně vedenou stopu, než nedostatkem sněhu, kromě toho v sousedství je skoro vždy závěj, ze které by se to dalo přihrnout. Komárka - Cínovec - Sedmihůrská cesta, stoupání na Cínovecký hřeben a červená přes Lysou horu luxus. Úsek přední Cínovec - Cínovec, letos snad ještě neupraveno, vyjeto jen od lidí a stopa nekvalitní, přitom sněhu nejvíce z celé trasy, náročné.

Nebezpečné jsou ale stopy od pěších, které se propadají hluboko a na zmrzlém podkladě
Vloženo 4.2.2017 20:51
Z Nového Města přes Klínovčík, Cínovec do sedla pod Komárkou a zpěp. Tam po klasické červené značce - dle očekávání stopy blízko sebe, nedalo se moc buslit, ale odpíchal jsem to. Škoda že dost lidí sundavá lyže a rozdupává stopu. Zpátky po široké urolbované sedmihorské cestě a po klikatici stoupající jižním svahem Cínoveckého hřbetu. Ještě jsem si přidal urolbovaný obdélník k Cínoveckému rašeliništi. Jelo to pěkně.
Vloženo 4.2.2017 20:13
Klíny - Klínská brána - Fláje - Vysoká Mýť - Dlouhá Louka - Flájě - Jelení hlava - Seifen - Klíny, skate, vše luxusně upraveno, ráno zmrzlé, jelo to jak ďas, odpoledne to na slunci už měklo, ale pořád super. Inverze, azuro, nemělo to chybu.
Vloženo 3.2.2017 20:04
Ahoj, dnes Cínovec - Komáří Hůrka - Adolfov (+okruhy) - zpět na Cínovec. Vše skate, sněhu dost, krásně upraveno, moc díky. Lidí minimum, polojasno a výhled na mlhu a smog dole v Teplicích. :-)
Původně jsem chtěl jet z Adolfova až do Petrovic, tam ale nebylo upravno, tak jsem zakroužil na tratích u Adolfova a bylo to moc pěkný.
Nejluxusnější jsou ale trasy mezi Cínovcem a Komárkou, tam je to jednička s hvězdičkou.
Vloženo 2.2.2017 22:34
Ahoj, vecer kolem 19 hod z cinovce na vitisku a zpet. Stopa krasne upravena, ale diky inverzi a teplote nad nulou je to jeden led. Takze do kopce trapeni zato z kopce to jede jako das. Takze secteno podtrzeno: uprava super, pocasi (na klasiku) na hnedaka.
Vloženo 2.2.2017 22:27
Ahoj, dnes večer jsem na čelovku objel všechny upravené trasy na Sněžníku. Byly upraveny skútrem. Moc pěkné, děkujeme. Honza.
Vloženo 1.2.2017 12:07
Ahoj, o víkendu 4. - 5.2. se v areálu Horského hotelu Lesná a na okolních tratích (na Červenou jámu, Dřevařský rybník a kolem plynovodu) budou konat závody psích spřežení. Běžkaře prosíme o ohleduplnost a shovívavost. Děkujeme :-)
Vloženo 30.1.2017 19:13
Okruhy Brandov, Svahová a Pyšná a pak z Lesné na Novou Ves. V Načetínském údolí za Brandovem ve stopě hodně bordelu, cestou dál už v pohodě. Okruh Svahová výborný, stopa dobrá a málo lidí. Pyšná taky pěkná, jen stoupák na Lesnou náročný. Až ke Dřevaři stále krásná stopa, pak dolů do Nové Vsi silnička projetá nějakými vozidly, bez stopy, sněhová pokrývka hodně slabá a občas kouká asfalt. Asi je lepší sejít to pěšky.
Vloženo 29.1.2017 17:58
Adolfov a okolí upraveno ,lidí nemnoho.Ideální lyžovačku kazí pouze pěšáci na upravených tratích.
Vloženo 29.1.2017 16:46
Petrovice - Rájec - Ostrov - Sněžník - Tisá - Petrovice, mix klasika a skate, trasy kolem Sněžníku a Tisé by si rozhodně zasloužily znovu upravit, je na nich asi cm prašanu a jsou už trochu rozbité, sněhu všude dostatek. Na skate je tato lokalita jen částečně, na klasiku paráda. Krásná příroda, pod Sněžníkem docela Sibiř a dost lidí, nad Petrovicemi azuro a liduprázdno.

Pak jsem jel ještě z Petrovic na Mordovnu a zpět. Luxusní manžestr, celou dobu super skate. Upraveno včera, na většině míst ještě manžestr a ani noha. Doporučuju vyrazit na trasu Adolfov-Petrovice, krásná krajina i výborně upraveno. Je to trochu níž a dost tam fouká, takže jestli přijde slibovaná obleva, tak to půjde rychle dolů, zatím sněhu všude dostatek. Díky za úpravu!
Vloženo 27.1.2017 21:20
Úsek Adolfov - Mordgrund (směr Petrovice) je upravován ve večerních hodinách rolbou a další úsek na Petrovice bude proveden v sobotu v ranních hodinách z důvodu silného větru kolem 70km/h. V lesích je vše v dobré kvalitě. Na pláních je místy sníh vyfoukán, ale na samotné trase dostatek.
Vloženo 27.1.2017 16:47
TISÁ - Petrovice - Adolfov, úsek Tisá - Petrovice slušné. Petrovice - Krásný les - hrůza, zafoukané, neupravené a celé projeté pásovou čtyřkolkou nebo čím, která to akorát zkazila, v Mordové rokli totálně zničeno traktorem. Z Krásného lesa dále opět lepší, i když místy také poškozeno kolovými vozidly a pár míst vydřeno do hlíny. Dostatek sněhu všude až z Větrova. Nevím, kde mají kolem Petrovic přes půl metru sněhu, jeho tam sotva polovina, než udávají. Půl metru je stěží tak místy v Adolfově.
Vloženo 27.1.2017 8:13
Tak jsem tam nakonec byl a sjizdne je to pekne. Sice umydlene, ale jelo se hezky. Stopa i skate. Michal
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 26.1.: Ahoj, byl jste někdo v posledních dnech na trase Komáří vížka - Cínovec? Nevíte, jak to tam vypadá na brusleni? Diky, Michal)
Vloženo 26.1.2017 15:55
Úprava na Petrovicích proběhne hlavně zítra(pátek) a to tak, že rolba z Adolfova pojede přes Krásný Les až do Mordgrundu a zbytek pokud to bude nutné přejedeme čtyrkolkou se stopovačem. Na některých místech je dobré se stopě vyhnout protože je v ideálním vytvrdlém stavu. Samozřejmě teď jsou některé úseky krásně sjízdné i na skate.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 26.1.: Máte prosím někdo aktuální info ze stop kolem Petrovic? Rád bych tam vyrazil na skate zítra, úprava na víkend proběhne předpokládám až v pátek večer, takže mě zajímá, jestli jsou trasy skateovatelné. :-) Díky moc za odpověď.)
Vloženo 25.1.2017 20:58
Nerad touto formou a prostřednictvím tohoto fóra toto sděluji, ale jsem tázán a odpovím panu Kohlovi, který je dlouholetým příznivcem a podporovatelem KBS. Již se stalo a ne jednou konkrétně ze strany pana Herzána směrem k panu Bulovi a Myšíkovi a z mé strany směrem k panu Blaschkemu který fyzicky rolbou upravuje stopy pro vlastníka rolby. Bohužel ani jeden není vlastníkem rolby PistenBully100 na Cínovci. Víc pro to opravdu nemůžeme udělat a přiznám se, že ani nechceme. KBS se nebude stavět do pozice kdy někoho bude přemlouvat ke spolupráci, když třeba nemá zájem ..... Máme jako spolek nějaká pravidla a za deset let práce i kus něčeho na co si dovolím říct, že můžeme být hrdí. Záleží čistě na straně Cínovce, jak se k dané situaci postaví. Ale nerad bych zde rozváděl diskusi, která uživatele stop asi nezajímá a nedivil bych se provozovateli tohoto webu, kdyby naše příspěvky odstranil. Přeji další hezké dny ve stopách KBS. Aby zde zaznělo něco co bude uživatele stop zajímat z hlediska rozšíření skimapa.cz, tak sděluji, že navazuji kontakt s udržovateli středisek Seifen, Holzhau a Altenberg, která bychom rádi zapojili také prostřednictvím GPS zápisu do skimapa.cz. Čekáme na reakci. Skol Roman Fišer KBS Dlouhá Louka
Vloženo 25.1.2017 20:19
Dnes necelých 69 km skate: Z parkoviště na Bouřňáku směr Fláje, jihobřežní cestou, dále ke Klínské bráně, odtud odbočka k Němcům, tam 10 km zelený okruh, dále od Klínské brány až na Mníšek, odtud zpět, přes Mračný vrch na Klíny, po oranžovém okruhu zas na Mračný vrch, návrat k Flájské přehradě, pak na Dlouhou louku a zpět k autu. Až na výjimky super podmínky.
Rád bych se vyjádřil ke dvěma příspěvkům o Cínovci: z krátkodobého hlediska mi může být jedno, zda je upravovatel členem KBS, nicméně pokud to má fungovat do budoucna, je potřeba zajistit financování. Pokud by Cínovečtí byli členy KBS, mohl bych si jako uživatel např. koupit známky KBS na jejich podporu. Takto jim mohu maximálně poděkovat. Je mi 37 a rád bych dalších 40-50 let využíval upravované trasy ve Východních Krušných horách.
Otázka na pana Fišera: nebylo by možné, aby KBS upravovateli z Cínovce členství nabídla?
Vloženo 25.1.2017 9:23
Pyšná-Lesná-Brandov a přes Gabrielinku zpátky: krása! Celá cesta skejt, u kostela v Malém Háji je stopa trochu zafoukaná, ale dostatečně tvrdá a zatím čitelná. Všude jinde luxusní. Malinko náročnější je sjezd ke sjezdovce v Brandově, ale žádné drama.
Vloženo 24.1.2017 8:28
Včera večer trasa Komárka - Címovec - Pramenáč - Vitiška - okruh v lese (nevim jak se jmenuje) - zpět na magistrálu a na Komárku, cca 35-36 km (vypla se mi GPSka), stále luxusní stopa, i na bruslení by to bylo v pohodě, bohužel teda na pár místech stopy od pěšáků.
Vloženo 24.1.2017 9:35
Nevím co ještě potřebuješ vědět? "perfektně sjízdné" a další informace nestačí? CELÉ BEZRUČOVO ÚDOLÍ JE SJÍZDNÉ PRO BĚŽKAŘE.
(Odpověď na dotaz uživatele Zbyněk z 23.1.: Je sjízdné Bezručovo údolí v celé délce? Z Pavlovi odpovědi to není zřejmé.

Je to perfektně sjízdné, stopa je prošlápnutá mnoha běžkaři, od 3. mlýna naprostý luxus po cyklostezce.
(Odpověď na dotaz uživatele Zbyněk z 22.1.: Jak je na běžkách sjízdné Bezručovo údolí (Hora svatého Šebestiána - Chomutov)? Na mapě je cyklostezka i na samostatném tělese, tak by to snad šlo. Dá se dojet až k akvaduktu?))
Vloženo 24.1.2017 9:00
Pokud jedete běžkovat na Lesnou, nedoporučuju parkovat nikde v okolí křižovatky Lesná-Rudolice-Malý Háj, ani podél silnice za Svahovou - policajti tam celý víkend od rána do večera rozdávají pokuty!
Vloženo 23.1.2017 12:06
Lesná - okruh na Brandov. Nádherné stopy na klasiku, dole podél potoka od Brandova snad lepší sníh než nahoře. Jen sjezd do Brandova je na staré lyže, spoustu větviček, umrzlé, listí. Stopa chybí podél sjezdovky v Brandově, nutno sjet sjezdovku... to jediná vada na kráse. Za celých 19km jsem v neděli potkal jen 8 lidí :-)
Vloženo 23.1.2017 11:40
Okolí Dlouhé louky nádherná příroda parádní stopy flájský okruh (zelený) nás uchvátil šíře stop nevídaná dvě stopy a manšestr na skate že místy pokecáte i s kolegu
Vloženo 23.1.2017 11:27
Petrovice, Krásný les, Tisá. Díky silnému větru a uvízlým autům byli v určitou dobu neprujezdne silnice mezi Petrovicema a Tisou a obchvat Petrovic. Dopoledne z Petrovic směr Krásný les. Stopy upravené ale zaváté. Chtělo by to lepší počasí. Odpoledne červený okruh Tisá Petrovice. Vítr ustával a navíc chráněni lesem jsme si si to užili. Stopy upravené ale také jsme narazili na koleje od auta a spoustu chodců. Pro bruslaře je to tady všude dost úzké.
Vloženo 23.1.2017 9:38
Je to perfektně sjízdné, stopa je prošlápnutá mnoha běžkaři, od 3. mlýna naprostý luxus po cyklostezce.
(Odpověď na dotaz uživatele Zbyněk z 22.1.: Jak je na běžkách sjízdné Bezručovo údolí (Hora svatého Šebestiána - Chomutov)? Na mapě je cyklostezka i na samostatném tělese, tak by to snad šlo. Dá se dojet až k akvaduktu?)
Vloženo 25.1.2017 6:47
Odbočka z hlavní cesty Klíny - Fláje , údolím Pstružího potoka do Českého Jiřetína projeta rolbou.
Naprosto dokonalé. ( že by rolba Český Jiřetín ? ). Dá se tedy udělat okruh Nové město - Dlouhá louka - Fláje - levobřežní - nahoru směr Klíny - na horizontu doprava - dolů kolem Pstružího potoka - Český Jiřetín - po německé strane - Žebrácký roh - Vilejšov - Nové město. Vše kalasika i bruslení.
A díky za cestu Cínovec - Vityška, ještě že se najdou solidní lidi co to za sponzorují
Vloženo 22.1.2017 16:19
Od Bizona vede stopa na hranice s Nemeckem (cca 1,5 km). Bohuzel vcera nebyla upravena, takze je lepsi tam dojit pesky. Zato za čárou začíná běžkařský ráj. Denně upravované stopy pro bruslení i klasiku.

(Odpověď na dotaz uživatele Ivulenka z 22.1.: Ahoj,od čtvrtka27.1 budeme ubytováni na Moldave kousek od restaurace Bizon.
Vloženo 21.1.2017 23:17
Dnes Klíny-Mníšek-Nová Ves-Lesná-Brandov-Malý Háj-Nová Ves. Vše upraveno, ideální podmínky, od Dřevařského rybníku dál modro. Jen dost tápání, kudy vlastně vede stopa Brandovem zpět na Malý Háj (prostě jsem to vzal přes louku k chatkám u lesa). Úžasný úsek je Rudolice-Volárna-Gabrielka-Brandov: nádherné prostředí a přitom málo lidí.
Vloženo 21.1.2017 19:06
Tisá, Rájec velmi slušné podminky, kolem Rájce navíc málo lidí. Jen jdyby nechodili po upravených stopách pěšáci se psy.
Vloženo 21.1.2017 14:29
Ahoj, jel jsem magistralu Adolfov-Petrovice a paradne upravene na klasu i brusle, podklad idealni.
(Odpověď na dotaz uživatele Otakar Kohl z 21.1.: Jel jste někdo po magistrále od Komárky do Petrovic? Je to jen na klasiku nebo i na bruslení? Děkuji předem.)
Vloženo 21.1.2017 13:14
Dlouhá Louka azuro stopy jako z katalogu neskutečný zážitek údolí pod mlhou. Známka za 500 zde si to zaslouží. Díky
Vloženo 20.1.2017 17:17
Dnes D.L. úžasná. V údolí smrdutá mlha a mráz, na kopcích teplo a čistý vzdoušek. Ale hlavně sníh konečně povolil a sesednul, přestal vrzat a jelo to jak po másle. Víkend bude famózní. Akorát že najedou pražský řepy, tak to bude chtít trochu pevný nervy na parkingu.Skol
Vloženo 19.1.2017 10:41
Reakce na Alexe - když je na stránkách poznámka VELMI DOBŘE SJÍZDNÉ prostě nečekám 20cm sněhu ve stopě - to je vše. To že nemůžou upravovat ihned po zklidnění větru chápu ale ta poznámka prostě nebyla pravdivá.
Vloženo 19.1.2017 9:02
Odpovím si sám, třeba se to někomu bude hodit. Horní cestou po červené z počátku dvě stopy dále pak jen jednostopa celkem prošláplá. Druhou stranou zpět po cyklo to bylo strojově upravené i na bruslení.
(Odpověď na dotaz uživatele Luboš z 18.1.: Zdravím, nevíte někdo jak to po víkendu vypadá na trase Komáří vížka - Cínovec ? Magistrála, případně spodní cesta po horské silnici.)
Vloženo 19.1.2017 0:35
Jezdime casto do vyborne pripraveneho a krapet preplneneho Bedrichova... dnes poprve na Dlouhe Louce a nejen diky pocasi to byl balzam, krasna priroda, stopy skvele pripravene na klasiku u brusleni. Diky za zazitek, Krusne hory stoji za to. -)
Vloženo 18.1.2017 21:44
Lesná dnes odpoledne naprostá nádhera. Stopy úplně precizní a většinou dost tvrdé na bruslení. Jen je škoda, že ne všechno bylo vidět v mapě. Například plynovod, který byl nádherně protažený, vypadal v mapě jako tři dny starý. Naopak stoupání z Pyšné se tvářilo jako čerstvě udělané a nebylo. Vrstva prašanu napovídala, že rolba projela asi v neděli odpoledne. Až na tyhle mouchy jedna s hvězdou.
Vloženo 18.1.2017 21:19
Jen krátká poznámka k příspěvku od Radka - tento den ráno jsem byl na Dlouhé Louce a dá rozum že když sněží a fouká což přestalo po desáté nebude upraveno. A zatím pokždé když napsali že je upraveno, upraveno bylo. Takže má skušenost je naprosto opačná stránkám KBS se věřit dá.
Vloženo 18.1.2017 21:14
Dlouhá Louka dnes na podtrženou jedničku. Díky KBS, robaři odvedli parádní práci.
Vloženo 18.1.2017 17:45
Dnes Dlouhá nádherně upravená. Díky!
Vloženo 17.1.2017 20:31
Byl jsem tam v sobotu a přestože opravdu hodně foukalo, jelo to slušně. Jestli to neprojela rolba, počítejte s několika centimetry nového sněhu na podkladu.

(Odpověď na dotaz uživatele Káča z 17.1.: Zdravím. Přidávam se s dotazem na skate...tentokrát na trase Cínovec-Vitiška. Nevíte někdo, jak to tam vypadá? V posledních dnech - jak foukalo, tak prý špatné. Teď už by to mohlo být dobré, ale na druhou stranu - rolaba to dle skimapy neprojela. Díky)
Vloženo 17.1.2017 19:36
Dnes v okolí Klínů směr Německo. Sněhu dostatek, ale neupraveno, takže občas se bořící klasikou. Trasa cesty zde: http://www.wandermap.net/cs/route/3504621-bezky-v-okoli-klinu-s-nakouknutim-do-nemecka/
Vloženo 17.1.2017 17:54
Dlouhá Louka dnes neupravenou.Skate v 5-20 cm prasanu nic moc. Snad proběhne uprava a zítra bude líp. Zase jsem se přesvědčil, že jejich stránkám je lepší nevěřit.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 17.1.: Ahoj, nevíte někdo, jak to aktuálně vypadá na Dlouhé louce na skate? Případně na Klínech? Díky za info, Michal)
Vloženo 16.1.2017 12:29
Lesná - vítr foukal, takže stopy byli hned zapadané, ale bylo vidět, že se neustále snaží upravovat, takže za to patří velké díky. Tento týden, pokud nebude foukat, se dá očekávat kvalitní svezení.
Vloženo 15.1.2017 19:44
Dnes Dlouhá louka super stopy díky, známku za 100 jsem ráda zaplatila v restauraci i s kamarádkou. Rolba jezdila v průběhu dopoledne je vidět že se zde o úpravu starají. Díky rolbařům
Vloženo 15.1.2017 10:17
Zdravém, včera Petrovice Snežník a zpět.
Super lyžování (na klasiku). Tratě upravené v otevřeném prostoru samozřejmě okamžitě zaváté.
Příjezd od dálnice obchvatem kolem Petrovic prakticky neprůjezdné, lepší přes vesnici. V Petrovicích parkovaní u Letadla nebo někde, kde vás vietnamec nevyžene. Najít začátek stop dost těžke když jste tam poprvé, počasí drsné a není se koho zeptat - od letadla smerem dolů nebo nahoru cca 200 m a pak proste na kopec. pak uvidíte tyče. Barevné značení okruhů v terénu dobré jenom chybí popisky.
Vosk na čerstvý sníh - no pokus a omyl. Co se dopoledne lepilo, odpoledne nedrželo.
Návrat autem přes Tisou. Sice taky téměř neprůjezné,ale možná lepší varianta. Možná nejlepší by byl návrat přes Německo a pak po dálnici.
Vloženo 14.1.2017 18:50
Okruhy Zinnwald-Altenberg byly ráno opět upraveny. I přes neustálé sněžení a silný vichr to jelo dobře, navíc tam bylo i dost lidu, takže stopy pořád někdo projížděl. Kvůli závodům na Novém Městě byly upraveny i zdješí okruhy, vzhledem k podmínkám slušné.
Vloženo 14.1.2017 18:37
Trasa na kliny diky dvojnasobnemu prujezdu rolby byla nesrovnatelne tvrdsi a docela to na skate jelo. Ale i zde vitr nafoukaval prasan do trasy. Nejlepsi trasa na brusleni byla cervena spojka podel brehu flaji. Zpet po druhé strane flajskeho okruhu zase mekke a borive. Chtelo by to projizdet rolbou casteji, ale na to nejsou v KBS asi dostatecny finance. Snad to protahnou na zitrek.
Vloženo 14.1.2017 18:35
Dlouha louka skate start v 10:30 v nechutny siberii. Vitr, snezeni, hnus. Proste podminky pro nadsence :-) Autem nahoru to bez retezu bylo hodne na hrane, ale dalo se. Vyrazel jsem k flajim po zpola zavate trati. Dle informaci KBS mela uprava zacit kolem 4 hod, takze bylo celkem prekvapko, ze jsem u obory dojel rolbu. Driv to upravovat ale asi nemelo smysl, i takhle trat mizela po par minutach pod novymi privaly snehu. Rolbu jsem predjel a cestou dolu jsem se brodil hlubocakem místy uz pokolena. Vtipny to prestalo byt, když to prestalo jet z kopce

druha rolba se obracela u flaji, tak jsem ji dal naskok vyjetim kopce od flaji po cerstve upravenem mansestru zpet k obore. Borilo se to nehorazne misty i po kotniky, hole sly decimetry pod mansestr. Proste sebetryzneni, nebo bezkarska posilovna dle uhlu pohledu
Vloženo 14.1.2017 16:18
I když se KBS snaží, dnes to na Nové louce s lyžováním nemělo moc společného. Přes noc napadlo minimálně 15cm nového, do toho fouká silný vítr, který jakoukoliv údržbu za pár desítek minut pohřbí. Na skate úplně nepoužitelné, klasika cross country s výhradami jo, kdyby se hole nebořily 20 hluboko
Vloženo 14.1.2017 10:45
Trať z Komárky na Cínovec v mlze, zavátá, hrozný vítr. Dělala jsem si stopu, ale brzy to vzdala.
Vloženo 13.1.2017 15:10
Dlouha louka dnes neupraveno, jak pisou na kbstopa, trate jsou zavate. Dopoledne to ještě asi mělo smysl na klasu v turistickych stopach od lidi. (podle jednoho typka, se kterym sem hodil rec) ale odpoledne zacalo snezit a foukat a zmizly i tapoty od turistu. Chvíli jsem se brodil v hlubocaku s pak jsem to vzdal. Dneska je to tam marny. I hospoda byla zavrena. Asi se chystaji na vikend. Snad se počasí umoudri a rolba tam zaridi nejake trate
Vloženo 13.1.2017 7:47
Info o úpravě v Novém Městě bude asi nejlepší hledat na Skimapě http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod - naposledy projiížděno ve čtvrtek. A už v sobotu, kdy jsem tam byl (viz zpráva z 7.1.2017 18:51 psaná pod mou druhou identitiou :-) působily některé okruhy v Novém Městě jako projeté rolbou vícekrát. Pro nezávodníky: závody se tam konají v sobotu i v neděli, trasa je vidět na http://www.k30.cz/.

(Odpověď na dotaz uživatele jivi z 12.1.: Tusi nekdo jak je upraven stadion Nove Mesto, kde najdu nejake info o stavu... upraveno asi bude, o vikendo jsou zavody K15-30.)
Vloženo 12.1.2017 19:53
Dnes Dlouha Louka. Upraveno flaje, vlci hora, vysoka myt a smycka propojka po silnici na hranice, ale jen kousek a zpet uzka spojka na rozcesti pod vrchem tri panu. Celkem cca 20-25 km trati. Cerstve urolbovano. Na par mistech, kde vitr odval snih rolba vyhrabla par kaminku, ale vse je dobre videt a lze objet. Na klasiku uplna parada s moznostmi napojeni na turisticky proslapnute trate směr kliny, zebracky roh, nove město. Na brusleni to bylo dost mekke, místy se borily lyze i hole (az na zem). Teplota kolem nuly a prasan vlhnul. Když to trochu slehne a udusa se rolbou a lyzarema, tak to bude super. Znamka za litr je zakoupena, rolbarum diky. Lidi jezdete na do krusek a podporujte KBS ma to tam velky potencial, když je teda zima se snehem
Vloženo 12.1.2017 17:47
Dnes Dlouhá Louka jeden velký luxus. Díky skvělá práce rád jsem zaplatil parkovné 60 proti Bedřichovu za 100 vlastně zadarmo a ještě koupil známkuKBS za 500
Vloženo 12.1.2017 13:37
Streda vecer s celovkama, projeto bylo, ale zapadano cerstvym snehem (max 5cm), nejlepe upraveno okoli (okruhy) biatlonareny, pocitam, ze nemci uz dnes jezdi..a upravi. mimochodem stopy na klassisch jsem nevidel, jen co jsme si vyslapali.
Vloženo 9.1.2017 22:41
Dnes večer na Klínech na okruzích už trochu vymydlené z víkendu, přesto skvělé svezení.
Vloženo 9.1.2017 22:40
Altenberg-Zinnwald stopy perfektní, magistrála z Cínovce na Nové Město taky dobře upravená, přes louky už navátý sníh, ale dá se to v pohodě a od Tří pánů na Dlouhou Louku znovu super. Pak jsem sjížděl ještě od Loučné do Litvínova, ale dá se to jen na Hvězdu, dál už vyčuhují kamínky.
Vloženo 9.1.2017 9:02
V neděli jsme s dětmi vyrazili z Krásného Lesa směrem na Adolfov, slušná stopa prošláplá od nějakých dobrých lidí před námi, kolem Zapomenutého pohraničí chvíli ve stopě od traktoru. Na Adolfově strojově upravené okruhy. Cestou zpět byla pláň za odbočkou z okruhů už zase zavátá. Sněhu všude dostatek, na okruzích trochu přelidněno, mezi Krásným Lesem a Adolfovem tak 5 lidí.
Vloženo 8.1.2017 21:27
V neděli jsme vystartovali z Dlouhé Louky před 11:00, parkoviště už bylo narvané. Chvilku před námi vyrazila rolba. Začali jsme flájským okruhem po směru hodinových ručiček, poté odbočili na vrch Tří pánů (pozor, super lyže si můžete poškrábat na kamíncích v ďolíku na louce po vrchem Tří pánů). Jinak všude se dalo skvěle bruslit, já osobně se téměř vůbec nebořil. Paralelní stopa z vrchu Tří pánů nebyla strojově projeta, tak jsme se zpět na Dlouhou Louku vrátili po hřebeni + oklikou přes Vysokou Mýť. Po občerstvení Na Rozcestí jsem ještě přejel na Bystřickou. Na pláni s větrníky vítr stopu zavál, ale ten kousek se dal odpíchat. Sníh na silnici od trafa byl prosolený s ledovým podkladem. Lyže dolů vůbec nejely. Naopak auta se jen těžko dostávala nahoru.
Pár fotek na Googl u: https://goo.gl/photos/52KnUwZmSbcJ2hzq6
Vloženo 8.1.2017 15:12
Dnes projeta trasa z Dlouhé Louky po okruhu Fláje, následně jsem se na silnici napojil na okruh Žebrácký roh, dojel k němu a zpátky zase se zajížďkou pod vrch Tří pánů a Vysokou mýť na Dlouhou Louku. Sněhu všude dostatek. Okruh Fláje a cesty okolo Vrchu Tří pánů projety dnes rolbou. Stopa většinou dost měkká, takže na nějaké velké odrážení hůlkama, či dokonce jízdu soupaž to úplně není. Skate bych příliš nedoporučoval, protože se to hodně boří a prostředky cest jsou dost rozorané. Nicméně až se trochu oteplí a ten prašan slehne, tak si myslím, že to bude super...
Vloženo 9.1.2017 8:29
Altenberg - stopy kolem Kahlebergu dobré, hlavní přímka od hranice - stopa občas trochu rozviklaná od množství lidí. Za silnicí na sever od Kahlebergu místy nečistoty, ale i tam bez problému na dobré lyže. Projeto je asi téměř vše.
Vloženo 7.1.2017 23:15
Rolby KBS a Krušnohorského dvora upravily neskutečnou porci kilometrů mezi Lesnou, Novou Vsí , Klíny, Dlouhou Lokou a Komáří Vížkou (plus navazující okruhy). Já vystartoval z nádraží na Novém Městě a přes Vápenici sjel k německé hranici a na nejbližší lávce přejel za čáru na Kreuzweg a pokračoval směrem na Kahleberg. Na České straně se člověk občas probořil (první projetí rolby), hůlka se sem tam zapíchla hlouběji než by sis přál, ale projel jsem se krásně. Návrat po Cínovecké silnici, z Vitišky po traverzovce po louce na východní straně Klínovčíku (projeto pro blížící se K30), sjezd dolů rozdupaný člověkem, který si netroufal na plužení. Fotky z dnešní vyjížďky jsem nahrál na: https://goo.gl/photos/XQVMFs2BvFQynnnX8
Vloženo 7.1.2017 18:51
Dlouhá Louka, Nové Město a sousední Německo (Neurehefeld, Holzhau) - upraveno velké množství tratí, řekl bych že jich je tam dosažitelných přes 100 km. Tím, jak je všechen sníh nový a bylo upraveno poprvé, se místy boří při odrazu hůlky, pro mě to bylo ale i tak na klasiku parádní. Na trase https://www.strava.com/activities/824293277 upraveno vše, další odbočky co jsme nejeli odpovídají stavem tomu co je na Skimapě + navíc 5km okruh na Bouřňáku je taky upraven celý. Sněhu všude dostatek, tráva vyhrabaná hlína či kamínky se vyskytují jen zřídka na otevřených plochách, jsou dobře vidět a dá se jim v pohodě vyhnout. Lidí celkem málo, parkoviště na Dlouhé Louce v 10h poloprázdné.

V Německu mají větší rozpočet a tak již bylo upraveno poněkolikáté a na pevnosti podkladu je to znát. Ale zas tam jezdí víc lidí. Zaunhaus - Neurehefeld mělčí stopa, dál po železnici až k nádraží stopy průměrné (použitelné jen na klasiku - sousední trať na bruslení slouží spíš pěším), od nádraží dál a v Holzhau už podmínky luxusní.

Kdybych si měl vybrat jeden úsek ze své trasy, který bych vynechal (nebo měl možnost tam poslat znovu rolbu), byl by to okruh Flaje - tam je stopa nejvíc použitá, místy se sníh nejvíc boří.
Vloženo 7.1.2017 16:50
Dlouhá Louka - pochvala za tratě, když níže čtu, že včera ve 13hod. nic a dnes dopoledne 64km,dobrá práce. Fajn svezení - Fláje,Vilejšov,Mýť - snad nám to vydrží.
Vloženo 7.1.2017 15:36
Dnes jsem projel oblast kolem skiarealu Telnice. Zaparkoval jsem u skiarealu a vydupal to na adolfov. Sjízdné již od parkoviště. Kolem adolfov jsou okruhy, momentálně neupravené rolba je asi projela před pár dny. Nevedou přesně dle map. V lese není místy dost snehu a tak je to vedeno po kraji lesa po pláních. Místy sfoukano ale sněhu ke dost. Cesta značená jako ruské kolo za hornimi stanicemi vleků je neupravena.. Jen teď projeta mnou a ještě jedním lyžařem. Podmínky tedy dobre, nahoře někteří zkoušeli i skate... Klasika jen ve stopě vyjete běžkaři.. Nahoře hodně fouká, stačí málo a stopy můžou úplně zmizet..
Vloženo 6.1.2017 21:09
Dnes byl upraven rolbou pro klasiku i bruslení úsek Vitiška - Cínovec a slibována na dnešek je i úprava z Cínovce na Komáří Vížku. Zdroj: web hotelu Krušnohorský dvůr - http://krusnohorskydvur.cz/, úsek Vitiška - Cínovec už je vidět i na http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod, kde postupně naskakují i další úseky upravené středisky KBS.
Vloženo 6.1.2017 14:16
Dlouhá Louka - od rána do 13 hodin nic neupraveno, projížděli jsme krásným prašanem jako první. Odpoledne mají začít upravovat na víkend. Sněhu je dost, předpokládám, že upraví všechny tratě. Počasí super, -12 a slunce
Vloženo 4.1.2017 22:43
Sleduj stránky KBstopy, tam jsou aktuální informace o úpravě. Podle mě teď nemá smysl někam jezdit (sněží a fučí...)

(Odpověď na dotaz uživatele daedaluss88 z 4.1.: Ahoj, neví někdo jak to vypadá v okolí Dlouhé Louky nebo v okolí Flájí? Jestli je urolbováno nebo jenom vyšlapaná stopa? Děkuji)
Vloženo 4.1.2017 5:31
V okolí Zinnwaldu slušné svezení, příjemné mě to překvapilo. Po nočním sněžení, když to utáhnou, to bude luxus
Vloženo 3.1.2017 21:00
V okolí Kahlebergu na německý straně, pár cest je ujeto rolbou, tak se dalo bruslit. Stopa zatím jen od lidí.
Vloženo 30.12.2016 23:19
Nebyl jsem na místě, jen přikládám hlášení:
www.altenberg.de/ftp-tib/Aktuelle%20Meldung.pdf
Zdá se, že to jde...

(Odpověď na dotaz uživatele Lukáš z 30.12.: Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá v Altenbergu? Je Biathlonarena přístupná všem lidem, popřípadě pokud ano, je zpoplatněná, jak to tam funguje?
Díky předem za odpověď)
Vloženo 30.12.2016 22:45
Ještě dodatek. Na Facebooku Biathlonarény psali, že tratě jsou do odvolání uzavřeny. Sněhu je tam stejně málo, jako v okolí. Jinak pokud měli otevřeno, bylo možno tam trénovat mimo dobu tréninků a závodů (nicméně termíny jsem nikde nenašel).
Vloženo 30.12.2016 22:37
Dnes pokud v okolí Cínovce a Altenbergu. Na silnici na Vitišku jsou koleje od aut, a to je tam závora, na německé straně rozhamtaný od pěšáků. Navíc přes den bylo nad nulou, večer to zmrzlo, takže je to dost umydlený. Pokud na to napadne čerstvej sníh, bude to dobrej podklad, tak nezbejvá než doufat.
Vloženo 30.12.2016 20:28
Neveřil jsem, že je to sjízdné, tak jsem raději zvolil průzkumný výklus po trase Meziboří - Dlouhá Louka - Vrcg Tří Pánů - Nové Město Bystřická bouda. Pár nadšenců se klouzalo od Rozcestí k oboře, ale mně se nezdálo, že by z toho mohli mít dobrý pocit. O lyže nešlo, těch pár šrámů by snesly, ale jakýkoli sjezd byl o hubu. Led, koleje od aut... Doporučuji zatím pěší výlety :-(.
Vloženo 30.12.2016 19:15
Myslim, ze pro normalniho lyzare to je nesjizdne. 2 duchodci turisti to davali. Maximalne na boby pro deti. Moje kamenacky bych tam nebral. P
(Odpověď na dotaz uživatele Milan z 30.12.: ..prosím Vás, neví někdo jaký je aktuální stav v okolí Dlouhé Louky ? ..na běžky(staré))
Vloženo 29.12.2016 6:58
NA TRASÁCH KBS V OBLASTI DLOUHÁ LOUKA LEŽÍ 4-8CM TĚŽKÉHO VLHKÉHO SNĚHU KTERÝ K RÁNU ZAČÍNÁ PŘEMRZAT. SLEHLÝ TĚŽKÝ SNÍH PO PŘEMRZNUTÍ TVOŘÍ PEVNÝ PODKLAD NA BRUSLENÍ S POPRAŠKEM. V PRŮBĚHU NOCI PŘIPADLO DO 2CM PRACHOVÉHO SNĚHU. LYŽOVAT TEDY LZE NA DOBRÉM ZÁKLADU ZATÍM BEZ STROJOVÉ ÚPRAVY.
Vloženo 28.12.2016 18:03
Na Cínovci je pouze zbytek nesouvislé sněhové pokrývky (do 1cm) - stav dnes ve 14 hodin.
Vloženo 28.12.2016 10:34
(Odpověď na dotaz uživatele Lupik z 27.12.: Ahoj,
prosím neví někdo jak to vypadá na Cínovci a okolí?
Nebo poblíž v Německu? Díky!)

Včera jsem byl v okolí Dlouhé Louky a sníh tam fakticky není. Po současném sněžení se dá hovořit tak max o poprašku v řádech jednotek cm sněhu (1-2 cm)
Vloženo 21.12.2016 19:39
Dnes skate mezi Cínovcem a Vitiškou, na tu bídu dosavadní zimy pěkný svezení, lidem z Krušnohorského dvora patří velký dík. Dalo by se i na zánovních lyžích. Na německé straně je riziko kontaktu s kamenem podstatně větší, nejbezpečnější byly cesty ušlapané od pěšáků. V aréně vyrábějí technický sníh, zatím nemělo cenu se tam vydávat.
Vloženo 10.12.2016 18:51
Biathlonarena Altenberg - stadion a kopec nad stadionem k halove strelnici se da jezdit. Jinde neni snih.
Vloženo 7.12.2016 17:00
Altenberg - okolí Kahlebergu ještě jde, okruh Scharspitze již nedoporučuji, je to dost v lese, tak je tam spousta větviček a jiného bordelu. V Biathlon-aréně je i umělý sníh, tam to je super.
Vloženo 4.12.2016 16:35
Sněhu asi míň než hlásá server Krusnohorskýklub, jel jsem na Vrch3pánů (žlutý okruh na mapě), v lese celkem dobrý, neprošlápnutá krusta, tak spíš kros než běžkování. Jediný svezení od V3Pánů k vrtulím a zpět,přemrzlý,ale lepší než nic.
Vloženo 3.12.2016 21:36
Na silnici mezi Cínovcem a Vitiškou je u kraje stopa od lidí, bohužel tam jezdila auta a zanechala hluboké koleje, takže na bruslení nepoužitelný. Přes Pramenáč nic moc, stopa místy rozjetá asi od lesáků, místy led. U Němců ujeto na bruslení, jelo to hezky, ale občas vykukujou kamínky, takže určitě vzít starší lyže. Příští týden se má zas oteplit, tak je třeba vyrazit dokud to jde.
Vloženo 3.12.2016 21:02
Pěšky na Loučnou, ke Flájím po Jihobřežní a pak oborou zpátky do Litvínova. Na Loučné asi 10 cm. Na lyže to není, snad jen pro absolutní nadšence. Sníh hodně přemrzlý, kvůli předchozímu větru místy vyfoukaný, o kousek dál pro změnu navátý. Do toho snad úplně všechny cesty projeté lesáky, takže buď je cesta až na podklad anebo vysoké koleje se zmrazky.
Vloženo 14.11.2016 11:04
Cínovec - mezi Golfem a Vitiškou je silnice komplet pod sněhem. Je to dost umydlený, ale na skate použitelný. Po stranách je od lidí vyšláplá stopa na klasiku. Pozor ale na auta, která po silnici stále jezdí.
Vloženo 13.11.2016 19:40
Dlouhá louka - směr obora,na staré lyže OK, na konci obory jsem otáčel, ale dolů k Flájím to vypadalo ucházejícně. Okolo Vlčí hory rozježděno od lesáků.
Vloženo 11.11.2016 10:28
Byl jsem si jen zaběhat a na kameňačky už to na kopcích je, a taky už okruh Fláje někdo na nich přijížděl.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Východní Krušné hory