Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 12 nezodpovězených dotazů
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 15.1.2021 23:11
Tak dnes dopoledne cca 10-12h na Dlouhé Louce...
Kdyby dal někdo ráno na web (kbstopa) informaci, že upravené tratě už zase přes noc zafoukali, tak by tam bylo liduprázdno. Takto naprosto šílené, spoustu lidí na uzoučké prošlapané "trase". Skate většinou nereálný z důvodu neustálého objíždění klasiků při "brodění" se v 5 cm nového měkého prašanu. Po úpravě to bude určitě krása, ale být tam poprvé, tak řeknu, že nikdy více...
Hlavně, že si pán na parkovišti hrál od rána s traktorem, aby se tam vešlo co nejvíce platících...
Vloženo 15.1.2021 21:40
Co bylo upraveno včera, je docela dobře utaženo, docela dobré na bruslení, stopa na klasiku beznadějně ztracená po celodenním sněžení a stále docela dost foukalo. Po další úpravě to ale bude výborné, sněhu jsou hromady.

(Odpověď na dotaz uživatele peha00 z 15.1.: Prosím o info, jak to vypadá dnes na Dlouhé Louce. Upraveno včera.. jel to dnes někdo? Díky)
Vloženo 15.1.2021 21:35
Občas někdo jezdívá z Dlouhé Louky (resp. Vysoké mýtě) do Oseka po Rýzmburské cestě okolo Dušanovy vyhlídky, osobně jsem ale nikdy nezkoušel. Naopak běžně jezdívám dolů do Litvínova na Loučky po modré a žluté přes Hvězdu a momentálně je to naprosto v pohodě, sněhu až k domům dost. Dá se třeba sjet i na nádraží do Dubí od Vitíšky po zelené a odtud se vrátit do Oseka nebo Hrobu vlakem.

(Odpověď na dotaz uživatele Marie z 15.1.: Zdravím Vás, prosím má někdo zkušenost jak a zda se dostat z Moldavy třeba do Hrobu nebo Oseka? Několik let jezdíme na DL autem, ale teď bychom chtěli zkusit jet někam vlakem a dojet zase někam, kde by nás vlak odvezl domů. Přeci jen to bude jiné, než pořád kroužit 🙈 Otázka tedy zní, víte někdo o nějaké takové trase, třeba jen vyšláplé od kolegů tak abychom to zvládli o s naším věčně napruzelým dorostem? Tzn. cca 15km Děkuji)
Dotaz Vloženo 15.1.2021 18:10
Nevíte, jaká je stopa z Petrovic směr Rájecké údolí, Tisá?
Zodpovědět
Vloženo 15.1.2021 17:18
Sdílím.... Už o minulém víkendu přinesla epidemická situace do naší horské obce neobyčejné mraky běžkařů a dalších lidí toužících po krátkodobém pobytu v přírodě. Způsobilo to dopravní kolaps na příjezdové komunikaci, zejména v dopoledních hodinách obou víkendových dní.
Tento týden k tomu počasí přidává mraky sněhu a silný vítr, který obvyklým způsobem ztěžuje příjezd zejména do horní části Dlouhé Louky.
O dalším víkendu a pravděpodobně i v dalších týdnech se oba tyto faktory budou kombinovat.
Že je v zimě na Dlouhé Louce sníh a komplikuje příjezd je pro nás, trvale žijící obyvatele i chataře obvyklé. S extrémním náporem krátkodobých návštěvníků se za situace vládou vyhlášeného tak zvaného omezení pohybu osob a dalších protiepidemických opatření také dalo počítat. Ostatně, jiné horské lokality v Česku zažívají to samé.
Zejména pro návštěvníky bych chtěl popsat situaci a dát všem informace, které jsme se snažili zjistit u Města Oseka, Technických služeb, Městské policie a Krušnohorského klubu.
Správa a údržba silnic zajišťuje protahování a posyp solí „krajské“ silnice na Dlouhou Louku. Kdo to tu nezná může být překvapen tím, že při hustším sněžení a větru se od začátku obce mohou vytvořit sněhové jazyky a silnice se během několika minut může stát jen obtížně sjízdnou a nebo zcela nesjízdnou. Vozit s sebou sněhové řetězy, lopatu a umět tyto předměty použít by mělo být povinností! Respektujte značky zákazu stání podél silnice v celé délce obce – jsou tam proto, aby silničáři mohli silnici udržovat a byla průjezdná pro záchranku, hasiče a autobus MHD.
Technické služby města Oseka mají odklízet sníh na točně autobusu. Protahování cest k horním chatám a chatám pod větrolamem bylo přislíbeno také, alespoň částečné, ale záleží na dostupnosti techniky. Aktuální situace je taková, že velký traktor s radlicí, který by zvládl cesty k chatám, má poruchu a jeho oprava potrvá. Kdoví, zda umrzlé závěje pak zvládne. Sjízdnost místních komunikací tedy není garantována a nepočítá se s posypem solí či štěrkem. Na základě povolení MěÚ mohou chataři a obyvatelé Dlouhé Louky odstavit svá vozidla po obvodu točny autobusu.
Městská policie by měla ve vytížených dnech na Dlouhé Louce hlídkovat a dopravní situaci regulovat. Nedisciplinované návštěvníky, kteří nerespektují dopravní značení, řeší domluvou i pokutami. Ranní autobusová linka o minulé sobotě dojela se zpožděním téměř 2 hodiny, protože silnice byla totálně zablokována auty návštěvníků. Dalším víkendovým spojům, pokud nebyly dispečerem zrušeny, zajišťovala městská policie přednostní průjezd s doprovodem v levém pruhu silnice. Na dotaz zda by se nedal regulovat vjezd do jinak jsme dostali odpověď, že situace bude operativně řešena v součinnosti Městské policie s PČR. Můžeme jen doufat, že za podobné situace jako o minulém víkendu nebude nikdo potřebovat příjezd záchranky nebo hasičů.
Krušnohorský klub provozuje a udržuje placené parkoviště pro návštěvníky. Mincemi 10, 20, 50 Kč se parkovné ve výši 100 Kč platí v automatu PŘI VJEZDU! Kdo to nemá připravené, několik minut zdržuje sháněním drobných u okénka restaurace „Rozcestí“ nebo u okolo stojících. Změna režimu parkoviště jsou podle KK spojena s finančními náklady. Město, podle vyjádření pana starosty, „nemůže sponzorovat z veřejných prostředků business třetí strany“.
Doporučujeme informovat se o aktuální dopravní situaci před tím, než se vydáte na Dlouhou Louku. V extrémnějším počasí a za dopravního kolapsu zvažte dobře své plány. Využívejte víkendovou autobusovou linku.
Několik informačních zdrojů:
http://krusnohorskyklub.cz/ , http://penzionrozcesti.eu/ - aktuální info v běžícím pruhu čtěte celé
http://www.kbstopa.cz/dlouha-louka-254/?sendlink=1
https://dlouhalouka.com/ a webkamera Milana Stryji
https://www.facebook.com/groups/DlouhaLouka
https://www.facebook.com/jvpress.cz/ , http://www.e-mostecko.cz/
https://www.susuk.cz/opravy-a-uzavirky-silnic
https://jr.kr-ustecky.cz/PortalJR_DATA/526/20191215/526Ln-191215.pdf - jízdní řád víkendové autobusové linky 526
Kontakt na městskou policii: https://www.osek.cz/mestska-policie/os-1029
Snad tato rekapitulace a sdílení informací pomůže pochopit situaci jak námi obyvateli a chataři, tak i externími návštěvníky.
Vyzýváme všechny k pozitivnímu přístupu, předvídavosti a respektování dopravního značení a operativních nařízení Městské policie. Dbejte také aktuálních protiepidemických opatření a pravidel slušného chování.
Děkujeme za pochopení a spolupráci.
Vloženo 15.1.2021 17:02
To bylo furt málo, málo... a teď najednou móóóc :)))

Ale vážně:
Dnes ve 12:00 jsem jel prozkoumat skate možnosti do německa. Protože jsem měl informaci odsud, že česká rolba je rozbitá. A protože jsem si vygůglil na německých stránkách že němci upravovat budou. (přestože u nich na tratě mohou jen lidi z okolí do vzdálenosti 15km - maj takhle tvrdý lockdown - takže drážďanský maj smůlu...)

Kolem Biatlonu bylo znát, že to bylo upravováno včera nebo předevčírem - na upraveném bylo 5-10 nového lehoučkého prašanu. Bruslit docela šlo. Zkusil jsem tedy sjet k Rehefeldu jestli tam bude od rolby na skate upraveno na Moldavu a dál na Holzau (byl to risk, ale nahoře byl celkem vichr a chumelilo, tak co..) Na Moldavu opět skate úprava rolbou zasypaná čerstvým prašanem. Dál na Holzau už ale jen klasika - dvě bezvadný stopy vedle sebe od skůtru, ale vedlejší cyklostezka co bývá na skate zcela zavátá :( Stejnou cestou se mi zpátky nechtělo, takže plán: kolem nádraží po Promenádě na český tratě, pod Vitišku, tu vybouchat a snad bude Magistrála aspoň trochu úšlapaná od lidí - Byla to ale na skate lyže špatná volba: český tratě sice projetý nějakým skůtrem, ale jak je toho sněhu už hodně, tak i po tom skůtru měkký a rozbitý od "Amundsenů", na hůlky závěje. Ani sportovní klasik by si tam teď neužil. Krpál na Vitišku jsem vyloženě "skialpově" vyšel ve fujavici s podporou hůlek místo tuleňů :)) a z Vitišky směr Cínovec bohužel pro bruslení bez šance - haldy sněhu a v nich jakž takž dvě stopy vedle sebe - ale i ty byli měkký, rozbitý, místama zavátý...

Až když jsem si to "vyžral" tak jela od golfu na Vitišku rolba a dělala manšestr. Ve 14:30 ???
Nevyznám se v tom, ale nechápu. Proč né ráno? Jestli kůli tomu, že nevyjíždí když sněží a má sněžit, tak ale teď taky furt sněžilo a předpověď je, že tam má sněžit až do 4:00 do rána! To bych spíš teda rozuměl, že by nevyjela vůbec a až brzy ráno... Anebo jestli toto byla jako průběžná příprava předtím, než to budou dělat v noci nebo ráno?
Toto není kritika, jen to prostě nechápu.
Každopádně cca 20min po jejím projetí díky větru a sněžení nebylo skoro poznat že tam projela.
A jestli se má manšestr po projetí nechat nějakou dobu promrznout, tak už vůbec nechápu že vyjede v pátek ve 13:30, když tam logicky přijedou po práci nadrženci (jakým jsem i já :))) ve 12:00 bylo pár aut. V 15:00 když sem odjížděl bylo už plno.

A ještě k turistickýmu přechodu do německa: potkal jsem na Český straně chlápka, kterej mi tvrdil,že tam prý předevčírem přímo u golfu německý cajti stáli a čechy který chtěli přes čáru na tratě domluvou otáčeli a že prej nějaký čechy, kteří se z německa z tratí vraceli a chtěli do Čech k autu prý skřípli, nechtěli pustit a chtěli pokutovat. Tak nevím. Nevím jestli kecal. Dávám jak jsem dostal... Ale fakt nevím.
13:32
14:30
Vloženo 15.1.2021 13:37
Z Cínovce neupraveno, na skate se musi do Nemecka. Parkovali jsme radeji v Cesku.
U biatlonoveho stadionu pod Kahlebergem jsem daval prednost policejnimu autu, neverim ale, ze by stali u stopy a legitimovali lyzare.
Vloženo 15.1.2021 10:48
Obecně. Cizinci mohou do ČR jen z důvodů, které jsou jasně dány. Turistika, sport ale mezi výjimkami nejsou a chápu, že na zelené hranici asi nikdo hlídat nebude. To samé platí pro vstup na území Německa. Je to nazodpovednosti každého z nás. Skol
Vloženo 15.1.2021 10:34
K Německu. Je to tak, že je povolen průjezd pokud to má důvod a smysl, třeba zkratka. Což tu funguje. Bezdůvodný vjezd povolen není a hrozí problémy s jejich hygienickým ústavem. Němci mohou ven maximálně 15 km okolo domu, tudíž tam vlastně nikdo cizí nesmí.
Lyžování nikdo nehlídá a přejezd hranice na lyžích také ne. Nejlepší varianta je tady parkování v ČR.
Vloženo 15.1.2021 9:48
V podstatě nevím. Jeden den se píše na netu, že je možno si zkrátit cestu přes Sasko, druhej den, že to nejde. Proč by to ale němci upravovali, aby to bylo zavřené. Já tam jel jen proto, že na české straně nebylo možno ve čtvrtek ráno zaparkovat. Takže spíše na vlastní riziko. Co se týče okruhu, tak je pár míst na magistrále, kde se česká a německá stopa potkávají a jde udělat kolečko libovolné délky.

(Odpověď na dotaz uživatele GEP z 15.1.: NĚMECKO - vstup na trasy je povolený? Nebo jen na vlastní riziko s možným postihem?
Když jsme byli na čelovkách skupina němců se u nás proháněla bez problémů ...ale to je u NÁS. Podle toho co se zde píše je u nich upraveno a bylo by hezčí udělat nějaký okruh s přechodem přes potok na okruhy na Novém Městě (pokud bude již upraveno) a poté na magistrálu a zpět na Cínovec. Díky Petr)
Vloženo 15.1.2021 8:33
Odpověď na dotaz Pavla: na celnici stojí německý celníci, čili já bych tam nejezdil. Bylo by to drahý parkování.
Dotaz Vloženo 15.1.2021 8:31
Dobry den, vite prosim nekdo, zda je mozne prekrocit autem hranici a parkovat na Alternbergu na parkovisti v arealu byvale celnice? Kontrolují prechod? Diky
Zodpovědět
Vloženo 15.1.2021 7:09
Kolem Kahlebergu bylo včera vše čerstvě protaženo, stopa začínala v Altenbergu na náměstí. Sníh byl měkčí a pomalejší, nevím jak to němci dělaj, ale na jejich straně nefoukalo a občas i svítilo sluníčko.
Vloženo 15.1.2021 6:33
6:00 mírně sněží a fouká vítr, od večera napadlo cca 5 cm sněhu.
Vloženo 15.1.2021 6:27
ve čtvrtek sněžilo/foukalo, tedy upravovat stopy nedává smysl, v našich podmínkách. A na hory se jezdí i s lopatou.
Vloženo 14.1.2021 15:48
Byl jsem dnes ráno na Cínovci. Problém s parkováním kvůli závějím. Magistrála směrem na Nové Město zcela neupravená, zafoukaná. Nazpátek už byla aspoň vyšláplá stopa. Jinak arktik.
Vloženo 14.1.2021 14:43
V Německu upraveno vše a stále se upravuje. Aktuální fotky ze 14:00
13:41
13:41
Dotaz Vloženo 14.1.2021 12:28
A u benzínky na Novém Městě se letos parkovat dá? Předem díky za odpověď.
Zodpovědět
Vloženo 14.1.2021 11:47
Ještě upozornění..Je zákaz parkovat u křižovatky u trafa nahoře na Novém Městě!! Kontrolují to z horské služby. Vlevo za trafem je parkoviště, tak lopaty a sebou :-)
Vloženo 14.1.2021 11:44
POZOR Pokud ještě neopravili rolbu, na kterou prý údajně spadl strom, bude to teď všude asi dost špatný..nafoukáno, rozšlapano od pěších!! Neví někdo, kde si stěžovat..popř kam dát impuls pro umístění cedulí???
Dotaz Vloženo 14.1.2021 10:25
Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá na Cínovci- Vitiška, případně u sousedů?
Děkuji 🙂
Zodpovědět
Vloženo 14.1.2021 9:24
Lucie já byl na Dlouhé louce v pondělí a předtím vždy ve všední dny po obědě ve 13 hodin, příjezd vždy na parkoviště naprosto plynulý, 100 korun v mincích sebou. Parkoviště je obrovské, možná problém o víkendu, ve všední den problémy nepředpokládám. Chtěl jsem jet dnes, ale vítr a stálé sněžení mne asi odradí, mějte se fain, Skol.


(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 13.1.: Mirku, máte pravdu, napsala jsem to jako tatar. Můj dotaz mířil na to, jak to na Dlouhé Louce vypadá v pracovní dny, po obědě/odpoledne (13-14 hod.), zda stojí fronty aut čekající na vjezd na parkoviště? Děkuji)
Vloženo 14.1.2021 6:49
Skvělé, pochopitelně, a lopata byla ta správná kamarádka na odhrabání parkoviště. Přes louku zafoukáno, ale v lese ideální na skate, až jsem byl překvapen, to množství lidí se projevuje stále, nyní pozitivně :-) Rád bych si přečetl, jak je na tom Adolfov a Krásný les, ale počkám až utichnou větry.
Dotaz Vloženo 14.1.2021 5:41
Ahoj, ví někdo, jak vypadají tratě na Adolfově? Zda je upraveno na skate i klasiku? Děkuji.
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 13.1.2021 23:01
Zdravím, mohu se zeptat, jak je to na Dlouhé Louce s parkováním? Zda tam třeba o víkendu také došlo ke kolapsu či nemožnosti zaparkovat jako na jiných místech republiky?Díky.
Zodpovědět
Vloženo 13.1.2021 19:22
Dl. Louka - Fláje, fouká, malé závěje, na klasiku i skate parádní
Vloženo 13.1.2021 17:17
Dnes jsem byl poprvé na Dlouhé Louce a zajel jsem si Flájský okruh. Podklad na skate krásně tvrdý, bohužel celý den foukalo a sněžilo, takže to bylo celé zaváté několika centimetry prašanu. Stopa na klasiku byla celkem v pohodě. Lidí velmi poskrovnu. Příště lépe si pohlídám počasí.
Dotaz Vloženo 13.1.2021 13:59
Nevíte prosím někdo, jak vypadá trasa z Klínů na Fláje? Je tam nějaká stopa? Moc díky za info. Lenka
Zodpovědět
Vloženo 13.1.2021 9:55
Licie, na co se ptáte? Stojí fronty, fronty u okénka restaurace? Ptáte se dnes ráno, jak to vypadá (asi dnes) po obědě? No to asi nikdo ráno neví...Jestli se ptáte na stopy pro běžkování, tak to vám tady pan Fišer dnes ráno napsal. Lucie Lucie...
(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 13.1.: Dobrý den, jak to prosím vypadá na Dlouhé Louce po obědě? Mám na mysli, zda se stojí fronty atp. Předem děkuji, L.)
Vloženo 13.1.2021 9:07
Pavlína: Zatím zafoukáno a neupraveno, rolba je v servisu. Pokud tak upraveno v NDR
Dotaz Vloženo 13.1.2021 8:17
Ahoj, nevíte někdo prosím jak nyní vypadá stopa z Cínovce směr Vitíška? Dá se na skate? Díky!
Zodpovědět
Vloženo 13.1.2021 7:29
Dlouhá Louka brzy ráno zahájena úprava okruhů Fláje, Vysoká mýť, Vlčí hora, Loučná, Vilejšov, červená cesta a okruh louky. Děkujeme všem co nás podpořili zakoupením známky KBS na údržbu stop na Dlouhé Louce. Více na stránkách www.kbstopa.cz . Zde je možné načíst QR kód jednotlivých známek přímo do vašeho internetového bankovnictví a přispět zvolenou částkou. Stav prodeje známek můžete sledovat v našich grafech. Děkujeme
Vloženo 12.1.2021 22:26
Všem nadšeným běžkařům přinášíme podrobný informační servis o běžkování na Sněžníku 🙂
Náš team dnes omrknul situaci. Uprava tratí se stopami proběhne na víkend! V první řadě nám hraje do karet tvrdý, pevný podklad. Tomu ještě pomohla rolba z Petrovic (projekt Zapomenuté pohraničí), která v pátek projela na hladko (bez stop) magistrálu až do vesnice. Sněhu sice zatím mnoho není, ale dnes nám opět připadlo a předpověď vypadá nadějně. Na úpravu stop to ještě není, a úprava na hladko by aktuálně akorát zničila stopy, které vytvořili běžkaři. Pokud se předpověď vyplní a ve čtvrtek opět připadne, dočkáme se po dvou letech o víkendu super stop!
Na trase, která kříží silnici na Ostrov (od rozcestí Tabulky na Turistickou chatu v Tisé) bude k úpravě třeba ještě dalších alespoň 15 centimetrů. (kouká tam nyní hodně kamenů, pozor!)
Každopádně i dnes to bylo skvělé poježdění, padal čerstvý prašan a skluznice našich závodních lyží nechytila na magistrále žádný škrábanec. Parkovat můžete podél silnice v Tisé, nebo pak u nástupních míst na Sněžníku. Skvělá mapa je na www.mapy.cz

Taky nezapomeňte, že výšku sněhu můžete online sledovat na novém automatickém sněhovém čidle od ČHMÚ -aktuálně máme 18 centimetrů https://www.chmi.cz/.../docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html...
Tak Skol!
Vloženo 12.1.2021 18:19
Nebyl jsem letos v Německu, můj dojem je, že mají ještě silnější lockdown, takže neupravují možná nic. Snad mne případně někdo opraví. Pokud ano nebo pro lepší období: okruh a) Jezdím klasiku, podobný okruh za mne určitě ano. Není ale upravovaná česká strana mezi Novým městem a Moldavou, pokud síly stačí, lépe protáhnout až na Cínovec/Altenberg, pak je to s úpravou prakticky celé. A nevím, jestli můžu doporučit na bruslení německou část, bývalá vlaková trať z Moldavy je super na klasiku, ale na bruslení úzké (pokud tam nevede paralelní cesta).
Stránky pro Německo existují, hledej 'loipenbericht' Holzhau / Altenberg. Nemám uložený přímý odkaz, ale když zrovna fungují, tak je najdu (teď miminálně Altenberg hlásí, že kvůli kovidu nic - skutečný stav neznám a zatím si u nás vystačím).

(Odpověď na dotaz uživatele bivoj z 12.1.:
(a) mate nejaky oblibeny okruh z DL o delce cca 30 - 40 km? Co treba tohle?
https://en.mapy.cz/s/magecogaca
Byva to cele upraveno pro brusleni?
(b) Jaky je obvykly stav na toho okruhu v Nemecku?
https://en.mapy.cz/s/muhevacabu
Existuje nejaka stranka, kde je stav stop na nemecke strane?
Vloženo 12.1.2021 15:48
DLOUHÁ LOUKA: Dnes jsme ztratili sportovní, černé brýle zn. Oakley. Jeli jsme okruh od parkoviště po modré a dále po žluté zpět k parkovišťi.
Pokud by je někdo našel a chtěl vrátit volejte prosím na 607026269. Děkujeme
Vloženo 12.1.2021 13:50
Ke přįspěvku JPO. Včera jsme ty dva výtečníky, bagr a osobák, také potkali. A ještě jednoho dobráka s německou SPZ ve stopě kolem přehrady Fláje. Letos se auťáky na běžeckých tratích nějak množí, jako by nestačili pěšáci.
Jinak den jako obrázek, sníh perfektní. Šli jsme z Dlouhé Louky na Žebrácký roh, na Fláje a od sv. Jana kolem přehrady na Dlouhou Louku.
Vloženo 12.1.2021 13:44
ondělí 11.01.2021, 18:38 hodin - Dlouhá Louka

INFORMACE PRO MILOVNÍKY BĚHU NA LYŽÍCH S ČELOVKOU A TY CO TO DŘÍVE NESTÍHAJÍ. NA ČASTÉ DOTAZY SDĚLUJEME, ŽE VJEZD NA PARKOVIŠTĚ BUDE MOŽNÝ DO 19.30 HOD VÝJEZD DO 21.30. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ RESPEKTUJTE ČASOVĚ NÁROČNOU ÚPRAVU STOP A POTŘEBU VYMRZNUTÍ STOPY PO ÚPRAVĚ. NESNAŽTE SE ČEKAT NA ROLBU NATOŽ ZA ROLBOU JEZDIT NEJEN Z BEZPEČNOSTNÍCH DŮVODŮ, ALE TAKÉ S OHLEDEM NA OSTATNÍ TÍM, ŽE STOPY ZNIČÍTE DŘÍVE NEŽ STAČÍ VYMRZNOUT. SKOL
(Odpověď na dotaz uživatele Pechi z 12.1.: Dotaz: Dobry den, chtel bych se zeptat, jestli se da kolem DL bezkovat i v noci, myslim ve srovnani s Bedrichovem. Uz to nekdo zkousel na DL :-) ? Chystame se vyrazit v patek z Prahy. Dekuji!)
Vloženo 12.1.2021 13:30
ad Pechi, už jsme slezli ze stromů a jezdíme i v noci :-)
Vloženo 12.1.2021 13:25
Lyžování v noci - není problém, nejdříve dej okruh na Vysokou mýť a Vilejšov a zpět po uzavřené státní cestě na Dl. louku a uděláš si obrázek. Vše na bruslení.
Vloženo 12.1.2021 12:41
Sněží od rána. V Německu každopádně upraveno vše.
Vloženo 11.1.2021 18:07
Dnes skate Cínovec směr DL v 14.30. Krásně vytvrdlé, rychle. Málo lidí, parkování v pohodě na golfu. Jen ty pěšáci....... Už aby otevřeli nákupní centra, kam většina těch lidí patří. Protože některým vůbec nedochází, co mohou způsobit běžkaři treba ve sjezdu.
Vloženo 11.1.2021 17:13
Dlouhá Louka dnes bez Pražáků byla lahoda. Tratě super. Trochu šok, když po silnici od Ž. rohu směrem na DL jel idiot v bagru a za ním hned idiot v osobáku. To prostě nepochopíš!
Vloženo 11.1.2021 16:23
Cínovec - Komárka, nedá se jet po magistrále od bývalé hájovny pod sedmi štíty- těžba dřeva, seškrábnut sníh až na asfalt, jízda s obtíži v krajnici až po závoru pod komárkou. Po červéné to šlo v pohodě. Klasika i skate.
Vloženo 10.1.2021 20:43
DL dnes: díky všem za info z dopoledne, počkali jsme si doma a vyrazili s dojezdem ve 12:00 žádná fronta na vjezdu nebyla, místa na parkovišti více než jsme čekali. Pak klasická třicítka ve skvostných stopách po okruzích a na Žebrácký roh. Bohužel na silnici od Moldavy-Nového města jsme se museli "utkat" s offroad automobilisty, kteří jezdili po upravených stopách a mezi lyžujícími včetně rodin s dětmi! Nebyli schopni vůbec rozpoznat, že tam nemají být a prý že musí dojet na Žebrácký roh, pan řidič hodlal najet do mně či do lyží, když mu docházely argumenty. SPZ nahlášena na policii, avšak stopy, které ještě v pátek byly bezvadné, jsou v tomto úseku zcela zničené.... Přesto tam bylo krásně a užili jsme si to... DÁVEJTE POZOR NA AUTA!!!!
14:44
15:41
16:14
16:43
16:55

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 10.1.2021 20:05
Po Jihobřežní projetá stopa od lyžařů, všude v pohodě. Okruhy na Dlouhé Louce výborné. Na křižovatce Fláje-Moldava přifuněla čtyřa auta s pitomcema, co nechápou dopravní značku zákaz vjezdu. Chtělo by to tam ve směru od Moldavy nahrnout ještě vyšší bariéru, aby přes ní auta opravdu neprojela (od úterý má sněžit...).Trochu nepříjemný může být sjezd z Klínovčíku k trafu, je to tam dost vymleté k štěrkovému povrchu. Na závěr jsem ještě projel kousek 5km okruhu od Štěničárny na nádraží v Novém Městě. Až ke Starému trafu úplně v pohodě, pak se po hlavní cestě hodně promenádujou lidi, ale jet se to dá a zdálo se, že i na Moldavu k vlaku. Kdo může, hlavně místní, měl by využívat vlak/bus, všude se dá dojet - Nové Město, Moldava, Dlouhá Louka, Fláje, Klíny, kdyby se tam upravovalo, Cínovec i Komárka.
Mimo dnešní trasu: v autobuse jedna lyžařka říkala, že na německé straně za Klínskou brankou bylo výborně upraveno.
Vloženo 10.1.2021 17:10
Na Dlouhe louce jsme dnes byli poprve a bezkovani bylo super, i pro nase ucici se sestile dite. Lidi ve stope jsme cekali vzhledem k natriskanemu parkovisti i vice. Bohuzel musim souhladit s ostatnimi negativnimi komentari, co se parkovaciho automatu na mince tyka. V dnesni dobe dost zastaraly zpusob, minimalne by pomohlo, kdyby byl na vyjezdu misto na vjezdu, nemusela by tak byt fronta aut cekajicich na vjezd a vhozeni minci do automatu pres celou vesnici na vice nez pulhodinu. Nejaka toitoika naparkovisti by se take hodila.
Vloženo 10.1.2021 16:56
Dneska v půl třetí odpoledne skate z Cínovce směrem na DL. Všude mraky aut, ale v pohodě parkování až na golfu. Lidí na trase trošku více, ale dalo se jet sportovně úplně v pohodě, podmínky super.
Vloženo 10.1.2021 14:48
Okolí DL skvělé, 100 Kč s ohledem na upravené stopy OK, ALE!!! Mám internetové bankovnictví, aplikaci v mobilu, kartu v mobilu, platební kartu, papírovou stokorunu, 100 Kč v drobných ale s pětikorunami. Všechno k ničemu. Parkovací automat patrně podomácku vyrobený z herního automatu z roku 1980 prostě nepustí. A tak tu všichni stojíme a čekáme, až si každý po svém tento problém vyřeší. Mám tedy velkou prosbu: UDĚLEJTE S TÍM NĚCO! Jako inspiraci nabízím Jizerku. A zatím výzva pro všechny, co zvažují výlet na DL: VEZMĚTE SI NEJLÉPE DVĚ PADESÁTIKORUNY, AŤ NEZDRŽUJETE OSTATNÍ :-(
Vloženo 10.1.2021 13:31
Dopoledne. Z Cínovce k Dlouhé Louce. Asi nelepší část, co se týče sněhu, z Cínovce na Vytišku, nejhorší kolem Vysoké Mýtě.Parkoval jsem u Hotelu na Pomezí, kde je ale málo místa. Bývalo prohrnuté parkoviště kousek na hotelem, škoda, i bych zaplatil. Kdyz jsem se kolen 12 vracel zpět, řekl bych že u Krušnhorskeho dvora stále nějaká místa. Jinak lidi hafo, ale dá se.
Vloženo 10.1.2021 12:40
Jezdím hodně, taková nadhera se nevidí každý den, zelený okruh k vodě a úprava tratí opravdu smekám. Hodně jsem o Dlouhé Louce slyšela až teď viděla.
Vloženo 10.1.2021 12:29
Mudrlantům o DL: jeďte si tedy zaparkovat do Bedřichova :-) tam je to bez kolon a hned máte volné místo na centralu. Komu se systém na DL nelíbí, tak ať jezdí jinam!!!!!
Vloženo 10.1.2021 11:26
super počasí, stopy taky ideál,ale to parkování katastrofa, kdo tenhle nefunkční systém v dnešní době vymyslel, nechápu, zlaté časy, když tam stal chlápek a při vjezdu vybíral parkovné, tady mě už nikdo o víkendu neuvidí, nemá smysl stát 45 minut v koloně a lituju toho mladíka, když v tom kopci odpálil spojku.
Vloženo 10.1.2021 10:34
Klíny od vrtule na klinskou bránu první i dva kilometry ve století pěšáci se Sandman a psy na klasiku od desítky to celkem jde na bruslení v pohodě.
Vloženo 10.1.2021 9:46
Ráno v 7 ve stopě, v 8,40 při cestě dolů fronta na parkoviště přes celou obec DL. Auta stále proudí nahoru.
Běžkování i počasí pěkné.
Vloženo 10.1.2021 9:03
Dlouhá Louka kolona od kostela na parkoviště cca 30 minut
Vloženo 10.1.2021 8:45
Tam se asi neupravuje, na kliny.cz to vzdy psali, kdyz vyjeli...
(Odpověď na dotaz uživatele Jak z 9.1.: Nejake info o situaci v sobotu ve stope na Klinech? Dekuji)
Vloženo 10.1.2021 0:20
V 10 h z Cínovce, na Vitišku, Nové Město, Dlouhou Louku na Loučnou a zpět přes Vysokou mýť.

PARKING:
Cínovecké Slatě - plné hned z rána, na Cínovci ale možné využít další - odstavná parkoviště u hranic
Vitiška - také rychle plné, lidé parkují na louce
Nové Město - 2 parkingy, oba narvané
Cesta na Bouřňák - d se parkovat podél cesty na Bouřňák
Dlouhá louka - nejezdit v pozdějších hodinách, strávíte minimálně 30 minut ve frontě, protože zde funguje bohužel poměrně nedomyšlený systém parkování - viz co píše kolega níže (platba při vjezdu, neodpovídající automat apod.)

STAV TRATÍ:
Cínovec - Vitiška: ve výborné kondici
Vitiška - Nové město: dobré, při sjezdu z Klínovčíku pár kemenných míst (nic drastického), se závodníma lyžema pozor
Nové Město - elektrárny Vrhc tří pánů. Dobré, žádné kameny
Vše okolo Dlouhé louky (Magistrála, rozhledna Vlčí hora, okruh Vysoká Mýť), podmínky jsou dobré, sníh pevný, ale každých 100m musíte vystoupit ze stopy (máte-li dobré lyže) a dávat poměrně velký pozor na kameny, někde i kameny uprostřed, průměry až 5 cm. Bohužel to je dáno kamenným povrchem a starší rolbou (rozdíl v úpravě novou PB 100 z CÍnovce a starším modelem na Dlouhé louce je velmi znatelný), každopádně jinak super ježdění, spousta stop.

TIPY, JAK SE ZBAVIT DAVŮ:
Na hlavních trasách si ve špičce vzhledem k davům moc rychle neprojedete, ale ne všechny trasy jsou plné - vyzkoušejte následující UPRAVENÉ TRASY:
1. Na magistrále z CÍnovce na Vitišku upraveny po pravé strany několik cest, směrem k českým městům.
2. Loučná - zajeďte si projet trasy pod Loučnou, a můžete si i vyšlápnout až na kopec - zimní pohádka
3. Rozhledna Vlčí hora - okolo Dlouhé louky je upraveno spousta stop okolo vysílače a rozhledny Vlčí hora - a opět téměř nikdo
4. Vyzkoušejte turistiku - zajedte si na strojově neupravené okruhy okolo Moldavy (5 a 10 km)

+ v orientaci hodně pomůže aplikace mapy.cz, je tam kompeltní přehled běžkařských tras a používá jí téměř každý běžkař :)

Výdejní okénka:
Krušnohorský dvůr
Vitiška a také nedaleká chata Mikuláška (tady menší fronta)
Dlouhá louka
Vloženo 9.1.2021 22:05
Také se připojuji s žádostí o predelani parkovacího automatu na Dlouhe Louce, ten tam vytvari kolony, proto tam uz nejezdim. Stacilo by, kdyby se platilo pri vyjezdu, jako je to vsude jinde. Idealne vsak vymenit za automat hodny teto dobe, pro me najít v penezence 100kc v drobnych je problem, vsude platim kartou, drobne prakticky nemam sanci ziskat, jinak nez si je rozmenit na poste... na DL jsem jezdil moc rad...
Vloženo 9.1.2021 21:07
Skatem jsme projeli víceméně všechny okruhu kolem Dlouhé Louky, úprava parádní, sněhu dost i na jedničkové lyže, i když místy je to těsné. Docela to jelo. Lidí poměrně hodně, ale nic katastrofického. Kvituji také rozšíření parkoviště. Velice děkujeme, byl to krásný běžkařský den.

POSTAVTE K PARKOVIŠTI TOIKY! Kapacita parkoviště je minimálně 200 aut, za den se jich tam otočí aspoň 400, to je tak 800 lidí. Na malou potřebují všichni, tak 1/3 čili 250 na velkou. Dokážete si představit, jak to tam bude po pár dní vypadat. Už teď to tam solidně žloutne. "Milá" paní v okénku všechny žádosti o WC striktně odkazuje do patřičných mezí. Až roztaje sníh, tak se možná bude divit...

Chápu, že byl k parkovišti postaven automat, stejně tak chápu jeho zdražení a i že se nově platí každý den a ne pouze v přítomnosti obsluhy. Stopy ani parkoviště se neupravují zadarmo. Nechápu ale, proč byl instalován automat, který byl moderní před padesáti lety, bez nadsázky. Postavit v roce 2020 automat, na kterém nelze platit kartou ani aplikací a dokonce ani papírovými bankovkami (ty lze využít v závěji na WC) mi připadá jako založit banku bez internetového bankovnictví. Ne každý (logicky) si předem ověří informace na internetu. V restauraci se mincí nedoprosíte, výsledkem byly zmateně popojíždějící auta s lidmi prosícími o rozměnění peněz. Další nevýhodou je, že se platí už při vjezdu, platba zabere nějaký čas, u parkoviště se ve špičce (kolem deváté) vytvořila solidní fronta. Stejnou cenu za parkování platí ti, co zastaví na půl hodiny, i ti, co parkují celý den. Doporučuji vyměnit za modernější stroj.

Obecně mohu návštěvu Dlouhé Louky jen doporučit, akorát nezapomeňte 100 Kč v mincích a před odjezdem doma na velkou.
Dotaz Vloženo 9.1.2021 20:06
Nějaká informace jak to vypadalo v Tisé???....parkování...
Zodpovědět
Vloženo 9.1.2021 19:19
Dnes po poledni, Dlouhá louka - vodní nádrž Flaje a zpět, krásný čerstvý prasan, v průběhu slabe pripadaval. Parkoviště plné ale dalo se chytit i mimo. Dlouhá louka parkoviště otevřené obcerstvovaci okénko. Nádhera :) lidí málo na velkou oblíbenost v tomto víkendu
Vloženo 9.1.2021 19:16
Dnes paráda, Cinovec - Vitiška na nové město. Jen masakr lidí, kteří ničí stopy za to jim moc dík. A zvláště lidé a jejich chlupatý mazlíčci co běhají a neumí poslouchat. Zamyslete se!!!
Vloženo 9.1.2021 19:09
Úsek Vitiška - Cínovec později odpoledne OK, jen stopa už byla dost uklouzaná. Při zpáteční cestě s čelovkou neosvětlení lyžaři (někdy i bez reflexních prvků) vyloženě nebezpeční, pokud se chce člověk projet (tj. má nějakou rychlost).
Úsek Cínovec - Komárka podstatně příjemnější, jen v prudkém sjezdu na Sedmihůrky je to vyplužené na šutry, tak opatrně. Není upraveno na skate, jen na klasiku (úzký prostor mezi dvěma stopami).
Vloženo 9.1.2021 18:53
Dorazili jsme na Cínovec v 17:00, skate s čelovkami. Naprostá paráda!!! Pár dalších běžkařů se světly (ale i bez, což nebylo úplně bezpečné), ale nic davového, parkoviště prázdné. Trasa Cínovec-Vitiška udusana na tvrdo, slušná stopa na klasiku od běžkařů. Sice byly vidět následky denního davu (díry), ale nevadilo to. Žádné kameny, větve, čistá trasa.
Vloženo 9.1.2021 17:44
Cinovec, v 9 rano, upraveno pouze na Vitisku a okruh Pramenac, zbytek vyslapan lidma. Silene lidi, nejhorsi bezkovani meho života. Magistrala peklo, jde se v davu. Okruh Pramenac fajn, tam moc lidi nebylo. O víkendu to letos na běžky nebude za to stat. Chce to v tydnu, nebo rano nez se rozedni. Na trasach spoustu debilnich pesich rodin s detma na sanich a pekacich, neresili ze tam prekazi, z kopce se nekontrolovane na saních riti, nekteri na slusne upozorneni byli dost agresivni.
Vloženo 9.1.2021 16:56
@Děda Pavel: DL byl Václavák, kolona parking byla nakonec na 1 hodinu. Doporučuji bejt tam už klidně po 8:00. Tratě super. Při odjezdu ve 14:00 bylo na parkovišti cca 600- 700 aut. Okénko fronta cca 50 lidi.
Dotaz Vloženo 9.1.2021 16:09
Ahoj.
Jak to vypadalo dneska na Dlouhé Louce ?
Předpoklám, že si mám ráno přivstat :-)
Zodpovědět
Vloženo 9.1.2021 15:31
V okolí Adolfova upraveny okruhy pouze na klasiku. Jejich stav dnes už sice není nejlepší, ale dá se.
Děkuji za práci s úpravou!
Vloženo 9.1.2021 14:32
Z Lesné v Krusnych horách upraveno cca 12 km trati v lesních okruzích. Paráda!!! Na skate i na klasiku. Pár kamínků, ale dá se to. Děkuji za úpravu!!! Volné kapacity, odhrnute parkoviště v Lesné
Vloženo 9.1.2021 13:11
Dnes Cínovec- Vitiška od půl 9. Upraveno na klasiku i skate. Dobré sněhové podmínky. Dalo se ještě i zaparkovat parkovišti na golfu. Neskutečně množství lidí, postupem času ještě narustalo. Okolní tratě prý nejsou upravené.
Vloženo 9.1.2021 12:40
Na DL při odjezdu po 11:00 kolona od parkoviště přes celou vesnici.
Vloženo 9.1.2021 9:36
Pozor,DL kolony na 20 minut
Vloženo 8.1.2021 22:37
Dnes Cínovec, Komáří Hůrka, Adolfov a zpět. Stopy většinou od lyžařů, část dokonale upraveno klasika i skate. V některých úsecích dost pěších, většinou ohleduplní. Mezi Komáří Hůrkou a
Cínovcem dva pěšáci a pes ve stopě vyšlapané lyžaři. Pán vysvětlil takto : ,,My tady bydlíme a kvůli lufťákům se nebudeme omezovat". Sníh perfektní, takže všechno bylo dobře sjízdné. Nefoukalo ani na pláních a večer zmizely i zbytky mlhy, takže Krušné hory se ukázaly v celé kráse.
Díky za úpravu stop. Všem hodně vydařených dnů na sněhu.
Vloženo 8.1.2021 22:16
Ahoj přátelé, kamarádi, bílé stopy:) nenašel jste někdo na parkovišti Dlouhá louka moje běžky:(zapomněl jsem je tam vedle auta kolem 16 h , pak jsem se tam večer vrátil ale byly pryč.. poctivému nálezci odměna 1000,- Kč mam je rád.., cca10 let staré Fisher Classic s nalepenýma skinama,omlouvám se že tady s tim otravuju.. 602448082
Vloženo 8.1.2021 15:14
Dopoledne D.Louka-V.mýť-Vilejšov-Žebrácký roh-D.Louka. Dnes neupraveno, čerstvého sněhu do 5 cm. Jelo to pěkně ve stopách i na skate. Nakouknul jsem k sousedům, Němci asi neupravují, aspoň ne kolem Ž.rohu. Lyžařů postupně přibývalo, ale pořád pohoda. Pěkný víkend na běžkách!
Vloženo 7.1.2021 23:45
V Okolí Dlouhé Louky super, jen cesta Vilejšova směr Vrch tří pánů není na skate, cesta je extrémně úzká a člověk tam akorát zbytečně ničí stopu. Z druhé strany (z kopce) se dá v pohodě sjet soupaží. Navíc je to tam hrbolaté a bohužel se i tam pár lidí prošlo středem před tím než sníh ztvrdl, takže ve směru na Vrch tří pánů je to lepší objet (na klasiku ale v pohodě).
Vloženo 7.1.2021 20:01
Dneska Cinovec - Vitiska. Super podmínky, cca 17h,na skate i klasiku, teplota - 4,nefoukalo,paráda. Když to takhle vydrží..
Vloženo 7.1.2021 18:51
Dnes Flájský okruh + Vlčí hora. Vynikající. Vše na jedničku..... počasí, teplota, úprava tratě.
Vloženo 7.1.2021 17:40
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 7.1.: Dotaz: Dá se parkovat na Dlouhé louce?)V pohode, odhadem kolem 14:00 cca 70 aut, kapacitu má parkoviště odhadem 300. Vezme si na parkovné 100 Kč v kovovejch.
Vloženo 7.1.2021 16:52
Dnes z Dlouhé louky k přehradě a zpátky . Stopa sice někde horší bez úpravy, ale super běžkování.
Vloženo 7.1.2021 15:20
Dnes okruh kolem Flájí, bez úprav tratě. Stopa sem tam roszekaná.
Vloženo 7.1.2021 8:37
Zadní Telnice - Ruské kolo, Krušnohorská magistrála
neupravená, ale projetá stopa, v lese na trase občas popadané větvě, ale jinak super jízda. Na okruhu kolem Tenice - Ruské kolo nikde nikdo, jinak na magistrále pár lidí, ale na vrcholu dost nepříjemně foukalo.
Vloženo 6.1.2021 20:40
Dnes s čelovkou:
Úsek Nové Město - Vrch Tří pánů: U vrtulí zafoukáno, dále někdo očividně jel autem takže na skate nic moc. Na klasiku OK
Flájský okruh: Jel jsem od Loučné, ve sjezdu na levo rygol od auta, takže na skate do kopce asi nic moc, ale určitě se dá (pokud se člověk umí sklouznout, je to trochu horší). Úplně dole u Flájí KAMENY, jak ve stopě tak mimo stopu (usek asi 500 m), takže pozor pokud máte áčkové lyže (pokud ne tak v pohodě). Kopec od Flájí na skate bohužel opět dost úzký, chvilku do nejde jinak než maličko do stopy, ale nic dramatického.
Silnice směr Fláje: Opět tu jel někdo autem (asi až dnes za tmy) takže na bruslení nic moc. Samozřejmě sjízdné, ale trochu hrbolaté. Stopa je v pohodě.
Celkově ale hodně pěkné, jen místy se stopa určitě trochu zafouká (ve sjezdu na Fláje taky vichr).
Vloženo 6.1.2021 18:50
(Odpověď na dotaz uživatele kili z 6.1.: zdravím, nevíte jak to vypadá v okolí Sněžníku?) Na magistrále neupraveno, podklad umrzlý na něm trochu prašanu, kameny nekoukají, tak to na krátké sklouznutí je.
Vloženo 6.1.2021 15:20
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 6.1.: Poradíte nějakou hodně lehkou trasu? Cca 10-15 km a víceméně rovinka?)
Asi nejjednodussi na Dlouhou louku, zaparkovat za stovku a pak se tam tak nejak motat dokola podle chuti.
Z Cinovce na Vitisku to taky jde, ale to uz je trosku kopcovitejsi.
Vloženo 6.1.2021 15:04
Dlouhá louka, okruh Fláje super. Velká pochvala rolbaři. Je vidět všude kolem, že sněhu není moc, ale po celé trati krásné upraveno. Nebojte si vzít elitní lyže. Dvakrát si možná vystoupíte ze stopy, ale spíš jen tak pro jistotu. Pecka!
Vloženo 6.1.2021 11:54
Skvela lyzovacka, davam 1 minus, mozna z toho nadseni, ze to je letos poprve.
Z Cinovce na Vitisku upraveno, dal smerem na Dlouhou Louku to uz bylo technicky narocnejsi, ale porad me to bavilo. V okoli DL parada, panensky manchester. Kdo nema dost, muze si vyjet z Noveho Mesta na vrchol Bournaku.
Spatna zprava pro ty, co by se chteli nechat testovat. Ta nase neschopna vlada nezbudovala na magistrale zadny testovaci strediska, takze radsi zustante hezky dole🤗
Diky za upravu trati
Vloženo 6.1.2021 11:34
Cínovec - Vitiška, super. Německo upraveno teď ráno, je to měkčí. Na hranicích nečíhají kulometná hnízda a jezdí se na obě strany zcela normálně. Parkoviště u Pomezí na louce ráno nebylo. Auta stála pod mostem.
Dotaz Vloženo 6.1.2021 11:06
Dotaz
1)-funguje parkování na louce za hotelem Pomezí ?
2)-stav Cínovec - Komárka ?
Dík
Zodpovědět
Vloženo 6.1.2021 8:50
Cínovec - Vitiška + část okruhu 10 km.
14:00 - 18:00, -4
Cínovec - Vitiška klidně na nové lyže, během naší návštěvy dopadlo 5 cm sněhu, ale v noci to upravili a předpokládám pěkně ztvrdlo, takže to je dneska asi paráda. Každopádně včera také dobré ježdění. Parkoviště u golfu bylo plné, spousta běžkařů, pěšáků minimum.

Vyzkoušeli jsme i část okruhu 10 km dole směrem k Moldavě, tam jak je štěrkový povrch to asi ani na úpravu nebude, jednou jsem při sjezdu najel do kamenů, jinak v pohodě, ale je to málo projeté.
Vloženo 5.1.2021 23:38
Dnes Klíny mračňák směr klinska brana neprotazeno ale stopa je a dá se i bruslit.
Vloženo 5.1.2021 22:03
Na Dlouhé Louce snad ještě lepší než včera. Do rána něco připadlo, další se sypal během odpoledne. Je to už na jedničkové lyže, nikde nic nehrozí.
Vloženo 5.1.2021 19:21
Dnes Cínovec- Vitiska- vrch 3 panu- vysoka myt - dlouha louka a zpet. Cinovec -vitiska uz skoro neupraveno- chumelí, takze hluboke, ale uslapane od lidi. Vitiska az vrch 3 panu po loukach rozrytejsi, ale furt se da bruslit. Od vrchu 3 panu lepsi svezeni. Rovnejsi podklad. Na muj vkus bylo hodne chodcu. Nechapu proc tam ty lidi dupou, chodit se da uplne vsude a oni si vyberou zrovna lyzarskou stopu. Podle me by to chtelo vic lidi na bezkach, aby ujezdili novy snih a nebo rolbu. :-)
Vloženo 5.1.2021 15:03
Parádní běžkování na čerstvém sněhu. Dlouhá Louka - Vysoká Mýť - Vrch tří pánů a zpět přes flájskou silnici..... bez kamenů, bez lidí, není upraveno strojově, ale vůbec to nevadí. Aktuálně lehce sněží.
Vloženo 5.1.2021 13:55
Výborné podmínky na Dlouhé Louce připadlo okolo 4cm skoro všude stopa od rolby někde i dvě a dostatek místa pro nás skejtaře. Jedna velká pochvala, asi nejlepší letošní svezení. Oproti včerejším Jizerkám více sněhu teplota pod nulou a pod prašanem pevný podklad. Placené parkoviště o.k. za sto, jen mějte mince. Díky
Vloženo 5.1.2021 12:59
Přes noc napadlo 3cm lehce vlhkého prašanu. Silnice Cínovec - Vitiška konečně zavřená pro auta a jak již bylo zmíněno upravená rolbou pro klasiku i bruslení.

Stav dnes v 8:00 ráno nový sníh sice tahal za nohy, ale vrstva už je dostatečná i pro áčkové lyže :)
V 9:00 chvíli silně chumelilo. Když nepůjde teplota další dny nahoru, je to cajk!

Odpověď na dotaz na německou stranu: No, mám pocit že ofiko za čáru teď z rozhodnutí němců nesmíme. O víkendu prý kus od přechodu stáli německý pohraničníci - ale nevím jestli kvůli tomu, nebo jestli to je fakenews. Že by tam byli všední dny, a celý den, pochybuju, ale zatím nějak nemám potřebu si to lajsnout, takže stav tratí za čárou je mi neznámý
7:50
7:50
8:40
8:40
Dotaz Vloženo 5.1.2021 11:27
Je to upravené i na Něm. straně? A dá se tam? Díky
Zodpovědět
Vloženo 4.1.2021 22:25
V úseku Nové Město - Vrch Tří pánů odváželi štěpkovali a odváželi těžkou technikou dřevo. Zůstala po nich nálož štěpky na cestě a polámané větve ve stopě. Po dotazu jestli jim to není blbý ničit stopy mi bylo sděleno že dělají jen svou práci objednanou Lesy ČR a nějací lyžaři jsou jim u p....
Jinak probíhá odstřel spárkaté zvěře a myslivci ulovenou zvěř odvážejí auty...
30.12. 12:13
30.12. 12:13
10:38
Vloženo 4.1.2021 21:00
Dlouhá Louka velmi dobré. Projel jsem většinu upraveného a asi jen dvakrát jsem si pro jistotu vystoupil ze stopy. Sníh po nedělním oteplení i mrholení těžký, už v podvečer se ale zrychloval a až vymrzne, bude to ještě lepší. Kromě úseku Vysoká mýť-Pod Vrchem Tří pánů-Vilejšov i stopa pro klasiku. Silnice na Fláje je sice uzavřená značkou zákaz vjezdu, ale závora není uzamčená a samozřejmě se po silnici hned projelo pár aut. Jedno z nich se pak vydalo i na Vrch Tří pánů, takže stopa stará sotva pár hodin už je poškozená. Co na adresu takového hňupa dodat???
Vloženo 4.1.2021 20:10
Ahoj, dneska Cínovec (od můstku nad silnicí) směr golfové hřiště k Vitišce. Od golfu naprostá pohodička. Stopa ještě zůstala z víkendového náporu a jelo se parádně. Některá místa už trošičku vydřená, ale silnice vidět nebyla.

Poté směr Areál Nové město. Zde projeto skůtrem a stopa nikde. Nicméně na turistiku ideální.

Nejhorší úsek vedle silnice na Moldavu směr Studený pramen. Tomuto místu se vyhněte. Snad každý metr spadlý strom a bordel na cestě. Tady je asi pro letošek utrum. Poté směr Moldava od nádraží, Promenadá až k Vitišce zase projeto, ale převážně se jede ve stopě po pneumatikách od auta.

Ještě jsem pak zkusil Cínovec směr Komárka po magistrále, tam něco projeté autem, pak už dál v lese neprojeto, popř. stopy od lyžařů. No, ale šlo to.
9:32
9:53
9:54
9:54

Zobrazit i starší z této sezóny

O oblasti

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nejvíce na východě Petrovice a Tisá. Východně od Tisé pak plynule navazují běžkařské trasy v oblasti Děčínského sněžníku (ty už organizačně pod KBS nepatří). A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Úpravu běžeckých tras na Děčínském Sněžníku zajišťuje a financuje společnost Hudy. Uživatelé Facebooku mohou sledovat informace o stavu a úpravě tras na Sněžníku i na FB stránce @bezkysneznik.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Krušné hory