Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Archiv zpráv zimy 2010/2011

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála ze zimní sezóny 2010/2011. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Bedřichov a Jizerská magistrála - aktuální zprávy

Vloženo 15.4.2011 18:29
Dle informace na webu Jizerské OPS se v Bedřichově se aktuálně nachází 5–10 cm nového, mokrého sněhu. Ve vyšších polohách je sněhu samozřejmě více. Svezení na starších lyžích je možné, počítejte však s tím, že některá, původně vytátá místa nemají tuhý sněhový podklad. Úprava magistrály se neplánuje.
Vloženo 4.4.2011 12:27
Ahoj, běžko-pěškování o víkendu 2. a 3.4. z Nové louky:
V sobotu oblačno, bez srážek. Pěšky směr Kristiánov, přezutí za kopcem "U balvanu" před sjezdem "a s dvěma přenosy pohodově až nahoru na Knajpu. Nahoře dobrý. Zpět k Žďárku vytátá místa, následný pokus přejít přes Sedlo Holubníku, prakticky jen pěší záležitost, pod sedlem v lesních pasážích časté přenášení lyží. Dále rozcestí až les ke Kristiánovu bez sněhu, v lesní partii pěkný sjezdík až na Kristiánov, pozor končí prakticky ihned při výjezdu na louku. Nakonec jsme se nazpátek doplácali na lyžích až do lesa za Blaťákem, prakticky před Novou loukou.
Neděle: 8 hod ráno, modrá obloha, ztuhlý sníh, krásná firnová pole na lesních loukách. Nová louka - rozcestí Vládní - Za Černou Nisou - Gregorův Kříž - Hřebínek a v 10hod zpět na Novou louku.
Díky Jizerky, za dlouhou a krásnou zimu!
Mi
Vloženo 31.3.2011 9:26
Ahoj, včera jsme vyjeli z Nové Louky. Z Bedřichova to už nešlo. Jeli jsme na Olivetskou horu - parada-jeden přenos. Bílá Kuchyně-Hřebínek - uplně supr. Hřebínek -Bíle buky - Kristiánov kopec z Hřebínku a 500m vytáto (krásná procházka) a jěště 3x jsme přenášeli..( o víkendu se bude přenášet pouze jednou a to až do Kristiánova - sjezd a do Kristiánová a ještě kus vytátej a tradičně Blatný rybník bez sněhu. O víkendu to bude víc pěšky než na lyžích. Ahoj Balu
Vloženo 27.3.2011 15:58
Z Béďova dnes super bežky, ráno to bylo zmrzlé, celkem to jelo, až na Jizerku prakticky souvislá vrstva sněhu, nahoře bylo i dost nového.Škoda, že neupravovali, ale i tak bomba jarní běžky. Pozor na Kristiánově, úsek asi 20m total bez sněhu. Jinak sníh všude,dokonce i kolem Máří. Ale to platilo dnes a možná ještě pár dní. Za chvilku to dole sleze.
Vloženo 21.3.2011 20:44
Doplňuji info od Hozase, ráno po 8 h. to bylo ještě dobré i ze stadionu na N.Louku ale pokud ten rozjetý sníh zmrzne bez úpravy, tak to ráno asi dobré nebude-vody tam bylo hodně. Já to protáhl až na Jizerku po trase padesátky a tam to bylo úplně bezvadný - hlavně dopoledne to bylo i krásně tvrdé a rychlé.
Vloženo 21.3.2011 20:20
I dnes to vypadalo stejně, jako psala včera RaK. Okruh Bedřichov-Nová Louka-Hřebínek-Knajpa-Kristiánov byl celý pokryt sněhem, nikde nebylo potřeba sundavat lyže, ale fleky asfaltu už vykukují. Zjevně byl upraven nedávno.

Dnes se do sněhu hodně opřelo slunce a zejména úsek Bedřichov - Nová Louka už byl hodně rozmoklý a stopy mizí, ráno z toho bude asi pěkný led.
Vloženo 23.3.2011 12:27
V sobotu cesta na Předěl neprojetá, Promenádní a Knížecí - stopy mizerné a zmrzlé, musí se jet uprostřed a je to na klistr. V neděli Smědava-N.Louka-Hřebínek-Smědava prakticky totéž, sundavat se nemusí, ale sněhu už jen pár cm. Prima sjezd a bruslení z Knajpy po Kasarenský...
Vloženo 20.3.2011 19:40
Na lyžarských cestách je sněhu dost - místy natátý, v lese je to lepší, sníh je tam hodně rychlý, stopy na klasiku jsou většinou zmrzlé. Jizerka, Smědava, Knajpa a okolí - stále upravené stopy a málo lidí.
Vloženo 16.3.2011 6:34
Skol lyžníci, stále využívám informací zde vyčtených, tak jsem se rozhodl také informovat o současném stavu. V úterý jsem jel na Maliník ráno na 8 hodinu. Teploměr ukazoval 0 stupňů a skutečně v místech kde v pondělí odpoledne tál sníh, byla souvislá vrstva ledu. Jel jsem po trase: Maliník - N.Louka - Kristiánov - Čihadla - Hřebínek - Olivetská hora - Vladní - Maliník. Nejhorší úsek kvůli ledu a hodně rozbité neupravené trati by z Maliníku na Klikvovou louku (přišlo mi že tam byl závod čtyřkolek) z Nové louky už to bylo v pohodě - stopy vymrzlé, ale příjemně rychlé a na skejt to bylo z předešlého dne rozorané a zmrzlé. Zvolil jsem klasiku a to bylo super a vzhledem k datumu to bylo fakt úžasný a to sluníčko :o) - jsem se nechal unést. Až na čihadla stejný stav, jen jsem se ve stopě trochu bál - na Knajpě ani noha - pak na Hřebínek už to trochu měklo a dost se zpomalil sníh, a za Krásnou Máří byly asi 3 místa kde se musely zout lyže a přenést asi 5 metrový flek utátého sněhu na asfalt, ale nenechte se odradit - víc přenášení tam nebylo. No a z Hřebínku zpět přes Olivetskou horu to je v pohodě. Jen v lesních úsecích je hodně napadaného jehličí na tratích - asi bylo některý den dost větrno, ale jsou to vždy jen krátké úseky. Tak ještě hodně jarních km přeje Karel z Kolína :o)
Vloženo 13.3.2011 22:41
Sněhu stále hodně - ověřováno mezi Jizerkou a Smědavou a pak dál na Předěl. Rolba byla v noci na všech těchto místech a nejlépe upraveno to zůstalo asi směrem k Předělu, kam tolik lidí nejezdí - dnes to bylo typické jarní lyžování, kdy je sníh působením sluníčka rozměklý a v poledne mnohde nejde moc poznat, že byla trať nedávno upravena. Ale rozhodně to stálo za to.
Vloženo 5.3.2011 17:25
Ve východní části Jizerské magistrály je stále hodně sněhu a lyžuje se tu velmi pěkně. Mezi Polubným, Jizerkou a Smědavou je většina tras upravena buď čerstvě, nebo relativně nedávno. Podmínky se dnes během dne hodně měnily - stopy dopoledne ledovaté, odpoledne sníh dost měknul.

Od Smědavy směrem k Předělu, Paličníku či Smrku už rolba nebyla pěkně dlouho, takže to určitě není lyžování pro fajnšmekry, staré stopy jsou místy slehlé, ale i tak celkem slušné. Navíc tam jezdí minimum lyžařů, mně se tam líbilo. Sněhu dost, nejdřív zmizí na cestě mezi Předělem a Paličníkem - na jižním svahu ho je v několika místech jen 5-15 cm na cestě a okolo nic, pár metrů dokonce musí jet i bruslaři soupaž. Tam bych už rolbu neposílal. Výška sněhu 5-15 cm je i na pár místech mezi Nebeským žebříkem a Tišinou, ale sjízdné to je v pohodě. S kopce pod Tišinu už se mi nechtělo, ale pořád tam sníh byl.
Vloženo 27.2.2011 14:46
Dneska jsem jel z Bedřichova kolem Josefodolské přehrady na Kristiánov, pak spojkou na Hřebínek a zpátky do Bedřichova. Právě tato trasa byla opět nově na dnešek upravena rolbou, takže paráda. Navíc je úplně skvostně upraven závodní 5km okruh. Tam, kde rolba o víkendu nejela (což je vlastně všude kromě malého okruhu a josefodolské přehrady), tak se to hlavně ve sjezdech hodně vyplužuje až na led a většině lyžařů tyto místa dělají velké problémy. Dejte si tedy bacha.
Vloženo 26.2.2011 13:37
Jizerská magistrála je právem označována za běžkařský ráj - dneska je to totální paráda, azuro a teploty kolem nuly. Všechny trasy jsou upraveny dobře, místy je to trochu ledovaté, ale furt je to v pohodě. Rolba v noci projela pouze malý okruh přes Hřebínek a Kristiánov, dle mého názoru hlavně z důvodu bezpečnosti ve sjezdech.
Vloženo 20.2.2011 20:06
Dneska Hrabětice - Knajpa - Smědava, parádní počasí a sněhu pořád spousta. Na bruslení krásně tvrdo, stopy hodně vymrzlé.
Vloženo 12.2.2011 20:18
Z pátka na sobotu začalo mrznout, takže všechna ta voda ve sněhu se proměnila v led. Hlavní tratě magistrály jsou skvěle sjízdné a hodně rychlé, tam kde však nejela dnes rolba očekávejte ledovou krustu, na které se nedá skoro vůbec pohybovat. Za celý den jsem nepotkal ani jeden šutřík, což je skvělá zpráva.
Vloženo 12.2.2011 20:09
Páteční večerní lyžování z Bedřichova bylo fakt exkluzivní. Exkluzivně rychlý sníh, bohužel jsem jel bez čelovky, takže v té nízké oblačnosti nebylo skoro nic vidět, takže jsem si tu rychlost neužil. V půlce malého okruhu přes Kristiánov na Hřebínek mi začalo brutálně pršet, takže než jsem dojel na stadion, tak jsem byl úplně durch. Přesto kvalita tratí i přes dlouho trvající oblevu je úplně bezproblémová.
Vloženo 24.1.2011 14:42
V neděli nasněžilo cca 10cm nového sněhu, na vyjetých stopách je tedy malý poprašek sněhu. Na klasiku i bruslení Královka - Severák - Horní Maxov, potom klasicky dobré stopy kolem Jesefodolské přehrady přes Knajpu až na Jizerku. Z Jizerky na Orle (PL) se stopa zhoršuje, místy tráva a neupravená (ale až na polské straně). Přímo kolem Orle jsou stopy pěkné. Z Orle do Harrachova jen na klasiku, na bruslení to protažené není.
Vloženo 21.1.2011 22:01
Ahoj, dneska super podminky, nový prašan, sněhu dostatek, parádní cesty, stopy téměř všude prohráblé rolbou. Jela jsem Bedřichov, Oliverska, Hřebínek, Čihadla, Kneipa, Smědava, Kneipa, Kristiánov, okolo Josefodolské nádrže na Novou Louku a do Bedřichova. Jen stopa z Nové Louky k Bedřichovu byla trošku zledovatělá, nicméně skvěle rychlý sníh. Vyfoukáno od Kneipy na Smědavu po modré. Celý den drobně sněžilo takže na víkend ideální!
Vloženo 10.1.2011 20:43
Přes velmi nepřiznivé počasí od čtvrtečního večera až do neděle je sněhu v Jizerkách dostatek a všechny cesty jsou úplně bez problémů sjízdné, nikde jsem nepotkal ani náznak kamenů. Lyžování tedy stále nic nebrání.
Vloženo 7.1.2011 16:25
Dnešní stav tratí na magistrále v okolí Bedřichova byl velmi ledovatý. Stopa pro klasiku byla hodně ledová (určitě na klistr), na skate to bylo bezproblémové. Všude kolem tratí je silná ledová krusta způsobená včerejším namrzajícím deštěm. Okruh 30km, kde se dnes jela Jizerská 30 (Kristiánov, Čihadla, Hřebínek, Olivetská), byl upraven na skate s pouze jednou stopou vpravo. Zítra už bude úprava tratí podřízena klasikům před nedělní Jizerskou 50, takže bruslařům doporučuji na víkend pouze boční cesty (např. kolem Bedřichovské přehrady, kolem Josefodolské přehrady).
Vloženo 3.1.2011 21:11
Stav tratí na Jizerské magistrály byl v neděli odpoledne skvělý. Skoro každou cestu projela od minulého velkého sněžení po Vánocích již poněkolikáté rolba. Tvrdost stop je tak dobrá i bruslaře, pro klasiky jsou vyřízlé stopy taky skvělé. Hurá do stopy, o víkendu nás čeká Jizerská 50.
Vloženo 31.12.2010 19:06
Přes noc napadlo pár čísel sněhu (ráno v nižších polohách i mrholilo) a přes den občasné sněžení pokračovalo. Nejlépe upravené tratě jak na klasiku, tak na bruslení jsou na malém okruhu z Bedřichova (přes Hřebínek na Kristiánov), kde ráno projela rolba. Výše směrem na Knajpu již jsou stopy trochu zapadané a nerovné, ale dá se to. Nejvíce zapadávaly stopy nahoře, kde sněžilo víc a odpoledne tam i docela foukalo.

Specifické podmínky nabízela trasa přes Mariánskohorské boudy a Protrženou přehradu, kde moc lidí nejezdí - něco málo nasněžilo (=stopy jsou mělčí), na to trochu napršelo a utvořila se tenká ledová krusta, po které se asi úplně dobře nebruslí - na skate nedoporučuju do doby, kdy to upraví rolba nebo projede víc lyžařů
Vloženo 30.12.2010 19:52
Dnešní lyžování bylo parádní - dobře upravené tratě (i přesto, že rolby v noci nevyjely) a slunečné počasí. Jeli jsme z Bedřichova skoro pod Smrk a zpět, nejmíň lidí jsme potkávali od Smědavy směrem ke Smrku, ale ani jinde nebylo lidí příliš. Jediným místem z občas upravovaných tratí, které není vůbec projeté, je cesta od rozcestí Na písčinách ke Smrku - tam je stopa vyjetá jen od lyžařů a bruslit se tam nedá.
Vloženo 29.12.2010 21:58
V Bedřichově je skvělé svezení nejen na trasách magistrály, ale taktéž na závodním 5km okruhu. Po jeho celé délce je jedna stopa pro klasiku na pravé straně a dost široký prostor na bruslení, takže všem sportovně založeným lyžařům doporučuji vyzkoušet i závodní trať, aspoň se projedete pro krásně členíté trati.
Vloženo 29.12.2010 21:23
Dnes již byly stopy připraveny dobře - i pozdě odpoledne byly stále kvalitní. Alespoň na okruhu z Bedřichova okolo Josefodolské nádže, který jsme jeli. Jedinou výjimkou byl úsek mezi rozcestími pod Prezidentskou chatou a Jabloneckou chatou, kudy rolba před dneškem neprojela (asi jela horem přes Hrabětickou louku), tam byla stopa horší a zvlášť na bruslení to tam muselo být nepohodlné.
Vloženo 28.12.2010 23:06
Souhlas s předchozím příspěvkem. Snažil jsem se jet klasiku a stopy byly docela slušné (ale pravda místy dost rozježděné) mezi Bedřichovem a přibližně rozcestím Pod ptačími kupami (v tomhle úseku jsme také potkávali a předjížděli dost běžkařů), dále už byly někdy i zčásti zaváté sněhem, hodně to foukalo hlavně při sjezdu po modré na Smědavu. Kamarádi zkoušeli bruslit a hlubší a měkčí sníh jim dával dost zabrat. V dalších úsecích při návratu do Bedřichova to bylo podobné, v těch otevřenějších se stopa dost ztrácela.
Vloženo 28.12.2010 14:18
Přes noc napadlo v Bedřichově dalších 20cm, takže musely nečekaně vyjet všechny rolby, i když to původně nebylo v plánu. Bohužel však na bruslení je to dost měkké a boří se to. Na klasiku jsou pro změnu stopy rozevláté, takže to hází zleva doprava. Z Bedřichova na Hřebínek se pohybují davy turistů.
Vloženo 28.12.2010 14:13
V Jizerkách krásné lyžování. Naštěstí ani moc ze včerejška nenasněžilo, takže i pro bruslaře byl povrch tratí skvělý. Pro klasiky ideální máza modrý nebo modrý extra.
Vloženo 26.12.2010 14:51
Dobré lyžování, Jizerská ops poctivě upravuje, (bohužel) dál trochu sněží.
Vloženo 19.12.2010 15:29
O víkendu byla lyžovačka v Jizerkách skvělá. Z pátka na sobotu projely rolby přes 100km tras, takže byl velký výběr, kam vyrazit. Místy to bylo trochu měkčí, hlavně pro bruslaře, ale hezké počasí bez výrazného větru to zpravilo. Sněhu je teď tolik, že by měl vystačit na celou zimu.
Vloženo 19.12.2010 15:27
Lyžování na magistrále stálo ve čtvrtek a v pátek za starou belu. Napadalo velké množství sněhu a k tomu velký vítr. Základní trasy magistrály rolby projely, aby udusaly nové přívaly sněhu, ale brzo jejich průjezd nebyl skoro poznat. Pro klasiky to bylo určitě lepší než pro bruslaře.
Vloženo 15.12.2010 19:12
Dnes přes velký příděl sněhu bylo lyžování (skate) na magistrále celkem fajn. Tam, kde projela velká rolba, to bylo krásně tvrdé. Naopak tam, kde projela malá rolba, to bylo docela měkké. Ale určitě lepší nějaká rolba než žádná, všude jinde je totiž 50cm nového sněhu a v tom se fakt lyžovat nedá.
Vloženo 14.12.2010 17:45
V celých Jizerkách pořád hodně sněží, takže stopy rychle zapadávají. Dnes tam bylo docela dost lidí, takže na klasiku to byloobstojně vyšlapané. Na bruslení jen protažený kousek 5 km okruhu. Nádherná zimní atmosféra!
Vloženo 13.12.2010 8:03
Nedělní lyžování na magistrále bylo fajnové, jen trochu hodně foukalo a to i na místech, kde by to člověk nečekal. Jinak stopy byly v rámci možností dobré, na hlavních tazích projeté dostatečně (jak skate, tak klasika), na vedlejších cestách obvykle trošku zapadané, ale dalo se.
Vloženo 12.12.2010 21:57
Cesty byly projeté podle rozpisu na www.jizerskaops.cz. Přes den hodně sněžilo, takže postupně zapadávaly těžkým sněhem. Bruslení bylo náročné, ale dalo se, stopy na klasiku udržovaly víkendové davy. Hlavní je, že sněhu je dost.
Vloženo 11.12.2010 13:47
Dneska projely rolby v Jizerkách skoro vše až na cestu do Oldříchova a Nového Města. Počasí sice není moc příznivé (hodně sněží, místy dost mokře a hlavně fouká), zato stav stop je docela dobrý. Na klasiku to bylo jako obvykle lepší mimo hlavní magistrálové cesty z důvodu menšího poču lyžařů, protože v novém sněhu stopy nedrží vyřízlé a neustále to hází zleva doprava. Na skate to bylo právě naopak lepší na hlavních trasách, protože to tam bylo krásně ujeté.
Vloženo 11.12.2010 14:30
V pátek odpoledne byl exkluzivně upraven 5km závodní okruh v Bedřichově, jak na klasiku tak bruslení. Večer jsme to s čelovkami projeli a super. Bohužel sněžilo tolik, že do sobotního rána to bude bez nového projetí nesjízdné.
Vloženo 8.12.2010 14:35
dnes obleva, těžký mokrý sníh, rolbou neprojeto. Ale bruslit se dá, ikdyž to moc neletí, spíš taková posilka zadarmo.
Vloženo 6.12.2010 16:06
Napadlo dalších 5-10 cm, před Kristiánovem už nejsou kamínky, stopa je upravená na větší části malého okruhu, na velkém slušně projetá.
Vloženo 5.12.2010 15:55
Velký okruh : Bedřichov - Nová louka - Kristianov - Číhadla - Hřebínek - Nová louka - B. upravena bezproblémů na skate i na klasiku místy hlavně od Nové Louky na Kristiánov ješte kamínky ale s opatrností se dá projet bez šrámů. Jinak na stadiónu si tvoří zásoby sněhu tak by to mohli někde nahrnout protože nahoru od staďáku je to od plužení taky místý vydřené.
Vloženo 4.12.2010 16:28
Prosím, ještě jsme nikde nebyli, poraďte někdo, kam pro úplné začátečníky na běžky. Chtěli by jsme zítra to jít zkusit a nevíme, kde by to bylo pro nás nejlepší. Díky pro toho kdo odpoví. Jo mám ještě manželku. // Karle, dovolím si odpovědět přímo do vašeho příspěvku, ať nepřidávám zbytečně aktualitu. Závisí kde bydlíte - při současných podmínkách není potřeba jezdit nikam daleko, pokud objevíte někde blízko bydliště vyjeté stopy od lyžařů a je to relativně po rovině. Jinak pěkné nástupní místo je právě Bedřichov - na začátku stadión ideální na první kroky na běžkách a trasy jsou tam relativně rovinaté. Jenom tam může být docela dost lidí a někdy se docela brzy zaplní parkoviště. Martin S.
Vloženo 4.12.2010 9:28
Byli jsme večer na čelovky, vybíhali z Bedřichova a dali okruh, stopa byla většinou dobrá jak pro skate, tak pro klasiku. Místama to ale bylo pro skate trochu neupravené, ale při návratu jsme už jeli po upravené stopě, tak to pravděpodobně na víkend připraví. Sněhu je tam dost.
Vloženo 2.12.2010 15:42
Velký a malý okruh posypaný hlubokým prašanem je jakž takž projetý jednou stopou; koncem odpoledne jela rolba z Bedřichova směrem na Hřebínek, takže pokud nenapadne, budou zítra dobré podmínky.
Vloženo 28.11.2010 21:24
Dnešní lyžování opět nemělo chybu, azuro a naštěstí ne moc zima. Od včera se zlepšil stav tratí z Nové Louky na Hřebínek, kde projel dle mého 2x skútr, takže jak klasici tak bruslaři si přijdou na své. Naopak zhoršení nastalo v úseku Bedřichov - Nová Louka, kde začalo vykukovat docela dost šutrů a už je to místy o lyže. Doufejme, že předpověď vyjde a brzy napadne další sníh. Pak už bude lyžování úplně super.
Vloženo 27.11.2010 17:51
Skvělé lyžování v Jizerkách. Z Bedřichova k Nové Louce to chce dávat pozor, pak už je sněhu dost. Lepší je to většinou pro klasiky, protože od Hřebínku výš už to na bruslení není moc projeté. Všem návštěvu Jizerské magistrály vřele doporučuju.
Vloženo 27.11.2010 11:55
Po nočním sněžení se lyžování na magistrále výrazně zlepšilo. Tady krásně svítí sluníčko a teplota je kolem -4st. Lepší je to stále asi na klasiku. Z Bedřichova na Šámalku to není ideálně, od Šámalky už v pohodě, ale samozřejmě pak čím výš, tím lepší. Skvělá je stále panelka a cesty kolem Knajpy.
Vloženo 27.11.2010 11:51
V Jizerkách bylo v pátek lepší lyžování na klasiku než na bruslení. Stopy na klasiku jsou v prostředku a bruslaři to nemají ideální. Pocitově nejlepší to bylo na panelce mezi Hřebínkem a Kristiánovem, hlavně proto že tam neprojelo žádné auto.
Vloženo 24.11.2010 15:04
Jizerská OPS plánuje s velkou pravděpodobností na sobotní ranní hodiny první úpravu části tratí skútrem, který vyjede z Bedřichova. O podrobnostech budou informovat v pátek do 17 hodin. Zdroj: www.jizerskaops.cz
Vloženo 24.11.2010 12:30
Ahoj lyžaři, na Šámalce neustále chumelí a směrem na Hřebínek se dá solidně klasit. Sice to není ujeté, ale sem tam to nějaký lyžař prorazí. Vřele doporučuji ;-)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála