Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Archiv zpráv zimy 2020/2021

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála ze zimní sezóny 2020/2021. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Bedřichov a Jizerská magistrála - aktuální zprávy

Vloženo 19.1.2021 20:19
Ta věta o rozšíření cest vznikla na základě neustálých stížnosti od klasiků-bulínků, jak jim bruslící ničí stopy. To tak prostě je a bude, asi ikdyby se tratě rozšířily. Vzniká to hodně při předjížděni do kopce, vyhýbání se skupinkám. Ale když vidím jací lidé se vyskytuji poslední dobou, tak se nedivím ničemu.
Vloženo 19.1.2021 19:49
Neni co psat - obvykle kolecko z Bed pres NL, Hrebinek, Mari .... proste parada. Zprava pro uzivatele "Dc": sice jsem bruslil, ale volani po rozsirovani cest nechapu ani ja, Nemam problem s tim, kdyz se neopak ochrana prirody pritvrdi a budu muset prejit zpet na klasiku.
Vloženo 19.1.2021 19:12
Lyže jsem musel nasadit už na peróně v Kořenově, půlmetr minimálně a ani nebylo poznat kolik je pod sněhem kolejí :) Ale dopolední paráda a díky za stop z Béďova. Jinak když tu čtu, jak bruslaři chtějí ještě rozšířit ty jizerské dálnice, je mi smutno. Býval to dobrý sport to klasické běžkování po horách ...
Vloženo 19.1.2021 17:47
Nádherně upravené stopy, příjemné počasí cca -4st. Pesaky jsem potkal pod Prezidentskou, ale sli slušně. Také bylo pár bezkaru se psy na vodítku. Problém jsou ale velké psy na volno. Dnes se velký pes jednoho bruslare kousek od Blatneho vykadil přímo do stopy pro klasiku. Majitel psa to neřešil. Ale myslím, že to byl člověk, kterého tady už někdo popisoval, že je velmi arogantní a bezohledný. Jako hodně velký problém se ale ukazuje bezohlednost bruslaru, kteří ničí stopu pro klasiku. Speciálně ve stoupání je klasická stopa skoro nesjizdna. Někdy je cesta úzká, ale i tam, kde je široká je mezi stopou pro klasiku a okrajem úpravy více jak metr. Nechápu, že není klasika víc u kraje. Dokonce někdy to vypadalo, že byla jedna stopa u kraje, ale pak ji přejeli stopou více u středu.
Vloženo 19.1.2021 0:18
Kolem poledne - Maliník, kanál, hráz ČN a po skútrovce kolem Černé Nisy a přes "opravdivý" Hřebínek po "NS Černá Nisa" ke kiosku na Hřebínku, návrat už po standardní magistrále Olivetská hora, Závory, elektrárna. Díky OPS skvělá stopa. I velmi dobré sněhové podmínky. Kolem -5°C. Modrý drix za východoněmeckou DM 1.50 dobře držel. Příjemná tečka sjezd k elektrárně.
Vloženo 18.1.2021 16:14
Važte si toho, co v Jizerkách máte, tahle dopadají lyžařské trasy po víkendovém náporu pěšáků u Vrbatovy boudy... http://jdem.cz/fguat7
Vloženo 18.1.2021 12:21
Musím vyjádřit nesouhlas s příspěvkem jmenovce. Jedna stopa je těžká nouzovka a činí problémy při (ne)dávání si přednosti. Cesty jsou postaveny lesáky pro hospodaření v lesích a těm stávající šíře stačí, nyní jsou, a ještě pár let budou, ve finančním svrabu.. Nikdo jiný je tam stavět ani rozšiřovat nebude.
Vloženo 18.1.2021 7:13
Jestli by nebylo dobré dělat dve stopy pouze z Bedřichova na Hřebínek a z Bedřichova do Kristiánova, pak by mohla stačit jen jedna stopa, když je to tak úzké. Nebo rozšířit cesty, taky by se nic nestalo...
Vloženo 17.1.2021 19:09
Vyjeli jsme ráno od Smědavy do čerstě upravených stop, nádhera! Díky OPSko. Z pravé strany směr Knajpa, Mariánskohorské boudy, Protrženka, Kasárenskou na Promenádní a zpátky na Smědavu. Sněhové podmínky luxusní, parádní svezení. Místy se ve stopě trochu bořila pravá hůlka, ale když člověk vychytal kam bodnout, tak se to dalo:)) Mrazík dotvářel krásnou atmosféru a omrzlé vousy a vlasy udělaly z běžkaře severského drsoně.. ;) Přeji všem také tak krásný sportovní den jako jsem zažil dnes já s přáteli. Díky obsluho rolb, kiosků,, díky Jizerky!
Skol
Vloženo 17.1.2021 17:59
Jezdim vetsinou skate, ale kvituju Marcelu, dnes klasika za odmenu, a diky za upravu trasy z Hrabetic
skol
Vloženo 17.1.2021 17:47
Dnes mezi 10 a 14 relativně málo lidí na neděli, ikdyz jsem se musel občas vyhýbat. Většina trati slušně upravena.
Vloženo 17.1.2021 14:40
Ještě tam pracujou lesáci - https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/aktualni-uprava-stop-1/dnes-doslo-k-upresneni-podminek-uprav-276cs.html
Každopádně doporučuju se ptát spíš na jejich fb, tady dotazy na ops nemají moc význam...

(Odpověď na dotaz uživatele Robert Tiser z 16.1.: Nešlo by prosím upravit Vysoký hřeben? Děkuji předem za odpověď.
R)
Vloženo 17.1.2021 13:08
Rano minus 7 a oblacnost, lidi relativne akorat. Trat jizer.magistraly a elektrarenske cesty kolem bedrichovske prehrady a pak k Maliniku slusne upravena. V Bedrichove se dalo velmi dobre parkovat.
Vloženo 19.1.2021 14:43
Lavka je fakticky most, je ji chybi zabradli, jinak je betelna.

O vikendu se dalo dojet az na prehradu.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš Dvořák z 19.1.: Ahoj. Chtěl jsem se zeptat jestli je provizorní lávka mezi ORLE - Jizerka v pohodě a dá se udělat přejezd Jízerek ?
Nevíte jak je to s údržbou Maxov - Jablonec přehrada ? Díky Tom)
Vloženo 19.1.2021 11:38
Odpověď pro Martina z 16.1. ...jojo pane, tomu se říká skijöring. A pejskům, co se to s nimi provozuje, se říká ESP (evropský saňový pes). Uhýbat nemusíte, jen nesmíte skočit do cesty. Kdo skijöring provozuje, má i adekvátně natrénované a poslušné pejsky, řídí se to prakticky jako skůtr, jen pusou-povely :) Z důvodu bezpečnosti (a ohleduplnosti) vůči ostatním ale raději já vyrážím s pejsky na lyže až hodně dlouho po setmění. Užívejte zimu!!!
Vloženo 16.1.2021 22:33
Kořenov - Martinské údolí - Jizerka - Kiosek - Předěl - Nové Město pod Smrkem klasicky. Hlavně úvod údolím a sjezd do Nového Města kouzelné. Celou dobu fest sněžilo, stopa zapadaná, ale v těchto podmínkách vůbec nevadilo.
Vloženo 16.1.2021 20:37
Dnes po ránu paní v modré bundě svištěla dolů po Kasárenské tažená docela statným psem, určitě 25 km/h. Sotva jsem stačil skočit ke kraji, druhý pes bez vodítka kolem mě jen proletěl. Co bude příště, kompletní psí spřežení?
Vloženo 16.1.2021 18:49
Dnes na klasičkách, byla by škoda za takových super podmínek bruslit, kolik je jich za zimu, z Maliníku po kanále, děkuji OPS za projetou stopu, škoda, že do ní najíždějí i bruslaři, kolem přehrady k Závorám, pak netknutou zasněženou přírodou ke Kuběnkově chatě a na Bílou Kuchyni, byla to trochu prošlapávačka, ale zato bez lidí, přimlouvám se, pokud by to OPS v budoucnu stíhala i za úpravu tohoto úseku, stojí za to, a pak klasika Hřebínek a z točny po panelovce na Kristiánov, Novou Louku, Maliník a z něho po lyžích až do Liberce před dům. Ani si nepamatuji, kdy se takto bez problému dalo sjet, prostě super. Když jsem sjížděla z Maliníku na Č. Chalupu dalo se jet ještě v levé, rolbou upravené stopě a pěkně to frčelo a nebylo nutné si ani přibrzďovat. OPS, ale hlavně klukům na rolbách moc děkuji, a věřím, že nám budou v úpravě stop nakloněni po celou zimu až do jara.
Vloženo 16.1.2021 16:12
Klasikou z Bedřichova na Šámalku, z rozcestí pod Kristiánovem kolem Josefodolské přehrady přes Jabloneckou chatu zpět do Bedřichova. Všude krásná stopa od rolby, prašan a málo lidí.
Vloženo 16.1.2021 14:37
Dnes při návratu z Bedřichova dojezd na běžkách až k Lesnimu koupalištii😉 Tolik sněhu už dlouho nebylo😂. Je to sjízdné úplně bez problémů, bez kamení a větví.
Vloženo 19.1.2021 11:31
Ano , jsou snad všechna kromě Smědavy, ta myslím jede jen přes víkend. Hřebínek jsou návaly i všední dny, jinde celkem pohoda (např promenádní či Knajpa).

(Odpověď na dotaz uživatele Šobe z 19.1.: V pátek 22.1. se chystám do Bedřichova na Jizerskou magistrálu. Jsou někde na cestě otevřená okénka na občerstvení? díky skol Šobe)
Vloženo 16.1.2021 16:23
Bomba. Doporučuji.Všude milion sněhu.

(Odpověď na dotaz uživatele Daniel z 16.1.: Ahoj, nevíte jak vypadá cesta z maliníku,jsou udělaný stopy,jezdím na Souš a chci udělat změnu,díky za odpověď,skol)
Vloženo 16.1.2021 8:18
Zdravím Lukáš. Pokiaľ to bolo mierené takto, potom 100% súhlasím, Lesy vzali Benecko kde sa behávala Jilemnická 50 napr. V Krkonošiach nie je jeden poriadny 25 km úsek. Je to o peniazoch, ale dajú sa zohnať. Pre info: Štrbské pleso dostalo od EÚ ratrak (rolbu) tak vzorne upravujú 5 km okruh lebo vraj ďalej zafúka stopu. Ked som bola na ZŠ a gympli, existovala 7,5km; 15km. Ale to asi vtedy v Tatrách nefúkalo. Lenže chyba je aj na strane nás bežkárov. Veľky problém zaplatiť vstupné na trať! Pritom nafta a ratrak niečo stoja a aj tí ľudia. LB je naozaj široko ďaleko top. Vážim si to. Musíme sa posúvať, v tom s Vámi plne súhlasím!
Vloženo 15.1.2021 22:58
Tatiana: přesně tak, podnět a námět na zlepšení stávajícího info systému úprav, který je vážně vlastně nepoužitelný. Co se týče četnosti úprav, nesrovnávám, jen říkám že se upravuje málo na to jak krátkou zimu máme a každý rok se úprava podřizuje Lesům (v tom takzvaně ultra běžkařském ráji Lbc kraje a jeho městech sportu). Samozřejmě pokud bychom se trochu přiblížili tomu co je v NO, bylo by to pěkné. Vždyť se podívejte kolik km tu máme proti nim. Na skisporet je jen část co skutečně upravují. Zde ale zbytečná diskuze, věřím v lepší zítřky a inovaci :) a přeji všem pěkné km na trati!
Vloženo 15.1.2021 21:25
Odpoveď Lukášovi z 20:59h. Nemôžete porovnať Nórsko a ešte top stredisko Sjusjøen! Norsko je bežecká business class. Určite inšpirácia ale ja by som si to úplne netrúfla porovnať. Medzi Oslo a Asker čo je 20 km po dialnici je 8 máp na každej 100km tratí z toho na každej 10 km osvetlených. Bymarka v Trondheime ma 15km osvetlenej trati, nečudo že je to mekka. Sjusjøen upravujú čo 3 hodiny práve sa odtiaľ vrátila Therese Johaug. Tam idú iné prachy! Skol! Ale chápem, podnet!
Vloženo 15.1.2021 21:09
Dobrý večer. Veľmi si vážim Jizerske OPS a Bedrichov je určite naj stredisko v Strednej Európe ani Ramsau sa nechyta, o SK ani nehovorím. Dnes som nastupila na stopu 11:20 po dlhej dobe na pretekárksch lyžiach, vosk VR40. Držal ale stopa zapadávala a naviac ako snežilo, bola hrubá vrstva na skate a samozrejme neštýloví skatetári alias tlačiči kapusty klasickú stopu veľmi ničili. Naviac, nikdy sa mi nestalo a to behám skoro 3-5x do mesiaca v Bedřichove že by sa mi tak borila pravá palica do snehu hlavne v úseku Čihadla smer Krásná Máři. Nie su stopy urobené príliš po okraji? Skrátka dnes suveréjne najpomalší čas, veľmi ťažke podmienky, stopy vobec neboli vyrýsované. Dnes drina. Chce to malinko hlbši zárez a trochu naužšie ale inak ste super. Dík.
Vloženo 15.1.2021 20:59
Nahoře by byly výborné podmínky na lyžování, bohužel rolby upravují pouze páteřní trasy a tím je potenciál aktuálně napadaného sněhu z velké části nevyužit :( a hodně lidí na jednom místě. Jestli to je "ne/dohodami" s Lesy, nebo nedostatkem zdrojů ví čert. Spousta lidí včetně mě tápe kdy bylo co upraveno. Kupříkladu Jablonec kolečko upravené, aktualizace skimapa.cz ukazuje 02/2020. Hlavní trasy Jizerek s informací kdy co bylo upraveno od jednoho dne výše - v dnešní době dostupnosti GPS a trasování by to šlo snad na hodiny, nebo se mýlím? Za mě osobně by to chtělo trochu systém oživit a upravovat více a častěji - zimy jsou krátké. Trocha inspirace: https://skisporet.no/setView/61.1602336/10.7007349/14.27/norges_grunnkart .Skol!
Dotaz Vloženo 15.1.2021 18:52
Dobrý den, chci se prosím zeptat, zda vyjedou zítra rolby upravit stopu z Pekla na Knajpu? Děkuju za odpověď.
Petr C.
Zodpovědět
Vloženo 15.1.2021 16:21
Klasikou z Václavíkovy studánky k Hraniční a zpátky. V 10.30h už se muselo na parkovací místo čekat (parkoviště prohrnuto jen z cca poloviny), ale někteří už se v té době vraceli a po 12h už pár volných míst bylo. Celou dobu sněžilo, takže stopa se stávala mělčejší, ale pořád super svezení. Díky OPS za bezvadnou údržbu!
Vloženo 15.1.2021 14:59
Dnes bezvadně upravená stopa z Nového Města pod Smrkem. Chci se zeptat, zda budete upravovat i směrem na Bílý Potok. Děkuji za odpověď.
Vloženo 15.1.2021 14:50
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 14.1.: Zdravím Vás. Nevíte, jestli je stopa od Lázní Libverda směrem na Smrk?..popř. v jakém stavu...díky. (Jakub)
Stopa je projetá rolbou z Nového Města pod Smrkem. Na Lázně Libverda ani na Bílý Potok dnes projetá nebyla.
Vloženo 15.1.2021 13:32
Studené údolí se kvůli Lesům ČR minimálně do konce ledna strojově upravovat nebude :-(
(Odpověď na dotaz uživatele Lucka z 15.1.: Zdravím, nevíte jak to vypadá ve Studeném údolí? Podle mapy úprav Klondike, ale kdyby tam přesto někdo zajel.)
Vloženo 15.1.2021 13:04
Mělo by to být upravené:
https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/aktualni-uprava-stop-1/dnes-vyjela-rolba-od-sadek-v-jablonci-nad-nisou-na-hrabetice-277cs.html

(Odpověď na dotaz uživatele Martina Jbc z 15.1.: Zdravím,je sjízdná trasa Bedrichov-kaplička-Maxov-Bramberk-Jindřichovská- až do Jbc?
Děkuji.)
Vloženo 15.1.2021 12:03
Ahoj Lyžníci!
Dopoledne z Rudolfova, díky ops!, krásně upraveno, na klasiku určitě, skate se mohlo trochu bořit, ale jinak super. Kolem Olivetský ještě bez úpravy, ale zase trocha romantiky a vzpomínky na staré časy. Na hřebínku jsem potkal rolbu, takže teď už asi vše projeté. Lidí tak akorát, aby stopy nezapadali, na páteřní trase samozřejmě víc, ale žádná trága. Hezké svezení všem, Skol!
Dotaz Vloženo 15.1.2021 20:07
Dobrý den, chci se zeptat, jestli je v současné době otevřené nejake WC na Jizerské magistrále? Nebo kde je možnost si odskočit? (Nemyslím do přírody)
Zodpovědět
Vloženo 15.1.2021 11:07
Použít lze pouze venkovní skříně.
(Odpověď na dotaz uživatele Luboš85 z 15.1.: Nevíte, jestli je možnost úschovny věcí ve "Skiboudě" U Máry na Stadionu v Bedř.? Díky Luboš

Reakce na Aleše: Jezdit můžete busem.)
Vloženo 14.1.2021 22:29
Dnes od pul sesty ze Stadionu - Nova Louka - Kristianov - Knajpa - po Kasarensky dolu do Smedavy a pak nahoru do kopce na Knajpu. Zpatky to samy. Prave zimni podminky - 10-15cm hluboky novy snih. Chumelenice a vitr. Nahore bylo videt tak na 1m...
Vloženo 14.1.2021 21:11
Dnes po 17.hodině start z Nové Louky. Nahoře celou dobu intenzivně sněžilo, sněhu jr dost, ale téměř bez stopy na klasiku - úplně zničená.
Vloženo 14.1.2021 20:32
Klasika Bed-Krist-Knejpa-Tetř-Hřeb-Bed kolem poledne.
Modrej extra V40 taky, opravdu dobře držel. Ale jelo to taky pomalu. Nahoře silně sněžilo, stopa pak už zavátá, ale člověk zavřel oči a představoval si, že je kdesi daleko na severu. A když je otevřel, opravdu tam byl. Krása, málo lidí, všichni milí, na Knejpě svačina a čaj, rodinná atmosféra. Jedinej nával z Hřebínku. Ale to je klasika. Kdo chce klid, jen tam prosviští a stavuje se jinde.
Tradičně díky ops!!!
Jeden malý návrh. Nebylo by možné jakkoliv propojit P3 a P4 stopou se stadionem?

P.S: Lanovka z Liberce by řešila dopravní peklo. Dolní stanice v amfiku, parkovací místa jsou tam od zoo, mezistanice na český a na Maliníku a výstup na stadionu. Využití celoročně, v létě kola, v zimě šťastní lyžaři a běžci.
Vloženo 14.1.2021 19:03
Příjezd z Desné po uklouzaném sněhu (projeto pluhem, neposypané) s opatrností sjízdné.
Parkoviště před Souší v 9:00 neupravené, museli jsme si lopatou odhrabat místo na auto (asi 20 cm nového sněhu). Odpoledne při návratu už asi bylo upravené nové parkoviště (vpravo). U Montanie se už asi dalo bez problémů parkovat i ráno.

(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 14.1.: Zdravím,
nejel jste někdo dnes ze Souše? Jaká je situace s příjezdem, parkováním? Jak vypadá stopa? Díky předem za zprávu!)
Vloženo 14.1.2021 14:51
Ze Smědavy po Promeádní na Mořinu a zpět po Knížecí, stopy trochu zaváté od nepřetržitého sněžení, jinak bezva ježdění.Dík OPS za ůpravu.
Pouze špatná přístupová silnice z Bílého Potoka na Smědavu, na silnici cca 25cm nového sněhu a pluh přijel až po 13hod.
Dotaz Vloženo 14.1.2021 13:58
Pro OPS prosím: (1) na jakou mapu s GPS o úpravě se dívat - BileStopy nebo SkiMapa? (2) projeli jste prosím ve čt ráno kolem Josefodolské? V mapách nevidím, ale na webu píšete, že plánujete. Děkuji, Viktor
Zodpovědět
Vloženo 14.1.2021 8:35
13.1. super svezení na novém sněhu. Bohužel zjištěno, že kiosem na Smědavě má oevřeno pouze Pá-Ne, Jinak Knajpa, Hřebínek a kiosek na Promenádní otevřen. Máza volena Swix V40 a držel fest, pro lepší svezení možná čistě modrý, ale netestoval jsem, neb v neděli mne moc nepodržel. Jaká byla u vás máza.
Vloženo 13.1.2021 22:27
15:30 parkoviště centrál hlásilo obsazeno. Takže Malinik-N.L.-Hrebinek-Knajpa a zpátky.
Z Maliniku po Vládní stopa na klasiku žádná, na skate super. Žďárek-Knajpa čerstvý sníh trochu pomalejší. Hodně lidí bez čelovky. Hodilo by se podotknout "vidět a být viděn (aspoň trochu přece) ". Ve sjezdech je fakt nepříjemné a nebezpečné se vidět na poslední chvíli...
Vloženo 13.1.2021 20:27
Ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a po Knížecí zpět, paráda.Stopy upravené i když trochu zasněžené.
Vloženo 13.1.2021 16:21
Dnes po ránu od Mořiny k bunkru,po Jezdecké přes Vlašák na Knížecí.Dále přes Hraniční až na Čihadla. Všude upraveno OPS, díkec.
Ke strženému Karlovskému mostku přes Jizeru, je tam vybudována prozatimní lávka bez zábradlí cca 70 cm široká. Někde jsem jí viděl natočenou.🙋
Vloženo 13.1.2021 15:10
Jitka: Není pravda. Za prvé nevím co je kristiánovské údolí, to se v těch místech nenachází. Za druhé, lze sjet z Jizerky Mořiny do Martinského údolí, tam přejít nový most přes řeku a dostat se na Harrachovské nádraží přes Údolí Naděje podél trati. Z nádraží se pak napojit na okruh Kozí hřbet a dojet do Orle.
Vloženo 13.1.2021 14:19
vzkaz na dotaz mostu přes Jizeru. Pozor, lávka v kristiánovském údolí je od června 2020 sundaná, nedá se tam jet. Takže bud v Kořenově kroužit po české straně a nebo z Harrachova jet nahoru na Orle a polskou část Jizerek. Jediné místo, kde to jde přejet, je od Chatka Gorzystow dojet nahoru na Smrk, přenést na Nebeském žebříku a vrátit se přes Písčina.
Vloženo 13.1.2021 13:44
Bylo to samozřejmě protažené pluhem, ale nikde žádnej bordel a jelo se krásně.
(Odpověď na dotaz uživatele Lukáš z 13.1.: Nevíte někdo, prosím, jaký je start z Maliníku (Vládní cesta) na skate?)
Vloženo 13.1.2021 13:12
Reakce pro Dany; snad bude moje odpověď pro vás užitečnější - Vratislavice Nad Nisou v Liberci upravují tratě, pro začátečníky myslím ideální a vše po rovince.. Vkládám odkaz, snad bude fungovat.. Nenechte se odradit! Běžkám zdar 🙂
https://www.vratislavice.cz/
Vloženo 13.1.2021 12:51
Daníku,..začni kolem baráku a pokud jsi z Prahy, tak ideálně ze Staromáku na Václavák.... a do Jizerek radši ne :-)

(Odpověď na dotaz uživatele Dany z 13.1.: Ahoj, poradil by mi prosím někdo nějaký ideální okruh pro začátečníka? Zatím mi větší kopce dělají problém. Ideálně mimo Bedřichov, klidně i Harrachov apod... Díky moc a užijte si stopu, D.)
Vloženo 13.1.2021 12:45
Nemáte náhodou někdo tušení kdy OPS začne protahovat stopy od Maliníku dál k magistrále. Parkoviště je neustále plné a lidi se musí brodit v prošlapané, většinou zapadané stopě od lidí. Né že bych to nedal ale přeci jen, ten kousek by rolbaře nezabil...
Vloženo 13.1.2021 22:36
Krásná projížďka centrální částí (Knejpa, Máří, Hřebínek, Nová Louka, Rozmezí, Kasárenská, Protrženka) za neustálého decentního sněžení. Klasici asi trochu trpěli, ale pro nás bruslaře to byla...no tak paráda úplně ne, dost dřina v novým sněhu, ale i tak moc pěkné. Prostě pravá zima. Dobře že fungují výživová okénka (až na Hřebínek, kde měli zrovna drze zavřeno:-) Můžete-li, vyražte, a nejlíp přes všední dny!
Dotaz Vloženo 13.1.2021 20:40
Da se skatem z Maliniku nebo mam dojet az na stadion? Psali, ze upravili skutrem cestu na prehradu - ale to je asi uzke a se stopama, ne? Diky za info,
Milan
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 13.1.2021 16:23
A je to do Martinského údolí upravené? Podle skimapy to vypadá, že to letos ještě nedělali.
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 13.1.2021 11:47
Ahoj zkousel to nekdo od elektrárny.rolbu jsem tam namalovanou nevidel.dik
Zodpovědět
Vloženo 12.1.2021 21:14
super, díky moc!! ;)..těším se!
Vloženo 12.1.2021 21:06
Už přišlo info od ops: https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/aktualni-uprava-stop-1/nad-ranem-vyjedou-rolby-na-trate-273cs.html
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 12.1.: Dobrý den, netušíte, zda se bude ráno upravovat z Bedřichova? Rolba údajně jela odpo/večer, tak zda je šance, že by upravili i ráno? Děkuji H.)
Vloženo 12.1.2021 18:26
Koukni na Mapy.cz
Ahoj, muže někdo pridat foto jak vypadá lávka z Jizerky na polskou stranu. Díky
Vloženo 12.1.2021 15:25
Na Smědavě -5 a silný vítr a sněžení.Včerejší stopy zmizely.
Jeli jsme po Promenádní na Mořinu a naštěstí v polovině trasy jsme potkali rolbu s Jizerky, která dělala perfektní stopy , tak jsme to na Mořině otočili a zpět po stejné trasy jsme si užívali úpravu.
Vloženo 12.1.2021 14:10
Ráno v 9 hodin parkoviště Bedřichov Central zaplněné tak z 1/4. Klasicky ze stadionu na Hřebínek - Tetřeví boudu - zpět na Točnu - Bílé Buky - Kristiánov a konec v Bedřichově. Hustě sněžilo, připadlo cca 5 - 8 cm, foukal fest vítr, takže někde nestopla, někde ok od běžkařů, moc to nejelo. Na bruslení patrně lepší. Jinak nádherná zima.
Vloženo 12.1.2021 10:57
Stopy parádní, upozorňuji jen na kamínky ve sjezdu k Protržené přehradě. Pochvala OPS! Zdá se, že nové vedení pochopilo, že úprava je třeba hodně brzy ráno a hlavně po víkendu. A super je, když o tom večer předem informuje. Myslím, že spousta z nás chápe, že se nemůže upravovat každý den, ale pondělí je zrovna dost důležité. Moc díky!
Vloženo 12.1.2021 9:04
Klasika z Mariánské hory na MH boudy, Knajpa, Protrženka a MH boudy zpátky. Luxusni stopa, vymrznuté, pár ohleduplých pěšáků... pohádka. Díky OPS za úpravu.
Vloženo 11.1.2021 22:23
Ahoj,pripojuji se,dnes bezvadne,po dlouhe dobe i za minulou sezonu nebyla v pondeli tak perfektni stopa.Bohuzel skoro nebylo slunicko,Honza na nej vyzral na Palicniku,jinak Hejnice,Frydlant a Nove Mesto,ja asi 10 minut kolem 14,30 na Kristianove.Pesaku podstatne ubylo,dvojice u Krasne Mari to ale pekne rozorala,jedno kolo ale opet z patku, pan se dvema pejsky na volno, samozrejme si hraji, stekaji a jsou nebezpecni, potkal jsem je ve sjezdu z Tocny na Hrebinek. Diskuze o ohleduplnosti je pekna, ale je videt, ze je zbytecna, zabere jedine represe, myslim, ze to spada pod Mestkou policii,at se take jeden den v tydnu projedou na bezkach po magistrale a par pokut vyberou.
Vloženo 11.1.2021 21:13
Dnes naprosto skvělé podmínky a skvěle upravené stopy. Velké pochvala a díky OPS :)
Vloženo 11.1.2021 21:06
Dnes podmínky výborné, konečně se může člověk odreagovat na perfektně upravených tratích, podle předpovědí ještě připadne a bude mrznout... Pro uživatele Ondra, neškodilo by si pročíst pravidla pohybu na magistrále, které vydala Jizerská o.p.s. Myslím že by té, podle Vás nesnášenlivosti, ubylo. Není to výmysl zdatnějších lyžařů, ale těch kteří se o magistrálu starají, dobře starají a ty pravidla jsou myslím dobrá pravidla, sloužící hlavně k bezpečnosti...
Vloženo 11.1.2021 19:24
Dnes kdo vyrazil na Paličník , tak si liboval.Po ránu dnes chladněji -10, ale od Předělu již slunce a azuro.Paličník byl opravdu veselý ale skoro bez lyžařů.Tratě perfektně upravené na Paličník ještě v poledne mažestr, jak je vidět i na fotkách.
Jen pro pěšáky, by mělo být více značek, aby nechodili do stop.
Připojím více fotek s pohledy na Frýdlatsko pro potěšení hlavně pro lyžaře, kteří nejsou ještě v důchodu a musí být v práci.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Vloženo 11.1.2021 18:16
Perfektně upravené stopy. Škoda, že v bufetu na Hřebínku ještě nejsou nálepky, kterými by člověk práci OPS mohl podpořit a odměnit. Skol
Vloženo 11.1.2021 17:42
Dnes přejezd z Kořenova do Bedřichova.Po Knížecí, Kasárenská,Knajpě, Máří, Hřebínek.Všude špičkové, hluboké, vymrzlé stopy které odolávají celý den i bruslařům. Stopy byly včas nažehleny a ranní mráz je perfektně vytvrdil. Jsou tak připravený na i na úterý. Další úprava by stav spíše zhoršila. Velký dík OPS. Skol.
Vloženo 11.1.2021 17:08
Smědava-Paličník-Promenádní. Nádherně upravené, nádherné počasí.
Vloženo 11.1.2021 9:45
Místo mostku Jizerka - Orle je provizorní lávka. Podle fotek vypadá použitelně. První jim vzala voda, tahle je nová.
Vloženo 13.1.2021 15:26
Vzkaz pro Muhu a Dany:

Muhu, je opravdu nutny ten sarkasmus? Neznam Prazaka, ktery by se povysoval nad Liberecaky proto, ze jezdi do Prahy pracovat.

Dany - pekna trasa pro zacatecniky je z Nove Louky (pokud budete mit stesti a podari se vam tam zaparkovat) na Hrebinek, po rovince, lze protahnout jeste pres "panelku" na Kristianov. Preji hodne zabavy na bezkach.
Vloženo 12.1.2021 14:51
pro Petru: lávka z Orle na Jizerku, foceno z polské strany. Vypadá únosně :-)
Vloženo 12.1.2021 11:06
Vystoupit v Rudolfove,Ceska chalupa,bus c.18 ,nebo auto nechat tam,a kousek pesky lesem cca 30 min
Vloženo 11.1.2021 21:05
Reaguju na Mateje a parkovani na Sousi - kde se da parkovat mimo placene parkoviste pod hrazi? Loni, kdyz se konecne rozsirilo, skoncila soucasne moznost pakovani u Montaine, soucasne obec Sous bezduvodne zakazala parkovani pri tocne bus v obci, cca 400m zpet od placeneho parkingu (cca 15 mist, ale obcas bodly). Takze sice nove parkoviste, ale mist porad stejne malo... nebudou-li mista, budou lidi stat vsude jinde.
Vloženo 11.1.2021 12:00
Rychlovka s klukem Maliník-kanál-Pod přehradou-Závory-Za přehradou-Vládní-U Nové louky-Buk-Bedřichov.Na kanále stopa ujde,jinak bez problémů.Pěšáci,co jsme potkali se snažili jít mimo stopu,pěšáci versus lyže versus kolo (v lyžařské sezóně do Jizerek na kolo?),zase si musíme uvědomit,že magistrála vede většinou po turisticky začených cestách a zákaz pěšáků na turistické cesty v zimě není,taky se chtějí projít.Vždycky to je o ohleduplnosti a respektu.A co se týče ucpaného Béďova auty,lidi nebuďte líní a pohodlní,autobusy jezdí skoro kyvadlově a většinou poloprázdné.
Vloženo 11.1.2021 11:45
Ad dotaz na cestu ze Zavor ke Kubenkove chate a dal na Bilou kychyni - stopa od lyzaru, vydrene na podklad to neni ani v nejprudsim sjezdu. Podobne ze Zavor po Katerinske ceste. Od Elektrarny byla klasicka stopa od lidi o vikendu znicena bruslari, ale jet se da. Vasne ohledne chodcu nechapu a rozhodne nebudu nikoho prudit za to, ze se jde projit tam, kde zrovna jedu na lyzich. Bezkari nemaji pravo si Jizerky uzurpovat a pripadna uprava rolbou neznamena, ze by tam nikdo bez lyzi nemohl. Kdyz to tu ctu, tak se mi nekdy zda, ze snad jezdim lyzovat do jinych hor. Psi me na magistrale nikdy neohrozili. Kdyz je mijim, neni problem zpomalit stejne jako kdyz mijim treba rodinku s malymi detmi. Hrat si ve vikendovem provozu na magistrale na zavodnika je stupidita, ktera zde realne vytvari vetsinu nebezpecnych situaci. Ta nesnasenlivost ve zdejsi diskuzi, ktera je pak citit i ve stope, je zarazejici.
Vloženo 11.1.2021 8:22
Mostek pod Bukovcem (Karlovský most) spojující Orle a Jizerku je dle dohledaných informací stržen. Nový má být postaven až pro léto 2021. Zdroj: https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/jizerske-hory-most-jizerka-orle-demolice.A200713_110251_liberec-zpravy_jape

(Odpověď na dotaz uživatele Ben z 10.1.: Skol, nejel jste o víkendu někdo z Harrachova (nádraží) směr Orle a přes mostek na Jizerku? Funguje mostek pod bukovcem?
dík za info BeB)
Vloženo 11.1.2021 2:04
Od elektrárny (Rudolfov, elektrárna) se dá krásně jet. K poslednímu baráku posypáno štěrkem (cca 300 m, pár aut se vejde i tam), pak vyšlapáno od lyžařů (tvrdé), takže ani nevadí, že tam chodí pěší. Na klasiku pohoda, na skate úzké. Z křižovatky Pod přehradou lze v pohodě bruslit (vlevo i vpravo), přes hráz nevím. Z Maliníku to bude určitě o.k., kolem Vládní vše tvrdé uježděné, na skate super, na klasiku dobré. Kanál jsem jen křížil (navíc byla tma), byl od lyžařů určitě projetý. Prošlápnuté byly i cesty od Závor směrem ke Kuběnkově chatě, stejně tak z Bílé kuchyně. Tím směrem jsem ale nejel. Elektrárna - Hřebínek - Kneipa - Rozmezí a přes Šámalku zpět, 17 - 20:30, vycházkově, krása.
Neví někdo, zda lze vyrazit z Oldřichova (Na Pilách)?

(Odpověď na dotaz uživatele ldck aie z 10.1.: Ahoj, nevíte, jak to vypadá z Maliníku? Je na Kanálu stopa od lyžníků? Je Vládní proplužená až "na kost"?
Dá se přejet (přejít) přes hráz přehrady?
Jaká je cesta k elektrárně?
Jak asi vypadá cesta z Bílé kuchyně ke Kuběnkově chatě a pak na Závory?

Děkuji)
Vloženo 10.1.2021 22:10
Dnes 15:30 - 18:00 skate Jizerka - Smedava pres Bunkr - Knajpa - Cihadla - Protrzenka - zpatky po Kasarenske Knajpa - Smedava - Predel kolecko - Jizerka spodem pres silnici. Nekde mekci (Predel, zespoda od Protrzenky na Kasarenskou). Ve stoupani k Bunkru jeste trci par kamenu, jak dolu jezdi turisti pluhem. Ad pesi - par jsme jich potkali. Vrchol byli bobari ve sjezdu na Smedavu, ktery na tebe krici, at jim uhnes! Psi bez voditka, ktery navic neposlouchaj a behaj za bezkarema. Fakt to chce ty cedule - oni proste nechodi na bezkarske portaly! Anebo zpoplatnit a postavit na nastupni mista kontrolory - jako v Rakousku!
Vloženo 10.1.2021 22:00
Parkovali jsme v Hraběticích. Na základě sobotních zpráv o narvaném Bedřichově jsme vyjeli brzo a dorazili jsme v 7:20. Parkoviště v Hraběticích bylo prázdné (byli jsme 11. auto). Bedřichov v tu dobu hlásil už jen 60 volných míst jak na centrálu, tak na Maliníku. Trasa Královka, kolem Prezidentské, U Buku, Bedřichovskýá přehrada - chtěli jsme po hrázi. ale ta je neprůchodná! Objeli jsme přehradu Kanál, Poutní stezka, Závory, Gregorův kříž, Hřebínek, Točna, Kristiánov, hráz Josefodolské přehrady, Hrabětice. Povětšinou jsme potkávali jen málo lidí (kromě cesty, která vede z Bedřichova na Hřebínek, ale ani tam to také nebylo nijak dramtické). Stopy zapadané čerstvým sněhem, takže většinou jen mělké. Ale jinak super podmínky.
Vloženo 10.1.2021 21:41
No o nicem nevim,jezdim trasy co znam jako pesi a jinak mapy.cz jsou super na ukazani delky trasy a jaky je vyskovy rozdil...nevim zda Ti to pomuze.nebo mozna nejaka diskuze nekde bude
(Odpověď na dotaz uživatele Niki z 9.1.: Dobry den, kde bych nasla mapu/seznam tras podle obtiznosti? Dekuji)
Vloženo 10.1.2021 21:11
Byli jsme tam dnes kolem 15:30 a na skate úplná paráda👍
(Odpověď na dotaz uživatele Dana z 10.1.: Mohu se zeptat zda jste jel nekdo malinik-vladni-za prehradou skate??da se to nebo je to o nicem?
Diky)
Vloženo 10.1.2021 21:05
Se sněžnicema je to myslím v pohodě pakliže neděláte hluboké stopy, třeba trasy kolem Paličníku, Předělu jsou ještě dost měkké. Občas sněžnice potkám a normálně se i pozdravíme, nebylo po jejich stopách ani památky. Vyplatí se vyčkat až budou dané trasy tvrdší. Dnes jsem bohužel potkal bezohlednou tlupu dělajíc hluboké stopy po celé cestě někde pod Paličníkem - takhle tedy ne.

(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 10.1.: Zdravím, včera jsem byli s přítelem na Smrku a dále jame měli naplánovanou cestu, plánovali jsme ji i pomocí běžkařských map, abychom se právě případně těmto místům vyhnuli, bohužel jak jsme zjistili nejsou úplně aktuální 😕. Jelikož jsme nevěděli jak to s pohybem je a nechtěli jsme ničit něčí práci a vrátili jsme se původní cestou, což nám trochu zkazilo výlet.

Proto by nás zajímalo, pokud má člověk sněžnice, lze se na těchto trasách pohybovat (pokud je to nutné a nejde úsek nikudy obejít) abychom neničili upravenou trasu šlápotami? 🤔 děkuji za případné objasnění této problematiky 😊)
Vloženo 10.1.2021 20:50
Je tu možnost - sjet pod Bukovcem až do Martinského údolí, tam vlevo přejít nově zrekonstruovanej most směrem ke sjezdovce, ale jít rovně a vlevo esíčkem nahoru, cyklotrasou 3020 přes Údolí naděje, cesta stoupá pak podél kolejí, vyjdete na Harrachovském nádraží, přejít koleje a po zelené směrem na okruh Kozích hřbetů. Nevím jak je to s úpravou do Martinského údolí, pokud je upraveno tak je to pohodička, přes Údolí naděje se běžně neupravuje, ale pokud je dostatek sněhu dalo by se to vyjet, cesta je dost široká a je to pozvolný kopec v lese.
(Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 10.1.: Ahoj, nevíte někdo, zda se dá nějakým způsobem přejet Jizera, když je mostek pod Bukovcem zbouranej?)
Vloženo 10.1.2021 20:32
dnes po magistrále nad Souší a na Smědavu, krásné svezení, čerstvý sníh, paráda
Vloženo 10.1.2021 20:07
Zdravím, pravidla jsou např. zde: https://www.jizerskaops.cz/magistrala/pravidla-pohybu/

Stačí trochu hledat ...

(Odpověď na dotaz uživatele Šárka z 10.1.: Dobry vecer, prosím Vás zajímalo by mě jak je to s pravidly pro bezkarske trasy? Dnes jsme byli na pěším výletě a byli jsme překvapeni - všichni neznalci, ze jsou trasy nepřístupné? Dekuji a tímto se omlouvam.)
Vloženo 10.1.2021 19:51
(Odpověď na dotaz uživatele Standa z 9.1.: Dá se jet klasikou úsek ze Souš-Darré na Jezdecká cesta? Děkuji)
Je to celé upravené i na klasiku, takže dá.
Vloženo 10.1.2021 19:44
Rad ctu prispevky, vsem diky
Jezdim v Jizerkach 30 let
Maly kviz
Vracite se z Magistraly na Hrabetice, rozcesti pod Presidenstkou, smer Jablonecka, je to docela sjezd, nozky po 50 km bolej a vidite dva mlade parecky chodce, kracejici pres cestu smer Jablonecka
Co udelate?
Rikal sem si, zakricim, “lyzar vpravo” a dvojice vlevo v soku skoci vpravo a dvojice vpravo skoci doleva, cili situace vlastne nezmenena, svete div se, presne to se stalo, jelikoz sem jel v sirokem pluhu, ubrzdil sem napohodu, ale jet “normalne”, je zle
Samozrejme, zdravi a opatrnost na prvnim miste, ale kdyz se vam to stane 10x za den, to uz normalni neni
Bohuzel se to nelepsi
O psech radeji nemluvim, take se mi stalo pri sjezdu ze Zdarku, nechapu
Paklize bude mit nekdo energii iniciovat nejakou osvetni akci, rad prispeju finance
Jinak se snehem i pres drinu na Rozmezi parada, za upravu trati dekuji
A pocasi bude prat
Skol
Tomas
Vloženo 10.1.2021 19:43
Po zhlédnutí včerejšího TV zpravodajství jsme dnes auto nechali na krytém parkovišti v liberecké Galerii Plaza (o víkendu parkování zdarma). Odsud je to 5 minut pěšky na zastávku Poliklinika, odkud jezdí každou půlhodinu autobus do Bedřichova. Za čtvrt hodiny jste na Maliníku.

Množství lidí na celé trase (Maliník - Bílá Kuchyně - Hřebínek - Čihadla - Knajpa - Kristiánov - Nová louka - Stadion) přiměřené. Sníh tvrší a na něm čerstvá měkčí vrstva. Stopy většinou sjízdné.
Vloženo 10.1.2021 19:31
Ahoj, mám prosbu pro všechny kteří parkují na souši. Pokud jsou horní 2 placená parkoviště plná(pod přehradou a montanie), jsou v záloze ještě 2 parkoviště cca 200m po odbočce na novinu. Nelze parkovat na křižovatkách, v zakazech vjezdu, na silnici, není normální parkovat někomu na pozemku a lepit auta lidem na ploty. Nelze parkovat na loukách a nelze parkovat na vjezdech do lesa. Někteří jedinci zablokovali vjezd pluhu do čističky že všech stran. Chápu že všichni chtěj na lyže nebo výlet ale používejte hlavu a berte ohled i na ty hory. Nejsou nafukovací a všichni se tam prostě nevejdou. Díky a skol
Dotaz Vloženo 10.1.2021 19:29
Dotaz na OPS ohledně úpravy. Proč se neupravují stopy Maliník, Vládní Pod přehradou a dále U Závor? Sněhu je tam dost.....
Věřím, že odpovědi se dočkám.

Děkuji
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 10.1.2021 19:03
Dotaz na OPS ohledně úpravy. Proč se neupravují stopy Pod přehradou a dále U Závor? Sněhu je tam dost.....
Zodpovědět
Vloženo 10.1.2021 14:54
Vzkaz pro OPS - bylo by možno na hlavní nástupní místa a největší "křižovatky" nainstalovat informační tabule (ideálně částečně obrázkové, protože číst se nikomu moc nechce), jak se chovat na tratích? Většina lidi podle mě ví, ale když někdo jde na běžky dvakrát za rok a jinak ho to nebere, tak ten prostě neví. Když to tady čtu, tak je to každý rok stejné .. kdo má přednost ve stopě, nezabrat ve stoupání celou šíři tratě, při pauzičce nestát ve stopě nebo uprostřed apod.
Vloženo 10.1.2021 14:24
Dnes to bylo podobně jako v předchozích dnech skvělé. Na trase Souš - kiosek - Předěl - Smědava - Souš na tvrdším podkladu pár centimetrů nového sněhu, na bruslení výborné. Okolo Předělu měkčí podklad, každopádně radost lyžovat. Parkování na souši okolo půl osmé OK. Ad pěší a pejsci ve stopě - taky mě to nebaví, ale v zemi, kde na pravidla kašle kdekdo včetně prezidenta a premiéra, se nelze divit. Ohleduplně upozornit nic nepokazí. Co na to OPS jako provozovatel běžeckých tratí?
Vloženo 10.1.2021 14:01
Super ježdění, jen mi připadlo, že se nedomluvili rolbaři - mezi Čihadly a odbočkou na MarHoru oraniště, ale Čihadla - Knajpa vrchem perfektní.
Jinak - několik pejskařů jsme slušně upozornili, že psi nemají na magistrále co dělat. Zajímavé odpovědi: "co ti je do toho" / "já vím, ale je to jen kousek" (pozn: u Bunkru) / "psi nejsou ve stopě, ale mezi stopami".
Vloženo 10.1.2021 11:16
Nechci vypadat, že si na něco stěžuji, ale když potkáte ve sjezdu z Točny na Hřebínek 2 psy na volno ve stopě, tak to opravdu není zážitek, který bych si chtěl zopakovat ☹. Opravdu je nutné takto ohrožovat zdraví ostatních? Přemýšlím jestli je to totální ignorance základních pravidel a slušnosti anebo jenom hloupost některých z nás. Skol! (jinak 5 cm nového, ráno husté sněžení, ale i tak bezva svezení – hlavně že je sníh 😊)
Vloženo 10.1.2021 11:07
Jedna technická. Včera a dnes uzavřený Bedřichov z důvodu naplnění parkovacích kapacit, což se vzhledem k počasí dalo předpokládat. Možná někteří bohužel spoléhali na informace z webu. Ze stránek Jizerské o.p.s. se dá naplněnost parkovišť "zjistit". https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/kamery/ a dále proklik u jednotlivých parkovišť. Podle těchto informací je nyní - v 10:50 - centrál kapacita 200 - volno 53, Maliník kapacita 150 - volno 30. Včera, kdy jsem chtěl vyrazit a četl jsem zoufalé komentáře lidí z kolony z Liberce byly informace obdobné. Naštěstí jsem jim nevěřil, jel na Souš, ve 14 hodin se tam už dalo zaparkovat a užil krásných 35 km. Skol!
Vloženo 10.1.2021 7:51
Cesta z Jablonce do Bedřichova je již nyní uzavřena.
Vloženo 13.1.2021 9:34
Foto jeste pred snehem
(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 12.1.: Ahoj, muže někdo pridat foto jak vypadá lávka z Jizerky na polskou stranu. Díky)
Vloženo 10.1.2021 19:17
připojuji se k nápadu s cedulemi, hlavně zdůraznit chodcům hned na začátku v místě nástupu do stop kde se mohou a kde nemohou pohybovat. Byl jsem svědkem konfliktu lyžaře vs. chodci. Z úrovně komunikace chodců plyne, že obrázková varianta bude ideální. Myslím, že výběr příspěvků má OPS zmáknutý, tak by to neměl být problém, rád přispěji.
Vloženo 9.1.2021 23:53
Zpráva pro Dana ohledně parkoviště P4: V době nouzového stavu je toto parkoviště a některá jiná uzavřené!
Vloženo 9.1.2021 21:00
Ahoj, Smedava, Predel, Palicnik, Promenada - asi by to byla naprosta pohadka, ale muze mi nekdo vysvetlit, koho napadne jit na vylet pesky po upravenych trasach??? A ze jich teda bylo. To jim neprijde divny nicit neco, co nekdo celou noc pripravuje. Nejde mi do hlavy, co to je za lidi...:-(
Vloženo 9.1.2021 20:21
Martine
Plne rozumim
Okruh ktery sem dnes objel mene chodcu, ale jsou useky kde je docela neprijemny proslap, reseni, kdyz je uprava trati, pesaky zpoplatnit, verim, ze kasicky by se vymysely
Skol
Tomas
Vloženo 9.1.2021 19:25
Dnes to bylo jaké jsem čekal. Hodně lidí, ale dobře upraveno, kolem Souše slušný Václavák, ale dalo se :-) Čemu však moc nerozumím je chování pěšáku s jejich psíkama. Na osmičce u Předělu jdou vedle sebe a už tak měkkou trasu pro skate slušně rozorávají, boří se a nemají z toho asi zážitek oni, ale hlavně pak desítky lyžařů, kteří se v tom oraništi musí brodit. Přitom níž je hodně cest, kde mohou ve sněhu chodit a protáhnout své čtyřnohé miláčky.
Vloženo 9.1.2021 19:15
Zdarec
Dnes Hrabetice, Jablonecka, dolu k prehrade, hodne lidi, pak pres prehradu na Kristianov, v levo na Sedlo Holubniku a pak Tocna, Hrebinek, Bila Kuchyne, Olivetska, Vladni, k Buku a pak smer na Presidenstska a pod Presidentskou vlevo zpet na Jabloneckou a dom
Pro me osobne, parada, jel sem skate, mekkci, nejelo to tak, ale byl, co ze to bylo? sniiiih, za me super, i pres to mnozstvi lidi
Zitra to chce drive rano
Skol
Tomas
Vloženo 9.1.2021 18:56
Bez stopy, je tam buďto oraniště, nebo to je uhráblé od plužení.
(Odpověď na dotaz uživatele Standa z 9.1.: Dá se jet klasikou úsek ze Souš-Darré na Jezdecká cesta? Děkuji)
Dotaz Vloženo 9.1.2021 18:55
Plánujete prosím upravu z Martinskeho udoli?
Dekuji
Zodpovědět
Vloženo 9.1.2021 18:13
Moc prosím všechny rozumné aby respektovali, telematiku obsazenosti parkovišť, když je na České chalupě červená a Central i Malinik plný, ničemu nepomůže ucpat kompletně prijezdovou cestu, tím že budu čekat jestli se náhodou v 9 ráno neuvolní místo..... Navíc např. odstavné parkoviště P4 bylo prázdné, jen se k němu jaksi nebylo jak dostat. Bylo by hezké brát trochu ohledy na ty co tu žijí a potřebují se třeba jen dostat domů..... pro lyžaře ze směru Praha: mnohem lepší je jet od Jablonce, z té strany lze pak právě v klidu využít parkoviště pod sjezdovkama. Na stadion je to něco málo přes 1 km.....
Vloženo 9.1.2021 18:03
Zdravím, mapy jsou např. zde:
https://bilestopy.cz/map/area/jizerske-hory/jizerska-magistrala
https://www.jizerskaops.cz/magistrala/nastupni-mista/
https://www.jizerskaops.cz/magistrala/mapa-magistraly/
(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 9.1.: Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je někde přehledná mapa možných tras, které lze absolvovat. Byla jsem tam dnes poprvé, a značení téměř žádné. Pro člověka, který to tam nezná, neví kam ani jet. Děkuji za zaslání map.)
Vloženo 9.1.2021 18:01
Zdravím, pravidla jsou např. zde: https://www.jizerskaops.cz/magistrala/pravidla-pohybu/
(Odpověď na dotaz uživatele Markéta z 9.1.: Mám dotaz, jak to je s pěší turistikou přímo na magistrále?)
Vloženo 9.1.2021 16:53
Lidí mraky jako vždycky, sněhu hodně až to brzdilo. Parkoviste V 7:30 full.
Vloženo 9.1.2021 15:41
Otevřené, ale v 9 už plné, docela síla oproti minulým rokům. Parkovali jsme u kostela. Každopádně na skate od studánky krása, občas trochu měkčí ale super podmínky.

(Odpověď na dotaz uživatele Zdenek z 9.1.: Nevíte, jestli je otevřené parkovište nad Polubným u Václavíkovy studánky? Jak odsud vypadaly tratě na skate?
Díky.)
Vloženo 9.1.2021 14:36
Mapa na bílých stopách dnes katastrofa. Lepší byla skimapa.cz. To bylo pravdivější.
Vloženo 9.1.2021 14:26
Dnes přestože byla Mariánská hora v rozpisu úpravy, opět neupraveno, díky novému sněhu je tam pěkné oraniště. Mapa na bílých stopách, která i v minulosti fungovala špatně, opět nefunguje. Proč není mapa Kam za sněhem,
Vloženo 9.1.2021 14:00
Ze Souše se dá jet hned na lyžích, ale parkoviště ráno po osmé už téměř zaplněno.
Vloženo 9.1.2021 13:13
Central dnes v 7:15 ještě 90 míst, ale mizelo to rychle..
Pokud se chcete vyhnout mele k Buku nebo na Novou Louku, stačí najet hned za stadionem na pětku, za celou cestu 2 lidí, na Hřebínek nejvíc plno. Pak kolem přehrady, Valešovka, lidi bych spocital na prstech ruky a nohy..
Stačí jezdit min profláknuté trasy..
Vloženo 9.1.2021 13:00
Odpověď na komentář -ury-

Stopa byla mekka kvulin strukture sněhu. Rolbar s tím nic neudělá. Buďme rádi za to co máme. A nebo nejezděte a bude volněji😀
Vloženo 9.1.2021 12:40
5:30

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 8.1.: Pratele, cca do kdy by clovek musel ted o vikendu dorazit, aby zaparkoval (jake parkoviste je mi celkem jedno, klidne i kousek dojdu)? Central plny po devate ve vsedni den, jak pise Jakub nize, nevesti nic dobreho... ty zavrene ski arealy nam byl cert dluzen.. od Souše se ted da uz jet na lyzich?)
Vloženo 9.1.2021 11:23
Reaguji na Honzu s tím stoupáním ze stadionu, díky tomu trojstupu mám kamaráda doživotně na vozíku !!!!!
Vloženo 9.1.2021 11:10
Úprava nic moc, je to měkký, rolbař si s tím vůbec nedal práci. Stopy na klasiku už ráno úplně o ničem.
Vloženo 9.1.2021 9:53
Dneska ráno v 7:00, překvapivě už relativně plno, ale pořád to ještě šlo. Velký okruh s panelkou (návrat přes Hřebínek jsem neriskoval). Krásně upraveno, samozřejmě ještě měkké jak je to nové, ale jinak parádní svezení. Jedna prosba na závěr – lidi, když jedete ze stadionu, tak je potřeba nechat volnou levou část pro sjezd na stadion. Vzhledem k tomu, že tam stoupáte v trojstupech, tak lyžař jedoucí z kopce dolů opravdu nemá jak zabrzdit a levitovat většina z nás neumí 😊 Takže prosím, myslete! Do nemocnice se nám v dnešní době asi nikomu nechce a asi si umíte představit, jakou péči byste tam dostali! Děkuji!
Vloženo 9.1.2021 9:41
V 8 už cedule v Rudolfově u České chalupy hlásí Central,Maliník obsazeno. ..ale 1 auto otočí,ale dalších 10 aut stejně jede dál...trochu sobecké s ohledem na rezidenty,složky IZS...
Vloženo 9.1.2021 9:13
V 8:30 hod fronta aut od České Chalupy směrem na Bedřichov. Auta se otáčí, parkuje se všude kde to jde od Rudolfova nahoru, cedule za Českou chalupou informují o tom, že parkoviště Maliník i Centrál jsou plná. Tak se vracíme domů....
Vloženo 9.1.2021 8:41
My dva, co jsme vyjížděli z Bedřichova v 5:30, jsme měli úplně skvělou lyžovačku na velkém okruhu. Do 6:30 skoro zaplněný centrál, v 8:00 už všude hasiči, před Maliníkem fronta aut až na Českou chalupu, kdo chce na lyže, měl vstávat před pátou, teď už tam nejezděte.
Vloženo 9.1.2021 8:38
UZ ored 8 :00 ucpane silnice od Liberce,plna parkoviste,prazaci ted nemuzou sjet pres Jablobec a tak jezdi ores LBC
Vloženo 10.1.2021 18:41
Je zjevné, že kdo si chce na běžkách dobře zasportovat v době korony ( anebo v top seazon jiných let) tak prostě vyrazí po setmění s čelovkou. To pak je paráda. Lidí je málo a ze sta procent to jsou zkušení jezdci , kteří vědí jak se chovat, nikde žádní psi ani pěšáci a i ta atmosféra je díky tomu taková lepší. Protože jsem kluk z města a to ještě z toho hlavního, tak jsem v jizerkách jel v pátek večer a v sobotu jsem byl v krušných horách na západě a dnes na východě. Lidí podstatně méně. Tak to jen taková inspirace pro ostatní pražáky , aby ulevili Jizerkám :) Skol a sníh v duši!
Ps: Děkuji ops za její práci a za tento web, ze kterého může člověk ziistit, jak je kde upraveno a jak to jezdí!
Vloženo 10.1.2021 12:45
Navazuji na zprávu Honzy se stejnou zkušeností z pátku, kdy těsně přede mnou se zastavil člověk, protože se mu jeho pes zamotal do vodítka. Byl velmi překvapený, když jsem mu říkal, že pes tam nemá co dělat. Myslím, že ti lidé si žádná pravidla číst nebudou. Tedy pokud chceme nějaká pravidla pohybu ve stopě udržovat, je asi potřeba to stále těm lidem říkat, jak by se měli chovat a ne to jen přehlížet. Užijte si stopu bez kolizí!!!
Dotaz Vloženo 9.1.2021 14:17
Ahoj, nešlo by na zítra upravit od Oldřichova v Hájích prosím? :) Přeci jen jsou nástupní místa přecpaná.. :( Děkují :)
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 9.1.2021 12:42
Dobrý den / Ahoj,
netušíte prosím někdo jak je to aktuálně s množstvím sněhu a možností parkování teď o víkendu v Oldřichově v Hájích? Případně, bylo by nějaké doporučení místních na alternativní nástup k aktuálně přeplněnému Bedřichovu? Předem díky. Běžkám zdar!
Zodpovědět
Vloženo 8.1.2021 21:03
Dnes rano v 8,30h ze Smedavy(na parkovisti 8 aut)Kiosek-Promenadni-Morina-Knizeci-Kasarenska-Smedava.Trasa byla upravena ze ctvrtka,ale zapadana 5cm snehu.Moc to nejelo,malo ujezdene od skilidi.Par bezohlednych klasiku,ktery si jedou vedle sebe a neresi to,ze tam nejsou sami.Uz jsem si zvykl.At vyrazi o vikendu,uzijou si to mozne tak jeden kilometr, čuski
Vloženo 8.1.2021 19:08
Pratele bezkari
V Hrabeticich fest nasypalo tak pocitam, ze magistrala bude zasypana
Pres noc a zitra padat nema, tak kdyby se povedlo upravit, bylo by to super
Chci podekovat borci, co mi pomohl ze skarpy, ca 500m od Kaplicky smerem na Bedrichov, jel na Bedrichov, proc sem tam skoncil je na sirsi diskusi, resp., bezohlednost neni nekdy jen ve stope
Skol
Tomas
Vloženo 8.1.2021 18:49
Z parkoviště Maliník od 10 hod na Vládní , Novou Louku, Hřebínek, Knajpu, Rozmezí, Kristiánov, Novou Louku a přes Vládní zpátky na Maliník. Sníh od Maliníku jen v tenké vrstvě a stopa jen nevýrazná. Od Vládní školka už sněhu dostatek bouhužel stopa rozježděná. Od Hřebínku sněhu výrazně více podle vrstvy na můstcích okolo 0,5m a cestou připadnul další. Knajpa otevřená se samobsluhou a platbou u okénka. Sníh čerstvý jemnozrný místy trochu namrzal , ale skluz dobrý. Pokud dojde k úpravě bude magistrála v plném zimním provozu.
Vloženo 8.1.2021 18:11
Já jsem dnes šel z Bedř. na Novou louku, (hrozná spousta lidí a neupravená stopa), u Gregorova křížku jsem se rozhodl rovně po Uhlířské, za Černou Nisu (zde protažená stopa zahnula vlevo, dál už jen stopa vyšlapaná lidmi), pak na Olivettskou horu, a byl jsem tam skoro sám. Přes Bílou kuchyni na Hřebínek a zpět. Z Hřebínku zase davy, stopa rozšlapaná. Celou cestu to hrozně lepilo, trpěli všichni.
Vloženo 8.1.2021 17:53
Kuba: jejich odpověď byla, že to protahovali skůtry od "Ski Mariánská hora" a ano protahovali to i k protržené již před úpravou OPSky, nicméně dnes zase popadalo, o víkendu by tam fakt zajet OPS mohla, uvidíme
Vloženo 8.1.2021 17:07
Skate ze Souše, Hraniční, Promenádní, Jezdecká, Darré zpátky na Souš. Sněhu dost, ale tim, ze napadl přes noc nový
a protaženo bylo včera, tak to jelo dost tupě. Na klasiku stopy všude. V 10h parkoviště na Souši zaplněno z cca 1/3.
Vloženo 8.1.2021 15:44
Dnes už dostatek sněhu i mezi Stadionem a Novou loukou. Centrál plný už po deváté. Jak padalo, tak to bylo pomalejší, ale jinak super.
Vloženo 8.1.2021 14:28
Nechápu když OPS upraví přes Protrženku a MH boudy, proč to nedotáhne na Mariánskou horu, kde je nástupní místo s možností parkování.
Vloženo 8.1.2021 12:24
Minulý týden bylo. Policie ale vyháněla ty, co nestáli na parkovišti, ale někde vedle u silnice
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 8.1.: Zdravím, měl bych dotaz, je otevřené parkoviště u skiareálu Severák? Díky)
Vloženo 8.1.2021 8:40
Tratě byly dnes ráno upraveny ve větším rozsahu, přibylo např. Peklo, Protrženka, Hrabětice. Přesný rozsah úpravy na https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/aktualni-uprava-stop-1/rano-budou-upraveny-stopy-267cs.html + již se objevilo na http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory

Zároveň jsem do obecné diskuze přesunul příspěvky týkající se spolujízdy na hory a prosím lyžaře, aby tuto záležitost neřešili formou dotazů a zpráv u běžných oblastí. Tento web komunikaci takového typu není stavěn a stal by se brzy nepřehledným. V obecné diskuzi https://www.kamzasnehem.cz/diskuze to nevadí, tam to nepřehledné může být :-)
Dotaz Vloženo 8.1.2021 8:14
Ahoj, dotaz - dá se z Maliníku už od začátku na běžkách? Nebo se musí přenášet? Díky za info.
Zodpovědět
Vloženo 8.1.2021 15:55
Jel jsem od Studánky včera (čtvrtek), o plánované úpravě nevím, od Studánky až k Jezdecké bylo neupraveno, pouze stopa, odhadem bylo od Studánky do Sedla pod Zámky ca. 5 možná místy dál od nástupiště 10 cm, dál pak ca. až 10-20 cm. Od Jezdecké paráda.
Pro klasiku by to neměl být problém, píchá se občas hluboko ale jde to. Skatem jsem jel až do Sedla pod Zámky jakštakš, pak už pouze soupaž až k Jezdecké. Jel jsem na béčkových lyžích, žádné škrabnutí nehrozilo a nebylo. Cestou zpět jsem jel pouze soupaží až k silnici, opět žádný problém, zdůrazňuji - stopa je pouze vyšlapaná.

Parkoviště u Václav. Studánky fungovalo, od parkoviště k nástupišti podel silnice neupraveno, pouze ujeto od běžkařů.

Dále pro zvážení OPS - možná by Studánka už šla utáhnout, aspoň na hladko.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 8.1.: Zdravím, máte prosím někdo informaci, kdy se plánuje úprava trati na klasiku z nástupního místa Horní Polubný / Václavíkova Studánka a jaká je tam teď sjízdnost na klasiku? Díky P.)
Dotaz Vloženo 8.1.2021 13:03
Skol.Jel už někdo z Maliníku přes Kanál,jaká tam je situace?Dík
Zodpovědět
Vloženo 8.1.2021 10:23
Jako vždy d Montanie , tedy asi 500 metrů od parkoviště , to jede bezvadně . Mezi parkovištěm a hotelem je na zasněžený silnici posyp , takže ten kousíček je třeba dojít ;)
(Odpověď na dotaz uživatele Návštěvník z 8.1.: Sportovní přátelé, dá se vyjet, případně i na skejt, hned od parkovitě pod Soušskou přehradou? Děkuji.)
Vloženo 8.1.2021 9:58
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 7.1.: Ahoj,
zítra bych chtěla s dcerou na krátký okruh - Smědava - Knejpa- Kasárenskou - U studánky - Smědava. Prosím, nevíte někdo jestli tam je stopa?
Díky moc)
Tato trasa je bezvadně upravená, jak na klasiku, tak na skate.
Vloženo 8.1.2021 8:54
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 8.1.: Zdravím, fungují jen venkovní skříňky 10 ks, nutný vlastní zámeček

chci se optat. Fungují na stadionu nebo u centrálního parkoviště v Bedřichově skříňky na úschovu věcí?

Předem díky za info)
Vloženo 8.1.2021 8:52
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 8.1.: Zdravím,

chci se optat. Fungují na stadionu nebo u centrálního parkoviště v Bedřichově skříňky na úschovu věcí?

Předem díky za info)
Vloženo 7.1.2021 19:58
bylo to dobré i na klasiku, jen by chtělo upravit další stopy například z Pekla přes Protrženou, nebo za přehradou Černá Nisa.
Ve stopě je strašnejch lidí, tak aby bylo více variant, jinak se o víkendu lidi ušlapou :-(
předem díky OPS za vyslyšení techto přání :-)
Vloženo 7.1.2021 19:37
dnes po 10 hodině Smědava, Knížecí, přes Vlašák, bunkr, Mořina ,Jizerka, bunkr, po Promenádní zpět na Smědavu, krásně upraveno rolbou, stopa na klasiku v obou směrech,výdejní okenko na Jizerce , kiosek i Smědava , občas kamínek nebo větvičky ve stopě, prostředek na skate byl ok
Vloženo 7.1.2021 19:26
Sledujte Bíé Stopy - https://www.bilestopy.cz/map/area/jizerske-hory - tam je vyznačeno, kudy a kdy jela rolba, což značí dostatek sněhu a dobré podmínky. Dnes rolba projela mimo jiné i tenhle úsek, takže bych se nebál vyrazit na jedničkové lyže. Mimo to jsou plánované a proběhlé úpravy s popisem tras na webu Jizerské o.p.s.
(Odpověď na dotaz uživatele Hanka z 7.1.: Zdravím, nějaké info jak to vypadá Souš-Smědava?Díky Hanka)
Vloženo 7.1.2021 19:25
Ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a zpět po Knížecí perfektně upravené stopy na klasiku, bezvadné svezení, nemělo to chybu.Ještě kdyby bylo slunečno.
Vloženo 7.1.2021 19:21
Sněhu dost, paráda. Dole kolem souše méně, ale kamínky nejsou. Stopa na klasiku začíná brzy, jakmile začnete stoupat.
(Odpověď na dotaz uživatele Hanka z 7.1.: Zdravím, nějaké info jak to vypadá Souš-Smědava?Díky Hanka)
Vloženo 7.1.2021 18:01
Trasa Horní Polubný - Knížecí cesta - Hraniční - Promenádní - Jezdecká - Horní polubný. Sněhu všude dost, z Horního polubného (parkoviště) až na rozcestí s Jezdeckou neupraveno, tak na skate to bylo náročné, potom už ale paráda. Klidně na jedničkové lyže.

Malý příspěvek k diskuzi o pěších - kamarádky šly dnes pěšky na Černou horu (nad Kristiánovem) většinu mimo běžkařské trasy , ale do Kristiánova pak šly po červené značce. Držely se ohleduplně mimo vyřízlé stopy, všem uhýbaly. Nicméně dvě paní (nezávisle na sobě) jim prý opravdu hodně sprostě nadávaly, že tam nemají co dělat a holkám to trochu zkazilo den. Každý má na pěší na magistrále jiný názor, ale prosím o vzájemnou slušnost a respekt (osobně si myslím že hory jsou pro všechny a pokud se někdo nechová jako buran, tak ať chodí kudy chce).
Vloženo 7.1.2021 14:56
dnes skejtem 10-12hod - Bedřichov - N.Louka - Rozmezí - Kanjpa - Krásná Máří - Točna - Kristiánov - Gregorův kříž - Vládní - Bedřichov --- krásné podmínky, pro klasiky stopa od Buku, bohužel rolba neprojela (alespoň do 11hod) úsek Knajpa - Točna (tam cca 15cm prašanu), nebyl projet také úsek Greg. kříž směrem na Olivetskou a Vládní, škoda... ale možná rolba projela až po mém odjezdu .. jinak už zima jak má být
Vloženo 7.1.2021 8:19
Stadion-Hřebínek-stadion. 6:00 neprotaženo na cestě zpět rolba. Od té chvíle skvělé. Sníh tupý, ale jelo to pěkně. Stopy jsou vyřízlé.
Vloženo 7.1.2021 8:40
Nová Louka i Hřebínek včera otevřeny.
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 7.1.: Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda v nějakém režimu je otevřen bufet Novou Louka či na Hřebínku?

Děkuji.)
Vloženo 7.1.2021 3:21
Ano pouze klasicky na Jezdeckou
(Odpověď na dotaz uživatele Néťa z 6.1.: Ahoj, dá se aktuálně bez obav vyrazit z Vaclavikove studánky? Dekuju)
Vloženo 6.1.2021 23:24
Ideální je parkoviště u stadionu, ale to chce tam být tak na osmou ranní. Vlastně to teď platí asi pro všechna místa. Po deváté už je to problém, po desáté bez šance.
(Odpověď na dotaz uživatele Standa z 6.1.: Dobrý večer s běžkami začínám a neznám místní poměry. Na které parkoviště je nejlepší vyrazit z Prahy na jednodenní běžkování. A do kolika hodin je třeba tam být, aby se ještě dalo zaparkovat. Děkuji.)
Vloženo 6.1.2021 22:54
Az cca po 1km, vzhledem k snezeni to muze zitra vypadat jinak. Zatim to mel hraznej protazeny.
(Odpověď na dotaz uživatele Ladislav z 6.1.: dá se jet od Maliníku?)
Vloženo 6.1.2021 22:14
Ahoj, dneska jsme chtěli večer (cca půl 6) zaparkovat na Nové Louce a u odbočky nad stadionem stáli policajti a pravděpodobně rozdávali pokuty, tak jen pozor na to...

Ale jinak konečně krásná zima. 🙂
Vloženo 6.1.2021 20:38
Vetsinou okolo 18:00 se to vyprazdni. Nebo pak pred 7:00. Jinak vez sance

(Odpověď na dotaz uživatele Mirek z 6.1.: Dobrý den, můžu se zeptat jaká je šance zaparkovat zítra na Nové Louce ?)
Vloženo 6.1.2021 19:19
Souhlasím , že sněhu je dost ,aby bylo možno udělat aspoň jednu stopu skůtrem na klasiku, není dobré jezdit na kraji silnice blízko příkopu v provizorní stopě.
Pozor na sjezd z Vlašského hřebene k bunkru.Na dvou místech jsou příkopy s málo sněhem a jsou označené smrkovými větvemi.
Vloženo 6.1.2021 19:09
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 6.1.: Dobrý den,

je v nějakém režimu otevřen bufet na Hřebínku, Knejpa či restaurace Smědava, Nová Louka?

Děkuji za odpověď.)
Smědava má otevřené výdejní okénko, Knejpa byla dnes zavřená a otevřený byl kiosek před Promenádní.
Vloženo 6.1.2021 18:19
Ahoj,
díky za odpověď, nakonec jsem to byla vyzkoušet na vlastní kůži. Přidávám se k těm, kteří by rádi stopu na klasiku, alespoň zachovanou od lidí, pokud to podmínky neumožňují (od Hřebínku je ale sněhu opravdu dost, dalo by se to projet). Takhle jsou bohužel skvělé podmínky v podstatě jenom pro skate, jenže ne všem bruslení, třeba i zdravotně, vyhovuje...
Vloženo 6.1.2021 17:22
Brzy ráno je šance velká.
(Odpověď na dotaz uživatele Mirek z 6.1.: Jaká je šance zítra zaparkovat na Nové Louce? Po případě je možné se tam nechat jen vysadit, když je parkoviště plné?)
Vloženo 6.1.2021 15:04
Ahoj, mám dotaz, zda je dostatek sněhu na zkoušku nových lyží skate ze Souše na Smědavu nebo z Jizerky po Promenádní na Smědavu? Děkuji za odpověď.
Vloženo 6.1.2021 13:54
Okolo Smědavy je všude krásně bílo, zima jak má být. Na úpravu stop to rozhodně je!!
Vloženo 6.1.2021 13:46
Klasikou se jet dá, ale nejlépe tam, kde nebyla provedena "úprava". Třeba přes Olivetskou to dnes bylo fajn a překvapivě bez šutrů. Hladkou úpravu při nedostatku sněhu chápu před oblevou kvůli utemování sněhu, ale jinak mi to v Jizerkách přijde scestné a nepamatuji, že by se to v minulosti takhle dělalo. Méně je někdy více.

(Odpověď na dotaz uživatele Aneta z 6.1.: Ahoj, nevíte, zda jsou alespoň jakž takž stopy na klasiku od lidí? Nebo nemá cenu klasiku vůbec jezdit?)
Vloženo 6.1.2021 12:56
Souhlas s Lyžníkem, sníh na udělání stopy je. Podmínky už jsou dobré, kromě výjezdu od Montanie (stopa od lyžařů) jsem na stopu nikde nenarazil.
Vloženo 6.1.2021 12:00
Zdravím, k úpravě tratí - od Kristiánova až na Knajpu je sněhu dost i na stopu na klasiku a podobně i z Knajpy na Žďárek (podobně to bude i z Knajpy dolů po Kasárenské). Pohodlnější a jednodušší je pro OPS samozřejmě udělat všechno na hladko. Tudíž je to pouze o snaze - kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. Pokud by se náhodou OPS rozhodla - tam, kde to aktualní sněhové podmínky umožňují - vytvořit i stopu na klasiku, tak prosím, aby nevedla po hraně příkopu - taková stopa nemá smysl. Děkuji.
Vloženo 6.1.2021 17:54
Odpověď Šárce: Z Jizerky od Mořiny je to po Promenádě a dále na Smědavu na jedničkové lyže. Stejně tak po Soušské silnici na Smědavu, ale až od zatáček, cca 3 km od Montanie. Cestě pod Černým vrchem (od Hraničné k Jezdecké) se vyhni, uprostřed tam čouhají kamínky.
Vloženo 6.1.2021 16:00
Odpověď Šárce - z Jizerky po Promenádní je to úplně bez problému, od Bunkru nahoru v půlce kopce je v jednom korytě jeden velký šutr. Pro jeho zakrytí by tam bylo třeba nahrnout pořádnou vrstvu sněhu, snad při další cestě rolby. Na Cestě pod Černým vrchem včera v prostředku vykukovala nějaká špína, nevím jestli i kamínky, ale dnes to bude již asi úplně překryto. Ze Souše nevím, ale nahoře od Kasárenské ke Smědavě je silnice samozřejmě úplně v pohodě.
Vloženo 6.1.2021 15:07
Po běžkaře jezdící klasickou metodou je myslím v současnosti, kdy OPS upravila tratě na hladko, lepší navštívit okolní hory - Krušné , kde je klasických stop dost, nebo Krkonoše, kde vznikají...
Vloženo 6.1.2021 10:52
Včera (v úterý) Bedřichov-Knajpa-Žďárek-sedlo Holubníku-Bílé Buky-Hřebínek-Bedřichov. Po N.Louku špatné, dál do Kristiánova a pak pod Hřebínkem ledovaté. Nad Kristánovem až po Hřebínek zimní pohádka. Bohužel vzhledem k tomu, že OPS uválcovala tratě na hladko, nejenže se nevytvořila žádná stopa, ale lyže ujížděly do stran a nedalo slušně jet.
Zato od Žďárku po Bílé Buky, kde se to naštěstí neupravuje, byla krásná stopa od lyžařů, sice měkká, ale krásné svezení. Rozumím, když OPS utáhla to oraniště ve vodovém sněhu od Bedřichova po Hřebínek. Ale nad tím už byl sníh, ve kterém přirozeně vzniknou stopy pro klasiku od lyžařů a bruslaři si ho také brzy udusají. Když je tolik sněhu, že už se slušně bruslit nedá, tak už lze udělat strojovou úpravu i se stopami na klasiku - to ale není dnes. Jestli bude připadávat po centimetrech a pokaždé to "utáhnou", tak zkazí lyžování všem, kteří jezdí klasicky. Úprava je drahá, a takové vyhazování peněz nejen neprospívá, ale škodí.
Vloženo 6.1.2021 9:16
Ahoj, včera to bylo supr. Od Montanie cca 2 km po ledu, ale bez kamenů 😉. Směrem nahoru přibývá sníh.. Na skate paráda. Nevím, jak dnes, možná něco připadlo..
(Odpověď na dotaz uživatele Lukáš z 6.1.: Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá se Souše od Montanie, dá se to? Díky, Lukáš)
Vloženo 6.1.2021 9:07
Trochu ledovate, ale uplne v pohode, trocha noveho snehu a vecer snezilo dal. Za kilometr uz uplna parada😉
(Odpověď na dotaz uživatele Lukáš z 6.1.: Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá se Souše od Montanie, dá se to? Díky, Lukáš)
Vloženo 5.1.2021 21:13
odpolední skate ze Smědavy, po Knížecí, přes Vlašák, Promenádní ke kiosku, zpět na Soušskou a po Kasárenské na Knejpu. Několik cm spadlo, sněhu dost. Bylo by super kdyby to OPSka opět utáhla alespoň na hladko. Skol
Vloženo 5.1.2021 19:13
Stadion-Nová louka-Hřebínek-Panelka-Kristiánov-stadion. Skate na 1 lyžích za mě v pohodě bez úhony. Led až za esíčko, ke Gregorovu kříži minimum sněhu na ledové krustě. Od Hřebínku luxusní svezení až po Kristiánov. Za mě pokud se chcete svézt , tak nejlepší sníh mezi Hřebínkem a Pod sedlem Holubníku. Klidně párkrát tam a zpět a budete vychechtaný.
Vloženo 5.1.2021 16:20
dopoledne (9.30-12hod) skejtem z Bedřichova přes Hřebínek na Knajpu, zpět na Točnu a přes Kristiánov do Bedřichova -- z Bedřichova na N. Louku je to bída - led, klouže to a lezou šutry a odvodňopvací kanály - z Nové Louky už dobrý a od Žďárku nádhera, klasici mají zatím smůlu - stopy nejsou
Vloženo 5.1.2021 14:33
Od včerejška připadlo pár mm sněhu a je to vidět na trati Smědava-Mořina a přes Vlaššský hřeben po Knížecí zpět.
I je pár sněhuláků na Vlašském hřebeni pro potěšení.
Hlavně ať padá.
Vloženo 4.1.2021 18:41
Souhlas dole s kolegou, na jednickove lyze to z Bedrichova jeste neni, mel jsem trojky a i tak mne jich bylo lito, hlavne ve sjezdu zpet. Od Blatneho rybniku nahoru to na jednice uz je.Jinak na traverzu a na knajpe snezilo, v bedrichove spise dest se snehem. Kdyz to zmrzne tak to bude super, kdyz napadne tak jeste lepsi:)
Vloženo 4.1.2021 17:07
Po obědě ze stadionu nad Hřebínek. Dole mokré a vodnaté, od Buku to zbělá, čím blíže ke Hřebínku, tím lépe. Celou dobu drobné mrholení (sníh ve stadiu smrti), čisté vločky až před Hřebínkem. Skate na nenamazaných lyžích, celkem to jede, zpátky z kopce kupodivu líp :-). Jedničky rozhodně nedoporučuju, od stadionu lezou kameny až do esíčka, za světla s opatrností to jde (jeden škrábanec, než jsem si začal dávat pozor), s čelovkou ale dost riziko, obzvlášť pro nás tlustý. Vylezl jsem až do půlky kopce na Točnu, tam už to vypadá hezky zimně, ale sněhu pouze únosné minimum. Na klasiku a soupaž špatný, stopa neexistuje.
Vloženo 4.1.2021 15:03
Smědava po Promenádní k bunkru ,přes Vlaššský hřeben po Knížecí zpět na Smědavu.
Tratě upravené na hladko, na klasiku to moc není, nebyli lyžaři, na parkovišti na Smědavě jen 10aut.
Promenádní dobrá, nic nekouká, přes Vlašsský hřeben jen 2kameny při stoupání, Knížecí je horší ve středu po úpravě jsou na mnoha místech kamení , pro bruslení je třeba dávat pozor asi 1/3 trasy od Jezdecké, poté již bez problému..
Vloženo 4.1.2021 10:20
Zatim nejlepsi svezeni. Skate z Bedrichova pres Hrebinek, Máří, Knajpu, bufet na Promenadni, Smedavu, Knajpu do Pekla a pak az skoro do Joseface. Nahore vsude paradni manzestr, diky za upravu. A pohadkova zima. Krome sjezdu z Pekla dolu klidne na jednickovy lyze, ale musi vyzdrzet teplota aspon kolem nuly, snehu neni moc, ale rozhodně vice nez minuly tyden.
Vloženo 4.1.2021 18:03
V neděli fungovalo. (Odpověď na dotaz uživatele Milan z 3.1.: Dotaz
funguje parkoviště Václavíkova studánka a lze pak po Knížecí nahoru ? Dík)
Vloženo 3.1.2021 23:16
Na cestu k Buku trpělivost, pak již v celistvé vrstvě, udusany sníh.
Vloženo 3.1.2021 22:59
Od Bedřichova na Novou Louku místy mokvavé, ale všude dobře sjízdné, od Nové louky dál a výš paráda. Pro klasiku to chce opatrně s mazáním, červený (se stříbrným i s fialovým pruhem) někomu namrzal. Mě jedna vrstva červeného s fialovým pruhem na zbytku modrého extráče z loňska fungoval výborně.
Vloženo 3.1.2021 21:40
Dnes bylo na horách málo lidí, byla škoda, že více lidí neprošláplo hluboký sníh.Nadílka 10-15 cm nás potěšila a zpráva o chystané úpravě je povzbuzující na zítřejší lyžování.Předpověď na další dny je též pozitivní i když chceme být všichni negativní.
Vloženo 3.1.2021 20:58
Úprava proběhne dnes večer na trase: Stadion - Nová Louka - Kristiánov - Čihadla - Kasárenská - Knížecí - Vlašský hřeben - Jizerská silnice - Mořina - Promenádní - Soušská - Kasárenská - Knajpa - Krásná Máří - Hřebínek - Přítok - Nová Louka - Bedřichov, stadion. Zdroj: https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/aktualni-uprava-stop-1/vecer-upravime-trate-na-hladko-264cs.html. Úprava proběhne na hladko, bez stop na klasiku.

Sněhu není tolik, aby se tento web stal pro informování o podmínkách zbytečným ;-) Takže příspěvky na téma vztahu běžkařů a pěších jsem přesunul do obecné diskuze https://www.kamzasnehem.cz/diskuze, kde je možno diskutovat i nadále.
Vloženo 3.1.2021 16:37
10-14 hod. Smědava - okolo Smědavské hory - Nad Černým potokem - Knejpa - Kasárenská - všude příděl nového sněhu, cca 10-15cm , okolo Smědavské jsme proráželi jako první,jak v pohádce,ale spíše pro objevitelské duše, stopy dost rozbité, je to mokřejší a místy to pěkně lepí.Chce to upavit technikou a bude to pecka,se sobotou směrem na Jizerku neporovnatelné,nikde žádné kameny. Kasárenská ujetá, dá se bruslit.
Vloženo 3.1.2021 15:43
10-13 NL Kristianov Rozmezi Knajpa - hluboky snih -vata nejede to, stopa rozjezdena nedrži. Jen klasika nebo soupaz a to az na knajpu. Kasarenska je az na Smedavu ujeta , dobrý na skate. Jel jsem tam a zpátky na knajpu - hezký. Pak z knajpy na Čihadla a Máří hluboky snih soupaz , od Máří lepsi da se i skate od tocny na hrebinek super ujeto, odbočka na panelku jen stopa v klubokym. Od Hřebinku je míň snehu skejt v pohodě na NL. Za celou cestu bez jedinyho kamínku. Dokonce minimum pěšáků, do hlubokého se jim nechce, možná po úpravě se zase navštevníci hor objeví. Ops slibuje vecer upravu bez stop, bude super podklad. Skol
Opatrne na mázu, to co dole drží nahoře lepí.
Vloženo 3.1.2021 12:50
Od vcera +10cm vlhky snih. Snezi. "Rucne vyslapana a tom padem nejista stopa" na promenade do 50 lidi. K otevrenemu kiosku lze dojit ze vsech smeru. Skoda ze nevyjely rolby.
Vloženo 3.1.2021 12:43
Dnes v 7,30 ze Smědavy: Knížecí, Promenádní, Hraniční a Kasárenská. Hluboká orba v 10 cm nového, vlhkého sněhu na tvrdém podkladu. Krásně by se to dalo utáhnout. Musím se usmát výroku OPS, že čekají až něco napadne, aby mohla vyjet technika. Hromada lidí se trápila v oraništi po kotníky v novém sněhu. Tak snad příště.
Vloženo 3.1.2021 10:08
Zdravím,
ze stadionu v Bedřichove už to jde jít na lyžích bezproblému. Jede to pomalu, ale to se dalo čekat. Jel jsem na knajpu a zpět, od Kristiánova hustě sněžilo. Osobně si myslím, ze skútr už by mohl vyjet. Hodně by to pomohlo. Teď jak ten sníh je těžký tak by udělal krásný podklad.
Vloženo 5.1.2021 21:59
Není (nebyl). Píšou že jsou +. I dnes jsem to viděl u někoho na fotce.

(Odpověď na dotaz uživatele Sarka z 5.1.: je prosim otevreny kiosek na Hrebinku ? děkuji)
Vloženo 2.1.2021 22:16
Cesta Pod Černým vrchem - pozor na kanálky, taky je po celé délce hrb a někdy vykukuje na boku hrbu hlína, občas to tedy nepříjemně zadrhne - dále na Knížecí k lavičce a zpět na Souš, ale minimálně k Sedlu pod Zámky by to asi šlo. Odpoledne na Souši MP kotroloval parkovací lístky i platby přes ClicPark pomocí tabletu. Dnes by již mělo začít sněžit na celý týden, snad bude zase o něco lépe.
Vloženo 2.1.2021 17:33
Zatím se chodí na Novou louku, pak lze všemi směry po tenké vrstvě sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele Petra H. z 29.12.: Dobrý den, jak to prosím vypadá od Bedřichova?)
Vloženo 2.1.2021 17:31
Na Hřebínek a zpět. Nebo z Hřebínku přes Bílé buky, Kristiánov do Bedřichova. Pozor na sjezd Bílé buky-Kristiánov nebo zvolit opačný směr kolečka. Lze i ze Smědavy na Jizerku a zpět (po Kasárenské a Promenádní). Vše do 20 km.
(Odpověď na dotaz uživatele Ivča z 26.12.: Zdravím, kam doporučíte na běžky pro začátečníky po mnoha letech?
Nejlépe nějaké kratší kolečko..diky)
Vloženo 2.1.2021 17:28
Pěšky na Novou louku a pak už to na starých lyžích lze. Nebo zůstat na stadionu, který je uměle zasněžený.
(Odpověď na dotaz uživatele Nikola z 29.12.: Dobrý den, prosím máte někdo radu kam zítra na běžky. Vždy jsem jezdila pouze na Stadion ale tam není sníh a zítra bych chtěla vyrazit za sněhem.
Předem moc děkuji za radu :-))
Vloženo 2.1.2021 17:26
Ano, bacha na čouhající šutry, zejména ve sjezdech.
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 29.12.: Mám dotaz.Je možné jet z Jizerky na klasiku. se starými ski ?
Děkuji Skol Jirka)
Vloženo 2.1.2021 17:24
Momentálně bych začátečníkům doporučila trénovat na stadionu v Bedřichově. Na tenké vrstvě sněhu na tratích je to těžké i pro zkušené běžkaře a spíš si jízdu znechutíte než užijete.
(Odpověď na dotaz uživatele Adam z 1.1.: Dobrý den,
prosím o radu... Který úsek je vhodný pro začínající běžkaře na bruslích? Děkuji.)
Vloženo 2.1.2021 16:24
Smědava - Předěl jede se vpohodě a sněhu je dostatek, akorát tu dnes bylo dost lidí, kteří se nechovali ukázkově, což nebylo poprvé. Dále od Předělu na Písčiny se jede trochu hůře, místy je velmi malá pokrývka sněhu, což je z pohledu profesionála na nic, ale celou trasu hodnotím kladně, až tedy na chování pěších. Doufám, že co nejdříve přibude více sněhu, aby se mohly tratě strojově upravovat.
Vloženo 2.1.2021 13:09
Hezký den stále ještě pracujeme v lese na Bukovci až na pár agresivních jedinců ochotně a laskavě nás nechali projed prosíme jen myslete na zákaz shlukování lidí více jak dvou my tam pracujeme velké díky všem ohleduplnym
Vloženo 2.1.2021 10:35
Prosíme všechny běžkaře zákaz od 21.00 platí i na horách dejte jim aspoň večer klid děkujeme všechny vás rádi uvidíme na jarním úklidu jizerek děkujeme
Vloženo 1.1.2021 23:35
Podvečerní čelovkový okruh na skate béčkách z Nové Louky, přes Kristiánov, Rozmezí, Knejpu, Krásnou Máří, Hřebínek,... Na 99% trati je někdy tenká, ale souvislá vrstva, která je ale většinou celkem hrbolatá a spíš než o pilovaní techniky je to balanční cvičení. Jinak než připadne je to na úseku z Nové Louky k Blatnému rybníku opravdu buď s lyžemi v ruce nebo hodně opatrně, pokud se nechcete vyválet po tom co se vám na šutrech zastaví lyže...:)
Vloženo 1.1.2021 21:12
(Odpověď na dotaz uživatele Jířa z 1.1.: Ahoj, jak to prosím dnes vypadá na trase ze Souše na Smědavu a Knajpu na klasiku? Nemám tu bohužel béčkové lyže, takže bych si nerad odrovnal skluznici. Někde jsem četl, že už funguje parkoviště u Montanie, nevíte jaké jsou tam letos ceny? Díky)

Dnes jsme to jeli (Souš - Studánka - Knajpa - Smědava - Předěl a pak okolo kiosku Promenáda zpět). Dole to není nic moc, sníh sotva pokrývá silnici. Je to spíš na bruslení na béčkových, áčkové asi raději chvíli ponesete. Cca po 2 km od vodní nádrže se pomalu objevuje mělká stopa, ale klasiku spíš až nahoře. Ale i tam jsou stopy mělké, sněhu je málo. Je ale dobře udusaný a až na kratičký úsek na Smědavě a na Smrkové cestě nikde nic neprosvítá. Parkoviště Montanie je v provozu, na silnici je poutač. Cenu neznám, my jsme parkovali klasicky Pod Souší, cena 50 Kč na den.
Vloženo 1.1.2021 14:43
(Odpověď na dotaz uživatele Veronika Froňková z 1.1.: Dotaz: Dobrý den,prosím na které místo v Bedřichově jed když chceme s dětmi na boby? Děkuji)

Stadion - tam je to i osvětlené, koukněte na kamery: https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/kamery/
Vpravo od nástupu do stop je velký cca 100m svah na bobování, a dá se. Nebo pak na sjezdovky na Malinovku (zde téměř jistota volného parkingu)
Vloženo 1.1.2021 9:01
Ráno přejezd Jizerka - po Jizerské - Hraniční - Kasárenská - Knejpa - Kristiánov - Nová Louka - Vládní - Maliník. Z Jizerky dobré svezení po Blatný rybník, jede se po udusané hladké cestě. I když se jede jen na tenké slupce na silnici, všude zakryté. Dál už šutry, od Vládní dál se nedá, to už jen pěšky.

Nejlépe dnes vyrazit z Jizerky, nebo se nechat dovézt na Novou Louku (parkoviště plné) a dojít pěšky.
Vloženo 4.1.2021 22:33
S dětmi jezdíme z Jizerky Mořiny po Promenádní ke kiosku. Je to asi 8-10km celkem. Sice jsou tam dvě delší stoupání, ale celkově se ta trasa tak houpe. Skvěle se osvědčilo obinadlo kolem pasu, zapřáhnu si tak dítko když už nemůže. Můžete kdykoliv otočit a zkrátit. První jeden a půl km je skoro rovina.
(Odpověď na dotaz uživatele Jaroslava z 4.1.: Dobrý večer prosím o radu. Krátký nenáročný okruh pro začínajícího dětského běžkaře.
Děkuji)
Vloženo 1.1.2021 21:05
Parkoviště u Montanie na Silvestra otevřeno. Cesta obstojně, ze začátku ledové s minimem sněhu, ale po 1-2 kilometrech i s přibývající vrstvičkou sněhu. Od půlky cesty Ke Studance už ok. Ale málo sněhu, stopy na klasiku nejsou. Ale přesto všechno raději beckove lyže.
(Odpověď na dotaz uživatele Jířa z 1.1.: Ahoj, jak to prosím dnes vypadá na trase ze Souše na Smědavu a Knajpu na klasiku? Nemám tu bohužel béčkové lyže, takže bych si nerad odrovnal skluznici. Někde jsem četl, že už funguje parkoviště u Montanie, nevíte jaké jsou tam letos ceny? Díky)
Vloženo 1.1.2021 14:38
Z nové louky v 10 hodin. Na parkovišti místo bylo, hned, ale jiný lyžař tady níže píše, že v 7:30 plno, tak je to asi o štěstí. V 9:40 byly minimálně 3 místa volná. Stadion zasněžený technicky, trasa na NL ze stadionu pravděpodobně nesjízdná.

Z NL na Blatný rybník kameny, pozor. Odtud po asfaltu na Kristiánov dobré, odsud až na Rozmezí a dál knajpu bez nebezpečí kamínků. Knajpa otevřena. Kasárenská také dobře sjízdná, na silnici od Souše již občas stopa na asfaltu. Cesta pod řerným vrchem na Jezdeckou nic moc, hodně kamenů, je to tím, že je tam povrch písek/kamínky + kanálky. Od vyhlídky na Souš k bunkru je Jezdecká nesjízdná, lze to objet z leva, ale také kameny (méně). Od bunkru na mořinu se dá projet bez zranění skluznice v pohodě. Na Jizerce výdejní okéna, my vyzkoušeli novější, hospodu na Jizerce, polévka výborná, ale vyšší ceny (to se dá pochopit v této době) Na Jizerce kolaps parkingu. Dál se dá bezpečně sjet po pláních dolu na Jizerku (hlína/tráva, kameny ne) a odsud nahoru k bunkru raději pěšky. Promenáda se dá projet, ale s velkou opatrností, viz fotka, prosvítající panely. Kiosek promenádní otevřen. Parking Smědava plno. Zpět na Čihadla, odsud již po tmě s čelovkama, ale až na točnu se dá jet ve stopě a nikde asfalt. Od Točny na Hřebínek 1 vytáté místo. Hřebínek - Nová louka sněhu dobré.

Celkově v Jizerkách několik tisíc lidí, hodně pěšáků, ale ti nevadí, protože není co rozdupat (na tratích 1-5 cm sněhu) Překvapivě hodně běžkařů, na ty podmínky. Těch 45 km jsme si užili, sice trošku zničíte skluznici, ale máte li horší lyže, tak vám to nevadí a je to parádní zážitek.

Celkově je na sníh Bedřichovská strana mnohem lepší než ta od Jizerky (akorát se musíte nějak dostat na Novou Louku)

Brzo nám napadne a bude ještě léeúe.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Vloženo 31.12.2020 18:44
Parkování na Nové louce nemá smysl zkoušet- už v 730h bylo plno!!!
Takže dolů na parkoviště Bedřichov. Běžky VYNÉST až k Nové louce, všude zmrazky, kamení, hlína...
Trošku horší, ale sjízdné k Hřebínku. Dál k Točně a k Máří už to jelo fajn...Okruh na Čihadla, Knajpu, Smědavu a Knajpa paráda svezení!! Sjezd po Krystiánce taky príma...Mezi Krystiánovem a Novou loukou už dost kamínků a hlína.... Ale u Nové louky to polévka u okna vyžehlila :))
Vloženo 31.12.2020 16:38
Parkování v Hraběticích u kapličky. Až po Jabloneckou chatu raději pěšky. Cestou dolů k hrázi přehrady občas flek s kamínky, v místech kde se asi víc brzdí a tím to je víc vyhrnuté. Opatrně, jinak z Bčkových lyží uděláte během chvíle Cčkové. Přes hráz po ledu v pohodě. Dál pod Kristiánov víceméně ok, pár šutrových fleků za odbočkou od pomníčku nahoru. Dále ke Knajpě + Kasárenská ok. Čekal jsem to horší, na to že ještě někde v Janově ani vločka. Skupiny chodců kteří mají potřebu přehradit celou cestu nechávám bez komentáře.
Vloženo 31.12.2020 15:10
Krásná Máří byla opravdu dnes krásná.Bezvadné výhledy z Máří na Frýdlantsko.
Nemělo to chybu.
Ze Smědavy po Kasárenské na Krásnou Máří a zpět.I na klasiku bez problému celou trasu, nejsou kameny, jen občas jehličí a šišky u Máří.
Oproti včerejšku bylo velmi málo lyžařů a podmínky byly bezvadné a okolo poledne se vyjasnilo a bylo i azuro.
Přeji všem Šťastný Nový rok a hodně kilometrů na běžkách ve zdraví.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Vloženo 2.1.2021 11:16
Šli jsme od Spálené hospody a úplně v pohodě. Bez nutnosti zvláštního vybavení. Jde se sice po sněhu, ale je ho tak do 5 cm.
(Odpověď na dotaz uživatele Josef z 1.1.: Dobrý den,
jsem neběžkař a chci se zítra vydat asi z Nového města na Smrk. Chtěl bych moc poprosit někoho, kdo v těch místech aktuálně byl, jak to vypadá se sněhem vně stopy a mimo cesty (když to jde, chodím úplně mimo stopu po lesních cestách, ale občas to nejde nebo by to byla až moc velké zacházka, tak jdeme vně stopy). Jde mi o to, zda mám tahat sněžnice, nebo je tam méně sněhu a vezmu si jen nesmeky - bude to první výlet s dcerou (10m), tak budeme mít hromadu krámu a brát sněžnice zbytečně se mi nechce. Děkuji za odpověď)
Vloženo 1.1.2021 11:35
Mariane, nepiš nesmysly, má cenu zkoušet, sice bylo plno, ale čekání dohromady deset minut a místo se uvolnilo, dole v Bedově nebo na Maliníku se čeká déle a ještě pak člověk musí kus pěšky
Vloženo 31.12.2020 18:15
Byl jsem včera na běžkách - jezdím píchanou- soupaž. Zaparkoval jsem na Souši - ráno to ještě šlo zaparkovat , ale když jsem odjížděl ,tak nešlo ani vyjet ,co tam bylo aut - stály i v zákazech parkování a po příkopech.Hned za závorou u Montanie jsem to nazul - led a slabý cca 2 cm poprašek sněhu - s mojí trasou se pak sněhové centimetry zvyšovaly až ke Knajpě na cca 10 cm - udržely se až Na Ždárek . Stopy byly rozšlapané od pěšáků ,takže skoro žádné a od Souše se už musí dávat pozor , aby se nevjelo do psích výkalů - ke psům píšu víc v obecné diskuzi https://www.kamzasnehem.cz/diskuze . Ale na tu sněhovou bídu jsem byl spokojen - Sluníčko svítilo a hřálo ,jako na jaře ! Libor Š.
Vloženo 31.12.2020 10:11
Silnice na Jizerku je hodně ledovatá, řídce posypaná. Dá se s opatrností projet, náročné je hlavně vyhýbání protijedoucích aut.
(Odpověď na dotaz uživatele Jarmilka z 30.12.: Ahoj, mám dotaz, je na příjezdové cestě na Jizerku sníh nebo je ledovatá? Děkuji za odpověď.
Ahoj ve stopě!)
Vloženo 31.12.2020 0:27
Ahoj,tak jsem vahal, ale nakonec vyjel MHD18 v 7.58,poloprazdna. Na Stadionu suverene nasadil bezky a za nim rychle sundal a pesky donesl na odbocku k Blataku. Od tud uz na bezkach, po Kristianov nic moc, na Rozmezi uz dobre. Na Knajpe uz v 11.00 srumec, hodne pesich s detmi s pekaci, samozrejme cokli a take cyklisti, ani auto Lesy CR nechybelo, okenko,dlouha fronta. Dale na Promenadu, jiz porad propletani mezi lidmi. Do 12.30 krasne svitilo slunicko, pak uz skoro ne, rovnez vyhledy na Krkonose do zatazeneho, az zpet na Kristianove kolem 15.00 opet zazarilo. Do busu zpet MHD18 v 16.39 prohlidka Bedova, penziony praskaji ve svech, strudly mladych lidi s detmi i v kocarcich, hlavne pekace a boby a jezdi vsude, kde to trochu jde. Tak uz zase pockam na vsedni dny,kdy to bude normalni,to co bylo dnes, to tedy byl bes. A taky alespon jeste 10 centaku!, radeji i vice,at ma OPS praci a pusti zilou, pokladna jim uz preteka.
Vloženo 30.12.2020 20:55
Dnes se opravdu počasí vydařilo, po nočním velkém mrazu bylo lehce pod nulou a na sluníčku teplo.
Ze Smědavy po Kasárenské přes Knajpu na Žďárek a Bílou smrt a zpět na Čihadla a odbočka na Rozmezí a zpět po Kasárenské.
Kasárenská okolo poledne trochu ucpaná od přílivu lyžařů, ale podmínky velmi slušné , je cítit každý mm nového sněhu, na ostatní trase už méně lyžařů a podmínky i na klasiku dobré.
Bílá smrt je dosti zarostlá, tak je třeba dávat pozor, abyste ji našli.
Vloženo 30.12.2020 20:18
Nic co by obycejna sunka nevyjde LA.
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 30.12.: Dobrý den, prosím nevíte někdo jak je sjízdná příjezdová cesta k Souši pro auta? Není to tam ledovaté?
Moc děkuji a krásný večer.)
Vloženo 30.12.2020 19:11
Pár dnešních fotek z magistrály. ¨

ZDROJ: Facebook.com
Vloženo 30.12.2020 18:49
Ze Souše. V 9 ráno parkoviště poloprázdné. První 3km tenká vrstva sněholedu, občas se může škrábnout. Horní 3km už slušný sníh. Dostatek sněhu je na Kasárenské i na Štolpišské od Smědavy po Čihadla. Osmičky k Paličníku a Písčinám se dají bez většího rizika tou východní půlkou, v západní vyloženě kouká písek a škrábance jsou jistota. Dopoledne lidí málo, odpoledne davy od Souše a na Kasárenské. Při návratu ve 14h parkoviště plné, parkovalo se i ve všech zákazech.
Vloženo 30.12.2020 18:31
(Odpověď na dotaz uživatele Renata z 30.12.: Dobrý den, dá se jet ze Smědavy na Jizerku? Jak to vypadá se sněhem?
Děkuji.)
Ke Kiosku ok,ok Kiosku je sněhu málo,chce to opatrně,kouká tráva ,sem tam kamínek a hrany panelů. Jeli jsme 30.12. v poledne skate,na klasiku stopa bídná
Vloženo 30.12.2020 16:04
Cau bezkari
Dnes v 9:00 stadion Bedrichov, jako zazrak, 100 volnych parkovacich mist (situaci po poledni bych nazval masakr, snura od Liberce)
Ze Stadionu po rozcesti U Nove Louky spatny, shit, kameny lezou, led, nud ctyrky nebo do ruky, dale uz jakz takz na Novou Louku
Pak k Blatnemu rybniku, da se, na Kristianov se take da a z Kristianova na Rozmezi dobry, prava stopa, stred skate take jde
Pak Cihadla ok a Kneipa, celkove na trase nebylo moc lidi, dvojicky a tlupy trenujicich skautiku, ale ti jaou hodne rychli; na Kneipe bylo otevreno, docela dost lidi
Pak na Hrebinek, prava stopa, parada, ale pocasi bylo jako v pohadce, tak to asi umocnilo
Z Hrebinku na Novou Louku, da se, jak trochu pocukrovalo, tak pomohlo, z Nove Louky na Stadion, to uz je porod, lepe vzit do ruky
Ale pocasi bylo fantasticke
Tomas

Ps: byl nekdo na Jizerce? Jak to vypada smerem na Smedavu a parkoviste, Dik
Vloženo 30.12.2020 15:43
Dnešní SKI-výlet začínal kolem poledne od "Kapličky" v Hraběticích. Cesta dolů k přehradě uklouzaná s ledem, s opatrností sjízdná. Od hráze u přehrady Josefův důl podmínky na bruslení bez problému. Vydali jsme se kolem přehrady, až po rozcestí "Pod Kristiánovem". Dále jsme pokračovali přes Blatný rybník na Novou louku, spousta pěšáků, pár běžkařů. Na Nové louce okénko otevřeno, ale dlouhá fronta. Lepší svačinu s sebou. Pokračovali jsme přes Prezidentskou chatu ke Královce, zde už bylo potřeba dávat pozor, občas se nějaký kamínek objevil, tam kde není asfaltka. Z Královky se dalo skoro sjet, až dolů ke Kapličce po louce na "dvojkových" lyžích. Jen si dávejte pozor, kde parkujete u Kapličky, PČR rozdávala pokuty. Chtělo by to, aby tak 10 cm připadlo.
Vloženo 29.12.2020 22:08
Na doporučení Lucie /díky/ jsme si užili procházky na starších běžkách od Kapličky na Královku. Výhledy nádherné, čaj ve stánku potěšil a zahřál. Sněhu tak 5-10cm, uježděno, ušlapáno, takže rychlé, ale s dítětem v klidu hlubším sněhem loukou.
Vloženo 29.12.2020 21:49
Od Montanie na Souši s čelovkou skejtem v 16.30.Na Jizerkách jen několik lyžařů s čelovkou, ta byla díky měsíčnímu svitu zbytečná. Z očekávaného sněžení byl jen lehký poprašek ale díky za něj. Zkusil jsem cestu pod Vlašákem až po křižovatku s Jezdeckou cestou a bylo by to pěkné svezení, nebýt hrobu uprostřed cesty po kterém se sice super bruslí ale z kterého občas vykouklo nějaké kamení a dřelo hrany. Tady bych nedoporučil dobré lyže snad ani za světla. Pokračoval jsem na Knajpu, kde to nemělo chybu a nazpět k Souši. Pokud bych měl doporučit cestu v Jizerkách pro dobré skejtovky, tak je to od Souše na Knajpu, přes Rozmezí na Kristiánov a zpět, bude to bez kamínku ( obout lyže až 100m za závorou ) a dáte si do těla.
Vloženo 29.12.2020 16:58
Ráno z Bedřichova s opatrností na Novou louku, dál na Hřebínek. Od točny k Tetřevím boudám nebo na Stříbrné buky se na těch pár centimetrech dá jet v mělké stopě klasicky, na bruslení je to lepší. Po poledni od Bedřichova davy pěšáků, ale na tu bídu docela fajn svezení.
Vloženo 29.12.2020 15:00
Z Jizerky na Čihadla, začátek Promenádní nic moc, občas tráva, dole namrzlý asfalt, občas koukají hrany nerovných panelů - jen pro starší lyže, ale jde i klasika. Čím výš tím lépe, nahoře už celkem prima podmínky.
Vloženo 29.12.2020 13:06
Ze Smědavy na Předěl a dále "sněhulák", pár vyvátých míst ale dalo se. Kasárenská super, na Rozmezi super. Dolů po Kristiánov pohoda, k Blaťáku jakš takš. Od Blaťáku jen pro blázny:-). Vrchní partie hor jsou ale super...
Vloženo 29.12.2020 13:05
Trasa Sous, U Studanky, Knajpa, Smedava

U Souse ze zacatku led s malou crstvou snehu, postupne lepsi. Stopa na klasiku od ostatnich bezkaru pouzitelna od poloviny kopce ke Srudance. Nahore snih dobry, stopy na klasiku vyjete, od Knajpy vetsinu trasy stopa na klasikz ujezdena. Na brusleni podklad dobry.
Vloženo 29.12.2020 11:27
Podle webkamery a dnesni Panoramy to vypada hur nez vcera. V noci melo dost snezit, ale nakonec nic z toho. Chtel jsem dnes vyrazit, ale nakonec jsem to odlozil:(
(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 29.12.: Jak to dnes vypadá? Dole spíš pršelo :()
Vloženo 29.12.2020 9:04
Parking primo u Montanie je zavreny, verejne parkoviste je o 300 m drive, parkovne 50 Kc na den, lze i kartou.
(Odpověď na dotaz uživatele Milan z 29.12.: Dotaz - prosím Vás, parkoviště u Montanie(Souš) a jaký poplatek? Děkuji)
Vloženo 28.12.2020 20:22
Ze Smědavy na Promenádní , to šlo, první část Promenádní směr Mořina, taky dobrá, ale druhá polovina již horší koukala tráva, ale když jsem zabočil přes Vlašský hřeben , tak opět dobré, stejně dobrý i sjezd po Jezdecké na Knížecí a po Knížecí na Smědavu ve středu to šlo.
Na rozdíl od neděle bylo bezvětří.
Potkal jsem na trase jen 10 lyžařů.
Pokud něco napadne , tak to bude super.
Vloženo 28.12.2020 16:21
Ideální to možná bude zítra, v noci má něco propadnout
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 27.12.: Zdravím všechny, rád bych po dnešní 24ce v nemocnici vyrazil zítra ráno na běžky.
Můžete mi prosím doporučit, kde v Jizerkách ( i podle níže popsaných recenzí), vzhledem k sněhové pokrývce, by to mohlo být ideální ? :)
Díky)
Vloženo 28.12.2020 14:34
U Sousske prehrady (od Montanie) je to tenka vrstvicka ledu a snehu, ale jet se da, kaminky nelezou. S přibývající vyskou smerem ke Smedave pribyva snehu a je to lepsi. Na brusleni bez problemu, melka stopa na klasiku je az na Kasarenske. Kazdopadne to chce dobre bodce.
Vloženo 28.12.2020 9:14
cca v 13:00 z Moriny po ceste pod Cernym vrchem ke kiosku a po promenadni zpet. Parkoviste uplne plne, cesta k nemu jeden led. Po cestach kde je podklad asfalt se jede dobre i na skate. Panel a polnacky o dost horsi, kouka trava a kameni. Je to urcite na stary lyze. Je tam tak 5 az 8 cm snehu. Na prvni protazeni to ale stacilo.
Vloženo 27.12.2020 21:21
V jedenáct od Montanie na Souši, na vrchu příjemný poprašek díky kterému držely klasičky stopu. Se stoupající výškou sníh přibýval ale po včerejším dni byl podklad uježděný pro bruslaře ( včera odpoledne vyrazilo zřejmě dost lidí a ráno také ). Tentokrát jsme jeli pře Žďárek, Máří k lomu. Za tetřeví boudou přibývalo na síle větru, proti kterému bylo na otevřené Máří a u lomu problém jet, ve stopách spousta jehličí a větví. Stejně tak to bylo ještě za lomem cestou k Bílým bukům a Kristiánovu. První kilometr za lomem byl sníh vytrhán větrem až na asfalt a bylo zapotřebí jet jen po stranách. Pak následovalo příjemné svezení k poslednímu sjezdu ke Kristiánovu. Ve vyfoukaném sjezdu led, kamínky a nafoukaný sníh. Nejvhodnější brždění je zajetím do hlubokého sněhu. Cesta na Rozmezí už bez problémů, čekalo nás jen překvapení z úbytku sněhu, který odnesl vítr v závěrečném sjezdu od horizontu nad Smědavou dolů k Souši.
Vloženo 27.12.2020 19:37
Cau bezkari
V 10:00 parkoviste central plne, auta najizdela i po 14:00, bezkaru sem moc nepotkal, tlupy choci a pejsci
Ze Stadionu je to na zrychleny presun s bezkami v ruce, od Buku “umela stopicka” mimo cestu, tam je oranice a led, mel sem ctyrkovky, plakaly
Od Nove Louky na Hrebinek da se soupaz a pribruslit, o pozitku z jizdy to neni
Hrebinek Tocna da se, pak na Mari a pod Zdarek, da se, asfalt tluce, ale da se, fucelo jak svin
Dik vetru hodne bordelu, takze po dnesni noci to bude maezi tocnou zdarkwm hodne spinave, cekam cukacku, ale tat to nebude
Ze strany Bedrichova pro skalaky a horsi lyze, ale pujdu zas, Jizerka snad pojede a jak jinak natrenovat
Skol
Tom
Vloženo 27.12.2020 14:54
Na Smědavě hodně foukalo ale bylo slunečno.Knížecí byla skoro celá za větrem, tak to bylo příjemné.
Snad napadne něco, vítr odfoukává i to málo.Jinak v pohodě .
Vloženo 27.12.2020 14:29
Z Nove Louky pres Hrebinek, K. Mari, Zdarek, Cihadla, Kristianov zpet. Kolem 800 m do 5 cm, ve vyssich polohach az 15 cm snehu. Necekane slo i bruslit, podminky na tu bidu skvele. Nahore bych se nebal vzit jednickove lyze, dole uz je plno kaminku. Lyzaru pomalu.
Vloženo 28.12.2020 8:28
K dotazu na bobování doplním, že se nabízí využití uměle zasněžených pro sjezdaře uzavřených skiareálů - z těch, které byly před uzavřením v provozu, je to v Jizerkách Ještěd. Další podobné jsou v seznamu https://www.kamzasnehem.cz/clanky/lyzarska-strediska-s-technickym-snehem - včetně dvou skiareálů ve zmiňovaných středních Čechách. V jiných pohořích se nabízí využití těchto míst i pro běžkaře, ale v Jizerkách je naštěstí přírodní sníh lepší variantou :-)

(Odpověď na dotaz uživatele Daniela z 27.12.: Dobrý den běžkaři, nemáte prosím někdo přehled o sněhu pro dětské bobovani a stavení sněhuláků? Jsme z Středočeského kraje, rádi bychom si udělali výlet někam za bílou nádhernou.. děkuji!!)
Vloženo 28.12.2020 8:07
Dobrý den, tím, že jsou zavřené sjezdovky, se dá pěkně bobovat v Bedřichově v Jizerkách ;)


(Odpověď na dotaz uživatele Daniela z 27.12.: Dobrý den běžkaři, nemáte prosím někdo přehled o sněhu pro dětské bobovani a stavení sněhuláků? Jsme z Středočeského kraje, rádi bychom si udělali výlet někam za bílou nádhernou.. děkuji!!)
Vloženo 26.12.2020 23:43
S dětmi a lyžemi,které nejsou extra třída ideální trasa po loukách od kapličky na Královku...
Vloženo 26.12.2020 18:44
Cau,
Od stadionu na novou louku ty nejhorší lyže. Kameny odpoledne už hodně koukali a skluznice trpěly. Od Kristiánova je to normální fajn svezení, klidně lyže B ( sněhu dost). Hůlky brnkají o asfalt, ale nic strašného.
Doporučuji vyrazit.
Vloženo 26.12.2020 17:31
Cau
Odpoledne po 14:00 ze Stadionu k Buku, na petkovy lyze, led a lezou kameny, ale i se ctyrkama se da, od Buku na Novou Louku taky nic moc, Z Nove Louky na Hrebinek jakz takz, k Tocne to jde, Z Tocny na Kristianov snehu dost, neupravene, prirodni jedna stopa, na skate jen masochisti
Ale zitra jdu znovu
A strasne chodcu
Tomas

(Odpověď na dotaz uživatele Andrea z 26.12.: Zdravim vsechny.... zkousel nekdo z Bedrichova? Nebo je to mozne jen od Smedave ci Jizerky?)
Vloženo 26.12.2020 16:34
Od závor u Montanie ( dřív to nezkoušejte ) je led s vyšším sněhovým popraškem, který postupně nabírá na síle. Na bruslení to jde až pod esíčka ( chce to kameňačky ) , pak už je sníh hluboký, počítejte s občasným záběrem až na asfalt. Stopy na klasiku najdete až nad přehradou i když jde jen o koleje po terenních autech. Od horizontu nad Smědavou už jsou stopy jen od lyžařů v cca 15cm prašanu. Zkusili jsme Rozmezí i sedlo pod Žďárkem, všude dobré turistické svezení bez kamenů. Z doslechu je prý dobrá i Máří i Vlašský hřeben, od Mořiny je to prý naopak horší. Sníh prašan ale občas s ledovým podkladem, jako nejvhodnější stoupák mi vyšlo rhode 0 / -2, popř. -1 / -3. Nezapomenout na korundové hroty holí.
Vloženo 26.12.2020 15:16
Ze Smědavy po Kasárenské na Knajpu a Rozmezí a zpět v pohodě sice na pár cm sněhu, hůlky brnkají o asfalt, ale jde jet a nejsou třeba kameňačky.Po 2 týdnech zpět na lyžích.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 25.12.2020 17:33
Dnes v 15:00 Smedava - Knajpa-Cihadla klasika, cca 8-10cm prasanu na ceste, hulky bodaji do asfaltu, trochu roztapkane od chodců, ale jinak docela v pohode. Stopu jsme si sami proslapali :-), na dvojky/kamenacky lyze uplne v pohode. Kdyby to v noci utahla rolba na hladko, tak to muze hezky zvrdnout:-) pri nočním mrazu. V 17:00 byl uz -4C mraz.
Vloženo 25.12.2020 17:18
Severák - cca 8cm souvislá vrstva sněhu čas kolem oběda. Dětské lyzičky a boby v pohodě....
Vloženo 25.12.2020 13:00
Chumelí, poprašek
Vloženo 13.12.2020 9:25
Na bedřichovském stadionu je zbytek technického sněhu, bohužel je hodně rozdupaný a ledový, na tom malinký poprašek. Hodinku s malým prckem jsme tam na běžkách strávili, ale je škoda, že děla i při mrazu stala a rolba se to nepokusí trochu rozbít. Moc by to pomohlo pro trénink.
Vloženo 8.12.2020 20:19
Jen rychlé info: Čidlo od ČHMÚ na měření sněhu na Rozmezí - 1 000 m.n.m (asi nejvyšší pod upravované magistrály - kdyžtak mě opravte :)) už také ukazuje u sněhu 0, takže začínáme on nuly. Uvidíme, zda následující srážky budou v Jizerkách dešťové a nebo překvapí sněhem.
Vloženo 6.12.2020 20:41
Dnes už na Smědavě a v okolí je to skoro bez sněhu, tak nám skončila na chvilku idylka.Celý týden to bylo bezvadné.
Doufáme, že se to brzo obrátí.
Vloženo 6.12.2020 12:46
V 11 hodin ze stadionu skoro okruh JIZ 50 (projeli jsme vše, co bylo upraveno). Ze stadionu až na Hřebínek místy místo sněhu voda, dalo se ale projet. Dnes už to dle mého nejde. Stejná situace z Hřebínku až k Tetřeví boudě. Odsud až na Kasárenskou podmínky dobré. Cesta pod Knížecím vrchem - tam uprostřed již hodně kameny, dnes myslím určitě nesjízdné. Totéž Promenáda o d Mořiny ke kiosku, tam to bylo už včera hodně na hraně. Asfalt místama i ze sjezdu z Rozmezí na Kristiánov. I přes podmínky na hraně byla na centrálu čekačka na místo a v horách stovky lidí. Hřebínek i Knejpa z nepochopitelných důvodů zavřeny, kiosek Promenádní otevřen.

Tahle zpráva ze včera ale už hodně ztratila na hodnotě, podívejte se na přiložený obrázek stadionu. Je to pryč, musíme počkat na další várku sněhu :). Ještě včera večer jsme na místě, kde teď není nic bobovali na 10cm vrstvě sněhu. Již nedoporučuji vyrážet.
Vloženo 5.12.2020 21:18
Ráno Skate z Nové Louky okruhem přes Knejpu a Hřebínek. Plusové teploty z tratí vydatně ukusují, objevuje se podklad a zítra už to asi bude pouze na horší lyže a s přenášením.
Vloženo 5.12.2020 15:46
Stadion-Olivetska hora-Hrebinek-Panelka-Kristianov-Nova Louka-Stadion. Misty to bylo uz dost na hrane, dost asfaltu hlavne ve stoupani na Tocnu a na zacatku panelky z Tocny. Olivetska hora s hodne kamenama, tam urcite ne. Zitra uz to bude asi spatny.
Vloženo 5.12.2020 15:02
Smědava-Promenádní -Mořina a zpět po Knížecí, část po Promenádní již jako na jaře,ale zpět po Knížecí podstatně lepší i na klasiku.
Vloženo 5.12.2020 13:48
Smědava - Promenádní - Mořina - Jezdeckou zpět ...dneska pěkné svezení na skate, uprostřed už koukají občas kamínky, jestli nebude mrznout, tak zítra radši šutračky.
Vloženo 5.12.2020 6:20
Pozor! Žlutou z Protržené přehrady večer někdo projel traktorem a jsou tam hluboké brázdy. Při sjezdu na Soušskou dost nepříjemné. Na Souši možnost parkování krom nového parkoviště i u hotelu Montania, u Chata na Souši, nebo za úpravnou vody.
Vloženo 4.12.2020 20:11
Pěkné zahájení sezóny. Parkoviště u stadionu v Bedřichově okolo 10 hodiny plné. Větší okruh z Bedřichova na hladko utažen strojem, na straně nepravidelně vyjetá stopa od lidí. Sněhu zatím dostatek, což se může s nadcházejícím víkendovým oteplením změnit. Vyražte dokud to jde.
Vloženo 4.12.2020 18:42
Trasy upravené, díky Opsko, sníh parádní, letělo to samo, stopy na klasiku nejsou, což je pochopitelné, když je málo sněhu. Pro skejtaře dneska boží, škoda, že se nám zkazí počasí, tak uvidíme, za mě 👍👍👍
Vloženo 4.12.2020 14:53
Od stadionu k Nové louce už občas něco čouhá, nové lyže bych tam nebral. Dál už lepší, kolem Knajpy a přes Holubník sněhu dost. Pro klasiku ale provedená "úprava" bohužel znamená výrazné zhoršení podmínek. Od Kristiánova nahoru byla v týdnu od lyžařů vyjetá fajn stopa, kterou rolba vymazala, takže na klasiku je to teď nic moc.
Vloženo 4.12.2020 10:34
Díky Ops parádně projeté hlavní tahy, široká trať bez stopy je vhodnější pro bruslaře. Přes Máří (hodně tu fouká) by šlo jet s kolcovýma holema. Parádní svezení, před desátou ale už skoro plné parkoviště.
Vloženo 4.12.2020 9:23
Musím opět pochválit OPS a dnešní úpravu. Zároveň jsem rovnou přispěl, dnes tedy nepřímo. Prosím o opravu automatu na parkovišti. Zmetek žere peníze a nic se nenačítá :) Do opravy doporučuju platit kartou.
Vloženo 4.12.2020 7:43
Jizerka-11-13hod, parkoviště prázdné - 4auta, poplatek 100,-Kč, zataženo, stopy žádné, směr Bunkr, Jezdecká, Smědava, Promenádní, cca 10běžkařů, na klasiku - pevný podklad (koleje od aut) a na tom prašan. Pozor - cesta na Jizerku místy dost ledu pokrytého sněhem.
Vloženo 4.12.2020 0:27
Malý okruh z Bedřichova, skate s přehledem na áčkové lyže, pevný a rychlý podklad a člověk by vůbec neřekl, že jede na pár centimetrech sněhu, kdyby sem tam nepichl na asfalt. S teplotami nad nulou to ale bohužel bude brzy zase na kolo.
Vloženo 3.12.2020 22:34
17h skate na tom upraveném malém okruhu (B.- Hřebínek- Točna-Kristianov- N.L.- B.)
Parkoviště plné. Sněhu dost, nikde nic nevykukuje. Hůlky na asfalt nešly. Panelka trochu rozoraná, ale jinak super podmínka.
Vloženo 3.12.2020 15:38
Aktivita rolby je vidět na skimapa.cz
Vloženo 3.12.2020 15:24
Úsměvné nebo neúsměvné, je to prostě tak - rozhodují Lesy ČR, resp. jejich představitelé. A protože je to státní podnik, kontrolují je vlastně politici a tam víme, jak na tom jsme :-(
V jakém rozsahu máš pocit, že stát slouží svým občanům? ;-)
Kdo by mohl mít možnost některá rozhodnutí změnit, je CHKO, jenže jak víme, často povolí těžbu těžkou technikou a zamítnou závod na kolech. Bylo by dobré, kdyby se více vysvětlovalo a hledalo řešení schůdné pro všechny.
Vloženo 3.12.2020 15:19
Dnes z Bedřichova na Knajpu, Pekne podmínky na klasiku. Foukalo, trochu nového sněhu. Cestou zpět jsme potkali na Nové louce ROLBU! Upravené na hladko, bez stopovače.
Vloženo 3.12.2020 14:41
Dnes jsme jeli ze Smědavy poi Promenádní na Mořinu a zpět po Knížecí.Napadlo pár cm sněhu , zafoukal vítr sněhem koleje od aut, tak se jelo oproti včerejšku báječně.Bylo -5 oC a trochu to foukalo.
Dostal jsem info, že Lesy povolili úpravu Promenádní, pod.4rným vrchem a Kasárenskou, tak to by pomohlo.
Jezděte lyžaři
Vloženo 3.12.2020 11:50
Skol, nemáte někdo informace, jak to vypadá s úpravou na Jizerce? Zda-li je možno běžkovat?
Díky.
Vloženo 3.12.2020 11:46
Utažení sněhu (na hladko bez stop) asi není dobrá zpráva pro lidi, co jezdí klasickou technikou. Asi budou většinou utaženy už projeté stopy. Myslíte, že v sobotu budou někde v Jizerkách nebo Krkonoších slušné stopy na klasiku?
Vloženo 3.12.2020 11:07
Ještě chci upozornit na sjezd od Buku ke stadionu včera - vymleté asi 3 kameny ale je možné že dnes již pod sněhem...
Vloženo 3.12.2020 11:04
Tak to je usmevne, snad Lesy CR je porad statni podnik, tedy nas vsech, zadny Krakonos nebo Trautenberk, majitel hor. Tak jim moc nedekuji, vcera po cele trase prakicky padesatky, nemaji misto, kde by pracovali, opravdu jen zbytecne projizdeji benzin a uci se skolu smyku, vse by krasne na pozorovani projeli na bezkach, pokud to jsou myslivci, tak meli mit davno odloveno, maji taky dobu hajeni, jinak pohyb na bezkach jim urcite neuskodi. A kdyby nahodou jeste neco postrileli, tak at si pro to dojedou skutrem. Skol.
Vloženo 3.12.2020 10:33
Aktuální zpráva z OPS 👏

https://www.facebook.com/121797554497020/posts/3924505057559565/

👉Jedeme na magistrálu!

❄️ Po domluvě v Lesy ČR dnes po obědě vyjedou stroje a dojde k utažení (na hladko bez stop) malého a okruhu z Bedřichova (Bedřichov - Nová Louka - Hřebínek - Bílé buky - Kristiánov - Nová Louka - Bedřichov)

🌲 Respektujte pohyb techniky Lesů ČR na trasách, stále probíhá hospodářská činnost.
👏 Velmi děkujeme Lesům ČR za možnost utažení tras!
Vloženo 3.12.2020 10:15
https://www.facebook.com/groups/404257413076690
Stopa na skate v okolí stadiónu na Bedřichově.
Slušná stopa na klasiku od lidí ze stadiónu až po rozcestí pod Jizerou, pak oranice. Spousty pěších a rozježděno od čtyřkolky.
Kasárenská - stopy rozkvrdlaný ve dvou kolejích po autu.
Sníh nádherný, rychlý, měkký.
Nahoře by asi stopovat šlo, ale zatím jen skutrem. Nebo aspoň utemovat, aby to déle vydrželo.
Vloženo 3.12.2020 11:00
Včera krásná projížďka na skate na čelovku na Hřebínek , opravdu jsme potkali pár běžkařů bez čelovky , nevím jestli se nestihli vrátit za světla ? Každopádně si myslím že je pro ně i velmi nebezpečný úsek u Nové louky , je tam závora která fakt jako po tmě není vidět.Dávejte si pozor a bere čelovky ...
Vloženo 3.12.2020 9:58
Lyžaři, pochopte prosím, že území Jizerek je majetkem státu a spravují ho Lesy ČR, které dávají povolení vjezdu na komunikace na tomto území. Bohužel to tak je a dokud OPS nedostane povolení, upravovat nesmí. Že se nám to nelíbí je sice pěkné, ale pokud to chceme změnit, apelujme na Lesy ČR a politiky, ne na OPS.
Druhá věc je, že na úpravu rolbou je opravdu málo sněhu - pokud by rolba vyjela, pouze "vyorá" kamínky nahoru. Díky.
Vloženo 3.12.2020 8:53
Klasika - z Bedřichova v 16 hod, přes Kristiánov na Knajpu a přes Máří a hřebínek zpět. Dost sněhu, místy jdou hůlky do asfaltu, ale sněhu všude dost. na klasiku celou dobu - stopy měkké, ale na první svezení super. Vypadalo to, že malý okruh přes panelku se dá na skatech (minimálně potud kde se připojuje a odpojuje, to bylo na skate úplně komfortní). Prostě super svezení. Dávejte bacha, včera jsem potkal asi 3 lidi s volně běhajícím psem bez světýlka - fakt hloupej nápad. Ve sjezdu od Buku jsem měl co dělat, abych ho minul ...
Vloženo 3.12.2020 8:33
Lyzovani hlavne ve stopach od aut, nebo vyjete stopy od lyzaru. Ja jsem si to uzil. Nevim jak kdo, ale ja jsem potkal 3x auto Horske sluzby, 1x i modre blikali a zachranovali nekoho kdo si asi rozbil usta v kolejich od aut:( Pokud si pamatuji tak meli drive i snezny skutr, ale bud nemaji povoleni nebo je rozbitej, myslim si ze HS by bezduvodne autem do snehu nejezdila. Tak to asi musime pochopit a vydrzet do vanoc nebo az napadne tak, ze to bude sjizdne pouze rolbou nebo skutrem:)
Vloženo 3.12.2020 5:33
Perfektní první lyžovačka: Stadion - Nová louka - Hřebínek - Krásná Máří - Čihadla - Kristiánov. I při dopoledním příjezdu ke stadionu (10h) ze 3/4 plné parkoviště a na všední den poměrně dost běžkařů. Na Hřebínek vhodné podmínky pro bruslení, dále už jen na klasiku, místy trochu brambořiště, ale vždy min. jedna stopa vyjetá po celé délce trasy. Souvislá vrstva sněhu cca 15cm, takže bez jakýchkoli obav škrábnutí, místy jsou pouze úseky, kde při píchnutí hůlkou narazíte na asfalt. A lepší počasí jsme si ani nemohli přát, takže kdo vyrazil rozhodně neprohloupil :)

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 2.12.2020 21:47
Bedřichov-Hřebínek-panelka a zpět, skate.
Nádherné počasí, krásný sníh. Na Hřebínek OK pak OSTUDA JIZ OPS. Pravděpodobně kluci ušatý čekají na oblevu aby nemuseli vyjet. Je to velká škoda. Stačilo by skútrem utáhnout jako loni, ale podle jejich webu se teprve nalaďují na zimu foto soutěží. Tak hodně fotek s prima sezónu :-)
Vloženo 2.12.2020 21:18
Večerní premiéra na Knajpu. Super počasí, plno sněhu a jako bonus měsícem krásně nasvícený Jizerky. Prostě paráda!!! Stopa od Točny na Knajpu trochu divočina, ale nemá cenu si stěžovat. Taky by se mohlo do Vánoc jezdit po trase na kole :-((
Vloženo 2.12.2020 21:11
bylo to super
Vloženo 2.12.2020 21:10
Dostal jsem informaci, že vyježděné koleje neudělali lesáci, ale myslivci, kteří nesplnili svůj plán odstřelu a proto jezdí křížem krážem a budou to dělat až do Vánoc, pokud nenapadne tolik sněhu, že se tam nedostanou, což asi nebude.
Přesto by měla OPS udělat aspoň stopu skůtrem ve středu cesty,aby se dalo plynule jet, pokud je málo lyžařů.
Ježdění ve stopě po autech není zábavné a je to i nebezpečné.
Vloženo 2.12.2020 20:58
Dnes kolem 13. parkoviště v Bedřichově skoro plné a ve stopě dost lidí.
Jinak vyšlapané stopy jsou na klasiku parádní jen je problém v tom že nikdo asi neví kdo má přednost když je tam jenom jedna stopa a pořád jsem musel buď předjíždět nebo uhýbat lidem a jet v tom hlubočáku co je mimo stopu, jinak parádní první lyžování sněhu je všude dost a není třeba mít strach o lyže že najdete na nějaký kamínek apod. Všechno je přikryto cca 15-25 cm prašanu
jen škoda že O.P.S na to kašle a neupravila to alespoň skůtrem, dost by ty pomohlo a sněhu tam je na to dostatek..snad se to brzy zlepší
Závěr super poježdění jen těch lidí tam na tu jednu stopu bylo opravdu příliš, o víkendu to tam bude na zabití a nemá ani cenu tam jezdit
Vloženo 2.12.2020 19:51
Tak zdravim v nove sezone, dnes neuveritelne pocasi, trasa Stadion, Krasna Mari, Knajpa, Promenada a zpet. Jinak ostuda OPS, pri tomto prasanu a pocasi je zlocinem neudelat stopy. To jsou jen same kecy o Lesich CR apod. organizacich, to je porad socialismus a hledani toho,co nejde! Take vzkaz trenerum mladeze, ucte deti pravidlum ve stope, kdy kdo koho pousti a take, ze se dekuje. A rodice at poprosi, at si ctyrnohe milacky nechaji doma,do stopy nepatri. A take SKP Jablonec, mate vlastni areal v Brizkach, musi se zasnezovat, to stoji penize. Tak kazdy policajt minus 1000 na pasce a je to vyreseno. Tak krasny start do nove bezkarske sezony.
Vloženo 2.12.2020 19:24
Nejhorší běhání za posledních 10 let, od parkoviště ujeto k Bunkru a potom hančovina po Jezdecký a Promenádní sněhu dost , ale koleje od aut takže pouze na soupaž v korytech kol.
Vloženo 2.12.2020 18:35
Velký okruh z Béďova přes Studené údolí (tam částečně ve stopě od auta a zbytek prošlápnout). Nahoře je dost sněhu, stopa na klasiku většinou parádní, lidí po ránu pomálu, při návratu to bylo už horší. Prašanové podmínky. Panelka taky supr. Lesáci konají svou práci důsledně. Závora u Nové Louky by se teda mohla odemknout. Jinak na první velký sníh nádhera.
Vloženo 2.12.2020 15:15
ještě jsem zapomněl , že už je možno se opalovat
Vloženo 2.12.2020 15:08
Začali jsme lyžařskou sezonu za super pěkného počasí jak je vidět na fotkách.Ze Smědavy na Paličník, Písčiny a Nebeský žebřík-všude je dost sněhu na klasiku, ale všechny cesty jsou projety od mechanizace.Dá se jezdit ve stopě od aut ale bylo by třeba, kdyby skůtr mohl projet středy, kde je dosti sněhu a udělat stopy.To by stačilo na další dobu než napadne více sněhu pro rolbu.
Hlavně jezděte a užívejte si volnost pohybu v dnešní době.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Vloženo 1.12.2020 21:38
V 15h ze stadionu. -4. Na parkingu stále letni ceny /do 4 h 50Kč/. Na stadionu vše upraveno rolbou bez stopovace /rozhrnuto od děl/. Satna pochopitelně zavřená. Dela běží dal.

Na Novou Louku v pohodě i na Skate, kameny nehrozi. Od NL na Kristianov uz víceméně jen stopa, z Kristianova na Knejpu, Cihadla a Tocnu pouze stopa. Nahore 25 cm, obcas slysite hulky na asfaltu, hlavne na Mari. Podkladem pod snehem je ale vikendovy led, takže bezpecno. Dostatek sněhu všude i na Mari. Da se v pohode i s celovkou. Od Hrebinku opět skate úplně v pohodě a v 17:30 desitky celovkaru. Stadion už OPS rozsvítila.

Celkově lepsi podmínky nez letos v lednu. :) Uvidime co vydrží po vikendu..

PS: pro všechny kritiky, že OPS nevyjede se svymi specialnimi gumovymi pasy na rolby - nemůže, musí mit povolení od Lesů ČR a taky od CHKO, AOPK a ceho vseho :) A to jim na vysku sněhu v Bedrichove asi těžko daji.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 1.12.2020 20:01
Bedřichov stadion - Nová Louka - Kristiánov - Rozmezí - Hřebínek - Bedřichov; výborné podmínky, prašan, nikde nic nečouhá, lyže určitě neutrpí. Jediné, že slyšíte ťukání hůlek :-). Stopa zatím není strojově upravována, což zážitek z prvního letošního výletu nijak nekazí.
Vloženo 1.12.2020 18:52
Mořina 13:30, asi 8 aut, minus 3°, až za Bunkr projeto skůtrem, pak skůtr uhnul nahoru po hřebenovce na Jezdeckou, Promenádní okolo Kiosku až na Smědavu koleje od auta (asi Hamer lesáků), klasika se v tom dá jet je to dost široké, střed na bruslení je neuježděný, všude cca 5-15 cm, hůlky se propadnou na asfalt, ze Smědavy zpět po Soušské silnici dál po Hraniční, Pod Černým vrchem (všude koleje od auta) na Jezdeckou (skůtr), sjezd k Bunkru neprojetý. Všude cca 5-15 cm, lyže jsem měl dvojky a neodřel jsem je nikde. Letos poprvé, trochu náročnější na kotníky, ale lepší to být nemohlo. Jeďte.
Vloženo 1.12.2020 12:54
Večer 20-22 malý okruh, vůbec žádný problém pro lyže, všechno sjízdné na libovolných lyžích, řekl bych. Spíš na klasiku, projeto většinou autem se stopy od kol.
Vloženo 30.11.2020 18:01
Najíždíme první bílé kilometry! Na první sníh luxusní podmínky. Lyže můžete nasadit už v Bedřichově a dokonce to není ani na ty nejhorší kameňačky, které máte doma. Ze Šámalky by to s klidem bylo i na slušné tréninkové lyže.
Stopy zatím od lidí, místy rozjeté od aut (k Hřebínku), pak už pohoda. Na skate zatím nic moc - moc lidí, i přes skvělé podmínky zatím nevyjelo.
Ale rozhodně to stojí za to, uvidíme, zda nám to vydrží i přes víkend!

Zdroj: Sporticus.cz
Vloženo 30.11.2020 16:59
Dnes pěšky z Mořiny, Jizerská silnice, Kiosek a Promenádní zpátky. -2°C, sněhu cca 15-20cm, na skate to neni, ale pár klasikářů už se kolem prohánělo a nemuseli mít ani kameňačky, bo to šlo v kolejích po autech lesníků nebo po vyšlapané stopě mezi kolejemi. Jeden domorodec z Bílého potoka se prý tudy prohání už od minulé soboty...tož SKOL!
Vloženo 30.11.2020 15:22
Další čerstvé fotky od Skiservis Mára.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Vloženo 30.11.2020 14:40
ONLINE: Přinášíme další zprávy přímo ze stopy!
"Dostatek sněhu, od Nové Louky byste neměli nic škrábnout"

Zdroj: Facebook/Robert Havlík, Roman Martin
Vloženo 30.11.2020 11:16
Projeto malé kolo;)
(Odpověď na dotaz uživatele Viktor z 29.11.: Plánuje nějaký nadšenec zítra projet tratě? Pokud ano, tak podejte zprávu jak se jelo ;))
Vloženo 30.11.2020 10:13
ON-LINE: V Jizerkách to jde! Stadion v Bedřichově je pod palbou sněžných děl, v Bedřichově leží asi 10cm. Na Rozmezí 25cm, Jizerka hlásí 15 cm.

Zdroj fotek: Jizerská o.p.s., Tomáš Janáček
Vloženo 29.11.2020 15:51
ON-LINE: Automatické měření sněhu na Rozmezí hlásí aktuálně 12 centimetrů nového sněhu! Sněžení má v následujících 24 hodinách pokračovat. Sněží i v nižších polohách magistrály.
Sledujte na: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#rozmezi
Kamery: https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/kamery/

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála