Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Archiv zpráv zimy 2013/2014

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála ze zimní sezóny 2013/2014. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Bedřichov a Jizerská magistrála - aktuální zprávy

Vloženo 12.5.2014 1:28
V Jizerskách už po sněhu není ani památky. Už to není ani na staré lyže, pojedete zbytečně. Navrhuji čekat do další zimy.
Vloženo 31.3.2014 12:38
Ráno v 8hod jsme vyrazili po loukách osady Jizerka k Panskému domu a dál po loukách kolem Jizerky a Safírového potoka až rašeliniště a pak doleva nahoru po staré cestě až na Promenádní cestu. Celou dobu perfektní sníh a lyžemi na nohou. Promenádní až k bufetu excelentní, dále horší, protože nějaký debiI projel cestu z Jizerky na Smědavu a zničil krásnou stopu. Ze Smědavy na Knajpu suprové, z Knajpy po Kasárenské bída, protáhli to pluhem. Je smutné jak někdo dokáže zničit práci někoho jiného. Od kůrovce směr Hraniční ale po cestě doprava na Václavíkovu studánku. Ale ve 2/3 této cesty to už bylo bez sněhu a tak kolem bunkru zpět na promenádní a ta zase až k parkovišti na Jizerce krásná. Takže paráda!
Vloženo 30.3.2014 12:49
Hledám ztracené dioptrické brýle Nike. V sobotu 29.3.2014 okolo 14 hodiny jsem v prostoru od vyhlídky u památníčku nahoře na Vlašském hřebenu k bunkru a na Mořinu ztratil dioptrické brýle Nike, s nasazeným protislunečním klipem. Nejpravděpodobněji jsem je nechal nahoře na vyhlídce na lavičce. Když jsem se tam vrátil v 15 hodin, tak nahoře na kameni byl jen sněhuláček, kterého jsme tam předtím postavili, Ani cestou zpět na Mořinu jsem brýle nenašel.Pokud o nich někdo ví, prosím o zprávu na email kmjk@volny.cz. Děkuji. Karel, Liberec.
Jinak okruh Mořina - Jizerka - bufáč - Knížecí - Vlašský hřeben- bunkr - Mořina bylo příjemné opalování s běžkami na nohou a místy v ruce.
Vloženo 28.3.2014 11:48
Aktuální "oficiální" zpráva z webu Jizerské OPS: "Od noční úpravy z úterka na středu se podmínky na magistrále rychle změnily. Z důvodu oteplení mizí sníh takřka před očima. Velká většina Jizerské magistrály je sjízdná s obtížemi, proto prosíme o opatrnost. Vhodné podmínky jsou zatím ještě na úsecích Kristiánov - Čihadla, Bílé buky, Knížecí, Promenádní." Za každé přínosné doplnění či aktualizaci bude samozřejmě rádi.
Vloženo 28.3.2014 9:56
Nepíšu o žádné osobní zkušenosti,ale musím si ulevit.Nahoře jsem nebyl od února,kdy tam ještě aspoň něco bylo,ale s hrůzou zjišťuje,že se nám letos nějak vrátily poměry do let sedmdesátých až osmdesátých ! Jedna organizace OBĚTAVĚ vytvoří dílo (stopu + skate-manšestr) a v zhápětí přijede "volaký somár" a rozjezdí to autem,nebo dokonce ODHRNE PLUHEM !!! tak to už jsme tu republiku mohli nechat komoušům !!! Obdivuju snahu a práci Jizerské o.p.s. a doufám,že někdo hodný napříště ty hovada,co ničí Vaší práci ZASTŘELÍ DEVÍTKOU. Jdeme na kola ! Díky za letošní snahu a ať nám to za půl roku nasype po pás !!! :-)
Vloženo 27.3.2014 21:54
Dnes okolo 17 hod. trasa Bedřichov - Nová Louka - Kristiánov - Rozmezí - Čihadla a zpět. Velké zklamání:( Trochu jsem doufal, že to vydrží, ale opak byl pravdou. Z Bedřichova až k rozcestí U Buku pěšky, pak to šlo až na Novou Louku. Úsek Nová Louka - Kristiánov z větší části pěšky. Až půl kilometru nad Kristiánovem bylo sněhu dost a kromě jednoho krátkého úseku bez přenášení. Od Čihadel směr Smědava bohužel vyhrnuto pluhem. Když to shrnu, tak přenášení už je příliš a všude možně vykukuje štěrk. Jediný úsek na jedničkové lyže je právě půl kilometru nad Kristiánovem až po Čihadla. Ale podmínky se mění každou hodinu, takže opatrně.
Vloženo 27.3.2014 21:53
Okolo Jizerky odpoledne: mezi Mořinou a Bunkrem vytata mista nelze objet dal potom jezdecka byla fajn a promenádní horší ale dalo se. Sousska silnice je bez snehu, kolem Jizery koleje od auta a ty jsou take po trase Smedava Kiosek Jizerka takze špatné. Zitra možná ještě dopoledne, odpoledne to již bude pro masochysty.
Vloženo 27.3.2014 12:15
čtvrtek dopoledne, skejt: Bedřichov-Nová louka-Hřebínek-Točna-Bílé buky-rozcestí pod Holubníkem a zpět.
Be-buk - půl na půl jízda a přenášení, buk-NL dobré, NL-gregorák ucházející (koleje od auta), ale jde to, Gr-Hř - v pohodě, Bílé buky paráda!
obecně na skejt hodně dobré, na klasiku taky - ale musíš umět máznout, nebo šupiny. Kam nemůže slunce, pěkný tvrdý sníh, stopa jede. Kam už slunce svítí, měkne to, ale kaše to není, a stopa tolik nejede. Odhaduju, že odpoledne to půjde, zítra dopoledne taky. Zítra odpo to bude na hraně.
Vloženo 27.3.2014 12:04
Jezdecka super, zimni pohadka, ostatni kolem Jizerky ( Morina, bunkr, Promenadni) melo slabiny, ale s opatrnosti se dalo bez strachu o lyze. Kolem 10 hod dost zmeklo a zpomalilo. Snad pujde trochu I zitra, ale nevim...
Vloženo 27.3.2014 8:37
ano z Nove Louky nad Blatak ( prakticky az Krist ) pul prenaseni pul jizda .. to auto jsem tam dnes potkal :-( nahoru nad Krist uz se da male kolo az ke Grogoraku snehu dost .. jen ted rano je to hodne zmrzle tak se v tom spatne brusli ..to povoli dopoledne . slunicko , azuro ..kdo si chce uzit vejlet idealni .. na klasiku stopy ok .. jen ty diry od hulek hluboke a ledove .. aby tam nekdo sve nezlomil ted po ranu
Vloženo 27.3.2014 14:45
odpoledne super z NL , nazul jsem za mostkem, pak trošku přenes u Blaťáku a a pak až nahoru na Rozmezí prostě paráda, pak na čihadla, kde se projevilo sobectví lesáků nebo dřevařů, kteří vypluhovali ze smědavy čerstvě upravenou stopu. Asi jim to nedochází a umí akorát drndit s traktory. Jako paka - ale to se táhne celou sezonou. Nicméně nak krustě na knajpu pak zpět na kristiánov , nad chatkou směr panelka - zde super nahoru , kdo pojede dolů za lesem brzdit nebo lépe přejet přes louku vlevo. Na točku super, boří se hole , chce to větší košíky, hrozí i zlomení hole zvlášť na straně do příkopu tam se boří na 30 cm. z točny jsem sej ve stopě na hřebínek ,zítra už dole bude možná problém, Hřebínek G.křížek ok. pak autostopa ale OK.
na skejt dřina klasika úplně super na nannogripu i to celkem jede. Jinak klistrosra...
Vloženo 27.3.2014 8:56
Nový sníh v Jizerkách s počasím luxusní. Jak rychle se objevil, bude asi zase ale mizet. Navečerní běžkování mezi Mořinou a Smědavou pěkné.
Koleje od auta se objevovaly v upravené trati i v zimě.
Vloženo 27.3.2014 7:49
Mezi 16 - 17 hod malé kolo z Nové Louky, panelka je úžasná, nicméně na skate už to ideální není. Doporučuju klasiu, ideálně nanogrip nebo šupiny, kvalita sněhu se velmi mění. Sjezd na Kristiánov pěkný rychlý, ale dole už je sucho tak opatrbě,
Vloženo 26.3.2014 23:15
Mezi 15 -- 17h: Smedava -- Knejpa -- Cerny potok rano bylo 20cm, po protazeni radlici zustalo 0 -- 4cm; ve ctvrtek dopoledne jeste asi pujde vetsinu projet, v patek bych na to nevsadil. Kolem zimniho kiosku smerem na Jizerku super, 10 -- 20 cm. Kiosek -- Smedava bylo puvodne dobre, 5 -- 10 cm, ale auto v tom udelalo 2 koleje. Smedava -- Knejpa "zadem" pres stoupak je hluboka proslapla stopa a v zavejich nekde i pul metru. Sjezd k Peklu je protazeny radlici. Rozmezi -- Kristianov cca 10 cm, velmi pekne. Od Kristianova k Blataku misty asfalt, zadna slava, taktez 2 koleje od auta. Blatak -- Bedrichov 0 -- 5 cm, nekolikrat nutno prenest lyze. Z Bedrichova k Blataku to asi povetsinou behem ctvrtka sleze, taktez protazeny hreben. Ostatni mozna par dni vydrzi:-)
Vloženo 26.3.2014 21:06
Byl jsem ráno a pak tak kolem 6 večer, a rozdíl byl značný, leze to dolů neskutečně rychle. Ještě zítra to půjde, pak zbudou opět už jenom samostatný, nepropojený úseky.
Vloženo 26.3.2014 20:22
Taky to vidím bledě, po tom co tam nahoře páchají auta. Z Béďova to hodně taje, u Šámalky kratší místo se přenáší, jinak to šlo vše projet. U Blaťáku příkopem. Ráno to muselo být super, odpo už zas tak ne. Ale na Rozmezí paráda, Od Kneipy jsem radši nikam dolů nejel. Od Černé potoka na Ždárek asi 30cm a stopa jen od běžkařů. Zpět z Rozmezí to k večeru jelo jak namydlenej blesk.
Vloženo 26.3.2014 16:45
Tak dnes 50km na magistrale. Myslim, ze si JOPS zaslouzi DMSku.

Rano v 8h supr.. odpoledne Bedrichov- U Buku nic moc.. Knajpa-Smedava rano supr.. odpoledne desny.. projela to radlice tam a zpet, takze misto akurat tak na klasiku. Nejlepsi je asi Kristianov - Rozmezi a pak Jezdecka. Vikend vidim blede :( kdyz jsem videl co s tim dela to slunce..
Vloženo 26.3.2014 16:17
Dnes ráno Nová Louka - Knajpa a zpět, skate. Horší místa u Blaťáku, zhruba 500m nad Blaťákem a Kristiánov. Jinak téměř perfektní. Jedničkový lyže s opatrností ano .)
Vloženo 26.3.2014 14:25
Dnes pěkná lyžovačka z Mořiny na Žďárek a zpět, šlo bruslit i klasika. Start v 8:00 hodin, ujeté rolbou - roleta, z Mořiny k bunkru místy vytrhané pláty sněhu, od bunkru ke kiosku super, od rozcestí pod kioskem na Smědavu upravená trať přejetá autem. Ze Smědavy kopec na Jizeru neupravený, místy 40 cm sněhu. Otočka a po silnici směrem na Kasárenskou. Silnice projetá rolbou ale vzápětí traktorem a to až na Žďárek. Na asfaltu mezi Kasárenskou a Kneipou sníh rychle odtává, zítra se už bude místy přenášet. Od Kneipy po Žďárek bez problému bruslení. Zpátky po Jezdecké - nejlepší trať - ještě ve 12:00 v dobrém stavu. Při cestě tam jsem potkal asi 15 lidí, zpátky o trochu více. Počasí super - slunce a modrá obloha. Kiosek i Kneipa zavřené. Už jsem nevěřil, že letos ještě nasadím lyže. Jestli ještě připadne, jedu znovu. SKOL !
Vloženo 26.3.2014 14:24
Na Nove Louce se da rano parkovat nebo tam maji zavoru? Popr od kolika tam vybiraji .. vi nekdo?
Vloženo 26.3.2014 14:15
Z Bedřichova určitě a z Nové Louky od dnešního odpoledne už možná taky, ale dost se to teď liší podle nadmořské výšky. Nahoře to bude jistě i na jedničky.
Vloženo 26.3.2014 12:36
Vzhledem k nepromrzlému podkladu to bude asi spíš na kameňačky, co?
Vloženo 26.3.2014 8:57
...a ještě video ze sjezdu ke Kristiánovu
https://www.facebook.com/photo.php?v=10202828240941272&l=3859337796603103564
Vloženo 26.3.2014 8:09
PS: Jde jet klasiku i bruslení ;-)
Vloženo 26.3.2014 8:08
Dnes ráno malý okruh přes Bílé buky z Nové Louky. Nejlepší lyžování za celou zimu. Horší místa jsou kolem Gregorova kříže , na Kristiánově a kolem Blatného rybníku. Maličko prosvítal asfalt taky v kopci z Hřebínku k točně. Ale Dřevářská neměla chybu a podle nadšence, kterého jsem teď ráno potkal, je to kromě dvou krátkých úseků ideální i směrem na Rozmezí. Ve vyšších polohách to bude úplná pohádka. Ale rychle, teď ráno bylo -5°C, ale bude to hodně rychle tát odspodu, hlavně v místech, kde je klasický asfalt.
Vloženo 25.3.2014 22:33
Pojede nekdo z Prahy zitra odpoledne tam a vecer zpet? Rad bych se pridal autobusy jsou mizerne. Pavel
721785097
Vloženo 25.3.2014 15:16
Viděl jsem že úprava bude, beru zpět :-) a děkuji JOPSce. Zítra určitě vyrazím do stopy" Jarnímu lyžování zdar!
Vloženo 25.3.2014 12:37
zítra úprava viz www.jizerskaops.cz
Vloženo 25.3.2014 10:43
Sněhu je spousta - naposledy jsem tolik sněhu viděl 7.12. Bohužel JOPSce se do toho moc nechce :-) No ale rozumím tomu, zima byla nákladově náročná a kvůli poslední nadílce je zbytečné vyjíždět;-)
Vloženo 8.3.2014 15:14
Lyžařská sezóna je v Jizerkách u konce. "Na Jizerské magistrále se nyní nachází již jen pár míst, kde lze najít souvislé zbytky sněhu (nad Kristiánovem směr Knajpa). Na ostatních cestách se střídají místa se sněhem a bez sněhu. Běžky ukliďte na půdu a vyražte na pěší výlet. V Jizerkách je nyní málo turistů a předpověď na víkend hlásí krásné počasí. Pro cyklisty je bez obtíží dostupný Kristiánov, Hřebínek či Krásná Máří." - z webu Jizerské OPS
Vloženo 6.3.2014 21:27
Přátelé, dnes lyžování jako v pohadce. Vyrazil jsem z Bedřichova na Předěl a dále na Smědavu. Čerstvý prašan, stopa lehce umrzlá a hlavně nikde nikdo. Cestou na Orle začalo sněžit . Konečně zima !! Pak zazvonil budík a bylo ráno ... Tak snad za rok . Skol.
Vloženo 5.3.2014 9:16
Ahoj všem. Potvrzuji, že okolí Jizerky a okolí Štěpánky je prakticky nesjízdné. Pro otrlé místy na lesních cestách, ale požitek to opravdu není. Víceméně jsme vše prochodili pěšky s kočárkem po asfaltu.
Vloženo 4.3.2014 8:56
Nechci být negativní, ale podle mě to nemá cenu už několik týdnů (reakce na komentář ze dne 1.3.)... Bohužel...
Vloženo 3.3.2014 20:48
"Dnes jsem projel trasu Bukovec,Bunkr,Jezdecká,Kasárenská,Knajpa a zpět Promenádní.Přenášení celkem 4x,sjízdnost na některých místech již velmi špatná,podle mě poslední víkend,kdy to mělo cenu." - zkopírováno z příspěvku lyžaře na FB Jizerské OPS
Vloženo 28.2.2014 8:06
Prosím moc o info, v případě, že vyrazíme z Bedřichova kudy k "bílé stopě" vyrazit nejblíže k delšímu sjízdnému úseku. Moc děkuju
Vloženo 27.2.2014 20:19
jezdecka,knizeci,jezdecka dolu na sousskou silnici,dal po zluty na protrzenou prehradu,z prehrady na kasarenskou bezva pojezdeni,cesta pres marianohorske boudy take parada az na nejaky ten prenes.a dale na knajpu a dolu kasarenskou na smedavu.cesta na.cihadla a rozmezi pry take parada.ale vse se meni den ze dne.ale jinak je to i tak super pojezdeni.
Vloženo 27.2.2014 19:00
Ahoj jedeme v sobotu na 1 týden do Albrechtic v Jizerkách (Tanvaldský špičák sjezdovka). Nevíte zda se dá za tohoto stavu sněhu v okolí vyrazit na běžky? Díky Verča
Vloženo 27.2.2014 10:55
Připojuji se k Tomášovi, nemáte někdo prosím nějaké info, chtěli bychom zítra vyrazit, letos to už asi jindy nepůjde. Díky
Vloženo 27.2.2014 10:05
Nemáte prosím info jak vypadají hřebeny Jizerek v okolí Kneipy a Protrženky? Díky!
Vloženo 27.2.2014 19:21
Byli jsme na Jizerce naposledy v pondělí, objeli jsme kolečko z parkoviště po Promenádní ke kiosku, dál Hraniční a zpátky Knížecí a přes Vlašský hřeben. o víkendu to ještě docela šlo, ale po nedělním oteplení to už v pondělí bylo výrazně horší, spousta ledových míst a přibylo i vytátých míst která šla objet pouze vedle cesty mezi stromečky... Jelikož je od té doby stále teplo, mám obavu že už to bude jen pro opravdové nadšence a pouze bruslení... Aktuální předpověď hlásí sněžení od 6.3., tak se necháme překvapit, třeba to ještě letos půjde :)
Vloženo 24.2.2014 10:19
Tak minulý týden jsme vyráželi na běžky z Pekla :-) a poté: 1/ kolem vršku Jizery - Kasárenská, ale u hospody Smědavy na Soušské cestě je holý asfalt, dále po Štolpišské je to hezký
2/od Čihadla k Mariánskohorským boudám, k Protržené přehradě a poté k Souši to jde v pohodě
Vloženo 23.2.2014 11:04
Dnes ráno, když byl ještě mráz:
Soušská silnice - nepříjemné, s ledovými plotnami. Za odbočkou na Protrženou se to mírně zlepšuje. Bez neprůjezdných míst až ke křižovatce s Kasárenskou.
Od ní až na odbočku Kůrovec v podstatě bez sněhu.
Jezdecká - spodní asi 1 km tvrdý zledovatělý. Pak dále skvělé poježdění. Bez vytátých míst.
Spojka z Jezdecké k Montanii je OK, celá sjízdná.
Vloženo 22.2.2014 16:29
Smědava - Promenádní - Knížecí - Smědava. Skate. Na letošní bídu vcelku slušný svezení. Přenáší se jenom kolem Smědavy, po cestě sem tam špatný úseky, kde se objíždí, místy jenom ledová krusta.
Vloženo 22.2.2014 12:34
22.2. ráno z Pekla - Čihadla-Kůrovec - Rozmezí. Ledovaté s malým (cca 1cm) popraškem přimrzlého sněhu. Na klasiku většinou nejsou stopy, Kasárenskou opět někdo projel autem, několik vytátých míst.
Vloženo 22.2.2014 0:01
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat, jestli nevíte v jakém stavu je Promenádní a další trasy v okolí Jizerky?
Předem děkuji za info :-)
Vloženo 19.2.2014 0:22
Ze Souše po Soušské silnici na Kůrovec a pak po Jezdecké a dolů zpět na Souš. Nový centimetr sněhu výrazně zlepšil možnost bruslení po Soušské silnici, jenom na konci silnice (od Kůrovce) vytálé fleky (na starých lyžích jsem přeťápla po trávě), Jezdecká i sjezd k Souši také dobrý.
Vloženo 18.2.2014 0:04
Přejezd Bedřichov -- Kristiánov -- Smědava -- Václavíkova studánka. Výjezd z Bedřichova hezký, bohužel jen tak 500m, dál až na Novou Louku 40% času asfalt. Od Nové Louky na Kristiánov to jakž takž jde, nutné asi 3x přenést úseky cca 50 -- 100m. Okolí Kristiánova vytáté do všech tří stran. Nad Kristiánovem k Rozmezí cca 5cm, ledosníh, sjezd nic moc, zejména když to přituhne. Rozmezí -- Knajpa pěkné (5-10 cm skoro všude), Knajpa -- Kůrovec také celkem dobré, dál na Smědavu asfalt skoro všude. Směrem k Václavíkově studánce přes Sedlo pod Zámky asi nejlepší úsek, 5-10 cm sněhu, v výjimkou posledního úseku cca 300m u Václavíkovy studánky v lese, kde je třeba sundat lyže.
Vloženo 16.2.2014 19:10
V okolí Bedřichova po nočním dešti výrazné zhoršení, pokud tedy pořadatelé B5H ve včerejší zprávě nekecali :-) Na tratích jsme byli nejvýše Na Žďárku a nikde to nebylo nadprůměrné - kdybychom nemuseli závodit, jeli bychom někam nahoru, takhle aspoň mohu napsat, která místa jsou nejhorší a nemá cenu tam jezdit:

Červená ruka - víc než 1km úplně bez sněhu. Hřebínek - Bílá Kuchyně: asi 200m holý asfalt. Z Hřebínku přes Točnu a Máří ke Žďárku - min 3x přenášení + 3x objíždění škarpou, kraťoučké úseky bez zouvání kameňaček nepočítám; nejdelší úsek s holým asfaltem pod Točnou. O přenášení v okolí Kristiánova a Nové Louky už se tu píše. 3 kvůli šutrům v podstatě nesjízdné sjezdy k Josefodolské nádrži resp. jejich částí cca 300m každý - od Kristiánova, od chaty Věčného mlčení a od Jablonecké chaty. Přenáší se i pod Bukem.

Záznam naší trasy je zde http://www.strava.com/activities/113779765 - místa chybějící v popisu výše jsou tedy ta, co nejsou nejhorší :-) (pokud tedy nejde o nějakou zkratku lesem)
Vloženo 16.2.2014 18:53
Peklo - hajenka, kneipa, kasarenska, vaclavikova studanka, zpet na rozcesti, promenadni, kneipa a zpet k hajence.
Prekvapive hezke, s opatrnosti si dovedu predstavit i na novych lyzich. Mista bez snehu jen na sousske silnici ze smedavy na rozcesti pod Kurovcem. Prujezdne na starsich lyzich, nove bych urcite sundal.
Letos jedno z nejlepsich svezeni. Nahore dnes snezilo, za tu dobu napadl tak centak.
Hezke svezeni vsem.
Vloženo 16.2.2014 18:52
Nova Louka - Knajpa a zpet. Jde to. U Blatskeho rybniku a na Kristianove se nosi, jinak cele ok. Dole mokra brecka na ledu, co odtava, nahore trocha noveho snehu. Pokud zaprsi, za tyden bude jen asfalt.
Vloženo 16.2.2014 12:20
Soušská silnice - Kůrovec - Knajpa - Čihadla dnes ráno:
Soušská je horší než včera. Kolem vody je to mokré-ledovaté, odtává to. Pak stoupání - už taky horší.
Od křížku zastřelených skautů už je sníh super. Kasárenská super.
Celá trasa bez sundání lyží a bez kamenů.
Vloženo 15.2.2014 21:53
bedrichov-nova louka- rozmezi- knajpa
kdyz jsem jel po pul druhe, tak to byla parada..sice byli tri mista na prenos.. 100m pod bukem, louka na nove louce, blatny rybnik, a kristianov ale jinak vsude na jednicky lyze... vsechny kaminky zmizely diky patecnimu pridelu snehu cca 3cm. Ale cesta zpet z nove louky do bedova jiz byla hodne na hrane a kdyz koukam z okna, jak tam prsi, tak to asi bude zitra pres hranu :(
Vloženo 15.2.2014 19:55
Zprávy z rozvozu kontrol na Bedřichovskou pětihodinovku.

Pavlos: V pátek jsem rozvážel 10 kontrol ze Souše a bylo to překvapivě dobré. Těch 3-5cm nového sněhu tomu hrozně pomohlo. Horší než průměrné byly následující pasáže - směrem od Předělu od poslední křižovatky na Smědavu, žlutá od Jizery ke Smědavské hoře. Celkově se dá říci, že i v neprojetých cestách se dá bruslit, protože všude je taková krusta, která se nepropadá.

Mirek: Dnes jsem rozvážel kontroly v okolí Hřebínku a Bedřichovské přehrady - i úseky, kde jsem myslel, že na lyžích nedojedu, tak jsem na lyžích nakonec nějak zvládnul, i když místy to dřelo. Chce to lyže kameňačky. Nejhorší pasáže byly tyto - kopec od Hřebínku k točně, okolí Krásné máří, spojka od cesty k přehradě na zadní cestu kolem přehrady. Ale důležité slovo nakonec - na všechny kontroly jsem se nejen já, ale i všichni ostatní roznašečí, dostali na lyžích, všude tedy nějaký sníh je ...

Víťa: Rozvážel jsem kontroly v okolí Knejpy - cesta z Bedřichova až na Kristiánov není úplně v pohodě, ale nějak to jde - místy to možná přenesete :-) Odtud výše už bez problémů. Vyjímkou je ještě začátek stoupání od Kristiánova na panelku.

Markéta: Rozvážela jsem dnes odpoledne kontroly v okolí Josefodolské přehrady. Sjezd z Kristiánova k přehradě není moc fajn, fakt hodně šutrů. Cesta k Chatě věčného mlčení má taky kamenité úseky. Hráz se přejet dá, i když jen soupaží. Od hráze k Jablonecké chatě v kopci taky šutry.
Vloženo 15.2.2014 14:16
Soušská silnice a pak dál na Čihadla - dobrý stav, nikde šutry nebo vytátá místa. Není to rovné, protože rolba už dlouho nejela, ale bruslit se docela dá. Stopa pro klasiku většinou je, ale moc kvalitní není.
Vloženo 14.2.2014 0:37
Okruhy kolem Jakuszyc velmi dobré, sněhu dost, dá se dojet až na Orle, pak na Jizerku dojít bez lyží a pak už po Promenádní zase pohoda až na Smědavu. Odtud po Soušské silnici nic moc, večer ledovka, ale dá se dojet až k závoře u hráze...
Vloženo 13.2.2014 10:09
Pěkná noční cesta: Souš - Protržená přehrada - Mariánskohorské boudy - Čihadla - Kasárenská cesta - Soušská silnice. Všude bílo prašánkově, jen Soušská ledovatá, ale dobře jetelná.
Vloženo 13.2.2014 1:53
Ze Souše (na Soušské silnici podél vody to bylo ledovaté, ve stopě zrcátka, mimo stopu zmrzlá valcha; jakmile se dojelo "za" vodu, byl navrchu 1cm nového prašanu - odpoledne malinko mejdlovatěl) po žluté turistické před Protrženku (jedno blbé místo hned na začátku na kraji lesa - led a šutry, v mém směru nahoru v pohodě, v protisměru o hubu) a pak už paráda - směrem ke Kasárenské, pak po zelené turistické (jenom stopa na klasiku) pod Čihadla, na Knajpu, po Kasárenské a Soušské silnici zpět. Na letošek pěkné polyžování a nikde nikdo. :-)
Vloženo 12.2.2014 23:02
Dnes z Jizerky Promenadni na Smedavu a zpet. Parádní stav, bez přenášení. Odpo místy na sluníčku odtavalo.
Vloženo 11.2.2014 16:02
Souš-Kasárenská-Protržená-Marianskohorské boudy-Knajpa-Smědava-Promenádní-Bunkr-Souš. Super ježdění, na celé trase asi dvě vytátá místa. Asi nejvíc sněhu je kolem protrženky.
Vloženo 10.2.2014 9:18
V neděli 9.2. z Bedřichova k Buku (místy horší, ale sjízdné, po ránu ledové) - na Novou louku (docela ok, ale na louce leze tráva) - Kristiánov (u Blatného rybníku a nahoru trochu leze štěrk) - Čihadla (dobré) - Knajpu (ok) - sjezd zprava kolem Jizery (ok) - Jezdeckou cestou k bunkru (dobré) - Promenádní zpět (pár horších míst, ale sjízdné) - Smědava - Knajpa (v kopci trochu lezou šutry, ale sjízdné) - Čihadla - Krásná Máří - Točna (vytáté plochy až na asfalt, sjízdné špatně po kraji, místy lepší zout, docela bída) - Hřebínek (prudký sjezd k Hřebínku úplně holý, nutné zout na 200-300 m) - Olivetská hora (místy vytáté na asfalt, většina sjízdná, kopec nahoru docela dobrý) - Pod Olivetskou horou (sjezd v jednom místě špatný, lezou kameny) - Stammelův kříž (docela dobré) - Vládní (sjízdné, místy štěrk) - rozcestí u Nové louky (ok). První část celkem pěkná, druhá (od sjezdu k rozcestí u Tetřeví boudy) už se změnila v hledání cesty mezi kameny a asfaltem.
Vloženo 9.2.2014 22:43
Od Hájenky v Pekle super stopa po červené. Z Knajpy přes tradičně vytátá a kamínky na Kůrovec (asfalt nad ním lze objet příkopem). Po panelce paráda, otočka na Jezdecké. Ze včerejška vím, že se dá jet v až k Václavíkově studánce, občas ale skluznici pobrousí kamení :-(.
Fotky: http://jdem.cz/9nh65
Vloženo 9.2.2014 18:24
Dneska z Albrechtic-Marianska hora-Marianskohorské boudy-do poloviny je to na pěši, posledni úsek sjezd k Marianským v pohodě. Dal Marianky-Protežená v pohodě bez problémů, nebal bych se jedničkových lyži. Od Protržený za Souš s velkou opatrnosti, závěr v lese sendat lyže. Po asfaltu směr Smědava mizerné, misty vytáté akorát na kameňačky. Posledni 1,5km ke Smědavě lyže na ramena (od rozcesti U studánky). Smědava Knajpa v pohodě vyjma 50 metrů u Smědavy. Od Knajpy zpět na Marianky luxusni poježděni-na jedničkové lyže.
Vloženo 9.2.2014 14:39
Dnes i včera Bedřichov ze stadionu, včera po trase Light maratonu, dnes Závory a zpět. Včera ještě celkem OK, dnes už opět na hranici sjízdnosti, obzvláště pod Bukem směrem na stadion, sjezd šusem nedoporučuju, zejtra už tam nebude sníh. Sjízdnost se rozpadá na jednotlivé úseky, které jsou ještě jetelné, zbytek je slalom mezi šutry. Od zítřka už zase jenom pro skalní, spíše indiánský běh :-).
Vloženo 10.2.2014 0:43
Jizerka - Bunkr - kolem vyhlídky na Souš - Kasárenská - Knajpa - Rozmezí - Kristiánov - Holubník - Na Žďárku - Knajpa - Smědava - Jizerka (kolem Pešákovny):
celkem pěkné svezení na starších lyžích. Velmi špatné: okolí Kristiánova, Holubník. Jinak s opatrností jetelné. Ale taje to před očima.
Vloženo 8.2.2014 23:55
Klása: z N.Louky až nad Kristiánov ve stopě dost kamínků. V prostřed cesty to vypadalo líp, ale několik vydřených míst tam taky bylo. Asi tak na trojky lyže :)
Rozmezí - Čihadla - Knajpa až rozcestí Kasárenská souvislá vrstva. Prostě paráda.
Z Kasárenký na Protrženku jen jedno slabší místo v křižovatce před sjezdem k přehradě. Sjezd k tabulím ok. Velmi pěkné.
Protrženka - M.boudy (u M.boud podél lesa, takže na křižovatce nevím, jak to vypadá) a směr na Čihadla je ok. Na pár místech už něco malinko vyčuhovalo, ale nic co by dělalo problém.
Čihadla - směr Žďárek už začínají pruhy asfaltu. Sjezd ze Žďárku se dvojím přenášením.
Směr k Máří z počátku jen místy s kamínky, ale postupně je to horší a horší. Dost je vidět asfaltu. S jezd u točny k Hřebínku bez sněhu (+-100m).
Hřebínek a směr k G.kříži - jedno místo s přenášením nebo jízda v pangejtu. Pak místa s kamínky, ale postupně dál od Hřebínku až na N.Louku celkem dobré.
Vloženo 8.2.2014 20:25
Trasa Kaplička-Jablonecká -Jos. přehrada-chata Mlčení -Rozmezí-Čihadla-Máří -Kristánov -přehrada--Kaplička po silnici.
Stav: Hrabětická louka trčí tráva a krtince, jet se dá.
Pod Jabloneckou ve sjezdu trčí kameny. Pod chatou Mlčení dole pár kamenu a koukají kovové odvodňovací žlaby. Výše parádní podmínky až na Čihadla. Sjezd před Tetřeví chatou místy plno kamínku na sněhu, hodně škrábe lyže a není kam uhnout. Kolem Máří asi 5 vytátých míst, objíždí se příkopem, 2 místa nutno přenést, platí i pro první polovinu propojky na Kristánov. Sjezd Kristánov -přehrada spousta kamenu a kovových žlabu. Jel jsem co se dalo, přibylo spousta nových šrámu na lyžích...
Vloženo 8.2.2014 18:52
Ze Smědavy na Předěl, Zelený kámen a pod Pytlácké kameny bylo (vzhledem k letošní zimě) překvapivě pěkné svezení.
Vloženo 8.2.2014 15:45
Soušská silnice je na tom lépe než Promenádní z Mořiny! Žádné kamínky. Uprostřed stoupání to někdo rozoral autem, takže to není zcela rovné, ale jede se dobře.
Vloženo 8.2.2014 2:09
Ze Souše přes Protrženku (po žluté turistické - na jednom místě v lesíku kamínky, v tomto směru OK, zpátky asi nepříjemné, neboť v mírném sjezdu za zatáčkou), dále Mariánskohor. boudy, Knajpu, Kasárenskou a po soušské silnici zpět - na tu letošní bídu bezva polyžování. Kromě toho začátku ze silnice k Protržence by se to ostatní dalo s trochou opatrnosti klidně i na jedničkových lyžích.
Vloženo 7.2.2014 22:40
Nová louka - Gregorův kříž - Ptačí kupy - Čihadla - okruh kolem Jizery (Smědava) - pod Černou horou k nádrži Josefov - ucházející podmínky, místy kamínky a asfalt, nejlepší okruh kolem Jizery (mlha, stopa dobrá, jako na horách) a sjezd k Josefovu dolu, kolem nádrže místy dobré, místy ne. Fotky: http://dalesport.rajce.idnes.cz/Jizerky_07.02.2014
Vloženo 7.2.2014 11:44
Dnes dopoledne jsem projel trať Night Light Marathonu a musím říci, že pořadatelé to opravdu připravili na stávající podmínky velmi dobře.

Celou cestu je třeba samozřejmě dávat bacha, ale většinou tam žádné šutírky ani nejsou. Jediné místo, kde jsem zadrhnul, byl malý kopeček směrem od Vládní těsně před napojením na cestu od hráze, tam to sice z dálky vypadalo v pohodě, ale při pořádném odražení do boku jsem vyrval pár šutrů.
Vloženo 6.2.2014 22:24
Bukovec-Promenádni-Hranični-Jezdecká -paradní ježdení, nejhorší u Bunkru (3 místa) kamínky, led a asfalt, jinak supr.
Vloženo 6.2.2014 21:37
Dnes večer z Jizerky-Mořiny ke kiosku a zpět. Před bunkrem dvě místa, kde bylo potřeba sundat lyže a pár metrů poponést. Na další cestě jedno místo, kde vykukovaly kamínky. Na letošní zimu to vlastně ušlo.
Vloženo 6.2.2014 15:50
na Souši je parkovište vlevo 50 m před hrází, pak cca. 300 m pěšky nebo se dá jet až k hotelu Montanie a tam rovnou nandat běžky
http://www.mapy.cz/#!d=stre_145196_1&x=15.332135&y=50.787544&z=13&t=s&l=20
Vloženo 6.2.2014 7:36
Bedřichov - Rozmezí
je to stejný jako o víkendu- kamínky, ale při sjezdu z Rozmezí jsem už míň brečel. Asi jsem si již zvykl.
Vloženo 6.2.2014 6:31
Chtěl bych se zeptat , když nastupuji na magistrálu od Souše, je zde nějaké parkoviště nebo kde je nejlepší nechat auto.
Vloženo 5.2.2014 8:09
Šámalka-Rozmezí, po Promenádní na Bunkr, zpět přes Vlašák a Kasárenskou. Se západem slunce relativně dost lidí, po setmění skoro nikdo. Celý úsek se dá jet, všude aspoň něco sněhu. Nejhorší asi Kůrovec, pár asfaltových pruhů. Občas se člověk odráží ze silnice, ale na to jsme si už všichni zvykli. Jezdecká, Kasárenská, Čihadla parádní.
Vloženo 4.2.2014 23:45
Srovnání malého okruhu z 3.2 z Bedřichova přes Kristiánov, panelku, Hřebínek, Bedřichov a úterní klikatice Maliník, Vládní, přes kanál k Závorám (po modré po silničce přes Brdo až dolů ke žluté pod Javorovým vrchem, zpět na Závory, okruh přes Červenou ruku zpět na Závory, a pak směrem k Nové Louce a kousek po hatích k Černé Nise, přes přehradu a sjezd k elektrárně.
Z Kristiánova na Panelku aspoň 500m s kamínky, dolů bych to jet nechtěl, Panelka od půli cesty mezi Bílými buky a Točnou k Točně velmi špatná, na mnoha místech vyfoukaná, sjezd k Hřebínku na jednom místě lepší přenést, z Hřebínku ke Gregorovu Kříži na několika místech vyfoukané, s kamínky.
Mnohem lepší je z Maliníku Vládní, pod a kolem přehrady na Závory, i cesta přes Brdo i sjezd na křižovatku pod Javorovým vrchem je dobrý, raději se vyhnout kolečku přes Červenou ruku, od Závor k přítoku do ČN jediné krátké místo s vyfoukaným sněhem, jinak dobrý, od přítoku ČN přes přehradu Černá Nisa příjemná projížďka, sjezd k elektrárně (skoro až k závoře) dobrý. Lepší držet se tam, kde vítr nevyfouká sníh.
Vloženo 4.2.2014 23:05
Zdá se,že hodně Němců a dokonce i někteří Poláci vědí,že
ze Souše až na Čihadla je pěkné poježdění,kamínky jsem neregistroval vůbec.
Vloženo 4.2.2014 22:00
Nová Louka - Hřebínek - Žďárek - místy vidět panely a je musí se to přenášet. Nahoře u Čihadel - Knajpa - Rozmezí - Kristiánov to docela jde.
Vloženo 4.2.2014 16:53
po dalším "přídělu " sněhu je situace o poznání lepší na místech, kde nefouká.
Z Nové Louky na Kristiánov a dál nahoru dobrý, druhá strana- Máří,Hřebínek vyfoukaná místa na asfalt. skol !
Vloženo 4.2.2014 10:22
zprava od Keno me pripomela, ze se take mohu zeptat, jestli nekdo nepostrada slunecni bryle s integrovanymi dioptrickymi skly. Nasel jsem je pred Silvestrem na Rozmezi. Kdyby je nekdo postradal, tak mi zavolej na 606 759 279.
Vloženo 3.2.2014 17:52
Prosím o shovívavost, nevím kam se obrátit: mezi Vánoci jsem nad Blaťákem našel ledvinku s integrovaným bidonem. Kdož ji postrádáš, volej 737 203 223, za popis vrátím.
Vloženo 3.2.2014 14:08
Zdravím, jeli jsme z Bukovce po Promenádní na Smědavu, pak ostrým výšlapem na Knejpu, zpátky po Kasárenské a Jezdeckou cestou zpět k Bukovci. Ještě před Bunkrem jsou dvě vyježděná místa na sundání lyží, pak už až na Smědavu jakž takž dobré, dá se bruslit, ale je vidět, jak malá vrstva sněhu je (max. 3 cm). Ze Smědavy na Knejpu to jde, na Knejpě k Čihadlům skvělé, stejně tak Kasárenská a Jezdecká cesta. Ale bude fakn počkat si na víc sněhu. S opatrností se to dá i na nových lyžích.
Vloženo 3.2.2014 9:42
Bedřichov - Knajpa: po Kristiánov hodně šutrů a trávy, třeba kličkovat. Nahoru už v pohodě, cesta trochu pokrytá prašanem, žádný led. Stopy moc nejsou, ale stačí to na dobré sklouznutí.
Vloženo 2.2.2014 21:05
Z Maliníku po Vládní, odbočka k Závorám, na Šámalku to jakžtakž šlo. Odbočka z Vládní lesem je na hraně. Od Blaťáku zadem kolem josefodolské přehrady až k odbočce ke Královce celkem dobrý, pak úsek s větvemi a hlínou (asi 50m), dál už to zase šlo. Na Kristiánov teda nic moc, dál na Rozmezí dobrý. Smědava prudkou, dole bacha na kamínky, po silnici ke Kůrovci pár vyfoukaných míst na asfalt, Kasárenská nahoru super. Zpátky opět přes Rozmezí (přes Máří to není dobré, Ždárek nahoře vyfoukaný a pár takových míst je i za před Máří a nad Hřebínkem a pod ním). Z odbočky k Buku na Vládní celkem dobrý, dá se to až na Maliník. Kameňačky letos kralujou.
Vloženo 2.2.2014 19:50
Souš - Kasárenská - Smědava - zelená na Předěl - Promenádní - Smědava - Knajpa - Mariánskohorské b - Protržená - Souš.
- ze Souše na Kasárenskou OK
- na Kasárenské prosvítal asfalt
- zelenou na Předěl jsme vzdali kvůli kamenům
- nahoru na Promenádní ke kiosku opět OK
- severní cesta na Knajpu jakžtakž
- z Knajpy na Mariánskohorské boudy výborné (přímo u bud na louce opět asfalt)
- okolo Protržené až zpět na Kasárenskou OK.

I na "OK" úsecích se samozřejmě občas kamínek objeví.
Vloženo 2.2.2014 19:17
Nevíte jak to vypadá s night light maratonem, jestli teď v pátek bude?
Vloženo 5.2.2014 7:11
Chtěl bych se zeptat místních znalců zda lze na Jizerskou magistrálu na nastoupit od Souše, ale hlavně zda lze zde někde zaparkovat nebo jestli je zde tu nějaké parkoviště. Vůbec to tu neznám.
Děkuji
Vloženo 1.2.2014 19:45
z Jizerky po Promenádní ke kiosku, je tam pár míst, tady pár míst, kde už koukaj kamínky a jeden úsek, kterej je prakticky holý - není ale dlouhý, dá se bud objet krajem nebo sundat. S opatrností sjízdné i na slušnejchch lyžích, ale ty nový Rossignoly bych si bejt Tebou nebral ;-). Od kiosku na Smědavu a Knajpu ok (i když opět pár míst, kde je třeba vybírat cestu). Jezdecká cesta zledovatělá a místy koukaj kameny). Vzhledem k minimu sněhu stopa pro klasiku mizerná všude, lepší pro bruslaře a se staršími lyžemi je to jistota. Celkově ale spokojenost, na tu bídu dnes 42 km a spokojenost.
Vloženo 1.2.2014 19:20
fotky zde - první z nad Knajpou před sjezdíkem k Čihadlům, zbytek Rozmezí
https://picasaweb.google.com/OndyC2S/SmedavaRozmeziAZpet1Unora2014#5975490264810292242
Vloženo 1.2.2014 19:15
Dnes odpo Smědava - Kasárenská - Knajpa - Cihadla Rozmezí. Kromě silnice Smědava - Kůrovec ( 1400 m) od odbočky na Kasárenskou s lehčí opatrností na áčkové lyže. V pondělí napadlo 5 cm, je to všechno pěkně bílé, štěrk a bordel bezpečně zapadanej, jediný horší místo cca. 800 m před knajpou, kde je Kasárenská otevřená bez stromů a minulou neděli to tam bylo na těsno + sem tam štěrk. Já jel béčka, jelikož si nechci udělat ani ďubku + mám 90 kg, tak jsem to nechtěl riskovat. Silnice od Smědavy se dá v pohodě přeťapat, na áčka doporučuji pěšky až na Kůrovec.
Vloženo 1.2.2014 15:57
Bedřichov - Nová Louka - Za přehradou - Olivetská - Bílá Kuchyně - Hřebínek - Točna - z části Dřevařská, pak úhyb pod Holubník - rozc. pod sedlem Holubníku - Kristiánov - Blatný r. - Za přehradou - Vládní - lesem na Dolinu.
Mizérie k Buku popsána dříve, dál přes NL s opatrností na kameňačky přijatelné. Nad Hřebínkem a dřevařská (Bílé buky) velká mizérie. Z Hřebíku jsme nahoru šli, ale dolů bych se sjet bál. Vládní, Za Přehradou, Olivetská, Bílá Kuchyně, z Kristiánova k Blaťáku asi nejlepší. S trochou opatrnosti na kameňačkách zcela bez problémů.
Pod holubnickým hřebenem se na lesní cestě zdálo, že od cca 950 m jsou pod sněhem i zbytky přemrzlého podkladu.
Srovnané upravené cesty s jemným štěrkem se většinou daly zvládnout, byť Dřevařská opravdu nic moc, ani na kameňačky. Cesty, které byly trochu rozryté nebo s většími kameny problém, člověk si snadno udělal drážku o skrytý krtinec nebo kámen.
Vloženo 1.2.2014 15:23
bedrichov-hrebinek-cihadla-marinske boudy- protrzena-knajpa-kristianov-nova louka

bedrichov -nova louka s opatrnosti jetelne, pred hrebinkem 200m pesky, do kopec na tocnu z 1/2 pesky... pak pesky u krasne mari a tetrevi boudy a pesky na kopec na zdarek.. a na cihadla je to jizda po slupicce snehu. Od Cihadel na marianske boudy je to uz LALA.. 3cm prasanu a picha se do snehu... horsi je to jen na krizovatce u marianskych. Pak pres protrzenku na kasarenskou je to LALA, jen to neni uslapane, tak je to tezke na skate. Sjezd na Kristianov je od rovinky k placi- kaminky, kaminky... od kristianova je to uz lepsi, ale zadne L LA.
Skoda 2-kovych lyzich- vemte 75-ky.
Ahoj
Vloženo 1.2.2014 14:55
Objet okruh z Bedřichova na Hřebínek, Kristiánov a zpět do Bedřichova.

Začátek až před Hřebínek docela dobrý, někdy potkáš šutr, ale dá se vyhnout. Nejhorší pasáže jsou v okolí Hřebínku, všechny tyto pasáže jsou vyfoukané od silného větru. Špatné úseky jsou následující - začátku rovinky před Hřebínkem, skonec stoupání od Hřebínku k točně, první čtvrtina panelky. Zbytek přes Kristiánov už je celkem dobrý.

Lepší lyžování je dnes Kristiánovem nahoru, tam to nevyfoukal vítr.
Vloženo 31.1.2014 18:10
Dnes odpoledne z Albrechtic přes Mariánskohorské boudy na Protrženou přehradu a zpět. Na začátku asi 2-3 cm uježděného sněhu, ale hodně kamínků. Na boudách a u přehrady místy 5-10 cm prašanu, ale kamínky jsou ve sjezdech skoro všude. Jedině pro starší lyže na klasiku, bruslit se prakticky nedá. Stopa ale pouze vyjetá, nikde není nic upraveno.
Vloženo 31.1.2014 14:33
Souhlasim s Milanem, je to pouze na stare lyze a nekde ani to ne, proste zatim zima nepreje.
Vloženo 31.1.2014 13:55
Nevím kdo sem píše, ale podmínky jsou více než mizerné, úsek bez kamenů a štěrku delší než 2km nejde cestou na Čihadla najít..Chybí i ledový základ.
Vloženo 30.1.2014 13:05
Včera večer velké kolečko z Maliníku - tam přes Hřebínek, zpět přes Kristiánov. Celá cesta v pohodě, nejvydřenější stopa ze Šámalky na Hřebínek, jinak vládní komplet bílá, sjezd z Čihadel na Kristiánov kupodivu taky bez zadrhnutí. Na letošní "zimu" parádní podmínka :)
Vloženo 29.1.2014 23:37
Poděkujme obzvláště LČR za sypání cest těmi kamínky, které nám zpříjemňují život na v létě na kole a v zimě na lyžích.
Vloženo 29.1.2014 21:24
Z Bedřichova nic moc, ale jde to. Poděkování "ohleduplným" pěšákům a běžcům, co nám ty kamínky vyházejí z pod šlupičky sněhu.
Vloženo 29.1.2014 21:20
Malé kolo z Nové Louky, sněhu pořád málo, ale krásný uježděný prašan, -4 st., občas není stopa, hodí se starší turistické lyže. Na tu bídu hezká lyžovačka a skoro nikdo tam večer není. Potkal jsem 2 běžkaře u Blatnýho, jinak celý kolo ani noha :-)
Vloženo 29.1.2014 16:20
Na panelce je od točny cca do poloviny k Holubníku docela dost štěrku... což asi není moc překvapivé... :-)
Vloženo 29.1.2014 9:30
Václavákova Studánka, Knížecí na Hraniční, Kasárenská, Knejpa, Rozmezí, odbočka na chatu Věčného mlčení, zpět Knajpa, Kasárenská, Promenádní, Bunkr, Jezdecká přžs Vlašský hřeben Václsavíkova studánka. Prvních 300 metrů na studánce přenést v ruce, pak dobré, na straé lyže určitě, na nové s opatrností. Stopa ucházející pro dobrý trénink. ..... a na tuto dobu, žádné vyhýbání ve stopě :-).
Vloženo 28.1.2014 22:19
Projížďka z Václavíkovy po Knížecí.Prvních asi 300 m od silnice nic moc,pak (na stávající podmínky) výborné.
Vloženo 28.1.2014 17:25
Z Bedřichova klasikou přes Šámalku, Kristiánov, Knajpu, Kasárenskou, začátek Knížecí, pak průsekem na Černý vrch, hřebenovým průsekem ke kamenům nad Souší, Promenádní, Smědava, Štolpišská, Hřebínek, Gregorův kříž, Závory a sjezd k elektrárně. Včerejší sněžení(čko) milosrdně přikrylo na ráno skoro všechny kamínky, které se v neděli (ne)pěkně skvěly až asi 2 km nad Kristiánov, ale odpoledne na Štolpišské už zas občas cenily zuby. Tam taky asi připadlo nejméně sněhu. K elektrárně asi 3 místa, kde bych na nepoškrábaných lyžích nejel, jinak dobrý. Od Gregorova kříže k Závorám a dál k odbočce na hráz lepší než na Hřebínek. Hřebenovým průsekem na Černém vrchu překvapivě dobré.
Vloženo 28.1.2014 15:14
Dnes z Bedřichova klasikou velký okruh bez přenášení lyží - v úseku stadion-Nová Louka-Hřebínek začíná hodně vylézat štěrk a místy to pěkně zadrhne. Obecně málo sněhu, hůlky až na asfalt. Kristiánov-Čihadla-Ždárek docela dobré.
Rozhodně staré lyže.
Vloženo 27.1.2014 9:37
Ahoj má někdo zprávy ze Souše? Je to upravené? Dá se dojet na Smědavu? Děkuji za zprávu.
Vloženo 26.1.2014 19:12
Dneska z Mořiny ke kamenům a zpět přes promenádní - počasí bylo skvostné, jen na trase sem tam kamínek, je třeba dávat pozor a koukat. Na Promenádní opravdu hůlkama místama až na asfalt. Jinak míň lidí než obvykle.
Vloženo 26.1.2014 18:50
Z Béďova k buku, proti směru 50tky pod Olivajdu, dál jsme chtěli jet k Oldřichovu, ale kamínky (větší) nás obrátili. Na Olivajdu taky koukaly kameny, tak jsem jeli na Gregoráč, Hřebínek, Čihadla, Kneipu a zpět přes Rozmezí a Kristiánov. Nejhorší úsek 2.zatáčka na Kristiánovem, hodně kamínků, dá se to projet, ale lyže si zkusí. Celkově dobré, nemuseli jsme po celou dobu sundavat. Kamínky jsou dole dost běžné, všude je ale sníh. Nahoře je to super.
Vloženo 27.1.2014 12:56
ze Smědavy na Předěl a na Sand a zpět. Jde to, ale dře to. :-)
Stopa najetá není.
Apeluju na bruslaře, aby (až bude) nerozjížděli stopu na klasiku. je to k vzteku, když draze vyjetou stopu vandalové rozjezdí.
Vloženo 25.1.2014 18:04
jel jsem z bedrichova na novou louku - tam vic chumelilo, tak je to docela fajn, i kdyz kaminky koukaly.
z nove louky na kritianov jsou na ceste kaminky od kristianova nahoru je to hooodne spatny... sundat lyze a dojit az na rozcesti s chatou vecneho mlceni. Na hore je to uz luxus, i kdyz snehu je malo.
Vloženo 25.1.2014 15:44
Dneska objetý okruh ze Šámalky, Máří, Knejpa, Knížecí, Bunkr, Pormenádní, Kasárenská, Knejpa, Máří, Šámalka.

Celý okruh jde objet, dnes jsem to vzala skatem. Ale musí člověk mít cit pro lyže, aby jezdil po rovné skluznici a ne po hranách, to si zníčí lyže. Hůlky se píchají všude až na podklad, takže to dává tvrdé rázy.

Celý okruh má podobně sněhu, horší úseky jsou ze Šámalky na Gregorův kříž, z Máří na Tetřevky a pak místy na Knížecí. Ale všechno jde objet bez zadrhnutí, když se člověk kouká pod nohy.

Je to nyní určitě lepší než při zrušené JIZ50.
Vloženo 25.1.2014 15:34
Ahoj, nemáte někdo nějaké info z dnešního ježdění?
Nejlépe z Jizerky nebo Polubného..Předpokládám, že tam bude lepší než z Bedřichova. Děkuji
Vloženo 24.1.2014 21:34
Dnes večer za tmy - Bedřichov-Rozmezí-Knejpa-Rozmezí-Bedřichov

Na začátku to vypadalo až směrem k Blatnému rybníku hodně nadějně, tam napadlo nejvíc sněhu. Jel jsem to za tmy, takže za dne, když na ten stav sněhu vidíš, by to bylo pohoda. Pak už je nového sněhu míň a míň. Veškeré úseky nahoře jsou horší, při každém odpychu píchneš do asfaltu a navíc je třeba dávat velkýho bacha na to, kam dávat lyži.
Vloženo 24.1.2014 19:23
Mořina - Promenádní - Kasárenská - Rozmezí - Nová Louka - Maliník - Česká chalupa, všude 3-5 cm, nahoře o trochu lepší, ale všude lyže berou o štěrk nebo asfalt, hůlky to chce mít nabroušený na asfalt. Jestli bude víc lidí v sobotu, tak v poledne je přeoráno na podklad. A chodí v tom turisti, který to prošlápnou až dolů taky.
Vloženo 24.1.2014 16:25
Malo sněhu po cele kolečko z bedrichova nedá se bruslit hodně to drhne o asfalt chybí podklad
Vloženo 24.1.2014 12:39
Na informačním středisku dnes v půl jedenácté říkali, že na víkend úpravu tratí nechystají, ale že tam drobně sněží....... tak ještě uvidí. Od Kristiánova výš je to prý sjízdné v kuse. Vše co, je níže s občasným přeběhnutím po svých........ Info zjištěno po telefonu.
Vloženo 24.1.2014 22:30
Večer z Václavíkovi studánky - Kasárenská - Knajpa - Čihadla a zpět. Opravdu hrozný. Strašně málo sněhu, nejhorší dole pod Bunkrem. Všude štěrk, kameny a těžko poznat co je led a co asfalt. Hodně jsem drhnul a staré lyže podle toho vypadají. Také Kasárenská je dost špatná. JIzerka je skoro beze sněhu a lepší to zatím nebude ...
Vloženo 24.1.2014 15:26
Vcera vecer sme se byli projet z Nove louky na Hrebinek a skluznice k.o. :-(...chteli jsme jit zitra ale nema to cenu...jedine stare bezky
Vloženo 24.1.2014 8:34
Včera večer z Pekla - cca 2km bída (místa s asfaltem), stoupání pod odbočkou na protrženou už OK. Na magistrále super stopa na klasiku od půlky Rozmezí, Knejpa, Kasárenská.
Vloženo 23.1.2014 16:52
Ahoj. Dnes bylo krásné počasí -5 C, ale bohužel sněhu nahoře je opravdu velmi málo. Jel jsem Jizerka-Promenádní-Smedava-Mariánskohorské boudy, Albrechtice, vesměs pouze jen slabý poprašek na štěrku či ledu. Dojezd prakticky bez sněhu. Zatím tedy jen opravdu pro srdcaře se starými lyžemi...
Vloženo 23.1.2014 16:50
Ahojte, jak to dnes vypadalo se sněhem na magistrále, v úseku Bedřichov - Čihadla? Už nachumelilo víc jak v Liberci?:)Díky.
Vloženo 24.1.2014 15:25
Ve středu večer se z Nové Louky lyžovat nedalo. Pouze na umělém sněhu na stadionu :(
Vloženo 24.1.2014 14:17
Dobrý den, moc prosím o informaci, zda se dá vyrazit z Nové Louky. Děkuji.
Vloženo 24.1.2014 12:40
Taky bych moc prosil někoho o informace, jak to nahoře vypadá??? Děkuju
Vloženo 24.1.2014 9:46
Můžete někdo prosím zaslat aktuální info jak vypadá trať k dnešnímu dni?
Děkuji.
Vloženo 22.1.2014 22:39
Ahoj Běžkaři, tak když mám hodnotit dnešní výjezd a začnu pozitivně, tak to bude asi takto: jelo se mi krásně, sníh jako máslíčko, krásný pobrusleníčko z Jizerky-bunkr-Promenádní-Jezdecká-Protržená a zpět k bunkru a pěšky potom na Pyramidu a nahoru na parkoviště Pod Bukovcem...ale když začnu negativně tak je to stále na staré lyže, stále jsou vidět kamínky a tráva - dole led, nebo asfalt, tak 1cm sněhu, dole opravdu napadlo víc(Jbc). Je to jen pro vášnivé běžkaře v tempu důchodců - páč neustále sledujete povrch trasy... chce to to tak ještě 3 dny sněžení, potom ok...
Vloženo 22.1.2014 19:34
Jela jsem z Jizerky na Knejpu a zpět. V okolí Knejpy nasněžilo asi 1cm, v Liberci 5cm :-(

Takže to nyní vypadá tak, že buď je na cestách led pokrytý sněhovým popraškem (dobrá varianta) nebo asfalt pokrytý sněhovým popraškem (špatná varianta). Obě varianty ale od sebe nepoznáte jednoduše, takže hrany lyží dostávají dost zabrat.
Vloženo 22.1.2014 18:21
Ano, také jsem měl ten pocit, že v Liberci napadlo víc sněhu než nahoře... ;-(
Vloženo 22.1.2014 16:55
Ahoj,no co vám budu vyprávět,ve městě nasněžilo více :0(
Vloženo 22.1.2014 14:10
Vyjel jsem na Peklo a byla to slabota - málo sněhu, jehličí, místa s asfaltem. Dokud nenapadne alespoň dalších 10 cm, tak to lepší nebude.
Vloženo 22.1.2014 10:24
Zdravím všechny běžkaře, jak to aktuálně vypadá na magistrále, zlepšuje se to? Díky za informaci:-)
Vloženo 29.1.2014 14:45
Níc moc
Vloženo 22.1.2014 11:28
.Včera jsme byli do 15hod. na Smědavě a tam napadl asi 1 cm a nikde nebyl sníh, museli jsme jít bez lyží až na Knajpu a tam se dalo jezdit cca 3km směr Rozmezí a stejně bez sněhu byli cesty směr Promenádní a Knížecí.
Vloženo 24.1.2014 15:00
Minulou neděli to šlo z Nové Louky s častým přenášením až na Kristiánov. Cesta na Rozmezí byla jen s jedním přenášením. Potom bylo sněhu dost.
Honza
Vloženo 19.1.2014 20:38
tak dnes zklamání-byl jsem naladěn ze včerejška, kdy byly podmínky super-odpoledne jsem vyrazil ze Smědavy, sníh měkký, místy to byla břečka, stoupání ze Smědavy samý flek, ani nahoře to nebylo nic moc - pak najednou během 1/4 hodiny vše zmrzlo - z Knajpy po Kasárenský začátek taky místy fleky, pak dál už Kasárenská byla dobrá - dojezd ke Smědavě místy asfalt - vytáhnul jsem lepší lyže a to jsem neměl dělat....
Vloženo 19.1.2014 20:16
Tak po dnešku zase konec, u Bunkru na zpáteční cestě už zase po asfaltu, zbytek až na krátké úseky sněhobláto a spousta vodoledu v posledním stadiu.
Vloženo 19.1.2014 10:12
Z Pekla k Čihadlům, na Mariánky a Protrženku naprosto v pohodě. Stopa od rolby super. Ke Kasárenské taky dost sněhu, někde z důvodu měkkých krajů stopa na druhé straně. Ke Kůrovci a na Smědavu taky dobré. Dále na Předěl už jen stopa od lyžařů, chodí tam i pěší, takže nic moc, ale sníh tam je. To samé směr Pytlácké kameny. Nikde se nepřenáší. Takže paráda. Prudká od Smědavy na Knajpu taky dobrá, dole trohu vypluhovaná. Jedno z nejlepších svezení tuhle zimu.
Vloženo 18.1.2014 21:04
Bedřichov-Nová Louka-Rozmezí-Kůrovec-Protržená-Mariánskohorské-Čihadla-Rozmezí-Bedřichov.

Sněhu je tam překvapivě dost - od 26.12. nejlepší lyžování. Z Bedřichova se dá prvních 500m jet po umělém sněhu, pak přenést to esíčko, pak se dá nazout až po rovinku pod Buk, pak pěšky na rovnice a půlka kopce, pak na lyžích až nahoru. Z toho na Nové Louce jsem dost po trávě, na Blaťáku přeťapkal pár metru asflatu a zbytek již v pohodě.

Kvalita sněhu dnes v 15:00 následující - dole hodně tvrdé, skoro led. Kristiánovský kopec na rozmezí čerstvý snížek neupravený rolbou, moc to nejelo. Okruh přes Protrženou byl projet rolbou, takže tam byl úplně jiný sníh smíchaný zespoda s novým, takový rychlý mix.
Vloženo 18.1.2014 20:09
Na tu bídu co letos je tak naprosto senzační.Napadlý sníh stačil na relativně kvalitní stopy, krásně jasno.
Trasa Jizerka, promenádní, kasárenská, protržená přehrada, knajpa, kasárenská, jizerka.
Místa kde bylo nutno vyskočit ze stopy bylo tak 5. Ale bez problémů.
Nejmíň sněhu u JIzerky, na trati tak 4cm ujetého sněhu ale stačilo.
Jen u Mariánskohorských trochu slabší
Vloženo 18.1.2014 19:39
Smedava-kasarenska-cihadla-Sv.mari-panelka-kristianov-knajpa-Smedava. Ráno v 9:30 klasika. Na cestě Smedava až po Nad zdarkem a zpět od odbočky k chatě věcného mlčení přes rozmezi úplná pohoda. Zbytek už s kamínky či vytatymi místy- na kamenacky. Snaha ops udělat stopu se cení, ale na nekterych místech skútr vyhrabal kamenky na povrch. Jinak po ta bídě po silvestru zase pěkné svezení se sluncem nad hlavou v bezvětří.
Vloženo 18.1.2014 17:43
jeli jsem z Bedova na Novou Louku. K Buku je to na pul noseni ale od buku s opatrnosti sjizdne, ale snih mizi pred ocima, tak to zitra na novou louku bude turistika.
Vloženo 18.1.2014 17:35
Dnes Jizerka, Knížecí, kiosek a po Promenádní zpět. Krásné počasí, sněhu nezbytné minimum, za týdem napadlo nad 850 m tak 5 - 10 cm, s tím ledem, co zbyl z minula, tak akorát na bezproblémové bruslení. Stopy namáčklá, někde jsou i dvě.
Vloženo 17.1.2014 21:17
Večerní výlet z Jizerky - z Mořiny ke kiosku a zpět. Super jízda - tvrdý a do hladka ušlapaný sníh. Je tam cca 10 až 15 cm, z toho cca 3-5 cm ledu ještě od vánoc a zbytek dopadal za poslední týden. Až to ráno rolba projede, bude to určitě stát za to.
Vloženo 17.1.2014 19:10
Cerstve zpravy z magistraly. Byl jsem tam dnes po poledni.

Autem jsme dojeli na Novou Louku, tam nasadili lyže (hned za závorou), dojeli na blaťák, tam přeťapkali pár sněhových šutírků a pak zase lyžování až k Bunkru. To samé pak i zpět.

Sněhová vrstva je obvykle 5cm led + na tom cca 3-5 cm čerstvého sněhu. Stav tratí je nyní lepší než 3.1., kdy jsem tam byl naposledy.
Vloženo 14.1.2014 22:15
Sněhu je velmi poskrovnu, pokuď něco málo je, tak se drží v nejvyšších polohách. Trasa Bedřichov-Nová louka-Olivetská hora-Ferdinandov-U Tetřeví boudy byla prakticky bez sněhu. Něco málo sněhu (opravdu drobně) bylo v úseku Nad Černým potokem-Čihadla-Kristiánov (Knajpa atd.), pár odvážlivců tam i běžkovalo. Pokuď se někde vyskytly "zbytky sněhu", tak to byla spíše ledová krusta o síle cca 4 cm. Nová louka je bez sněhu, do Kristiánova spíš na nasazení bruslí :-D....
Vloženo 5.1.2014 17:02
dnes to bylo jak v prádelně-vlhko, mlha, mokrý měkký sníh. Ze Smědavy na Knajpu - tak půlka cesty jsou fleky kde už se dere hlína ale všude to ještě šlo nějak objet. Pak k Mariánskohorským Boudám to bylo dobrý, nikde žádný fleky, stopa na klasiku byla pěkná a nerozbitá, bruslaři se ale v měkém sněhu nadřeli. Potom zpět a přes Rozmezí na Kristiánov. Sjezd po hodně špinavým sněhu a asi 1 km před Kristiánovem už plotny a kamínky. Z Kristiánova už hodně špatný a v podstatě až na Šámalku pěší turistika - ale zase kdy zažijete v lednu takhle prázdné Jizerky? ;-)
Vloženo 5.1.2014 16:24
byli jsme jen na bedrichovskem stadionu, tam je urolbovan technicky snih a je to supr na uceni. Cesta na novou louku je upne vytata a prej se da kloudne lyzovat az od kristianova.
Vloženo 5.1.2014 15:08
Z Pekla stopa OK, začátek sice s jehličím, ale čím výš, tím lepší. Na Mariánky taky dobré. Protrženka paráda.Dál směr Kasárenská už to dost měklo, ale sníh všude. Z Kůrovce na směr Souš hodně po ledu. Za Kůrovcem směr Smědava je to na sundání. Dál na Kiosek dobré, ale měkké. To samé po promenádní, horší stopa, bez sundání lyží. Od Bunkru na Vlašák jedno vytáté místo (potůček), dále po Knížecí ok, i když někde prosvítají panely. Kasárenská nahoru ok, Kneipa-Peklo super. Dalo se to celé bez sundání lyží. Jizerka letos nebude, to je zcela jisté. Velká škoda.
Vloženo 5.1.2014 14:44
Tak dneska opravdu, opravdu, ale opravdu naposledy. Než napadne :-). Kolečko z JIzerky kolem Vlašáku a Promenádní zpátky, zítra už to bude před Bunkrem na sundání. Sjezd z Vlašáku na Knížecí už je taky špatnej, pokud půjde někdo proti nahoru, tak nezbývá, než to střihnout přes šutry. Knížecí před napojením na Hraniční prosvítaj panely, přejet to jde. Pak asfaltka ke kiosku - na konci sjízdnosti. Nakonec Promenádní zpátky na Mořinu, první stoupání před bunkrem už je taky kaput.
Vloženo 4.1.2014 21:08
Smedava-Promenadni-Jizerka parkoviste-Vlasak-Knizeci-Kasarenska-Knajpa-Rozmezi-odbocka k chate Vecneho mlceni a zpet Smedava.
Vyrazili jsme rano v 10.00 hod, cela cesta v pohode bez vytatych useku, po ranu primrzle ke 12 hod. uz mekci, firnovate - nadherne jarni lyzovani :-).
Ale jinak nadhera, zadne problemy s kamenky. Ale dle predpovedi pocasi na nasledujici dny asi posledni paradni sklouznuti. Nektera mista uz asi nebudou bez sundani bezek sjizdne (Smedava-Zimni Kiosek, Sousska silnice pred Kasarenskou, U Bunkru-Jizerka Parkoviste) - zde uz byl jen nekterych mistech cisty led cca 1-2 cm.
Vloženo 4.1.2014 17:53
Jizerka parkoviště - Knížecí - Kůrovec - Protržená - Mariánskohorské boudy - Knajpa - Hraniční - po Promenádní zpět: sníh všude ještě je, spíše jen ojediněle vykukuje podklad či kameny. Nejhorší místo je na kousku Soušské silnice, tam už se bude nejpozději v pondělí přenášet, v jednom místě mezi Bunkrem a Jizerkou taky.

Na klasiku pěkná Knížecí. Přes Protrženou přehradu k Mariánskohorským boudám a kus nad ně na klasiku super, na bruslení nic moc - rozdupáno od pěších a poničeno od auta. Ale nějak to naše bruslařky zvládly. Kus nad Mar. boudami (co skončí stoupání) začíná nejčerstvěji upravený úsek z úterka a odtud k rozcestí u Knajpy je nejlepší lyžování z celých Jizerek a to pro oba styly - téměř nikdo tam nejezdí. Dále na bruslení dost pěkná Kasáresnká. Nejhorším místem na klasiku byla Promenádní, tam je spíše torzo stopy.

Sníh ráno zmzlý a pekelně rychlý, přes den na hodně místech měkl a zpomaloval. Mazání tuhého vosku zajistilo kvalitní trénink soupaže, bylo to stejné jako nemazat nic.

Fotky jsou na https://www.facebook.com/Kamzasnehem
Vloženo 4.1.2014 16:22
ahoj chtěl bych se zeptat jestli je sníh na stadionu v bedřichově na ježdění a jak to je dál na novou louko aTd....
Vloženo 4.1.2014 15:58
Bedrichov: stadion pokryty snehom, stopy urobene. Hned v stupani asi po 300m nutne dat lyze dole a nastava usek lad bud na lyziach alebo s lyzami v rukach. Okolo "U novej louky" sa da prejst nasledne zjazd k Novej Luke na pol na kamienkoch.
Nova Louka absolutne bez snehu, nutne prejst peso vpravo cez luku smer Kristianov. Tam opät lad a sem-tam lyze do ruk lebo presvita asfalt. Ale od Kristianova naozaj mozne si zabehat. Avsak len pre absolutnych nadsencov a tych ktorym nevadi ze si pokazia radost z beziek a bezky nemaju vo vitrinach. Pocitajte s tym, ze bezky dostanu zabrat, som skuseny bezec na lyziach. Pad v zjazde bol tvrdy, s tazkym hematomom ako nasledok. Doporucujem byt si v zjazdoch isty.

Jizerska 50 nema najmensiu sancu sa uskutocnit a ziaden nahadzany sneh som nepostrehla.
Vloženo 3.1.2014 16:22
Trasa: Mariánská hora-Mariánskohorské boudy-Protžená přehrada-spojka na Kasárenskou-Kasárenská-Knajpa-odb.Peklo-Mariánskohor.boudy-Mariánská hora.....mokrý čerstvý snih 1-2cm, kolem Knajpy, kde to bylo "přeorané" rychlejší dole pomalé,ale stopa.na klasiku lepší jak po kasárenské, šlápoty od pěšáků-dole.Nasazovali sme to dole cca 300m od závory.
Skol
Vloženo 2.1.2014 20:17
Souš - Kůrovec- Vlašský hřeben - Pod zámky(skate)
Silnice podél přehrady celkem v pohodě, ve stoupání ke Kůrovci časté ledové úseky, od rozcestí s Kasárenskou v pohodě až po odbočku u Jezdecké cesty, pak směrem k Václavíkově stud. poměrně zmrzlé. Poté pěšky po modré dolů k H. Montaně. Projel jsem cestu s dvanáctiletou dcerou, vzkaz pro rodiče s dětmi, případný sjezd zpět k hotelu po soušské dolů s velkou opatrností....Skol
Vloženo 2.1.2014 19:49
Jizerka parkoviště - Bunkr - Knížecí- Hraniční - kiosek - Promenádní. Pod nulou, umrzlo, rozsoleno, ale jelo to docela hezky, Knížecí v mezích možností parádní. Promenádní rozmydlená, ale od kiosku se jede skoro pořád z kopce ve stopě, takže pohoda.
Vloženo 1.1.2014 19:05
Dnes Jizerka-Promenadni-Kiosek-Smedava-Knajpa. Bolo to na vela miestach hodne zmrznute, ale nikde sa nemuselo prenasat.
Vloženo 31.12.2013 16:43
Dnes trasa Nová Louka - Knejpa - Protržená - Knejpa - Peklo - Rozmezí - Bedřichov. Celkově bylo vše hodně umrzlé, nevhodné pro nezkušené lyžaře.

Kopec z Krisitánova je dobrý od poloviny, tedy od odbocky k chatě Věčného mlčení (tam se i točilo rolba). Nahoru pak dobrý, asi nejlepší z celé cesty. Cesta z Kasárenské na Protrženou a na Mariánskohorské boudy není nic moc. Pošlapáno od pěšáků, jediné co jde je klasika. Od konce stoupání z Mariánskohorských bud směrem na Knejpu jela zase rolba, takže tam už to bylo dobré. Cesta na Peklo byla docela fajn.

Úsek z Kristiánova do Bedřichova je stále s VELKOU opartností sjízdný. Přenáší se u Kristiánova, u Blaťáku, lepší přenášet i ve sjezdu k Blaťáku a pak na Nové louce. Poté je špatný sjezd pod Bukem, ale projel jsem to. Sjezd ke stadionu už je pohoda, protože prvních cca 400-500m od stadionu je rozhnutý umělý sníh. To samé platí o celém stadionu.
Vloženo 31.12.2013 15:59
Jizerka - U Bunkru - Kasárenská - po Soušské silnici směr Knejpa - druhou stranou na Smědavu - Promenádní ... kromě cesty z Knejpy na Smědavu (nedoporučuji tam vůbec jezdit) to bylo všude dobré, žádné přenášení, na Kasárenské trochu kamínky.
Vloženo 30.12.2013 19:19
Ze stadionu směr Kristiánov, Knajpa, Smědava.

Ze stadionu nově rozhrnuty technický sníh takže dojedete +- až na Novou Louku. Pak 300m přenést a pak ještě 20m u rybníka a 200m pod Kristiánovem. Pak nádhera jen na Kasarenské děsnej Václavák a spousta pěšáků.
Vloženo 30.12.2013 11:25
V nočních hodinách z neděle na pondělí bylo upraveno: Z Jizerky: Panský dům - Promenádní - Smědava - Knajpa - Čihadla - Rozmezí - Odbočka k Chatě věčného mlčení - Rozmezí - Kasárenská - Knížecí - Panský dům (zkopírováno z webu Jizerské OPS)
Vloženo 29.12.2013 23:56
Dnes opět trasa Bedřichov - Kristiánov - Rozmezí - Kasárenská. Překvapivě to furt docela šlo.

Z Bedřichova na Novou louku sníh docela odtál, ale nějak jsem to do kopce na klasičkách projel. Z kopce zpět už to ve sjezdech bylo dost rizikové. Na Nové Louce, u Blatného rybníku i u Kristiánova nic jiného než přenést nezbývalo, ale dohromady jsem více než 500m nepřenášel. Od Kristiánova nahoru docela OK, od výjezdu z lesa už to byla paráda po celý zbytek cesty.

Nahoře byla teplota celý den u nuly a teď večer už začalo mrznout i v Bedřichově, takže snad celá trať alespoň nebude dále odtávat :-)
Vloženo 29.12.2013 19:32
Ze Smědavy doporučuji jet k Protržence, tam to vypadá jako zima, z Mariánek na Knajpu paráda. Potkal jsem člověka, jel zdola z Josefáče od Pekla a prý cca 2 km od Knajpy paráda, níže jaro. Úsek Čihadla Ždárek jen slupka ledu, přes sedlo Holubníku asi 5x přenášel, nedoporučuji. Z Kristiánova na Rozmezí to to jako zima vypadá až od Jägerova kříže. Kasárenská opravdu krásná. Kde si jen sv. Petr ten sníh schovává???
Vloženo 29.12.2013 18:37
Klasika z Mariánské hory (start cca 11h) přes Protrženku na Kasárenskou, sjezd na Smedavu, výstup zadem na Knejpu, přes Kasárenskou cestu zpátky na Protrzenou a Marianskou horu. Nástup z Mariánsky trochu blbej, ale 200 metru za zavorou se to už dalo nasadit, potom kolem Protrzenky super sníh az na Kasárenskou, nikdo tam. Soušská silnice jak popsáno výše, vysvih na Knejpu lezou kamínky, dolů bych to nejel. Po ceste zpátky kolem Protrzenky Uz byla cesta pro skate rozslapana od pesaku, zlobil jsem se na ne, na klasiku porad v pohodě.
Vloženo 29.12.2013 11:25
Skate z Mořiny - Promenádní - občas fleky - Hraniční -Kůrovec - Knejpa (na Soušské silnici na 2 místech vykukuje asfalt) - zpět přez Jezdeckou (občas lezou kamínky), Bunkr na Mořinu. Kasárenská - nejlepší úsek. Přenášet se nemusí. Ráno 0°C, mlha sníh s deštěm
Vloženo 28.12.2013 20:11
Na Jizerce problém zaparkovat. Na bruslení: Kasárenská neměla chybu, Promenádní celkem v pohodě, z Jezdecké cesty na Kůrovec sem-tam hnědo, na Smědavu je to nejlepší po silnici z Kůrovce (přímo z Knajpy a přímo od kiosku u Promenádní to stojí za prd).
Vloženo 28.12.2013 18:06
Z Nové louky do Kristiánova bída, pak stoupání na Rozmezí v pohodě, i když misty dost jehličí. Na Čihadla pěkné, pak až nad Černý potok hodně ledových ploten a špinavé ale šlo to - dál už koukaly panely - tak jsem to otočil.
Hodně pěšáků -pozor na ně - ve sjezdech chodí nejradši v trojstupech. Dále spousta lidí netuší že ve sjezdu nemají v levé stopě absolutní přednost (sjezd do Kristiánova) - což se mi dnes stalo dvakrát a ještě za to vynadají - tak to mě dost rozladilo ale jinak na tu bídu stále dobré polyžování...
Vloženo 28.12.2013 12:37
Se sněhem to bylo kvůli počasí horší, ale zážitek pro nás běžkoturisty maximální. Více řeknou fotky:
https://www.facebook.com/#!/jak.jarda/media_set?set=a.654693961240785.1073741833.100001005614047&type=1
Vloženo 27.12.2013 18:34
dneska odpoledne z Mořiny Bunkr, Knížecí, Hraniční, Kasárenská a zpět přes Kiosek a Promenádní. Celkově pořád jetelné bez větších problémů, sem tam kouká hnědo nebo černo, sem tam se jede po vodoledě, ale prozatím jen ojedinělá místa. Jelikož bylo odpo, tak celkově rozblemcanost, nejvíc Promenáda, naopak Kasárenská výborná, téměř erotický zážitek :-). https://picasaweb.google.com/OndyC2S/27Prosince2013#
Vloženo 27.12.2013 16:22
Dnes začali chlapi navážet sníh, bez toho by byli některé úseky úplně bez sněhu. Vypadá to, že trať zachrání. Jinak od Nové louky se muselo přenášet, u Blaťáku taky, pod Kristiánovem jakbysmet.Dále na Rozmezí a Smědavu po Kasárenské to bylo OK. Obleva tomu dala pěkně zabrat, sněhu ubylo, občas se člověk odrážel z asfaltu, sněhu je málo. Musí napadnout.
Vloženo 27.12.2013 15:10
Dnes trasa Bedřichov - Kristiánov - Knejpa - Knížecí. Celkově je sníh docela hodně měkký a bořivý, nejlepší je to od půlky Kristiánova nahoru a pak Kasárenská a Knížecí. Kdo chce lyžovat, ten stále lyžuje.

Oproti včerejšku sněhu hlavně v nižších partiích výrazně ubylo, ale díky skvělé snaze pracovníků OPSky se dá i z Bedřichova stále lyžovat. Dnes ve 13:30 byla vlastně kompletně nahozena cesta ze stadionu na Novou louku (všude je teď cca 10cm měkkého bořivého sněhu), to samé nahození provedli i na Kristiánově. Na Nové Louce navezli velké hromady sněhu na valníku. Podle všeho to vypadá, že se očekává pokles teplot a trasu se pokusí upravit rolbou.
Vloženo 27.12.2013 14:24
Ze Smědavy na Knajpu až na prvních 300 metrů velice slušné. Z Knajpy na Rozmezí také dobré. Pak jsme zkusili Knížecí, tam už horší - chvílema vykukovaly kamínky. Na promenádní je sice sníh, ale celkově měkké a rozježděné.
Vloženo 27.12.2013 12:19
Z Jizerky na Smědavu a Knajpu už dnes nic moc. Ale dalo se. Navíc rano do toho docela pršelo. Když jsem se vracel zpatky na Mořinu tak už bylo solidně plné parkoviště a ty lidi tomu daji dost naprdel. Jestli nenachumelí tak to půjde do p..... :((
Vloženo 27.12.2013 9:48
Z Bedrichova uz nejezdete. Je to v podstate nesjizdne. Z Jizerky az na Kristianov je to OK.

Dnes rano Bedrichov - Nova Louka - Hrebinek - Gregoruv kriz - Vladni - Bedrichov. VSUDE prubezne narazite na sucha mista. Jen obcas se da hezky jet; casteji jsou ledove plotny nebo spinavy snih. Nova Louka - Gregoruv kriz zcela nesjizdne.
Vloženo 27.12.2013 11:59
Jizerka-Smědava: OK,
Smědava-Knajpa: vydřená místa, dolů nic moc
okolo Smědavské hory: nesjízdné, asi půl km zcela chybí sníh
Knajpa-Kůrovec-Vlašský hřeben-Jizerka: OK, mokrý sníh
Vloženo 26.12.2013 22:59
Skate: Z Václavíkovy Studánky (Kořenov) přes Knížecí, Kasárenskou, Knajpu až na Čihadla pěkný, i když oproti včerejšku ubylo sněhu a na Knížecí už narazíte občas na kamínky. Z Čihadel kolem Máří na Hřebínek bych nedoporučovala, značnou část cesty dost špatný lyžování, nebo se muselo nosit. Cestě z Hřebínku na Novou Louku bych se už taky vyhnula...
Vloženo 26.12.2013 17:31
Dnes jsem projel trasu z Bedřichova přes Kristiánov, Rozmezí a Kasárenskou. Úsek z Bedřichova na Novou Louku je ještě docela dobrý, jediné horší místo je před stoupání K Buku, tam sníh už skoro odtál. Nejhorší část celé cesty byla u Nové Louky, kde při příjezdu na rozcestí člověk fakt neví co dělat. Všude jen tráva nebo asfalt. Já jsem jel na Blatný rybník, takže jsem musel nést lyže asi 300m - pak už jsem bez sundání lyží dojel na Kristiánov, i když okolí Blatného rybníku a rovinka před Kristiánovem sněhem zrovna neoplývala. Od Kristiánova nahoru pohoda, nahoře dokonce skvělý. Byl jsem na klasice, docela to šlo. Na skate to bylo taky v dobrý.
Vloženo 25.12.2013 18:10
Hřebínek - Bílé buky -Kristiánov, cca 300 m nad Hřebínkem už není sníh, 0,5 km holý asfalt pak ještě dobré.
Hřebínek-Nová louka- sjízdné, ale někde jen tenká vrstva ledu, kamínků dost.
Kůrovec-Protržená přehrada-Čihadla-dost sněhu, ale neupravené.
Vloženo 25.12.2013 17:09
stadion - Buk - K Nové Louce - doleva na Vládní a okolo přehrady na Gregoráč a Hřebínek. Některé úseky na hraně sjízdnosti, zítra už to bude pouze pro otrlé, spousta mís spadne do nesjízdnosti na čemkoliv, asi zbývá na páe dnů druhá strana hor nebo autem až na Šámalku a nějak to přeskákat na Kristiánov
Vloženo 25.12.2013 16:49
Stadion - Nova Louka: Sníh začína pěkně hnědnout, tak na trojkové lyže. Na Nové Louce je to turistika cca 300m na obě strany, ja jsem jel k Blatnému rybníku, který byl na hraně. pak Ok až na cestu na Kristiánově, která je taky dost vytátá. V lese na Rozmezí jehličí, od Rozmezí - Knajpa-Kasárenská- Knížecí a Promenádní a zpět po Kasárenský - SUPR, pomalu bez kamínku a pěkně tvrdý a upravený a krásně to jelo.
Vloženo 25.12.2013 16:16
Stadion - Nová Louka: celkem se dá, za Novou Loukou směrem na Hřebínek cca 300 metrů nesjízdné, potom až na Hřebínek ok.
Vloženo 24.12.2013 23:22
Rano v 9.00 ze Stadionu na Novou Louku a dale na Kristianov trasa dobra jak pro skate tak klasiku, obcas kaminky, takze kamenacky jsou jistotou....
Ops opet zaslouzi pochvalu za snahu udrzet trasy v provozu.
Vloženo 24.12.2013 0:49
Vánoce budou bohužel v podhůří Jizerských hor na blátě. Z Bedřichova jsou místy nepříjemné úseky s kameny a fleky bez sněhu...Z Nové Louky a Jizerky se ale stále pěkně lyžuje...
Vloženo 23.12.2013 22:19
Podél silnice z Jizerky na Polubný letos asi ještě vůbec neupraveno, občas kousek bez sněhu - nepříjemné a nebezpečné ve sjezdech, hlavně pod Václavíkovou studánkou.
Jinak Václavíkova studánka - Knížecí - Bunkr - Promenádní - Mořina v poměrně dobrém stavu, upraveno a sněhu zatím dost.
Vloženo 23.12.2013 20:02
Na Olivetskou horu nesjízdné, ale jinak Bedřichov - u Buku - Vládní - Olivetská - Hřebínek - Máří - Čihadla - Kristiánov - Nová louka - Bedřichov parádní projížďka, čím výš, tím lepší sníh.
Vloženo 23.12.2013 18:10
Dneska Bedřichov-NL-Kristiánov-Kneipa-Kůrovec-Bunkr-Jizerka-Smědava-Předěl-Smědava-Kneipa a zpět.
Na NL obča hlína,jehličí a kamenů málo, na NL není na louce skoro sníh, potom Kristiánov, pod Kristiánovém
vyorané kamínky, potom už dobré až na Smědavu, na Předěl nic moc, ze Smědavy na Kneipu spousta vypluženého písku, dá se objet ve stopě (asi nejhorší úsek, kdo dolu pluží, má po lyžích).
Vloženo 22.12.2013 19:53
dnes po 16 velky okruh. Na Nove Louce kouka louka, pak OK az na usek Krasna Mari-Otocka, tam je 100m nesjizdnych a dalsi 1km na hrane - asi zitra to bude velka turistika. Hrebinek - Gregoruv Kriz OK, ale oraniste. Gregoruv Kriz - Nova louka vetvicky.
Vloženo 22.12.2013 17:21
Dnes Smědava - Předěl - Paličník zadem - zpět Předěl - doleva do kopce k Českýmu vrchu - před Smědavou doleva do kopce - okolo bufetu Promenádní k bunkru a přes kopec Knížecí zpět. Bruslením, nový lyže, vše OK, konec Paličníku na hraně, přímá cesta z Předělu asi sjízdná ( lidi jezdili), ale šutry tam budou. Paličník ale během týdne skape, je to tam na hraně. Od Písčin až do konce OK, teplota lehce nad nulou, klouzalo to dobře, měkčí byl akorát úseky vystavené větru od Frýdlantska - před Předělem a Paličník, tam, podle předpovědi, to během týdne spadne do nesjízdnosti.
Vloženo 22.12.2013 11:41
Noční úprava tratí v okolí Bedřichova pomohla, ale moc nepomáhá počasí - ráno a dopoledne v Bedřichově 2 stupně, sníh je mokrý a lehce taje. Mezi stadionem a Novou Loukou místy hnědé fleky, které mně vůbec nevadily, ale dovedu si představit, že někteří budou brblat.

Na stále neupravený a od lesáků zašpiněný úsek Nová Louka - Gregorův Kříž se mi nechtělo, objel jsem to přes Vládní a rozc. Za přehradou (viz http://www.xcountry.cz/jizerky?t=KDBNI) - místy paráda, místy taky trochu špíny a asi 300m bez klasické stopy. Ještě jsem si zajel k Závorám - paráda, skoro nikdo tam nejezdí a odtud jsem ještě chtěl na Červenou ruku, kam mělo být upraveno v pátek a asi i bylo, ale bez stop na klasiku, zato se stopami od auta, takže jsem to u Závor otočil.

Z Točny na Kristiánov upraveno sice už v pátek, ale stále v dobrém stavu. Od Buku dolů do Bedřichova jsem jel po pětce - a nevím, jestli to byla výhra, upraveno to vše v noci bylo, ale spojka od Buku na pětku je nejšpinavějším místem, kterým jsem jel, úsek po pětce už byl v pohodě. Ale zas tam téměř nikdo nejezdí.

Na včerejší výlet ke Smědavě to nemělo, takže kdybych měl víc času, mizím z Bedřichova co nejrychleji nahoru.
Vloženo 21.12.2013 19:32
Jizerka - Smědava (promenádní i přes hřeben)-Předěl upraveno rolbou, celkem tvrdý zmrzlý sníh, občas nový navátý.Sněhu není na zbyt, ale všude bez problémů. Předěl-Houba-Jizerka (zadem) koleje od auta, v nich nový sníh - použitelné a liduprázdné.
Vloženo 21.12.2013 16:18
Stopy na klasiku čím dále od Bedřichova, tím lepší. V oblasti Knajpa - Smědava - Jizerka - Předěl stopy parádní kvality. Překvapivě slušná stopa mezi Čihadly a Kristiánovem, přestože zde podle rozpisu rolba ani nebyla. Dále směrem k Bedřichovu stopy sotva průměrné kvality, s ohledem na množství lidí a sněhové podmínky je to logické. Na většině míst byla stopa jen po jedné straně. Sněhu všude dost.

Z delší dobu neupravených odboček, po kterých jsme nejeli: k chatě Věčného mlčení stopa projetá jen pár lyžaři. Od Knajpy směrem Mariánskohorské boudy a Peklo to vypadalo velmi slušně, tam jezdí lidí asi docela dost.

Pár fotek je na https://www.facebook.com/Kamzasnehem
Vloženo 20.12.2013 17:53
14:15 - v Bedřichově přešel déšť ve sněžení a slušně chumelí ještě teď. Po 15. hodině jsme potkali mezi Kristiánovem a Hřebínkem rolbu - plán kudy měla projet je na webu Jizerské OPS.

Na malém okruhu Bedřichov - Hřebínek - Krisitiánov - Bedřichov bylo všude sněhu dost, jediný nic moc úsek je mezi Novou Loukou a Gregorovým křížem, kde po poslední úpravě ještě úřadovali lesáci a ani teď tam rolba jet neměla. Ale se staršími lyžemi není problém to projet. Rychlý zmrzlý sníh je minulostí, na tom novém to moc nejede, ale díky za něj.
Vloženo 20.12.2013 9:44
Z Mořiny přes Bunkr směr kiosek a zpět, start v 18:00, skate - umydlená stopa, takže podkluzovalo, jinak nikde nic nečouhá, sněhu cca 20 - 30. Přes den by mohlo trochu rozměknout.
Vloženo 19.12.2013 0:17
Jela jsem malý okruh: Bedřichov - Kristiánov - Hřebínek - Bedřichov. Narozdíl od pondělka byly místy umrzlé vyholené plotny, takže se to při bruslení při odrazu podsmekávalo (zejména ve stoupání od Kristiánova), ale jinak to šlo a bylo to pekelně rychlé:-). Stopa místy ledovatá. OPSka nahazuje sníh, takže některá místa, kde bylo vytáto od potůčku, jsou zaházená. Úsek mezi Gregoráčem a NL je stále poničený od dřevařů, ale lze to dobře objet: Gregoráč - U přehrady - Vládní - U Nové louky
Vloženo 17.12.2013 16:55
Šámalka, Rozmezí přes Vlašák na Jizerku, po velbloudu na Smědavu, nahoru na Kneipu, přes Máří zpět. Klása, super podmínky, akorát úsek z Jizerky lesíkem k bunkru, měkkej sníh, naopak od Smědavy na Kneipu zmrzlej. 2 vytáté úseky na Jizerce jdou objet, před Máří pozor na vyoranné kamínky, pár ledových úseků,dále 2 vytáté úseky k Točně se dají šlapat po trávě, když máte horší lyže. Mohlo by už zase připadnout.
Vloženo 16.12.2013 22:44
Nová louka-kristiánov-rozmezí-knajpa-kasárenská-smědava-a zpět --- super bez problémů
guma=modrý klistr jako podklad, nechat vymrznout, nato 2vrstva universál Holmenkolen -4+4, na střídačku s fialovým klistrem swix jen rozetřít palcem
bere to dobře úseky ve stínu, kde je vymrzlo i lehce natáté úseky na sluníčku. Bez podkladu-gumy se nedá je to ostrý a sjetý za 5 kilometrů
Vloženo 16.12.2013 22:16
Souš - Smědava - Jizerka a zpět, dole u přehrady trať místy rozbitá od kol, ale jinak na skate paráda, na klasiku 1 najetá stopa.
Vloženo 16.12.2013 16:38
Nová Louka-Hřebínek-Smědava-Rozmezí-Kristiánov - na skate skvělý, jenom kolem Krásné Máří asi 50m přenést. Tvrdý, ledový, jede jako ďas.
Vloženo 15.12.2013 18:02
dnes Smědava - Knajpa - Kyselá voda - Mariány - protrženka - Kasárenská - Hraniční - Knížecí na křižovatku s Jezdeckou. Vše skate, tvrdý podklad, stopa na sjezdy ledová, rychlá, výborné podmínky, bez přenášení, bez šutrů, sem tam sníh lehce špinavý, jak to rolba vezme i s podkladem, ale bez problémů i na nové běžky, jenom nad protrženkou směrem na Kasárenskou cca. 2km sem tam koleje od čtyřkolky - na sněhu, ale horší na bruslení
Vloženo 15.12.2013 17:28
Dnes odpoledne velké kolo, skate, podmínky nic moc. Kousek nad Točnou se přenáší, místy jenom led. Stopa na klasiku jenom jedna, občas žádná.
Vloženo 15.12.2013 11:17
Silnice z Maliníku na přehradu je vyplužená, takže tam to nejde. Spojka z Vládní k přehradě (proti trase Jiz50) nebyla tento víkend projeta, takže to je ledová hora.
Vloženo 15.12.2013 11:15
V sobotu jsem projel úsek Bedřichov-Rozmezí-Kasárenská-Smědava-Kasárenská-Hřebínek-Bedřichov. Na skate absolutně v pohodě. Horší byl pouze úsek U buku - Nová Louka, pak okolí Ptačích kup a Gregorův kříz - Nová Louka. Na klasiku by to asi taky šlo, ale stopa není místy ideální, místy jde až do šutrů a hlavně je to na klistr.
Vloženo 15.12.2013 10:06
ještě doplnění - vše na skejt
Vloženo 15.12.2013 10:05
jizerka-mořina- promenáda-hraniční-knejpa-rozmezí-zpět- mariáskohorské boudy-protrženka-kasárenská-smědava(předěl není upraven)-proto hraniční-kůrovec-knížecí-bunkr- mořina- jizerka

z mořiny dolů na jizerku urolbováno ale dva potoky, musí se objet polouce bez sundání lyží,
z protrženky na kasárenskou cca 1 km před nájezdem na kasárenskou potok cca 1 m, dá se odšlápnout bokem bez sundání lyží.

celá trasa na nových lyžích , bez jediného problému, pozor na mariánskohorských boudách je křižovatka dole protažená, nedá se projet do protikopce !!!! Musí se přenést přes silnici, dále je stopa naMariánsku horu ale tam jsem nejel !
Vloženo 15.12.2013 9:52
Jizerska Magistrala od Jizerka parkoviste nechá vyznamenat se lyzovani do Kiosek. Potom je silnice rozjezdit od Jizerka Pesak do Smedava. Proto 300mm dále a vlevo hranicní cesta dolù a o Jizera kolem se dá dobre lyžovani do kiosku no Knejpu, má od pátku opet otevren a dále pøes Cihadle po vlastní volbe. Lesak má silnice Pesak do Smedava rozjel, 20cm hluboká mrzl stopu.
To se dá teprve opìt lyžovat, když opet hodne sníh padá nebo Pánsky dùm s Rolba Loipe pripraví.
Vloženo 14.12.2013 11:15
Malý okruh ráno v cca 8:00 z Bedřichova.

Magistrála je v překvapivě dobrém stavu!
Občas vykukují kamínky - nejlepší běžky nebrat. Ale jde to.
Z Bedřichova na Novou louku podupané, nerovné. Ale jde to.
Z Nové louky na Gregorův kříž lesáci, ve sněhu piliny, ale jde to projet.
Gregorův kříž - Hřebínek - Bílé Buky - Kristiánov super poježdění. Od Hřebínku výše svítí slunce!
Kristiánov-Nová Louka pošlapané od chodců, drncá to.

Jel jsem skate. Stopy pro klasiky jsou, často ale jen jedna.
Vloženo 13.12.2013 18:29
Z Jizerské magistraly je nyni takova ledova hora, ktera v prubehu dne natava. Na skate dobry s beckovymi lyzemi, na klasiku mozna taky, ale to jsem nezkousel, protoze to je na klistr. Vytata mista jsou klasicka, tedy okoli Mari. Od Smedavy na Jizerku (Promenadni a Jizerska silnice) je rozjeto od lesaku, Knizeci je OK. Dalsi horsi usek z Gregorova Krize na Samalku, opet kvuli lesakum.
Vloženo 13.12.2013 17:56
Byl jsem ve čtvrtek, dle předpovědi bylo umrzlo a po 3 denní oblevě to byl pěknej fičák, hlavně ráno do 10h. Já byl poprvé a moc jsem si to užil, od Bedřichova dolů byla inverze, nahoře nádherné sluníčko a azuro. Zítra to má být stejné. Sněhu dost ubylo, ale vše je projeté skůtrem na klasiku, někde je samozřejmě stopa horší, ale na je to slušné,jak kde. Na skejt doporučuju jen z Bedřichova kolečko přes Kristiánov Čihadla až ke knajpě, dál to nedoporučuji, je tam je stopa a zbytek cesty umrzlý napadaný sníh (bylo by to asi trápení) no a zpět přes Máří, Hřebínek a novou louku. Sněhu je na trati celkem dost, je umrzlý, rychlý při sjezdech je třeba opatrnost. Je pár míst kde je úplně vytáto vezmu to po trase od začátku: malý problém při sjezdu na odbočku k nové louce doprava, jsou tam vytáté potůčky (tam jsem si ustlal já:o) ). Na nové louce se musí přenést přes silnici, pak je vše ok až na Smědavu, pak i dále (já dál nejel) Na smědavě je maličko vytáto nad parkovištěm taková ty rašeliniště ale dá se to přejet - VŮBEC NEDOPORUČUJI jet na smědavu z Knejpy přes Pavlíninu louku, ten sjezd je rozbitej, neujetej a dojezd praktický žádnej a ještě do toho vytátého místa. Pak je vše ok až za krásnou máří je pár vytátých míst na asfalt, ale nic tragického, já do toho vletěl protože se to lesklo od sluníčka a myslel jsem že to je led - omyl byl to mokrý asfalt, jen tak tak jsem to dobrzdil. Z hřebínku na gregorův kříž ok a pak mezi gregorákem a novou loukou se těží dřevo. jak to umrzlo tak je to celkem v pohodě, já měl kameňačky tak jsem ani nezouval je to spíš jen rozbité ale po prostředku se to dá, ti co měly lepší lyže sundavali a těch 500 metrů přešli. No a pak zase zpět ta stejná místa. Jinak to určitě doporučuji těm co nejsou tolik nároční, spíš už nadržení na lyže jako já :o) mám pár fotek těch pár problematických míst tak je někam šoupnu a doplním sem odkaz. tak ať to frčí a něco připadne
skol Karel
Vloženo 13.12.2013 17:53
Včera 12.12. jsem jel velký okruh a nebylo to moc dobré. Úplně zmrzlý sníh, který seškrábne stoupací mázu během 5 km.
U Nové Louky a na Krásné Máří nutné přejít úseky bez sněhu.
Od Gregoráku na Novou Louku se těží dřevo a projet se to dá docela obtížně.
Prostě dokud nenapadne nový sníh, tak to bude jen pro skalní fandy běžek.
Vloženo 13.12.2013 15:27
Dá se v Bedřichově skejtovat? Prosím o aktuální info
Vloženo 13.12.2013 14:56
Jak to dnes vypadalo ze stavem tratí na běžky v Bedřichově? A jak to vypadá na víkend? Nevíte někdo?
Vloženo 11.12.2013 20:22
Informace ze stránek OPS-ky - jen to kopíruji pokud někdo jejich stránky nezná. Ale vypadá to že to ráno půjde :-)
Lehký skútr se stopařem upraví dnes odpoledne tratě na klasiku v úseku Bedřichov - Rozmezí - Kasárenská - Knížecí - Mořina - Panský dům - Promenádní - Knajpa - Štolpišská - Hřebínek - Přítok za Č. Nisou - Bedřichov.
Vzhledem ke zhoršeným sněhovým podmínkám může být v některých místech nižší kvalita stop, proto prosíme všechny o zvýšenou opatrnost.
Vloženo 11.12.2013 12:34
Ahoj, jedu od soboty na týden do Bedřichova. Dnes jsem mluvil s paní správcovou a sníh taje, ale na běžky je to prý ok (co se týče souvislosti pokrývky). Tak nezbývá než doufat, že to tak skutečně je a bude :)
Vloženo 11.12.2013 11:23
Ahoj, mám stejný dotaz, chtěl bych jet ve čtvrtek ráno, mám mrznout, ale bojím se že teď to hodně povolilo, napršelo a v noci to zmrzne a bude špatné. Dle kamer a teploty soudě, že by to večer mohlo být relativně dobré, jen nevím jestli to není hodně vytáté?? Díky všem za info.
Karel
Vloženo 11.12.2013 10:44
Nevite nekdo jaky je stav na bedrichove a magistrale po obleve? Chystame se vecer s celovkama, tak pak hodim info, ale nevim jestli to ma smysl tam jet..
Vloženo 11.12.2013 14:03
Už to nestojí za nic.Dost to povolilo a než to projede rolba,bude to spíš trápení než lyžování.Sněhu je málo tak si myslím,že když nezasněží rolby nevyjedou.
Vloženo 11.12.2013 14:02
Včera jsem v Bedřichově běžkoval a dá se. Podklad je vlhký až mokrý. Doporučuji vyjíždět od Šámalky,
Vloženo 10.12.2013 11:41
Mlhavo, -2st. asi 30cmprašanu.Trasa:Kořenov,Václavíkova studánka,Kůrovec,Hraniční,kiosek,po silnici na Jizerku.Otevřeno jen Panský dům.Dále bunkr,Jezdecká přes Vlašský hřeben na Knížení a Kořenov.Celkem 27km.Upraveno: Knížení cesta od křiž. na Souš přes Kůrovec,kiosek na Jizerku.Ostatní trasa asi 10cm čerstvého na upraveném starším podkladu.
Vloženo 8.12.2013 23:07
Doplním oblast Jizerky. Trasa Mořina-Bunkr-Jezdecká-Smědava-Knejpa-Kůrovec-Promenádní-Mořina. Sněhu je opravdu hodně, magistrála až na výjimku (od Bunkru na Vlašák) perfektně upravená. Na skate se to místy trochu bořilo, ale i tak parádní svezení. Pokud pojedete na Mořinu autem, dejte si pozor na zrádné krajnice při vyhýbání - dnes tam byl odpoledne malý kolaps a spousta zapadlých aut :-)
Vloženo 8.12.2013 22:20
Projel jsem trasu:- Bedřichov-stadion, Nová Louka, Kristiánov, Čihadla, Tetřeví b., Hřebínek a zpět do B. ve večerních hodinách a bylo to upravené a po celodenním uježdění utemované, široké a dobře se dalo bruslit. Jen to moc nejelo, ale to bude problém můj a nikoliv podkladu:-)
Vloženo 8.12.2013 9:50
Protazene, ale i tak docela mekke. Bruslit se dalo, ale zadny velky zazitek. Snehu dost, zadne sutry, netreba se bat o dobre lyze.

Kdyz jsem se v cca 9:15 vracel do Bedrichova, jelo odtama uz strasne lidi a parkoviste bylo uz zavrene.

Mezi Novou Loukou a Gregorovym krizem asi jeste pracuji drevari - dnes tedy ne, ale predpokladam, ze zitra to tam rozjezdi nakladaky.
Vloženo 8.12.2013 11:49
Včera jsem vyrazil s první rolbovou úpravou tratí bruslení-Prezidentská-Bedřichov-Nová Louka-Hřebínek-Tetřeví boudy-Čihadla-Knajpa-Smědava-zpět Kasárenskou-Čihadla-Kristiánov-Nová Louka-Bedřichov-Prezidentská, něco málo přes 40km. Na 1.sníh to bylo fakt super a zdaleka ne tak měkké, byl jsem mile překvapen! Dokonce zničené stopy minulých dnů od obrovských kol nákl.aut lesáků vniveč! Nevěřícně sněhu dostatek a stále chumelilo i ten vichr „XAVER“ na hřebeni nebyl tak hrozný a dal se přežít..;-) Závěr jsem už prořezával v cca 7cm připadlého čerstvého, ale podklad byl kvalitní, takže bez problému. Lidí „nadržených na 1.sníh“ bylo relativně dost, ale dostatkem místa, 2stop na klasiku a uprostřed na bruslení, vyhýbání bez problémů. Při dojíždění již po tmě na čelovku, jsem byl překvapen kolik lidí jezdí v Jizerkách na čelovky, ale zlepšilo to atmosféru hor;) Závěrečná část z Bedřichova na Prezidentskou po části Nyčova okruhu jsem narazil na total rozdupanou trať, tak od cca zájezdu 2autobusů pěších turistů-hrůza, ale dojem to nezkazilo!
Závěr-na 1.sníh skvělé podmínky jak na bruslení, tak klasikáře, je to už rozhodně na 1čky lyže!
Užil jsem si to, doporučuji ;-)
Vloženo 7.12.2013 14:17
Bedřichov-Kristiánov-Rozmezí-Krásná Máří-Bedřichov - projeté rolbou, ale je to měkké a bruslaři ničí stopu. Modrý extra. Na vyfoukaných místech ťukání do asfaltu. Až vtrhnou davy, asi vyorají kamínky. Ale s opatrností pro dobré lyže. Skoll
Vloženo 7.12.2013 12:50
Dnes ráno Bedřichov - Kristiánov - Čihadla - Hřebínek - Bedřichov. Střídavě rolbě v patách a s rolbou v patách. Sněhu je dost, kameňačky možno nechat doma. Je to měkký, ale co bysme 7. 12. chtěli.
Vloženo 7.12.2013 5:00
Jeli jsme okolo 13.30 z Nové Louky na Hřebínek a dále k Tetřevím boudám, tak m jsme to otočili a vrátili se zpět, neboť nás trochu děsil silný vítr... Úsek na Hřebínek se dal jet pouze klasicky, nejlépe ve stopě od náklaďáku, který sem jezdí svážet dřevo. Od Hřebínku pak docela slušná možnost i bruslit, ovšem bez úpravy podkladu a značně bořivě. Ale stálo to zato:-)
Vloženo 5.12.2013 22:36
Dnes jsme asi jako prvni srdcari jeli skoro celou trasu Jizerske 50 klasicky,na skatovani vhodne jen v useku Bedrichov-Nova Louka a Cihadla az Gregorak.nepotkali nas zadne useky beze snehu ale jen koleje od aut,ve kterych se ale da jakztakz jet.nyni snezi,doufame,ze zitra OPSka konecne vyjede a bude konec znouzectnosti.
Vloženo 3.12.2013 21:51
Dnes večer, nová louka - malé kolečko. stopa rozbitá, jakž takž rozumně sjízdné od točny na bílé buky. nová louka až gregorák nesjízdné zcela. Je to spíš pro srdcaře :)
Vloženo 2.12.2013 14:16
Tak dnes uz to bylo relativne spatne. Stopa rano vymrzla a znicena od aut. Dobre na panelce, od Hrebinku na Novou louku zniceno auty, posledni 1/2 km k Nove louce temer nesjizdne - tezari. Od Kristianova na Rozmezi ( jel jsem do pulky) - rozbita stopa - nahoru tezke. Dolu rychle a rozbite...
Vloženo 1.12.2013 12:59
Popis Petra z 30.11. sedí i dnes, jen od Hřebínku výše připadlo asi 5cm sněhu. Úsek Bedřichov Nová louka již umlácené umydlené, místy se objevují vyorané šutříky, de facto bez stopy. Teplá zemé, takže sníh místy odtává odspodu. Při soupaži hůlky kloužou po asfaltu pod sněhem. Takže určitě kameňačky. Na Čihadle jsem potkal maníka, říkal, že kolem Smědavy sněhu dost.
Vloženo 1.12.2013 12:03
Dále od Bílých buků to ještě šlo. Od Tetřeví boudy už jen ve stopě od auta (až na Čihadla). Na Rozmezí ve stopě od lidí, z Rozmezí opět ve stopě auta (až na Kristiánov). Pak už to zase šlo.
Vloženo 30.11.2013 17:15
Pohoda 15 cm novyho, skutrem na klasiku upravena stopa po panelce (maly kolo, nebo chcete-li drevarska). Dalo by se urcite i dále. Spis mejdlo ale nikde nikdo.. Úsek od samalky ke gregoraci obtizne sjizdny kvuli intervenci težařů dřeva ostatne jako vždy na zacatku sezóny.. O lyze neni treba se bát ale závodky bych nechal jeste doma... Stadion stále oploceny a zavřeny..

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála