Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Archiv zpráv zimy 2019/2020

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála ze zimní sezóny 2019/2020. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Bedřichov a Jizerská magistrála - aktuální zprávy

Vloženo 29.1.2020 10:45
Rano ze stadionu velke kolecko, -2st. , upraveno smer Kristianov, Rozmezi a dal smer Knejpa, novy snih 5-10cm, kolem Mari/Tocny snehu malo, ale nikde zadne kaminky / asfalt.
Vloženo 28.1.2020 21:54
Pro Martina, na běžkách jsem byla dopolko a viditelnost byla tak na 50m, počasí se během dne dost mění, nevím jaký sníh byl odpolko, myslím, že se závratně nezměnil, a pokud jde o úpravu tratí , tak jak je avízováno, tak by měla být polovička ze zimního parkovného použita na úpravu tratí...
Dotaz Vloženo 28.1.2020 21:52
Jel jste dnes někdo z Maliniku? Jak vypadají stopy? Lze to dát skate?
Díky za odpověď
Zodpovědět
Vloženo 28.1.2020 21:17
ad Zdenča: byl jsem na běžkách dnes odpoledne a žádnou mlhu co by se dala krájet jsem neviděl, pouze bylo zataženo a k večeru začalo hustě sněžit, rovněž čerstvý sníh nebyl žádný vaťák, vaťák vypadá docela jinak, prostě čerstvý sníh na který se dalo v pohodě namazat (ovšem samozřejmě že to nejelo jako po ledu) /// tratě jsou upravovány zadarmo, parkovné se platí všude a někdy nad t ještě vstup na upravené tratě
Vloženo 28.1.2020 20:31
Tak jak to včera svištělo, za to dneska to byl očistec, skate z Nové louky malé kolečko, 3-5 cm lepivého vaťáku, teplota v noci a přes den nad nulou, mlha, že se dala krájet, neupraveno, jo a ještě vzkaz pro Míru, tratě nejsou upravovány "zadarmo". Minulou sezónu jsem byla na běžkách 50krát a na parkovném zaplatila 5 000 Kč, pokud jde polovička na úpravu tratí, tak mi suma přijde odpovídající.........
Vloženo 28.1.2020 20:16
Dnes naveceř ze Stadionu přes Hřebínek a Máří na Ždárek,ale od Ždarku dál už to nešlo hluboka orba- u Čihadel už hodně hluboky sníh na bruslení
Hodně tam foukalo a sněžilo,zpátky od Hřebínku super na bruslení
Vloženo 28.1.2020 17:31
klasikou
horní polubný směr smědava skvělé běžkování. pak nahoru na jizeru a od knajpy zpátky na polubný úplně bezvadný. občas jsem nejel ve stopě, že nebyla, ale hlavně, že je pořád na čem. při cestě zpátky se silně rozesněžilo a třeba to vydrží pár hodin...
Vloženo 28.1.2020 15:49
Klasika, mezi 9-11 ráno z Bedřichova, malý okruh přes Kristiánov, Točnu, Hřebínek a NL zpět. Všude mlha, lehce nad nulou. Od Bedřichova k Blaťáku urolbováno (bez stopy), v noci tam naváželi a rozhrnovali nový sníh ze stadionu. Na tom tak 2 cm čerstvého sněhu. Dál neupraveno, stopy překryté novým sněhem. Kolem Hřebínku už aspoň prošlápnuto.
Vloženo 28.1.2020 15:14
Souš, Smědava , Knajpa. Sice napadlo, ale zase bez stop. Při návratu to místy jelo slušně, sněhu dost, ale stopa od lyžařů umydlena a rozvrklaná.
Vloženo 28.1.2020 14:21
Dnes se OPS nevyznamenala.Stopy na Promenádní i Knížecí byly neupravné, projeté jen od lyžařů.
Napadlo asi 4cm mokrého sněhu, na Smědavě +1 oC, slabě po 13h pršelo.Uvidíme co zítra, jestli bude úprava.
Dotaz Vloženo 28.1.2020 10:56
zitra se chystam vyjet od elektrarny skate jde to ,byl tam ted nekdo pavel
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 28.1.2020 20:27
Čím asi tak zítra namazat na klasiku? Nový sníh, to asi nepůjde klistr, červený modrý?
Zodpovědět
Vloženo 27.1.2020 23:46
Dneska fakt hodne zajimavy, dost ruzny. Hodne mlhy a teplo. Nekde snih dost zvadlej, protom nektery sjezdy jely uplne nejvic. Rekord 40 km/hod pri sjezdu od parizkovyho krize smetem k MhB. U mari uz fakt zbytky snehu, nebo spis ledu, kde je to o hubu. Mel jsrm tam pri pokusu o skate par vtipnejch momentu, takze radsi soupaz. Jestli nenapadne, ta tam je to konec. Hezky se jelo kolem pretrzenky.
Drzim opsce palce. Diky.
Vloženo 27.1.2020 22:35
Klasika Samalka - Hřebínek - Cihadla - Kristiánov - hraz - Královka. Krome Máří, kde už leze asfalt, všude dobré stopy. Jen se mi celý den nepovedlo namazat, mlhou nacucaný sníh pod nulou.
Vloženo 27.1.2020 22:31
Klasicky dopoledne kolem přehrady (Královka - hraz - Blatný rybník - U buku a zpět). Skvělé svezení, většina tras furt dobré stopy. Kolem Nové louky rozmydleno.
Vloženo 27.1.2020 21:40
Ahoj, bylo to posypaný, na mnoha místech už leze asfalt, takže úplně bez problémů.
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 27.1.: Štěpáne (nebo kdokoliv jiný), prosím a jak vypadala sjízdnost silnice na Mariánskou horu? Díky. (Minulý víkend jsme se tam dosti klouzali.))
Vloženo 27.1.2020 21:38
Skate z Mariánské hory ke Knajpě, přes Kůrovec na Jezdeckou, Promenádní na Smědavu a kolem Protrženky zpět. Krásně upraveno, velké díky! Zajímavé, jak se úprava někdy promítne na skimapě a někdy na bílých stopách. Letos je v tom trochu chaos, naštěstí funguje sjednocení stránek, ne průnik. :-) Ráno zmrzlý a během dne to většinou měklo (někde ne). Skatem to frčelo parádně, super svezení. Všude bez problémů, jen u Mariánskohorských bud ve směru od Protrženky kouká v tradičním místě trochu asfaltu a v prudším sjezdu k boudám od Pařízkova kříže také vykukuje trošičku asfaltu.
Mariánská hora je skvělé nástupní místo, škoda jen že místo dalších parkovacích míst, kterých je tam zoufale málo, přibyl jen parkovací automat, který navíc jedno místo zmenšil. :-/ Když už se za parkování vybírá, tak by určitě měl přibýt také odpaďák a tojka, žlutý je to kolem dost. K placenému parkovišti by to měl být standart. Jen tak začít vybírat za pár míst mi přijde trochu trapný.
Vloženo 27.1.2020 19:00
Jel jsem odpoledne skatem z Mariánské hory na Pařízkův kříž a dolů do Pekla, zpátky na Knejpu a přes Protrženou přehradu na Mariánskou horu. Všude bylo skutečně na dnes upraveno, jak ukazuje skimapa a většinou už to bylo ale i měkké. Výjimka byl kus cesty do Pekla a okolí Protrženky, tam to drželo pořád. Těsně nad Mariánskohorskými boudami směrem na Knejpu při vjezdu do lesa je uprostřed vyhrabáno několik kamínků, jinak je sníh zatím všude bezpečně.
Vloženo 27.1.2020 18:18
Klasika, z větší části po trase J50. Bedřichov - Knejpa - Jezdecká - Mořina - zpět Promenádní - Smědava - Kasárenská - Máří - Hřebínek - Gregorův kříž - přes Vládní zpátky na stadion. Kolem nuly, sníh už nahoře měkne. Nejchladněji asi odpoledne v mlze kolem Bedřichova. Stopa z víkendové úpravy zatím skoro všude zůstala ve slušném stavu. Horší je úsek od Buku na NL, kde už občas leze led. První plotny jsou i ve sjezdu od Kiosku na Smědavu, ze Žďárku a na stadion, ale zatím nic hroznýho. Od Tetřeví boudy k Točně je s opatrností a cvakáním hůlek sjízdný jen střední jízdní pruh. Po stranách už ve stopách leze led, štěrk a asfalt. Od Hřebínku je už sněhu zas dost, jen je trochu rozkvedlaná stopa. Celkově pořád paráda, jen ta Máří už bez sněhu dlouho nepřežije.
Vloženo 27.1.2020 15:53
Klasika ze Smědavy po Promenádní byla super i po 12hod na Jizerce mlha, která se mohla krájet, ale chvilku na Mořině sluníčko, jak je vidět na fotce.Knížecí také dobrá i sjezd po Jezdecké na Knížecí.Jen pozor na větvičky. Uvidíme co zítra.
Vloženo 27.1.2020 14:09
Skate ze Souše, Smědava, Promenádní, Knížecí a zpátky Soušskou. 9h., -1,5 *C, viditelnost v mlze 100-200m. Po noci byl pás zatuhlý, takže to svištělo jedna radost. Stopy na klasiku taky ok, jen místy zelené větvičky borůvčí a smrčí od rolby, ale žádná hrůza. Po 11h už to trochu měklo, teplota kolem 0. Super svezení.
Vloženo 28.1.2020 14:23
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 27.1.: Přátelé jde to ještě jezdit od elektrárny bohužel jsem 14 dní nemohl. Tak nevím. Děkuji pavel)

V neděli to šlo tak od půlky. Skate těžko. V místech se stromy jsou kameny, dneska v Lbc celej den prší, takže bych to tam viděla na pěší túru až k rozcestí.
Vloženo 27.1.2020 9:18
Ahoj, včera dopoledne klasikou Souš - Na Kůrovci - jezdeckou k Bunkru - Promenádní - Knajpa po Štolpišské a Kasárenskou/Soušskou zpět na Souš. Jediná slabá místa jsou sjezd k Bunkru a ze Smědavy Štolpišskou na Knajpu, tam je hlavně při sjezdu potřeba dát velký pozor. Modrý extra držel krásně, parádní běžkování
Vloženo 27.1.2020 8:29
Jde to i z Maliníku, zatím žádný problém. Jak píše DavidS, mezi Vládní a Závorami je to bez stojové úpravy, ale docela OK, jen je prostředek s hrbem, takže skate trochu nepohodlný. Od Závor na Olivetku už je to rovné. Trochu na hraně je právě Olivetka, ale jet jde. Z Hřebínku přes Točnu na Krásnou Máří sice chvílemi buď ledovaté nebo prosvítá kousek asfaltu (ťukání hůlek o asfalt musíte ignorovat...), ale jetelné i s áčkovými lyžemi. Stoupák na Žďárek za trest, hodně ledové (vydřené plužením), odtud na Knajpu a Kasárenská úplně v pohodě. Ve velké pohodě je i okruh Kasárenská-Protrženka-Mar.hor. boudy-Knajpa. Resumé: občas je někde sněhu i jen 7-10 cm, ale jde všechno. V týdnu připadlo asi málo, ale to málo přikrylo ty největší ledovky uspokojivě a ledovky se tudíž konají většinou jen v místě, kde se hodně pluží.
Vloženo 27.1.2020 8:04
V nedeli jsem vyzkousel z Vladni Poutni stezkou k Zavoram, je to neprojete technikou, ale s trochou usili mozny jak skate, tak i klasika. Snehu dost. Od Zavor na Olivetskou, Bila kuchyne a Hrebinek. Vse sjizdne. Jen se bojim vikendoveho otepleni a destu?! Skol!
Vloženo 27.1.2020 8:02
Zdravím, syn včera ztratil bílá sluchátka Airpods vč. dobíjecí krabičky. Kdyby je třeba někdo našel... Oblast závodní kolečko pod Bukem, směr na stadion v Bedřichově.
Díky
Vloženo 26.1.2020 21:54
Jak pise Honza prede mnou, akorat jsem jel az vecer s celovkou a pouze z Nove Louky, takze jsem treba nevidel vsechno. Kopecek od Hrebinku k Tocne mi prisel, ze je souvisla vrstva snehu. Od Tocny okolo Mari jsem zahlednul asi dva nebo tri asfaltove flicky. Od Zdarku dal pohoda. Evidentne za posledni tyden trochu snehu nahore pribylo. Jo a bruslil jsem. Nejak se mi nedari letos vychytat cerstvy snih a hezkou stopu na klasiku.
Vloženo 26.1.2020 21:25
V 8 ráno ze stadionu přes Novou Louku, Hřebínek, Máří, Čihadla, Rozmezí, Kristianov a zpět na stadion.
Jedním slovem nádhera. Jen před Máří je sněhu tak 3cm. S opatrností to jde, ale jestli se oteplí, bude to bída. Kopec od Tetřevky na Žďárek trochu ledovej. OPSce díky za úpravu.
Dotaz Vloženo 26.1.2020 21:14
Dobrý den, dá se dojet z Jizerky na Jakuszyce ?
Zodpovědět
Vloženo 26.1.2020 19:03
Krásný den na běžkách, jak v zimní pohádce. Ráno ze stadionu (-4 stupně), z mlhy začalo vykukovat sluníčko, které vydrželo celý den. Klasika přes Novou Louku, Hřebínek na Krásnou Máří a zpět. Luxusně upraveno, díky! Na Krásné Máří tenká vrstva, ale přejet se dalo bez problémů. Všude jinde sněhu dostatek, sníh i na stromech pro krásnou atmosféru. Vůbec se nám nechtělo domů do hnusné inverze. Snad nevyjde děsivá předpověď oteplení a deště na horách.
Vloženo 26.1.2020 17:48
Klasika ze stadionu-Kristiánov-Čihadla-MH boudy-protrženka-pašerácká-kasárenská-Knajpa a zpět přes Kristiánov. Sníh už pomalejší, ale svezení a počasí nádhera. Jen na sjezdu od Pařízkova kříže pod Uhlířskou skálu někdo místo lyží sedl do auta, rozjezdil stopu, v půlce si to rozmyslel a při otáčení si pod kola naházel větve. No. Co k tomu říct. Tohle lesáci nebyli. Ten sjezd je kvůli tomu o držku. Až toho člověka potkáte, strčte mu za mě hůlku až po plíce. Skol.
Vloženo 26.1.2020 14:50
Dnes na Smědavě podstatně tepleji než včera i když bylo méně slunce, trasa na Mořinu jak po Promenádní, tak i po Knížeci na klasiku i skate bez problému.
Na Smědavě jsme přispěli poprvé letos na údržbu pro OPS.
Snad napadne trochu sněhu příští týden, jinak bude sezona krátká oproti loňské, kdy jsme začali 2.12 a skončili 1.5.O tom se nám letos jen zdá,
Tak Ahoj.
Vloženo 27.1.2020 0:57
Daleké okolí Jizerky: hodně málo sněhu, tvrdé stopy. Sjízdné trasy na Smrk, do Polska okolo Wysoké Kopy, na Knejpu i Smědavu. Pod Poledníkem už není skoro žádný sníh, Štolpišská silnice je nesjízdná. Fotky zde: https://www.horydoly.cz/lyzari/v-jizerkach-se-lyzuje-ale-snehu-je-malo-jako-na-podzim.html
Vloženo 26.1.2020 1:32
Z Václavíkovky to na klasiku není žádný med, stopy tam vyřízlé strojem nejsou, jen od lidí. Osobně bych zvolil nástup na klasiku z Jizerky na promenádní, nebo Souš, další nemám projeté, ještě snad z Mariánské hory co jsem byl před týdnem.

(Odpověď na dotaz uživatele Jířa z 25.1.: Ahoj, je na klasiku upravená trasa z Václavíkovy Studánky nebo z Albrechtic? Jaká byla dnes stopa, je to na vosk nebo klistry? Díky)
Vloženo 26.1.2020 1:24
Skate. Z Václavíkovi studánky na Hraniční, Promenáda až na Mořinu a zpět k bufetu promenáda pak Černá smědá, Smědava, Kasárenská a zpět na Knížecí ke studánce. Kousek po startu za Václavíkovou studánkou cca 800m je nebezpečný (propad) odvodňovací kanál přes celou cestu. Jinak až k rozcestí Jezdecká/Darrská/Knížecí je od studánky hrb uprostřed, často tedy není úplně vycentrovaný na prostředek, ale dá se to. Občas ledové plotny pod stromem, ne moc, spočítal bych je na prstech. Stopy nejlepší asi na Promenádní. Od bufetu sjezd k Černé smědé a k Smědavě neupraven, a dost stop od pěšáků.
Vloženo 25.1.2020 23:16
Pro Matese,Dnes sem jel na swix modrý extra a bylo to v pohodě.
Vloženo 25.1.2020 23:01
Klasika z Martinskeho údolí to šla suprově, stopa jenom občas a mělká. Zpátky slušný sjezd bez ploten a asfaltu.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 22.1.: Ahoj.
Na víkend jedeme do Kořenova, prosím víte někdo, jak to vypadá směrem na Jizerku z Martinského údolí, případně v jakém stavu je Knížecí cesta?
Předem moc díky.)
Vloženo 25.1.2020 20:36
Skate od elektrárny na Jizerku přes Máří. Lepší nasadit lyže až u pramene pod Černou Nisou, až po Pod Olivetskou neupraveno, balanční jízda (sněhu dost, zarovnání by šlo ;-) ), Točna-Tetřeví bouda s opatrností bez problémů, jinak naprostý luxus! Skvělá práce Jops! Na klasiku na tuhé vosky nejspíš, rolba rozbila led a na povrchu byl normální sníh. Máte někdo z dneška zkušenosti s mázou? Zítra bych šel klasiku. Díky
Vloženo 25.1.2020 19:26
Paráda, díky OPS za úpravu. Projel jsem vše upravené směrem od Knajpy k Souši a Jizerce + okruh přes Protrženku a Mar. boudy, včetně zajižďky až na Marianskou horu + skoro až k Peklu (otočit jsem musel kvůli času, ne kvůli sněhu), to vše je taky upravené, i když to na Skimapě ani tom druhém webu vyznačené není. Všude bez problému na dobré lyže, jen při sjezdu k bunkru dávat pozor nebo tam radši jet do kopce. Téměř všude jsou stopy na klasiku po obou stranách, jen úsek Mar. boudy - Protržená - Kasarenska má stopu na jedné straně (odtud je foto) a taky Peklo,tam je ta stopa luxusní.

Parkování: Souš nově rozšířené parkoviště pod hrází v 8h zaplněné z 1/3, časem se zaplnilo komplet. U Montanie zákaz, aktuálně mohou využívat jen hoteloví hosté (značka je přenosná, asi to není navždy). Na Jizerku přijížděly auta ještě 9.30, tipuju že už to byly poslední.
Vloženo 25.1.2020 19:09
Na skate co je upraveno je super svezení. Lajcky, snad by šlo upravit další (sněhulák na Paličník). Sněhu je na to snad dost, ne? Je to sice tankodrom, ale dalo se. Víkendový nápor by se aspoň rozmělnil.
Vloženo 25.1.2020 18:50
Oblíbená trasa NL, Knajpa a zpět přes Hřebínek. Jednak super počasí a sníh taky pěkně svistel. Jen kolem Máří je potřeba dávat bacha hulkama se píchá do asfaltu a sem tam i prosvítá. Celkové ale na jedničkové lyže. Po ledopadu týden zpět super změna. Skol!
Vloženo 25.1.2020 18:35
Skvele upravena Promenadni. Dal uz je to horsi, nicmene to byl moc krasny den 😉
Vloženo 25.1.2020 18:08
Z Maliniku pres NL, Pomezi, Knejpa, po Kasarenske az ke kiosku. Vse skvele upraveno, sice bylo misty hodne lidi, ale dalo se. Jen prosim vsechny pesaky a bezkare, budte obezretni a neustale kontrolujte situaci pred i za sebou. Dnes jsem videl mnoho zbytecnych riskantnich akci. Skol!
Vloženo 25.1.2020 17:36
Dnes od Souše ke Kasárenské perfektní řízlé stopy po obou stranách a uprostřed ujetý tvrdý podklad na skate. Jinak Promenádní i Jezdecká pěkně upraveno na klasiku i skate. Na ledovém podkladu připadlo cca 10 čísel.
Vloženo 25.1.2020 15:09
Perfektní počasí i podmínky. Hezky upravené i pro skate. Velké díky pro O.P.S.
Vloženo 25.1.2020 15:08
Lepší počasí jsme si nemohli přát, dobe upravené tratě Smědava-Mořina ,jen je škoda, že není sníh na úpravu na Paličík, aby se rozšířili možnosti ze Smědavy.Díky OPS.Na tak bezva počasí bylo dosti lyžařů, ale ještě nědy bývá více.
Vloženo 25.1.2020 13:52
Podmínky perfektní, tratě velmi dobře upravené! Asi to zde zaznělo, ale parkovné na nástupu na Jizerce se zvedlo z 50 na 100 Kč, dá se však platit jak bankovkami tak kartou, což mě dnes zachránilo.
Rád bych poprosil všechny běžkaře, aby se navzájem respektovali na tratích a aby si uvědomili, že ne jsou v horách sami... ;-)
Vloženo 27.1.2020 14:56
Autobusem z Liberce do Béďova. Pak bruslením. K Buku trochu bramboračka, ale lepší než obvykle. K Šámalce normál, silinice před Šámalkou poštěrkovaná - nutno přenášet. K Blaťáku rychlý na soupaž. Nahoru na Kristiánov a dál na Rozmezí dobře ujěžděno lyžaři, jelo se pohodlně. Ke Knajpě super. Dolů k odbočce na Hraniční jízda. Po Hraniční nahoru špatně upraveno, na bruslení úzké, bez stopy na klasiku, takže opačně dolů o obličej. U Kiosku doprava na Promenádu a dál jízda až k Bunkru. Tam doleva po Jezdecké dolů na Jizerku jsem hodil slušnou masku, protože jsou tam hrboly jak na skikrosu. Dál směrem k hraničnímu přechodu Jizerka Orle nejdřív ušlapaný od pěšáků ale jeletný, konec před Karlovským mostem ale plný šutrů - nutno přenášet. Za mostem doleva komplet vytáté, takže dál pěšky rovně po zelený na Orle. Z Orle doprava na rozcestí pod Dzialem Izerskym je to široký a hodně umydlený, ale tvrdý a rychlý. Pak jsem blbě odbočil a dovedlo mě to do Jakuzsyc. Zpátky pod Dzial a doleva dolů do Harrachova na nádraží rychlý sjezd se soupaží, povrch slušný. Busem pod vlek, vlekem nahoru na Čertovu horu a dál po Janově cestě zase skejtem do Studenova slalom mezi kamínkama. Ze Studenova na Ručičky do kopce často ledové plotny, ale jetelný. Od Ručiček dál přes sjezdovky na Lysý až na Dvoračky příjemný sníh, ale furt do kopce. Na Dvoračkách doprava dolů po sjezdovce dvě masky, ale konec pěkně šusem až do lesa pod sjezdovkou a pak celou dobu po Vlčí cestě (pozor na mapách není vedena jako běžkařská) až dolů na silnici asi 600 metrů před Rezkem. Spodní část Vlčí cesty hodně vytátých míst a často kamínky, ale jetelný. Pak už jen pěšky na Rezek a piva v Jeruzalémě. Polotmavý Medvěd 11° voní jak IPA a nesed mi, tak pak pět světlých Medvědů.
Dotaz Vloženo 25.1.2020 10:53
Dobrý den,
dá se na běžkách z Hrabětic na Královku? Případně poraďte jiný nenáročný úsek vhodný pro začínající děti (6 a 9 let).
Díky moc!
Zodpovědět
Vloženo 24.1.2020 22:42
Dnes projeto vše upravované od Bedřichova na Jizerku kromě Souše - na skate většinou vynikající, stopy výše též. Když už jsme u toho přimlouvání, od středy se toho krom nového sněholedu po mrznoucím dešti asi moc nezměnilo kolem Černé Nisy, sněhu na skůtr tam je dost, což takhle to projet, v této chvíli to bude nejspíš balanční a ve sjezdech riskantní. Díky Jops !
Vloženo 24.1.2020 22:34
Prostředek rovny jak na Promenadni, tak na Knizeci
(Odpověď na dotaz uživatele Andy z 24.1.: Mohu se zeptat, zda je z Jizerky stále v části pro skejt takový hrb? Dekuju.)
Vloženo 24.1.2020 22:34
Jo, hrby tam jsou - byl jsem tam pred 3 hodinama... jel jsem ale nahoru, takze to slo
(Odpověď na dotaz uživatele Andy z 24.1.: Mohu se zeptat, zda je z Jizerky stále v části pro skejt takový hrb? Dekuju.)
Vloženo 24.1.2020 21:40
Dnes nejlepší svezení letošní špatné zimy. Z Bedřichova přes Kristiánov a Bílé Buky na Olivetskou, pak Nová louka, Hřebínek, Máří, Čihadla, Kristiánov, Bedřichov. Většinu věcí tu už psali ostatní, přidávám poznámku, že nad Bílou Kuchyní směr Olivetská leze jeden šutr, jinak je i tato část zcela bez problémů. Připojuji se s prosbou o úpravu úseku Čihadla - Na Žďárku, je tam celkem nepříjemný středový hrbol, rolba sem i v minulých dobách zajížděla, když nebyl sníh kolem Máří, kde jsou problémy často. Jinak ale absolutní spokojenost a veliké díky za poctivou a citlivou úpravu, která se snaží maximálně využít to minimum sněhu, co tam je. Je vidět, že těžíte z letitých zkušeností, letos je to jemná práce.
Vloženo 24.1.2020 20:00
Na Souši supr, upravené, dá se jet dobře tento okruh.
(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 24.1.: Nevite prosim, jak to vypada na Sousi? Chceme jit zitra Sous-Smedava-Jizerka a nevidela jsem tady zpravu o tomto okruhu. Diky!)
Vloženo 24.1.2020 19:14
Dnes vecer s celovkou Vladni - Za prehradou - Hrebinek, vse super na skate, vyjezd k Tocne tez, pozor v pouze po prave strane 1 misto na asfalt, panelka asi nejhorsi cast, totalni led, zlepsilo se par set metru pred sedlem, zpet pres N. Louku, pozor na kaminky na silnici.
Vloženo 24.1.2020 17:16
Dnes skate směr Bedřichov-stadion-Nová Louka-Hřebínek-Máří-Knajpa-Kasárenská-Smědava-Stolpišská-Rozmezí-Kristiánov-stadion. Na skate fajn svezení, stopy vzhledem k podmínkám místy rozkvrdlané, občas to v nich ustřelí. Už od stadionu až na Hřebínek trasa dobrá, tvrdá, žádné ledové plotny. Za Hřebínkem levá stopa na asfalt, pak už je ve stopání na Točnu pouze pravá stopa. U Máří slabá vrstva sněhu, ale v pohodě sjízdná s opatrností bez škrábanců. Na to, že se tento úsek neupravuje, tak je cesta rovná, tvrdá. Horší to je Na Žďárku, tam už se vytváří uprostřed cesty hrbol, tam by úprava až k Čihadlům pomohla. Od Čihadel už opět slušné. Sjezd od Rozmezí do Kristiánova mi přišel bezpečný, ale připlužil jsem si. Včerejší citlivá úprava určitě pomohla. Skol!
Vloženo 24.1.2020 16:53
(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 23.1.: Krásný den, nevěděl bystě někdo prosím, jak vypadá Stolpišská silnice (Smědama - Knajpa). Děkuji moc!!!) Stolpišská silnice je celkem ok, ale spíš směr nahoru, je tam několik boulí v prudkém stoupání(odvodňovací kanály), takže při sjezdu dolů nic moc. Střed cesty byl projet od skůtru, takže je lepší na skejty, ale klasicky se taky dá.
Vloženo 24.1.2020 14:07
Bedřichov, Kristiánov,Panelka, Hřebínek, Bedřichov. Celkem dobré. Panelka na bruslení trochu tvrdší,ale o to rychlejší. Na klasiku dost rozvrklané stopy. Hlavně z Hřebínku a u Bedřichova. Pozor na rychlé sjezdy.
Vloženo 24.1.2020 11:55
Na to jaké jsou sněhové podmínky je magistrála super upravená. Díky
Vloženo 27.1.2020 21:15
Mrholení , tvrdá a rychlá stopa , ve sjezdu od prez. chaty k Hutím jsem se málem zabil, jinak po sněhu krátce stopa na klasiku dobrá , ale nedlouho vyšmajdaná , chválit mohou snad jenom skataři , na ten led nefungoval ani klistr, takže za celý týden zklamání, přesto jsem poslal pár korun SMSkou.
Vloženo 25.1.2020 6:21
Od Václavky až na rozcestí s Jezdeckou je úprava jen od lidí, nicméně projedete - žádný lyžařský zážitek to není. Jizerská ops tam prozatím nemůžu kvůli nedostatku sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele Olda z 24.1.: Neví někdo jak vypadá úsek od Václavíkovy studánky po Knížecí cestě směrem na Smědavu?)
Vloženo 24.1.2020 20:09
Souš - Kasárenská - Hraniční a zpět (čtvrtek 16:30h). Stopy na obou stranách parádní, prostředek relativně rovný. Zásobovací skůtr mezi Smědavou a Souší sice udělal uprostřed pásovou stopu, ale je to v pohodě, takové uježděné, naopak se po ní bruslilo nejlépe. Chtěl jsem takovou krátkou rychlovku a to se povedlo, bylo to namrzlé. Průměrná rychlost na bruslích 18 Km/h a to jsem nejel na plno. Pozor na sjezdech po setmění, namrzá to.
(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 24.1.: Nevite prosim, jak to vypada na Sousi? Chceme jit zitra Sous-Smedava-Jizerka a nevidela jsem tady zpravu o tomto okruhu. Diky!)
Dotaz Vloženo 24.1.2020 15:59
Nevíte, zda je osvětlený stadion v Bedřichově a přístupný pri veřejnost večer?
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 24.1.2020 12:49
Dá se prosím na běžkách přes Hrabětickou louku?
Zodpovědět
Vloženo 23.1.2020 22:32
Ahoj, dnes podvecerni jizda se synem a s celovkama- z Bedrich. na Novou louku,Hrebinek a zpet. Podklad tvrdy, upraveny a na tom asi 3 cm noveho snehu, rychle a prijemne na skejt :-). Klasika jde vetsinou take, misty stopy trochu rozvrklane. Stale trosinku posnehavalo:-), takze v patek rano bude jeste lip!! Pozor, na N.louce smer v pravo
k Blat. rybniku je prejezd silnice posypan jemnym sterkem !! bacha na lyze !! Jinak super na rodinnou vyjizdku, nevahejte a vyrazte ven ! Velky dik Ops za prubezne upravy, chvalim je moooc. Zdar D.
Vloženo 23.1.2020 21:57
Večerní skate z Béďova na Smědavu a zpět. Musím upozornit na přejezd silnice u Šámalky, poprášili to kamínky, je to o lyže. Dále vše ok, trochu poletoval sníh, sem tam zmrzlá plotna, ale jinak paráda. I stopy byly slušné. Ze Smědavy na Knejpu je třeba z kraje přejít bokem příkop a v prudší části asi 10x muldy v místě odvodňovacích kanálů. Stopa nahoru ani dolu žádná. Jak se to narovná už je to ok.
Vloženo 23.1.2020 19:36
Dnes večer od 17:30 klasika s čelovkou. Ze stadionu přes Kristiánov na Rozmezí a Knajpu a zpět. Trochu pomalejší sníh dole, nahoře rychlejší, stopy krásné, nikde nelezou žádné šutry. Jedno z nejhezčích svezení letošní mizerné zimy. Za stopy díky o.p.s.
Vloženo 23.1.2020 18:14
Václavíkova studánka, Knížecí, Kasaránská, Knajpa a zpět. Z Václavky k Jezdecké je to stále tragédie. Stopa připomíná kauzy našeho premiéra, bohužel na tuto část OPS zapomenula (o víkendu míří mnoho lidí). Dále stopa na tuto zimu dobrá, prostředek zmrzlý, stopy o ěnco pomalejší. Měl jsem připraveno na soupaž, ale na střídák namazat šlo.
Vloženo 23.1.2020 17:19
Z Bedřichova skate na Smědavu přes Hřebínek, zpátky přes Kristiánov. Celkově super, některé úseky jsou ale zledovatělé. Místy prosvítá pár cm asfaltu, o lyže bych se ale nebál. Lidí málo. Stopa na klasiku místy není, takže skate asi lepší.
Vloženo 23.1.2020 15:45
Dnes super lyžování ze Smědavy -Promenádní -Mořina - po Knížecí zpět na Smědavu.Stopy přimrzlé, žádná ledovka nikde ani na sjezdech, dobré pro klasiku i bruslení.Teplota pod nulou .
Tak vyražte na lyže.Na Smědavě jen 10 aut na parkovišti.
Vloženo 23.1.2020 15:28
Moc děkuji Ivo!
Tak si vezmu raději skate nez klasiky, mohla by zítra rolba vyjet, kdyz uz se nam blizi vikend :)
Dotaz Vloženo 23.1.2020 13:52
Dá se jet ze stadionu, nebo je to led?
Jedu zítra do Bedřichova, tak či si vzít běžky nebo brusle :D
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 23.1.2020 16:02
Ahoj,
když pojedu z Béďova po dnes upravených trasách (dle bilestopy.cz) vzali byste áčkový lyže?
Díky za odpověď.
Zodpovědět
Vloženo 23.1.2020 15:11
Odpověď Janě: z Bedřichova to ve středu v poledne šlo, jen se musí počítat s tím, že to není nic moc, stopy staré rozvrklané, na prostředku pro bruslaře to celkem šlo. Směrem na Rozmezí je sněhu na letošní poměry relativně dost.
Vloženo 23.1.2020 14:03
Male kolečko ze Smědavy na Promenádní přes Vlašák na Knížecí, mrznoucí déšť udělal z tratí ledové kluziště. Jako jelo to, ale bezpečné to fakt nebylo. Přidávám se k pisateli pode mnou, tratě potřebují nutně úpravu.
Vloženo 23.1.2020 12:44
Ve včerejším mrznoucím mrholení horší stopy a ledovaté až nebezpečné (Velké kolo s úsekem na B.kuchyň).
O víkendu se stopy povedly a dál? ... Budeme čekat až se někdo hodně vymlátí, nebo OPS-ka vyjede dříve než o víkendu (předpokládal bych úpravu po přeháňce).
Domnívám se, že nemusí čekat až ji zase lyžaři přemluví, že by se mohlo vyjet zbortit ledovou krustu a přes Máří projet skůtrem, aby se utemoval a spojil sníh a déle vydržel. Parádní úsek na Žďárek je neudržovaný a je to škoda.
Vloženo 22.1.2020 23:05
večer od Kakrdy Jizerka přes Knížecí, Kasárenská, Knajpa a zpět.Mrznoucí mrholení, oděv na sobě jak plechovka.Stopy pěkné, rychlé, sjezd z vlašáku po Jezdecké dobrý, takže to spíše bylo na soupaž a bez námahy.Kauly
Vloženo 22.1.2020 22:18
Info je ve většině zpráv, stačí pozorně číst.
(Odpověď na dotaz uživatele Rosta Šuimperk z 22.1.: Ahojte do Jizerek ,
zítra vyrážíme ze Šumperka, prosím jak vypadá dnešní stav běžeckých tras z Bedřichova na Smědavu , Kristiánov a okolí ?
Novější nebo starší běžky ?
Díky za odpověď Rosťa.)
Vloženo 22.1.2020 22:13
Ahoj všichni, včera večer jsem jel večer kolem 19. hod na Skintekach z Pekla na Knajpu a dále na Smědavu, super sníh i stopy. Dnes jsem jel z Pekla kolem 11.hod klasiku na Marianskohorské boudy a zpátky. Celou dobu mrholilo a stopy byly postupně totálně umydlený.
Vloženo 22.1.2020 21:54
Našel jsem fotku přesně před rokem na Holubníku, kterou přikládám.Dnes na Smědavě před polednem začalo jemně pršet.Stopa na Mořinu po Promenádní byla velmi dobrá a zpět po Knížecí též dobrá i na klasiku.Uvidíme zítra co to dá.
Vloženo 22.1.2020 18:37
Bedrichov-Nová Louka- Rozmezi-Knejpa-Smědava a zpět. Klasikou super svezení. Dobrý stopy,rychlej snih. Od knejpy na Smědavu to vyloženě letělo a zpátky z Rozmezí do Kristianova to byl taky dobrej adrenalin. Chce to tak ještě 30cm.
Vloženo 22.1.2020 18:06
Odpoledne proti smeru Jiz50. Slusne stopy, sem tam vykukuje kamen nebo kus asfaltu (treba na Olivetske), u Mari nekdo pri brusleni hrabnul radne az na asfalt, je to tam tenoucke, hroty na asfalt.

Po 12h zacalo radne mrholit a pokrylo to vsechno ledem (v lese u Bedrichova trochu min), ciste na klistr.
Vloženo 22.1.2020 15:56
Jizerka Smedava a zpět, Promenadni perfektní na skate a stopy na klasiku, Jizerská silnice o něco horší, na skate hrboly, klasika horší stopa. Jednoznačně ale asi nejlepší podmínky letošní zimy
Vloženo 22.1.2020 13:30
Dnes před polednem skate z Nové louky malé kolečko, vynikající rychlej sníh, až na to počasí - mlha a mrholení
Vloženo 24.1.2020 12:17
Jel jsem v úterý a stopa téměř nebyla, zlepšila se až u odbočky na Černou Nisu. Co jsem koukal dolů na kanál, tak tam nebyla vůbec. Nevím, jak po dnešních úpravách, ale na skimapě to nevypadá.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 24.1.: Zdravim, nevite prosim zda se da vyjet z Maliniku na klasiku? Diky)
Vloženo 22.1.2020 18:38
K původnímu automatu na mince přibyl ještě jeden automat na bankovky a platební karty. Takže pohoda.

(Odpověď na dotaz uživatele newli z 22.1.: Chapu, ze parkoviste na jizerce ted stoji 100 kc. Stale je nutne mit mince nebo se zmenil i automat (druh platby)? A kde presne je nove parkoviste na sousi? Diky)
Vloženo 22.1.2020 9:31
Projeli jsme klasicky téměř všechny upravené stopy ( 58km) a víceméně všude bezva. Na skate paráda, na klasiku už místy rozkvrdlaná stopa. Méně frekventované trasy naprosto bezvadná stopa na klasiku. Sjezd k Bunkru zatím plotny nejsou ale nemá to k tomu daleko a bylo to večer už hodně o hubu pro začátečníky díky velkým tvrdým hrbům u odvodňovacích rýh. Na několika sjezdech je nebezpečně rozježděná kolej na pravou lyži. Tam hrozí ošklivý pád v plné rychlosti do lesa či příkopu. Podle několika obtisků lyžařů k tomu i dochází. Úsek přes Krásnou Máří bych jsem už se docela na závodních lyžích bál. Sem tam vyoraný kamínek čí vykukující asfalt. Je to tam zcela bez podkladu a cca 5cm. Je tam náznak stop pro klasiku ale lepší jet raději středem. Během podvečerního návratu byla už rozkvrdlaná i výstupová stopa Cesty pod Černým vrchem .Celkově ale super poježdění na rychlém sněhu. Rezerva sněhu na větší oblevu ale nicotná.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 21.1.2020 23:04
Ahoj všem, dnes po 10 dnech znovu v Jizerkách. Jizerka -Smědava -Knajpa a zpět krásná klasika.Nádherné počasí super stopy. Snad nám to vydrží a ještě něco napadne.Jizerská 50 se blíží.
Ahoj.
Vloženo 21.1.2020 22:56
Nádhera!!! Přečetli jsme zprávy z pondělka a vyrazili. Počasí bylo dokonalé, sněhu dost, stopa na klasiku výborná...Bedřichov, Nová Louka, Kristiánov, Čihadla, Točná, Hřebinek. A pozor!! Zítra-ve středu 22.1. je bufet na Hřebínku zavřený.
Vloženo 21.1.2020 22:54
Velký okruh z Bedřichova na skate. Všude dost sněhu, celkem srovnaný povrch, jen z Točny přes Máří je vrstva sněhu poměrně tenká, takže se píchá do asfaltu, ale i tam je to souvislé. Paráda.
Vloženo 21.1.2020 22:28
Ahoj,dnes kolem 20h jsem na centrálu v Bedřichově našel dva klíče na kroužku bez visačky. Klíče jsem předal naproti na Horskou službu. Službu tam mají od 8 do 20h.
Jinak dnes skate opravdu paráda.Diky za úpravu!
Vloženo 21.1.2020 21:49
Od Ahojky kolem Jablonecké dolů na hráz (ujeté rolbou, jen lidmi ujeté stopy); přes hráze se dá přesoupažit podél zábradlí; cesta kolem Chaty věčné mlčení až na Kristiánovskou cestu je ujetá jen běžkaři a jen na klasiku dolů bych ji nejel-hrozi šutříky, ale do kopce pěkné romantické; ze Ždárku přes sedlo Holubníku, dolů na Panelku - pěkná stopa na klasiku opět ušlapaná jen humanoidy; od Buku přes 5km kolečko - pod Prezidentskou-Jablonecká: ujeté rolbou, bez stopy, ale pěkné na bruslení. A na klasiku držel modrý extra, na frekventovanějších místech ledovatá stopa.
Vloženo 21.1.2020 21:33
Jen potvrzuji předešlé komentáře. Dneska to fakt nemělo chybu, paráda, díky OPS 👍😁
Vloženo 21.1.2020 17:44
Mariánská Hora - Protržená přehrada - Kasárenská - Knajpa a zpět po Kyselá voda, Marianskohorské boudy.
Úprava na jedničku, počasí na jedničku z hvězdičkou.
Díky OPS.
Kdo váhá, vyražte dokud jsou dobré sněhové podmínky !
Vloženo 21.1.2020 17:12
Bedřichov, Nová Louka, Kristiánov, Čihadla .. paráda na klasiku i bruslení. Z Čihadel na Točnu málo sněhu.. občas až na asfalt.
Točna, Hřebínek, Nová Louka .. bruslení parádní, ale stopa na klasiku rozbitá tak, že bylo lepší jezdit mimo.
Vloženo 21.1.2020 15:32
Společně již 50 let, dnes asi nejlepší lyžování v letošní krátké sezoně, bezva upravené stopy pro klasiku i skate na trase Smědava-Promenádní - Mořina-Jizerka-Knížecí-Smědava.Lepší počasí jsme si nemohl přát.Díky OPS za úpravu.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 21.1.2020 9:56
Před rozbřeskem ze Šámalky přes Rozmezí na Černou horu na východ slunce a dolů Dalekohledovým průsekem. Stopa ukázková, občas mejdlíčka, neupravované trasy např. žlutá na hřeben se zatnutými zuby, ale pro ten výhled za to stojí. Sjezdy průsekem o ústa.
Vloženo 24.1.2020 13:56
Doufám, že plán úpravy tratí před víkendem zveřejní s dostatečným předstihem. Rádi bychom se s přáteli zavčas dohodli kam vyrazit a dle toho, kde se sesednout do auta. Předchozí sdělení ve 23:15 o proběhnuvší dopolední úpravě je...
Vloženo 20.1.2020 19:06
Dnes odpoledne ze Smědavy po Knížecí k bunkru a dále na Promenádní. Soušská, Kasárenská vše projeto rolbou... perfektní svezení perfektní zimní podmínky. Snad to takto vydrží do konce dubna :-)
Vloženo 20.1.2020 15:10
Idealni podminky na bezky. Snehu dostatek, upravene trasy, prijemne pocasi. A malo lidi. Vyrazte! :)
Vloženo 20.1.2020 13:45
Rano v 9 z parkoviště na Jizerce směr Kiosek Smedava Knajpa Kasarenskou dolu zatočit na Jezdeckou pres kopec k Bunkru, Jizerka a dolů na Pansky. Krome stoupani na Knajpe to vsude projela rolba a těch 3-5 čísel nového sněhu pekne vede dole zrcadylka. Dobre i na skejt.
Vloženo 20.1.2020 13:41
Škoda že se rolby neotočily Na Ždárku. Bylo by to moc fajn . Dál přes Krásnou Máří sníh je , ale hůlky jsou na asfalt . Jinak supr , nádhera , luxus . Neuvěřitelné co jde s pár centimetry udělat . OPS palec nahoru. Jen ta předpověď ...
Vloženo 20.1.2020 11:27
Z Nové louky malé kolečko, skate, po noční úpravě luxusní podmínky, žádný ledový plotny, a na klasiku super stopy, paráda! OPS👍👍👍
Vloženo 20.1.2020 8:29
Bedrichov stadion -2 rano na Rozmezi a zpet , rolby konecne vyjely, konecne prisla zima - ledova mista a kameny jsou pryc, je to i na nove lyze . Nevahejte a jedte.
Vloženo 21.1.2020 10:57
JIZERKA - možná by bylo fajn nejen reportovat stav stopy na běžky, ale také silnici z Polubnýho na Jizerku. Hlavně kvůli nezkušeným řidičům. V neděli to bylo opět tragédie. Nejenom neupravená uklouzaná silnice, ale hlavně řidiči. Rád bych připomněl, že přednost má řidič co jede nahoru. Když zastaví auto přede mnou, tak ho objedu, ikdyby v protisměru mělo auto zastavit. Prostě v esíčku u Václavíkovy studánky se nezastavuje! To má totiž za následek, že se pak už rozjede jen auto s 4x4 a zbytek čeká kolona, stres, couvání se smykem do stran, otáčení a ztráta času a trasy. K vidění byly úkazy jako nandavání řetězů v esíčku, výměna řidiček za řidiče před esíčkem, nesmyslné pouštění auta jedoucích ze shora apod. To nebylo jen jednou ale takhle půl dne a jen šťastlivci vyjeli až nahoru.
Vloženo 19.1.2020 21:14
Po dnešním sněžení - ano dá, stopa krásná a sněhu dostatek.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 18.1.: Dá se ze Souše po silnici na Smědavu? je tam sníh a stopa?)
Vloženo 19.1.2020 21:11
S rodinou klasicky ze Souše na Protrženku, Mariánohorské boudy, Knajpu a zpět přes Kasárenskou, Pašeráckou a Jezdeckou stezkou zpět na silnici k Montanii. Tím, že napadlo asi 5 čísel, to bylo skvělé poježdění, stopa velice solidní po celou cestu kromě úseku Knajpa - Kasárenská, tam byla hodně rozkvedlaná, o to lépe se ale dalo bruslit.
Vloženo 19.1.2020 21:05
Odpovím si sám :) na silnici je souvislá tvrdá vrstva ledu s uježděnými několika centimetry sněhu.

(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 18.1.: Dá se, prosím, nějak rozumně dostat autem na Novou Louku? Aby to nebyla nějaká brutální roleta nebo ledové pole. Díky!)
Vloženo 19.1.2020 21:02
Podvečerní skate malým okruhem z Bedřichova byl celkem prima. Na tvrdý nerovný podklad napadlo pár centimetrů, je to pořád trochu hrbolaté, takže sem tam vrávorání, ale skoro bych se nebál příště vzít áčkové lyže...
Vloženo 19.1.2020 20:44
Dneska skate Sous - kasarenska - jezdecka - bunkr- promednani - zpatky kasarenska na cihadla, marianskohorsky boudy, protrzenky a pres lasarensko zpet. Vsude snehu dostatek - i tam, kde v utery bylo malo. V 17:00 pekna chumelenice - viditelnost naprd, ale po pameti se ty sjezdy daly 😏. Zitra uz urcite ackovy lyze.
Vloženo 19.1.2020 20:43
Z Jakusic přes Jizerku, Knajpu, Krásnou Máří do Bedřichova, skate: většinu cesty dobré svezení, stopy na klasiku dost rozbité, pozor od Orle k mostu, kde pod pár centimetry nového sněhu tečou potoky přes cestu. Všude na trase byl nový sníh, až ke sjezdu na Hejnice na starém sněhu, dál kolem Máří nový sníh na asfaltu, trpěly hroty na hůlkách. Nikde ale nebyly kameny, občas nějaký bruslař jel tak vehementně, že se dostal na asfalt. Celkově lepší svezení na skejtu než minulou neděli.
Vloženo 19.1.2020 20:14
Mariánská hora - Boudy - Protržená - Kasárenská - Knajpa - Pařízkův kříž dolů k boudám a zpět k parkovišti na Mariánské. Vyjel jsem v 15:40, vzal jsem skiny, což byla chyba. Ideální to bylo na skate. Stopy mělké, rozbité, rozvlněné a zapadané - vlastně skoro žádné, raději jsem jel prostředkem pokud to bylo rovné. Někdy kolem 16:30 se začalo sypat. Na Pašerácké cestě jsem nepochopil proč jsou stopy po obou stranách, které jsou tak u krajů, že z nich trčí malé stromky, často pravá stopa na noze někde kdesi v pangejtu. Nevím nechápu to, stačí jen jedna stopa blíže doprostřed, když v krajích není tolik sněhu. Pokud se to neupraví a chcete někdo zítra vyrazit na klasiku, raději si připravte lyže více na soupaž.
Vloženo 19.1.2020 18:09
Odpoledne v Bedřichově husté sněžení, všechny cesty na Hřebínek krásně přikryté, ideálně na skate, klasika taky šla. Pokud bude sněžit celou noc, bude zítra nejlepší lyžování za tuto zimu.
Vloženo 19.1.2020 16:27
Dnes z Samalky vyjezd po 8 rano, skejtem na Kristianov, panelku a pres Hrebinek zpet. Misty led (hlavne z Hrebinku na Novou Louku) ale celkove to bylo prijemne svezeni. Vetsinu cesty snezilo, ke konci dost huste, takze pokud to vydrzelo jeste do odpoledne bude to v pristich dnech fajn
Vloženo 19.1.2020 16:21
Super svezení od 9-12:30 Souš - Jezdecká - Promenadni - Kasárenská - Cihadla a zpět na Souš . Dnes vydatně sněží a zitra by to po úpravě mohlo stát za to. Stopy občas mizerie, ale na VR45 se stoupalo samo. Za mě nad očekávání .
Vloženo 19.1.2020 15:05
Jak bylo napsáno , tak cca 2cm sněhu na tratit Smědava -Mořina, jak po Promenádní tak i po Knížecí. Stopy křivé na klasiku, tak pokud bude na zítra úprava, tak by to zítra mohla být paráda.
Jinak -1 C, tak by to mělo držet.
Vloženo 19.1.2020 13:12
Od Václavíkovy studánky přes Jezdeckou, Kůrovec a Kasárenskou na Knejpu. Dál přes Čihadla a Žďárek nad Tetřeví boudy a zpět. Na umrzlý podklad napadly 2-3 cm nového sněhu, ráno se jelo parádně, během dne ale sníh měkl a moc nejel. Podmínky na skate super, na klasiku jsou dost křivé stopy.
Vloženo 19.1.2020 12:36
Skate Souš-Smědava, 9h, -0,5*C. 1-2cm nového sněhu, takže led se neprojevil. Od Montanie po konec přehrady trochu nerovnosti, asi od skútru či čtyřkolky, dál už to bylo lepší. Pomalejší, ale skvělé svezení.
Vloženo 19.1.2020 12:04
Z Jizerky 7:00 (-1°C, parkoviště skoro prázdné), kiosek, Smědava, Knejpa, Žďárek a zpět po cestě pod Černým vrchem, sjezd k bunkru je OK. V 10:00 parkoviště plné. Všude 1-2cm čerstvého sněhu, od Smědavy výš sněžilo. A-čkové lyže, nikde žádné kamínky. Na Žďárku jeli od Krásné Máří a říkali, že tam je to špatné.
Na bruslení parádní svezení, na klasiku mělká stopa na posilování kotníků. Mezi Čihadly a Žďárkem trochu boule ale jde to, jinak OK.
Vloženo 19.1.2020 11:19
Dnes ráno z Jizerky po promenádní na Smědavu. Ze začátku lehké sněžení, teď kolem 11. na Smědavě intenzivní. Podminky krásné, jen nový sníh je o něco pomalejší.
Vloženo 19.1.2020 10:28
Teď něco málo padá, po Točnu podklad led, dál obcas výborné.
(Odpověď na dotaz uživatele Tonda z 19.1.: Jak to dneska vypadá v okolí stadionu - hřebínek - kristianov - nová louka? Nasnezilo něco? Díky)
Vloženo 22.1.2020 12:13
Studene udoli bylo minuly tyden uplne ok.Spousta snehu.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr Hoppan z 21.1.: Ahoj jak vypadá Studené údolí? Dá se to projet? Potůčky předpokládám na obvyklém místě...)
Dotaz Vloženo 19.1.2020 18:14
Ahoj, hledam jak to je s bezkarenim na J. Magistrale - a info - dnes vyborne svezeni, cely den snezi a zitra po uprave trati by to mohlo byt super??To spis evokuje to co mi rikaji lidi ci tam byli - vetsinou hnusnej led a sutry na zniceni bezek!!
Asi spis zavolam na HS, ti davaji skutecne informace
Zodpovědět
Vloženo 19.1.2020 10:25
Klasika Kaplička - Jablonecká - přehrada - Kristiánov - Točna - stadion - Prezidentská a zpět. Po celé délce se míchají zoufalé ledové úseky s perfektní stopou, všude kromě Hřebínku málo lidí. Nosit se musí jen do zatáčky pod Tocnou a 300 má od Hajovny nad stadionem. V dubnu by to byly podmínky na poslední lyžování, nyní skvělé! Brát lyže, kterým nějaký ten kamínek už nevadí.
Vloženo 19.1.2020 0:21
Při těchto horších podmínkách asi jo, kdyby bylo metr sněhu tak většinou ne. Cestu na Jizerku po naplnění parkoviště zavřou policajti od odbočky v Polubném. Na Souši je parkoviště rozšířené, kapacita je solidní, vždycky stačí počkat, až někdo odjede.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 18.1.: Ahoj, zaparkuju na Jizerce nebo na Souši i kolem 11 hod? (omlouvám se za blbý dotaz, vůbec to tam neznám))
Vloženo 18.1.2020 21:52
Díky OPS byly tratě ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a po Knížecí zpět vzorně upraveny v rámci možností, tak to bylo mnohem lepší než včera.
Vloženo 18.1.2020 19:55
Dnes v 6.30 z moriny po promenadni, spojkou na knizeci, pak hranicni a po kasarenske na knejpu a zpet. po projeti rolbou naprosta parada v letosni zime, skejt luxus. stopy nadherne rizle, ale v jakem stavu je to po sobotnim dni tezko rict.
Vloženo 18.1.2020 19:50
Bruslení supr, většinou sníh (oproti ledovce jinde), klasika vypadala hůř, stopa chvílemi rozbitá, ale i tak asi nejlepší úsek v celých jizerkach a klasikářů mraky

(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 18.1.: Jak vypadaji tratě na klasilu i bruslení mezi Jizerkou a Smědavou ?)
Vloženo 18.1.2020 17:16
Z Bedřichova na Blatný rybník Jizerský ledovec pro opravdu otrlé, ale pak od Kristiánova přes Knajpu a Kasárenskou silnici na Smědavu už to bylo pěkný svezení. Ópéeska našla odvahu, projela některá místa rolbou a rozhodně to prospělo. Jak už je tu napsáno, tak z předpovídaného sněžení bohužel vůbec nic nebylo.
Vloženo 18.1.2020 15:42
Ráno před osmou v Bedřichově pouze mrholení, žádné sněžení se nekonalo ani od Nové Louky dál. Od Nové Louky až na Točnu v podstatě jen led, z Hřebínku na Točnu a prvních 500 metrů panelky úplná ledová hrůza, zbylé 3Km ke sjezdu na Kristiánov překvapivě velmi pěkné, upravené - uprostřed manžestr a po stranách pěkné stopy. Celkově to na skate jelo rychle, ale bylo to už skoro o lyže. Uvěřil jsem fámám o sněžení a vzal novější lyže a byla to chyba.
Dotaz Vloženo 18.1.2020 19:20
Ahoj, prosím jak to vypadalo dnes na Jizerce? Bylo to taky takové kluziste, jako na Bedove?
Zodpovědět
Vloženo 18.1.2020 19:00
JJ souhlas s předchozim příspěvkem ,je to o lyže , s hrůzou jsem na ně dnes při mazání koukal po včerejším skejtu....bylo to spiš na Bauerky než na Rossignolky..
Dotaz Vloženo 18.1.2020 11:08
Prsi nebo snezi v Bedrichove? A co nahore?
Zodpovědět
Vloženo 18.1.2020 8:57
Stadion v Bedřichově je OK je to i zasněžované tam trenují děti
(Odpověď na dotaz uživatele Vladimir z 17.1.: Jak to vypada na stadionu v Bedrichove? Chtel jsem zacit ucit dceru bruslit.)
Vloženo 18.1.2020 1:11
V Dolním Maxově není stadion. Jen v Bedřichově, nebo biatlonové kolečko Břízky v Jablonci nad Nisou.

(Odpověď na dotaz uživatele Domi z 17.1.: Zdravím. Tušíte někdo prosím jaký je stav v Dolním Maxově na stadionu? Děkuji.)
Vloženo 17.1.2020 20:33
Dnes v 16hod ze stadionu - Hřebínek- Točna -Kristianov -N Louka - na stadion,na tu bídu,trochu jehličí a ledu ale jezdit se dá
Přes den je to měkčí takže v pohodě a navečer to přimrza tak ve sjezdech opatrně...
Vloženo 17.1.2020 20:07
Dneska podminky tak pul na pul. Rovnou napisu, ze nejlepsi usek Knajpa az protrzenka.

Jinak zacatek sous smer Jizerka. Vzal jsem to rovnou nahoru a 5x sundavani bezek. Potoky pres cestu. Kaminky teda nikde, ale stopa taky ne. Smer knajpa potom celkem dobry, ale vsude jehlici a nekde sisky. Stopa tak pul na pul. Vse teda silene zmrzle. Mel jsem skiny a spis za trest. Od knajpy k protrzence za odmenu. Pak trosku horsi prejezd pres krpal a sesup dolu zpet na Sous. Pokud nenasnezi, za dva dny uz to po silnici nepujde. Asi staci cm pryc a cuci kameny. Jinak vcelku to zvladli nove lyze. SKOL
Vloženo 17.1.2020 20:03
Samalka,Prezidenska...lze vyjet i z Hrabetic smer Jablonecka chata...ale neni to pro zacatek zazracne svezeni...
(Odpověď na dotaz uživatele Jehla z 17.1.: Jaké parkoviště vybrat na zítřejší výjezd na běžkách v Jizerských, abychom nešli 10km k dobře stole?)
Vloženo 17.1.2020 19:05
Klasika na Rozmezí z Bedřichova led a jehličí. Dále přes MH boudy-Protržená-Pašerácká úplně ok. Kasárenská-Knajpa ledová stopa na soupaž vyloženě za odměnu. A zpět zase led a jehličí. Ale to zapadá a zase bude dobře.
Vloženo 17.1.2020 10:32
Z Moriny na Smedavu a zpet, 15 km klasika skiny. Morina-bunkr ledove, bez stopy, o kotniky. Pak az na Smedavu hodne slusny, melka stopa, ale da se, zpet pres Knizeci take dobry, misty brzdi jehlici, misty ledove. Suma sumarum, komplet sjizdne a lepsi jak sedet doma ;-)
Vloženo 17.1.2020 19:11
Včera v 17:30 až 20:00 sjízdné viz moje zpráva. Fotky jsou z rozcestí Smědava a nad Jezdeckou cestou.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 17.1.: Souš - nevíte prosím někdo, zda se dá jet ze Souše ? Podle skimapy to upravé není.)
Vloženo 17.1.2020 19:06
Souš-U Studánky-Smědava-Hraniční-Promenádní U Bunkru-Jezdecká cesta-U Studánky-Souš. Stopa na klasiku sjízdná jen ztvrdlá a přimrzlá, tak opatrně při sjezdech. Prostředek na bruslení s mírným hrbem občas potřeba balancovat. Jinak krásná projížďka, večer bez lidí :-).
Vloženo 17.1.2020 14:18
Vhodné pouze pro skate, od Kristiánova na Knajpu je občas stopa pro klasiku.
Informace-pro úraz mám volné číslo na Marcialongu 2000, startovní číslo 4500, cena nižší.
telefon 605177416
Vloženo 17.1.2020 14:13
Určitě oblast kolem Mariánskohorských bud, Protrženky a Knajpu - v této oblasti naprosto nejlepší sníh.
(jel jsem z Mariánské hory pozdě večer s čelovkou, jak již jsem psal včera).

(Odpověď na dotaz uživatele David z 17.1.: Ahoj , .... tak ještě jednou , páč dotaz mi zmizel
Poradí mi prosím někdo dle aktuálních sněhových podmínek ideální trasu/okruh na skate ? Celkem jedno kde by se dalo začít, spíš kde je slušnej povrch.
Díky)
Vloženo 17.1.2020 10:08
Jizerka - Promenádní, Smědava, Kasárenská, pak přes Knajpu až na Kristiánov - celé v pohodě. Ze Smědavy případně zpět na Jizerku přes rašeliniště.
(Odpověď na dotaz uživatele David z 17.1.: Ahoj.
neměl byste prosím někdo tip na trasu na skate ? Nemám přehled , kde se dá v nynějších podmínkách dobře prolítnout a navíc mám jenom jedny lyže a nerad bych je oddělal na betonu :)
Díky, skol!)
Vloženo 17.1.2020 0:20
z Mariánské Hory přes Protrženou pěkná stopa i tvrdý střed pro bruslení, Knížecí i Promenádní již horší stopa, ale dá se... určitě použijte spojku, pak Smědava, nahoru přímo na Knajpu-pozor, nejezděte to dolů, odřeže lyže na štěrku!, pak na Mariánskohorske bouda a Mariánskou Horu krásná stopa. Jediný problém může být paradoxně vyjetí na parkoviště,cesta je zasněžená a ledová.
Vloženo 16.1.2020 21:39
Smědava - Promenádní - Mořina (2 stopy mělké, vachrlaté), Bunkr - Knížecí (tutam šutřík ve svahu nad Jizerkou, lepší jet spojkou z Promenádní), Knížecí pěkná na soupaž. Z Kasárenské k Protržence pěkná stopa, ale na 3 místech teče potůček přes cestu, tak bacha. Úsek z Protrženky na Knajpu asi nejhezčí. Stopa většinou ledovatáp. Na klistr. Takové pěkné dubnové lyžování..
Vloženo 16.1.2020 21:37
Dnes 8:00 Bedřichov, Kristiánov, Kasárenská, Rašeliniště, Jizerka, Promenádní, Smědava, Kasárenská, Kristiánov, Bedřichov 11:00. Z Bedřichova přes N. Louku k Blatnému r. dost ledu, dále už dobré. Mezi Smědavou a Jizerkou je fakt parádní sníh, stále nepřemrzlý prašan. Smědavská silnice a Kasárenská taky super. Kolem Knajpy bylo už od rána dost nad nulou, tak to namoklo a teď to asi zmrzne.
Celkově mnohem lepší, než jsem čekal, přestože mě už včerejší komentáře nalákaly.
Vloženo 16.1.2020 19:28
Hrabetice-na silnici na hraz led s tenkou vrstvou snehu,stejne tak i na obou hrazich...s opatrnosti lze presoupat na bezkach...Z hraze na krizovatku pod Kristianovem dobre svezeni. Dobre svezeni tez z krizovatky Lexova pamatka podel prehrady na Blatny rybnik.Je to spise na bezky kamenacky a spise na beusleni nez na klasiku...obecne pozor na pady,ve sjezdech jsou ledove plotny...hrozi pad do vody v prikopu nebo v jezd do lesa,podel cest nejsou zadne snehove zabrany.
Vloženo 16.1.2020 18:52
dnes dopoledne 10-12hod - skejtem Bedřichov-Hřebínek-Točna- Kristiánov-N.Louka-Závory-Olivetská hora a zpět Bedřiichov, vše stále sjízdné, ale velmi tvrdé a ledovaté (viděl jsem i několik tvrdých pádů méně zdatných běžkařů), velmi dobrý je stále úsek Točna-Kristiánov, dále pak od Kristiánova na Rozmezí a dále....neprůjezdný je úsek Točná-Máří (nutno přenášet cca 1,5km), všechny sjezdy je nutné jet s maximální opatrností ....věřme ve víkendové ochlazení a aspoň pár centimetrů nového sněhu :-)
Vloženo 16.1.2020 15:45
Lepší počasí jsme si asi nemohi přát, jako v dubnu i tak to vypadá se sněhem.Ale na rozdíl od dubna je povrch tvrdýa trasa Smědava po Promenádní na Mořinu je velmi dobrá, Knížecí stopa je nižší, na soupaž není problém.
Vloženo 16.1.2020 14:04
Pokud jste na běžkách nestál, tuto trasu bych určitě nedoporučoval. Optimálnějí by bylo na Jizerku a zpět.

(Odpověď na dotaz uživatele Luboš z 16.1.: Ahoj, mám v pláne ísť v sobotu na bežky trasu - ZE SMĚDAVY DO BEDŘICHOVA (13,7 KM). Môžete mi poradiť, keď som nikdy na bežkách nestál, či je to datelné v tomto počasí ? Prípadne mi poradiť na sobotu nejakú alternatívu ? Ďakujem.)
Vloženo 15.1.2020 22:02
Oblast Sous - Smedava - Jizerka. Snih porad drzi, poklad ledovy, ale na nem vrstva snehu. Idealni na brusleni. Na nekterych mistech ale ledove plotny. Dneska to ale zacalo dost tat.
Vloženo 15.1.2020 20:12
Dnes po 16 hod klasikou Mariánská Hora - Knajpa - Protržená přehrada - Mariánská Hora. Stopy parádní, od víkendu drží, jen kolem Knajpy a Kasarenske trochu rozkvedlané. Ve stopách led nebo přemrzlý uježděný sníh, fialový klistr si s tím poradil.
Vloženo 15.1.2020 16:02
Dnes odpo skate "Jizerský ledovec" Promenádní, Pod Černým vrchem, Hraniční, super počasí, super podmínky - sněhu dostatek, žádný ledový plotny a na klasiku asi dobrý. No nemělo to chybu!!!
Vloženo 15.1.2020 14:43
Dnes bylo super lyžování ze Smědavy na Mořinu po Promenádní a zpět po Knížecí.V Raspenavě 12,5 o C na Smědavě +1 oC , v stínu pod nulou.Stpy jsou dobré, připadly asi 2cm sněhu .Na Smědavě jen 10 aut na parkovišti.Jezděte na lyže, hory jsou prázdné,
Vloženo 15.1.2020 11:15
Ráno SK8 z Nové Louky přes Kristiánov, Rozmezí, Protrženou přehradu, Kasárenskou a zpět přes Kristiánov. Ledovaté okolo Blaťáku, kousek před Kristiánovem a nahoru od Protrženky, ale jinak paráda, na tvrdém základu je místy slabá ujetá vrstva prašanu a všude celkem rovné. Stopy na klasiku nejsou nic moc, nejlepší je asi úsek okolo Protrženky.
Vloženo 15.1.2020 9:54
Da se jezdit furt, ale stopy dole nejsou (jenom led, skejt nebo soupaz), stopy jsou od Kristianova vyse (vyjma useky hrebinek-Tocna-Mari, tam je led). Doufam ze jsem tvuj dotaz pochopil spravne, je docela nejasny, zkus pouzit cestinu:)
(Odpověď na dotaz uživatele tomn z 14.1.: Máte někdo informaci, dokdy se dá jezdit které stopy před padesátkou? Dík.)
Vloženo 18.1.2020 15:55
V utery nebyl a od te doby nesnezilo

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel 1050 z 18.1.: Je v Harrachově sníh na běžky, nevíte někdo. díky.)
Vloženo 14.1.2020 16:09
Ahoj,rano jsem jel klasiku z bedova. Az na kristianov je to po tech plotnach na brusle. Dal uz je to slusny. Od knajpy jsem si dal kolecko pres protrzku a MH boudy. Toto kolecko je asi momentalne nejlepsi svezeni na klasiku. Od soboty je tam porad luxusni stopa! Vcera tam asi malinko nacukrovalo,tak se obcas neco nalepilo na klistr,ale dalo se..
Vloženo 14.1.2020 12:43
Bedrichov, 9:00, skate, rychly snih, doporucuji se vyhnout useku Hrebinek - Tocna - Krasna Mari. Jinak to jde. Na klasiku asi nic moc.
Vloženo 13.1.2020 17:57
Klasikou stadion-NL-Kristiánov-Rozmezí-Knajpa a zpět. Od stadionu na Kristiánov posilujeme hlavně vůli, kotníky a horní část těla, z Kristiánova nahoru pak už jen lásku k přírodě a obdiv k ops, že i v takových podmínkách dokáže upravit cestu pro nádherné svezení. Namazán zlatej klistr od rexu s univerzálem od swixu. Drželo to báječně. Skol.
Vloženo 13.1.2020 17:35
Souš - Hraniční - U Studánky - Souš. 13km. Krasna vyjizdka s trochou mlhy ale zato bez ledu i lidi. Po Jizerske magistrale i zpet na Sous pekma stopa s dostatkem snehu vcetne trochu cerstveho asi z noci.
Vloženo 13.1.2020 11:43
Dnes dopo, skate, malé kolečko, Šámalka, Hřebínek, Točna, Kristiánov, na klasiku asi dost špatný ale na skate super, rychlý sníh, napadl asi 1cm něčeho, takže ledový místa jsou přikrytý, jenom pozor Točna - Hřebínek tam je to dost vyplužený na led, na tu bídu super podmínky.
Vloženo 14.1.2020 20:46
Ahoj, byli jsme v neděli odpolko Polubný směr Smědava, Kasárenskou na Knajpu a zpět. Od horního parkoviště se to dalo podél silnice jet, od Václavíkovy studánky místy tenká vrstva ledu, ale kamínky nebyly, cca po 1km se to zlepšilo. Dole na klasiku stopa nic moc, ale na skejty dobrý. Magistrála od Jezdecké pak už v pohodě. Akorát na rozcestí s Hraniční někdo testoval svýho offrouda, takže trochu koleje - ale to už tu někdo psal.. každopádně na tu bídu to bylo dobrý svezení..
(Odpověď na dotaz uživatele Vaslav z 14.1.: Ahoj, nevíte někdo jestli se dá vyjet z Polubnýho směr Smědava a jaký je případně stav?)
Vloženo 13.1.2020 16:24
Zdravím, včera z parkoviště u Souše po silnici směr Smědava, U Studánky, Kůrovec, Knajpa, Čihadla, U Knajpy a okruhem přes Mariánskohorské boudy a Protrženou přehradu zpět na Kůrovec a odtamtud zase po stejné trase zpět dolů na Souš. Podmínky na tu bídu ještě dobré.
Pokud někdo postrádá čelovku, tak ať napíše aspoň přibližný čas ztráty, místo ztráty, pokud ví a samozřejmě čelovku mi dobře popíše, tak lze se domluvit na předání. Toto prosím po mailu: jakubjose@seznam.cz
Díky Jakub
Vloženo 12.1.2020 23:10
Bedřichov (stadion) - Nová Louka - Kristiánov - Rozmezí - Na knajpě - Kasárenská dolů a zpět nahoru Na knajpě - Paulova louka a zpět Na knajpě - Čihadla - Na Žďárku - Tetřeví boudy - Máří - Točna - Hřebínek - Nová louka - Stadion. Odpoledne až večer
V zásadě potvrzuji předchozí dnešní zprávy z této oblasti, snad jen doplnění k úseku točna - směrem dolů Hřebínek: velmi, velmi opatrně - zmrzlé, ledovaté, doporučení pro některé, varianta pěší s lyžemi v ruce rozhodně v tomto úseku a stavu cesty není ostudou.
Vloženo 12.1.2020 20:19
Na skate dnes velmi často led, bruslení se vším všudy. Varuju řidiče, co by chtěli parkovat na Nový louce. Cestou tam cca po 13:00 s opatrností v pořádku. Nazpět po 16:00 všeho všudy jen led, autobus, co jel pro ubytovaný, skončil v příkopě.
Vloženo 12.1.2020 17:13
Bedchichov, skate, 14:00, Stadion - Nova Louka - Kristianov, da se, obcas na ledu uklouzne. Kristianov - Rozmezi - Cihadla: Souvisla vrsta snehu na brusleni super. Cihadla - Na Zdarku: horsi, valec uprostred, Krasna Mari - Tocna: velmi spatne, je videt asfalt, pichate do silnice, s dobryma lyzama bych to uz znovu nejel, rozhodne lepsi vratit se stejnou cestou pres Rozmezi.
Vloženo 12.1.2020 16:11
Lasici cesta rozjet autem
Vloženo 12.1.2020 14:37
Musím pochválit OPS za úpravu stop ze Smědavy na Mořinu jak Promenádní tak i Knížecí dobré stopy nesrovnatelné ze včerejškem.Na sjezd z Hruškových směr bunkr pozor, koukají kameny , jak lidi pluží.Na příští týden není hlášeno do soboty sněžení, tak snad těch 5cm sněhu vydrží.
Vloženo 12.1.2020 14:31
Bedřichov - Blatný rybník: ledové plotny s trochou sněhu, o stopě se nedá hovořit
Blatný rybník - Kristiánov: přibývá sníh
Kristiánov - Rozmezí: přibližně od 1/3 se jede po sněhu (bez ledu). Stopa nahoru dobrá. Stopa dolů je nerovná (horizontálně i vertikálně), sjezd je náročný, jede to rychle.
Vloženo 12.1.2020 11:08
Smědava- Jezdecká- Bunkr- Promenádní- upraveno na klasiku i bruslení. Od Promenádní směr Černá Smědá dobré i bez úpravy, dál směrem na Předěl rozvorané autem
Vloženo 13.1.2020 11:10
Skate - Smědava - po kasárenské na Knejpu, Žďárek a zpět na Čihadla, Mariánhorské Boudy, od tud po manženstru na Protrženku a kasárenkou, Kůrovec, po knížecí na jezdeckou cestu a zpět Kůrovec, kiosek, po promenádní na Mořinu a zpět ke Kiosku, Černá smědá. Od tud okruh přes Předěl a na Smědavu. Úseky Smědava - Kůrovec, Smědava - Černá smědá - Předěl - Paličník - Písčiny - Předěl - černá smědá je to rozjeté od čtyřkolky a kousek za předěl při jízdě na černou smědou kratší cestou je po výjezdu 1.stoupání ve sjezdu málo sněhu a jsou tam kamínky, tak pozor.
Vloženo 12.1.2020 22:34
Z Knajpy do Josefáče k hájovně jsme to projeli spolu s Protrženkou. je tu krásně vymrzlá stopa, upraveno i na bruslení.
Vloženo 12.1.2020 8:58
Klasika, Bedřichov, Kristiánov, Čihadla - stopa rozbitá, ale dalo se. Pak Marianskohorské boudy, Protrženka a zpět na Čihadla - nádherná stopa, žádní lidé, naprostá pecka v letošních podmínkách. Sjezd z Rozmezí v křivé a zmrzlé stopě náročnější.
Vloženo 11.1.2020 23:23
Od stadionu ledové a občas vydřené,s opatrností lze absolvovat bez šrámů,problém by mohl být při sjezdu zpět,je potřeba jet vlevo, kde lidi stoupají (tomu jsem se vyhnul tím, že jsem se vracel v 21hod,a byl jsem tam sám 😀), od Kristiánova již pěkné,pak jsem dle správy Ops,že pojedou i na Protrženou jel přes Mariánskohorske boudy a moc dobře jsem udělal, perfektní klasická stopa- nejlepší klasika v celých Jizerkách, sněhu dost, vypadalo to,že jeli i na hájovnu ... neví někdo,jak to vypadá od Joseface? ,na skate to bude měkký,to bych nedoporučil i s ohledem na zachování suprových podmínek pro klasiku, pak po jezdecké, zkratkou na Promenádní, tam a zpět pod Bukovec -celá Jezdecká i Promenádní stopa dost ledová a rozvrklana. ...trénink soupaže, zleva na Knajpu už stopa trochu lepší, nahoře jiz celkem slušná, sjezd na Kristiánov v pohodě, u blataku již dost ledu,ale bez zásadních problémů a o sjezdu na stadion už jsem psal- nutno jet vlevo a neplužit,pak lze zůstat bez šrámů, na tu oblevu jsem to čekal horší,ten led to zachraňuje.
Vloženo 11.1.2020 22:03
Trasa Smědava po Promenádní na Mořinu a zpět po Knížecí byla dnes nejhorší za celý tento týden a jezdím to každý den.V noci měkký sníh zmrzl, napadlo cca 1-2cm sněhu, povrch byl nerovný, stopy velmi špatné a jelo se velmi špatně.Uvidíme zítra.
Vloženo 11.1.2020 20:21
Skate, 15:00 Bedrichov - Hrebinek, led povolil docela to drzelo, stridala se mekci mista s misty kde byl novy snih. Top cast Tocna -Kristianov, na tu zimu skvele svezeni. Rano asi bude ledovka, urcite lepsi az to trosku povoli.
Vloženo 11.1.2020 19:50
pozor Olivecka je samy šutr... jinde to jde, cim vys tim lip, nejlepsi byla panelka
Vloženo 11.1.2020 19:02
Ze Souse OK. Kolem vody sice prosvita asfalt, ale pujde jet prostredkem, i kdyz prijde jeste vetsi nouze. Skate horsi (koleje, led); klasika lepsi, stopa udrzovana (dik OPS), bori se dost hulky. Vcelku dnes super svezeni a minimum lidi.
Vloženo 11.1.2020 19:00
Skate Jizerka - Smedava - Knajpa - Jizerka: Snehu bylo dost, pouze v prudkem stoupani od Smedavy je obcas kaminek a vydreno. Snih rychly, uklouzany, jen skoda, ze neupraveny. Takze velka cast trasy je uklouzana, nerovna a uprostred je “hrb”.
Vloženo 11.1.2020 16:42
Trasa Bedřichov, Nová louka, Kristiánov, Čihadla, Knajpa, Kasárenská, Jízdárenská, přes zkratku na Promenádní, na sever na osmičku a zpět. Povětšinou krásná cesta, 1-2 cm nového sněhu. Problematický je začátek stadion - Nová louka - Blatný rybník ale s opatrností se to dá projet bez škrábanců na běžkách. Na "osmičce" a kolem Smědavy to nějaký (hromada nadávek) projel autem a názorně ukázal že se tam dají udělat 10 cm koleje ve sněhu...
Vloženo 11.1.2020 16:26
Vládní od parkoviště k přehradě dost špatná, místy asfalt, jinak led a tak cca 1 cm sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele Dotaz z 11.1.: Pridavam se s prosbou, v jakem stavu je Vladni? Moc děkuju)
Vloženo 11.1.2020 16:05
Stadion-Hřebínek-Máří-Knejpa a zpět. Převážná část kolem Máří se jede po velmi tenké vrstvě ledu a místy po 1-2 cm čerstvého prašanu, což se boří na asfalt a přineslo lyžím pár šrámů. Už je to na hraně sjízdnosti, ale dalo se.
Vloženo 11.1.2020 15:37
Dnes projeta klasika Bedřichov až Hřebínek a zpět.
Místy nehezké ledovky, trochu sněžilo.
Dnes nejhorším úsekem jsou poslední točky a sjezdy od Buku na stadion, dost lidí poslední pravotočivou zatáčku radši vyzulo a sešlo po svých o kousek dál.
(Nehezký je i samotný sjezd od buku, chybí stopa a celkově je místo také na ledu)
Nejhezčí svezení stoprocentně klasika Hřebínek - U Nové louky, pak už trochu horší.
Vloženo 11.1.2020 15:01
(Odpověď na dotaz uživatele Janča z 11.1.: Dobry den da se nekam jit jen na boby?? Dekuji) Hrabetice loucky,nejede tam vlek..
da se bobovat na sjezdovce nebo vedle ni.
Vloženo 11.1.2020 14:31
Bedrichov: Pres noc napadly tak 2cm. Podtim hrozny led. Behem dne stale trosku pada.
Vloženo 11.1.2020 10:31
Zdravím, prosím jak to vypadá od stadionu na Hřebínek? Dá se to ještě na skate?
Vloženo 11.1.2020 10:29
Nema nekdo prosim infom jak to dnes vxpada v okoli Bedrichova,Kristianov,Knajpa
Případne jake to je v okoli Jizerky?
Dekuji
Vloženo 11.1.2020 9:14
Vcera vecer to slo v pohode z Nove Louky pres Knajpu az na Smedavu pres kasarenskou. Mari uz nesla, stejne jako ze Smedavy primo nahoru.

(Odpověď na dotaz uživatele Ondra z 11.1.: Ahoj,
Nevite nekdo prosim, jak to vypada smer Malinik-Kristianov. ? Nasnezilo?)
Vloženo 10.1.2020 20:25
Pred chvili nejaky mistr prijel autem krasny stopy od Smedavy az na Jezdeckou :-(
Vloženo 10.1.2020 19:32
Dnes v podvečer Souš-Kiosek-Černá Smědá-Smědava-Souš, dalo se jakžtakž, kolem přehrady už místy prosvítá asfalt, jak se to zvedne tak lepší. Od Předělu ke Smědavě totálně zničené skůtrem (ještě včera nebylo). Můj odhad, zítra poslední normální lyžování, pak už jenom selektivní partie v kombinaci s turistikou
Vloženo 10.1.2020 19:17
Varování pro všechny běžkaře!
Mezi Točnou a Krásnou Máří je víc asfaltu než sněhu...
Pokud si nechcete udělat pěší výlet, tak se tomuto úseku vyhněte.
Vloženo 10.1.2020 18:32
Podvecerni prijezd do Hrabetic...Po silnicich tecou proudy tajiciho snehu,na loukach prosvita trava...pokud vahste jestli jet na kolo v udoli nebo na bezky do Jizerek,tak bych bohuzel volila to kolo...
Vloženo 10.1.2020 17:53
Ahoj, ano. Rano (byl jsem v 8) to byla jednoznacne nejlepsi cast. Ze Smedavy na Knajpu uz misty prosvitala silnice a zavalo se borit a z Cihadel zpatky Jezdeckou cestou to bylo hodne mekke, borilo se uz hodne, dolu to moc nejelo a hulky sly skrz snih az na silnici :-(

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 10.1.: Ahoj, chci se zeptat, je to normálně sjízdné z Jizerky - Mořiny, přes Promenádní na Smědavu ? Díky.)
Vloženo 10.1.2020 17:19
Smědava a okolí. No nic moc už.
Vloženo 10.1.2020 17:15
Dá.
(Odpověď na dotaz uživatele Terka z 10.1.: Ahoj, dá se dnes ještě z Bedřichova normálně vyjet aniž by si člověk nezničil lyže? Díky moc.)
Vloženo 10.1.2020 14:58
Ahoj, Jizerka-Smědava jak Promenádní tak Knížeci bez problému, je tam stále 2-10 cm sněhu.
Jen je problém sjezd z Hruškových směr bunkr, jak lidi pluží ve spodní části, tak tam koukají kameny.Dooručuji jet z Hruškových okolo Cimrmana na Promenádní a poté k bunkru.
Dnes na Smědavě bylo + 2oC, le nepršelo, tak oproti včerejšku to byla paráda.
Počasí jako v březnu, tak uvidíme po weekendu,
(Odpověď na dotaz uživatele JirkaB z 10.1.: Ahoj, nevíte někdo, jaké jsou současné podmínky na ose Jizerka - Smědava? Děkuju!)
Vloženo 10.1.2020 9:00
Přestože si člověk může lehce myslet, že i Jizerský ledovec mohl po dvoudenním dešti roztát, tak tomu zatím tak není. Včera večer večer jsem byl v Bedřichově a hlavní trasy magistrály jsou na skatových lyžích zatím v pohodě sjízdné. Jizerská OPS odvedla v minulých dnech i prostřednictvím skůtrú skvělou práci. Jen z Bedřichova na Novou Louku už to chtělo místy koukat pod nohy. Dvě fotky najdete na https://www.facebook.com/sporticus.cz
Vloženo 9.1.2020 20:46
Magistrála doslova mizí před očima, projevuje se nedostatek sněhu. Od Točny po Krásnou Máří už chybí stopa pro klasiku, na silnici je centimetr tajícího ledu. Pokud nenasněží, zítra bude tento úsek nesjízdný.
Vloženo 9.1.2020 18:15
ahoj. dnes jsem byl dopoledne na jizerce. cca. do 10:00 jsem čekal jestli přestane pršet. bohužel nepřestalo. otázka je, kde a kolik sněhu zůstane na příští dny
včera to ale bylo se sněhem vynikající na to, že už tak dlouho nic nenasněžilo. byl jsem směr jizerka - promenádní - smědava a nahoru na nové město pod smrkem a projel jsem tam kompletně "osmičku" a zpátky. a ještě vcelku dobrá stopa - na klasiku.
Vloženo 9.1.2020 15:32
(Odpověď na dotaz uživatele Nina z 9.1.: Is it snowing or raining today?)
Only raining, today.
Vloženo 9.1.2020 15:31
Bohužel celou noc a dopoledne pršelo a sníh mizí před očima.Sice to klouže , ale na Promenádní cca 5 cm ujetého sněhu, na některých sjezdech z Hruškových místy 1cm , Knížecí je na tom lépe 5-10cm.
Vloženo 9.1.2020 11:57
Při tomhle počasí je nejlepší griotka s rumem, nebo grog... Jinak pro začátečníka na zítra nejlepší stromeček na skluznici, druhá možnost je klistr, ale znovu, nejlepší asi ta první varianta :)
(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 9.1.: Prosím poradťe trasu na zítra pro začátečníka a jak namazat??
Děkuji)
Vloženo 9.1.2020 15:19
byl jsem včera bylo to super prosím dejte někdo vědět jestli to půjde z Bedřichova nebo ze Smědavy zítra děkuji
Vloženo 9.1.2020 7:59
Děkuji „Onvbox“ za nalezené klíče. Ušetřil mně spoustu peněz, starostí a času.
Vloženo 8.1.2020 23:26
20:00 - 22:00; Bedřichov - Nová Louka: Mělká rozvrklaná ledovatá stopa; Nová Louka - Odbočka k chatě Věčného mlčení: kdysi hluboká stopa, nyní poničená od bruslařů, ledovatá; odb. k chatě V.m. - Tetřevky 2 stopy, hluboké ledovaté; Tetřevky - Točna: mokrý sníh, kape voda ze stromů, ve stopě prosvítá asfalt; Točna - Hřebínek - Nová louka: rozvrklaná ledovatá stopa pro pružné kotníky artisty z cirkusu Humberto a pevná třísla Jardy Jágra... Celou dobu mžilo, tvořila se krusta. Jel jsem na klistr. Jestli je toto leden, tak to se v březnu sejdeme v plavkách na Vápence...
Vloženo 8.1.2020 22:19
Dnes jsem byla na trati, až pozdě odpoledne, výborně jsem si zajezdila napoprvé v této zimě. Trošku podkluzavalo, ale dalo se. Doporučuji se jít pěkně proběhnout. Další dny má pršet, tak využijte.
Vloženo 8.1.2020 21:44
Stav....styl klasika...dle mého je to na béčkové lyže nevíte, kdy chytíte šutérky směr k Buku-Nová louka.NL přes Kristiánov-Rozmezí-Knajpa v pohodě, pěkná stopa. Z Knajpy po Štolpišské, pod Žďárkem plotna,od Tetřevek v pravé stopě šterková drť občas(nechápu proč se ten asfalt posypali při opravě touto drtí až ke Kr.Máří?), od Kr.Máří jako vždy kritcké místo u těch smrků v pravo se jede na šlupičce, no v podstatě až Pod Ptačí kupy do zatáčky, lépe jet vlevo.Nejlepší úsek na klasiku řekl bych až suprový je Točna- rozcestí Pod Sedlem Holubníku a zpět.Točna-Hřebínek mlat skoro bez stopy v podstatě až na stadion, je to balanční cvičení pro klasiky :).Na tu bídu se dneska skutraři Jizerské ops činili!Thx.
Vloženo 8.1.2020 18:19
V středu odpoledne jsem našel ve stopě mezi Bedřichovem a Novou loukou čelovku. Rád předám vlastníkovi, který se ozve a popíše svého pomocníka pro noční tréninky. 727 868 555
Vloženo 8.1.2020 17:57
Dnes ráno, 6:00 - 7:30, Bedřichov - Hřebínek - Točna - Pod sedlo Holubníku a zpět. Krásné! Děkuji OPS za úpravu.
Vloženo 8.1.2020 16:59
Dnes skate z Mořiny, Knížecí, Kasarenská, Rozmezí a zpět po Promenádní. Upraveno (děkuji ops 👍🙂), parádní svezení, klidně na áčkové lyže, jen počasí nic moc, chvilku i pršelo.
Vloženo 8.1.2020 14:52
Dnes nejlepší svezení od začátku sezóny. Díky 0PS za výbornou úpravu.
Vloženo 8.1.2020 14:40
Ahoj ,nalezl jsem klíče vw na olivetske hoře ve 14:30,klíče nechám v půjčovně lyží na stadionu, tel 731429798
Vloženo 8.1.2020 12:20
Dnes 7:15 Bedřichov-Hřebínek-Ždárek-Knajpa a zpět, jel jsem skate.Až pod Ždárek super svezení, odtud,až na Čihadla v prostředku boule, ten kousek na Knajpu byl zase o.k.,jinak na podmínky kdy je sněhu fakt málo byla i celkem upravená stopa na klasiku
Vloženo 8.1.2020 13:44
To jsem ráda, že přímluva u paní z informačního centra, aby se tratě upravily i během týdně pro nás liberečáky pomohla a na tratě vyrazil skútr se stopařem, bohužel já jsem v práci, takže jsem toho nemohla využít ale jsem ráda, že ostatní si to užili
Vloženo 8.1.2020 12:02
Odpovím si sám. Dá se velmi dobře :)

(Odpověď na dotaz uživatele Tonda z 6.1.: Prosím, jak je to upravené na skate z Jizerky-Mořiny? Dá se na dobrých lyžích, evt stoupání ze Smědavy ... Dík.)
Vloženo 8.1.2020 7:52
Kolem Nové Louky jak píší ostatní to bylo děsivý. Ovšem kousek nad Blaťákem, přes Kristianov, Pod Holubnikem na Točnu, to bylo naprosto famózní svezení klasicky. Dokud nenapadne tak ale nikam nejedu.
Vloženo 7.1.2020 23:35
Dnes skate z Nové louky přes Hřebínek, Točnu na Knejpu a zpět. Trasy nejsou upraveny a to ani na klasiku, střed je vypouklý a zmrzlý a dá dost práce to vůbec ustát... Snad budou brzy podmínky na úpravu rolbou.
Vloženo 7.1.2020 23:34
ze stadionu přes Hřebínek, Máří - zde opravdu jen pár cm, ale zatím na jedničkové lyže, Knajpa a přes Kristiánov zpět... bruslení pěkné, klasika by za moc nestála-stopy dost špatné, dokud ale nenapadne, není moc co upravovat.
Vloženo 7.1.2020 18:32
Reaguji na dnešní zprávu Jana vloženou v 16:13 hodin, hlavně pro ty, kteří by chtěli na základě jeho hodnocení vyrazit na klasiku.
Super upraveno je snad pouze pro bruslaře, stopy pro klasiku, pokud se o stopách ještě dá na mnoha místech vůbec hovořit, jsou naprosto příšerné. Sněhu na trati je všude kolem 10 cm a proto je jistě lepší, že rolba upraví jen stadion. Není mi ale jasné, proč nelze vylepšit stopu alespoň skútrem? Může to někdo z OPS ostatním objasnit? Děkuji.
Vloženo 7.1.2020 16:13
Na to jaká je vrstva sněhu super upraveno a děkuji OPS, že nejezdí do toho velkou technikou, která by nahoru vytahala kamínky. Díky tomu se nemusí jezdit na kameňačkách.
Vloženo 7.1.2020 15:59
Velký okruh, závěr přes Olivetskou. Děkuji OPS, že se nenechá vyprovokovat k akci s rolbami. Pamatuji si z předchozích let, kolik kamínků a nečistot se při takovéto vrstvě sněhu dostane navrch. I když stopy nejsou ideální, tak se dá jezdit jak klasikou i tak bruslit. Pokud tady někdo tvrdí, že od Nové louky by to šlo, ať nejdřív nahodí cestu k Blatenskému rybníku a kolem něj. Většina lyžařů se nesehne ani aby odhodila šišku na trati. Co ale umí, to je kritika.
Vloženo 7.1.2020 13:02
Dnes dopoledne z Nové Louky směr Rozmezí - Smědava - Kiosek - Kasárenskou zpět. O.p.s. bohužel opět nepřekvapila, ráno bobřík mlčení, úprava žádná. Stopy tedy staré, pamatují ještě nedělní "masakr", rozviklané, troška prašanu v nich už je uklouzaná, na klasickou klasiku je potřeba mít dobré kotníky a kyčle. Dobré tréninkové podmínky pro ty, kteří plánují start Jizerské padesátky z šesté vlny, také na soupažení a na skate. Nezbývá, než v dobrém vzpomínat na časy pod vedením paní Nedvědické a myslím i paní Jelínkové. Dle mého názoru, rozhodně se nelze vymlouvat jen na to, že je málo sněhu, úprava skútrem by stačila.
Vloženo 7.1.2020 21:59
Přidávám se k remcalům, stopa-nestopa na klasiku byla dole v pondělí večer kolem Nové louky a Hřebínku hodně špatná. Ještě v neděli ale nahoře od Žďárku na Kneipu parádní. Od zítřka do dalšího sněžení vyrážím jen na skate a pokud si chcete zajezdit, doporučuju to i ostatním. Myslím, že stran klasiky byla chyba, že skůtry nevyjely v pondělí k ránu, kdy nasněžilo.
Vloženo 6.1.2020 22:18
Dneska jsem jel ze Souše, tam byl čerství sníh ideální, při sjezdu kolem Kristiánova to začalo trochu měknou, ale dojel jsem na lyžích až do Rudolfova k elektrárně. Dole kolem chalup už je to posypané.
(Odpověď na dotaz uživatele pavel z 6.1.: chtel bych to zitra skusit od elektrarna pujde to,nevi nekdo)
Vloženo 6.1.2020 22:07
Dnes 6.1. projeta Jiz50, na tak málo sněhu, trat ve velmi dobré kondici, v pohodě na A lyže.
Hřebínek pro nemoc zavřeno, u Hřebínku bohužel opět čerstvé stopy od OA, ale již hodně ujeto z předchozích dnů, tak to moc nevadilo.
Mazal jsem Swix V45 a šloto velmi dobře, ráno mohlo napdnout okolo 1-2 cm nového sněhu, někde jen poprašek, okolo 15 v Beďově opět začalo něco poletovat.
u Máry na Beďově i na Smědavě teplomě ukazoval +1°C
Vloženo 6.1.2020 16:25
Malinik-olivetska-hrebinek
Kratky okruh, ale na klasiku trapeni- stopa zadna, jedine pozitivum , ze bez lidi.
Vloženo 7.1.2020 18:58
Nevím jestli se jim nechce, nebo nemůžou, nebo kde je problém. Z Bedřichova asi je problém, aby rolba vyjela (na máří moc sněhu není), ale z Jizerky by v klidu mohla. Na promenádní, souš, na Václava i kasaránskou i na Kneipu by to slo, tam je sněhu dost. Kór v neděli v noci. Mohlo to krasně promrznout a vydrželo by to dlouho. A né to upravovat v 11 ráno, kde projede 10 lidi a stopa je stejně pryč.
Vloženo 6.1.2020 17:05
V nedeli kolem Knajpy paradni podminky, jel jsem od Marianske hory ale myslim ze z Bedrichova taky v pohode.
(Odpověď na dotaz uživatele Viktor z 6.1.: Ahoj, chci jít zítra Bedřichov - Hřebínek - Knajpa - Bedřichov. Mám fungl nový lyže, můžu je nazout s klidným svědomím nebo pro sichr dvojky? Diky)
Vloženo 6.1.2020 8:52
ad Leni: tak sníh není přemrzlý prašan, ale čerstvý prašan, to je dost podstatné, protože podle toho se dost liší máza (modrý extra vz. červený speciál) a dále to nebylo "zatím jednoznačně na vosky" nýbrž na pevné vosky pouze v neděli a v pondělí, do pátku vč. to bylo na klistry, do vrcholových partií hor zatřené sádlem a v sobotu to bylo na mikrokontakt
Vloženo 6.1.2020 6:45
V 10:00 h velký okruh z Bedřichova (NL - Rozmezí - Máří - Hřebínek) stopy ve slušném stavu, na Rozmezí paráda, kritické místo klasicky kolem máří, tam nepomohla ani nová vrstva sněhu a jezdí se po nanovrstvě ledu.

Potom ještě malý okruh, na Kristiánově potkáváme skůtry, po nich to jelo parádně.

Skiny fungovaly výborně, na Hřebínku fronta na 15 minut, všude hromada lidí. Na stadionu a na začátku tratě k Buku všude dostatek tech. sněhu.
Vloženo 6.1.2020 2:06
Zatím to bylo jednoznačně na vosky - krásný přemrzlý prašan.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 5.1.: Jaký je sníh, je to na vosky nebo klistry?)
Vloženo 5.1.2020 19:25
Ze Souše na Smrk.
Sníh všude. Stopa strojově upravená do Smědavy, prošlapaná dobře na Předěl, pak horší a od rozc. Nebeský žebřík neprošlapáno (Vlašský hřeben).
Nově napadlo cca 2 cm na zmrzlý podklad, takže ani s tím prošlapáváním nebyl problém.
P na Souši je rozšířené, za 50 Kč na den.
Vloženo 5.1.2020 18:43
Dnes večer příjemné svezení na lepších lyžích (Bedřichov, hřebínek, točna atd). Jen POZOR: od Buku dolů je vybrzděno v prvních metrech klesání až na kámen uprostřed. To by skluznici bolelo.
Vloženo 5.1.2020 17:19
Hrabetice - prehrada - Kristianov - Pod Holubnikem - Tocna - Hrebinek - Samalka - Královna - kaplicka

Mimo magistrálu sobre, z Kristianov na Tocna super stopa. Jinde hodně rozjeté. Klasický problém jsou skejtari, kteří rozjíždí stopy pro klasiku, stopy rozslapane od pesaku a to i tam, kde je to výslovně zakázáno (nad prezidentskou). Jako velmi nebezpečné považuji í skejtare tazeneho psem řídícího se mezi lidmi v úseku Bedrichov - Samalka. Když opominu, že ve stopě nemá pes co dělat, tak rychlá a nebezpečná jízdě mezi lidmi je blbost a koleduje si jen o problémy až někoho zraní.
Vloženo 5.1.2020 9:57
Parkoviště Malinik i centrál v Bedřichově plná. Volno je ale jako vždy na Nové Louce. (Přestože signalizace ukazuje obsazeno).
Vloženo 6.1.2020 12:37
Doporučuji Lázně Libverda, penzion Protěž, dobrá cena, kuchyně i perzonál, z vedlejších Hejnic jezdí SKIBUS(lze i vlastním vozem) na Smědavu, jste na hřebenu a Jizerky Vám leží u nohou(běžek :-)).Prima pobyt přeje Michal(725034687).

(Odpověď na dotaz uživatele Dana z 6.1.: Dobrý den, poradí někdo kam na běžky v Jizerkách i s možností ubytování...nenáročné trasy. Děkuji)
Vloženo 5.1.2020 19:52
Včera odpoledne jsem tam jel. Dole klasicky málo sněhu, tak po svých. Po 500 m už docela dobrý. Stopa moc nebyla, sníh mokrý, ale dalo se. Stopa vlastně nebyla až k úseku za přehradou nebo jen od lidí.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 5.1.: Zkoušel někdo na běžkách od elektrárny?)
Vloženo 4.1.2020 20:08
dnes vecer po vydatnem snezeni byla cesta na chvili ucpana (nekdo se prevratil do prikopu). cesta zledovatela neni, ale napadlo dost snehu...
(Odpověď na dotaz uživatele Veru z 4.1.: Jak vypadá prosím cesta z Polubného na Mořinu? Projedu bez řetězů a 4x4? Ptám se hlavně na led co tam byl. Díky)
Vloženo 4.1.2020 19:24
Nedělní Bedřichovská pětihodinovka neznamená pro "běžné" lyžaře žádné omezení. Jde o závod dvojic, jehož se účastní max. 300 závodníků, startují intervalově a každá dvojice si podle svého zvolí dle závodní mapy http://www.b5h.cz/data/2020_zima/mapa_B5h_2020.jpg, které kontroly objede - takže se závodníci po Jizerkách dobře rozptýlí. Pozn. že je kontrola na mapě vyznačena neznamená, že tam musí být sníh a že kontrola v terénu skutečně bude.

(Odpověď na dotaz uživatele Daniel z 4.1.: Dobrý večer,chci se zeptat jestli se zítra může jít na běžky když tam je ta pětihodinový a nejsem přihlášen, děkuji za odpověď)
Vloženo 4.1.2020 19:19
Ano, zavod bezny provoz nijak neomezuje :)


(Odpověď na dotaz uživatele Daniel z 4.1.: Dobrý večer,chci se zeptat jestli se zítra může jít na běžky když tam je ta pětihodinový a nejsem přihlášen, děkuji za odpověď)
Vloženo 3.1.2020 22:45
Velký dík pořadatelům Bedřichovského NLM, trať připravili naprosto luxusně!!! Letos nejlepší podmínky na skate. :)
Vloženo 3.1.2020 18:24
Bukovec - Bunkr - doleva nahoru po Jezdecké na Knížecí (tady POZOR při sjezdu - uprostřed již vyplužené na šutry..) - po Knížecí k Kraniční a nahoru ke Kiosku na čočkovou polévku :o) - kolečko na Předěl a pak po Promenádní zpátky na Bukovec. Jeli jsme klasiku, pomalejší, ale vyjetá stopa skoro všude. Občas bylo potřeba vyskočit ze stopy, aby člověk nepolámal nějaký ten malý smrček :o)
Parkování ráno (před desátou.. :o) zcela bez problémů, po 12 při odjezdu taktéž.. Důrazně bych varoval všechny řidiče při míjení - cestou zpět jsme potkali 2 auta, pod kterými se při vyhýbání utrhl okraj, takže auto posadili "na břicho" pravými koly ve škarpě.. Ani přes snahu řady dalších řidičů se nám je nepodařilo dostat zpátky na silnici, takže si museli počkat na traktor... Skol!
Vloženo 3.1.2020 17:57
Nejlepsi skate v teto sezone!. Na to malo snehu, super podminky. Diky poradatelum NLM. Jel jsem stadion, Nova Louka, Tocna, Kristianov (tam akorat nahazovali). Klidne na Ackove lyze. Valec jen obcas cestou na Hrebinek.
Vloženo 3.1.2020 15:55
Stopa byla tvrdá, ale celkem to bylo pomalejší, ale jinak jak Promenádní tak i Knížecí byly super, i při té bídě se sněhem.Dnes nebylo sice slunce, ale pro potěšení přidávám včerejší fotku z Knížecí.
Vloženo 3.1.2020 10:38
Trasa Night Light Marathonu na skate vypadá velmi hezky, sám jsme byl překvapen, jak se OPSce povedlo bez rolby rozdrtit ten kluzký led uprostřed. Na skate bych se nebál vzít áčkové lyže.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 3.1.: Ahoj, nevíte jak vypadá trasa na dnešní Night light marathon, jestli je sjizdna a případně v jakém stavu?)
Vloženo 3.1.2020 8:53
Jel jsem od přehrady dolů a lyže sundával až u závory. Cesta je celkem rovná, ale dost zledovatělá. S opatrností se dolů dá...nahoru by mě to asi nebavilo ... od studánky dál v pohodě .
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 2.1.: Zkoušel jste to někdo od elektrárny. Pavel)
Vloženo 3.1.2020 0:24
Nic moc až po Novou louku, ve stopě kamínky, místy vypluženo na šotolinku pod Bukem.
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 2.1.: Ahoj,
prosím o info aktuálního stavu pro klasiku ze stadionu v Bedřichově směr Nová Louka.
Děkuji)
Vloženo 2.1.2020 18:34
Ahoj, dnes z Jizerky-Mořiny po Promenádní ke Kiosku a zpět po Jezdecké. Nádherné počasí. Lidí hodně, ale jde to. Sníh dobrý. Uprostřed šířky cesty se teměř po celé délce trati vytvořil sněhový hřbet, který při bruslení hodně znepřijemňuje jízdu. Nešlo by to alespoň skútrem srovnat, když už rolby nemohou vyjet???
Vloženo 1.1.2020 21:37
Odpoledne skejt z parkoviště Vládní (Centrál byl plnej) na Novou Louku a Kristiánov, pak panelkou, přes Točnu a Krásnou Máří na Knajpu. Zpátky přes Rozmezí a Kristiánov. Bral jsem pro jistotu kameňačky, ale dalo by se to jet i na pěkných. Od parkoviště až k rozcestí Vládní sice celkem rovné ale hodně umydlené, semtam větvička. Kameny ani asfalt jsem nepotkal. Ustřelovalo to, ale bruslit se dalo. Ke Kristiánovu pak trochu lepší. Pak až k tomu kopci za Tetřeví boudou velice slušné bruslení, místy bych ani nepoznal, že neproběhla strojová úprava. Od Ždárku na Čihadla hrb uprostřed. Sjezd z Rozmezí na Kristiánov celkem rychlý, místy umydlené ale hladké. Stopa vlevo celkem pěkná ale pomalejší.
Vloženo 1.1.2020 17:55
Ano, dá. Kupodivu se i celé dopoledne dalo zaparkovat (my příjezd cca 8, odjezd 11:30).
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 1.1.: Mám dotaz, jaká je cesta z Horního Polubného na Bukovec, zda se dá vyjet bez čtyřkolky či sněhových řetězů?)
Vloženo 1.1.2020 13:01
7:45 skate Bedřichov-N.L.-Hrebinek - Máří -Knajpa- prďákem dolu na Smědavu -Kasarenskou nahoru na Knajpu-Rozmezi-N.L.-Bedr.

Na Hřebinek hrozně ledovaté, trochu balanční cvičení. Od Hřebínku, kolem Máří až po Žďárek super, bez ledu. Žďárek-Čihadla tam je uprostřed takový hrbol, takže na skate to moc rovné není. Na Smědavu směr prďàk, tam je to první 2/3 hezky upravené a pak začne cross country ve formě asi 10 ďolíků (skokánků). Sjet se to dá, ale hodně pomalu. Kasárenská byla krásná, nejhezčí dnešní úsek. Z Rozmezí na Kristiánov to frčelo jak blázen, pak zpátky kolem Blaťáku umydlený, ale celkem rovný (bez hrbu uprostřed). Inu těšíme se až to rolba trochu porovná :-)
Vloženo 1.1.2020 15:15
Smědava-po Jezdecké perfektní stopa na klasiku, celá Promenádní také pěkná,pozor na sjezd z Jezdecké,ve středu vypuzené na štěrk,přes potůčky jsou větve,to je ok - lepší využít průsek.Ze Smědavy ne Knajpu-nahoru ok,dolů zase pozor na střed se štěrkem,Kristianov-naprosta pohoda,panelka ok,ale stala by za upravu-stopa jen od lidi,a Máří sněhu malo,ale dá se i na dobrých lyžích,i když se píchá do asfaltu. Výše výborná stopa. Přes Mariánskohorske boudy, Protrženou - zde plno sněhu, ale stopa je "vychrchlana" v tomto směru,protisměr byl lepší. Musím pochválit OPS, že tam mají rozum a v při tomto malém množství sněhu je úprava skútrem ideální,kdyby do toho vjeli rolbou,tak je po pěkném lyžování(stačí to porovnat s Polskem,kde vyryly šutry).
Vloženo 1.1.2020 10:54
Lyžování ze Smědavy na Mořinu bylo super,málo lidí ,jen silnice ze Smědavy byla nesjízdná, samá ledovka až dolů.
Vloženo 31.12.2019 14:45
Dnes ráno stadion Bedřichov - Nová Louka Kristiánov - Na Knajpě - dále stále po trati J50 až na Mořinu (Kasárenskou dolů kolem Jizery - Knížecí cesta), zpátky po Promenádní na Smědavu a zpátky zase po kasárenské kolem Jizery na Knajpu a dolů přes Kristiánov do Bedřichova.
Celou sestu se dalo bruslit, ale jeto hodně nerovné a umrzlé. Sníh byl téměř všude, jen místy zledovatělé kameny nebo kořeny, (riskl jsem to na nových lyžích a nakonec bez šrámu, ale musí se opatrně).
Vyrážel jsem v 7:15 ještě s čelovkou, sníh umrzlý, pak se ale zatáhlo a začalo mrholit, což se zejména na Smědavě měnilo až na déšt. Celkově sníh buď umrzlý nebo mokrý. Zpátky v půl jedenácté na Stadionu v Bedřichově, tam již ale opticky více tmavých míst na sněhu v porovnání s ránem.
Do zítřka a dalších dnů by to mohlo snad vydržet, ale dole v Bedřichově a na Novou Louku to už asi bude na horší lyže.
Vloženo 31.12.2019 13:00
Dnes z Jizerky po deváté ráno. Mlha, mrholení, vítr. Parkoviště víceméně plné, lidí na trase málo.
Na skate se dalo všude, ale poměrně náročné na stabilitu. Sníh rychlý, různě nerovný. Kolem Paličníku hlubší neuježděný.
O lyže bych se nebál, s výjimkou Václavíkovy studánky a níže všude dostatek sněhu.
Mořina - Bunkr - Kiosek - Černá Smědá - Předěl - Paličník - Předěl - Smědava - Jezdecká - Václavíkova studánka - Horní Polubný
Vloženo 31.12.2019 10:15
silnice Polubny-Jizerka (10:00) zasekana auty, co nemaji 4x4 ani retezy, zatim se daji objet,ale trva to tak 15min, nez se prostridaji v couvani zpet...je to totalni led
Vloženo 30.12.2019 20:01
Hrebinek Kneipa ok, Kristanov na Kneipu ok, Olivetska zacina byt zledovatela, od Bile Kuchyne dnes odpoledne uz nebylo zdaleka komfortni, ledovych mist pribva, snehu ubyva, prirodni stopa vychrchlana a zrcatka take pribyvaji, respektive prirodni stopa mizi a mizi
Nova Louka do Bedrichova - potreba se obrnit velkou trpelivosti, chodcu i psu pribyva, snehu ubyva, stada bez discipliny, kecajici shluky, fotici rodinky a skupinky vseho druhu, veku a pohlavi
Od Buku lesem k Presidentske uz to zacina take drhnout
Kdyz nepripadne a otepli se, tak uz zitra nic moc
Ale positivni, Nahore bude i pres novy rok ok
Tom
Vloženo 30.12.2019 19:08
dnes cca v 9:30 na hřebínku -5..stopa na klasiku spíš improvizovaná, skate podle ohlasů bruslařů dneska vynikající..jen vrstva sněhu nížeji není nic moc, u blatnýho rybníku se píchá do asfaltu..dle předpovědi tuším, že nižší pasaže budou ke konci všedního týdne problematické..
Vloženo 30.12.2019 18:37
Ještě jsem bohužel nebyl. Ale k teplotě v Bedřichově: je podobná, jako na Černé Nise, teploty zde: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/jizerky-lnk.html
V Bedřichově teploměr od vánoc zřejmě zahřívá vůl a osel.
Vloženo 30.12.2019 10:01
Teplota okolo minus 3,5, u Kristianova a vyse pocitam o stupinek mene
Pekny den
Tom
Vloženo 30.12.2019 9:04
Bohužel jsem na lyžích ještě nebyl, mám jen pondělní dotaz: Teploměr v Bedřichově se nějak pokazil, to bylo v minulých dnech jasné když skočil najednou z asi -5 na +10, pak nějakou dobu driftoval mezi reálnou teplotou a těmi +10. Teď se ale trvale pohybuje nepříjemně vysoko - je to realita, nebo skutečnost ? Kamery se taky zbláznily, Maliník nefunguje, parkoviště central tam má už pár dní furt stejnou fotku, a Jizerka míří pánubohu do oken, takže není vidět stav sněhu... Jak to tam vypadá ve skutečnosti ?
Vloženo 1.1.2020 19:00
Zpetne doplnuji par fotek z nedelniho maleho kolecka ze Smedavy kolem Jizery pres Knejpu. Neupraveno, ale i tak super svezeni za uzasneho pocasi.

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Vloženo 30.12.2019 10:45
@Zdeněk Koč: kamer na Jizerce je hromada, včetně údajů o teplotě:
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?jizerka
https://www.hydronet.cz/bukovec
https://www.hydronet.cz/jerabkovna
Vloženo 29.12.2019 16:39
Pri tomto mnozstvi snehu nadhera. Mraz pomaha, bylo to pevne, a jak skate tak klasika, byt stopy na klasiku pobite, da se, slunicko, na prosinec jako v pohadce
Dnes skate zacatek v 10:30 - Hrabetice, pres Jabloneckou, dolu k prehrade, pres prehradu se da, k mostku, Kristianov, Cihadla, Kneipa, zpatky a na Hrebinek (hodne lidi, termosku sebou nebo cekacka), Nova Louka, U Buku a smer Presidenstka, lesem to take jde, a na Jabloneckou, parada
Zitra klasika
A pripojuji se ke komentarum nize, ani hodne lidi a hejna “pochuzkaru” radost nezkazi, plus sem tam nejakej ten pejsek, ale na ty chodce pozor, rotazene stado pres celou cestu, kdyz zarves s predstihem, leknutim a prekvapenim, ze nekdo jede, se kazdej vrha nekam jinam a prujezd nevznikne, kdyz cekas, je to jeste horsi, leknuti se umocnuje a navic dostanes pojeb, ze nemaj zpetne zrcatko, holt, osveta nutna a obcas dat po palici hulkou
Vsem bezkarum na zitra pekny den
Tom
Vloženo 29.12.2019 15:08
Ještě jednu fotku z Jezdecké
Vloženo 29.12.2019 15:06
Podíváteli se na mé fotky, tak lyžařská sezona i když začala s měsíční spožděním oproti minulému roku, tak dnes to nemělo chybu.Ze Smědavy přes Promenádní na Mořinu a zpět přes Knížeci , lidí bylo hodně , ale na začátek i při malém množství sněhu a azuru , prostě paráda.
Vloženo 29.12.2019 14:29
Ani mě nevadilo to množství běžkařů a neupravené tratě, protože není dostatek k sněhu. Ale ty pěšáci , co je to za módu chodit tam, kde se běžkuje. Skol
Vloženo 29.12.2019 13:11
Ahoj, dnešní ráno na Mořine?
-6st, jasno, parkoviště v 8.30 zaplněné z 1/4. Lidí pomálu. Sněhu na tu letošní bídu slušně, kamínek ani jeden. Stopa není vyrizla, ale ujde, místy rozjeta. Já klasika-slušná, i skate se dalo. Morina, Snedava a zpět po Kasarenske, azuro, lyzovacka parádní..
V 11.00 parkoviště plné na 100%, lidí mraky, už z Polubneho nahoru nepustili, zde parkování možné. Skol
Vloženo 28.12.2019 23:04
Na úvod pár doplnění: Jizerská O.P.S. musí před úpravou dostat povolení, a to jak od CHKO, tak i od lesů ČR. Takže rolbaři opravdu nekoukali na pohádky, či co je níže psáno. Je dosti možné, že zrovna obsluhovali sněžná děla na stadionu v Bedřichově. Jak je také již psáno níže, rolba při rozhrnování technického sněhu na stadionu projela a blízké okolí a udělala více škody jak užitku (spousta vyhrabaných kamenů), takže jen dobře, že rolby nevyjely, ani z Jizerky. Navíc hned ráno o úpravě informovali na FB a webu.

Ve 13 hodin ze stadionu. Děla přes den neběžela, slušná vrstva technického sněhu, krizové místo tam, kde už není tech. sníh ale projela rolba (50 metrů). Nahoru až na Novou Louku bez problému na 1-lyžích. Jen pozor na hupy na kanálcích, hlavně dolů, je to docela nebezpečné. Šílené množství běžkařů, na to, že nebyla plánovaná úprava a na množství sněhu :-D.

Parkoviště centrál téměř plné, za nějakých 6 hodin jsme platili, pouze 100 Kč, při vjezdu je na závoře ceník duben - listopad, který asi očividně neplatí. Osobně dle mého není problém zaplatit těch 200 Kč, protože obec do stadionu hodně investuje (šatny, zasněžování - letos nové, světla, tratě...) + 20% jde přímo na úpravu.

Od nové louky na Krisitiánov, kde potkáváme 2 skůtry a podmínky stále více překvapují. Stoupáme na Rozmezí, kde je to už ta pravá zimní pohádka, stopy od skůtrů drží :-D. Knajpa otevřena. Zpět přes Ždárek (již neupraveno), Tetřeví boudu (sem OK), pak už klasicky kolem Máří horší, kameny ale žádné. Na Hřebínku zavírají, jsou tam autem dvojkolkou a vyrážejí rovnou po magistrále. Moc škody nenapáchali, ale je to nepochopitelné a hlavně nebezpečné. Po příjezdu na stadionu opět frčí děla naplno, asi zrovna nedávali žádné pohádky :-)))).

Na letošní zimu skvělé podmínky a já naopak oceňuji snahu OPS!

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 28.12.2019 22:26
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 28.12.: Dá se autem v pohodě dojet na Mořinu?)

Šlo to, ale cestou zpět jsme potkali dvě auta v příkopu. Jezděte pomalu a opatrně.
Vloženo 28.12.2019 19:28
Jizerská Mořina, Jezdecká, Smědava, Promenádní, Bunkr dostatek sněhu klidně na áckové běžkyně. Velmi slušné na skate. Kdyby bylo upraveno bylo by to super. Nerozumím proč nebylo. Na jaře upravují když je daleko menší vrstva sněhu.
Vloženo 28.12.2019 19:11
Od Souše na Smědavu k Bunkru a zpět. Všude sněhu dost. Na promenádní jsme odpoledne potkali skútry, jeden dělal stopu druhej jen rovnal. Magistrála už strojovou stopu asi má. U Souše hodně pěších a koleje od auta. Nejvíc nechápu zavřený závory u Souše a Smědavy.
Vloženo 28.12.2019 19:07
To určitě není, v Praze je na nule a Bedřichov je o nějakých 500...600m výš :-) -5 momentálně na Jizerce, viz webkamera
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=jizerka


(Odpověď na dotaz uživatele Jurik z 28.12.: Mám dotaz . Opravdu je v Bedřichově dnes 28.12. 10-11 stupňů nad nulou jak ukazuje teploměr na OPS ?
Moc děkuji .)
Vloženo 28.12.2019 18:07
Stopa pro klasiku je ničena skejtaři. Pokud to jde, choďte na klasiku. Stejně ve vyšších polohách to je hluboké, klasika je tam lepší volba. Diky.
Vloženo 28.12.2019 15:31
Dnes ráno ze Souše sněhu sice poměrně dost, ale koleje od vozidel znemožňují vyšlapat slušnější stopu. Kasárenská ani Promenádní nebyly projety ani skútrem. Pozor na úseku z rozcestí pod Vlašským hřebenem směrem na Souš - zde obvyklé mokré ďolíky přes potok. Bohužel vedení o.p.s. dosud nepochopilo, že informace a stopy pro lyžaře jsou důležité brzy ráno … Po poledni už je to téměř k ničemu … No snad rolbaři skoukli ty pohádky nebo se alespoň vedení dobře vyspalo!
Vloženo 28.12.2019 13:52
Smědava, Knížecí, Vlašák, bunkr, Promenádní, Kasárenská, Knejpa a zpět Smědava padákem dolů k parkovišti. Sněhu hodně, v těchto partiích na áčkové lyže, vcelku dost lidí.. jen škoda že rolbaři koukali na pohádky:-). Sněhu dost.
Vloženo 28.12.2019 13:13
Skatem dopo jiz v pohode ze stadionu, ujeto. N.Louka-Hrebinek-Tocna-Na Zdarku tam celem vzad, tezsi orba pro skaty, klasika v poho. Pak zoet na Tocnu a male kolo pres Kristianov a N.Lluku zpet na stadion. OPs projela skutrem i stopu. Sezona zacala :-)
Vloženo 28.12.2019 12:45
Dnes po Vladni na Olivetskou horu, B. kuchyne, Hrebinek, N. Louka a k Maliniku, neupraveno, da se skatovat i klasika, nebal bych se ani o “jednicky”, jen v okoli Olivetky trochu nebezpecna mista - odvodnovaci zlaby! Odpoledne projedu Vladni - Rozmezi
Vloženo 28.12.2019 11:56
Parkoviste Smedava upravené. Dnes kolem 11. dost volného mista.
(Odpověď na dotaz uživatele pave z 28.12.: nevite jak je to na smedave s parkovanim ?dekuji pavel)
Vloženo 28.12.2019 11:39
Jizerská ops zkusila vyjet s rolbou na stadionu a stala se z toho svatoštěpánská orba... Pod Kristiánov a pod Žďárek opravdu nejde opravovat rolbou. Je to bílé, ale je toho málo a bez podkladu. V 10h jsem potkal skútr se stopařem jeda na Novou Louku z Bedřichova, ale stopa nebyla pevná, ergo se hned rozpadala. Jedničkové lyže bych si z Bedřichova opravdu nebral, sněhu je málo, mnohdy od země taje. Úsek Žďárek - Rozmezí by šel už rolbou upravit.
Vloženo 28.12.2019 0:23
Z Bedřichova odpoledne na "4"kových klasičkách, bylo potřeba tak 1km nad Kristiánov, pak již dostatek sněhu i na "2"ky, Knajpa, nejlepší klasika na Jezdecké, zpět od Bukovce po Promenádní, zde bylo dost lidí jak na skate, tak pěších a navíc koleje od auta-tj. dost bída i přes dostatek sněhu, pak zase pěkná klasika ze Smědavy po Knajpu a bohužel z důvodu tmy již zpět přes Kristiánov na stadion. Celkově velmi pozitivní výlet, na Promenádní otevřeno-kofola bodla, Knajpa asi také, ale tu jsem nevyzkoušel. Jediné mínus jsou ty koleje od debilních lesáků, kteří když napadne 15cm mokrého sněhu, tak nemají nic lepšího na práci,než vzít terénní auto a zničit půl Jizerek (P.S. až je někdo uvidí jet, tak prosím jim propíchejte gumy - zaplatím jak nůž, tak případné soudní výlohy).
Vloženo 27.12.2019 23:07
Sněhová situace v Jizerkách se nyní každou hodinou zlepšuje. Jel jsem klasikou v 19:30-21 Nová louka - Kristiánov - Knajpa a zpět. Po celou dobu lehce či silněji sněžilo. Na autě jsem měl za tu dobu asi 3 cm, celkem na Nové louce asi 15 cm. Žádný kamínek jsem nepotkal. U Blatného rybníka to je vyfoukané a píchá se tam do asfaltu ale přejet se to dalo v pohodě. S výškou sníh rychle přibývá. Na panelech u Jegrova pomníku leží cca 10 cm starého sněhu + 15 cm nového, celkem tedy 25. Do rána ještě nějaké cm přibudou. Věřím, že se OPSka v sobotu ráno probudí a vyrazí upravit tratě od Jizerky až po křižovatku k Věčnému mlčení nad Kristiánovem. Vždyť již rolbují i v Kruškách a to tam toho sněhu mají méně. A co teprve borci na Paprsku. Tam již letos vyjeli několikrát... ;-) SKOL!
Vloženo 27.12.2019 22:34
Od včera se podmínky v okolí Bedřichova opravdu výrazně zlepsily, přes noc napadlo cca 5cm sněhu a fakt to pomohlo. Prakticky ani z Bedřichova na Novou Louku jsem nechytnul žádný šutřík. Dopoledne byly i na Novou Louku vyjeté stopy od lyžařů, odpoledne už se vše uglajdalo a stopy byly vlastně až od Hřebínku nahoru a od půlky kopce od Blaťáku. Panelka byla pozdě odpoledne docela hezká, ani projetí auta lesáků zase tak neuškodilo, ale nevím, jaký byl stav předtím. Jinak včera jsem psal, že bruslit se ještě nedá, ale dnes bych řekl, že z Bedřichova na Hřebínek byl skate možná dokonce lepší volba, ale určitě to nechce žádné kvalitní skatove lyže. Třeba panelku bych ale skatem jet nechtěl. Pár fotek najdete stejně jako včera na http://www.facebook.com/sporticus.cz
Vloženo 27.12.2019 21:58
Dnes odpoledne, "klasikou" s dvojkovýma lyžema v pohodě už ze stadionu v Bedřichově. Až na Šámalku umydlený (5-10cm), téměř bez stopy, pak se to směrem na Kristiánov každým výškovým metrem zlepšovalo a dala se použít stopa vyšlapaná těmi, co vyrazili dřív. Do kopce pod sedlo Holubníku jsem jel skoro sám. Směrem k Točně už 10-15cm a docela slušná stopa, kterou po chvílí rozjel terénní pick-up (asi) LBC 33..., který mě docela překvapil! Jestli má povolení, tak snad tam nebude jezdit, až budou upravený stopy. Z Točny přes Hřebínek a Šámalku zpět na stadion opět umydlený, téměř beze stopy a podmínky o něco horší než ze Šámalky směr Kristiánov. Kiosek na Hřebínku byl podle všeho otevřený, ale zrovna odsud odjížděli. Podmínky sice žádný zázrak, ale i tak jsem byl s první vyjížďkou v sezoně velmi spokojen...
Vloženo 27.12.2019 19:47
Dnes jsme se pěšky prošli z Mořiny po Jizerské silnici ke Kiosku (pozor, dobrý hospodář má otevřeno každý den a občerstvil nás i na Štědrý den) a po Promenádní zpátky na Jizerku. Všude cca 20-25cm sněhu a desítky nadšených klasiků prohánějících se ve "vlastnoručně" protažených stopách (skejtaři se dnes dost nadřeli). Ale pokud napadne ještě 10cm nového sněhu, tak dle OPSky vypustí na cesty alespoň skútry. SKOL!
Vloženo 27.12.2019 15:12
klasicky okruh Bedov, Kristianov, Cihadla,Mari, Hrebinek.mene snehu jen po Novou Louku, jinak dobry. Zdarek-Cihadla-Kristianov spis na klasiku. Jinak slo bruslit.
Vloženo 26.12.2019 23:23
Od stadionu na Novou louku a zpět na jistotu,dokud nepřipadne,kameňačky.Nejlepší podmínky 800m a výš,Kristiánov,Rozmezí,Knajpa,Kasárenská,na Jizerku chyběl čas.Bruslit jsem se nepokoušel,byly spíš úseky,které jsem si prošlápl :) Pokud se rosničky trefily předpovědí,bude líp :)
Vloženo 26.12.2019 18:52
Ahoj, dneska jsme to proběhl kolem Bedřichova, Hřebínek, Panelka a zpět. a pokud nenapadne ještě tak 10 - 20 cm, je to mizerný a není to ani na šutračky - a to myslím klasku ;-).. Sníh na stromech drží, což je v porovnání s minulými dny super, ale pořád je sněhu na cestách málo. Tam kde je volné prostranství je to na hraně, tam ke je to v lese, je sněhu max do 5ti cm S ohledem na předpověď to vytvoří dobrý ledový základ, ale pokud něco nepřipadne, je to špatný Tak doufá, že vyjde dnešní předpověť a do neděle napadne těch slíbených 30 xm :-) I tomu jejich "hádíní počasí" už nějak moc nevěřím :-) Tak musíme doufat!
Vloženo 26.12.2019 17:42
Vyjeli jsme z Hájenky v Josefově dole na Knejpu a čihaldla. Sníh je krásný, i jsme pár běžkařů potkali. Magistrála má projeté koleje od pneumatik po kraji, kasárenskou dolů. Chtělo by to projet rolbou a upravit. Je tam směhu už asi 20 cm, tak by to šlo. Teď jenom prošlapané stopy, bruslit se nedá. V noci by mělo snžit, tak v pátek by mohli snad magistrálu upravit.
Vloženo 26.12.2019 17:18
Dnes odpoledne jsem vyrazil na průzkum přímo z Bedřichova - původně jsem myslel, že bude stejně jako před Vánoci možné kroužit jen na 200m kolečku na stadionu, ale nedal jsem se odradit a na klasických lyžích (na skinech) jsem vyrazil dále, protože dnes v noci něco málo napadlo. Začátek směrem k Buku nic moc, ale jet se dalo, nějaké kamínky jsem chytil, ale s tím jsem počítal, prostě jsem neměl áčkové lyže. Nakonec jsem dojel přes Novou Louku až na Hřebínek. Cestou jsem žádné stopy nepotkal, ani nebylo v čem by byly, protože sněhu je málo, možné bylo jet buď uprostřed nebo ve stopách od aut. Cestou zpět jsem se nebál a za šera sjel na lyžích opět až na stadion. Nejhorší úseky byly sjezd od Buku k rozcestí U Nové Louky a pak úsek těsně nad stadionem. Zítra zkusím dobít Knajpu, už se těším. Pár fotek najdete na https://www.facebook.com/sporticus.cz/
Vloženo 16.12.2019 20:56
Já byl večer, taky malé kolo. Rád bych napsal, že jsem ho objel. Totálně jsem zrychtoval i ty kamenacky. Zítra už to nepůjde (zcela jistě) vůbec...
Vloženo 16.12.2019 9:39
V odpoledním dešti (mrholení až liják:-), projel jsem celé "malé" kolečko - Bedřichov-Hřebínek-panelka-Kristiánov-Nová Louka-Bedřichov. Sněhu tak 10cm, je potřeba hůlky "na asfalt" a lyže horší kvality- občas nějaký ten kamínek, ale bez sundání-všude sněhu dostatek, pouze pod kapajícími stromy sníh rozbřednul, jinak na "klasiku" obstojné, nejlepší stopa byla na panelce. Lyřařů i přes špatné počasí docela dost.
Vloženo 15.12.2019 10:57
Včera v noci jenom na zkoušku Bedřichov - Hřebínek, po kamínku ani stopy, ale taky beze stopy. Dneska ráno to samé, ale +5 až 10 cm nového sněhu všude. Snad nám to vydrží.
Vloženo 14.12.2019 20:27
V Jizerkách dnes napadlo 15-20 cm sněhu. Dal jsem klasiku z Horního Polubného po Knížecí cestě až po Kasárenskou. Všude je dostatek sněhu klidně na A-čkové lyže. Celou Knížecí cestu projelo před sněžením auto, takže na skate to není.
Vloženo 6.12.2019 11:47
Z Jizerky od Pešákovny na Smědavu po auty uježděné silnici(10cm) to jde dost dobře na soupaž,rovněž od Smědavy směr Souš.Nutností jsou "kolcové" hole a lyže kamenačky.Na klasiku to není.
Vloženo 19.11.2019 11:43
Čerstvá novinka: Parkoviště v Bedřichově bude o víkendu v zimním období dražší!

Cena za celodenní parkování o víkendu se vyšplhala na 300 Kč, při parkování do 60 minut pak zaplatíte 80 korun, za 1-3 hodiny 150 korun a 3-8 hodin 200 korun.

Ve všední dny to vychází znatelně levněji - do 3 hodin 100 korun, 3-8 hodin 150 korun a celodenní vyjde na 200 korun.

Podle našich informací je cena parkoviště na Jizerce 100 Kč.

Důvodem jsou nemalé investice v zázemí na stadionu, například zasněžovací systém nebo skříňky. Více na webu obce Bedřichov - https://1url.cz/DMmqb
Vloženo 19.11.2019 16:59
Byla jsem tam den předtím (datum nešlo zadat) - na Mořině pod Bukovcem. Přemýšlela jsem, jestli vůbec zaplatit 100Kč, neb parkoviště bylo neprohrnuté, museli jsme si vyházet kousek lopatou.
Jak to bude, když přijedu navečer a budu chtít odjet další den dopoledne? To bude parkování i za 600Kč?
Vloženo 18.11.2019 19:02
Krásný den, slunce, bezvětří.
Na běžkách ze Smědavy na Jizerku a zpět.
Cca 30 cm sněhu, od běžkařú vyjetá stopa na klasiku.
Bezva zahájení sezony.
V neděli už bylo po sněhu....
Vloženo 14.11.2019 11:57
Připadl další sníh,hluboká stopa už více projetá,celkem je asi 20 25cm.Od země jde více vlhkost.Na Novou Louku slušné,odsud směr přehrada a Hřebínek jezdí auta,ale dá se jet uprostřed.Na druhou stranu jen k Blatnemu rybníku,dále projeté lesákama.Jede to na modrý extra,kdo ho nemá,toho bolí ruce.
Vloženo 13.11.2019 12:45
Ze stadionu dopoledne stopa asi od pěti lyžařů,takže klasická Hančovina Občas se stopa prošlápne na mokrý spodek,protože země není promrzlá.Na Nové Louce je 20cm,připadává nový snih a stromy začínají být přetížené.Z Nové Louky směr Hřebínek projelo auto.
Vloženo 13.11.2019 9:54
Rozmezí hlásí cca 20 cm čerstvého sněhu.

Lze to sledovat online na: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#rozmezi

Přikládám také aktuální snímky z webkamer na Jizerce a v Hraběticích od kapličky. Tyto a další aktuální snímky najdete na https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/kamery/

Skol!

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála