Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Archiv zpráv zimy 2019/2020

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála ze zimní sezóny 2019/2020. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Bedřichov a Jizerská magistrála - aktuální zprávy

Vloženo 1.5.2020 16:52
Přátelé, prosím o pomoc! 🙋🏽‍♂️
Dnes (1.5.) ve 12:05 se nám v Jizerkách (kousek od Pytláckých kamenů, nebo Vlčího doupěte) zatoulala fenka křížence. Slyší na jméno “Mejvis”, neumí moc štěkat ani se moc projevovat (spíš jen tak čučí), je velmi přátelská, proto si myslím, že se mohla připojit k jiným turistům🤷🏽‍♂️ samozřejmě obojek se známkou zůstal doma a má černé kšíry značky “Hunter”. Minimálně do zítra zůstaváme na místě kde se zaběhla a budeme rádi za jakoukoliv informaci!
Děkuji!
Matouš a Michaela Löbl
Vloženo 9.4.2020 21:01
Tak jsem se i já dnešním skikrosem rozloučila s letošní sezónou (holt i mým kameňačkám je třeba vzdát hold - i když Pavisovy tedy o pár let vedou;-)). Překvapivě místa ve stínu byla příjemně pevná i odpoledne. Trošku jsem doufala, že třeba otevřou silnici na Jizerku (když už nám i oficiálně povolili to individuální sportování), ale bohužel se tak nestalo. Během 3 hodin jsem potkala 3 cyklisty (bohužel) a míjela v dálce 1 dvojci lyžařů. Tak všem přeji dobré dny ve zdraví... a těším se na příští sezónu. SKOL!
Vloženo 8.4.2020 15:06
Včera i dnes klasické jarní lyžování, na Promenádní 2 místa po 30m, kde se musí přenést lyže, od bunkru po Jezdecké i na Knížecí též po 2 místech na přeneseí lyží.Jinak povrch celkem tvrdý i když sníh ubývá každým dnem.Lyžaři udržují víc než předepsaný rozestup na tratích.Včera jsem potkal 4 lyžaře, dnes jen 2 lyžaře na 15km.
12:29
13:15

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 8.4.2020 15:20
Včera 7.4. jsme šli chviku s pejsky na procházku ze Smědavy, neboří se to a vzhledem k počtu lyžařů je to na výlety bez problému.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 8.4.: Ahoj,
myslíte,že by bylo možné zítra vyjet?
Podle posledních zpráv,co tu čtu,by to pro nadšence ještě mohlo být v pohodě a se sněhem.
Moc děkuji předem za poskytnuté informace..
Mějte se všichni fajn!)
Vloženo 7.4.2020 12:17
Ahoj lyznici dnes ve 12 h Jizerka 12 °C (a stoupa), dame pomalu kolo ne :)- SKOL
Martin
Vloženo 7.4.2020 7:33
Smedava je otevřena. 😉
Vloženo 7.4.2020 17:19
Parádní rozloučení se sezonou! Parking u kostela v Horním Polubném sice zavřený, ale velmi vstřícný majitel protějšího baráku (nejspíš č.p. 71) nám dovolil nechat auto na jeho pozemku... Děkujeme ;-) Nástup u Václavíkovy Studánky, stopa v dobrém stavu na trase k Bunkru, Promenádní ke kiosku a stoupání na Knajpu. Cesta dolů proti větru a v měkčím sněhu nás však poměrně prověřila... a v závěru na Knížecí cestě již nutno přenášet. Sníh půjde rychle dolů = poslední šance dát letošní zimě bye bye vidím ve středu 8.4.
Vloženo 7.4.2020 11:47
Naposledy jsem byl v neděli z protržené, brzy ráno tam kde moc nesvítí to ještě bylo namrzlé a rychlé. V poledne už to bylo měkké mokré pomalé... sice jsem si připravil lyže, ale už se mi nějak nechce v tom pachtit a navíc již moc nemrzne tak to zabalím :( na fotkách je Kůrovec/U Studánky. Pašerácká cesta byla super, Soušskou, Darrskou a Knížecí někdo rozryl bikem, Darrská stála za prd a teď je již (předpokládám) úplně Out. Na protržené jsem potkal 1 auto a 1 cestovní motorku - tohle mi hlava nebere... Tak zase příští sezónu.
13:14
13:16

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 5.4.2020 21:03
Moc díky Petrovi J. za včerejší zprávu .. v době koronaviroveho šílenství hejtmana Puty jsem byl rád za tip, dnes jsme jeli se synem prakticky stejnou trasu a bylo to přesně jak popsáno ... krásná jarní vyjížďka, na parkovišti Marianska hora v 10:30 4 auta, automat fungoval, stačilo se nějak doťapat na kopec pod Bučinu a odtud už nádhera , kolem Jizerky a od Mariánské boudy na Knajpu bylo sněhu pořád ještě hodně
Vloženo 5.4.2020 10:09
Z Václavíkovy studánky pořád dobrý, m.j. díky nadšenci co dvě kritická místa zasypal sněhem, pořád není třeba sundavat běžky. Vzhledem k teplotám to asi půjde ještě zítra, ale pak bych čekal už dost vytátých míst, takže tady bych to viděl na konec sezóny.
Vloženo 4.4.2020 20:55
Z Václavíkovi studánky směr Smědava po jezdecké skvělé svezení na to kolikátého je. Zpět po Promenádní k bunkru přes Vlašák opět po Jezdecký zpět ke studánce, super svezení na skate, ačkoli trochu pomalejší,ale parádní zakončení sezony, jo a potkal jsem cca 15 lidí, jak běžkařů tak i pěšáků.seňor Půta zaúřadoval na 1 :-)
Vloženo 4.4.2020 15:45
Rano z Marianskych Hor. Parkoviste poloprazdne, Puta nastesti nikde :-). Prvnich 400m pesky, pak uz bezkovatelny teren, od pul cesty na Marianske boudy uz pekne svezeni. 3* prenos par metru, pak samozrejme prenos na Marianskych boudach. Odtud uz jsem bezky vubec nemusel sundavat. Trasa Marianske boudy - Cihadla- Zdarek-Knajpa-Kasarenska-Jezdecka-Promenadni-Kasarenska- Protrzenka- Marianske: vse pekne na skate i na klasiku. Misty cerstvy snih, ktery je strasne pomaly.. Z Promenadni jsem jel i na Predel, ale je to prosmatlano jen na klasiku nebo soupaz. Stejne tak od Zdarku na Tetrevi boudy. U Tetrevich bud je ca 30m jen asfalt, a tak jsem dal nejel. Z druhe ruky mam info, ze od Samalky na Cihadla je to OK, s prenosem u Blataku a na Kristianove.
Lidi jsem potkal za pul dne min nez 30.Blby je, ze se skoro nikde nada koupit nic na piti, akorat u Protrzenky funguje samoobsluha.
Na to, kolikateho je, a jaka byla letos zima, tak super svezeni, nejluxusnejsi skate byl na Jezdecke. Nekolik dni to jeste pujde,
Vloženo 5.4.2020 10:34
V pátek za mne nejlepší svezení od kiosku k Jizerce, asi 2 - 3km, ale pozor při sjezdu (já jela opačně, tedy do kopce) asi 1 km od kraje lesa sníh končí, je tam asfalt!!!, nutno brzdit, a pak už jsou jen kousky sněhu, kousky asfaltu. Jizerka je celá bez sněhu,(já jela od Pytláckých kamenů, tam je to celé rozšlapané až k asfaltu, místy špinavé a vytáté, ale odpoledne na měkkém se to se zaťatými zuby dalo), takže pak buď pěšky 2km po asfaltu na Promenádní nebo zpět. Od Smědavy směrem na Předěl šlápoty i ve stopě a nahoře většinou vytáto na asalt, ale směrem Pytlácké kameny (doprava) celkem v pohodě, našla jsem si tam po cestě pár plošinek prašánku u cesty, kde jsem si zablbla tam a zpět, doporučuju, ale možná už bude vytáto. Skol!
Vloženo 4.4.2020 16:00
Více o nařízení uzavření parkovišť. Hory jsou konečně poloprázdné a odpočinou si od nájezdů chrtů hltajících kilometry. https://www.kraj-lbc.cz/aktuality/liberecky-kraj-vytipoval-lokality-kam-nedoporucuje-jezdit-na-vylety-policie-osadi-parkoviste-zakazovymi-znackami-n1072414.htm
Vloženo 2.4.2020 22:45
Z Václavikovi to jde ještě solidně, jen 2 kritická místa - první cca 1,5 Km od silnice, tam jsem cestou zpět přenesl. Pak o kus dál další, to ještě jde projet oboustraně. Všechna parkoviště v Polubném zapáskovaná. Nevíte někdo jak to vypadá od Josefodolské na Kristiánov, nebo od Mariánské hory přez Bučinu na Mariánskohorské boudy, popřípadě od Lesní brány?
Vloženo 2.4.2020 22:17
POZOR
Cerstva zprava, pan hejtman Puta dela vse pro, aby SLK se vubec nedostala do noveho krajskeho zastupitelstva.
Na sobotu 4.4.a nedeli 5.4. policejne uzavira 30 nejvetsich turistickych center v libereckem kraji, nerekne ale kterych! Ale urcite Bedrichov, Jizerka, Smedava( tam uzavrou silnici) ale i pro kola Cesky Raj napr. Drabske svetnicky, Sedmihorky apod.
To uz je uplna arogance moci, nehraje uz v triku KSCM, co dalsi zastupitele SLK, nechcete ihned pana predsedu odvolat a toto vsechno zrusit!
Vloženo 2.4.2020 22:04
Kolem 11. hodiny za kostelem na parkovišti v Polubném nebylo možné zaparkovat. Parkoviště bylo znepřístupněno červeno-bílou páskou. Ještě 31. března nebyl s parkováním problém. Následně jsem se dočetla, že vzhledem k slunečnému počasí o víkendu hejtman vydal další opatření, aby lidé na turisticky atraktivní místa nechodili. Slibuje upravit na 30 místech v kraji přístupovou cestu dopravními značkami a zajistil ostrahu ze strany policistů. Kterých míst se omezení týká, záměrně neuvedl.
Vloženo 2.4.2020 19:53
Pokud byste tento víkend plánovali cestu autem na Smědavu - komunikace II/290 bude na konci Bílého Potoka u Zadní Studánky zcela uzavřena od pátku 3. 4. 8:30 hod. nejméně do pondělí 6. 4. pro všechna vozidla :-(
Vloženo 2.4.2020 10:18
ahoj všem jarním lyžařům,
včera parkování v Kořenově (za kostelem), pak cca 1,5 km pěšky na Václavíkovu Studánku. Vzhledem k čerstvému sněhu to šlo jet hned od silnice. Cca 5-10cm nového sněhu. Ráno v 10:00 ještě prachový, ale pak to začalo měknout... sněhu všude dostatek. Stopa projetá od lyžařů a na skate to docela šlo - tvrdá rovná deska starého sněhu a na tom čerstvý sníh. Ze Smědavy na Rozmezí to bylo i docela hezky uježděné....Dle předpovědi to půjde asi rychle dolů, ale pár dnů se lyžovat bude... otázkou je, jak kvalitní to bude lyžování. Na opalovačku ideální. Tak si to užijte...!!!
Vloženo 2.4.2020 9:50
Dobrý den, já si myslím, že rolba potřebuje určitě něco důležitého doručit z Jizerky na Knajpu. Je to tak??
Vloženo 2.4.2020 7:38
(Odpověď na dotaz uživatele Tuhon z 2.4.: Ahoj, ještě se chci letos odhodlat a vyjet poprvé. Chtel bych dat auto na Jizerku a jet skate po promenadni ke kiosku a zpet a tak parkret opakovat. Je to dobry napad a pujde to ještě realzovat? Jinak diky vsem za perfektni informace, hodnoceni a slusnost. skol)

Pozor, na Jizerku se autem zajet nedá, viz dřívější zprávy zde + info na http://www.korenov.cz/aktualneweb.html: "Rozhodnutí o uzavření komunikace Polubný - Jizerka pro běžný provoz". Dle zpráv níže lyžaři parkují např. v Kořenově. Ve čtvrtek ještě lyžovat půjde, jak vyplývá ze zpráv od Pavise a Lenky, jen neumím odhadnout, jaké to bude na skate.
Vloženo 2.4.2020 0:32
Všem borcům a kočkám na běžkách děkuji za informace během sezóny. Alespoň takto na dálku jsem mohl být u toho a vzpomínat na krásnou loňskou sezónu. Jo, o berličkách to na běžkách nejde...
Všem Vám přeji hodně zdraví.
Vloženo 2.4.2020 0:22
Pavisovi díky za užitečné informace i perfektní shrntí sezóny.;-) Přidám info, že Darrská směrem nahoru je krásná (1 potok na přenášení, směrem dolů už bych se bála, že člověk přehlídne na prostředku nějaký vylezlý kamínek - nekdo to dolů dost splužil); Soušká silnice taky ještě použitelná (občas ledové fleky); od Kasárenské k Protržence velmi slušné (i přejezd po žluté na Soušskou se dal) - ve čtvrtek to ještě půjde, pokud by někdo chtěl...
Vloženo 1.4.2020 21:37
Pro Pavise, super!!! Pěkné shrnutí letošní sezóny! Už se moc těším na příští zimu! Jo jo, budou mi ty klacky moc chybět!!! Tak skol všem běžkařům!!!
Vloženo 1.4.2020 21:23
Dnes jsem byl od Václavíkova Studánka a všude možně jsem to prošmejdil až na Pavlovu cestu.moc solidní podmínky...
ale teď bych rád apeloval na vzájemné chování. na parkovišti u kostela v polubným jsem zažil opravdu nechutnou scénu: jeden kluk se u auta převlíkal a přetahoval bundu přes hlavu, takže si stáhnul roušku z obličeje, aby to šlo /nejbližší člověk u dalšího auta asi 3 metry daleko/. a než ji stačil dát zpátky, začal na něj úplně brunátně řvát jeden místní obyvatel přesně toto - jak to, že nemáš masku na držce, ty hajzle zasr…..j, já tě zabiju ty zk…..enej sr...či. ten kluk mu řekl, že se jen převlíká bundu a že na něj netřeba řvát, že si masku obratem nasadí. a hned zase řvaní a nadávky od toho místního zuřivce a ještě , že mu rozšlápne hlavu...no, nebudu více vypisovat tu hrůzu. jenom se prosím zamyslete, je to nutné se takto navzájem chovat? pomůže to něčemu? jestli už ani tahle infekční doba nám nenastaví zrcadlo, jak chceme dále spolu žít?
jezdím dost pravidelně na magistrálu a občas i od běžkařů - sportovců jsem podobné chování musel hořce zažít.
Budu držet palce, aby si lidi raději napočítali párkrát do deseti, než se začnou takto šíleně chovat ke svému okolí. opravdu, ve většině případů pak zjistíte, že to je zbytečné... tak se všichni mějte a žijte jako myslící bytosti
Vloženo 1.4.2020 19:17
Tak dnes vlakem Korenov,pesky Vaclavikova Studanka, hned od odpocivadla lze na bezkach,,po magistrale Smedava, Promenada a pres hreben zpet na Studanku a pesky na nadrazi Korenov.Rolba nejela, ani skutr, OPS neprekvapila,bohuzel. Jinak napadlo,5az10cm prasanu, stopa vyjeta bezkari, celkem dobra, pekne jelo na modrou extrovku, zpet uz ledova mista. Pocasi vynikajici, slunicko, azuro, teplicko. Dost bezkaru, kdo nejel, prohral.
Asi posledni prispevek, bezky do sklepa, jedeme na kolo do Raje.
A na zaver hodnoceni sezony, byl to prumer,tedy za 3. OPS velmi tezke rozjizdeni, pak dobre, konec spatny (ne vlastnim pricinenim),tedy take za 3, zustava urcite spousta penez, tak snad pristi sezona bude vynikajici, LCR (lesaci) zase nam museli ukazat kdo je tady panem, v prosinci jezdili pekne rally, akorat,ze nam rozjezdili stopy,tak to maji za 5( kdy je to prejde?) a pan hrazdny z Cerne Nisy nam to pekne protahl a stale jezdil autem, take za 5.Nejvetsi prasecina sezony pan hejtman Puta, uz vime koho na podzim nebudeme volit. Nejvetsi klika sezony Jizerska 50, to bylo primo z pr... stesti, pan Koucky ma kazdy vecer do konci roku 3x otcenas. Take skol do sezony 2020/2021.
Vloženo 1.4.2020 14:07
Jistě, bez humoru není život.
I kameňačky si zaslouží péči (parafín, žehlička, škrabka, kartáč), odmění se ti a ty jim můžeš vzdávat ještě větší hold.
Vloženo 1.4.2020 6:57
Pro ehmm
Prohry nas zoceluji. Treba koupis nove a tyto posunes na kamenacky. To se odhodlavam uz asi 10 let a ne a ne je poradne skrabnout.
Vloženo 1.4.2020 6:49
Pro Martina
Hlavne ze se nas drzi humor. Jinak moje kamenacky jsou fischerky, rocnik 1985 z Tuzexu, koupil jsem je od kamose asi v r. 1992 za 10 piv. Navic je na nich sportovni vazani N50 a k tomu nizke botasky, rocnik 1987. To je materialek, to je na vykani. Maji jedinou chybu, uz nejedou ani z kopce.
Vloženo 31.3.2020 22:13
Pro Pavise: Proč "hold"?
Trocha osvěty: hold = okázalý projev pocty nebo úcty.
Ale možná jsi chtěl kameňačkám vzdát úctu :-)
Vloženo 31.3.2020 19:55
Re: Pavis

Jasne, ze jsem to cetl, peclive, diky. Cestou nahoru jsem si to i ohlidal. Ale dolu jsem to po tom snezeni risknul. A nevyhral, stane se.
Vloženo 31.3.2020 18:33
Pro ehmm
Cetl jsi moji zpravu? Pisu tri vytata mista pred Kristianovem, mel jsem to vice zduraznit. Tak tak jsem to upluzil, to same, rano jsem projel cely Kristianov, v 15.30 jsem 300m prenasel. Je to hold na kamenacky. Zitra jedu z Vaclavikovy studanky, tak tam cekam tu rolbu...pro OPS:staci na 11.00, drive vlak nejede.
Vloženo 31.3.2020 10:36
Tak jsem odrel lyze. Rano skejt z Nove Louky na Rozmezi, Kasarenska, Smedava, Promenadni, dolu k Cerne Smede, Smedava, Knajpa a zpet pres Rozmezi na Novou Louku. Skejty jsem vzal proto, ze rano jeste nesnezilo, ale na Kasarenske uz zaclo dost chumelit. Kdybych sel pozdeji, tak si vezmu klasicky, mel jsem je v aute taky. Lyze jsem odrel cestou zpatky z Rozmezi dolu, jak je v pulce kousek rovinky, tak za ni v lese, jak to bylo minuly tyden spinavy, tad ted tam rano misty koukal asfalt, ale cestou dolu to bylo milosrdne prikryty snehem, ale malo. A pak jeste jsem se nechal nachytat jednim klasikem, co po te chumelenici pres Kristianov lyze nesundaval (pritom ja rano pred chumelenim jo) a jel jsem v jeho stope dolu a to byla druha hloupost. Na Blataku jsem si uz samozrejme dal pozor a pred Novou Loukou jsem ty lyze taky radsi sundal driv.

Kdyby to po tom snezeni treba nejaka rolba z Jizerky upravila az na Rozmezi tak by to bylo dokonaly.
Vloženo 30.3.2020 19:10
Ahoj,tak jsem dnes opet vyrazil busem MHD 18 v 7.58, jako bezkar opet sam. Bezky (jednickove) jsem nazul hned na zacatku stadionu,ale na konci sundal, dale lezou kaminky. Donesl na odbocku k Blataku a jel i pres Kristianov,Rozmezi,odbocil na Cihadla (od Mari neprojeto) na Knajpu. Napadlo 1 az 5cm,nafoukano i 10cm prasanu, tim kusy jsou ledove. Stopa pro klasiku jen proslapana a vcelku dobra. Dale jsem jel na Promenadu,sjel na Smedavu,vynesl kopec(tam dobrych 10cm prasanu) a zase na Knajpu. Dolu pres Rozmezi, zacatek sjezdu ledovy, pred Kristianovem tri vytata mista, da se objet, cely Kristianov prenest 300m (rano se projelo) a k Blataku, 20m prenest. Tam jsem to sundal a donesl do Bedova. Pocasi nemelo chybu,azuro,po obede chvilkami mracky. Jelo dobre na klasiku na modrou extrovku. Na Knajpe ve stinu plus 2oC, odpoledne plus 5oC. Lidi malo, do 30 bezkaru. Nejlepsi kolem Jizerky a Smedavy, ve stredu jedu vlakem do Korenova( pozor jede jen v 9.36, zpet jen v 17.04), predpoved pocasi jeste luxusnejsi. Tak pojedte!
Vloženo 28.3.2020 15:18
Od Václavikovi st. jsem včera nasadil až 600m od silnice. Problém je spíše jehličí a jiný "nepořádek" ze stromů. Jinak ledová krusta tam furt je. Dále od Sedla pod Zámky, souvislá téměř čistá vrstva sněhu. Otevřenější úseky kde jsou stromy dál nebo menší, jsou lepší a rychlejší když to namrzne. Bohužel pár troubů to rozoře přes poledne, když je to nejměkčí. Ráno, nebo navečer to po namrzlém rozoraném připomíná balanční cvičení, přesto je to rychlé.
Vloženo 27.3.2020 21:37
Urcite jde bez problemu, jen radeji prvnich 300m prenest kvuli jehlici,bude krasne.
(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 27.3.: Ahoj, šlo by to ještě klasikou z Václavíkovy studánky, Jezdecká, Promenáda?.. Díky)
Vloženo 26.3.2020 22:12
Jakube, jde to😁
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 26.3.: ehmmm: A u Nové Louky jsi parkoval, lze to nebo nelze? Pokud ne, tak si šel pěšky z Bedřichova? A na Smědavě auta parkují nebo tam nikdo teď přes zákaz vjezdu v Bílém Potoce nejezdí?
A nějaká stopa na klasiku se ještě najde nebo už téměř ne? Rád bych to ještě naposledy jel vyzkoušet, ale jestli má vůbec smysl se dostávat do Bědřichova linkou 18 nebo 1 z Jablonce...
Moc díky za postřehy.)
Vloženo 26.3.2020 10:36
Rano skejt z Nove Louky pres Rozmezi, Kasarenskou, Hranicni, kiosku na Promenadni, dolu k prehrade Cerne Smede, po Smrkove ceste (okolo maringotky) na Predel, pres Pisciny na Palicnik, stejnou cestou zpet pres Predel po Smrkove ceste k Cerne Smede, primo na Smedavu, nahoru na Knajpu a pres Rozmezi zpet.

Na Nove Louce se nasazuje az v lese, u Blataku se sundava, na Kristianove se prenasi az k lesu, cestou na Rozmezi je nekolik mist s jehlicim, kde to fakt neklouze, i z kopce to je skoro do zastaveni. A pak uz to jde, i kdyz obcas to je ledovaty. Osobne mi to treba prijde hezci ze Smedavy rovnou nahoru na Knajpu nez po Kasarensky. Prijemne potesila Hranicni. Na Smrkove ceste okolo maringotky na Predel se nahore na horizontu kousek prenasi. U Palicniku to je cestou z Piscin uz take slabsi. Dobrej snih je od prehrady Cerne Smede nahoru k Promenadni. Predevcirem jsem jel po Promenadni a Jezdecke a to taky bylo v pohode.

Zajimalo by me, jak to vypada okolo Protrzene prehrady?
Vloženo 27.3.2020 7:52
Okruh přes Knejpu, Mar. boudy, Protrženku - jen zprostředkovaně na základě shlédnutí GPS záznamu z lyžování ze středy, ale snad lepší než nic: Nějak se to projet dalo, nástup byl možný i z Pekla.
Vloženo 25.3.2020 15:53
Kupodivu se dá sjet od Knajpy Štolpišskou na Smědavu relativně bezpečně i večer, je furt o co dole plužit. Já to jel opačně nahoru, ale dole bacha na zamrzlou louži, tam jsem si radši přenesl... viz foto.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 25.3.2020 2:54
Pro jinou Lenku
Ty pocty uvadim schvalne, prave proto, ze jsou zcela minimalni, jsou za cely den, hodinove 5 az 8 lidi.To same doprava, bus popripade vlak do 10 lidi, dokonce i sam. Neni treba se niceho obavat, nejhorsi je sedet v nevetrane mistnosti. Je treba se precist i jine odborniky, ne vedce Prymulu, zase az nejchytrejsi v republice neni. Verim,ze 1.4. toto omezeni konecne skonci, napada prasan a vyjedeme bez zbytecnych kecu.
Vloženo 25.3.2020 1:32
Nejen pro Zdenču "Mlčeti zlato" - možná kdyby zde Pavis stále neuváděl počty lyžařů, tak by ty zákazy vjezdu na silnice nedali (první týden jenom zavřeli parkoviště, takže kdo věděl..., zalyžoval si; vzhledem ke staré mamince, kterou obhospodařuji, si cestu CD nerisknu:-( ).
Vloženo 24.3.2020 20:38
Tak dnes vlakem Korenov (jizdenku jsem koupil pres net, nikdo nekontroluje, CD neoficialne jezdi zdarma) pesky na Vaclavikovu studanku, pak po magistrale Smedava, Predel, Promenada,Jizerka a zpet Korenov. Nemelo chybu, slunicko,azuro a krasne to jelo, po 14.00 opet rychle namrzalo, celkem asi 50 bezkaru. Zdence velke plus, snad uz jsou zcela mimo kecy, ze pohyb po Jizerkach je nejak skodlivy, ja jezdim verejnou dopravou, ale autari si misto najdou. A majitele parkovist budou mit jen natazenou ruku pro penize od statu,nedal bych jim ani korunu. Jde to stale, zitra vyjedte, bude opet krasne. Neni to naposled, jeste napadne.
Vloženo 24.3.2020 18:32
Pro Zdenču:Někdy je mlčeti zlato.
Vloženo 24.3.2020 18:21
Pro KoclQ: no pán je zřejmě asi Pražák?!? Chápu, jet na otočku z Prahy si zaběžkovat je nesmysl, a ubytovat se v Jizerkách v současné době nelze. Nemoralizujte a nezáviďte, někdo si zaběhá třeba ve Stromovce bez připnutejch lyží, někdo v Jizerkách s připnutými lyžemi. My "horalové" nic špatného a zakázaného neděláme, natož nebezpečného a trestuhodného! A aby se vám ta slza lepší zamačkávala, tak přidávám obrázek z dneška, jak to tu máme pořád krááásné........

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 24.3.2020 6:42
Tak vcera zase z Bedova, doneseno na odbocku k Blataku, hned se prenasi v lese asim100m, pak kousek kolem Blataku a cely Kristianov 200m, dale stale dobre, Knajpa,byl dokonce kontrolovat a nakrmit ptaky Honza, Promenada a Jizerka k Pesakovne a stejne zpet, sjezd z Rozmezi ledovy, ale dalo se, slo pribrzdit, namrzlo to az pres den, dojel jsem k Blataku a zase odnesl. Stalo to za to, pocasi nemelo chybu. Za den asi 70 lidi, coz zase neni tak malo na ty kraviny co vyhlasili. Dnes vlakem Korenov, kolem Jizerky, Predel, Smedava a zpet Korenov, to je to nejlepsi, co se da. Pojedte! Stale neni konec, pristi tyden novy prasan.
Vloženo 23.3.2020 22:35
Plně souhlasím s jmenovcem. Zaplať pánbu za ty dary v této smutné době.
Vloženo 23.3.2020 19:52
Tvrdé ,rychlé- hlavně sjezdy vo hubu, jsou místa kde je to hezké svezení a místa ,kde je to spíš pro Sáblíkovou, ale počasí super a lidí málo. Potíže s parkováním...:-)
Za mně asi konec sezony-ne že by nebyl sníh , ale bude to víc a víc ledovaté a to už mi nebude stát za to.Nakonec na tu bídu se sněhem slušná sezona. Díky OPS za úpravu tratí :-)
Vloženo 20.3.2020 12:23
Lenko, dá se spoustu věcí. Jen se budete muset vypořádat s tím, že parkoviště, i když se jeví jako otevřená, jsou nařízením hejtmana Lbc kraje uzavřená a na silnici na Smědavu je na konci Bílého Potoka zákaz vjezdu všech vozidel. Autobusové linky na Smědavu byly zrušeny.
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 18.3.: Díky, Zdenčo, za odpověď. Mám ještě dotaz: Dá se lyžovat z Jizerky nebo Smědavy a lze tam někde zaparkovat? Díky!)
Vloženo 18.3.2020 21:32
Sněhu je nahoře ještě dost na souvislou vrstvu, i když každým dnem odtává. Ale místy je už opravdu hodně špinavý jehličím (neumím si představit klasiku s klistrem). Parkoviště na Smědavě bylo otevřené.
Vloženo 18.3.2020 19:45
Tak jsem dneska byl, v busu MHD 18 v 7.58 jsem jel uplne sam. Radeji jsem sel pesky po silnici k Samalce, od odbocky k Blataku to jde, jedno prenaseni 50m, kolem Blataku to jeste jde, na Kristianove prenaset. Od Kristianova smer Rozmezi uz normalni zima, trochu vadi jen jehlici, take uz je to na jednickove lyze. Dale Knajpa a Promenadni parada, stejnou cestou zpet. Skoda, ze jsem mel kamenacky, dolu to nejelo. Potkal jsem alespon 50 bezkaru. Nevahejte a vyjedte, neni konec. Jeste bude mrznout a snezitt, bude to na prasanu! Otevrete parkoviste,nechte je zdarma, at prijede jeste hodne lidi, take alespon Samalku. Na Jizerkach zadny vir neni a bezkari ho neprivezou.
Vloženo 18.3.2020 13:09
Lenko, na Jizerku chodím málo, je to pro mne zajíždka, ale myslím, že tam budou lepší podmínky, hlavně co se týče sněhu, bylo by dobré, kdyby mohl někdo podat info, taky bych ještě šla. 🤔
Vloženo 17.3.2020 18:22
Vzkaz pro Pavise, běžky už ulož do futrálu, byla jsem včera, skate, NL, Hřebínek, Točna, panelka. Na Hřebínek zasypané jehličím, ve stopě dvojnásob, to se nedalo vůbec, a prostředek škubal, po panelce to šlo, ale myslím, že po dnešním teplu a sluníčku je konec, tak příští sezónu! 😊
Vloženo 17.3.2020 13:51
Zkusila bych parkoviště u sjezdovek Malinovka,v neděli bylo ještě otevřené,prip.je nad ním i pár míst podélného stání.ke stadionu je to 10min chůze,ale otázka,jak to bude z Bedřichova po oteplení vypadat.
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 17.3.: Nevíte prosím někdo, kde se dá poblž magistrály zaparkovat a jít na běžky? Je otevřené parkoviště na Smědavě? Moc díky za každou informaci!)
Vloženo 16.3.2020 21:34
Míro děkujem !!! 👍

ps.: hnedka vedle kiosku 😉
Vloženo 15.3.2020 21:19
Co se tyče promenádní - pořád je to tam super. Aspoň teď večer bylo.
Vloženo 15.3.2020 19:36
Velké díky OPS za údržbu v průběhu celé sezóny, která z hlediska klimatických podmínek nebyla jednoduchá. Podle mého názoru bylo vždy provedeno maximum možného. A ukončení v jejich podání - par excellence. Děkuji moc
Vloženo 15.3.2020 13:25
Smědava, po Stolpišské na Knejpu, novou cestou na Čihadla, Žďárek, Čihadla, Rozmezí, Kristiánov, Rozmezí, Čihadla, Mariánohorské boudy (zde 2 vytátá místa, která se dají objet), Protržená přehrada, Kasárenská, U Studánky, Souš, Vlašský hřbet, Bunkr, Mořina, Kiosek, Černá Smědá, Smědava. Skate, dopoledne umrzlé, kolem poledne už to začalo měknout. Ale podle odposlechu informovaných lidí, tak to hodlají rozjezdit pluhem, aby sem nejezdili lidi.
Vloženo 15.3.2020 12:09
Skatem Bedrichov-N.Louka-Blatak-Studene udoli (luxus)-Kristianov-Panelka-Hrebinek a zpatky na stadion do Bedrichova (pozor na sjezd od Buku, vytato. Celkove fajn, posledni uprava jeste drzi, ale nebudeto naporad. Skoda, ze ty co jsme vollli preferuji koncentraci vystresovanych lidi v obchodech misto rozptyleni lidi v prostoru a pohybu na cerstvem vzduchu.
Vloženo 15.3.2020 9:11
Dnes opět upraveno jak na klasiku, tak bruslení-parádní jizda.Jen je problém s parkováním, největší parkoviště jsou kvůli Koronaviru uzavřena.
Vloženo 16.3.2020 14:00
Ciao,
lyzarska sezona nebyla tak spatna.Hlavne DIKY OPS !! Jezdime sem uz 20 let a je to parada.Co si prat do budoucna ? Dobre podminky, trochu vice tolerance mezi lyzari (Skate/Klasika, ! starsi,mladsi..)
Skol

Vlada
Vloženo 16.3.2020 5:54
Velké díky OPS za celou zimu, víme, že jste dělali maximum. Posíláme přání pevného zdraví a veselé mysli všem příznivcům bílé stopy! Příští zimu na vi👋
Vloženo 15.3.2020 0:14
Parkoviště vytáté a zavřené, możno parkovat u kostela, ale svah je uż holý, także 500 m s lyźema v ruce. Nad silnicí uż je to dobrý, pod V.Studánkou v lese začíná manżestr (stav 14.3 16:00 h)
(Odpověď na dotaz uživatele Slavek z 14.3.: V Jizerce kousek pred Morinou existuje taky soukrome vetsi parkoviste - nevi nekdo s Vas, jestli bude taky zavrene zitra? Muze mesto Korenov nebo Destna nakazat zavret majitelovi?)
Vloženo 14.3.2020 22:20
Velké díky OPS za úžasnou zimu v Jizerských horách. Úprava vzhledem k množství sněhu a kolísání počasí neuvěřitelně perfektní. Dnešní (bohužel poslední) den byl super, hotová třešnička na dortu.
Ani se nám nechtělo domů. Už se těšíme na další sezónu, snad nebude tak krátká ...
Ještě jednou moc vám všem děkujeme.
Vloženo 14.3.2020 22:19
"Z důvodu snížení koncentrace lidí uzavíráme po dohodě s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou od 15.3.2020 - 00:00 hodin parkoviště „Jizerka - Mořina“. Vedení obce: Luboš Marek, starosta, Stanislav Pelc, místostarosta" - to se objevilo na http://www.korenov.cz/, odpoledne to tam nebylo. Edit: podobně Souš a info na https://mesto-desna.cz/. Zde již zmíněné doporučení k uzavření dalších parkovišť se nachází na https://www.jizerskaops.cz/turisticke-info/aktuality/omezeni-na-jizerske-magistrale-236cs.html (v těch "spodních" novinkách, co se k nim na mobilu každý nedoscrolluje, protože se nemění tak často, ale taky se to tam objevilo později...)

Vše netýkající se podmínek a dalších konkrétních informací budu nadále přesouvat do obecné diskuze https://www.kamzasnehem.cz/diskuze
Vloženo 14.3.2020 21:40
tak městskou linku 18 snad rušit nebudou,kromě toho se dá vlakem dojet do Kořenova a nastoupit do stopy na Václavíkově studánce.
Vloženo 14.3.2020 21:22
takže navzdory zprávám od Jirky etc. máme šmytec, kreteni, co dodat:

Ukončení úprav rolbou bude od zítřka doplněno významným omezením parkovacích kapacit. Doporučení uzavřít kapacitní parkoviště již akceptovaly obce Bedřichov, Janov nad Nisou, Kořenov a město Desná. Auto tak nebude možné odstavit v Bedřichově u stadionu ani na Maliníku, u Kapličky v Hraběticích, na Souši ani na Jizerce - Mořině.
Vloženo 14.3.2020 21:11
Když jsem si přečetl zprávu od Milana, našel jsem kontakt na https://parkoviste-morina.business.site/#details
a zavolal tam, a prý o uzavření parkoviště nic neví.
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 14.3.: Je skutečně uzavřena i Smědava a Jizerka? Našel jsem info jen o Bedrichově. Chtěl jsem zítra na poslední výlet, ale protože jedu od Mn. Hradiště tak se mi nechce úplně na blind...)
Vloženo 14.3.2020 20:59
Parkoviště Mořina má být 15.3. otevřené, volal jsem tam v 19:58.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr Hanzlik z 14.3.: Ahoj, víte někdo zda bude otevřené parkoviste na Jizerce. Jeli bychom se projet. Diky)
Vloženo 14.3.2020 19:44
Pred 10 minutama jsem namazal bezky na zitra a pak si precetl toto:

dnes od půlnoci je nařízeno uzavřít parkoviště nejen v Bedřichově, ale i ta ostatní, i Souš a Jizerku

Takze konec sezony - bylo to dobry, naposledy v pondeli vecer!

Milan
Vloženo 14.3.2020 18:25
Jel jsem skate a kromě zmíněných míst hezké svezení. Zítra jedu znova
Vloženo 14.3.2020 18:23
Ahoj, dnes jsem jel ze Smědavy po Stolpišské na Knejpu, novou cestou na Čihadla, Žďárek, zpět na Čihadla, Rozmezí, zpět na Čihadla, Mariánohorské boudy (zde 2 místa na asfalt, ale dá se pohodlně objet) , Protržená přehrada, Kasárenská, U Studánky, Souš, Vlašský hřbet (1 místo se dá objet, 2. Se přenáší přes potok), Bunkr, Mořina, Kiosek, Černá Smědá, po Smrkové cestě na Předěl, Paličník (2 místa se přenáší - na neděli už nedoporučuji), Písčiny, Předěl, po Hřebenovce na Černou Smědou (1 místo se přenáší), Smědava
Vloženo 14.3.2020 18:16
to zavrou i Mořinu? ja jen, ze jsem ted mluvila se spravcem a ten o tom teda nevi, uz ma zavrenou hospodu a ted parkoviste :(
Vloženo 14.3.2020 17:18
V neděli již v Bedřichově nebude možné parkovat: "Na základě doporučení krajského krizového výboru dojde dnes 14.3.2020 o půlnoci k uzavření všech parkovišť v Bedřichově." Zdroj: http://www.bedrichov.cz/aktualne-1/oznameni/uzavreni-vsech-parkovist-v-bedrichove-od-pulnoci-v-sobotu-1432020-1294cs.html
Vloženo 14.3.2020 16:43
(Odpověď na dotaz uživatele Jára z 14.3.: Dobrý den. Jezdí dnes autobus z Liberce do Bedřichova? Díky.)

ZRUŠENY SPOJE Z JN I LBC!!

‼️Liberecký kraj NEDOPORUČUJE využívat v době nouzového Jizerskou magistrálu pro trávení volného času. Slunečné počasí vylákalo do Jizerských hor řadu běžkařů, podle hejtmana Martina Půty to ale není s ohledem na zaváděná opatření to nejlepší. "Už jsme se dohodli s Jizerskou o.p.s., aby přestala provádět údržbu magistrály. Žádáme běžkaře, aby na magistrálu nejezdili. Sice nejde o sportoviště tak jak to stanovuje legislativa, ale děláme to kvůli kumulaci lidí. Od neděle 15. března proto přestanou jezdit do Bedřichova skibusy z Liberce a Jablonce nad Nisou a stejně tak na Smědavu," řekl Půta.
Kraj také bude apelovat na obec Bedřichov, aby od zítřka uzavřela centrální parkoviště.‼️
Vloženo 14.3.2020 16:33
Dekuji OPS za upravu. Za celou sezonu . Byla kratsi, ale prave diky uprave lidi kteri vedi co delaji byla fajn. Vzhledem k mnozstvi snehu az neuveritelna. Samozrejme i dnes rano byla magistrala ve výborném stavu. Jeste jednou diky.
Vloženo 14.3.2020 14:38
@ehmmm
Mazal jsem Maplus K80 + Rode K30 + Rode K40
V ledovém korytu Bedřichov - Kristiánov to trochu smekalo.
Na Rozmezí se jelo dobře.
Na jezdecké to místy lepilo.
V roztáté břečce (na sluníčku) se to dalo.

Takový jarní průměr.
Vloženo 14.3.2020 14:15
Jizerka-Promenádní- Předěl-Písčiny (2x přenášení)-Smědava-Jezdecká-Jizerka. Výborná úprava, nádherné počasí, spokojení běžkaři. Škoda, že zítra už to tak nebude. Snad bude příští sezóna delší.
Vloženo 14.3.2020 13:33
Nevim, jak akutalne, ale v osm rano to tam bylo na skate luxusni. Rolbari vyjeli bud vecer nebo v noci, takze to do rana paradne zmrzlo.
Na klasiku ale nevim, jak namazat. Mistama to je zmrzly z noci na klistr, mistama je nasnezeny cerstvy z noci a mistama je nafoukano nejspis ze stromu. To jsou tri ruzny snehy. Odpoledne na slunicku v tom cerstvym budou prasatka.

A kdyz uz pisu, tak jeden vytatej flicek je v kopci od Blataku ke Kristianovu, pred Kristianovem uz to taky ubyva. Cestou na Predel ze Smedavy zleva se kousek pred Predelem prenasi. Z Predelu na Palicnik zleva se taky kus prenasi. Z Palicniku pres Pisciny na Predel to je vyrazne lepsi. Stejne tak z Predelu zpatky to je lepsi zleva po Smrkove ceste.

Okolo Krasne Mari to stalo za prd uz v patek.

(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 14.3.: Tak nám všeobecné blbnutí kolem varianty chřipkového viru postihlo i úpravu stop, blnutí navzdory bych se chtěl zítra ještě proběhnout, než nám ti pitomci zakážou i toto... nevíte jak to vypadá aktuálně kolem Jizerky? Dík za info)
Vloženo 14.3.2020 10:43
Skol, dnes rano jsem nasel na jezdecke penezenku s doklady na jmeno Robin Orct. Odevzdam na PČR v Rokytnici.
Vloženo 14.3.2020 6:29
Strojová úprava Jizerské magistrály byla pro tuto zimní sezónu ukončena, úprava v pátek ráno byla poslední. Je popsaná na https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/zimni-aktuality/ranni-vyjezd-234cs.html a znázorněná na http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory (úprava v oblasti Předělu + Jizerská silnice jsou tam asi znázorněny chybně, ale zas odtud po pár dnech vše nezmizí jako na Bílých stopách, kde zas asi není vyznačena úprava Soušské silnice). Ukončení úpravy souvisí s vydaným preventivním opatřením proti šíření koronaviru, viz https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/zimni-aktuality/prerusujeme-strojovou-upravu-jizerske-magistraly-235cs.html

Případné komentáře na toto téma prosím směřujte do obecné diskuze https://www.kamzasnehem.cz/diskuze, kam již bylo pár zpráv na toto téma přesunuto, aby zde nezapadly užitečné zprávy o aktuální situaci na tratích, které sem samozřejmě pište dál. Jak se situace vyvíjí i v jiných oblastech je srhnuto v https://www.kamzasnehem.cz/clanky/sezona-se-blizi-ke-konci
Vloženo 13.3.2020 21:30
Klasika Bedrichov - Vladni - Olivetska - Hrebinek - Cihadla - Kristianov - NL - Bedrichov. Misty spinavo (hlavne kolem Bedova), misty vytato na asfalt (hodne blby mezi Tocnou a Krasnou Mari - nutno prenaset), ale jinak v podstate dobry a v ramci moznosti co nejvic upraveny. Ops super prace, diky! Na Hrebinku otevreno.
Vloženo 13.3.2020 10:22
Dnes ráno "malé kolo" na skate z Bedřichova přes Hřebínek, Točnu a Kristiánov. Problémové místo je od Buku dolu na stadion - v ledu jsou zamrzlé kamínky, takže pozor ! Točna se 2m přenáší. Jinak všude pěkné, bez větších problému. Kluci z OPS upravili velice citlivě - děkujeme !
Vloženo 13.3.2020 8:01
Noční skate: Stadion - Nová Louka - Kristiánov - Točna - Hřebínek - Stadion, přes noc to pěkně ztuhlo, na většině trasy dostatečná pokrývka, místy nutno přenášet, behem pátku bych se nebál vyrazit pres den, víkend pri dennich teplotach zustava otaznikem.
Vloženo 12.3.2020 18:01
Dnes dopoledne Bedřichov - Hřebínek- Čihadla- Rozmezí- Nová Louka - Bedřichov. Vysoká teplota 8°C. Sníh měkký - skate.
Přenáší se asi 100m za Točnou na Máří. Jinak všude souvislá vrstva. Doufejme, že připadne a ochladí se. Hřebínek zavřený. Ve vyšších polohách je to pomalejší. Běžkám zdar
Vloženo 12.3.2020 16:55
Dnes skate ze Souse - Smedava - Knajpa a zpet. Vse ok. Od Moutaine kousek pesky nez nasadite
Vloženo 12.3.2020 14:38
Ahoj, dnes, čtvrtek dopoledne jsem ztratila Atomic magneticky moher na Skintec. Nekde na trati Marianska hora-Knejpa. Prosim, pokud ho někdo najde, pište na 775101167. Sladká odměna jistá:-)
Vloženo 10.3.2020 21:07
Dnes od 11 skate z Bedřichova trasou Jizerské 50. Podklad měknul až od máří při cestě zpět, ale jelo to. Začalo sněžit a ve 2 odpoledne v Bedřichově už spíš mrholení. Tratě upraveny velmi dobře, sněhu zatím celkem dost, ale jak to vydrží při oteplení s deštěm teda nevim. Skol!
Vloženo 10.3.2020 14:15
Páteřní trasy skvěle upraveny ( i na Máří..), skvělá práce rolbařů.!
Vloženo 10.3.2020 9:58
Díky OPS za dnešní svezení ! Malé kolo z Bedřichova přes Oliveckou na skate. Tvrdé akorát a velice rychle. Pospíchejte než to zalije déšť !!!
Vloženo 10.3.2020 8:24
Jizerská OPS v noci na úterý upravila hlavní trasy viz https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/zimni-aktuality/dnes-v-noci-dame-repete-233cs.html, já jsem zas teď popřesouval několik diskuzních příspěvků na téma rozježděné stopy a klasici vs. bruslaři do obecné diskuze https://www.kamzasnehem.cz/diskuze, ať zde pod nimi cenné zprávy o podmínkách od nedělních lyžařů nezapadnou ;-)
Vloženo 9.3.2020 23:14
Dnes vecer 18:30-21:00 Jizerka - Smedava - Knajpa - Protrzenka - Kasarenska - Knajpa a zpet pres Smedavu. Super podminky - cestou to umrzlo a bylo rychle jako drak! Snehu dost, ten dest by to meli preckat!
Vloženo 9.3.2020 20:17
Dnes skate ze stadionu přes Hřebínek, Máří, Knejpu, Hraniční, Malou Jizerskou Louku na Jizerku, bunkr, Jezdeckou na Václavíkovu Studánku. V 8:00 v Bedřichově +3°C , přesto vše tvrdé a docela rychlé. Až kolem oběda to začalo měknout, ale nic hrozného. Při dojezdu začal poletovat sníh, tak snad to s tím deštěm nakonec nebude tak hrozné, jak udává předpověď. K Buku už to začíná řídnout, Máří docela v kondici, jinak bez problémů. Díky moc za úpravu. Užil jsem si to náramně!
Vloženo 9.3.2020 11:52
At Magda - koukam na predpoved a prset ma jen do 17:00. Tak vyrazit az potom...
Vloženo 9.3.2020 6:40
Ahoj, chtěla bych dnes na běžky, ale všude hlásí déšť. Poradí někdo tip, kam se vydat, kde nebude pršet? Díky. Magda
Vloženo 12.3.2020 23:24
Dobrý ale proměnlivé. Starší běžky.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 12.3.: Ahoj,jak to vypadá s víkendem?
Bude ještě na čem jezdit? Jo.ne všude.
Moc děkuji za případné info.)
Vloženo 9.3.2020 10:41
Včera v 11 hodin z Nové Louky.
Na parkovišti téměř plno, ale vešli jsme se. Parkoviště v Bedřichově plná. Sníh ještě v 11 krásně tvrdý. Skiny malinko podkluzují. Na Rozmezí a přes Předěl, Černou Smědou a Písčiny na Paličník. Výhled úžasný všem doporučuji, ale bacha klouže to. Odpoledne to povolilo, hned se jelo náročněji. Ovšem v téhle části magistrály se pohybuje jen zlomek lidí, takže paráda!

Zpět na Knejpu přes Promenádní a dál na Sedlo Holubníku. Sníh se hodně boří, takže ani soupaž se moc nedá jet. Ovšem opět ani noha :-)

Podmínky jsou ideální, využijte toho!
Vloženo 9.3.2020 10:07
Pěkné to tam bylo. Děkuji i touto cestou OPS.
+ pozn.:
Super, Lyžníku! Umíš ty dát lyže vedle sebe, když makáš do kopce? Umíš respektovat ostatní? Všichni si užíváme hor a Jizerká magistrála není závodní dráha.
Vloženo 8.3.2020 23:57
Dnes klasika trať Jiz25. Stadion, Nová louka, Kristiánov, Čihadla přes Krásnou Máří a Olivetskou horu zpět. Do Nové louky sníh mokrý a těžký, od Kristiánova zalesněné úseky krásný "mejdlo". Kolem Máří je uz vidět asfalt, dle předpovědi je toto poslední víkend, kdy se tudy dalo jet, pokud něco nenapadne. Z Olivetské pak chvilema vydřená stopa a těžký mokrý sníh.
Vloženo 8.3.2020 23:46
Horní Polubný - Jizerka - Knajpa - Bílá Kuchyně - Maliník: Nahoře je sněhu dost, včetně čistého nového. Trasy byly většinou pěkně upravené, přijatelně rychlé mýdlo, ale stopy na klasiku už odpoledne místy promáčené. Umrlčí cesta pod Zámky má projetou jednoduchou stopu, ve střední části spíš kros. Nepatrná odtátá místa pod Krásnou Maří, hrbolatější nově neupravená trasa západně od přehrady Bedřichov. Celkově fajn svezení.
Vloženo 8.3.2020 23:45
Už to tu sice bylo diskutováno, ale pro jistotu: POZOR, VLÁDNÍ JE PROHRNUTÁ (pro příjezd k přehradě). Dnes to ještě šlo, ale vrstva sněhu je tenká a pokud začne pršet, bude to rychle pryč. Takže z Maliníku už letos asi raději nevyrážet... (Sice nevím, jak to vypadá přes kanály, ale už před 14 dny to žádná sláva nebyla...). Údržba tratě OPS začíná u rozcestí Pod Olivetskou horou a u odbočky k přehradě.
Vloženo 8.3.2020 19:07
velké poděkování nálezci klíčů v blízkosti Protržené přehrady :)
Vloženo 8.3.2020 17:06
Souš, Kasárenka, Knajpa, Protržená přehrada, Kasárenka, Smědava, Předěl, Písčiny, Jizerská, Soušská, Souš. Brzké ranní vstávání se vyplatilo, nádherně upravené a rychlé Velký dík OPS.
Vloženo 8.3.2020 16:57
Dnes super zážitek, z Václavíkovy Studanky po hlavních trasách. Rád jsem taky přispěl ráno na OPS samolepku, klidně by tam mohli být častěji, protože platil snad každý. Jinak když čtu ty nářky klasikářů, tak by mě zajímalo, jestli ti lidi jeli někdy o víkendu skatem? Pokud ne, tak se vám to pokusím přiblížit. Jedete do kopce, makáte, a proti vám někdo pluží a za ním další a za ním další a vy se tam prostě skatem nevejdete. Jsou to většinou klasici, který neumí dát lyže vedle sebe a jet po straně, protože se bojí. Dalši skupina jsou turisti, kteří jedou vedle sebe a to někdy iv v počtu vyšším jak dva a vy opět nemáte kam, též klasici. Dalším tématem je nastupování a vystupování ze stopy ve sjezdech, též mám spoustu zážitku s rekreačními klasiky. Takže jestli dělíte běžkaře podle stylu, tak začněte u svých... Já totiž ty trable s klasiky neřeším, protože nejedu závod, ale jedu se bavit a užít si hor. Zkuste to taky a příště napište, třeba že svítilo sluníčko nebo že jste viděli orla! Skol!
Vloženo 8.3.2020 15:46
Dnešní start z Václavíkovy Studánky začal zklamáním z uzavřeného parkoviště v Polubném u Václavíkovy Studánky...v 9 hod. ráno :( Jeli jsme tedy na Mořinu, ale tam už bylo plno a další auta, stejně jako mi, jezdili nevědomky dál nahoru. Cestou zpět už parkoviště otevřené...provozovatelé asi zaspali ;) Takže nakonec se plánovaný start z Václavíkovy studánky, i když opožděně, uskutečnil...jeli jsme na Smědavu a zpět přes Jizerku. Sice bylo hodně lidí, ale jinak super cesta a počasí.
Až na závěr, který byl také se zklamáním...a to ze zapomenutých rukavic na parkovišti :( Tímto se tedy ptám, zda někdo nenašel pánské rukavice značky Klimatex? Děkuji za zprávu, pokud ano...
Vloženo 8.3.2020 12:10
Dnes ztracen - odcizen modrošedý batoh 20 l nulové hodnoty, uvnitř však speciální brýle nepoužitelné pro kohokoliv jiného. Odměna pro nálezce.
Vloženo 8.3.2020 9:54
Tímto bych chtěl velmi poděkovat OPS za skvělou práci, jelikož dnešní ranní vyjížďka - TO BYLA PROSTĚ DOKONALOST. Krása. Děkuji a všem přeji krásný den.
Vloženo 7.3.2020 23:07
Přidám se k Jířovi a jeho komentáři k bruslařům - bohužel nebruslí přes klasickou stopu pouze na Soušské silnici, ale vlastně všude. Ze Smědavy na Paličník byla dnes většinu trasy stopa pouze na jedné straně, přesto to bruslařům nestačilo.
Na Soušské je trochu problém to, že ačkoli je silnice široká, rolba upraví pouze polovinu šířky. Čtyřkolka nepomůže kvalitě úpravy, nicméně za bruslení přes stopu mohou jen a jen bruslaři a jejich špatná technika - bruslit vedle stopy je ok, bruslit přes stopu dobré není, obzvlášť v dnešní podmínce.
Vloženo 7.3.2020 22:55
Na Pekle parkoviště defacto není, jen pár míst která přináleží k místním penzionům, případně podél cesty. U Lesní brány malé parkoviště je, cca 15 aut se tam vejde, odklizené nebývá úplně vzorně (ale letošní nadílka parkování nekomplikuje). Krásně se dá parkovat na rozšíření u bývalé pily nebo dole u hlavní silnice.
Ohledně mázy se odpověď může měnit s každou hodinou, dneska byl naprosto luxusní mikrokontakt, zítra by to na nějaký měkčí tuhý snad mělo jít.

(Odpověď na dotaz uživatele Jířa z 5.3.: Ahoj, je nějaké parkoviště poblíž Pekla nebo lesní brány v Josefove Dole?
Co mažete na klasiku na aktuální sníh?

Díky)
Vloženo 7.3.2020 22:12
start ráno v 9 z Bedřichov dále na novou louku, kristianov, knajpu, smedavu, po promenadni na jizerku. po jezdecke zpet a dale pres Žďárek na Hrebinek a zpatky Bedřichov. Dopoledne padala krupice a trochu se to lepilo, po 14 hod se ochladilo a stopa vymrzla skluzna, vsude snehu plno jen od krásné mari prava stopa vytata ale projet lze mimo dobře. nejlepší podmínky k veceru po 16 hod.
Vloženo 7.3.2020 20:55
Díky za dnešní krásně upraveno ! Směr z Béďova na Hřebínek a na Olivetskou, po Vládní zpět na stadion. Čerstvý sníh, hezké pro skate i klasiku + málo lidí. A platí znovu: nenechat se odradit počasím v Jablonci (mokro, poprchávalo).
A tak jen vyzývám všechny, co chválíte, pošlete "jizerské ops" také nějakou finanční podporu !!!!
Díky, díky :))
Vloženo 7.3.2020 19:21
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 6.3.: Ahoj. Jak to aktuálně vypadá v úseku Točna - Tetřeví bouda - Čihadla? Díky)

Odpovím si sám :) Dotazovaný úsek se dal kolem 8:00 projet bez problémů. Skol
Vloženo 7.3.2020 19:14
Dnes jen krátká s dětmi Bedřichov→Louka→Hřebínek→Olivetská→Vládní. Ráno tam byl nějaký závod, ale kolem 9 jsme potkali proti 3 rolby, takže krásná nová stopa. Jinak všude sněhu skoro nejvíc, co jsem letos viděl, a ještě chumelilo. Trochu více promáčený kousek byl z Hřebínku na Bílou Kuchyni, jinak všude ideál, pomalejší, ale všude okolo čerstvý sníh. Teploty kolem 0, takže na cestě zpět už stopy dostaly céres a neudržely to. Každopádně díky OPS, za úpravu čerstvého sněhu i takhle po ránu.
Vloženo 7.3.2020 15:10
Maliník - Vládní - Kristiánov - Sedlo Holubníku - Hřebínek - Nová Louka - Maliník.
pomalé, ale krásné svezení. celé dopoledne připadával čerstvý sníh. pouze první dva kilometry z Maliníku málo sněhu na asfaltce, ale i tam se dalo.
od Vládní a dále všude bez problémů. a málo lidí! :)
Vloženo 7.3.2020 14:07
Dnes velky okruh z Maliniku, Vladni pokryta cerstvym snehem, je tedy dobre sjizdna, pouze na zacatku 2 tmavsi mista, od Tocny smer Tetrevky, leva stopa na asfalt na par metrech, jinak vsude hodne snehu, z Kristianova pridavek smerem k prehrade, Blatny rybnik, zde malo lidi, trochu zapadane novym snehem. Teploty mezi 0- -1 st. C. Pekne zimni lyzovani, pripadlo 5-7 cm snehu.
Vloženo 7.3.2020 11:21
Odpoved pro Jira - problemem Souske silnice je, ze tam jezdi ctyrkolka z Montanie na Smedavu a rozjizdi pas na brusleni. Nekdy nezbyva nic lepsiho, nez bruslit vedle stopy...
Vloženo 7.3.2020 12:50
re Raduz, telefon našla moje žena a nechala ho na recepci Montanie. Zdraví O. Král.
Vloženo 7.3.2020 8:45
Vcera večer klasikou ze Souše na Čihadla, zpět po Knizeci a šup dolů. Dole na Souši stopa mokrá, nahoře už jenom vlhka a přimrzala. Použil jsem bílý klistr, docela fungoval. Čelovkářů jsem potkal dost, podmínky jsou parádní, stopa krásná, jen prosím skatare, Soušská silnice je dost široká pro všechny, nebruslete až do krajů do stopy.
Vloženo 6.3.2020 21:48
Vracím se k příspěvku od PN, cituji: "komunikace po Vládní k VD Bedřichov Černá Nisa se musí udržovat pro provoz VD 2.kategorie a to dle zákona ". Prosím o upřesnění paragrafu v zákoně č. 254/2001 Sb., MZe ČR č. 471/2001 Sb., o technicko bezpečnostním dohledu nad 
vodními díly, ve znění vyhlášky č. 255/2010 Sb., kde je uvedeno, že je nutné přístupovou komunikaci k VD, která je oficiálně součásti Jizerské magistrály, pluhovat na "plech" !!!
Vloženo 6.3.2020 21:06
Ahoj, dnes vecerni ze Souse ztrata telefonu ,kdyby nekdo nasel , budu rad , tel. 603284621
Vloženo 6.3.2020 18:46
Rozjeti pred vikendem, po Vladni od Maliniku smer prehrada, N.Louka, Hrebinek, Bila kuchyne na Olivetskou, pozor v prave stope nekolik vytatych mist, to same plati pri sjezdu k prehrade, odvodnovaci kanalky ve stope!! Vladni, jak bylo nekolikrat zminovano, byla protazena, nekde tak, ze je 5-6 mist az na asfalt, opravdu nechapu, proc v tuto dobu musi mistni traktorista nicit jedine napojeni od parkoviste Malinik k magistrale??
Vloženo 6.3.2020 17:19
Dopolední sněhulák klasikou Smědava-Černá Smědá-Předěl-Paličník-Písčiny a zpět. Oproti včerejšku připadlo asi 5cm. Lidí málo, lehké sněžení a mlha. Okruh Předěl-Paličník-Písčiny strojově neupraven ale prošlápnuta stopa na klasiku. Sněhu všude dost, parádní svezení. Skol
Vloženo 6.3.2020 14:09
Snehove to sjizdny je...z bedrichova na hrsbetickou louku uplne ok ale po snezeni nerolbovano od buku...misty se musi na hrabeticky louce obejit bazina, stejne tak na raselinisti v maxove...na klasikach se to da ale na skate jsem vyrazil do Bedrichova dnes az od prezidentsky...les nad maxovem taky docela ok...vcera jsem tam sel ...ale jak se to zacne svazivat dolu na lucany tak tam dal uz nevim
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 6.3.: Ahoj. Nevíte někdo jak to vypadá se sněhem z Bedřichova do Maxova, případně až do Lučan?)
Vloženo 6.3.2020 12:54
(Odpověď na dotaz uživatele Adéla z 4.3.: Všechny zdravím, mohli byste mi někdo poradit kam na běžky o víkendu co nejblíže u Jindřichova?
Za radu budu moc vděčná 😊)

Mým favoritem by byl nástup na běžky v Hraběticích u kapličky, s tím že bych počkal, jestli Jizerská OPS vyhlásí, že tam v noci na sobotu pošle rolbu. Nastupoval jsem tam v neděli, viz zpráva někde hlouběji. Z parkoviště jsem viděl, že pár lyžařů pokračovalo i dál k Maxovu, ale já na další průzkum už neměl síly:-)
Vloženo 6.3.2020 7:53
Stačilo počkat do jara a zima je tu. :-) Startovali jsme z Mořiny a skatem projeli víceméně všechny trasy mezi Mořinou, Předělem a Knajpou. Díky OPS za super úpravu, škoda jen že nezajeli až na Písčiny, když už byli na Předělu. Sněhu tam je dost a lidí taky. K tomu azuro a nový prašan, zimní krajina. Bylo to celkem pomalý, ale během odpoledne to přimrzalo a zrychlovalo. Moc pěkné svezení.
Vloženo 5.3.2020 20:21
PN: Tu zpravu nejak nechapu. Drive byl zakon jiny, ze stacilo jezdit po snehu a nekurvit stopy?

Apropo, kdyz jsem u tech stop. Co proboha motivuje bezkare, ze s sebou do stopy berou ctyrnohe milacky? Neni mozne je nechat probehnout nekde v parku nebo v lese? Na hovna ve stope vazne nejsem zvedavy !!! Mimochodem, OPS-ka u vstupu na magistralu prosi lide, at tam nechodi pesky, s konem a take se psem. Jo, ale to by lidi museli byt ohleduplni, coz je v dnesni dobe asi moc velka vzacnost ...
Vloženo 5.3.2020 17:18
Díky výluce vlaku Lb-Kořenov v 6,36 start od Václavíkovy studánky až v 9:30 - Trasa Knížecí, Kasárenská, Máří, kousek panelky a zpět, Hřebínek, Bedřichov - vše upraveno a naprosto perfektní sníh pro skate (klasikáři si trochu stěžovali, že jim to klouzalo). Až po Žďárek naprosto skvělé svezení, od Žďárku také stále dobré - jen víc uježděné a tvrdší, panelka také super. Od Hřebínku (cca po 13 hod) kde svítilo sluníčko, byl sníh trochu měkčí (ale žádná čvachta) a pomalejší, ve stínu ale všude až do Bedřichova fakt neuvěřitelně dobré. Vůbec to nevypadá, že by se mělo končit. Pozn. v poslední zatáčce od Máří k Točně je v pravé stopě malý kousek vytáto na asfalt.
Vloženo 5.3.2020 13:10
Dobrý den, komunikace po Vládní k VD Bedřichov Černá Nisa se musí udržovat pro provoz VD 2.kategorie a to dle zákona. Právě díky agresivitě a nepochopení ze strany lyžařů se stávajíc situace změnila.

(Odpověď na dotaz JC Vloženo 4.3.2020 12:40
Dobrý den, nevíte proč někdo traktorem vypluhoval cestu z Maliníku po Vládní k přehradě? Teď je na běžkách nesjizdná a nedá se dostat z parkoviště na Maliníku dál na magistrálu. Včera připadlo dost sněhu a je to škoda.. Ještě předtím tam někdo projížděl autem, to je taky problém. Dřív tam jezdili asi k hrázi na skútru, proč teď autem?)
Vloženo 5.3.2020 12:56
Dopolední svezení sice bez sluníčka ale to už by byl luxus. Díky OPS za úpravu, nicméně nevím proč nebylo upraveno z Předělu na Paličník a Písčiny...To je velká škoda, sněhu je tam hodně a úpravu by to tam potřebovalo. Skol
Vloženo 5.3.2020 11:48
Dopo skate, luxus luxus luxus, a navíc oproti včerejšku rychlej sníh, paráda, díky Opsko 👍
Vloženo 5.3.2020 9:33
Včera 17 .45 skate z Jizerky - U bunkru - Jezdecká - Kiosek a zpět po Promenádní na Mořinu. Skvělé - teplota pod nulou, zmrzlý podklad a na tom čerstvý sníh, jasná obloha, svítil měsíc a hvězdy , takže ani nebylo místy potřeba čelovku - jenom při míjení se s jinými lyžaři - super svezení. I rolbu jsme potkali a po vyžehleném manžestru to bylo za odměnu :-)
Díky OPS a doufám, že to zimní počasí ještě chvíli vydrží :-)
Vloženo 4.3.2020 21:56
Dnes dopo naprosto úchvatný, velké díky OPS! Klasikou Stadion, Nová Louka, Kristiánov, Knajpa, zpět přes Točnu a Kristiánov. Stopy vynikající, a to i v úseku Krásná Máří - Točna až na pár decimetrů prosakujícího asfaltu, odpo asi o něco horší, ale já tam lepší podmínky letos neviděl:-) Lidí dole celkem dost, v 9.45 skoro plný Central, ale od Nový Louky vejš je klid a paráda, kdo se můžete urvat, vyražte co nejdřív, lepší už to asi nebude...:-)
Vloženo 4.3.2020 20:58
Krásné stopy , všude sněhu dost . Na Máří směrem k Točně pár míst kde je ve stopě asfalt , ale jen se vyleze ze stopy . Od Knajpy padl cenťáček nového sněhu . Naprosto málo lidí !!! OPS dík .
Vloženo 4.3.2020 20:50
Dopoledne Souš Knajpa a zpět. Ráno bezva, čerstvé stopy. Nahoře čerstvější sníh a jelo to pomaleji. K poledni vše měklo. Nástupní místo na Souši, trochu méně sněhu, při tomto počasí zde asi sníh moc dlouho nevydrží. Jinak ale super
Vloženo 4.3.2020 13:40
Dopolední klasika Smědava-Protrženka-Mariánskohorské boudy-Knajpa-Smědava. Všude upraveno, díky OPS. Místama to tahalo za paty, někde měkčí a to i skatepruh. Chtělo by to mráz aby se nový sníh zpevnil. Celkově ale krásné svezení. Skol
Vloženo 4.3.2020 12:40
Dobrý den, nevíte proč někdo traktorem vypluhoval cestu z Maliníku po Vládní k přehradě? Teď je na běžkách nesjizdná a nedá se dostat z parkoviště na Maliníku dál na magistrálu. Včera připadlo dost sněhu a je to škoda.. Ještě předtím tam někdo projížděl autem, to je taky problém. Dřív tam jezdili asi k hrázi na skútru, proč teď autem?
Vloženo 4.3.2020 11:41
Soušská silnice v 8:00 hod nádherný manžestr a to do doby, než v 8:30 hod ji rozjezdila čtyřkolka z hotelu. Kolem 9 hod už to měklo a ve stínech tuhé, na sluníčku měkčí, ale i tak parádička na skate.
Vloženo 3.3.2020 19:51
(Odpověď na dotaz uživatele JFk z 3.3.: Nemáte někdo čerstvé info o stavu na promenádní a kolem jizerky ? Asi tam něco připadlo, že ? Vyjede OPS už teď a nebo až k ránu - až to pořádně promrzne ? Díky)

Něco připadlo,rolby pojedou v noci - před chvílí zveřejněno viz https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/zimni-aktuality/teploty-klesaji-k-nule-v-noci-upravime-227cs.html

Mimo jiné se tam píše i o trvalé změně do konce sezóny: Vládní silnice z Maliníku až k Černé Nise byla již z provozních důvodů prohrnuta, proto sem rolby již sjíždět nebudou.
Vloženo 3.3.2020 13:13
Dopoledne klasikou Smědava, Č. Smědá, Předěl, zpět kolem kiosku na Smědavu. Ze začátku déšť, stopa i bruslící pruh zmrzlé a rychlé. Od Špalku začalo vydatně sněžit, mokrý pomalý sníh. Až přituhne a OPS upraví, bude to paráda. Skol
Vloženo 6.3.2020 11:30
Pro děti je fajn z Hrabětic kolem přehrady na Šámalku a pak přes Prezidentskou zpátky. Celkem 14 kiláků a 2x dobroty. :) my to jeli minulej vikend
Akorat je uz asi problem se snehem primo na prehrade....
(Odpověď na dotaz uživatele Kačka z 6.3.: Ahoj, chtěla bych jet na běžky v sobotu s dětmi, nechci parkovat na centrálu, bo vytáhnout je "K buku" by bylo utrpení (samozřejmě pro mě při poslouchání těch jejich nadávek - nejsou nijak úžasní běžkaři). Doporučíte prosím někdo nějaké příhodnější místo odkud vyrazit a jakou případnou trasu na středně lehčí výlet? Díky moc.)
Vloženo 3.3.2020 9:10
J50 skatem, v druhé půlce odpoledne a večer. Rychlé zmrzlé, jelo to jak ďas! Stále nečekaně skvělé podmínky. Problémový je tradičně úsek Krásná Máří - Točna, zatím lze celý úsek projet bez větších problémů, největší opatrnost je třeba dbát u vyhlídky na Poledník, kde je jen tenoulinká vrstva ledu a brzy se tu bude přenášet. Jedná se ale jen o cca tři metry. Na konci sjezdu z Točny na Hřebínek vykukuje při levém okraji trati asfalt, o kterém asi píše "C2S", lze to v pohodě objet při pravé straně nebo středem. Na začátku sjezdu z Mořiny k Panskému domu se propadl sníh a je tam několik desítek cm široké koryto potoka, lze to přejet nebo přeskočit.

Pak jsem ještě dal Bedřichov - Vládní - Závory - Lichtenecknerův kříž - Vládní - Bedřichov. Ve stoupání od rozcestí Pod přehradou k Lichtenecknerovu kříži je uprostřed trati asi 30 m dlouhé vytáté místo, lze to se zvýšenou opatrností obsoupažit špinavým sněhem po krajích. Já jsem ale jel s čelovkou a nechtěl riskovat jedničkové lyže, tak jsem to přenesl. Od Lichtenecknerova kříže k odbočce k v. n. Bedřichov je trasa hodně poničená autem, co tu projelo. Na více místech ve smyku hrabalo až na asfalt. Velmi smutné, někdo jel i přes zákaz z Maliníku k přehradě. Drtivá většina výše uvedené trasy je ale zcela bez problémů.

Obecně naprosto luxusní rychlé svezení, rozhodně doporučuji vyrazit, nejspíš to dlouho nevydrží.
Vloženo 2.3.2020 23:23
Upozorňuji závodníky a jedničkáře, že dnes večer jsem si udělal při sjezdu z Točny malé bebíčko na pravé lyži. Při stoupání se mi zdála stopa v dolní půlce pod stromy sem tam už dost "černá", tak jsem jel dolů radši mimo stopu (na čelofku tzn. poslepu)a taky to nebyl úplně dobrej nápad. Resp. jsem měl jet víc vlevo, pač pravá půlka vedle stopy je asi vypluženější + ten zásek byl asi ještě v kombinaci s vytátějším místem někde pod stromem. Bylo to cca. v půlce sjezdu, až za tou pravou zatáčkou. Byl tam vidět tmavší flek.
Vloženo 2.3.2020 20:47
z nove louky pres rozmezí na knajpu a zpátky pres Hrebinek. střed utazeny a pevný misty nerovnosti. nahore primrzle a dost rychlé. vytata mista a ledové plotny jsou na mistech popsaných vcera ale stale se dalo projet. celkově podmínky dobré jen možná jednou projet a urovnat.
Vloženo 2.3.2020 13:30
Dopoledne, spíš ráno, ze Souše přes Smědavu a Knajpu k rozcestí u Černého potoka a zpět. Ráno stopa dobrá, i když ne čerstvá, jelo to velmi slušně. Kolem Knajpy sníh o něco pomalejší, protože do stopy napadala krupice. Ale stopy slušný, lidi fakt málo. K polednimu to trochu změklo. Za mě super
Vloženo 2.3.2020 12:07
Skate ránov 6:45 z Bedřichova přes Kristiánov, Rozmezí, Mariánskohorské boudy, Protrženku, Kasárenskou, Čihadla, Ždárek, a Hřebínek zpět. Oproti očekávání téměř všude krásně tvrdé a rychlé, jen z Mariánské hory na Kasárenskou jel zřejmě včera večer nějaký dobytek na skútru a udělal pořádnou paseku.
Vloženo 4.3.2020 6:41
Varování! V neděli okolo 11:00 se mě na Hřebínku zase zkusili natáhnout a tchána, který stál ve frontě o pět lidí za mnou také. Nebylo to poprvé, takže to není náhoda. Docela jsem se k tomuto příspěvku přemáhal, ale asi je důležité všechny varovat! Jinak OPS díky, úprava výborná-pochvala
Vloženo 2.3.2020 9:54
Smědava - Předěl - Paličník - Písčiny a zpět, pěkné svezení, sice měkčí a pomalé, nechtěl jsem mazat klistr, tak to podkluzovalo, ale parádní svezení, prcek na skinech si mě vychutnával :-)
Vloženo 2.3.2020 8:59
Naše trasa Václavíkova studánka, Jizerka, Promenádní, Předěl, Písčiny, Smědava, Knajpa, Kasáreská, Jezdecká, Václavíkova studánka. Všude upraveno na klasiku i skate. Nejlepší osmička od Černé Smědé na Písčiny a Promenádní. Odpolední dojezd na Václavíkovu studánku už hodně pomalý a mokrý. V porovnání se sobotní zavátou úpravou, ale nádhera.
Vloženo 2.3.2020 6:04
Sněhu dost, s ohledem na březen, charakter letošní zimy a překonávání teplotních rekordů v nížinách. Na trase mého výletu jediné vyloženě špatné místo: od rozcestníku Bedřichov - Hájovna směrem k Josefodolské přehradě je prvních cca 150 m s vyhrabanou hlínou a kameny, směrem dolů bych sundaval i kameňačky. Místa, co zaslouží pozornost: od Prezidentské k Hraběticím místy tráva, hlína, kameny, voda - většinou stačí dávat pozor, nejhorší pod Lesankou, tam se objíždí bažiny mimo stopu od rolby. Od odbočky k Jablonecké chatě na Hrabětice už je to ok = parkoviště není špatný nástupní bod. Hráz Josefodolské přehrady v první části prohrnutá, ale na "chodníku" sněhu dost (fotka z rána je spíš na zmatení, to se ještě dalo po prohrnutém na kameňačkách bruslit,odpo na kameře již bez sněhu). V pondělí se podle mě budou přenášet tak 2m + na druhé části hráze bylo pár metrů s tenkou vrstvou sněhu, tam se uvidí. Od Protrženky dolů na Bílou Desnou v pohodě, až těsně před mostkem bylo v polovině šířky vytáto na asfalt, v pondělí bude po celé šířce. Okolo Máří 4 místa, kde bylo potřeba vystoupit ze stopy na klasiku, protože se už dostala na asfalt. Tipuju, že jedno z těch míst bude v pondělí na hraně, co se týče přenášení. Místy se tam píchá hůlkami do asfaltu, ale většina úseku okolo Máří byla ok. Na Olivetské vystrkují růžky bažiny, ale zatím byl vidět jen na okraji cesty a v podstatě do ní nezasáhly.

Zbytek bez problémů, moje trasa je tak nějak jasná z výčtu bodů výše, ale kdyžtak je na https://strava.app.link/Q3ig11vcw4. Sníh dost pomalý, v místech pod stromy navíc kapal do stop tající sníh (na pondělí ho myslím na stromech moc nezůstalo), ale celkově paráda i díky velkému rozsahu úpravy v noci ze soboty na neděli.
8:55
9:11
11:20
11:35

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (6)

Vloženo 1.3.2020 23:07
Skejt Bedřichov - Olivetská - Krásná Máří - Knajpa - Krásná Máří - Točna - Kristiánov - Bedřichov. Všude pěkně upraveno, na pár místech rolbou vyhrábnutý bordel, ale jinak výborné svezení. V zatáčce mezi Máří a Točnou stopa vytátá na asfalt, ale středem se dá bez problému projet.
Vloženo 1.3.2020 21:15
K dotazu ohledně cesty z Orle kolem Graniczniku k hraničnímu mostku na Jizerku bych jenom doplnil, že to je frekventovaná trasa, takže je "vždy" projetá od lyžařů. Navíc má celkem sklon a většinou to jede samo + sem tam udržovací soupažáček. Hančovinu jsem tam nikdy nezažil. Problematických bývá za nízkého sněhu popř. za oblevy obvykle jenom posledních 50-100 m.
Vloženo 1.3.2020 20:49
Základní obecný poznatek je, že z polské strany se k mostu přes Jizeru strojově neupravuje. Cesta je navíc nerovná (vymletá od vody), takže je potřeba větší sněhová nadílka, aby přikryla kameny.
A pak záleží, co myslíš pod pojmem "normálně". Sice jsem tam letos nebyl, ale vzhledem k sněhový nadílce je letos "normální", že riziko nechtěné úpravy skluznice je větší než malé :-) Platí pro klasiky i bruslaře. Ale tenhle úsek má asi jen 500 metrů.


(Odpověď na dotaz uživatele Pavel65 z 1.3.: Jak prosim vypada ta spojka kolem Graniczniku z Polska na Jizerku? Nemyslim aktualni upravu, ale spis obecne poznatky - da se to obvykle normalne projet? Je to hnus a hančovina a blbej nápad? Jen klasiky nebo to člověk nějak prorve i na skatu? Díky.)
Vloženo 1.3.2020 16:44
Promenadni krasne upraveno na brusle i obě stopy, sníh měkčí a trochu brzdil. Jizerska silnice pouze jedna stopa místy žádná :(
Vloženo 1.3.2020 16:10
Dnes v 8hod ze Souše (čtyřkolka bohužel opět nezklamala) :(
Knajpa, Žďárek, Točna, Kristiánov, Rozmezí, Smědava a "sněhulák" přes Předěl a Tišinu. Všude opravdu moc pěkně upraveno. V poledne už výrazně pomalejší, ale stopy stále ve slušném stavu.
Vloženo 1.3.2020 15:25
Noční úprava stála za vyliž prdel. To že se říká že dotyčnýho to nebaví už je vidět. Zajímalo by mě jak dokázal vyhrabat na Točně ten bordel. Mezi Čihadlama a Žďárkem jela rolba asi časovku, akorát rozhrabaný. Stopy na klasiku chvíli v příkopě, chvíli uprostřed. Nemohl by dotyčný radši vozit rohlíky? Ale někam kde si je nebudu chtít pořídit.
Vloženo 1.3.2020 7:56
Hrabetice - Kristianov - Tocna - Hrebinek - Olivetska - Vládní - U nove louky - U buku - Valesovka - Kralovka - Hrabetice. Celkem dobrý, stopa hrbolatá, namrzla. Úsek "U nove louky - U buku" strašně tvrdé. Jinak klasický problém pesaci, stopy na klasiku zničené od skateru, lidé stojící ve stopě apod. POZOR, stopa pro klasiku je tak moc u kraje, že se na několika místech utrhla a lyžaři spadli.
Vloženo 29.2.2020 22:02
Obnovim starší příspěvek/prosbu z 16.2.

Prosím, kdo na Hřebínku v 16.2. v čase cca 10.30-11.00 h vyměnil, (nebo zná toho, komu se tato lapálie přihodila...) jednu hůlku Fischer za Leki (obě černé se stříbrnými nápisy, černými poutky, 150 cm), tak prosím ať se ozve na telefon 736 464 691, 736 540 655 nebo e-mail: jakubjose@seznam.cz.

Moc diky
Vloženo 29.2.2020 19:59
Kořenov-Jizerka-Předěl-Nové Město pod Smrkem. Krásnej sníh, asi po kotníky prašanu, těsně pod nulou, dopoledne padal polystyrén, mlhavo a větrno.
Cca od Nebeského žebříku sníh měkne a pomalu mizí, cca pod Tišinou už nouzovka a kolem minerálního pramene už asfalt a hlína.
Vloženo 29.2.2020 16:13
Stopa i pro skejt upravená po celé trase: Horní Polubný → Pod Václavíkovou studánkou → Sedlo pod Zámky → U Jezdecké cesty → Promenádní → Mořina → Jizerka → Promenádní → Kiosek → K Předělu → K Zelenému kameni → Předěl → K Předělu → Smědava → Na Kůrovci → U Jezdecké cesty → Sedlo pod Zámky → Pod Václavíkovou studánkou → Horní Polubný.
Díky o.p.s.!
Vloženo 28.2.2020 18:58
dnes dopoledne 9.30-12hod skejtem Maliník-N.Louka-Hřebínek-Knajpa-Rozmezí-N.Louka-Maliník...z Maliníku neupraveno, po kotníky sněhu, navíc rozjeto od auta (hrůza), od N.Louky přes Hřebínek na Knajpu také neprojeto rolbou-jen lyžaři), na Knajpě rolba, za ní potom zpět, bohužel rolba jela rovnou do Bedřichova, takže na Maliník zase hruza...vzhledem k tomu, že byl centrál takřka plný a Maliník také, velká škoda.....tak snad to upraví OPSka alespoň zítra, kdy lze očekávat skimasakr a nával
Vloženo 28.2.2020 18:39
Dnes skate, Souš - Knajpa: urolbovano, mírně zasněženo, ale nebořilo se, ani soušská silnice nerozšlapána, super.

Knajpa-Rozmezí-Šámalka: taky skvělá jízda. Vůbec se nebořilo. Stále hustě sněžilo.

Akorát jsem za Kristianovem potkal dvě chodkyně se psy jak rozšlapávají pruh na skate a psi stopu, tak jsem do nich chvíli hučel že mají jít po kraji cesty, a ony prý že ne, že tam to není urolbované a bořily by se tam, tak jsem jim řekl že to je v horách celkem normální a zeptal se, jestli by tam vůbec šly kdyby to nebylo urolbované a ony že prý ani náhodou, tak jsem se se jim snažil vysvětlit že takhle parazitují na cizím díle, které zároveň ničí, ale jelikož to nepochopily a trvaly si na tom, že se to rolbuje pro všechny i pro ně tak jsem vykonal své první švihnutí hůlkou přes záda v životě a jel.
Vloženo 28.2.2020 14:01
Šárko souhlas s Martinem.,mikrokontak popsala už v 80tých letech Blanka Paulů(3x účastnice olympiád) Tehdy to zkoušely i pilkou na železo, dnes se spíše přikláníme k smirk. papíru, stačí jemnost 80 -100,zajdi do železářství, není třeba utrácet velké peníze od renomovaných značek,neboj se toho -na místo stoupacího vosku poškrab skluznici ve tvaru stromečku,zakup sprej, ten už kup u specialistů (Já mám dobrou zkušenost s NO WAX Holmes), ale slyším dobré reference i na Swix ....stříkni a než dojdeš do stopy je lyže O.K. Jinak jsme se ještě chytali se žlutým tokem tuhým, bohužel už ho nedělají.
Pepa

(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 28.2.: ad Śárka: je to velmi prosté - vybrousit mikrokontakt (pokud to hodně lepí, tak jen stromeček) a zatřít sprejem proti namrzání)
Vloženo 28.2.2020 13:35
Odpověď na otázku: Prosím, může někdo poradit, čím namazat v těchto podmínkách? Tzn. Čerstvě napadaný a stále padající sníh cca -2st. Hrozně se mi to lepilo, pravidelně jsme patlali něčím od Swixu s houbičkou, což bylo koupeno právě do těchto podmínek,ale účinnost byla asi 5 min. Jinak tam bylo krásně.

Já pojedu zítra za zhruba stejných podmínek na REX 30G na nový sníh -8 až +1st.
Vloženo 28.2.2020 6:49
Prosím, může někdo poradit, čím namazat v těchto podmínkách? Tzn. Čerstvě napadaný a stále padající sníh cca -2st. Hrozně se mi to lepilo, pravidelně jsme patlali něčím od Swixu s houbičkou, což bylo koupeno právě do těchto podmínek,ale účinnost byla asi 5 min. Jinak tam bylo krásně.
Vloženo 27.2.2020 20:02
Pro Ivu: dnes dopo upraveno i z Vaclavikovy studanky, ale pres den to trochu zapadalo. Vecer dokonce i z Polubneho. Snih pomalej, ale jinak perfektni. Naadhera a velke diky ops!
Vloženo 27.2.2020 18:11
Dnes Bedřichov, Kristiánov, Rozmezí, Smědava, Jizerka a zpět přes Hřebínek.
Všude dost něhu, jedině mezi Máří a Točnou je v pravé stopě asfalt a občas kameny, ale dá se bez problémů jet prostředkem, na Točně taky asfalt, který se dá objet. Počasí nádherné.
Vloženo 27.2.2020 8:58
Ivo,podívej se na Jizerskou OPS a klikni na baner skimapa nebo bílé stopy a vidíš kde se upravuje. Dnes tam rolba upravovala
(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 27.2.: Pratele, nevite, jak vypadaji stopy na klasiku z Polubneho nebo od Vaclavikovy studanky? Upravuje se tam?Na sobotuuu. Diky.)Jerry
Vloženo 1.3.2020 18:36
Posledních cca 300 m před Karlovským mostem bývá nesjízdných kvůli potoku na cestě. Za mostem jsou ještě dva úseky, kde někdy vyčnívají kameny (při jízdě z kopce třeba dávat pozor, v opačném směru to není problém).
My tam jezdíme (i když teda klasiku), takže za mě se to projet dá :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel65 z 1.3.: Jak prosim vypada ta spojka kolem Graniczniku z Polska na Jizerku? Nemyslim aktualni upravu, ale spis obecne poznatky - da se to obvykle normalne projet? Je to hnus a hančovina a blbej nápad? Jen klasiky nebo to člověk nějak prorve i na skatu? Díky.)
Vloženo 27.2.2020 0:14
Z Jizerky-Bunkr-Jezdecka-Knajpa-kiosek-Promenadni-Jizerka večer za sněžení -nádherně měkké svezení na skate po prašanu s tvrdým podkladem. Je to super, když to nechrastí pod lyží. Nikde ani stopa po nedostatku sněhu.
Vloženo 26.2.2020 21:57
Vyrazil jsem před setměním ze Souše na Knejpu, po včerejších vetvičkách, šiškách a jehličí díky alespoň 5cm nového sněhu ani památky. Sníh pomalý, stopa svépomocí, která ve vyšších pasážích rychle zapadávala. Mazal jsem v45 a hezky držel od konce Souše, ale ve od Kasárenské trochu namrzal. Celou dobu sněžilo, dole u Souše bylo -1 C. Až dopadá a vyjedou rolbu, tak nás čekají ideální podmínky.
Vloženo 26.2.2020 16:57
Malé kolečko, skate, Nová louka, Hřebínek, Točna, Kristiánov a zpět, sněhu pořád dostatek, před polednem jsem chytla tu největší chumelenici a co bylo upravené rychle zapadlo (aspoň bude čisto), i tak to jelo dobře i broučkovi se to líbilo!
Vloženo 26.2.2020 15:14
Sněhové přeháňky, tak i upravené hlavní stopy mají vrstvu čerstvého sněhu.Jinak Smědava-Promenádní-Mořina a zpět po Knížecí jak na klasiku , tak na skate bez problému.Mezi přeháňkami i sluníčko.
Vloženo 25.2.2020 7:42
Odpoledne skatem Peklo -> Čihadla -> Kristiánov -> Točna -> Gregorův kříž -> Olivetská hora -> Hřebínek -> Máří -> Kasárenská -> Jezdecká -> Promenádní -> Smědava -> Knajpa -> Peklo
Tvrdý zmrzlý podklad, spíše rychlejší, místy trochu špinavé, většinou ale čisté, čekal jsem to ale o dost horší. Bylo to krásné svezení, trocha jehličí a větviček nezanechaly na jedničkových lyžích žádné stopy. Špatný je jen tradiční úsek od Točny na Máří, kde je několik míst tenkého ledu, u vyhlídky na Poledník už vykukoval asfalt. Všude jinde je ale překvapivě kvalitní základ. Kolem šesté večer začalo docela sněžit, v noci to ale bohužel přešlo v déšť. Snad to dnes v noci zas přejde ve slibované sněžení a o víkendu by to mohlo být zas dobré. Stačilo by pár cm, které by přikryly nečistoty ze stromů.

Takže si odpovím sám. Jsem rád, že jsem se nenechal odradit a vyrazil. Na popud zprávy od uživatele "ehmmm" jsem nestartoval z Bedřichova ale z Pekla, které je o 100 metrů výš, což byla rozhodně dobrá volba. Logicky čím níž, tím špinavější sníh. Bylo to parádní svezení.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 24.2.: Ahoj,
víte někdo v jakém stavu jsou tratě po včerejším dešti a vichru? Rád bych odpoledne vyrazil, ale nevím, jestli to za to stojí.
Díky za odpověď.)
Vloženo 24.2.2020 16:57
Dnes dopoledne Smědava, Předěl, Paličník, Písčiny klasika. Stopa po dešti zmizela, hodně zmrzlé jak ve stopě tak na bruslení, někde pocukrováno čerstvým sněhem. Kolem poledne i trochu slunečno. Chtělo by to úpravu. Nicméně pohodové svezení. Skol
Vloženo 24.2.2020 15:05
Dnes ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, Panský dům,bunkr a po Knížecí zpět, po včerejším 24 hod dešti celkem dobré, stopa na klasiku někde měkčí někde zledovatělá, mělká, málo pravidelná,Na skate bez problému.Dokonce i sluníčko.Je třeba to upravit.
12:12
13:05
13:05
Vloženo 24.2.2020 11:20
Dnes rano z Bedrichova, Nova louka, Rozmezi, Knajpa, Zdarek, Sedlo Holubniku, Holubnik, Ptaci kupy, Hrebinek, Nova louka, Bedrichov, skate. Tvrdy, lehce na tom napraseno par vlocek, jehlici, obcas sisky, vetvicky, spinavy, pomaly jako prase. Popadany stromy na ceste nebyly. Samozrejme v hornich a otevrenejsich partiich je snih krasny bily cisty a ne tak pomaly, ale ja byl na Knajpe unavenejsi nez obvykle, tak jsem dal nejel. Jak se jede z Krasne Mari na Tocnu, tak v zatacce s vyhlidkou na Polednik uz kouka asfalt. Naopak okolo Blataku a pred Kristianovem to bylo v pohode. Mozna nejaky kaminek nebo hlinu jsem videl, kdyz se okolo Nove louky jede k Blataku. To od Buku dolu do Bedova to je jinaci humus a na zavodni lyze to rozhodne neni, ale kdo by bral lepsi lyze do takove spiny.
Vloženo 27.2.2020 10:12
Minuly vikend normalne fungovalo, podle me bude otevrene do konce brezna (resp nez sleze snih, nesmi se majiteli znicit louka).

(Odpověď na dotaz uživatele Jarda V. z 27.2.: Zdravím, přidám se k Ivě s dotazem ohledně fungování parkoviště nad Horním Polubným pod Václavíkovou studánkou taky na víkend. Díky)
Vloženo 25.2.2020 16:45
Z Mlade Boleslavi to asi nepujde...

(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš_1 z 25.2.: Ahoj, o víkendu mám v plánu vyjet na Jizerky na skate z Mladé Boleslavi. Přidá se někdo?
kontakt na meilu: tomas.horvi@seznam.cz)
Vloženo 24.2.2020 18:24
(Odpověď na dotaz uživatele Marta52 z 21.2.: Ahoj, nevíte někdo, zda je v provozu chata Pod Bukovcem na Mořině?
Díky za info.)

Ano Je otevřeno.
Vloženo 24.2.2020 16:56
(Odpověď na dotaz uživatele Tomás B. z 23.2.: Dobrý den jak to prosím vypadá nástup z Pekla nahoru. Díky za info)z pekla krásný stopy v sobotu,po včerejším dešti těžko odhadovat
Vloženo 23.2.2020 22:38
Pro Di, po tom co jsem loni (u Zvonku v Prichovcich) prisel o carbonove LEKI "vymenou" za poctivy "hlinik", patrne z pujcovny, aspon ve stejne delce si je beru zasadne dovniř nebo občerstvovaci zařizeni radsi vynechavam
P.S: preju hodne stesti - treba to dopadne
Vloženo 23.2.2020 19:03
Maliník - Hřebínek - Holubník - Knejpa - Smědava: Solidní svezení, sněhu je relativně dost, v nižších polohách byla trať trochu mokrá, výše kolem Knejpy až výborná. Na hřebenovce Holubníku prošláplé jednoduché stopy a hlavně bez davů lidí jako na Hřebínku. Dnes (neděle) se nám nahoru nechtělo, ale nemyslím, že by déšť nějak narušil slušné podmínky.
Vloženo 23.2.2020 16:22
Ahoj, věřím, že to byl omyl, kdy mi v sobotu 22.2. před 14 hodinou zmizely od Pešákovny moje hůlky - hliníkové KV a zůstaly tam o 20cm kratší "inovik". Ráda je vyměním zpátky:-). Díky za vzkaz zde.
Vloženo 23.2.2020 14:20
Tišina - Nové Město p. S. Jen doplním fotkou místo kde již vykukuje asfalt. Je to kus pod Francouzskými kameny na té rovince (naštěstí vidět z dálky, neb se tam sjíždí v nejprudším klesání). Jinak v Martinském údolí, flek pod železničním mostem zřejmě brzy vytaje a napojení na hřiště přerušeno těžbou dřeva.
Vloženo 22.2.2020 19:43
Zdravím, dnes úžasné podmínky, díky Ops za úpravu Předělu i Písčin, i když se to bruslařům lehce bořilo, na Smrkovou cestu už stopa držela, odměnou byly krásné výhledy. Omlouvám se pánovi ve svítivě zelené bundě, že jsem zmizela, ale mojí metou bylo objet Předěl z druhé strany.
Vloženo 22.2.2020 16:42
Od Václavíkovy studánky na Jizerku podél silnice nahoru v pohodě, směrem dolů to chce dávat pozor v nejprudším sjezdu, zejména v jeho konci. Na "obchvatu" Jizerky směrem na Jizerskou silnici to chce objíždět tradiční bažinu pod Pešákovnou o pár metrů níže, mimo trasu vyjetou rolbou, ta je vidět na fotce. Směrem na Nové Město pod Smrkem krása až někam kousek před Tišinu, pak se střídají špinavější úseky (jehličí apod.) s hezkými. Na úplný konec úpravy jsem nedojel, skončil jsem cca 300 metrů pod místem, kde končila stopa na klasiku, dál už by k nepoškrábání lyží nestačila opatrnost, viz GPS záznam mého výletu https://strava.app.link/sKjsS88Zh4. Vše ostatní v těchto pasážích parádní (včetně Paličníku, Knajpy, návratu k Václavíkově Studánce od Knížecí atd.). V oblasti Předělu, Paličníku a podobných končinách, kam rolba zajíždí méně a byla tam asi poprvé od sněžení v tomto týdnu, se bruslaři trochu bořili, ale jen nepatrně.

Díky moc za úpravu, jen se taky přimlouvám za nevynechávání klasických stop ve sjezdech jako na Kasárenské u odbočky k Protržence, jak tady níže https://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory#post18946 psal Zdeněk, přijde mi to bezpečnější.

Ve 12:45 jsem při průjezdu Polubným (kde je taky dostatek sněhu) viděl, že nahoře (Jizerka + Václavíkova studánka) je už moc aut, tak policista nahoru pouštěl další až ve chvíli, kdy se někdo vracel, a ve frontě čekalo minimálně 10 aut. Já parkoval v Polubném nad sokolovnou, v 8 ráno bylo toto parkoviště úplně prázdné, při návratu možná taky úplně plné. Ale podobný nával nás už asi tuto zimu nečeká...
8:23
8:48
10:49
11:31

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Vloženo 22.2.2020 16:36
Děkuji člověku, který mi dnes na parkovišti kousek od Souše naboural auto a nechal mi za stěračem papírek s telefonním číslem, které neexistuje. Díky!
Vloženo 22.2.2020 16:11
Rano po Vladni na N. Louku, Kristianov a Cihadla, dale smer Marianskohorske boudy, zde asi nejhezci usek, pres Protrzenku na Kasarenskou, z5 pres K. Mari a Hrebinek do Bedrichova. Vsechny trasy skvele upraveny, pocasi vyslo fantasticky, jen v nekterych partiich trochu foukalo. Skol!
Vloženo 22.2.2020 15:39
ráno v 9 hod z Kořenova - slunečno, u tratě krásný přemrzlý křupající sníh, nahoře už nekřupal, ale paráda - čisťounký, upravené stopy, dobře to jelo (na skate), sluníčko postupně trochu zastřené, žádný vítr, po Kasárenské sníh už trochu povolený, ale stále dobré - od Knajpy (v poledne) už zataženo a vítr, až na Žďárek sněhově stále dobré - za Žďárkem na Máří a Točnu - sníh už trochu špinavý jehličím, ale stále bez problémů. Od Buku do Bedřichova jsem jela doleva - první úseky špinavé jehličím.
Vloženo 22.2.2020 14:56
Co OPS slíbila, tak splnila.Pěkně upravené tratě ze Smědavy na Předěl, Písčiny,Tišinu a zpět přes Paličník.Uvidíme co zítra, má začít pršet, dnes nad nulou ale jelo to super samo.
Vloženo 22.2.2020 16:53
Dnes dopoledne Maliník-Vládní (v tomto úseku ledovaté a bez stopy)-Nová Louka (už dobré)-Kristiánov-Čihadla-Krásná Maří-Hřebíkek-Nová Loka (naprostá nádhera, bezvadné stopy i počasí)-Vládní-Maliník (o něco lepší než ráno). Mimořádně dobrý den.
Vloženo 22.2.2020 0:55
Pozor, pokud budete sjíždět po Darrské cestě dolů na Souš. Poté, co přejedete víceméně "rovinku" a začnete sjíždět dolů je tam jeden potok, který se už nedá přejet - nutno sundat lyže a překročit ho. Pak až dolů není třeba se bát, žádné další místo bez sněhu už tam není.
Vloženo 21.2.2020 20:53
Z Maliniku Maly okruh, vsude krasne upraveno, pouze zacatek Vladni misty ledovaty, jinak luxusni. Dnes se vsichni ranni bezkari divy, ze se upravovalo az pozdeji, staci cist ty spravne stranky. Dnes to byl pro nas “prazaky” prijizdejici v patek navecer mansestrovy vecer. Zitra rano znova. Diky Ops. Skol!
Vloženo 21.2.2020 15:05
Dopoledne Smědava, Promenádní. Krása střídala nádheru.
9:04
9:15

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 21.2.2020 14:02
Také jsem byla dopoledne a musela jsem to voraniště přebruslit, s úpravou začala Opska až před polednem, tak odpolkáři mají upraveno!
Vloženo 21.2.2020 13:18
Také zdravím, zajel jsem si hezky, ale škoda, že nebyly stopy vůbec upravené, i když jsem vyrážel až po půl deváté. Zklamalo mě to, ale netrápím se tím, čistého vzduchu a pohody tam bylo dost. Jen moc tedy nechápu ten mechanismus, na běžky mohu vyrazit tak jednou týdně a bylo mi to trošku líto.
Vloženo 21.2.2020 12:03
Zdravim, rano paradni snehova podminka, lidi po malu, velka skoda, ze nebylo dneska dopoledne vubec nic upraveno.Jel jsem velke kolo na Knejpu a od Hrebinku jsem celou cestu dupal stopu.Bruslit se v tom fakt nedalo.Bohuzel tento stav, jsem tu letos nezazil poprve.Timto bych chtel pozadat rolbare a organizatory upravy trati, zda by nestalo za zvazeni za takovych podminek alespon cast magistraly upravit a necekat az na vikend, kdy budou jizerky opet zahlceny davy bezkaru ... S pozdravem Sokol
Vloženo 21.2.2020 22:32
Byl jsem vcera u Protrzene Prehrady - nevim jak vypadalo to na dole, ale na hore trat' smerem na J. Dul vypadala docela dobre.
(Odpověď na dotaz uživatele Daniel z 21.2.: Ahoj, nevíte jak vypadá trasa Josefův Důl- protržená přehrada, děkuji za odpověď)
Vloženo 21.2.2020 16:27
Ahoj, ano, jev lrovozu
(Odpověď na dotaz uživatele Marta52 z 21.2.: Ahoj, nevíte někdo zda je v provozu na Mořině chata Pod Bukovcem.
Díky.)
Vloženo 21.2.2020 8:55
Maliník, Nová Louka, Blatenský rybník, Točna, okolo přehrady zpět. Parádní poježděníčko.
Vloženo 20.2.2020 23:40
Dnes o berlích Bedřichov - Černá Nisa. Závidím všem, co mohou lyžovat.
Skol
Vloženo 20.2.2020 18:17
Děkuji OPS, že dává na web info o chystaných úpravách s předstihem! Umožnilo mi to přeorganizovat si ještě večer kalendář, vzít dovču a vyrazit dnes "na otvíračku" užít si skvěle upravených tras a slunce!

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 20.2.2020 13:32
Dnes dopoledne super počasí, jen škoda že nebylo upraveno i směrem na Předěl a Písčiny. Sněhu dost ale chtělo by ho utáhnout. Jinak paráda. Skol
Vloženo 19.2.2020 20:09
Hele určitě. Byl jsem včera, z Bedřichova OK, dneska sněžilo 5-10 cm a v noci ještě bude. V sobotu z Jakuzsyc přes hory a všude OK, kromě kousku za hraničním mostem přes Jizeru. Jediný, co nevím, je odbočka za Orle do Harrachova, tam jsem nikdy nejel. A přes Harrachov směr Mumlavský vodopád nejlépe asi pěškobus.
(Odpověď na dotaz uživatele matyas z 19.2.: Ahoj, dá se v současných podmínkách dojet z Bedřichova do Krkonoš? Rád bych si udělal několikadenní výlet (asi Bedřichov - Harrachov - Špindl - Pec). Dík!)
Vloženo 19.2.2020 15:07
Silné sněžení mezi 11-14 hod, stopy zaváté, pomalý skluz. na trati Ze Smědavy jak na Mořinu , tak i na Čihadla velmi pomalé.Snad to ustane a budou nové stopy,
Vloženo 19.2.2020 9:31
Čus, jediný panely jsou tak v délce cca 300 m těsně před Hřebínkem, když jedeš směrem od Šámalky a pak taky na "panelovce" mezi Točnou a Bílejma bukama. Hřebínek - Máří - Tetřevky je drťí posypanej a uježděnej asfaltovej nástřik. Panely jsou až pak zase od Žďárku na Čihadla. Asi to píšou jako takovou básnickou nadsázku a tak to ber :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 19.2.: Premyšlim kde je na Maří "beton? a kde se jede "od Hřebínku po panelce"? :)- SKOL)
Vloženo 18.2.2020 20:32
Stopy stale ve velmi dobrem stavu. Od blataku pak ve výborném. Na rozmezi v 6 vecer chumelilo. Ani na mari se jeste nepicha do betonu .
Vloženo 18.2.2020 20:20
Dnes odpoledne klasikou z Mořiny přes Bunkr a Promenádu na Předěl a odtud jsme to krosili zadem přes Pytlácké kameny zpět na Jizerku. Sníh super, občas trochu sněžilo, občas sluníčko, takže paráda.
Vloženo 18.2.2020 19:16
Od stadionu az pod Hřebínek mokrý sníh ale dalo se to,od Hřebínku po panelce a pak i na Kr.Máří skvělý sníh
Nad Žďárkem připadlo tak to nejelo,ale hezke podmínky- sněhu dost.Od Blatného rybníka na stadion zase hlubší mokrý sníh
Vloženo 17.2.2020 14:31
Dnes ze Smědavy po Promenádní na Mořinu ,Panský dům, bunkr a po Knížecí zpět nemělo chybu, stopy perfektní, 3 oC, nebyly žádné přeháňky, a chyběli lyžaři.Asi se nechali odradit předpovědí počasí.Nelze ji brát vážně.Jezděte dokud to jde.Na Jizerce je vidět úbytek sněhu.
Vloženo 16.2.2020 21:12
Skate Jizerka - Smedava - Knajpa - Kristianov - Mari - Knajpa - Smedava a zpet na Jizerku. Od 15 do 18. Ze zacatku prselo. Dost rozdilny snih - nahore tvrdy, dole u Kristianova uz dost brecka a spina. Ale snehu dost - zitrejsi teploty to nahore vydrzi...
Vloženo 16.2.2020 19:45
Rano po Vladni, Stammeluv kriz, Zavory, Olivetska, pres Hrebinek a N. louku zpet. Lehce foukal studeny vitr,na Hrebinku kolem 10:30 hod +1C, takze otepleni se nekonalo, stopy hezky tvrde!
Vloženo 16.2.2020 15:48
Stadion - U Nové louky - Vládní - Za přehradou - Olivetská hora - Hřebínek - Bílé Buky - Kristiánov a zpět po stejné trase. V 9.40 od Vládní až po Kristiánov a zpět perfektní stopa na klasiku a na "A" lyžích.

Prosím, kdo dnes na Hřebínku v čase cca 10.30-11.00 h vyměnil jednu hůlku Fischer za Leki (obě černé se stříbrnými nápisy, černými poutky a délka u obou je stejná 150 cm), tak prosím ať se ozve na telefon 736 464 691, 736 540 655 nebo e-mail: jakubjose@seznam.cz.

Moc děkuji a SKOL.
Vloženo 16.2.2020 15:02
Ze Smědavy po silnici na Pešákovnu a Mořinu na Jizerku a zpět přes Jezdeckou a Knížecí nemělo chybu, stopy upravené , do 13.30 i sluníčko viz fotky, jako na jaře .Na Jizerce + 5,5oC, na trase skoro bezvětří i když meterologové varovali oproti Frýdlandsku, kde je silný vítr neustále od včerejška.Asi se lyžaři zalekli, protože parkoviště na Smědavě jen z poloviny obsazené oproti sobotě.Na trase málo lyžařů, což byla škoda.Uvidíme co zítra.
12:11
12:22
12:31
12:45
Vloženo 16.2.2020 11:17
Celá trasa letošního boboloppetu na jedničkové lyže. Jen pod přehradou už je sněhu málo a je špinavý.
Vloženo 15.2.2020 20:49
Dnes dopoledne velký okruh směr přes Rozmezí se zastávkou na Knajpě, opět milá obsluha, stopy byly krásně projeté, při návratu byly v nižších polohách už rozměklé, díky OPS príma poježděníčko
Vloženo 15.2.2020 20:47
VYNECHÁVAT stopu na Kasárenské a na mnoha jiných podobných místech může jen někdo, kdo nikdy nestál na lyžích a ještě k tomu nedisponuje “Zdravým selským rozumem”, o tom totiž celá úprava je. Žádná jiná pravidla pro tuto činnost neexistují.
10:26
11:05

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 15.2.2020 20:36
Velké diky kucí ópéesacký. Tomu rikam upravene trate. Krasna prace. Palec nahoru !!!!
Vloženo 15.2.2020 20:26
Skate po Vladni, stav temer stejny jako v patek, na Hrebinek uz mirne rozjety, od Tocny na Zdarek umrzly, krusta, ktera zapadavala do stopy, nahore opravdova zima, sjezd na Kristianov o zivot, ne pro kvalitu snehu, ale z duvodu bezohlednych tapalu, ve 2, 3-stupech, sileny. Od Blatnaku na N. louku misty uz hlina. Skol!
Vloženo 15.2.2020 20:20
Z Maliniku je to ok, bylo upraveno, ale bez stopare. Pouze vyjeto lyzari. Na skate dobry, pozor na velke mnozstvi zapadanych sisek, obcas to drhne!
(Odpověď na dotaz uživatele Dan z 15.2.: Zdravím, jel jste někdo prosím z Maliníku? Bude tam ještě zítra dopoledne dostatek sněhu? Chceme jet na klasiku, dál kolem přehrady. Dá se přejít hráz nebo je uzavřená? Díky moc!)
Vloženo 15.2.2020 18:17
Na Darrské cestě (=ze Souše na Jezdeckou) 1x křížení s potokem,kde se už dopoledne překračovalo půl metru obkročmo, zbytek cesty ok. Na obchvatu Jizerky směrem na Jizerskou silnici je mostek u Staré Pily vhodný na kameňačky, jinak je lepší lyže sundat. Tradiční bažina pod Pešákovnou sice zřetelná,ale stále průjezdná v plné rychlosti,což se ale bude zhoršovat. - to jsou horší místa na trase ze Souše skoro přímo do Polska a zpátky se zajižďkou přes Smědavu. Soušská silnice je upravena na šířku 1 rolby (1 stopa + na bruslení),tedy ne po celé své šířce. S ohledem na vyšší teploty se zejména na sluníčku stopy celkem rychle opotřebovávaly.

Přejezd z Jizerky na Orle lepší, než jsem čekal, upravený a i na skate vhodný. Na české straně pozor posledních cca 100 metrů sjezdu před tradičním koncem úpravy, jinak úplně v pohodě. Z Polska taky čerstvě upraveno pro oba styly (na Bílých stopách to není zaznamenáno), chce to opatrnost v mírném sjezdu k mostu přes Jizeru, kde se na jednom místě 5m přenáší. V pondělí tipuju že už to bude 100m.

(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 14.2.: Ahoj, dá se projet skatem z Orle na Jizerku prosím? Jak to tam vypadá?)
Vloženo 15.2.2020 15:05
Dobrý den, dnes cca v 11:00 v Bedřichově u skiservisu Mára moje mamka omylem vzala hole kW+ 155cm poutka velikost s. Postrádáme hole Swix ct3 155cm. Pravděpodobně došlo k záměně. Kontaktujte mě prosím na 728348678 rád bych to dal dopořádku. Díky Přemek
Vloženo 15.2.2020 14:39
Dnes ze Smědavy na Knajpu, Mariánské , .Protrženou a po Pašerácké zpět. Stopy byly super upravené, ale bylo cítit teplotu nad nulou, po obědě již stopy a povrch měkly.Uvidíme co bude zítra a v pondělí , když se oteplí.
Vloženo 15.2.2020 13:18
Dnes brzy ráno klasicky velký okruh ze stadionu, podmínky naprosto dokonalé. Stopa vymrzlá, níže už pomalejší. Ale to, co v každém trochu prudším stoupání dělají se stopou lidé, kteří si myslí, že bruslí, víme všichni. Tak se polepšete a vypilujte styl. A poraďte to i svým známým. Díky.
Skol
Vloženo 15.2.2020 13:16
Smedava-Kiosek-Promenadni-Morina-Jedecka-Knajpa a zpet na Smedavu.Magistrala super upravena,akorat od Bungru-Morina spatny.Tam to nebylo upravene.V 8,30h to nemohlo byt uz od lyzaru znicene.Tam nam asi rolba z Jizerky nezajela.Lidi dost,ale na vikend pochopitelny,
čuski skol
Vloženo 15.2.2020 10:17
Ráno vyjezd na klasiku z Nové Louky na Hrebinek. Sníh vlhký ale skluz dobrý. Od Hrebinku uz stopa vymrzla, pevná, jen ve stoupání vpravo často rozbitá od skejtařů. Dále podmínky ideální krasny skluz. Stále mlhavo jen misty polojasno. Občerstvení na knajpe zavřeno, Smedava v provozu.
7:57
9:26
Vloženo 14.2.2020 21:30
Trasy směrem k Předělu, Paličníku a Smrku na víkend upraveny budou, jak je psáno v čerstvě zveřejněné zprávě na webu Jizerské OPS - https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/zimni-aktuality/uprava-na-vikend-209cs.html. Tato místa patří mezi méně upravovaná a častěji se stává, že úprava probíhá jen před víkendem.

(Odpověď na dotaz uživatele Mirek1959 z 13.2.: Dneska jsem byl skate okruh Souš,Smědava,Předěl,Písčiny, Paličník a zpět. Sněhu všude dostatek, nepochopím proč se neupravuje trasa Předěl, Písčiny, Paličník. Bude na víkend upravená??? Nejlepší byl upravený základní okruh. Děkuji za info)
Vloženo 14.2.2020 20:53
Dnes odpoledne sk8 - malý okruh. Z Bedřichova na Novou louku, Kristiánov na Knajpu zpět přes Krásnou Máří Olivetskou a Vládní zpět. Vše krásně upravenou ještě nad Novou loukou s deštěm, pak už jen sníh, během cesty napadlo tak 5 až 8 cm nového. Nahoře to jelo hezky, od Hřebínku jsem měl pocit že jedu po koberci ale jinak super.
Vloženo 14.2.2020 17:37
Odpoledni skate po Vladni z Maliniku, upraveno bez stopare, stopy az od odbocky u prehrady, lehce nad nulou, dest se snehem, od Hrebinku uz bylo na nule a na panelce bylo tak 3-5 cm prasanu, fantazie az po Kristianov, zde uz opet mokre, kolem Blatneho rybniku podmacene, no dnes to musel byt pro klasikare s mazou "orisek":)) Skol!
Vloženo 14.2.2020 15:02
Ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a po Knížecí zpět, po Kasárenské na Krásnou Máří vše v pohodě na klasiku i skate, jen byla teplots nad nulou a padal sníh s deštěm.
Vloženo 13.2.2020 23:34
Od Václavíkovy studánky po Knížecí , Kasárenská, Knajpa, Čihadla , a zpátky ke Knajpě, po Štolpišské ke Smědavě, Smrkovou na Paličník , Jizerskou silnicí a podel polubenské silnice dolu.
Na páteřních trasách tvrdý podklad, rychlý , ale ani zbytek slušné svezení. Sněhu dost. Vyražte :)
Vloženo 13.2.2020 21:55
Trasa z Hrabětic kolem přehrady na Knajpu, Protržená přehrada, k Drsné, pak zpět kolem přehrady do Albrechtic na Mariánskou horu a přes Knajpu zpět. Cesty mimo páteřní trasu s pomalejším prašanem, ale dobré. Na hrázi přehrady jedno místo bez sněhu, kde se musí přenášet, jinak vše OK.
Vloženo 13.2.2020 20:39
Počasí pěkné, akorát docela dost foukalo. Sněhu všude dost. Lidí málo.
Silnice ze Souše a osmička kolem Předělu projetá malou rolbou obvykle s jednou docela dobrou stopou na klasiku. Na bruslení tvrdý podklad s asi 2 cm prašanu -> pomalé ale dobré.
Trasa J50 od Nové louky nahoru (dole jsem nebyl) byla čerstvě projetá, obvykle dvě pěkné stopy na klasiku -> na bruslení super.
Vloženo 13.2.2020 10:18
Snehu dost, projeto rolbou v utery, po Kanale ( zelene znacene) skutrem vcera, podivej se na www.bilestopy.cz , tam je vse hezky videt
(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 13.2.: Nejel jste někdo z Maliníku? Jak vypadají trasy na Vládní?)
Vloženo 13.2.2020 9:17
Jel jsem z Rudolfova od elektrarny jeste za svetla a vyoranych kaminku a hliny tam bylo dost, na upravu rolbou je tam snehu malo, takze tomu moc neprospela. Nahoru se to dalo vsude objet, ale dolu bych to na dobrych lyzich jet nechtel. Od pramene uz v pohode.
Vloženo 12.2.2020 23:31
Večer s čelovkou skate ...Od Rudolfovské elektrárny, Závory, přes Olivetskou horu, Knajpa a zpět přes Kristiánov. Od závory pár metrů pěšky, pak již na lyžích, k rolbě tak 200m, pak první kilák dejte pozor, občas rolba vyhrabala hlínu asi i s kamením z bočních kolejí od aut, prostředkem je to v pohodě, jenom je potřeba trochu opatrnosti. Pak již luxus... u Knajpy lehce zapadané, při zpáteční cestě jsem potkal rolbu z Bedřichova, tak jsem to již soupažil- stopa velmi rychlá,neodpustím si drobný postesk, kdy na rovince k Šámalce kde jsem raději jel stopou,jsem potkal brusličku, která nejenže jela tak agresivně z hran, že dělala uprostřed hluboké rýhy v tom krásném manžestru, ale ještě jela tak široce, že se jí dařilo současně ničit obě klasické stopy ... nechápu to. Jinak zimní nádhera, defakto bezvětří, ani jedna zlomená větvička, prostě paráda...
Vloženo 12.2.2020 18:45
Upraveno, absolutně čisto, vítr minimální, jedno z nejlepších běžkování, jak na skate tak i na klasiku, díky Opsko! 👍👍👍
Vloženo 11.2.2020 21:15
Dnes odpoledne a večer to na Bedřichově i dál v Jizerkách foukalo o dost míň než v Liberci. S výjimkou několika krátkých sněhových přeháněk bylo v podstatě bezvětří. A za celou cestu (z Bedřichova přes Rozmezí pod Jizeru a pak zpátky přes Krásnou Máří a Hřebínek) jsem neviděl jediný vyvrácený ani zlámaný strom. Jen na pětce u Bedřichova ve stopě sem tam nějaká smrková šiška :)

(Odpověď na dotaz uživatele Stepanka z 11.2.: Dobrý den,
mám dotaz: jak je to s povětrnostními podmínkami v Bedřichově a okolí nyní?
děkuji)
Vloženo 11.2.2020 14:34
Ze Smědavy po 12hod po Promenádní na Mořinu a zpět po Jezdecké a Knížecí- super upravené od rolby,málo lyžařů, skoro to nefoukalo i když meteorologové varovali.Napadlo asi 20cm nového sněhu.
Jen škoda, že info o úpravě přichází pozdě a lyžaři proto nevyrážejí.
Vloženo 11.2.2020 14:04
Skate, dopolko bylo zatím upraveno malé kolečko - Nová louka, Hřebínek, Točna, Kristiánov, luxusní podmínky, sníh pevnej a rychlej, kupodivu po včerejším "hurikánu" absolutně čistá trať, i bez snítka jehličí. Za mne úžasný!!! 👍👍👍
Vloženo 12.2.2020 16:14
Ahoj, jel jsem v sobotu i neděli a sněhu bylo dost, bez problému. Upraveno to bylo jen na sobotu, ale i v neděli to bylo pořád ok.
(Odpověď na dotaz uživatele Aleksander z 11.2.: Ahoj!
Jak vypadá trať Martinovo údolí v Kořenově-Jizerka?
Díky za odpověď)
Vloženo 11.2.2020 13:36
Chichi Andreas😉. My z 6. vlny, co jsme tam blbli cca 5h., máme jiné pocity ze stopy, ale schodnem se, že jsme si to užili!! A jsem ráda, že to nakonec vyšlo a mohli jsme jet celých 50!
A na remcaly nemá cenu reagovat.....
Vloženo 10.2.2020 8:50
Maxov, Severák,Královka a zpět. Z Maxova zmrzlá stopa na Severák, přes louku ke Kapličce rozšlapaná stopa, hrůza. Kaplička - Královka dobře upraveno. Závěrečný sjezd na Maxov zmrzlá a rozbitá stopa, o život.
Vloženo 10.2.2020 0:01
Nebyl jsem na závodě, tak jsem využil pěkné stopy ze Smědavy na Paličník a Tišinu.Připojuji fotky.
Zítra vzhledem k počasí budeme asi muset jeden den vynechat.
12:23
12:24
12:25
12:27

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 9.2.2020 23:36
Klasika z Bedřichova přes Kristiánov na Jizerku a zpátky přes Máří a Olivetskou horu. Počasí krásný. Hodně lidí na začátku, pak už to šlo. Celou dobu jel přede mnou skutr , ale stopy byly vyborny. Po 2 hodinkach jsem byl slušně vyblblej, jelo to. Trochu jsem cejtil ruce. Díky opsce za skvelou pripravu! Skol
Vloženo 9.2.2020 20:53
Ahoj, jestli tento vzkaz cte bezkar, kdo mi dnes pujcil na Kasarenske svou hulku behem J50 (svou jsem zlomil), tak at se mi prosim ozve a domluvime se na predani/vraceni. Mel jsem zavodni c.897. Diky moc, Pavel 606 759 279
Vloženo 9.2.2020 19:28
Dnes opet po Vladni k Zavoram a sjezd na Cervenou ruku, zde nebylo upraveno, stejnou cestou nahoru a dale smer Kubenkova chata, pozor v lesnich usecich kaminky, stopy ciste. Po patecnim projeti trati, vetsina stale v dobre kondici. Skol.
Vloženo 10.2.2020 12:22
Hrabětice - Jablonecká - přehrada - Kristiánov - Pod Holubníkem - Točna - Hřebínek - Bílá Kuchyně - Olivetská hora - Vládní - U buku - Valešovka - Královka - Hrabětice. Až pod Kristiánov hodně rychlý a místy rozšlapané, pak už nádhera. Jediný problém jsou rozjeté stopy od skůtru. Okolí Královky klasicky rozšlapané od pěšáků, kterým zákaz do stop nic neříká a lezou tam i s kočárky a psy. Hrabětické louky místy přerušené vyvěrající vodou, zem stále nezmrzla.
Vloženo 9.2.2020 10:13
Krásná projížďka po hladině Bedřichovské přehrady. Prověřeno hráznym, na ledu páteční sníh.
Vloženo 8.2.2020 21:24
Dnes super lyžování, jen škoda, že z Václavíkovi studánky nebylo čerstvě upraveno. V jedné z mnoha děr na prvních cca 2km jsem skoro zlomil hůlku.
Vloženo 8.2.2020 20:40
Snazila jsem vypadnout z rozrolbovane stopy. od rozcesti Pod Olivetskou, Zavory se zajizdkou skoro ke Kubenkove chate, kolem Cerne Nisy, Pod prehradou, Vladni. vsude krasne tuhy a rychly snih, stopa krasne upravena, lidi 5.
Vloženo 8.2.2020 19:49
Z Maliniku pres Vysoky hreben, vse krasne uprsveno, na 90% i stopy, je vsak nekolik mist, kde je hlina i kameny v trati. Dale k Zavoram a ke Kubenkove chate, nahoru na B. kuchyni a pres Olivetskou zpet. Temer vsude nadherna uprava, diky Ops. Zaverem si neodpustim dnesni vecerni sok, kdy 2 auta vjela na vladni a chtela pokracovat po tratich k prehrade. V tom jsem jim zabranil, vyfotil a zavolal PCR. Ted me ceka predvolani a svedectvi:(
Vloženo 8.2.2020 19:34
Dneska skate ze Souše po silnici na Promenádu a odtud zadem na Jizerku, bunkr, na Morinu (odtud úprava na Václavíkovu studánku) a zpět a přes Jezdeckou na Souš. Úprava již starší a na skate poněkud hrbolaté/vymydlene. Stopy na klasiku většinou fajn. Silnice ze Souše upravena bohužel pouze ze 3/4 a stopa jen na jedné straně, škoda, jinak široká dálnice je tedy úzká jako klasické cesty. Milion lidí, zřejmě zde trénuje celá Evropa na zítřejší závody. Overall pojezdeni hezké.
Vloženo 8.2.2020 15:10
Dnes nejlepší den na lyžování i slunění, trasy ze Smědavy na Paličník přes Písčiny i na Předěl upravené, stopa na Tišinu slušná, kdo nebyl tak může jen litovat.Díky OPS za úpravu.Potkal jsem i následovníka viz foto.
12:25
12:26
12:26
12:55

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 8.2.2020 15:08
Mariánská hora, M.H. Boudy, Protrženka, Kasárenská, Knejpa a zpět. Upravit M.H. Boudy a nezajet po včerejší neúpravě 5cm nového vlhkého sněhu na Mariánskou Horu kde je plné parkoviště a fůra běžkařů z chalup je pro mne dost nepochopitelné. 3km rozšmajdaný stopy a uprostřed oraniště, takže sjezdy dost o “hubu”..........
Vloženo 8.2.2020 12:38
7:15 skate Souš-Knajpa-Marian.Boudy-Protržená-Kasarenska a pro velký úspěch to samé ještě raz. Jeden z nejlepších letošních dní. Všude krásná stopa na skate i na klasiku. Lidí málo. Díky Ops, že jste tak pěkně upravili i mimozávodní tratě.
Vloženo 11.2.2020 9:45
Cau, jezdim okolo Smedavy pravidelne, uz se z principu nezastavuji, domaci oblozena houska, termoska s cajem, susenky; pres 100 kc za polevku mi prijde taky ujety. I deti si dokazu zvyknout na obcerstvenei na vzduchu
skol
Tom
Vloženo 8.2.2020 20:10
Reaguji na příspěvek Davida S.: Dávám všechny palce nahoru! Takhle se chová zodpovědný běžkař. Za všechny velice děkuji.
Vloženo 7.2.2020 21:04
červený + trochu!!! červeného klistru pod botu + červený Progrip vše od Rexu a paráda, nic lepšího do těchhle nulových podmínek s čerstvým sněhem (s výjimkou mikrokontaktu) neznám. Jel jsem teda ze Souše na Jizerku, Smědavu a Knejpu.
(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk z 7.2.: Co jste mazali na klasiku.)
Vloženo 7.2.2020 19:47
Kolecko pres Vysoky hřeben, mokry sníh, borilo se, jinak stopy OK. Chtělo by to na víkend utáhnout rolbou...
Vloženo 7.2.2020 18:22
Dnes ze stadionu -NL Hřebínek -Máří -Ždárek -Cihadla-stadion
na skate to bylo super ubrusleny kdyby to nerozjezdili skutrama pak tak by to bylo uplne top
Vloženo 7.2.2020 17:26
Ahoj,
trasa byla na včerejšek upravena. Je třeba koukat na bilestopy.cz, skimapa letos moc nefunguje. Přímo na Souši jsem nebyl, lidi odtatumd skatem přijížděli. Když vyjedeš prudkým stoupáním na Jezdeckou, tak dál osobní zkušenost z dneška mám a je to paráda. Z J50 tě vyhodí až v neděli, zítra od Čihadel na východ bez omezení, kolem Bedřichova to bude složité. Užij!
(Odpověď na dotaz uživatele Olin z 7.2.: Skol lyžaři!
Koukám na mapu a trasa od Souše nevypadá, že by byla v poslední době upravená. Chceme tam jet zítra ráno na Souš a vyhnout se blázinci v Bedřichově. Dotazy zní:
1) Byl jste někdo na Souši a jak to tam vypadá na skate?
2) Nevyhodí nás někdo, pokud se dostaneme na trať J50 (i když ta je až v neděli)?

Díky za odpověď!)
Vloženo 7.2.2020 17:19
Skatem Lesní brána -> Čihadla -> Smědava -> Nové Město pod Smrkem -> Smědava -> Promenádní -> Jezdecká -> Kasárenská -> Protrženka -> Lesní brána (oproti loňsku tu pár parkovacích míst přibylo, což je super). Bylo lehce nad nulou, nahoře pod, dopoledne celkem sněžilo. Na na včerejšek upravených trasách leželo asi 5 cm nového sněhu, hlouběji jsem se nebořil, jelo se celkem pěkně i když to bylo mokrý a pomalý. Zimní nádhera, sněhu všude dostatek, akorát od Kyselky k parkovišti nad Novým Městem uprostřed leze asfalt, zatím se to dá po okraji objet, po víkendu už to nepůjde. Smekám před rolbařem, který dokázal tu tenkou vrstvu mistrně udusat aniž by jí porušil. Velké díky! A ne jen jemu. Nad Kyselkou sněhu rychle přibývá a po pár set metrech už je ho zcela dostatek.
Bylo by skvělý, když by ops večer projela maximum tras, ne jen J50, v noci to zmrzne a zítra to bude paráda! Rozhodně doporučuji zítra vyrazit. Omezení budou jen v okolí Bedřichova. Jizerka, Polubný, Souš a další nástupní místa jsou dostatečnou náhradou. S trochou odhodlání lze vyrazit i z Nového Města.
Vloženo 7.2.2020 14:36
Trasa Smědava-Tišina - přes Paličník zpět nebyla po včerejším sněžení upravena, což je škoda, když je sněhu dost.
12:57
12:58
Vloženo 7.2.2020 13:38
Dnes ráno 8:30 Moriny po Promenadni na Černou Snedou , Snedavu, Kasarenskou, Jezdeckou zpátky k Bunkru a na Morinu. Ani jedna trasa nebyla projeta, čemuž se vzhledem ke snezeni a malému počtu lyzaru nedivim. Když jsme se vraceli, tak Promenadni už byla upravena. Tratě už vypadají jako v zimě. Silnice z Polubneho na Jizerku úplně v pohodě.
Vloženo 7.2.2020 19:39
Vysoký hřeben navečer, párádní stopy po obou stranách, žádní lidé. Bohužel část zničená autem, zřejmě lesáci, co jeli po naučné stezce a těch doslova pár kritických míst, co zmiňuje Vesli dole jsem v té mlze a večerním sněžení trefil a lyže to poznaly. Úsek nahoře u sjezdovek úplně bez stop.
Vloženo 7.2.2020 8:48
Ještě dodatek k úpravě na Oldřichov. Kdyby rolba projela o 6 km víc (včetně úseků projetých 2x) bylo by možné v době závodů využít okruhy přes Červenou ruku a nástup v Oldřichově. Takhle se z Oldřichova dá dostat jen na Bílou kuchyni a dál je většinou závod.
Vloženo 6.2.2020 23:49
Dnes přes Předěl na Paličník a Písčiny. Vše nádherné do doby, než jsem musel z cesty projíždějícího skútru, který prostřední část původně krásně upravené cesty totálně zničil a místy zaházel i vyjetou stopu od "stopaře". Řidič skútru musel být nejspíš ducha mdlého, jelikož jeho "výkon" byl značný i na cestách okolních. Zkažená práce rolbařů.
Vloženo 6.2.2020 21:34
Je upravena stopa do Oldřichova, oproti minulým letům se rolba nejela od Kuběnkovy chaty k Závorám, ale vracela se po stejné cestě. Místo toho jela rolba ze Závor na Červenou ruku a po žluté na Oldřichov. Bohužel tedy chybí propojka mezi cestami. Kdyby rolba projela od Kuběnkovy chaty na Závory a Červenou ruku, bylo by o víkendu kam zajet.
Vloženo 6.2.2020 20:00
Dnes menší okruh Vládní cestou od Maliníku přes Novou Louku, Kristiánov, Rozmezí, Čihadla, Krásnou Máří, Hřebínek, Bílou Kuchyni a Olivetskou horu , U buku na stadion. Na tohle mejdlo naprosto fantasticky sedly skin lyže. Nádhernej odraz. Sněhu vesměs dost. Ještě neprošel oblevou tak se boří hůlky a je dost pomalej. Se skuzovým parafinem ale svižná jízda s bezpečnými sjezdy ve stopě. Olivetská hora kritický nedostatek sněhu bez možnosti vytvořit stopu pro klasiku ale zase se neboří hůlky :-). Cca 5cm ujetého, místy se objevuje hlína i kamínky. Je vidět že lopaty se zde činily ve snaze udržet sjízdnost. U Buku to taky nesnese sebemenší oteplení. Jinak od Tetřeví boudy zhruba po Krásnou Máří se stopa pro pravou lyži často propadá až o 40cm pod úroveň levé v závějích u kraje. Celkově luxus a nádhera. V sobotu to lehce nataje a to je potřeba! Foto 1 Maliník, č. 2 stoupání ke Kristiánovu, č3 Krásná Máří, č. 4 a 5 Výška sněhu na Hřebínku
12:07
12:46
13:47
14:07

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 6.2.2020 18:39
Dnes skate z Mořiny po 11té hodině přes Knížecí na Smědavu a dále na Předěl, zpátky po Promenádní. Bohužel prakticky po celé trase byl prostřední pás rozjetý skútrem, takže se to více či méně bořilo. Nejhorší to bylo od Smědavy směr Předěl, kde je podklad ještě měkký (někde se tak píchá až do asfaltu, ale to nebyl problém), tam se místy prakticky bruslit nedalo, člověk zapadne při odrazu 15cm hluboko, rozhodně na skate nemohu doporučit. Přitom po krajích to bylo na lyže dobře tvrdé, stopa také dobrá, ale skútr jel hezky uprostřed. Zbytečně zničená práce rolbařů :(
Vloženo 6.2.2020 15:30
Dnes byla poprvé v této sezoně upravena trať ze Smědavy-Předěl-Písčiny-Nebeský řebřík a přes Paličník zpět.Stopa na klasiku super, na bruslení to moc nejde, po první úpravě je střed měkký.
Po další úpravě rolbou to bude fajn.
Vloženo 6.2.2020 15:00
Dnes jsem ho jel klasicky cca 10:30 z Maliníku, projeté rolbou je to krásně a bez lidí. Je tam bohužel pár kritických míst. S velkou opatrností by se dalo vyrazit na jedničkových lyžích.

Pak je tam také úsek cca 1km, který je rozježděný od auta. Projet se to dá, jenom škoda že jsou zničené stopy.
(Odpověď na dotaz uživatele klasik z 6.2.: Nevíte někdo jak vypadá Vysoký hřeben? Díky)
Vloženo 6.2.2020 13:27
Po dnešku sem asi nějakou dobu nebude co psát. :-)
Všude spousta sněhu, vše krásně upraveno. Celá trasa J50 je super, i na Krásné Máří je tolik sněhu, že není poznat, kolik ho je na cestě ... odhadem aspoň 15 cm dobře udusaného prašanu.
Kdybych měl být hnidopich, tak na trase J50 je jedno nedokonalé místo, a to dole na louce na Jizerce u Pánského domů, je tam trocha vyhrábnuté špíny, kdyby tam někdo hodil 100 lopat a přejel to rolbou, tak bude celá trasa dokonalá. Ale pokud na krev nezávodíte, tak se to dá v pohodě objet a možná v tom ani nejsou žádné kameny.
A dnes ještě kolem 9 dopoledne jsem narazil na nedotčenou stopu, perfektně tvrdou, projetou někdy v noci.
Během dneška ještě napadlo cca 5 - 10mm poprašek.
Vloženo 6.2.2020 19:29
Je-li nezbytné dojet k tratím v neděli autem, tak se nabízí asi nejvíc:
1) parkovat v Hraběticích a jet směrem ke Královce nebo k Josefodolské přehradě
2) zaparkovat na Souši - to je ale dobré spíš pro kratší výlety, protože všemi směry brzy narazíte na trať Jizerské 50
3) parkovat na Mariánské hoře a odtud jet k Peklu nebo na Protrženou přehradu. Při pozdějším příjezdu už by mohli být závodníci pryč i z úseku z Knajpy po Kasárenské
4) parkovat v Kořenově/u Václavíkovy studánky - odtud se dá na Jizerku (Mořinu) k parkovišti, sjet dolů od parkoviště na Jizerku je možné i mimo závodní trať (před lety vyzkoušeno), odtud po Jizerské silnici a z ní odbočit k Předělu a Smrku, tam se dá podniknout i delší výlet

(Odpověď na dotaz uživatele Dáša z 6.2.: Prosím o tip kde je možné vyrazit v neděli mimo závod a kde nechat auto, moc děkuji. DV)
Vloženo 6.2.2020 18:54
V pátek večer se ze stadionu jet dá - časový limit Bedřichovské 30 startující ve 12h vyprší dle https://jiz50.cz/proposition.front.race/detail/5 v 16h, pak by měly být tratě volně přístupné. Poté už se konají jen sprinty v prostoru stadionu viz https://jiz50.cz/cms.front.page/page/46, těm se půjde nějak vyhnout. Nicméně kdybych tam jel autem,tak radši nastupuji z Maliníku, parkoviště u stadionu může být plné.

(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 6.2.: Omlouvám se, pokud už dotaz padl a přehlédla jsem ho - nevíte prosím, jestli je možné jet v pátek večer ze stadionu malé kolečko přes Novou Louku, Hřebínek, Točnou, Kristiánov a zpět nebo je parkoviště/trasa uzavřeno/a. Děkuji!)
Vloženo 6.2.2020 16:55
Pro Frantu:
No pokud nemusis primo na central jed pls radsi na malinik. :) Prece jen zavodnici na 30ku ,kteri jedou autem budou mit pri preplnenem parkovisti vetsi problem, kde parknout a v klidu se pripravit na zavod popr vyzvednout cislo..
Vloženo 6.2.2020 15:11
Zaparkovat se v pátek dá, Bedřichov je normálně otevřen (aspoň minulé roky).
Přímo na stadionu bývají dopoledne nějaké dětské závody.
Jediný problém podle mě je, jestli se budete vracet mezi 12:15 a 13:30 v protisměru závodu (sjíždět např. z Rozmezí ke Kristiánovu), to nedoporučuju. Kdybych vyjel v 10, dal bych si pozor, abych byl ve 12:15 zpátky na Kristiánově, odtamtud hlavní cestou na Novou Louku (závod mezi Novou Loukou a Kristiánovem jede jinudy). Z Nové Louky potom zpátky na Bedřichov některou postranní cestou, příp. opatrně při kraji, nebo chvíli počkáte a budete fandit :)

(Odpověď na dotaz uživatele Franta z 6.2.: Ahoj, přidám ještě jeden dotaz na podobné téma. Zítra jsem měl v plánu vyzvednout ráno číslo v Liberci na JIZ50 a když už tam budu se trošku protáhnout klasikou ze stadionu a vyzkoušet si stoupání na Rozmezí a nějak zpátky. Nic velkého, 15-20 km max. Reálně tam asi můžu být v 10. S ohledem na Bedřichovskou 30 která startuje ve 12 se ale bojím, že mě tam nepustí, ani nezaparkuju, nebo nebude stopa. Co radí zkušení? Mám to zkusit, nebo se na to vykašlat a objet raději až na Mořinu? Předem díky!)
Vloženo 6.2.2020 7:29
V sobotu bývají úseky, kde se ten den nezávodí, "běžným" lyžařům přístupné. Stejně tak po nedělním závodě je možné na běžky vyrazit - během vlastního závodu volte jiná nástupní místa, nebo ze stadionu vyrážejte po trase, kudy závodníci nejedou. Něco víc k tomu je mezi zodpovězenými dotazy z let minulých:

https://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/bedrichov-jizerska-magistrala/trasy#post9733
https://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/bedrichov-jizerska-magistrala/trasy#post9791

(Odpověď na dotaz uživatele Patrik K. z 5.2.: Dotaz, netušíte, jestli bude možné v SO 8.2., si normálně zajezdit, zda-li již nebudou připravovat terén pro nedělní hlavní závod? Samozřejmě se vyhnout trase J25, ale ostatní “nezavodni” úseky? Díky za info!)

(Odpověď na dotaz: Nevíte někdo, zda-li je možno jít na běžky ze stadionu Bedřichov tenhle víkend v době Jizerské 50 nebo je to uzavřené?)
Vloženo 6.2.2020 4:26
Michalovi: organizátoři tam jezdit musí, práce vniveč to není, ty rolby to před samotným závodem projedou ještě několikrát ve dne i v noci, po závodech až se ukliděj odpadky, to opět protáhnou. Jizerská Ops vznikla především díky závodu Jizerská 50!
Vloženo 6.2.2020 0:24
Juřiku. Buď raději doma se Silvou
(Odpověď na dotaz uživatele Jurik z 5.2.: Dobrý den , SKIMAPA neukazuje , nebo jely rolby skutečně pouze včera ? Děkuji Jirka)
Vloženo 5.2.2020 23:44
Z Bedřichova, oklikou na Hřebínek, přes Máří a kolečko přes Mariánskohorské boudy, Protrženou na Knajpu a zpět. Jedním slovem nádhera...sněhu všude dostatek, stopy trošku měkčí, ale jet na prašanu na modré extře, která perfektně držela to je prostě pohádka 🙂, užívejte.
Vloženo 5.2.2020 23:12
Odpoved Michalovi - v sobotu radim jet z Jizerky nebo souse a nejezdit az na Knajpu... Ja udelam to samy v patek vecer...
Vloženo 5.2.2020 22:54
Večer podmínky krásné sněhu dost, jen je hrozná škoda že asi organizátoři jizerské 50 rozjíždí rolbou upravené trasy skůtry... práce OPS jde v niveč...
Vloženo 5.2.2020 21:13
Všude bílo , skoro jako v zimě .....
Nejlepší stopa a svezení na protrženku . (sice jedna stopa střídavě po obo stranách , ale stopa s velkým S !!)
Vloženo 5.2.2020 20:43
Super, zase zima a bílo! Dnes večer klasika, malé kolečko Nová Louka, Hřebínek, Točna, Kristiánov a zpět. Náhera, prašan, stopy.. Proti minulému týdnu zase lyžování.. Jen jak je to nový sníh, tak se pravá hůlka strašně boří a i uprostřed je to měkké.. Ale rolba a my to trochu utánem a mráz v noci to vytvrdí.. Užívejte.. :)
Vloženo 5.2.2020 20:07
Nestěžujte si furt a radujme se z nového sněhu, je to paráda.... :-)
Vloženo 5.2.2020 16:39
Přesně jak píše Herka, rolbou parádně upravené trasy, než se kolem vás proženou dva skútry organizátorů sólo bez jakéhokoliv nákladu, za sebou, které nic nepřepravují a celý prostředek totálně dojebou.
Vloženo 5.2.2020 14:41
Smědava -Mořina mezi 12-14h po Promenádní bezva stopa viz foto, ale Jezdecká, Knížecí nebyly upraveny strojově i když nyní jsou značeny jako upraveny.Snad zítra to bude lepší.
12:41
12:42
Vloženo 5.2.2020 14:16
Dobrý den . Konečně sníh . Projel jsem dnes 11-13 h okruh Bedřichovské 30 . V noci a ráno rolba upravila stopu . V 11.30 jsem potkal skútr se saněmi naložený železem (stojánky na značky kilometrovníky) Za skútrem bylo oraniště . Veškerá úprava rolbou tak vešla vniveč . Nechápu organizátory , to je strašně složité vyslat skútr před rolbou . Navíc jsou rozmístěny jen ty stojánky a zítra ráno po projetí rolby rozveze skútr značky . Moc pěkné trochu mě to vadí a co Vám ostatním . Díky
Vloženo 5.2.2020 12:18
Důležitá informace pro účastníky JIZERSKÉ 50 - okruhy a bloky se ruší!
https://jiz50.cz/clanky/1839-okruhy-nebudou-organizatori-cez-jizerske-50-se-dockaly-snehu-a-pripravuji-celou-trasu
Vloženo 5.2.2020 11:16
v pátek se běží 30 km volně a večer sprinty, v sobotu 25 a 10 klasicky, přesné časy a trať, kde by ses v tom čase asi neměl motat najdeš na webu akce

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 5.2.: Ahoj, nevíte prosím někdo, jaké omezení bude pro běžkaře na trasách Jizerské magistrály tento pátek 7.2.? J50 se běží až v neděli, termín akce je ale už od pátku. Díky za odpověď.)
Vloženo 5.2.2020 8:41
Rozmezí hlásí 70 centimetrů sněhu! Napadlo již přes 40 cm nového sněhu.

Viz čidlo na Rozmezí:
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#rozmezi

Nic tedy nebrání Jizerské 50 uspořádání v celé délce.
Vloženo 5.2.2020 9:10
ohledně úprav:

https://www.jizerskaops.cz/
Vloženo 4.2.2020 20:57
Začnu tím, že jsem našel rukavice Lill sport na parkovišti, poblíž přístřešku. Spojení na mě je kubes.pe@centrum.cz nebo SMS na 606671667.
Jizerky dnes jen s turistickými stopami ale nasněžilo, takže situace je i o něco lepší než mezi svátky a sníh nadále přibývá. Bez problému na jedničkové lyže.
Vloženo 4.2.2020 20:56
Večer: Nova Louka - Kristianov- Hrebinek - Olivetska. Vsude tak 6-8 cm noveho snehu a jeste padal, hura:) Stopy samo neupravene/zapadane, pod Olivetskou par potoku pres cestu. Tak snad to bude na vikend OK.
Vloženo 4.2.2020 20:00
Souš,Jizerka Knajpa.Souš- nový sníh nad kotníky,vše neupraveno.V horních části hor je sněhu dost.Teď to jen upravit z Bedřichova a Máří - tam to bude asi bez stopy,ale soupaž by to šlo. Okruhy jsou po dnešním sněžení mrtvé. V nejhorším start a zázemí v Bedřichově,cíl někde u Tetřevek a pak neměřený přesun do Bedřichova.Taky je možno přidat Předěl, tam je sněhu taky dost.
Vloženo 4.2.2020 14:56
Stopy nejsou upraveny na trase Smědava-Mořina.Napadlo mezi 6-8 cm sněhu, někde i méně.
Od Smědavy k Promenádní se píchá do asfaltu stejně i po silnici od Kasárenské na Smědavu, Promenádní pojetá od mnoha turistů, stopy velmi špatné, nepravidelné.Knížecí mnohem lepší, jen jedna pravidelná stopa pro klasiku asi 5cm sněhu.
Snad napadne aspoň 5cm sněhu a bude to bezva a snad skůtr projede stopy.Silnice na Smědavu z Bílého potoka vzorně uplužena.
Vloženo 4.2.2020 13:42
Tak naštěstí dnes už i něco napadalo a jak tak koukám, tak na stadionu už jezdí rolba : https://www.youtube.com/channel/UCkRl2BHjYyFhQFHEwvDOlCw
Vloženo 4.2.2020 7:50
Odpověď na dotaz uživatele Honza z 1.2.: Poškozování stopy Harmonie-Smědava: Není náhodou v zimním období tento úsek silnice pro dopravu uzavřen? Nebo mají výjimku?).
V zimním období, kdy je silnice okolo Soušské přehrady (ochranné pásmo vodního zdroje 1. stupně) v úseku hotel Montanie - Smědava uzavřena z důvodu neúčinnosti lapolů k zachytávání případných následků havárie a úniku provozních kapalin, je provoz motorových vozidel v tomto úseku zakázán. Pokud je mi známo, jedinou výjimku má rolba na úpravu lyžařských běžeckých tratí, která ovšem musí mít biologicky odbouratelné hydraulické oleje. Provoz skútru nebo čtyřkolky s pásy v CHKO Jizerské hory rovněž vyžaduje udělení výjimky.
Vloženo 3.2.2020 15:28
Naděje umírá poslední. A je fakt, že sypat má začít. Tak držme palce a skol !!!!
Vloženo 3.2.2020 14:25
Momentálně to vypadá bledě, ale dle posledního Aladina od zítřejšího rána do čtvrtka do rána cca. 30 cm. Je dobré býti spíše pesimistou, ale toto vypadá už celkem nadějně http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/ov/aladin/results/ala.html#T2m,prec?
Vloženo 3.2.2020 14:05
No, tak jak je vidět na stálém Živém vysílání z Bedřichovského stadionu, tak to tedy vypadá zatím dost bledě :( https://www.youtube.com/channel/UCkRl2BHjYyFhQFHEwvDOlCw
Vloženo 3.2.2020 11:29
Pondeli dopoledne na Nove Louce - 2,5 stupne a prsi
Vloženo 3.2.2020 10:42
http://webkamery.gc-system.cz/camera.php?img=_data/jizerskaops-chmu/jizerka_chmu.jpg&koment=
Vloženo 3.2.2020 8:26
Skate, po Promenádní z Jizerky přes Hraniční a Kasárenskou na Kneipu, následně dolů po Štolpišské na Smědavu a zpět na Jizerku kolem rašeliniště. Kolem 14. hodiny začalo dost pršet, chvíli se to mísilo se sněhem, ale večer již silný déšť. Cesta na Kneipu na skate super, sníh ještě držel, Štolpišská v dolní části již holá, bylo nutné kousek přenést. Zpět na Jizerku až po kiosek na promenádní super, ale kolem rašeliniště již byla vrstva sněhu kolem 10 cm byla to spiš břečka, než sníh, při bruslení se to dost bořilo chvílema až na asfalt, takže jen soupaž. U Pešákovny již ani vločka a až k Panskému domu pešky. Dále k bunkru a zpět byly podmínky dostatečné. Louka kolem el. vedení na Jizerce od Pyramidy nahoru již vypadala nesjízdně. Jelikož tam celou noc pršelo, tak se obávám, že teď lze jezdit již jen kolem Rozmezí. Snad se letos ještě stane zázrak.
Vloženo 2.2.2020 21:55
Kecy nemaji cenu,špatně to dnes bylo😨
Vloženo 2.2.2020 20:54
Na fotce je červeně co jsem dnes projel (45km). Čekal jsem to mnohem horší a byl jsem překvapen, že kromě níže zmiňovaného sjezdu od Kiosku ke Smědavě to bylo celkem bezva sklouznutí. Ke Smědavě nebezpečná zatáčka s podmáčenou velkou ledovou plotnou vpravo .Jel jsem klasiku. Kasárenská pohoda, k Desné celkem pomalý ale dobrá stopa která dobře vedla. I sjezd ke Kristiánovu nebyl nikde na led. Sjezd od Točny ke Křižovatce ke Kristiánovu už je o držku. Led s vytátými fleky až na asfalt.( viz foto) To samý zatáčka pod Kristiánovem. Promenádní už stojí za houby. Projíždí se nálety a borůvčím., místy ledovaté.Lepší je jet Jezdeckou . Sjezd k bunkru raději včas ukončit a přenést. Čím níže , tím víc jehličí. Na klist se mi nachytala neskutečná špína ...Po celý den byla teplota mezi -0,5 až +3 Krustiánov. Nahoře průměrně +0,5 s občasným sněžením. V době odjezdu v 15:30 slušně chumelilo.
10:11
10:34
11:32
11:36

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Vloženo 2.2.2020 20:52
Vyrážel jsem v 11:30 ze stadionu směr Nová louka, Kristiánov, Rozmezí, Knejpa, Smědava a zpět. Tak od třetiny kopce na Kristiánově to připomínalo zimu. Jeden sjezd Knajpa-Smědava byl místy vydřený, ale druhou cestou nahoru to bylo bez problémů. Při návratu kolem 16:00 byl úsek Nová Louka-stadion mix ledu, vody a roztátého sněhu.
Dalším lidem bych doporučoval vyjet si autem na Novou Louku a vyhnout se tak tomuhle úseku. Mazal jsem červený klistr od Swixxu (koupený v ski servisu Mára) a držel dobře.
Vloženo 2.2.2020 19:35
Rano ze stadionu v Bedřichově to šlo až jsem byl překvapen. Pote
Hřebínek, Jizerka, nad Smědavou, Hřebinek a zpět stejnou cestou (přes Mářį to nejde, je ten traverz bez sněhu) na stadion. Az k Nové louce v podstatě v pohodě nahoře dokonce posněhávalo, stopy sice nic moc ale všude se dalo velmi dobře. Nicméně za tech pár hodin se už situace od N. louky na stadion výrazně změnila. Tam už je to místy zcela na hraně. Navíc odpoledne začalo pršet, takže zítra už nejspíš nějaká místa budou zcela vytátá. Nahoře se situace asi nijak nezmění.
Vloženo 2.2.2020 19:19
Dnes jsme jeli od Jizerky a hruza, samy led nebo mokry snih... Na jednom miste se nedali ani brzdit a narazila jsem do sloupu, div, ze jsem se nezabila.. Je to tam o hubu..
Vloženo 2.2.2020 17:29
Dnes dopoledne skate Souš-Smědava-Knajpa-Mariánskohorské boudy-Protrženka - po žluté zpět na Souš. Úsek Knajpa-boudy-Protrženka opravdu krásný, hladký, bez děr a docela i pevný.Dolní partie není moc sněhu, stoupák nad Smědavou už kolem štěrku nejde objet. Návrat na Souš po poledni bylo pomalé utrpení, málo sněhu, úplně mokrý, hrboly. Nahoře nepršelo, ale spíš sněžilo.
Vloženo 2.2.2020 16:06
Dnes: Bedřichov – Nová Louka – Hřebínek a zpět. Jet se dalo, ale na závod to tedy rozhodně v tomto stavu není. Stopa žádná, led a již pomalu vykukující asfalt a kameny jsou realita. :-(
Vloženo 2.2.2020 10:50
Nevěřte výkřikům do tmy typu " je konec". Silně se ochladilo a nahoře sněží. Určitě to do zítra neroztaje a pak už má jen připadávat. Jedu od Jizersky přes Smědavu Knajpu. Promenádní silně zledovatělá. I sjezd od Kiosku ke Smědavě bude večer asi o držku. Myslím ale že přes noc zapadá sněhem.nad 900m.
10:11
10:34
Vloženo 1.2.2020 21:08
V 11 hodin dopoledne z Nové Louky. Parkoviště jako vždy volné :-) . Centrál plný, maliník volno 100 míst. K Blatnému rybníku kouká už místy písek, nahrnutý sníh tomu moc nepomohl, vzhledem k tomu, že cesta je ve tvaru střechy, sníh se rozhrnul do krajů a uprostřed není skoro nic. Nicméně hromad sněhu je tam celkem dost tak věřím, že se JIZ 50 nakonec pojede normálně :-) . Ve stopě ještě místy led. Od Blatného rybníka až na Kristiánov dostatek sněhu, od Kristiánova na Rozmezí absolutně bez problému. Knajpa otevřena, fronta minimální. Od Kasárenské na Protrženku také dostatek sněhu, ovšem 50% této cesty nelze jet ve stopě. Přesahují sem větve ze stromů, a to hodně. Navíc přejíždíte stovky náletů a malých stromečků. Tahle cesta potřebuje údržbu, jinak je skvělá! Na Protržené přehradě bufet také otevřen, do prodeje zařazena nově vařená kukuřice, tak jako na Hřebínku :-) Potom z Mariánskohorských Bud nahoru k Pařízkovu kříži, také dostatek sněhu a zpátky přes Rozmezí. Přes Máří jsem si to netroufl

Skiny fungovaly vzhledem k podmínkám překvapivě dobře.
Stopy jsou většinou v dobrém stavu, drží tvar i hloubku.

Na ty podmínky dobré svezení, uvidíme, co přinese nepříliš příznivá předpověď :-(((
Vloženo 1.2.2020 20:15
Je po všem,cedi a cedi. J50 je utopie.. Je otázka času,kdy dostane pořadatel odvahu zavod odpiskat
Vloženo 1.2.2020 17:27
Dnes po poledni krátká vyjížďka na klasiku s dcerou. Parkování za 50 Kč na Mariánské hoře - Myslivna, místa dost, dalších 5 aut by zaparkovalo. Stopa nikoli strojová, ale slušná i pro sportovní jízdu. Sníh mokrý a pomalý, ale ve stopě nebyla voda a čekal jsem to daleko horší. Trasa přes MaR.Boudy na Protrženou a zpět, po celé délce dvě stopy pro klasiku a uprostřed na skate. Nikde nebylo vytáto až na asfalt. Občas šiška či jehličí, ale v pohodě na jedničkových lyžích (atomic skintec - takže mazání jsem neřešil). Sjezdy nejsou ledové, vhodné i pro děti. Na to jaké jsou teploty a množství sněhu, to bylo príma svezení. Skol
Vloženo 1.2.2020 16:04
Po tom, co jsme se nedostali na Jizerku (plno), jsme jeli ze Souše přes Sovín na Protrženou přehradu a to nebyl dobrý nápad 😄 Nejprve vyjeté koleje od traktoru, potom začal sníh ubývat až se muselo tak půl kilometru nést a poslední 2km do kopce udusané od pěších a skútru bez stopy. Zpátky podél přehrady na silnici již stopa slušná a na skejt fajn, pouze zvalcovany střed od dopravy z Montanie, jak už tady někdo zmiňoval.
Vloženo 1.2.2020 15:10
Dnes ráno ze Souše na Smědavu. Jedna z nejširších cest s nejlepším podkladem (čistý asfalt). Bylo by to krásné, OPS dobře před deštěm utlačila. Jen jako vždy.... doprava z Harmonie na Smědavu. Při dnešní teplotě totální hluboké koleje. Až do půlky koleje od kol, pak už od pásů.
Několik zim už stejný problém!!!
Přeci už dál není možné, aby někdo takto ničil snahu OPS a otravoval stovky lidí (dnes doslova) svým arogantním a bezohledným přístupem. Jede si přesně uprostřed, aby se nedal vybrat nikde pás na bruslení.
Navrhuji, aby někdo kompetentní za OPS probral s těmito "kazidopravci" na Montanii, jak by se to dalo vyřešit.
Třeba nepatrně posunout stopu na klasiku ke středu a ta čtyřkolka by pak mohla jezdit krajem, stopu na klasiku mezi koly. To by nikomu nevadilo, vlk se nažral a stopa zůstala celá.Nebo aspoň ať jede těsně vedle stopy a na prostředku se pak vejdou tak tak i bruslaři. Je to tu široké.
Stále se píše, že do stop nepatří psi, pěšáci, atd. a tady je dennodenně stejný kazič a nikomu to nevadí?
Vím, že je to jen pohled lyžaře (a ještě k tomu jen bruslaře), ale věřím, že při dobré vůli by se to dalo nějak řešit.
Pokud se úprava stop a přístup k nim nezlepší z jiných nástupních míst, než Jizerka a Bedřichov, tak se tam lidé nepohrnou a průvody v centru Jizerek budou jen stále horší.
Vloženo 1.2.2020 14:11
Trasa Smědava -Promenádní na Mořinu celkem slušná asi 5-8cm mokrého sněhu. Sjezd k bunkru-pozor na kameny.Sjezd na Knížecí celkem ještě ujde, Knížecí asi 5 cm mokrého sněhu,poslední úsek po silnici na Smědavu , pozor na asfalt a větvičky.
Dubnové lyžování.
Vloženo 1.2.2020 14:01
Dneska dopoledne, Bedřichov stadion - Kristiánov jakž takž, nejhezčí část Kristiánov-Čihadla-Na Žďárku. Krásná Máří až Točna tragédie, cca 1,5km se přenáší. Hřebínek - Nová Louka opět jakž takž, dojezd Vládní - Maliník opět hrůza, přenášení. Jela jsem na červeném klistru, ale moc to nedrželo. Na čem se pojede za týden Jizerská 50, to teda nevím...
Vloženo 1.2.2020 12:38
Dnes asi posledni lyzovani, vladni vytata, v lese uz jen asfalt, na Hrebinek uz prosvita, na Tocne oproti vcerejsku o 2/3 mene snehu, panelka v pohode, sjezd na Kristianov vypluzeny na asfalt, kolem NL kameny a hlina, to same smer stadion. Uvidime zitra, ale uz to bude v nekterych partiich a s prenasenim:(( uz jen beckove lyze
Vloženo 1.2.2020 19:30
Po úpravě v pátek za bažinou ve Studeném údolí několik desítek metrů stopa plná hlíny a kamení.

Z příspěvku Roberta Tišera, který primárně obsahoval podněty ke zlepšení práce Jizerské OPS. Tento příspěvek i reakce na něj jsem přesunul do obecné diskuze https://www.kamzasnehem.cz/diskuze, kde je možné diskutovat dále, zde by došlo jen k odsouvání zpráv o podmínkách, které mají speciálně pro tyto dny velký význam...
Vloženo 1.2.2020 16:27
@milde - jo, taky mi to stve. Na zadove v useku na plane to vyresili tak, ze udelali na silnici na strane 1.5m pas pro pesi, sanky, ctyrkolky a jiny exoty - proc to nejde na Sousi?
Vloženo 1.2.2020 8:03
Včera večer klasika ze stadionu (až na Novou louku voda+sníh) na Kristianov a na Rozmezí (tam to bylo fajn, zpátky přes Máří (tam už se dneska nikdo neprojede pravděpodobně, večer tam byly poslední zbytky sněhu), od Točny už zase dobré. No vzhledem k předpovědi jsem zvědavej na Jizerskou50...
Vloženo 31.1.2020 21:16
Dnes odpoledne velký okruh z Bedřichova. Přes Kristiánov na Knajpu a přes Krásnou Máří a Hřebínek zpět. Pak Vládní a zpět do Nedřichova. Až na Tetřevky krásná stopa. Pak méně sněhu, ale sjízdné, přesto bych tuto trasu spíše nedoporučil. Při tomto počasí skvělá práce o.p.s. Celé se to dalo jet, ale ještě jeden déšť a nebude na čem.
Vloženo 31.1.2020 19:11
Jsem z Krušných hor a za týden běžím po druhé 50sátku, když jsem dnes zoufale přijížděl z našich hor se, abych poprvé okusil letos sníh, moc jsem tomu nevěřil, když v Liberci bylo 13.Jaké bylo mé překvapení, když ze Smědavy do Kristiánova bylo parádní stopa. Děkuji rolbařům, budu si to užívat do neděle a za týden nashledanou :-)
Vloženo 31.1.2020 16:23
Rano po Vladni, kterou nam vecer projel traktor s radlici, asi aby hrazny nezapadl, na Hrebinek, trochu oraniste, na Tocnou a K. Mari, zde jiz misty asfalt ve stope, skate sel, ale bylo to na hranici. Od Tetrevek na Cihadla super, dost snehu a hezky upraveno, z Knejpy na Smedavu po Stolpisske, fantazie, pres Kiosek na Promenadni az na Morinu, zpet k Bunkru na Jezdeckou, dale na Sous.
Vloženo 31.1.2020 15:12
Po včerejším dešti jsme se dostali na stejné množství snhu jako před sněžením.Na Smědavě na parkovišti břečka a + 5 o, stopy na Promenádní a Knížecí celkem dobré, jen měkké a mokré.Po obědě chvílemi slunce, na sjezdu k bunkru opět někde jen 2cm sněhu, jinde asi 5.7cm , při pár lyžařích to jde. Počasí a lyžování jako v dubnu vloni.
.Uviíme co zítra
Vloženo 31.1.2020 13:32
Klistry, jedu červený, hodně to povoluje, ale stopa téměř všude.
(Odpověď na dotaz uživatele Neťa z 31.1.: Skol, kdo uz dneska byl, prosim jak to vypada na klasiku? Na pevny ci klistry? dekuju)
Vloženo 31.1.2020 10:16
Zdravím z Jizerky, celé ráno pršelo, na parkovišti mokrá břečka, strašně fučí, a tak rozmýšlíme, jestli s dětmi (7 a 9 let) sjet do Martinského údolí. Je sníh, anebo je to sebevražda? Díky, Petra
Vloženo 30.1.2020 21:38
Dnes Bedřichov-Hřebínek -Knajpa a zpět jel jsem skate a vyjížděl v 17:30 ze stadionu,svezení bylo parádní,ale úplně mě zděsila vracející se stáda tupců bez čelovek,mezi nimi i dospělý s dětma,kdyby se tito tupouni rozmlátili o sebe a stromy vem je čort,ale oni ohrožují normální osvětlený lidi, toto jednání je pro mě nepochopitelný hazard.Zkrátka a dobře lidi jsou různé blbé a pitomé.
Vloženo 30.1.2020 21:12
Dneska v 16h skate z Bedrichova i okolo Máří sněhu dost. Jela jsem na úplně nových lyžích a paráda :)

(Odpověď na dotaz uživatele Milan z 30.1.: Myslite, ze bude zitra vecer jeste dost snehu na ackove lyze?)
Vloženo 30.1.2020 20:33
Ano skate je v pohode, ledova krusta, na tom ujety snih.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavla z 28.1.: Jel jste dnes někdo z Maliniku? Jak vypadají stopy? Lze to dát skate?
Díky za odpověď)
Vloženo 30.1.2020 20:31
Na Maliniku snehu hodne, da se jet skate, klasika az od cedule:)
(Odpověď na dotaz uživatele Lukáš z 29.1.: Nevíte někdo, jak to vypadá z Maliniku?)
Vloženo 30.1.2020 20:30
Male kolecko od Maliniku, vse upravene vc stop, jen Vladni uslapana a stopy misty. Desim se se otepleni, snad to vydrzi🙏
Vloženo 30.1.2020 20:17
Bohuzel, z Polubneho az na Jezdeckou oraniste (hluboky snih) - ani na skate ani na klasiku. Po Jezdecke az smer Smedava a dale na Kneipu.. parada... Bohuzel zklamani - skutr upravil v Polubnem parkoviste.. ale na trasy asi bylo pozapomenuto. Diky.
Vloženo 30.1.2020 18:14
Dnes to vypadalo jako vb zimě viz foto.Připadl sníh, stopy upravené, teplota okolo nuly, pohoda na trati Promenádní i Knížecí.Uvidíme co přinese obleva.
Vloženo 30.1.2020 15:03
Dnes luxus. Bedřichov -Jizerka a zpět klasikou a všude nádhera . Včetně Máří (i když jen 1 stopa) .
Snad ta předpověď nevyjde doslova . Dnes by se 50ka mohla jet v klidu . OPS skvělá práce , dnes za velkou DMS . Malá poznámka , na ski mapě byla vidět upravená stopa jen 6km . Skutečnost byla úplně jiná . Ještě jednou dík za úpravu .
Vloženo 30.1.2020 14:09
Kdo dnes dopoledne vyjel ten neprohloupil. Díky OPS za úpravu. Ráno nástup skate v 09:30 u Kakrdy, Promenádní,Smědava,Knajpa,Čihadla,Mariánské, Protržená, Pašerácká,Kasárenská,Hraniční, Promenádní,park u Kakrdy.Bomba /prašánek -2st.C/. Stopy byly též luxus.
Vloženo 30.1.2020 13:25
Dneska skate parada. Stadion - Hrebinek - Máří - cihadla - knejpa.
Vloženo 30.1.2020 11:18
Stopy skvělé. Lehce sněží.
Vloženo 30.1.2020 8:24
Klasika: Bedřichov-Louka-Hřebínek-Máří-Knejpa-Smědava a zpět přes Knejpu a Kritiánov. Ráno upravené i ze stadionu na louku a dále už pěkná stopa. Z Hřebínku na Točnu krásně najeté nové stopy, bohužel z točny na Máří už jen takové intuitivní stopy, ale sníh fajnový. Až u tetřeví boudy se najednou objevila geometricky precizní stopa a byla až po zbytek trasy jak na Smědavu, tak pak i na Kristiánov. Sníh všude bez problémů, výše je i nový, většinou je to pomalejší, nejlépe to jelo kolem Knejpy, kde včera i více sněžilo. Díky OPS za noční úpravu, bylo to parádní svezení.
Vloženo 29.1.2020 20:57
Navečer z Bedřichova malý okruh, klasika na vosku ... k Buku umydlené, rychlé ale téměř beze stop, od Nové Louky rychlé ledové stopy, čím výše tím lepší sníh, panelka naprostý luxus.
Vloženo 29.1.2020 19:47
Mořina Knížecí Kiosek Promenádní perfektní podmínky na skate i klasiku
Vloženo 29.1.2020 17:33
Dneska rano z Bedrichova ,jel jsem co bylo upravene takze super,hrboly uprostred co jsem zazil naposled diky uprave zmizely ,nahore novy snih takze super a spokojen,lidi dopo malo,pavel
Vloženo 29.1.2020 13:13
Dopo malé kolečko, na dnešek ještě něco připadlo, a taky přituhlo, sníh je pomalejší ale vzhledem k tomu, že je upraveno, tak paráda. Bylo docela dost lidí (no jo blíží se 50ka).OPSCE dík 👍👍👍
Vloženo 29.1.2020 10:45
Rano ze stadionu velke kolecko, -2st. , upraveno smer Kristianov, Rozmezi a dal smer Knejpa, novy snih 5-10cm, kolem Mari/Tocny snehu malo, ale nikde zadne kaminky / asfalt.
Vloženo 29.1.2020 19:42
ad Zdenča: ok, já se orientoval podle času té zprávy, takže to vypadalo, žes tam byla v podvečer jako já, kdy fakt mlha nebyla a vaťák taky ne. SKOL
Vloženo 28.1.2020 21:54
Pro Martina, na běžkách jsem byla dopolko a viditelnost byla tak na 50m, počasí se během dne dost mění, nevím jaký sníh byl odpolko, myslím, že se závratně nezměnil, a pokud jde o úpravu tratí , tak jak je avízováno, tak by měla být polovička ze zimního parkovného použita na úpravu tratí...
Vloženo 28.1.2020 21:17
ad Zdenča: byl jsem na běžkách dnes odpoledne a žádnou mlhu co by se dala krájet jsem neviděl, pouze bylo zataženo a k večeru začalo hustě sněžit, rovněž čerstvý sníh nebyl žádný vaťák, vaťák vypadá docela jinak, prostě čerstvý sníh na který se dalo v pohodě namazat (ovšem samozřejmě že to nejelo jako po ledu) /// tratě jsou upravovány zadarmo, parkovné se platí všude a někdy nad t ještě vstup na upravené tratě
Vloženo 28.1.2020 20:31
Tak jak to včera svištělo, za to dneska to byl očistec, skate z Nové louky malé kolečko, 3-5 cm lepivého vaťáku, teplota v noci a přes den nad nulou, mlha, že se dala krájet, neupraveno, jo a ještě vzkaz pro Míru, tratě nejsou upravovány "zadarmo". Minulou sezónu jsem byla na běžkách 50krát a na parkovném zaplatila 5 000 Kč, pokud jde polovička na úpravu tratí, tak mi suma přijde odpovídající.........
Vloženo 28.1.2020 20:16
Dnes naveceř ze Stadionu přes Hřebínek a Máří na Ždárek,ale od Ždarku dál už to nešlo hluboka orba- u Čihadel už hodně hluboky sníh na bruslení
Hodně tam foukalo a sněžilo,zpátky od Hřebínku super na bruslení
Vloženo 28.1.2020 17:31
klasikou
horní polubný směr smědava skvělé běžkování. pak nahoru na jizeru a od knajpy zpátky na polubný úplně bezvadný. občas jsem nejel ve stopě, že nebyla, ale hlavně, že je pořád na čem. při cestě zpátky se silně rozesněžilo a třeba to vydrží pár hodin...
Vloženo 28.1.2020 15:49
Klasika, mezi 9-11 ráno z Bedřichova, malý okruh přes Kristiánov, Točnu, Hřebínek a NL zpět. Všude mlha, lehce nad nulou. Od Bedřichova k Blaťáku urolbováno (bez stopy), v noci tam naváželi a rozhrnovali nový sníh ze stadionu. Na tom tak 2 cm čerstvého sněhu. Dál neupraveno, stopy překryté novým sněhem. Kolem Hřebínku už aspoň prošlápnuto.
10:14
10:14
Vloženo 28.1.2020 15:14
Souš, Smědava , Knajpa. Sice napadlo, ale zase bez stop. Při návratu to místy jelo slušně, sněhu dost, ale stopa od lyžařů umydlena a rozvrklaná.
Vloženo 28.1.2020 14:21
Dnes se OPS nevyznamenala.Stopy na Promenádní i Knížecí byly neupravné, projeté jen od lyžařů.
Napadlo asi 4cm mokrého sněhu, na Smědavě +1 oC, slabě po 13h pršelo.Uvidíme co zítra, jestli bude úprava.
Vloženo 27.1.2020 23:46
Dneska fakt hodne zajimavy, dost ruzny. Hodne mlhy a teplo. Nekde snih dost zvadlej, protom nektery sjezdy jely uplne nejvic. Rekord 40 km/hod pri sjezdu od parizkovyho krize smetem k MhB. U mari uz fakt zbytky snehu, nebo spis ledu, kde je to o hubu. Mel jsrm tam pri pokusu o skate par vtipnejch momentu, takze radsi soupaz. Jestli nenapadne, ta tam je to konec. Hezky se jelo kolem pretrzenky.
Drzim opsce palce. Diky.
Vloženo 27.1.2020 22:35
Klasika Samalka - Hřebínek - Cihadla - Kristiánov - hraz - Královka. Krome Máří, kde už leze asfalt, všude dobré stopy. Jen se mi celý den nepovedlo namazat, mlhou nacucaný sníh pod nulou.
Vloženo 27.1.2020 22:31
Klasicky dopoledne kolem přehrady (Královka - hraz - Blatný rybník - U buku a zpět). Skvělé svezení, většina tras furt dobré stopy. Kolem Nové louky rozmydleno.
Vloženo 27.1.2020 21:40
Ahoj, bylo to posypaný, na mnoha místech už leze asfalt, takže úplně bez problémů.
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 27.1.: Štěpáne (nebo kdokoliv jiný), prosím a jak vypadala sjízdnost silnice na Mariánskou horu? Díky. (Minulý víkend jsme se tam dosti klouzali.))
Vloženo 27.1.2020 21:38
Skate z Mariánské hory ke Knajpě, přes Kůrovec na Jezdeckou, Promenádní na Smědavu a kolem Protrženky zpět. Krásně upraveno, velké díky! Zajímavé, jak se úprava někdy promítne na skimapě a někdy na bílých stopách. Letos je v tom trochu chaos, naštěstí funguje sjednocení stránek, ne průnik. :-) Ráno zmrzlý a během dne to většinou měklo (někde ne). Skatem to frčelo parádně, super svezení. Všude bez problémů, jen u Mariánskohorských bud ve směru od Protrženky kouká v tradičním místě trochu asfaltu a v prudším sjezdu k boudám od Pařízkova kříže také vykukuje trošičku asfaltu.
Mariánská hora je skvělé nástupní místo, škoda jen že místo dalších parkovacích míst, kterých je tam zoufale málo, přibyl jen parkovací automat, který navíc jedno místo zmenšil. :-/ Když už se za parkování vybírá, tak by určitě měl přibýt také odpaďák a tojka, žlutý je to kolem dost. K placenému parkovišti by to měl být standart. Jen tak začít vybírat za pár míst mi přijde trochu trapný.
Vloženo 27.1.2020 19:00
Jel jsem odpoledne skatem z Mariánské hory na Pařízkův kříž a dolů do Pekla, zpátky na Knejpu a přes Protrženou přehradu na Mariánskou horu. Všude bylo skutečně na dnes upraveno, jak ukazuje skimapa a většinou už to bylo ale i měkké. Výjimka byl kus cesty do Pekla a okolí Protrženky, tam to drželo pořád. Těsně nad Mariánskohorskými boudami směrem na Knejpu při vjezdu do lesa je uprostřed vyhrabáno několik kamínků, jinak je sníh zatím všude bezpečně.
Vloženo 27.1.2020 18:18
Klasika, z větší části po trase J50. Bedřichov - Knejpa - Jezdecká - Mořina - zpět Promenádní - Smědava - Kasárenská - Máří - Hřebínek - Gregorův kříž - přes Vládní zpátky na stadion. Kolem nuly, sníh už nahoře měkne. Nejchladněji asi odpoledne v mlze kolem Bedřichova. Stopa z víkendové úpravy zatím skoro všude zůstala ve slušném stavu. Horší je úsek od Buku na NL, kde už občas leze led. První plotny jsou i ve sjezdu od Kiosku na Smědavu, ze Žďárku a na stadion, ale zatím nic hroznýho. Od Tetřeví boudy k Točně je s opatrností a cvakáním hůlek sjízdný jen střední jízdní pruh. Po stranách už ve stopách leze led, štěrk a asfalt. Od Hřebínku je už sněhu zas dost, jen je trochu rozkvedlaná stopa. Celkově pořád paráda, jen ta Máří už bez sněhu dlouho nepřežije.
Vloženo 27.1.2020 15:53
Klasika ze Smědavy po Promenádní byla super i po 12hod na Jizerce mlha, která se mohla krájet, ale chvilku na Mořině sluníčko, jak je vidět na fotce.Knížecí také dobrá i sjezd po Jezdecké na Knížecí.Jen pozor na větvičky. Uvidíme co zítra.
Vloženo 27.1.2020 14:09
Skate ze Souše, Smědava, Promenádní, Knížecí a zpátky Soušskou. 9h., -1,5 *C, viditelnost v mlze 100-200m. Po noci byl pás zatuhlý, takže to svištělo jedna radost. Stopy na klasiku taky ok, jen místy zelené větvičky borůvčí a smrčí od rolby, ale žádná hrůza. Po 11h už to trochu měklo, teplota kolem 0. Super svezení.
Vloženo 28.1.2020 14:23
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 27.1.: Přátelé jde to ještě jezdit od elektrárny bohužel jsem 14 dní nemohl. Tak nevím. Děkuji pavel)

V neděli to šlo tak od půlky. Skate těžko. V místech se stromy jsou kameny, dneska v Lbc celej den prší, takže bych to tam viděla na pěší túru až k rozcestí.
Vloženo 27.1.2020 9:18
Ahoj, včera dopoledne klasikou Souš - Na Kůrovci - jezdeckou k Bunkru - Promenádní - Knajpa po Štolpišské a Kasárenskou/Soušskou zpět na Souš. Jediná slabá místa jsou sjezd k Bunkru a ze Smědavy Štolpišskou na Knajpu, tam je hlavně při sjezdu potřeba dát velký pozor. Modrý extra držel krásně, parádní běžkování
Vloženo 27.1.2020 8:29
Jde to i z Maliníku, zatím žádný problém. Jak píše DavidS, mezi Vládní a Závorami je to bez stojové úpravy, ale docela OK, jen je prostředek s hrbem, takže skate trochu nepohodlný. Od Závor na Olivetku už je to rovné. Trochu na hraně je právě Olivetka, ale jet jde. Z Hřebínku přes Točnu na Krásnou Máří sice chvílemi buď ledovaté nebo prosvítá kousek asfaltu (ťukání hůlek o asfalt musíte ignorovat...), ale jetelné i s áčkovými lyžemi. Stoupák na Žďárek za trest, hodně ledové (vydřené plužením), odtud na Knajpu a Kasárenská úplně v pohodě. Ve velké pohodě je i okruh Kasárenská-Protrženka-Mar.hor. boudy-Knajpa. Resumé: občas je někde sněhu i jen 7-10 cm, ale jde všechno. V týdnu připadlo asi málo, ale to málo přikrylo ty největší ledovky uspokojivě a ledovky se tudíž konají většinou jen v místě, kde se hodně pluží.
Vloženo 27.1.2020 8:04
V nedeli jsem vyzkousel z Vladni Poutni stezkou k Zavoram, je to neprojete technikou, ale s trochou usili mozny jak skate, tak i klasika. Snehu dost. Od Zavor na Olivetskou, Bila kuchyne a Hrebinek. Vse sjizdne. Jen se bojim vikendoveho otepleni a destu?! Skol!
Vloženo 27.1.2020 8:02
Zdravím, syn včera ztratil bílá sluchátka Airpods vč. dobíjecí krabičky. Kdyby je třeba někdo našel... Oblast závodní kolečko pod Bukem, směr na stadion v Bedřichově.
Díky
Vloženo 26.1.2020 21:54
Jak pise Honza prede mnou, akorat jsem jel az vecer s celovkou a pouze z Nove Louky, takze jsem treba nevidel vsechno. Kopecek od Hrebinku k Tocne mi prisel, ze je souvisla vrstva snehu. Od Tocny okolo Mari jsem zahlednul asi dva nebo tri asfaltove flicky. Od Zdarku dal pohoda. Evidentne za posledni tyden trochu snehu nahore pribylo. Jo a bruslil jsem. Nejak se mi nedari letos vychytat cerstvy snih a hezkou stopu na klasiku.
Vloženo 26.1.2020 21:25
V 8 ráno ze stadionu přes Novou Louku, Hřebínek, Máří, Čihadla, Rozmezí, Kristianov a zpět na stadion.
Jedním slovem nádhera. Jen před Máří je sněhu tak 3cm. S opatrností to jde, ale jestli se oteplí, bude to bída. Kopec od Tetřevky na Žďárek trochu ledovej. OPSce díky za úpravu.
Vloženo 26.1.2020 19:03
Krásný den na běžkách, jak v zimní pohádce. Ráno ze stadionu (-4 stupně), z mlhy začalo vykukovat sluníčko, které vydrželo celý den. Klasika přes Novou Louku, Hřebínek na Krásnou Máří a zpět. Luxusně upraveno, díky! Na Krásné Máří tenká vrstva, ale přejet se dalo bez problémů. Všude jinde sněhu dostatek, sníh i na stromech pro krásnou atmosféru. Vůbec se nám nechtělo domů do hnusné inverze. Snad nevyjde děsivá předpověď oteplení a deště na horách.
Vloženo 26.1.2020 17:48
Klasika ze stadionu-Kristiánov-Čihadla-MH boudy-protrženka-pašerácká-kasárenská-Knajpa a zpět přes Kristiánov. Sníh už pomalejší, ale svezení a počasí nádhera. Jen na sjezdu od Pařízkova kříže pod Uhlířskou skálu někdo místo lyží sedl do auta, rozjezdil stopu, v půlce si to rozmyslel a při otáčení si pod kola naházel větve. No. Co k tomu říct. Tohle lesáci nebyli. Ten sjezd je kvůli tomu o držku. Až toho člověka potkáte, strčte mu za mě hůlku až po plíce. Skol.
Vloženo 26.1.2020 14:50
Dnes na Smědavě podstatně tepleji než včera i když bylo méně slunce, trasa na Mořinu jak po Promenádní, tak i po Knížeci na klasiku i skate bez problému.
Na Smědavě jsme přispěli poprvé letos na údržbu pro OPS.
Snad napadne trochu sněhu příští týden, jinak bude sezona krátká oproti loňské, kdy jsme začali 2.12 a skončili 1.5.O tom se nám letos jen zdá,
Tak Ahoj.
12:29
13:05
Vloženo 27.1.2020 0:57
Daleké okolí Jizerky: hodně málo sněhu, tvrdé stopy. Sjízdné trasy na Smrk, do Polska okolo Wysoké Kopy, na Knejpu i Smědavu. Pod Poledníkem už není skoro žádný sníh, Štolpišská silnice je nesjízdná. Fotky zde: https://www.horydoly.cz/lyzari/v-jizerkach-se-lyzuje-ale-snehu-je-malo-jako-na-podzim.html
Vloženo 26.1.2020 1:32
Z Václavíkovky to na klasiku není žádný med, stopy tam vyřízlé strojem nejsou, jen od lidí. Osobně bych zvolil nástup na klasiku z Jizerky na promenádní, nebo Souš, další nemám projeté, ještě snad z Mariánské hory co jsem byl před týdnem.

(Odpověď na dotaz uživatele Jířa z 25.1.: Ahoj, je na klasiku upravená trasa z Václavíkovy Studánky nebo z Albrechtic? Jaká byla dnes stopa, je to na vosk nebo klistry? Díky)
Vloženo 26.1.2020 1:24
Skate. Z Václavíkovi studánky na Hraniční, Promenáda až na Mořinu a zpět k bufetu promenáda pak Černá smědá, Smědava, Kasárenská a zpět na Knížecí ke studánce. Kousek po startu za Václavíkovou studánkou cca 800m je nebezpečný (propad) odvodňovací kanál přes celou cestu. Jinak až k rozcestí Jezdecká/Darrská/Knížecí je od studánky hrb uprostřed, často tedy není úplně vycentrovaný na prostředek, ale dá se to. Občas ledové plotny pod stromem, ne moc, spočítal bych je na prstech. Stopy nejlepší asi na Promenádní. Od bufetu sjezd k Černé smědé a k Smědavě neupraven, a dost stop od pěšáků.
Vloženo 25.1.2020 23:16
Pro Matese,Dnes sem jel na swix modrý extra a bylo to v pohodě.
Vloženo 25.1.2020 23:01
Klasika z Martinskeho údolí to šla suprově, stopa jenom občas a mělká. Zpátky slušný sjezd bez ploten a asfaltu.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 22.1.: Ahoj.
Na víkend jedeme do Kořenova, prosím víte někdo, jak to vypadá směrem na Jizerku z Martinského údolí, případně v jakém stavu je Knížecí cesta?
Předem moc díky.)
Vloženo 25.1.2020 20:36
Skate od elektrárny na Jizerku přes Máří. Lepší nasadit lyže až u pramene pod Černou Nisou, až po Pod Olivetskou neupraveno, balanční jízda (sněhu dost, zarovnání by šlo ;-) ), Točna-Tetřeví bouda s opatrností bez problémů, jinak naprostý luxus! Skvělá práce Jops! Na klasiku na tuhé vosky nejspíš, rolba rozbila led a na povrchu byl normální sníh. Máte někdo z dneška zkušenosti s mázou? Zítra bych šel klasiku. Díky
Vloženo 25.1.2020 19:26
Paráda, díky OPS za úpravu. Projel jsem vše upravené směrem od Knajpy k Souši a Jizerce + okruh přes Protrženku a Mar. boudy, včetně zajižďky až na Marianskou horu + skoro až k Peklu (otočit jsem musel kvůli času, ne kvůli sněhu), to vše je taky upravené, i když to na Skimapě ani tom druhém webu vyznačené není. Všude bez problému na dobré lyže, jen při sjezdu k bunkru dávat pozor nebo tam radši jet do kopce. Téměř všude jsou stopy na klasiku po obou stranách, jen úsek Mar. boudy - Protržená - Kasarenska má stopu na jedné straně (odtud je foto) a taky Peklo,tam je ta stopa luxusní.

Parkování: Souš nově rozšířené parkoviště pod hrází v 8h zaplněné z 1/3, časem se zaplnilo komplet. U Montanie zákaz, aktuálně mohou využívat jen hoteloví hosté (značka je přenosná, asi to není navždy). Na Jizerku přijížděly auta ještě 9.30, tipuju že už to byly poslední.
Vloženo 25.1.2020 19:09
Na skate co je upraveno je super svezení. Lajcky, snad by šlo upravit další (sněhulák na Paličník). Sněhu je na to snad dost, ne? Je to sice tankodrom, ale dalo se. Víkendový nápor by se aspoň rozmělnil.
Vloženo 25.1.2020 18:50
Oblíbená trasa NL, Knajpa a zpět přes Hřebínek. Jednak super počasí a sníh taky pěkně svistel. Jen kolem Máří je potřeba dávat bacha hulkama se píchá do asfaltu a sem tam i prosvítá. Celkové ale na jedničkové lyže. Po ledopadu týden zpět super změna. Skol!
Vloženo 25.1.2020 18:35
Skvele upravena Promenadni. Dal uz je to horsi, nicmene to byl moc krasny den 😉
Vloženo 25.1.2020 18:08
Z Maliniku pres NL, Pomezi, Knejpa, po Kasarenske az ke kiosku. Vse skvele upraveno, sice bylo misty hodne lidi, ale dalo se. Jen prosim vsechny pesaky a bezkare, budte obezretni a neustale kontrolujte situaci pred i za sebou. Dnes jsem videl mnoho zbytecnych riskantnich akci. Skol!
Vloženo 25.1.2020 17:36
Dnes od Souše ke Kasárenské perfektní řízlé stopy po obou stranách a uprostřed ujetý tvrdý podklad na skate. Jinak Promenádní i Jezdecká pěkně upraveno na klasiku i skate. Na ledovém podkladu připadlo cca 10 čísel.
Vloženo 25.1.2020 15:09
Perfektní počasí i podmínky. Hezky upravené i pro skate. Velké díky pro O.P.S.
Vloženo 25.1.2020 15:08
Lepší počasí jsme si nemohli přát, dobe upravené tratě Smědava-Mořina ,jen je škoda, že není sníh na úpravu na Paličík, aby se rozšířili možnosti ze Smědavy.Díky OPS.Na tak bezva počasí bylo dosti lyžařů, ale ještě nědy bývá více.
12:27
12:34
13:07
Vloženo 25.1.2020 13:52
Podmínky perfektní, tratě velmi dobře upravené! Asi to zde zaznělo, ale parkovné na nástupu na Jizerce se zvedlo z 50 na 100 Kč, dá se však platit jak bankovkami tak kartou, což mě dnes zachránilo.
Rád bych poprosil všechny běžkaře, aby se navzájem respektovali na tratích a aby si uvědomili, že ne jsou v horách sami... ;-)
Vloženo 27.1.2020 14:56
Autobusem z Liberce do Béďova. Pak bruslením. K Buku trochu bramboračka, ale lepší než obvykle. K Šámalce normál, silinice před Šámalkou poštěrkovaná - nutno přenášet. K Blaťáku rychlý na soupaž. Nahoru na Kristiánov a dál na Rozmezí dobře ujěžděno lyžaři, jelo se pohodlně. Ke Knajpě super. Dolů k odbočce na Hraniční jízda. Po Hraniční nahoru špatně upraveno, na bruslení úzké, bez stopy na klasiku, takže opačně dolů o obličej. U Kiosku doprava na Promenádu a dál jízda až k Bunkru. Tam doleva po Jezdecké dolů na Jizerku jsem hodil slušnou masku, protože jsou tam hrboly jak na skikrosu. Dál směrem k hraničnímu přechodu Jizerka Orle nejdřív ušlapaný od pěšáků ale jeletný, konec před Karlovským mostem ale plný šutrů - nutno přenášet. Za mostem doleva komplet vytáté, takže dál pěšky rovně po zelený na Orle. Z Orle doprava na rozcestí pod Dzialem Izerskym je to široký a hodně umydlený, ale tvrdý a rychlý. Pak jsem blbě odbočil a dovedlo mě to do Jakuzsyc. Zpátky pod Dzial a doleva dolů do Harrachova na nádraží rychlý sjezd se soupaží, povrch slušný. Busem pod vlek, vlekem nahoru na Čertovu horu a dál po Janově cestě zase skejtem do Studenova slalom mezi kamínkama. Ze Studenova na Ručičky do kopce často ledové plotny, ale jetelný. Od Ručiček dál přes sjezdovky na Lysý až na Dvoračky příjemný sníh, ale furt do kopce. Na Dvoračkách doprava dolů po sjezdovce dvě masky, ale konec pěkně šusem až do lesa pod sjezdovkou a pak celou dobu po Vlčí cestě (pozor na mapách není vedena jako běžkařská) až dolů na silnici asi 600 metrů před Rezkem. Spodní část Vlčí cesty hodně vytátých míst a často kamínky, ale jetelný. Pak už jen pěšky na Rezek a piva v Jeruzalémě. Polotmavý Medvěd 11° voní jak IPA a nesed mi, tak pak pět světlých Medvědů.
Vloženo 24.1.2020 22:42
Dnes projeto vše upravované od Bedřichova na Jizerku kromě Souše - na skate většinou vynikající, stopy výše též. Když už jsme u toho přimlouvání, od středy se toho krom nového sněholedu po mrznoucím dešti asi moc nezměnilo kolem Černé Nisy, sněhu na skůtr tam je dost, což takhle to projet, v této chvíli to bude nejspíš balanční a ve sjezdech riskantní. Díky Jops !
Vloženo 24.1.2020 22:34
Prostředek rovny jak na Promenadni, tak na Knizeci
(Odpověď na dotaz uživatele Andy z 24.1.: Mohu se zeptat, zda je z Jizerky stále v části pro skejt takový hrb? Dekuju.)
Vloženo 24.1.2020 22:34
Jo, hrby tam jsou - byl jsem tam pred 3 hodinama... jel jsem ale nahoru, takze to slo
(Odpověď na dotaz uživatele Andy z 24.1.: Mohu se zeptat, zda je z Jizerky stále v části pro skejt takový hrb? Dekuju.)
Vloženo 24.1.2020 21:40
Dnes nejlepší svezení letošní špatné zimy. Z Bedřichova přes Kristiánov a Bílé Buky na Olivetskou, pak Nová louka, Hřebínek, Máří, Čihadla, Kristiánov, Bedřichov. Většinu věcí tu už psali ostatní, přidávám poznámku, že nad Bílou Kuchyní směr Olivetská leze jeden šutr, jinak je i tato část zcela bez problémů. Připojuji se s prosbou o úpravu úseku Čihadla - Na Žďárku, je tam celkem nepříjemný středový hrbol, rolba sem i v minulých dobách zajížděla, když nebyl sníh kolem Máří, kde jsou problémy často. Jinak ale absolutní spokojenost a veliké díky za poctivou a citlivou úpravu, která se snaží maximálně využít to minimum sněhu, co tam je. Je vidět, že těžíte z letitých zkušeností, letos je to jemná práce.
Vloženo 24.1.2020 20:00
Na Souši supr, upravené, dá se jet dobře tento okruh.
(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 24.1.: Nevite prosim, jak to vypada na Sousi? Chceme jit zitra Sous-Smedava-Jizerka a nevidela jsem tady zpravu o tomto okruhu. Diky!)
Vloženo 24.1.2020 19:14
Dnes vecer s celovkou Vladni - Za prehradou - Hrebinek, vse super na skate, vyjezd k Tocne tez, pozor v pouze po prave strane 1 misto na asfalt, panelka asi nejhorsi cast, totalni led, zlepsilo se par set metru pred sedlem, zpet pres N. Louku, pozor na kaminky na silnici.
Vloženo 24.1.2020 17:16
Dnes skate směr Bedřichov-stadion-Nová Louka-Hřebínek-Máří-Knajpa-Kasárenská-Smědava-Stolpišská-Rozmezí-Kristiánov-stadion. Na skate fajn svezení, stopy vzhledem k podmínkám místy rozkvrdlané, občas to v nich ustřelí. Už od stadionu až na Hřebínek trasa dobrá, tvrdá, žádné ledové plotny. Za Hřebínkem levá stopa na asfalt, pak už je ve stopání na Točnu pouze pravá stopa. U Máří slabá vrstva sněhu, ale v pohodě sjízdná s opatrností bez škrábanců. Na to, že se tento úsek neupravuje, tak je cesta rovná, tvrdá. Horší to je Na Žďárku, tam už se vytváří uprostřed cesty hrbol, tam by úprava až k Čihadlům pomohla. Od Čihadel už opět slušné. Sjezd od Rozmezí do Kristiánova mi přišel bezpečný, ale připlužil jsem si. Včerejší citlivá úprava určitě pomohla. Skol!
Vloženo 24.1.2020 16:53
(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 23.1.: Krásný den, nevěděl bystě někdo prosím, jak vypadá Stolpišská silnice (Smědama - Knajpa). Děkuji moc!!!) Stolpišská silnice je celkem ok, ale spíš směr nahoru, je tam několik boulí v prudkém stoupání(odvodňovací kanály), takže při sjezdu dolů nic moc. Střed cesty byl projet od skůtru, takže je lepší na skejty, ale klasicky se taky dá.
Vloženo 24.1.2020 14:07
Bedřichov, Kristiánov,Panelka, Hřebínek, Bedřichov. Celkem dobré. Panelka na bruslení trochu tvrdší,ale o to rychlejší. Na klasiku dost rozvrklané stopy. Hlavně z Hřebínku a u Bedřichova. Pozor na rychlé sjezdy.
Vloženo 24.1.2020 11:55
Na to jaké jsou sněhové podmínky je magistrála super upravená. Díky
Vloženo 27.1.2020 21:15
Mrholení , tvrdá a rychlá stopa , ve sjezdu od prez. chaty k Hutím jsem se málem zabil, jinak po sněhu krátce stopa na klasiku dobrá , ale nedlouho vyšmajdaná , chválit mohou snad jenom skataři , na ten led nefungoval ani klistr, takže za celý týden zklamání, přesto jsem poslal pár korun SMSkou.
Vloženo 25.1.2020 6:21
Od Václavky až na rozcestí s Jezdeckou je úprava jen od lidí, nicméně projedete - žádný lyžařský zážitek to není. Jizerská ops tam prozatím nemůžu kvůli nedostatku sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele Olda z 24.1.: Neví někdo jak vypadá úsek od Václavíkovy studánky po Knížecí cestě směrem na Smědavu?)
Vloženo 24.1.2020 20:09
Souš - Kasárenská - Hraniční a zpět (čtvrtek 16:30h). Stopy na obou stranách parádní, prostředek relativně rovný. Zásobovací skůtr mezi Smědavou a Souší sice udělal uprostřed pásovou stopu, ale je to v pohodě, takové uježděné, naopak se po ní bruslilo nejlépe. Chtěl jsem takovou krátkou rychlovku a to se povedlo, bylo to namrzlé. Průměrná rychlost na bruslích 18 Km/h a to jsem nejel na plno. Pozor na sjezdech po setmění, namrzá to.
(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 24.1.: Nevite prosim, jak to vypada na Sousi? Chceme jit zitra Sous-Smedava-Jizerka a nevidela jsem tady zpravu o tomto okruhu. Diky!)
Vloženo 23.1.2020 22:32
Ahoj, dnes podvecerni jizda se synem a s celovkama- z Bedrich. na Novou louku,Hrebinek a zpet. Podklad tvrdy, upraveny a na tom asi 3 cm noveho snehu, rychle a prijemne na skejt :-). Klasika jde vetsinou take, misty stopy trochu rozvrklane. Stale trosinku posnehavalo:-), takze v patek rano bude jeste lip!! Pozor, na N.louce smer v pravo
k Blat. rybniku je prejezd silnice posypan jemnym sterkem !! bacha na lyze !! Jinak super na rodinnou vyjizdku, nevahejte a vyrazte ven ! Velky dik Ops za prubezne upravy, chvalim je moooc. Zdar D.
Vloženo 23.1.2020 21:57
Večerní skate z Béďova na Smědavu a zpět. Musím upozornit na přejezd silnice u Šámalky, poprášili to kamínky, je to o lyže. Dále vše ok, trochu poletoval sníh, sem tam zmrzlá plotna, ale jinak paráda. I stopy byly slušné. Ze Smědavy na Knejpu je třeba z kraje přejít bokem příkop a v prudší části asi 10x muldy v místě odvodňovacích kanálů. Stopa nahoru ani dolu žádná. Jak se to narovná už je to ok.
Vloženo 23.1.2020 19:36
Dnes večer od 17:30 klasika s čelovkou. Ze stadionu přes Kristiánov na Rozmezí a Knajpu a zpět. Trochu pomalejší sníh dole, nahoře rychlejší, stopy krásné, nikde nelezou žádné šutry. Jedno z nejhezčích svezení letošní mizerné zimy. Za stopy díky o.p.s.
Vloženo 23.1.2020 18:14
Václavíkova studánka, Knížecí, Kasaránská, Knajpa a zpět. Z Václavky k Jezdecké je to stále tragédie. Stopa připomíná kauzy našeho premiéra, bohužel na tuto část OPS zapomenula (o víkendu míří mnoho lidí). Dále stopa na tuto zimu dobrá, prostředek zmrzlý, stopy o ěnco pomalejší. Měl jsem připraveno na soupaž, ale na střídák namazat šlo.
Vloženo 23.1.2020 17:19
Z Bedřichova skate na Smědavu přes Hřebínek, zpátky přes Kristiánov. Celkově super, některé úseky jsou ale zledovatělé. Místy prosvítá pár cm asfaltu, o lyže bych se ale nebál. Lidí málo. Stopa na klasiku místy není, takže skate asi lepší.
Vloženo 23.1.2020 15:45
Dnes super lyžování ze Smědavy -Promenádní -Mořina - po Knížecí zpět na Smědavu.Stopy přimrzlé, žádná ledovka nikde ani na sjezdech, dobré pro klasiku i bruslení.Teplota pod nulou .
Tak vyražte na lyže.Na Smědavě jen 10 aut na parkovišti.
Vloženo 23.1.2020 15:28
Moc děkuji Ivo!
Tak si vezmu raději skate nez klasiky, mohla by zítra rolba vyjet, kdyz uz se nam blizi vikend :)
Vloženo 23.1.2020 15:11
Odpověď Janě: z Bedřichova to ve středu v poledne šlo, jen se musí počítat s tím, že to není nic moc, stopy staré rozvrklané, na prostředku pro bruslaře to celkem šlo. Směrem na Rozmezí je sněhu na letošní poměry relativně dost.
Vloženo 23.1.2020 14:03
Male kolečko ze Smědavy na Promenádní přes Vlašák na Knížecí, mrznoucí déšť udělal z tratí ledové kluziště. Jako jelo to, ale bezpečné to fakt nebylo. Přidávám se k pisateli pode mnou, tratě potřebují nutně úpravu.
Vloženo 23.1.2020 12:44
Ve včerejším mrznoucím mrholení horší stopy a ledovaté až nebezpečné (Velké kolo s úsekem na B.kuchyň).
O víkendu se stopy povedly a dál? ... Budeme čekat až se někdo hodně vymlátí, nebo OPS-ka vyjede dříve než o víkendu (předpokládal bych úpravu po přeháňce).
Domnívám se, že nemusí čekat až ji zase lyžaři přemluví, že by se mohlo vyjet zbortit ledovou krustu a přes Máří projet skůtrem, aby se utemoval a spojil sníh a déle vydržel. Parádní úsek na Žďárek je neudržovaný a je to škoda.
Vloženo 22.1.2020 23:05
večer od Kakrdy Jizerka přes Knížecí, Kasárenská, Knajpa a zpět.Mrznoucí mrholení, oděv na sobě jak plechovka.Stopy pěkné, rychlé, sjezd z vlašáku po Jezdecké dobrý, takže to spíše bylo na soupaž a bez námahy.Kauly
Vloženo 22.1.2020 22:18
Info je ve většině zpráv, stačí pozorně číst.
(Odpověď na dotaz uživatele Rosta Šuimperk z 22.1.: Ahojte do Jizerek ,
zítra vyrážíme ze Šumperka, prosím jak vypadá dnešní stav běžeckých tras z Bedřichova na Smědavu , Kristiánov a okolí ?
Novější nebo starší běžky ?
Díky za odpověď Rosťa.)
Vloženo 22.1.2020 22:13
Ahoj všichni, včera večer jsem jel večer kolem 19. hod na Skintekach z Pekla na Knajpu a dále na Smědavu, super sníh i stopy. Dnes jsem jel z Pekla kolem 11.hod klasiku na Marianskohorské boudy a zpátky. Celou dobu mrholilo a stopy byly postupně totálně umydlený.
Vloženo 22.1.2020 21:54
Našel jsem fotku přesně před rokem na Holubníku, kterou přikládám.Dnes na Smědavě před polednem začalo jemně pršet.Stopa na Mořinu po Promenádní byla velmi dobrá a zpět po Knížecí též dobrá i na klasiku.Uvidíme zítra co to dá.
Vloženo 22.1.2020 18:37
Bedrichov-Nová Louka- Rozmezi-Knejpa-Smědava a zpět. Klasikou super svezení. Dobrý stopy,rychlej snih. Od knejpy na Smědavu to vyloženě letělo a zpátky z Rozmezí do Kristianova to byl taky dobrej adrenalin. Chce to tak ještě 30cm.
Vloženo 22.1.2020 18:06
Odpoledne proti smeru Jiz50. Slusne stopy, sem tam vykukuje kamen nebo kus asfaltu (treba na Olivetske), u Mari nekdo pri brusleni hrabnul radne az na asfalt, je to tam tenoucke, hroty na asfalt.

Po 12h zacalo radne mrholit a pokrylo to vsechno ledem (v lese u Bedrichova trochu min), ciste na klistr.
Vloženo 22.1.2020 15:56
Jizerka Smedava a zpět, Promenadni perfektní na skate a stopy na klasiku, Jizerská silnice o něco horší, na skate hrboly, klasika horší stopa. Jednoznačně ale asi nejlepší podmínky letošní zimy
Vloženo 22.1.2020 13:30
Dnes před polednem skate z Nové louky malé kolečko, vynikající rychlej sníh, až na to počasí - mlha a mrholení
Vloženo 24.1.2020 12:17
Jel jsem v úterý a stopa téměř nebyla, zlepšila se až u odbočky na Černou Nisu. Co jsem koukal dolů na kanál, tak tam nebyla vůbec. Nevím, jak po dnešních úpravách, ale na skimapě to nevypadá.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 24.1.: Zdravim, nevite prosim zda se da vyjet z Maliniku na klasiku? Diky)
Vloženo 22.1.2020 18:38
K původnímu automatu na mince přibyl ještě jeden automat na bankovky a platební karty. Takže pohoda.

(Odpověď na dotaz uživatele newli z 22.1.: Chapu, ze parkoviste na jizerce ted stoji 100 kc. Stale je nutne mit mince nebo se zmenil i automat (druh platby)? A kde presne je nove parkoviste na sousi? Diky)
Vloženo 22.1.2020 9:31
Projeli jsme klasicky téměř všechny upravené stopy ( 58km) a víceméně všude bezva. Na skate paráda, na klasiku už místy rozkvrdlaná stopa. Méně frekventované trasy naprosto bezvadná stopa na klasiku. Sjezd k Bunkru zatím plotny nejsou ale nemá to k tomu daleko a bylo to večer už hodně o hubu pro začátečníky díky velkým tvrdým hrbům u odvodňovacích rýh. Na několika sjezdech je nebezpečně rozježděná kolej na pravou lyži. Tam hrozí ošklivý pád v plné rychlosti do lesa či příkopu. Podle několika obtisků lyžařů k tomu i dochází. Úsek přes Krásnou Máří bych jsem už se docela na závodních lyžích bál. Sem tam vyoraný kamínek čí vykukující asfalt. Je to tam zcela bez podkladu a cca 5cm. Je tam náznak stop pro klasiku ale lepší jet raději středem. Během podvečerního návratu byla už rozkvrdlaná i výstupová stopa Cesty pod Černým vrchem .Celkově ale super poježdění na rychlém sněhu. Rezerva sněhu na větší oblevu ale nicotná.
11:33
12:19
13:40
14:01

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 21.1.2020 23:04
Ahoj všem, dnes po 10 dnech znovu v Jizerkách. Jizerka -Smědava -Knajpa a zpět krásná klasika.Nádherné počasí super stopy. Snad nám to vydrží a ještě něco napadne.Jizerská 50 se blíží.
Ahoj.
Vloženo 21.1.2020 22:56
Nádhera!!! Přečetli jsme zprávy z pondělka a vyrazili. Počasí bylo dokonalé, sněhu dost, stopa na klasiku výborná...Bedřichov, Nová Louka, Kristiánov, Čihadla, Točná, Hřebinek. A pozor!! Zítra-ve středu 22.1. je bufet na Hřebínku zavřený.
Vloženo 21.1.2020 22:54
Velký okruh z Bedřichova na skate. Všude dost sněhu, celkem srovnaný povrch, jen z Točny přes Máří je vrstva sněhu poměrně tenká, takže se píchá do asfaltu, ale i tam je to souvislé. Paráda.
Vloženo 21.1.2020 22:28
Ahoj,dnes kolem 20h jsem na centrálu v Bedřichově našel dva klíče na kroužku bez visačky. Klíče jsem předal naproti na Horskou službu. Službu tam mají od 8 do 20h.
Jinak dnes skate opravdu paráda.Diky za úpravu!
Vloženo 21.1.2020 21:49
Od Ahojky kolem Jablonecké dolů na hráz (ujeté rolbou, jen lidmi ujeté stopy); přes hráze se dá přesoupažit podél zábradlí; cesta kolem Chaty věčné mlčení až na Kristiánovskou cestu je ujetá jen běžkaři a jen na klasiku dolů bych ji nejel-hrozi šutříky, ale do kopce pěkné romantické; ze Ždárku přes sedlo Holubníku, dolů na Panelku - pěkná stopa na klasiku opět ušlapaná jen humanoidy; od Buku přes 5km kolečko - pod Prezidentskou-Jablonecká: ujeté rolbou, bez stopy, ale pěkné na bruslení. A na klasiku držel modrý extra, na frekventovanějších místech ledovatá stopa.
Vloženo 21.1.2020 21:33
Jen potvrzuji předešlé komentáře. Dneska to fakt nemělo chybu, paráda, díky OPS 👍😁
Vloženo 21.1.2020 17:44
Mariánská Hora - Protržená přehrada - Kasárenská - Knajpa a zpět po Kyselá voda, Marianskohorské boudy.
Úprava na jedničku, počasí na jedničku z hvězdičkou.
Díky OPS.
Kdo váhá, vyražte dokud jsou dobré sněhové podmínky !
Vloženo 21.1.2020 17:12
Bedřichov, Nová Louka, Kristiánov, Čihadla .. paráda na klasiku i bruslení. Z Čihadel na Točnu málo sněhu.. občas až na asfalt.
Točna, Hřebínek, Nová Louka .. bruslení parádní, ale stopa na klasiku rozbitá tak, že bylo lepší jezdit mimo.
Vloženo 21.1.2020 15:32
Společně již 50 let, dnes asi nejlepší lyžování v letošní krátké sezoně, bezva upravené stopy pro klasiku i skate na trase Smědava-Promenádní - Mořina-Jizerka-Knížecí-Smědava.Lepší počasí jsme si nemohl přát.Díky OPS za úpravu.
15.1. 12:33
16.1. 12:35
12:33
12:40

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 21.1.2020 9:56
Před rozbřeskem ze Šámalky přes Rozmezí na Černou horu na východ slunce a dolů Dalekohledovým průsekem. Stopa ukázková, občas mejdlíčka, neupravované trasy např. žlutá na hřeben se zatnutými zuby, ale pro ten výhled za to stojí. Sjezdy průsekem o ústa.
Vloženo 24.1.2020 13:56
Doufám, že plán úpravy tratí před víkendem zveřejní s dostatečným předstihem. Rádi bychom se s přáteli zavčas dohodli kam vyrazit a dle toho, kde se sesednout do auta. Předchozí sdělení ve 23:15 o proběhnuvší dopolední úpravě je...
Vloženo 20.1.2020 19:06
Dnes odpoledne ze Smědavy po Knížecí k bunkru a dále na Promenádní. Soušská, Kasárenská vše projeto rolbou... perfektní svezení perfektní zimní podmínky. Snad to takto vydrží do konce dubna :-)
Vloženo 20.1.2020 15:10
Idealni podminky na bezky. Snehu dostatek, upravene trasy, prijemne pocasi. A malo lidi. Vyrazte! :)
Vloženo 20.1.2020 13:45
Rano v 9 z parkoviště na Jizerce směr Kiosek Smedava Knajpa Kasarenskou dolu zatočit na Jezdeckou pres kopec k Bunkru, Jizerka a dolů na Pansky. Krome stoupani na Knajpe to vsude projela rolba a těch 3-5 čísel nového sněhu pekne vede dole zrcadylka. Dobre i na skejt.
Vloženo 20.1.2020 13:41
Škoda že se rolby neotočily Na Ždárku. Bylo by to moc fajn . Dál přes Krásnou Máří sníh je , ale hůlky jsou na asfalt . Jinak supr , nádhera , luxus . Neuvěřitelné co jde s pár centimetry udělat . OPS palec nahoru. Jen ta předpověď ...
Vloženo 20.1.2020 11:27
Z Nové louky malé kolečko, skate, po noční úpravě luxusní podmínky, žádný ledový plotny, a na klasiku super stopy, paráda! OPS👍👍👍
Vloženo 20.1.2020 8:29
Bedrichov stadion -2 rano na Rozmezi a zpet , rolby konecne vyjely, konecne prisla zima - ledova mista a kameny jsou pryc, je to i na nove lyze . Nevahejte a jedte.
Vloženo 21.1.2020 10:57
JIZERKA - možná by bylo fajn nejen reportovat stav stopy na běžky, ale také silnici z Polubnýho na Jizerku. Hlavně kvůli nezkušeným řidičům. V neděli to bylo opět tragédie. Nejenom neupravená uklouzaná silnice, ale hlavně řidiči. Rád bych připomněl, že přednost má řidič co jede nahoru. Když zastaví auto přede mnou, tak ho objedu, ikdyby v protisměru mělo auto zastavit. Prostě v esíčku u Václavíkovy studánky se nezastavuje! To má totiž za následek, že se pak už rozjede jen auto s 4x4 a zbytek čeká kolona, stres, couvání se smykem do stran, otáčení a ztráta času a trasy. K vidění byly úkazy jako nandavání řetězů v esíčku, výměna řidiček za řidiče před esíčkem, nesmyslné pouštění auta jedoucích ze shora apod. To nebylo jen jednou ale takhle půl dne a jen šťastlivci vyjeli až nahoru.
Vloženo 19.1.2020 21:14
Po dnešním sněžení - ano dá, stopa krásná a sněhu dostatek.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 18.1.: Dá se ze Souše po silnici na Smědavu? je tam sníh a stopa?)
Vloženo 19.1.2020 21:11
S rodinou klasicky ze Souše na Protrženku, Mariánohorské boudy, Knajpu a zpět přes Kasárenskou, Pašeráckou a Jezdeckou stezkou zpět na silnici k Montanii. Tím, že napadlo asi 5 čísel, to bylo skvělé poježdění, stopa velice solidní po celou cestu kromě úseku Knajpa - Kasárenská, tam byla hodně rozkvedlaná, o to lépe se ale dalo bruslit.
Vloženo 19.1.2020 21:05
Odpovím si sám :) na silnici je souvislá tvrdá vrstva ledu s uježděnými několika centimetry sněhu.

(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 18.1.: Dá se, prosím, nějak rozumně dostat autem na Novou Louku? Aby to nebyla nějaká brutální roleta nebo ledové pole. Díky!)
Vloženo 19.1.2020 21:02
Podvečerní skate malým okruhem z Bedřichova byl celkem prima. Na tvrdý nerovný podklad napadlo pár centimetrů, je to pořád trochu hrbolaté, takže sem tam vrávorání, ale skoro bych se nebál příště vzít áčkové lyže...
Vloženo 19.1.2020 20:44
Dneska skate Sous - kasarenska - jezdecka - bunkr- promednani - zpatky kasarenska na cihadla, marianskohorsky boudy, protrzenky a pres lasarensko zpet. Vsude snehu dostatek - i tam, kde v utery bylo malo. V 17:00 pekna chumelenice - viditelnost naprd, ale po pameti se ty sjezdy daly 😏. Zitra uz urcite ackovy lyze.
Vloženo 19.1.2020 20:43
Z Jakusic přes Jizerku, Knajpu, Krásnou Máří do Bedřichova, skate: většinu cesty dobré svezení, stopy na klasiku dost rozbité, pozor od Orle k mostu, kde pod pár centimetry nového sněhu tečou potoky přes cestu. Všude na trase byl nový sníh, až ke sjezdu na Hejnice na starém sněhu, dál kolem Máří nový sníh na asfaltu, trpěly hroty na hůlkách. Nikde ale nebyly kameny, občas nějaký bruslař jel tak vehementně, že se dostal na asfalt. Celkově lepší svezení na skejtu než minulou neděli.
Vloženo 19.1.2020 20:14
Mariánská hora - Boudy - Protržená - Kasárenská - Knajpa - Pařízkův kříž dolů k boudám a zpět k parkovišti na Mariánské. Vyjel jsem v 15:40, vzal jsem skiny, což byla chyba. Ideální to bylo na skate. Stopy mělké, rozbité, rozvlněné a zapadané - vlastně skoro žádné, raději jsem jel prostředkem pokud to bylo rovné. Někdy kolem 16:30 se začalo sypat. Na Pašerácké cestě jsem nepochopil proč jsou stopy po obou stranách, které jsou tak u krajů, že z nich trčí malé stromky, často pravá stopa na noze někde kdesi v pangejtu. Nevím nechápu to, stačí jen jedna stopa blíže doprostřed, když v krajích není tolik sněhu. Pokud se to neupraví a chcete někdo zítra vyrazit na klasiku, raději si připravte lyže více na soupaž.
Vloženo 19.1.2020 18:09
Odpoledne v Bedřichově husté sněžení, všechny cesty na Hřebínek krásně přikryté, ideálně na skate, klasika taky šla. Pokud bude sněžit celou noc, bude zítra nejlepší lyžování za tuto zimu.
Vloženo 19.1.2020 16:27
Dnes z Samalky vyjezd po 8 rano, skejtem na Kristianov, panelku a pres Hrebinek zpet. Misty led (hlavne z Hrebinku na Novou Louku) ale celkove to bylo prijemne svezeni. Vetsinu cesty snezilo, ke konci dost huste, takze pokud to vydrzelo jeste do odpoledne bude to v pristich dnech fajn
Vloženo 19.1.2020 16:21
Super svezení od 9-12:30 Souš - Jezdecká - Promenadni - Kasárenská - Cihadla a zpět na Souš . Dnes vydatně sněží a zitra by to po úpravě mohlo stát za to. Stopy občas mizerie, ale na VR45 se stoupalo samo. Za mě nad očekávání .
Vloženo 19.1.2020 15:05
Jak bylo napsáno , tak cca 2cm sněhu na tratit Smědava -Mořina, jak po Promenádní tak i po Knížecí. Stopy křivé na klasiku, tak pokud bude na zítra úprava, tak by to zítra mohla být paráda.
Jinak -1 C, tak by to mělo držet.
Vloženo 19.1.2020 13:12
Od Václavíkovy studánky přes Jezdeckou, Kůrovec a Kasárenskou na Knejpu. Dál přes Čihadla a Žďárek nad Tetřeví boudy a zpět. Na umrzlý podklad napadly 2-3 cm nového sněhu, ráno se jelo parádně, během dne ale sníh měkl a moc nejel. Podmínky na skate super, na klasiku jsou dost křivé stopy.
Vloženo 19.1.2020 12:36
Skate Souš-Smědava, 9h, -0,5*C. 1-2cm nového sněhu, takže led se neprojevil. Od Montanie po konec přehrady trochu nerovnosti, asi od skútru či čtyřkolky, dál už to bylo lepší. Pomalejší, ale skvělé svezení.
Vloženo 19.1.2020 12:04
Z Jizerky 7:00 (-1°C, parkoviště skoro prázdné), kiosek, Smědava, Knejpa, Žďárek a zpět po cestě pod Černým vrchem, sjezd k bunkru je OK. V 10:00 parkoviště plné. Všude 1-2cm čerstvého sněhu, od Smědavy výš sněžilo. A-čkové lyže, nikde žádné kamínky. Na Žďárku jeli od Krásné Máří a říkali, že tam je to špatné.
Na bruslení parádní svezení, na klasiku mělká stopa na posilování kotníků. Mezi Čihadly a Žďárkem trochu boule ale jde to, jinak OK.
Vloženo 19.1.2020 11:19
Dnes ráno z Jizerky po promenádní na Smědavu. Ze začátku lehké sněžení, teď kolem 11. na Smědavě intenzivní. Podminky krásné, jen nový sníh je o něco pomalejší.
Vloženo 19.1.2020 10:28
Teď něco málo padá, po Točnu podklad led, dál obcas výborné.
(Odpověď na dotaz uživatele Tonda z 19.1.: Jak to dneska vypadá v okolí stadionu - hřebínek - kristianov - nová louka? Nasnezilo něco? Díky)
Vloženo 22.1.2020 12:13
Studene udoli bylo minuly tyden uplne ok.Spousta snehu.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr Hoppan z 21.1.: Ahoj jak vypadá Studené údolí? Dá se to projet? Potůčky předpokládám na obvyklém místě...)
Vloženo 19.1.2020 10:25
Klasika Kaplička - Jablonecká - přehrada - Kristiánov - Točna - stadion - Prezidentská a zpět. Po celé délce se míchají zoufalé ledové úseky s perfektní stopou, všude kromě Hřebínku málo lidí. Nosit se musí jen do zatáčky pod Tocnou a 300 má od Hajovny nad stadionem. V dubnu by to byly podmínky na poslední lyžování, nyní skvělé! Brát lyže, kterým nějaký ten kamínek už nevadí.
Vloženo 19.1.2020 0:21
Při těchto horších podmínkách asi jo, kdyby bylo metr sněhu tak většinou ne. Cestu na Jizerku po naplnění parkoviště zavřou policajti od odbočky v Polubném. Na Souši je parkoviště rozšířené, kapacita je solidní, vždycky stačí počkat, až někdo odjede.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 18.1.: Ahoj, zaparkuju na Jizerce nebo na Souši i kolem 11 hod? (omlouvám se za blbý dotaz, vůbec to tam neznám))
Vloženo 18.1.2020 21:52
Díky OPS byly tratě ze Smědavy po Promenádní na Mořinu a po Knížecí zpět vzorně upraveny v rámci možností, tak to bylo mnohem lepší než včera.
Vloženo 18.1.2020 19:55
Dnes v 6.30 z moriny po promenadni, spojkou na knizeci, pak hranicni a po kasarenske na knejpu a zpet. po projeti rolbou naprosta parada v letosni zime, skejt luxus. stopy nadherne rizle, ale v jakem stavu je to po sobotnim dni tezko rict.
Vloženo 18.1.2020 19:50
Bruslení supr, většinou sníh (oproti ledovce jinde), klasika vypadala hůř, stopa chvílemi rozbitá, ale i tak asi nejlepší úsek v celých jizerkach a klasikářů mraky

(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 18.1.: Jak vypadaji tratě na klasilu i bruslení mezi Jizerkou a Smědavou ?)
Vloženo 18.1.2020 17:16
Z Bedřichova na Blatný rybník Jizerský ledovec pro opravdu otrlé, ale pak od Kristiánova přes Knajpu a Kasárenskou silnici na Smědavu už to bylo pěkný svezení. Ópéeska našla odvahu, projela některá místa rolbou a rozhodně to prospělo. Jak už je tu napsáno, tak z předpovídaného sněžení bohužel vůbec nic nebylo.
Vloženo 18.1.2020 15:42
Ráno před osmou v Bedřichově pouze mrholení, žádné sněžení se nekonalo ani od Nové Louky dál. Od Nové Louky až na Točnu v podstatě jen led, z Hřebínku na Točnu a prvních 500 metrů panelky úplná ledová hrůza, zbylé 3Km ke sjezdu na Kristiánov překvapivě velmi pěkné, upravené - uprostřed manžestr a po stranách pěkné stopy. Celkově to na skate jelo rychle, ale bylo to už skoro o lyže. Uvěřil jsem fámám o sněžení a vzal novější lyže a byla to chyba.
Vloženo 18.1.2020 19:00
JJ souhlas s předchozim příspěvkem ,je to o lyže , s hrůzou jsem na ně dnes při mazání koukal po včerejším skejtu....bylo to spiš na Bauerky než na Rossignolky..
Vloženo 18.1.2020 8:57
Stadion v Bedřichově je OK je to i zasněžované tam trenují děti
(Odpověď na dotaz uživatele Vladimir z 17.1.: Jak to vypada na stadionu v Bedrichove? Chtel jsem zacit ucit dceru bruslit.)
Vloženo 18.1.2020 1:11
V Dolním Maxově není stadion. Jen v Bedřichově, nebo biatlonové kolečko Břízky v Jablonci nad Nisou.

(Odpověď na dotaz uživatele Domi z 17.1.: Zdravím. Tušíte někdo prosím jaký je stav v Dolním Maxově na stadionu? Děkuji.)
Vloženo 17.1.2020 20:33
Dnes v 16hod ze stadionu - Hřebínek- Točna -Kristianov -N Louka - na stadion,na tu bídu,trochu jehličí a ledu ale jezdit se dá
Přes den je to měkčí takže v pohodě a navečer to přimrza tak ve sjezdech opatrně...
Vloženo 17.1.2020 20:07
Dneska podminky tak pul na pul. Rovnou napisu, ze nejlepsi usek Knajpa az protrzenka.

Jinak zacatek sous smer Jizerka. Vzal jsem to rovnou nahoru a 5x sundavani bezek. Potoky pres cestu. Kaminky teda nikde, ale stopa taky ne. Smer knajpa potom celkem dobry, ale vsude jehlici a nekde sisky. Stopa tak pul na pul. Vse teda silene zmrzle. Mel jsem skiny a spis za trest. Od knajpy k protrzence za odmenu. Pak trosku horsi prejezd pres krpal a sesup dolu zpet na Sous. Pokud nenasnezi, za dva dny uz to po silnici nepujde. Asi staci cm pryc a cuci kameny. Jinak vcelku to zvladli nove lyze. SKOL
10:28
13:05

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 17.1.2020 20:03
Samalka,Prezidenska...lze vyjet i z Hrabetic smer Jablonecka chata...ale neni to pro zacatek zazracne svezeni...
(Odpověď na dotaz uživatele Jehla z 17.1.: Jaké parkoviště vybrat na zítřejší výjezd na běžkách v Jizerských, abychom nešli 10km k dobře stole?)
Vloženo 17.1.2020 19:05
Klasika na Rozmezí z Bedřichova led a jehličí. Dále přes MH boudy-Protržená-Pašerácká úplně ok. Kasárenská-Knajpa ledová stopa na soupaž vyloženě za odměnu. A zpět zase led a jehličí. Ale to zapadá a zase bude dobře.
Vloženo 17.1.2020 10:32
Z Moriny na Smedavu a zpet, 15 km klasika skiny. Morina-bunkr ledove, bez stopy, o kotniky. Pak az na Smedavu hodne slusny, melka stopa, ale da se, zpet pres Knizeci take dobry, misty brzdi jehlici, misty ledove. Suma sumarum, komplet sjizdne a lepsi jak sedet doma ;-)
Vloženo 17.1.2020 19:11
Včera v 17:30 až 20:00 sjízdné viz moje zpráva. Fotky jsou z rozcestí Smědava a nad Jezdeckou cestou.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 17.1.: Souš - nevíte prosím někdo, zda se dá jet ze Souše ? Podle skimapy to upravé není.)
Vloženo 17.1.2020 19:06
Souš-U Studánky-Smědava-Hraniční-Promenádní U Bunkru-Jezdecká cesta-U Studánky-Souš. Stopa na klasiku sjízdná jen ztvrdlá a přimrzlá, tak opatrně při sjezdech. Prostředek na bruslení s mírným hrbem občas potřeba balancovat. Jinak krásná projížďka, večer bez lidí :-).
18:08
19:03

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 17.1.2020 14:18
Vhodné pouze pro skate, od Kristiánova na Knajpu je občas stopa pro klasiku.
Informace-pro úraz mám volné číslo na Marcialongu 2000, startovní číslo 4500, cena nižší.
telefon 605177416
Vloženo 17.1.2020 14:13
Určitě oblast kolem Mariánskohorských bud, Protrženky a Knajpu - v této oblasti naprosto nejlepší sníh.
(jel jsem z Mariánské hory pozdě večer s čelovkou, jak již jsem psal včera).

(Odpověď na dotaz uživatele David z 17.1.: Ahoj , .... tak ještě jednou , páč dotaz mi zmizel
Poradí mi prosím někdo dle aktuálních sněhových podmínek ideální trasu/okruh na skate ? Celkem jedno kde by se dalo začít, spíš kde je slušnej povrch.
Díky)
Vloženo 17.1.2020 10:08
Jizerka - Promenádní, Smědava, Kasárenská, pak přes Knajpu až na Kristiánov - celé v pohodě. Ze Smědavy případně zpět na Jizerku přes rašeliniště.
(Odpověď na dotaz uživatele David z 17.1.: Ahoj.
neměl byste prosím někdo tip na trasu na skate ? Nemám přehled , kde se dá v nynějších podmínkách dobře prolítnout a navíc mám jenom jedny lyže a nerad bych je oddělal na betonu :)
Díky, skol!)
Vloženo 17.1.2020 0:20
z Mariánské Hory přes Protrženou pěkná stopa i tvrdý střed pro bruslení, Knížecí i Promenádní již horší stopa, ale dá se... určitě použijte spojku, pak Smědava, nahoru přímo na Knajpu-pozor, nejezděte to dolů, odřeže lyže na štěrku!, pak na Mariánskohorske bouda a Mariánskou Horu krásná stopa. Jediný problém může být paradoxně vyjetí na parkoviště,cesta je zasněžená a ledová.
Vloženo 16.1.2020 21:39
Smědava - Promenádní - Mořina (2 stopy mělké, vachrlaté), Bunkr - Knížecí (tutam šutřík ve svahu nad Jizerkou, lepší jet spojkou z Promenádní), Knížecí pěkná na soupaž. Z Kasárenské k Protržence pěkná stopa, ale na 3 místech teče potůček přes cestu, tak bacha. Úsek z Protrženky na Knajpu asi nejhezčí. Stopa většinou ledovatáp. Na klistr. Takové pěkné dubnové lyžování..
Vloženo 16.1.2020 21:37
Dnes 8:00 Bedřichov, Kristiánov, Kasárenská, Rašeliniště, Jizerka, Promenádní, Smědava, Kasárenská, Kristiánov, Bedřichov 11:00. Z Bedřichova přes N. Louku k Blatnému r. dost ledu, dále už dobré. Mezi Smědavou a Jizerkou je fakt parádní sníh, stále nepřemrzlý prašan. Smědavská silnice a Kasárenská taky super. Kolem Knajpy bylo už od rána dost nad nulou, tak to namoklo a teď to asi zmrzne.
Celkově mnohem lepší, než jsem čekal, přestože mě už včerejší komentáře nalákaly.
Vloženo 16.1.2020 19:28
Hrabetice-na silnici na hraz led s tenkou vrstvou snehu,stejne tak i na obou hrazich...s opatrnosti lze presoupat na bezkach...Z hraze na krizovatku pod Kristianovem dobre svezeni. Dobre svezeni tez z krizovatky Lexova pamatka podel prehrady na Blatny rybnik.Je to spise na bezky kamenacky a spise na beusleni nez na klasiku...obecne pozor na pady,ve sjezdech jsou ledove plotny...hrozi pad do vody v prikopu nebo v jezd do lesa,podel cest nejsou zadne snehove zabrany.
Vloženo 16.1.2020 18:52
dnes dopoledne 10-12hod - skejtem Bedřichov-Hřebínek-Točna- Kristiánov-N.Louka-Závory-Olivetská hora a zpět Bedřiichov, vše stále sjízdné, ale velmi tvrdé a ledovaté (viděl jsem i několik tvrdých pádů méně zdatných běžkařů), velmi dobrý je stále úsek Točna-Kristiánov, dále pak od Kristiánova na Rozmezí a dále....neprůjezdný je úsek Točná-Máří (nutno přenášet cca 1,5km), všechny sjezdy je nutné jet s maximální opatrností ....věřme ve víkendové ochlazení a aspoň pár centimetrů nového sněhu :-)
Vloženo 16.1.2020 15:45
Lepší počasí jsme si asi nemohi přát, jako v dubnu i tak to vypadá se sněhem.Ale na rozdíl od dubna je povrch tvrdýa trasa Smědava po Promenádní na Mořinu je velmi dobrá, Knížecí stopa je nižší, na soupaž není problém.
Vloženo 16.1.2020 14:04
Pokud jste na běžkách nestál, tuto trasu bych určitě nedoporučoval. Optimálnějí by bylo na Jizerku a zpět.

(Odpověď na dotaz uživatele Luboš z 16.1.: Ahoj, mám v pláne ísť v sobotu na bežky trasu - ZE SMĚDAVY DO BEDŘICHOVA (13,7 KM). Môžete mi poradiť, keď som nikdy na bežkách nestál, či je to datelné v tomto počasí ? Prípadne mi poradiť na sobotu nejakú alternatívu ? Ďakujem.)
Vloženo 15.1.2020 22:02
Oblast Sous - Smedava - Jizerka. Snih porad drzi, poklad ledovy, ale na nem vrstva snehu. Idealni na brusleni. Na nekterych mistech ale ledove plotny. Dneska to ale zacalo dost tat.
Vloženo 15.1.2020 20:12
Dnes po 16 hod klasikou Mariánská Hora - Knajpa - Protržená přehrada - Mariánská Hora. Stopy parádní, od víkendu drží, jen kolem Knajpy a Kasarenske trochu rozkvedlané. Ve stopách led nebo přemrzlý uježděný sníh, fialový klistr si s tím poradil.
Vloženo 15.1.2020 16:02
Dnes odpo skate "Jizerský ledovec" Promenádní, Pod Černým vrchem, Hraniční, super počasí, super podmínky - sněhu dostatek, žádný ledový plotny a na klasiku asi dobrý. No nemělo to chybu!!!
Vloženo 15.1.2020 14:43
Dnes bylo super lyžování ze Smědavy na Mořinu po Promenádní a zpět po Knížecí.V Raspenavě 12,5 o C na Smědavě +1 oC , v stínu pod nulou.Stpy jsou dobré, připadly asi 2cm sněhu .Na Smědavě jen 10 aut na parkovišti.Jezděte na lyže, hory jsou prázdné,
11:05
11:26
12:33
Vloženo 15.1.2020 11:15
Ráno SK8 z Nové Louky přes Kristiánov, Rozmezí, Protrženou přehradu, Kasárenskou a zpět přes Kristiánov. Ledovaté okolo Blaťáku, kousek před Kristiánovem a nahoru od Protrženky, ale jinak paráda, na tvrdém základu je místy slabá ujetá vrstva prašanu a všude celkem rovné. Stopy na klasiku nejsou nic moc, nejlepší je asi úsek okolo Protrženky.
Vloženo 15.1.2020 9:54
Da se jezdit furt, ale stopy dole nejsou (jenom led, skejt nebo soupaz), stopy jsou od Kristianova vyse (vyjma useky hrebinek-Tocna-Mari, tam je led). Doufam ze jsem tvuj dotaz pochopil spravne, je docela nejasny, zkus pouzit cestinu:)
(Odpověď na dotaz uživatele tomn z 14.1.: Máte někdo informaci, dokdy se dá jezdit které stopy před padesátkou? Dík.)
Vloženo 18.1.2020 15:55
V utery nebyl a od te doby nesnezilo

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel 1050 z 18.1.: Je v Harrachově sníh na běžky, nevíte někdo. díky.)
Vloženo 14.1.2020 16:09
Ahoj,rano jsem jel klasiku z bedova. Az na kristianov je to po tech plotnach na brusle. Dal uz je to slusny. Od knajpy jsem si dal kolecko pres protrzku a MH boudy. Toto kolecko je asi momentalne nejlepsi svezeni na klasiku. Od soboty je tam porad luxusni stopa! Vcera tam asi malinko nacukrovalo,tak se obcas neco nalepilo na klistr,ale dalo se..
Vloženo 14.1.2020 12:43
Bedrichov, 9:00, skate, rychly snih, doporucuji se vyhnout useku Hrebinek - Tocna - Krasna Mari. Jinak to jde. Na klasiku asi nic moc.
Vloženo 13.1.2020 17:57
Klasikou stadion-NL-Kristiánov-Rozmezí-Knajpa a zpět. Od stadionu na Kristiánov posilujeme hlavně vůli, kotníky a horní část těla, z Kristiánova nahoru pak už jen lásku k přírodě a obdiv k ops, že i v takových podmínkách dokáže upravit cestu pro nádherné svezení. Namazán zlatej klistr od rexu s univerzálem od swixu. Drželo to báječně. Skol.
Vloženo 13.1.2020 17:35
Souš - Hraniční - U Studánky - Souš. 13km. Krasna vyjizdka s trochou mlhy ale zato bez ledu i lidi. Po Jizerske magistrale i zpet na Sous pekma stopa s dostatkem snehu vcetne trochu cerstveho asi z noci.
Vloženo 13.1.2020 11:43
Dnes dopo, skate, malé kolečko, Šámalka, Hřebínek, Točna, Kristiánov, na klasiku asi dost špatný ale na skate super, rychlý sníh, napadl asi 1cm něčeho, takže ledový místa jsou přikrytý, jenom pozor Točna - Hřebínek tam je to dost vyplužený na led, na tu bídu super podmínky.
Vloženo 14.1.2020 20:46
Ahoj, byli jsme v neděli odpolko Polubný směr Smědava, Kasárenskou na Knajpu a zpět. Od horního parkoviště se to dalo podél silnice jet, od Václavíkovy studánky místy tenká vrstva ledu, ale kamínky nebyly, cca po 1km se to zlepšilo. Dole na klasiku stopa nic moc, ale na skejty dobrý. Magistrála od Jezdecké pak už v pohodě. Akorát na rozcestí s Hraniční někdo testoval svýho offrouda, takže trochu koleje - ale to už tu někdo psal.. každopádně na tu bídu to bylo dobrý svezení..
(Odpověď na dotaz uživatele Vaslav z 14.1.: Ahoj, nevíte někdo jestli se dá vyjet z Polubnýho směr Smědava a jaký je případně stav?)
Vloženo 13.1.2020 16:24
Zdravím, včera z parkoviště u Souše po silnici směr Smědava, U Studánky, Kůrovec, Knajpa, Čihadla, U Knajpy a okruhem přes Mariánskohorské boudy a Protrženou přehradu zpět na Kůrovec a odtamtud zase po stejné trase zpět dolů na Souš. Podmínky na tu bídu ještě dobré.
Pokud někdo postrádá čelovku, tak ať napíše aspoň přibližný čas ztráty, místo ztráty, pokud ví a samozřejmě čelovku mi dobře popíše, tak lze se domluvit na předání. Toto prosím po mailu: jakubjose@seznam.cz
Díky Jakub
Vloženo 12.1.2020 23:10
Bedřichov (stadion) - Nová Louka - Kristiánov - Rozmezí - Na knajpě - Kasárenská dolů a zpět nahoru Na knajpě - Paulova louka a zpět Na knajpě - Čihadla - Na Žďárku - Tetřeví boudy - Máří - Točna - Hřebínek - Nová louka - Stadion. Odpoledne až večer
V zásadě potvrzuji předchozí dnešní zprávy z této oblasti, snad jen doplnění k úseku točna - směrem dolů Hřebínek: velmi, velmi opatrně - zmrzlé, ledovaté, doporučení pro některé, varianta pěší s lyžemi v ruce rozhodně v tomto úseku a stavu cesty není ostudou.
Vloženo 12.1.2020 20:19
Na skate dnes velmi často led, bruslení se vším všudy. Varuju řidiče, co by chtěli parkovat na Nový louce. Cestou tam cca po 13:00 s opatrností v pořádku. Nazpět po 16:00 všeho všudy jen led, autobus, co jel pro ubytovaný, skončil v příkopě.
Vloženo 12.1.2020 17:13
Bedchichov, skate, 14:00, Stadion - Nova Louka - Kristianov, da se, obcas na ledu uklouzne. Kristianov - Rozmezi - Cihadla: Souvisla vrsta snehu na brusleni super. Cihadla - Na Zdarku: horsi, valec uprostred, Krasna Mari - Tocna: velmi spatne, je videt asfalt, pichate do silnice, s dobryma lyzama bych to uz znovu nejel, rozhodne lepsi vratit se stejnou cestou pres Rozmezi.
Vloženo 12.1.2020 16:11
Lasici cesta rozjet autem
Vloženo 12.1.2020 14:37
Musím pochválit OPS za úpravu stop ze Smědavy na Mořinu jak Promenádní tak i Knížecí dobré stopy nesrovnatelné ze včerejškem.Na sjezd z Hruškových směr bunkr pozor, koukají kameny , jak lidi pluží.Na příští týden není hlášeno do soboty sněžení, tak snad těch 5cm sněhu vydrží.
Vloženo 12.1.2020 14:31
Bedřichov - Blatný rybník: ledové plotny s trochou sněhu, o stopě se nedá hovořit
Blatný rybník - Kristiánov: přibývá sníh
Kristiánov - Rozmezí: přibližně od 1/3 se jede po sněhu (bez ledu). Stopa nahoru dobrá. Stopa dolů je nerovná (horizontálně i vertikálně), sjezd je náročný, jede to rychle.
Vloženo 12.1.2020 11:08
Smědava- Jezdecká- Bunkr- Promenádní- upraveno na klasiku i bruslení. Od Promenádní směr Černá Smědá dobré i bez úpravy, dál směrem na Předěl rozvorané autem
Vloženo 13.1.2020 11:10
Skate - Smědava - po kasárenské na Knejpu, Žďárek a zpět na Čihadla, Mariánhorské Boudy, od tud po manženstru na Protrženku a kasárenkou, Kůrovec, po knížecí na jezdeckou cestu a zpět Kůrovec, kiosek, po promenádní na Mořinu a zpět ke Kiosku, Černá smědá. Od tud okruh přes Předěl a na Smědavu. Úseky Smědava - Kůrovec, Smědava - Černá smědá - Předěl - Paličník - Písčiny - Předěl - černá smědá je to rozjeté od čtyřkolky a kousek za předěl při jízdě na černou smědou kratší cestou je po výjezdu 1.stoupání ve sjezdu málo sněhu a jsou tam kamínky, tak pozor.
Vloženo 12.1.2020 22:34
Z Knajpy do Josefáče k hájovně jsme to projeli spolu s Protrženkou. je tu krásně vymrzlá stopa, upraveno i na bruslení.
Vloženo 12.1.2020 8:58
Klasika, Bedřichov, Kristiánov, Čihadla - stopa rozbitá, ale dalo se. Pak Marianskohorské boudy, Protrženka a zpět na Čihadla - nádherná stopa, žádní lidé, naprostá pecka v letošních podmínkách. Sjezd z Rozmezí v křivé a zmrzlé stopě náročnější.
Vloženo 11.1.2020 23:23
Od stadionu ledové a občas vydřené,s opatrností lze absolvovat bez šrámů,problém by mohl být při sjezdu zpět,je potřeba jet vlevo, kde lidi stoupají (tomu jsem se vyhnul tím, že jsem se vracel v 21hod,a byl jsem tam sám 😀), od Kristiánova již pěkné,pak jsem dle správy Ops,že pojedou i na Protrženou jel přes Mariánskohorske boudy a moc dobře jsem udělal, perfektní klasická stopa- nejlepší klasika v celých Jizerkách, sněhu dost, vypadalo to,že jeli i na hájovnu ... neví někdo,jak to vypadá od Joseface? ,na skate to bude měkký,to bych nedoporučil i s ohledem na zachování suprových podmínek pro klasiku, pak po jezdecké, zkratkou na Promenádní, tam a zpět pod Bukovec -celá Jezdecká i Promenádní stopa dost ledová a rozvrklana. ...trénink soupaže, zleva na Knajpu už stopa trochu lepší, nahoře jiz celkem slušná, sjezd na Kristiánov v pohodě, u blataku již dost ledu,ale bez zásadních problémů a o sjezdu na stadion už jsem psal- nutno jet vlevo a neplužit,pak lze zůstat bez šrámů, na tu oblevu jsem to čekal horší,ten led to zachraňuje.
Vloženo 11.1.2020 22:03
Trasa Smědava po Promenádní na Mořinu a zpět po Knížecí byla dnes nejhorší za celý tento týden a jezdím to každý den.V noci měkký sníh zmrzl, napadlo cca 1-2cm sněhu, povrch byl nerovný, stopy velmi špatné a jelo se velmi špatně.Uvidíme zítra.
Vloženo 11.1.2020 20:21
Skate, 15:00 Bedrichov - Hrebinek, led povolil docela to drzelo, stridala se mekci mista s misty kde byl novy snih. Top cast Tocna -Kristianov, na tu zimu skvele svezeni. Rano asi bude ledovka, urcite lepsi az to trosku povoli.
Vloženo 11.1.2020 19:50
pozor Olivecka je samy šutr... jinde to jde, cim vys tim lip, nejlepsi byla panelka
Vloženo 11.1.2020 19:02
Ze Souse OK. Kolem vody sice prosvita asfalt, ale pujde jet prostredkem, i kdyz prijde jeste vetsi nouze. Skate horsi (koleje, led); klasika lepsi, stopa udrzovana (dik OPS), bori se dost hulky. Vcelku dnes super svezeni a minimum lidi.
Vloženo 11.1.2020 19:00
Skate Jizerka - Smedava - Knajpa - Jizerka: Snehu bylo dost, pouze v prudkem stoupani od Smedavy je obcas kaminek a vydreno. Snih rychly, uklouzany, jen skoda, ze neupraveny. Takze velka cast trasy je uklouzana, nerovna a uprostred je “hrb”.
Vloženo 11.1.2020 16:42
Trasa Bedřichov, Nová louka, Kristiánov, Čihadla, Knajpa, Kasárenská, Jízdárenská, přes zkratku na Promenádní, na sever na osmičku a zpět. Povětšinou krásná cesta, 1-2 cm nového sněhu. Problematický je začátek stadion - Nová louka - Blatný rybník ale s opatrností se to dá projet bez škrábanců na běžkách. Na "osmičce" a kolem Smědavy to nějaký (hromada nadávek) projel autem a názorně ukázal že se tam dají udělat 10 cm koleje ve sněhu...
Vloženo 11.1.2020 16:26
Vládní od parkoviště k přehradě dost špatná, místy asfalt, jinak led a tak cca 1 cm sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele Dotaz z 11.1.: Pridavam se s prosbou, v jakem stavu je Vladni? Moc děkuju)
Vloženo 11.1.2020 16:05
Stadion-Hřebínek-Máří-Knejpa a zpět. Převážná část kolem Máří se jede po velmi tenké vrstvě ledu a místy po 1-2 cm čerstvého prašanu, což se boří na asfalt a přineslo lyžím pár šrámů. Už je to na hraně sjízdnosti, ale dalo se.
Vloženo 11.1.2020 15:37
Dnes projeta klasika Bedřichov až Hřebínek a zpět.
Místy nehezké ledovky, trochu sněžilo.
Dnes nejhorším úsekem jsou poslední točky a sjezdy od Buku na stadion, dost lidí poslední pravotočivou zatáčku radši vyzulo a sešlo po svých o kousek dál.
(Nehezký je i samotný sjezd od buku, chybí stopa a celkově je místo také na ledu)
Nejhezčí svezení stoprocentně klasika Hřebínek - U Nové louky, pak už trochu horší.
Vloženo 11.1.2020 15:01
(Odpověď na dotaz uživatele Janča z 11.1.: Dobry den da se nekam jit jen na boby?? Dekuji) Hrabetice loucky,nejede tam vlek..
da se bobovat na sjezdovce nebo vedle ni.
Vloženo 11.1.2020 14:31
Bedrichov: Pres noc napadly tak 2cm. Podtim hrozny led. Behem dne stale trosku pada.
Vloženo 11.1.2020 10:31
Zdravím, prosím jak to vypadá od stadionu na Hřebínek? Dá se to ještě na skate?
Vloženo 11.1.2020 10:29
Nema nekdo prosim infom jak to dnes vxpada v okoli Bedrichova,Kristianov,Knajpa
Případne jake to je v okoli Jizerky?
Dekuji
Vloženo 11.1.2020 9:14
Vcera vecer to slo v pohode z Nove Louky pres Knajpu az na Smedavu pres kasarenskou. Mari uz nesla, stejne jako ze Smedavy primo nahoru.

(Odpověď na dotaz uživatele Ondra z 11.1.: Ahoj,
Nevite nekdo prosim, jak to vypada smer Malinik-Kristianov. ? Nasnezilo?)
Vloženo 10.1.2020 20:25
Pred chvili nejaky mistr prijel autem krasny stopy od Smedavy az na Jezdeckou :-(
Vloženo 10.1.2020 19:32
Dnes v podvečer Souš-Kiosek-Černá Smědá-Smědava-Souš, dalo se jakžtakž, kolem přehrady už místy prosvítá asfalt, jak se to zvedne tak lepší. Od Předělu ke Smědavě totálně zničené skůtrem (ještě včera nebylo). Můj odhad, zítra poslední normální lyžování, pak už jenom selektivní partie v kombinaci s turistikou
Vloženo 10.1.2020 19:17
Varování pro všechny běžkaře!
Mezi Točnou a Krásnou Máří je víc asfaltu než sněhu...
Pokud si nechcete udělat pěší výlet, tak se tomuto úseku vyhněte.
Vloženo 10.1.2020 18:32
Podvecerni prijezd do Hrabetic...Po silnicich tecou proudy tajiciho snehu,na loukach prosvita trava...pokud vahste jestli jet na kolo v udoli nebo na bezky do Jizerek,tak bych bohuzel volila to kolo...
Vloženo 10.1.2020 17:53
Ahoj, ano. Rano (byl jsem v 8) to byla jednoznacne nejlepsi cast. Ze Smedavy na Knajpu uz misty prosvitala silnice a zavalo se borit a z Cihadel zpatky Jezdeckou cestou to bylo hodne mekke, borilo se uz hodne, dolu to moc nejelo a hulky sly skrz snih az na silnici :-(

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 10.1.: Ahoj, chci se zeptat, je to normálně sjízdné z Jizerky - Mořiny, přes Promenádní na Smědavu ? Díky.)
Vloženo 10.1.2020 17:19
Smědava a okolí. No nic moc už.
Vloženo 10.1.2020 17:15
Dá.
(Odpověď na dotaz uživatele Terka z 10.1.: Ahoj, dá se dnes ještě z Bedřichova normálně vyjet aniž by si člověk nezničil lyže? Díky moc.)
Vloženo 10.1.2020 14:58
Ahoj, Jizerka-Smědava jak Promenádní tak Knížeci bez problému, je tam stále 2-10 cm sněhu.
Jen je problém sjezd z Hruškových směr bunkr, jak lidi pluží ve spodní části, tak tam koukají kameny.Dooručuji jet z Hruškových okolo Cimrmana na Promenádní a poté k bunkru.
Dnes na Smědavě bylo + 2oC, le nepršelo, tak oproti včerejšku to byla paráda.
Počasí jako v březnu, tak uvidíme po weekendu,
(Odpověď na dotaz uživatele JirkaB z 10.1.: Ahoj, nevíte někdo, jaké jsou současné podmínky na ose Jizerka - Smědava? Děkuju!)
Vloženo 10.1.2020 9:00
Přestože si člověk může lehce myslet, že i Jizerský ledovec mohl po dvoudenním dešti roztát, tak tomu zatím tak není. Včera večer večer jsem byl v Bedřichově a hlavní trasy magistrály jsou na skatových lyžích zatím v pohodě sjízdné. Jizerská OPS odvedla v minulých dnech i prostřednictvím skůtrú skvělou práci. Jen z Bedřichova na Novou Louku už to chtělo místy koukat pod nohy. Dvě fotky najdete na https://www.facebook.com/sporticus.cz
Vloženo 9.1.2020 20:46
Magistrála doslova mizí před očima, projevuje se nedostatek sněhu. Od Točny po Krásnou Máří už chybí stopa pro klasiku, na silnici je centimetr tajícího ledu. Pokud nenasněží, zítra bude tento úsek nesjízdný.
Vloženo 9.1.2020 18:15
ahoj. dnes jsem byl dopoledne na jizerce. cca. do 10:00 jsem čekal jestli přestane pršet. bohužel nepřestalo. otázka je, kde a kolik sněhu zůstane na příští dny
včera to ale bylo se sněhem vynikající na to, že už tak dlouho nic nenasněžilo. byl jsem směr jizerka - promenádní - smědava a nahoru na nové město pod smrkem a projel jsem tam kompletně "osmičku" a zpátky. a ještě vcelku dobrá stopa - na klasiku.
Vloženo 9.1.2020 15:32
(Odpověď na dotaz uživatele Nina z 9.1.: Is it snowing or raining today?)
Only raining, today.
Vloženo 9.1.2020 15:31
Bohužel celou noc a dopoledne pršelo a sníh mizí před očima.Sice to klouže , ale na Promenádní cca 5 cm ujetého sněhu, na některých sjezdech z Hruškových místy 1cm , Knížecí je na tom lépe 5-10cm.
Vloženo 9.1.2020 11:57
Při tomhle počasí je nejlepší griotka s rumem, nebo grog... Jinak pro začátečníka na zítra nejlepší stromeček na skluznici, druhá možnost je klistr, ale znovu, nejlepší asi ta první varianta :)
(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 9.1.: Prosím poradťe trasu na zítra pro začátečníka a jak namazat??
Děkuji)
Vloženo 9.1.2020 15:19
byl jsem včera bylo to super prosím dejte někdo vědět jestli to půjde z Bedřichova nebo ze Smědavy zítra děkuji
Vloženo 9.1.2020 7:59
Děkuji „Onvbox“ za nalezené klíče. Ušetřil mně spoustu peněz, starostí a času.
Vloženo 8.1.2020 23:26
20:00 - 22:00; Bedřichov - Nová Louka: Mělká rozvrklaná ledovatá stopa; Nová Louka - Odbočka k chatě Věčného mlčení: kdysi hluboká stopa, nyní poničená od bruslařů, ledovatá; odb. k chatě V.m. - Tetřevky 2 stopy, hluboké ledovaté; Tetřevky - Točna: mokrý sníh, kape voda ze stromů, ve stopě prosvítá asfalt; Točna - Hřebínek - Nová louka: rozvrklaná ledovatá stopa pro pružné kotníky artisty z cirkusu Humberto a pevná třísla Jardy Jágra... Celou dobu mžilo, tvořila se krusta. Jel jsem na klistr. Jestli je toto leden, tak to se v březnu sejdeme v plavkách na Vápence...
Vloženo 8.1.2020 22:19
Dnes jsem byla na trati, až pozdě odpoledne, výborně jsem si zajezdila napoprvé v této zimě. Trošku podkluzavalo, ale dalo se. Doporučuji se jít pěkně proběhnout. Další dny má pršet, tak využijte.
Vloženo 8.1.2020 21:44
Stav....styl klasika...dle mého je to na béčkové lyže nevíte, kdy chytíte šutérky směr k Buku-Nová louka.NL přes Kristiánov-Rozmezí-Knajpa v pohodě, pěkná stopa. Z Knajpy po Štolpišské, pod Žďárkem plotna,od Tetřevek v pravé stopě šterková drť občas(nechápu proč se ten asfalt posypali při opravě touto drtí až ke Kr.Máří?), od Kr.Máří jako vždy kritcké místo u těch smrků v pravo se jede na šlupičce, no v podstatě až Pod Ptačí kupy do zatáčky, lépe jet vlevo.Nejlepší úsek na klasiku řekl bych až suprový je Točna- rozcestí Pod Sedlem Holubníku a zpět.Točna-Hřebínek mlat skoro bez stopy v podstatě až na stadion, je to balanční cvičení pro klasiky :).Na tu bídu se dneska skutraři Jizerské ops činili!Thx.
Vloženo 8.1.2020 18:19
V středu odpoledne jsem našel ve stopě mezi Bedřichovem a Novou loukou čelovku. Rád předám vlastníkovi, který se ozve a popíše svého pomocníka pro noční tréninky. 727 868 555
Vloženo 8.1.2020 17:57
Dnes ráno, 6:00 - 7:30, Bedřichov - Hřebínek - Točna - Pod sedlo Holubníku a zpět. Krásné! Děkuji OPS za úpravu.
Vloženo 8.1.2020 16:59
Dnes skate z Mořiny, Knížecí, Kasarenská, Rozmezí a zpět po Promenádní. Upraveno (děkuji ops 👍🙂), parádní svezení, klidně na áčkové lyže, jen počasí nic moc, chvilku i pršelo.
Vloženo 8.1.2020 14:52
Dnes nejlepší svezení od začátku sezóny. Díky 0PS za výbornou úpravu.
Vloženo 8.1.2020 14:40
Ahoj ,nalezl jsem klíče vw na olivetske hoře ve 14:30,klíče nechám v půjčovně lyží na stadionu, tel 731429798
Vloženo 8.1.2020 12:20
Dnes 7:15 Bedřichov-Hřebínek-Ždárek-Knajpa a zpět, jel jsem skate.Až pod Ždárek super svezení, odtud,až na Čihadla v prostředku boule, ten kousek na Knajpu byl zase o.k.,jinak na podmínky kdy je sněhu fakt málo byla i celkem upravená stopa na klasiku
Vloženo 8.1.2020 13:44
To jsem ráda, že přímluva u paní z informačního centra, aby se tratě upravily i během týdně pro nás liberečáky pomohla a na tratě vyrazil skútr se stopařem, bohužel já jsem v práci, takže jsem toho nemohla využít ale jsem ráda, že ostatní si to užili
Vloženo 8.1.2020 12:02
Odpovím si sám. Dá se velmi dobře :)

(Odpověď na dotaz uživatele Tonda z 6.1.: Prosím, jak je to upravené na skate z Jizerky-Mořiny? Dá se na dobrých lyžích, evt stoupání ze Smědavy ... Dík.)
Vloženo 8.1.2020 7:52
Kolem Nové Louky jak píší ostatní to bylo děsivý. Ovšem kousek nad Blaťákem, přes Kristianov, Pod Holubnikem na Točnu, to bylo naprosto famózní svezení klasicky. Dokud nenapadne tak ale nikam nejedu.
Vloženo 7.1.2020 23:35
Dnes skate z Nové louky přes Hřebínek, Točnu na Knejpu a zpět. Trasy nejsou upraveny a to ani na klasiku, střed je vypouklý a zmrzlý a dá dost práce to vůbec ustát... Snad budou brzy podmínky na úpravu rolbou.
Vloženo 7.1.2020 23:34
ze stadionu přes Hřebínek, Máří - zde opravdu jen pár cm, ale zatím na jedničkové lyže, Knajpa a přes Kristiánov zpět... bruslení pěkné, klasika by za moc nestála-stopy dost špatné, dokud ale nenapadne, není moc co upravovat.
Vloženo 7.1.2020 18:32
Reaguji na dnešní zprávu Jana vloženou v 16:13 hodin, hlavně pro ty, kteří by chtěli na základě jeho hodnocení vyrazit na klasiku.
Super upraveno je snad pouze pro bruslaře, stopy pro klasiku, pokud se o stopách ještě dá na mnoha místech vůbec hovořit, jsou naprosto příšerné. Sněhu na trati je všude kolem 10 cm a proto je jistě lepší, že rolba upraví jen stadion. Není mi ale jasné, proč nelze vylepšit stopu alespoň skútrem? Může to někdo z OPS ostatním objasnit? Děkuji.
Vloženo 7.1.2020 16:13
Na to jaká je vrstva sněhu super upraveno a děkuji OPS, že nejezdí do toho velkou technikou, která by nahoru vytahala kamínky. Díky tomu se nemusí jezdit na kameňačkách.
Vloženo 7.1.2020 15:59
Velký okruh, závěr přes Olivetskou. Děkuji OPS, že se nenechá vyprovokovat k akci s rolbami. Pamatuji si z předchozích let, kolik kamínků a nečistot se při takovéto vrstvě sněhu dostane navrch. I když stopy nejsou ideální, tak se dá jezdit jak klasikou i tak bruslit. Pokud tady někdo tvrdí, že od Nové louky by to šlo, ať nejdřív nahodí cestu k Blatenskému rybníku a kolem něj. Většina lyžařů se nesehne ani aby odhodila šišku na trati. Co ale umí, to je kritika.
Vloženo 7.1.2020 13:02
Dnes dopoledne z Nové Louky směr Rozmezí - Smědava - Kiosek - Kasárenskou zpět. O.p.s. bohužel opět nepřekvapila, ráno bobřík mlčení, úprava žádná. Stopy tedy staré, pamatují ještě nedělní "masakr", rozviklané, troška prašanu v nich už je uklouzaná, na klasickou klasiku je potřeba mít dobré kotníky a kyčle. Dobré tréninkové podmínky pro ty, kteří plánují start Jizerské padesátky z šesté vlny, také na soupažení a na skate. Nezbývá, než v dobrém vzpomínat na časy pod vedením paní Nedvědické a myslím i paní Jelínkové. Dle mého názoru, rozhodně se nelze vymlouvat jen na to, že je málo sněhu, úprava skútrem by stačila.
Vloženo 7.1.2020 21:59
Přidávám se k remcalům, stopa-nestopa na klasiku byla dole v pondělí večer kolem Nové louky a Hřebínku hodně špatná. Ještě v neděli ale nahoře od Žďárku na Kneipu parádní. Od zítřka do dalšího sněžení vyrážím jen na skate a pokud si chcete zajezdit, doporučuju to i ostatním. Myslím, že stran klasiky byla chyba, že skůtry nevyjely v pondělí k ránu, kdy nasněžilo.
Vloženo 6.1.2020 22:18
Dneska jsem jel ze Souše, tam byl čerství sníh ideální, při sjezdu kolem Kristiánova to začalo trochu měknou, ale dojel jsem na lyžích až do Rudolfova k elektrárně. Dole kolem chalup už je to posypané.
(Odpověď na dotaz uživatele pavel z 6.1.: chtel bych to zitra skusit od elektrarna pujde to,nevi nekdo)
Vloženo 6.1.2020 22:07
Dnes 6.1. projeta Jiz50, na tak málo sněhu, trat ve velmi dobré kondici, v pohodě na A lyže.
Hřebínek pro nemoc zavřeno, u Hřebínku bohužel opět čerstvé stopy od OA, ale již hodně ujeto z předchozích dnů, tak to moc nevadilo.
Mazal jsem Swix V45 a šloto velmi dobře, ráno mohlo napdnout okolo 1-2 cm nového sněhu, někde jen poprašek, okolo 15 v Beďově opět začalo něco poletovat.
u Máry na Beďově i na Smědavě teplomě ukazoval +1°C
Vloženo 6.1.2020 16:25
Malinik-olivetska-hrebinek
Kratky okruh, ale na klasiku trapeni- stopa zadna, jedine pozitivum , ze bez lidi.
Vloženo 7.1.2020 18:58
Nevím jestli se jim nechce, nebo nemůžou, nebo kde je problém. Z Bedřichova asi je problém, aby rolba vyjela (na máří moc sněhu není), ale z Jizerky by v klidu mohla. Na promenádní, souš, na Václava i kasaránskou i na Kneipu by to slo, tam je sněhu dost. Kór v neděli v noci. Mohlo to krasně promrznout a vydrželo by to dlouho. A né to upravovat v 11 ráno, kde projede 10 lidi a stopa je stejně pryč.
Vloženo 6.1.2020 17:05
V nedeli kolem Knajpy paradni podminky, jel jsem od Marianske hory ale myslim ze z Bedrichova taky v pohode.
(Odpověď na dotaz uživatele Viktor z 6.1.: Ahoj, chci jít zítra Bedřichov - Hřebínek - Knajpa - Bedřichov. Mám fungl nový lyže, můžu je nazout s klidným svědomím nebo pro sichr dvojky? Diky)
Vloženo 6.1.2020 8:52
ad Leni: tak sníh není přemrzlý prašan, ale čerstvý prašan, to je dost podstatné, protože podle toho se dost liší máza (modrý extra vz. červený speciál) a dále to nebylo "zatím jednoznačně na vosky" nýbrž na pevné vosky pouze v neděli a v pondělí, do pátku vč. to bylo na klistry, do vrcholových partií hor zatřené sádlem a v sobotu to bylo na mikrokontakt
Vloženo 6.1.2020 6:45
V 10:00 h velký okruh z Bedřichova (NL - Rozmezí - Máří - Hřebínek) stopy ve slušném stavu, na Rozmezí paráda, kritické místo klasicky kolem máří, tam nepomohla ani nová vrstva sněhu a jezdí se po nanovrstvě ledu.

Potom ještě malý okruh, na Kristiánově potkáváme skůtry, po nich to jelo parádně.

Skiny fungovaly výborně, na Hřebínku fronta na 15 minut, všude hromada lidí. Na stadionu a na začátku tratě k Buku všude dostatek tech. sněhu.
Vloženo 6.1.2020 2:06
Zatím to bylo jednoznačně na vosky - krásný přemrzlý prašan.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 5.1.: Jaký je sníh, je to na vosky nebo klistry?)
Vloženo 5.1.2020 19:25
Ze Souše na Smrk.
Sníh všude. Stopa strojově upravená do Smědavy, prošlapaná dobře na Předěl, pak horší a od rozc. Nebeský žebřík neprošlapáno (Vlašský hřeben).
Nově napadlo cca 2 cm na zmrzlý podklad, takže ani s tím prošlapáváním nebyl problém.
P na Souši je rozšířené, za 50 Kč na den.
Vloženo 5.1.2020 18:43
Dnes večer příjemné svezení na lepších lyžích (Bedřichov, hřebínek, točna atd). Jen POZOR: od Buku dolů je vybrzděno v prvních metrech klesání až na kámen uprostřed. To by skluznici bolelo.
Vloženo 5.1.2020 17:19
Hrabetice - prehrada - Kristianov - Pod Holubnikem - Tocna - Hrebinek - Samalka - Královna - kaplicka

Mimo magistrálu sobre, z Kristianov na Tocna super stopa. Jinde hodně rozjeté. Klasický problém jsou skejtari, kteří rozjíždí stopy pro klasiku, stopy rozslapane od pesaku a to i tam, kde je to výslovně zakázáno (nad prezidentskou). Jako velmi nebezpečné považuji í skejtare tazeneho psem řídícího se mezi lidmi v úseku Bedrichov - Samalka. Když opominu, že ve stopě nemá pes co dělat, tak rychlá a nebezpečná jízdě mezi lidmi je blbost a koleduje si jen o problémy až někoho zraní.
Vloženo 5.1.2020 9:57
Parkoviště Malinik i centrál v Bedřichově plná. Volno je ale jako vždy na Nové Louce. (Přestože signalizace ukazuje obsazeno).
Vloženo 6.1.2020 12:37
Doporučuji Lázně Libverda, penzion Protěž, dobrá cena, kuchyně i perzonál, z vedlejších Hejnic jezdí SKIBUS(lze i vlastním vozem) na Smědavu, jste na hřebenu a Jizerky Vám leží u nohou(běžek :-)).Prima pobyt přeje Michal(725034687).

(Odpověď na dotaz uživatele Dana z 6.1.: Dobrý den, poradí někdo kam na běžky v Jizerkách i s možností ubytování...nenáročné trasy. Děkuji)
Vloženo 5.1.2020 19:52
Včera odpoledne jsem tam jel. Dole klasicky málo sněhu, tak po svých. Po 500 m už docela dobrý. Stopa moc nebyla, sníh mokrý, ale dalo se. Stopa vlastně nebyla až k úseku za přehradou nebo jen od lidí.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 5.1.: Zkoušel někdo na běžkách od elektrárny?)
Vloženo 4.1.2020 20:08
dnes vecer po vydatnem snezeni byla cesta na chvili ucpana (nekdo se prevratil do prikopu). cesta zledovatela neni, ale napadlo dost snehu...
(Odpověď na dotaz uživatele Veru z 4.1.: Jak vypadá prosím cesta z Polubného na Mořinu? Projedu bez řetězů a 4x4? Ptám se hlavně na led co tam byl. Díky)
Vloženo 4.1.2020 19:24
Nedělní Bedřichovská pětihodinovka neznamená pro "běžné" lyžaře žádné omezení. Jde o závod dvojic, jehož se účastní max. 300 závodníků, startují intervalově a každá dvojice si podle svého zvolí dle závodní mapy http://www.b5h.cz/data/2020_zima/mapa_B5h_2020.jpg, které kontroly objede - takže se závodníci po Jizerkách dobře rozptýlí. Pozn. že je kontrola na mapě vyznačena neznamená, že tam musí být sníh a že kontrola v terénu skutečně bude.

(Odpověď na dotaz uživatele Daniel z 4.1.: Dobrý večer,chci se zeptat jestli se zítra může jít na běžky když tam je ta pětihodinový a nejsem přihlášen, děkuji za odpověď)
Vloženo 4.1.2020 19:19
Ano, zavod bezny provoz nijak neomezuje :)


(Odpověď na dotaz uživatele Daniel z 4.1.: Dobrý večer,chci se zeptat jestli se zítra může jít na běžky když tam je ta pětihodinový a nejsem přihlášen, děkuji za odpověď)
Vloženo 3.1.2020 22:45
Velký dík pořadatelům Bedřichovského NLM, trať připravili naprosto luxusně!!! Letos nejlepší podmínky na skate. :)
Vloženo 3.1.2020 18:24
Bukovec - Bunkr - doleva nahoru po Jezdecké na Knížecí (tady POZOR při sjezdu - uprostřed již vyplužené na šutry..) - po Knížecí k Kraniční a nahoru ke Kiosku na čočkovou polévku :o) - kolečko na Předěl a pak po Promenádní zpátky na Bukovec. Jeli jsme klasiku, pomalejší, ale vyjetá stopa skoro všude. Občas bylo potřeba vyskočit ze stopy, aby člověk nepolámal nějaký ten malý smrček :o)
Parkování ráno (před desátou.. :o) zcela bez problémů, po 12 při odjezdu taktéž.. Důrazně bych varoval všechny řidiče při míjení - cestou zpět jsme potkali 2 auta, pod kterými se při vyhýbání utrhl okraj, takže auto posadili "na břicho" pravými koly ve škarpě.. Ani přes snahu řady dalších řidičů se nám je nepodařilo dostat zpátky na silnici, takže si museli počkat na traktor... Skol!
Vloženo 3.1.2020 17:57
Nejlepsi skate v teto sezone!. Na to malo snehu, super podminky. Diky poradatelum NLM. Jel jsem stadion, Nova Louka, Tocna, Kristianov (tam akorat nahazovali). Klidne na Ackove lyze. Valec jen obcas cestou na Hrebinek.
Vloženo 3.1.2020 15:55
Stopa byla tvrdá, ale celkem to bylo pomalejší, ale jinak jak Promenádní tak i Knížecí byly super, i při té bídě se sněhem.Dnes nebylo sice slunce, ale pro potěšení přidávám včerejší fotku z Knížecí.
Vloženo 3.1.2020 10:38
Trasa Night Light Marathonu na skate vypadá velmi hezky, sám jsme byl překvapen, jak se OPSce povedlo bez rolby rozdrtit ten kluzký led uprostřed. Na skate bych se nebál vzít áčkové lyže.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 3.1.: Ahoj, nevíte jak vypadá trasa na dnešní Night light marathon, jestli je sjizdna a případně v jakém stavu?)
Vloženo 3.1.2020 8:53
Jel jsem od přehrady dolů a lyže sundával až u závory. Cesta je celkem rovná, ale dost zledovatělá. S opatrností se dolů dá...nahoru by mě to asi nebavilo ... od studánky dál v pohodě .
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 2.1.: Zkoušel jste to někdo od elektrárny. Pavel)
Vloženo 3.1.2020 0:24
Nic moc až po Novou louku, ve stopě kamínky, místy vypluženo na šotolinku pod Bukem.
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 2.1.: Ahoj,
prosím o info aktuálního stavu pro klasiku ze stadionu v Bedřichově směr Nová Louka.
Děkuji)
Vloženo 2.1.2020 18:34
Ahoj, dnes z Jizerky-Mořiny po Promenádní ke Kiosku a zpět po Jezdecké. Nádherné počasí. Lidí hodně, ale jde to. Sníh dobrý. Uprostřed šířky cesty se teměř po celé délce trati vytvořil sněhový hřbet, který při bruslení hodně znepřijemňuje jízdu. Nešlo by to alespoň skútrem srovnat, když už rolby nemohou vyjet???
Vloženo 1.1.2020 21:37
Odpoledne skejt z parkoviště Vládní (Centrál byl plnej) na Novou Louku a Kristiánov, pak panelkou, přes Točnu a Krásnou Máří na Knajpu. Zpátky přes Rozmezí a Kristiánov. Bral jsem pro jistotu kameňačky, ale dalo by se to jet i na pěkných. Od parkoviště až k rozcestí Vládní sice celkem rovné ale hodně umydlené, semtam větvička. Kameny ani asfalt jsem nepotkal. Ustřelovalo to, ale bruslit se dalo. Ke Kristiánovu pak trochu lepší. Pak až k tomu kopci za Tetřeví boudou velice slušné bruslení, místy bych ani nepoznal, že neproběhla strojová úprava. Od Ždárku na Čihadla hrb uprostřed. Sjezd z Rozmezí na Kristiánov celkem rychlý, místy umydlené ale hladké. Stopa vlevo celkem pěkná ale pomalejší.
Vloženo 1.1.2020 17:55
Ano, dá. Kupodivu se i celé dopoledne dalo zaparkovat (my příjezd cca 8, odjezd 11:30).
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 1.1.: Mám dotaz, jaká je cesta z Horního Polubného na Bukovec, zda se dá vyjet bez čtyřkolky či sněhových řetězů?)
Vloženo 1.1.2020 13:01
7:45 skate Bedřichov-N.L.-Hrebinek - Máří -Knajpa- prďákem dolu na Smědavu -Kasarenskou nahoru na Knajpu-Rozmezi-N.L.-Bedr.

Na Hřebinek hrozně ledovaté, trochu balanční cvičení. Od Hřebínku, kolem Máří až po Žďárek super, bez ledu. Žďárek-Čihadla tam je uprostřed takový hrbol, takže na skate to moc rovné není. Na Smědavu směr prďàk, tam je to první 2/3 hezky upravené a pak začne cross country ve formě asi 10 ďolíků (skokánků). Sjet se to dá, ale hodně pomalu. Kasárenská byla krásná, nejhezčí dnešní úsek. Z Rozmezí na Kristiánov to frčelo jak blázen, pak zpátky kolem Blaťáku umydlený, ale celkem rovný (bez hrbu uprostřed). Inu těšíme se až to rolba trochu porovná :-)
Vloženo 1.1.2020 15:15
Smědava-po Jezdecké perfektní stopa na klasiku, celá Promenádní také pěkná,pozor na sjezd z Jezdecké,ve středu vypuzené na štěrk,přes potůčky jsou větve,to je ok - lepší využít průsek.Ze Smědavy ne Knajpu-nahoru ok,dolů zase pozor na střed se štěrkem,Kristianov-naprosta pohoda,panelka ok,ale stala by za upravu-stopa jen od lidi,a Máří sněhu malo,ale dá se i na dobrých lyžích,i když se píchá do asfaltu. Výše výborná stopa. Přes Mariánskohorske boudy, Protrženou - zde plno sněhu, ale stopa je "vychrchlana" v tomto směru,protisměr byl lepší. Musím pochválit OPS, že tam mají rozum a v při tomto malém množství sněhu je úprava skútrem ideální,kdyby do toho vjeli rolbou,tak je po pěkném lyžování(stačí to porovnat s Polskem,kde vyryly šutry).
Vloženo 1.1.2020 10:54
Lyžování ze Smědavy na Mořinu bylo super,málo lidí ,jen silnice ze Smědavy byla nesjízdná, samá ledovka až dolů.
Vloženo 31.12.2019 14:45
Dnes ráno stadion Bedřichov - Nová Louka Kristiánov - Na Knajpě - dále stále po trati J50 až na Mořinu (Kasárenskou dolů kolem Jizery - Knížecí cesta), zpátky po Promenádní na Smědavu a zpátky zase po kasárenské kolem Jizery na Knajpu a dolů přes Kristiánov do Bedřichova.
Celou sestu se dalo bruslit, ale jeto hodně nerovné a umrzlé. Sníh byl téměř všude, jen místy zledovatělé kameny nebo kořeny, (riskl jsem to na nových lyžích a nakonec bez šrámu, ale musí se opatrně).
Vyrážel jsem v 7:15 ještě s čelovkou, sníh umrzlý, pak se ale zatáhlo a začalo mrholit, což se zejména na Smědavě měnilo až na déšt. Celkově sníh buď umrzlý nebo mokrý. Zpátky v půl jedenácté na Stadionu v Bedřichově, tam již ale opticky více tmavých míst na sněhu v porovnání s ránem.
Do zítřka a dalších dnů by to mohlo snad vydržet, ale dole v Bedřichově a na Novou Louku to už asi bude na horší lyže.
Vloženo 31.12.2019 13:00
Dnes z Jizerky po deváté ráno. Mlha, mrholení, vítr. Parkoviště víceméně plné, lidí na trase málo.
Na skate se dalo všude, ale poměrně náročné na stabilitu. Sníh rychlý, různě nerovný. Kolem Paličníku hlubší neuježděný.
O lyže bych se nebál, s výjimkou Václavíkovy studánky a níže všude dostatek sněhu.
Mořina - Bunkr - Kiosek - Černá Smědá - Předěl - Paličník - Předěl - Smědava - Jezdecká - Václavíkova studánka - Horní Polubný
Vloženo 31.12.2019 10:15
silnice Polubny-Jizerka (10:00) zasekana auty, co nemaji 4x4 ani retezy, zatim se daji objet,ale trva to tak 15min, nez se prostridaji v couvani zpet...je to totalni led
Vloženo 30.12.2019 20:01
Hrebinek Kneipa ok, Kristanov na Kneipu ok, Olivetska zacina byt zledovatela, od Bile Kuchyne dnes odpoledne uz nebylo zdaleka komfortni, ledovych mist pribva, snehu ubyva, prirodni stopa vychrchlana a zrcatka take pribyvaji, respektive prirodni stopa mizi a mizi
Nova Louka do Bedrichova - potreba se obrnit velkou trpelivosti, chodcu i psu pribyva, snehu ubyva, stada bez discipliny, kecajici shluky, fotici rodinky a skupinky vseho druhu, veku a pohlavi
Od Buku lesem k Presidentske uz to zacina take drhnout
Kdyz nepripadne a otepli se, tak uz zitra nic moc
Ale positivni, Nahore bude i pres novy rok ok
Tom
Vloženo 30.12.2019 19:08
dnes cca v 9:30 na hřebínku -5..stopa na klasiku spíš improvizovaná, skate podle ohlasů bruslařů dneska vynikající..jen vrstva sněhu nížeji není nic moc, u blatnýho rybníku se píchá do asfaltu..dle předpovědi tuším, že nižší pasaže budou ke konci všedního týdne problematické..
Vloženo 30.12.2019 18:37
Ještě jsem bohužel nebyl. Ale k teplotě v Bedřichově: je podobná, jako na Černé Nise, teploty zde: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/jizerky-lnk.html
V Bedřichově teploměr od vánoc zřejmě zahřívá vůl a osel.
Vloženo 30.12.2019 10:01
Teplota okolo minus 3,5, u Kristianova a vyse pocitam o stupinek mene
Pekny den
Tom
Vloženo 30.12.2019 9:04
Bohužel jsem na lyžích ještě nebyl, mám jen pondělní dotaz: Teploměr v Bedřichově se nějak pokazil, to bylo v minulých dnech jasné když skočil najednou z asi -5 na +10, pak nějakou dobu driftoval mezi reálnou teplotou a těmi +10. Teď se ale trvale pohybuje nepříjemně vysoko - je to realita, nebo skutečnost ? Kamery se taky zbláznily, Maliník nefunguje, parkoviště central tam má už pár dní furt stejnou fotku, a Jizerka míří pánubohu do oken, takže není vidět stav sněhu... Jak to tam vypadá ve skutečnosti ?
Vloženo 1.1.2020 19:00
Zpetne doplnuji par fotek z nedelniho maleho kolecka ze Smedavy kolem Jizery pres Knejpu. Neupraveno, ale i tak super svezeni za uzasneho pocasi.
11:33
12:06
12:07
12:07

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Vloženo 30.12.2019 10:45
@Zdeněk Koč: kamer na Jizerce je hromada, včetně údajů o teplotě:
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?jizerka
https://www.hydronet.cz/bukovec
https://www.hydronet.cz/jerabkovna
Vloženo 29.12.2019 16:39
Pri tomto mnozstvi snehu nadhera. Mraz pomaha, bylo to pevne, a jak skate tak klasika, byt stopy na klasiku pobite, da se, slunicko, na prosinec jako v pohadce
Dnes skate zacatek v 10:30 - Hrabetice, pres Jabloneckou, dolu k prehrade, pres prehradu se da, k mostku, Kristianov, Cihadla, Kneipa, zpatky a na Hrebinek (hodne lidi, termosku sebou nebo cekacka), Nova Louka, U Buku a smer Presidenstka, lesem to take jde, a na Jabloneckou, parada
Zitra klasika
A pripojuji se ke komentarum nize, ani hodne lidi a hejna “pochuzkaru” radost nezkazi, plus sem tam nejakej ten pejsek, ale na ty chodce pozor, rotazene stado pres celou cestu, kdyz zarves s predstihem, leknutim a prekvapenim, ze nekdo jede, se kazdej vrha nekam jinam a prujezd nevznikne, kdyz cekas, je to jeste horsi, leknuti se umocnuje a navic dostanes pojeb, ze nemaj zpetne zrcatko, holt, osveta nutna a obcas dat po palici hulkou
Vsem bezkarum na zitra pekny den
Tom
Vloženo 29.12.2019 15:08
Ještě jednu fotku z Jezdecké
Vloženo 29.12.2019 15:06
Podíváteli se na mé fotky, tak lyžařská sezona i když začala s měsíční spožděním oproti minulému roku, tak dnes to nemělo chybu.Ze Smědavy přes Promenádní na Mořinu a zpět přes Knížeci , lidí bylo hodně , ale na začátek i při malém množství sněhu a azuru , prostě paráda.
Vloženo 29.12.2019 14:29
Ani mě nevadilo to množství běžkařů a neupravené tratě, protože není dostatek k sněhu. Ale ty pěšáci , co je to za módu chodit tam, kde se běžkuje. Skol
Vloženo 29.12.2019 13:11
Ahoj, dnešní ráno na Mořine?
-6st, jasno, parkoviště v 8.30 zaplněné z 1/4. Lidí pomálu. Sněhu na tu letošní bídu slušně, kamínek ani jeden. Stopa není vyrizla, ale ujde, místy rozjeta. Já klasika-slušná, i skate se dalo. Morina, Snedava a zpět po Kasarenske, azuro, lyzovacka parádní..
V 11.00 parkoviště plné na 100%, lidí mraky, už z Polubneho nahoru nepustili, zde parkování možné. Skol
Vloženo 28.12.2019 23:04
Na úvod pár doplnění: Jizerská O.P.S. musí před úpravou dostat povolení, a to jak od CHKO, tak i od lesů ČR. Takže rolbaři opravdu nekoukali na pohádky, či co je níže psáno. Je dosti možné, že zrovna obsluhovali sněžná děla na stadionu v Bedřichově. Jak je také již psáno níže, rolba při rozhrnování technického sněhu na stadionu projela a blízké okolí a udělala více škody jak užitku (spousta vyhrabaných kamenů), takže jen dobře, že rolby nevyjely, ani z Jizerky. Navíc hned ráno o úpravě informovali na FB a webu.

Ve 13 hodin ze stadionu. Děla přes den neběžela, slušná vrstva technického sněhu, krizové místo tam, kde už není tech. sníh ale projela rolba (50 metrů). Nahoru až na Novou Louku bez problému na 1-lyžích. Jen pozor na hupy na kanálcích, hlavně dolů, je to docela nebezpečné. Šílené množství běžkařů, na to, že nebyla plánovaná úprava a na množství sněhu :-D.

Parkoviště centrál téměř plné, za nějakých 6 hodin jsme platili, pouze 100 Kč, při vjezdu je na závoře ceník duben - listopad, který asi očividně neplatí. Osobně dle mého není problém zaplatit těch 200 Kč, protože obec do stadionu hodně investuje (šatny, zasněžování - letos nové, světla, tratě...) + 20% jde přímo na úpravu.

Od nové louky na Krisitiánov, kde potkáváme 2 skůtry a podmínky stále více překvapují. Stoupáme na Rozmezí, kde je to už ta pravá zimní pohádka, stopy od skůtrů drží :-D. Knajpa otevřena. Zpět přes Ždárek (již neupraveno), Tetřeví boudu (sem OK), pak už klasicky kolem Máří horší, kameny ale žádné. Na Hřebínku zavírají, jsou tam autem dvojkolkou a vyrážejí rovnou po magistrále. Moc škody nenapáchali, ale je to nepochopitelné a hlavně nebezpečné. Po příjezdu na stadionu opět frčí děla naplno, asi zrovna nedávali žádné pohádky :-)))).

Na letošní zimu skvělé podmínky a já naopak oceňuji snahu OPS!

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 28.12.2019 22:26
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 28.12.: Dá se autem v pohodě dojet na Mořinu?)

Šlo to, ale cestou zpět jsme potkali dvě auta v příkopu. Jezděte pomalu a opatrně.
Vloženo 28.12.2019 19:28
Jizerská Mořina, Jezdecká, Smědava, Promenádní, Bunkr dostatek sněhu klidně na áckové běžkyně. Velmi slušné na skate. Kdyby bylo upraveno bylo by to super. Nerozumím proč nebylo. Na jaře upravují když je daleko menší vrstva sněhu.
Vloženo 28.12.2019 19:11
Od Souše na Smědavu k Bunkru a zpět. Všude sněhu dost. Na promenádní jsme odpoledne potkali skútry, jeden dělal stopu druhej jen rovnal. Magistrála už strojovou stopu asi má. U Souše hodně pěších a koleje od auta. Nejvíc nechápu zavřený závory u Souše a Smědavy.
Vloženo 28.12.2019 19:07
To určitě není, v Praze je na nule a Bedřichov je o nějakých 500...600m výš :-) -5 momentálně na Jizerce, viz webkamera
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=jizerka


(Odpověď na dotaz uživatele Jurik z 28.12.: Mám dotaz . Opravdu je v Bedřichově dnes 28.12. 10-11 stupňů nad nulou jak ukazuje teploměr na OPS ?
Moc děkuji .)
Vloženo 28.12.2019 18:07
Stopa pro klasiku je ničena skejtaři. Pokud to jde, choďte na klasiku. Stejně ve vyšších polohách to je hluboké, klasika je tam lepší volba. Diky.
Vloženo 28.12.2019 15:31
Dnes ráno ze Souše sněhu sice poměrně dost, ale koleje od vozidel znemožňují vyšlapat slušnější stopu. Kasárenská ani Promenádní nebyly projety ani skútrem. Pozor na úseku z rozcestí pod Vlašským hřebenem směrem na Souš - zde obvyklé mokré ďolíky přes potok. Bohužel vedení o.p.s. dosud nepochopilo, že informace a stopy pro lyžaře jsou důležité brzy ráno … Po poledni už je to téměř k ničemu … No snad rolbaři skoukli ty pohádky nebo se alespoň vedení dobře vyspalo!
Vloženo 28.12.2019 13:52
Smědava, Knížecí, Vlašák, bunkr, Promenádní, Kasárenská, Knejpa a zpět Smědava padákem dolů k parkovišti. Sněhu hodně, v těchto partiích na áčkové lyže, vcelku dost lidí.. jen škoda že rolbaři koukali na pohádky:-). Sněhu dost.
Vloženo 28.12.2019 13:13
Skatem dopo jiz v pohode ze stadionu, ujeto. N.Louka-Hrebinek-Tocna-Na Zdarku tam celem vzad, tezsi orba pro skaty, klasika v poho. Pak zoet na Tocnu a male kolo pres Kristianov a N.Lluku zpet na stadion. OPs projela skutrem i stopu. Sezona zacala :-)
Vloženo 28.12.2019 12:45
Dnes po Vladni na Olivetskou horu, B. kuchyne, Hrebinek, N. Louka a k Maliniku, neupraveno, da se skatovat i klasika, nebal bych se ani o “jednicky”, jen v okoli Olivetky trochu nebezpecna mista - odvodnovaci zlaby! Odpoledne projedu Vladni - Rozmezi
Vloženo 28.12.2019 11:56
Parkoviste Smedava upravené. Dnes kolem 11. dost volného mista.
(Odpověď na dotaz uživatele pave z 28.12.: nevite jak je to na smedave s parkovanim ?dekuji pavel)
Vloženo 28.12.2019 11:39
Jizerská ops zkusila vyjet s rolbou na stadionu a stala se z toho svatoštěpánská orba... Pod Kristiánov a pod Žďárek opravdu nejde opravovat rolbou. Je to bílé, ale je toho málo a bez podkladu. V 10h jsem potkal skútr se stopařem jeda na Novou Louku z Bedřichova, ale stopa nebyla pevná, ergo se hned rozpadala. Jedničkové lyže bych si z Bedřichova opravdu nebral, sněhu je málo, mnohdy od země taje. Úsek Žďárek - Rozmezí by šel už rolbou upravit.
Vloženo 28.12.2019 0:23
Z Bedřichova odpoledne na "4"kových klasičkách, bylo potřeba tak 1km nad Kristiánov, pak již dostatek sněhu i na "2"ky, Knajpa, nejlepší klasika na Jezdecké, zpět od Bukovce po Promenádní, zde bylo dost lidí jak na skate, tak pěších a navíc koleje od auta-tj. dost bída i přes dostatek sněhu, pak zase pěkná klasika ze Smědavy po Knajpu a bohužel z důvodu tmy již zpět přes Kristiánov na stadion. Celkově velmi pozitivní výlet, na Promenádní otevřeno-kofola bodla, Knajpa asi také, ale tu jsem nevyzkoušel. Jediné mínus jsou ty koleje od debilních lesáků, kteří když napadne 15cm mokrého sněhu, tak nemají nic lepšího na práci,než vzít terénní auto a zničit půl Jizerek (P.S. až je někdo uvidí jet, tak prosím jim propíchejte gumy - zaplatím jak nůž, tak případné soudní výlohy).
Vloženo 27.12.2019 23:07
Sněhová situace v Jizerkách se nyní každou hodinou zlepšuje. Jel jsem klasikou v 19:30-21 Nová louka - Kristiánov - Knajpa a zpět. Po celou dobu lehce či silněji sněžilo. Na autě jsem měl za tu dobu asi 3 cm, celkem na Nové louce asi 15 cm. Žádný kamínek jsem nepotkal. U Blatného rybníka to je vyfoukané a píchá se tam do asfaltu ale přejet se to dalo v pohodě. S výškou sníh rychle přibývá. Na panelech u Jegrova pomníku leží cca 10 cm starého sněhu + 15 cm nového, celkem tedy 25. Do rána ještě nějaké cm přibudou. Věřím, že se OPSka v sobotu ráno probudí a vyrazí upravit tratě od Jizerky až po křižovatku k Věčnému mlčení nad Kristiánovem. Vždyť již rolbují i v Kruškách a to tam toho sněhu mají méně. A co teprve borci na Paprsku. Tam již letos vyjeli několikrát... ;-) SKOL!
Vloženo 27.12.2019 22:34
Od včera se podmínky v okolí Bedřichova opravdu výrazně zlepsily, přes noc napadlo cca 5cm sněhu a fakt to pomohlo. Prakticky ani z Bedřichova na Novou Louku jsem nechytnul žádný šutřík. Dopoledne byly i na Novou Louku vyjeté stopy od lyžařů, odpoledne už se vše uglajdalo a stopy byly vlastně až od Hřebínku nahoru a od půlky kopce od Blaťáku. Panelka byla pozdě odpoledne docela hezká, ani projetí auta lesáků zase tak neuškodilo, ale nevím, jaký byl stav předtím. Jinak včera jsem psal, že bruslit se ještě nedá, ale dnes bych řekl, že z Bedřichova na Hřebínek byl skate možná dokonce lepší volba, ale určitě to nechce žádné kvalitní skatove lyže. Třeba panelku bych ale skatem jet nechtěl. Pár fotek najdete stejně jako včera na http://www.facebook.com/sporticus.cz
Vloženo 27.12.2019 21:58
Dnes odpoledne, "klasikou" s dvojkovýma lyžema v pohodě už ze stadionu v Bedřichově. Až na Šámalku umydlený (5-10cm), téměř bez stopy, pak se to směrem na Kristiánov každým výškovým metrem zlepšovalo a dala se použít stopa vyšlapaná těmi, co vyrazili dřív. Do kopce pod sedlo Holubníku jsem jel skoro sám. Směrem k Točně už 10-15cm a docela slušná stopa, kterou po chvílí rozjel terénní pick-up (asi) LBC 33..., který mě docela překvapil! Jestli má povolení, tak snad tam nebude jezdit, až budou upravený stopy. Z Točny přes Hřebínek a Šámalku zpět na stadion opět umydlený, téměř beze stopy a podmínky o něco horší než ze Šámalky směr Kristiánov. Kiosek na Hřebínku byl podle všeho otevřený, ale zrovna odsud odjížděli. Podmínky sice žádný zázrak, ale i tak jsem byl s první vyjížďkou v sezoně velmi spokojen...
Vloženo 27.12.2019 19:47
Dnes jsme se pěšky prošli z Mořiny po Jizerské silnici ke Kiosku (pozor, dobrý hospodář má otevřeno každý den a občerstvil nás i na Štědrý den) a po Promenádní zpátky na Jizerku. Všude cca 20-25cm sněhu a desítky nadšených klasiků prohánějících se ve "vlastnoručně" protažených stopách (skejtaři se dnes dost nadřeli). Ale pokud napadne ještě 10cm nového sněhu, tak dle OPSky vypustí na cesty alespoň skútry. SKOL!
11:03
11:03
Vloženo 27.12.2019 15:12
klasicky okruh Bedov, Kristianov, Cihadla,Mari, Hrebinek.mene snehu jen po Novou Louku, jinak dobry. Zdarek-Cihadla-Kristianov spis na klasiku. Jinak slo bruslit.
Vloženo 26.12.2019 23:23
Od stadionu na Novou louku a zpět na jistotu,dokud nepřipadne,kameňačky.Nejlepší podmínky 800m a výš,Kristiánov,Rozmezí,Knajpa,Kasárenská,na Jizerku chyběl čas.Bruslit jsem se nepokoušel,byly spíš úseky,které jsem si prošlápl :) Pokud se rosničky trefily předpovědí,bude líp :)
Vloženo 26.12.2019 18:52
Ahoj, dneska jsme to proběhl kolem Bedřichova, Hřebínek, Panelka a zpět. a pokud nenapadne ještě tak 10 - 20 cm, je to mizerný a není to ani na šutračky - a to myslím klasku ;-).. Sníh na stromech drží, což je v porovnání s minulými dny super, ale pořád je sněhu na cestách málo. Tam kde je volné prostranství je to na hraně, tam ke je to v lese, je sněhu max do 5ti cm S ohledem na předpověď to vytvoří dobrý ledový základ, ale pokud něco nepřipadne, je to špatný Tak doufá, že vyjde dnešní předpověť a do neděle napadne těch slíbených 30 xm :-) I tomu jejich "hádíní počasí" už nějak moc nevěřím :-) Tak musíme doufat!
Vloženo 26.12.2019 17:42
Vyjeli jsme z Hájenky v Josefově dole na Knejpu a čihaldla. Sníh je krásný, i jsme pár běžkařů potkali. Magistrála má projeté koleje od pneumatik po kraji, kasárenskou dolů. Chtělo by to projet rolbou a upravit. Je tam směhu už asi 20 cm, tak by to šlo. Teď jenom prošlapané stopy, bruslit se nedá. V noci by mělo snžit, tak v pátek by mohli snad magistrálu upravit.
Vloženo 26.12.2019 17:18
Dnes odpoledne jsem vyrazil na průzkum přímo z Bedřichova - původně jsem myslel, že bude stejně jako před Vánoci možné kroužit jen na 200m kolečku na stadionu, ale nedal jsem se odradit a na klasických lyžích (na skinech) jsem vyrazil dále, protože dnes v noci něco málo napadlo. Začátek směrem k Buku nic moc, ale jet se dalo, nějaké kamínky jsem chytil, ale s tím jsem počítal, prostě jsem neměl áčkové lyže. Nakonec jsem dojel přes Novou Louku až na Hřebínek. Cestou jsem žádné stopy nepotkal, ani nebylo v čem by byly, protože sněhu je málo, možné bylo jet buď uprostřed nebo ve stopách od aut. Cestou zpět jsem se nebál a za šera sjel na lyžích opět až na stadion. Nejhorší úseky byly sjezd od Buku k rozcestí U Nové Louky a pak úsek těsně nad stadionem. Zítra zkusím dobít Knajpu, už se těším. Pár fotek najdete na https://www.facebook.com/sporticus.cz/
Vloženo 16.12.2019 20:56
Já byl večer, taky malé kolo. Rád bych napsal, že jsem ho objel. Totálně jsem zrychtoval i ty kamenacky. Zítra už to nepůjde (zcela jistě) vůbec...
Vloženo 16.12.2019 9:39
V odpoledním dešti (mrholení až liják:-), projel jsem celé "malé" kolečko - Bedřichov-Hřebínek-panelka-Kristiánov-Nová Louka-Bedřichov. Sněhu tak 10cm, je potřeba hůlky "na asfalt" a lyže horší kvality- občas nějaký ten kamínek, ale bez sundání-všude sněhu dostatek, pouze pod kapajícími stromy sníh rozbřednul, jinak na "klasiku" obstojné, nejlepší stopa byla na panelce. Lyřařů i přes špatné počasí docela dost.
Vloženo 15.12.2019 10:57
Včera v noci jenom na zkoušku Bedřichov - Hřebínek, po kamínku ani stopy, ale taky beze stopy. Dneska ráno to samé, ale +5 až 10 cm nového sněhu všude. Snad nám to vydrží.
Vloženo 14.12.2019 20:27
V Jizerkách dnes napadlo 15-20 cm sněhu. Dal jsem klasiku z Horního Polubného po Knížecí cestě až po Kasárenskou. Všude je dostatek sněhu klidně na A-čkové lyže. Celou Knížecí cestu projelo před sněžením auto, takže na skate to není.
Vloženo 6.12.2019 11:47
Z Jizerky od Pešákovny na Smědavu po auty uježděné silnici(10cm) to jde dost dobře na soupaž,rovněž od Smědavy směr Souš.Nutností jsou "kolcové" hole a lyže kamenačky.Na klasiku to není.
Vloženo 19.11.2019 11:43
Čerstvá novinka: Parkoviště v Bedřichově bude o víkendu v zimním období dražší!

Cena za celodenní parkování o víkendu se vyšplhala na 300 Kč, při parkování do 60 minut pak zaplatíte 80 korun, za 1-3 hodiny 150 korun a 3-8 hodin 200 korun.

Ve všední dny to vychází znatelně levněji - do 3 hodin 100 korun, 3-8 hodin 150 korun a celodenní vyjde na 200 korun.

Podle našich informací je cena parkoviště na Jizerce 100 Kč.

Důvodem jsou nemalé investice v zázemí na stadionu, například zasněžovací systém nebo skříňky. Více na webu obce Bedřichov - https://1url.cz/DMmqb
Vloženo 19.11.2019 16:59
Byla jsem tam den předtím (datum nešlo zadat) - na Mořině pod Bukovcem. Přemýšlela jsem, jestli vůbec zaplatit 100Kč, neb parkoviště bylo neprohrnuté, museli jsme si vyházet kousek lopatou.
Jak to bude, když přijedu navečer a budu chtít odjet další den dopoledne? To bude parkování i za 600Kč?
Vloženo 18.11.2019 19:02
Krásný den, slunce, bezvětří.
Na běžkách ze Smědavy na Jizerku a zpět.
Cca 30 cm sněhu, od běžkařú vyjetá stopa na klasiku.
Bezva zahájení sezony.
V neděli už bylo po sněhu....
Vloženo 14.11.2019 11:57
Připadl další sníh,hluboká stopa už více projetá,celkem je asi 20 25cm.Od země jde více vlhkost.Na Novou Louku slušné,odsud směr přehrada a Hřebínek jezdí auta,ale dá se jet uprostřed.Na druhou stranu jen k Blatnemu rybníku,dále projeté lesákama.Jede to na modrý extra,kdo ho nemá,toho bolí ruce.
Vloženo 13.11.2019 12:45
Ze stadionu dopoledne stopa asi od pěti lyžařů,takže klasická Hančovina Občas se stopa prošlápne na mokrý spodek,protože země není promrzlá.Na Nové Louce je 20cm,připadává nový snih a stromy začínají být přetížené.Z Nové Louky směr Hřebínek projelo auto.
Vloženo 13.11.2019 9:54
Rozmezí hlásí cca 20 cm čerstvého sněhu.

Lze to sledovat online na: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#rozmezi

Přikládám také aktuální snímky z webkamer na Jizerce a v Hraběticích od kapličky. Tyto a další aktuální snímky najdete na https://www.jizerskaops.cz/zimni-info/kamery/

Skol!
9:35

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála