Vizovická vrchovina – běžky

Vizovická vrchovina je poměrně rozlehlé pohoří na jihovýchodě Moravy. Její nejvyšší partie jsou označovány jako Vizovické vrchy, s nejvyšším vrcholem Klášťov ve výšce 753 metrů nad mořem. Na rozdíl od vyšších sousedních Hostýnských vrchů a Bílých Karpat se v oblasti Vizovické vrchoviny trasy pro běžkaře zatím strojově…

Číst celý text

Vizovická vrchovina je poměrně rozlehlé pohoří na jihovýchodě Moravy. Její nejvyšší partie…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná zpráva.

Aktuality ze sezóny 2022/2023, popř. starších

Vloženo 11.2.2021 18:55
Běžkování u Zlína - vyšlápnutá stopa vede po lesní asfaltce z Kocandy po žluté značce k silnici nad Rackovou. V lese u vodárny lze odbočit a dojet po asfaltce a později široké lesní cestě k fryštacké přehradě. Stopy vedou většinou u kraje silničky, uprostřed se dá bruslit.
Vloženo 18.1.2021 12:58
Vizovické vrchy: trasa Lačnovské rybníky, parkoviště - Valašské Klobouky, ul. Luční, popřípadě Sychrov, projetá skutrem a velkým počtem běžkařů ve dnech so 16.1 a ne 17.1. Možný nástup do stopy na více místech ze silnice Valašské Klobouky - Lačnov. Pěkné výhledy na Vizovické vrchy a Bílé Karpaty..
Vloženo 15.1.2021 18:29
Lesní silnice u majáku včera 14.1. projeta pluhem, vrátil jsem se. Jel jsem včera i dnes 15.1. od kapličky Fryšták-Skalka na Ondřejovsko a zpět. Nejde udělat okruh do Fryštáku Horní Vsi, z Ondřejovska do Horní Vsi projeto pluhem. Kde dopadne sníh na zem, je ho tak 25cm, ale na nerovném podkladu a pod stromy mohou být problémy.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 15.1.: Ahoj, nevíte jak to vypadá v okolí Zlína? Kocanda, Maják, atd.? Kde jsou pěkné trasy na běžky?
Děkuji)

O oblasti

Vizovická vrchovina je poměrně rozlehlé pohoří na jihovýchodě Moravy. Její nejvyšší partie jsou označovány jako Vizovické vrchy, s nejvyšším vrcholem Klášťov ve výšce 753 metrů nad mořem. Na rozdíl od vyšších sousedních Hostýnských vrchů a Bílých Karpat se v oblasti Vizovické vrchoviny trasy pro běžkaře zatím strojově neupravují. Lyžování si tak zde užijí hlavně milovníci backcountry. 

Nejznámějšími městy v prostoru Vizovické vrchoviny jsou Zlín, Luhačovice či Vizovice. Na hranici s Bílými Karpaty pak leží Valašské Klobouky, u nichž se přeci jen jeden 6 km dlouhý upravovaný úsek nachází. Je nazýván Lačnovská nebo Klobucko-Lačnovská magistrála.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Brno a jižní Morava