Javorníky a Vsetínské Beskydy – běžky

Archiv zpráv zimy 2014/2015

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Javorníky a Vsetínské Beskydy ze zimní sezóny 2014/2015. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Javorníky a Vsetínské Beskydy - aktuální zprávy

Vloženo 7.4.2015 21:05
Tak jsem dnes projel trasu Soláň-Třeštík a zpět. Sněhu je tam ještě dost (odhadem tak 10 až 30 cm), ale jeho kvalita asi bude rychle klesat. Někde už vylézaly kameny. Stopa spíš v náznaku, odpoledne už to měklo (teplota tak cca 2 stupně nad nulou). Jinak to nebyl špatný zážitek, možná konec velmi podařené sezóny
Vloženo 7.4.2015 23:19
Hřebenovka Kohútka-Kasárna, nový sníh, vyjetá stopa ikdyž místy zafoukaná občasnou sněhovou nadílkou ale jinak úžasný prašan. V pohodě sjetelný i Malý Javorník.
Možná to ještě chvíli vydrží.
Vloženo 6.4.2015 12:32
Velké Karlovice - Léskové: v údolí na loukách souvisle 15 cm, dál sněží. Prošlápnuta jednoduchá stopa v kolečku pod Razulou, nenáročně sjízdné i 2 km níž.
Vloženo 5.4.2015 23:09
Hřebenovka Kasárna - Portáš: skvělé podmínky, dostatek sněhu. Pohodová strojová dvojstopa, jen místy na hřebeni zčásti zafoukaná. Občasní pěšáci se drželi způsobně ve středním pruhu, nikde led ani šutry, takže s ploužením snadno sjízdný i padák z Malého Javorníka.
Dál z Kohútky na Krkostěnu jednoduchá ošlapaná stopa, boční hřeben nad Kychovou použitelný v horní třetině, dál na zastávku Huslenky převážně pěšky, ale sjízdné plochy ještě v 580 m n. m.
Zasněžené lesy, střídačka slunce a řídkého sněžení, zimní idylka.
Vloženo 13.3.2015 20:03
Kohutka Stracenec (tři kříže):
Sněhu dost. Rolbou sedlé.. Ale už tak týden.. navíc včera dost foukalo, tak místy závějě..pokud to udělají rolbou čerstvé, tak doporučuji (pozor, na kohutce.cz píší stále upraveno, i když není čerstvě.. doporučuji nějaké slovenský web)..jinak doporučuji Pustevny ze dneška z pátku, to je sto a jedna..bohužel..
Vloženo 13.3.2015 14:55
Z Kychové na Papaj, po vrstevnicové lesní cestě až na Kohútku a po hřebeni zpět na Krkostěnu, pěšky na Papaj (prudký sešup), po vrstevnicové cestě pod Makytu a zpět k pomníčku. Cestou po slunečné straně a na hřebeni už byla vytátá místa, jinak to šlo.
Vloženo 2.3.2015 14:02
Beskydská magistrala č.9 Třeštík-Vsacký Cáb sjizdná,stopa na klasiku většinou chybí,mnoho jehličí.Z chaty pod Cábem na Vsetín už bez lyží.
Vloženo 1.3.2015 18:15
Trasa Portáš - Kasárna a zpět: Sněhu je pořád dost. Je to projeté rolbou, stopa spíše v náznaku. Ráno zmrzlé, po cca 10 hodině to začínalo měknout. Dá se toho dost odbruslit, ale je to spíš dřina než pohoda. Zato jinak je tam hezky. Příště snad zase ty Pustevny... Ví někdo, jaké to tam bylo tento víkend?
Vloženo 27.2.2015 21:07
Hřebenovka (západ): Strojově stažená trasa z Čartáku až před Dušnou, většinou bez klasické stopy. Těžký sníh, na hřebeni je ho dost, bez vylézajícího štěrku, v lese často zapadaný jehličím. Liduprázdno.
Poprvé jsem se nechal na mapy.cz zlákat čímsi jako okruhem k Cábskému jezeru, byl to ovšem spíš polopěší kros bez stopy, ve finále mě maník v autě Vsackého Cábu zprudil, že majitel lesů si nepřeje, aby mu tam kdokoliv lezl. Tož vitajte u nás...
Sestup rozsochou po modré do Vsetína už byl spíš vycházka předjařím, sjízdné jen výjimečně.
Vloženo 26.2.2015 18:43
Hřebenovka východ (Benešky): Sněhu je celkem dost, krystalický podklad a trocha čerstvého, bez šutrů a ledu. Od Čartáku tvrdá cesta ušlapaná pěšáky, pod Vysokou jednoduchá turistická stopa. Prošlápnutá trasa z Třeštíku k Partyzánovi, kupodivu sjízdná rokle až pod Horal. Na údolní magistrále je znát obleva a pravidelné dešťové průplachy. Mlhavé vlhké počasí má do zimní idylky daleko, ale povozit se dá.
Vloženo 24.2.2015 23:34
Velké Karlovice:
Dnes už by padesátka jet nešla. Doporučuji ale zaparkovat u Razuly a jet nahoru k Horalu, to ještě jde slušně.. ale byl mokrý sníh a byla to dřina..při odjezdu začínalo pršet..
Vloženo 21.2.2015 21:57
Boží. Trasa Kasárně Portáš a zpět - rolbou upravená, starší sníh, který by potřeboval nadílku. Místy zmrzlé, nicméně v celé trase sjízdné. Neváhejte a přijeďte s prkýnky a hůlkami ;-)
Vloženo 20.2.2015 20:12
O úseku Kohútka - Kasárne píšou naši slovenští kolegové, že by měla být strojově upravena na klasiku, viz https://www.nabezky.sk/javorniky
Vloženo 16.2.2015 13:03
Trasa Sedlo Čarták – Soláň – Kotlová – Vysoká – Třeštík – Bumbálka – Salajka – Mezivodí: hezká vyhlídková trasa a dobré poježdění, sněhu spousta i na loukách. Na slunci trochu lepivé, ale ne mokré, v těch výškách ještě sníh vydrží slouho. Doufejme :-). Sníh čistý, větviček nebo ledu minimum. Hlavně kolem Kotlové bylo opravdu hodně lidí a na několika málo místech problém s vyhýbáním ve sjezdech (úzká trať a v protisměru nahoru to šlo jen stromečkem). Kolem sjezdovky Třeštík a především pak sešup k Bumbálce jsou nejetelné (velký sklon a moooc sněhu bez úpravy), ale to je kousek.
Z Bumbálky na Mezivodí je trať o poznání upravenější (dokonce místy jedna strojová stopa) a širší. Hezky svižný je i úsek kolem Vysoké.
Jako odchovanec Jizerských hor musím říct, že tady je to poježdění méně sportovní, více divoké :-)
Vloženo 14.2.2015 22:33
Dnes 14.2. projeté Velké Karlovice,na loukách ráno přemrznuté,ale sluníčko má sílu a během dne stopy na loukách měknou a jsou mokré a na klistr,ale nad Horalem je krásná tvrdá stopa,okruh ke slovensku nebo zpět k razuli jsou pěkné,jen to sluníčko kde dosvítí ,tak je to měkké.Ale stopy všude pro oba styly. Na loukách snad i šest stop a nad Horalem dvě klasik+jedna skate. Hurá na Karlovskou 50.Skol.
Vloženo 8.2.2015 23:03
V okolí z Karlovic přes celou dědiny stopa od rolby. Upravena jak klasika tak skate od rondelu na lucernu po machuzky pěkné, prelezes silnici a směr galik a horal cca 8 km, nemá. Chybu, jsi furt ve vesnici.
Vloženo 8.2.2015 11:37
Hajdovy paseky - Pulčin - Zděchov, strojově upravená trasa, sněhu dostatek, trochu špinavá od jehličí, báječné podminky
Vloženo 6.2.2015 9:36
Velké Karlovice super. Velká poklona rolbařům. Tak upravené tratě se jen tak nevidí. Ještě jednou díky kluci a jen tak dál.
Vloženo 1.2.2015 16:20
okolí Velkých Karlovic ve všech směrech výborný stav, dvě řezané stopy a uprostřed je to na skate, trochu měkké ale co víc si přát - sluníčko a jiskřivý sníh.
Vloženo 31.1.2015 21:22
Trasa Čarták - Vsacká Tanečnice - Ptáčnice - Santov upravená, dobře průjezdné, jen od Ptáčnice v lese občas nějaký kamínek. Upraveny i odbočky Tanečnice - Díly a Ptáčnice - Bůřov a na chatu Cáb, ale jak daleko, nevím.
Vloženo 29.1.2015 23:19
Drobna uprava: Ze Vsetina ted až na Hovězí ke splavu.. ale musí si člověk najít cestu a vzít staré lyže :)
Vloženo 29.1.2015 10:49
Karlovice: Dle http://velkekarlovice.cz/bezecke-trasy (najet vždycky na trasu) to vypadá na málo sněhu. Skútr ta mpouští, když by to rolba promáčkla až na trávu. Ale na starých lyžích to nějak půjde.
Dále Vsetín u Bečvy. Od splavu to Janové to nějak jde, ale občas leze asfalt, jedině staré lyže.
Dušná-Cáb: Před dvěma dny jsem to jel tak do půlky bruslením. Pozor na rovinách, občas až asfalt. Jedině starší lyže.
Vloženo 28.1.2015 10:46
Vizovická vrchovina - stezka zdraví nad Zlínem. Rychlovka po celodenní sněhové nadílce. Výjezd na od Malenovického hradu na Maják lesem se dal i když trochu občass lezl nějaký kořínek.., stopa žádná- prima backcountry. Sjezd zpět po asfaltu- prošláplá stopa, dostatek čerstvého na zamrzlém podkladu.
Vloženo 9.1.2015 13:59
V Karlovicích bylo pěkně upravené všechno - odpovídá to situaci popsané na http://www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy. Sněhu tak akorát, moc hezké poježdění. Ovšem nevím, co s tím udělá ta obleva přes víkend.
Vloženo 7.1.2015 10:08
ze soláně na cáb prošláplá stopa.
Vloženo 4.1.2015 12:12
Léskové: asi jako všude velké zlepšení, 15 cm nového sněhu a hustě sněží; údolní trasa projeta skútrem zatím po Razulu. Ani se moc nechce zpátky do Prahy...
Vloženo 3.1.2015 14:17
Tak nejdříve jsme se jeli podívat na stopy za Karlovicemi ale tam se fakt nedá - je to oraniště a včerejší obleva s tím pohla (zbylo tak 5 cm sněhu). Což není ani na kameňačky.
Vyjeli jsme tedy na Soláň, tam to alespoň vypadalo jako v zimě, je tam tak 10 - 15 cm sněhu. S nadějí jsme namazali a vyrazili po louce v tradičním směru - Třeštík.
Cesta je od pěšáků uchozená. ledová s kamínky - nesjízné. Louky vyfoukané a byl to boj - daleko jsme se nedostali ! je to fakt pro nadšence - tak kolečko na louce.
Takže běžkám zdar a budeme čekat až připadne.
Vloženo 1.1.2015 17:47
Údolní trasa v Léskovém (Velké Karlovice) má sjízdné stopy až k Babské, i když dost vylézá tráva; lesní odbočka nad Galikem místy škrtá. Žádná sláva, ale na projížďku na pivko to stačí.
Vloženo 31.12.2014 17:42
Na hlavním hřebeni do 15-20 cm prašanu, ovšem bez podkladu, místy sfoukaný, škrtání šutrů se nevyhnete. Otevřené partie mezi Kasárnami a Malým Javornikem přijatelně použitelné po jednoduché stopě, následné lesní úseky už směrem k Portáši rozumně nesjízdné. Silvestrovské azuro, ze stoupání nad Butorkami pěkný výhled na Malou Fatru a Západní Tatry.
Vloženo 30.12.2014 21:31
Dnes v Karlovicích dopoledne stále drobně sněžilo, max 15 cm prašanu, po loukách to jde, jinde drhne, po stopách zatím ani památka. Včera Dušná - Cáb,, max. 10 cm, ušlapáno od pěšáků, na kamenačkách jakž - takž, občas to jelo pěkně, na pár místech, kde sou na asfaltu kamínky, to drhlo

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Javorníky a Vsetínské Beskydy