Javorníky a Vsetínské Beskydy – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Javorníky a Vsetínské Beskydy ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Javorníky a Vsetínské Beskydy - aktuální zprávy

Vloženo 8.3.2017 9:43
Javorníky pro běžkaře pouze asi 5km kolem Kasárně. Šli jsme pěšky Hostýnské vrchy a Javorníky z Čartáše přes Bubmbálku až ke Kohútce. Polovina sucho nebo bahno, polovina čistý led s bukvicemi. Konec sezóny.
Vloženo 11.2.2017 18:08
Zdechovska 30. Chvala organizatorum! Spousta prace s pripravou trate byla videt. Panak slivovice na obcerstvovacce ci v cili byl tresnickou na dortu! Velke diky!
Vloženo 10.2.2017 19:19
Vsetin-Nad Svagery-Putyrka odhrnuta asfaltka,bezkovanie obmedzene vedla popri ceste. Dalej na smer Lopunice-Vsacky Cab to iste.
Od Vsacky cab chata- Cartak podmienky vyborne ,miestami zladovatele, mokry sneh ale vyjazdena pekna stopa. Od Cartaku velmi zladovatele, nevhodne (ale isla som len cca 3km).
Vloženo 8.2.2017 18:02
V Karlovicích stopa upravena od Machůzek po hotel Galík.Jinde, to co přes víkend rozmeklo teď zmrzlo takže žádná sláva.Nemáte ,prosím,někdo představu jak vypadá trasa Soláň-Třeštík?diky
Vloženo 5.2.2017 14:38
Velké Karlovice: Magistrála Karlovské 50 je v hlavním úseku mezi Machůzkami a obrátkou u Babské ve slušném stavu (s ohledem na oblevu). Aktuálně nebyla upravena, ale paralelní trasy na klasiku udržují četní běžkaři; mokrý sníh, kolem poledne už byly stopy docela nasáklé a povolovaly. Sněhu dost, na loukách i přes 40 cm, takže až se zpátky ochladí, budete to tady mít ok (já se musím spokojit aspoň s jubileem 50. zprávy...).
Vloženo 5.2.2017 1:16
Západní hřebenovka (Soláň-Vsetín): Až půl metru mokrého sněhu, kdysi protažená trasa má stopy pro klasiku. Na otevřených úsecích obstojné, i když stopa povoluje a částečně je nasáklá (téměř nikde na břečku), v lese jehličí. Vzhledem k dostatečné vrstvě moc nehrozí škrtání, vyjma některých lesních sjezdů. Po Cáb docela v pohodě, dál je asfaltka nepoužitelná, ale většinou se dá objet upravenou lesní paralelkou. Na Vsetín jsem to zkusil hřebenem po červené (směr Hrbová), ale od Dušné kus jen pěšky, protože cesty nesjízdné a louky bez stopy. Běžky jsem obul až ve druhé polovině, kde prošlapávání pidichodníku nepostrádalo romantiku, ale doporučovat to radši nebudu. Sněhu dost až po Vsetín.
Vloženo 3.2.2017 23:07
Vsetín - podél Vsetínské Bečvy do Ústí. Na cyklostezce jsou místy prošlápnuté i dvě stopy. Taje to jak sviňa, ale s červeným Swixem to zatím jde. Fajn večerní rozcvička. Zítra jdem zkusit ze Soláně přes Cáb až do Vsetína :-)
Vloženo 29.1.2017 10:53
Včera jsme jeli trasu Melocik - Kohutka. Tato trasa se dala jet bez sundání běžek. My však běžky sundali na Kasarni a na Portaši (pivko a žvanec) . Je to hřebenovka která je vyživná , nechybí ji nic ,krásné vyhledy na Malou Fatru i naše Beskydy ,prudké sjezdy i náročné výšlapy a adrenalinový sjezd po sjezdovce do Vranče. Stopa po Velký Javorník výborná potom dobrá místy vymrzlá. Ale přece jedno mínus to mělo na můj vkus bylo hodně lidí, ale s tým se dalo počítat když bylo krásně a sobota.
Vloženo 30.1.2017 0:51
Melocík-Kasárna-Kohútka-Krkostěna-Javorová-Huslenky
Až ke Kohútce velmi pěkný sníh, dál potom v lesních úsecích jen pro otrlejší povahy na starých běžkách. Místy úplně beze sněhu. Trasa od Surovčáků po hřebeni v délce asi 1 km vyplužená "pilným" traktoristou až na trávu, dále nad Huslenkami rozježděná magorem v SUV, který asi nemá rád běžkaře. Všichni jsme ale dojeli až do cíle bez úrazů na tělech.. :-)
Vloženo 28.1.2017 14:01
Zděchov - Radošov - Pulčín - Šerklava. Sjízdné, vyřezané stopy, ale pozor. Místy jsou kamínky, místy na loukách vyfoukané a místy zledovatělé i tvrdé sjezdy. Mezi Pulčínem a a Zděchov chodí dost lidí a kolem Pulčína přímo davy. Nejlepší je okruh kolem Šerklavy, kde nejsou pěší, je dostatek sněhu a krásné stopy.
Vloženo 30.1.2017 6:58
část trasy Beskydsko-Javornické magistrály, z Turzovky (Kamenitá) přes Semeteš a Melocík do sedla pod Hričovec. Dále pak dolů až do V.Karlovic.
Celá trasa strojově upravená, tedy výborná jízda. Především úsek Melocík-sedlo je úžasný, dost sněhu. I na stromech, má to skutečně zimní atmosféru.
Celkově 42km skvělé jízdy na běžkách.
Vloženo 26.1.2017 1:43
V sobotu okruh z Kychová konečná (jakž takž jde, uježděno, rozdupáno, stopa až později od Kamenné rampy) na Papaj, po prohrnuté vrstevnicové cestě nad Uherskou (rozježděno od slovenského LKT až pod Makytu ale jde to, jen sem tam kameny, spíš mimo uježděné koleje. Cca od Kondrku už stopa středem. Potkal jsem tam běžkaře co jel ze Zděchova po hřebeni po červené, ale hřebenovka je dřina spíš na skialpy, též úzké chodníky mezi větvemi, často nahoru dolů..) Pak Ráztokou sjezd dolů na konečnou v Uherské, uježděno, středem sníh na zpomalení, po tvrdé uježděné silnici zpět přes sedlo Selca do Kychové.
V neděli opět na Papaj, po vrstevnici směr Kohútka, stará stopa už je rozbitá a též rozdupaná, ale prohnali se tam asi dvakrát skútry tak po nich je to řekl bych i lepší, po asi 2km ve stopě skútru spojka na hřeben k Provazné rozc., dál se dá i celkem bruslit až na Kohútku. Po silnici po Slovenské straně sjezd opět na onu vrstevnicovou cestu, (trochu posypáno tak radši kamenačky nebo pěšky), dál jakž takž stopa vyšlapaná zpět směr Papaj až k oné spojce na hřeben. Zkusil jsem pak průzkumem zešikma na Krkostěnu což vedlo nakonec k nehezkému výšlapu, nahoře rozježděno, z Krkostěny vrstevnicovou na Adamovské (dá se i hřebenem tamtéž ale pak prudký sjezd bývalou sjezdovkou) výhledy a pak klikatě sešup a střídavě pěšky na konečnou v Kychové... viz. gps a foto
https://www.zonerama.com/esence77/Album/2622792
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 25.1.: Dobry den,
netusite prosim, jak to vypada se stopou v okoli Zdechova, smerem Papajske sedlo a Kohutka?
Dekuji, bezkam zdar)
Vloženo 23.1.2017 12:53
Z Kasarna na Kohutku. Vyborne upravene dve stopy. Zadne kameni nelezlo - sjizdny i Maly Javornik. Vyhled od Jeseniku po Fatru. Nemuset dnes do prace, jedu znovu☺
Vloženo 26.1.2017 21:40
Stav upravený běžeckých tratí na serveru
http://www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy
Pozor v sobotu v 10 hod start závodu, odhaduji do 14 hodin uzavřeny tratě?
Vloženo 21.1.2017 20:50
Na Padesát kilometrů na lyžích po Valašsku (Bumbálka - Vsetín) dne 21.1.2017 vyšlo krásné počasí. Bohužel kam se dostanou auta, jsou stopy téměř nepoužitelné. Průměrný věk účastníků odhaduji 40 až 50 let. Proč asi.
Nejlepší stopa Bumbálka k prvnímu vleku na Soláni, lze bruslit. Ze Soláně (bufet u cesty a parkoviště uzavřen) stopa na cestě používané auty, špatné, pak jen dvojitá stopa až na Chatu pod Cábem. Od chaty až do Vsetína převážně po rozhrnutých cestách používané auty - špatné! Vhodné pouze pro lyže - "kameňačky". Hospody po cestě otevřené (mimo bufet na Soláni) otevřené, obsluha ochotná.
Vloženo 15.1.2017 19:21
Velke Karlovice. Spousta lidi, stopy projety bezkari, okolo Galiku rolbou. Teprve po druhe jsem videl rolbu, ktera projela zavodiste a smerovala po trase 50tky od zel. prejezdu podel sjezdovky nahoru. Pocasi parada.
Vloženo 7.1.2017 21:37
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 7.1.: Zdravím. Jak vypadá stopa z Kasáren na Portáš ?)
Dnes byla upravena, dobře sjízdná, dále směrem na Krkostěnu a až k bývalé sjezdovce projeto skůtrem a
člyřkolkou,ale na pár otevřených místem je sníh sfoukaný.Nad Huslenkama už je sněhu méně a místy sfoukaný, ale po loukách se dá sjet. Podmínky celkem dobré.
Vloženo 9.1.2017 9:43
Jezdili jsme v údolí V. Karlovic. Podmínky jsou ideální, stopy skvěle připravené jak na klasiku tak i bruslení. Jen se dobře obléct a vyrazit! :)
Vloženo 7.1.2017 8:09
(Odpověď na dotaz uživatele Martin C. z 5.1.: Nejaka strojova stopa v delce 5 a vice km? Pripadne i prostor na brusleni nekde v Beskydech? Za kazdy tip funkcni trasy bez potreby kamenacek budu rad.)

Tras MRŤO :-) a upravované i přes týden http://www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy
Vloženo 3.1.2017 11:02
Pod velkem u hotelu Horal - Makovské Sedlo přes Dupačku - a zpět stejnou cestou (s děckama). Parádní stopa strojem, jen trocha ledu ve sjezdu z Dupačky, nikde nikdo.
Vloženo 31.12.2016 17:41
Velké Karlovice: I po poledni ze Súkenické supervýhled až k Západním Tatrám (klíč od rozhledny na hotelu). Údolí Babská nepohodlně, ale sjízdné (kromě horní části pod Třeštíkem) po zledovatělé cestě. Od Babské výborně upravená magistrála, většinou 3 stopy v každém směru. Pevný rychlý sníh, nahoře luxusní, níž spíš ojediněle prosvítá podklad. Špatný ledový úsek nad pilou, pak zase stopy na závodišti před kostelem.
Vloženo 31.12.2016 9:28
Trasa Kohútka - Kasárna. První 3km hodně zledovatělé a rozbité, v lesních úsecích hodně jehličí. Nejlepší úsek nahoře na hřebeni od rozhledny, sjezd dole na Kasárna opět zledovatělý a hodně jehličí.
Vloženo 30.12.2016 17:53
Velkými Karlovicemi od Miloňova údolím na Babskou, pak zpět až na závodiště. Vzal jse,m si radši kameňáčky, ale mile mě překvapilo, jak skvělé jsou podmínky. Sněhu sice není moc, ale právě od Miloňova nahoru je to v klidu i na dobré lyže. Špatný je jen úsek od kluziště dolů za pilou, tam je led. Jinak tvrdá stopa, přemrzlý sníh, na kterém to jede. Navíc dnes parádně slunečno, že ani patlání klistrů nemohlo zkazit dojem.
Vloženo 29.12.2016 21:32
Hlavní hřeben: Od Kasáren směr Ztracenec jednoduchá stopa na dostatečné, ale velmi tvrdé vrstvě. Padák z Malého Javorníku špatný, dál staženo rolbou, takový uchozený mlat bez stopy. Sněhu ubývá, občas něco větviček, ledu nebo štěrku, ale dá se to projet; ledová místa před Portášem. Podobně skromně sjízdný (vyjma úseku v polovině) je i hřeben z Kohútky na Krkostěnu. S určitou otrlostí lze pokračovat dál bočním hřebenem směr Huslenky - nahoře použitelné, pak pěšky, sjízdné louky v dolní části. Ve finále jsem zlomil lyži, ale jinak ucházející výlet =)
Vloženo 29.12.2016 15:01
Dnes trasa od Kohútky směrem na Kasárna velmi špatná. Od Kohútky 2km led na cestě, nesjízdné - buď led nebo kameny. Obecně málo sněhu. Po 2 km trochu zlepšení, ale žádná krása to není.
Vloženo 27.12.2016 20:32
Velké Karlovice: Dnes jen nepatrný přírůstek sněhu, který s ochlazením ztvrdnul. Okruhy v Léskovém slušně sjízdné (cesta v Capurách ovšem poštěrkovaná, takže dolů hezky pěšky nebo zpět na Dynčák).
Vloženo 27.12.2016 11:13
Velké Karlovice/Razula: namrzlé, ale aspoň zatím bez uraganu, teď před polednem začíná pofukovat, zataženo, občas nějaká vločka, kolem nuly...
Vloženo 26.12.2016 20:19
Hřeben Benešek: První kilometry od Soláně nic moc, místy v lese nesjízdné. Dál na pláních celkem souvislá vrstva do 30 cm mokrého sněhu, jízda po měkké uchozené cestě, jakás stopa až v úseku kolem Vysoké směr Třeštík. Příjemně mlhavo a liduprázdno. Hanzlůvka bez stopy, ale sjízdná, níže jen po slupce ledu. Nejlepší běžkování dole na magistrále v Léskovém, oblevou sice stopa povoluje, ovšem zaplaťpámbu aspoň za tohle.
Vloženo 25.12.2016 20:41
Velké Karlovice: údolní magistrála v Léskovém 15-20 cm mokrého sněhu, dnes strojově neupravována, ale obstojné stopy. Mlhavo, většinu dne mokré sněžení, večer déšť.
Vloženo 18.12.2016 14:58
Posílám aktuální stav o stopě Kohutka - Kasárna strojově upravené. http://www.kohutka.cz/lyzovani-bezecke-stopy
Vloženo 15.12.2016 20:30
Dnes Machůzky-Gálik-Babská pod mrakem, vítr žádný, stopa po sněžení výborně klouzala, jen byla již dost deformovaná požíváním. Výška sněhu jde hodně dolů. Po poledni začali stopu strojově upravovat, ledovatěla a byla tak rychlejší. Běžkařů velmi málo.
Vloženo 17.12.2016 13:43
Velke Karlovice: v úseku Gálik - Machuzky strojově upravené stopy, manšestr na skate, na přejezdech cest od domů místy kamínky nebo prosvítá hlína, jinak velmi dobrý stav, 2x krátce pršelo, teplota kolem nuly, spíše lehce nad, netrefil jsem mázu ideálně. Málo lidí, v noci ale prý lítali šílenci s čelovkami.. Chtělo by to ještě připadnout tak 10 čísel, jinak spokojenost. Karlovice - běžkařů ráj
Vloženo 9.12.2016 10:09
http://www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy
Karlovice ideální... Aktuální info na odkaze.
Vloženo 8.12.2016 18:44
Dnes dopoledne a přes poledne azurová obloha s bílými kresbami mráčků, sluníčko, ve stínu mrazík. Stopa od Machůzek (tři - čtyři stopy po nočním snížku čerstvě vyfrézované) po Gálik bezvadné, na Babskou v lese jedna stopa o něco horší, ve stopě jehličí a malé větvičky. Kdo dnes nebyl, chyboval.
Vloženo 5.12.2016 8:00
Velké Karlovice luxus stopy od Pepiša až po Horal. Sněhu nejvíc snad za 5 let. Klidně na nové lyže. Stopy na klasiku i na bruslení.
Vloženo 4.12.2016 22:02
Trasa z Kasáren na Kohůtku - hodně sněhu, většinu času projetá trasa (skůtr/rolba?) - nádherné počasí i výhledy. Lidí pomálu.
Beskydská magistrála v údolí Velký Karlovic je taky krásně upravená, zde už je lidí trochu víc.
Vloženo 29.11.2016 19:29
Dnes dopoledne jsem vyjel poprvé do Javorníků. Začátek cesty z Kohůtky směrem na Velký Javorník. I přes množství sněhu je běžkování velký boj s kameny. V některých úsecích to jelo dobře. Za Portášem kritické místo. Chce to ještě nechat sednout a dalších 5 čísel. Ale jdou najít místa, kde se člověk příjemné projede. ;)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Javorníky a Vsetínské Beskydy