Krušné hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2021/2022

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krušné hory ze zimní sezóny 2021/2022. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krušné hory - aktuální zprávy

Vloženo 26.1.2022 20:34
Altenberg bez problematických míst - s výjimkou tradičně horší západní části okruhu L4 nad Rehefeldem, kde jsou dost šutry a i na přeskok potůčku došlo. Dokonce je na výběr, jestli podélně, nebo příčně :-) Jednoznačně v nejlepším stavu překvapivě včera upravený okruh L5 okolo Scharspitze. V okolí Kahlebergu taky slušné, asi o něco lepší na skate než na klasiku, stopy jsou někde dobré, místy horší. Severně od silnice L2 spíš slabší, ne kvůli množství sněhu, ale kvůli příliš hrbolaté trati a chybějící stopě na klasiku na některých místech. Ale základ pro další sněžení je tam dobrý.

Plán přesunout se na českou stranu na okruhy pod Vitiškou mi málem překazil chybějící most přes Rašelinový potok nad Rehefeldem, viz foto. Ale po kamenech jsem se nakonec na druhou stranu dostal, i když s testem vodovzdornosti bot...

Z okruhů pod Vitiškou jsem projel jen menší část. Kvalitou stop nejlepší lyžování dnešního dne. Na skate asi moc ne, stopy jsou moc u sebe. Naopak úsek Cínovec - Vitiška bude na skate výborný, na klasiku stav stop z nedělní úpravy takový střídavý. Ale celkově vlastně paráda na možnosti letošního ledna...

GPS záznam: https://strava.app.link/nUD6nY5L8mb
9:46
10:51
11:14
12:28

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2022 17:09
Dnes Adolfov.Po poslední úpravě jsou tratě v použitelném stavu.Po mírné oblevě vše zmrzlo.Na klasiku dobré/trochu navátého sněhu ve stopě/,na brusle trochu horší/hrbolato,naváto,led.plotny/,ale celkem to jde až na dvě výjimky.U stadionu pěšáci stavěli sněhuláky a celé to tam rozdupali.No a nějaký magor to autem rozryl u křižovatky v Adolfově/na louce/,pak se vydal ke Komárce,stejné stopy i u lanovky na Rudném.Pak to auto zaparkoval u cvičné louky.Nechybí někomu bílá Lada-Niva 7U2 7368?Možná to někdo zcizil.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2022 14:50
Dnes kolem Kahlebergu, dále pod silnicí až k Schellerhau, zmrzlý podklad a na něm tenká vrstva nového sněhu, stopy ve slušném stavu, na bruslení to taky vypadá ok. Nakoukl jsem i na naší magistrálu, i tam je to v pohodě. Další úprava na naší straně by měla proběhnout v pátek.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2022 12:04
Lesná - krásné stopy v areálu.Od Nové Vsi prohrnuta lesní cesta vedoucí k běžeckým okruhům.Mrznoucí mlha,běžkaři se dají spočítat na prstech jedné ruky .Neváhejte,Fotbalíku ;-).
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 21:15
Z Cínovce na Dlouhou louku je to vše jistota a žádný prudký kopec takže nehrozí nebezpečné pády..
(Odpověď na dotaz uživatele sim.jan z 24.1.: Dobry den, chtela bych se prosim zeptat, zacinam s bezkama, mohl by mi nekdo poradit kde konkretne v jake lokalite je nejlepsi se ucit?
Dekuju!!!)
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 21:07
Okruh z Cínovce na Komárku a zpět - zmrzlý podklad, na tom tenká vrstva nového sněhu, teplota pod nulou a lehce sněžilo, stopy vyježděné od lidí. Na klasiku ok. Bohužel směrem od Cínovce přes pláň rozježděné autem.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 20:29
Dnes super, zítra bude taky, pak má přijít vichr a sněžení, alespoň ještě připadne.
(Odpověď na dotaz uživatele Radka z 23.1.: Jaké jsou prosím podmínky v Krušných? V nějaké rozumné dojezdové vzdálenosti z Chomutova nebo i možno směr Cínovec atd. dík)
Západní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 20:27
Skatem z nádraží v Perninku po magistrále na Bublavský okruh a Sonnenloipe, pak zpět na Ostružník, odtud Německem přes Weitersglashutte nad JGstadt, tam ňáký okruhy a přes Korce zpět na nádraží v Perninku.
Česká strana špičkový manžestr, nemělo to chybu. V Německu pás na bruslení hodně hladký, střílelo to, ale dobrý.
V Německu důchodci, v Čechách ani noha (proč nejezdí čeští důchodci?).
Celý den mlha a pár stupňů pod nulou, ideální podmínky, jelo to rychle.
Sněhu dost, vyražte, zítra to bude stejně skvělý.
Jen nad Bublavou od rozcestí U Altánu po Sonnenloipe je hodně vyhrabané hlíny a celkově hodně náročný terén. Bublavský okruh upravený z pátku, hodně rozrytý a zrmrzlý, sněhu na těsno, Sonnenloipe upravený nově, sněhu dost. Trasám nad Bublavou už bych se příště na áčkách vyhnul, je to tam holt celý níž.
Celkově ale maximální spokojenost, velké díky za úpravu i po víkendu, bylo to hodně poznat. Kvalita českých tras byla na 6* z 5.
8:59
12:42
Západní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 18:02
Dnes okruh okolo Dlouhé louky, Fláje, Vilejšov a Vysoká mýť, sníh je přemrzlý hrubozrnný firn, na bruslení dobrý, na klasiku nic moc
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 17:10
Přebuz, na Rolavu vyjetý stopy skůtrem, pak pecka magistrála na Jelení, celnice, manžestr, pevná stopa, v lese skoro prašan, mimo umrzlé, od celnice k Weiterglashutte na hovno, stopy z víkendu, komplet ledový, křivý, rozbitý, plno důchodců, pak se to zlepšilo, když se odbočilo od přehrady k Ostružníku, stopy taky z víkendu, ale málo jetý, celkem dost umrzlý, od Ostružníku na Rolavu zase manšestr a špice! Celkově parádní svezení, kdyby i němci upravili, nemělo by to chybu. Psali že stopy kolem Carlsfeldu jsou ve stavu ausgezeichnet, řekl bych gut, misty sehr gut ;-)
Západní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 8:15
Cínovec,Kahlenberg upraveno,lehce přimrzlé,málo lidí,paráda
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2022 23:22
H. Blatná - Abertamy - bufet - hřebenovka - Mrtvý Rybník - Myslivny - Milov - Bludná - H. Blatná

Sníh zfirnovatělý, ráno zmrzlý, později měkčí vlhký, ale na klasiku rozhodně na klistry. Stopy po víkendové úpravě někde v lepším, někde v horším stavu. Od Perninku k bufetu a cca od Mrtvého rybníka po Myslivny docela dobré, exponované úseky na loukách nic moc. Na bruslení tvrdé a dobré, lepší jak na klasiku.Od Mysliven po Milov (ke kapličce) celkem pěkné svezení. Zde jsme potkali rolbu z Božího Daru. Jeli jsme se podívat k hranicím a dále na Bludnou. Po úpavě na klasiku lepší odraz, ale pomalejší, bruslení náročnější. Od Bludné rolba pokračovala k bufetu a zpět na Boží Dar, my jeli na Blatnou po starší rozmydlené stopě, na loukách mlha a špatná orientace. Teplota dnes po celý den kolem nuly a nefoukalo. Zítra se má lehce ochladit, tak to možná pojede trochu rychleji. I tak vcelku povedený den.
Západní Krušné hory
Vloženo 24.1.2022 15:40
Ahoj dneska dneska Cinovec Altenberg Schellerhau až téměř Spitzberg. Vse paradne upravené a snehu dost. Lidi pomalu a snih hodne taje. Smerem na Schellerhau naprostá krasa, nekdy i 4 stopy. Ke Spitzbergu uz nejezděte. Zitra uz tam snih nebude.

https://strava.app.link/5Az8wID44mb
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2022 19:22
Krasny den do stopy i mimo, vcera 23.1.jsem pojezdila na vrcholu Snezniku, kam jsem prisla po cervene od Decina. Snih pod stromy hodne podmaceny. Vrchol byl v pohode, souvisla jeste rano celkem tvrdsi vrstva snehu. Dalo se sjet hodne nizko po asfaltce. Louky vsak temer bez snehu, nastup do stopy az na cervene u lesa. Okruhy okolo Tise byly sjizdne avsak podmacene a misty lezly kameny. Mam to tam rada, lidi tak akorat. Vesmes neustale mrholilo tak nevim co ze snehu zbylo na dnesek. Stopy mely tvrdsi podklad, ale deste nakonec asi bylo prilis. Pokracovala jsem po Krusnohorske magistrale na Rajec, Petrovice, Adolfovske okruhy, Komari Vizku. Mezi Rajcem a Petrovicemi zadny sjizdny.snih. Nad Petrovicemi magistrala proslapla od lidi, jedna velmi mekka stopa. Misty to bylo příliš narocne kvuli propadavani se. Nekde znicene ctyrkolkami. Od Krasneho lesa uz to ma jine parametry, stopa sice od lidi avsak s pevnym podkladem, hodne jezdena. Okolo Adolfova strojova uprava, siroke na brusleni a dve stopy. Mezi Adolfovem a Komarkou misty vyfoukana silnice na led, snih promoceny mrholenim a destem ochlazovany silnym vetrem odpoledne namrzal a klouzalo to. Samozrejme mlha, orientace pro otrle, obri boule navatin splyvaly se vsim okolo, tankodrom u Komarky rozslapany pesaky a rozbity ctyrkolkou pro udrzeni pozornosti.. Stereotip urcite nehrozi, chtelo by hodne nasnezit. Hlavne okruhy Snezniku bych si moc prala:)
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 24.1.2022 7:18
Bivoj: na těch pláních k zebrackemu rohu je zafoukano za pár hodin. Foukalo cely patek a sobotu.

Prosím neberte do stop psy, stopu rozdupavaji vám i těm, co jedou za vámi.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2022 7:10
Díky panu Fišerovi, Dlouhá louka parádní úprava, v osm ráno jsme potkali rolbu. Fláje dvě stopy a dostatek místa pro skate. Pak ještě modrý okruh krásné svezení sníh rychlý. Jen je škoda že úprava není vidět na skimape. Děkujeme známka 500 zakoupena
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 23:08
Horní Blatná - Pernink -Jelení - Chaloupky - U závory U seníku - Nejdek

V lese stopy v dobrém stavu, louky zafoukané, ale během dne nejspíš znovu projeto rolbou. Hlavně ráno docela větrno. Úprava končí na Severní louce, kde je vyjeté malé kolečko. Dál na Nejdek trochu divočina, sjet se s opatrností dalo kousek pod rozcestí U vodárny. Teplota celou dobu kolem nuly, sníh vlhký. V Horní Blatné odpoledne a večer mlhavo a drobné mžení. Sněhu dost až na pár krátkých úseků, kde rolba nemohla vytlačit stopu.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 20:25
Souhlas s HonzaH. z předešlé zprávy, čerstvá úprava na Klínech i v Německu byla super, stopa tvrdá a rychlá. Na Skimapě je vidět, že se upravovalo na Lesné - nebyl jste tam někdo?
8:50
9:15
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 19:50
Abertamy - Pernink - Jelení. Prima svezení. Stopy upravené. Sněhu dost. Bavilo mě to.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 15:04
Pro velký úspěch dnes znova Klíny, oproti včerejšku byl už sníh celkem mokrý, ale to ničemu nevadilo, protože bylo komplet upraveno jak na CZ tak na DE straně. Místy mlha, mrholení, ale skvělé svezení.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 13:19
Info z nedele uz asi nikomu nepomuze, ale presto: Flajsky okruh, Vysoka myt, 3 panove ... bez namitek, snih paradni. Ale puvodne jsme chteli na Zebracky roh, k odbocce Vilejsov sice 5 centimetry nocniho snehu, ale pohoda, lze bruslenim, dal ale rolba nejela uz nekolik dni, takze na brusleni ne (jedine za cenu naprosteho rozhamtani stopy, kterou si tam klasici vyjeli, a to snad nikdo neudela). Nevim, proc byl okruh znacen jako upraveny. Skol.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2022 15:59
Klíny v 11h, kdo si přispal měl čerstvě upraveno komplet CZ i DE. Stopovali jsme rolbu a jeli vždy tam kde bylo projeto, na Mračnej, kolem vrtuli, k Bráně, po DE straně na Mníšek, Mračnej a Klíny. Díky pozdější úpravě a vlhkému sněhu nebyla stopa nikde zavátá. Slabý vítr, občas vykouklo slunce, podmínky špičkové!
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2022 12:37
Cínovec ráno. Funělo fest, stopa samozřejmě nebyla, ani by to nemělo cenu. Tak jsem kousek prošlápl, zbytek ostatní. Jezdil jsem u Předního Cínovce směr Sedmihůrska, ale jen na vršku. Tam a zpět. Na otevřených místech fakt vichr. Ale napadlo, sníh i kupodivu jel. K polednímu čím dál více lidí. Parkování u bývalé sechty,ke Krásnohorskému dvoru neprůhledné, navíc se zde koná závod
8:38
8:58
8:58
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2022 7:59
Byly jsme po 5 večer a super , bez lidí. Mohlo by trochu napadnou , jinak dobry
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 21.1.: Zdravím a prosím info, jaký je stav na Sněžníku, děkuji velice a jsem s pozdravem.)
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 21.1.2022 23:06
Od středy nových 10 cm prašanu. Po dopoledním sněžení a při trvajícím vichru některé úseky zaváty, ale hlavně že ten sníh je, odpoledne navíc i trochu sluníčka. Jediné slabší místo na Dlouhé Louce jsem dnes potkal v lesíku pod Vrchem Tří pánů na cestě do Vilejšova, tam je pár metrů s minimem sněhu, jinak všechno OK. Akorát nechápu bruslaře, kteří se snaží bruslit i na úsecích k tomu naprosto nevhodných, tj. úzkých a ničí tam stopu (např. úvozem po červené z Dlouhé Louky pod Vrch Tří pánů nebo po zelené do Vilejšova).
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2022 16:54
Cínovec kolem poledne -5 a fujavice, kolem třetí se to trošku zklidnilo a začalo lézt místy i sluníčko. Hoši na skútru už chystali na víkendovou Krušnohorskou třicítku a počasí se jim množstvím sněhu rozhodlo vyjít vstříc. Lidí na pátek tak nějak přiměřeně, stopa skoro úplně zafoukaná, na exponovaných místech led. Až na ten vítr dnes ideální příležitost pro každého, kdo to chce vyzkoušet v prašanu, s kamarádem začátečníkem, stoletou babičkou, pětiletou vnučkou nebo (nedejbože!!! :D) se psem a nechce u toho poslouchat pindy zarytých časovkářů v elasťákách, co když nemají stopu/manšestr tak ostře vyřízlou, že jim za jízdy holí chlupy na lýtkách, tak propadají depresi.

To mě víc drásají všechna ta jelita, co asi nejsou ochotná platit za parking (protože stovka! kdo to dneska má?!) a postaví se pěkně do řady cestou nahoru ke golfu. Tím samozřejmě z obousměrné komunikace udělají vmžiku jednosměrnou, a vždycky jedna skupina aut musí couvat, aby té druhé umožnila projet. Což je v kopci na 20 číslech rozježděného sněhu opravdu lahůdka, zvlášt když člověk přemýšlí, do čeho se místo do zavěje opřít raději, jestli do x5 bavoráka na jedný straně nebo do rodinky, která k němu míří na druhé. To je fakt takovej problém? Zamyslet se, jestli nestojím, ani ne tak v rozporu s dopravními předpisy, ale hlavně tak nejak lidsky prostě debilně? Takhle na prasáka zaparkovat by si v Jizerkách nebo na Šumavě nikdo netroufl, o našich germánských sousedech ani nemluvím. Bolševické argumenty typu "tak má být to parkování zadarmo" a "tamten pán v té zelené oktávce tady stal prede mnou" raději vynechme.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2022 15:58
Úprava tras dneska skvělá, ale sníh relativně měkký a ne extra rychlý. Jel jsem kolem 9 ráno a kolem Božího Daru a směr Maringotka a dále super. Co ráno nebylo protažené tak Milovská silnice. Cca kolem 11 už stopy začaly zapadávat čerstvým sněhem, ale pořád to bylo hodně slušné svezení.

Prvních pár kilometrů magistrály z božího daru chce k úplně ideálnímu svezení ještě trochu sněhu, ale sjízdné taky úplně v pohodě.
Západní Krušné hory
Vloženo 21.1.2022 12:09
Dnes DL-Vysoká Mýť+ke krmítku na Fláje a zpět. V 9 už slunce nebylo, -7, vítr. Na otevřených plochách zafoukaná stopa a zledovatělé plotny. V lese pecka 👍🏻. Dnes první na okruhu 😇
Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 24.1.2022 14:37
Čtu tu info o úpravě v Krušných. Jak dlouhé okruhy jsou projeté v oblasti Flájí nebo někde u Chomutova? Je to mokré? Na skate všude? Či někde jen okruhy pro klasiku....Na mapě to nevidím....tak jestli to má cenu, když budu poblíž, tak tam ve středu zůstat. děkuji
Zodpovědět Západní Krušné hory
Vloženo 20.1.2022 22:46
Jo jo dneska po 15h bylo šílený počasí. Teplota minus 5,vitr a viditelnost na nule... Ale úsek Cinovec - Vitiska bylo sněhu dost..
15:44
16:05
16:06
16:26

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2022 19:29
Dneska naprosto šílené podminky na Cinovci. Ja zapadl, tehotna pani s ditetem v aute zapadla, ale auta jsme vykopali a ja nakonec vybehl do stopy. Po 11 hodine uz upraveno vse v nemecku. Snehu dost, ake sileny vichr. Na vinend to bude totalni pohodka. ( Mam pocit, ze se tam nekde jede zavod, ale nejsem si jisty).
10:36
10:36
12:29

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2022 17:01
Boží Dar, kroužení po všech cestách Ježíškovky a okolí BD, projel jsem vše co bylo včera večer upraveno, stopy top, bordelu ubylo, ale pár horších míst tu je, hlavně na Špičáku, takže to chce koukat pod lyže. Azuro, nad nulou, špice!
Západní Krušné hory
Vloženo 19.1.2022 15:09
Cínovec - Vitiška a zpět + kousek po golfovém okruhu. Skvěle upraveno, vše zakryto novým sněhem, počasí se ve finále vydařilo.
Východní Krušné hory
Dotaz Vloženo 19.1.2022 13:31
Nevíte někdo jak to aktuálně vypadá na magistrále na Sněžníku?
Zodpovědět Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 19.1.2022 12:55
Vyrazil jsem z Perninku po magistrale, 1. kilometry byly chude na snih, casto koukaly kaminky a vetvicky, od Hamerske silnice uz skvele upravene - siroky pas a 2 stopy, na Jeleni se musi po silnici az nad hospodu, ktera je vypluhovana na kost, pak az na Rolavu skvele. Celou cestu drobne snezilo, snad se podminky, predevsim v lesnich usecich, jeste zlepsi. Skol
Západní Krušné hory
Dotaz Vloženo 19.1.2022 9:07
Hezký den všem bežkařům.
Nepojede náhodou někdo leden-unor na běžky víkend-na otočku
oblast Krusne Hory autem?Jsem z Prahy.
Spolucestující....
Zodpovědět Smrčiny
Vloženo 18.1.2022 22:32
Dlouhá Louka dnes výborná. Projel jsem vše upravené a krom toho ještě na Vrch Tří pánů. Nový sníh překryl všechno, co ještě v neděli čouhalo včetně většiny ledových ploten (ještě zůstávají na otevřených místech, kde je odfoukáno, hlavně na louce za hospodou je na kousku nejdřív úplně odváto a hned vedle závěj). Na závěr kousek sjezdu, ale jen na Hvězdu - nejdřív hezký prašan, od horní studánky už zase koleje od lesáků a nad rozcestím uježděno často až na ledový povrch. Dál to nejde, směr Loučky téměř bez sněhu.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2022 19:05
Upozornění pro běžkare. Tento víkend 22.1 .a 23.1. 2022 se na Cínovci poběží Krušnohorská 30.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2022 14:31
DL dnes, sem tam slunce i valící se mlha, trochu vítr. Projeto pouze několikrát od Penzionu Rozcestí ke krmítku u odbočky na Fláje a zpět a Vlčí hora. Pro začínajícího bruslaře, který se doteď šoupal ve stopě ideální převýšení…. tzn. nulové 😃. Krásně upravené. Jezdila jsem tam prakticky sama, takže celkový dojem vynikající 👌🏻👍🏻
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2022 23:39
Myslím že tenhle víkend se jedou nějaké závody, takže nepoužitelné. Otázka je jestli jaka bude uzavírka a jestli to budou chystat už od pátku 🤷🏻‍♀️


(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 20.1.: Ahoj, o víkendu bych chtěl s dětmi do Východních Krušných, ale neznám to. Podle mapy jsem si jako rovinku u parkoviště vytipoval Adolfov, Komáří vížku, Cínovec a Dlouhou Louku. Poradí někdo, kde nejlíp zaparkuju i když tam nebudu hned ráno? Děkuji.)
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2022 5:48
Ahoj všem nedělním bežkařům. Dopoledne na solidní trase N.Město - Dl. Louka jsem ztratil část vázání NNN někde okolo Vrchu Tří pánů. Jde o černý díl pod patu boty s bílým pruhem. Pokud to někdo našel, dejte prosím vědět na 737881551. Děkuji.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2022 20:55
Z Nového Města ráno od vlaku na Pramenáč (od Vitíšky nahoru projeto jen od lidí, ale dobré) a ze Štěničárny zpátky na Vitíšku. Přejezd na Dlouhou Louku, stopy stále kvalitní. Akorát od Vysoké mýtě se na Dlouhou Louku projel nějkaý DEMENT autem a zničil stopu - chtělo by to k Rýzmburské cestě nahrnout pořádnou hromadu jako se dělává i na jiných místech (parkoviště na Dlouhé Louce, pod Loučnou apod.). Jinak inverze a dopoledne krásně svítilo. Příští týden by mělo něco nasněžit, tak se těšme.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2022 13:06
Cínovec, Vrch tří panů. Stopa po včerejšku dostala zabrat, ale zatím dobrá kvalita. Nejhorší úsek mezi trafem a Vitiškou, v kopci trochu ledovaté. K polednímu už zase zástupy lidí, ale nelze se divit, když je hezky.
9:26
10:33
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2022 15:32
Horní Halže ke Klínovci, upraveno tento týden prvně a to v noci, jinde upravit nešlo, páč se upravovalo v úterý a sněhu je minimum, tak jedem zkusit. Volba dobrá, supr stopa, diky asfaltovemu podkladu pokryteho ledovkou a navrch sněhem nehrozilo prošlápnutí až na asfalt a nehrozil štěrk jako jinde, pár míst ledové plotny, ale díky lehkému profilu trati bezpečné. Okruh k Meluzině jsme vynechali, jsou tam ostřejší sjezdy, na zmrzlém povrchu budou hodně rychlé. Lidí tak akorát.
Západní Krušné hory
Vloženo 15.1.2022 12:57
Rano a dopoledne Cínovec Vitiška. Pěkně upraveno, super svezení. Kolem 11 už to byl mazec. Lidí opravdu mraky. Pěšákům a lidem se psy či saněmi je evidentně jedno, že letos do stopy. Značka neznačka
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2022 18:56
Večerní okruh flájský byl překvapivě v pohodě. sice přibylo pár škrábanců, ale našly se i krásné seky, překvapivě spíše v dolní polovině.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2022 17:12
zmrzla stopa, nic moc
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 14.1.2022 16:46
Dopoledne Cinovec Pramenac Vitiska Cinovec ... furt dobrý včetně kulajdy na Mikuláše ...sníh určitě vydrží i na sobotu ...na Pramenac od přístřešku jen vyšláplá stopa ,ale sněhu dost a málo lidí
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2022 8:35
Včera večer po silnici z Dlouhé Louky na Fláje a zpátky Mlýnskou cestou. Cesta dolů už špatná, koukají kameny, místy i asfalt/tráva, ale dolů se to sjet dá. Z Flájů kolem obory zpátky nahoru výrazně lepší, tam je až na pár míst pod stromy vrstva ještě souvislá.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2022 22:01
Na Dlouhé Louce dnes už nad nulou, sníh ztěžknul, ze stromů "pršelo" do stopy. Projel jsem všechny upravené tratě, ve většině bez problémů, občas ale potřeba opatrnost (málo sněhu, tak může něco čouhat). Nejlepší je okruh přes Vysokou mýť. Navíc jsem přidal ještě Jihobřežní projetou od lyžařů a kromě jednoho místa u vodárenského objektu také v pořádku a ještě na Vrch Tří pánů, což bylo také dobré. Dál směr Nové Město jsem nezkoušel, ale počítám, že přes louky to nemá cenu upravovat rolbou. Na závěr skvělý západ slunce.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2022 20:13
Ahoj lyžníci. Z UL bus 451 v 10.00 hod. Zadní Telnice - Adolfov . Polojasno ,občas sluníčko ,teplota nad 0°C,na sluníčku ještě víc .Nad Horskou službou po modré na Liškárnu , po žluté na Adolfov = HRŮZA ,popadané větvičky ,z větví pršelo ,nebo padal sníh za krk ,to samé ve stopě .Z Adolfova zelený okruh = Liškárna - od Adolfova ve stínu dobré ,potom na sluníčku "mejdlo ",občas tráva .Modrý okruh = Hraniční -nad lesem a rovinka ke K.Lesu dobrá ,cesta z kopečka mezi stromy -asi první 1/4 voda ,hlína ,potom to celkem ušlo. Cesta nahoru k Adolfovu celkem dobrá ,asi nafoukaný sníh. Okruh Rudný =nad Cvičnou loukou je bílo ,ale když se to projede ,kouká tráva. Rolbou upravovali Cvičnou louku ,takže projeli od horní stanice lanovky stopu ,ale v 1/3 je voda .Je otevřený bufet "Nad Bubnem ", u pokladny na lanovku ,ale NEJLEPŠÍ je to v Kongu .Otevřeno každý den ,točna autobusu hned vedle !Shrnutí :pokud nenapadne sníh ,je to na běžky špatné .Na sjezdovky mají celkem dost "nastříkaného " sněhu .
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2022 20:00
Z Nového města od trafa krásné kolečko přes Pramenáč. Strojová stopa na magistrále, zbytek taky super a hlavně to frčelo jak cip.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2022 16:21
Abertamy, výšlap východní Abertamy louka krása, v lese horší, trocha bordelu, dolu nesjizdny, na Mrtvý rybník luxus, nový úsek směr Rýžovna, na křížení silnice, dolu radši po silnici k maringotce, ale hlodala nás otázka, zda to nepokračovalo nově na Bludnou, pač tam od chalup vybíhá nová stopa. Dál Jáma a dolu Ab. Super svezení, občas prostě ven ze stopy kvůli bordelu, pro citlivky spíš béčkové lyže. Sluníčko na sebe nechalo čekat, ale nakonec trochu bylo. O víkendu bude otázka, jak moc se bude upravovat, podle mě některá místa ne, až po sněžení, sněhu je málo...
Západní Krušné hory
Vloženo 11.1.2022 19:20
Okruh Cínovec - Komáří hůrka: na většině trasy vyšlapaná stopa od běžkařů. Nejlepší podmínky jsou na Sedmihůrské cestě. V severní části okruhu je pár horších míst (dvakrát je potřeba překročit pár cm širokou vodu - viz foto), ale na sundavání běžek to není nikde. Celkově je na výlet sněhu dost, nedrhlo to nikde.
Na kameňačkách se dá dojet i přímo na Komáří hůrku. Za ní je na loukách (Fojtovická) sněhu dost, ale na nezpevněných lesních cestách místy jet nejde.
Z okruhu Kahleberg jsme jeli jen malou část, ale byl na ní pěkný povrch na bruslení a pár lidí na skatech jsme potkali, takže tam nejspíš bruslit půjde.

Příspěvek FB stránky "Bílá stopa Nové Město-Cínovec-Komáří Vížka", pro případ že o ní někdo neví:
Lyžníci, jdete po nás tvrdě a chcete informace, takže:
❄️fotka je ze včera 23h - mezi Vitiškou a Cínovcem se dá velmi dobře bruslit
❄️zítra 11.1 večer upravíme Cínovec - Vitiška - Nové Město (U Trafa) a uvidíme co to udělá
❄️na víkend pak přidáme Cínovec Komárka
❄️ v prostoru Vápenice - okruh 5 a 10km probíhá lov, takže zatím nebudeme upravovat
❄️máme v rolbě novou GPS a na portálu skimapy.cz bude v sekci Krušné hory - východ vidět aktuální stav úpravených cest
❄️GPS máme od @destinacniagenturakrusnehory, kteří nám hodně pomáhají s financemi od @usteckykraj
❄️22-23.1 se pojede Krušnohorská 30 v rámci série závodů @skitour_cz , tak doufáme, že ještě připadne. Závod bude mít nově zázemí na Cínovci na Pomezí
❄️prašanu je cca 20cm, po zmáčknutí je z toho tak 5cm
❄️ptáte se proč v Německu již částečně upravují a u nás nic. Kolegové mají na rolbě gumové pásy, díky tomu se nezařezávají do asfaltu nebo podloží cesty a nepotřebují tolik sněhu.
❄️nechoďte prosím s čelovkami po 19h do lesa, zvěř potřebuje v zimním období více klidu @lesycr_
❄️poslední díl pořadu České televize Běžkotoulky je z Cínovecka, najdete na ivysilani.cz
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2022 19:10
Dlouhá Louka luxus počasí i úprava.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2022 18:10
Abertamy, Bludná, Milovska kaple, stopa z rána, luxusní, od kaple na Myslivny upraveno v noci, zde nejhorší úsek, často bordel ve stopě, štěrk, ale nic co by nešlo objet, z Mysliven k Mrtvému rybníku supr, kolem rybníku klasicky horší, magistrála k Jámě občas s trávou ve stopě. Na to jak je málo sněhu bez umrzleho základu, perfektní lyžování, k tomu sluníčko.
10:42
10:42
14:05
14:35

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Západní Krušné hory
Vloženo 10.1.2022 22:46
Na Dlouhé Louce krásný prašan, mlha a slabě sněžilo. Po silnici do Vilejšova a zpět. Silnice byla stále otevřená, dokonce jsem i potkal auto. Pozor, je tam přes cestu spadlý strom. Sněhu minimálně stejně jako v prosinci, spíš víc.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2022 21:51
Dneska z Abertamské zatáčky směr Pod Špičákem, Myslivny, Janouškova cesta, do Německa přes Hubertky - sněhu dost, prošlápnuté stopy, za hranicemi směr skiarena Oberwiesenthal nová strojová úprava. Zpátky přes Boží Dar, Kaffenberskou, Vodárenskou a Wunderblume - opět prošlápnuté stopy. V noci na úterý se plánuje na magistrále strojová úprava, tak uvidíme, kde to všude půjde.
Západní Krušné hory
Vloženo 10.1.2022 21:36
Kahleberg - většina tras upravena z neděle, podklad tvrdý s malou vrstvou prašanu - super svezení, sněhu všude dostatek!
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2022 11:02
V sobotu i v neděli slušná sněhový pokrývka. Na zpevněných cestách ještě cvakaj hůlky, ale jinak souvislý sníh. V místch rašeliniště místy podmáčený, na loukách místy čouhá stáva. V neděli již projeté a utažené v části skůtrem. Stopa vyjetá běžkaři, ne strojová.
Západní Krušné hory
Vloženo 10.1.2022 6:46
Po nepatrném sněžení ve druhé polovině pracovního týdne přišla v sobotu dopoledne "dodávka" sněhu, díky které se dalo výborně lyžovat od Mariánské výš. Od menšího počtu lyžařů vyjeté stopy mezi Mariánskou a biatlonovým stadionem Eduard umožnily v sobotu uspořádání malého lyžařského orienťáku, po dalším přívalu sněhu v noci na neděli jsme absolvovali výlet z Abertam kolem rozcestníku "Černá cesta" a Bludnou k bufetu u Červené jámy. Mezi rozcestníkem "Nad Hájenkou" a rozcestníkem "Bludná" projeto jen běžkaři, ale zato jsme se kochali idylickou Ladovskou zimou, ostatní projeto rolbou.
Západní Krušné hory
Vloženo 9.1.2022 21:17
Dnes odpoledne kratke prvni letosni poslapani s detmi co byli poprve. Skiarena nad Bozim Darem smer Oberwiesenthal, v sedle mezi Fichtelberg - Wurzelberg. Smehu stacilo aby zakryl co bylo treba a dokonce i po parkovisti se dalo (zadny posyp). Cestou u Jachymova zacina byt vice snehu a na Bozim Daru uz se i ve meste jezdi po snehu. Dobra zprava by mohla byt ze zatimco v Praze pri odjezdu/prijezdu bylo nad nulou. Tak na Bozim Daru bylo podle teplomeru auta -3 a snezilo celou dobu co sme tam byli a k veceru cim dal houst. Takze snih je a bude. Jen bacha na ceste, serpentyny prudkym kopcem nad Jachymovem docela klouzaly. Takze, skol.
Západní Krušné hory
Vloženo 9.1.2022 18:42
Sněhu málo, ale dalo se. Občas se hůlkou odrazíte od nějaké ho šutru nebo od toho co je pod sněhem, ale na to vyprdění to stačí. Je to však spíše na "kameňačky" než na lepší běžky. Stopa vyšlapaná od běžkařů jak zmiňuje Petr v předchozím článku. Bohužel pěší turisté ještě nepochopili, že stopa je pro běžkaře a ne pro ně.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 9.1.2022 14:36
Dnes start z Nového Města, směrem na Dlouhou Louku. Projety okruhy Vysoká Mýť a Flájský. Nejhorší byl asi sjezd k Flájím od silnice, často jsem se zadrhnul o kamínek, podél plotu obory to bylo výrazně lepší. Sněhu je málo - na úpravu rolbou to fakt není, stopy od lidí vesměs v kolejích od aut (lesáků), na bruslení to taky moc není. Lidí bylo ve srovnání s Cínovcem málo.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2022 12:51
Z Cinovce na Kahleberg a kolem dopoledne. Dost foukalo, hlavně na Cinovci. Kolem Kahlebergu na ty podmínky celkem ucházející, ale sněhu opravdu moc není, misty lepší, ale i tak je třeba dát pozor na kamínky, Jinak se zřejmě upravovalo. Ne dnes. Doporučuji starší lyže, poledni už hodně lidí,samozřejmě hodně pěšáků
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2022 12:29
Dnes zcela v pohodě jen by to chtělo ještě pár centimetrů stopa jen vyšlaplá.Ale spokojenost.😁
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 8.1.2022 19:56
Nejdřív na Klínskou branku (foto), přejezd na Schwartebergloipe a nakonec ještě na Mračný vrch. Všude vyjeté stopy od lyžařů, které ovšem na Mračňáku rozdupali pěšáci. Celodenní sněžení významně zlepšilo výšku sněhu. Zítra by mělo také něco připadnout, pak už by to mohlo být i upravitelné. Měl jsem kameňačky, ale nemusel jsem, sněhu je dost na béčkové lyže. Jediné horší místo je ve sjezdu ke Staré škole. V zatáčce pod vysokými buky tam něco čouhalo.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2022 15:16
Po včerejším a dnešním sněžení to vypadá výrazně lépe. Na rolbu to ale ještě není. Dnes jsem se pohyboval pouze po německé straně a o kamínek jsem zavadil pouze výjimečně. Bohužel mraky pěších, kteří nechápou, že do stopy se neleze.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2022 13:52
Cinovec-Vitiska
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2022 8:03
Odpoledne lyžování v okolí Cínovce. Němci upravili cesty kolem Kahlebergu, ale dost vykukují kamínky, po krajích jsou mělké stopy od lidí. Na silnici Cínovec-Vitiška (od závory) je to lepší, souvislá vrstva sněhu.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2021 20:14
Po jedenácté jsme vyrazili od Bystřické přes Klínovčík na Cínovec, Kahleberg a zpět přes Vitišku dolů na stadion Nové Město. Sníh roztával pod nohama, v Německu to bylo kupodivu ještě horší než u nás (víc jezdila rolba). Při návratu do Čech jsem bruslil po 1 mm ledu na 1 mm vody, pod tím asfalt. Teď už asi jen asfalt, prší pořád.

Tož letos konečná. See you next year :-)
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2021 13:56
Dlouhá louka déšť a sníh je všechen dole, nepoužitelný.
Cínovec taky déšť, sníh trochu lepší, ale na běžky určitě ne.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2021 13:13
Z Cínovce na Mikulášku rozbředlá trocha sněhu. Místo běžek byl trek 😁
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2021 9:16
Šel jsem v neděli část pěšky, sněhu do 5 cm, uježděné od pár aut a použitelné (viz naproti mě dva lyžaři). Každopádně jen část podél plotu kde je asfalt, podél vody a dál nahoru k silnici ani na starých lyžích, všude něco čouhá. Ucházející byla tehdy také silnice směr Fláje.

(Odpověď na dotaz uživatele Rosťa z 28.12.: Dobrý den, ví někdo, jak vypadá na klasiku Flájský okruh z Dlouhé Louky? Děkuji.)
Východní Krušné hory
Vloženo 27.12.2021 19:31
Pernink okruh vhodny i na skate na lepsi lyze s opatrnosti...

Snehu vsak pomalu, jestli do toho zaprsi, tak za dve hodiny nebude na cem jezdit...
Západní Krušné hory
Vloženo 27.12.2021 18:31
Fichtelberg
Odpoledne kolem 13:30. Parkoviště celkem zaplněno, ale zaparkovat se dalo. Cena 1E/hod.
Docela pekne lyžování, stopy na skate - podklad zmrzly a na něm trochu prašanu. Stopy na klasiku mejdlo.
Západní Krušné hory
Vloženo 27.12.2021 14:50
Pernink upravený 1km okruh, lidi dost, údajně bude do osmi osvetlen, dále Supenbergska a Bucinska cesta na Jelení s odbockou na Hannaberg, dobrý stav, sjízdné i na lepší lyže.
Západní Krušné hory
Vloženo 28.12.2021 11:39
Slunce celý den, -9C, krásný den. Na magistrále Cínovec -Vitíška sněhu použitelně na klasiku, s opatrností i na skate. Ale všechny vedlejší odbočky- na Pramenáč, i u sousedů na Kahlebergu, jsou cesty vysypané kamínky, které vyčuhují , takže jsem dost poškrábala lyže :-(
Východní Krušné hory
Vloženo 27.12.2021 12:09
Včera jsem byl na Děčínském Sněžníku a sněhu do 10 cm, přemrzlý prachový, na lyže by mě to ani nenapadlo.
(Odpověď na dotaz uživatele Jan z 26.12.: Nevíte jak to vypadá na Adolfove a v Tisé se sněhem? Dá se už na běžky? Spadlo tam něco na stopy.)
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 26.12.2021 20:01
Magistrála od Vitišky sjízdná, byť na kritickém minimu sněhu, ostatní trasy vhodné jen pro pěší
Východní Krušné hory
Vloženo 24.12.2021 16:43
mizerné běžkování
Západní Krušné hory
Vloženo 21.12.2021 19:26
Vyběhnutí na Loučnou - hrbolovité zbytky starého sněhu s 1 cm nového. Tak snad někdy v lednu... Pozor: na asfaltce od Hvězdy nahoru je místy náledí.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.12.2021 22:45
Na Fichtelbergu jsou závodní i turistické tratě upraveny, ale jsou velmi zmrzlé, stopa je ledovata. Na závodních tratích je to místy rozsolene takže je to lepší. S klesající nadmořskou výškou se situace rychle zhoršuje, sněhu je méně a pár míst je rozjezdenych auty (lesní práce) . Po pláních kolem Božího Daru by se asi dalo bruslit.
11:28
11:29
Západní Krušné hory
Vloženo 18.12.2021 13:43
Odpovim si sam: 0,0 nic🤷🏼‍♂️ Ani misty.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.12.2021 15:43
Sníh je fuč, musí začít mrznout, nebo hodně nasněžit
Východní Krušné hory
Vloženo 15.12.2021 7:19
Včera večer asi poslední šance na jakžtakž svezení od vrtulí ke Klínské bráně. Celkem dobré úseky se střídaly s kalužemi vody. Dneska už to asi bez přenášení nepůjde. Okruhy kolem Mračného vrchu také v hraničním stavu, z kopce to nejde pustit bo Vás může překvapit odtáté místo, které Vás zpomalí až vyhodí z lyží.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 23:31
Dlouhá louka nádherný, ale místy dost tenká vrstva sněhu, prokukovala tráva a sem tam i hlína s šutry. Za mě radši berte béčkový lyže dokud nenapadne další. Sníh je stále čerstvej, HF universal od Swixu mi klouzal pěkně.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 19:48
Abertamská zatáčka, nahoru k maringotce, dále pak po KLM až do Perninku, přes Abertamy k Mrtvému rybníku a zpět. Všechno sjízdné a upravené. Někdy ve stopě trochu trávy nebo vyjímečně i pár kamínků, ale výborné svezení. Řídil jsem se mapou úprav, ale občas jsem viděl upravené i některé odbočky, které podle mapy upravené nebyly. Rozhodně doporučuji.
Západní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 19:38
po obědě zaparkováno na Klínech P3 - tento týden zadarmo, Kostelní cestou na Mračný vrch - 1. foto, po žlutém okruhu přes pláň pod vrtulí - 2. foto, na Zelenou desítku a hraniční magistrálu - 3. foto. Přes hranici na Klínské bráně, v Německu najeté okruhy ze Seiffenu, tzv. Schwartenberg Loippe - foto 4., cesta zpět k české hranici u Mníšku - foto 5. Je to paráda, ale obleva by byla problém.
12:37
13:03
13:30
13:58

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 16:15
Boží Dar, Hubertky stará stopa, od nich nová na Fichtelberg, okruh ke spodní stanici vleku, tam pozor, němčouři vyvezli báby z Oberwiesenthalu koňským povozem, takže stopy rozdupané, posrané... tak zpět na hlavní okruhy Fichtlu, zadní cestou do Tellerhauseru, do obce nutno sundat běžky, nesjizdné, po druhé straně zpět na Hubertky. Německé trasy čerstvé upravené, takže luxus, česká strana naposled upravena ve ctvrtek, takže nic moc, hlavně díky spoustě pěšáků s pekáčema, klasika víkend u Božáku stojí za prd, tato obec přitahuje divnou klientelu... město standartně chaos, neupravené silnice v centru, samá ledovka, chodníky sněhové oraniště, nejvíc aktivitou híří policie, která pokutuje auta se sněhem na střeše. Této obci vážně nerozumím...
Západní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 15:09
Dnes tratě spadající pod Dlouhou Louku, byla to paráda. Projel jsem v podstatě vše.
Pozor ve sjezdu z rozcestí pod Vrchem tří pánů směrem na Vilejšov, je tam spadlý strom. Bude to potřebovat pilu. Čili jestli někdo vozíte, abyste mohli řezat zatáčky, tak se stavte. 😁
Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 14:37
Cinovec, Vitiska, Tri panu, Vysoka Myt, Flajsky okruh po smeru hodinovych rucicek a zpatky. Uprava vyborna (v ramci moznosti i obecne), snehu tak akorat i na jednickove lyze, jedine misto, kde bylo mozno pri nepozornosti chytit sutr, bylo na znamem miste dole u Flaju u vody. Slunicko, naprosto paradni. Takhle dobre, ale rezerva pro pripad oblevy zatim neni.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 14:17
Mračny vrch-Klinska brána-okruh v Německu Schwartenbergloipe zpět... Stopa všude upravena, vymrzla, maza se povedla, takže dnes super
Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 12:46
Adolfov. Sněhové podmínky nejsou ideální, ale úprava na dané podmínky výborná. Raději starší lyže. Obvykle podél lesa lepší, na pláních kouká sem tam tráva, asi nejlepší úsek je část v lese směr Roudný. Jinde v lese špatné. Horší je parkování, podél silnice parkovat nelze, takže lidi parkují i kde nemají. Třeba na začátku úpravy. Bonus velmi pěkné počasí
8:33
9:07
Východní Krušné hory
Vloženo 13.12.2021 12:01
Boží dar: v 8 start směr Špičák, kolem Maringotky, přes Bludnou na Blatenský vrch a zpátky. Výborné podmínky Kolem Špičáku v lese Občas kouká borůvčí nebo tráva, ale celkově krásné první svezení. Na jedničkové lyže s opatrností v pohodě.
Západní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 11:56
Stopa je sjízdná, ale občas rozjeta od aut a nebo roztapana, ale na prosinec super, tak snad nám to tu chvilku vydrží.. Lazy
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 11.12.2021 21:09
Dnes z Nového Města přes Cínovec na Klíny. Dobré podmínky a pěkný sníh. Tentokrát stopa začínala už z nádraží v Novém Městě až na Vitíšku (první foto), upraveny i závodní tratě, ale osobně jsem nezkoušel. Magistrála Vitíška-Cínovec po ránu výborná (druhé foto), německé okruhy okolo Kahleberg taky hezky upravené a docela málo lidí. Po jedenácté zpět na Vitíšku v obřím štrůdlu běžkařů, spousta Němců. Přejezd přes louky a okolo větráků na Tři pány s občasnými stébly trávy, ale v pohodě. Do Vilejšova je ve spodní části znát, že je tam méně sněhu, jedno vydřené místo se dá objet. Po silnici na Dlouhou Louku bez problémů (třetí foto). Překvapilo mě tu fakt málo lidí. Sjezd k Jihobřežní, odkud po vyjetých stopách až na Klínskou branku, chvíli i v koleji od nějakého bezpředmětného auta. Vzal jsem to přes Jelení hlavu a nebyla to špatná volba. Z Klínské branky k Desítce hezký sjezd, jen dole malý kousek bažiny na obvyklém místě, když ještě není sněhu dost. Okruhy na Klínech jsem už nestíhal a po 59 km už mi ani nezbývalo tolik sil.
8:01
8:34
12:14
Východní Krušné hory
Vloženo 11.12.2021 20:10
Na začátek z Cínovce do Altenbergu. Okolo Kahlebergu upraveno více tras, než bych čekal, to co je na GPS záznamu https://www.strava.com/activities/6371547905 je jen asi půlka upravených tras. Místy tráva nebo kamínek, ale klidně na dobré lyže. Po ránu jsou použitelné na skate i trasy urolbované jinak pro pěší. Ověřil jsem, že trasy severně od silnice jsou zatím nepoužitelné. Jezdit na západní část okruhu L4 byla blbost, nechal jsem se zmást tím, že horní část před pár dny upravena byla. Ovšem od místa, kde se odpojuje Alte Teichstrasse do Rehefeldu, už projela rolba jen provizorně, je tam spousta šutrů, směrem dolů leda na kameňačky. Nicméně východní část okruhu upravena byla včetně sjezdu do Rehefeldu, tak jsem se pustil do dobrodružství...

Dál už v Německu nebylo upravené nic, ale dalo se... Do Neurehefeldu stopou v kolejích od auta, směrem nahoru bez problému. Bývalá železnice Neurehefeld - Teichhaus 1-2 slušné stopy od lyžařů. Krátký úsek za bývalým nádražím byl upraven nahladko po souběžné cestě pod železničním náspem, úprava pak vedla někam do kopce na sever do vnitrozemí, tam jsem nejel.

Z Teichahausu nahoru do Holzhau stopou vyjetou mezi kolejema od auta, nahoru se dalo, dolů bych to jet nechtěl. Pokus zajet se podívat na louky nahoře v Holhzau, jestli není upraveno něco aspoň tam, jsem vzdal po příjezdu k silničce, co bývala v minulosti z části prohrnutá pro koně a spol. a z části upravená pro běžkaře. Teď ale stopa od lyžařů spíš propadávala někam do lesa, tak jsem to otočil k Žebráckému rohu.

Na české straně úprava na Flájské silnici začíná až místě křižovatky se směrovkami Fláje vs. Moldava, dál je dost sněhu pro lyžaře ale ne na úpravu. Zde tedy https://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod kecá, zbytek odpovídá. Zbylé trasy z Dlouhé Louky velmi pěkné na to, že šlo o první úpravu, jen na níže položených trasách semtam čouhá podklad. Lidí málo, takže se skoro vůbec neopotřebovalo. Krátká okruh k Loučné trochu rozdupán od pěších dupáků. Plus jedna past viz foto. "Šikmá" spojka z Dlouhé louky na magistrálu ke Třem pánům horší, ale blbá místa se dají objet. Magistrála parádní.

Na přejezdu přes louky k Vitišce sice semtam něco čouhá, ale snad jen neškodná tráva. Závěr od Vitišky na Cínovec po Magistrále luxusní i v podvečer.
9:42
9:59
10:28
10:35

» Zobrazit všechny fotky (celkem 27)

Východní Krušné hory
Vloženo 11.12.2021 17:38
Dnes paráda, Cinovec - Nové Město trafo a zpět. Super upraveno a ani ne moc lidí. Děkujeme za úpravu stop a pánové klobouk dolů za Vaši práci a velké díky. Zvěřejněte prosím účet na podporu úprav tratí. A popřemýšlet jen na prodej známek. Myslím že když každý běžkař přispěje malou částkou tak při počtu lidí za sezónu to nějakou sumu udělá. To platí i pro údržbu na Dlouhé Louce. Na vlecích se také platí a nikomu to nevadí. Zahraničí třeba Rakousko nebo Francie je běžné že bez známek a poplatků se běžkař nesveze a když sveze bez zaplacení a přijde kontrola na tratích tak zaplatí nemalou pokutu. Jinak děkuji a na tratích opatrně a ohleduplně.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.12.2021 16:05
Abertamy, Větrov, Vychodni Ab., Mrtvý rybník supr stopa, téměř nepoužitá, minimum lidí, top podmínky. Od rybnika k Červené jámě slabší, otevřená místa a po loukách by snesly více sněhu, takže lezla občas tráva, hlína, ale žádná tragedie, na 25cm sněhu supr úprava. Od Jamy k Bludný a Lesíku paráda, sjezd podél Bystřice do Perninku nic moc, asi první úprava, je to křivé, stopa mělká, od brodu do Abertam zas krásný! V Abertamách odhrnuta mala plocha parkoviště, ale v 10:15 se dalo si vytvořit někde místo.
10:49
11:01
Západní Krušné hory
Vloženo 11.12.2021 13:37
Cínovec ,Dlouhá Louka a zpět, všude pěkně upraveno. Překvapilo mě to málo lidí na Dlouhé Louce. Asi se nikomu nechce platit za parkování. Takže rád přispěju. Kolem posledního k Cinovci opět Václavák. Jen by mě zajímalo, kdo upravuje stopu na Cinovci. Přispěl bych i tam alespoň drobnou částkou. Neví někdo, jak to vypadá v Adolfově?
Východní Krušné hory
Vloženo 11.12.2021 12:33
Včerejší Sněžník, jen přeposílám fotku. Magistrála by měla být sjízdná. Dnes se tam večer chystám, tak ještě napíšu.
Lazy
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 10.12.2021 22:32
Jo je, vzhledem k mnozstvi snehu si to lip predstavit neumim. Blbej je jen kilak od mostku ke Golfu.
(Odpověď na dotaz uživatele Kristina z 10.12.: Ahoj, prosím o informaci: je upravená stopa ve směru Cínovec - Vitíška? Děkuju.)
Východní Krušné hory
Vloženo 10.12.2021 9:13
Vidím to naprosto stejně, jako ty. SKOL
(Odpověď na dotaz uživatele bivoj z 9.12.: K Dlouhe louce: 900 tis. na upravu za rok zase neni tak astronomicka castka, uprimne receno nerozumim, ze se nevybere. Predpokladam tedy, ze na upravu jde vyznamna cast toho, co se vybere na parkovani (je to tak?). Skoda, ze loni tam byl ten neprilis stastny zpusob placeni pri vjezdu u zavory, kdyby tam byl zase clovek (treba pouze o vikendu, kdy je tam narvano), docela krasne by mohl i propagovat a prodavat znamky. A podobne kdyby se platilo pri odjezdu u automatu, dovedu si predstavit, ze by byla moznost 100,- pouze za parkovani, a potom 150,-, 200,- ... milion podle toho, kolik by chtel kdo prispet. Musim rici, ze moje deti se diky uprave na DL naucili na bezkach (v cca 6 letech se poprve sklouzli, v osmi dostali prvni skate lyze, ted v sestnacti uz mi zacinaji davat na prdel), takze DL mame radi. Myslim, ze tak v polovine navstev jsme koupili znamku za 100,-, obcas za 200,-, povazuji to za docela normalni (rozumim tomu, ze rodina s tremi detmi treba nechce ani nemuze dat kazdy vikend 100,- za osobu, ale jedna stovka zabije a pritom si myslim, ze kdyby to dala vetsina lidi/rodin ve stope, uprava by se zaplatila). Take se pamatuji, ze obcas jsem znamku nekoupil jenom z toho duvodu, ze se mi nechtelo stat frontu u vycepu v hospode. Na rolbu jsem poslal 2000,-, tak snad to vyjde. Skol.)
Východní Krušné hory
Vloženo 8.12.2021 16:12
Dnes Cínovec - Vitíška - Nové Město a Kahleberg, počasí trošku drsnější ale jinak snad už ani nepamatuju takle hezké svezení v první půli prosince, kéž to vydrží. Díky
Východní Krušné hory
Vloženo 8.12.2021 14:51
Obě stran hranice super, příjemně potěšily opomíjené vedlejší okruhy Pramenáč a Scharspitze, oba se strojovou stopou a bez lidí. Na začátek sezony luxusní svezení.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.12.2021 23:25
Na Dlouhé Louce parádní prachový sníh. Dnes jsem mj. zkusil okruh Vysoká mýť. Cesta úvozem (červená značka) hezká, stopy od pěších vůbec nevadily. Od rozcestí pod Vrchem Tří pánů na Vysokou mýť řádili lesáci, to snad prohrnuli pluhem nebo co, je tu jen slaboučká vrstva, z níž často leze kamení a drny, vůbec nedoporučuji. Z Vysoké mýtě na Dlouhou Louku stopy od nějakého traktoru, ale není to špatné. Sjezd dolů na rozdíl od včerejška už není takový dobrý, pohyboval se tu harvestor a jsou tu obří koleje, v prudkých úsecích jen pro otrlé! Velká škoda, že v takových podmínkách je spousta cest zničených od lesní techniky.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.12.2021 7:12
(Odpověď na dotaz uživatele Arala z 6.12.: Ahoj, existuje nějaká podobná mapa úpravy tras pro německou část Krušných hor, nebo jsme aspoň v něčem lepší?)
Pokud je mi známo, tak každé německé středisko má vlastní stránky, kde aktualizuje stav. Ale je těžké se v tom orientovat. Takže by se dalo říct, že jsme (byli) lepší. Ale Skimapa už loni tak nějak moc nefungovala a letos je všude dle ní nula upravených tratí. Aktuálně je upraven Cínovec a Kahleberg.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.12.2021 9:12
Z klínů obora na dlouhou louku stopa prošlápnuté jen na kolínskou bránu,dál ve stopě od auta asi lesáci.Peknou projížďku malem zkazily dvě auta v zadech 2 km na silnici před Dl.Loukou i přes zákaz vjezdu a s velkym údivem co na té silnici dělám no prostě ignoranti.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 23:48
Z Božího daru přes Ježíškovu cestu, Myslivny a kolem Špičáku zpět. Luxusní podmínky, trať vynikající na klasiku i bruslení. Jenom to odpoledne dorazil nějaký blbec, který z Mysliven projel nahoru k Bufíku trať autem a místy to fakt rozjezdil.
Navzdory tomuto a spoustě pěších si myslím, že i další dny budou trasy kolem ve výborném stavu.
Západní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 21:33
Ráno z Louček na Hvězdu a dál na Střelnou a Loučnou. Projeto lesáckým autem, které jsem nejdřív potkal na Hvězdě a po pár minutách už se zase vracelo, takže určitě něco důležitého... Pak po asfaltce na Dlouhou Louku. Silnice na Fláje uzavřená závorou, kousek co jsem po ní jel, slušně použitelný - foto. Pak zpátky s pěkným sjezdem na Meziboří. Nespoléhejte na to, že někdo před vámi udělal stopu - je okamžitě rozdupaná pěšáky :(
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 17:40
PŘÁTELÉ BĚŽECKÉHO LYŽOVÁNÍ NA DLOUHÉ LOUCE. DLOUHO JSME NEMĚLI TAKTO IDEÁLNÍ PODMÍNKY Z KRAJE PROSINCE JAKO LETOS. BOHUŽEL JEŠTĚ NIKDY JSME NEMĚLI TAK TRAGICKOU FINANČNÍ PODPORU Z KRAJE, MĚST A OBCÍ NAŠEHO KRAJE. VŽDY JSEM FINANCOVAL PROVOZ ZE SVÉHO PŘED SEZÓNOU A PAK ČEKAL, ŽÁDONIL, PROSIL, VOLAL OBJÍŽDĚL ABYCH SEHNAL PENÍZE NA PROVOZ, ÚČTOVAL, ZDŮVODŇOVAL A DOHADOVAL SE ABYCH VYBUDOVAL TAKOVÝ AREÁL JAKÝ HO VĚTŠINA Z VÁS DOPOSUD ZNÁ. ZA TO JSEM JEŠTĚ DOSTÁVAL SLUŠNĚ ŘEČENO HLOUPÉ DOTAZY PROČ VÍC NEUPRAVUJEME, KDY ZASE VYJEDEME, PROČ NENÍ UPRAVENO KDYŽ DO RÁNA SNĚŽILO AJ. ČEKÁM MNOHDY DLOUHO DO NOCI NEŽ SE ČELOVKÁČI VYPRDÍ VE STOPĚ, ABYCH PAK CELOU NOC UPRAVOVAL A BÁL SE ŽE TO NĚJAKÝ JEDNOTLIVEC VÁM SLUŠNÝM DO RÁNA ROZBIJE. NEVÍM KDO BY TO Z VÁS DĚLAL, ALE TROUFNU SI ŘÍCI, ŽE JEN MÁLO KDO, NEBO NIKDO, TOHLE MUSÍTE MILOVAT, JÍT SI ZA SVÝM CÍLEM A NEVZDÁVAT SE, BEZ OHLEDU NA HLUPÁKY, ZÁVISTIVCE A ŠKODÍKY. MILOVAT I BEZ OHLEDU NA TO JESTLI ZDE MÁM NEBO NEMÁM PENZION. JINDE MAJÍ SPOUSTY PENZIONŮ A SLUŽEB NAVÁZANÝCH NA UPRAVENÉ STOPY A TYHLE STAROSTI JISTĚ NEŘEŠÍ, ČEKAJÍ, ŽE TO KRAJ, MĚSTA A OBCE ZAFINANCUJÍ A BUDOU MÍT NÁVŠTĚVNÍKY HOR. VIDÍM NA ÚČTU MNOHO JMEN KTERÉ ZNÁM A PŘISPĚLI - DĚKUJEME, VIDÍM TAKÉ MNOHO JMEN KTERÁ NEZNÁM, MOŽNÁ OD VIDĚNÍ TADY U NÁS NA DLOUHÉ LOUCE A PŘISPĚLI - DĚKUJEME, CO OVŠEM NEVIDÍM A TO JE VĚTŠINA, MNOHO JMEN KTERÁ SEM K NÁM JEZDÍ, ZNÁM JE, ALE ZATÍM SE NIJAK NECHTĚJÍ PODÍLET JEN VYUŽÍVAT, DOST SMUTNÉ A JEN TO ZAMRZÍ..... RÁD JSEM VŠE BUDOVAL PRO ROZVOJ BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ V KRUŠNÝCH HORÁCH A NA DLOUHÉ LOUCE, MYSLÍM, ŽE SE TO POVEDLO, PŘI VŠÍ SKROMNOSTI. DNEŠNÍ STAV MĚ VŮBEC NETĚŠÍ, PROTOŽE SE NEPOVEDLO NASTAVIT DOSTATEČNÉ FINANCOVÁNÍ OD KRAJE, MĚST A OBCÍ NEBO NASTAVIT JINÝ MECHANISMUS POVINNÉHO PLACENÍ. Z ČÁSTKY NA OPRAVU ROLBY JSTE PŘISPĚLI ZATÍM CCA JEDNOU ŠESTNÁCTINOU COŽ JE KRÁSNÉ, ALE NEDOSTATEČNÉ. NA ÚDRŽBU STOP CCA 20 TIS. COŽ JE JEDNA ÚPRAVA 20 KM NAPŘÍKLAD OKRUHU FLÁJE A VYSOKÁ MÝŤ. MYSLÍM, ŽE SE NEMUSÍTE BÁT, ŽE VÁM PENÍZE NEVRÁTÍME V PODOBĚ UPRAVENÉ STOPY. NEJDŘÍVE SE ALE MUSÍ UHRADIT OPRAVA ROLBY!!! SHÁNÍM PENÍZE NA OPRAVU ROLBY A ÚPRAVU TRATÍ I JINDE ANIŽ BY TO BYLA MOJE POVINNOST A SNAD SE MĚ PODAŘÍ NĚJAKÉ SEHNAT? VŠICHNI MŮŽETE PŘISPĚT NA OPRAVU ROLBY A ÚPRAVU STOP? SNAD BRZY VE STOPÁCH NA VIDĚNOU. KRÁSNÝ ZIMNÍ DEN PŘEJI ROMAN FIŠER

Více na www.kbstopa.cz
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 16:12
Cínovec - Sedmihurska c. - Přední C. - Cínovec, 9-10:30, stopa jen projeta autem, takže chvílemi jsem dělal první brázdu, sníh ok, počasí též.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 16:02
Včera a dnes v okolí Cínovce na obou stranách hranice. Dnes výrazně lepší podmínky, strojově upraveno u nás od golfu k trafu na Novém Městě plus okruh přes Pramenáč, v Německu cesty kolem Kahlebergu a kolem Scharspitze (to je na druhé straně silnice u celnice). Mraky lidí včetně pěších.
Rád bych znovu apeloval na bruslaře, nevjíždějte do stopy - pokud je mezi stopami cesta široká 3 metry, není k tomu důvod!
Ohledně situace na Dlouhé Louce se bojím, že letos budeme mít smůlu. Sám jsem nějaký příspěvek na opravu rolby poslal, ale chybí ještě hodně. Ať jsou výhrady k panu Fišerovi jakékoliv, Dlouhá Louka byla vždy jedna z nejlépe upravených oblastí a navíc je ten areál v rámci Východního Krušnohoří nejrozsáhlejší. Očekávat že úprava bude zadarmo je slušně řečeno naivní.
Skol.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 13:09
Cínovec, Nové Město, krásně upraveno, dokonce i stopa. Místy je sice pod hulkami cítit asfalt, ale super lyžování. Kolem Pramenáče misty trochu měkčí, nižší základ. Palec nahoru.Kolem pul dvanáctý již Václavák
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 11:32
Tak letošní první běžky. Cínovec… NDR… a zpět a kousek na Vitišku. V Německu jsem dvakrát potkala rolbu. Lidí dost, ale není se čemu divit, všichni jsou natěšení. Krásně upraveno, téměř všude. Dalo se jet i po neupravených úsecích, není ještě tolik sněhu. Byla to pecka 🙂
Východní Krušné hory
Vloženo 4.12.2021 21:05
Od vlaku na Vitíšku a Cínovec, kde po sněžení stopa z noci lehce zapadaná, ale dobře sjízdná. Na Cínovci přejezd do Německa, kde zrovna začali s úpravou a hned třikrát jsme potkali rolbu. Zatím jen projela bez vyříznutí stopy, na to je sněhu ještě málo. Po tvrdém povrchu se jelo dobře, na pár místech je pokrývka slabá, takže opatrně. Pak návrat na Nové Město a ještě vyzkoušení závodních okruhů na stadionu - široká stopa a bez problémů sjízdné. Od včerejška výrazné zlepšení, velmi příjemné překvapení.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.12.2021 12:33
Cínovec- Vitiška, nástup 8:30, po včerejší úpravě zapadané, ale jak přibývalo lidí tak ro bylo lepší. Není to na 1 lyže, ale většinu času jsem bruslil a šlo to v pohodě. Další úprava se plánuje dnes v noci, v neděli to bude parádní.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.12.2021 8:08
ÚPRAVA NA DLOUHÉ LOUCE JE JIŽ MOŽNÁ. PODKLAD IDEÁLNÍ A PŘIPADLO DALŠÍCH 5 CM PRAŠANU A STÁLE SNĚŽÍ. PRO NEDOSTATEK FINANCÍ ZATÍM NEVYJEDEME. BOHUŽEL NEMÁME STÁLE UHRAZENOU OPRAVU ROLBY. K DNEŠNÍMU DNI 4.12.2021 BYLO OD VÁS CO SI NAŠÍ PRÁCE VÁŽÍTE VYBRÁNO ZA ZNÁMKY KBS 13.350,-KČ A NA PODPORU OPRAVY ROLBY 8.050,- KČ. VELICE DĚKUJEME VÍCE V GRAFU. JEŠTĚ MÁME JEDNOHO LETITÉHO DÁRCE V ČÁSTCE 4.000,- KČ. TÍM NAŠE PŘIJATÉ FINANCE (SEZÓNA 12/2021-3/2022) NA ZAPLACENÍ OPRAVY ROLBY A ZAHÁJENÍ ÚPRAVY KONČÍ. DNE 27.11.2021 JSME OZNÁMILI PROSBU-ŽÁDOST O ZAKUPENÍ ZNÁMKY KBS NA PODPORU ÚHRADY OPRAVY NAŠÍ ROLBY ZE KTERÉ MUSÍME UHRADIT 240 TISÍC ZA OPRAVU. BEZ VAŠÍ SPOLUÚČASTI ZŘEJMĚ ROLBA NEVYJEDE. POKUD CHCETE POMOCI S ÚHRADOU MŮŽETE PŘISPĚT, DO POPISU PLATBY PROSÍM UVEĎTE "ROLBA OPRAVA". DĚKUJEME. VYBRANOU ČÁSTKU BUDEME PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVAT. O SITUACI VÁS BUDEME PRAVIDELNĚ INFORMOVAT. OD KRAJE, MĚST A OBCÍ JSME NA SEZÓNU SEZÓNU 12/2021-3/2022 NEDOSTALI ANI KORUNU. JEN PLATBY NA OPRAVU ROLBY A NÁKUP ZÁLKADU NAFTY NA ZAČÁTEK SEZONY PŘESAHUJÍ JIŽ 300 TISÍC. A TO MÁME DALŠÍ NÁKLADY KTERÉ NEZMIŇUJI JAKO JSOU POJIŠTĚNÍ, ŠKOLENÍ, WEB, GARÁŽOVÁNÍ, ÚČETNICTVÍ, MZDY AJ. VELICE DĚKUJEME VŠEM CO SI NAŠÍ 15-TI LETÉ PRÁCE VÁŽÍ A NADÁLE NÁS PODPORUJÍ. BOHUŽEL SITUACE JE JAKÁ JE, NEZBÝVÁ NEŽ ZAJISTIT FINANCOVÁNÍ JINAK NEŽ DOPOSUD KDE HLAVNÍM MOTOREM BYL ROMAN FIŠER A JEHO PENZION S RESTAURACÍ. DĚLALI JSME PRÁCI NAD RÁMEC FINANCÍ A LÉTA NA TO DOPLÁCELI Z PROVOZU PENZIONU. NYNÍ JE TO NA UŽIVATELÍCH STOP, KRAJI, MĚSTECH, OBCÍCH, DÁRCÍCH A SPONZORECH, ABY ZAJISTILI FINANCOVÁNÍ POKUD OVŠEM CHTĚJÍ A VIDÍ V ÚPRAVĚ STOP UŽÍVANÝCH ZDARMA VEŘEJNOSTÍ SMYSL? S PŘÍPADNÝM DOTAZEM PROČ JE V ÚTECKÉM KRAJI TAKTO TRAGICKÁ SITUACE SE JEDNOTLIVĚ OBRACEJTE NA VAŠE MĚSTA, OBCE, KRAJ, PŘÍPADNĚ VLÁDU DEMISI.... DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A SNAD BRZY VE STOPĚ. SKOL ROMAN FIŠER
Východní Krušné hory
Vloženo 7.12.2021 14:18
Toto jsme vyfotili minulý rok, kam přispět, na Perninku.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Západní Krušné hory
Vloženo 3.12.2021 22:12
První zkouška na Dlouhé Louce po asfaltce k plotu, na rozhlednu, na Loučnou a po hřebenu podél plotu. Přemrzlý sníh s 1 cm prašanu, souvislá vrstva s minimem míst, kde dávat zvýšenou pozornost, jako podklad do budoucna dobré. Někdo se pokoušel i bruslit, ale je to docela hrbolaté. Díky slunečnému počasí to mělo aspoň nějaký smysl, ale jinak je to jen pro skalní.
Východní Krušné hory

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krušné hory