Krušné hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2021/2022

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krušné hory ze zimní sezóny 2021/2022. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krušné hory - aktuální zprávy

Vloženo 3.4.2022 22:33
Věřili jsme, že z Perninku na Jelení se hezky, naposledy tuto zimu, projedeme, a bylo to tak :-D Až na pár míst, které se daly "přeťapat", pěkný sníh, stopa na klasiku slušná, a i na skate tvrdý podklad. Střídalo se slunce s chumelenicí, prostě klasické aprílové počasí :-D Díky moc za celosezónní perfektní úpravu stop.:-)
Západní Krušné hory
Vloženo 3.4.2022 17:12
Tak jsem to riskla a na Klinovci paradni svezeni. Stopy teda spis nejsou nez jsou, ale snehu dost a lidi zadny. Zitra to bude jeste parada, vemte dovolenou a vyrazte. Dalsi snih bude az za trictvrte roku :)
Západní Krušné hory
Vloženo 2.4.2022 23:37
Na Dlouhé Louce možno postavit sněhuláka. Asfaltka k oboře ale jen s popraškem ze včerejška. Něco jako lyžování jsem zkoušel u plotu na hřebenu Loučné. Největší závěj má pořád ještě kolem 1,5 metru. Bohužel už sníh není souvislý, na vrcholu a hlavně u brány u odbočky na Střelnou jsou úseky téměř bez sněhu, takže letos opravdu naposledy.
9:13
9:20
10:16
Východní Krušné hory
Vloženo 3.4.2022 6:49
(Odpověď na dotaz uživatele Silvie z 2.4.: Ahojte! Nevíte nekdo prosim, jak to vypada v okoli Klinovce nebo Boziho daru? Klidne spis v lese, mam BC a chci vzit psa. Jde mi spis o snih nez o úpravu, diky moc!)

Do okolí Božího Daru a to asi někam ke Špičáku bych bez přehnaných očekávání klidně vyrazil. Bude to s občasným přenášením, ale bude to lyžování. Na základě toho, co píší na http://krusnehoryaktivne.cz/ (podle mě nejlepší "oficiální" zdroj v ČR, co se týče podrobnějšího popisu podmínek i okem lyžaře) i mého 10 dní starého pobytu na Božáku. Klínovec spíš ne, ale je pravda, že já ho tehdy vynechal hlavně kvůli jehličí, chybějící úpravě a neupravenému napojení na další trasy.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.3.2022 9:50
Se svítáním z Božího Daru do Abertam krásné svezení bez jediného přenášení (nejpozději v pátek se už přenášet bude) i bez objíždění mimo upravenou trať (vytátá místa už šikovně objel rolbař).

Jehličí zas zlobí o trochu víc, než včera po úpravě. Od Mrtvého rybníka to dost drhne, ale pořád o něco lepší, než v neděli. Po ránu je lepší volbou klasika, kam svítí slunce, tak je prostor na skate rozježděný z minulého dne a zmrzlý.

Do Abertam je to lepší delší trasou po louce než přes les.
6:28
6:59
7:19
8:00

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Západní Krušné hory
Vloženo 22.3.2022 20:29
Boží Dar, fotka ukazuje stav jedné z nejfrekventovanějších tras pozdě odpoledne po celodenním sluníčku. Takže brzy ráno asi nakonec půjdu na klasiku.
Západní Krušné hory
Vloženo 22.3.2022 14:09
Díky za večerní úpravu, pomohla moc. I v jehličnatých úsecích - např. v úseku od Mrtvého rybníka oproti včerejšku obří rozdíl. Včera drhlo všude, dnes sice špinavé ale mimo stopy na klasiku skoro nedrhne. Stopám na klasiku místy už nepomůže nic, toho jehličí je moc, ale dá se jet mimo ně.

Nejlepší je to mimo les na pláních a nejkrásnější je trasa od Bludné na hřeben, na magistrálu se vrací nedaleko maringotky. Viz můj GPS záznam, na žádných mapách tato upravená trasa vyznačena není. Jen 200 m v lese horších, jinak nádhera.

Na Blatenský vrch kvůli jehličí nic moc, ale pořád lepší, než další lesní trasy v těch místech, co upraveny nebyly.

Směrem k Božídarskému Špičáku nejslabší okruh, co je označován jako jednosměrný pro skate. V oblasti Hubertky - Myslivny dost jehličí a nepoužitelné stopy, na skate lepší. U Mysliven přenášení 30 m asfaltu viz foto, to bylo dnes jediné místo bez sněhu.
9:12
9:20
9:57
10:14

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (10)

Západní Krušné hory
Vloženo 21.3.2022 19:45
Z Božího Daru jsem dojel až na Rolavu skoro bez přenášení a užil jsem si to. Je ale znát, že přišlo jaro, a nedivil bych se, kdyby se tratě upravovaly už jen v okolí Božího Daru. Největším nepřítelem je jehličí napadané v lesních úsecích.

Magistrála z Božího Daru patří mezi nejlepší úseky až k Mrtvému rybníku. Od něj až na konec lesa směrem na Abertamy je polovina trasy hodně zapadaná jehličím.

Přes pláně k Abertamům a Perninku pěkné, sníh zatím na loukách sluníčku odolává. Rozhodně lepší cesta do Perninku než Černá cesta, správně před ní na http://krusnehoryaktivne.cz/ varovali. 1x přenášení 20m, další min. 2 problematická místa a nahoře kde je sněhu dost rozjeto traktorem. Směrem dolů nebezpečné pro lyže i lyžaře.

Z Perninku na Jelení nedoporučuji kvůli extémně jehličnatému úseku od železnice po křížení se silničkou Horní Blatná - Nové Hamry. Dál přes Zaječí vrch výrazně lepší i když ne dokonalé.

Na Jelení méně sněhu, např. směrem do Německa na Kammloipe, kde ještě v sobotu projel Jiří, komplet vytáté na asfalt. Ale stejně jsem tam nechtěl :-)

Směrem na Rolavu na loukách dnes ještě bez přenášení, zítra už ne, ale je tam krásně. Zato přes les k Rolavě hodně jehličí. Sjezd přes louku dolů na Rolavu rozdupán pěšími včetně stopy na klasiku.

Místo do Německa, kde se dalo čekat jehličí, jsem zamířil po loukách na Chaloupky. 3x přecházení krátkých úseků bez sněhu po trávě a bude jich víc, ale je tam krásně. Z Chaloupek na Jelení dobrý úsek z hlediska jehličí, stopa na klasiku často chybí.
9:14
9:51
10:02
10:14

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (26)

Západní Krušné hory
Vloženo 20.3.2022 19:40
Odpoledne z Božího Daru na Plešivec jarní lyžování se svými krásami i nevýhodami. Kde svítí přes den sluníčko, je to obvykle na skate hluboké, když to přes noc zmrzne a nebude upraveno, po ránu to bude na skate o hubu. Klasika bude v pohodě i ráno, stopy jsou v celkem slušném stavu i na sluníčku. V lese množství jehličí až na níže zmíněné úseky snesitelné, na druhou stranu mimo stopu jsem kvůli jehličí vystupoval často. Sněhu až na jednu výjimku zatím dost.

Horní polovinu trasy od Abertamské silnice na Plešivec nedoporučuji, moc jehličí. Asi v úterý už budou tak 3 vytátá místa.

Mezi Abertamskou silnicí a rozc. Slatina 30 m přenášení a pár dalších jehličnatých míst poblíž. Další 1-2 místa vytajou asi v úterý.

Sjezd z magistrály k Eduardu vhodný spíš jen pro ty, co tam parkují - ve stopě jsem kvůli jehličí nejel ani metr. Na Eduardu už sezónu ukončili (poslední úprava víc jak týden stará), ale kudy jsem jel, tam bylo sněhu dost a na skate to je slušné, stopa na klasiku dle očekávání chyběla. Odbočky na další cesty tam ale už moc vábně nevypadaly.
14:47
15:09
15:23
15:27

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (10)

Západní Krušné hory
Vloženo 20.3.2022 10:25
Boží dar-mrtvý rybník-maringotka-špičák-Ježíškova cesta. Skate. Ráno stopa skvěle upravená a zmrzlá, jelo to skvěle. Se stoupající teplotou se člověk stále víc bořil, jelo to děsně pomalu. Kolem poledne prašan překryl jehličí, v lese se ale stejně musí opatrně. Dávám tomu pár dní, než nebude na čem. Stojí zato brzy vstát, ranní kilometry jsou zdaleka nejlepší.
Západní Krušné hory
Vloženo 19.3.2022 19:40
Z Božího Daru až na Jelení, okruh Německem přes Henneberg a zpátky do Božího Daru. Po poledni chumelilo, 1cm nového sněhu částečně překrylo jehličí a další nečistoty ve stopě. Přes Zaječí vrch i na německé Kammloipe pěkná stopa, hospoda v Jelení i občerstvení Celnice nad Jelením otevřené. Pozor ve sjezdu od Schuppenberské cesty dolů k Perninku (hodně ledovaté) a od Červené Jámy k Perninku (vytáté místo) Jinak všude sněhu dost. Zítra a začátkem příštího týdne bude ještě hezké lyžování, pak už nástup jara.
10:07
10:10
11:25
12:59

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (9)

Západní Krušné hory
Vloženo 19.3.2022 14:38
Boží Dar před 9 ráno, lehce pod nulou zataženo, postupně polojasno, přes rašeliniště, mrtvý rybnik, zde tradičně jehličí, přes Rýžovnu, nahoře ve vysokém lese kus brutál koberec jehličí, jinak zbytek luxus, Bludná, Jáma, maringota, celý úsek Hřebečné a přilehlé okolí krom toho koberce čistě bílý sníh, stopy zmrzlé, na slunci povolily, pohádka, viz fota. Mrtvý rybník, okruh Karla, zde sníh špinavější, do hněda, spodní pasáž jehličí, nutno přenést pár metrů odtáteho místa. Na Špičák, zde kolečko na Jachymovskou spojku, zas Špičák a po bruslícim proti směru, kvůli lepším podmínkám, magistrála, začíná dost chumelit, pomalá stopa, je to mokré, přidám ještě okruh přes Bažiny a na Božák. Nový sníh přikryl ten špinavý a hned to vypadá zase zimně. Zítra poslední možnost, je po sezoně...
9:06
9:16
Západní Krušné hory
Vloženo 19.3.2022 11:41
Dopoledne na Cinovci směr Vitiška. Místy i výborná stopa, jinak upraveno jak jen to šlo. Obvyklá místa je nutné objet, někde půlka cesty se sněhem nebo ledem a půlka asfalt. Podle mě poslední příležitost se ještě relativně slušně svézt. Kolem 9 hodiny trochu sněžilo, jen poprašek, ten jízdu dost zpomalil. Mlha a foukalo. Určitě doporučuji starší lyže.
8:03
8:03
9:34
9:34

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Východní Krušné hory
Vloženo 17.3.2022 17:23
Z Božího Daru 36km okruh přes Špičák, Abertamy, Pernink, Bludnou, Háje, Mílovskou kapličku a Myslivny. Proti včerejšku se oteplilo, sníh pomalejší, v okolí Špičáku a Bludné stopy pěkné, v úseku z Bludné přes Háje a Mílov horší - stopa občas úplně pokryta jehličím a pár vytátých míst. Na Ježíškova cestě s přihlédnutím k podmínkám zase dobré. Na zítra hlásí déšť, ale o víkendu má přimrznout a půjde ještě dobře jezdit ;-)
11:00
13:57
14:10
14:17

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (7)

Západní Krušné hory
Vloženo 16.3.2022 19:39
Pohodové jarní svezení z Božího Daru přes Hubertky do Německa na Fichtelberg. Odpoledne sluníčko a +5 °C, stopy čerstvě upravené, pod smrky občas ve stopě docela dost jehličí a šišek. Nahoře na Fichtelbergu přes noc napadlo pár cm sněhu a stopy po vrstevnicích jsou moc pěkné. Večer po 18h přimrzlo a sjezd z vrcholu ke stadionu byl velmi rychlý. Lyžařů minimum a v polohách nad 900 m n.m je sněhu všude dost.
16:39
16:45
16:54
16:59

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (5)

Západní Krušné hory
Vloženo 14.3.2022 8:53
Zdravím, včera jsme ještě natočili pohodových 25 km na DL. Je tam hodně míst co se musí přenášet, ale pro srdcaře se to ještě dá. Souhlasím s kolegou níže, že web Dlouhé Louky je bohužel spíše nepoužitelný. Myslím že tenhle týden tam ještě něco natočit půjde, je tam dobrá vrstva, která chvíli vydrží, pokud nezaprší. Skol!
Východní Krušné hory
Vloženo 14.3.2022 8:17
Nejprve jsem jel na Dlouhou Louku, tam pláně prakticky bez sněhu a při pohledu na stopy jsem to vzdal a jel na Cínovec. Přes Pramenáč na Vitišku (zledovatělé, místy nutné objíždět). Pak jsem zkusil okruh 10 km a to je katastrofa - stará zledovatělá stopa plná jehličí, často je nutné přenášet. Celkově velké zklamání.
Je škoda, že o stavu jednotlivých tras nejsou někde přehledné aktuální informace. Dají se sice najít v těchto příspěvcích, ale to je někdy (třeba v terénu) dost obtížné. A "aktuální informace" na webu Dlouhé Louky jsou už úplně mimo (i když mají třeba dnešní datum), tak pozor.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.3.2022 23:15
Dnes selský les - halze na klasiku už bída. Stopy vesmes jsou, ale i pres úpravu už to není úplně ono. Jsou často velmi melke, obcas nenavazuji nebo vas vyhazuji do prikopy a taky jsou dost ledovate, takze je to spis na soupaz. Na skate to vypadalo v pohodě. Tvrdé tratě, ale ne ledovate. Směrem k halzim je par míst bez sněhu, ale žádná tragédie a zvlášť smer loucne jeste vydrzi, protože tam je vesměs snehu dostatek.
Západní Krušné hory
Vloženo 13.3.2022 21:21
Dnes 6:30 Cínovec, výjezd na Kahleberg a tratě kolem biatlonového areálu - umydlené, vo držku; zpět na Cínovec a po červené na Komáří hůrku, resp. rozcestí Pod Komáří hůrkou - zcela bez lidí a celkem pěkný sníh, jen jedno místo metr dlouhé se musí přejít po trávě; zpět na Cínovec a pak okruh U vojáka a na Pramenáč velmi pěkné; sjezd na Vitišku a po magistrále zpět na Cínovec - nejhorší zážitek, po celé šířce umydlené, i v 11 dopoledne na slunci zcela ledové, na starých kombíkách bez hran jsem se nemohl odrazit při bruslení.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.3.2022 19:09
Boží Dar, přes rašeliniště, Mrtvý rybník, Bludná, vrchní cestou přes rýžovnu, Mrtvý rybník, Špičák, Božák. Super podmínky tam kde se včera večer upravilo, nečekal jsem, že všechno to jehličí a bordel rolba zaorá a zmrzlý sníh frezou tak pěkně rozbije, že to bylo jak prašan. Jediná magistrála kolem Hřebečný i horní cesta přes rýžovnu ledovka, ale dalo se.. vyloženě špatná místa zatím nejsou, neni třeba sundavat...
Západní Krušné hory
Vloženo 13.3.2022 8:29
trasy kolem Klinovce i silnice Loucna -Halze byly cerstve urolbovane, perfektni. Snehu dost
Západní Krušné hory
Vloženo 12.3.2022 17:35
Ranní svezení po kahleberských okruzích. Všude čerstvě urolbováno, občas bez stopy pro klasiku, ale celkově pohodové svezení bez slabších míst.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.3.2022 15:52
Cínovec - Vitiška, hezké svezení, tam přes Pramenáč a zpátky po magistrále, všude zatím sněhu dost
10:48
11:24
14:55
15:08
Východní Krušné hory
Vloženo 13.3.2022 8:37
abertamska zatacka- Jachymovska spojka-Milov-Bludna-Mrtvy rybnik....krasne urolbovano ale bohuzel zapadano jehlicim...misty hruza...stopy plne nafoukaneho jehlici...vubec v tom neslo jet
Západní Krušné hory
Vloženo 11.3.2022 22:48
Dlouhá Louka - po silnici Žebrácký roh - přes pastviny vrch "Nad Křížkem" - Vilejšov - Pod vrchem Tří Pánů - ČTZ zpět na DL. Začíná to být pro skalní běžkaře. Na několika místech pořád pěkné svezení (nejlepší úseky za mě louky kolem "Křížku" a spojka mezi rozcestím Pod vrchem Tří pánů a DL), ale rychle přibývá kritických míst (viz foto). Pokud vám nevadí lyžování na trávě a jehličí, vyražte si užít sluníčko, než sníh definitivně zmizí. Jinak vytáhněte pohorky a kola, jaro je za dveřmi. SKOL!
14:56
15:08
15:30
15:51

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 11.3.2022 14:53
Větrno,ale jinak paráda směrem Kahleberg, sice namrzlý,ovsem radost z pohybu mi to nezkazilo
9:52
9:52
10:06

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 11.3.2022 13:01
Cínovec. Hodně větrno a tím pádem chladno, ale slunečno. Směrem na Vitišku téměř výborná stopa, ale až
tam jsem nebyl, smyčka u roz. u Vojáka horší kvalita, ale dá se velmi dobře i na lepších lyžích. . Stopy zmrzlé, občas jehličí, které nepříjemě brzdí. Sněhu zatím dost, ale sem tam místa, která jsou horší.
8:10
8:44
Východní Krušné hory
Vloženo 11.3.2022 8:27
PERNINK - BUBLAVA: Ve čtvrtek byly skvělé podmínky, nahoře je stále dostatek sněhu, na celém přejezdu upravené trasy, někde čerstvě. Kvalita stopy se měnila, převážně ovšem byla slušná až výborná. Místa exponovaná vůči slunci odpoledne měkla do krystalků, ale ne až na břečku, dalo se po tom jet. Jen občasně se vyskytly úseky znečištěné jehličím. U Korce stojí za to odbočit na německou stranu, kde najdete pěkné tratě a na hranici bufítek Celnice. V aktuálním počasí byly ke kochání parádní scenerie zvláště na pláních Jelení a Rolavy - tam navíc takřka liduprázdno. Sjezdem do Bublavy (U Altánu, 800 m n. m.) běžkařská idyla nekompromisně končí, pásmo Vršiny směr Kraslice jsem už nezkoušel, sic tam byl nahoře vidět sníh.
Západní Krušné hory
Vloženo 11.3.2022 7:44
Z Horni Blatne pres Bludnou, pak po KLM na rozc. Pod Spicakem a zpet pres Abertamy do H. Blatne. Vylet s rodinkou, cc 22km. Snehu celou trasu dost, obcas v lese namrzle, jinak na slunku rozmekle. Stopa vetsinou parada, znecistena trosku sem tam v lese. Posasi super a lidi malo.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.3.2022 22:58
Dnes ráno Dlouhá Louka. Pod vrch tří pánů paráda. Na Vilejšov se také dalo. Dolů k Flajim dvě místa bez sněhu, jedno se dá objet a druhé přeběhnout po trávě. Někde je to už ale na hraně. Kolem přehrady ve stínu ok, na slunci místa s blátem. Běžky jsem sundal jednou při stoupání podél obory kde už byl jen asfalt. Pár nepříjemností ale několikanásobně převážilo krásné počasí a liduprázdná krajina. Pokud se vyrazí ráno a vemou nějaké horší lyže, dá se ještě trochu zablbnout.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.3.2022 19:45
Jarní rozlučková jízda na Klínech. Z P4 až k desítce jen pro skalní, pak už celkem hezké svezení ke Klínské bráně a pak áčkovej okruh Jelení hora. Komu nevadí sem tam šrám na skluznici, tak ještě jednou hurá do stopy.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.3.2022 20:02
Z Komáří Hůrky na Cínovec po červené značce v pohodě. Vyjel jsem od ranního busu. Prvních 500 m k západu (odbočka žluté) nutno nést. Pak celkem slušné, některá místa slabší, ale všude lze projet. Z Cínovce do Německa po červené směr Zaunhaus. Podél Rašelinového potoka již asi dvě místa bez sněhu, lze objet. Okruh nad Zaunhausem je už špatný, 5 míst kde je nutno přenést lyže. Tratě kolem kanálu Neugraben v dobrém stavu, kolem vrchu Pöbelknöchen až k Schellerhau v hustých lesích je to taky v pohodě. Každým dnem ale bude kvalita horší, takže letos jsem byl asi naposledy.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.3.2022 13:06
Ráno Abertamka, kroužení na Ježíškovce a okruh Karlova Běhu. Azuro, na slunci vedro už od rána. Kvalita stopy odpovídá jarnímu lyžování, kdy přes den je hodně teplo a v noci mrzne, takže stopa půl na půl přemrzlý sníh, nebo ledová, nerovná. Na slunci to hodně rychle povoluje, takže odpolední běžky moc nedoporučuju... Každopádně to za to ještě stojí jezdit, ale myslím si že tento víkend bude poslední víkend, který za to bude stát. Je třeba v rychlejších sjezdech dávat pozor a číst stopu, je spoustu malých míst, kde se dá vyndat - ledovka, odpo hnědá kaše, někde už leze podklad, ale to je minimum míst, jen je s nima třeba ve sjezdu počítat. Jinak zase debilní bruslař, tentokrát vyjel včera večer po úpravě, takže jeho zářezy do klasické stopy zmrzly, nechápu....
Západní Krušné hory
Vloženo 9.3.2022 6:43
Pramenáč v prosinci, lednu, únoru i březnu, po směru i proti směru hodinových ručiček, pokaždé jiný, ale pokaždé super. Na stoupání od Štěničárny sem tam slabší místo, ale celkově krásná trasa, při západu slunce mírně přituhlá, svištělo to jako blázen a dalo se skoro celé soupaží. Dokonce i počáteční sjezd z Pramenáče byl v pohodě. A jako bonus jen pár lidí.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.3.2022 0:11
Na Dlouhé Louce stopy stále v dobrém stavu, občas se narazí slabá místa, co se dají objet. Některé stopy na sluníčku odpoledne už povolovaly. K večeru s ochlazením pro změnu přituhly a krásně to svištělo. Dal jsem na Žebrácký roh a zpět do Vilejšova, po zelené pod Tři pány a pak na Dlouhou Louku úvozem a na Loučnou. Ve většině bez potíží. Sjezd směrem ke Hvězdě po zmrzlém sněhu jen pro odvážné.
17:00
17:50
18:33
Východní Krušné hory
Vloženo 8.3.2022 21:40
Díky fotbalík za tip, vážně to bylo z Moldavy, kde jsme ubytovaní, přes Sklářský vrch a Oldřišský vrch až na Žebrácký roh úplně super umocněný dnešním nádherným počasím. Vraceli jsme se přes Německo, kde to také ze začátku šlo až k přechodu na Moldavu, tam už jsme až na výjimku kolem rybníků běžky nesli. Ale i tak super den!
Východní Krušné hory
Vloženo 8.3.2022 17:56
Cínovec-Pomezí na Vitišku také dobrý i na nové lyže.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.3.2022 12:05
Z parkoviště DL pěšky po asfaltce nahoru na Vysokou Mýťˇ… dále přes Třípanský vrch k vrtulím a zpět… dolů po louce k parkovišti se jelo dobře po užších sněhových zbytcích.
Dnes jedno z nejlepších svezení v sezóně.
Podklad vymrzlý, pokrývka měkčí. Na bruslení skvělý. Stopy ve velmi dobrém stavu až na pár drobných úseků.
Dalo by se říct, že celá tato trasa je vynikající.
Počasí jako na objednávku.
Potkala jsem 4 lidičky na ski a dva pěší.
Co víc si přát.

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Východní Krušné hory
Vloženo 6.3.2022 22:55
Dlouhá Louka - Vlčí hora - podél obory k Flájím - Vilejšov - po ČTZ na Vrch Tří pánů - okruh přes Vysokou mýť a po silnici zpět na DL. Bál jsem se, že pojedu po ledu, ale poprášeno čerstvým sněhem a tratě kolem DL parádní. Stopa na klasiku mělká a místy rozmydlená, na skate luxus skoro všude. Nejkritičtější úseky podél Flájské přehrady - vydřeno až na podklad, místy čouhají šutříky, na několika místech nelze objet, nutno přenést (viz foto). Tenhle úsek rozhodně nedoporučuju na nových lyžích. Jinak pořád dobré, za ty dvě stovky do závory to dnes ještě stálo ;-). SKOL!
10:15
10:53
12:05

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 6.3.2022 19:45
Nejdřív od nádraží na Novém Městě na Vitíšku. U rozcestí pod Vitíškou nahoru k chatě i ke Starému trafu kousek bez sněhu. Asfaltka na Vitíšku v dolní polovině v pohodě, nahoře na rovince téměř kompletně odtátá, ale dá se jet vedle. Pak po magistrále k Vojákovi, čtverec okolo Houbiček a na Pramenáč, řekl bych stejné jako včera. Ze Štěničárny jsem pak jel na Vápenici a ke Starému trafu po hezké vyšlapané stopě. Bylo by to stejně dobré jak na Nové Město, tak na Moldavu, ale hojně se tu chodí, takže stopa zanikla. Od Moldavy vystoupání na Sklářský vrch a pak na Oldřišský vrch, kde to bylo výborné (na vrcholu jsou hromady sněhu). Sjezd směrem k Žebráckému rohu a potom již ve stopě směr na Dlouhou Louku. Zde jsem projel asi všechny okruhy, stále parádní, sem tam slabší místo, ale holt se blíží závěr sezóny. (Foto jsou ze Sklářského vrchu a z vrchu Nad křížkem pohled k Loučné).
10:28
11:32
Východní Krušné hory
Vloženo 6.3.2022 17:13
Doplním Honzu Šotolu: od Pomezí jela rolba ke statku a pak podél silnice směrem ke Krušnohorskému dvoru. Sněhu je tam dostatek a přes golf není třeba vůbec jezdit.
Jinak v oblasti Dlouhé Louky tratě stejně parádní jako včera. Na pláních u větráků na Novém Městě je vyšláplá stopa podél lesa a nikde není nutné přenášet. Pokud by člověk jel z Cínovce, tak jedinej úsek na přenášení je od trafa ca. 1 km, tam, kde vede cesta mezi chalupama nahoru, je už sněhu dost.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.3.2022 16:58
Dnes Abertamy - Červená Jáma - Bludná - Blatenský les - Horní Blatná - Abertamy... zatím v pohodě na běžkách s dětmi. Měli jsme i sáňky, tak si dali děti sáňkařskou z Blatenského lesa dolů, v lese to je dost namrzlý, tak bacha. V kopci nad Blatnou plochy bez sněhu. Netuší někdo, zda se dá na běžkách z Bludné na Ryžovnu a na Myslivny?
Západní Krušné hory
Vloženo 6.3.2022 16:15
Z Cínovce na Vitišku a okolní okruhy dnes stejné, jako popisoval včera Martin Sajal.
Doplním jen, že dnes drobně sněžilo (takový silnější poprašek), který udržuje stopy stále bílé. Vyložený led ve stopě byl tak na 10 % trati. A pořád je nahrabaný sníh uprostřed cest, takže na klasiku to drží. Na cínoveckých pláních (hlavně na golfu) je to vyfoukané, ale cesta se vždy najde. S přenášením silnic se dalo jet na lyžích až na velké parkoviště na Cínovci.
Mazali jsme fialový klister Swix KR40 a na něj pevný modrý V40. Zpočátku to občas drhlo, ale žádná lepící kalamita. Celý den mrzlo (v poledne byly stále -4 stupně), takže přinejmenším pondělní dopoledne bud na mázu podobné.
Jako fotky přikládám schválně ta nejhorší místa, jinak je to lepší. Pro mě všude na áčkové lyže.
9:37
9:43
10:27
Východní Krušné hory
Vloženo 6.3.2022 13:53
Abertamka, Mrtvý rybník, magistrála přes Hřebečnou, Bludná, na černou cestu, kde jsem se napojil na trať Blatenský 10ti hodinovky, kolem Smrčiny pod Blatensky vrch, nádherná točivá cesta lesem, sjezd šikmo pastvinou rychlou stopou do Blatný, točivé rallye obcí, k rybníčku, k Blatenskému přikopu, podél něj stopa čtyřkolkou, zajímavá pasáž, na kraji lesa už zas rolbou, napojení na Mílovský okruh, Háje, kaple, Myslivny, Jáchymovska spojka a dolu k Abertamce. Krásný okruh, většinou supr stopy, pár horších míst, např magistrála přes Hřebečnou je celkem ledová, z Hájů nahoru to asi už nepřežije, pokud vyjde předpověď a bude týden azuro, někde v lesích šišky, jehličí, ale nic dramatického. Snad předpověď nevyjde a nebude v týdnu moc slunce, a přijde sněžení ;-)
Západní Krušné hory
Vloženo 6.3.2022 0:06
Stopa na klasiku ze Selského lesa na Halže je v horším stavu než minulý týden, ale stále se to dá, zvláště pak v horní polovině ze Selského lesa. Čím blíž k Halžím, tak přibývá míst, kde jsou ledovaté úseky a stopa mizí. Kolem Apolenky 3 vytátá místa, ale dá se to objet buď po jedné polovině nebo příkopem.
Na skejt až na pár ledovatých míst to vypadalo bez problémů.
Západní Krušné hory
Vloženo 5.3.2022 22:42
Začátek na Mračném vrchu, kde se střídají pohodové úseky se špatnými (tj. málo sněhu a spousta jehličí a jiné špíny) i s mizernými (kde je trochu ledu a žádný sníh). Kousek od rozcestí se žlutým okruhem pod vysokými smrky směrem k Desítce slabší, dál na Klínskou branku již dobré. Odbočka do Německa, horní část Schwartenbergloipe také se stopou, většinou krásnou, ale také dvě krátká místa bez sněhu. Přes Jelení hlavu dobré, ale ve sjezdu směrem na Klínskou branku čouhají kamínky. Dál na Jihobřežní moc hezké, i když jen stopa od lyžařů. Jihobřežní se zhoršila, hlavně otevřená pasáž je už na dvojí přenášení. Pak chvilku turisticky od přehrady k červené značce a na pláň před Žebráckým rohem. Jen o kousek výš než na Flájích a hned to bylo na sněhu znát. Kolečko okolo Kamenné jsem si zčásti vyrobil vlastní stopu, druhou polovinu jsem pak jel ve vyjeté stopě, ale vždy jen chvíli, protože ji nějaký trouba rozšlapal. Hlavně že na obou stranách od stopy je místa dost... Pak po silnici na Dlouhou Louku v nádherné stopě. Dvakrát se musí do příkopu (u přístřešku mezi rybníky a před Dlouhou Louku), když už je odtáto. Upravenou spojku ze silnice na Dlouhou Louku k rozcestí Pod Vlčí horou na modré značce zničili lesáci (dle otisků traktor). Co pohledávali v lese plného závějí těžko hádat. No a v blízkosti parkoviště samozřejmě korzující ignorové.
8:25
9:22
9:41
9:56

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Východní Krušné hory
Vloženo 5.3.2022 18:14
Z Cínovce na Vitišku odpoledne stopy již lehce použitější, ale i tak pěkné, bez horších míst (silnice je široká, tak výjimečně vytátý kraj nevadí). Obdélníkový okruh U Vojáka má 3 pár metrů dlouhá horší místa (kamínky), jinak pěkný. Okruh přes Pramenáč 100m dlouhý úsek s kamínky a štěrkem, kde se objíždí vyjetou stopou po trávě vedle, jinak OK. I směrem dolů (to špatné místo je v horní části). Z Vitišky dál k trafu u Nového Města výborné, jediné horší místo pod sjezdem směrem od Vitišky.

2 km mezi trafem a koncem louky s větrníky dle očekávání na hraně, ale se staršími lyžemi skoro bez přenášení. Od trafa podél tyčí v podstatě bez sněhu, ale podél lesa směrem Bouřňák je sněhu dost a k parkovišti pod Bouřňákem se přes louku taky nějak dá. Tam na 50 m sundat, stejně bych tam sundaval kvůli silnici. Pak je ještě jeden 100m dlouhý úsek podél tyčí, kde je víc trávy než sněhu, mnozí sundavají, ale na lyžích to jede rychleji :-) Přes louku s větrníky jsou 2 varianty - delší cestou podél lesa s celkem slušnou vyjetou stopou viz GPS záznam https://www.strava.com/activities/6777644198, nebo přímo podél vytáté asfaltky, kde se chvílemi jede škarpou, jednou se sundají lyže kvůli překročení asfaltky a asi 30m je fakt hnusných. Ale dalo se.

Tratě v okolí Dlouhé Louky dnes asi nejlepší, málo lidí, i odpoledne ve velmi slušném stavu. Projel jsem vše upravené, vzhledem k šířce tratí nejsou vyloženě špatné skoro žádná místa, vše se dá objet. Horší jsou krátké úseky Flájské silnice pod Dlouhou Loukou (místy 1cm ledu). Tradičně pozor na sjezdu z Loučné - křížení s potokem už asi nejde přeskočit. Okruh Vysoká Mýť upraven až od lesa (tedy ne přes celou louku na Dlouhé Louce), ale stojí za to ten kousek vydržet. Spojku mezi Flájskou silnicí a okruhem Vlčí hora nedoporučuji, ten potok jsem přeskočil jen těsně :-) Z neupraveného jsem dal jen stoupání přes Vilejšov, nahoru úplně v pohodě, dolů to chce na pár místech dávat pozor, na rolbu je tam sněhu málo.

Při návratu jsem zajel do Altenbergu, avizovali dnes upravený Loipe Kahlberg. Vyloženě problematické místo jen jedno - v západní části okruhu podklady skoro přes celou šíři cesty, po směru hodinových ručiček se ten kopec leze nahoru a tedy v pohodě, proti směru o zničení lyží. Z pohledu klasika Německo o stupeň až dva horší než v ČR, stopy mělké, použité, chybějící i ve stoupáních, která mě přijdou ještě vhodná na stopu. Na skate asi lepší.
8:31
8:47
9:04
9:17

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (17)

Východní Krušné hory
Vloženo 5.3.2022 15:28
Dnes jen zlehka, Abertamy, Pernink, kolo na louce, brod, nahoru Černou cestou (ta trochu ledovější), Bludná, Jáma a dolu do Abertam. Podmínky nad očekávání, stopa pár dnů stará, opravdu nemělo cenu na víkend upravovat, stopa byla většinou jak nová, vymrzlá prašanová, sněhu je tu dost..
Západní Krušné hory
Vloženo 5.3.2022 14:31
Dnes naprosto luxusní svezení v oblasti Dlouhé Louky, tratě parádní. Směrem na Žebrácký roh končí úprava 2 km od hranic (v místě, kde trať odbočuje z asfaltky), ale dá se jet dál - nakoukl jsem k Holzhau, ale tam je sněhu výrazně méně a už se neupravuje.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.3.2022 13:10
Dopoledne z Cínovce přes Pramenáč k Vitišce. Úprava velmi dobrá, ve stopě to slušně jelo, od Cínovce do kopce na Pramenáč, tam jsou slabá místa, z Pramenáče trochu led. Ale jinak super svezení. Těch pár cm sněhu udělalo své. Opět si neodpustím, až na ty pešáky a psi. Ani dnes jsem nepochopil, proč musí být od bruslařů rozjetá stopa, když všude je dost místa. A kde není, nebruslím.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.3.2022 10:34
Ahoj, na Dlouhé Louce určitě zaparkujete, možná budete stát chvíli frontu. Mějte připravené mince 10,20,50….cena je skutečně 200,- Kč.
Tady posílám odkazy, které jsou dobré.

http://kbstopa.cz/

https://dlouhalouka.com/…. Tady vidíte příjezd k parkovišti… cca o 150 m níž, než je vjezd.

http://www.skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod#

(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 5.3.: Ahoj, nevíte náhodou, zda je dobrá šance na Dlouhé Louce v neděli zaparkovat, když přijedu v cca 11h? V Bedřichově na kameře hned vidím, že šance není:) ale na DL netuším, prý to tam je teď za 200 Kč a a musím mít s sebou pytel drobných:))
Východní Krušné hory
Vloženo 6.3.2022 19:04
Pro Aleše H.: V pátek Bládná - Rýžovna - Mariongotka úplně v poho, to určitě neodtálo. Není to projeté rolbou, ale lidských stop dost a dá se i bruslit po silnici.
Západní Krušné hory
Vloženo 4.3.2022 19:43
(Odpověď na dotaz uživatele Kristina z 4.3.: Dobrý den, neví prosím někdo, jak to vypadá mezi Cínovcem a Komáří Vížkou? Děkuji)

Při plánech na víkend tuto trasu vynechám. Poslední úprava 19.2. a dnes v komentáři na sociální síti "Málo sněhu a okolo sedmihurské vyhlídky bez sněhu. Tam to nemá cenu ani s dvojkama." Očekávaný stav s ohledem na zprávu níže z minulého týdne a denní teploty v první půlce tohoto týdne.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.3.2022 21:12
Dlouhá Louka: 3.3.2022 pozdě odpoledne upraveno, rolba najela 40 km, sněhu dostatek, tratě tam kde je upraveno, viz https://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod ve velmi dobrém stavu. odstavná plocha zmrzlá a v provozu. toto byla již úprava na víkend.

Zdroj: http://kbstopa.cz/, tam se to v běžícím textu těžko čte.
Východní Krušné hory
Vloženo 3.3.2022 21:55
Trasa Vitiška - Pramenáč - Cínovec/Pomezí - U Vojáka/Houbičky a zpět: podmínky nad očekávání dobré, sněhu dost, jen asi na 3 místech odtáto až na podklad, ale z dálky dobře vidět a bez problémů se dalo objet. Stopa místy vymydlená a umrzlá, většina ale pořád překvapivě solidní (viz obrázky). Máza univerzální klistr (v době startu kolem 15 hod teplota těsně nad 0), svištělo to jako blázen, většinu trasy se dalo jet víceméně soupaž, čemuž normálně až tolik neholduju ;-). 100% slunce v zádech a modrá obloha jako bonus. SKOL!
15:14
15:27
15:41

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 3.3.2022 13:13
Ranní Ježíškovka a okruh Karlova běhu. Azuro, slunce už hřeje, stopy téměř netknuté. Typické jarní podmínky, týden trvající denní obleva a noční mrazy se podepisují na kvalitě stop, kdy je to buď super přemrzlá tvrdá prašanová stopa, nebo hrudkovitá umrzlá.. bohužel i takhle ráno jezdí retardovaný bruslaři, kteří dokážou na široké cestě poníčit pravou stopu na klasiku, konkrétně od Mysliven nahoru směr Špičák, nechápu proč ten debil nejede uprostřed, nebyli tu žádný lidi! Bylo to super, ale už to chce nový sníh, brzo se objeví na pár místech podklad, předpověď vypadá slibně. Bude to dlouhá sezona, doufám :-)
9:25
10:13
Západní Krušné hory
Vloženo 2.3.2022 14:44
Odpovím si sám: dnes to ještě s velkými obtížemi šlo, ale sníh tam mizí před očima. Čili to bude lepší přenášet.
Jinak dnes od Pomezí po Dlouhou Louku. Cínovecká rolba upravila včera odpoledne, od Pomezí jela ke statku a dál podél silnice ke Krušnohorskému dvoru. Jinak bych chtěl "poděkovat" všem bruslotroubům. Pokud vidíte takové dvě paralelní drážky ve sněhu, říká se tomu stopa, tak ty jsou určeny pro jízdu klasickou technikou respektive soupaž. Bruslit přes stopu je prostě prasárna. Zkuste schválně jet kus soupaž na okruhu u vojáka, abyste měli představu, jak se v tom jezdí. A úprava není stará ani 24 hodin! "Experti" jezdí přes stopu i na magistrále, kde mají mezi stopami cca. 4 metry na šířku!
Jinak sjezd z Klínovčíku k trafu byl celkem o hubu. Stopy na Dlouhé Louce v pohodě, přece jen tam nejezdí tolik lidí jako u Cínovce. Samozřejmě je pár slabších míst, ale vzhledem k sněhovým podmínkám nic nečekaného.
Ráno sníh přemrzlý a ultrarychlý, k poledni už to je na sluníčku horší.
Ještě doplním pro uživatelku Rozárie (zpráva z 26.2.): Flájský okruh se už nějakou dobu neupravuje, protože je málo sněhu a v dolních partiích by rolba udělala víc škody než užitku. Úprava je vidět na webu skimapa.cz . Jinak krátký okruh, kde úprava proběhla, je třeba Vysoká Mýť (4 km na rozcestí pod Vrchem tří pánů), zpátky buď červená cesta (2 km, červené turistické značení) nebo jet k silnici (3 km), takže celkem 6-7 km.

(Odpověď na dotaz uživatele Otakar Kohl z 1.3.: Byl jste někdo DNES na Novém Městě? Je na loukách ještě nějaký sníh? V neděli jsem to ještě nějak na lyžích překonal. Ale přenášení by mě asi nebavilo. Děkuji.)
Východní Krušné hory
Vloženo 1.3.2022 10:04
Dnes necelých 14 km po upravených trasách ze soboty v okolí DL. Ráno v 7,30 na trase. Umydlené z předchozích dnů, po noci vymrzlé, rychlé a pro mě náročné. Ale… slunce a dostatek sněhu se musí využít. Nejhorší úsek je z parkoviště DL po pláni směr Vysoká Mýť. Celkově po cestě minimum kritických míst. Sjízdné vše. Bylo to fajn 🙂🙃
Východní Krušné hory
Vloženo 28.2.2022 21:02
Trasa Komáří Hůrka - Cínovec - Vitiška - Pramenáč - Cínovec - Kahlenberg pak kolem biatlonu a západní trasou zpět na Cínovec. Sněhu moc není, na Cínovci 35 cm , ale místy vykukují kameny či štěrk, zejména na okraji lesa či na loukách kde svítilo víc slunce. Nicméně sníh výborný, jelo to dobře, pouze občas zmrzlejší stopa či ledové plotny. Sníh tvrdý, stopy jsou nehluboké. Mezi Kom. Hůrkou a Cínovcem na dvou místech nutno překročit či obejít potok. Nejnebezpečnější místo je v Německu na modré značce zhruba na kótě 800 mm, kde v místě nejprudšího sklonu kopce je najednou uprosřed místo bez sněhu, projet lze jen po zmzlých okrajích. Tak pozor. Pokud bude pod nulou tak to pár dní vydrží. Pokud odpoledne sníh změkne, pak asi bude vše zmrzlé, tak jeďte dokud to jde. Skol.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2022 23:40
Boží Dar - Pernink - Jelení - Nové Hamry: Výborné podmínky s dostatkem čistého sněhu; jehličí nebo rozměklá stopa jen ojediněle. Zvlášť pěkné od Perninku, kde kromě nové úpravy byl jen zlomek lidí ve srovnání s okruhy při Božáku - takhle na Zaječí vrch, Jelení, parádní tratě v oblasti Chaloupek, slušně sjízdné až do Nových Hamrů.
Západní Krušné hory
Vloženo 27.2.2022 21:27
Start na Klínech a přes Klínskou branku na Fláje. Za Jelení hlavu upraveno, vzal jsem to po hranici, na malých kouscích už vylézají bažinky (foto první). Dál na Fláje byla vyšlapaná stopa. Bohužel byla, protože ji zmastili nějací rádoby bruslaři. Prosím už po několikáté, šermujte tam, kde je cesta dostatečně široká a konečně přestaňte vjíždět do stopy pro klasiku. Někdy už toto sobecké chování pokořuje i pěšáckou ignoranci. Jihobřežní dobře prošláplá, oproti minulé neděli k nepoznání. Snad na třech místech méně sněhu a nutná opatrnost, ale dalo se projet. Podél plotu nahoru (pár slabých míst, kde čumí asfalt) s odbočkou na Loučnou, rolba vyjela až na vrchol. Z Dlouhé Louky přes Vysokou mýť na Vrch Tří pánů. Zdejší stopy stále v dobrém stavu, samozřejmě použitější (foto druhé). Sjezd po červené do Vilejšova a po silnici na Žebrácký roh. Projeto lyžaři, občas však podupáno. Ze Žebráckého rohu na Pastviny nic moc, naopak přes Oldřišský vrch dvě krásné divoké stopy, jedna z nejlepších částí dneška (foto třetí). Navíc téměř bez lidí. Pak návrat k větrákům a zpátky na Dlouhou Louku. Na závěr k Loučné a sjezd na Hvězdu extrémně rychlý. Největší klesání skoro lepší raději sejít po svých.
9:02
11:07
14:00
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2022 20:08
Jeli jsme dnes ze Selského lesa na Halže klasikou a občas bez stopy (z důvodu minima sněhu, ale silnice nikde nečouhala), ale většina trasy upravená a v pohodě. Na skate občas ledové úseky, většina bude ale v pohodě.
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub N. z 27.2.: Zdravím, nevíte jak vypadají aktuálně trasy kolem Halže, Meluzíny, Macechy? Jestli je protaženo i na skate?
Díky)
Západní Krušné hory
Vloženo 27.2.2022 18:48
Ráno start z Nového Města směrem na Cínovec - po magistrále, dále na skok k sousedům, po půl 11 zase u nás, tentokrát přes okruh "u vojáka" a pak přes Pramenáč. Z Nového Města pokračování na Dlouhou Louku, zde projeto téměř vše co bylo upraveno, návrat na Nové Město.
Germáni měli stopu z dnešního rána. Magistrála Vitiška-Cínovec už hodně použitá, po desáté je to masochismus (davy lidí), zbytek tratí ve slušném stavu. Na loukách u Nového Města je to směs sněhu a trávy, ale na starších lyžích lze přejet.
Nevím kde byla včera uživatelka Rozárie, dle poznámky o parkovišti bych soudil na Dlouhou Louku, pokud ano, měl jsem dnes jinou zkušenost.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2022 13:31
Pernink nádraží, Korce, po německé straně na Celnici, Jelení, Rolava, Chaloupky, Jelení a zpět Pernink. Naprosto luxusní podmínky, polojasno, kolem nuly, mírný vítr, málo lidí, celé dopoledne stopy jak nové. Když vyjde počasí, neznám hezčí výlet než tento...
8:53
8:53
9:20
9:20

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Západní Krušné hory
Vloženo 27.2.2022 13:02
Dnes dopo kolem Cínovce směr Vitiška. Část k Vitišce v trochu horším stavu, stopy poněkud rozkvedlané, dost špinavé pokud to místy nebyl asfalt. Situace kolem Cínovce o dost lepší, i když po úpravě zřejmě napadlo, ale stopy slušné, jezdil jsem kolo kolem rozcestí u vojáka a tam super. Počasí super, škoda tech pěšáků a běžkařů se psy. To asi nikdy nepochopím
9:15
9:15
Východní Krušné hory
Vloženo 1.3.2022 7:46
Běžkovali jsme z Dlouhé louky na Fláje a zpět, ten malý okruh, s dětmi. Stopa žádná, naprosto katastrofa, děti to odradilo tak, že už běžky nechtěj. Tak buď jezdíme špatný okruh, ale jiný jsme v okolí nenašli, pokud nechceme více jak 20 km... nebo je někde něco špatně...
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2022 10:13
někdo se ptal - zde upravované trasy -západ
https://kakraj.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=5b365e1b12104e8c9b80967cf8dc7de7
Západní Krušné hory
Vloženo 26.2.2022 19:51
Dlouhá Louka - Vysoká mýť - Vrch Tří pánů - Vlčí hora -Loučná dnes paráda, prostě tady to nemá konkurenci,rolba při našem příjezdu před osmou právě parkovala. Sněžilo, ale skluz dobrý, tratě převážně dvě stopy a dostatek prostoru pro bruslení. Díky za úpravu!!! Držte se
Východní Krušné hory
Vloženo 26.2.2022 18:28
http://krusnehoryaktivne.cz/ a facebook Krusnohorska lyzarska magistrala KH zapad
(Odpověď na dotaz uživatele Otakar Kohl z 26.2.: Kde lze prosím zjistit aktuální úpravu tratí? Na webu skimapa.cz již zřejmě informace nemají. Děkuji.)
Západní Krušné hory
Vloženo 26.2.2022 15:06
Abertamka po půl 9, beru jedno z posledních míst. Rolby zrovna upravují, sněží. Běžím k Mrtvému rybníku, směr Hřebečná, jak vyjedu z lesa tak mlha, vítr, stopy komplet zaváte, a to tu jela rolba chvilku přede mnou, ruším plán jet na Bludnou, nemá to cenu, točím zpět, okruh Karlova běhu, zde jsou top stopy, viz foto, plán přidat Ježíškovku, ale na Špičáku otáčím, také to nemá cenu, otevřená místa zavátá, mlha, zbytek poničená stopa, už dost lidí, otáčím a přidám ještě 2x Karla. Výsledek 36km na malém území, zato však jen v top stopách. Dnes nemělo moc cenu jet někam dál, otevřených míst je tu dost, vybral jsem nejlepší možnost. Bohužel sněžení ráno rychle přešlo v mrholení, namrzalo to na brýlích, oblečení, dnes nebyly ideál podmínky, ale dalo se z toho vytřískat hodně dobrý lyžování ;-)
Západní Krušné hory
Vloženo 26.2.2022 13:35
Parkoviště o 100% dražší než vloni, tak bych čekala upravenou stopu. Ale kdepak, na víkend zřejmě neupravují, trasy v žalostném stavu, stopa žádná, rozjeté od skútru. Za nás palec dolu.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.2.2022 11:40
Dlouhá Louka-Vysoká Mýť-před vrtule ke krmítku a zpět. Stejná trasa jako včera. Upraveno…. děkujeme. Svezení lepší než včera. Připadlo pár cm sněhu. Aktuálně sněžilo i dopoledne. Zdá se, že zima ještě nekončí…..
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2022 22:06
Upravená stopa na Dlouhé Louce trochu zapadaná novým sněhem z rána+další centimetry prašanu připadly později odpoledne. Většinou bez potíží sjízdné, občas led ať už na loukách nebo na silnici (kde odbočuje stopa k modré značce jeden flek vytátý na asfalt, což pod novým sněhem není vidět, takže tam pozor).
17:21
17:34
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2022 21:03
Pokud nic nepřipadne, tak je tento víkend možná posledním. Dnes upraveno, podklad všude tvrdý, zapadán prašanem, občas vyfoukané na led, ale krásné svezení s minimem lidí. Jen několik málo míst bylo kritických, ale všechna se dala bez problému objet.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2022 12:02
Dlouhá Louka-Vysoká Mýť-před vrtule ke krmítku a zpět. Na dnešek upraveno, nad ránem zapadáno cca 2-3 cm prašanu.
Otevřená místa vyfoukaná a zledovatělá. Sněhu téměř ze 100% všude dostatek. Pouze pár kritických míst, jako každý rok, na sklonku sezóny….. viz foto.
Jinak slunce, vítr, minimum lidí. Požitek z aktivity 👍🏻

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2022 9:47
Ve čtvrtek večer před zmrznutím rolby projely všechny páteřní stopy od Božáku po Bublavu, včetně Mílovské cesty. Do rána na to připadlo pár cm prašanu (v H.Blatné 5 cm) a teplota se má držet dále pod nulou.

Příští víkend se v Horní Blatné koná již 21.ročník Blatenské desetihodinovky. Na zhruba 10-km okruhu kolem Blatenského vrchu se soutěží o to kdo stihne ujet více okruhů za 10 hodin. Občerstvení v každém okruhu, žádná masová akce, pohodová atmosféra, pohodáři si dají třeba jen 6 hodin. K zisku medaile stačí ujet 5 okruhů. Více informací na http://10hod.play-map.com/.

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2022 23:07
Trasa z Perninku, Mezilesí, U Červené jámy, Mrtvý rybník, pak zpět Bludná a Černou cestou do Perninku. Cesta hodně volnou krajinou na přímém slunci, takže rozteklý sníh, rozježděné stopy. Když se zajelo do lesa, tak stopy dobré, umrzlé. Krásné počasí a nádherná krajina.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2022 17:28
Odpolední běžky, parking pod Abertamkou, nahoru na rozcestí pod Špičákem starší úprava, zbytek už ze včera večer, na Myslivny, Mílov, zpět, Krmelec, Špičák a k autu. Kam nemůže slunce pěkná pevná stopa, sníh, viz foto, kam se slunce dostane tak břečka, tudíž rychle rozjebané stopy, nebo naopak umydlené až lehce umrzlé. Nejlepší byla Mílovská silnice, občas šišky, ale supr stopa. Každopádně zima se loučí, chce to jezdit brzo ráno a ne odpoledne, poučení do dalších dní :-)
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2022 7:41
Sníh je, asi 30 cm, někde může být méně hlavně pod stromy a kde bylo předtím odfoukáno. Většinou ale bez potíží. Momentálně jsou vyšlapané stopy od lyžařů. Vzhledem k předpovídanému vývoji a dalšímu oteplování na začátku března bude víkend asi poslední možnost rozumného běžkování. Držel bych se co nejvýše, třeba dolů ke Flájím bych už osobně nejezdil.

(Odpověď na dotaz uživatele Otakar z 22.2.: Dobrý den,
jak to vypadá se sněhem a se stopami na Dlouhé louce. Rád bych tam vyrazil o víkendu s dětmi na běžky.
Děkuji Ota)
Východní Krušné hory
Vloženo 22.2.2022 22:48
Nových 5 cm prachového sněhu. Nejdřív na Střelnou, podél plotu na Loučnou a pak už na Dlouhé Louce v dobře vyšlapaných stopách na většině okruzích. Jel jsem na Vysokou mýť, dolů do Vilejšova a po silnici zpátky na Dlouhou Louku. Ta byla nejslabší, exponovaná místa jsou zčásti vyfoukaná a zčásti odtátá na led, už čouhá i pár malých fleků asfaltu. Na závěr znovu k Loučné a sjezd pod Hvězdu, dnes v prašanu špičkový. Když jsem odjížděl, začínalo sněžit, pod Hvězdou už zase jen pršelo.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.2.2022 13:46
Akorat jsem na obede na Vitisce (Cinovec-Vitiska). Napadlo 10 cm snehu,ale rolbou neprojeto. Klasicke stopy jsou uz vyslapane,skate projelo par lidi,s trochou driny se to da.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.2.2022 19:38
Dneska jsme se krásně svezli z Cínovce na parkoviště u Komáří vížky a Sedmihorskou cestou zpátky. Nic moc jsme nečekali, nakonec pokukovalo slunko, vítr mezi stromy úplně v pohodě a i stopa se našla. Dole už je toho málo, kolem Sedmihorské vyhlídky nutno asi na 50m sundat běžky, ale jinak pro nenáročné pěkné, do zmrzlé stopy se mírně opřelo slunko, trochu poprášilo a krásný výlet. Pak jsme ještě dali na Kaltenberg, tam hodně ledovaté, ale taky vlastně fajn. Na skate pro drsňáky na pohodu, stopa jak kdy. Ale nejsme závodní běžkaři, spíš výletníci. Pod 750 m.n.m sníh najednou mizí téměř úplně, směr na Adolfov z Komáří vížky není vidět zhola nic bílého, jen předjarní louky. Nad 800 m.n.m. zatím jistota. Ale jestli nenasněží, sezóna se asi chýlí ke konci.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2022 21:50
Přejezd Klíny-Fláje-Dlouhá Louka. Čerstvě nasněženo, zprvu prašan, během dopoledne se ale zase oteplovalo a měklo to. Ráno nejdřív sněžilo, pak chvílemi sluníčko a po poledni další sněžení. Z Klínů až na Fláje bez problémů, jel jsem přes Jelení hlavu. Zde jsou dvě místa, kde už začínají koukat kameny (jedno ve sjezdu ke Klínské brance, druhé na hřebenu). Na Jihobřežní se střídaly dobré úseky s vysloveně kritickými místy, kousek jsem přenášel. Podél plotu na Dlouhou Louku tradiční slabší místa pod vysokými smrky, kde už je málo. Okruh Vysoká mýť dobře sjízdný. Nakonec dobrý sjezd na Hvězdu, akorát že ze sněhu do deště.
8:39
9:58
Východní Krušné hory
Vloženo 23.2.2022 20:33
Dobrý den,
dá se zaparkovat u chaty Vitiška a odtud už jen krásný skate (stopa také). Z Cínovce na Německé straně lze kroužit pár okruhů, příp. slepých cest tam-zpět, vše skate. 19.2. jsem tam jel, Vitiška-Cínovec OK, ale na Něm. straně už se občas objevuje asfalt/hlína a zvl. v lese bylo mnoho jehličí/šišek/větviček, takže je to už na hraně poškrábání skluznice. Ale pokud od té doby ještě něco napadlo, mohlo by to být lepší, ale zase přetrvává silný vítr, tak jsem skeptický.

(Odpověď na dotaz uživatele Alena z 23.2.: Dobry den, jeste nikdy jsem nebyla na Cinovci na bezkach. Mohl byste prosim nekdo doporucit okruh ca 20-25 km? A jsou tam trasy na skate nebo spis na bezky soupacky? 😊 Dekuji moc za odpoved)
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2022 20:06
Dlouhá Louka, Vrch Tří pánů, Vysoká mýť. Sněhu dost, stopy většinou ledovaté upravené i na bruslení. Jenom v lesních částech je na nich napadáno dost větviček a jehličí. Asfalt jsem viděl asi 3x, takže bez problémů. Silný vítr v dobrém směru pomáhá do kopce a brzdí z kopce.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2022 19:59
Skatem z Horní Blatné přes Korce do Johanngeorgenstadtu, zde okruhy, pak Carlsfeld, opět okruhy, dále na Ostružník, přes Rolavu, Jelení a Korce do Perninku, pak na Červenou jámu, odbočka do Hájů, na Blatenský vrch a zpět do Horní Blatné.
Úprava skvělá! Jak je zvykem v této oblasti, moc díky! U Němců trochu starší, ale taky ušla.
Trasy nevyzpytatelné, do poslední chvíle nebylo jasné, jestli za zatáčkou vykoukne led, jehličí nebo prašan. Většina ledovatá a hodně rychlá. V lesích hodně míst s bordelem ze stromů, adekvátně bláznivému počasí posledních dní. Některá místa úplně hnědá, skoro se po tom nedalo jet. Skluznici to kupodivu nevadilo, svalům trochu jo. 🙂
Ráno fičelo opravdu hodně, postupně se to uklidňovalo. K tomu svítilo slunce, takže bylo vlastně krásně. Sněhu souvislá a zatím i dostatečná vrstva. Bude-li ale další velká obleva, některá místa nevydrží, především pláně kolem Rolavy.
Celkově náročný ale vydařený den.
7:59
8:08
9:03
10:38

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Západní Krušné hory
Vloženo 19.2.2022 16:40
Skate Magistrála Cínovec - Vítiška - Nové město (trafo) hodně zmrzlá na jedné polovině silnice, na druhé polovině silinice břečka. Okruh přes Pramenáč na skate bída, na klasiku se to dá přejet ale nahoře je dost míst už vytáto, takže se to musí objíždět. Okruhy 5km a 10km jsem ani neměl odvahu, protože sjezd od Vítišky byl úplně ledový a nebo vytátý a sjezd od Šteničárny byl komplet zasypán jehličím a větvičkami.
Úprava od Karla super, ale to asi jediné z dneška. Celkový dojem velice špatný. Na klasiku to bude trochu lepší.
Od trafa z Nového Města až na konec louky u vrtulí se musí přenášet.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2022 16:37
Boží dar-bufík-Myslivny-Mílov-Bludov-Pernink-Abertamy-maringotka-Boží dar. Snëhu dost ale většinou ledová stopa, nahoře na loukách někde nafoukáno trochu prašanu. V lesích hodně jehličí a šišek. Nejhorší na Mílov, po 1km jsou spadlé 2 stromy a rolba to u nich otočila. Dále je to částečně na bruslení a zutí běžek. Chce to namazat na led, jinak se nedá odrazit a je to rasovina. Jednodušší už je bruslení jakkoliv. Boží dar jedna velká ledovka, silnice ok. Foukalo, polojasno, kolem nuly. O víkendu je tu Karlův běh, je třeba na tratích si vyhovět se závodníky. Lidí přiměřeně
10:51
11:52
14:29
15:09

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Západní Krušné hory
Vloženo 19.2.2022 15:52
Abertamy v půl 10, téměř prázdné parkoviště. Jedu směr Pernink, dost protivítr, dřina, umrzlé stopy s vrstvou prašanu, supr odraz, malý skluz, od Perninskýho brodu až nahoru k Blatenské silnici šílený bordel, stopa nepoužitelná, jehličí, větvičky, umrzlé, nejezděte dolu! Nahoře k Bludný už čistý prašan ve stopách, volím novou cestou vrchem přes Rýžovnu, pecka, prašanu nafoukáno víc, ale neva, přidalo se už slunce. Kolem mrtvého rybníku, okruh Karlova běhu a zpět na magistrálu, půl na půl špinavé/čisté úseky, magistrála k maringotce, Jámě už paráda, stopy lehce ledové, protivítr, do Abertam rychlý sjezd, ještě kolečko po loukách. Dnes bylo lepší se provětrat po otevřených pláních s čistým sněhem, prašanem ve stopě, než se prát v lesích s jehličím.
10:30
10:52
11:42
Západní Krušné hory
Vloženo 19.2.2022 12:33
Dopoledne na Dlouhé Louce. Sice hezky, ale hodně větrno. Stopy jsou OK, mezi stromy ale jehličí a větvičky, pár kritických míst. Silnice z parkoviště k Flajim dost špatná, místy led. Kolem Vysoké mýtè taky jedno. Ale jinde poměrně slušná úprava. Ta ledová místa těžko říct, jestli přežijí další oblevu. Od vrtulí k Novému městu je zřejmě potřeba přinést lyže. Snih zmrzlý, na sluníčku místy povoluje. Jeho kvalita je tak na půlku března. Pokud nepřipadne, bude sezóna dost kratka
8:43
9:58
10:50
Východní Krušné hory
Vloženo 18.2.2022 16:32
Ráno okruh Karlova běhu a Ježíškovka, Karel super, až na spodní propojku od Abertamské silnice, hodně jehličí, větvičky, jinak špičkové stopy, déšť moc neublížil, pomohlo že včera večer napadl lehce vlhký sníh, takže po dešti ani památky, vypadalo to jako prašan, ježíšek trochu horší, na Špičáku stopy lehce zaváté, některá místa tradičně špinavá, zde sníh mokřejší, uklouzanější. Občas i sluníčko, před 11 už začlo sněho pršet... celkově supr.
Západní Krušné hory
Vloženo 18.2.2022 14:36
Božák, Ježíškovka: bordel, šišky, větvičky, chvílemi led, nicméně stopa furt je a jezdit se dá. Sníh kvalitou odpovídá počasí (déšť se sněhem, mrholení).
Západní Krušné hory
Vloženo 15.2.2022 19:20
Z Moldavy na okruh 10 km a přes Cínovec a Štěničárnu na pětku a zpět k moldavskému nádraží. Stopa ve stínu promrzlá a rychlá, na slunci lehce povolená. Hlavně okruh 10 km je v perfektní kondici bo je tak nějak zastrčen. Po magistrále lítalo hafo lidí, na okruhu jsem potkal dva.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.2.2022 20:57
Skatem z Nových Hamrů po všech možných tratích mezi Novými Hamry, Ostružníkem, Carlsfeldem a Jelení. Vše upraveno na neděli. Stále ve špičkovém stavu. Super podmínky, rychlý sníh a azuro. Nemělo to chybu. Při návratu jsme potkali rolbu, zítra to bude zase super, doporučuji.
Západní Krušné hory
Vloženo 14.2.2022 13:38
Překvapení dnešního rána: Čerstvě upraveno od hranic u Mníšku do Seiffenu. Tedy jen k tamnímu Sportweltu za silnicí, kde jsou upraveny i krátké okruhy. Ten nejvzdálenější už je špatný.

Ostatní v okolí upravené v sobotu stále v průměru ve velmi slušném stavu. Jihobřežní vynikajicí, dál po magistrále ke Klínské bráně taky velmi dobré (lepši stopa než přes Jelení hlavu - ale až zaprší, objeví se tam tradiční bažinky). Velmi dobrá je i horní část Schwartenbergloipe. Naopak některá místa z okruhů na Klínech dle očekávání použitější.
9:18
9:20
9:45
10:53

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (8)

Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2022 23:12
CÍNOVEC - LESNÁ: V sobotu trasa Cínovec - Vitiška - Fláje - Klíny; skvělý nový sníh, upravené stopy samozřejmě lehce opotřebované davy lidí. Tradičně slabý úsek nad Novým Městem (trafo) byl celkem hratelný.
Dnes: parádní tratě v oblasti Klínů končily v Mníšku, dál jenom jednoduchá prošláplá stopa, na loukách kolem Nové Vsi už docela málo sněhu, spíš pro nadšence, plusem však bylo příjemné liduprázdno. Na Medvědí skále zase dost sněhu a solidní upravené stopy v oblasti Lesné. V pohodě se dalo sjet do Pyšné, použitelný sníh končí na 700 m n. m. Slunečné mega počasí.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2022 22:22
Z Moldavy na Bahndammloipe a na pěkné stopy v okolí Hermsdorfu a na Drachenkopf (Kannelberg). Většina nově upraveno, jel jsem se díky tomu podívat i do areálu v Nassau. Tady taky zrovna jezdila rolba, ale mají tu o něco méně sněhu. Návrat na Bahndammloipe s rozviklanou stopou do Teichhaus a nahoru do Holzhau po Schwarzer Buschweg, což byl nejhorší úsek dneška, v žádném případě tudy nejezdit dolů. V Holzhau nic moc, stopy obsazené půl na půl lyžaři a pěšáky, nějaké dvě slepice jsem málem i sejmul v klesání ze Steinkuppe, když přede mnou stouply přímo do stopy. To se nedá pochopit. Od Žebráckého rohu už zase fajn, sjezd ke Flájím mimo stopu. Na Jihobřežní hezká vymrzlá stopa, za silnicí na Jelení hlavu už nádherné. Od Klínské branky na Klíny a pojíždění na okruzích na Mračném vrchu. Celkově velmi dobré, většinou málo lidí, především Drachenkopf vnímám jako skvělou alternativu k přetížené magistrále. Stopy dostaly během víkendu hodně zabrat, bohužel často to mají na svědomí sobečtí dupači. V podstatě na všech úsecích se procházeli...
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2022 16:58
Před chvilí jsme ae vrátili. Silnice je úplně suchá- žádný sníh. Nahoře je sněhu hodně, stopy upravené- krása.
(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 11.2.: Chtěla jsem se zeptat na aktuální sjízdnost příjezdové komunikace k Dlouhé Louce, musí být řetězy?)
Západní Krušné hory
Vloženo 13.2.2022 14:16
V neděli upravoval jen západ, a to většinu tratí, takže není co řešit. Od Cihelny přes Eduarda, okruh Karlova běhu a zpět, na vyklepaní nožiček po včerejšku, na víc jsem manželku neukecal :-) Podmínky úplně ideál, luxus stopy, azuro, dopoledne málo lidí.
Západní Krušné hory
Vloženo 13.2.2022 13:56
Dnes dopoledne jsem nalezl klíč od Volkswagenu mezi bývalým dolem Barbora a Špičáku. Volej 602416940. Jards
Západní Krušné hory
Vloženo 13.2.2022 12:52
Včera jsem se pohyboval na tratích Dlouhé Louky, Holzhau, Klínů a "Schwartenbergloipe", dnes v oblasti Cínovce. K tratím už bylo řečeno dost v jiných příspěvcích. Jen bych doplnil, že mezi Cínovcem a Komárkou jsou tratě na obou cestách nic moc, je to dáno spíš podkladem a menším množstvím sněhu.
Co se týče parkování na Cínovci, od 7 do 19 funguje velké parkoviště (zadarmo) - viz fotky. Před oranžovým krámkem zabočit doleva. Ke stopě jdete max. 5 minut pěšky.
Měl bych pár proseb k chování na tratích: 1. pokud zastavíte, snažte se uhnout ke kraji cesty. Vůbec nejhorší je, když se někdo zastaví ve stopě a fotí si selfie. 2. zvažte vhodnost chození vedle sebe, zejména na užších cestách. Občas vás někdo chce předjet! 3. pokud bruslíte na úzké cestě do kopce, nemůžete se koukat do země! Těch téměř kolizí bylo za víkend až až. 4. snažte se nebruslit přes stopu pro klasiku, ničíte jí. Pokud nelze bruslit, protože je cesta úzká, dá se jet soupaž, chce to trochu cviku. 5. pokud plužíte s kopce, nezůstavejte jednou lyží ve stopě. Stopa kvůli tomu brzo zmizí a ve stoupání by se bývala hodila. Děkuju.
8:23
11:31
Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2022 23:00
Cínovec, parkování v 8:45 u Krušnohorského dvoru beznadějně plné, u Vietnamců za benzínkou bez problémů. Stopa upravená přímo od benzínky. Skatem něco po okolí, i v Německu. Trasa na Přední Cínovec a Sedmihůrská mě bohužel přišly špatně upravené, střed i stopa byly hrozně hrbolaté.
Pak opět skatem přes Vitišku a Dlouhou Louku na Klíny a odtud busem. Neskutečná nádhera, prakticky vše super, parádní zimní den, podmínky skvělý. Top klasicky Cínovec - Vitiška. Stoupání od trafa v Novém Městě k parkovišti pod Bouřňákem klasicky vyfoukáno na led a trávu, kousek jsme i nesli, ale asi to nebylo potřeba.
Obrovské díky Skiareálu Klíny za úpravu propojení z Jelení hlavy na Fláje a Jihobřežní. Je to nádherná cesta vedouci v rámci českých možností až divočinou. 🙂
A závěrečné pivo na Klínech ve Staré škole psalo. 🙂😉
Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2022 22:25
Klíny – na začátek flájského okruhu za jihobřežní a zpět 10:40 – 15:30, odpočinek v klínské chajdě, na Flájích a na klínské bráně – při návratu.
Čerstvý sníh -2stupně, pomalejší, nádhera se sluníčkem, máza několik vrstev VR45.
Flájský okruh neměl cenu, byl celý rozhamtaný – sníh tam byl měkký a stopa mělká, jihobřežní neměla chybu, umrzlé vysoustružené.
Parkoviště P3 na Klínech v 10hod plné, poslední místa pro nás, zdarma. Nahoře na P4 pracovník areálu Klíny organizoval parkování, otáčení aut apod., přijel traktor na vyhrnutí více místa u P4, dle internetu nemělo být P4vůbec k dispozici, ale bylo 😊, stojí na něm i obytňáky…..
10:48
12:24
12:55
13:11

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2022 21:06
Adolfov nemel dneska chybu.Pocasi i stopy byly fajn
9:14
10:52

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2022 19:51
Ranní zjištění na Cínovci: za pátek napadlo docela dost a padalo až do večera, takže stopy směrem Komárka (kam jela rolba v pátek jako první) byly docela zapadané. Změnil jsem tedy plán a vyrazil jsem směr Vitiška, tam bylo upraveno čerstvěji a tedy krásně. Tento úsek zůstal ve skvělém stavu i do odpoledne.

5+10 km okruhy mezi Vitišikou, Cínovcem a Moldavou upraveny taky (i včetně toho kousku, co na https://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod hlásí úpravu týden starou). Zejména na 10km okruhu takový zvláštní hrudkovitý sníh, asi v týdnu natálo a pak zmrzlo a rolba to musela rozbíjet. V nejprudším sjezdu po směru hodinových ručiček několik šutrů, zbytek OK. Pokračování na Moldavu taky super (byl jsem tam narozdíl od HonzyH ránoú. K dotazu na parkování na Moldavě - u nádraží před 10h asi přijíždějící brali poslední volná místa.

Bývalá železnice Moldava - Holzhau upravena tradičně 2 stopami na klasiku, ale jezdí tam moc lidí a upravují méně odolně, takže odpoledne by už lyžař nepoznal, že je to upravené strojově, aspoň v blízkosti Holzhau ne. Paralelní trasa pro skate + pěší taky většinou upravena, na jednom místě tam je tedy velký vytátý flek.

Já se ale nechal zlákat kus za bývalým nádražím upravenou odbočkou do německého vnitrozemí k Hermsdorfu. Na loukách i v lesích několik krásně upravených tratí pro klasiku i skate. Lyžařsky nejlepší část dne. Víc řeknou fotky a GPS záznam. Severně od kostela v Hermsdorfu teda už nemá cenu jezdit, místy méně sněhu atd. Návrat na železnici stejnou cestou, přímý sjezd do Hozlhau určitě upravený není.

Od železnice do Holzhau jsem vystoupal severní cestou (Schwarzer Buschweg), většinou krásná, ale v jedné zatáčce bude za 2 dny vytáto komplet a jeden strmější úsek lesem je taky horší. Upraveno na skate i klasiku. Nahoře v Holzhau na loukách množství upravených okruhů, ale to už jsem věděl, že každé prodloužení trasy by znamenalo, že mi dojde a nevrátím se. Každopádně z louky nahoře v Holzhau jsou asi nejlepší z tohoto areálu. Přímý návrat na Žebrácký roh taky upravený.

Na tratích z Dlouhé Louky (jel jsem Žebrácký roh - Vrch 3 pánů a dál) je poznat, že se stopy opotřebovávaly víc, než třeba minulý víkend. Když jsou 2 stopy, tak směrem nahoru je vždy v ve stavu o poznání horším, než směrem dolů. Ale pořád stopy ve stavu, kdy se v nich v pohodě dá jet i další den. Na skate paráda.

Pláně od Vrchu 3 pánů k Novému Městu v pohodě - přestože na louce vedle upravené trati čouhá tráva a souběžná silnička je místy vyfoukaná na asfalt, tak na upravené trati je sněhu dost. A tak do středy snad bude :-) Výrazně horší je ale úsek od parkoviště pod skiareálem Bouřňák k trafu. Část lyžařů tam dokonce lyže sundávala. Já to vyhodnotil tak, že opticky (viz předposlední foto) je tento úsek horší, než reálně, tráva ve výsledku byla neškodná, jenom lyžař nesmí vjet do nějaké krtiny.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 11.2.: Ahoj, kolik sněhu je na loukách mezi Vrchem Tří Pánů a trafem v Novém Městě? Je tato trasa průchozí? Díky moc za odpověď.)

GPS záznam: https://strava.app.link/tIj2YpgUAnb
8:39
8:45
9:22
9:40

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (18)

Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2022 18:24
Telnice-Adolfov.Upraveno dle možnosti.Až na pár míst /do 10 metrů/sněhu dost,kvalita střídavá,na osluněných místech vlhké,ve stínu zmrzlé. Parkování jen pro silné nátury.Vyhrnuté "parkoviště" pro velkou louži a 10cm.bláta skoro nepoužitelné.Auta stojí až na vršek k Větrovu.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2022 18:04
V 10 od Obory klíny směr Dl.louka Vys.Myt a podel plotu kflajim zpět směr Klíny vše ok,ale nej jihobrezni od silnice k rozc na dlouhou louku super svezení 👍
Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2022 15:48
Nové Město od trafa, louky led, bez sněhu, od chat už super, Vrch 3 pánů, Žebrácký roh, sem luxus, nato že deska je ledovka jak beton přikrytá pár cm prašanu, tak super stopy, nejlepší z celého dne, dál po trati nad Holzhau, též ráno upraveno, krása až ke sjezdu k Teichhaus, prudké, minimum sněhu, ale lyže to neponíčí, Bahndammloipe až na Moldavu spíš turistika v šíleném davu Němců, ale byl jsem zde prvně a má to atmosféru, jede se po bývalé železnici, sněhu opravdu minimum, stopy mělké, čím se jede výš k Moldavě, tím lepší, u Moldavy začnou ještě větší davy, mraky pěších němců ignorantů a až na Vitíšku je to dost opruz, led, mělké už zníčené stopy, lidi všude, z ní k trafu už lepší. Celkově zajímavý okruh, nejlepší podmínky z východních Krušek jednoznačně Dlouhá Louka.
10:26
10:35
Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2022 11:59
Dnes Dlouhá Louka, upraveno vše. Skvělé počasí od rána. Povrch někdě vymrzlý, někde měkčí, ale celkově podmínky vynikající. Při odjezdu kolem 10.hodiny fronta cca 20-ti aut na parkoviště.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2022 11:54
Predni Cinovec krasa
Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2022 6:37
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 11.2.: Zdravím, dá se v rámci možností (sníh) přejet z Komárky do Tisé ?)

Nepřijde mi to jako dobrý nápad na tento víkend, na některých místech mohou lyže i překážet:

- já finálně odpískal i přejezd z Komárky do Adolfova, dle http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod není upraveno
- z Adolfova do Krásného Lesa taktéž není upraveno, min. víkend bylo, ale dají se tu dohledat zprávy, že to bylo fakt špatné
- Krásný Les není nejnižším bodem na mapě, Petrovice jsou ještě níž. Tam rolba letos snad ještě nevyjela
- z jiných zpráv z Kručných plyne, že to, co napadlo v pátek, předtím v průbehu týdne odtálo
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2022 20:05
Odpolední Klíny-Jelení hlava-Schwartenbergloipe-Klíny. Co ubylo od úterý, dnes znovu připadlo nejdříve ráno a další díl odpoledne, kdy sněžilo celou dobu, co jsem byl, chvílemi i velmi silně. Krásný prašan. Stopa z předchozích dnů ze začátku dobře čitelná, postupně se pod novým sněhem ztrácela.
15:18
16:23
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2022 19:09
Martin: před lety jsem jel "hřebenově" tudy, loni jen úsek Nakléřov - Komárka: https://mapy.cz/s/lalonuvute
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2022 7:52
Cínovec pod Kahlenberg na Rehefeld, sluníčko!, sníh lehce namrzlý (pro mé pomalé lyže ale OK), v Německu dále v lese dost špinavá stopa (větvičky,listí,jehličí), na 2 místech nutno pěšky (ledové,sedřené na hlínu), POZOR! přejezd nad Rehefeldem do ČR - stržená lávka - šlo přebrodit suchou nohou, dále zas dobrý -Vitiška (občerstvení) a Cínovec . K poledni trochu měkký, ale zas se zatáhlo a stopy držely.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2022 6:46
Vcera Cinovec směr Altenberg, stopy nic moc.Počasi bylo super, sníh namrzlý.
9:35
10:13

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 10.2.2022 17:32
Boží Dar odpoledne, bohužel už zataženo, +4st, sníh dost mokrý, ale kde bylo dnes upraveno, tak super pevná, překvapivě i hodně rychlá stopa, včerejší úpravy stály už za prd, bylo to měkké a bořilo se... perfektní svezení, kterému chybělo pouze dopolední sluníčko... víkend vypadá že bude pecka!
Západní Krušné hory
Vloženo 10.2.2022 14:43
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 10.2.: Ahoj, nemáte někdo info jak to vypadá teď k 10. 2. mezi Tisou a Děčínským Sněžníkem? Je tam nějaký sníh? :))

Podle mereni CHMI tam neni zadny snih
https://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_snh_detail.php?seq=2822384
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 10.2.2022 12:47
Včera večer solidní pro klasiku i skate. Ve stopě u Vitíšky sníh zbarven od sněžné blechy. Pro skate celkem upraveno. Trochu těžší sníh, ale po práci na Cínovec a zpět hezká hodinka na čerstvém luftu.
(Odpověď na dotaz uživatele Daník z 10.2.: Ahoj, prosím, jak vypadá stopa a sníh kolem Vitíšky směr Cínovec? Díky moc)
Východní Krušné hory
Vloženo 10.2.2022 12:17
Zaparkovali jsme auto na parkovišti Dlouhá Louka, za poplatek 200Kč v mincích.
Vynikající celodenní běžkování po udržovaných trasách. Jeli jsme téměř až k Žebrácký roh a zpátky přes Vysoká mýť. Nádherné prostředí, téměř rovinatá trasa s mírným převýšením. Za celý den jsme potkali 7 lidí.
Doporučuji. http://kbstopa.cz/dlouha-louka/
Povrch, sníh byl v celé trase vynikající. Nelepil se, neklouzal.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.2.2022 12:20
Adolfov dnes bez lidi,stopy nic moc. Zadnej sportovní vykon nečekejte,ale na vyvetrani dobrý.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.2.2022 22:34
Odpoledně-podvečerní Flájský okruh. Mlha, lehce nad nulou, sníh vlhký, ale stopa kvalitní. Později začalo mrholit. Sjezd z Loučné ke Hvězdě tentokrát přes Střelnou, příjemně pomalý. Dál tradiční lesácké zoufalství.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.2.2022 12:09
Dnes od Pomezí k Vitišce dvakrát tam a zpět. Ráno v 8 paráda, upraveno jak bylo už včera avizováno. Během dopoledne sněžení a sníh s deštěm. Na trase místy mlha. Cínovec při návratu… 2 metry viditelnost. Ale jinak celkový dojem vynikající.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.2.2022 15:49
Dnes z Komárky přes Přední Cínovec na Cínovec, napadlo ca. 10 - 15 cm nového sněhu, stopa od lidí byla nicméně na této cestě celkem slušně prošlápnutá. Pak jsem ale zbaběle prchl do Německa na čerstvě upravené tratě, lidí bylo tedy hodně. Návrat z Cínovce na Komárku po druhé cestě (Sedmihůrské silnici), tato část byla asi nejhorší, místo stopy to místy připomínalo oraniště. U Cínovce je ca. 400 metrový úsek, kde se "podepsali" lesáci (viz poslední 2 fotky).
9:27
11:19
11:19
11:50

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Východní Krušné hory
Vloženo 6.2.2022 12:46
Na úvod vřelé poděkování lesákům za soustavné a dokonalé udržování minimální sněhové pokrývky na silničce z Nové Vsi přes Červenou jámu k Jedláku a na Lesnou. Použitelné snad jedině, až napadne tak metr sněhu za noc :( Jinak po včerejšku dnes spíše turisticky na Lesné včetně výjezdu na Medvědí skálu. Dopoledne velké sněžení a velký vítr, takže stopy zapadané a zaváté, ale i ve vánici urolbované krátké kolečko na Lesenské pláni, protože se tam jely nějaké psí závody.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.2.2022 13:21
Klíny - Klínská brána - Schwartenbergloipe směr Kurort Seiffen - Skimagistrale kolem Mníšku - zpět Kostelní cestou na Klíny. Stopy hodně přemrzlé, ale jinak podmínky docela dobré.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2022 22:28
Dnes vyzkoušeno od Cínovce po Klíny. Z nádraží na Moldavě do Rehefeldu stará stopa bůh ví od kdy, sjezd ve zmrzlém sněhu ošemetný. Německá stopa začala až za Rehefeldem, ale celou dobu byla až na malé výjimky divná. Zřejmě upravovali až později a zmrzlý sníh akorát rozbili, spousta ledových hrudek. Na české straně hned od magistrály super (v deset i na zdejší poměry málo lidí), okruhy od Štěničárny také dobré, maximálně občas špinavo pod stromy. Jen tak mimochodem, desítka má "přikázaný" směr od stadionu ke Starému trafu, na Vápenici, výjezd pod hřeben a pak sjezdem do údolí, dál na rozcestí U Buků a k Promenádě. Normálně to přehlížím, ale už se nedali přenést dva týpci, co mi sotva uhnuli u Rašelinového potoka a ještě se divili, že kvůli mě lezou ze stopy, a to když jedu z kopce. Od Vitíšky pak přejezd na Dlouhou Louku, louka nad Novým Městem už byla hraniční, další oblevu už nemusí přežít. Něco na Dlouhé Louce a protože byla vyrobena stopa na Jihobřežní dál na Klíny přes Jelení hlavu s odbočkou v Německu od Klínské branky. Sníh držel celý den, občasné malé sněžení doplnilo i sluníčko. Kromě Altenbergu ostatní s pěknou úpravou. Nejlepší dnes ale Klíny, tam to nemělo chybu.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2022 21:47
Dnes Cínovec.na německé straně šílené množství lidí a rozjeté stopy česká strana na Vizitku o moc lepší...u Němců snad byli celé Drážďany
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2022 19:45
Skatem z Božího Daru přes Hubertky na Hundsmarter, pak Tellerhauser, Mílov, Breitenbrunn, Panorama loipe, Rabenberg, Mílov, Červená jáma, Božák. Nádherný zimní den s vichrem i sluncem. Breitenbrunn a Rabenberg úprava ze včerejšího odpoledne, trochu rozbité a zmrzlé, jinde super.
Úprava na české straně je absolutní špička! Široké, tvrdé, skvělé na skate i klasiku, pravidelně udržované. Díky!
Kolem Božáku lidí spousty, ale třeba Háje jsou nádherný místo a nebyl tam skoro nikdo.
10:16
11:06
Západní Krušné hory
Vloženo 5.2.2022 19:39
Snad poprvé letos upravená Jihobřežní okolo Flájí mě přiměla vyrazit do oblasti Klínů a Dlouhé Louky, a byla to výborná volba. Parádně upravené tratě, které se i pozdě odpoledne udržovaly ve výborném stavu, a horší místa pokud nějaká vůbec byla, tak se jim dalo vyhnout v pohodě. Stopy na klasiku mi vyhovovaly víc ty v oblasti Klínů, ty upravované z Dlouhé Louky byly mělčí, ale i tak velmi dobré. Díky za úpravu!

A teď dobrodružnější část výletu: odbočka kus za Jelení hlavou směrem k Českému Jiřetínu vypadala kdysi (čtvrtek?, každopádně před sněžením, natátím a následným ztuhnutím) upravená včetně stopy na klasiku, nicméně taky byla od něčeho dalšího poničená. Protože začátek sjezdu za moc nestál a stopa pokračovala i horní trasou okolo Jestřábího vrchu, vydal jsem se tudy - a to už bylo relativně pěkné lyžování (i když s čerstvou úpravou na hlavních trasách samozřejmě nesrovnatelné). Prudký sjezd ke Pstružnému potoku jsem si na této úpravě nedovedl přestavit, tak jsem zamířil k vršku červené sjezdovky ski areálu Český Jiřetín. A tam jsem objevil odloženého "stopaře", viz foto, tedy o tuto úpravu se patrně stará místní skiareál. Dolů jsem sjel po sjezdovce a přešel do Německa.

Údolní hraniční cesta upravená stále není, ani by asi upravit nešla, je tam pár míst skoro bez sněhu. Nahoru ale zcela bezpečné ve slušné stopě od lyžařů mezi kolejemi od traktoru, dolů bych se naplno kvůli těm horším místům bál. Až při napojení na 13km okruh z Holzhau (Flossgrabenloipe) přichází úprava, ale starší (čtvrtek?), kvality proměnlivé, úsek úplně na západě za silnicí je vyloženě špatný, návrat do Holzhau lesem po hřebeni naopak mnohem lepší. Čerstvě upravený úsek u Holzhau je až na loukách nad německými sjezdovkami, asi i něco východně od Holzhau upraveného bylo čerstvě, jen na ten západ ne... K napojení na české tratě na Žebrácký roh to každopádně čerstvě upravené bylo. A pak zas začala česká paráda.

GPS záznam: https://strava.app.link/gGTUU09hpnb
10:09
10:29
10:35
10:55

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (15)

Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2022 19:07
Dnes na Adolfove ,stopy dobrý.Ale halda lidstva,lidi parkovali uplne všude az nesmyslně podel silnice.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2022 18:23
Dnes jsem na ceste z Moldavy od nádraží ke zrusenemu nadrazi hospode v Neuhermsdorfu vytrousil GPS Garmin . Vime, ze ho nekdo zavesil na strom u cesty, ale uz jsme ji bohuzel nenasli. Nezachranil jste ji nekdo?
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2022 16:09
Ani to nezkousejte, jeli jsme dnes obráceně klasiku a i tak debakl. Pokračovali jsme až do Petrovic a víc lyže nesli než jeli. Lenka
(Odpověď na dotaz uživatele Zip z 5.2.: Zdravím,

nejel někdo z Krásneho Lesa na Adolfov? Kdyby jo, dá se tam bruslit? Je to na 1-ové lyže?
Nejsem znalec místních poměrů, takže kdyby byl dotaz na bruslení "hloupý", omlouvám se :-)

Děkuji za informaci. Skol!!!)
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2022 16:08
Abertamy, Pernink brod, Bludná, sem super, vrchem novou cestou přes PR rýžovnu úprava komplet zavátá prašanem, sjezd na magistrálu, zde už zas top stopy, mrtvý rybník, Karlův okruh, sjezd z něj východní Abertamy jen pro zkušené, zde stará zmrzlá úprava, dolu lehce o život. Krásný den, polojasno, jen ledový vichr, sníh a stopy přemrzlé, rychlé, dost lidí, jsou znát jarňáky, hospoda bez šance...
Západní Krušné hory
Vloženo 4.2.2022 21:05
Dnes na Klínech od obory na Klínskou branku a okruh okolo Jelení hlavy. Pak přejezd na Schwartenbergloipe. Při oteplení jsem nic velkého nečekal, což se s vlhkým sněhem potvrdilo. Po páté začala jezdit rolba jak v Německu, tak poté v Česku a hned to bylo o něčem jiném. V noci přituhne a něco málo nasěnží, takže zítra by mohlo jít o jeden z nejlepších dnů dosavadní zimy.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.2.2022 16:50
Určitě je, sněhu je dostatek. Dnes byla trochu obleva, tak to moc nejelo, ale už v noci má mrznout. Teď už jezdí Cínovecká rolba, na Dlouhé Louce by měla proběhnout úprava dnes v noci. Na německé straně, kde jsem byl v posledních třech dnech, byla upravena taky spousta cest (od Altenbergu po Holzhau). Aktuální českou úpravu lze sledovat na webu skimapa.cz .
(Odpověď na dotaz uživatele hela z 4.2.: Na běžky je možné vyjet?)
Východní Krušné hory
Vloženo 4.2.2022 11:49
DL teď, teplota těsně nad nulou. Sněhu dostatek, ale je mokrý a těžký. Stopa je dobrá, ale bruslení je mazec. Lyže se zařezává hluboko, je to dřina. Oproti včerejšku 50-ti% zhoršení terénu. Ale včera bylo ráno utaženo rolbou. Žádné vymrznutí tratě se bohužel nekonalo.
Přes noc zmizel i všechen sníh ze stromů.
Tři fota jsou ze včera. Předposlední z dneška.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.2.2022 9:16
Adolfov- snehu dost,nefoukalo,ale beze stopy .Nevim kdy bude stopa.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.2.2022 9:11
Sněhu dost, ale žádná stopa bohužel.
Východní Krušné hory
Vloženo 3.2.2022 18:15
Dnes odpoledne Adolfov.Po včerejší úpravě tratě zpola zafoukané.Dobré svezení jen na Hraničním okruhu.Jinak to je "Hančovina".Kvalita sněhu "vata".
Východní Krušné hory
Vloženo 3.2.2022 18:00
Boží Dar odpoledne, +3st, mlha, dost mokrý sníh, asi dopo poprchávalo. Přes raseliniste nebylo vidět na metr, v lesích už dobrý. Okruh Karlova běhu, motanice po ježíškovce. Stopy super, lidí minimum. Jedině nahoře od kazišuka k BD typicky na hovno, nové stopy rozježděné od bruslařů jak se vyhýbaj pěšákům se sáněma... každopádně perfektní lyžování v ne moc hezkých podmínkách, snad už někdy ta zima dorazí!
Západní Krušné hory
Vloženo 3.2.2022 13:53
Okolo Klínovce perfektně upraveno, teplo. Fotka je ze silnice na Horní Malži.
Západní Krušné hory
Vloženo 3.2.2022 12:39
Moldava-Kannelberg krasne upravené trate i na brusleni, snih je ale mekky-je nad nulou, tak se to obcas bori.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.2.2022 17:15
Na běžkách z Krásné. Trasa: Krásná – Pod Štítarským vrchem – Újezd – nejzápadnější bod ČR – Pastviny – U loupežníka – Studánka. Sněhu dostatek (na většině míst 25 cm – nový sníh na starším podkladu), trasa zčásti po oficiálních lyžařských trasách, zčásti po signálce. Samotný nejzápadnější bod je v terénu na lyžích nedostupném. Lyžařské trasy po starší úpravě, jinak jsem prošlapával (měly by být k 3. 1. nově upraveny).
Smrčiny
Vloženo 3.2.2022 6:18
Jen doplňuji, že v Německu jsou upraveny i okruhy dále od Altenbergu tedy až na Schelerhau. Navíc je to v lese a jen mírně zvlněné, takže ani moc nefoukalo a stopa byla perfektní. Parkování mezi Zanhausem a Altenbergem na dvou stálých místech vyhrnuto a v týdnu odpoledne zdarma (o víkendu a dopoledne nevím).
Východní Krušné hory
Vloženo 2.2.2022 23:57
Mohu jen potvrdit, že dnešní stopa zmizela pod velkou vrstvou čerstvého sněhu, vyráželi jsme z Nového Města - Vrch tří pánů- Dlouhá louka a byli jsme první, kdo prošlapával stopu hlubokým sněhem. Na skate úplně zapomeňte, vše zmizelo pod sněhem.
Skol.
11:38
11:49
11:58
12:30

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Východní Krušné hory
Vloženo 2.2.2022 22:05
Z 0,5 cm v Litvínově na 50 cm na hřebenu Střelné a Loučné, kde jsou navíc metrové závěje. Většinou jsem prošlapával cestu. Od zhruba 800 metrů krásný prašan. Nicméně zítra už nebude :( Směrem na Dlouhou Louku jsem viděl vyjetou stopu. Hezký sjezd opětovně od Hvězdy zmršili lesáci školením jízdy ve sněhu. Takže kosuek pod rozcestím jsem to zabalil a šel radši pěšky.
Východní Krušné hory
Vloženo 2.2.2022 15:34
Hromady nového sněhu, k tomu poměrně větrno. Čili avizované úpravy v oblasti Cínovce a Dlouhé Louky se odkládají, nejspíš až na pátek - tolik informací z webu a Facebooku.
Já byl dnes na německé straně u Altenbergu, tam bylo upraveno parádně. Nicméně Němci na to mají lidi (co jezdí rolbou v rámci své práce) a hlavně asi podstatně víc financí. Pevně věřím, že až se počasí trochu uklidní, že budou parádní podmínky na obou stranách hranice.
Východní Krušné hory
Vloženo 1.2.2022 15:29
Altenberg - Kahleberg - Cinovec - Vytiska. Nikde neupraveno, stopy proslapnute od lidi. Na DE strane vyrazne lepsi situace (asi upravovali pred par dny), klasika uplne na pohodu, hodne lidi i bruslilo. Na CZ strane hodne hluboka stopa (tak 15 cm), brusleni ani omylem, na planich hodne silny vitr.
Pokud to ale dnes v noci upravi (jak slibovali) tak to od zitra budou mozna nejlepsi podminky letos. Cerstvyho snehu je tam hromada.
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2022 21:13
Dnes Deutschgeorgenthal-Žebrácký roh-Dlouhá Louka po silnici. Nástup v Jiřetíně kousek projetý německými lesáky, dál stopa od mého předchůdce, od rozcestí zbytky z poslední úpravy. Dole sníh spíš vlhčí a lepivější, od Žebráckého rohu již pěkný. Stopa na Dlouhou Louku jen v náznacích ze soboty, jinak zavalená novým sněhem, který se sypal celou dobu. Zítra přibude další, takže paráda. Za Vilejšovem před mostem přes Flájský potok za zatáčkou pozor na spadlý strom.
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2022 11:28
Víkend v Horní Blatné. Hodně sněhu. Stopy fantasticky upravené. Projeli jsme: Horní Blatná - Jelení. Horní Blatná - Pernink. Horní Blatná - Potůčky. Blatenský vrch. Sáňkařská dráha z Blatenského vrchu hodně namrzlá, sjízdná na běžkách jen pro otrlé. Na sáňkách luxus. Vítr v lesních úsecích v pohodě, na otevřených pláních hodně silný, stopy místy zaváté. Lidí pomálu.
Západní Krušné hory
Vloženo 31.1.2022 14:22
V pátek z Cínovce kolem Flájí na Klíny, sníh dobrý, na otevřených úsecích ledovaté plochy, naštěstí většina trasy lesem, takže OK. V sobotu Klíny-Hora sv. Šebastiána, vítr už silnější, v neděli jsme chtěli dojet na Měděnec, ale kvůli větru to už opravdu nešlo. Na celých cca 65 km jsme odjeli jen pár km v nedávno upravené stopě (jen v blízkosti nějakého střediska, kde mají vlastní okruhy), jinak pouze vyjetá stopa od lidí, ale rozdupaná pěšáky a velmi často také rozježděná nějakou lesní technikou. Takže spíš skicross, než běžkování, pro bruslaře absolutně nepoužitelné. Nebyl to důsledek aktuálního větrného počasí, ale toho, že se v téhle pasáži evidentně stopa (pokud vůbec) neupravovala. Na to, že jde o páteřní magistrálu, pěkná ostuda. Je zajímavé, že v západní části Krušných hor (jiný okres a kraj) to je o 100% lepší.
Východní Krušné hory
Vloženo 30.1.2022 13:05
Nikdy jsme nečekali, ale je fakt, že přijíždíme nejpozději do 10:00. Hlavně si připravte 200 Kč v drobných. Parkovací automat nebere karty, někteří lidé bývají nemile překvapeni.
(Odpověď na dotaz uživatele HonzaH. z 29.1.: Dlouhá Louka- jak dlouho se čeká fronta na parkoviště o vikendu? Ještě jsem neměl odvahu vyzkoušet, loni mě to vytrestalo, tak jsem tam přestal jezdit. Dík)
Východní Krušné hory
Vloženo 30.1.2022 8:25
Na Klínech jsem jel novou stopou po rolbě, ale hned první čtyři bruslaři nejeli za sebou, ale po dvojicích a výrazně stopu poškodili. Čím dál od civilizace, tím lepší podmínky, okruh Jelení hlava nádhera, cestou zpět jsem bohužel narazil i na blbce co vyrazil se psem na volno, zastavil ve stopě, aby si popovídal a psa nechal volně pobíhat. Takže podmínky super, většina lidí v pohodě, těch pár blbců snad někdy pochopí.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.1.2022 23:36
Z Českého Jiřetína na Grenzweg po vyjeté stopě od ostatních, dole sněhu tak akorát. Od plavebního kanálu už v upravené dvojstopě po Flossgrabenweg, občasná slabší místa. Ringelloipe od silnice k Fischerbaude velmi dobrá, potkal jsem zde i rolbu. Höhenloipe bezchybná a od Fischerbaude k hranici znovu po čerstvé stopě. Od Žebráckého rohu překvapila stopa směr Dlouhá Louka, pěkná. Ze silnice jsem odbočil k Flájím a podél plotu pod Loučnou. Pak rychlý, ale dobrý sjezd ke Hvězdě a ještě kousek níž. Lidí poskrovnu. Nejdřív sněžení, pak ledové krupky a kolem poledne i déšť. Ale naštěstí nepršelo dlouho. Vítr obvyklý, se včerejškem nesrovnatelný.
10:22
10:50
11:01
Východní Krušné hory
Vloženo 29.1.2022 17:29
S dětmi, zaparkovali jsme v Zadní Telnici u sjezdovek, lanovkou nahoru a odtud na adolfovske okruhy.. Sněhu málo , ale trasy jsou šikovné vedené v místech kam se sníh sfoukava, takže to šlo. Teplota kolem nuly , vítr srážky střídavě sníh, led, déšť. Upraveno trochu bylo ale spíš tak na turistiku než na sportovní výkon..
Východní Krušné hory
Vloženo 29.1.2022 15:24
Nové Město trafo půl 11, parkování supr, vyhrnuta louka, na Vitíšku bez lidí, prašan, posněhává, krásná stopa, tam už ale mraky lidí a začlo pršet, okruhy 5 a 10, na nich celkem málo sněhu, proto asi mělká, místy rozbitá stopa, ale furt dobrý, magistrála od Cínovce tragédie jako vždy, přelidněno, pěšáci, stopy úplně rozjebaný, to fakt nechápu na tak široké silnici jak může být dopoledne stopa v takovém stavu, a to bylo vše v noci upraveno, škoda práce rolbaře. Zasportovali jsme si to bylo hlavní, podmínky však nebyly ideál, asi to chtělo prijet na osmou nebo jet na západ Krušek, tam stopy vydrží déle v kondici, když nejsou vymrzlé, lidi se tam víc rozprsknou, tady jedou všichni stejný okruh...
Východní Krušné hory
Vloženo 29.1.2022 12:41
Cínovec, Vitiška. Stopa nebyla čerstvá, asi, ale přesto velmi dobrá. Občas nějaké sněžení, ale žádný problém. Máznul jsem Fialový Swix V45, ale jak byla postupně stopa umydlená, klouzalo to. Ráno lidí málo, pak již více. Vubec jsem netušil, že lze přispět Cínovecké o.p.s.. Parkování na silnici od pupmy ke Krušnohorskému dvoru je hrůza. Dvě auta nemají šanci, lidí by se měli trochu zamyslet. Ani nefoukalo, tak jak bylo avizováno. Děkujeme pěšákům, že nám vylepšují stopy.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.1.2022 8:34
Dlouhá Louka upraveno nádhera a fronta před osmou žádná, mějte drobné na automat a jde to rychle 4x50.
Východní Krušné hory
Vloženo 28.1.2022 19:26
Dnes z Nové Vsi na okruhy na Lesenské pláni a zpátky. Krásný prašan, ale taky vichřice, takže stopa často úplně zavátá anebo naopak vyfoukané na led. Pěkně se jelo jen na úsecích schovaných v lese. Podmínky těžké, ale fotogenické počasí a navíc jsem za odpoledne potkal jen jednu rodinku. Pozor, na silnici v Nové Vsi a dál na Kateřinu a Brandov se dělají sněhové jazyky až závěje (a podobně to bude jistě i jinde v okolí...).
15:34
15:41
Východní Krušné hory
Vloženo 28.1.2022 16:31
Je upraveno, viz kbstopa.cz
(Odpověď na dotaz uživatele GEP z 28.1.: Ahoj, netušíte nekdo zda se bude upravovat cesta z D.L. na Žebrácký roh? Máme v plánu jet z Cínovece po německé straně a zpátky právě přes Ž.R. na D.L. ale prý to není na skate upravené resp. není to upravené vůbec. Diky za odpověď)
Východní Krušné hory
Vloženo 28.1.2022 17:33
vláčkem do Perninku, pak směr Jelení - i pár dní po úpravě stopa OK i prostor na bruslení, občerstvení Jelení - krátce po příjezdu (12,30) plno - skupina něm.dětí- asi sportovní - malý výběr, naemaj žádnou polívku(-), pak směr Chaloupky a Nové Hamty, poslední 2km už jen prošlapaná, ale zničená špinavá promrzlá stopa lesem
Západní Krušné hory
Vloženo 27.1.2022 17:36
Dnes pěkných 30 km klasikou z Cínovce, sněhu všude naprostý dostatek, namazat se ale rozumně nedalo, ve stopě sklo, mimo stopu zmrazky, v závětří nafoukaný čerstvé jemnozrno. Nejdřív projetý okruhy kolem Kahlebergu, tam super vše upravené, místy bez důvodu bez stopovače. Pak pytel kolem Scharspitze, tam celkem dost bordelu ze stromů, ale kamínky žádné. Na závěr po magistrále z golfu na Vitíšku a zpět, tam by to bylo ideální na skate, stopy už jsou přecijen dost rozježděné.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2022 14:11
Ráno 8:50 Klíny od vrtule směr Jel hlava nádherná stopa azuro prostě fantazie.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2022 11:06
DL právě teď přes Vysokou Mýť a Fláje. Slunce, lehce vítr. Povrch vymrzlý a rychlý. Pěkné svezení. Někde se divočáci vyřádili, ale mimo trasu ;)

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2022 21:56
(Odpověď na dotaz uživatele Nikol z 27.1.: Ahoj, zkoušel jste teď někdo jet z Horní Halže na Meluzínu? Díky) Včera a je to super.
Západní Krušné hory
Vloženo 26.1.2022 20:34
Altenberg bez problematických míst - s výjimkou tradičně horší západní části okruhu L4 nad Rehefeldem, kde jsou dost šutry a i na přeskok potůčku došlo. Dokonce je na výběr, jestli podélně, nebo příčně :-) Jednoznačně v nejlepším stavu překvapivě včera upravený okruh L5 okolo Scharspitze. V okolí Kahlebergu taky slušné, asi o něco lepší na skate než na klasiku, stopy jsou někde dobré, místy horší. Severně od silnice L2 spíš slabší, ne kvůli množství sněhu, ale kvůli příliš hrbolaté trati a chybějící stopě na klasiku na některých místech. Ale základ pro další sněžení je tam dobrý.

Plán přesunout se na českou stranu na okruhy pod Vitiškou mi málem překazil chybějící most přes Rašelinový potok nad Rehefeldem, viz foto. Ale po kamenech jsem se nakonec na druhou stranu dostal, i když s testem vodovzdornosti bot...

Z okruhů pod Vitiškou jsem projel jen menší část. Kvalitou stop nejlepší lyžování dnešního dne. Na skate asi moc ne, stopy jsou moc u sebe. Naopak úsek Cínovec - Vitiška bude na skate výborný, na klasiku stav stop z nedělní úpravy takový střídavý. Ale celkově vlastně paráda na možnosti letošního ledna...

GPS záznam: https://strava.app.link/nUD6nY5L8mb
9:46
10:51
11:14
12:28

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2022 17:09
Dnes Adolfov.Po poslední úpravě jsou tratě v použitelném stavu.Po mírné oblevě vše zmrzlo.Na klasiku dobré/trochu navátého sněhu ve stopě/,na brusle trochu horší/hrbolato,naváto,led.plotny/,ale celkem to jde až na dvě výjimky.U stadionu pěšáci stavěli sněhuláky a celé to tam rozdupali.No a nějaký magor to autem rozryl u křižovatky v Adolfově/na louce/,pak se vydal ke Komárce,stejné stopy i u lanovky na Rudném.Pak to auto zaparkoval u cvičné louky.Nechybí někomu bílá Lada-Niva 7U2 7368?Možná to někdo zcizil.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2022 14:50
Dnes kolem Kahlebergu, dále pod silnicí až k Schellerhau, zmrzlý podklad a na něm tenká vrstva nového sněhu, stopy ve slušném stavu, na bruslení to taky vypadá ok. Nakoukl jsem i na naší magistrálu, i tam je to v pohodě. Další úprava na naší straně by měla proběhnout v pátek.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2022 12:04
Lesná - krásné stopy v areálu.Od Nové Vsi prohrnuta lesní cesta vedoucí k běžeckým okruhům.Mrznoucí mlha,běžkaři se dají spočítat na prstech jedné ruky .Neváhejte,Fotbalíku ;-).
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 21:07
Okruh z Cínovce na Komárku a zpět - zmrzlý podklad, na tom tenká vrstva nového sněhu, teplota pod nulou a lehce sněžilo, stopy vyježděné od lidí. Na klasiku ok. Bohužel směrem od Cínovce přes pláň rozježděné autem.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 20:29
Dnes super, zítra bude taky, pak má přijít vichr a sněžení, alespoň ještě připadne.
(Odpověď na dotaz uživatele Radka z 23.1.: Jaké jsou prosím podmínky v Krušných? V nějaké rozumné dojezdové vzdálenosti z Chomutova nebo i možno směr Cínovec atd. dík)
Západní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 20:27
Skatem z nádraží v Perninku po magistrále na Bublavský okruh a Sonnenloipe, pak zpět na Ostružník, odtud Německem přes Weitersglashutte nad JGstadt, tam ňáký okruhy a přes Korce zpět na nádraží v Perninku.
Česká strana špičkový manžestr, nemělo to chybu. V Německu pás na bruslení hodně hladký, střílelo to, ale dobrý.
V Německu důchodci, v Čechách ani noha (proč nejezdí čeští důchodci?).
Celý den mlha a pár stupňů pod nulou, ideální podmínky, jelo to rychle.
Sněhu dost, vyražte, zítra to bude stejně skvělý.
Jen nad Bublavou od rozcestí U Altánu po Sonnenloipe je hodně vyhrabané hlíny a celkově hodně náročný terén. Bublavský okruh upravený z pátku, hodně rozrytý a zrmrzlý, sněhu na těsno, Sonnenloipe upravený nově, sněhu dost. Trasám nad Bublavou už bych se příště na áčkách vyhnul, je to tam holt celý níž.
Celkově ale maximální spokojenost, velké díky za úpravu i po víkendu, bylo to hodně poznat. Kvalita českých tras byla na 6* z 5.
8:59
12:42
Západní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 18:02
Dnes okruh okolo Dlouhé louky, Fláje, Vilejšov a Vysoká mýť, sníh je přemrzlý hrubozrnný firn, na bruslení dobrý, na klasiku nic moc
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 17:10
Přebuz, na Rolavu vyjetý stopy skůtrem, pak pecka magistrála na Jelení, celnice, manžestr, pevná stopa, v lese skoro prašan, mimo umrzlé, od celnice k Weiterglashutte na hovno, stopy z víkendu, komplet ledový, křivý, rozbitý, plno důchodců, pak se to zlepšilo, když se odbočilo od přehrady k Ostružníku, stopy taky z víkendu, ale málo jetý, celkem dost umrzlý, od Ostružníku na Rolavu zase manšestr a špice! Celkově parádní svezení, kdyby i němci upravili, nemělo by to chybu. Psali že stopy kolem Carlsfeldu jsou ve stavu ausgezeichnet, řekl bych gut, misty sehr gut ;-)
Západní Krušné hory
Vloženo 25.1.2022 8:15
Cínovec,Kahlenberg upraveno,lehce přimrzlé,málo lidí,paráda
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2022 23:22
H. Blatná - Abertamy - bufet - hřebenovka - Mrtvý Rybník - Myslivny - Milov - Bludná - H. Blatná

Sníh zfirnovatělý, ráno zmrzlý, později měkčí vlhký, ale na klasiku rozhodně na klistry. Stopy po víkendové úpravě někde v lepším, někde v horším stavu. Od Perninku k bufetu a cca od Mrtvého rybníka po Myslivny docela dobré, exponované úseky na loukách nic moc. Na bruslení tvrdé a dobré, lepší jak na klasiku.Od Mysliven po Milov (ke kapličce) celkem pěkné svezení. Zde jsme potkali rolbu z Božího Daru. Jeli jsme se podívat k hranicím a dále na Bludnou. Po úpavě na klasiku lepší odraz, ale pomalejší, bruslení náročnější. Od Bludné rolba pokračovala k bufetu a zpět na Boží Dar, my jeli na Blatnou po starší rozmydlené stopě, na loukách mlha a špatná orientace. Teplota dnes po celý den kolem nuly a nefoukalo. Zítra se má lehce ochladit, tak to možná pojede trochu rychleji. I tak vcelku povedený den.
Západní Krušné hory
Vloženo 24.1.2022 15:40
Ahoj dneska dneska Cinovec Altenberg Schellerhau až téměř Spitzberg. Vse paradne upravené a snehu dost. Lidi pomalu a snih hodne taje. Smerem na Schellerhau naprostá krasa, nekdy i 4 stopy. Ke Spitzbergu uz nejezděte. Zitra uz tam snih nebude.

https://strava.app.link/5Az8wID44mb
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2022 19:22
Krasny den do stopy i mimo, vcera 23.1.jsem pojezdila na vrcholu Snezniku, kam jsem prisla po cervene od Decina. Snih pod stromy hodne podmaceny. Vrchol byl v pohode, souvisla jeste rano celkem tvrdsi vrstva snehu. Dalo se sjet hodne nizko po asfaltce. Louky vsak temer bez snehu, nastup do stopy az na cervene u lesa. Okruhy okolo Tise byly sjizdne avsak podmacene a misty lezly kameny. Mam to tam rada, lidi tak akorat. Vesmes neustale mrholilo tak nevim co ze snehu zbylo na dnesek. Stopy mely tvrdsi podklad, ale deste nakonec asi bylo prilis. Pokracovala jsem po Krusnohorske magistrale na Rajec, Petrovice, Adolfovske okruhy, Komari Vizku. Mezi Rajcem a Petrovicemi zadny sjizdny.snih. Nad Petrovicemi magistrala proslapla od lidi, jedna velmi mekka stopa. Misty to bylo příliš narocne kvuli propadavani se. Nekde znicene ctyrkolkami. Od Krasneho lesa uz to ma jine parametry, stopa sice od lidi avsak s pevnym podkladem, hodne jezdena. Okolo Adolfova strojova uprava, siroke na brusleni a dve stopy. Mezi Adolfovem a Komarkou misty vyfoukana silnice na led, snih promoceny mrholenim a destem ochlazovany silnym vetrem odpoledne namrzal a klouzalo to. Samozrejme mlha, orientace pro otrle, obri boule navatin splyvaly se vsim okolo, tankodrom u Komarky rozslapany pesaky a rozbity ctyrkolkou pro udrzeni pozornosti.. Stereotip urcite nehrozi, chtelo by hodne nasnezit. Hlavne okruhy Snezniku bych si moc prala:)
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 24.1.2022 7:18
Bivoj: na těch pláních k zebrackemu rohu je zafoukano za pár hodin. Foukalo cely patek a sobotu.

Prosím neberte do stop psy, stopu rozdupavaji vám i těm, co jedou za vámi.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2022 7:10
Díky panu Fišerovi, Dlouhá louka parádní úprava, v osm ráno jsme potkali rolbu. Fláje dvě stopy a dostatek místa pro skate. Pak ještě modrý okruh krásné svezení sníh rychlý. Jen je škoda že úprava není vidět na skimape. Děkujeme známka 500 zakoupena
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 23:08
Horní Blatná - Pernink -Jelení - Chaloupky - U závory U seníku - Nejdek

V lese stopy v dobrém stavu, louky zafoukané, ale během dne nejspíš znovu projeto rolbou. Hlavně ráno docela větrno. Úprava končí na Severní louce, kde je vyjeté malé kolečko. Dál na Nejdek trochu divočina, sjet se s opatrností dalo kousek pod rozcestí U vodárny. Teplota celou dobu kolem nuly, sníh vlhký. V Horní Blatné odpoledne a večer mlhavo a drobné mžení. Sněhu dost až na pár krátkých úseků, kde rolba nemohla vytlačit stopu.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 20:25
Souhlas s HonzaH. z předešlé zprávy, čerstvá úprava na Klínech i v Německu byla super, stopa tvrdá a rychlá. Na Skimapě je vidět, že se upravovalo na Lesné - nebyl jste tam někdo?
8:50
9:15
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 19:50
Abertamy - Pernink - Jelení. Prima svezení. Stopy upravené. Sněhu dost. Bavilo mě to.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 15:04
Pro velký úspěch dnes znova Klíny, oproti včerejšku byl už sníh celkem mokrý, ale to ničemu nevadilo, protože bylo komplet upraveno jak na CZ tak na DE straně. Místy mlha, mrholení, ale skvělé svezení.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2022 13:19
Info z nedele uz asi nikomu nepomuze, ale presto: Flajsky okruh, Vysoka myt, 3 panove ... bez namitek, snih paradni. Ale puvodne jsme chteli na Zebracky roh, k odbocce Vilejsov sice 5 centimetry nocniho snehu, ale pohoda, lze bruslenim, dal ale rolba nejela uz nekolik dni, takze na brusleni ne (jedine za cenu naprosteho rozhamtani stopy, kterou si tam klasici vyjeli, a to snad nikdo neudela). Nevim, proc byl okruh znacen jako upraveny. Skol.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2022 15:59
Klíny v 11h, kdo si přispal měl čerstvě upraveno komplet CZ i DE. Stopovali jsme rolbu a jeli vždy tam kde bylo projeto, na Mračnej, kolem vrtuli, k Bráně, po DE straně na Mníšek, Mračnej a Klíny. Díky pozdější úpravě a vlhkému sněhu nebyla stopa nikde zavátá. Slabý vítr, občas vykouklo slunce, podmínky špičkové!
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2022 12:37
Cínovec ráno. Funělo fest, stopa samozřejmě nebyla, ani by to nemělo cenu. Tak jsem kousek prošlápl, zbytek ostatní. Jezdil jsem u Předního Cínovce směr Sedmihůrska, ale jen na vršku. Tam a zpět. Na otevřených místech fakt vichr. Ale napadlo, sníh i kupodivu jel. K polednímu čím dál více lidí. Parkování u bývalé sechty,ke Krásnohorskému dvoru neprůhledné, navíc se zde koná závod
8:38
8:58
8:58
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2022 7:59
Byly jsme po 5 večer a super , bez lidí. Mohlo by trochu napadnou , jinak dobry
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 21.1.: Zdravím a prosím info, jaký je stav na Sněžníku, děkuji velice a jsem s pozdravem.)
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 21.1.2022 23:06
Od středy nových 10 cm prašanu. Po dopoledním sněžení a při trvajícím vichru některé úseky zaváty, ale hlavně že ten sníh je, odpoledne navíc i trochu sluníčka. Jediné slabší místo na Dlouhé Louce jsem dnes potkal v lesíku pod Vrchem Tří pánů na cestě do Vilejšova, tam je pár metrů s minimem sněhu, jinak všechno OK. Akorát nechápu bruslaře, kteří se snaží bruslit i na úsecích k tomu naprosto nevhodných, tj. úzkých a ničí tam stopu (např. úvozem po červené z Dlouhé Louky pod Vrch Tří pánů nebo po zelené do Vilejšova).
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2022 16:54
Cínovec kolem poledne -5 a fujavice, kolem třetí se to trošku zklidnilo a začalo lézt místy i sluníčko. Hoši na skútru už chystali na víkendovou Krušnohorskou třicítku a počasí se jim množstvím sněhu rozhodlo vyjít vstříc. Lidí na pátek tak nějak přiměřeně, stopa skoro úplně zafoukaná, na exponovaných místech led. Až na ten vítr dnes ideální příležitost pro každého, kdo to chce vyzkoušet v prašanu, s kamarádem začátečníkem, stoletou babičkou, pětiletou vnučkou nebo (nedejbože!!! :D) se psem a nechce u toho poslouchat pindy zarytých časovkářů v elasťákách, co když nemají stopu/manšestr tak ostře vyřízlou, že jim za jízdy holí chlupy na lýtkách, tak propadají depresi.

To mě víc drásají všechna ta jelita, co asi nejsou ochotná platit za parking (protože stovka! kdo to dneska má?!) a postaví se pěkně do řady cestou nahoru ke golfu. Tím samozřejmě z obousměrné komunikace udělají vmžiku jednosměrnou, a vždycky jedna skupina aut musí couvat, aby té druhé umožnila projet. Což je v kopci na 20 číslech rozježděného sněhu opravdu lahůdka, zvlášt když člověk přemýšlí, do čeho se místo do zavěje opřít raději, jestli do x5 bavoráka na jedný straně nebo do rodinky, která k němu míří na druhé. To je fakt takovej problém? Zamyslet se, jestli nestojím, ani ne tak v rozporu s dopravními předpisy, ale hlavně tak nejak lidsky prostě debilně? Takhle na prasáka zaparkovat by si v Jizerkách nebo na Šumavě nikdo netroufl, o našich germánských sousedech ani nemluvím. Bolševické argumenty typu "tak má být to parkování zadarmo" a "tamten pán v té zelené oktávce tady stal prede mnou" raději vynechme.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2022 15:58
Úprava tras dneska skvělá, ale sníh relativně měkký a ne extra rychlý. Jel jsem kolem 9 ráno a kolem Božího Daru a směr Maringotka a dále super. Co ráno nebylo protažené tak Milovská silnice. Cca kolem 11 už stopy začaly zapadávat čerstvým sněhem, ale pořád to bylo hodně slušné svezení.

Prvních pár kilometrů magistrály z božího daru chce k úplně ideálnímu svezení ještě trochu sněhu, ale sjízdné taky úplně v pohodě.
Západní Krušné hory
Vloženo 21.1.2022 12:09
Dnes DL-Vysoká Mýť+ke krmítku na Fláje a zpět. V 9 už slunce nebylo, -7, vítr. Na otevřených plochách zafoukaná stopa a zledovatělé plotny. V lese pecka 👍🏻. Dnes první na okruhu 😇
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2022 22:46
Jo jo dneska po 15h bylo šílený počasí. Teplota minus 5,vitr a viditelnost na nule... Ale úsek Cinovec - Vitiska bylo sněhu dost..
15:44
16:05
16:06
16:26

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2022 19:29
Dneska naprosto šílené podminky na Cinovci. Ja zapadl, tehotna pani s ditetem v aute zapadla, ale auta jsme vykopali a ja nakonec vybehl do stopy. Po 11 hodine uz upraveno vse v nemecku. Snehu dost, ake sileny vichr. Na vinend to bude totalni pohodka. ( Mam pocit, ze se tam nekde jede zavod, ale nejsem si jisty).
10:36
10:36
12:29

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2022 17:01
Boží Dar, kroužení po všech cestách Ježíškovky a okolí BD, projel jsem vše co bylo včera večer upraveno, stopy top, bordelu ubylo, ale pár horších míst tu je, hlavně na Špičáku, takže to chce koukat pod lyže. Azuro, nad nulou, špice!
Západní Krušné hory
Vloženo 19.1.2022 15:09
Cínovec - Vitiška a zpět + kousek po golfovém okruhu. Skvěle upraveno, vše zakryto novým sněhem, počasí se ve finále vydařilo.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2022 12:55
Vyrazil jsem z Perninku po magistrale, 1. kilometry byly chude na snih, casto koukaly kaminky a vetvicky, od Hamerske silnice uz skvele upravene - siroky pas a 2 stopy, na Jeleni se musi po silnici az nad hospodu, ktera je vypluhovana na kost, pak az na Rolavu skvele. Celou cestu drobne snezilo, snad se podminky, predevsim v lesnich usecich, jeste zlepsi. Skol
Západní Krušné hory
Vloženo 18.1.2022 22:32
Dlouhá Louka dnes výborná. Projel jsem vše upravené a krom toho ještě na Vrch Tří pánů. Nový sníh překryl všechno, co ještě v neděli čouhalo včetně většiny ledových ploten (ještě zůstávají na otevřených místech, kde je odfoukáno, hlavně na louce za hospodou je na kousku nejdřív úplně odváto a hned vedle závěj). Na závěr kousek sjezdu, ale jen na Hvězdu - nejdřív hezký prašan, od horní studánky už zase koleje od lesáků a nad rozcestím uježděno často až na ledový povrch. Dál to nejde, směr Loučky téměř bez sněhu.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2022 19:05
Upozornění pro běžkare. Tento víkend 22.1 .a 23.1. 2022 se na Cínovci poběží Krušnohorská 30.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2022 14:31
DL dnes, sem tam slunce i valící se mlha, trochu vítr. Projeto pouze několikrát od Penzionu Rozcestí ke krmítku u odbočky na Fláje a zpět a Vlčí hora. Pro začínajícího bruslaře, který se doteď šoupal ve stopě ideální převýšení…. tzn. nulové 😃. Krásně upravené. Jezdila jsem tam prakticky sama, takže celkový dojem vynikající 👌🏻👍🏻
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2022 23:39
Myslím že tenhle víkend se jedou nějaké závody, takže nepoužitelné. Otázka je jestli jaka bude uzavírka a jestli to budou chystat už od pátku 🤷🏻‍♀️


(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 20.1.: Ahoj, o víkendu bych chtěl s dětmi do Východních Krušných, ale neznám to. Podle mapy jsem si jako rovinku u parkoviště vytipoval Adolfov, Komáří vížku, Cínovec a Dlouhou Louku. Poradí někdo, kde nejlíp zaparkuju i když tam nebudu hned ráno? Děkuji.)
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2022 5:48
Ahoj všem nedělním bežkařům. Dopoledne na solidní trase N.Město - Dl. Louka jsem ztratil část vázání NNN někde okolo Vrchu Tří pánů. Jde o černý díl pod patu boty s bílým pruhem. Pokud to někdo našel, dejte prosím vědět na 737881551. Děkuji.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2022 20:55
Z Nového Města ráno od vlaku na Pramenáč (od Vitíšky nahoru projeto jen od lidí, ale dobré) a ze Štěničárny zpátky na Vitíšku. Přejezd na Dlouhou Louku, stopy stále kvalitní. Akorát od Vysoké mýtě se na Dlouhou Louku projel nějkaý DEMENT autem a zničil stopu - chtělo by to k Rýzmburské cestě nahrnout pořádnou hromadu jako se dělává i na jiných místech (parkoviště na Dlouhé Louce, pod Loučnou apod.). Jinak inverze a dopoledne krásně svítilo. Příští týden by mělo něco nasněžit, tak se těšme.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2022 13:06
Cínovec, Vrch tří panů. Stopa po včerejšku dostala zabrat, ale zatím dobrá kvalita. Nejhorší úsek mezi trafem a Vitiškou, v kopci trochu ledovaté. K polednímu už zase zástupy lidí, ale nelze se divit, když je hezky.
9:26
10:33
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2022 15:32
Horní Halže ke Klínovci, upraveno tento týden prvně a to v noci, jinde upravit nešlo, páč se upravovalo v úterý a sněhu je minimum, tak jedem zkusit. Volba dobrá, supr stopa, diky asfaltovemu podkladu pokryteho ledovkou a navrch sněhem nehrozilo prošlápnutí až na asfalt a nehrozil štěrk jako jinde, pár míst ledové plotny, ale díky lehkému profilu trati bezpečné. Okruh k Meluzině jsme vynechali, jsou tam ostřejší sjezdy, na zmrzlém povrchu budou hodně rychlé. Lidí tak akorát.
Západní Krušné hory
Vloženo 15.1.2022 12:57
Rano a dopoledne Cínovec Vitiška. Pěkně upraveno, super svezení. Kolem 11 už to byl mazec. Lidí opravdu mraky. Pěšákům a lidem se psy či saněmi je evidentně jedno, že letos do stopy. Značka neznačka
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2022 18:56
Večerní okruh flájský byl překvapivě v pohodě. sice přibylo pár škrábanců, ale našly se i krásné seky, překvapivě spíše v dolní polovině.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2022 17:12
zmrzla stopa, nic moc
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 14.1.2022 16:46
Dopoledne Cinovec Pramenac Vitiska Cinovec ... furt dobrý včetně kulajdy na Mikuláše ...sníh určitě vydrží i na sobotu ...na Pramenac od přístřešku jen vyšláplá stopa ,ale sněhu dost a málo lidí
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2022 8:35
Včera večer po silnici z Dlouhé Louky na Fláje a zpátky Mlýnskou cestou. Cesta dolů už špatná, koukají kameny, místy i asfalt/tráva, ale dolů se to sjet dá. Z Flájů kolem obory zpátky nahoru výrazně lepší, tam je až na pár míst pod stromy vrstva ještě souvislá.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2022 22:01
Na Dlouhé Louce dnes už nad nulou, sníh ztěžknul, ze stromů "pršelo" do stopy. Projel jsem všechny upravené tratě, ve většině bez problémů, občas ale potřeba opatrnost (málo sněhu, tak může něco čouhat). Nejlepší je okruh přes Vysokou mýť. Navíc jsem přidal ještě Jihobřežní projetou od lyžařů a kromě jednoho místa u vodárenského objektu také v pořádku a ještě na Vrch Tří pánů, což bylo také dobré. Dál směr Nové Město jsem nezkoušel, ale počítám, že přes louky to nemá cenu upravovat rolbou. Na závěr skvělý západ slunce.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2022 20:13
Ahoj lyžníci. Z UL bus 451 v 10.00 hod. Zadní Telnice - Adolfov . Polojasno ,občas sluníčko ,teplota nad 0°C,na sluníčku ještě víc .Nad Horskou službou po modré na Liškárnu , po žluté na Adolfov = HRŮZA ,popadané větvičky ,z větví pršelo ,nebo padal sníh za krk ,to samé ve stopě .Z Adolfova zelený okruh = Liškárna - od Adolfova ve stínu dobré ,potom na sluníčku "mejdlo ",občas tráva .Modrý okruh = Hraniční -nad lesem a rovinka ke K.Lesu dobrá ,cesta z kopečka mezi stromy -asi první 1/4 voda ,hlína ,potom to celkem ušlo. Cesta nahoru k Adolfovu celkem dobrá ,asi nafoukaný sníh. Okruh Rudný =nad Cvičnou loukou je bílo ,ale když se to projede ,kouká tráva. Rolbou upravovali Cvičnou louku ,takže projeli od horní stanice lanovky stopu ,ale v 1/3 je voda .Je otevřený bufet "Nad Bubnem ", u pokladny na lanovku ,ale NEJLEPŠÍ je to v Kongu .Otevřeno každý den ,točna autobusu hned vedle !Shrnutí :pokud nenapadne sníh ,je to na běžky špatné .Na sjezdovky mají celkem dost "nastříkaného " sněhu .
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2022 20:00
Z Nového města od trafa krásné kolečko přes Pramenáč. Strojová stopa na magistrále, zbytek taky super a hlavně to frčelo jak cip.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2022 16:21
Abertamy, výšlap východní Abertamy louka krása, v lese horší, trocha bordelu, dolu nesjizdny, na Mrtvý rybník luxus, nový úsek směr Rýžovna, na křížení silnice, dolu radši po silnici k maringotce, ale hlodala nás otázka, zda to nepokračovalo nově na Bludnou, pač tam od chalup vybíhá nová stopa. Dál Jáma a dolu Ab. Super svezení, občas prostě ven ze stopy kvůli bordelu, pro citlivky spíš béčkové lyže. Sluníčko na sebe nechalo čekat, ale nakonec trochu bylo. O víkendu bude otázka, jak moc se bude upravovat, podle mě některá místa ne, až po sněžení, sněhu je málo...
Západní Krušné hory
Vloženo 11.1.2022 19:20
Okruh Cínovec - Komáří hůrka: na většině trasy vyšlapaná stopa od běžkařů. Nejlepší podmínky jsou na Sedmihůrské cestě. V severní části okruhu je pár horších míst (dvakrát je potřeba překročit pár cm širokou vodu - viz foto), ale na sundavání běžek to není nikde. Celkově je na výlet sněhu dost, nedrhlo to nikde.
Na kameňačkách se dá dojet i přímo na Komáří hůrku. Za ní je na loukách (Fojtovická) sněhu dost, ale na nezpevněných lesních cestách místy jet nejde.
Z okruhu Kahleberg jsme jeli jen malou část, ale byl na ní pěkný povrch na bruslení a pár lidí na skatech jsme potkali, takže tam nejspíš bruslit půjde.

Příspěvek FB stránky "Bílá stopa Nové Město-Cínovec-Komáří Vížka", pro případ že o ní někdo neví:
Lyžníci, jdete po nás tvrdě a chcete informace, takže:
❄️fotka je ze včera 23h - mezi Vitiškou a Cínovcem se dá velmi dobře bruslit
❄️zítra 11.1 večer upravíme Cínovec - Vitiška - Nové Město (U Trafa) a uvidíme co to udělá
❄️na víkend pak přidáme Cínovec Komárka
❄️ v prostoru Vápenice - okruh 5 a 10km probíhá lov, takže zatím nebudeme upravovat
❄️máme v rolbě novou GPS a na portálu skimapy.cz bude v sekci Krušné hory - východ vidět aktuální stav úpravených cest
❄️GPS máme od @destinacniagenturakrusnehory, kteří nám hodně pomáhají s financemi od @usteckykraj
❄️22-23.1 se pojede Krušnohorská 30 v rámci série závodů @skitour_cz , tak doufáme, že ještě připadne. Závod bude mít nově zázemí na Cínovci na Pomezí
❄️prašanu je cca 20cm, po zmáčknutí je z toho tak 5cm
❄️ptáte se proč v Německu již částečně upravují a u nás nic. Kolegové mají na rolbě gumové pásy, díky tomu se nezařezávají do asfaltu nebo podloží cesty a nepotřebují tolik sněhu.
❄️nechoďte prosím s čelovkami po 19h do lesa, zvěř potřebuje v zimním období více klidu @lesycr_
❄️poslední díl pořadu České televize Běžkotoulky je z Cínovecka, najdete na ivysilani.cz
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2022 19:10
Dlouhá Louka luxus počasí i úprava.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2022 18:10
Abertamy, Bludná, Milovska kaple, stopa z rána, luxusní, od kaple na Myslivny upraveno v noci, zde nejhorší úsek, často bordel ve stopě, štěrk, ale nic co by nešlo objet, z Mysliven k Mrtvému rybníku supr, kolem rybníku klasicky horší, magistrála k Jámě občas s trávou ve stopě. Na to jak je málo sněhu bez umrzleho základu, perfektní lyžování, k tomu sluníčko.
10:42
10:42
14:05
14:35

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Západní Krušné hory
Vloženo 10.1.2022 22:46
Na Dlouhé Louce krásný prašan, mlha a slabě sněžilo. Po silnici do Vilejšova a zpět. Silnice byla stále otevřená, dokonce jsem i potkal auto. Pozor, je tam přes cestu spadlý strom. Sněhu minimálně stejně jako v prosinci, spíš víc.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2022 21:51
Dneska z Abertamské zatáčky směr Pod Špičákem, Myslivny, Janouškova cesta, do Německa přes Hubertky - sněhu dost, prošlápnuté stopy, za hranicemi směr skiarena Oberwiesenthal nová strojová úprava. Zpátky přes Boží Dar, Kaffenberskou, Vodárenskou a Wunderblume - opět prošlápnuté stopy. V noci na úterý se plánuje na magistrále strojová úprava, tak uvidíme, kde to všude půjde.
Západní Krušné hory
Vloženo 10.1.2022 21:36
Kahleberg - většina tras upravena z neděle, podklad tvrdý s malou vrstvou prašanu - super svezení, sněhu všude dostatek!
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2022 11:02
V sobotu i v neděli slušná sněhový pokrývka. Na zpevněných cestách ještě cvakaj hůlky, ale jinak souvislý sníh. V místch rašeliniště místy podmáčený, na loukách místy čouhá stáva. V neděli již projeté a utažené v části skůtrem. Stopa vyjetá běžkaři, ne strojová.
Západní Krušné hory
Vloženo 10.1.2022 6:46
Po nepatrném sněžení ve druhé polovině pracovního týdne přišla v sobotu dopoledne "dodávka" sněhu, díky které se dalo výborně lyžovat od Mariánské výš. Od menšího počtu lyžařů vyjeté stopy mezi Mariánskou a biatlonovým stadionem Eduard umožnily v sobotu uspořádání malého lyžařského orienťáku, po dalším přívalu sněhu v noci na neděli jsme absolvovali výlet z Abertam kolem rozcestníku "Černá cesta" a Bludnou k bufetu u Červené jámy. Mezi rozcestníkem "Nad Hájenkou" a rozcestníkem "Bludná" projeto jen běžkaři, ale zato jsme se kochali idylickou Ladovskou zimou, ostatní projeto rolbou.
Západní Krušné hory
Vloženo 9.1.2022 21:17
Dnes odpoledne kratke prvni letosni poslapani s detmi co byli poprve. Skiarena nad Bozim Darem smer Oberwiesenthal, v sedle mezi Fichtelberg - Wurzelberg. Smehu stacilo aby zakryl co bylo treba a dokonce i po parkovisti se dalo (zadny posyp). Cestou u Jachymova zacina byt vice snehu a na Bozim Daru uz se i ve meste jezdi po snehu. Dobra zprava by mohla byt ze zatimco v Praze pri odjezdu/prijezdu bylo nad nulou. Tak na Bozim Daru bylo podle teplomeru auta -3 a snezilo celou dobu co sme tam byli a k veceru cim dal houst. Takze snih je a bude. Jen bacha na ceste, serpentyny prudkym kopcem nad Jachymovem docela klouzaly. Takze, skol.
Západní Krušné hory
Vloženo 9.1.2022 18:42
Sněhu málo, ale dalo se. Občas se hůlkou odrazíte od nějaké ho šutru nebo od toho co je pod sněhem, ale na to vyprdění to stačí. Je to však spíše na "kameňačky" než na lepší běžky. Stopa vyšlapaná od běžkařů jak zmiňuje Petr v předchozím článku. Bohužel pěší turisté ještě nepochopili, že stopa je pro běžkaře a ne pro ně.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 9.1.2022 14:36
Dnes start z Nového Města, směrem na Dlouhou Louku. Projety okruhy Vysoká Mýť a Flájský. Nejhorší byl asi sjezd k Flájím od silnice, často jsem se zadrhnul o kamínek, podél plotu obory to bylo výrazně lepší. Sněhu je málo - na úpravu rolbou to fakt není, stopy od lidí vesměs v kolejích od aut (lesáků), na bruslení to taky moc není. Lidí bylo ve srovnání s Cínovcem málo.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2022 12:51
Z Cinovce na Kahleberg a kolem dopoledne. Dost foukalo, hlavně na Cinovci. Kolem Kahlebergu na ty podmínky celkem ucházející, ale sněhu opravdu moc není, misty lepší, ale i tak je třeba dát pozor na kamínky, Jinak se zřejmě upravovalo. Ne dnes. Doporučuji starší lyže, poledni už hodně lidí,samozřejmě hodně pěšáků
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2022 12:29
Dnes zcela v pohodě jen by to chtělo ještě pár centimetrů stopa jen vyšlaplá.Ale spokojenost.😁
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 8.1.2022 19:56
Nejdřív na Klínskou branku (foto), přejezd na Schwartebergloipe a nakonec ještě na Mračný vrch. Všude vyjeté stopy od lyžařů, které ovšem na Mračňáku rozdupali pěšáci. Celodenní sněžení významně zlepšilo výšku sněhu. Zítra by mělo také něco připadnout, pak už by to mohlo být i upravitelné. Měl jsem kameňačky, ale nemusel jsem, sněhu je dost na béčkové lyže. Jediné horší místo je ve sjezdu ke Staré škole. V zatáčce pod vysokými buky tam něco čouhalo.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2022 15:16
Po včerejším a dnešním sněžení to vypadá výrazně lépe. Na rolbu to ale ještě není. Dnes jsem se pohyboval pouze po německé straně a o kamínek jsem zavadil pouze výjimečně. Bohužel mraky pěších, kteří nechápou, že do stopy se neleze.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2022 13:52
Cinovec-Vitiska
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2022 8:03
Odpoledne lyžování v okolí Cínovce. Němci upravili cesty kolem Kahlebergu, ale dost vykukují kamínky, po krajích jsou mělké stopy od lidí. Na silnici Cínovec-Vitiška (od závory) je to lepší, souvislá vrstva sněhu.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2021 20:14
Po jedenácté jsme vyrazili od Bystřické přes Klínovčík na Cínovec, Kahleberg a zpět přes Vitišku dolů na stadion Nové Město. Sníh roztával pod nohama, v Německu to bylo kupodivu ještě horší než u nás (víc jezdila rolba). Při návratu do Čech jsem bruslil po 1 mm ledu na 1 mm vody, pod tím asfalt. Teď už asi jen asfalt, prší pořád.

Tož letos konečná. See you next year :-)
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2021 13:56
Dlouhá louka déšť a sníh je všechen dole, nepoužitelný.
Cínovec taky déšť, sníh trochu lepší, ale na běžky určitě ne.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2021 13:13
Z Cínovce na Mikulášku rozbředlá trocha sněhu. Místo běžek byl trek 😁
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2021 9:16
Šel jsem v neděli část pěšky, sněhu do 5 cm, uježděné od pár aut a použitelné (viz naproti mě dva lyžaři). Každopádně jen část podél plotu kde je asfalt, podél vody a dál nahoru k silnici ani na starých lyžích, všude něco čouhá. Ucházející byla tehdy také silnice směr Fláje.

(Odpověď na dotaz uživatele Rosťa z 28.12.: Dobrý den, ví někdo, jak vypadá na klasiku Flájský okruh z Dlouhé Louky? Děkuji.)
Východní Krušné hory
Vloženo 27.12.2021 19:31
Pernink okruh vhodny i na skate na lepsi lyze s opatrnosti...

Snehu vsak pomalu, jestli do toho zaprsi, tak za dve hodiny nebude na cem jezdit...
Západní Krušné hory
Vloženo 27.12.2021 18:31
Fichtelberg
Odpoledne kolem 13:30. Parkoviště celkem zaplněno, ale zaparkovat se dalo. Cena 1E/hod.
Docela pekne lyžování, stopy na skate - podklad zmrzly a na něm trochu prašanu. Stopy na klasiku mejdlo.
Západní Krušné hory
Vloženo 27.12.2021 14:50
Pernink upravený 1km okruh, lidi dost, údajně bude do osmi osvetlen, dále Supenbergska a Bucinska cesta na Jelení s odbockou na Hannaberg, dobrý stav, sjízdné i na lepší lyže.
Západní Krušné hory
Vloženo 28.12.2021 11:39
Slunce celý den, -9C, krásný den. Na magistrále Cínovec -Vitíška sněhu použitelně na klasiku, s opatrností i na skate. Ale všechny vedlejší odbočky- na Pramenáč, i u sousedů na Kahlebergu, jsou cesty vysypané kamínky, které vyčuhují , takže jsem dost poškrábala lyže :-(
Východní Krušné hory
Vloženo 27.12.2021 12:09
Včera jsem byl na Děčínském Sněžníku a sněhu do 10 cm, přemrzlý prachový, na lyže by mě to ani nenapadlo.
(Odpověď na dotaz uživatele Jan z 26.12.: Nevíte jak to vypadá na Adolfove a v Tisé se sněhem? Dá se už na běžky? Spadlo tam něco na stopy.)
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 26.12.2021 20:01
Magistrála od Vitišky sjízdná, byť na kritickém minimu sněhu, ostatní trasy vhodné jen pro pěší
Východní Krušné hory
Vloženo 24.12.2021 16:43
mizerné běžkování
Západní Krušné hory
Vloženo 21.12.2021 19:26
Vyběhnutí na Loučnou - hrbolovité zbytky starého sněhu s 1 cm nového. Tak snad někdy v lednu... Pozor: na asfaltce od Hvězdy nahoru je místy náledí.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.12.2021 22:45
Na Fichtelbergu jsou závodní i turistické tratě upraveny, ale jsou velmi zmrzlé, stopa je ledovata. Na závodních tratích je to místy rozsolene takže je to lepší. S klesající nadmořskou výškou se situace rychle zhoršuje, sněhu je méně a pár míst je rozjezdenych auty (lesní práce) . Po pláních kolem Božího Daru by se asi dalo bruslit.
11:28
11:29
Západní Krušné hory
Vloženo 18.12.2021 13:43
Odpovim si sam: 0,0 nic🤷🏼‍♂️ Ani misty.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.12.2021 15:43
Sníh je fuč, musí začít mrznout, nebo hodně nasněžit
Východní Krušné hory
Vloženo 15.12.2021 7:19
Včera večer asi poslední šance na jakžtakž svezení od vrtulí ke Klínské bráně. Celkem dobré úseky se střídaly s kalužemi vody. Dneska už to asi bez přenášení nepůjde. Okruhy kolem Mračného vrchu také v hraničním stavu, z kopce to nejde pustit bo Vás může překvapit odtáté místo, které Vás zpomalí až vyhodí z lyží.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 23:31
Dlouhá louka nádherný, ale místy dost tenká vrstva sněhu, prokukovala tráva a sem tam i hlína s šutry. Za mě radši berte béčkový lyže dokud nenapadne další. Sníh je stále čerstvej, HF universal od Swixu mi klouzal pěkně.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 19:48
Abertamská zatáčka, nahoru k maringotce, dále pak po KLM až do Perninku, přes Abertamy k Mrtvému rybníku a zpět. Všechno sjízdné a upravené. Někdy ve stopě trochu trávy nebo vyjímečně i pár kamínků, ale výborné svezení. Řídil jsem se mapou úprav, ale občas jsem viděl upravené i některé odbočky, které podle mapy upravené nebyly. Rozhodně doporučuji.
Západní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 19:38
po obědě zaparkováno na Klínech P3 - tento týden zadarmo, Kostelní cestou na Mračný vrch - 1. foto, po žlutém okruhu přes pláň pod vrtulí - 2. foto, na Zelenou desítku a hraniční magistrálu - 3. foto. Přes hranici na Klínské bráně, v Německu najeté okruhy ze Seiffenu, tzv. Schwartenberg Loippe - foto 4., cesta zpět k české hranici u Mníšku - foto 5. Je to paráda, ale obleva by byla problém.
12:37
13:03
13:30
13:58

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 16:15
Boží Dar, Hubertky stará stopa, od nich nová na Fichtelberg, okruh ke spodní stanici vleku, tam pozor, němčouři vyvezli báby z Oberwiesenthalu koňským povozem, takže stopy rozdupané, posrané... tak zpět na hlavní okruhy Fichtlu, zadní cestou do Tellerhauseru, do obce nutno sundat běžky, nesjizdné, po druhé straně zpět na Hubertky. Německé trasy čerstvé upravené, takže luxus, česká strana naposled upravena ve ctvrtek, takže nic moc, hlavně díky spoustě pěšáků s pekáčema, klasika víkend u Božáku stojí za prd, tato obec přitahuje divnou klientelu... město standartně chaos, neupravené silnice v centru, samá ledovka, chodníky sněhové oraniště, nejvíc aktivitou híří policie, která pokutuje auta se sněhem na střeše. Této obci vážně nerozumím...
Západní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 15:09
Dnes tratě spadající pod Dlouhou Louku, byla to paráda. Projel jsem v podstatě vše.
Pozor ve sjezdu z rozcestí pod Vrchem tří pánů směrem na Vilejšov, je tam spadlý strom. Bude to potřebovat pilu. Čili jestli někdo vozíte, abyste mohli řezat zatáčky, tak se stavte. 😁
Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 14:37
Cinovec, Vitiska, Tri panu, Vysoka Myt, Flajsky okruh po smeru hodinovych rucicek a zpatky. Uprava vyborna (v ramci moznosti i obecne), snehu tak akorat i na jednickove lyze, jedine misto, kde bylo mozno pri nepozornosti chytit sutr, bylo na znamem miste dole u Flaju u vody. Slunicko, naprosto paradni. Takhle dobre, ale rezerva pro pripad oblevy zatim neni.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 14:17
Mračny vrch-Klinska brána-okruh v Německu Schwartenbergloipe zpět... Stopa všude upravena, vymrzla, maza se povedla, takže dnes super
Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 12:46
Adolfov. Sněhové podmínky nejsou ideální, ale úprava na dané podmínky výborná. Raději starší lyže. Obvykle podél lesa lepší, na pláních kouká sem tam tráva, asi nejlepší úsek je část v lese směr Roudný. Jinde v lese špatné. Horší je parkování, podél silnice parkovat nelze, takže lidi parkují i kde nemají. Třeba na začátku úpravy. Bonus velmi pěkné počasí
8:33
9:07
Východní Krušné hory
Vloženo 13.12.2021 12:01
Boží dar: v 8 start směr Špičák, kolem Maringotky, přes Bludnou na Blatenský vrch a zpátky. Výborné podmínky Kolem Špičáku v lese Občas kouká borůvčí nebo tráva, ale celkově krásné první svezení. Na jedničkové lyže s opatrností v pohodě.
Západní Krušné hory
Vloženo 12.12.2021 11:56
Stopa je sjízdná, ale občas rozjeta od aut a nebo roztapana, ale na prosinec super, tak snad nám to tu chvilku vydrží.. Lazy
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 11.12.2021 21:09
Dnes z Nového Města přes Cínovec na Klíny. Dobré podmínky a pěkný sníh. Tentokrát stopa začínala už z nádraží v Novém Městě až na Vitíšku (první foto), upraveny i závodní tratě, ale osobně jsem nezkoušel. Magistrála Vitíška-Cínovec po ránu výborná (druhé foto), německé okruhy okolo Kahleberg taky hezky upravené a docela málo lidí. Po jedenácté zpět na Vitíšku v obřím štrůdlu běžkařů, spousta Němců. Přejezd přes louky a okolo větráků na Tři pány s občasnými stébly trávy, ale v pohodě. Do Vilejšova je ve spodní části znát, že je tam méně sněhu, jedno vydřené místo se dá objet. Po silnici na Dlouhou Louku bez problémů (třetí foto). Překvapilo mě tu fakt málo lidí. Sjezd k Jihobřežní, odkud po vyjetých stopách až na Klínskou branku, chvíli i v koleji od nějakého bezpředmětného auta. Vzal jsem to přes Jelení hlavu a nebyla to špatná volba. Z Klínské branky k Desítce hezký sjezd, jen dole malý kousek bažiny na obvyklém místě, když ještě není sněhu dost. Okruhy na Klínech jsem už nestíhal a po 59 km už mi ani nezbývalo tolik sil.
8:01
8:34
12:14
Východní Krušné hory
Vloženo 11.12.2021 20:10
Na začátek z Cínovce do Altenbergu. Okolo Kahlebergu upraveno více tras, než bych čekal, to co je na GPS záznamu https://www.strava.com/activities/6371547905 je jen asi půlka upravených tras. Místy tráva nebo kamínek, ale klidně na dobré lyže. Po ránu jsou použitelné na skate i trasy urolbované jinak pro pěší. Ověřil jsem, že trasy severně od silnice jsou zatím nepoužitelné. Jezdit na západní část okruhu L4 byla blbost, nechal jsem se zmást tím, že horní část před pár dny upravena byla. Ovšem od místa, kde se odpojuje Alte Teichstrasse do Rehefeldu, už projela rolba jen provizorně, je tam spousta šutrů, směrem dolů leda na kameňačky. Nicméně východní část okruhu upravena byla včetně sjezdu do Rehefeldu, tak jsem se pustil do dobrodružství...

Dál už v Německu nebylo upravené nic, ale dalo se... Do Neurehefeldu stopou v kolejích od auta, směrem nahoru bez problému. Bývalá železnice Neurehefeld - Teichhaus 1-2 slušné stopy od lyžařů. Krátký úsek za bývalým nádražím byl upraven nahladko po souběžné cestě pod železničním náspem, úprava pak vedla někam do kopce na sever do vnitrozemí, tam jsem nejel.

Z Teichahausu nahoru do Holzhau stopou vyjetou mezi kolejema od auta, nahoru se dalo, dolů bych to jet nechtěl. Pokus zajet se podívat na louky nahoře v Holhzau, jestli není upraveno něco aspoň tam, jsem vzdal po příjezdu k silničce, co bývala v minulosti z části prohrnutá pro koně a spol. a z části upravená pro běžkaře. Teď ale stopa od lyžařů spíš propadávala někam do lesa, tak jsem to otočil k Žebráckému rohu.

Na české straně úprava na Flájské silnici začíná až místě křižovatky se směrovkami Fláje vs. Moldava, dál je dost sněhu pro lyžaře ale ne na úpravu. Zde tedy https://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod kecá, zbytek odpovídá. Zbylé trasy z Dlouhé Louky velmi pěkné na to, že šlo o první úpravu, jen na níže položených trasách semtam čouhá podklad. Lidí málo, takže se skoro vůbec neopotřebovalo. Krátká okruh k Loučné trochu rozdupán od pěších dupáků. Plus jedna past viz foto. "Šikmá" spojka z Dlouhé louky na magistrálu ke Třem pánům horší, ale blbá místa se dají objet. Magistrála parádní.

Na přejezdu přes louky k Vitišce sice semtam něco čouhá, ale snad jen neškodná tráva. Závěr od Vitišky na Cínovec po Magistrále luxusní i v podvečer.
9:42
9:59
10:28
10:35

» Zobrazit všechny fotky (celkem 27)

Východní Krušné hory
Vloženo 11.12.2021 17:38
Dnes paráda, Cinovec - Nové Město trafo a zpět. Super upraveno a ani ne moc lidí. Děkujeme za úpravu stop a pánové klobouk dolů za Vaši práci a velké díky. Zvěřejněte prosím účet na podporu úprav tratí. A popřemýšlet jen na prodej známek. Myslím že když každý běžkař přispěje malou částkou tak při počtu lidí za sezónu to nějakou sumu udělá. To platí i pro údržbu na Dlouhé Louce. Na vlecích se také platí a nikomu to nevadí. Zahraničí třeba Rakousko nebo Francie je běžné že bez známek a poplatků se běžkař nesveze a když sveze bez zaplacení a přijde kontrola na tratích tak zaplatí nemalou pokutu. Jinak děkuji a na tratích opatrně a ohleduplně.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.12.2021 16:05
Abertamy, Větrov, Vychodni Ab., Mrtvý rybník supr stopa, téměř nepoužitá, minimum lidí, top podmínky. Od rybnika k Červené jámě slabší, otevřená místa a po loukách by snesly více sněhu, takže lezla občas tráva, hlína, ale žádná tragedie, na 25cm sněhu supr úprava. Od Jamy k Bludný a Lesíku paráda, sjezd podél Bystřice do Perninku nic moc, asi první úprava, je to křivé, stopa mělká, od brodu do Abertam zas krásný! V Abertamách odhrnuta mala plocha parkoviště, ale v 10:15 se dalo si vytvořit někde místo.
10:49
11:01
Západní Krušné hory
Vloženo 11.12.2021 13:37
Cínovec ,Dlouhá Louka a zpět, všude pěkně upraveno. Překvapilo mě to málo lidí na Dlouhé Louce. Asi se nikomu nechce platit za parkování. Takže rád přispěju. Kolem posledního k Cinovci opět Václavák. Jen by mě zajímalo, kdo upravuje stopu na Cinovci. Přispěl bych i tam alespoň drobnou částkou. Neví někdo, jak to vypadá v Adolfově?
Východní Krušné hory
Vloženo 11.12.2021 12:33
Včerejší Sněžník, jen přeposílám fotku. Magistrála by měla být sjízdná. Dnes se tam večer chystám, tak ještě napíšu.
Lazy
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 10.12.2021 22:32
Jo je, vzhledem k mnozstvi snehu si to lip predstavit neumim. Blbej je jen kilak od mostku ke Golfu.
(Odpověď na dotaz uživatele Kristina z 10.12.: Ahoj, prosím o informaci: je upravená stopa ve směru Cínovec - Vitíška? Děkuju.)
Východní Krušné hory
Vloženo 10.12.2021 9:13
Vidím to naprosto stejně, jako ty. SKOL
(Odpověď na dotaz uživatele bivoj z 9.12.: K Dlouhe louce: 900 tis. na upravu za rok zase neni tak astronomicka castka, uprimne receno nerozumim, ze se nevybere. Predpokladam tedy, ze na upravu jde vyznamna cast toho, co se vybere na parkovani (je to tak?). Skoda, ze loni tam byl ten neprilis stastny zpusob placeni pri vjezdu u zavory, kdyby tam byl zase clovek (treba pouze o vikendu, kdy je tam narvano), docela krasne by mohl i propagovat a prodavat znamky. A podobne kdyby se platilo pri odjezdu u automatu, dovedu si predstavit, ze by byla moznost 100,- pouze za parkovani, a potom 150,-, 200,- ... milion podle toho, kolik by chtel kdo prispet. Musim rici, ze moje deti se diky uprave na DL naucili na bezkach (v cca 6 letech se poprve sklouzli, v osmi dostali prvni skate lyze, ted v sestnacti uz mi zacinaji davat na prdel), takze DL mame radi. Myslim, ze tak v polovine navstev jsme koupili znamku za 100,-, obcas za 200,-, povazuji to za docela normalni (rozumim tomu, ze rodina s tremi detmi treba nechce ani nemuze dat kazdy vikend 100,- za osobu, ale jedna stovka zabije a pritom si myslim, ze kdyby to dala vetsina lidi/rodin ve stope, uprava by se zaplatila). Take se pamatuji, ze obcas jsem znamku nekoupil jenom z toho duvodu, ze se mi nechtelo stat frontu u vycepu v hospode. Na rolbu jsem poslal 2000,-, tak snad to vyjde. Skol.)
Východní Krušné hory
Vloženo 8.12.2021 16:12
Dnes Cínovec - Vitíška - Nové Město a Kahleberg, počasí trošku drsnější ale jinak snad už ani nepamatuju takle hezké svezení v první půli prosince, kéž to vydrží. Díky
Východní Krušné hory
Vloženo 8.12.2021 14:51
Obě stran hranice super, příjemně potěšily opomíjené vedlejší okruhy Pramenáč a Scharspitze, oba se strojovou stopou a bez lidí. Na začátek sezony luxusní svezení.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.12.2021 23:25
Na Dlouhé Louce parádní prachový sníh. Dnes jsem mj. zkusil okruh Vysoká mýť. Cesta úvozem (červená značka) hezká, stopy od pěších vůbec nevadily. Od rozcestí pod Vrchem Tří pánů na Vysokou mýť řádili lesáci, to snad prohrnuli pluhem nebo co, je tu jen slaboučká vrstva, z níž často leze kamení a drny, vůbec nedoporučuji. Z Vysoké mýtě na Dlouhou Louku stopy od nějakého traktoru, ale není to špatné. Sjezd dolů na rozdíl od včerejška už není takový dobrý, pohyboval se tu harvestor a jsou tu obří koleje, v prudkých úsecích jen pro otrlé! Velká škoda, že v takových podmínkách je spousta cest zničených od lesní techniky.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.12.2021 7:12
(Odpověď na dotaz uživatele Arala z 6.12.: Ahoj, existuje nějaká podobná mapa úpravy tras pro německou část Krušných hor, nebo jsme aspoň v něčem lepší?)
Pokud je mi známo, tak každé německé středisko má vlastní stránky, kde aktualizuje stav. Ale je těžké se v tom orientovat. Takže by se dalo říct, že jsme (byli) lepší. Ale Skimapa už loni tak nějak moc nefungovala a letos je všude dle ní nula upravených tratí. Aktuálně je upraven Cínovec a Kahleberg.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.12.2021 9:12
Z klínů obora na dlouhou louku stopa prošlápnuté jen na kolínskou bránu,dál ve stopě od auta asi lesáci.Peknou projížďku malem zkazily dvě auta v zadech 2 km na silnici před Dl.Loukou i přes zákaz vjezdu a s velkym údivem co na té silnici dělám no prostě ignoranti.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 23:48
Z Božího daru přes Ježíškovu cestu, Myslivny a kolem Špičáku zpět. Luxusní podmínky, trať vynikající na klasiku i bruslení. Jenom to odpoledne dorazil nějaký blbec, který z Mysliven projel nahoru k Bufíku trať autem a místy to fakt rozjezdil.
Navzdory tomuto a spoustě pěších si myslím, že i další dny budou trasy kolem ve výborném stavu.
Západní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 21:33
Ráno z Louček na Hvězdu a dál na Střelnou a Loučnou. Projeto lesáckým autem, které jsem nejdřív potkal na Hvězdě a po pár minutách už se zase vracelo, takže určitě něco důležitého... Pak po asfaltce na Dlouhou Louku. Silnice na Fláje uzavřená závorou, kousek co jsem po ní jel, slušně použitelný - foto. Pak zpátky s pěkným sjezdem na Meziboří. Nespoléhejte na to, že někdo před vámi udělal stopu - je okamžitě rozdupaná pěšáky :(
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 17:40
PŘÁTELÉ BĚŽECKÉHO LYŽOVÁNÍ NA DLOUHÉ LOUCE. DLOUHO JSME NEMĚLI TAKTO IDEÁLNÍ PODMÍNKY Z KRAJE PROSINCE JAKO LETOS. BOHUŽEL JEŠTĚ NIKDY JSME NEMĚLI TAK TRAGICKOU FINANČNÍ PODPORU Z KRAJE, MĚST A OBCÍ NAŠEHO KRAJE. VŽDY JSEM FINANCOVAL PROVOZ ZE SVÉHO PŘED SEZÓNOU A PAK ČEKAL, ŽÁDONIL, PROSIL, VOLAL OBJÍŽDĚL ABYCH SEHNAL PENÍZE NA PROVOZ, ÚČTOVAL, ZDŮVODŇOVAL A DOHADOVAL SE ABYCH VYBUDOVAL TAKOVÝ AREÁL JAKÝ HO VĚTŠINA Z VÁS DOPOSUD ZNÁ. ZA TO JSEM JEŠTĚ DOSTÁVAL SLUŠNĚ ŘEČENO HLOUPÉ DOTAZY PROČ VÍC NEUPRAVUJEME, KDY ZASE VYJEDEME, PROČ NENÍ UPRAVENO KDYŽ DO RÁNA SNĚŽILO AJ. ČEKÁM MNOHDY DLOUHO DO NOCI NEŽ SE ČELOVKÁČI VYPRDÍ VE STOPĚ, ABYCH PAK CELOU NOC UPRAVOVAL A BÁL SE ŽE TO NĚJAKÝ JEDNOTLIVEC VÁM SLUŠNÝM DO RÁNA ROZBIJE. NEVÍM KDO BY TO Z VÁS DĚLAL, ALE TROUFNU SI ŘÍCI, ŽE JEN MÁLO KDO, NEBO NIKDO, TOHLE MUSÍTE MILOVAT, JÍT SI ZA SVÝM CÍLEM A NEVZDÁVAT SE, BEZ OHLEDU NA HLUPÁKY, ZÁVISTIVCE A ŠKODÍKY. MILOVAT I BEZ OHLEDU NA TO JESTLI ZDE MÁM NEBO NEMÁM PENZION. JINDE MAJÍ SPOUSTY PENZIONŮ A SLUŽEB NAVÁZANÝCH NA UPRAVENÉ STOPY A TYHLE STAROSTI JISTĚ NEŘEŠÍ, ČEKAJÍ, ŽE TO KRAJ, MĚSTA A OBCE ZAFINANCUJÍ A BUDOU MÍT NÁVŠTĚVNÍKY HOR. VIDÍM NA ÚČTU MNOHO JMEN KTERÉ ZNÁM A PŘISPĚLI - DĚKUJEME, VIDÍM TAKÉ MNOHO JMEN KTERÁ NEZNÁM, MOŽNÁ OD VIDĚNÍ TADY U NÁS NA DLOUHÉ LOUCE A PŘISPĚLI - DĚKUJEME, CO OVŠEM NEVIDÍM A TO JE VĚTŠINA, MNOHO JMEN KTERÁ SEM K NÁM JEZDÍ, ZNÁM JE, ALE ZATÍM SE NIJAK NECHTĚJÍ PODÍLET JEN VYUŽÍVAT, DOST SMUTNÉ A JEN TO ZAMRZÍ..... RÁD JSEM VŠE BUDOVAL PRO ROZVOJ BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ V KRUŠNÝCH HORÁCH A NA DLOUHÉ LOUCE, MYSLÍM, ŽE SE TO POVEDLO, PŘI VŠÍ SKROMNOSTI. DNEŠNÍ STAV MĚ VŮBEC NETĚŠÍ, PROTOŽE SE NEPOVEDLO NASTAVIT DOSTATEČNÉ FINANCOVÁNÍ OD KRAJE, MĚST A OBCÍ NEBO NASTAVIT JINÝ MECHANISMUS POVINNÉHO PLACENÍ. Z ČÁSTKY NA OPRAVU ROLBY JSTE PŘISPĚLI ZATÍM CCA JEDNOU ŠESTNÁCTINOU COŽ JE KRÁSNÉ, ALE NEDOSTATEČNÉ. NA ÚDRŽBU STOP CCA 20 TIS. COŽ JE JEDNA ÚPRAVA 20 KM NAPŘÍKLAD OKRUHU FLÁJE A VYSOKÁ MÝŤ. MYSLÍM, ŽE SE NEMUSÍTE BÁT, ŽE VÁM PENÍZE NEVRÁTÍME V PODOBĚ UPRAVENÉ STOPY. NEJDŘÍVE SE ALE MUSÍ UHRADIT OPRAVA ROLBY!!! SHÁNÍM PENÍZE NA OPRAVU ROLBY A ÚPRAVU TRATÍ I JINDE ANIŽ BY TO BYLA MOJE POVINNOST A SNAD SE MĚ PODAŘÍ NĚJAKÉ SEHNAT? VŠICHNI MŮŽETE PŘISPĚT NA OPRAVU ROLBY A ÚPRAVU STOP? SNAD BRZY VE STOPÁCH NA VIDĚNOU. KRÁSNÝ ZIMNÍ DEN PŘEJI ROMAN FIŠER

Více na www.kbstopa.cz
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 16:12
Cínovec - Sedmihurska c. - Přední C. - Cínovec, 9-10:30, stopa jen projeta autem, takže chvílemi jsem dělal první brázdu, sníh ok, počasí též.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 16:02
Včera a dnes v okolí Cínovce na obou stranách hranice. Dnes výrazně lepší podmínky, strojově upraveno u nás od golfu k trafu na Novém Městě plus okruh přes Pramenáč, v Německu cesty kolem Kahlebergu a kolem Scharspitze (to je na druhé straně silnice u celnice). Mraky lidí včetně pěších.
Rád bych znovu apeloval na bruslaře, nevjíždějte do stopy - pokud je mezi stopami cesta široká 3 metry, není k tomu důvod!
Ohledně situace na Dlouhé Louce se bojím, že letos budeme mít smůlu. Sám jsem nějaký příspěvek na opravu rolby poslal, ale chybí ještě hodně. Ať jsou výhrady k panu Fišerovi jakékoliv, Dlouhá Louka byla vždy jedna z nejlépe upravených oblastí a navíc je ten areál v rámci Východního Krušnohoří nejrozsáhlejší. Očekávat že úprava bude zadarmo je slušně řečeno naivní.
Skol.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 13:09
Cínovec, Nové Město, krásně upraveno, dokonce i stopa. Místy je sice pod hulkami cítit asfalt, ale super lyžování. Kolem Pramenáče misty trochu měkčí, nižší základ. Palec nahoru.Kolem pul dvanáctý již Václavák
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2021 11:32
Tak letošní první běžky. Cínovec… NDR… a zpět a kousek na Vitišku. V Německu jsem dvakrát potkala rolbu. Lidí dost, ale není se čemu divit, všichni jsou natěšení. Krásně upraveno, téměř všude. Dalo se jet i po neupravených úsecích, není ještě tolik sněhu. Byla to pecka 🙂
Východní Krušné hory
Vloženo 4.12.2021 21:05
Od vlaku na Vitíšku a Cínovec, kde po sněžení stopa z noci lehce zapadaná, ale dobře sjízdná. Na Cínovci přejezd do Německa, kde zrovna začali s úpravou a hned třikrát jsme potkali rolbu. Zatím jen projela bez vyříznutí stopy, na to je sněhu ještě málo. Po tvrdém povrchu se jelo dobře, na pár místech je pokrývka slabá, takže opatrně. Pak návrat na Nové Město a ještě vyzkoušení závodních okruhů na stadionu - široká stopa a bez problémů sjízdné. Od včerejška výrazné zlepšení, velmi příjemné překvapení.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.12.2021 12:33
Cínovec- Vitiška, nástup 8:30, po včerejší úpravě zapadané, ale jak přibývalo lidí tak ro bylo lepší. Není to na 1 lyže, ale většinu času jsem bruslil a šlo to v pohodě. Další úprava se plánuje dnes v noci, v neděli to bude parádní.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.12.2021 8:08
ÚPRAVA NA DLOUHÉ LOUCE JE JIŽ MOŽNÁ. PODKLAD IDEÁLNÍ A PŘIPADLO DALŠÍCH 5 CM PRAŠANU A STÁLE SNĚŽÍ. PRO NEDOSTATEK FINANCÍ ZATÍM NEVYJEDEME. BOHUŽEL NEMÁME STÁLE UHRAZENOU OPRAVU ROLBY. K DNEŠNÍMU DNI 4.12.2021 BYLO OD VÁS CO SI NAŠÍ PRÁCE VÁŽÍTE VYBRÁNO ZA ZNÁMKY KBS 13.350,-KČ A NA PODPORU OPRAVY ROLBY 8.050,- KČ. VELICE DĚKUJEME VÍCE V GRAFU. JEŠTĚ MÁME JEDNOHO LETITÉHO DÁRCE V ČÁSTCE 4.000,- KČ. TÍM NAŠE PŘIJATÉ FINANCE (SEZÓNA 12/2021-3/2022) NA ZAPLACENÍ OPRAVY ROLBY A ZAHÁJENÍ ÚPRAVY KONČÍ. DNE 27.11.2021 JSME OZNÁMILI PROSBU-ŽÁDOST O ZAKUPENÍ ZNÁMKY KBS NA PODPORU ÚHRADY OPRAVY NAŠÍ ROLBY ZE KTERÉ MUSÍME UHRADIT 240 TISÍC ZA OPRAVU. BEZ VAŠÍ SPOLUÚČASTI ZŘEJMĚ ROLBA NEVYJEDE. POKUD CHCETE POMOCI S ÚHRADOU MŮŽETE PŘISPĚT, DO POPISU PLATBY PROSÍM UVEĎTE "ROLBA OPRAVA". DĚKUJEME. VYBRANOU ČÁSTKU BUDEME PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVAT. O SITUACI VÁS BUDEME PRAVIDELNĚ INFORMOVAT. OD KRAJE, MĚST A OBCÍ JSME NA SEZÓNU SEZÓNU 12/2021-3/2022 NEDOSTALI ANI KORUNU. JEN PLATBY NA OPRAVU ROLBY A NÁKUP ZÁLKADU NAFTY NA ZAČÁTEK SEZONY PŘESAHUJÍ JIŽ 300 TISÍC. A TO MÁME DALŠÍ NÁKLADY KTERÉ NEZMIŇUJI JAKO JSOU POJIŠTĚNÍ, ŠKOLENÍ, WEB, GARÁŽOVÁNÍ, ÚČETNICTVÍ, MZDY AJ. VELICE DĚKUJEME VŠEM CO SI NAŠÍ 15-TI LETÉ PRÁCE VÁŽÍ A NADÁLE NÁS PODPORUJÍ. BOHUŽEL SITUACE JE JAKÁ JE, NEZBÝVÁ NEŽ ZAJISTIT FINANCOVÁNÍ JINAK NEŽ DOPOSUD KDE HLAVNÍM MOTOREM BYL ROMAN FIŠER A JEHO PENZION S RESTAURACÍ. DĚLALI JSME PRÁCI NAD RÁMEC FINANCÍ A LÉTA NA TO DOPLÁCELI Z PROVOZU PENZIONU. NYNÍ JE TO NA UŽIVATELÍCH STOP, KRAJI, MĚSTECH, OBCÍCH, DÁRCÍCH A SPONZORECH, ABY ZAJISTILI FINANCOVÁNÍ POKUD OVŠEM CHTĚJÍ A VIDÍ V ÚPRAVĚ STOP UŽÍVANÝCH ZDARMA VEŘEJNOSTÍ SMYSL? S PŘÍPADNÝM DOTAZEM PROČ JE V ÚTECKÉM KRAJI TAKTO TRAGICKÁ SITUACE SE JEDNOTLIVĚ OBRACEJTE NA VAŠE MĚSTA, OBCE, KRAJ, PŘÍPADNĚ VLÁDU DEMISI.... DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A SNAD BRZY VE STOPĚ. SKOL ROMAN FIŠER
Východní Krušné hory
Vloženo 7.12.2021 14:18
Toto jsme vyfotili minulý rok, kam přispět, na Perninku.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Západní Krušné hory
Vloženo 3.12.2021 22:12
První zkouška na Dlouhé Louce po asfaltce k plotu, na rozhlednu, na Loučnou a po hřebenu podél plotu. Přemrzlý sníh s 1 cm prašanu, souvislá vrstva s minimem míst, kde dávat zvýšenou pozornost, jako podklad do budoucna dobré. Někdo se pokoušel i bruslit, ale je to docela hrbolaté. Díky slunečnému počasí to mělo aspoň nějaký smysl, ale jinak je to jen pro skalní.
Východní Krušné hory

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krušné hory