Krušné hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2020/2021

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krušné hory ze zimní sezóny 2020/2021. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krušné hory - aktuální zprávy

Vloženo 24.4.2021 11:34
Ještě pár fotek z tratě.
9:22
9:34
Západní Krušné hory
Vloženo 24.4.2021 11:28
Dnes ráno na hřebenu Podmileské výšiny rychlý zmrzlý až zledovatělý sníh. BC s ostrou hranou výhodou. Bez přenášení je sjízdný úsek asi 1,5km. Kolem desáté začal sníh na slunci rychle měknout. Na konec dubna tedy podmínky výborné. Příští týden už bude nutno v některých místech projíždět okrajem lesa. Tam je sněhu často ještě přes metr bohužel v závějích.
Západní Krušné hory
Vloženo 21.4.2021 21:23
Dnes ráno od maringotky po staré slatinske k mrtvému rybníku (louky bez sněhu, v lese ještě jakž takz ok, hráz rybníka už je na přenášení), dále na Rozcestí pod Spicakem a zkratkou k pristresku a elektrovodu, k Bozimu Daru už povodeň, lepší je Jachymovska spojka na Myslivny a zpet. Cross Country Kamenacky, zítra už to bude spatne a pokud nenasnezi, finito. Cesta mezi Perninkem a Jelenim, případně ilegální cesty na Fichtenberku, se zdály z auta o něco málo lepší.
Západní Krušné hory
Vloženo 18.4.2021 12:27
Z Božího Daru po magistrále pod Špičákem, s odskokem na Vodárenskou cestu, k Mrtvému rybníku a pak k Maringotce. K tomu ještě přes hřeben do pivovaru na Ryžovně a zpátky. Pak při cestě zpět na Božák 2x kolečko po bruslícím okruhu pod Špičákem (klasicky).
Po předchozím sněžení 15 cm čerstvého prašanu. Na všech hlavních cestách KLM lidmi projeta 1 luxusní stopa a často i druhá celkem solidní. Ráno vše sjízdné a v lesích kvanta sněhu, pozdě odpoledne už na pár místech cest mimo les stopy projety až na podklad (Vodárenská, Stará slatinská a nástup na KLM z Božáku kolem řašeliniště), ale vždy jen pár metrů.
Cesty vhodné jen na klasiku, bruslit by se muselo v závějích. Bruslící okruh pod Špičákem bylo nutné si ráno prošlápnout, stopa zde zapadala.
Louky a pláně kolem Maringotky se ještě projet daly ale bylo to na hraně. Za hřebenem k Ryžovně to bylo horší, ale ještě to taky šlo.
Západní Krušné hory
Vloženo 17.4.2021 18:56
Dlouhá louka - směrem vrch Tří Pánů
Magistrála už není na bezpečný skluz, okruhy lepší.
Pěkný zimní výlet ale během na lyžích bych to nenazval.
Mazání se rychle smazalo a pak se to lepilo. Ke konci jsem jen šlapal
Východní Krušné hory
Vloženo 17.4.2021 12:06
Okruhy na Novém městě pěkně sjízdné, i v týdnu problematická místa bez sněhu. Za pytláckou zatáčkou jsem se odpojil z desítky na magistrálu, ta byla na hraně, tak jsem se ze Štěničárny vrátil na okruhy. Od moldavského nádraží také velmi dobrá přístupová cesta na pětku. Ale je to úzké a jen pro klasiku.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.4.2021 21:11
Napadlo kolem 10 cm nového prašanu a dost to zlepšilo stav. V pondělí už jsem si myslel, že je to naposled. Dnes od Loučné na Dlouhou Louku po cestě mezi stromy, na asfaltce se předtím vyřádili lesáci a je téměř celá holá s malými bílými fleky. Po magistrále na rozestí Pod Vrchem Tří pánů a do Vilejšova, což byl nejlepší úsek dneška. Pak po silnici na Ručičky, samozřejmě vyjeté koleje, ale mezi nimi i po stranách je sněhu hodně až na krátké výjimky, od Ručiček po modré značce zpět na Dlouhou Louku také ve většině v pořádku, jen u Radního potoka se musí přejít pěšy, moc kamenů. Na závěr ještě na Loučnou a podél plotu. Kromě vrcholu, kde je odfoukáno, všude sněhu hromady, některé závěje jsou ještě přes metr vysoké. Celkově nad očekávání.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.4.2021 19:59
Kolem 13.h z Božího Daru po Ježíškově cestě směr Tellerhauser , po německé straně zpět přes Hubertky na Ježíškovu cestu. Krásný prašan , zhruba 10-15cm , stopa vyjetá pár lidma přede mnou. Pouze na začátku Ježíškovky jsou dvě místa , které je potřeba objet . V lese už je sněhu dostatek. Na půlku dubna fakt paráda!
Západní Krušné hory
Vloženo 16.4.2021 17:50
Od záchranky směr klinska brána a pak trasa mezi oplocenka mi na duben super svezení vyjeta stopa mnou sněhu dost.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.4.2021 7:15
Ve čtvrtek odpoledne do 16 h bylo všude v okolí magistrály Cínovec-Vrch 3 pánů naprosto zeleno a magistrála naprosto neprůjezdná. Jedinou šancí bylo, jak 13.4. psal Jan (dodatečně velice děkuji!) "Štěničárna - Vápenice - staré trafo - Moldava, jen 3 slabší místa, ale šlo jet celé, na okruzích 5 a 10km (modrý a zelený mezi Moldavou, Vitiškou a Cínovcem) úseky úplně skvělé přerušovány vždy několika metry bez sněhu". Potvrzuji, po večerním sněžení už některá (nikoli všechna!) místa přejet šla, večer šlo s opatrností už i přejet původně zcela zelené cínovecké louky. Nevím, kolik v noci připadlo, ale na tu magistrálu bych stejně nevsadil, ta byla před sněžením téměř celá úplně bez sněhu, takže by to chtělo docela dost sněhu, nebo takového, který neprošlápnete až na asfalt.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.4.2021 7:51
Včera cca 20 km na trase Pernink Nádraží - Jeleni (tj schuppenberska a bucinska silnice), souvisla vrstva sněhu (ledový podklad plus 5-10 cm firn), téměř nebylo třeba sundavat, během odpoledne ještě připadlo. Na tuto dobu skvělé podmínky.
Západní Krušné hory
Vloženo 13.4.2021 21:27
Dnes mezi Cínovcem a Vitíškou na různých úsecích různě kvalitní svezení: kolem rozcestí U vojáka skvělé, dál se na silnici objevují místa s minimem sněhu (dnes ještě šlo obejít po straně nebo příkopem, ale viditelně ubývalo). Nejlepší úsek, který jsem dnes jel: Štěničárna - Vápenice - staré trafo - Moldava, jen 3 slabší místa, ale šlo jet celé, na okruzích 5 a 10km úseky úplně skvělé přerušovány vždy několika metry bez sněhu. (Klíny - Fláje a zpět jsem jel naposled v pátek 9.4., bylo to výborné i s prošláplou stopou, ale vzhledem k následnému tání už je toto info neaktuální. Komárka - Cínovec jsem poslední dobou nejel, ale tam to odtává první, takže vzhledem k jiným úsekům odhaduji, že to celé jet spíše nepůjde.) Pokud vyjde aktuální předpověď, mohlo by to být ještě na slušné svezení v oblasti tento pátek.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 13.4.: Strojovou úpravu nepotřebuji, ale jde mi o to, zda v úseku Komárka-Cínovec-Fláje-Klíny je všude dost sněhu a kde všude je prošlápnuto (mám obavu o stopu mezi Flájemi a Klíny). Díky moc.)
Východní Krušné hory
Vloženo 10.4.2021 9:35
Od obory na Jelení hlavu super prasan vymrzla stopa super na duben.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.4.2021 20:49
René, já a Rudolf pojedeme zítra zase na golf a pak do Němec bo tam dnes bylo upraveno a super.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.4.2021 23:50
Z Klínů na Fláje naprostá paráda. První úsek od horního parkoviště po louce až k záchranné službě slabší ale bez přenášení, potom už v pohodě krom 2m na křižovatce s magistrálou od Mníšku. Klínská brána a Jelení hlava v pohodě, stopy vyšlapané od lyžařů. Z Jelení hlavy dále po magistrále prašánkem, jihobřěžní přede mnou už někdo projel. Na Flájském okruhu stopy zapadané, po jednom úseku se projeli myslivci.
17:08
17:24
18:33

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 8.4.2021 23:06
Lepší než jsem čekal. Na Dlouhé Louce některé cesty prošláplé od lyžařů, jinak krásný prašan, někdy až moc hluboký. Nejlepší část mezi Loučnou a Střelnou. Tady je pořád půl metru sněhu a nepochybuji, že vydrží i víkendové teplo. Pak má přijít nový sníh, tak v úterý by mohlo být pokračování.
Pro Edit: nejsem z okresu Teplice, přesto jsem se bez potíží podíval až na Cínovec, Dlouhou Louku snad už ani nepočítám. O Německu raději nemluvím. Nahoru ale chodím pěšky. Osobně jsem se nikdy s žádnou kontrolou nesetkal, jen jsem slyšel, že se občas ukážou na Dlouhé Louce a jednou prý čekali na Novém Městě u trafa (tehdy, když už na loukách byla jen tráva, tak to asi taky tolik neprožívají...). Každopádně příští týden myslím, že ještě bude použitelný a zároveň už ten okresní nesmysl končí.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.4.2021 19:05
Okolo Cínovce dnes sluníčko a občas silné sněžení. Lyžovat se dá stále bez problémů.
10:55
16:48
17:18
18:00
Východní Krušné hory
Vloženo 7.4.2021 17:07
Dnes Cínovec, jel jsem hned do Německa kde bylo všechno krásně upravené i na skate, v Česku jsem byl včera a je tam dost nového sněhu a prošláplá místy zafoukaná stopa na klasiku. Parkoval jsem u golfu a parkoviště nebylo odklizené, takže lopatu s sebou.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.4.2021 8:06
Klíny od obory to pořád jde ,stopy přijet od běžkařů.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.4.2021 20:17
Dnešní pěší obhlídka u Dlouhé Louky. Nových cca 10 cm sněhu, nahoře prachového. Už jsem si říkal, že by se po asfaltce na Dlouhou Louku dalo od Loučné s opatrností dojet, když tu se proti mě ze zatáčky vyřítil traktor s radlicí proklatě nízko a tu slabou vrstvu dokonale odhrnul. Ano, chápu, je těžké vydržet ještě pár dnů, než se budou moct lesáci prohánět v teréňácích po lese jak splašení. Na Dlouhou Louku jsem ze znechucení už ani nedošel, takže jak to vypadá za silnicí, nevím. Tudíž pro maximální nadšence ještě je možnost na hřebenu Loučná-Střelná, tam je sněhu pro pár posledních letošních kilometrů ještě dost (až na exponovaná místa, kde je odfoukáno).
Východní Krušné hory
Vloženo 28.3.2021 10:26
Jsou místa, kde je okolo Cínovce stále luxusní poježdění...
9:39
9:39
9:54
Východní Krušné hory
Vloženo 27.3.2021 15:46
(Odpověď na dotaz uživatele Standa z 22.3.: Nevíte jestli se ještě upravuji okruhy 10/5 v Novem městě? A kdy připadne byla posledni úprava. Díky.)
http://www.skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod?utm_source=uASOqsvKMTZU9t61gRIoe9GGDGVcfLhlsyIrAu1M&utm_medium=widget&utm_campaign=widget-krusne-hory-vychod
Západní Krušné hory
Vloženo 27.3.2021 12:02
Tratě upraveny v Čechách i NDR, stav prakticky stejný. Jen na pár místech je třeba si dát trochu bacha. Od rána se i dost ochladilo, chvílema padá krupice.
11:54
11:54
11:54
Východní Krušné hory
Vloženo 26.3.2021 6:56
Cínovec - Moldava, to podstatné: upraveno, bez větviček ve stopě a k tomu zpěv ptactva a v podvečer, na Vápenici, srnky u krmítka. Jelo to samo a v 19:00 dvě auta na parkovišti. takže poetika i výkon. Kde to najdete ?
Východní Krušné hory
Vloženo 25.3.2021 21:55
Myslím, že starýmu Wittichovi je to úplně šumák... :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Děda z 25.3.: Vytiška a Vityška jsou kde?)
Východní Krušné hory
Vloženo 25.3.2021 12:46
Magistrála už není úplně top, ale jinak pořád krásné svezení z Moldavy na Štěničárnu přes Vápenici a zpět přes druhou půlku 5 km okruhu. Je to celé v lese a většinu dne ve stínu a jezdí to jen pár místních znalců. Na víkend to vidím na poslední rozumnou trasu.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.3.2021 21:50
Dlouhá Louka už neupravuje a není v provozu parkoviště (už celý březen) a co si pracně vyšlápli lyžaři - rozjezdily stroje lesáků, nebo rozryly skupinky pěšáků :-(
Východní Krušné hory
Vloženo 24.3.2021 12:50
Kdo můžete tak to dávejte. Cínovec - Vityška excelentní, bez muflonů. Pak na dolů a nahoru na Moldavu - nádraží . Upraveno, na A lyže, stopa celkem drží.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.3.2021 0:19
Potvrzuji stale kvalitni upravu magistraly z Cinovce na Vytisku -skate i na klasiku. Diky za to. Snih vlhky, vyska cca 50 cm.V nadchazejicich dnech s oteplenim zacne ale vyznamne odtavat.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.3.2021 21:01
Dnes dopoledne Klíny Mračňák směr klinska brána upraveno skate i na klasiku krásně svezení málo lidí Díky za upravu.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.3.2021 14:06
Ahooj, snad tohle jeste nekdo cte, protoze všichni uz jsou asi na webu kamzakolem🙆.

Dneska Adolfov Komarka Cinivec Komarka Adolfov.

Adolfov paradni, tam je to jeste na minimalne 3 bezkovaci dny. Vse upraveno, paradni. V 10 snezilo. Na magistrale smer komarka projela ctyrkolka a nestoji to za to. Snehu dost, jen misty vyfoukano, ale neni stopa. Komarka Cinovec naprosta parada. Proste zimní pohadka. Jde zaparkovat az pred zakazem, kde se magistrala rozdeluje.Podminky best of, tam je snehu jeste na tyden. Opravdova pohadka. Jen velmi malo mist s kaminky. Na ceste zpátky jako uz standartne kopec dolu na Hajenku silenej. Jednou jsem sundaval bezky. Nejela rolba, a tak neslo jal brzdit. Snehu stále dost. Uz tradicne Sedmihurska vyhlídka bez snehu, ale pak opet Špica. Kdo muze na Cinovec autem, tak muze ještě týden bezkovat. SKOL
9:11
9:11
9:13
9:44

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Východní Krušné hory
Vloženo 22.3.2021 21:09
Na Cínovci dnes odpoledne upravena magistrála na Výtišku, stadion NM, Moldava, 5km okruh. Akorát 10km okruh bez úpravy. Super sezóna se blíží ke konci.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.3.2021 18:20
Foto z dnešní DL. Stopa vytvořená nejprve asi skůtrem a pak šikovnými běžkaři. Druhá stopa pro pěší, což jsme dnes byli. Nahoře cca 20-25 cm čerstvého sněhu a stále sněžilo. Parkování za cedulí Dlouhá Louka a výšlap po silnici nahoru. Všude jinde to je ráj pro MP Osek. Škoda brzkého ukončení sezony v tomto katastru. Zima je opravdu vyjímečná. Ale i tak byl leden a únor ve znamení běžkování. Děkuji za skvělou úpravu a parádní podmínky 👍🏻🙂
Východní Krušné hory
Vloženo 21.3.2021 10:21
Včera štěstí na čerstvou stopu směr Petrovice-Tisá, místy kamínky, pravděpodobně poslední možnost letošního svezení. Luxusní a děkujeme!
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 20.3.2021 22:07
Na Dlouhé Louce až na Nové Město dobře uježděné stopy, od Vitíšky urolbováno a nejlepší dnes okolí Kahleberg, kde byly upraveny asi všechny okruhy. V poledne začaly přeháňky, ale byly už slabší než z minulých dnů. Odpoledne ale na úsecích z Vysoké mýtě na Dlouhou Louku a z Dlouhé Louky (přesněji od rozcestí na Vlčí horu) pod Loučnou stopy zrušily hordy pěšáků. Ale není se jim co divit: přece na cestě široké tři metry nejde šlapat jinam než do onoho úzkého pruhu se stopou.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.3.2021 14:59
Okruhy Kahlberg ráno upraveno. Lehce do toho nasněžilo, ale stíhá se to ušlapat.
Magistrála upravena asi včera večer, takže trochu vice do toho nasněžilo.
Ale jinak obojí vcelku dobré poježděni (skate).
Východní Krušné hory
Vloženo 19.3.2021 20:36
20 až 30 cm, - 1°C,stopa od konečné aut. k silnici k turistické chatě.

(Odpověď na dotaz uživatele Koci z 19.3.: Dobrý den, nevíte jak je to aktuálně s podmínkami na běžky v okolí Tisá, Děčínský Sněžník?
Děkuji velice a sportu zdar.)
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 18.3.2021 7:30
Na Moldavě a Cínovci odpoledne prošláplé stopy, ale večer vše zasypal sníh. Klasici si s tím poradí, stopu jsem částečně prošlápnul, ale pro bruslení by to fakt chtělo rolbičku. Udělejme si ještě jednou jarní radost. Dle předpovědi by ta stopa mohla vydržet celý příští týden. Takže paní krajští radní, vezměte ,zcela výjimečně, jeden měsíc deset procent z měsíční odměny paní poradkyně hejtmana a pošlete je na úpravu stop mezi Komárkou a Novým městem. Sportu zdar a klasikům zvlášť
Východní Krušné hory
Vloženo 17.3.2021 13:28
Z vitisky na cinovec rano neproslaply. 15 cm nového snehu. Okruhy kahleberg mansestr. Zpet z cinovce uz proslapla stopa od lidi. Parada
Východní Krušné hory
Vloženo 17.3.2021 7:45
Paráda, do 10 cm nového sněhu a všechny nečistoty i záludnosti zakryty. V podvečer jsem vyrobil stopu na Flájském okruhu (bruslaře vyzývám, aby do ní nevjížděli), stopy na Vilejšov a dál na Žebrácký roh a zpět na Dlouhou Louku už projeli lyžaři přede mnou. Jelo to docela slušně, až to vymrzne, bude to ještě lepší. Sjezd možný až nad Hvězdu, jen u studánek je slabá vrstva.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.3.2021 7:18
Na Dlouhé Louce okruhy stále dobře sjízdné, akorát se tu pohybuje pomalu víc vozidel (traktor, auta, čtyřkolka...) jak běžkařů a podle toho některé úseky i vypadají - Vysoká mýť, na Vrch Tří pánů a hlavně silnice do Vilejšova. 10 km okruh na Novém Městě ucházející, samozřejmě pod stromy špinavo a asi tři úseky už hodně odtáté (u rozcestí U buků a ještě u Vápenice na začátku stoupání a pro ty, co jezdí v protisměru tak na konci klesání. Na Oldřišském vrchu ideální prostor pro bruslení. Během dne několik sněhových přeháněk, ale dohromady z nich sotva 1 cm mokrého sněhu. Příští dny vypadají zajímavěji.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.3.2021 22:27
Po silném větru je v lesních úsecích napadáno jehličí a docela to drhne. Už to není zcela ono :-/
Východní Krušné hory
Vloženo 12.3.2021 20:42
Okruhy Krušnohorské desítky stále v dobré kondici, do staré stopy připadlo pár čísel nového sněhu a paní zima je zpět. K okruhům jsou stále možné příjezdy ze všech směrů (Cínovec, Štěničárna, Vitíška, Nové město i Moldava). Oproti předpovědi bez větru a se sluníčkem. Lidí tak jeden na kilometr cesty.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.3.2021 18:22
Sněhu zatím dost, lyžovat se dá a vzduch je čistý ... Foto Cínovec - Vitiška
8.3. 12:46
8.3. 14:27
Východní Krušné hory
Vloženo 3.3.2021 20:20
Z Kovářské nahoru na silnici 223 z Halže k Meluzíně, pak na Loučnou a zpět. Kromě asi třech míst s trávou, sníh pořád je. Z Horní Halže k Meluzíně stopa vskutku dobrá.
Západní Krušné hory
Vloženo 2.3.2021 19:35
Projížděl jsem na Klínech na kole, dole hnusná mlha, na horách sluníčko a teplo. Sníh pořád zůstává a lyžníci taky. Jen ale pozor - dnes se na parkovišti na Mračném vrchu pomáhalo a chránilo!
Východní Krušné hory
Vloženo 4.3.2021 18:18
1.3a 3.3 k RD Krásná lyzovacka dl.louka.
Východní Krušné hory
Vloženo 1.3.2021 8:37
Potvrzení z médií, že v okolí Božího Daru se již upravovat nebude:

„Nebudeme upravovat ani běžecké stopy, aby to lidi nelákalo a nechtěli sem jezdit na hory,“ prozradil navíc starosta s tím, že město v současné době ani na úpravu stop nemá finance, které chybějí například kvůli propadu z poplatku za ubytované, protože jsou řadu měsíců uzavřeny klasické hotely a penziony. ...

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pod-klinovec-se-nastehovali-prazaci-a-chystaji-lyzovacku-zni-v-bozim-daru-uzavrou-silnici-40352484 (ach jo, zas ty clickbaitové názvy článků, v tomhle případě navíc rozeštvávací...)
Západní Krušné hory
Vloženo 28.2.2021 21:07
Dnes hezká rozlučka se sezonou mezi Vitiškou a Cínovcem s odbočkami U vojáka a pak pětka s finálním stoupáním k parkovišti. Od ranní ledové stopy, přes postupné měknutí až po dojezd k Vitišce za slunce a modré oblohy s "čvachtou". Letošní rok byl nejlepší za dobu co pamatuji a že pamatuji dost. Díky rolbařům na Klínech, Dlouhé louce, Cínovci, Seiffenu, Holzhau a Altenbergu za deset krásných týdnů ve stopě. A velké mínus radním ústeckého kraje za výši příspěvku na úpravu stop, třeba v Jizerkách za poslední týden upraveno rolbou cca 700 km, neboli každý den minimálně trasa J50.
Východní Krušné hory
Vloženo 28.2.2021 15:46
Boží Dar, aneb rozlučka se svobodou, luxusni podminky, azuro, pěkný tvrdý stopy z pátku večera, napadl poprašek sněhu, sněhu dost, zimu nám asi ukončila ta naše zasr...á vláda, předpokládám, že se už upravovat nebude, pro koho taky... ikdyž stopy by mohly držet a v týdnu se ještě bude dát na černo vyjet... projel jsem velkou Ježíškovku a Karlův okruh, supr podmínky, jediné slabé místo je dole na Karlovi k Abertamské silnici, ale neni nikde třeba sundavat lyže. Rašeliniste překvapivě bez mokrých míst. Stopy umydlený prašan, na slunci povolil lehce do měkka, ale kaše jako v týdnu se nekonala, ledové stopy byly minimalně...
Západní Krušné hory
Vloženo 28.2.2021 14:45
Ráno od vlaku na Novém Městě desítkový okruh, stopa skvělá, čistá a rychlá. Nahoru na Vitíšku a dál na Dlouhou Louku. Na loukách už začíná chybět sníh, ale zatím se dalo jet bez potíží. Z Dlouhé Louky podél plotu na Jihobřežní, spojka na Klíny hezky projetá od lyžařů Od Jelení hlavy už upravená stopa. Za silnicí na Mračném vrchu už slabší místa. Sjezd ke Staré škole špatný - na jednom místě pod stromy už není sníh a obecně s ubývajícími metry se to rychle zhoršuje.
Východní Krušné hory
Vloženo 28.2.2021 13:29
Adolfov ráno. Kolem lesa sněhu dost, Stopa nějaká byla, ale tak jak to včera zmrzlo rozorané, tak to zůstalo. Ale nějak se dalo. Dalo by se jistě i v týdnu a možná i o vikendu, kdy snad ještě napadne, ale situace to nebude dovolovat. T
Skol příští sezónu
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2021 20:06
Nejdříve ráno busem na Klíny, kde jsem dal asi všechny okruhy a všechny nádherně upravené, vymrzlé a rychlé, naprostá paráda. Jen pozor po červené značce na Mníšek, v nejprudším sjezdu na jednom místě kouká hlína. Z Klínské branky dál na Fláje, je lepší to vzít přes Jelení hlavu, u hranice už občas vylézají bažiny. Jihobřežní hezky projetá od dalších lyžařů, ale na dvou místech uprostřed čouhají kameny. Na Dlouhé Louce nostalgicky pusto jak za starých časů, kdy se tam před 13 či 14 lety začínalo se stopami. Všechny okruhy sjízdné i bez úpravy. Sněhu zatím stále dost, občas ale třeba být opatrný.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2021 11:31
Hlavním důvodem proč Dlouhá Louka končí bude spíš to parkoviště, které se nedá při oblevě udržet. Škoda, tratě až na Žebrácký roh celkem na pohodu sjízdné. Teď už dole u odbočky stojí MP.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2021 7:30
Dlouhá Louka zavřené parkoviště
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2021 7:23
Dlouhá Louka. Funí, nevlídno, ale sněhu dost. Ale protože není kde zaparkovat, parkoviště jedna velká oranice,obracím to zpět
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2021 7:52
Z Dlouhé Louky: „Předčasně ukončujeme letošní sezónu a to již od dnešního dne tedy soboty 27.2.2021. i přes dostatek sněhu a mimořádnou sezónu na našich trasách již nebudeme upravovat a to ani na tento víkend.“ – zkopírováno z http://kbstopa.cz/ (jen zmenšeno z velkých písmen na malá, fakt se to blbě čte). Statistiky km najetých rolbou za tuto sezónu + možnost jak přispět najdete tamtéž.

Poslední úprava sezóny byla tedy tato – zkopírována starší zpráva ze stejného zdroje: „V noci na středu 24.2. upraven okruh Vilejšov a směr Žebrácký roh, Vrch tří pánů k vrtulím, červená cesta a okruh Fláje. sněhu je stále dostatek na všech trasách a okruzích areálu Dlouhá Louka. další předpokládaná úprava na víkend. po ránu sníh rychlejší vymrzlý od podkladu i při plusových teplotách, k poledni měkčí a pomalejší."
Východní Krušné hory
Vloženo 26.2.2021 23:17
Dnes odpoledne padal cerstvy snih, trochu to brzdilo, ale snehu dost. Navic zaclo mrznout, takze az to vecer protahnou a pres noc to umrzne, tak to bude zitra parada
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 26.2.: Dobry vecer pratele, nevite nekdo jak vypada magistrala z Cinovce smer Výtiška atp ?? Diky a pekny vecer)
Východní Krušné hory
Vloženo 26.2.2021 21:34
Z Božího Daru po Ježíškovce na Myslivny kolem Špičáku. Na místech, kde sníh slezl, nahrnuli rolbou nový a stopy odpoledne projeli. Je to mokré, ale pořád je to moc hezké svezení.
Západní Krušné hory
Vloženo 26.2.2021 20:08
Z Božího daru k hranici,perfektní ,i stopy upravovali
Západní Krušné hory
Vloženo 25.2.2021 18:05
Adolfov viz.VladaJ.Jen pozor na jezírko uprostřed asfatového parkoviště.Hloubka po podlahu auta.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2021 18:01
Dnes Klíny mračňák směr Jelení hlava i když sníh taje je ho pořád dost ráno je to super .A něj rovinka na Jelení hlavě.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2021 17:49
Ráno-dopoledne na Dlouhé Louce. Projel jsem vyjma trasy Vilejšov-Žebrácký roh všechno, všude dostatek sněhu, ráno rychlý a držel i při vysokých teplotách, po deváté již zpomaloval (vyjma úseku u Flájí, kde ještě bylo pod nulou z noci). Pod stromy je sníh již hodně špinavý. Při odjezdu bylo v půl jedenácté na Loučné 13 stupňů. Při takovém vedru jsem snad ještě nikdy nebyl.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2021 16:42
Dnes mně zaskočila skimapa. Na trase Adolfov - Krásný Les je poslední úprava 24.2.2021, ale přitom na posledním jeden a půl km není již žádný sníh. Jinak krásné jarní lyžování v Adolfově na ostatních upravených tratích.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2021 9:48
Adolfov, kolem poledne jasno, parkoviště samé bahno a voda, stadion normálně pod sněhem, jezdilo se, kolem Adolfova trasy normálně sjízdné, samozřejmě mokrý jarní sníh, ale dostatek, bez děr do trávy.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.2.2021 19:37
Dnes Fláje,Vilejšov,Vysoká Mýť a zpět Dlouhá Louka.Trasy super jen parkoviště pekelné bahno.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.2.2021 10:49
V 8 hodin ráno Osek -1, DL +7. Slunce, teplo, úprava terénu vše na 1*
Okruh Fláje... Vilejšov... DL naprostá paráda. Díky za úpravu 👍🏻
Bohužel nejslabším článkem je nyní v tom teple parkoviště. Ale všichni musí vidět, že to je stále louka, na ktreré se vystřídají desítky aut a proto je to jedno velké oraniště.
Mě osobně nevadí zabahněné auto, ale spíš se potýkám s vnitřními nervy jako špagáty, abych v tom neuvízla. Což už se mi jednou stalo.
Ale krásný pocit z jarního luxusního svezení to nezkazí 😇
Východní Krušné hory
Vloženo 24.2.2021 12:09
Z Vytisky na Cinovec super cesta a super slunecno. Na to teplo podminky skvely, snehu porad dost, jen nejezdit pres Pramenac, cesta bez stopy, hodne rozmlacena a spinava od nejakeho popilku.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.2.2021 7:46
Ráno po sedmý z Horní Halže k Meluzíně, pak okruh k Na Skalách, Selský Les a pak zptáky na Horní Halže. Stopy upravený a svezení parádní. Snad i na víkend to vydrží, jak je to mezi stromama.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 20:23
Tak jsem to nevydržel a vyjel jsem s celovkou na Sněžník a bylo to super. Sněhu je fakt ve stopě dostatek. Vřele doporučuji, ještě to vydrží pár dní..
19:28
19:37
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 23.2.2021 16:38
10:00 - 15:00 Ježíškovka v pohodě, až na sjezd od Ježíškova rozcestí na Kaffenberskou, kde je na jednom místě stopa projetá až na asfalt, což je zárukou rozbité huby (pár zmrazků a potom beton, tak bacha!). Od Špičáku na Boží Dar to po poledni už bylo dost mokré a na tričko.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 16:22
Už bych tam nejezdil, viz jejich facebook, zbytky "sněhu".
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 23.2.: Dobrý den, nevíte někdo jak na Sněžníku?)
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 23.2.2021 16:19
Abertamy v půl 9 je +7st, ale stopy krásně vymrzlé tvrdé, parádně upraveno, jedu k Jámě, okruh Karlova běhu, pod Špičákem, tam směr BD je to mizerie, hodně tam pere slunce, takže sněhu nejméně, spiš podkladový led, ale nahoře odpočka na Špičák už zas luxus, stejně tak Ježíškovka, ve sjezdu dát čtyři pětky není problém :-) kolem desáté už sníh povolil, naštěstí je slunce v lehkém oparu, tak se teplota drží pod +15, vedroooo. Čelenka na chytání potu je základ, jinak je to na krátký rukáv a co nejtenší kalhoty a rukavice... točím zpět k rybníku, největší peklo je magistrála k maringotce a jámě, stopy už mokrá kaše, nejede to a je hic... celkově však luxus svezení, nikde sníh nechybí, jen pár míst špinavých od jehličí. Nebojte se a vyražte, ale doporučuju být ve stopě už na sedmou a jet jen když je nově upraveno, jinak to je voser ;-)
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 10:13
V oblasti mezi Novými Hamry a Rolavou krásné stopy, stále dostatek sněhu, výjimečně slabá místa. Ale v těchto teplých dnech, kdy do toho přes den svítí slunce, to nejspíše bude kvapem ubývat...
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2021 8:37
Vecerni vyjezd, skejt. Od trafa, vrch tri panu, po magosce kolem Flaji nahoru na Louku a Vysoka myt, vrch tri panu a trafo. Uz to bylo zmrzly, takze to byl kalup, ALE
-- na plno mistech byl prakticky cisty led. Z kopce o usta, moc se nedalo pluzit a do kopce furt na hranach a stejne to casto ustrelilo
-- na plno mistech to bylo oraniste - jak to lide rozjezdili za mekka, tak to zmrzlo a bylo to hodne neprijemne, blbe se na tom bruslilo a jeste blbeji pluzilo z kopce
-- louky od trafa az k lesu za vetrniky byl asi nejhorsi usek - hrozny oraniste
-- stopy brutus vymrzle, takze v tom soupaz sla jedna basen
-- snehu zatim dost, ale na loukach asi rychle zmizi
Východní Krušné hory
Vloženo 22.2.2021 21:27
Dnes na Lesné se sluníčkem a slušnou stopou. Odpoledne již hodně měkké, ale přesto paráda.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.2.2021 18:30
Adolfov-Telnice.Dopoledne zatím dobrý,ráno fičák na zmrzlém,po jedenácté to lehce odměklo.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.2.2021 20:51
Dnes mlhavo, větrno, slunce se sice občas snažilo vykouknout z mraků, ale nedařilo se. Stopa zmrzlá a rychlá, tak do dvanácti to slušně odsejpalo, pak už to měklo. Z Vrchu Tří pánů už použitelná jen magistrála, paralelní stopa úbočím je úplně špinavá, nemá cenu to tudy zkoušet. Naopak nejlepší úseky byly po Jihobřežní (úprava z dávna stále drží) až pod Jelení hlavu (nádherná stopa) a obecně na Klínech. S dalším oteplením podle mého končí stopa z rozcestí pod Vitíškou nahoru k chatě, už dnes v podstatě jen vrstva ledu, která co nevidět odtaje. Zbylé dnešní části ještě s dostatkem sněhu, tak třeba přežijou do dalšího víkendu.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.2.2021 20:13
Sněžník dnes dopoledne - dlouho neupravované, zmrzlé stopy, trasa místy špinavá (jehličí, listy, větvičky), pofukovalo, mlhavo. Sněhu není málo, ale je to taková přemrzlá krusta, na slunci pak taje. Už to prostě není ten super zážitek na čerstvém sněhu. Skol!
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 21.2.2021 17:08
Velká paráda dneska tratích Lesná.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.2.2021 14:26
Adolfov. Ráno. Mlha a pofukovalo. Stopa dostala po včerejším náporu běžkařů a slunce hodně zabrat. Přesto se dalo, stopa spíše zmrzlá, celkem to jelo bez vosku. Sněhu podle mě dost, co s tím ale udělá avizované oteplení, těžko říct
Východní Krušné hory
Vloženo 21.2.2021 14:02
Parking v sedm ráno na Dlouhý louce na pohodu, jen jsem přehlídl že jsem na parkoviští s povolením, stálo mě to 200,- ale stálo to za to :)). Pak směr Fláje, Mlýnskou cestou, zpátky směr k Dlouhý (tenhle okruh parádní, stopa super) a nahoru k Nad Křížkem. Pak k Rovině a na magistrálu. Do tý desátý to bylo super, tvrdý a odsejpalo to. Napojením na magistrálu ke Třem pánům už mraky lidí, ale hlavně stopa na klasiku mokrá a nic moc. Takže brzy ráno, jedině dobře. Jak to přežije to jaro v týdnu, neumím odhadnout, v lese asi ok, ale kde bude svítit, tam to bude špatný.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 21:02
Ráno na Novém Městě od vlaku na Vitíšku a po magistrále na Cínovec, ke Komárce a zpátky. Po ránu přemrzlé a rychlé, po 10. hod už to měklo a zpomalovalo se. O některá místa na silnici Vitíška-Cínovec mám pro příští víkend obavu, než nepřežijou týden vedra. Okruhy 5 a 10 km v pohodě a hlavně poloprázdné. Přejezd na Vrch Tří pánů a dál k Žebráckému rohu. Jel jsem spodní větev po červené značce, protože jsem si říkal, že jsou víc ve stínu než silnice a budou lépe držet, ale jsou tam chvílemi hluboké koleje od nějakého stroje, zřejmě ještě před úpravou, takže to byl nakonec nejslabší úsek dneška. Zbytek na Žebrácký roh a Horní Ves už znovu v pohodě.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 19:31
Magistrála i všechny další trasy mezi Božím Darem, Abertamy a Perninkem, včetně cesty na Mílov a Háje upraveny. Ráno tvrdé a zmrzlé, přes den to trošku povolilo, hlavně na sluníčku, ale v lese to vydrželo většinou přimrzlé a pevné celý den. Trasy na Eduardu nově neupravené, takže ledovaté, ale sjízdné, podobně i cesta na Mariánskou.
Západní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 18:28
Z Komáří Vížky do Krásného Lesa (cestou odbočka na Rudný a České kolo - skvělé!) a zpět, pak k Trafu v Novém Městě a zpět (cestou odbočka na desítku). Moc díky za úpravu, ráno by to bez ní bylo trápeni. Bylo to vymrzlé, tvrdé a hodně rychlé. Během dopoledne to logicky hodně měklo a zpomalovalo. Kromě posledního kilometru do Krásného Lesa zatím všude sněhu dost. Bylo to parádní jarní běžkování, typické spíše pro půlku března. Obávám se ale, že souvislá vrstva předpovídaný tropický týden nepřežije. Špatný kilometr do Krásného Lesa začíná překrokem asi metr širokého potoka, před kterým to otočila i rolba, podle toho to snadno poznáte, přijíždíte-li od Adolfova, dál už bych nejezdil, i když po loukách jsem do KL dojel bez úhony i na jedničkových lyžích. Brzy ráno jsem potkal jen lišky (doslova), po desáté davy.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 17:30
Klíny + Dlouhá Louka: všude sněhu dost, i jen lehce problematická místa bylo těžké hledat. V obou oblastech na některých místech krásně rovně urolbováno, někde po rolbě dost hrudkovitý sníh... takže asi podmínky, za kterých se rolbuje těžko a možná i to je důvod, proč před dneškem nebyl upraven třeba okruh Fláje, kde je úprava ze středy - ale jako klasik jedoucí proti směru hodinových ručiček jsem okruh hodnotil dobře. A třeba na okruhu Vysoká Mýť (kde jezdí míň lidí a stopy hodně vydrží) byla místy lepší starší stopa, než nová v hrudkovitém sněhu. Naopak u Klínů nové stopy na klasiku vždy lepší starších. Každopádně i tak za úpravu díky!

Jediné aktuálně problematičtější místo na mé trase viz GPS záznam https://www.strava.com/activities/4818461647 bylo křížení s prohrnutou asfaltkou k zámečku Lichtenwald (ale stačí tam ráno nejezdit v plné rychlosti). Stav úpravy v zásadě odpovídá http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod, jenom je upraveno až do Mníšku (tam ale v Po/Út už sníh nebude), pak vedly stopy i k Seiffenu v DDR (tam jsem nejel, musím jít příkladem :-). Čerstvě upravená je i severní varianta okolo Jelení hlavy - tam je pár míst, kde za pár dní budou škodit lyžařům známá křížení s bažinami. Čerstvá úprava směrem k Flájím končí o něco dřív, než na Skimapě - v zatáčce u silnice kousek za křížením té asfaltky k Lichtenwaldu. Dál je úprava týden stará, z pohledu klasika nejprve úplně v pohodě, sjezd ke křížení se silnicí do Českého Jiřetína je sice po ránu horší (jel jsem tempem šneka v pluhu, ale dá se zvládnout, a po rozměknutí sněhu říkali protijedoucí že úplně pohoda :-). Jihobřežní na to, že je úprava týden stará, naprosto parádní - stopa po každé straně a vždy je aspoň jedna z nich luxusní.

Rozhodování, komu dát 100 Kč za parkování, probíhalo asi takto: Doma jsem našel v mincích 10 + 20 + 50 Kč dohromady jen 90 Kč. Takže místo Dlouhé Louky na Klíny. Na parkovišti nahoře na Mračném vrchu se taky vybírá, ráno v 8 téměř prázdné, ve 13h plné. "Hlavní spodní" parkoviště mělo spoustu volných míst i po poledni.
8:15
9:34
9:44
9:53

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (10)

Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 17:23
Sněhu je ještě na 14 dnů minimálně, takže klídek. Krásně upravená stopa na Žebrácký rok. Nutno konstatovat, že ten, kdo to neviděl minulý týden neuvěří. Polovina cesty z Vilejšova, po silnici na Žebrácký roh rozjeta lesní technikou. Dnes k nepoznání srovnáno, upraveno. O tom nikdo nemluví, tam je kus práce rolby a ne připomínky, že tam by to chtělo upravit, ledovatý atd.
Ráno to fakt jelo.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 16:27
Hora sv . Šebestiána,u hříště,okruh asi 4 km,super ,nikdo nikde
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 16:25
Usti nad Labem, směr Petrovice- Krásný Les, Adolfov. Snad pomůže foto z mapy
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 16:19
Cínovec v půl 10, po magistrále na Vitíšku, okruh 5km, nakouknout k trati na Moldavu, okruh 10km a zpět Cínovec. Magistrála tragická stopa na klasiku, hrbolatá, propadliny, na druhé straně téměř žádná, už zde není totiž moc sněhu, stopovač měl asi problém se spodní ledovkou. Okruhy super, tolik tam nesvítí slunce, snih nedostává tolik na prdel. Lidí mraky jen na magistrále, jinak pohoda, stopy ledové, na slunci mokré, skin asi jediná jistota... příští víkend si už neumím představit, že se zde bude lyžovat, dnes cca 10st, v týdnu bude tepleji...
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 11:39
Adolfov. Byl jsem hned ráno. Bezvadná stopa skoro všude, široký pruh na bruslení. Stopa krásně tvrdá, ideální bez vosku na soupaž. K 10 hodině už začala měknout. Jinak opravdu nádherný svezení
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2021 22:20
Na svém Facebooku píšou, že upraveno bude vše od Nového Města po Komárku i okruhy 5 a 10 km a závodní tratě na stadionu v Novém Městě, tedy stejně jako posledních několik víkendů. Trať Komárka-Cínovec jsou obě její větve jen pro klasiku. Kvalitu netuším, naposledy jsem byl ještě v zimě (v pondělí).

(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 19.2.: Ahoj, z Cínovce k Trafu to bude asi upraveny v pohodě, že? :) a nejaky okruh na skate směr Moldava? Děkuju!)
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2021 20:40
Adolfov- Komárka a zpět. Ráno zmrzlé a odpoledne mokré. Ale sluníčko a sněhu stále dost. Kolem Adolfova okruhy stále v dobrém stavu, tak vyražte a užijte si slunečné běžkování na zdravém vzduchu!
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2021 19:42
večer 17:30 projeto rolbou z Dl. louky , potkal jsem ji, až k trafu, rolbař je nejen šikovný, ale i chytrý, starou stopu zrušil a vyřízl novou na čistém sněhu. A pro ty co pojedou do Německa, vzal bych si teplé prádlo, tamní vazby jsou studené už od doby Švejka. Nehledě na to, že když je to zakázané a jedete tam, tak, no jediné co se dá na to říci, fakt jako Švejci Švejk ......
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2021 17:41
Petrovice od letadla, směr Rajec, nad Petrovicemi zbytky sněhu, mezery, nutno přejít, od lesa dále souvislá stopa až po Rajec, tam končí čistým asfaltem. Další možnost, malý okruh nad Petrovicemi, kolem dokola, mokrého sněhu dost. Dnes od 11 hod do 16 hod.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 19.2.2021 10:59
.. ještě příspěvek na dotaz uživatele Petr.1 z 19.2.
V neděli 14.2. z nádraží Moldava dále po německé straně až na Žebrácký roh, vše bez problémů, bez kontrol, ale české běžkaře jsme nepotkali :-)
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2021 8:42
Podobnou trasu jsem jel ještě před zavedením trvalých kontrol a byla to paráda. Viděl jsem i dvojici Němců, kteří se vydávali k nám. Nicméně teď už bych tam nejezdil. Trasa vede bezprostředně kolem silničního hraničního přechodu na Moldavě. Přikládám foto z Facebooku (sám jsem to tedy nefotil), kde je vidět policejní auto přímo na silnici. Čili by se mohlo stát, že se celníkovi zachce zkontrolovat běžkaře. A vzhledem k tomu, že tam teď na pár vymezených výjimek nemáme co dělat a že ČR je pro ně vysoce riziková oblast, tak by to mohlo být hodně hodně drahé.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr.1 z 19.2.: Chci se zeptat jak je sjízdná trasa z Cínovce na nádraží v Moldavě a odtud pak po německé straně směrem na Český Jiřetín a v Teichhausu odbočit na Žebrácký roh...
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2021 9:51
pro Fotbalik19.2.
Komárka-Cínovec bez úpravy, jen vyšláplé 2 stopy,od Komárky silně pošlapané chodci a pejsky ... ale sjízdné a na pohodu OK, sníh dopoledne lehce namrzlý, pak měknul pod sluníčkem
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2021 8:09
Ahoj, oficiálně k nim určitě nesmíme, byť kousek za čáru. My jsme si to letos neriskli, slyšeli jsme, že dávají tučné pokuty (možná jedna paní povídala...), ale pár známých to občas dali a nikdo je nenačapal. Takže záleží na osobní odvaze :-) Jinak o úpravě na naší straně je psáno na kbstopa.cz. V noci by mělo ještě mrznout, tak by to nemuselo být špatné. Lenka
(Odpověď na dotaz uživatele Petr.1 z 19.2.: Chci se zeptat jak je sjízdná trasa z Cínovce na nádraží v Moldavě a odtud pak po německé straně směrem na Český Jiřetín a v Teichhausu odbočit na Žebrácký roh. Odtud pokračovat na Vilejšov, Vrch tří pánů a pak zpět na Cínovec. Zajímá mě jak se na kvalitě sněhu a úpravě stop podepisuje současná extrémní obleva.
Dále se chci zeptat jestli jsou trasy na německé straně přístupné i pro nás. Je to obzvláště aktuální při současném hysterickém zavíráním hranic pro Čechy ze strany Sasíků. Má s tím někdo nějakou zkušenost?
Děkuji za odpověď.)
Východní Krušné hory
Vloženo 18.2.2021 21:30
Na Dlouhé louce dnes nadhera, cely den polojasno, velmi dobré i úseky , které nebyly upraveny dnes , okruh Fláje, Vysoká mýť a Vilejšov na dnešek upraveny ,na klasiku sjízdné vše, krásné jarní lyžování , okénko Na rozcestí otevřeno., parkoviště zaplněno max z10%...
Východní Krušné hory
Vloženo 18.2.2021 17:57
Adolfov-Telnice: Po středeční úpravě trati stále v dobrém stavu,ale trochu to sabotovalo Sluníčko.Tam kde se opíralo celý den do sněhu se to začalo trochu bořit.Ve stinných úsecích to zas jelo samo.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.2.2021 22:24
My jeli z Adolfova na Komárku a zpět. Trasa slušně upravená zřejmě už ráno, místy sníh měkší. Stopa na klasiku jedna postraně , někde i dvě stopy . Na skate manšestr , ale měkší. Okruhy v Adolfově byly taky čerstvě upravené , lidí málo .
(Odpověď na dotaz uživatele Miroslav z 17.2.: Zdravím, nevite prosím stav trate Komarka-Adolfov na skate? Dekuji.)
Východní Krušné hory
Vloženo 17.2.2021 16:11
Včera večer s čelovkou z Komárky na Vitišku a dál na Moldavu k nádraží a zase zpět. Magistrála Cínovec-Vitiška byla úplně v pohodě, zbytek horší, nejhorší byly cesty mezi Cínovcem a Komárkou, bruslaři to dost poničili - pokud jsou stopy ca. metr od sebe, mělo by to znamenat "no skate", ale to bych asi chtěl moc. Jinak na magistrále mezi Cínovcem a Vitiškou jsem potkal dva běžce a upozorňoval na to, že bez lyží tam nemají co dělat. Nicméně včera byly stopy vymrzlé a jelo to takřka samo.
Dnes jsem vyrazil do oblasti Dlouhé Louky, ráno napadlo trochu mokrého těžkého sněhu, tak to moc nejelo, postupně se podmínky zlepšily tím, jak to lidi projeli. Kolem poledne ale začalo střídavě pršet a sněžit. Nejhorší ovšem byl silný vítr, zejména na otevřených úsecích. Dnes je to jen pro opravdové nadšence.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.2.2021 13:38
Dnes okruh Vysoká mýť. Tratě na skate přes noc zmrzly a i když bylo nad nulou a tratě mokré, tak se lyže nebořily a jelo se hezky. Bohužel nás cestou chytil déšť, takže nevím, jak to bude vypadat odpoledne. Na některých místech byly spadané větve.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.2.2021 7:34
Cinovec - Vityška x krát, svezení pro radost,18:00 - 20:00, takový příjemmný, skoro firn, a čelovek, no i vláček o deseti vagonech byl k vidění ( dobře se to počítá )
Východní Krušné hory
Vloženo 16.2.2021 22:26
Z Klínu kolečka s dětmi na mracnem vrchu po 16 hodině ve stopě za rolbou to nemělo chybu, obleva/neobleva na stříbrném klistru to frcelo.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.2.2021 18:03
Odpoledne Adolfov:Tratě po poslední úpravě stále v dobrém stavu.Asi 5cm.nového vatového sněhu tomu moc nepomohlo,ale jinak O.K.Teplota okolo nuly,po 15.hod to začalo lehce přimrzat.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.2.2021 16:55
Dnes DL... Fláje... Vysoká Mýť, příjezd ve 13,30 hodin. Lehce nad nulou, stopy dobře projeté. Při odjezdu +6, mlha a mrholí, ale bylo to super svezení. Díky za úpravu po nočním sněžení.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.2.2021 15:21
Dlouhá Louka, příjezd v 10 hod, je nad nulou, padá mokrý sníh, místy mrholí. Ještě v Litvinově bylo -6, škoda. Upraveno 27km ve 3 ráno, vše jsem objel, bohužel do toho napadl centimetr mokrého a já byl první klasik na Flájském okruhu i na Vlčí hoře. Takže jsem stopu musel prošlápnout, za mnou muselo být supr svezení :-) Až na Vilejšově jsem konečně potkal kolegu protahovače :-) zbytek už supr, jeden člověk to krásně zpevni a umydlí, ideál podminky na skiny, drží jak přilepený :-) od 11hod už neprší, i slunce se lehce ukazuje, obleva je velká, ze stromů to padá, stopy místy mokré, odjezd a je +4st. Asi poslední slušné únorové podmínky :-( uvidime co přinese březen..
Východní Krušné hory
Vloženo 16.2.2021 9:39
Včera večer byla upravena po víkendu magistrála až na Rájecké sedlo a některé malé úseky rozbité po víkendu. Má se oteplit, takže doporučujeme využít poslední kvalitní sníh.

HUDY Team
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 15.2.2021 18:56
Stopy stále kvalitní, vymrzlé a tvrdé, občas přimrzlé hrudky, co opadalo ze stromů. Ráno z Nové Vsi na Mníšek a dál na Klínskou branku. Z magistrály na Fláje jsem uhnul na českojiřetínský okruh (letos upravený poprvé). Dolní polovina v údolí skvělá, výstup nahoru k vysílači u sjezdovek rozšlapaný a sjezd tudy vůbec nedoporučuji, horní část ucházející. Jihobřežní nádherná a pak po silnici na Žebrácký roh. Stopy do Holzhau za přechodem také mají upravené. Stopa do Horní Vsi je jen po žluté značce, kolečko tentokrát není. Ráno silný mráz, dopoledne ještě slunce, ale s větrem, po obědě už přicházely mraky. Prašánek vydrží ještě zítra, pak podle předpovědi bude ke konci týdne velké oteplení a sníh začne mizet...
Východní Krušné hory
Vloženo 15.2.2021 19:15
O víkendu projeta magistrála Sněžník - Nová Ves v Horách. Vše krásně urolbováno samozřejmě s výjimkou přechodů silnic. Takové podmínky snad ještě nikdy nebyly a asi zase dlouho nebudou...
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 15.2.2021 14:16
Z Petrovic od letadla do Adolfova a zpět .Na dvou místech stopy po traktoru ,ale nebrečme myslivci krmí zvěř a ta chce taky žít.Nemysleme sobecky jenom na sebe.Po cestě málo lyžařů až před Adolfovem se to zahustilo manekýny co jezdí jenom po rovině a honí si své ego.Pochvala pro pana Doležala za úpravu tratě.Děkujeme.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.2.2021 11:12
Z Petrovic od letadla do Krásného Lesa a zpět. Parádní stopa, téměř nikde nikdo, modro. Nádhera a luxus.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 14.2.2021 22:17
Sluncem zalité klínské odpoledne a výjimečně projet stopa jihobrezni umožnila zasejednou výlet na DL - tam po východní straně flajskeho okruhu a zpět po západní... Škoda jen, že u okénka Na rozcestí byla dlouhá fronta, ale bez zelbacky a pivecka by to zpět na Kliny nejelo :-) krásně vymrzle stopy a málo lidí=krásný Valentin, cestou byl vidět i manzestr a snad i stopa na začátku jiretinskeho okruhu.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.2.2021 21:18
Okruhy na Lesné a v Zákoutí na kolečko na Mezihořském vrchu, co připravil Ski areál Mezihoří. Jel jsem to poprvé a je to moc hezké, stopa se proplétíá mezi zasněženými stromy, paráda. Zpět na Lesnou a Novou Ves a pak na Mníšek - zde stopa od rolby, což jsem vůbec nečekal. Něco na Klínech a na závěr sjezd ke Staré škole. Celý den pohádkové počasí a přitom naprosté minimum lidí, že jsem si připadal spíš jako o všední den.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.2.2021 19:25
Z Krásného Lesa na Komárku a zpět po poledni.
Z Krásného Lesa krásná cesta, ale kolem Větrova nějaký tydýt přes krásnou stopu jel traktorem, v lese bych to ještě pochopil, ale na louce, když jedním směrem jel vedle a druhým ve stopě, to se fakt pochopit nedá.
Z Adolfova na Komárku hodně pěšáků a skútrů, takže rozryté.
Hrozná škoda, protože se o to někdo stará a pak to takto někdo ničí😩
Východní Krušné hory
Vloženo 14.2.2021 18:51
Souhlas Honzou,ale: mezi Tisou /statkem/ a Petrovicemi tu luxusní stopu rozvorali těžaři a to i na louce,kde se tomu mohli vyhnout.Ono sjíždět mezi místy až půlmetrovými koryty na metrovém pruhu je tak trochu o rozbití úst.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 14.2.2021 16:27
Petrovice od letadla směr Tisá, ke Sněžníku, Rájec a zpět. Azuro, slunce, teplo. Byl jsem zde poprvé, byl jsem nadšen, že jezdím někde kde to neznám. Na to že trasy jsou v 500-600mnm, tak supr podmínky, krásná krajina, zábavné bezkovani, okruh od Petrovic přes Rájec se upravuje rolbou, až jeden brutál sjezd je to jezdivé, od Sněžníku upravuje skůtr, hlavní magistrála 2 stopy na klasiku, zbytek jednostopé, cesty úzké, točivé, krása! Je to pouze pro klasiku, bruslaři sem prosím nejezděte. Bohužel několik debilnich rodin s čoklama a dětma na saních, pro ty tu fakt není prostor, mezi stopama je málo prostoru, pokud vám saně najedou do stopy, neni moc prostoru se uhnout, zabrzdit.. je to fakt malebné, jak se úzké cesty vlní krajinou, výhledy na Tiské skály. Celkově hodnotím jako supr vylet, zpestření bezkarske sezony, na výlet fakt moc krásná oblast!
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 13.2.2021 22:50
Z Moldavy ke Komárce, zpět na Cínovec a po magistrále na Dlouhou Louku. Pak okruh Fláje a dolů do Litvínova. Až na zlomenou hůlku a rozbité vázání to nemělo chybu.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2021 20:03
Klíny dnes na dlouhou louku,vydělávám rolbařům poklonu vše super a hlavně jihobrezni 👍
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2021 15:53
Vážení pejskaři, zvažte, zda je nutné brát Vaše "miláčky" do stop. Kolem poledne mě jeden takový napadl asi 300m od Dlouhé Louky v lehkém sjezdu. Byl z toho pád a roztžená nohavice. Bohužel pejskaři na tento web stejně asi nechodí, ale alespoň varování pro ostatní běžkaře. Možná, až v podobném případě dostane pes nebo rovnou majitel hůlkou po zádech, tak teprve pochopí.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2021 15:51
Dneska jsem projel spoustu tras jak z oblasti Cínovce tak Dlouhé Louky. Je to paráda, jen se to trochu boří na tratích, které byly projety po dlouhé době, ale žádná tragédie.
Rád bych znovu apeloval na bruslaře, nevyjíždějte do stopy na klasiku, ničíte ji! A pak bych chtěl poprosit všechny - pokud se někde zastavíte, je třeba se přemístit na kraj cesty nebo ještě lépe mimo. Auto také neodstavíte uprostřed křižovatky. Díky moc.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2021 14:25
Lesná, v půl 10 poloprázdná parkoviště, zataženo, lehce sněží, upraveno vše v noci, krom Brandova, napadl do toho slabý poprašek. Téměř žádní lidé, na sobotu překvapivé. Okruh kolem Medvědí skály, Leseňská pláň a kolečko u hospody. Perfektní svezení v pěkných stopách bez lidí. Konečně klidný víkend, oproti Cínovci a Dlouhé Louce...
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2021 13:17
Dopoledne Krásný Les,Petrovice a zpět, Adolfov a zpět. Z Krásného Lesa super stopa a téměř žádný lidi. Dost dlouhou dobu jsem zde jezdil sám. Cestou zpět k dálnici, stoupání přede mnou projel i traktor. Stopu nezničil, pruh na bruslení ano. Asi lesáci nebo myslivci, je tam Kamenec. Mezi Petrovicemi a dálnicí fakt pěkné okruhy. O téhle části okruhů asi moc lidi neví, proto je jich tu málo,. Pozor v podjezdu dálnice, je zde logicky málo sněhu. Stopa na Adolfov taky dobrá, ale bylo zřejmé, že už zde nějací běžkaři byli. Celkově k doporučení
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2021 8:04
DLOUHÁ LOUKA UPRAVENO A ROZŠÍŘENO VŠE CO ŠLO ROZŠÍŘIT, VŠUDE DOSTATEK PROSTORU PRO SKATE I KLASIKU VĚTŠINOU DVĚ STOPY. NAPOJENO NA ÚSEKY KLÍNY-JIHOBŘEŽNÍ, NOVÉ MĚSTO-TRAFO A HOLZHAU-ŽEBRÁCKÝ ROH PŘESNĚ JAK PSALA LARA :-) UŽÍVEJTE VE STOPÁCH SKOL ROMAN FIŠER
Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2021 18:36
Odpoledne Telnice-Adolfov.Vše upraveno,podmínky vynikající,lyžníků pomálu.Jediná drobnůstka pro bruslaře,v místě kde jela rolba přes návěje to ani svojí hmotností nedokázala umáčknot natolik,aby se to místy lehce nebořilo.
P.S. Lepší už to nebude!
Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2021 17:57
Cinovec Fláje a zpět, skate. Z cinovce k vrchu tří pánů moc špatný, jen úsek k vitížce vhodný na bruslení. Od vrchu tří pánů a flajsky okruh dobrý.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2021 17:54
10,15 Parkování Komárka u silnice (80Kč), jízda směr Cínovec, stopa prošláplá jen od pár jednotlivců, jinak neupraveno (dle stavu asi ani včera nebo dříve), vedle stopy 15-20cm prašanu - vše však vynahradilo počasí. Škoda , že se neupravuje - nevím jak na víkend, ale to tam zas kvůli náporu lidí nejedu. Skol
Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2021 17:49
SNĚŽNÍK -👌Dnes jsme upravili všechny trasy. Čeká nás parádní víkend. ✅Nezapomeňte, že již od zítra můžete využít posílené autobusy na Sněžník.
Mapa úpravy na www.skimapa.cz
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 12.2.2021 15:40
Abertamy, v půl 10 na parkovišti 3 auta :-), -16, ale azuro, slunce hřeje, pocitovka tak poloviční, stačí dát teplejši rukavice, tejpy lepit na hubu nemusíte ;-) perfekt čerstvá úprava, jedu k Jámě, Karlův okruh, Ježíškovku, Jáma, lesík, Abertamy. První půlka supr, skoro bez lidí, Ježíšek přinesl víc lidí od BD, stopy začínají být dost rozsekané od bruslařů s kačeřím stylem, nechápu, místa je dost... jinak na pracovní den celkem dost lidí, holt jarňáky, ale oproti vikendu jako když plivne. Dnes fakt luxus, stopy tvrdé vymrzlé, sníh se mrazem třpitil, krásné výhledy...
Západní Krušné hory
Vloženo 12.2.2021 12:09
Fotky od kolegy z NDR z dnešního dopoledne v okolí Kahlbergu... v ČR nic.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2021 23:29
Dnes Vitíška-Cínovec-Kahleberg a zpět- krásná jízda ,stopa ujetá od lidí ,jinak mlha,trochu sněžení- na vyhlídce vše zavřeno ,nikde nikdo sem tam ojedinělý běžkař.Německý běžkaři k nám taky chodíNa Vitíšce odpoledne větší fičák.V Mikulášce otevřený okénko s občerstvením.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2021 20:51
Pěkný sjezd z Dlouhý Louky do Litvínova zhatilo vozidlo lesni správy
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2021 20:12
Horní Halže - Meluzína, po úpravě nasněžilo, ale jinak paráda skate i klasika
Západní Krušné hory
Vloženo 11.2.2021 20:12
Celodenní drobné, ale vytrvalé sněžení, stopy nad Dlouhé Louce lehce zapadané, pro klasiku ale dobře uježděné dalšími lyžaři. Hezké lyžování.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2021 15:17
Dnes okruh Fláje, stopa projetá běžkaři přede mnou, lehce zapadaná, takže dřina, ale příjemná. Myslím, že bruslaři si dali do těla víc. Nahoře sněžilo, zima kolem -9 snesitelná.
Zima je letos jedním slovem úžasná.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2021 13:48
Zapoměli jsme poděkovat tak díky za stopy ps:díky tomu se horám uleví
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2021 13:43
Ahojky dnes Hypodrom v Mostě, super stopa, nikdo nikde až 11h 10lidí pro začátečníky a malé děti vřele doporučujeme v 9h - 5 v 11h - 2 stopa je i okolo Matyldy
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2021 11:50
Od rána sněží a běžky dnes víceméně z povinnosti. Do NDR jsem nešel bo tam nemám co dělat. Ohledně četnosti a rozsahu úprav a jejich důvodu už tu psal Roman z DL. Nic jsem nekritizoval, jen jsem popsal stav. Za mne velké zklamání a úředníci na kraji ba se měli chytit za r,ypák.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2021 10:37
Miro z 10.2.2021. V NDR, jak píšeš, bys neměl co dělat.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2021 8:40
Pro Miru. Škoda že jsi stěžuje na úpravu stop na české straně. Tak ono je dobré kritizovat práci, čas a úsilí jiných, zkus jít do práce a dělat za pár drobných nebo možná ještě lépe za to platit šéfovi. Rolba, nafta, platy a ostatní stojí peníze a to co dá kraj je bohužel bída. Buďme rádi že je upraveno alespoň na víkendy a raději než někoho kritizovat, tak raději chválit za snahu a úsilí. Ty co si chtějí stěžovat mám jednu radu. Vemte si úvěry, kupte si vlastní rolbu a můžete to dělat také. Ono vám to vše dojde.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.2.2021 20:39
Adolfov - dnes naprosto skvělé podmínky, vše čerstvě upraveno a skoro žádní běžkaři (projel jsem skoro vše z Krásného lesa po Komárku, včetně českého kola a hraničního okruhu), i minulý týden v dešti a větru bylo více lidí. Po dlouhé době také od pěšáků jen minimálně rozdupaná magistrála na Komárku. Sněhu více než dost. Jen u Krásného Lesa ještě místy teče přes cestu voda a je třeba dávat pozor na odplavená místa (možná by bylo dobře pokud by je rolba jen nepřejela ale v těchto mrazech i zahrnula sněhem aby to zamrzlo a nemusela se obcházet či překračovat.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.2.2021 17:19
Okolí Cínovce, v ČR jedna velká oranice, stejně jako včera či zítra, v NDR všude dokonalé strojové stopy, stejně jako včera, stejně jako zítra. Byl to smutný pohled. Nechápu,že přidáme vlaky přes jarní prázdniny a pak to novým turistům znechutíme.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.2.2021 8:07
Problematický bude úsek ze Žebráckého rohu do Vilejšova, kde rolba projela naposledy 31. ledna (viz můj dotaz na provozovatele, zatím bez odezvy).
Sasíci pouštějí Čechy jen z pádného důvodu, což určitě není výlet na běžkách. Čili i s negativním testem by to znamenalo karanténu - tedy pokud by člověka chytili. Nicméně na zelené hranici (aspoň zatím) nikdo nestojí. Takže je otázka, jestli by člověka někdo vůbec odhalil. Při nejhorším spustit německy a pádit pryč co to dá (bude to takový pěkný rychlostní trénink).

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 9.2.: Chci se zeptat jak je sjízdná trasa z Cínovce na nádraží v Moldavě a odtud pak po německé straně směrem na Český Jiřetín a v Teichhausu odbočit na Žebrácký roh. Odtud pokračovat na Vilejšov, Vrch tří pánů a pak zpět na Na cínovec.
Dále se chci zeptat jestli jsou trasy na německé straně přístupné i pro nás. Zaslechl jsem, že Sasíci pouštějí Čechy pouze s negativním testem, který musí mít každý u sebe. Má s tím někdo nějakou zkušenost?
Děkuji za odpověď.)
Východní Krušné hory
Vloženo 10.2.2021 8:49
To Petr: Včera jsem měl podobný nápad, v NDR super, na Žeb. rohu to pokračovalo jen na Barborku. Nad Holzhau je upravená Hoheloupen arena, čtyři stopy a asi 15-ti letový pruh na skate. A u nás na kraji se nenajde pár korun na úpravu. Hlavně, že stojí nová rolba na Bouřňáku.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.2.2021 21:30
Dnes Cínovec - Vitiška - Stadion Nové Město - nádraží Moldava - a zpět, přes Pramenáč.

Vše až na Moldavu projeto rolbou včera po sněžení, takže je na tom tak 7 cm suchého prašanu, pod tím pevná deska. Magistrála byla odpoledne už pěkně uježděná, okolo Nového Města je to na skate horší, klasika ok. Čím víc lidí tam teď projede, tím to bude lepší. Na Pramenáč neprotaženo asi pěknou řádku dnů/týdnů, hůlky se bořily hodně, což je poměrně škoda, je to pěkný okruh a ulehčuje magistrále.

Další úprava rolbou dle rolbaře proběhne až v pátek v noci, což chápu. Peněz není nekonečné množství a je pod tím dobrý pevný podklad. Ale myslím, že vzhledem k tomu, že už moc padat nemá by nebylo na škodu doupravit alespoň okruhy 5 a 10 km. Je jedno, jestli se udělají nyní nebo v pátek..

Každopádně super ježdění, kdyby se mě někdo na trase zeptal, jaká je teplota, řekl bych -3, když je člověk zahřátý a má šátek, mráz nevadí. Bylo -12.

Nevíte někdo, jestli se neplánuje nějaká alespoň částečná rekonstrukce nádraží na Moldavě?
Východní Krušné hory
Vloženo 9.2.2021 21:00
Dnes v18 hod Klíny od vrtule směr jel.hlava ve spodní části už krásně upraveno a při návratu už rolba upravila vše.Diky.Pri návratu od obory směr Mračňák jel pan se psem a dost stopu rozbil ten jeho pes, takže je vidět, že někteří si vůbec neváží úpravy stop.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.2.2021 20:23
Stopy na Dlouhé Louce lehce přikryté novým sněhem, ale nevadilo. Horší byli někeří bruslaři, kteří na několika místech stopu pro klasiku rozbombardovali (části Flájského okruhu u plotu, silnice do Vilejšova). Chce to ohleduplnost... Rolba vyjela až na Loučnou, takže je to bez prodírání závějemi. Nakonec sjezd do Litvínova, první polovina skvělá, pod Hvězdou už blbé, projeli se tam lesáci, rozbili stopu, co jsme si tam s ostatními vyjeli, a ještě nechali dvě hluboké koleje. Díky!!!
Východní Krušné hory
Vloženo 9.2.2021 19:33
Dlouhá Louka v 13hod poloprázdné parkoviště, -11, ale pocitovka lehce pod nulou, upraveno ve 3 ráno, celý den lehce sněží, na klasiku neva, na skate horší. Od pátku napadlo přes 30cm suchého prašanu, bude to chtít ještě párkrát přejet rolbou, pak to bude pecka... ale i tak supr svezení, Vysoká Mýť, Vilejšov, Fláje... lidí minimum, silnice celkem uklizená... v týdnu je to tu supr, víkend to chce pevné nervy a počítat s 30-50min čekání na parkoviště, pokud je sníh na silnici, počítat s řetězy...
Východní Krušné hory
Vloženo 9.2.2021 18:55
Lesná - stopy na klasiku i skate rolba upravovala průběžně během dne, silnice i parkoviště vzorně uklizené. Velká pochvala
Východní Krušné hory
Vloženo 9.2.2021 18:39
Cinovec-Vitiska-Dubi nadrazi. Stopy zasnezene, sla klasika i skate. Krasne odpoledne to bylo.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.2.2021 18:04
Dnes krása, Ladovo zima, kdo je zvyklí chodit za každého počasí ven nemusí se mrazu bát, málo lidí žádný pes super svezení, moc děkujeme
Východní Krušné hory
Vloženo 9.2.2021 11:44
Dá se běžkovat. Je to lepší s "rouškou " bo chrání před mrazem
(Odpověď na dotaz uživatele Jan z 8.2.: Zdravim,

jsme bezkari zacatecnici, byli jsme v nedeli v - 8 a zajima nás, jestli je reálné behat i v dvojnasobnych mrazech jake ted maji 14 dni panovat, s ohledem na plice, vlastnosti snehu atd.

Protoze prece nebudeme sedet doma kdyz je tolik snehu. :))
Východní Krušné hory
Vloženo 9.2.2021 11:39
Cesta na Moldavu je dobrá, parkování je horší, u nádraží se pár míst najde
Východní Krušné hory
Vloženo 9.2.2021 10:36
NOVINKA - SNĚŽNÍK: NOVINKA - VÍCE AUTOBUSŮ NA SNĚŽNÍK!
🤙Zlepšujeme dostupnost běžkování na Sněžníku. Nově pojedou autobusové spoje Děčín - Sněžník o víkendech každé 3 hodiny, což je ideální interval pro běžkaře!
❄Posílená autobusová linka vyjede již tento a příští víkend. V případě dostatečného zájmu bude projekt v případě dostatku sněhu pokračovat i další zimní sezony.

https://mmdecin.cz/zpravy/deni-ve-meste/item/3667-na-sneznik-pojede-vice-autobusovych-spoju
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 10.2.2021 13:48
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 9.2.: Je už otevřené dolní parkoviště na Božím Daru (to nejblíž Jáchymovu, ne ty blíž k celnici)? Pro nástup do stop s chariotem se to docela hodí. Díky za odpověď.)zdravím. Není tam ani odhrnuty sníh, závora..
Západní Krušné hory
Vloženo 8.2.2021 23:04
Sněžník, Tisá, Rájec - luxus. Velká pochvala za úpravu tras. Nejlepší podmínky co jsem tam kdy zažil.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 8.2.2021 21:12
reakce na "Franta Vloženo 7.2.2021 15:58"
Na úvod, jsem běžkař a jezdím jak klasiku, tak i skejt.
S pěšákama je to těžké, ale jelikož jim těmi tratěmi bereme vcelku hlavní trasy, tak se jim nedivme, že taky chtějí někam vyrazit. Řešením je upravit něco i pro pěšáky, ale to se bohužel moc neděje. Moje zkušenost ze zahraničí (Rakousko, Švýcarsko) je taková, že buď měli svou upravenou část, nebo chodili v prostoru pro skejt a bylo to OK. Stopu na klasiku nikdo nerozdupával, ale to se většinou neděje ani zde. Takže bych řekl, že to je o nějaké vzájemné toleranci.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.2.2021 17:14
👌Běžkaři, upraveno je úplně vše, co na Sněžníku máme. Podmínky jsou super, a pokud stopa pořádně zmrzne, tak nám i vydrží.
Na Sněžníku v posledních dnech připadlo cca 30 cm. Aktuálně tady máme 50 čísel sněhu.

✅Tak skol.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 8.2.2021 15:23
Dnes Moldava- Dlouhá Louka, stopy zaváté
Východní Krušné hory
Vloženo 8.2.2021 14:21
Byl jsem 2x a nikdy nic. Poprvé z Teichahus na Moldavu, podjel jsem most a skončil na nádraží. Podruhé jsem to jel z Cínovce a Rehefeldu a na přechodu žádný policajti nestáli, těsně přede mnou v poklidu projelo i auto. Úprava v obou případech jen zčásti, ale vždy použitelné, lidí velmi málo. Každopádně vstup na vlastní nebezpečí :)

(Odpověď na dotaz uživatele Lenka M. z 8.2.: Jak to prosím vypadá s trasou Moldava - Žebrácký roh podél hranice? Měl jste někdo problém (pokutu) s tím, že vstupujete do Německa?)
Východní Krušné hory
Vloženo 8.2.2021 13:19
SNĚŽNÍK ON-LINE: upravujeme! 😀
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 8.2.2021 0:55
Odpověď Frantovi a nebo asi provozovateli.
Asi by to chtělo magistrálu včetně upravovaných stop označit značkami zákaz vstupu pěších a psů, tak jako to mají na německé straně. Minule jsem potkal směrem na V. mýť běžkařku dokonce se třemi psy, kteří tam lítali po celé šířce upravené trasy a ohrožovali ostatní běžkaře. Aby toho nebylo málo paní měla na strarosti ještě dvě malé děti, takže neveděla koho dříve hlídat. Tak asi tak.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 21:47
Dnes parádní lyžování v oblasti Cínovce. Snad toho rolba v týdnu upraví víc.
Na dvou přiložených fotkách je názorně ukázáno, co udělá bruslař když zajíždí do stopy. Toto už je fakt na přesdrżku (omlouvám se redakci, ale slušně se to říct nedá), protože v takovéto stopě už se moc dobře nejezdí a je tu během chvilky zničeno několikahodinové úsilí rolbaře. Jsou zkrátka cesty, které na bruslení nejsou vhodné. Vídám tedy bruslaře, kterým nestačí ani 4 metry na šířku, snažím se je na to upozorňovat, ale mám pocit, že na to neslyší nebo slyšet nechtějí.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 17:06
Kdyby byla stopa na bruslení o 30-50 cm širší, tak se to nestane. Jezdím ohleduplně a do stopy na klasiku nikdy nezajíždím. Když nemůžu jet já dle svých představ, tak ať aspoň "klasici" si zajezdí komfortně. Ohledlpulnost je základ nejen v lyžování...
Východní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 16:48
Úplně upřímně.... Dnes jsme videli vic stop zničených od bruslaru nez tech od pěšáků.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 15:58
Dlouhá Louka-Vysoká Mýť-Nové Město-Fláje-D. Louka 9-12h, -5C, zataženo, občas mlha. Stopy projeté. Na klasiku parádní, na bruslení příliš úzké a po straně se to připadalo. Ve stopách opět pěšáci. Bohužel je to tady úplně běžné😞 Na moje upozornění, že stopy ničí a nemaji tam co dělat, byli arogantní a nebo mě posílali do stopy na klasiku i když viděli, že bruslím. Nebojte se a upozorňuje je, že na lyžařských trasách nemají co dělat. Když to každý běžkař udělá, tak je to určitě otráví a do stop již nepolezou.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 15:30
Nejsou až tak kopcovite, kopce kratke, na rozdil od Jizerek. Bezky jste bohužel vybrala na špatnou vahu, chce se to drzet spis v horni hranici, jinak podkluzuji :-(
(Odpověď na dotaz uživatele Barbora z 7.2.: Ahoj, jak moc jsou trasy v západních Krušných horách kopcovité? Koupila jsem si mohérové běžky na váhu 61-77kg (dle štítku), ale s mými 65kg a nevypilovanou technikou mi to hodně podkluzuje. Denně ujedeme ve dvou max. 28 km, jsme mírně pokročilí. Poradili byste mi prosím nějaké trasy, kde se můžeme příští víkend dobře svést, pokud bude počasí přát? Děkuju.)
Západní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 15:27
Abertamy, v 10 parkoviště poloprázdné. Sobotní sněžení moc podminky nevylepšilo, napadlo pár cm divné sypké krupice smichane s africkým pískem, napohled nehezké, na klasiku ne moc ideální, ani skin lyže se moc nechytaly do prudších kopců. Stopy komplet upravený, prořízlé až na ledový podklad, který se střídal s tou krupicí. Vítr, vlhkost, kosa, mlha... Podmínky typu trénink ok, výlet fuj :-D sobota byla asi lepší varianta, inu chtěl jsem počkat na prašan, který nepřišel :-)))
Západní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 15:10
P.S. Nepochopil jsem výraz níže "nefungujcí nádraží Nové Město a Moldava". Vlak tam normálně jezdí a příští týden bude jezdit i ve všední dny (jarní prázdniny).
Východní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 15:08
Ráno v 8 na Moldavě, stopy po sněžení beznadějně zapadané, tak rovnou k Vitíšce a na Dlouhou Louku. Stopa na Tři pány začíná hned za vrtulema a velký dík. Na Dlouhé Louce jsem projel všechno, co bylo upravené, pak sjezd do Litvínova. Lidí docela málo.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 12:38
Ahoj, prave (12:30) jsme dorazili, cesta z Dubí na Cínovec protazena, ke golfu se čtyřkolkou na pohodu, ale i s dvojkolkou se da. Parkoviste poloprazdne, stopy upravené, viditelnost mizerna :D a teplota -7.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 12:05
Silnice je sjízdná dobře, ráno po 9.hodině bez fronty na parkoviště.
Parkoviště dobře upravené. A po sněžení stopy upraveny luxusně.
Na tomto odkazu to vidíte vše

http://www.kbstopa.cz/nove-mesto/

(Odpověď na dotaz uživatele martin z 7.2.: Zdravím, jak je, prosím, dnes sjízdná (pro auta) silnice z Oseku na DL? Děkuji)
Východní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 11:27
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 7.2.: Ahoj,
je tu už nějaký dobrodruh, co by podal info, jak je dnes sjízdná silnice na Dlouhou Louku? Jestli je to sjízdné bez řetězů?

A jak to vypadá s úpravou na skate? Skimapa ukazuje tu nejaktuálnější úpravu a tedy před 24h. Tak kdy to reálně bylo s ohledem na včerejší sněžení? Jestli včera dopoledne, tak jako by se nic nedělalo, ale jestli dnes ráno, tak jak se přežene teď během hodiny ten mrak na meteoradaru, mohlo by to být bezva.

Máme to kus cesty, tak ať nejedeme zbytečně. Děkuji.)

Aktuální info o úpravě jsou na kbstopa.cz
Východní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 10:15
Odpověď pro Jakub 7.2. , pokud najedete na růžovou linku na skimapě, ukáže se datum úpravy, pokud to odpovídá skutečnosti, v tomto případě dnes, ale nebyla jsem tam.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 10:14
Píšou, ze je to zatím na řetězy nebo 4x4 cesta na DL.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 7:50
Abertamy. Ráno stopa krásně upravená, ve spod trochu ledová. Teplota klem 0. Mazali jsme tuhé červené a šlo to. Místy skvěle, místy hůř. Celý den sněžilo ale stopy zůstaly v perfektním stavu. Motali jsme se kolem Abertam, projeli jsme všechny trasy směr Blatenský Vrch. Odpoledne ještě kolem maringotky směr na Boří dar. Na pláni z zafoukané, v lese skvělé. Pod Špičákem jsme to otočili zpět směr Abertamy.
Západní Krušné hory
Vloženo 7.2.2021 7:44
(Odpověď na dotaz uživatele Lukas z 6.2.: Ahoj, je trasa DL smer Flaje vpohode pro mirne pokrocile deti prosim? Pokud ne, jakou byste doporucili. Diky a zdravim,
Lukas)

Když není úplně rychlý sníh, tak pro mírně pokročilé asi ano. Pro úplné začátečníky je mým tipem okruh Vysoká mýť, který je rovinatější, trať je širší a jezdí tam nejmíň lyžařů.
Západní Krušné hory
Vloženo 6.2.2021 18:25
Cínovec a okolí: před 10h začalo sněžit a už nepřestalo. Sněhu všude dost. Nejlepší lyžování v neděli bude asi tam,kde stihnou znovu upravit.

Ke Komáří hůrce upraveno už v pátek odpo (2 stopy na klasiku - na bruslení to tam není), přes noc na to napadly cca 3 cm, i tak to bylo dopo pěkné lyžování. Severní trasa měla na pár místech vlhčí podklad, díky čemuž ojeté mohérové pásy namrzaly. Ale to přes noc zapadá. Upraveno viz GPS záznam https://www.strava.com/activities/4745524596, pouze úsek od rozcestí Pod Komáří hůrkou k parkovišti je uježděný od aut viz 2. foto a nestojí za to tam zajíždět, pokud tam někdo neparkuje nebo nepokračuje dál.

Druhým směrem asi nejhezčí 5km a 10km okruhy z Nového Města - pěkně upraveno pro oba styly a lyžařů méně, ale dost na to, aby udrželi stopy v dobrém stavu. Upraveny i 3 spojky na okruhy z magistrály, tamprostřední moc pěkná, z Vitišky tradičně použitější ale OK, tu nejprudší jsem nejel. Upraveno i k oběma nefungujícím vlakovým nádražím - Mikulov Nové Město a Moldava. Asi v pátek upraveny i některé závodní okruhy ze stadionu v Novém Městě, blízko stadionu jen pro skate, v zadních většinou i hodně zapadaná stopa na klasiku. Tam skoro nikdo nejezdí a tak to zapadá. Při návratu po magistrále od Vitišky na Cínovec odpoledne již stopy použitější ale vlastně ještě slušné, zato na pláních okolo Cínovce už místy úplně zafoukané. GPS záznam tímto směrem https://www.strava.com/activities/4745527317

A k dotazu níže - lidí dnes bylo určitě méně, než před týdnem. A věřím, že na neděli upraví :-)

(Odpověď na dotaz uživatele Kaja z 6.2.: Zdarec lyznici! Tak co myslite, bude to zitra sjizdne cinovec smer vitiska nebo flajsky okruh na klasiku? Prestoze je vikend, nebudou snad takove davy kdyz pocasi uplne nepreje, ale co stopy?)
9:15
9:42
10:09
11:31

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Východní Krušné hory
Vloženo 6.2.2021 18:06
Z Dlouhé louky směr výš.myť a vilejsov
dobrý jak klasika i skate.Dale na źeb.roh jen na klasiku.Flajsky okruh dobrý.Pak směr Klíny až pod Jelení hlavu jen na klasiku,na klinech okruhy ok na oba styly upraveno.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.2.2021 13:16
Kolečko z Cínovce na Komárku, proti směru hodinových ručiček. Parkoviště při příjezdu (cca 9.00) i odjezdu v poledne poloprázdné, stopa parádní, před polednem začalo sněžit a poslední kousek se začal lepit. Ještě, že jsem si přivstal.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.2.2021 9:54
V 7,30 ráno ve stopě z DL směr Fláje... Vilejšov... Vysoká Mýť... DL. Vše skvěle upraveno na klasiku i skate. Trochu z noci nově nasněženo. Při odjezdu začíná opět sněžit.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2021 20:06
SNĚŽNÍK: Běžkaři,
dneska se podařilo upravit většinu tras! 👉❄Kromě magistrály ze Sněžníku na Rájecké sedlo jsme zajeli i na Oborský rybník a další trasy - mrkněte na mapu úpravy na http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod
🤙Podmínky jsou dobré, drobně sněží, sněhu je dostatek, předpověď vypadá perfektně.
❄Další úprava proběhne pravděpodobně začátkem týdne.

🎉Máme pro vás taky 3 novinky:
1️⃣ Během víkendu na naše informační tabule nalepíme nové samolepky, které odkazují na stránky, kde naleznete aktuální informace 🙂
2️⃣ Na mapy.cz jsme doplnili upravované trasy, které tu nebyly zakresleny - mrkněte sami https://mapy.cz/zimni?x=14.0711589&y=50.7955206&z=14
3️⃣ Na příští víkend pro vás připravujeme ve spolupráci s městem Děčín ještě 1 velkou novinku, týká se to dopravy. Držte palce, snad to vyjde! Budeme vás informovat začátkem týdne.

Ještě tradiční prosba pro bruslaře, prosíme, u nás jen soupaž, nebo na vás čekají super trasy směrem od Turistické chaty na Rájec. Díky.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 5.2.2021 19:56
DL 14:30-17:15, klasika na tekuté stříbro, jelo to dobře v novějších stopách, v těch starších špína a jsou již mělké. V půl 5 začal sněhopád, místo zrychlení díky přimrznutí na konci dne tedy brzdící čerstvě padlý snížek ve stopě...
Je dobře, že sněží, ale otázka, kdy se stihnou projet stopy na víkend, aby byly jako dneska :-)
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2021 18:23
Skate od Kliny Obora pres Klinskou branu, okruh Jeleni hlava, Mracnak a po zelene kam to pustilo (end v Rašově, pak peso dolu do Litvinova). I pres pomalejsi nataty snih a brzdici jehlici a spinu v lese pekne svezeni. Snehu je porad dost. Jeleni hlavu projela asi jen rolba s pasy. Bruslari v mekkem snehu zanechavaji hluboke ryhy. Dnes to nevadilo, ale kdyby to umrzlo, tak hrozi pady. Ale predpokladam, ze probehne dalsi uprava. Ctyri fotky stop do vsech smeru u Klinske brany.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2021 15:43
Dnes od10:40 od vrtultule Mračňák směr Jelení hlava velice dobré podmínky jak na skate i klasiku.Skol.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2021 14:36
Dnes 41 km v oblasti Dlouhé Louky, projel jsem v podstatě vše co bylo včera večer upraveno i něco navíc - konkrétně z Vilejšova na Žebrácký roh a zpátky druhou cestou lesem, částečně to je po červené turistické. Zde problém - od silnice na Fláje směrem k Dlouhé Louce ca. 0.5 km úsek kde to projela lesní technika (viz foto), stopa je zachovalá slušně ale bruslaři budou mít problém. Jinak čerstvé stopy byly hlavně po ránu dost hrbolaté (dáno typem sněhu a vlastnostmi rolby, ale žádná tragédie), postupně se to ale zlepšovalo, takže ty staré stopy byly hladší a lépe to v nich jelo. Na pláních u Nového Města rolba taky nejela, ale je to normálně sjízdné, ale už občas vykukuje tráva.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2021 13:18
Nové Město-Dlouhá Louka. Ráno. Lenost, takže soupaž, jelo to skvěle, k poslednímu začala stopa měknout. Z Nového města bez úpravy, ale dalo se, kolem vrtulí nějaká stopa, pak už bezva stopa. Občas jsem hůlkou zapichl dost hluboko, ale jinak bezva a opravdu málo lidí. Rolbař palec nahoru
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2021 11:12
Včerejší úprava pro klasiku určitě pomohla - nová stopa. Jen kus od NM k Vrchu tří pánů neupravený a hodně pošlapaný od chodců.
(Odpověď na dotaz uživatele VlaMa z 1.2.: Ahoj. Jak moc jsou poničené stopy na klasiku v okolí Dlouhé Louky po včerejších davech? Chtěl bych vyrazit dneska večer. Případně, je lepší nápad jet do Adolfova?
Díky!)
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2021 11:10
Dlouhá louka dnes ráno pěkné svezení. S večerním nápadem vjet do toho rolbou to asi byla Sofiina volba. Na klasiku super protože krásná nová stopa, ale skate tak 50/50 místy dobrý ale místy hodně rozbité od pásů rolby. Pořád asi lepší než na tom umydleném bez úpravy.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2021 7:07
Včera Cínovec - Nové Město parádní svezení. Bál jsem se, že kvůli dešti bude velký špatný, ale sněhu bylo dost. Jel jsem po práci od 16 do 17h a sníh už byl lehce zmrzlý. Svištělo to jako blázen a bez větší námahy jsem dal skatem těch 13 km pod hoďku.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.2.2021 21:35
Na DL okruh na Žebrácký roh. Tam po silnici stopa v dobrém stavu, zpátky po lesních cestách už to bylo slabší, alespoň počasí se vydařilo, kolem čtvrté vysvitlo i sluníčko.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.2.2021 19:08
SNĚŽNÍK: Běžkaři,
současná obleva zasáhla i Sněžník, roztálo nám aktuálně 20 cm sněhu. 😌
✌Ale nebojte, dalších 20 nám tady ještě zbývá, takže jsme oblevu přežili 🙂
❄👉Navíc, o víkendu nás čeká ochlazení, příští týden pořádné mrazíky a dokonce nám určitě nějaké centimetry připadnou.
🎉🎉Běžkování na Sněžníku může tak může dál pokračovat naplno.
👉Zítra odpoledne se pokusíme upravit magistrálu - pouze pokud tím neuděláme více škody než užitku 🙂
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 4.2.2021 18:10
Komárka, Sedmihůrská cesta: počasí parádní, odpoledne modré nebe. Ve stopě to jelo slušně, na bruslení to moc není. Škoda, že to častěji neprotahují rolbou. Takto sníh dost odtává a cesta je hrbolatá.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.2.2021 15:55
DL.. Vysoká Mýť... vrtule a zpět. Na tu bídu po oblevě celkem fajn. U vjezdu na parkoviště vysypáno hrubým štěrkem 👍🏻 paráda. Teď odpoledne lehce prší.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.2.2021 13:20
To Pan Hornik: Bruslaře posíláte od Turistarny na Rájec. Proč tam tedy děláte 2 stopy? Děkuji.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 3.2.2021 6:25
Vcera jsem byl po dlouhe dobe na Adolfove, parkoval na Zadni Telnici u vleku, odtud Ruskym kolem nahoru (tato cast slabsi), na okruzich parada, krasna stopa i pas na brusleni. Hranicni okruh - zde na plani hodne zavate, podobne to vypadalo i na magistrale smerem na Komarku (otacel jsem se u Habartic) - to jsou jedine useky, kde to vypadalo spatne. K autu Ceskym kolem, to byl luxus na zaver.
Východní Krušné hory
Vloženo 2.2.2021 21:03
Dnes večerní Klíny, dolní polovina. Jel jsem na blind a moc od toho nečekal. Ale v půl páté jsem nastoupil do stopy a nestačil se divit. Sice jsem rolbu neviděl, ale musela celý můj okruh projet pár minut přede mnou. Takže jsem čekal kopec od parkoviště rozrytý od chodců a ejhle, nová stopa a manchester. Po přejezdu silnice úprava také a sjezd na Mníšek sem dal jako první, stoupání podél silnice a opět první za rolbou, pak kousek po magistrále a stoupání k vrtuli. Tam jsem potkal dnes jediného souputníka čelovkáře. Pak jsem si dal okruhy na Mračném vrchu a všude perfektně vyrolbováno. To se stane, slovy klasika, maximálně jednou za 40 let. Jestli jsem chválil už pondělí, tak dnes už to lepší být nemohlo. Snad jen chyběla večeře v Emeranu a šampus ve vířivce. Snad to očekávaný déšť moc nepokazí.
Východní Krušné hory
Vloženo 2.2.2021 20:49
Dneska odpoledne Cínovec směr Komáří vížka, mlha a déšť se sněhem, ale lepší nežli nic. Jenom dal na adolfov jsme to vzdali, stopa zadna, v mlze jsme se porad hledali a nakonec nas to uprostřed fojtovicke plane přestalo bavit. Je cesta Adolfov a dál lepší/upravenejsi?
Východní Krušné hory
Vloženo 2.2.2021 18:29
Ve směru od Libouchec na Nový Libouchec asi v polovině cesty kde na levé straně silnice ústí polní cesta z obce od koupaliště jsme tam dnes na tom poli od této cesty k objektům v dáli na levé straně silnice udělali pěknej kilometrovej okruh.Bylo to fajn ! Kdyby jste to někdo zkusil můžete poděkovat zde ! Parkovat lze na ústí té polňačky.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 2.2.2021 9:19
Večerní na okruhu Jelení hlava. Všechna parkoviště prázdná a v týdnu večer zadarmo, čelovkáři se dali spočítat na prstech jedné ruky. A přitom stopa stejně parádní jako v neděli, akorát se člověk nemusel nikomu vyhýbal. Pro klasiku většinou jedna stopa strojová, druhá vyšlápnutá od lidí. Za mne velká paráda.
Východní Krušné hory
Vloženo 1.2.2021 22:27
V 17:30 jsem vyrazil z Nové Louky směr Vrch tří pánů, dál Vysoká mýť, Dlouhá Louka, po Mlýnské cestě na Fláje, nahoru k Radním rybníkům, Vrch tří pánů a Nová Louka. Celu dobu sněžilo, takže ke konci už byly stopy docela zaváté. Místy stopa hodně mizerná, ale většinou to bylo OK. Do nové pěkné stopy to mělo všude hodně daleko. Na skejt by to bylo parádní. Kde to šlo, tak široké, vymrzlý tvrdý podklad a na něm trocha nového prašanu. Holt by skejty byly dneska večer lepší volba, ale i tak jsem si to náramně užil! Všem co se starají o tratě velký dík!
Východní Krušné hory
Vloženo 1.2.2021 20:21
Potvrzuji, že trasy v okolí Cinovce super. Nejlepší 10 a 5 a směr na Moldavu. Zde minimum lidí, ale i magistrála byla odpoledne celkem prázdná.
Východní Krušné hory
Vloženo 1.2.2021 19:58
Stopy po víkendovém návalu stále ve velmi dobrém stavu - projel jsem Dlouhou Louku, přes Tří pánů na Nové Město a dál na Cínovec. Jsou upravené též pětka a desítka pod silnicí Cínovec-Vitíška a pohybuje se tu málo lidí, tady to bylo dnes asi nejlepší. Pak pokračování na Vilejšov a Žebrácký roh, taky super. Německá stopa do Holzhau začínala hned u přechodu. Do Českého Jiřetína-Horní Vsi vede nová stopa po žluté značce a vedlejší kolečko po lesní cestě. Zde vůbec nikdo.
Zaznamenal jsem, že tady byl návrh na upozorňující cedule, aby pěšáci nelezli do stop. Takové jsou třeba na Klínech, ale když po 20 metrech natrefíte na stádo roztažené přes celou cestu a navrch s dvěma čoklama, tak co si lze o tom asi myslet. Podle mě marná investice...
Východní Krušné hory
Vloženo 1.2.2021 18:28
Krušné hory ... Vy všichni co jste díky covidu objevili hory a běžky si po nákupu nového vybavení laskavě odstraňte všechny nálepky s EANama a názvem zboží než vstoupíte do stopy. Válí se toho všude fůra. Tohle les fakt nedá! Vy se vrátíte domů do Prahy na kanape, ale já tady žiju a miluju to tu celoročně.
Východní Krušné hory
Vloženo 1.2.2021 13:23
(Odpověď na dotaz uživatele VlaMa z 1.2.: Ahoj. Mohl by mi někdo prosím poradit, kam vyrazit na běžky z Potůčků? Jsou někde na webu aktuální informace o upravovaných tratích v okolí?
Díky!)
Nejlépe najdete aktuální stav na této mapě:
https://kakraj.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=5b365e1b12104e8c9b80967cf8dc7de7
Kliknutím na trasu se objeví přesný čas úpravy stopy.
Západní Krušné hory
Vloženo 3.2.2021 15:08
Musím se přidat k názoru na placení parkoviště. Nejezdím na Dlouhou louku moc často, ale i přesto nemám problém zaplatit parkování a velmi rád i přihodit příspěvek na úpravu stopy. Nicméně platit vše, hlavně tedy parkovné předem pouze kovákama.. na to už musel někdo opravdu přemýšlet. V dnešní době dát dohromady v peněžence 100Kč v kovových mincích je úkol skoro nereálný a ty fronty na parkoviště hovoří za vše.
Předpokládám, že to musí obtěžovat naprosto každého v obci a jejím okolí, nemluvě o lidech, kteří čekají hodiny ve frontě, aby přišli na to, že nemají mince!
Já jsem po 45 minutách a cca 700 ujetých metrech ( zbývalo mi ještě dobrých 1,5km k parkovišti ) vzdal a jel na Moldavu, kde bylo místa na parking relativně dost.
Východní Krušné hory
Vloženo 3.2.2021 11:15
V neděli krásné poježdění od Abertam na Myslivny. Stopa krásná, lidí moc nebylo a počasí se teda vytáhlo :) Chtěla bych se přihlásit ke ztracenému dobíjecímu pouzdru ke sluchátkům, které Michal našel na Jáchymovské spojce, bohužel mi u své zprávy nezanechal kontakt. Dovolím si zanechat svůj email: Heula@atlas.cz moc děkuju!
Západní Krušné hory
Vloženo 3.2.2021 10:04
Parádní svezení, díky rolbařům. V podvečer jsem na Jáchymovské spojce našel pouzdro na bezdrátová sluchátka je nabíjecí. Doufám, že se majitel ozve.
Západní Krušné hory
Vloženo 1.2.2021 17:06
Zadní Telnice - Komáří hůrka a zpět - krása. Jsem Jihočech, a tak musím smeknout přes obslužností zelenými busy v Ústeckém kraji. Skibusy ve skvělých intervalech za 30 min dojedou z Ústí do Zadní Telnice (nechápu, proč tam lidi jezdí autem). Vyšlápnete na magistrálu a podmínky jsou jako v Alpách - slunce, vítr a hromada sněhu, perfektní stopy. Možná jen disciplína pěšáků se psy, boby nebyla včera ideální. Řidiči v Telnici najížděli do jednosměrky ve skiareálu, protože nemohli vyjet do kopce na parkoviště... děti na bobech vjížděly přímo do silnice pod auta.
Východní Krušné hory
Vloženo 1.2.2021 14:37
Dobrý den, chci poděkovat úsilí pana Fišera, se kterým připravuje pro nás běžkaře stopy v okolí Dlouhé Louky. Rád do této lokality jezdím. Bohužel v poslední době kvůli nové závoře na parkovišti a také Covidu, je každý víkend příjezd na parkoviště provázen dlouhými kolonami a to ne z důvodu plného parkoviště, ale kvůli debilní závoře. Lidé nemají připravené 100 Kč v mincích 10, 20, 50 Kč - kdo by je v dnešní době také měl, že? Dnes se platí kartami, bankovkami, mince jsou už jen na vozík v supermarketu. Stačilo by umožnit vjezd na parkoviště a platbu vyřešit před odjezdem - jak jednoduché. Jen si spočítejte, kolik času stráví turisté v autech čekáním na vjezd. Jestli jde o peníze, klidně parkovné zdražte, ale udělejte to komfortní pro lidi! A stejné je to s výběrem příspěvků na úpravu stop - při platbě parkovného by mohla být hned vedle kasička na drobáky nebo bankovky, kam by každý mohl vhodit svůj příspěvek. Zdravému pohybu zdar!
Východní Krušné hory
Vloženo 1.2.2021 9:36
Já byl včera 17:00-19:30, projel jsem na DL vše a stopy všude luxusní
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2021 23:07
příjezd na Dlouhou Louku v poledne znamenal hodinové čekání v koloně. Hlavním důvodem byla zřejmě zaplněnost parkoviště. Tak to si dovolím nesouhlasit, hlavním důvodem bylo vhazování mincí u závory, kdy kolem 10:30 bylo parkoviště z 1/3 prázdné. Chtělo by to vylepšit, platit při odjezdu nebo aby obě závory byly hlavně ráno průjezdné i dovnitř.
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2021 21:26
Ráno z Nové Vsi na Lesnou po stopě po nejspíš skútru, od okruhu Červená jáma už úprava rolbou. Z Lesné jsem si dal dnešní nejhezčí pasáž po okruhu Svahová. U Svahové dva potůčky v lesíku a trochu nic moc stopa po červené na vrchol, ale pak již naprostá paráda a prakticky bez lidí (na celém okruhu jsem potkal do deseti dalších lyžařů, výjezd ze Sluenční cesty na Lesnou už nepočítám). Zpátky na Novou Ves a ze Strážného vrchu na Mníšek po převážně vyšlapané, ale dobré stopě, z Mníšku Německem na Klínskou branku po vynikající úpravě, okruh okolo Jelení hlavy a kroužení na Mračném vrchu. Klínská úprava také vynikající. Do toho celý den sluníčko, němelo to chybu.
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2021 20:40
Sněžník - Rájec - Petrovice - Krásný Les - Adolfov (Projekt zapomenuté pohraničí)

Na Sněžníku šlo parkovat na silnici Tisá - Sněžník, stále tam bylo několik míst, ale takhle narváno jsem tady ještě nezažil (asi jsme to hodně zpropagovali :D).

Stopy na Sněžníku stále pevné a v super kvalitě, úprava zatím není nutná. Obrovské návaly lidí, takže rychle pryč směrem na Rájecké sedlo - odsud již super i pro skate, končí tady skútr a začíná rolba, která dělá jen jednu stopu - je tu již méně lyžařů - na Rájec a do Petrovic a dál až na Adolfov. Vše upraveno, od Petrovic do Krásného lesa jsme potkali maximálně 10 lyžařů, klid a pohoda. Podmínky výborné. Pokud nechcete přijít o skluznici, nevjíždějte do tunelu pod dálnicí, rolba tu vyhrabala kameny.. Na Adolfově situace podobná jako na Sněžníku, auta podél silnice.

Opravdu doporučuji projet úsek Adolfov - Sněžník, je to doslova zapomenuté, přitom je to nádherné. Je to trochu nahoru a dolu, ale stojí to za to, kor když si chcete odpočinout od davů. Je to na skate i klasiku, informace o stavu stop jsou na Skimapě.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 31.1.2021 19:34
Jen doplním Martina, příjezd na Dlouhou Louku v poledne znamenal hodinové čekání v koloně. Hlavním důvodem byla zřejmě zaplněnost parkoviště, nicméně kamarádi dorazili v 8.30 a i tak čekali půl hodiny, než se všichni prokousali přes závoru (100 Kč v mincích při příjezdu, pokud to náhodou ještě někdo neví). Ve stopách to pak již bylo super.
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2021 18:23
Viděl jsem něco, v co jsem v Česku, ani nedoufal. Nové Město - transformátor, dvě stopy na klasiku, jedna tam , druhá zpět, část na bruslení a sekce pro pěšáky.
Neuvěřitelné, nikdo nikomu nepřekážel, každý si šlapal ve svém sektoru.
Potěšitelné, obzvlášť, když u trafa je nástupní místo do stop.
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2021 18:14
Z Cínovce po magistrále na Dlouhou Louku a tam projeta většina tratí. Čerstvě (v noci na neděli/ráno) upraveno pro oba styly, parádní lyžování. I po poledni zůstávaly stopy na většině míst v dobrém stavu.

Na Dlouhé Louce upravili na některých širších úsecích jen jednu stranu. Což není kritika, naopak to hezky ukazuje, jak se kde opotřebovávají stopy. Na méně frekventovaných trasách (Vysoká Mýť, z Vilejšova pod 3 pány) zůstala i den stará stopa ve velmi slušném stavu. Na magistrále k Vrchu Tří pánů byl sobotní stopa v neděli dopoledne už hodně jetá. Okruh Vlčí hora jsem jel poprvé a mohu doporučit: málo lidí, rozhledna, pohled na Mosteckou pánev i na kolonu aut čekající, než se dostanou k parkovišti (v těch ~10:30 by v ní nechtěl stát). Na Žebrácký roh doporučuji klasikům směrem tam po silnici, zpátky po červené (pak mají stopu vždy vpravo).

K Žebráckému rohu vedou upravené stopy jak z ČR, tak z Německa, ale sílu na porušování pravidel jsem neměl :-) Zato jsem tu sílu našel, když jsem si na Žebráckém rohu všiml upravené tratě směrem na západ, která není ani na http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod, ani v jiných mapách. Vede do Horní Vsi, z níž pak vychází ještě jeden okruh, viz můj GPS záznam https://www.strava.com/activities/4712607708. Upraveno pro oba styly, ale na skate bych moc nedoporučoval (hlavní trasa dost podupaná, okruh má úpravu úzkou). Je poznat, že toto neupravuje rolba z Dlouhé Louky, tato je užší. O stopách na klasiku by zde možná závodníci psali, že jsou až moc hluboké, u mě turisty ale převažovala radost z toho, že jsem objevil něco nového.

Okruhy od Vitišky směrem k Německu asi upraveny v sobotu možná v neděli, okruhy směr Pramenáč maximálně stopa od lyžařů a dost sněhu okolo, z Cínovce dál na Komárku úprava sobotní - tohle vše jen z pohledů na odbočky. Na Skimapu se data nedostávají a hledat zprávy na sociálních sítích se každému nechce ;-)
9:08
9:55
10:18
10:24
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2021 17:25
Abertamy, v půl 10 příjezd na parkoviště u Lišáka, ani ne z poloviny plné. Azuro, -7, ale slunce hřeje, stopy tvrdé, vymrzlé, rychlé, super poježdění, top úprava. K červené jámě, Mrtvý rybník, Myslivny, Mílov, Bludná, Abertamy. Bohužel na Mílov jen jedna stopa na klasiku, díky rozbité BD rolbě, ale lidí nebylo zas tolik, takže to nevadilo. Celkově se lidi rozutekli, jen na Ježíškovce nával a pak u červené jámy, zbytek pohoda na covidový víkend ;-)
Západní Krušné hory
Vloženo 31.1.2021 17:05
Dobrý den, stopy upravuje místní spolek HS Adolfov. Od tohoto víkendu jsou na parkovišti na Adolfově vyvěšeny plakáty s QR kódem na transparentní účet, případně nás můžete sledovat na facebooku - Horský Spolek Adolfov, zde jsou i informace o úpravě stop.
(Odpověď na dotaz uživatele Vojta S. z 27.1.: Tušíte někdo, kdo má na starosti úpravu tratí v Adolfově? Rád bych poslal nějaký finanční příspěvek. Nenašel jsem, jestli to komplet spadá pod správu Ski areálu Telnice nebo to areálu nepodléhá.. Předem díky za odpověď.)
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2021 17:01
Parkoviště není udržované tak dobře jako během provozu vleků, ale dá se tam dojet i parkovat v pohodě.
(Odpověď na dotaz uživatele Otakar Kohl z 31.1.: Je tu někdo kdo jezdí na Adolfov, ale parkuje u sjezdovek na Zadní Telnici? Zajímá mě aktuální stav toho parkoviště - ale opravdu tohoto. Že bych mohl parkovat na Adolfově vím, ale na Zadní Telnici je to z Ústí výrazně blíž. Děkuji.)
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2021 16:16
Na Sněžníku zimní pohádka - hodně sněhu, modrá obloha, upravené stopy - díky HUDY.
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2021 12:31
Včera večer jsem projel většinu tras, spadajících pod Cínovec, stopy parádní, podmínky na bruslení nemohu posoudit. Mezi Komárkou a Cínovcem jsou obě cesty upraveny tak, že stopy jsou od sebe ca. na 1 metr, čili na bruslení to opravdu není, bruslaři zajíždějí do stopy a tuto ničí! Navíc je to mezi stopami rozhamtané od pěších v podstatě všude, čili se na tom ani moc bruslit nedá.
Co se týče parkování, na Komárce je to za 80,- a na úpravu tratí z toho nejspíš nejde ani koruna. Provozovatelem je Restaurace Pod Kaštany, která je dole v Krupce. Na netu jsem ještě našel tuto informaci: https://www.krupka-mesto.cz/informace-o-parkovani-na-komari-vizce/d-11158 - z plánku je patrné, kde všude je parkoviště zmíněného provozovatele. Samozřejmě nemám nic proti zpoplatnění parkování, ale raději bych to dával někomu, kdo se současně stará i o tratě.
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2021 9:27
Dlouhá Louka 9:30 parkoviště plne..auta čekají už od cedule vesnice
Východní Krušné hory
Vloženo 1.2.2021 17:08
Mně se líbí v lese okolo Tisé - Sněžníku. Je to chráněno před větrem a jsou tam rovinky s pěknými stopami. Parkovat lze blízko stop.

(Odpověď na dotaz uživatele Miri z 1.2.: Ahoj, prosím poradíte nějaký malý okruh, případně několik okruhů, pro dítě, začátečníka? Nechci mu to otrávit hned od začátku a také ho nechci vláčet kdoví z jaké dálky, že už nemůže.)
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2021 7:43
Parkování na P2 na Cínovci ( za kulaťákem vpravo) celý den zdarma bez problémů. Parkování za pumpou u Vietnamce za 80,-. Parkoviště u golfu za 80,-. K upraveným tratím z P2 5 minut pěšky. Trasa: Cínovec - Sedmihůrská cesta - Pod Komáří hůrkou - Přední Cínovec - Cínovec upravená na klasiku. Na bruslení úzké ničí se stopa, mezi stopy vyšlapáno od pěšáků. Hotel Pomezí: parkování za 50,- okénko s polévkami a nápoji otevřené. Polévka za 69,-, WC zdarma. Trasa: Cínovec - Vitíška upraveno odpoledne již stopa nekvalitní. V Německu upraveno, ale vstup z důvodu COVIDU - 19 bez testů jen pro odvážné - hrozí karanténa a pokuty.
Východní Krušné hory
Vloženo 30.1.2021 21:35
Dnes odpoledne Dl.Louka jako obvykle výborné poježdění. Kvalita je tu normou. Co mi však nadzvihlo byla přítomnost pojízdného Bistra. Připadá mi to vůči p.Fišerovi dost přes čáru. Kdyby se tam čtrnáct let nepinožil a dřel, mohli si ten stánek zaparkovat na zafoukané, liduprázdné pláni .Tu dobu moc dobře pamatuji. Dost pochybuji, že přispívají na úpravu stop. Pokud ano, moc se omlouvám. Není to můj boj, ale beru to tak, že každé občerstvení zakoupené u okénka restaurace z části finančně podporuje úpravu areálu. A že to ten chlapík dělá dost dobře. Sorry za ten patos, ale co je moc.....Howg.
Východní Krušné hory
Vloženo 30.1.2021 19:49
Z Dlouhe louky okolo Flaju. Flajsky okruh okolo 9 zrovna protahovali. Celkem dobre vyslapane stopy jsou na od byvale vsi Flaje na Puklou skalu a smerem na vychod kolen prehrady, mezi Vilejsovem a Vrchem Tri panu. Mimo hlavni trasy jsme moc lidi nepotkali.
Východní Krušné hory
Vloženo 30.1.2021 19:28
Dnes Moldava - Cinovec - Komárka - Adolfov - Zadní Telnice, paradní rychlá stopa. Překvapivě i mezi Komárkou a Adolfovem,to jsem snad ještě nezažila, většinou bývá jen od běžkařů. Moc děkujeme za parádní svezení!
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 30.1.2021 19:12
Tisá, Sněžník, Rájec = ráj pro klasiky. Díky HUDY teamu jsou v celé oblasti nádherné vysoustružené stopy, které ani odpoledne návštěvníci nezvládají opotřebovat.... Dvou nebo jednostopé cesty a cestičky nás zavedly na známá ale i neobvyklá místa. Také jsme užili vyhlídky na vysněžené skály. Parkování po naplnění vyhrnutých parkovišť i podél silnice Tisá-Sněžník naprosto bez problémů.
Východní Krušné hory
Vloženo 30.1.2021 17:52
Odpolední vyjížďka na DL, úprava vzhledem k včerejšímu počasí výborná. Dovolím si navrhnout umístění nějakých tabulí u nástupních míst s pravidly pohybu na upravených tratích. Jelikož se do stop přesunula i spousta lidí z nákupních center, kteří objevili hory jen díky Covidu, někdy je to hrůza, obzvláště o víkendu. Díky
Východní Krušné hory
Vloženo 30.1.2021 17:43
Jeli jsme Cínovec - Vitíška - Dlouhá louka a zpět. Je to upraveno i na bruslení v celém úseku, kromě části Nové město - Pod vrchem 3P, kde jsou pěkně vyjeté stopy, ale uprostřed neupravený sníh. Ale i tam by to asi nějak odbruslit šlo. Odpoledne mezi Vitíškou a Cínovcem na můj vkus moc lidí, jinak to šlo. Kolem Nové louky perfektně upravené široké okruhy.

V 9 ráno na Cínovci parkování na pohodu, kolem poledne na Dlouhé louce parkoviště od oka dost zaplněné, ale další auta najížděla a nějak se vešla. U závory se vždycky tvořila fronta pár aut kvůli hledání mincí do automatu a následnému podkluzování při rozjezdu.

(Odpověď na dotaz uživatele David z 30.1.: Dobrý den, jak prosím vypadají tratě od Cínovce na západ (směrem na Nové Město)? Dle skimapy bylo naposledy upraveno 9.1. 2021. Díky moc)
Východní Krušné hory
Vloženo 30.1.2021 10:22
SNĚŽNÍK - dnes ráno jsme pro vás upravili všechny trasy, kromě cca 2 km okolo Oborského rybníka.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 29.1.2021 22:35
SNĚŽNÍK: Zlepšujeme pro vás informovanost! Právě jsme vylepšili komunikaci a zrychlili nahrávání dat na Skimapu - úpravy zde nově budou dříve a objevují se tu i plánované úpravy - již nyní na http://www.skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 29.1.2021 19:31
BĚŽECKÉ TRASY SNĚŽNÍK
Dnes jsme pro vás upravili všechny trasy! Sníh padal trochu ale i po úpravě, a proto pro vás magistrálu ze Sněžníku až na Rájecké sedlo upravíme zítra ráno znovu. ❄️❄️❄️
🎉Překonali jsme hranici 50 centimetrů sněhu
✌Sníh byl mokrý a těžký, některé úseky jsme proto museli projet dvakrát, skůtr najezdil 37 kilometrů
🎉Parkování možné na silnici mezi Tisou a Sněžníkem

Váš HUDY Team❄️
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 29.1.2021 17:39
Petrovice-Rajec-Ostrov-Altan-Tisa zpocatku vitr a krupky, postupne lepsi snih a malo lidi. Jet se dalo i po kraji silnice az k autobusove zastavce. Snehu jako v pohadce.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 28.1.2021 18:34
Dlouhá Louka, příjezd v 13hod, bez fronty, na parkovišti cca 40 aut. Mrholí, časem to přejde v mokrý sníh. Okruh Fláje a Vysoká Mýť. Stopa super, ráno upraveno. Zbylé tratě úprava včerejší, ale taky pěkné. Sníh vlhký, stopa rychlá, umydlená. Odjezd před čtvrtou, hustě chumelí, ale je to mokré...
Východní Krušné hory
Vloženo 28.1.2021 14:48
Na klasiku to asi problém nebude, lidi stopu projedou. Na skate, když koukám pod kopcema z okna jak leje, to dneska zkoušet nebudu i když je to ráno upravené. Nový sníh určitě nebude prašan a jezdit v novém mokrám bych nechtěl.
Silnice bych se nebál - vítr není, tak bude průjezdná.

(Odpověď na dotaz uživatele Michael z 28.1.: Zdravím vás. Dnes se chystám na večerní běžkování na Dlouhou Louku. Rád bych se ale vzhledem k předpovědi zeptal místních, zda na to jsou při předpovědi (sněžení a teplota jen jemně pod nulou) vhodné podmínky - jde mi především o silnici z Oseku nahoru na Dlouhou Louku. Abychom se tam dostali, nebo zpět. Díky předem za odpovědi!)
Východní Krušné hory
Vloženo 28.1.2021 8:25
Jedna z nejhezčích tras, krásně se vlní, ale zase nejsou žádné zásadní kopečky. O minulém víkendu byla celá trasa upravena. Pro vylepšení bych to vzal přes Dlouhou Louku, pak na Vysokou mýť a vyhnul se v maximální možné míře magistrále (až na V3P je tam nově souběžná trasa). V podstatě se dají nasadit lyže už ve vlaku a stejně taj k vlaku zase dojet.

(Odpověď na dotaz uživatele Jakub Kaňa, Jobin z 28.1.: Ahojte, na běžkách jsem v Krušných horách nikdy nebyl, ale láká mě už delší dobu jedna trasa. V sobotu plánuju vyjet do Moldavy a z tama jet po hranicích přes Teichhaus na Žebrácký roh, dal na Vrch tří pánů a do Nového Města. Nevíte, jak to tam vypadá? Případně obecně, je to vůbec dobrý nápad tahle trasa, nebo je to spíš blbost... PS: nebudu mít auto... přijedu vlakem, takže se podle toho musí zařídit. Díky moc za odpovědi)
Východní Krušné hory
Vloženo 28.1.2021 17:27
Včera naprostá nádhera. Ráno z Perninku po magistrále do Jelení a odtud do bufetu Na Celnici. Po občerstvení přes německou stranu okolo Korce zpět na magistrálu do Perninku. Na české straně pohoda, pár lidí. Německé okruhy řádově více lidí, přeci jen to je blíže nejbližšímu městu na německé straně. Bistro na celnici skvělá pohoda, úprava tratí luxusní na obou stranách hranice, počasí nádherné. Profily jsou náročnější než okolo Abertam a Božího daru, ale je to paráda. Vyražte !!! Trasa - https://en.mapy.cz/s/mefudujobu
Západní Krušné hory
Vloženo 28.1.2021 8:01
Letos poněkolikáté Klíny, pokaždé úplně jiné podmínky (lepivý sníh, namrzlá stopa, měkký čerstvě upraveny, noční s čelovkou). Včera ideál po všech stránkách, stopa sice pomalejší, ale krásně strojově udělaná a hlavně slunce. A vo tom je to běžkování, pokaždé si najít něco hezkého. Abych to vytunil dětem tak jsem jel na Klínskou bránu a Německem na Mníšek (pro neznalé asi pětikilometrové klesání), kde už čekala manželka s autem. Obrovský zážitek i pro děcka a tím, že nemuseli zpět nahoru tak začali k běžkám získávat kladný vztah. Nedá mi to nereagoval na dva dotazy z minulých dní. Lyžování s čelovkou už je i v Kruškách celkem standard, oproti minulým letům je tu výrazný nárůst světýlek, třeba mezi Vitiškou a Cínovcem přes týden možná větší provoz než ve dne. A trasy pro pěší. I když by se nemělo, tak za hranicí je trochu jiný svět a jsou tam většinou dvě paralelní cesty, jedna pro klasiky, druhá pro skate a pěšáky. Třeba včera mezi Mníškem a Klínskou branou na německé straně byla stopa a hned vedle v celé délce upravená cesta pro pěší (dokonce bez čtyřkolek, které se jezdí vyblbnout do Čech).Dvě souběžné trasy jsou i mezi Holzhau a Moldavou a pak z Zaunhausu až do Altenbergu. A kolem Cínovce je nejen cesta na Kahleberg, ale i kolmá na ní, od biatlonové arény až k parkovišti na celnici s odbočkou na Altenberg. Jezdí tam dokonce i koňské povozy.
Východní Krušné hory
Vloženo 28.1.2021 7:51
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub Kaňa, Jobin z 28.1.: Ahojte, na běžkách jsem v Krušných horách nikdy nebyl, ale láká mě už delší dobu jedna trasa. V sobotu plánuju vyjet do Moldavy a z tama jet po hranicích přes Teichhaus na Žebrácký roh, dal na Vrch tří pánů a do Nového Města. Nevíte, jak to tam vypadá? Případně obecně, je to vůbec dobrý nápad tahle trasa, nebo je to spíš blbost... PS: nebudu mít auto... přijedu vlakem, takže se podle toho musí zařídit. Díky moc za odpovědi)

Do Německa se nesmí, můžou vaš tam kontrolovat a budete mít problém.Jinak trasa je to dobrá.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2021 21:27
Komáři vizka- Telnice. Dnes protazena stopa, minimum lidi, nádhera. Okruhy nad Telnicí také krásné upravené.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2021 20:19
Sněžník - úprava páteřní magistrály od Rájeckého sedla na Sněžník proběhla včera odpoledne.
Přikládám dnešní fotky, podmínky super, lidí minimum, využijte, že tu máme sníh.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 27.1.2021 19:52
(Odpověď na dotaz uživatele Pantani z 27.1.: Ahoj,jezdi nekdo na vecerni (nocni) bezkovani? .)
Večerní běžkování špatné není, ale..... jak tu píše pan Fišer, je vhodné nechat stopy, či celou trasu po úpravě vymrznout.
Další záležitost jsou myslivci, kteří mají v zimě naháňky, anebo zkrátka sedí půl večera, nebo noci na posedu a když se schyluje k akci vyjede čelovka s aktivním lyžařem, nebo pro ně bláznivým běžcem a je po všem.
Po těchto upozorněních to vše přehodnotíte a s čelovkou vyjedete maximálně ráno před rozedněním.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2021 18:35
RE. Japa:
Cením si vašeho přístupu k běžkařům a upraveným tratím.Ono pro pěší kolem Cínovce toho moc nebude.Od hotelu Pomezí po cestě ke "golfáči" a dál na Kahlberg.Němci to mají i pro pěší/ale ta mrcha covit a hranice/.Lepší řešení: zkuste běžky.I na nich se dá chodit,dělá to v současnosti celá řada siniorů.Nebo sněžnice.Pak to můžete prosmejčit všude.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2021 17:47
Uz jsme nekolikrat byli na Cinovci na prochazku, ani jednou jsme ale nenarazili na cestu, kde bychom neprekazeli bezkarum. At uz je to v mape značené jakkoliv, trat netrat. Nechceme konflikty ani nicit stopu, ale ani nebudeme sedet celou zimu doma kdyz to mame kousek. Poradte kam pesky a kde se na běžkách nejezdi.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2021 16:46
Dnes DL přes Vysokou Mýť k vrtulím a zpět přes Vilejšov..... luxus..... sníh, úprava, počasí 👍🏻
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2021 16:02
Boží Dar v 9hod, Ježíškovka, Mílov, Bludná, podél Bystřice k Perninku, Červená Jáma, magistrála a přes rašeliniště na Božák. TOP podmínky, úplně vše brzo ráno upraveno, polojasno až azuro, pod nulou, bezvětří, minimum lidí. Pár pěších debilů, občas pes hamtající ve stopě. Mějte soudnost, pěšky se dá chodit kdekoliv jinde, proč ve stopě? Chudáci bruslaří, maj to zvoraný. Kdyby se neupravovalo, pěšky tam nepůjdete, neb byste zapadli, tak radši zůstaňte doma, úprava je drahá, na tratích jste nežádoucí a obtěžující ;-)
Západní Krušné hory
Vloženo 27.1.2021 14:15
Cínovec dnes velká paráda ...
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2021 9:33
Opět zdravím a díky za dotaz. Podle lesního zákona je vjezd a stání motorových vozidel v lesích zakázán. Auto, které je tam vjíždí nebo stojí legálně, je buď označené logem (např. Lesy ČR či firmy, které těží a dělají pěstební práce), nebo má za sklem umístěnou „oficiální výjimku z lesního zákona spojenou s povolením k vjezdu do lesa“.
Ostatní vozy jsou v lese nelegálně, takže můžete vyfotit jejich viditelnou poznávací značku a fotku poslat s dotazem na policii.
Těším se na viděnou někde ve stopě.
Eva Jouklová

(Odpověď na dotaz od Redakce - Martin Sajal:
Využiji této příležitosti s dotazem na Evu Jouklovou, popř. i Romana Fišera: Jaký je za vás ideální postup, když lyžař spatří na lyžařských tratích popř. jinde v lese auto, u něhož si není jistý, zda tam má co pohledávat? Tak, aby s prověřováním zbytečně nezdržoval někoho, kdo s tím stejně efektivně nemá šanci něco udělat, a zároveň pomohl k postihu případných škoditelů. Vyfotit s viditelnou poznávací značkou a poslat ideálně kam? Na lesní správu? I když ze seznamu https://lesycr.cz/organizacni-jednotky-kategorie/lesni-spravy/ je složitější poznat, co kam přesně patří.

Vzpomínám na svoji zkušenost z jiné oblasti, kdy jsem sice v příspěvku viz https://www.kamzasnehem.cz/bezky/jeseniky/hruby-jesenik?rok=2019_2020#post17229 napsal: "Bonusové zpravodajství pro motoristy: od Petrovky nahoru se nedá vyjet ani terénním autem - jedno jsem potkal, nedokázalo vyjet ani ke Kamzíku a pak muselo couvat dolů, takže v tomto úseku trať trochu poničilo (přijelo odněkud z Koutů a povolení nějaké mělo)." - ale v reálu to znamenalo "spíš povolení mělo, fotku s SPZ jsem měl, ale nechtělo se mi to řešit, když jsem nevěděl jak, a zároveň jsem nechtěli nikoho neoprávněně nařknout".

V případě pěkné "univerzální" odpovědi by se dal na téma "jak upozorňovat na pravidla možná porušující vozidla" napsat i článek, který by třeba pomohl všem stranám...)
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2021 7:57
Komáří vížka - Cínovec. Po poslední úpravě cca 10 cm nového sněhu, takže stopy projeté na klasiku. Parkování na Komáří vížce - stál tam týpek a rovnou mě zkásnul o 80 Kč a ani nevěděl jak vypadají stopy. Skoro si myslím, že parkoviště kousek dál od silnice vlevo je zadarmo, ale to hned napravo se platí - dostal jsem účtenku z nějaké restaurace.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2021 19:22
Cínovec směr Dl. Louka klasikou. Stopa na Vitíšku dost rozvyklaná,dále k trafu super, od trafa kolem Bouřňáku až k vrtulym zavata, dále pak ale opět parada. Celkově bezvadné svezení. Skate asi horší dneska.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2021 17:34
Skvělé běžkování dnes v Tisé! Klid, sníh, stopy, žádní lidé. Paráda!
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 26.1.2021 16:09
Zdravím, dnes z Dlouhé Louky na Žebrácký roh a zpět. Tratě dnes nebyly v dobré kondici. Na skate to dnes opravdu nebylo, na klasiku ještě jakž takž. Příště snad trefím lepší podmínky.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2021 15:01
Díky za suprové svezení od Křížku(Rájec) do Petrovic a zpět. Jel jsem to poprvé a moc se mi to zamlouvalo. Stopa je upravena na klasiku i skatting.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 26.1.2021 14:33
Dnes 26.1. 2021 - Dlouhá Louka-dopledne mezi 10-12h . Parkování v pohodě,mírně sněžilo, úprava stop skvělá . Všem,kteří se podílejí na úpravě na Dlouhé Louce patří Dík. Jezdíme sem pravidelně a vždy spokojenost.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2021 14:06
Obecně asi platí alespoň u nás na Dlouhé Louce, že LČR má nejlepší přehled hlavně z kraje zimního období, co se kde dokončuje za práce a kdo je provádí. Již z příchodem zimního období se snažíme komunikovat jak s LČR, tak s jejich dodavateli prací a také s místními nájemci honiteb tedy myslivci o pravidlech společného fungování. Každý další krom LČR, dodavatelů prací a myslivců by ve stopách bez povolení a vědomí zainteresovaných neměl co pohledávat. Foto je jediné řešení ať se jedná o kohokoliv. Na základě takové informace se pak dá posoudit oprávněnost či neoprávněnost vjezdu a případné náhrady škody právě ve spolupráci s LČR a Policí ČR.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2021 11:49
Přátelé bílé stopy, vyznavači běžeckého lyžování, musím podpořit Evu Jouklovou z LČR. Obecně ne každý v terénním vozidle a v zeleném je lesák natož od LČR, ti mají svá vozidla řádně označená. Za oblast Dlouhá Louka musím naopak v posledních dvou letech vyzdvyhnout nejlepší spolupráci s LČR - Lesní správa Litvínov od dob založení projektu KBS. I u nás se objevil jeden komentář k okruhu Fláje o aroganci lesáků - takto prosím ne děkuji. Až to bude na místě ozvu se jako první, ten kdo mě zná tak ví. O veškerém dění v souvislosti s aktivitou okolo vyvážečky dodavatelské firmy Brehoza na okruhu Fláje vás informuji. Byť je to nemilé, především pro nás, kteří upravují stopy, stojí nás to finance na víc a škody jsou velké, musíme jít dál a ze situací se pro příště poučit a snažit se jim předcházet. Toho dosáhneme pouze dobrou komunikací a spoluprací, ne tím, že se budeme napadat. Děkuji za pochopení užívejte této na sníh zatím bohaté zimy a hlavně klid. Skol Roman Fišer KBS Krušnohorský klub
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2021 11:08
Zdravím běžkaře a musím reagovat na zprávu Jiřího Veselého z 24. ledna. Chápu rozhořčení, ale pisatel neoprávněně očerňuje Lesy ČR. Podnik nevlastní žádná vozidla Lada Niva, a přestože byly osoby, o kterých se zmiňuje, oblečené v "zeleném", jak jsme zjistili od jiného účastníka tohoto excesu, je vyloučené, že by se jednalo o státní lesníky. Záležitost předáváme Policii ČR a požádáme ji o pravidelný monitoring této lokality. Pisatele zprávy prosím o to, aby příště nejprve zjistil, jak věci jsou, tedy v tomto případě kontaktoval lesního správce (viz kontakty na www.lesycr.cz) a předešel tak šíření pomluvy. Děkuju a SKOL.
Eva Jouklová, mluvčí Lesů ČR
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2021 11:39
Včera je někdo našel a pověsil poctivě na rozcestí pod V3P na rozcestník. V 16,20h.tam byly...
Snad si je pak někdo poctivě nepřivlastnil...Držím palce.
(Odpověď na dotaz uživatele Vaclav z 26.1.: Prosím nenašel někdo brýle na trase z Dlouhé louky na Nové město přes Vrch Tři králů. Kdyžtak se ozvěte na tel. 720266398. Díky)
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2021 21:32
Díky rolbařům z okolí Abertam a Božího daru za letošní super přípravu stop po častém sněžení. Byl jsem se proběhnout dnes odpoledne a nemělo to chybu. Zároveň jsem zakoupil jednu placku s Bauerem.
Západní Krušné hory
Vloženo 25.1.2021 21:06
Dnes ráno čerstvě vyříznuté stopy z Petrovic k rájeckému rybníku a Novému dvoru. Velké díky za parádní svezení!
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 25.1.2021 20:21
Za víkend nasěnžilo okolo čtvrt metru luxusního prašanu a dnes vynikající podmínky a navrch i s azurovým dopolednem. Na Dlouhé Louce brilantní úprava, ve které se jistě skvěle šlapalo i chodcům a jejich čoklům, neboli ani dopoledne ve všední den se bez nich neobejde. Potěšila mě úprava i paralelní cesty mimo magistrálu na Vrch Tří pánů. Dál za Vrchem Tří pánů až na Cínovec zřejmě úprava z víkendu, dost rozmydlené. V Německu další vymazlené stopy na okruzích okolo Kahlberg, směr Rehefeld jen stopa od lyžařů a potom starší úprava, ale pořád dobrá z rehefeldu přes Moldavu po Bahndammloipe na Teichhaus, stejně jako nahoru na Žebrácký roh. Velmi mě překvapila skvělá stopa na Horní Ves, resp. Český Jiřetín, vypadalo jako by to tam snad projela rolba. Celkově vynikající.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2021 17:01
V něděli 24.1 jsem zapomněla v Rájci u Křížku opřené hůlky. Dnes tam už nebyly. Kdyby jste je náhodou někdo našel, kontaktujte mě prosím na tel. 721 005 239. Dík moc.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 26.1.2021 11:29
Mám dotaz jak se financuje úprava tras z parkování na Dlouhé Louce.
Jsem pro zdražení parkovného ve prospěch úpravy tratí.
Dobrovolně moc lidí nepřispěje !
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2021 19:15
22.1 - 24.1, prodloužený víkend na Perninku. Ideální sněhové podmínky.
V Sobotu protažená stopa skůtrem nad nádražím k Magistrále, dík. Čerstvě upravená Magistrála. Sněhu dost, dalo se dojet až do Nových Hamrů. Parádní víkend, kromě DMSek posíláme velký dík rolbařům.
Západní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 21:34
Skol, zdravím a nechápu jak někdo může napsat něco negativního na úpravu stop na DL. Trávím víkendy v Krkonoších, ale Krkonošská střediska, by se mohla učit, jak se starat o bezkare. Bydlím u Roudnice a jsem vděčný za fantastické podminky, které mohu v týdnu využívat.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 21:32
Sněžník:
Dnes dopoledne jsme pro Vás upravili zbytek stop, které jsme včera nezvládli. Takže celý Sněžník je na klasiku v rámci možností upravený.
✅dostatek volných míst na parkování na Silnici Tisá - Sněžník - i o víkendech
✅upraveno přes 25 km tras, navazujeme na Krušnohorskou Lyžařskou magistrálu - viz podrobný report Martina

Magistrála je o víkendu téměř na hranici své maximální kapacity, vyzkoušejte i trasy níže směrem k Oborskému rybníku.

A osobní report z dnešního běžkování už psát nebudu, protože ten od Martina obsahuje vše podstatné. Doplním pár fotek z dnešního dopoledne :)
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 24.1.2021 20:56
Dnes Klíny-Mníšek-Schwartenbergloipe-Klínská branka-okruh přes Jelení hlavu a zpátky na Klíny to pravé zimní počasí s pořádnou chumelenicí, ve které stopy docela rychle zapadaly. Přesto výborné lyžování a konečně i bez pěšáků, které asi odradilo počasí.
Dovolím si poznámku k akci "VYVÁŽEČKA BREHOZA" - tento prapodivný žlutý stroj se v lese pofalkoval asi tak od listopadu. Bylo tedy spousty a spousty času ho odtáhnout někam do prd... už dávno. Že se tak děje zrovna v půlce zimy, je ze strany lesáků jen a jen vrchol arogance a dokonalým dokladem jejich přístupu. Šlechetná kompromisní dohoda opravdu nikoho nedojme.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 20:03
Cínovec - Komárka
Stopa sice neupravená, ale pohoda. Až do dojezdu na Sedmihůrskou. Dva pracovníci lesů si asi chtěli před dámským osazenstvem svých "teréňáků" Lada Niva poměřovat pinďoury - a všecnno rozjezdili. A není to porbvé, je to pravidelně tak jednou za týden, někdy častěji. A nikdo na ně nemá - nic neporušili !!!
Chce se mi blejt. Kdy už ta arogance Lesů České republiky ( spíše se mi zdá. že si to zprivatizovali ) a ty související tunely skončí ? Nevěřím tomu, že se toho dožiju.
Jirka
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 17:54
Dneska na české straně velká tragédie. Na magistrále 20 cm nového sněhu a rolby bohužel celý den nevyjely. Na klasiku to turisti jakš takš prošlápli, ale skate se nedal. Jediná upravená trasa byla z Jelení na celnici a pak v Německu už to bylo vše pěkně protažené.
Západní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 17:38
Sněžník - Tisá - Petrovice: najezdil jsem v nově upravených stopách 45 km a to jsem nestihl všechno, i když chybělo asi jen málo. V podstatě celý den sněžilo, ale stopy zůstávají většinou v dobrém stavu. Na Sněžníku skútr upravoval i dnes dopoledne a upravených stop je víc, než na http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod a na mapy.cz - můj GPS záznam https://strava.app.link/LrBucsBojdb snad ukazuje vše, jenom průjezd přes Ostrov u Tisé jsem vynechal. Na SV končí úprava u spadlého stromu přes cestu, ke zbykům celnice se skútr nedostane, což je ostatně vidět na Skimapě. Celkově sněhu hodně a na 99 % míst na dobré lyže. Problémová místa s šancí trefit kámen jsou jen v některých sjezdech - na Sněžníku na té jediné zvlněnější stopě mezi Tisou a silnicí do Ostrova. Pak na přímější trase mezi Rájcem a Petrovicemi, ale to je opravdu jen krátký kousek. A tuto trasu https://mapy.cz/s/mojetofode mezi Petrovicemi a Tisou doporučuji vynechat úplně - všechny ostatní v okolí jsou OK. Díky za úpravu a Petrovi za kvalitní infoservis!
8:56
9:15
9:17
12:04
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 24.1.2021 17:28
V NOCI NA PONDĚLÍ UPRAVÍME NĚKTERÉ OKRUHY, PŘEDPOKLÁDÁME VYSOKÁ MÝŤ, VILEJŠOV A VRCH TŘÍ PÁNŮ. OKRUH FLÁJE MINIMÁLNĚ V PONDĚLÍ MOŽNÁ I V ÚTERÝ NEBUDEME UPRAVOVAT Z DŮVODU KOMPROMISNÍ DOHODY S LČR A FIRMOU BREHOZA, KTERÁ BUDE V TĚCHTO DNECH OPRAVOVAT NEPOJÍZDNOU VYVÁŽEČKU PRO NÁSLEDNÝ ODJEZD Z OBLASTI STARÉ FLÁJSKÉ CESTY PŘES JIHOBŘEŽNÍ, KTEROU JIŽ KLÍNY NEDUDOU UPRAVOVOVAT DO KONCE SEZÓNY. DOHODA JE TAKOVÁ, ŽE MECHANIKA I S DÍLY NA MÍSTO DOVEZE TRAKTOR, KTERÝ OVŠEM NEBUDE HRNOUT JAKO PŘI PRVNÍM POKUSU, POUZE POJEDE PO UPRAVENÉM POKUD MOŽNO ALESPOŇ MIMO STOPY. NÁPRAVA ŠKOD VYHRNUTÍM V MINULÉM TÝDNU NÁS STÁLA VELIKÉ ÚSILÍ, FINANCE A DOKONCE PORUCHU NA ROLBĚ V PODOBĚ PRASKLÉHO NAPÍNÁKU LEVÉHO PÁSU. NA OKRUH FLÁJE JE SAMOZŘEJMĚ MOŽNÉ VSTUPOVAT POUZE ZDE ČEKEJTE AKTIVITU A TECHNIKU, TEDY TRAKTOR A NÁSLEDNĚ VYVÁŽEČKU. TAKÉ PROSÍME O OPATRNOST V CCA 2 KM DLOUHÉM ÚSEKU STARÉ FLÁJSKÉ OD VODY DO PŮLKY. V OKAMŽIKU KDY BUDE PRÁCE FIRMOU BREHOZA UKONČENA ZAHÁJÍME OPRAVU A ÚPRAVU CESTY. POVRCH NEBUDE PO NĚJAKOU DOBU IDEÁLNÍ, ALE VZHLEDEM K DALŠÍM OČEKÁVANÝM SRÁŽKÁM A MRAZU BY MĚLA BÝT ŠKODA PŘI DODRŽENÍ DOHODY S FIRMOU BREHOZA SNAD MINIMÁLNÍ. TAKÉ VĚŘÍNĚ ŽE FIRMA BREHOZA DODRŽÍ DOHODU O NÁHRADĚ ŠKODY VE VÝŠI 20.000 TISÍC ZA NÁSOBNOU ÚPRAVU A ZOHLEDNÍ I ŠKODU NA ROLBĚ. VŠE JE JIŽ NYNÍ NA SOLIDNOSTI FIRMY A DODRŽENÍ DOHOD. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ VZNIKLÉ SITUACE KTERÁ NÁS NETĚŠÍ, ALE SNAŽÍME SE VYJÍT VSTŘÍC LČR LESNÍ SPRÁVA LITVÍNOV A FIRMĚ BREHOZA.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 15:55
Omlouvám se za příspěvek, který nepopisuje, dané podmínky, jen ve zkratce, dnes na DL parádní, v chumelenici dost ztížené :)..... ale.....Nedokážu pochopit příspěvek od JPO. DL je na běžkování tady u nás bezkonkurenční. Vadí vám zpoplatněné parkování? Bože, kde žijete? Chcete parkovat na upraveném place pro desítky aut zadarmo? A dovedete si vůbec představit kolik stovek tisíc stojí úprava stop? Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se začalo za vstup do stopy platit, jako je to na mnoha místech v Rakousku. Vraťte se o 30-40 let zpět a možná budete spokojen.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 15:41
Cínovec v 9 ráno, perfektně upraveno, parkování v poho, magistrála na Vitišku klasicky plná lidí, pětka okruh nejlepší, lidí minimum, na magistrálu se nám už nechtělo, jedeme po desítce, stopa z pátku, díky sněžení nic moc, ale lepší než být v davu na magistrále. Škoda že tento okruh nebyl upraven, bylo by to dokonalé. Celou dobu padal mokrý těžký sníh, který namrzal na skluznici, chyba když člověk z lenosti nenavoskuje :-) ve 12 když odjíždíme, všechna parkoviště téměř plná, parkuje se všude kam se auto vejde, někdo nebyl líný nandat řetězy a zajet do závějí :-D
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 13:49
Dnes dopoledne z Cínovce na Vitíšku a zpět. Hustá chumelenice, přesto bylo znát že proběhla noční úprava, moc děkujeme 😊 později se to hrozně začalo lepit, tak jsem myslela, že lyže vzteky zlámu. No mohu si za to sama, neměla jsem namazáno 😊
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 13:37
Odpověď Pantani: Doba byla změněna na příjezd do 19.30 odjezd max 21.30 viz novinky na www.kstopa.cz Pondělí 11.01.2021, 18:38 hodin - Dlouhá Louka
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 13:08
Odpověď na parkování na DL:
http://kbstopa.cz/dlouha-louka-132/
Prostě odjezd do 19:00.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 11:56
Tisa,dopoledne. Směr od Tisé na Rájec super stopy, i když části okruhu špatné, ne vinou úpravy, ale je tam asi málo sněhu. Rolba je znát. Je tu dost místa i na skate. Skejaře jsem vlastně potkal po málu. Dnes spíš ve stopách rodiče s dětmi a na saních, nechápu, anebo se psem, kterého nechají běhat ve stopě. Když jim to řeknete, spíš čekáte,kdy vás vezmou hůlkou po zádech. Silnice do Tisé sjízdná, ale přesto opatrně.
Taky bych na Tisou klidně přispěl, ale nevím kam
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 24.1.2021 10:41
Dlouhá Louka. Ráno silnice prohrnuta Nahoře perfektní úprava. Stopa i manžestr na bruslení. Zataženo, -3. Flájský okruh. Žebrácký roh. Vrch 3 panu. Směr Nove město ale pro Vetrniky jsme to otočili protože tam byl ledový podklad. Z V3P ne po hlavní. Zpátky na Vilejsov a na DL. Cestou na Vrch 3 pánů začalo sněžit. Během chvíle chumelilo. Po manzestru ani památky. Stopu lidi proslapnou. Cestou zpět na silnici vrstva sněhu. Fronta aut do začátku obce Dlouhá Louka. Řidiči nandavaji řetězy. Díky za perfektní úpravu. Známku zakoupíme. Skol.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 9:07
Dobrý den, podrobně to vysvětlujeme v postu na Facebooku: https://www.facebook.com/bezkysneznik/posts/2670824649895548
Ve zkratce jde o to, že za 1. Máme tady složení běžkařů takové, že 95% jsou klasici.
2. Vzhledem k návštěvnosti tras - kdybychom vyřízli jen 1 stopu, stejně si klasici t druhou sami vyrobí.

Doporučuji trasy od Turistické chaty na Rájec a dál na Petrovice - jezdí tu rolba, je tu méně lidí a je tu prostor na skate - http://www.zapomenute-pohranici.cz/

Díky za pochopení.
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 24.1.: Sněžník. Skate. Pane Horníku, můžu se zeptat. Proč na tak úzkých cestach jako jsou na Snezniku děláte 2 stopy? Skateru je čím dál tím víc. Proč neuděláte jednu stopu a zbytek na skate a turistiku? Nic ve zlém, ale Navíc na Sněžníku je to spíš chození ve stopě než bezkovani a nejvíc si stopy ničí sami běžkaři klasici. Děkuji za odpověď.)
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 24.1.2021 7:05
LETOŠNÍ ZIMNÍ SEZÓNA JE JEDNA Z NEJLEPŠÍCH ZA POLEDNÍ LÉTA. DLOUHÁ LOUKA SE VYDALA CESTOU ROZSÁHLEJŠÍ A ČASTĚJŠÍ ÚDRŽBY BĚŽECKÝCH TRATÍ PRO NAŠE NÁVŠTĚVNÍKY A MILOVNÍKY BÍLÉ STOPY. ZA LEDEN TEDY K 24.1. NAŠE ROLBA UJELA 403 KM COŽ VYJÁDŘENO V PROVOZNÍCH CENÁCH ZAMENÁ ČÁSTKU 403.000,- KČ A TO ZIMA NENÍ ANI V PŮLCE. ZDROJE NAŠEHO FINANCOVÁNÍ JSOU VAŠE PŘÍSPĚVKY ZNÁMKOU KBS, VJEZD DO AREÁLU (POUZE ČÁST, DRUHÁ ČÁST PROVOZ PLOCHY, ÚDRŽBA, ZÁVORA, POZEMEK AJ.), DAR OD MĚSTA OSEK 50 TISÍC, NEJISTÉ PENÍZE OD KRAJE (NA ÚDRŽBU DO KONCE ÚNORA KRAJ POSKYTL 450.000,- PRO PĚT STŘEDISEK!!! KTERÉ SE ROZDĚLÍ AŽ PO SEZÓNĚ NA JEDNOTLIVÁ STŘEDISKA, TEDY KRUŠNOHORSKÝ KLUB - DLOUHÁ LOUKA MŮŽE MOŽNÁ POČÍTAT S ČÁSTKOU CCA 100.000,- KČ PODLE PŘEPOČTU UJETÝCH KM). DALŠÍ ZDROJ JE PROVOZ PENZIONU ROZCESTÍ, KTERÝ PODPORUJE KBS DLOUHÁ LOUKA O ROKU 2008. V SEZÓNĚ JAKO JE TA LETOŠNÍ SE DÁ PŘEDPOKLÁDAT ODHADEM NAJETÝCH 1000 KM NA DLOUHÉ LOUCE, TEDY PROVOZNÍ NÁKLADY 1 MIL. KČ VČETNĚ AMORTIZACE STROJE. BEZ VĚTŠÍ PODPORY VÁS UŽIVATELŮ STOP, OBCÍ A HLAVNĚ KRAJE TO DOPADNE TŘEBA TAK, JAKO NA KLÍNECH KDE JIŽ VÝRAZNĚ OMEZUJÍ ÚDRŽBU )NEJEZDÍ MAGISTRÁLU JIHOBŘEŽNÍ A DALŠÍ) VIZ WWW.KLINY.CZ. VAŽTE SI PROTO VŠECH PÁNŮ CÍSAŘE, HERZÁNA, DOLEŽALA, SOUKUPA, BLASCHKEHO, FIŠERA KTEŘÍ PRO VÁS PO NOCÍCH A DNECH UPRAVUJÍ STOPY A SHÁNĚJÍ PENÍZE NA PROVOZ A ÚDRŽBU STOP VE VÝCHODNÍ ČASTI KRUŠNÝCH HOR. ČASTO SLOŽITĚ DOJEDNÁVAJÍ PODMÍNKY PROVOZU S OSTATNÍMI JAKO JSOU OCHRÁNCI PŘÍRODY, VLASTNÍCI LESŮ A MYSLIVCI, ABY JSTE SI MOHLI BEZSTAROSTNĚ UŽÍT STOP A BĚŽECKÉHO LYŽOVÁNÍ. BEZ NADŠENÍ TO URČITĚ NEJDE. MĚLO BY SE STÁT NAPROSTOU SAMOZŘEJMOSTÍ, ŽE KAŽDÝ Z VÁS NĚJAKOU FINANČNÍ FORMOU PŘISPĚJE NA ÚDRŽBU STOP. PRO PŘEDSTAVU JEN NOVÝ STROJ KTERÉ KAŽDÉ STŘEDISKO DŘÍVE ČI POZDĚJI BUDE POTŘEBOVAT STOJÍ 200 TIS. EUR TEDY ŘÁDOVĚ 5.2 MILIÓNŮ V ZÁKLADU!!! STROJE JSOU PŘEVÁŽNĚ VE VLASTNICTVÝ NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ, U NÁS TEDY KRUŠNOHORSKÉHO KLUBU, KTERÉ SE NEMOHOU SPOLEHNOUT JEN NA VÁS UŽIVATELE STOP A VAŠE PŘÍSPĚVKY A MARNĚ ČEKAJÍ NA VĚTŠÍ PODPORU KRAJE, JAKO JE TOMU SAMOZŘEJMOSTÍ V JINÝCH KRAJÍCH KDE JDOU ČÁSTKY PODPORY DO MILIÓNŮ KČ. NÁŠ KRAJ V TOMTO VÝRAZNĚ ZAOSTÁVÁ. VĚŘÍM, ŽE SI KRAJ PRÁVĚ V TÉTO NELEHKÉ DOBĚ, KDY SE CHTĚJÍ VŠICHNI HÝBAT PRO ZDRAVÍ UVĚDOMÍ, ŽE NEMŮŽE NECHAT FINANCOVÁNÍ (PODPORU) ÚDRŽBY STOP V TAK NÍZKÉ VÝŠI JAKO DOPOSU, ABY SE CELÝ KŘEHKÝ SYSTÉM FINANCOVÁNÍ NEZHROUTIL A NEDOCHÁZELO K OMEZOVÁNÍ ÚDRŽB JAKO SE TOMU OSTATNĚ JIŽ NĚKDE DĚJE. PŘEJI PĚKNÉ DNY V BÍLÉ STOPĚ. SKOL ROMAN FIŠER
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 6:06
Dlouhá Louka 24.1. upraveno vše podmínky ideální více info na www.kbstopa.cz
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 13:26
Cínovec - Komárka. Sněhu hodně, stopy ok pokud je nerozdupou podivní turisti. Ale je kolem nuly, padá to mokré a přimrzá to odspoda - kdo nemaže, nejede. Nemazací lyže to chce aspoň stříknout silikonovým sprejem.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2021 11:12
Sněžník. To pan Horník. Respektuji. Nicméně se obávám, že nejvíc stopy ničí sami klasici, kteří ve snaze bruslit na svých dlouhých bezek a ve svém neumeni ničí stopy víc než skatař na krátkých skatech, který to umí. O turistických jelitech, co jsou schopni se ve skupinkách postavit kolmo ve stopě a diskutovat se ani zmiňovat nebudu. V každém případě díky za upravené stopy.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 24.1.2021 9:06
Hezký den, rád bych se zeptal na možnost večerního bezkovani na Dlouhé louce-jestli je to možné a jestli i parkování není problém, dík moc za odpověď.
P. S. Jindy to nestíhám :)
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2021 23:56
Trasa: Tisá - Sněžník. 30 cm í více sněhu. Celodenní sněžení, stopy pouze od lyžařů. Náročné a velmi pěkné pro ty, kdo mají rádi drsnou krušnohorskou zimu. Podle předchozí zprávy byly dnes večer stopy upraveny skutrem..
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 23.1.2021 23:09
Parkování u Komáří vížky v pohodě, okruh na Cínovec a zpět super podmínky, spousta čerstvého prašanu, trochu to lepilo.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2021 22:20
Dlouha louka, stalo za to prijet odpoledne, snezeni, navecer i zapadajici slunce, dojezd pri setmeni, stopa spise bezkari vyslapnuta, misty rozbita, ale krasne protahmuti, na trati lidi minimalne.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2021 21:12
Sněžník:
Po sněžení proběhla úprava všech tras na Sněžníku. Doporučujeme parkovat na silnici mezi Tisou a Sněžníkem - po pravé straně směrem od Tisé, v blízkosti, kde magistrála kříží silnici. Prosíme o ohleduplnost, trasy na Sněžníku nejsou pro styl SKATE. Nejezděte, prosím, tímto stylem, ničíte naši práci.

Online stav sněhu na https://www.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#sneznik
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 23.1.2021 20:43
Dlouhá Louka .Počkali jsme si na odpoledn a dobře jsme udělali .Okruh Fláje s novým sněhem byl fajn. Děkujeme za úpravu - dnes to bylo opravdu složité.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2021 20:04
Dnes byl na parkovišti Dlouhá Louka nalezen řidičský a občanský průkaz. Uložen na Penzion Rozcestí hlaste se u okénka.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2021 19:13
Skate dnes zhruba ve 12.30 hod.: Nové Město - Vrch Tří pánů - Vysoká Mýť - Dlouhá Louka a po Magistrále zpět. Přestože byl napadaný čerstvý tak se jelo překvapivě dobře, místy jsme chytili i čerstvě upravenou stopu. Po cestě zpět už to bylo rozryté a jelo se hůř.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2021 18:42
(Odpověď na dotaz uživatele Lyžník z 23.1.: Nevíte někdo jak je to se silnicí z Hrobu na Mikulov-Nove město?)

Silnice byla sjízdná, ale opatrně, vyjeté koleje.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2021 13:05
Silnice na Dlouhou Louku je plně sjízdná. Před momentem projel dolu pluh.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2021 12:50
Petrovice, dopoledne, parkování u Letadla, napadl nový sníh,ale těžký sníh, stopy samozřejmě zaváté nebo prošláplé od běžkařů, ale šlo to, úprava nemá za stálého sněžení smysl. Tak alespoň turisticky z Petrovic přes Rájec do Tisé a zpět. Na skate hluboké. Silnice sjízdná byla, ale radši jsem volil dálnici (z UL), Nakléřák jsem neriskoval.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 23.1.2021 11:25
Policisté zhruba 2 km před parkovištěm nepustí dál kvůli silnému sněžení a větru. Údajně je situace stejná na celém území východních Krušných hor....
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2021 11:24
Silnice již od 11.30 opět průjezdná
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2021 11:17
Zpráva přes mrozhlas.cz: www.osek.cz Oznamujeme obcanum, ze dnes je uzavrena silnice na Dl.Louku z duvodu nepriznivych povetrnostnich a snehovych podminek. Zadame vas, abyste nejezdili do teto lokality.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2021 10:01
Cesta na parkoviště Dlouhá Lhota zablokovaná auty. Policie posílá zpět.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2021 8:28
Teď rano v půl 9 jsem zavezla manžela na Cínovec.. Dnes tu bude malá kalamita!!! Sněží o 106, sníh na silnici, klouže to!!! Pěšáci nemají šanci, fučí!
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2021 8:03
Parkoviště otevřeno s prvním přijíždějícím a je v provozu.....
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2021 7:32
Ráno v 7,15 parkoviště na DL uzavřené. Nechápu :(
Na malé parkoviště samozřejmě nejedu. Oblíbený rajón MP Osek.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2021 21:15
Krásný Les - Adolfof - Komárka a zpět.
Využili jsme, že je upraveno , a fakt je, na bruslení i klasiku, po celé uvedené délce, smekám, dobrá práce. V Krásném Lese pochopitelně měkký sníh, ale zatím je ho dost. Kolem Adolfova to příjemně utuhlo a jelo se krásně až na Komárku. Ovšem cestou nazpět, překvapení, nějaký hrdina na čtyřkolce jel po části pro bruslení. asi byl vzdělán, stopu nechal netknutou. Ale i tak Komárka - Adolfov , na bruslení špatný. je potřeba počkat na muflony až to ušlapou. Z Habartic při čelovce, ale nebyl problém. Máza: skate a nano skluznice, krásně to pobrala.
Pokud váháte, dlouho to nevydrží.....
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2021 18:31
Telnice.V okolí Adolfova vše upraveno,na brusle i na klasiku.Na parkovišti volno,na tratích minimum lyžníků.Jediný problém byla "máza" na klasiku,ale dalo se to usoupažit.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2021 18:26
Dnes okruh: od trafa na Novém městě na Cínovec, po německé straně přes Rehefeld, dále neupravenou cestou k hraničnímu přechodu na Moldavě, dále po Bahndammloipe na Holzhau, kdy první 2 km neupravené, dále čerstvě urolbováno - tj. měkké, do ČR jsem se vrátil na Žebráckém rohu, dále na Dlouhou Louku a po magistrále zpět na Nové Město. Okruh Žebrácký roh je bohužel z větší části neupraven, vyhla se mu i úprava z minulého víkendu - velká škoda, strojová stopa začíná až u Vilejšova. Kolem poledne byly stopy místy měkké a nejelo to, na okruhu Vysoká Mýť a dále na magistrále směrem na Nové Město byly stopy hodně špinavé.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2021 9:48
Ahoj, osobně koukám na skimapa.cz a doplňuji o fcb. stánky:
https://www.facebook.com/bezkysneznik/
https://www.facebook.com/hsadolfov/
https://www.facebook.com/bezeckestopy/

(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 22.1.: Ahoj, kde prosím najdu informace o úpravách tratí kolem Sněžníku, Tisé a dále směrem ke Krupce? Děkuji za info. :))
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2021 9:42
Ahoj, ke Krupce nevím, ale ohledně Sněžníku se to vždy snažíme dávat sem, a taky na Facebook https://www.facebook.com/bezkysneznik/

Ohledně Tisé a Petrovic mrkni na http://zapomenute-pohranici.cz/

Oba subjekty pak úpravy zakreslují na Skimapu
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 22.1.: Ahoj, kde prosím najdu informace o úpravách tratí kolem Sněžníku, Tisé a dále směrem ke Krupce? Děkuji za info. :))
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 22.1.2021 9:40
Běžky na Sněžníku: Stopy drží, sněhu dostatek, poslední úprava proběhla v úterý večer. Sníh byl mokrý těžký, ale v noci to promrzlo.

Aktuálně tam máme 25 cm sněhu - online čidlo: https://www.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#sneznik
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 22.1.2021 7:19
Na Klínech z P4 krásné kolečko klasicky. Přes Bránu, Německem dolu do na Mníšek a Českem zpět na P4. Stopa dost dobrá, do kopce neklouzalo z kopce příjemně zrychlovalo. Jeden z nejlepších okruhů, letos ještě o kus lepší než Flájský na DL. Frekvence běžkařů tak jeden na kilometr. Parkoviště zadarmo.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2021 21:00
Vzkaz pro Honzu, který dnes našel klíče od auta mezi Sněžníkem a Tisou! 604 150 889 Díky moc!
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 21.1.2021 18:46
Dálkový ovladač od auta.
Nalezen dnes na běžkařské trase Sněžník- Tisá. Bude uložen na pokladně Magistrátu města Děčín (Mírové náměstí 1175/5) a vydán oproti popisu ovladače.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 21.1.2021 18:22
Ano, i na skate. Na víkend by se mělo dát jet i dál do Petrovic.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 21.1.: dotaz na info z 21.1.2021: magistrála z Komáří Vížky do Krásného Lesa , to je upraveno i na bruslení ? naše oblast je Nové Město, ale toto je výzva :-))
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2021 16:55
AHoj. Při příjezdu k vitíšce je parkviště vlevo od silnice u pole-pohoda :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Ondra z 21.1.: Ahoj, nevíte někdo, zda se dá parkovat na Vitišce? Děkuji)
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2021 15:13
Ten Marek byl asi dnes na Dlouhé Louce u Budějic. Dnes Dlouhá Louka Krušné hory nádherná úprava i opraven vyhrnutý zelený okruh jedno velké díky!!!!! Vše odpovídá informacím a Skimapě.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2021 15:03
Dlouhá Louka neupravený to co píšou neodpovídá skutečnosti.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2021 14:16
dotaz na info z 21.1.2021: magistrála z Komáří Vížky do Krásného Lesa , to je upraveno i na bruslení ? naše oblast je Nové Město, ale toto je výzva :-)
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2021 11:25
Dnes byla upravena magistrála z Komáří Vížky do Krásného Lesa a v Petrovicích malý okruh Petrovice - Rájec a zpět.
Patrick
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2021 8:26
Parkoviště je neplacené, bez omezení. Ale osobně bych preferoval zajet k bývalé benzince, kde se dá taky parkovat - je to na konci obce směrem na Moldavu, kousek před hotelem Ján.
(Odpověď na dotaz uživatele VlaMa z 21.1.: Dobrý den. Rád bych se zeptal, jak to je s parkováním v Novém Městě u trafa. Je tam normální parkoviště? Kolik se případně platí? Když bych přijel v týdnu po práci, není tam nějaké omezení na dobu, do kdy se musí parkoviště opustit (ala 21:30 na Dlouhé Louce)? Dá se zaplatit kartou nebo jen mince?
Díky!)
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2021 8:10
Včera s čelovkou letos prvně na Klínech a bezkonkurenčně nejrychlejší stopa. Abych špatně nenamazal, tak jsem provětral šupiny a určitě to byl k dobru věci. Bo jezdím na běžky tak 4x týdně, tak bych chtěl poopravit včerejší názor, že na Dlouhé louce se v týdnu neupravuje. Dotyčná paní mělo prostě smůlu na středeční termín. Poslední dva týdny v úterý v noci celkem intenzivně sněžilo a tak stopa byla i přes úpravu mírně zafoukaná a sníh měkký. Na Dlouhé louce jsem byl v neděli a spojený okruh Vysoká Mýť - Žebrácký roh (po Vilejšov) byl pro skate ideální a téměř bez lidí (Václavák pouze na magistrále). Výdejní okénka jsou problém po celé magistrále, ale řeším to termoskou a řízkem v autě a sušenkou do kapsy.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2021 15:45
(Odpověď na dotaz uživatele Věra z 19.1.: Ahoj,
zítra se chci vydat na běžky z Komárky směrem Dubí - Cínovec.
Teď dost sněží, bude upravená stopa?
Dík Věra)
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2021 20:37
Jak dlouho ještě bude rolba na Dlouhé louce v karanténě???
Dnes totální zklamání co týče úpravy tras, opět :(  Flájský okruh tak napůl sjezdný díky množství běžkařů, na skate dost úzké, stopa měkká nebo žádná. Ostatní trasy neupravené. Bohužel, na to, že Dlouhá louka je jedním z nejkrásnějších a nejrozsáhlejších běžeckých oblastí, frekvence úprav tras je chabá. Na webových stránkách se sice chlubí, kolik od lidí dostali peněz na úpravu tras, mimochodem přispěli jsme taky, ale asi je odkládají na horší časy nebo zimy beze sněhu. Úprava tras na víkend je sice fajn, ale pokud nasněží, tak je potřeba upravit znovu. Přes víkend je tam "václavák", takže si beru přes týden v práci volno. Bohužel už 3.středu v řadě to bylo neupraveno. Dnes tam bylo parkoviště plné od rána, takže lidí chodí i přes týden dost. Výdejní okénko zavřené...veliká škoda KBstopa Dlouhá louka....
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2021 20:01
Po mírné oblevě se kvalita sněhu zhoršila. Na Klínech stopa zledovatělá, místy špinavá, místy hrudky, jak spadal sníh ze stromů. Ale slušné, sněhu pořád hodně. Upravena i Schwartenbergloipe. Tady na rozdíl od Flájí ve stopě nejvýše dvojice šlapačů. Dnešní extempore na Flájích jsem chvála bohu neviděl na vlastní oči, každopádně ale jen utvrzuje o přístupu lesáků a myšleno je to obecně, nejen v souvislosti se zimní sezónu. Říkám to už dlouho a stojím si za tím, že udělají nejlíp, když se budou lesu velkým obloukem vyhýbat. Hlavně aby nespadlo deset stromů, jinak si zase vymyslí již tradiční zákaz vstupu.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2021 19:32
Dnes odpoledne klasicky Flajsky okruh a Vysoká Mýť. Netrefil jsem mazu, takže soupaž. Počasí super, jen menší zádrhel, lesaci dostávali z lesa techniku a vypluhovali část Flajskeho okruhu. Mě hlava nebere, proč s tím čekají až napadne půl metru a neuklidi to včas.....
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2021 19:32
Ano jsou..
(Odpověď na dotaz uživatele Tatiana z 20.1.: Dobrý den, sú otevřené výdejní okinka nebo kiosky v Krušných horách?)
Západní Krušné hory
Vloženo 20.1.2021 16:25
Dnes parkování u Krušnohorského dvora, vzal jsem to přes čáru a nemělo to chybu. Spousta cest čerstvě upravena, luxusní stopa i dostatečně široký pás na bruslení.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2021 15:49
Boží Dar, Ježíškovka, Mílov, k Blatenskému vrchu, Červená Jáma, přes rašeliniště zpět na BD. Prvních 20km panenská stopa na klasiku, všude kolem manšestr, to jsem snad ještě nezažil :-) Trochu lidí jsem začal potkávat až když jsem se blížil k Červené Jámě, ale bylo jich minimum, za celých 30km jsem musel vystoipit ze stopy pouze 2x!. Polojasno, kolem nuly, TOP podmínky, geniální úprava, DĚKUJI ROLBAŘŮM!
Západní Krušné hory
Vloženo 20.1.2021 10:52
U vojáka - při jízdě z Cínovce první odbočka za závorou v mírném kopci. Doleva je "nekonečná" rovinka.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2021 10:50
Já vždy parkoval pod Perninským brodem, míst je tam ale zoufale málo. Naštěstí jsem zvyklý startovat hodně brzy, takže jsem se vešel. Pár míst je i na Rovinách u silnice mezi Horní Blatnou a Perninkem. Velká parkoviště jsou u obou dětských lyžařských areálků v Perninku. Nevím ale, jak je to tam ale letos, když vleky stojí.
(Odpověď na dotaz uživatele PV z 17.1.: Ahoj. Rád bych se zeptal, kde nejlépe parkovat u Perninku. Na GISu s upravovanými trasami je značených několik parkovišť, ale nepodařilo se mi dohledat kapacitu a případně jaká je šance tam zaparkovat ve všední den či o víkendu. A taky jestli tam nečíhají zádrhele jako třeba automat na mince. Díky.)
Západní Krušné hory
Vloženo 20.1.2021 10:45
Oranžový okruh jsem jel skatem asi před deseti dny, pěkné. Akorát odtud: https://mapy.cz/s/camogahupe jsem jel kousek dolů po zasněžené silnici, protože otočka u bývalého Mackova nebyla protažená, nicméně teď dost připadlo, tak to možná bude lepší.
Skate z Holzhau na Moldavu super. Od silnice za Teichhausem na Moldavu vedou dvě upravované tratě - jedna pro klasiky a jedna pro skate. Okruh Dlouhá Louka -> Žebrácký roh -> Teichhaus -> Kahlberg -> Cínovec -> Vitiška -> Dlouhá Louka mám moc rád. Aktuálně nás ale Němci na svém území moc nechtějí a prý upravují méně než v běžných časech. Holt čínská brebera hodila do česko-německých tratí vidle. Je to velká škoda, Krušné hory dobré česko-německé vztahy a otevřené hranice nutně potřebují.
(Odpověď na dotaz uživatele Andy z 19.1.: Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli je oranžový okruh na Žebracky roh vhodný pro skate. Případně jestli se dá bruslit na trati z Holzhau na Moldavu. Díky moc. A.)
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2021 6:32
Cínovec - Vityška, úterý večer kolem 19:00, vzhledem k množství lidí přes den, nebylo nutno upravovat, krásně projety obě stopy a střed na bruslení. Kdo chce klasiku, či soupaž u Vojáka uhne doleva a pak jede a jede. Tedy spokojenost, Po nočním sněžení a dnešních plusových teplotách, uvidíme , ale sněhu je dost
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2021 21:48
Běžecké trasy na Sněžníku: Dneska večer jsme do toho vjeli a upravili sníh, co nám přes den připadl. Aktuálně to je mokré a těžké, teplota je nad nulou.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 19.1.2021 16:22
Dneska Nove Mesto, Lesná, Pyšná, Svahová a zpet Nove Mesto. Okolo lesne vse paradne upraveno na klasiku i skate. Snih se lepil jako blazen. Od Svahove na Lesnou neupraveno. Od Lesné na Nove mesto take ne. Snehu vsude hrozne moc. Podnimky temer ideální 😉. Dneska bude dost snezit, takže do zitra vse prošlápnuté zapada. Hotel Lesna otevren 😉😉😉
10:54
10:54
11:24
11:25

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2021 13:32
Dnes taková trochu vánoční atmosféra ale moc to nejelo. Od Vitíšky k okruhům kolem Dlouhé Louky neupraveno, 5 až 10 cm čerstvého prašanu, místy vyfoukáno na led s jazyky. Flájský okruh tak napůl upraven, ale na skate dost úzké, stopa měkká, dost záběr pro stehna.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2021 18:52
Okruh z Vitišky, v půl desáté jsme byli jen dvě auta na parkovišti. Na Cínovec, pak zpět k Rašeliništi a přes Promenádu na Moldavu. Zpět jsem chtěli kolem Sklářského vrchu, ale cesty kolem něj (od U Kapitána cca) nejen neprojety rolbou, ale ani žádným jiným lyžařem, tak jsme vzali zpět přes Promenádu. Ale sněhu hafo, jelo se skvěle, jen trochu lepilo.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2021 9:10
✌Včera večer jsme projeli trasu od hotelu Sněžník, přes Tisou, až na Rájecké sedlo, ale je to za víkend hodně upěchované až na podkladní led, takže se do toho stopa nyní těžko nařezává, takže místy to není tak pěkné, jak bychom chtěli. Váš HUDY team
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 18.1.2021 7:55
Ještě dvě fotky z Radon Areny u Vysoké Pece.
8:51
9:20
Západní Krušné hory
Vloženo 18.1.2021 7:52
V mrazivém ránu z Nejdku skatem do Vysoké Pece, pak přes U Závory na Chaloupky, dále Jelení, Rolava a zpět. Z Nejdku na Severní Louku upraveno na sobotu čtyřkolkou, pro skate nevhodné, hodně rozdupané od pěšáků. Dále úplná pohádka, většina trasy upravena nově na neděli. Paráda, veliké díky. Ve Vysoké Peci jsem projel i trasy Radon Areny, zajímavé zpestření. Sportovně laděné tratě jsou vhodné pro trénink techniky. Když jsem tam ráno kroužil za mrazu a azura po manšestru mezi chalupami, připadal jsem si jako někde v Tyrolsku. :-) Jednou jsem teda skončil v chlívku u ovcí, po druhé na parkovišti rolby, ale byla to zábava.
Děkuji pánovi z Nejdku, který mě nechal zaparkovat na svém pozemku. Jediná černá tečka na parádním dni bylo zcela nedořešené parkování v Nejdku. Na tyto trasy doporučuji vyrazit spíše z Vysoké Pece.
Západní Krušné hory
Vloženo 17.1.2021 19:39
Podobně jako včera Klíny-Fláje-Dlouhá Louka-Nové Město. Tratě z Klínů na Klínskou branku a dál na Fláje přes noc krásně vymrzly, jelo se mnohem lépe než včera. Jihobřežní také v pohodě, Flájský okruh nově projetý v noci/k ránu a během dneška obecně Dlouhá Louka super. Od Vilejšova směrem na Žebrácký roh stopa ze soboty, ale jak tam jezdí méně lidí, tak se také dala, spojka od červené značky pod Žberácký roh v lese moc dobrá a na pláni vcelku zavátá. Nejvíc lidí pak na Tří pánů a dál na Nové Město. No a počasí naprosto skvělé, takže dnes jedno z nejlepších lyžování za poslední dobu.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.1.2021 18:05
Nadrazi nad Perninkem, Korce, kousek do Nemecka, Celnice, Jeleni, Cinovy dul nad Prebuzem... Vynikajici na skejt i stopy na klasiku, vse tvrde a upravene.... Od Prebuzu dolu na Chaloupky a Hamry uz stred na klasiku vetsinou hodne umydlenej a uklouzanej, ale dolu to tak nevadilo :) stopy na klasiku byly jeste OK. Stredni pas by zaslouzil prejet:) ale jinak v globalu vynikajici podminky.
Západní Krušné hory
Vloženo 17.1.2021 17:45
Telnice odpoledne.Tratě po úpravě na pláních místy částečně zafoukané.Na klasiku perfektní,mimo okolí cvičné louky-rozhamtáno od pěších.Na brusle velmi dobré,občas trochu měkčí.Nejlepší svezení je po hřebeni Rudného,téměř bez lidí a trať výborá.Parkoviště Adolfov plné,ale na příjezdové silnici od Větrova auta nestála.U slalomáku ještě nějaká volná místa byla,přesto se někteří snažili vyjet snad až na Buben.Skibus O.K.všichni seděli-teploučko.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.1.2021 17:16
Dlouhá louka: Flajsky okruh, 11km, skate, super! Dorazili jsme cca v 14:15, žádná fronta, parkoviště zaplněne, ale bez problémů jsme našli místo. Trať celkem měkká, místy rozhrabla, ale zazitku to nijak neubralo. Skvělé, díky za úpravu!
Východní Krušné hory
Vloženo 17.1.2021 16:04
Jedině na facebooku, najdes pod Krusnohorska bila stopa. Pripadne skimapa.cz, ale ta je mizerna, kolikrat tam neni vse...
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 17.1.: Nevíte někdo jak to vypadá na Lesné. Lze někde zjistit aktuálně uprvených stav tras?
Díky Pavel)
Východní Krušné hory
Vloženo 17.1.2021 15:56
Petr Horník. Diky za info, to nebyla stížnost, chtel ksem jen informaci
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 17.1.2021 15:27
Dlouha Louka, jedina oblast Krusek ktera na nedeli vse upravila, jdem do rizika kolony na parkoviště, cestou na benzine menime drobne. Prijezd v 9hod, kolona na 15 min, parkoviště temer plne. Ne kazdy mel připravené drobne. Diky borcovi z kolony, ktery od ridicu bral drobne a poustel je na parking, urychlil odbavování, dik! Azuro, ve stinu kosa, na slunci teplo. Uprava pecka! Okruh Zebracky roh upraven nejhur, jen na jednu sirku rolby, na skate nevhodne, uzke, skateri klasikum ihned rano rozsekali stopu, ale i tak pekne svezeni, jen pro neznalé neslo poznat kde ze silnice na Zebracky odbocit na cervenou zpet, propojka okruhu neupravena, jen vyslapla. Zbyle okruhy mnohem lepsi, sirsi uprava. Dnes top podminky.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.1.2021 15:00
Běžecké trasy Děčínský Sněžník: Další úpravu stop na Sněžníku plánujeme na zítra odpoledne.

Včera jsem projel kromě stop na Sněžníku také část okruhů projektu zapomenuté pohraničí na straně od Petrovic k Rájci a ostrovu). Za mě paráda, úprava probíhá rolbou, byl jsem mile překvapen, málo lidí, sněhu dostatek (oproti návalům na Sněžníku). Doporučuji nesjíždět do Ostrova, musí se jít 500m po silnici a je to velmi prudké, neupravené.

Odpověď Pavlovi:
Trasy na Sněžníku upravuje na vlastní náklady a svým vybavením HUDY, upravuje se skůtrem, na Skate to není, vzhledem k velkému počtu lidí se dělají 2 stopy, a cesty moc široké nejsou - online info ohledně úprav tady, nebo máme FB stránku - https://www.facebook.com/bezkysneznik.

Okruhy od Rájce do Petrovic a dál magistrálu až do Adolfova upravuje rolbou projekt Zapomenuté pohraničí - http://zapomenute-pohranici.cz/

Záznamy od obou upravovatelů jsou na www.skimapa.cz
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 17.1.2021 13:00
Tisá, dopoledne. Evidentně zde úprava podle Skimapy proběhla, ale množství lidí se na kvalitě podepsalo. Místy horší, misty o něco lepší, nejlepší kolem Rájce. Škoda těch pěšáků. Skejtaři zase rozjíždí stopy. Zřejmě úprava probíhá 1x týdně, škoda, chtělo by alespoň před víkendem. Nicméně Skimapa nelže. Z toho lze usoudit, že se dá i v Adolfově.
Neví někdo, kdo tratě kolem Tisé a Sněžníku upravuje?
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 17.1.2021 9:08
Zdravím všechny sportovce bílého sportu. Oblast Sněžník, Tisá, Rájec, Petrovice, Krásný Les velmi dobré, vše upraveno, možnost parkování v Petrovicích u letadla - dostatek místa, svah za letadlem upraven na bobování i sáňkování.
Skol Patrick
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 17.1.2021 7:49
Lesná: na skimapě.cz píšou, že upraveno bylo včera - Medvědí skála, písmena na Lesenské pláni, na Pyšnou a Sluneční. Částečně je znázorněn i okruh na Bernavku, ale nedodělaný. Podle mě je to tím, že je vedený trošku jinak než na mapě, jako tomu bylo už minulý rok.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2021 22:27
Ráno z Klínů na Klínskou branku, úbočím Jelení hlavy při hranici a na Jihobřežní. Večerní úprava dost ztracená v novém sněhu. Stopy na Dlouhé Louce byly mladší, a tak i lépe držely. Pak na Žebrácký roh a přes čáru do Holzhau. Tady čerstvě upraveny Ringelloipe, Höhenloipe i kolečka v lese pod Fischerbaude. Sjezd do Teichhaus i větší část trasy po Bahndammloipe jen vyjeté od lidí, ale dalo se. Od toho nádraží-restaurace ve směru na Moldavu už krásná stopa od rolby. V Německu během tří hodin asi tak 30 lyžníků, žádné davy jako jidne u nás.
Na závěr prosba k bruslařům: ve své zarputilosti často bruslíte i na tratích širokých ani ne dva metry a ničíte tím stopu pro klasiku. Když je stopa hezky vymrzlá a ledacos vydrží, tak se to ještě dá unést, ale v dnešních podmínkách s měkkým sněhem a když se další sypal, tak na některých místech je stopa co 20 cm rozrytá od lyží bruslařů. Tedy vlastně ve stavu jako když se z parkoviště vyvalí stádo tupounů a hupsne do upravených stop. Proto si prosím pro bruslení vybírejte dostatečně široké cesty. Je jich na okruzích opravdu dost, kdo zná, ví.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2021 22:14
Klíny. Trasa asi podobná jako Ivan dnes. Skate. Sněhu spousta. Všude bylo projeto lyžaři, bez rolby, ale dalo se to v pohodě. Okruhy okolo Klín jsou trochu užší, ale i na bruslení se daly OK.
Pak jsme najeli na Magistrálu a po ní U Desítky, Klínská brána, poté podél hranice (ne přes Jelení hlavu, ale severně), pak až na Fláje k přehradě. Stopa na skate se postupně rozšiřovala, u Flájí široká už dost. Zpět jsme to vzali přes Jelení hlavu (tam je stopa v jednom místě úzká, je to spíš na soupaž, ale jen cca 200m).
Parkování ve 12:00 v pohodě, jen to dost klouzalo - chce to zbytečně do kopce nezastavovat.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2021 21:37
Dnes Klíny 15:00 - 17:00, byli jsme tam poprvé a tak jsme jen kroužili na oranžové, zelené a modré. Stopy na těchto tratích vyjeté jen od lidí na skate horko těžko. Cestou nahoru jsme potkali 65 aut, co odjížděli 🙈 takže parkování celjem v pohodě, ale i tak tam bylo ještě mraky lidí a hlavně teda pěších. Ale i tak to bylo fajn svezení 👍.... chtěla jsem vložit foto, ale nevím jak 😂
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2021 20:23
Zníte jako chomutovská, pokud ano, v místním Bezručáku jsou stopy v super kondici, tvrdé, asi lepší než nahoře, kde fouká a sněží. Hlásím stav ze sobotního večera. Zaparkovat můžete u Povodí a máte to.

(Odpověď na dotaz uživatele Šárka z 16.1.: Zdravím, můžete mi, prosím, někdo poradit, kam zítra na běžky - jsem úplný začátečník - lehká trasa, méně lidí. Někde v okolí Božího Daru, Pernink. Mohu i na stranu k Lesné.....
.......děkuji)
Západní Krušné hory
Vloženo 16.1.2021 20:16
Klíny, příjezd v 11:50 bez problému, výběrčí 100Kč na největším parkovišti nad Starou školou také navigoval na volná místa, což na sněhem pokrytém parkovišti bylo prozíravé. Přes Mračný vrch na Zelenou desítku, Klínskou bránu v nádherných stopách a po široké a pevné cestě i na skate. Dále po magistrále levou cestou pod Jelení hlavou už je cesta užší, a tak skejtaři, co nepřejdou do stopy ji nutně poničí. Pokračovali jsme dál směrem na Dlouhou Louku, až tam ale nemělo cenu jezdit, když si nemůžete odpočinout v teple restaurace, takže se vracíme zhruba od poloviny jihobřežní cesty od Flájské přehrady, zpět přes Jelení hlavu. Krásný hluboký i když pomalejší sníh.
14:05
14:21
16:03
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2021 17:32
Dnes trasa Klíny (Mračny vrch) - okruh na a kolem Jelení hlavy a zpět. Start v 8:00. Parkoviště prázdne, ale chyba, stopy které den predtým večer upravené, tam zavate. Po Klinskou bránu jsem byl ve stopě jako druhý, za ní již jsem to prošlapával já a na tých tenkých v bežkách utrpení. Místama vůbec nebylo znát kudy jel stopovac, takže jsem to bral středem, kde byl často sníh vyfoukan na menzestr. Když jsem se vrátil ke Klinske bráně, tak pak již paráda. Lidi postupně proslapali jak na klasiku, po obou stranách, tak i na skate. Takže příště když bude večer sněžit, tak nevyrazet takhle brzo ráno😀. Jinak v10:00 bylo již parkoviště na Mračnem vrchu úplně plné a dolů ve vesnici již vybírají parkovné na všech parkovištích, 100kc.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2021 13:48
Ráno v 8 jsem dorazil na Cínovec, avizované velké parkoviště bylo zavřené, čekalo se na pluh. Vietnamec naproti neváhal a dalo se za 50,- Kč parkovat. Vzhledem k velkému množství nového sněhu a větru jsou podmínky místy horší, ale to se dalo očekávat, nejlepší podmínky jsou asi v lese na okruzích 5 a 10 km. Taky jsem zajel přes čáru, je vidět že Němci upravují několikrát denně protože na to jdou asi jiné finance. Doufejme že Cínovecká rolba už nebude mít závady a po příští úpravě už tratě budou perfektní.
Rád bych zareagoval na uživatele Petra, který byl na Dlouhé Louce v pátek: očekávat v tomto počasí perfektní tratě je přinejmenším naivní. Jinak co se týče zmiňovaného neustálého objíždění klasiků - rychlejší lyžař musí počítat s tím, že se bude muset prodírat mezi pomalejšími. Bruslaři mají zase nešvar že neustále zajíždějí do stopy na klasiku a tuto ničí. A to nejen v aktuálních podmínkách, ale i když jsou cesty upraveny.v plné šíři a k zajíždění do stopy není důvod.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2021 10:59
16.1.2021-Dlouhá Louka od 8-10 h , na parkoviště jsme čekali asi 15 min. Když jsme odjížděli v 10h, tak byla kolona před parkovištěm cca 20 aut (parkoviště mi připadalo skoro plné) ,cestou dolů jsme ale spousty aut potkali,takže se to nahoře určitě hromadilo. Jinak zima,padal sníh,foukal vítr, místy (na otevřeném prostranství) stopa zavátá. Jeli jsme modrý okruh. Celkově ale paráda.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2021 8:55
Dobrý den, nevěděl by někdo, jak dnes vypadá trat Cinovec - Vitiška, event. sjezd po Jedlovce k nadrazi Dubí pripadne az do Dubi (na mapy.cz je usek v lese od nadrazi do Dubi znacen jako uzavreny pro pesi). Jeste prosim nevi nekdo, jak vypada okruh Cinovec- Komarka?
Dekuji
Jiri
Východní Krušné hory
Vloženo 17.1.2021 0:00
Byli jsme na čelovku v pátek 15.1. večer a parkovali za závorou na Dlouhé Louce. Při odjezdu jsme našli černé brýle na blízko vedle auta. Tak kdyby je někdo postrádal, zavolejte na 603400514 a domluvíme předávku.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2021 23:11
Tak dnes dopoledne cca 10-12h na Dlouhé Louce...
Kdyby dal někdo ráno na web (kbstopa) informaci, že upravené tratě už zase přes noc zafoukali, tak by tam bylo liduprázdno. Takto naprosto šílené, spoustu lidí na uzoučké prošlapané "trase". Skate většinou nereálný z důvodu neustálého objíždění klasiků při "brodění" se v 5 cm nového měkého prašanu. Po úpravě to bude určitě krása, ale být tam poprvé, tak řeknu, že nikdy více...
Hlavně, že si pán na parkovišti hrál od rána s traktorem, aby se tam vešlo co nejvíce platících...
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2021 21:40
Co bylo upraveno včera, je docela dobře utaženo, docela dobré na bruslení, stopa na klasiku beznadějně ztracená po celodenním sněžení a stále docela dost foukalo. Po další úpravě to ale bude výborné, sněhu jsou hromady.

(Odpověď na dotaz uživatele peha00 z 15.1.: Prosím o info, jak to vypadá dnes na Dlouhé Louce. Upraveno včera.. jel to dnes někdo? Díky)
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2021 21:35
Občas někdo jezdívá z Dlouhé Louky (resp. Vysoké mýtě) do Oseka po Rýzmburské cestě okolo Dušanovy vyhlídky, osobně jsem ale nikdy nezkoušel. Naopak běžně jezdívám dolů do Litvínova na Loučky po modré a žluté přes Hvězdu a momentálně je to naprosto v pohodě, sněhu až k domům dost. Dá se třeba sjet i na nádraží do Dubí od Vitíšky po zelené a odtud se vrátit do Oseka nebo Hrobu vlakem.

(Odpověď na dotaz uživatele Marie z 15.1.: Zdravím Vás, prosím má někdo zkušenost jak a zda se dostat z Moldavy třeba do Hrobu nebo Oseka? Několik let jezdíme na DL autem, ale teď bychom chtěli zkusit jet někam vlakem a dojet zase někam, kde by nás vlak odvezl domů. Přeci jen to bude jiné, než pořád kroužit 🙈 Otázka tedy zní, víte někdo o nějaké takové trase, třeba jen vyšláplé od kolegů tak abychom to zvládli o s naším věčně napruzelým dorostem? Tzn. cca 15km Děkuji)
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2021 17:18
Sdílím.... Už o minulém víkendu přinesla epidemická situace do naší horské obce neobyčejné mraky běžkařů a dalších lidí toužících po krátkodobém pobytu v přírodě. Způsobilo to dopravní kolaps na příjezdové komunikaci, zejména v dopoledních hodinách obou víkendových dní.
Tento týden k tomu počasí přidává mraky sněhu a silný vítr, který obvyklým způsobem ztěžuje příjezd zejména do horní části Dlouhé Louky.
O dalším víkendu a pravděpodobně i v dalších týdnech se oba tyto faktory budou kombinovat.
Že je v zimě na Dlouhé Louce sníh a komplikuje příjezd je pro nás, trvale žijící obyvatele i chataře obvyklé. S extrémním náporem krátkodobých návštěvníků se za situace vládou vyhlášeného tak zvaného omezení pohybu osob a dalších protiepidemických opatření také dalo počítat. Ostatně, jiné horské lokality v Česku zažívají to samé.
Zejména pro návštěvníky bych chtěl popsat situaci a dát všem informace, které jsme se snažili zjistit u Města Oseka, Technických služeb, Městské policie a Krušnohorského klubu.
Správa a údržba silnic zajišťuje protahování a posyp solí „krajské“ silnice na Dlouhou Louku. Kdo to tu nezná může být překvapen tím, že při hustším sněžení a větru se od začátku obce mohou vytvořit sněhové jazyky a silnice se během několika minut může stát jen obtížně sjízdnou a nebo zcela nesjízdnou. Vozit s sebou sněhové řetězy, lopatu a umět tyto předměty použít by mělo být povinností! Respektujte značky zákazu stání podél silnice v celé délce obce – jsou tam proto, aby silničáři mohli silnici udržovat a byla průjezdná pro záchranku, hasiče a autobus MHD.
Technické služby města Oseka mají odklízet sníh na točně autobusu. Protahování cest k horním chatám a chatám pod větrolamem bylo přislíbeno také, alespoň částečné, ale záleží na dostupnosti techniky. Aktuální situace je taková, že velký traktor s radlicí, který by zvládl cesty k chatám, má poruchu a jeho oprava potrvá. Kdoví, zda umrzlé závěje pak zvládne. Sjízdnost místních komunikací tedy není garantována a nepočítá se s posypem solí či štěrkem. Na základě povolení MěÚ mohou chataři a obyvatelé Dlouhé Louky odstavit svá vozidla po obvodu točny autobusu.
Městská policie by měla ve vytížených dnech na Dlouhé Louce hlídkovat a dopravní situaci regulovat. Nedisciplinované návštěvníky, kteří nerespektují dopravní značení, řeší domluvou i pokutami. Ranní autobusová linka o minulé sobotě dojela se zpožděním téměř 2 hodiny, protože silnice byla totálně zablokována auty návštěvníků. Dalším víkendovým spojům, pokud nebyly dispečerem zrušeny, zajišťovala městská policie přednostní průjezd s doprovodem v levém pruhu silnice. Na dotaz zda by se nedal regulovat vjezd do jinak jsme dostali odpověď, že situace bude operativně řešena v součinnosti Městské policie s PČR. Můžeme jen doufat, že za podobné situace jako o minulém víkendu nebude nikdo potřebovat příjezd záchranky nebo hasičů.
Krušnohorský klub provozuje a udržuje placené parkoviště pro návštěvníky. Mincemi 10, 20, 50 Kč se parkovné ve výši 100 Kč platí v automatu PŘI VJEZDU! Kdo to nemá připravené, několik minut zdržuje sháněním drobných u okénka restaurace „Rozcestí“ nebo u okolo stojících. Změna režimu parkoviště jsou podle KK spojena s finančními náklady. Město, podle vyjádření pana starosty, „nemůže sponzorovat z veřejných prostředků business třetí strany“.
Doporučujeme informovat se o aktuální dopravní situaci před tím, než se vydáte na Dlouhou Louku. V extrémnějším počasí a za dopravního kolapsu zvažte dobře své plány. Využívejte víkendovou autobusovou linku.
Několik informačních zdrojů:
http://krusnohorskyklub.cz/ , http://penzionrozcesti.eu/ - aktuální info v běžícím pruhu čtěte celé
http://www.kbstopa.cz/dlouha-louka-254/?sendlink=1
https://dlouhalouka.com/ a webkamera Milana Stryji
https://www.facebook.com/groups/DlouhaLouka
https://www.facebook.com/jvpress.cz/ , http://www.e-mostecko.cz/
https://www.susuk.cz/opravy-a-uzavirky-silnic
https://jr.kr-ustecky.cz/PortalJR_DATA/526/20191215/526Ln-191215.pdf - jízdní řád víkendové autobusové linky 526
Kontakt na městskou policii: https://www.osek.cz/mestska-policie/os-1029
Snad tato rekapitulace a sdílení informací pomůže pochopit situaci jak námi obyvateli a chataři, tak i externími návštěvníky.
Vyzýváme všechny k pozitivnímu přístupu, předvídavosti a respektování dopravního značení a operativních nařízení Městské policie. Dbejte také aktuálních protiepidemických opatření a pravidel slušného chování.
Děkujeme za pochopení a spolupráci.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2021 17:02
To bylo furt málo, málo... a teď najednou móóóc :)))

Ale vážně:
Dnes ve 12:00 jsem jel prozkoumat skate možnosti do německa. Protože jsem měl informaci odsud, že česká rolba je rozbitá. A protože jsem si vygůglil na německých stránkách že němci upravovat budou. (přestože u nich na tratě mohou jen lidi z okolí do vzdálenosti 15km - maj takhle tvrdý lockdown - takže drážďanský maj smůlu...)

Kolem Biatlonu bylo znát, že to bylo upravováno včera nebo předevčírem - na upraveném bylo 5-10 nového lehoučkého prašanu. Bruslit docela šlo. Zkusil jsem tedy sjet k Rehefeldu jestli tam bude od rolby na skate upraveno na Moldavu a dál na Holzau (byl to risk, ale nahoře byl celkem vichr a chumelilo, tak co..) Na Moldavu opět skate úprava rolbou zasypaná čerstvým prašanem. Dál na Holzau už ale jen klasika - dvě bezvadný stopy vedle sebe od skůtru, ale vedlejší cyklostezka co bývá na skate zcela zavátá :( Stejnou cestou se mi zpátky nechtělo, takže plán: kolem nádraží po Promenádě na český tratě, pod Vitišku, tu vybouchat a snad bude Magistrála aspoň trochu úšlapaná od lidí - Byla to ale na skate lyže špatná volba: český tratě sice projetý nějakým skůtrem, ale jak je toho sněhu už hodně, tak i po tom skůtru měkký a rozbitý od "Amundsenů", na hůlky závěje. Ani sportovní klasik by si tam teď neužil. Krpál na Vitišku jsem vyloženě "skialpově" vyšel ve fujavici s podporou hůlek místo tuleňů :)) a z Vitišky směr Cínovec bohužel pro bruslení bez šance - haldy sněhu a v nich jakž takž dvě stopy vedle sebe - ale i ty byli měkký, rozbitý, místama zavátý...

Až když jsem si to "vyžral" tak jela od golfu na Vitišku rolba a dělala manšestr. Ve 14:30 ???
Nevyznám se v tom, ale nechápu. Proč né ráno? Jestli kůli tomu, že nevyjíždí když sněží a má sněžit, tak ale teď taky furt sněžilo a předpověď je, že tam má sněžit až do 4:00 do rána! To bych spíš teda rozuměl, že by nevyjela vůbec a až brzy ráno... Anebo jestli toto byla jako průběžná příprava předtím, než to budou dělat v noci nebo ráno?
Toto není kritika, jen to prostě nechápu.
Každopádně cca 20min po jejím projetí díky větru a sněžení nebylo skoro poznat že tam projela.
A jestli se má manšestr po projetí nechat nějakou dobu promrznout, tak už vůbec nechápu že vyjede v pátek ve 13:30, když tam logicky přijedou po práci nadrženci (jakým jsem i já :))) ve 12:00 bylo pár aut. V 15:00 když sem odjížděl bylo už plno.

A ještě k turistickýmu přechodu do německa: potkal jsem na Český straně chlápka, kterej mi tvrdil,že tam prý předevčírem přímo u golfu německý cajti stáli a čechy který chtěli přes čáru na tratě domluvou otáčeli a že prej nějaký čechy, kteří se z německa z tratí vraceli a chtěli do Čech k autu prý skřípli, nechtěli pustit a chtěli pokutovat. Tak nevím. Nevím jestli kecal. Dávám jak jsem dostal... Ale fakt nevím.
13:32
14:30

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2021 16:31
Boží Dar, okruh Karlova běhu a Ježíškovka, včera vše upraveno, do rána připadly 3cm, ale na klasiku paráda, stačilo aby jeden člověk stopu protáhl a byla jak nová, na skate asi horší, bořilo se. Sněhu mraky, lidí minimum, pěších jen pár na malým ježíšku, za to však může vedení obce, když to tu povolili...
Západní Krušné hory
Vloženo 15.1.2021 13:37
Z Cínovce neupraveno, na skate se musi do Nemecka. Parkovali jsme radeji v Cesku.
U biatlonoveho stadionu pod Kahlebergem jsem daval prednost policejnimu autu, neverim ale, ze by stali u stopy a legitimovali lyzare.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2021 10:48
Obecně. Cizinci mohou do ČR jen z důvodů, které jsou jasně dány. Turistika, sport ale mezi výjimkami nejsou a chápu, že na zelené hranici asi nikdo hlídat nebude. To samé platí pro vstup na území Německa. Je to nazodpovednosti každého z nás. Skol
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2021 10:34
K Německu. Je to tak, že je povolen průjezd pokud to má důvod a smysl, třeba zkratka. Což tu funguje. Bezdůvodný vjezd povolen není a hrozí problémy s jejich hygienickým ústavem. Němci mohou ven maximálně 15 km okolo domu, tudíž tam vlastně nikdo cizí nesmí.
Lyžování nikdo nehlídá a přejezd hranice na lyžích také ne. Nejlepší varianta je tady parkování v ČR.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2021 9:48
V podstatě nevím. Jeden den se píše na netu, že je možno si zkrátit cestu přes Sasko, druhej den, že to nejde. Proč by to ale němci upravovali, aby to bylo zavřené. Já tam jel jen proto, že na české straně nebylo možno ve čtvrtek ráno zaparkovat. Takže spíše na vlastní riziko. Co se týče okruhu, tak je pár míst na magistrále, kde se česká a německá stopa potkávají a jde udělat kolečko libovolné délky.

(Odpověď na dotaz uživatele GEP z 15.1.: NĚMECKO - vstup na trasy je povolený? Nebo jen na vlastní riziko s možným postihem?
Když jsme byli na čelovkách skupina němců se u nás proháněla bez problémů ...ale to je u NÁS. Podle toho co se zde píše je u nich upraveno a bylo by hezčí udělat nějaký okruh s přechodem přes potok na okruhy na Novém Městě (pokud bude již upraveno) a poté na magistrálu a zpět na Cínovec. Díky Petr)
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2021 8:33
Odpověď na dotaz Pavla: na celnici stojí německý celníci, čili já bych tam nejezdil. Bylo by to drahý parkování.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2021 6:33
6:00 mírně sněží a fouká vítr, od večera napadlo cca 5 cm sněhu.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2021 7:09
Kolem Kahlebergu bylo včera vše čerstvě protaženo, stopa začínala v Altenbergu na náměstí. Sníh byl měkčí a pomalejší, nevím jak to němci dělaj, ale na jejich straně nefoukalo a občas i svítilo sluníčko.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2021 6:27
ve čtvrtek sněžilo/foukalo, tedy upravovat stopy nedává smysl, v našich podmínkách. A na hory se jezdí i s lopatou.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2021 17:11
Iveto děkuji, už jsem otestoval. Dnes skutečně stopa protažená a i na pláni nad resortem prošlápnutá. Kiosek na 15. jamce otevřen 😉.
Západní Krušné hory
Vloženo 14.1.2021 15:50
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 14.1.: Ahoj, nevíte, jestli je stopa na Golfu ve Varech? Dál se dnes nedostanu. Díky. M Je tam 5km.
Západní Krušné hory
Vloženo 14.1.2021 15:48
Byl jsem dnes ráno na Cínovci. Problém s parkováním kvůli závějím. Magistrála směrem na Nové Město zcela neupravená, zafoukaná. Nazpátek už byla aspoň vyšláplá stopa. Jinak arktik.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2021 14:43
V Německu upraveno vše a stále se upravuje. Aktuální fotky ze 14:00
13:41
13:41
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2021 11:47
Ještě upozornění..Je zákaz parkovat u křižovatky u trafa nahoře na Novém Městě!! Kontrolují to z horské služby. Vlevo za trafem je parkoviště, tak lopaty a sebou :-)
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2021 11:44
POZOR Pokud ještě neopravili rolbu, na kterou prý údajně spadl strom, bude to teď všude asi dost špatný..nafoukáno, rozšlapano od pěších!! Neví někdo, kde si stěžovat..popř kam dát impuls pro umístění cedulí???
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2021 6:49
Skvělé, pochopitelně, a lopata byla ta správná kamarádka na odhrabání parkoviště. Přes louku zafoukáno, ale v lese ideální na skate, až jsem byl překvapen, to množství lidí se projevuje stále, nyní pozitivně :-) Rád bych si přečetl, jak je na tom Adolfov a Krásný les, ale počkám až utichnou větry.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2021 19:22
Dl. Louka - Fláje, fouká, malé závěje, na klasiku i skate parádní
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2021 17:17
Dnes jsem byl poprvé na Dlouhé Louce a zajel jsem si Flájský okruh. Podklad na skate krásně tvrdý, bohužel celý den foukalo a sněžilo, takže to bylo celé zaváté několika centimetry prašanu. Stopa na klasiku byla celkem v pohodě. Lidí velmi poskrovnu. Příště lépe si pohlídám počasí.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2021 9:07
Pavlína: Zatím zafoukáno a neupraveno, rolba je v servisu. Pokud tak upraveno v NDR
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2021 7:29
Dlouhá Louka brzy ráno zahájena úprava okruhů Fláje, Vysoká mýť, Vlčí hora, Loučná, Vilejšov, červená cesta a okruh louky. Děkujeme všem co nás podpořili zakoupením známky KBS na údržbu stop na Dlouhé Louce. Více na stránkách www.kbstopa.cz . Zde je možné načíst QR kód jednotlivých známek přímo do vašeho internetového bankovnictví a přispět zvolenou částkou. Stav prodeje známek můžete sledovat v našich grafech. Děkujeme
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2021 19:32
Pernink - Červená Jáma - Myslivny - Mílov - Háje - Bludná - Černá cesta - Pernink.
Na tvrdém urolbovaném podkladu do 15cm prošlápnuného prašanu od ostatních lyžařů. Mimo už hluboký sníh.
Silný vítr na loukách, v lesích pohoda.
Červená Jáma byla otevřená - díky.
Západní Krušné hory
Vloženo 12.1.2021 22:26
Všem nadšeným běžkařům přinášíme podrobný informační servis o běžkování na Sněžníku 🙂
Náš team dnes omrknul situaci. Uprava tratí se stopami proběhne na víkend! V první řadě nám hraje do karet tvrdý, pevný podklad. Tomu ještě pomohla rolba z Petrovic (projekt Zapomenuté pohraničí), která v pátek projela na hladko (bez stop) magistrálu až do vesnice. Sněhu sice zatím mnoho není, ale dnes nám opět připadlo a předpověď vypadá nadějně. Na úpravu stop to ještě není, a úprava na hladko by aktuálně akorát zničila stopy, které vytvořili běžkaři. Pokud se předpověď vyplní a ve čtvrtek opět připadne, dočkáme se po dvou letech o víkendu super stop!
Na trase, která kříží silnici na Ostrov (od rozcestí Tabulky na Turistickou chatu v Tisé) bude k úpravě třeba ještě dalších alespoň 15 centimetrů. (kouká tam nyní hodně kamenů, pozor!)
Každopádně i dnes to bylo skvělé poježdění, padal čerstvý prašan a skluznice našich závodních lyží nechytila na magistrále žádný škrábanec. Parkovat můžete podél silnice v Tisé, nebo pak u nástupních míst na Sněžníku. Skvělá mapa je na www.mapy.cz

Taky nezapomeňte, že výšku sněhu můžete online sledovat na novém automatickém sněhovém čidle od ČHMÚ -aktuálně máme 18 centimetrů https://www.chmi.cz/.../docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html...
Tak Skol!
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 12.1.2021 20:20
Poslední úprava proběhla o víkendu, takže po dnešních 15 cm nového sněhu leda turisticky. Vzhledem k předpovědi se nejspíše bude upravovat až v pátek.
(Odpověď na dotaz uživatele Nefertis z 12.1.: Prosím chtěla bych se zeptat zda-li je možné běžkování z Božího daru? Děkuji)
Západní Krušné hory
Vloženo 12.1.2021 15:48
DLOUHÁ LOUKA: Dnes jsme ztratili sportovní, černé brýle zn. Oakley. Jeli jsme okruh od parkoviště po modré a dále po žluté zpět k parkovišťi.
Pokud by je někdo našel a chtěl vrátit volejte prosím na 607026269. Děkujeme
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2021 13:30
ad Pechi, už jsme slezli ze stromů a jezdíme i v noci :-)
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2021 12:41
Sněží od rána. V Německu každopádně upraveno vše.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2021 9:24
Lucie já byl na Dlouhé louce v pondělí a předtím vždy ve všední dny po obědě ve 13 hodin, příjezd vždy na parkoviště naprosto plynulý, 100 korun v mincích sebou. Parkoviště je obrovské, možná problém o víkendu, ve všední den problémy nepředpokládám. Chtěl jsem jet dnes, ale vítr a stálé sněžení mne asi odradí, mějte se fain, Skol.


(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 13.1.: Mirku, máte pravdu, napsala jsem to jako tatar. Můj dotaz mířil na to, jak to na Dlouhé Louce vypadá v pracovní dny, po obědě/odpoledne (13-14 hod.), zda stojí fronty aut čekající na vjezd na parkoviště? Děkuji)
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2021 9:55
Licie, na co se ptáte? Stojí fronty, fronty u okénka restaurace? Ptáte se dnes ráno, jak to vypadá (asi dnes) po obědě? No to asi nikdo ráno neví...Jestli se ptáte na stopy pro běžkování, tak to vám tady pan Fišer dnes ráno napsal. Lucie Lucie...
(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 13.1.: Dobrý den, jak to prosím vypadá na Dlouhé Louce po obědě? Mám na mysli, zda se stojí fronty atp. Předem děkuji, L.)
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2021 13:50
Ke přįspěvku JPO. Včera jsme ty dva výtečníky, bagr a osobák, také potkali. A ještě jednoho dobráka s německou SPZ ve stopě kolem přehrady Fláje. Letos se auťáky na běžeckých tratích nějak množí, jako by nestačili pěšáci.
Jinak den jako obrázek, sníh perfektní. Šli jsme z Dlouhé Louky na Žebrácký roh, na Fláje a od sv. Jana kolem přehrady na Dlouhou Louku.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2021 18:07
Dnes skate Cínovec směr DL v 14.30. Krásně vytvrdlé, rychle. Málo lidí, parkování v pohodě na golfu. Jen ty pěšáci....... Už aby otevřeli nákupní centra, kam většina těch lidí patří. Protože některým vůbec nedochází, co mohou způsobit běžkaři treba ve sjezdu.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2021 17:13
Dlouhá Louka dnes bez Pražáků byla lahoda. Tratě super. Trochu šok, když po silnici od Ž. rohu směrem na DL jel idiot v bagru a za ním hned idiot v osobáku. To prostě nepochopíš!
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2021 16:23
Cínovec - Komárka, nedá se jet po magistrále od bývalé hájovny pod sedmi štíty- těžba dřeva, seškrábnut sníh až na asfalt, jízda s obtíži v krajnici až po závoru pod komárkou. Po červéné to šlo v pohodě. Klasika i skate.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2021 18:19
Nebyl jsem letos v Německu, můj dojem je, že mají ještě silnější lockdown, takže neupravují možná nic. Snad mne případně někdo opraví. Pokud ano nebo pro lepší období: okruh a) Jezdím klasiku, podobný okruh za mne určitě ano. Není ale upravovaná česká strana mezi Novým městem a Moldavou, pokud síly stačí, lépe protáhnout až na Cínovec/Altenberg, pak je to s úpravou prakticky celé. A nevím, jestli můžu doporučit na bruslení německou část, bývalá vlaková trať z Moldavy je super na klasiku, ale na bruslení úzké (pokud tam nevede paralelní cesta).
Stránky pro Německo existují, hledej 'loipenbericht' Holzhau / Altenberg. Nemám uložený přímý odkaz, ale když zrovna fungují, tak je najdu (teď miminálně Altenberg hlásí, že kvůli kovidu nic - skutečný stav neznám a zatím si u nás vystačím).

(Odpověď na dotaz uživatele bivoj z 12.1.:
(a) mate nejaky oblibeny okruh z DL o delce cca 30 - 40 km? Co treba tohle?
https://en.mapy.cz/s/magecogaca
Byva to cele upraveno pro brusleni?
(b) Jaky je obvykly stav na toho okruhu v Nemecku?
https://en.mapy.cz/s/muhevacabu
Existuje nejaka stranka, kde je stav stop na nemecke strane?
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2021 13:44
ondělí 11.01.2021, 18:38 hodin - Dlouhá Louka

INFORMACE PRO MILOVNÍKY BĚHU NA LYŽÍCH S ČELOVKOU A TY CO TO DŘÍVE NESTÍHAJÍ. NA ČASTÉ DOTAZY SDĚLUJEME, ŽE VJEZD NA PARKOVIŠTĚ BUDE MOŽNÝ DO 19.30 HOD VÝJEZD DO 21.30. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ RESPEKTUJTE ČASOVĚ NÁROČNOU ÚPRAVU STOP A POTŘEBU VYMRZNUTÍ STOPY PO ÚPRAVĚ. NESNAŽTE SE ČEKAT NA ROLBU NATOŽ ZA ROLBOU JEZDIT NEJEN Z BEZPEČNOSTNÍCH DŮVODŮ, ALE TAKÉ S OHLEDEM NA OSTATNÍ TÍM, ŽE STOPY ZNIČÍTE DŘÍVE NEŽ STAČÍ VYMRZNOUT. SKOL
(Odpověď na dotaz uživatele Pechi z 12.1.: Dotaz: Dobry den, chtel bych se zeptat, jestli se da kolem DL bezkovat i v noci, myslim ve srovnani s Bedrichovem. Uz to nekdo zkousel na DL :-) ? Chystame se vyrazit v patek z Prahy. Dekuji!)
Východní Krušné hory
Vloženo 12.1.2021 13:25
Lyžování v noci - není problém, nejdříve dej okruh na Vysokou mýť a Vilejšov a zpět po uzavřené státní cestě na Dl. louku a uděláš si obrázek. Vše na bruslení.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 22:34
Parkování v Perninku v 10.00 bez problému. Pak se vyškrábat po magistrále na Schuppenberské rozcestí (jediná dnes neupravená část mé trasy s cca 4cm prašanu) a dále po perfektně upravené tvrdé stopě po magistrále na západ přes Jelení a Rolavu až cca 3 km před Bublavu (Jelení louka) a zpět. Lidí vcelku dost (asi jako Jizerky mimo víkend), ale cesta je krásně široká na skate i 2 místa po stranách na klasiku většinu trasy. Ale... sněhu není úplně málo, ale rolba vyorala spoustu kamínků, či lehkého bordelu. Nejhorší bylo prvních 6 km z Perninku, naopak u Bublavy to bylo nejlepší. Kamínky a jiný bordel se dají většinou objet, každopádně na úplně nové lyže to není. Lesní úseky jsou nejhorší, kus po loukách okolo Jelení a Rolavy čouhá tráva, ale jsou i dlouhé úseky bez jedinýho kamínku. Jel jsem skate, na klasiku se těch zářezů na skluznici možná schytá o něco víc. Stopa vůbec není rozšlapaná od pěšáků (spočítal bych je na prstech 1 ruky). Až připadne tak 20 cm bude to pecka.
Západní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 22:23
Špatně - soudě dle informací na ski fichtelberg, mají uzavřené všechno, nejen vleky, ale i stopy.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 10.1.: Nevíte jak to vypadá s upravou kolem Fichtelbergu???)
Západní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 20:43
DL dnes: díky všem za info z dopoledne, počkali jsme si doma a vyrazili s dojezdem ve 12:00 žádná fronta na vjezdu nebyla, místa na parkovišti více než jsme čekali. Pak klasická třicítka ve skvostných stopách po okruzích a na Žebrácký roh. Bohužel na silnici od Moldavy-Nového města jsme se museli "utkat" s offroad automobilisty, kteří jezdili po upravených stopách a mezi lyžujícími včetně rodin s dětmi! Nebyli schopni vůbec rozpoznat, že tam nemají být a prý že musí dojet na Žebrácký roh, pan řidič hodlal najet do mně či do lyží, když mu docházely argumenty. SPZ nahlášena na policii, avšak stopy, které ještě v pátek byly bezvadné, jsou v tomto úseku zcela zničené.... Přesto tam bylo krásně a užili jsme si to... DÁVEJTE POZOR NA AUTA!!!!
14:44
15:41
16:14
16:43

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 20:05
Po Jihobřežní projetá stopa od lyžařů, všude v pohodě. Okruhy na Dlouhé Louce výborné. Na křižovatce Fláje-Moldava přifuněla čtyřa auta s pitomcema, co nechápou dopravní značku zákaz vjezdu. Chtělo by to tam ve směru od Moldavy nahrnout ještě vyšší bariéru, aby přes ní auta opravdu neprojela (od úterý má sněžit...).Trochu nepříjemný může být sjezd z Klínovčíku k trafu, je to tam dost vymleté k štěrkovému povrchu. Na závěr jsem ještě projel kousek 5km okruhu od Štěničárny na nádraží v Novém Městě. Až ke Starému trafu úplně v pohodě, pak se po hlavní cestě hodně promenádujou lidi, ale jet se to dá a zdálo se, že i na Moldavu k vlaku. Kdo může, hlavně místní, měl by využívat vlak/bus, všude se dá dojet - Nové Město, Moldava, Dlouhá Louka, Fláje, Klíny, kdyby se tam upravovalo, Cínovec i Komárka.
Mimo dnešní trasu: v autobuse jedna lyžařka říkala, že na německé straně za Klínskou brankou bylo výborně upraveno.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 17:10
Na Dlouhe louce jsme dnes byli poprve a bezkovani bylo super, i pro nase ucici se sestile dite. Lidi ve stope jsme cekali vzhledem k natriskanemu parkovisti i vice. Bohuzel musim souhladit s ostatnimi negativnimi komentari, co se parkovaciho automatu na mince tyka. V dnesni dobe dost zastaraly zpusob, minimalne by pomohlo, kdyby byl na vyjezdu misto na vjezdu, nemusela by tak byt fronta aut cekajicich na vjezd a vhozeni minci do automatu pres celou vesnici na vice nez pulhodinu. Nejaka toitoika naparkovisti by se take hodila.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 16:56
Dneska v půl třetí odpoledne skate z Cínovce směrem na DL. Všude mraky aut, ale v pohodě parkování až na golfu. Lidí na trase trošku více, ale dalo se jet sportovně úplně v pohodě, podmínky super.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 14:48
Okolí DL skvělé, 100 Kč s ohledem na upravené stopy OK, ALE!!! Mám internetové bankovnictví, aplikaci v mobilu, kartu v mobilu, platební kartu, papírovou stokorunu, 100 Kč v drobných ale s pětikorunami. Všechno k ničemu. Parkovací automat patrně podomácku vyrobený z herního automatu z roku 1980 prostě nepustí. A tak tu všichni stojíme a čekáme, až si každý po svém tento problém vyřeší. Mám tedy velkou prosbu: UDĚLEJTE S TÍM NĚCO! Jako inspiraci nabízím Jizerku. A zatím výzva pro všechny, co zvažují výlet na DL: VEZMĚTE SI NEJLÉPE DVĚ PADESÁTIKORUNY, AŤ NEZDRŽUJETE OSTATNÍ :-(
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 13:31
Dopoledne. Z Cínovce k Dlouhé Louce. Asi nelepší část, co se týče sněhu, z Cínovce na Vytišku, nejhorší kolem Vysoké Mýtě.Parkoval jsem u Hotelu na Pomezí, kde je ale málo místa. Bývalo prohrnuté parkoviště kousek na hotelem, škoda, i bych zaplatil. Kdyz jsem se kolen 12 vracel zpět, řekl bych že u Krušnhorskeho dvora stále nějaká místa. Jinak lidi hafo, ale dá se.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 12:40
Jezdím hodně, taková nadhera se nevidí každý den, zelený okruh k vodě a úprava tratí opravdu smekám. Hodně jsem o Dlouhé Louce slyšela až teď viděla.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 12:29
Mudrlantům o DL: jeďte si tedy zaparkovat do Bedřichova :-) tam je to bez kolon a hned máte volné místo na centralu. Komu se systém na DL nelíbí, tak ať jezdí jinam!!!!!
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 11:26
super počasí, stopy taky ideál,ale to parkování katastrofa, kdo tenhle nefunkční systém v dnešní době vymyslel, nechápu, zlaté časy, když tam stal chlápek a při vjezdu vybíral parkovné, tady mě už nikdo o víkendu neuvidí, nemá smysl stát 45 minut v koloně a lituju toho mladíka, když v tom kopci odpálil spojku.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 9:46
Ráno v 7 ve stopě, v 8,40 při cestě dolů fronta na parkoviště přes celou obec DL. Auta stále proudí nahoru.
Běžkování i počasí pěkné.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 9:03
Dlouhá Louka kolona od kostela na parkoviště cca 30 minut
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 10:34
Klíny od vrtule na klinskou bránu první i dva kilometry ve století pěšáci se Sandman a psy na klasiku od desítky to celkem jde na bruslení v pohodě.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 8:45
Tam se asi neupravuje, na kliny.cz to vzdy psali, kdyz vyjeli...
(Odpověď na dotaz uživatele Jak z 9.1.: Nejake info o situaci v sobotu ve stope na Klinech? Dekuji)
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2021 0:20
V 10 h z Cínovce, na Vitišku, Nové Město, Dlouhou Louku na Loučnou a zpět přes Vysokou mýť.

PARKING:
Cínovecké Slatě - plné hned z rána, na Cínovci ale možné využít další - odstavná parkoviště u hranic
Vitiška - také rychle plné, lidé parkují na louce
Nové Město - 2 parkingy, oba narvané
Cesta na Bouřňák - d se parkovat podél cesty na Bouřňák
Dlouhá louka - nejezdit v pozdějších hodinách, strávíte minimálně 30 minut ve frontě, protože zde funguje bohužel poměrně nedomyšlený systém parkování - viz co píše kolega níže (platba při vjezdu, neodpovídající automat apod.)

STAV TRATÍ:
Cínovec - Vitiška: ve výborné kondici
Vitiška - Nové město: dobré, při sjezdu z Klínovčíku pár kemenných míst (nic drastického), se závodníma lyžema pozor
Nové Město - elektrárny Vrhc tří pánů. Dobré, žádné kameny
Vše okolo Dlouhé louky (Magistrála, rozhledna Vlčí hora, okruh Vysoká Mýť), podmínky jsou dobré, sníh pevný, ale každých 100m musíte vystoupit ze stopy (máte-li dobré lyže) a dávat poměrně velký pozor na kameny, někde i kameny uprostřed, průměry až 5 cm. Bohužel to je dáno kamenným povrchem a starší rolbou (rozdíl v úpravě novou PB 100 z CÍnovce a starším modelem na Dlouhé louce je velmi znatelný), každopádně jinak super ježdění, spousta stop.

TIPY, JAK SE ZBAVIT DAVŮ:
Na hlavních trasách si ve špičce vzhledem k davům moc rychle neprojedete, ale ne všechny trasy jsou plné - vyzkoušejte následující UPRAVENÉ TRASY:
1. Na magistrále z CÍnovce na Vitišku upraveny po pravé strany několik cest, směrem k českým městům.
2. Loučná - zajeďte si projet trasy pod Loučnou, a můžete si i vyšlápnout až na kopec - zimní pohádka
3. Rozhledna Vlčí hora - okolo Dlouhé louky je upraveno spousta stop okolo vysílače a rozhledny Vlčí hora - a opět téměř nikdo
4. Vyzkoušejte turistiku - zajedte si na strojově neupravené okruhy okolo Moldavy (5 a 10 km)

+ v orientaci hodně pomůže aplikace mapy.cz, je tam kompeltní přehled běžkařských tras a používá jí téměř každý běžkař :)

Výdejní okénka:
Krušnohorský dvůr
Vitiška a také nedaleká chata Mikuláška (tady menší fronta)
Dlouhá louka
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2021 22:05
Také se připojuji s žádostí o predelani parkovacího automatu na Dlouhe Louce, ten tam vytvari kolony, proto tam uz nejezdim. Stacilo by, kdyby se platilo pri vyjezdu, jako je to vsude jinde. Idealne vsak vymenit za automat hodny teto dobe, pro me najít v penezence 100kc v drobnych je problem, vsude platim kartou, drobne prakticky nemam sanci ziskat, jinak nez si je rozmenit na poste... na DL jsem jezdil moc rad...
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2021 21:07
Skatem jsme projeli víceméně všechny okruhu kolem Dlouhé Louky, úprava parádní, sněhu dost i na jedničkové lyže, i když místy je to těsné. Docela to jelo. Lidí poměrně hodně, ale nic katastrofického. Kvituji také rozšíření parkoviště. Velice děkujeme, byl to krásný běžkařský den.

POSTAVTE K PARKOVIŠTI TOIKY! Kapacita parkoviště je minimálně 200 aut, za den se jich tam otočí aspoň 400, to je tak 800 lidí. Na malou potřebují všichni, tak 1/3 čili 250 na velkou. Dokážete si představit, jak to tam bude po pár dní vypadat. Už teď to tam solidně žloutne. "Milá" paní v okénku všechny žádosti o WC striktně odkazuje do patřičných mezí. Až roztaje sníh, tak se možná bude divit...

Chápu, že byl k parkovišti postaven automat, stejně tak chápu jeho zdražení a i že se nově platí každý den a ne pouze v přítomnosti obsluhy. Stopy ani parkoviště se neupravují zadarmo. Nechápu ale, proč byl instalován automat, který byl moderní před padesáti lety, bez nadsázky. Postavit v roce 2020 automat, na kterém nelze platit kartou ani aplikací a dokonce ani papírovými bankovkami (ty lze využít v závěji na WC) mi připadá jako založit banku bez internetového bankovnictví. Ne každý (logicky) si předem ověří informace na internetu. V restauraci se mincí nedoprosíte, výsledkem byly zmateně popojíždějící auta s lidmi prosícími o rozměnění peněz. Další nevýhodou je, že se platí už při vjezdu, platba zabere nějaký čas, u parkoviště se ve špičce (kolem deváté) vytvořila solidní fronta. Stejnou cenu za parkování platí ti, co zastaví na půl hodiny, i ti, co parkují celý den. Doporučuji vyměnit za modernější stroj.

Obecně mohu návštěvu Dlouhé Louky jen doporučit, akorát nezapomeňte 100 Kč v mincích a před odjezdem doma na velkou.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2021 19:19
Dnes po poledni, Dlouhá louka - vodní nádrž Flaje a zpět, krásný čerstvý prasan, v průběhu slabe pripadaval. Parkoviště plné ale dalo se chytit i mimo. Dlouhá louka parkoviště otevřené obcerstvovaci okénko. Nádhera :) lidí málo na velkou oblíbenost v tomto víkendu
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2021 19:16
Dnes paráda, Cinovec - Vitiška na nové město. Jen masakr lidí, kteří ničí stopy za to jim moc dík. A zvláště lidé a jejich chlupatý mazlíčci co běhají a neumí poslouchat. Zamyslete se!!!
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2021 19:09
Úsek Vitiška - Cínovec později odpoledne OK, jen stopa už byla dost uklouzaná. Při zpáteční cestě s čelovkou neosvětlení lyžaři (někdy i bez reflexních prvků) vyloženě nebezpeční, pokud se chce člověk projet (tj. má nějakou rychlost).
Úsek Cínovec - Komárka podstatně příjemnější, jen v prudkém sjezdu na Sedmihůrky je to vyplužené na šutry, tak opatrně. Není upraveno na skate, jen na klasiku (úzký prostor mezi dvěma stopami).
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2021 18:53
Dorazili jsme na Cínovec v 17:00, skate s čelovkami. Naprostá paráda!!! Pár dalších běžkařů se světly (ale i bez, což nebylo úplně bezpečné), ale nic davového, parkoviště prázdné. Trasa Cínovec-Vitiška udusana na tvrdo, slušná stopa na klasiku od běžkařů. Sice byly vidět následky denního davu (díry), ale nevadilo to. Žádné kameny, větve, čistá trasa.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2021 17:44
Cinovec, v 9 rano, upraveno pouze na Vitisku a okruh Pramenac, zbytek vyslapan lidma. Silene lidi, nejhorsi bezkovani meho života. Magistrala peklo, jde se v davu. Okruh Pramenac fajn, tam moc lidi nebylo. O víkendu to letos na běžky nebude za to stat. Chce to v tydnu, nebo rano nez se rozedni. Na trasach spoustu debilnich pesich rodin s detma na sanich a pekacich, neresili ze tam prekazi, z kopce se nekontrolovane na saních riti, nekteri na slusne upozorneni byli dost agresivni.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2021 16:56
@Děda Pavel: DL byl Václavák, kolona parking byla nakonec na 1 hodinu. Doporučuji bejt tam už klidně po 8:00. Tratě super. Při odjezdu ve 14:00 bylo na parkovišti cca 600- 700 aut. Okénko fronta cca 50 lidi.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2021 15:31
V okolí Adolfova upraveny okruhy pouze na klasiku. Jejich stav dnes už sice není nejlepší, ale dá se.
Děkuji za práci s úpravou!
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2021 14:32
Z Lesné v Krusnych horách upraveno cca 12 km trati v lesních okruzích. Paráda!!! Na skate i na klasiku. Pár kamínků, ale dá se to. Děkuji za úpravu!!! Volné kapacity, odhrnute parkoviště v Lesné
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2021 13:11
Dnes Cínovec- Vitiška od půl 9. Upraveno na klasiku i skate. Dobré sněhové podmínky. Dalo se ještě i zaparkovat parkovišti na golfu. Neskutečně množství lidí, postupem času ještě narustalo. Okolní tratě prý nejsou upravené.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2021 12:40
Na DL při odjezdu po 11:00 kolona od parkoviště přes celou vesnici.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2021 11:54
Kolona v 11 45 již 800 m před parkovištěm...po dvaceti minutách jsem se posunul o 200 m
Západní Krušné hory
Vloženo 9.1.2021 9:36
Pozor,DL kolony na 20 minut
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2021 22:37
Dnes Cínovec, Komáří Hůrka, Adolfov a zpět. Stopy většinou od lyžařů, část dokonale upraveno klasika i skate. V některých úsecích dost pěších, většinou ohleduplní. Mezi Komáří Hůrkou a
Cínovcem dva pěšáci a pes ve stopě vyšlapané lyžaři. Pán vysvětlil takto : ,,My tady bydlíme a kvůli lufťákům se nebudeme omezovat". Sníh perfektní, takže všechno bylo dobře sjízdné. Nefoukalo ani na pláních a večer zmizely i zbytky mlhy, takže Krušné hory se ukázaly v celé kráse.
Díky za úpravu stop. Všem hodně vydařených dnů na sněhu.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2021 15:14
Dopoledne D.Louka-V.mýť-Vilejšov-Žebrácký roh-D.Louka. Dnes neupraveno, čerstvého sněhu do 5 cm. Jelo to pěkně ve stopách i na skate. Nakouknul jsem k sousedům, Němci asi neupravují, aspoň ne kolem Ž.rohu. Lyžařů postupně přibývalo, ale pořád pohoda. Pěkný víkend na běžkách!
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2021 22:16
Ahoj přátelé, kamarádi, bílé stopy:) nenašel jste někdo na parkovišti Dlouhá louka moje běžky:(zapomněl jsem je tam vedle auta kolem 16 h , pak jsem se tam večer vrátil ale byly pryč.. poctivému nálezci odměna 1000,- Kč mam je rád.., cca10 let staré Fisher Classic s nalepenýma skinama,omlouvám se že tady s tim otravuju.. 602448082
Východní Krušné hory
Vloženo 7.1.2021 23:45
V Okolí Dlouhé Louky super, jen cesta Vilejšova směr Vrch tří pánů není na skate, cesta je extrémně úzká a člověk tam akorát zbytečně ničí stopu. Z druhé strany (z kopce) se dá v pohodě sjet soupaží. Navíc je to tam hrbolaté a bohužel se i tam pár lidí prošlo středem před tím než sníh ztvrdl, takže ve směru na Vrch tří pánů je to lepší objet (na klasiku ale v pohodě).
Východní Krušné hory
Vloženo 7.1.2021 20:49
Ahoj, dneska Bozak, Cervena Jama, Pernink, Abertamy přes rašeliniště na Božák. Nic lepsiho v tehle sezone jeste nebylo. Stopa sice uz nebyla stoprocentní, mistama nebyla vubec, ale snih super. Jedinemu mistu bych se vyhnul a to raselinisti směr na Božák. Tam je proste jeste malo snehu. Maringotka bude otevrena stale krome pondeli. Cervnena Jama byla otevrena taky. U Lišáka bohuzel zavreno. Celkem 35 km z toho 30 km best OF
10:22
10:33
10:42
10:42

» Zobrazit všechny fotky (celkem 13)

Západní Krušné hory
Vloženo 7.1.2021 20:01
Dneska Cinovec - Vitiska. Super podmínky, cca 17h,na skate i klasiku, teplota - 4,nefoukalo,paráda. Když to takhle vydrží..
Východní Krušné hory
Vloženo 7.1.2021 18:51
Dnes Flájský okruh + Vlčí hora. Vynikající. Vše na jedničku..... počasí, teplota, úprava tratě.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.1.2021 17:40
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 7.1.: Dotaz: Dá se parkovat na Dlouhé louce?)V pohode, odhadem kolem 14:00 cca 70 aut, kapacitu má parkoviště odhadem 300. Vezme si na parkovné 100 Kč v kovovejch.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.1.2021 16:52
Dnes z Dlouhé louky k přehradě a zpátky . Stopa sice někde horší bez úpravy, ale super běžkování.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.1.2021 15:20
Dnes okruh kolem Flájí, bez úprav tratě. Stopa sem tam roszekaná.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.1.2021 8:37
Zadní Telnice - Ruské kolo, Krušnohorská magistrála
neupravená, ale projetá stopa, v lese na trase občas popadané větvě, ale jinak super jízda. Na okruhu kolem Tenice - Ruské kolo nikde nikdo, jinak na magistrále pár lidí, ale na vrcholu dost nepříjemně foukalo.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.1.2021 20:40
Dnes s čelovkou:
Úsek Nové Město - Vrch Tří pánů: U vrtulí zafoukáno, dále někdo očividně jel autem takže na skate nic moc. Na klasiku OK
Flájský okruh: Jel jsem od Loučné, ve sjezdu na levo rygol od auta, takže na skate do kopce asi nic moc, ale určitě se dá (pokud se člověk umí sklouznout, je to trochu horší). Úplně dole u Flájí KAMENY, jak ve stopě tak mimo stopu (usek asi 500 m), takže pozor pokud máte áčkové lyže (pokud ne tak v pohodě). Kopec od Flájí na skate bohužel opět dost úzký, chvilku do nejde jinak než maličko do stopy, ale nic dramatického.
Silnice směr Fláje: Opět tu jel někdo autem (asi až dnes za tmy) takže na bruslení nic moc. Samozřejmě sjízdné, ale trochu hrbolaté. Stopa je v pohodě.
Celkově ale hodně pěkné, jen místy se stopa určitě trochu zafouká (ve sjezdu na Fláje taky vichr).
Východní Krušné hory
Vloženo 6.1.2021 18:50
(Odpověď na dotaz uživatele kili z 6.1.: zdravím, nevíte jak to vypadá v okolí Sněžníku?) Na magistrále neupraveno, podklad umrzlý na něm trochu prašanu, kameny nekoukají, tak to na krátké sklouznutí je.
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 6.1.2021 15:20
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 6.1.: Poradíte nějakou hodně lehkou trasu? Cca 10-15 km a víceméně rovinka?)
Asi nejjednodussi na Dlouhou louku, zaparkovat za stovku a pak se tam tak nejak motat dokola podle chuti.
Z Cinovce na Vitisku to taky jde, ale to uz je trosku kopcovitejsi.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.1.2021 15:04
Dlouhá louka, okruh Fláje super. Velká pochvala rolbaři. Je vidět všude kolem, že sněhu není moc, ale po celé trati krásné upraveno. Nebojte si vzít elitní lyže. Dvakrát si možná vystoupíte ze stopy, ale spíš jen tak pro jistotu. Pecka!
Východní Krušné hory
Vloženo 6.1.2021 11:54
Skvela lyzovacka, davam 1 minus, mozna z toho nadseni, ze to je letos poprve.
Z Cinovce na Vitisku upraveno, dal smerem na Dlouhou Louku to uz bylo technicky narocnejsi, ale porad me to bavilo. V okoli DL parada, panensky manchester. Kdo nema dost, muze si vyjet z Noveho Mesta na vrchol Bournaku.
Spatna zprava pro ty, co by se chteli nechat testovat. Ta nase neschopna vlada nezbudovala na magistrale zadny testovaci strediska, takze radsi zustante hezky dole🤗
Diky za upravu trati
Východní Krušné hory
Vloženo 6.1.2021 11:34
Cínovec - Vitiška, super. Německo upraveno teď ráno, je to měkčí. Na hranicích nečíhají kulometná hnízda a jezdí se na obě strany zcela normálně. Parkoviště u Pomezí na louce ráno nebylo. Auta stála pod mostem.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.1.2021 20:13
(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk Kolář z 5.1.: Ahoj, chtěl bych se zeptat, jakou trasou nejlépe vyrazit z Božího Daru. Jezdím pouze východní Krušné hory a zde to neznám.
Koukám na GISové podklady a lyžařská trasa číslo 9 se trvale neupravuje.... tzn. běhá touto trasou vůbec někdo? Jedná se o trasu Božák -> Na Pláni -> za Špičákem -> Přístřešek HS. Popř. mám se raději vydat jinou cestou. Poté bych chtěl dojet na Abertamy, Plešivec, Pernink, a pak na Blatnou a opět směr Božák. Prosím, pomozte mi s radou, jestli se mám vyhnout této cestě, nebo jí dáváte normálně?)

Zkušenosti mi říkají, že takovým trasám je vhodné se při delších výletech na cestě směrem tam vyhnout. Objížděl bych čímkoliv upraveným severně od této trasy - některé z možností jsou vidět na mém starším GPS záznamu https://www.strava.com/activities/2251961409, ale dle mapy s úpravou http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/
jsou použitelné i další trasy. Jinak Skimapa http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-zapad, kde je vidět i poslední historická úprava, ukazuje, že ta trasa se kdysi (2019) i upravovala. Ale kdo ví, jakou cestou ta data vznikla, technicky je možné je tam i naklikat ručně...

No a na cestě zpět, když zbydou síly, může být čas na experimenty. Myslím, že i já tehdy před 2 lety tu trasu cestou zpátky chtěl obhlédout, ale odbočka z rozcestí Přístřešek HS vypadala nepoužitelně.

Za upřesnění po vlastní zkušenosti budu určitě rád, v tom případě bych pak doplnil i mezi trvalé rady na https://www.kamzasnehem.cz/bezky/krusne-hory/klinovec-bozi-dar/trasy
Západní Krušné hory
Vloženo 6.1.2021 8:50
Cínovec - Vitiška + část okruhu 10 km.
14:00 - 18:00, -4
Cínovec - Vitiška klidně na nové lyže, během naší návštěvy dopadlo 5 cm sněhu, ale v noci to upravili a předpokládám pěkně ztvrdlo, takže to je dneska asi paráda. Každopádně včera také dobré ježdění. Parkoviště u golfu bylo plné, spousta běžkařů, pěšáků minimum.

Vyzkoušeli jsme i část okruhu 10 km dole směrem k Moldavě, tam jak je štěrkový povrch to asi ani na úpravu nebude, jednou jsem při sjezdu najel do kamenů, jinak v pohodě, ale je to málo projeté.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.1.2021 23:38
Dnes Klíny mračňák směr klinska brana neprotazeno ale stopa je a dá se i bruslit.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.1.2021 22:03
Na Dlouhé Louce snad ještě lepší než včera. Do rána něco připadlo, další se sypal během odpoledne. Je to už na jedničkové lyže, nikde nic nehrozí.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.1.2021 19:21
Dnes Cínovec- Vitiska- vrch 3 panu- vysoka myt - dlouha louka a zpet. Cinovec -vitiska uz skoro neupraveno- chumelí, takze hluboke, ale uslapane od lidi. Vitiska az vrch 3 panu po loukach rozrytejsi, ale furt se da bruslit. Od vrchu 3 panu lepsi svezeni. Rovnejsi podklad. Na muj vkus bylo hodne chodcu. Nechapu proc tam ty lidi dupou, chodit se da uplne vsude a oni si vyberou zrovna lyzarskou stopu. Podle me by to chtelo vic lidi na bezkach, aby ujezdili novy snih a nebo rolbu. :-)
Východní Krušné hory
Vloženo 5.1.2021 15:03
Parádní běžkování na čerstvém sněhu. Dlouhá Louka - Vysoká Mýť - Vrch tří pánů a zpět přes flájskou silnici..... bez kamenů, bez lidí, není upraveno strojově, ale vůbec to nevadí. Aktuálně lehce sněží.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.1.2021 14:40
Dnes jen krátký ranní výpad klasikou na okruhy mezi Měděncem a vrtulemi. Připadlo minimálně 10 cm nového sněhu. Úprava skůtrem byla téměř zavátá, přesto hodně pomohla, mimo trasu jsem se bořil podstatně více. Díky. Sněhu dostatek.
Západní Krušné hory
Vloženo 5.1.2021 13:55
Výborné podmínky na Dlouhé Louce připadlo okolo 4cm skoro všude stopa od rolby někde i dvě a dostatek místa pro nás skejtaře. Jedna velká pochvala, asi nejlepší letošní svezení. Oproti včerejším Jizerkám více sněhu teplota pod nulou a pod prašanem pevný podklad. Placené parkoviště o.k. za sto, jen mějte mince. Díky
Východní Krušné hory
Vloženo 5.1.2021 12:59
Přes noc napadlo 3cm lehce vlhkého prašanu. Silnice Cínovec - Vitiška konečně zavřená pro auta a jak již bylo zmíněno upravená rolbou pro klasiku i bruslení.

Stav dnes v 8:00 ráno nový sníh sice tahal za nohy, ale vrstva už je dostatečná i pro áčkové lyže :)
V 9:00 chvíli silně chumelilo. Když nepůjde teplota další dny nahoru, je to cajk!

Odpověď na dotaz na německou stranu: No, mám pocit že ofiko za čáru teď z rozhodnutí němců nesmíme. O víkendu prý kus od přechodu stáli německý pohraničníci - ale nevím jestli kvůli tomu, nebo jestli to je fakenews. Že by tam byli všední dny, a celý den, pochybuju, ale zatím nějak nemám potřebu si to lajsnout, takže stav tratí za čárou je mi neznámý
7:50
7:50
8:40
8:40

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 4.1.2021 21:00
Dlouhá Louka velmi dobré. Projel jsem většinu upraveného a asi jen dvakrát jsem si pro jistotu vystoupil ze stopy. Sníh po nedělním oteplení i mrholení těžký, už v podvečer se ale zrychloval a až vymrzne, bude to ještě lepší. Kromě úseku Vysoká mýť-Pod Vrchem Tří pánů-Vilejšov i stopa pro klasiku. Silnice na Fláje je sice uzavřená značkou zákaz vjezdu, ale závora není uzamčená a samozřejmě se po silnici hned projelo pár aut. Jedno z nich se pak vydalo i na Vrch Tří pánů, takže stopa stará sotva pár hodin už je poškozená. Co na adresu takového hňupa dodat???
Východní Krušné hory
Vloženo 4.1.2021 20:10
Ahoj, dneska Cínovec (od můstku nad silnicí) směr golfové hřiště k Vitišce. Od golfu naprostá pohodička. Stopa ještě zůstala z víkendového náporu a jelo se parádně. Některá místa už trošičku vydřená, ale silnice vidět nebyla.

Poté směr Areál Nové město. Zde projeto skůtrem a stopa nikde. Nicméně na turistiku ideální.

Nejhorší úsek vedle silnice na Moldavu směr Studený pramen. Tomuto místu se vyhněte. Snad každý metr spadlý strom a bordel na cestě. Tady je asi pro letošek utrum. Poté směr Moldava od nádraží, Promenadá až k Vitišce zase projeto, ale převážně se jede ve stopě po pneumatikách od auta.

Ještě jsem pak zkusil Cínovec směr Komárka po magistrále, tam něco projeté autem, pak už dál v lese neprojeto, popř. stopy od lyžařů. No, ale šlo to.
9:32
9:53
9:54
9:54

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 4.1.2021 14:15
Z Božího Daru na Červenou jámu (včetně Karlova běhu), pak do Abertam, Perninku a zpět. Celou dobu víceméně skate. Přes noc připadl další cenťák, bylo to pomalé ale pěkné. Na cestě byla už jen tři místa s četnějším výskytem nedostatečně zapadaných kamenů: krátký kopec od Jáchymovské spojky směr Abertamy, asi 200 metrů od přístřešku na Slatinách směr Abertamy a první část stoupání z Perninku po Černé cestě směrem na Červenou jámu, této části bych doporučil se na lepších lyžích zatím vyhnout. Pomalu to začíná být na áčkové lyže. :-)
Západní Krušné hory
Vloženo 5.1.2021 6:45
V neděli 3.1. proběhla po nočním sněžení úprava vybraných tras skútrem/čtyřkolkou a to u Přebuzi, Abertam, okolí Božídarského Špičáku + Mysliven a Bublavy. Detaily a fotky na http://krusnehoryaktivne.cz/?p=14810

(Doplnění zprávy uživatele Ondřej z 5.1.: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3511005549018221&id=579936498791822) - odkazovat na detaily oficiální zprávy na jiném webu je v pořádku, ale pouhý link na jiné místo uživateli nic neřekne a takové zprávy by zde neměly mít místo. Na webu je víc fotek než na Facebooku, i proto raději odkazuji na web, jinak jde o jedno a totéž.
Západní Krušné hory
Vloženo 3.1.2021 20:25
Cínovec - Vitiška
Stopy dobré, odpoledne už stopy trochu uklouzané + začalo mrholit. Na klasiku OK, jen asi na klistr (na sádlo to dost klouzalo, leda tak na koloběžku). Na skate pozor kousek před Vitiškou - je to vymleté až na šutry, jsou tam malé sněhové valy jako upozornění (dá se objet ve stopě po straně).
Východní Krušné hory
Vloženo 3.1.2021 13:17
Upraven okruh Loučná a zpět po lyžařské cestě plus okruhy louka. Další úprava po promrznutí navlhlého sněhu z ranního mrholení. celková sněhová pokrývka 12-15 cm smíšeného sněhu z toho nového 6-7cm.
Východní Krušné hory
Vloženo 3.1.2021 12:16
Aktuálně upraveno Vitiška - Cínovec, -0,5°C
Východní Krušné hory
Vloženo 3.1.2021 8:52
ON-LINE: Na Sněžníku přec noc napadlo 10 centimetrů nového mokrého sněhu.

Aktuální výšku sněhu sledujte na automatickém sněhovém čidle.
https://www.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html?fbclid=IwAR2nuSBAfgp8fJTM-HXMN0gdU3MKM65G1ydc_qBS4fVe-6sDpp64D7__SZg#sneznik
Tisá a Děčínský Sněžník
Vloženo 2.1.2021 13:08
Nové Město - Vrch tří pánů
Nejlepší úsek, silnice led a poprašek prašanu
Vrch tří pánů - Pod vrchem tří.... - Vysoká myť
Místy kamínky (pozor pod vysokými stromy)
Vysoká Myť - Dušanova vyhlídka
Ubývá sněhu, hodně kamínků až štěrk na cestě
Východní Krušné hory
Vloženo 4.1.2021 22:25
V úseku Nové Město - Vrch Tří pánů odváželi štěpkovali a odváželi těžkou technikou dřevo. Zůstala po nich nálož štěpky na cestě a polámané větve ve stopě. Po dotazu jestli jim to není blbý ničit stopy mi bylo sděleno že dělají jen svou práci objednanou Lesy ČR a nějací lyžaři jsou jim u p....
Jinak probíhá odstřel spárkaté zvěře a myslivci ulovenou zvěř odvážejí auty...
30.12. 12:13
30.12. 12:13
10:38

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 31.12.2020 12:29
vyrazil jsem na Flájský okruh. na hoře Dlouhé louce parádní skate, při sjezdu k Flájské přehradě pozor - pod stromy je malá vrstva sněhu, lyže se sekla a musel jsem se sbírat. Bohužel druhá část okruhu od přehrady zpátky na Dlouhou louku je opravdu špatná a většinou jsem musel běžky nést. Doporučuji nejezdit k přehradě a radši zkusit lepší cestu směrem na Nové město.
Východní Krušné hory
Vloženo 30.12.2020 21:10
Dnes vynikající počasí a lyžování vcelku obstojné - jsou dobrá místa (asfaltka z Dlouhé Louky k Loučné i ke Flájím, zde ve sjezdu pozor na dvě místa pod stromy, kde je minimální vrstva), ale i taková, která za nic nestojí - k rozhledně čouhají kamínky, druhá větev Flájského okruhu nepoužitelná a silnice Dlouhá Louka-Fláje stále otevřená a dá se jet jen místy při krajnici. Docela dobré to bylo i na loukách v okolí Moldavy. Jinak odpoledne neuvěřitelné davy a že by se třeba obtěžovaly uhnout, když proti nim někdo jede z kopce, to je samo od sebe nenapadne...
Východní Krušné hory
Vloženo 30.12.2020 20:54
Zdravím, dnes jsem tam byl a je to paráda! Placené parkoviště je otevřené, vezměte s sebou 100,- v drobných.
HonzaH

(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 29.12.: Lze zaparkovat na Dlouhé Louce?
Píší na stránkách že je zadní městské parkoviště pro veřejnost zavřené ale placené parkoviště otevřeno (100 kč)
chceme zítra vyrazit - tak aby jsme nejeli zbytečně
Díky)
Východní Krušné hory
Vloženo 30.12.2020 20:43
Dlouhá Louka kolem obory k Flájské přehradě. Na to, jak málo je sněhu to byla nádhera, béčkové lyže, ale dá se jet krásně, navíc dnes nádherné počasí! Parkoviště na Dlouhé Louce je otevřené, vezměte s sebou 100,- v mincích 10,20,50.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Východní Krušné hory
Vloženo 30.12.2020 18:39
Víceméně skatem z Božího Daru od celnice po pláních k cestě Na Vraky, pak na Myslivny a do Mílova, chtěl jsem až na Rabenstein, na hranicích se ale podmínky rapidně zhoršily, takže jsem to otočil. Z Mysliven ještě Jáchymovskou spojkou pod Špičák, chtěl jsem jet směr Pláně a Boží Dar, vypadalo to ale špatně, tak jsem jel Špičáckou ke Krmelci a přes Vraky k celnici. Podmínky proměnlivé, obecně ale na tu bídu nečekaně dobré. Na béčkových lyžích jsem si pěkně zabruslil, kamínků bylo celkem málo, povrch většinou udupaný, mýdlo až tvrdý prašan. Mezi Božákem a Krmelcem davy, jinde dobré. Užijte, obecně doporučení hodné.
Západní Krušné hory
Vloženo 30.12.2020 16:44
Jezdili jsme s dětmi na pláních nad Přebití. Na to, jak je málo sněhu byly stropy krásně upravené. Je to na klasiku a dvojkové lyže.
Západní Krušné hory
Vloženo 30.12.2020 11:58
Dnešní stav Cínovec - na golfu by šlo kroužit bruslení. Cesta na Vitišku pro klasiku fajn při kraji silnice (bez stopy), na bruslení jakž takž první 2km ke Štěničárně, ale uprostřed led a pro auta je to stále otevřený. Z Vitišky k trafu bez šance - kameny. Dole na stadioně na práskačky možná, ale v lese okamžitě kameny.
9:48
9:49
10:36
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2020 18:36
Projeli jsme z Božáku přes cínovou a pak přes myslivnu na Mílovskou cestu ke kapličce, zpět přes Jáchymovsku spojku a vše ok. Samozřejmě béčkové lyže, jeli jsme skate, na klasiku žádné stopy na těchto cestách nejsou. Ta Mílovská byla asi nejlepší, protože tam nebyli lidi. Jinak cínová skvělá ale moc lidí. Ale, jak píše Fíša, PČR si to u mysliven fakt hlídá. Dnes jsme je tam viděli okolo třetí rozdávat.
Skol na lepší zítřky.
Západní Krušné hory
Vloženo 29.12.2020 15:04
Dnes Dlouhá Louka doporučuji cestu k oboře a dolů k přehradě na tu bídu nejlepší podmínky. Tam kde je asfaltový podklad celkem dobré svezení. Tam a zpět cca 11 km, převýšení cca 150 m. Krásná zimní krajina.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2020 14:45
Z Bouřňáku na Vrch Tří pánů to vypadalo že se premiéra vydaří (byť na práskačkách) ale dál na Dlouhou Louku jsem 3km šel s lyžema v ruce :( Tím že je to štěrková cesta nejde jet ani na práskačkách. Přesto jsem to šel s motivací a nadějí že třeba asfaltka na Fláje bude lepší - jenže jak je málo sněhu, tak ještě není pro auta zavřená, uprostřed je led a po krajích slabý poprašek, po kterém jsem sic na lyžích ale spíš jen šel :( přes rozc. Vilejšov dál po silnici na rozdvojku a po louce směr zpět na Nové město kde teda jakž takž.

Suma sumárum: pro "Amundseny" kterým stačí jít na procházku na lyžích by se asi dalo nějaké 3-4km kolečko najít, ale sportovní běžkaři zatím zapomeňte - byť máte nějaký práskačky...

Jediný pozitivní je že by stačilo jen dalších 5-10cm a bude to ok protože základ tam je. (pokud nepřijde obleva)
11:02
11:11
11:38
12:26
Východní Krušné hory
Vloženo 28.12.2020 17:03
Jukni na krusnohorskyklub.cz tam,píšou, že ano, poplatek 100,-Kč
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 28.12.: Nevíte jestli se dá parkovat na Dlouhé Louce? Jedu tam zítra...)
Východní Krušné hory
Vloženo 28.12.2020 16:53
B.Dar - nejlepší je nová Cínová cesta (skate - bez kamínků, na béčkové lyže) a Mílovská ke kapličce (klasika - mělká lidská stopa, na 3 vyfoukaných místech kamínky, proto radši kameňačky). Ježíškovka lze taky bruslit, ale brutální Václavák.
POZOR! Parkování u Mysliven policie pokutuje!
Bohužel město B.D. na běžkaře stále kašle takže parkovat lze jen na výjezdu k celnici (P u výjezdu na KV bylo dnes zavřeno) a je nutno se prodrat na lyžích davy pěšáků, saní, bobů a psů po Ježíškovce než se člověk dostane do použitelné stopy na Myslivnách (až na ni bude dost sněhu).
11:35
11:49
12:11
12:47
Západní Krušné hory
Vloženo 28.12.2020 12:42
Okolo Cínovce už je to na hraně. Občas hezký úsek, občas nutno to vzít škarpou. Jestli nenasněží tak je to konečná.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.12.2020 18:54
Dlouhá Louka- dnes slunečno. Zkoušeli jsme okruh Vysoká mýť s opatrností to na starých běžkách šlo. Je potřeba dávat pozor na kamínky. A doufat, že připadne sníh.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.12.2020 16:03
Jen doplňuji, že sjezd z Kahlebergu je třeba dávat opatrně bo kamínky dokaží zpomalit až do kotrmelce. Osobně dnes vyzkoušeno.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.12.2020 15:03
Dnes moje první svezení v letošní zimě. V okolí Cínovce se dá, nicméně sněhu je zatím málo. Silnice na Vitišku bohužel není pro auta uzavřena, čili dá se jezdit po krajích, jinak to auta ujezdily na led. Cesty za hranicemi jsou s opatrností sjízdné, kamínkům se vždy nevyhnete. Aréna je otevřena jen pro profesionály, ale sněhu tam víc vidět nebylo.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.12.2020 12:59
Dlouhá Louka. Kolem obory směr Fláje.Někde je podklad, někde ne. Buď mi po asfaltu ujížděly lyže nebo hůlky. Pravda ke,že lyžovat se dá, ale s opatrností, hodně kamínků. Ze starých lyží jsem si dnes asi vyrobil kameňačky. Jestli nepřipadne, bude to bída, předpověď nic moc
Východní Krušné hory
Vloženo 7.12.2020 6:24
Již jen nostalgicky, v sobotu Nové Město-trafo , Hutung, Vrch tří pánů a zpět ( sníh se začal ztrácet díky sluníčku ) Celkem slušně to šlo po asfaltce, ty sem tam kamínky budeme muset, zamést a bude to možné i při 4 cm :-)
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2020 17:22
Dnes skvělé počasí z Dlouhé Louky na Fláje pěkná jízda, ale okruhem zpět na Dlouhou Louku už místy asfalt a hodně šutrů. Na letošní první běžky docela fajn.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.12.2020 18:05
Dnes poprvé. Skvělý prachový sníh a na asfaltkách se dá dobře jezdit. Vyzkoušel jsem: z Louček pod Loučnou - dole spíš led, ale brzy velmi pěkné, podél plotu na Fláje - na planině špatné, hodně odfoukané, potom už dobré, celkově ale nejslabší část, od plotu na Dlouhou Louku super, udělali jsme tady s dalším lyžařem i "stopu" pro klasiku, z Dlouhé Louky na Vysokou mýť - k chatám to vzít přes louku, občas se přejede tráva, potom už bez problémů (až na auto, co jelo proti mě). Sjezd dolů v horních dvou třetinách výborný. Ještě zítra hned ráno, po obědě už to rozdupou pěšáci a v neděli oteplení.
Východní Krušné hory
Vloženo 2.12.2020 18:26
Pěšky z Lomu na Dlouhou Louku. Teplota nahoře -6, do 5 cm sněhu, krásný prachový. I přes nízkou pokrývku se najdou místa, kde se dobře dá - asfaltové cesty uježděné auty, tj. od hospody k plotu a na oba směry Loučná (vrchol NE) i Fláje nebo silnice z Dlouhé Louky na Fláje, tam už je třeba trochu opatrnosti. Především pro bruslení. Ostatní cesty nepoužitelné, čouhají kameny, hlína, kořeny.
Východní Krušné hory

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krušné hory