Východní Krušné hory: zpráva z 6.2.

Vloženo 6.2.2021 18:25
Cínovec a okolí: před 10h začalo sněžit a už nepřestalo. Sněhu všude dost. Nejlepší lyžování v neděli bude asi tam,kde stihnou znovu upravit.

Ke Komáří hůrce upraveno už v pátek odpo (2 stopy na klasiku - na bruslení to tam není), přes noc na to napadly cca 3 cm, i tak to bylo dopo pěkné lyžování. Severní trasa měla na pár místech vlhčí podklad, díky čemuž ojeté mohérové pásy namrzaly. Ale to přes noc zapadá. Upraveno viz GPS záznam https://www.strava.com/activities/4745524596, pouze úsek od rozcestí Pod Komáří hůrkou k parkovišti je uježděný od aut viz 2. foto a nestojí za to tam zajíždět, pokud tam někdo neparkuje nebo nepokračuje dál.

Druhým směrem asi nejhezčí 5km a 10km okruhy z Nového Města - pěkně upraveno pro oba styly a lyžařů méně, ale dost na to, aby udrželi stopy v dobrém stavu. Upraveny i 3 spojky na okruhy z magistrály, tamprostřední moc pěkná, z Vitišky tradičně použitější ale OK, tu nejprudší jsem nejel. Upraveno i k oběma nefungujícím vlakovým nádražím - Mikulov Nové Město a Moldava. Asi v pátek upraveny i některé závodní okruhy ze stadionu v Novém Městě, blízko stadionu jen pro skate, v zadních většinou i hodně zapadaná stopa na klasiku. Tam skoro nikdo nejezdí a tak to zapadá. Při návratu po magistrále od Vitišky na Cínovec odpoledne již stopy použitější ale vlastně ještě slušné, zato na pláních okolo Cínovce už místy úplně zafoukané. GPS záznam tímto směrem https://www.strava.com/activities/4745527317

A k dotazu níže - lidí dnes bylo určitě méně, než před týdnem. A věřím, že na neděli upraví :-)

(Odpověď na dotaz uživatele Kaja z 6.2.: Zdarec lyznici! Tak co myslite, bude to zitra sjizdne cinovec smer vitiska nebo flajsky okruh na klasiku? Prestoze je vikend, nebudou snad takove davy kdyz pocasi uplne nepreje, ale co stopy?)
Oblast: Krušné hory Východní Krušné hory

Nejnovější zprávy z oblasti Východní Krušné hory

Vloženo 15.3.2023 19:20
Dnes Cínovec-Vitiška,je to konec,většina cesty bez sněhu. už ani pěšáci nechodí,nemají co rozdupat.. :-D
Vloženo 12.3.2023 22:15
Na tu bídu skvělé svezení dneska. Adolfov - Komáří vížka sice holé pláně ale kupodivu bez většího sundavání kličkováním v navátém sněhu ve škarpách, z Komáří na Cínovec pěkné svezení levou cestou jen s jedním přenesením u Sedmidubské vyhlídky, z... více
Vloženo 12.3.2023 21:24
Dnes dopoledne, nádhera ☀️ a okruh Dlouhá louka - Žebrácký roh , super upravená trať na klasiku i skate, díky za úpravu 👍. Dle počasí na příští dny, to byla zřejmě super rozlučka se ❄️❄️❄️.
Více zpráv z oblasti Východní Krušné hory