Krušné hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2017/2018

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krušné hory ze zimní sezóny 2017/2018. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krušné hory - aktuální zprávy

Vloženo 2.4.2018 17:36
Loučení na Karlově okruhu....paráda. Díky rolbařum i dalším zainteresovanym za super péči o stopy ! Fajn mimosněhovou sezonu.....
Západní Krušné hory
Vloženo 30.3.2018 18:59
Asi poslední příležitost pojezdit okolo Kahleberga. Ráno vše umrzlé, postupně na slunečných místech mokrý sníh. Při sjezdech to nepříjemně zpomaluje a zrychluje. Stopy se už neupravovaly, místy vytátá místa, na jednoho běžkaře připadlo asi deset pěšáků. Dvakrát jsem musel přenášet (cca 50 metrů), ale sluníčko a radler na kótě 950 mnm vše vynahradil.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.3.2018 19:02
Dopoledne Cínovec-Kahleberg. Pěkný svezení, i když sníh ujetý až moc. Zatim to vypadá, že zima bude na tomto místě asi věčná. S tím málem sněhu
. Jinak byla mlha,ale zima nebyla. A velmi malo lidí
Východní Krušné hory
Vloženo 25.3.2018 12:45
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 24.3.: Do biatlonového okruhu se smí? není to zavřené???)
Co jsem napsal včera ohledně biathlon arény neplatí a souhlasím s tím co napsal Míra. Do arény jsem vjel společně s tlupou východoněmeckých zvědavců kteří po jednom kole zmizeli. Zůstal jsem tam s jedním pánem ve vysoce pokročilém věku který mi za tu hodinu co jsem tam jezdil naložil 2 kola :-) . Nevím kde byli ti kteří mi včera tvrdili ,že to není upravené protože je to super až na to stoupání od střelnice které je upravené ale s každým dalším kolem je prudší a prudší ale za odměnu je ten super sjezd až na tu prudší levou zatáčku kde to bylo tak nějak rozorané a pokaždé jsem se snažil abych nehodil tygra. Trochu se Norům nevyvedla předpověď protože avizované slunečno se nekonalo ale vše bylo krásně umrzlé a frčelo to. Osobně zvažuji zítra po práci vyrazit kroužit tak na hoďku opět do arény.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.3.2018 12:06
Od severu k jihu a od západu k východu jsem křižoval mezi Schelerhau, Rehefeldem, Cínovcem a Altenbergem. Dle reakcí ostatních musejí být asi dva Kahlebergy. V tom mém je vše upraveno rolbou (popřetí tento týden), na třetině je i strojová stopa a biatlon arena ve stavu, že by se tam dal jet světový pohár. A ohledně přístupu do ní. Jsou tam historické cedule, že je uzavřena a zárověň všude odstraněny zábrany. Takže bych to nazval tolerovaný souhlas se vstupem.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.3.2018 8:49
Od trafa přes Klínovčík na Vitíšku sněhu dost, pak jsem to dal přes Pramenáč a dalšími cestami k Cínovci, což bylo lepší než po silnici, kde už je na obvyklých místech jen asfalt. Přejezd přes louku do Německa na okruh kolem Kahleberg. Němci měli projeto rolbou bez vyříznuté stopy, bezkonkurnenčně nejlepší úsek. Zpátky na Nové Město a dál na Dlouhou Louku přes Tři pány, na loukách prosvítala tráva. Dlouhá Louka upraveno jen od lyžařů, kolem plotu pod Loučnou se projelo auto.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.3.2018 20:28
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 24.3.: Do biatlonového okruhu se smí? není to zavřené???)
Dnes co jsem viděl je tam cedule UZAVŘENO ale pod tím je datum 2011 ;-)
Mluvil jsem s lidmi od nás co tam byli a cedule je netrápila protože se dovnitř dostali nějakou cestou kde žádná zákazová cedule nebyla ale nijak nadšeni nebyli protože to prý není upravené.
Jinak trasy nahoře dobrý ale já to pustil od Kalhberg dolů vpravo při zpáteční cestě až k Bystřickému potoku a tam už to bylo sundat nandat sundat nandat :-) ale když jsem stoupal nahoru tak pořád lepší a lepší. Dal bych foto stopy ale nevím jak vložit.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.3.2018 19:15
Trasa Horni Blatna, smer Abertamy, Cervena jama, Bludna - okoli- dobre svezeni, stopy cerstve protazene , rolbarum diky. Dopoledne kvalita snehu velmi dobra. Na Bludne - pes na volno ve stope , temer prudka kolize.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.3.2018 22:03
Dnes před polednem jsem si dojel na Cínovec a na lyžích přejel do Německa. Bruslil jsem "křížem-krážem" a vše bylo sjízdné. Chvílemi padala rosa, bylo pod nulou, skoro žádné lidi. Kahlebergbaude byla zavřená, zima a mlha. Rychle jsem odjel a pak jsem hodinu kroužil sám v biatlonovém areálu na čerstvém manžestru. Prostě paráda na závěr.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.3.2018 6:23
Boží Dar - Fichtelberg a Oberwiesenthal parádní svezení, dostatek sněhu na německé straně čerstvě ve upraveno. Jediné mínus celý den sněžilo a místy docela hustě a bylo celkem větrno :D a stopy později trochu zapadali :D
Západní Krušné hory
Vloženo 22.3.2018 6:50
Okruhy L1 a L5 u Altenbergu jsou pořád ve výborném stavu a jako bonus jsem si "zabloudil" do biatlon areny. Tam je to jiný svět, sněhu dost i díky zasněžování a manchester pro bruslení a strojová stopa pro klasiky. A skoro žádný lidi. O víkendu bude parádní svezení.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.3.2018 19:28
Dnes jsem s přítelkyní provětrali prkýnka a to z Dlouhé louky směr Vrch tří pánů. Vzhledem k tomu , že už nám začínají první jarní dny jsme si to hezky užili.Toho sněhu mohlo být o pár cm více , ale i tak na rekreční běžkování se sluníčkem paráda. Jako třešnička na dortu bylo parádní pokoukání z vyhlídky Vlčí hora. Jirka a Radka
Východní Krušné hory
Vloženo 20.3.2018 15:15
Dnes jsem zkusil magistrálu z Cínovce na Vitišku, byla to bída. Někde zůstal starý sníh jako podklad, jinde je holý asfalt, jako celek neupravitelné. Radši jsem pak přejel do Německa, kde je stav jako byl v neděli (viz starší příspěvek).
Východní Krušné hory
Vloženo 18.3.2018 20:39
Němci psali, že upravili okruhy Kahleberg a Scharspitze, tak jsem to jel dnes odpoledne obhlídnout. Rolba místy vyházela kamínky, stopy jsou mělký a většinou jen od lidí, ale i tak to bylo pěkný svezení. S čelovkou bych do toho ale nešel. Jel jsem i okruh Osterzgebirge, stopa prošláplá od lidí, rolba to ale neprojížděla, místama to bylo hodně hrbolatý, ale dá se. Pokud jste někdo jezdil na český straně (magistrála na Vitišku popř na Komárku, okruhy), dejte prosím vědět. Dík.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.3.2018 19:06
Z Božího Daru nejdříve kolem rašeliniště , ze začátku odfoukáno a místy led, dál ale v pohodě. K Mrtvému rybníku a zpět výborné. Na Špičácké cestě asi dva metry kamínky, jinak dobré. Přejezd z údolí ke Krmelci hlavně dole mizerný, i menší část směrem na Hubertky nic moc. Z Hubertek spojka k německým stopám ve stpě spousta jehličí a větviček, okruhy na Fichtelbergu nejlepší z celého dne, měli i čerstvě upraveno, nejspíš z rána. Celkově velká spokojenost.
Západní Krušné hory
Vloženo 18.3.2018 18:32
Bozak, okruh Karlova behu, spicak, jeziskovkou zpet ns Bozak. Karluv beh nejlepsi cast, vubec se na nem neprojevila obleva, podminky na tomto useku celou zima dokonale.. jeziskovka ma dost špatných mist, ale sjizdna.. vsechna otevrena mista ledovka beze snehu, odvato, hlavne raseliniste, v lesich krasne svezeni, tvrde stopy. Po minulem vikendu bych neveril, ze se tak skvele svezu. Mazání nebylo uplne jednoduché, modry swix nedrzel, ackoliv bylo -9, modro fialovy byl lepsi, v pulce jsem dal fialovy, ten byl na zen premrzly prasan nejlepsi..
Západní Krušné hory
Vloženo 18.3.2018 18:22
Boží Dar-Abertamská silnice a zpět. Upraveno. Na namrzlý podklad napadl čerstvý sníh. Upraveno. Místy v lese pozor na led. JInak výborné.
Západní Krušné hory
Vloženo 18.3.2018 14:37
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 18.3.: Dnes dopo Cínovec Kahleberg. Cinovec bída, -12 a ledový vítr, ale směr Kahleberg luxusni svezeni. Sníh čerstvý a premrzly, odhadem 5-7 cm, přesto pozor na občasné kamínky. Místy pícháte hůlky do asfaltu, ale jinak super . Člověk s tím už ani nepočítal. Kdyby trochu připadlo, mohlo by to jít i příští víkend vzhledem k teplotám v předpovědích)
Východní Krušné hory
Vloženo 18.3.2018 9:22
POZOR NA ŠMEJDY! Běžecké stopy po uzavřené silnici od křižovatky Horní Halže-Kovářská-Loučná p.K. směrem ke Klínovci jsou sice krásné,ale výchozí bod u zmíněné křižovatky posloužil městu Kadaň jako dobrý zdroj příjmů.Pokud na tomto místě zaparkujete,DOSTANETE POKUTU za parkování v křižovatce,přestože v zimě prakticky neexistuje,stojíte-li na okraji silnice pak za nedodržení 3m průjezdu v každém směru.Jedná o pěknou sprosťárnu,na jednu stranu Krušné Hory lákají turisty a lyžaře k oživení kraje,na druhou vybírají pokuty za parkování na uzavřené vozovce,přesto, že zde není možný průjezd.Žádal jsem vyjádření u města Kadaň,obce Kovářská,policie Vejprty i Skiareálu Klínovec-nikdo není kompetentní s tím něco dělat.Přitom by stačilo sněhový zával, uzavírající danou silnici posunout o 100m dál a místo značky Zákaz vjezdu označit místo jako Parkoviště.To by ovšem město Kadaň nemělo cca 50.000,-Kč za víkend z nesmyslných pokut.Vyhněte se rozčarování a jeďte jinam, NEPODPORUJTE ŠMEJDY !!!
Východní Krušné hory
Vloženo 18.3.2018 7:47
Včera na Dlouhé Louce bylo cca 5-7 cm nového sněhu. Tratě neupravené.
Po červené ve směru Žebrácky Roh sněhu málo, drhnul jsem při každém kroku. Na silnicích a na okruzích lepší, ale rozhodně doporučuji kameňačky.
(Odpověď na dotaz uživatele Dušan z 17.3.: poradí někdo, jak to vypadalo v sobotu 17.3. na Dlouhé Louce, nebo na Cínovci??? Dá se jet třeba na Vitišku nebo na Fláje ??? Děkuji D.)
Východní Krušné hory
Vloženo 11.3.2018 19:27
Boží Dar - Špičák skate okruh dnes v plavkách, nebylo to zase tak špatný, ve stopách na klasiku mokro, ale jinak nejlepší poježděníčko, podle mne tam lidi budou jezdit ještě celý týden...
Západní Krušné hory
Vloženo 11.3.2018 19:03
Boží Dar, raseliniste, Myslivny, jeziskovkou na Bozak... vse sjizdne, ale par mist skoro beze snehu, voda, jehlici, hlina, spinavy sníh v lesich.. jako posledni pojezdeni za slunce fajn, desny vedro.. pondelni dest a teplo splachne zbytky snehu a uz to nebude mit smysl... ideální maza aqua klistr...
Západní Krušné hory
Vloženo 11.3.2018 15:39
Dnes asi poslední lyžování letošní sezóny. Lyže jsem nasadil za Oseckou boudou a na Klínovčík jsem se dostal bez sundání (musel jsem ale párkrát ťapkat po listí/trávě). Od vrcholu už bylo sněhu dost, překvapivě i na louce nad Vitiškou. Asfaltka ku Moldavě je holá, spojka podél Mikulášky začíná trávníkem, pak je víceméně sjízdná. Na magistrále leželo místy překvapivě hodně sněhu, někde nepřekvapivě holo. Poprvé jsem ale lyže sundal u odbočky naučné stezky Cínovecké rašeliniště (200 m). Ve vrcholových partiích za Štěničárnou jsem si užil příkopů. Na silnici sníh končí hned za závorou, podél Grünwaldského rašeliniště se nedostanete ani k hranici. Projížďka byla super, sluníčko, minimum lidí… Bohužel byla na dlouhou dobu poslední. Pár dní se asi sníh udrží mezi Mikuláškou a odbočkou naučné stezky k rašeliništi, pak už ale finito.
Fotky jsem nahrál na: https://photos.app.goo.gl/Y1aKaHFheLuGGcDN2, trasa výletu: https://mapy.cz/s/2sqzq.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.3.2018 21:51
Dorazili jsme na Dlouhou louku po ranním dešti, který sněhu dal dost zabrat. Mlha se po desáté rychle rozpustila a za hoďku už se ukázalo slunce. Na magistrále směr rozcestí Pod vrchem Tří pánů jedno horší místo, jinak dobré. Vzali jsme to přes Vilejšov k silnici směr Žebrácký roh. Na silnici první vytátá místa, ale ještě pěkné svezení po upravené trati až k rozcestí silnice Fláje-Moldava. Tam už to někdo zkusil projet autem. Sluníčko začalo útočit a už to začal být slalom mezi vytátými místy. Doputovali jsme až k přístřešku pod Žebráckým rohem, kde jsme viděli lišku, ale už žádný sníh na cetě k hranici. Zpátky to už byla opalovačka, ale bídná lyžovačka. Někde nejenže na asfaltu už nebyl sníh, ale dokonce ani voda. Objet to nějak šlo. Slušný stav bruslařského úseku v lese směrem k flájkému okruhu ukončil protijedoucí Range Rover s otevřenou korbou 8U9 9125. Pak už těžká bída až na parkoviště. Užili jsme si krásný poslední den letošní krušnohorské sezóny.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.3.2018 21:17
Dnes Cínovec - Vitiška - na Nové Město - Vitiška - Cínovec přes neupravované trasy, pomůže odkaz: https://mapy.cz/s/2sntV
VOSK: Červený + univerzální klistr - nestěžoval jsem si
LIDI: V řádu desítek
PARKOVIŠTĚ: Cínovecké Slatě plné, dá se parkovat i u benzínky.
POČASÍ: +4, na slunci i +15. Slunce, azuro, místy mlha.

Na Cínovci mezi parkovištěm a lesem podél golfu to ještě v 11h šlo, ovšem jelo to po vodě, ve 13 h už to byl holý asfalt, na sluníčku to mizí fakt rychle. Úsek na Vitišku byl sjízdný bez nutnosti přenášení, ale cca 1/5 byla na vodové břečce. V jednom cca 300m úseku se jede příkopem. Sněhu je málo všude, jen v lese nad Vitiškou směrem na Nové Město je souvisle cca 500m 20cm sněhu. Vzal jsem to směrem na Pramenáč, tam dost kamenů, jel jsem také po cestách vpravo od magistrály, všechno sjízdné. Počasí bylo nádherné, parádní jarní lyžování, zítra je poslední možnost - za týden už tu sníh nebude!

DNEŠNÍ CÍNOVEC Z DRONU: https://www.facebook.com/Kamzasnehem/posts/1858460087558070?notif_id=1520701189315684¬if_t=page_post_reaction&ref=notif
FOTKY Z TRAS: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/888705821301005/
Východní Krušné hory
Vloženo 10.3.2018 12:06
Golf Mikulka na hrane. Necha se tam jet, ale dost vse na vode. Misty leze asfalt, ale vse prehledne. Myslim, ze za dva dny tam bude konec. Dali jsme to 2x. Jel jsem na A lyzich, poskrabane nejsou, ale B by byly lepsi. Vse skate. Na klasiku bych rekl tezke.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.3.2018 6:49
Cínovec, Vityška, Dl.louka odpoledne
poděkování "rolbám", oběma, té z Cínovce i Dl. louky. Smekám, jak mistrně řeší otázku upravit či neupravit, když vždy za tím stojí náklady. A třeba letošní poslední sníh, to bylo skvělé rozhodnutí, neboť díky tomu jsme letos lyžovali na upravených tratích 5 měsíců. Díky
Východní Krušné hory
Vloženo 10.3.2018 21:31
Info od Paula:
9.3.2018 - Dlouhá Louka úvozem na magistrálu a vrch Tří pánů a dál až k větrákům. Všude dobrá stopa. Místy kam hodně praží slunce kameny a asfalt, ale jde o velmi krátké úseky.

Fotky na:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/888071731364414/
Východní Krušné hory
Vloženo 9.3.2018 14:58
Ahoj, po Sněžení proběhla poslední letošní úprava - upraveno z Cínovce na Vitišku a Nové Město + okruhy. Mrkni na www.skimapa.cz a na www.facebook.com/bezeckestopy .

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 9.3.: Neví někdo, jak to vypadá kolem Cínovce? Na fóru nikdo o této lokalitě nepíše, tak je předpoklad, že je konec).
Východní Krušné hory
Vloženo 9.3.2018 7:59
V ÚSEKU KBS DLOUHÁ LOUKA TRATĚ PO ÚPRAVĚ ZE STŘEDY V DOBRÉM STAVU, VŠE SJÍZDNÉ, SNÍH PO RÁNU PŘEMRZLÝ, V NOCI NA PÁTEK NAPADLO DO 1 CM PRACHOVÉHO SNĚHU. PŘEDPOKLÁDÁME ŽE DOBRÉ PODMÍNKY VYDRŽÍ I O VÍKENDU. DLE PŘEDPOVĚDI NA VÍKEND - NOČNÍ MRÁZ A DENNÍ PLUSOVÉ TEPLOTY. ČEKEJTE MOŽNÁ POSLEDNÍ JARNÍ LYŽOVÁNÍ TÉTO SEZÓNY. DNES SE JEDNÁ O NEJLEPŠÍ PODMÍNKY OD POSLEDNÍ OBLEVY V LEDNU.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.3.2018 8:32
Včera Flájský okruh, celkem dobrý stav. Vyříznutá stopa místy protátá na asfalt, ve sjezdech radši vystoupit, aby člověk nevlítnul do kamení. V jednom místě nutno přešlapat po trávě, do víkendu odhaduji že přibydou ještě další dvě. Na víkend bych radši vzal béčkové lyže a spíš na skate.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.3.2018 7:50
Od trafa na Dlouhou Louku navečer krásně přimrzlá stopa, místy už jen ledová krusta na asfaltu, pár vytátých míst, které jdou objet. Víkend bude asi poslední možnost slušně pojezdit, ale i tak díky všem rolbařům, že se dalo od 2.prosince do půlky března jezdit.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.3.2018 19:22
Dnes z Dlouhé Louky na Vrch Tří pánů a k vrtulím slušná trochu zmrzlá stopa,na skate měkčí,ale taky slušné.Okruh přes Vysokou mýť horší ,na skate rozjetý bohužel autem,ale i tak se dá.Vydřené jen zřídka,počasí krásné a lidí jen pomálu.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.3.2018 11:21
Na bruslení sjízdné v pohodě, úprava dobrá. Je lepší jet co nejdříve a ani nečekat na víkend, s teplým počasím a předpovídaným deštěm to půjde dolů rychle.

(Odpověď na dotaz uživatele zuzana z 7.3.: Dobry den,
byl dnes nekdo bruslit v okoli Dlouhe Louky? Jake jsou tam prosim podminky? Na webu se pise, ze je 20-30 cm snehu, upraveno. Myslite, ze to vydrzi az do konce vikendu sjizdne? Dekuji.)
Východní Krušné hory
Vloženo 7.3.2018 22:50
Po Jihobřežní k Flájskému okruhu, na silnici na Dlouhou Louku, okruh Vysoká mýť a k Loučné. Sněhu dostatek, na Jihobřežní jsem jel jediný, nikde žádné kamení, dál už dobře upraveno, druhá polovina Flájského okruhu většinou jen manšestr, po silnici dobré a okruhy Vysoká mýť a Loučná výborné. Kdo si chce ještě zalyžovat, ať neváhá - kdo ví, jestli po víkendu ještě něco zůstane vzhledem k předpovědi.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.3.2018 21:40
Abertamy, Červená jáma, Maringotka, Mrtvý rybník, rozcestí pod Špičákem, Abertamska silnice a zpět přes mrtvý rybník, červenou jámu do Abertam. Vše slušně upravené, na pláních stopy zafoukané, místy prosvítá tráva. V lese už trochu vic jehličí, šišek zatím pomálu. Na skate ideální, klasika místy horší. Slunce, málo lidí.
Západní Krušné hory
Vloženo 4.3.2018 19:14
Telnice-Adolfov:
Hřebenová cesta přes Rudný s opatrností sjízdná pro bruslaře.
Ze stadionu podle lesa lze i na "klasiku".Jedna stopa od turistů.Sněhu minimum,ale bez šrámů.Běžkařů bylo málo,celkem dva.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.3.2018 18:12
Dnes běžkování po silnici H. Halže směr Meluzína a trasy kolem Meluzíny, parádně upraveno na klasiku i bruslení.
Západní Krušné hory
Vloženo 4.3.2018 14:39
Pořád lyžařyká paráda....a pro změnu po tydnu opět JOUZA,co se aute projíždí po Magistrále mezi Maringotkou a Myslivnou....nehorázné hovado !
Západní Krušné hory
Vloženo 5.3.2018 7:45
Bruslení v okolí Nových Hamrů. Chaloupky-Jelení Vrch-Jelení-Bučinská cesta a zpět. Krásně upraveno, bohužel sněhu ubývá a tak jsou občas kusy jehličí, nebo kamínků. Nebylo to na nejlepší lyže. Jinak málo lidí a super zážitek.
Západní Krušné hory
Vloženo 4.3.2018 16:19
Z pátku na sobotu padlo nad Altenbergem pár čísel nového sněhu a běžkování bylo na letošní poměry dobré, pár slabších míst se vždy dalo objet.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.3.2018 9:29
Rolava-Ostružník-čerstvě upravená stopa ve vynikajícím stavu. Dále spojkou na Kammloipe a po ní těsně před Johan, stopa sjízdná, ale upravená byla asi před týdnem, v lesních úsecích velmi znečištěná jehličím. Od Johanu zpět na Jelení CZ/D, dolu do Jelení a po KLM na Rolavu. První část za Jelením podél potoka často velmi málo sněhu a kamínky,lesní ůsek opět čerstvě upraven a ve špičkovém stavu! Velký dík rolbařúm!!!
Západní Krušné hory
Vloženo 3.3.2018 14:07
Dnes po magostrále z Božáku ba Červenou jámu a zpět. Stopy zafoukane a bořící se. Skoro se mi nechce věřit, že tam v pátek jela rolba. Na pláních u Maringitky stopy žádné. Sníh přemrzlý a ráno napadl 1 cm. Na klasiku to vůbec nejeĺo.
Západní Krušné hory
Vloženo 2.3.2018 16:15
Ahoj, byl jsem minulý víkend viz můj report, a na áčkový lyže v žádném případě!! Sněhu fakt málo, kamínek chytneš určitě, ale dá se to. Od víkendu se to nezměnilo, mrzlo - mrkni na můj report z 24.2.

(Odpověď na dotaz uživatele Míra K z 2.3.: Ahoj lyžníci, je situace na Dlouhé louce dobrá? Na webu se píše, že 50 km upraveno, ale že občas kouká tráva :). Je to na áčkový lyže? Díky moc!)
Východní Krušné hory
Vloženo 26.2.2018 17:12
Dnes opět klasika mezi Cínovcem a Dlouhou Loukou, na otevřených úsecích silný vítr a pocitově veliká zima, jinak to šlo. Malý poprašek čerstvého sněhu zpomalil jízdu ve stopě. Okruh Vysoká mýť si někdo projel autem (nejspíš narazil na závoru na Dlouhé Louce a hledal nejkratší objížďku), naštěstí nenapáchal velké škody. Další stopy auta vedly od silnice k oboře k rozhledně nad Dlouhou Loukou, zde jsou škody mnohem větší. Tento rok mám pocit, že motoristé si dovolují čím dál víc, ale nejspíš to souvisí s malou vrstvou sněhu.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2018 19:10
Cesta z Moldavy do Holzhau po německé straně je již nesjízdná, Od moldavského nádraží přes Vytíšku a Cínovec na Kahleberg se střídají krásná místa se slabšími. Ale nebylo moc lidí a krasné svítilo sluníčko.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2018 16:52
Z Abertam k červené jame, Milov, Myslivny, Mrtvý rybník, Jama a zpět do Abertam, Milovska cesta upravena před týdnem, stopy jsou ale pořád pěkně, nejslabší úsek je Milovska spojka, tam je méně sněhu a stopy vymrzle... většinou umrzly prasan na modrý swix. Auto ukazovali před polednem -11, ale slunce krasne hralo, takže to připomínalo jarní lyžování..
Západní Krušné hory
Vloženo 25.2.2018 11:55
Z Komárky na Cínovec se lesem po trase dá, na parkovišti a silnici sníh není. Bez škrábanců se ale neobejdete.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.2.2018 22:45
jelení-Korce-Horní Blatná po KLM, zpět na Korce a přes Henneberg,po Kammloipe na Jelení CZ/D do Jelení.Dalo by se říci, že celá trasa baly super,na vzdory mrazům a nedostatku sněhu. Stopy jsou opravdu luxusní!Mazal jsem jako základ modrý klister a na něj modrý vosk -2 až -8, drželo to dobře.Užívejte si těchto luxusních dní!!!
Západní Krušné hory
Vloženo 24.2.2018 22:19
Dlouhá Louka -Vrch Tří pánů - Vitiška a zpět přes Vysokou mýť + kolem Vlčí hory

V 13:30 z Dlouhé Louky. Jsou úseky a úseky. Úsek na Vrch Tří pánů v dostačujícím stavu, najdou se ale místa s kamínky, je tam jen pár cm. Od Tří pánů k elektrárnám po asfaltu je to lepší. Od elektráren do Nového města po pláních OK - dost vykukuje tráva, ale dá se slušně jet. Jen ten strašný vichr... Dále na Vitišku v pohodě, je tam jen jedno místo - na konci kopce v lese směrem k trafačce - pokud jedete od Vitišky, tak bacha ať do toho nevlítnete. Jel jsem i kousek za Vitišku po silnici směr Cínovec, tam je to OK. Cestou zpět od Vrchu tří pánů pravou neupravovanou trasou - určitě nějaké škrábance chytnete, má to tam ale své kouzlo. Na vysokou mýť v 95% ideální, bohužel i tam se najdou místa s kamínky. Kolečko kolem Vlčí hory- druhý směr je upraven čerstvě, projíždět z Vlčí hory kamenným mořem není nejhezčí pocit :-D...

Celkově se to dá, záleží, jak nároční jste lyžaři. Pár škrábanců asi chytnete, ale nic strašného, nikde se nemusí přenášet, dá se souvisle jet, jen je občas nutno vystoupit ze stopy. Obrovské díky rolbaři KBS, který úpravuje i těch pár cm, co tam je - bez úpravy máme po lyžování. A lidí - lidí tak akorát ani málo ani moc.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.2.2018 17:18
Z Bozaku okruh Karlova běhu, vše krasne upraveno, mansestr, krasne stopy, slunce příjemné hralo i přes to že byli -8st. Modro fialový swix ideál maza
Západní Krušné hory
Vloženo 24.2.2018 14:53
Abertamy - Plešivec - Myslivny a zpět......již ráno v 8 :00 hodin. Velká sibiřská paráda.....velky dik rolbařovi, včera jsme jej míjeli, když jsme v pul sedmy večer koncili......Jen nechápu toho BlBA, co jezdí autem na urolbované trese kolem Mrtvého rybníka.....ach jo.....
Západní Krušné hory
Vloženo 24.2.2018 10:25
Dle mého je to pro klasiku lepší na Dlouhé Louce, stopy jsou totiž od rolby (i když ne 100%), v oblasti Cínovce jsou stopy jen od lidí - mělké, nerovné. Přestože jezdím s šupinama, myslím že tuhý vosky stačí.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr Horník z 23.2.: Ahoj,
kde jsou aktuálně lepší podmínky - Cínovec nebo Dlouhá Louka? (Dotaz primárně pro ty, co přejížděli mezi oběma místy)

+ Stačí tuhý vosk, nebo je nutný klistr?
Díky)
Východní Krušné hory
Vloženo 24.2.2018 9:31
Z Bludne na magistralu smer Pernink
Červena jama, zpet na Bludnou, dale na Milov- stopa na klasiku dobra, sněhu dostatečne, čerstvě upranena stopa směr Abertamy Hřebečna , misty zledovatěla stopa ( vice směrem na Millov) výborné podmínky přes pláně - kde nejsou hrboly a propady. Slunko cely den
Západní Krušné hory
Vloženo 23.2.2018 22:39
DLOUHÁ LOUKA 23.2. OPRAVENÉ ÚSEKY ROLBOU K OBOŘE, SILNICE SMĚR ŽEBRÁCKÝ ROH A PROPOJKA. TRATĚ PO ÚPRAVĚ 17.2 A 23.2. V DOBRÉM STAVU MÍSTY MÉNĚ SNĚHU ALE VŠE SJÍZDNÉ.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.2.2018 21:41
Lesna - okruhy. Snehu tesne nadkriticke mnozstvi. Klasa na starsich lyzi jde, skate uz se bez ztraty kyticky neda (vic clovek hlida kameny nez jede). Kameny, trava, mista vytata na asfalt. Ale je krasne. Bud starsi lyze nebo obout krosky, ale kazdopadne vyrazit!
Východní Krušné hory
Vloženo 23.2.2018 16:40
Dnes opět lyžování od Cínovce po Dlouhou Louku, sněhu trošku ubylo takže přibylo kritických míst, ale dají se objet. Silnice z Dlouhé Louky nic moc, stopy poničené od aut. Příjemně naopak překvapil okruh přes Pramenáč, klasika možná, skate bych nedoporučil. Pokud jste někdo byl na druhou stranu od magistrály resp. mezi Cínovcem a Komárkou, dejte vědět, nebaví mě jezdit stále stejný trasy. Sem tam kamínek mi nevadí. Dík.

Fotky: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/879419575562963/
Východní Krušné hory
Vloženo 23.2.2018 15:55
Ahoj, dnes Cínovec - Vitíška. Jestli potřebujete za každou cenu běžkovat tak jeďte, ale požitek to rozhodně není. Stopa velmi bídná. I tak to celkem drželo na modrý Toko. Na skating dost tvrdé. Počasí krásné, to jediné to podrželo. Od min pátku to opět o něco slehlo. Takže se společně pomodleme, ať něco připadne. Jan.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.2.2018 8:25
Lesná ve čtvrtek odpoledne 18 km skate. Stopy v lese na písmenech jsou před časem projeté čtyřkolkou se stopovačem. Na bruslení je to užší a rozťapané od pěších, ale kupodivu to bylo docela příjemné svezení. Stopa na klasiku je vesměs kvalitní a souvislá. Občas jsou slabší místa s vystupující hlínou nebo trávou a dvakrát jsem se nevyvaroval střetu se šutrem, ale na starších lyžích se to dá akceptovat. Na tu sněhovou bídu to bylo moc fajn, jen od toho za stávajících podmínek nesmí člověk moc očekávat. Mimo stopy je na turistiku na lyžích volnou krajinou sněhu dost. A krásné počasí.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.2.2018 19:42
Dnes odpoledne klasikou z Cínovce na Vitíšku a zpět na Kahleberg. Stopy místy ledovaté, ale většinou dobré, modrý klistr držel velmi dobře. Na skate dost tvrdý a nerovný. Jsou úseky velmi pěkné, ale také úseky horší. Vzhledem na množství sněhu je to na béčkových lyžích celkem pěkné svezení. Škoda, že není o deset cm více, to by byl s přicházejícími mrazy ráj. SKOL
Východní Krušné hory
Vloženo 22.2.2018 18:23
Telnice-Adolfov po modrém okruhu směr Rudný se dá celkem dobře bruslit.Je to na minimu sněhu,ale bez kamínků/ni jeden šrám/.Nejlepší úsek je hřeben Rudného.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.2.2018 9:27
Večer, Altenberg - Kahleberg, prakticky bez kamínků, dá se, nicméně to chce odhodlání. Večer při čelovce to je horší. Nahoře na hřebenu o poznání více sněhu. Na Dl. louce je skutečně více sněhu, byť i tam na kámen narazíte. Na druhou stranu lyžujeme od prosince, tak dobrý.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2018 16:51
Máme prázdiny tak jsem vyrazil na Dlouhou. Vlastně jsem se chtěl ujistit jestli s partou můžeme další den vyrazit na běžky. Za sebe mohu potvrdit spíše pozitivní zprávy v této diskusi. Tratě na Dlouhé louce a okolí Dlouhé louky a směr Nové Město až k větrníkům docela v pohodě celé sjízdné, nejel jsem k přehradě. Všude sníh bez zouvání lyží místy pouze nový sníh cca 10 cm a sem tam vydřené místo které jsem bez problémů objel. Převážná část tratí je kombinace satrého a nového sněhu odhad 20 - 30 cm. Závěr bych viděl tak, že můžeme být rádi za to málo. Jezdit se dá určítě lépe než v oklolí myslím třeba Nové Město na Dlouhé je sněhu nejvíce. Kdo se bojí o lyže může si vzít starší počasí mu to vynahradí.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2018 16:28
Dnes opět klasika/soupaž z Cínovce na Dlouhou louku, pak okruh Loučná, Flájský okruh - kolem obory dolů, druhou stranou nahoru - zde se projelo auto a zničilo stopy v úsecích, kde byly vyříznuty rolbou, celkově Flájský okruh horší, ale dá se. Auta jezdily asi i po silnici z Dlouhý louky, závora byla zvednutá a sněhová zábrana na druhým konci upravenýho úseku byla částečně pryč, tam jel asi někdo s lopatou. Na klasiku se po tý silnici jezdit dá, stopy jsou až na vyjímky zachovaný, na skate to moc není, bruslaři se tam dost trápili, hlavně tam kde je větší vrstva sněhu. Návrat z Dlouhý louky stejnou cestou. Tratě kromě zmíněných úseků dle mého v pohodě (na to jak je letos málo sněhu), kamínků minimum.
Ještě by mě zajímalo, jak "honiči kilometrů" ničí stopu "pohodářům" (komentář Jarky z neděle)? Sám patřím do první skupiny, jezdil jsem klasiku, tak fakt nevím. Samozřejmě pokud bruslaři zajížděj do stopy, je to na prd, na širších cestách by se to nemělo stávat, ale na užší cestě, pokud je třeba šikmo k jedný straně, se tomu člověk nevyhne. Mnohem větší problém jsou ale pěší (i když už jsem si na ně zvyk), fatbikeři, a nejvíc samozřejmě motoristi.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2018 13:48
Kdo má trochu zkušeností s běžeckým lyžování musí pochopit, že na kvalitní lyžování to k dnešnímu dni zatím není v oblasti Cínovce, Nového Města, Dlouhé Louky, Flájí, Moldavy, Altenbergu atd. Podle mě je potřeba na internetu sledovat více zdrojů, webcam a předpověď počasí. Zde může psát své informace i zavádějící kdokoliv. Místní podnikatelé budou vychvalovat super lyžování i na zmrzlé trávě proto, aby přijelo co nejvíce lidí ochotných u nich zanechat své peníze. Doporučuji sledovat stav sněhu zde: https://www.wetteronline.de/aktuelles-wetter?gid=10582
A webcam zde: https://www.horskasluzba.cz/cz/webkamery/krusne-hory
Kdo je nespokojen může vyrazit do jiných českých hor, kde je sněhu dostatek.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2018 20:36
Z Nových Hamrů k Chaloupeckému parkovišti místy málo sněhu či led, dál na Chaloupky už dobré, jen při výjezdu slabší pokrvka. Dál na Jelení krásná stopa. Bučinská a Schupenberská výborně, odbočka na Horní Blatnou občas nic moc. Dál na Bludnou znovu bezchybné, přes Háje do Mílova se taky dá jet v pohodě. Dál k Myslivnám jeden slabší úsek a směr Boží Dar už parádní. Nejlepší stopa je od celnice na Božím Daru přes Hraniční kámen do Loučné. Pokus o přejezd na rozcestí Na Bídě neúspěšný, stopa neznatelná.
Západní Krušné hory
Vloženo 19.2.2018 10:30
Cínovec směr Vitiška - krásné svezení, pevný podklad, na tom 2cm prašánku na odraz. Ani jeden škrábanec . Krásný den
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2018 9:26
DL-Vysoká mýť-Vrch Tří pánů-Vitiška-Cínovec a zpět. Stav tratí popsán v předchozích příspěvcích. Plně se ztotožňuji se Simonou. Označit stav za dobrý atd. je vysloveně lživá informace a jediné k čemu vede je možné zničení vašich lyži. Zbývá se jen ptát, komu taková dezinformace vlastně prospívá?
Východní Krušné hory
Vloženo 19.2.2018 8:36
Moldava - Teichhaus po německé straně podél hranice. Hezké úseky se střídaly s vyčnívajícími kořeny, pár škrábanců na kultovních Bohemkách přibylo, ale kvalita sněhu dobrá, kvantita již nikoliv. Příští víkend se vracím na Kahleberg.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.2.2018 18:59
Dnes jsem jel klasiku resp. hodně soupaž, celkem lehce přes 80 km. Vyrazil jsem z Cínovce směrem na Dlouhou louku, v oblasti Dlouhé louky jsem projel asi vše co bylo upraveno, k tomu jsem se projel i po Jihobřežní cestě, kde je to jen prošlápnuté od lidí a je tam fakt málo sněhu, vracel jsem se zpět na Cínovec. Flájský okruh a většina silnice z D. Louky směrem na Žebrácký roh je horší, zbytek mě příjemně překvapil. Samozřejmě celkově je kvalita tratí horší, sněhu je prostě málo.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.2.2018 18:51
Naprostý souhlas se Simonou K.
Píšu o trase mezi Dlouhou loukou a Cínovcem.
Není pravda, že místy jsou kamínky. Pravda je, že místy kamínky nejsou.
Možnost psát aktuality je super, ale má to smysl jedině tehdy, když se píše pravda.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.2.2018 18:14
Dnes na Dlouhé modrý okruh a trasa tří pánů slušné svezení místy méně sněhu. Po obědě ještě výšlap na rozhlednu a Loučnou. Zde upraveno rolbou i se stopou všude dostatek sněhu, jedno místo kde se musí objíždět. Díky za úpravu zakoupena známka KBS
Východní Krušné hory
Vloženo 18.2.2018 17:04
Bozak, Mrtvý rybník, Jama, Bludna, Haje, Milov, Myslivny, po Jeziskovce na Bozak. Super podmínky, jen otevřené louky méně sněhu a ledovatejsi stopa, jinde pěkný sníh. Podmínky od Božího Daru po Horní Blatnou jsou o 100% lepší než od Blatné po Bublavu. Mazal jsem fialový a držel jak pribity..
Západní Krušné hory
Vloženo 18.2.2018 16:16
Dnes projeta většina upravených tratí. Stav tratí je opravdu ŠPATNÝ. Sice včera projeto rolbou, ale ta akorát vyházela kamínky. Na velké části jsou kamínky částečně, na některých místech po celé šířce. Cesta od Flájů podél obory na mnoha místech na asfalt. Na skate nedoporučuju vůbec, nebo jen s lyžemi, na kterých vám opravdu nezáleží. Na klasiku o něco lepší, ale i tak bída. Nechápu, jak mohl Roman Fišer napsat, že "stav tratí je překvapivě a nad očekávání dobrý". Vzhledem k tomu, že to tu včera navečer byla jediná informace o stavu tratí, nebyli jsme sami, kdo na základě této zaváděcí zprávy vyrazili právě na Dlouhou louku a odjížděl dost naštvaný..
Východní Krušné hory
Vloženo 18.2.2018 15:00
Adolfov - Krásný Les směr Větrov.
Modrý 6km okruh celkem dobrý vhodný spíše na skate ale klasika šla jezdit taky.
Dál mimo okruh na cyklostezce to byl spíš cross. Místy se muselo jet po poli. Na cestě bylo málo sněhu.
Celkově vzato Ok na tu sněhovou bídu, ale nové běžky bych na to nebral :).
Východní Krušné hory
Vloženo 25.2.2018 11:01
Povazuji za svou povinnost varovat jeste jednou (prvni zprava aktualne ze 17.2) lyzare neznale mistnich podminek, kteri jako ja na zaklade zkusenosti z jinych hor veri informacim na tomto foru. Minulou sobotu (17.2.) jsem na zaklade naprosto zavadejicich (slusne receno) informaci o snehu vzal sve lepsi lyze na Dlouhou louku a uplne si je znicil - zarezy od kaminku byly tak hluboke, ze ani velka oprava v servisu lyze nezachranila, pri dalsi jizde (uz na snehu) kusy skluznice odpadaly a lyze cele praskly, tedy, 2 roky stare lyze, pred navstevou ve vybornem stavu, lze uz jen vyhodit. Je treba cist mezi radky - upravene trate neznamena, ze je na nich snih - stopy byly certsve vyjete uplne na asfalt. Na modernich lyzich nejde jen o skrabance, muzete o ne prijit zcela. Na 15 let starych turistickych lyzich, jake jsem tam u lidi videl casto, je to mozna o necem jinem, ale to se tady nedoctete. Zpravy od mistnich podnikatelu je treba brat jako reklamy a ne jako nestranne hodnoceni stavu. Ke cti jim slouzi pouze to, ze zpravy jsou podepsane (a tedy to, ze jsou to mistni podnikatele, lze dohledat - ovsem, malokdo asi vi, ze si s tim ma dat tu praci). I tak mi to prijde od nich velmi kratkozrake, ztrati tim zakazniky, kteri by prijeli jinak za lepsich snehovych podminek nebo treba v lete nebo i na masivnich bazarovych turistickych bezkach s detmi.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.2.2018 0:34
Vitiška - Cínovec. Sjízdné, žádný zázrak. Postranní cesty s obtížemi také. Občas kameny pod sněhem, natáhl jsem se proto při sjezdu z kopce.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.2.2018 23:00
Info od Petra:
Dneska běžkaření kolem Flájí a na Vrch Tří Pánů. Občas vykukují kamínky, ale jinak pohoda.


FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/875717582599829/
Východní Krušné hory
Vloženo 17.2.2018 21:15
Dnes z Dlouhé Louky na Nové Město s odbočkou na
Vsokou Mýť a zpět. Všude stopa + urolbováno. Na Vrch tří pánů místy kamínky, ale všude sjízdné - starší lyže.Na některých úsecích krásná stopa. Za daných podmínek pěkné svezení na novém sněhu. Za úpravu - děkujeme.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.2.2018 20:28
Dlouha louka - pres optimisticke zpravy i zde naprosty nedostatek snehu. Stopy jsou protazene, ale velmi casto uplne na asfalt, takze je z nich potreba casto vystupovat a vysledek je horsi, nez kdyby nebyly vubec, navic tedy ta zprava o 50 km upravenych okruhu je pak dost zavadejici. Odpich je vyborny, protoze pichate do asfaltu... Cesta dal k Zebrackemu rohu je jeste horsi, ostre kameny zakryte minimalni vrstvou snehu, idealni na zniceni lyzi (overeno). Od Zebrackeho rohu dale k Holzhau tez velmi malo snehu, nutno opetovne zouvat. Na bezky v zadnem pripade nedoporucuji.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.2.2018 20:04
Cinovec-Vitizka skate super, ale dal na dlouhou louku opravdu ne na ackove lyže.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.2.2018 18:59
Rolava, Jeleni, Jeleni vrch, Chaloupky, Rolava. Nejlepší podmínky na klasiku na úseku Jeleni - Chaloupky, tam byl prasan a super stopa, zbytek tratí vlhký sníh a stopy na spoustu místech ledové, kolem Rolavy i vylezl asfalt a kaminky. Vše ale sjízdné, mazal jsem fialový vosk, chtěli to jako základ žehlit klistr..
Západní Krušné hory
Vloženo 17.2.2018 17:53
Rolava-Ostružník-po Kammloipe směr Johan-Henneberg-Korce-Jelení-Rolava, 28km,vynikající stopa jak na bruslení, tak na klasiku,modrý vosk,nemělo to chybu!
Západní Krušné hory
Vloženo 17.2.2018 10:38
Včera večer skate v oblasti Cínovce, německá strana je teď lepší, kamínků oproti minulé neděli minimálně, magistrála na Vitišku ok, místy dost nerovný, v prudkým úseku jsou 2 holý místa. Celkově dobrej dojem, místy teda docela umydlený.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.2.2018 0:55
DLOUHÁ LOUKA 17.2. UPRAVENO 50 KM OKRUHŮ A MAGISTRÁLA. STAV TRATÍ PŘEKVAPIVĚ A NAD OČEKÁVÁNÍ DOBRÝ, VĚTŠINA UPRAVENÝCH TRATÍ STOPA A MANŠESTR MÍSTY JEN MANŠESTR.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.2.2018 20:58
Jel jsem z Adolfova přes Komárku směrem na Cínovec. Z komárky na Cínovec to po asfaltu klasikou jde. Tak 5cm ušlapaného sněhu. Na bruslení nic moc. Ve stoupání na Cínovec je podklad štěrk a tam to asi nepůjde. Směr Adolfov - Komárka je jen pro otrlé,Opět po asfaltu do Habartic ještě lze. Louky jen pro těžké masochisty.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.2.2018 9:49
DLOUHÁ LOUKA 16.2. NAPADLO CCA 3-4 CM PRAŠANU. TRATĚ SJÍZDNÉ. ÚPRAVU NĚKTERÝCH OKRUHŮ ROLBOU ZVAŽUJEME. PO OBHLÍDCE TRATÍ BY PAK PROBĚHLA ÚPRAVA NA VÍKEND.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.2.2018 18:24
Souhlas. Z Abertam směr Boží Dar do Krmelce a zpátky. Stopy super, pruh na bruslení utažený. Všude prašan z úterý. V nižších polohách trochu ledu ve stopách. Ideální máza: 4 vrstvy modrého extréče na zažehleném modrém klistru.
Západní Krušné hory
Vloženo 15.2.2018 12:47
Úžasné počasí,krásně upravené stopy,rolbaři si zaslouží velikánské poděkování.
Západní Krušné hory
Vloženo 14.2.2018 19:13
Altenberg, Cínovec, Vitíška po magistrále a zpět. Krásné svezení, kamínků minimálně, jen přechod přes golfové hřiště na Cínovci je trochu méně sněhu a každý si hledá svoji stopu.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2018 20:56
Dneska jsem vyrazil z Cínovce po magistrále, přes Nové Město až na Dlouhou louku, pak zase zpátky. V oblasti Dlouhé louky čerstvý sníh na starším podkladu, bohužel to zakrylo i problematická místa,tak jsem zase chyt pár škrábanců, ale nevadí, lidí bylo minimálně. Naproti tomu mezi Cínovcem a Vitiškou je magistrála uježděná, jelo to dobře, ale lidí bylo mraky, občas se shlukujou Němci tak, že zablokujou celou magistrálu. Pěších bylo taky dost, taky jsem viděl stopy po autě, závora na Cínovci je bohužel otevřená.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.2.2018 17:25
Perfektní stopa - velké díky rolbařům. Modrý vosk pod patky a modro nad hlavou....paráda mezi Perninkem a Božákem.
Západní Krušné hory
Vloženo 13.2.2018 9:38
DLOUHÁ LOUKA 12.2. NAPADLO CCA 4 CM PRAŠANU. TRATĚ SJÍZDNÉ ALE ZATÍM ROLBOU NEUPRAVITELNÉ. NA VĚTŠINĚ TRATÍ NAD 800 M.N.M. JE OD 8 DO 25 CM SMÍŠENÉHO SMĚHU S NOVÝM PRAŠANEM. OKRUHY LOUČNÁ, VLČÍ HORA, LOUKY, VYSOKÁ MÝŤ A VRCH TŘÍ PÁNŮ VE SJÍZDNÉM STAVU. NA NĚKTERÝCH MÍSTECH MŮŽE STÁLE POD NOVÝM PRAŠANEM VYSTUPOVAT STĚRK. V MÍSTECH SE STARÝM PODKLADEM, NA VYJMENOVANÝCH OKRUZÍCH, PODMÍNKY DOBRÉ.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.2.2018 9:49
Skate v oblasti Cínovce na české i německé straně. Magistrála na Vitišku ok, cestu přes Pramenáč nedoporučuju, je to hodně kamenité. V Německu celkem dobré, ale občas se vyskytne kamínek, chyt jsem zase pár škrábanců.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2018 21:41
Info od Adama Ježka:
Cínovec-Vitiska fajnove sjízdné na skate i klasiku místy méně sněhu ale podklad led. Určitě nestojí za to sjíždět z magistrály do lesů. Je to samý kámen.

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/871922979645956/
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2018 20:48
V neděli jsem vyrazil ověřit stav stop okolo Dlouhé Louky. Vyjel jsem za Oseckou boudou přes trafo, pláně pod Bouřňákem (tráva relativně zasněžené, ani při sjezdu nebyly problémy) větrníky (málo sněhu, ale dá se), Vrch tří pánů (na známých místech hrozí šutry) a po magistrále po silnici na Dlouhou Louku. Tam překvapivě bylo sněhu pomálu, sníh z asfaltu rychle odtává. Návrat úvozem po červené (super podmínky) zpátky na Nové Město. Ze sobotního výletu Vitiška - Cínovec jsem měl lepší pocity, ale nestěžuji si. Místy fakt parádní sklouznutí.
Fotky jsem nahrál na: https://photos.app.goo.gl/InDk7EPoTgv7VTqp2, trasa výletu: https://mapy.cz/s/2oc2G.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2018 20:29
Po překonání kamení na Klínovčíku jsme se skvěle projeli po cínovecké magistrále, podél cínovecké meteostanice jsme přejeli do Němec. Průsek L1 je víceméně sjízdný, ale kamení na některých místech zůstává nepokryté. Opět jsem zkusil sjezd od Vitišky ke stadionu, čím dál horší podmínky, raději sundejte lyže. Úsek Vitiška - Cínovec je zřejmě nejlepší lyžovačka v naší oblasti Krušnohoří.
Fotky jsem nahrál na: https://photos.app.goo.gl/2PnxIl9Oa6Bt5kKw1, trasa výletu: https://mapy.cz/s/2obM4.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2018 16:20
Dneska 27 km skate: Pod Abertamkou - Pod Špičákem - Myslivny - Mílov - Háje - Bludná - Spáleniště - U Mrtvého rybníka - Pod Špičákem - Abertamská silnice - Plešivec. Spodní část sjezdu z Bludné na Háje plná kamení, jinak sem tam kameny i na Mílovské silnici. Uježděná cesta na skate parádní, místama bohužel dost nafoukáno. Magistrála od Červené jámy po loukách místama vyfoukaná na trávu. Jinak celá trasa v pohodě sjízdná.
Západní Krušné hory
Vloženo 10.2.2018 23:28
Z Perninku na Bučinskou super, kolem Jelení a Rolavy slabší, občas i vykukuje asfalt, magistrála pod Přední Ostružník možná nejlepší z celého dneška, v Německu na Kammloipe taky v pohodě, slabé je to až na Mühlleithen a pak neni moc sněhu poblíž přechodu Jelení a odbočka na Henneberg málo sněhu a nutno jet velmi opatrně, pak výstupová cesta na Korce v pohodě. Stopa rychlá.
Západní Krušné hory
Vloženo 10.2.2018 22:59
To je divny, ze jsou v okoli Boziho Daru lidi, kdyz jsou tam tento vikend zavidy Karluv beh ....
BD se radeji vyhnout.
Západní Krušné hory
Vloženo 10.2.2018 20:34
Asi 20km v okolí Božího Daru (Cihelna, Bludná, Milov, Myslivna, Božídarský Špičák). Sníh všude ve stopě je a umlácené cesty jsou na skate prima, ale chtělo by to prašan, na té opadané jinovatce to moc nejede. Jen na sjezdu z Bludné na Háje šutry.
V blízkém okolí Božího Daru dost lidí.
Západní Krušné hory
Vloženo 10.2.2018 18:47
Abertamy, červená jama, Bludna, kolem Blatenskeho Vrchu do Blatné, Pernink Brod, magistralou do Abertam.. nad 900m super sníh i stopy, nize trochu horší, kolem Blatne bída, ale vše sjízdné.. mazal jsem fialový swix, držel dost dobře..
Západní Krušné hory
Vloženo 10.2.2018 13:59
Z Cínovce na Vitišku se dá. Ale je to bída. Malo sněhu na některých místech na bruslení, někde na klasiku, stopa je mělká a někdy vidíte asfalt. Dost často slyšíte hroty holí, jak jdou na asfalt. Ale více sněhu zkrátka neni. Lidí mraky
Východní Krušné hory
Vloženo 9.2.2018 22:04
Na trase Klínovec - Halže jsou již v průběhu trasy nestejné podmínky. Zatímco na začátku je sněhu ještě dostatek (tak do 50 cm), tak směrem k Halžím se výška snižuje a tím i kvality stopy na klasiku. Občas stopa úplně mizí nebo je ledovatá. Každopádně první půlka bez problémů, druhá slabší, ale dá se. Ideální spíš na bruslení, tam je třeba dávat pozor na občasné kamínky. Parkování na cestě od Klínovce, stálo tam tak cca 10 aut. Na cestě od Halží jsem viděl taky nějaké auta parkovat. Nevím, kolik jich tam ale bylo.
Západní Krušné hory
Vloženo 9.2.2018 20:24
Lesná - na okruzích cca 1,5 km od areálu lesná směr medvědí skála jsou cca na 4 kilometrech optimální podmínky na běžecké lyžování. nutno přejít po silnici směrem na vysílač jedlák a za závorou v lesné cca 250 metrů už můžete využít okruhy na pravé stráně cca 4 km. cesta rovně podél vysokého napětí jsou podmínky špatné (kamenité podloží)

Zkopírováno z http://kbstopa.cz/, označení "optimální podmínky" bude nejspíš relativní = s ohledem na aktuální možnosti ve východní části Krušných hor
Východní Krušné hory
Vloženo 9.2.2018 20:11
Od křižovatky za Horní Halží směr Meluzína podmínky výborné. První kilometr zledovatělé ale pak výše je sněhu hromada, snad jen sjezd na Suchou je dole horší, led a jehličí. Starší lyže netřeba.
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 9.2.: Nevíte, jestli je sníh alespoň na béčkové lyže u Horní Halže nebo v oblasti Měděnce? Nevadí mi občas přenést.)
Východní Krušné hory
Vloženo 11.2.2018 18:22
Vedeni zprávou ze 7.2. jsme vyrazili na okruhy okolo Kahlbergu, čekalo nás spíš zklamání, podklad umydlený úplně dohladka, na mnoha místech bylo potřeba se vyhýbat kamínkům, několik míst vytátých až na asfalt. Spojka na Cínovec dtto.
Na biatlonovém areálu probíhala úprava na závody, pokud bude po závodech přístupný, tak to možná bude stát za pokus.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.2.2018 19:50
V okolí Kahlebergu čarovali rolbaři z NDR a tentokrát chybu neudělali. Krásný menčestr přes celou šířku, na krajích mělké stopy pro klasiku. Teplota lehce pod nulou a slunko a modrá obloha. Jediným mínusem jsou nezvykle vysoké počty běžkařů bo jsou i v Německu jarní prázdniny. Ale okruh L1 dnes neměl slabinu. A ta panoramata z Kahlebergu :o).
Východní Krušné hory
Vloženo 5.2.2018 11:01
Boží Dar, přes rašeliniště, okruh Karlova běhu, zpět přes Špičák a po Ježíškovce podél silnice na Myslivny. Sněhu dost, krásné stopy na skate a klasiku, vše perfektně upraveno, na zmrzlý podklad napadlo za víkend 5cm prašanu, nejlepší podmínky na okruhu Karlova běhu, tam překvapivě hodně sněhu, vše sjízdné, méně sněhu bylo tradičně na Špičáku v lese a na rašeliništi, ale sundavat lyže netřeba. Mazal jsem na klasiku modro fialový tuhý vosk, super podržel.
Západní Krušné hory
Vloženo 4.2.2018 20:26
Včera od Cínovce dorazili na Bystřickou dva němečtí běžkaři, přes noc nasněžilo 3-5 cm, tak jsem dnes vyrazil na běžky. Nadílka nezasypala ani menší šutry, Klínovčík jsem raději jel jen nahoru. Cínovecká magistrála byla relativně dobře vysněžená, většinou jsem pod vrstvou čerstvého sněhu cítil ledovou krustu. Lidé už vydupali stopy po obou krajnicích, bohužel některé úseky byly zcela bez podkladu (upluženo na 1 cm sněhu), a hrozí tam brzké obnažení asfaltu.
Chtěl jsem si objet okruhy na golfáči u Krušnohorského dvora, pokud by byly upravené, ale našel jsem jen stopy od běžkařů. Po trávě se dalo docela dobře bruslit. Nakouknul jsem i k sousedům. Trasu na Kahleberg už davy umydlily, ale i na hlavním průseku jsem se překvapivě musel vyhýbat šutrům. Při cestě zpátky jsem zkusil alternativní sjezd od Vitišky směrem na stadion/Moldavu, ale skluznici jsem tam odřel taky. Pokud nepřijde intenzivní sněhová nadílka, tak konání Krušnohorské 30 příští týden moc reálně nevidím.
Fotky jsem nahrál na: https://photos.app.goo.gl/Ey2mcfdGFZkKC5wy2, dnešní trasa: https://mapy.cz/s/2n6gn.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.2.2018 20:21
Dnes skate po trase Karlova běhu. Celá trasa v pohodě sjízdná, z 80% až překvapivě krásný povrch, skvěle utažený a rychlý. Jediná místa, kde to bylo na béčkové lyže, je rašeliniště u Božího Daru, při sjezdu a odjezdu od Abertamské silnice. Děkujeme za úpravu.
Západní Krušné hory
Vloženo 4.2.2018 19:20
Dnes ráno Pernink - Cervena jama - rozcesti pod Bozidarskym Spicakem - Abertamy - Hajenka - Bludna - Cerna cesta - Pernink. Vetsina stop cerstve upravena, potkaval jsem se s rolbou. I kdyz v noci pripadlo, snehu je stale malo - vytata mista, obcas trava ve stope, hlavne na planich.
Západní Krušné hory
Vloženo 4.2.2018 16:06
Dopoledne Cínovec-Kahleberg.Snih nějaký je,ale je ho dost málo. Přesto běžkařů a pěšáků dost,hlavně v okolí Kahlebergu.Tam jsou sněhové podmínky asi nejlepší, i když jsem často zapichl hůlku do asfaltu. Přesto pozor na kamínky, jsou tam. Pokud připadne, bude líp. Z důvodu nízké sněhové pokrývky neupraveno
Východní Krušné hory
Vloženo 4.2.2018 15:58
Pernink - Jeleni - Chaloupky - Nove Hamry. Upraveno az k poslednimu parkovisti pred Novymi Hamry, tedy jen posledni 1km neprotazen. Od Jeleni sem tam misto s min snehu a kameny. Skluznice utrpela nejaky sram. Vylet hezky, ale pokud se nekdo hodne boji o svoje bezky, tak to idealni neni. Kolem Boziho Daru ( Bozi Dar - Plesivec) kameny vcera nebyly.
Západní Krušné hory
Vloženo 7.2.2018 16:31
Zdravím, byl jsem tam v sobotu, pdmínky dobré. Aktuální infomapa úpravy stop je tady:
http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/
Jel jsem busem ale myslím, že i o víkendu se na parkovišti v Božím Daru nebo vedle něj místo najde.

(Odpověď na dotaz uživatele Vláďa Sladký z 7.2.: Ahoj – tak jsem se těšil na běžky v okolí Dlouhé Louky, Klínů atd. už konečně alespoň o dovolené (když na to jinak právě o víkendech, kdy bývá upraveno nemám čas), ale i tu dovolenou mi nakonec zaměstnavatel zkazil tak, že mi ji vnutil zrovna teď, když tu sníh není :-(

Tady v nejbližším okolí by to tedy prosím šlo teď nejlépe někam do okolí Božího Daru a asi tedy na Neklid, či doporučujete nějaké lepší místo na asi tak 30 až 40 km skate ???

Bohužel ani nevím kdy mi zavolají že mi dovolená zase končí a rád bych se samozřejmě vyhnul i Karlovu běhu a aby bylo na skate (nejlépe i na nové běžky) upraveno ...

Jak je to tam tedy teď nejen se sněhem, ale i s parkováním (tedy hlavně místem a kde) o víkendy a i ve všední dny ???

Nejel by někdo taky ??? Nejraději kdo to tam už zná, ale samozřejmě to není podmínkou.

Děkuju ...)
Západní Krušné hory
Vloženo 3.2.2018 21:27
My dnes vyrazili z Mělníka. Dle informací zde jsme nic moc nečekali. Šli jsme z Dlouhé louky - úvozem -na vrch Tří pánů. Stopa v podstatě po celou cestu, byla zmrzlá ale napadlo tak cca 2 cm nového sněhu, který zlepšil stopu i dojem. Sundavali jsme 2x / kamínky/ jinak na staré lyže a klasiku v pohodě. Ne že by vadilo, kdyby napadlo tak 20 cm prašanu, ale za daných okolností - spokojenost.
Východní Krušné hory
Vloženo 3.2.2018 20:31
Dnes jsem si říkal, že běžky nemá cenu tahat, a tajně jsem doufal, že svého rozhodnutí budu litovat. Nemusel jsem. Vystoupil jsem na zastávce u Zámečku, seběhl pár metrů po magistrále (sjízdná jen pro drsné klasiky), pak po silnici k začátku jihobřežní cesty podél obory. Zde bylo sněhu dost, někdo tam i běžkoval. Po ca 1 km ho ale šutry donutily vzít lyže do rukou. Nasadil je až po 2 km, těsně před nejnižším bodem Flájského okruhu. Tam už moc sněhu nebylo, a o kus dál ve stoupání už nebyl skoro vůbec. Sklouznout by se dalo až v lese, ale také ne bez přenášení. Chtěl jsem popoběhnout co nejvíce po okruhu, tak jsem neodbočil k lávce přes Flájský potok, a pak jsem se zamotal v kleči a bažinách. Cesta nad Flájským potokem mne dovedla na silnici na Dlouhou Louku. Vypadala sjízdně jak směrem na Žebrácký roh, tak nahoru. Vysápal jsem se do kopce nad silnicí, podél lesa projel stopu nějaký nadšenec. Pokračoval po lesních cestách ke Grünwaldskému rašeliništi. Tam odbočil ku Flájské silnici, u rezervace už se jet nedalo. Po panelce a přes Starou Myslivnu jsem doklusal do cíle na Bystřické.
Trasu jsem nahrál na mapy.cz: https://mapy.cz/s/2mYyM, fotky na: https://photos.app.goo.gl/96bjXioloppa0i2m1.
Východní Krušné hory
Vloženo 3.2.2018 19:11
Dnes jsem projel cetu z Horní Halže. Obecně je podklad zmrzlá vrstva-krusta a na ní 2-3 cm noveho sněhu. Stopa na bruslení i klasiku je naprosto v pohodě, jen první km ze směru od Halže občas vykukuje ledový podklad.
Západní Krušné hory
Vloženo 2.2.2018 19:52
Pěší obhlídka Dlouhé Louky a okolí: zmrzlý sníh s popraškem nového většinou, ale jsou i hodně slabá místa, kde je jen led, někde už i asfalt, louky prakticky bez sněhu, drží se jen na závějích. Lyžovat ale možné je, na okruhu Loučná i vyjetá stopa. Lepší na paralelní cestě lesem, než na asfaltce. Je to však jen pro skalní.
Osobně si myslím, že lepší je vzít starší lyže a jen tak popojíždět v lese, protože se to neboří a nad 800 m zůstalo na hřebenech sněhu dost vyjma luk a jižních prudších svahů. Jako příklad třeba Loučná, nad Flájemi k Puklé skále nebo oblast Grünwladského vřesoviště. Cest je tam dost a mělo by to být snad bez obtíží.
Východní Krušné hory
Vloženo 1.2.2018 17:32
Dnes Bozi dar - okruh Karlova behu a zpet. Vcera cely den prselo, v noci napadly asi 2 cm cerstveho snehu, ktere to zachranily spis vizualne. Stopa zmrzla, zejmena pod stromy misty pouze ledove plotny, na otevrenych mistech dobre.
Západní Krušné hory
Vloženo 30.1.2018 23:16
Dnes na Božáku směr Špičák a Ježíškova cesta super skate na tvrdém umrzlém sněhu, krásné počasí, -1 C.
Západní Krušné hory
Vloženo 30.1.2018 20:50
Tak dnes trasa z Horní Halže po KM pod Meluzímu, přes Homohradský potok, Pytláckou rokli, na Travers, pře Macechu a Selský les zpět na Horní Halži. Na KM sníh dost zledovatělí pokrytý popraškem, od Meluzíny parádní podmínky s min. půlmetrovou vrstvou sněhu a krásně upravené. Byl jsem tady poprvé a musím říct krásná příroda a málo lidí.
Západní Krušné hory
Vloženo 30.1.2018 13:44
Ahoj,
teď je na to málo sněhu (především v části Děčín - Adolfov, tam není prakticky žádný sníh).
V relativně dlouhém úseku Svahová - Měděnec nejsou upravované trasy, což není překážkou cross-country přechodu (mě osobně přijde škoda, že se v této relativně vysoko položené části nic neupravuje).
Ubytování je cestou dostatek, na hřebeni je hodně obcí a v každé z nich něco seženete (Dlouhá Louka, Nová Ves v Horách, Hora Sv. Šebestiána, Boží Dar, ...).
(Odpověď na dotaz uživatele Matyáš Hromádka z 30.1.: Prosím o info - chtěl bych během zimy přejet Krušné Hory z jedné strany na druhou (z Děčína do Kraslic). Dá se to? Vím, že to potrvá víc než jeden den - jsou po cestě nějak příhodně umístěné možnosti přespání? Předpokládám, že teď je na to málo sněhu? Děkuji!)
Východní Krušné hory
Vloženo 29.1.2018 12:49
Trasa Pernink - Boží dar po magistrále 15km. Celé dopoledne mrholilo a byla mlha nad nulou. Opět se celkem chytal červený klistr Swix. Tratě skvěle upravené, v pohodě sjízdné po celém úseku, jen kvalita sněhu je holt po několika dnech oblevy špatná, ale je ho dost.
Západní Krušné hory
Vloženo 28.1.2018 20:29
Dneska skate od Nového Města směrem na tratě spadající pod Dlouhou Louku, projel jsem skoro vše, kromě Flájskýho okruhu, kde už je to dost kritický, byly tratě na tu bídu docela v pohodě, samozřejmě jsou tam místa kde je to nutno objíždět. Sněhu je ale víc než bylo kupř. 26. prosince.
Východní Krušné hory
Vloženo 28.1.2018 20:29
Stejná trasa jako včera (Klíny hájovna – Nové Město), jen jsem se pustil přes Jelení hlavu, přestože jsem byl varován, že se tam musí 500 m přenášet. Přes noc sníh vytuhl a zledovatělé krystalky vydržely až do odpoledne, bruslil jsem mnohem rychleji. Přenášení před začátkem stoupání na Jelení hlavu ani nebylo nutné. Využil jsem stopy příkopem, cestičky do leva a polootevřené paseky. Ale ani pak jsem neměl vyhráno, musel jsem stromečkovat a klást lyže mezi kamení. Dolů by sjížděl jen sebevrah. Nahoře už sněhu bylo víc, ale šutry číhaly i tam.
Bacha jsem musel dát i ve sjezdu před přechodem silnice na Č. Jiřetín, poté jsem se super sklouznul po jižním břehu Flájské přehrady. Na exponovaných místech bohužel zbývá jen minimální film sněhové tříště. Jezírka na startu stoupání flájského okruhu zůstala nezměněna.
Po odbočení ze silnice na Dlouhou Louku směrem na Vrch Tří pánů se musí objíždět černoplocha, hned za ní ale následuje super stopa až k louce s potokem Tří pánů. S opatrností jsem dobruslil na nejvyšší bod louky u větrníků, kde začala kličkovaná mezi drny. Pláň na Bouřńáku nebyla lepší, a louka za silnicí na Bouřňák je už téměř bez sněhu. Nějak jsem sklouzal na pás sněhu podél chatek a kolem silnice se došoural až k trafu. Závěr kol tyčí na Klínovčík i odbočka na Oseckou boudu stále sjízdné.
Trasu jsem nahrál na mapy.cz: https://mapy.cz/s/2m0wk, fotky na: https://photos.app.goo.gl/l4Ters7Fdz4joxkp2.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.1.2018 12:44
Jsem se o týden sekl, teď je to již správně 27.1. sobota: Od Bublavy (Altán) přes Zad./Před. Ostružník - Přebuz - Chaloupky - Jelení - Pernink, celá trasa v pohodě sjízdná i pro nové lyže, od Přebuzi jsme jeli po krásně upravených tratích jak skate tak i klasika, do té doby jsme stoupali v dráze po nějakém skůtru, takže se to nebořilo. Kovářská bouda na oběd neměla chybu. Zkratku z kopce lesem na Chaloupky jsme si museli prošlápnout. Fungoval krásně červený Swix klistr.
Západní Krušné hory
Vloženo 28.1.2018 15:11
Tratě nad Altenbergem v sobotním podvečeru mírně přimrzlé a upravené rolbou. Na obou krajích stopa pro klasiku, uprostřed pás pro bruslení. Sněhu všude dost, až se divím jak to ty "enderáci" dělají.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2018 22:01
Od klínské hájovny (Obora) jsem zamířil na Klínskou bránu. Potkával jsem běžkaře v pláštěnkách, drobně mrholilo. Sníh byl měkký, ale pořád se dá bruslit. Manšestr samozřejmě nečekejte, občas je třeba pár metrů odsoupažit, ale dá se. Zajel jsem kousek k sousedům do Německa směrem k Schwartenbergloipe. Kvůli těžbě jsem k ní ani nedojel, náklaďáky obnažily asfalt. Na Jelení hlavu už nejspíš můžeme, soudím dle odstraněné zákazové pásky. Já jel po magistrále, kde v kopcích hrozí tráva ve středu cest, a na nezalesněných úsecích tají i okraje. Příjemně mne překvapil stav stopy kolem jižního břehu Flájí. Dvě stopy na klasiku, uprostřed prostor na bruslení a poměrně dost sněhu. Za odbočkou k Loučné je sněhu tradičně méně, ale projedete. Občas i kalužemi. Silnice na Dlouhou Louku OK, na magistrále směr Nové Město rolba bypassovala asfalt u potoka Tří pánů po louce. Další sněhová mezera je před Vrchem tří pánů, pak už OK. Pláň u větrníků překvapivě sjízdná, jenom louky pod Bouřňákem už byly hodně problémové. Je možno objet buď horem, nebo dolem ve stínu stromků u chat. Od trafa rolba jela po louce pod tyčemi. Já odbočil do lesa k Osecké chatě.
Trasu jsem nahrál na mapy.cz: https://mapy.cz/s/2lUye, pořídil jsem i pár fotek: https://photos.app.goo.gl/WDhmrhzlFzQ87vg82.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2018 18:19
Dnes dopoledne Z Komárky na Cínovecké slatě a zpět přes Sedmihůrskou vyhlídku.

Od Komáří hůrky upraveno až od rozcestí Pod Komáří hůrkou, sněhu jakž takž, zítra už bude nutno na planině kolem bývalé hájovny přenášet, už dnes to bylo o lyže. Popravdě jsem čekal více sněhu. Přenášet se musí pouze u Sedmihůrské vyhlídky. Z Cínovce na Komárku čerstvě neupraveno. I přes to to bylo pěkné lyžování.

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/863435130494741/
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2018 12:24
Boží Dar - Mrtvý rybník - Červená jáma - Bludná - Černá cesta - Spáleniště - Boží dar. +1 - +3. Sněhu dost, ráno napadlo 3 cm čerstvého. Stopa umydlená. Vlhkost maximální. Klistry Rex a jede to jak smyslu zbavené. Stopa upravená ze včera. Mimo stopu mokré a měké. Klasika super, na bruslení asi nic moc. Pod stromy trochu jehličí a pár míst s kamínky od rolby, ale lze se bez problému vyhnout. Kameňačky netřeba.
Západní Krušné hory
Vloženo 27.1.2018 1:47
Večer jsem dorazil na Cínovec, respektoval jsem přání rolbaře nejezdit po čerstvě upravených tratích, a vyrazil do Německa, nakonec se to trochu zvrhlo a bylo z toho 45 km bruslení v oblasti Kahlebergu, místama vykukuje zemina, ale jde to objet, akorát potmě v mlze je potřeba jet opatrně. Kolem 11 začalo lehce pršet, nemrzlo, tak uvidíme co to udělá.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2018 16:47
Ahoj, podle aktuálních zpráv, co jsou na webu, by mělo jít skate určitě minimálně na magistrále mezi Cínovcem a Vitiškou (tam bývá sníh, i když na loukách není vůbec nic), a z Dlouhé louky směrem na vrch Tří pánů, nicméně dnes v noci proběhne úprava tratí rolbou okolo Cínovce.

WEB www.kbstopa.cz :
DLOUHÁ LOUKA 26.1. TRATĚ ZMRZLÉ, VEČER AŽ SNÍH ZMĚKNE DOJDE K ÚPRAVĚ NĚKTERÝCH TRATÍ.

https://www.facebook.com/bezeckestopy/ :
Lyžnici, večer do toho vjedeme. Magistrála je v dobré kondici, tak tu řešit nebudeme. Přidáme okruhy 5 a 10km, závodní tratě, opravíme trasu na Moldavu a pokud to půjde, tak bychom rádi udělali okruh přes Pramenáč. V noci po úpravě dáme info co vše je připravené. Sněhu poměrně ubylo, tak nelze nic přesně plánovat.

(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 26.1.: Jde nekde ve vychodnich kruskach na skate? Poradi nekdo? Podle poslednich komentaru se mi zda, ze nikoliv. Diky)
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2018 21:02
Dnes odpoledne klasika Dlouhá Louka - Fláje - Vilejšov - na magistrálu a zpět. Mokrý, měkký, pomalý sníh, místy kaluže a fleky bez sněhu. Na couračku ještě dobrý, na běh už ne, musel jsem neustále hledat místo kudy projít. Zpátky už to přimrzalo a dalo se líp. Jestli do víkendu nepřipadne, tak to bude zase bída, na skate asi vůbec.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2018 17:45
Pro nedostatek času dnes opět 7.5 km od klínské hájovny (Obora) na Klínskou bránu a zpět. Sníh byl malinko tužší, hlavně cestou zpátky se jelo rychleji (oproti včerejšku o 3 minuty rychlejší čas). Trasu jsem nahrál na mapy.cz: https://mapy.cz/s/2lE0q, v cíli jsem pořídil dvě fotky: https://photos.app.goo.gl/LtiSLF2AOJ7sCx7g2.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.1.2018 16:32
Skejt z Dlouhe louky na Zinn-wald. Nejhorsi bezky zivota. Na loukach velmi dlouhe useky temer bez snehu, v lesich oraniste, boreniste. Jedine co bylo jakz takz ok bylo okolo Cinovce. Na nemecke strane na tu bidu celkem pekne svezeni.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2018 20:42
Dnes skate z Cínovce směrem na Vrch 3 pánů, dále po magistrále, odbočka na Vilejšov, odtud až na Žebrácký roh, pak zpět směrem na Dlouhou louku, cca. 2 km pod Dl. loukou jsem to stočil zpátky na Cinovec. Byla to makačka, moc to nejelo, úseky Cínovec-Vitiška a Vilejšov-Žebrácký roh byly asi nejlepší, tam se to bořilo nejméně. Na typických místech mizí sníh před očima.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2018 19:17
Ještě doplněk. Rolba sice upravila stopu z Klínské brány na Jelení hlavu, ale dneska je odbočka přehrazena páskou s logy Lesů ČR. Mám takový pocit že nás tam nechtějí. Magistrála směr Fláje se zdála OK.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2018 18:53
Jen rychloprojížďka 7.5 km/42 minut od klínské hájovny (Obora) na Klínskou bránu a zpět:
https://mapy.cz/s/2luCN

Z okna busu se zdálo, že sněhu je všude dost, ale je mokrý a rolba občas obnažila hlínu a kamení. Vyhnul jsem se všemu, ale raději si vemte horší lyže. 5°C, vlhko, mračna vůkol, ale sklouznutí pěkné. Sníh by měl do víkendu vydržet, snad přimrzne.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2018 7:35
23.1.2018 V NOCI DLOUHÁ LOUKA UPRAVENO 54 KM OKRUHŮ A MAGISTRÁLA. NAPOJENO NA TRATĚ KLÍNY, NOVÉ MĚSTO A HOLZHAU. VELMI DOBRÉ PODMÍNKY. NENÍ UPRAVEN POUZE OKRUH VLČÍ HORA, LOUČNÁ A LOUKY KVŮLI OTEPLENÍ ZAČAL SNÍH VLHNOUT A LEPIT SE DO FRÉZY. NA VÍKEND AŽ PŘIMRZNE DOJDE K DALŠÍ ÚPRAVĚ.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2018 18:50
Na Adolfově právě probíhá úprava stop, kromě Ruského kola. Další úpravu plánujeme v pátek.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2018 15:34
Dneska klasika z Komárky na Cínovec, dále do Německa na pár km, pak zase zpátky. Česká strana neupravena, stopy ale slušně prošlápnuté od lidí. Jen ca. první 2 km z Komárky po magistrále tragické, asi tam projelo auto. Prudké stoupání na magistrále je docela oraniště. Na Cínovci mlha, stopy nebyly vůbec patrné. Němci měli upraveno. Naše strana už by snesla nějakou úpravu.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2018 20:54
Dnes celou dobu sněžilo. Z Klínů na Fláje a po Jihobřežní stopa ze soboty stále dobrá stejně jako okruhy na Dlouhé Louce. Sjet se dá až na Loučky.
Východní Krušné hory
Vloženo 22.1.2018 8:42
Krásný les -Komáři Vizka....oceňuji snahu všech co se starají o stopy . Krásný les nahoru malo sněhu ale upraveno . Bohužel co nedokážu pochopit davy pesaku ve stope a navíc tolik volně pobíhajících psů to jsem ještě neviděl !!! Tak nevím zda jejich páníčci jsou normální :-((
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2018 21:50
Dnešní odpolední/večerní ježdění okolo Dlouhé Louky.

Náš dnešní výlet začal cestou z DLOUHÉ LOUKY na LOUČNOU. Magistrála upravena parádně, jen je to na skate malinko měkké. Určitě stojí za to si vyšlápnout na Loučnou. Z Loučné na FLÁJE tak čerstvě upraveno, bohužel sníh z magistrály vítr odfouká do příkopů, tudíž někde vykukuje asfalt, dá se ale bezpečně vyhnout. Z Flájí na DLOUHOU LOUKU paráda. Z Dlouhé Louky na VRCH TŘÍ PÁNŮ a ZPĚT přes Vysokou mýť parádní podmínky. Ještě pozor z Vlčí Hory po magistále směrem na Loučnou dost kamenů.

Krásné běžkování, díky za úpravu!

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/859769910861263/?notif_id=1516567722202652¬if_t=page_group_post
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2018 21:29
Dneska vecerni vyjizdka z Moldavy do Altenbergu pres Cinovec. V pohode na klasiku i brusleni, Altenberg huste snezeni, Cinovec uz trochu min. Pokud Altenberg z rana protahnou, tak to budou paradni podminky.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2018 20:33
Projeto Klínovec - Horní Halže. Na klasiku stopa výborná, pro bruslení to bylo slabší (tak 5 cm nového sněhu), takže někteří bruslaři trochu kleli. I když aut na místních parkovištích bylo hodně, tak zaparkovat se dalo.
Západní Krušné hory
Vloženo 21.1.2018 6:49
DLOUHÁ LOUKA 21.1. V NOCI UPRAVENO A ROZŠÍŘENO 20 KM, OKRUHY FLÁJE, VYSOKÁ MÝŤ, LOUKY A ČERVENÁ CESTA.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.1.2018 12:42
Od Bublavy (Altán) přes Zad./Před. Ostružník - Přebuz - Chaloupky - Jelení - Pernink, celá trasa v pohodě sjízdná i pro nové lyže, od Přebuzi jsme jeli po krásně upravených tratích jak skate tak i klasika, do té doby jsme stoupali v dráze po nějakém skůtru, takže se to nebořilo. Kovářská bouda na oběd neměla chybu. Zkratku z kopce lesem na Chaloupky jsme si museli prošlápnout. Fungoval krásně červený Swix klistr.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.1.2018 14:34
So + Ne projeta Krušnohorská magistrála z Měděnce do Kraslic. Nový nedělní sníh nám dal hodně zabrat :-)
Nejvíce sněhu za poslední 4 roky.
Západní Krušné hory
Vloženo 20.1.2018 22:11
Čerstvý prašan, do oběda i nádherně slunečno. Nejdříve okruhy Zinnwald a Altenberg, pak na české straně na Novém Městě. Neupravený byl jen sjezd od moldavského nádraží do Rehefeld, ale rychlá stopa od lidí. Jinde úprava všude a paráda. Pár obvyklých slabších míst se dalo v pohodě vyhnout. Okruhy na Novém Městě upraveny všechny (na Skimapě zobeazena jen část) včetně nejdelšího nad stadionem. Tady skoro nikdo nejezdí.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2018 21:41
Dnes výlet Cínovec-Flájská přehrada-Klínská brána a zpět přes Flájskou přehradu a Dlouhou Louku, celkem 54 km, osobák :-), na filalový SWIX krásné a neustřelující stoupání, velké díky všem, kdo upravili cesty i parkoviště na louce na Cínovci!
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2018 20:13
Dnes klasicky Krušné hory: z B. Daru na Fichtelberg, dolů na Oberwiesenthal, okruhy pod stadionem a zpet pres Tellerhauser a na Bozi Dar. Cerstvy prasan, pomalejsi snih, ale dobra strojova uprava po cele trase. Vyborne drzely tuhe vosky (VG35 Base Binder Green + vrstvy blue, blue extra a posledni tenoucka fialka)

Od Martina z přidružené FB skupiny, kde jsou i fotky - https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/858963277608593/
Západní Krušné hory
Vloženo 20.1.2018 19:45
Dnešní okruhy z Cínovce okolo Kahlebergu moc pěkné svezení, stopa po ránu upravená rolbou, sněhu je tak 15-20cm, dalo se projet všude.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2018 16:39
Velmi solidní podminky cestou z Komárky na Cinovec.Trochu slabší je to u Sedmihůrske vyhlídky. S horšími lyžemi se to nechá přejet. Ale těch pěšáků, kteří ničí i svými miláčky dílo někoho jiného, je fakt moc. Soudnost nemají a zakáz vstupu lze těžko vynutitelný
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2018 12:04
Dnes v sobotu v dopoledních hodinách proběhla úprava okruhů v Adolfově a magistrály: Komáří Vížka - Adolfov - Krásný les - Petrovice.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2018 7:29
20.1.2018 V NOCI DLOUHÁ LOUKA UPRAVENO VŠECH 60 KM OKRUHŮ A MAGISTRÁLA. NAPOJENO NA TRATĚ KLÍNY, NOVÉ MĚSTO A HOLZHAU. VELMI DOBRÉ PODMÍNKY.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2018 22:41
Komáří vížka-Cínovec Upravená stopa,na klasiku úplně bezva,na skate od Komárky cca 4km málo místa,stopy jsou blízko u sebe,pak už fajn. Sněhu je slušně a stále sněžilo. Vše kazili jen pejskaři a pěšáci. CHTĚLO BY TO DÁVAT OHROMNÉ CEDULE K ZÁVORÁM!!! Nechápu to...dole není sníh,všude můžou dojít v pohodě..mě teda na horách nikdy nenapadlo chodit ve stopách :-(
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2018 21:31
Dnes Horní Halže -Klínovec zavátá stopa cc 10 cm prašanu projeté pro klasiku,úprava snad v sobotu.
Západní Krušné hory
Vloženo 19.1.2018 20:20
Dnes odpoledne Cínovec - Vítiška na klasiku OK, skate kazila vrstva nového sněhu, podklad všude dobrý, jen u golfu občas prosvitne tráva. Vítiška - transfomátor neupraveno, jen projetá stopa na klasiku lyžaři. Večer snad nová úprava. Zítra to bude zřejmě na jedničkové lyže.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2018 17:14
KBS PO VČEREJŠÍ ÚPRAVĚ VŠE ZAPADANÉ, DNES V PRŮBĚHU DNE NAPADLO 5-10 CM PRAŠANU. NADÁLE MÁ DROBNĚ SNĚŽIT. DNES V NOCI PROBĚHNE ÚPRAVA NA SOBOTU.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2018 14:41
(Odpověď na dotaz uživatele František z 19.1.: Nějaké aktuální info o stavu tratí (pro skate) před víkendem - okolí Cínovce? Díky.)
Okolo Cínovce upraveny všechny trasy včetně závodních okruhů. Mrkni na www.skimapa.cz
Východní Krušné hory
Vloženo 18.1.2018 7:23
18.1.2048, ráno, vyfoukané louky do rána zapadaly sněhem, jinak stále větrno
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2018 22:26
Běžkování na Božím Daru a okolí, od středy do neděle. V týdnu připadlo mraky sněhu, hlavně v Pátek to byla makačka. Sobota naprosto seper, pro obojí, bruslení a klasika, upraveno. Škoda, že jsme museli domů. Celkově tratě hned jak bylo možné, tak se upravovalo.
Západní Krušné hory
Vloženo 16.1.2018 16:29
Dnes to mezi Cínovcem a Vitiškou šlo, stopa byla prošláplá od lidí, pod tím místy led, místy asfalt, pár škrábanců jsem schytal. Bohužel byla stopa mnohde rozdupaná od pěších.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2018 20:38
Dnes jsem vyjel busem ke hrázi Flájské přehrady, odkud jsem vyklusnul přes bývalé Fláje, křížek u křižovatky červené značky se silnicí na Dlouhou Louku, Grünwaldské rašeliniště a Starou Myslivnu do cíle v Bystřické boudě. Sněhu pomálu, hardcore běžkaři by se mohli sklouznout pouze v okolí rašeliniště, ale sníh byl zledovatělý a občas vytátý. Snad brzo napadne, ale nyní se v oblasti východního Krušnohoří opravdu běžkovat nedá.
Celý výklus jsem nahrál na mapy.cz: https://mapy.cz/s/2jW5W, fotky na: https://photos.app.goo.gl/cmDmzjFooF3Vitv43.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2018 16:57
Boží Dar - Myslivny - Špičák - Abertamská kapsa a zpátky. Sněhu dostatek, stopa ledová. Otevřené pláně kolem BD zafoukané prašanem, že by stačil tuhý. Za špičákem a nižší polohy ledové. Několik kritických míst bylo potřeba přenést. V lese je jehličí a občas kouká kořen a tráva. Na jedničko vé lyže to není, ale i tak krásná klasika. Máza Fialový klistr překrytý V30 a roztokem s fluorem proti namrzání.
Západní Krušné hory
Vloženo 15.1.2018 7:40
I v okolí Kahlebergu žádná sláva. Parkování na odbočce na Shellerhau a celkem dobrá úvodní cca 3 km rovinka, jak pro klasiku tak pro bruslení. Zato pak nastali sjezdy, což představovalo neřízený pohyb po velkém kusu ledu. Kdybych to neměl za barákem tak bych nahoru nejezdil. ale podklad je to solidní a když napadne pár čísel tak zase bude dobře.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2018 19:02
V úterý 9.1. večer proběhla úprava stop v okolí Perninku a mezi Božím Darem a Barborou/Východními Abertamy
Většina ostatních tras ve vyšších polohách Krušných hor zůstává i nadále sjízdná, ale vzhledem k úbytku sněhové pokrývky na nich aktuálně neprobíhá strojová úprava stop.
Západní Krušné hory
Vloženo 9.1.2018 15:22
Ze serveru http://krusnehoryaktivne.cz/:
"Upozornění: Během tohoto týdne proběhne prohrnutí Bučinské cesty (KLM z Jelení směr Pernink) z důvodu následného odvozu dřeva, který by měl trvat zhruba jeden týden. Magistrála v tomto úseku bude tudíž pro běžkaře nesjízdná!!!"

Toto je opravdu k pláči. Nejhezčí úsek oblasti půjde do kopru. A to na silnici leží aspoň 30cm sněhu, podmínky jsou v této části stále dobré. Co nezvládla delší obleva dokoná lidská neschopnost se dohodnout.... :-/ Proč nemohl svoz dřeva proběhnou podstatně dříve? Je to vážně škoda.
Západní Krušné hory
Vloženo 8.1.2018 8:05
Z Perninku po magistrále na Korce, zde do Německa, přes Henneberg na Weitersglaashütte, okruhy směr Talsperre, odtud zpět na hraniční přechod Jelení, přes osadu Jelení zpět na Korce a zpět do Perninku. Téměř celou dobu skate.
Z Perninku na Schuppenberskou je to slabší, užší trasa, místy hodně bordelu ze stromů, dost měkký povrch, je nutné překonat asi tři potoky. Schuppenberská je super, od Hamerské-rozcestí na začátek Bučinské není asi 400m urolbováno, v místech kudy vede trasa jsou bažiny, lze to ale snadno objet klasikou po silnici, která neni protažená (jsou tam jen koleje od jeepu). Bučinská nemá chybu - široká, rychlá, tvrdá, z Korců na Henneberg taky super (jen úplný začátek je hodně špinavý a ledový), za Hennebergem je pár vytátých míst, které ale lze v pohodě objet škarpou (proto jsme se nevydali na okruhy směr Johanngeorgenstadt, kde to vypadalo sněhově hůře), dál na Weitersglaashütte je to vůbec nejlepší - hodně široké, tvrdé, super, proto jsme zakroužili na okruzích u Talsperre. Z hranic do Jelení bez problémů. Asi kilometr skrz osadu Jelení je třeba objet po loukách, trasa chybí, sníh už zde hodně slézá. Od Jelení - U Útvaru na Korce je to zas v pohodě, jen cestou je jedno vytáté ledovaté místo.
Celkově to byl hodně pěkný výlet, na tu dlouhou oblevu panují stále dobré podnímky a sněhu je zatim víceméně dostatek. Určitě by ale bylo super, kdyby se už zas ochladilo a trochu připadlo, ale to je asi všem jasný.
Západní Krušné hory
Vloženo 7.1.2018 20:44
Dnes skate mezi Vitiškou a Cínovcem + po odbočce upravené tento týden ve středu. Magistrála slušná, 2 místa bez sněhu se dají objet po okraji, odbočka z magistrály horší ale jde to. Bohužel je trať poničená skútrem. Lidí bylo jak na Václaváku.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.1.2018 14:33
Pokračování absolutní nádhery ..... Ráno, po královské snídani, přes potoky loukou na nádherně vyrýsované stopy, já předváděl motolice klasiku :0), zbytek výpravy - vlčáci to rvali bruskema .... Horní Blatná-Pernink-přes koleje-kaplička/vodárna značně dobrodružnou potokovou překonávkovou na stopy směr Jelení-boží!!!-ještě v kopci před závorou otočka /stopa naprd, led, asfalt a na nakyslýho Rudu v Jelení nejsme zvědavi-zpět až na nádraží v Perninku S/M krásná stopa-zpět lesním dobrodružstvím okolo Perninku-H.Blatná. Jediná chyba-stopa po hřebeni nad Jelením-závora jsem se trápil-chtělo to pod červený speciál narvat nějaký klistr speciál /modrý s fialovou/, neb stopa přimrzlá, sjezdy rychlý jako sviňa :0)))))
Západní Krušné hory
Vloženo 7.1.2018 9:51
Na nedělní ráno je plánovaná úprava magistrály v úseku Boží Dar – Mrtvý rybník (- Červená jáma), okruhu Karlova běhu a trasy od rozc. pod Špičákem přes Myslivny na Boží Dar.

ZDROJ: krusnehoryaktivne.cz
Západní Krušné hory
Vloženo 7.1.2018 9:12
DLOUHÁ LOUKA 6.1.2018 UPRAVENÉ TRATĚ STÁLE V DOBRÉM STAVU. V NOCI OPĚT I PŘI TEPLOTĚ NAD NULOU PŘI ZEMI VYMRAŽENO. ANI PO VČEREJŠÍM KRÁTKÉM DĚŠTI SE STAV TRATÍ NIJAK NEZHORŠIL.

ZDROJ: www.kbstopa.cz
Východní Krušné hory
Vloženo 7.1.2018 0:29
Dlouhá Louka 14:00-16:30. Z parkoviště po žluté "po směru" na Vrch Tří pánů. Slabá vrstva mokrého sněhu místy vytátá, u přístřešku na 2.km je 10m asfalt, jinak v lese to vcelku šlo, místy je už vidět asfalt. . Od Vrchu Tří pánů dál na Nové Město to šlo dobře, ale měkký sníh, na poli už fleky. V 16:30hod. už pršelo, 5,5°C.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.1.2018 19:20
Dneska jsme byli v Altenberku, parkovali jsme u Biathlon Arény, platí se 3,5€. Stopy byli projetý, skate i klasika, závodní okruhy byly zavřené. Místy kameny nebo suchá místa na silnici. Najeto 17 km, teplota asi 4 stupně. Bylo tak 50/50 běžkářů a chodců, takže hlavní cesty rozdupaný, ale na skate to vubec nevadilo.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.1.2018 17:52
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 6.1.: Ahoj, v jakem stavu je snih na Bozim daru? Je to na klistry?)

Jardo,pod patu červenej speciál ( s fialkou) jinak glider, nebo pivem po celým a rumem pod paty, nebo mít svaly na rukou jako stehna !!!! :0)
Západní Krušné hory
Vloženo 6.1.2018 17:33
La Fantastica ! Absolutní palec nahoru borcům, kteří obstarávají rolbice a až pod frňák nám cpou vyrýsované stopy na klasiku a nádherně zfirnovatělý plac na brusli. Díky, chlapi, či babuny za kniplem,endorfin mi stříká z uší !!!!!!!!! Dnes Horní Blatná - od chalupy cca 1 km slalom mezi potůčky, spadlou lávkou a tu a tam krtinec -- ale hned, jako červený koberec pro VIP, jak to jde tak urolbováno hned od cca 9-10 přes bufet u Červené jámy (doporučuji všem), Hřebečnou, Mrtvý rybník, Hájovny, prokličkovat křížem-krážem Ježíškovu cestu k Božáku, zastávka u Krmelce na výbornou zelňačku v chlebu (doporučuji) a pak od mostku pod Božákem (svišť?) zpět přes Špičák, Hájovny .... atd, paráda, bombice, mazec!!!!! Kdo má sílu a šmrnc bruslí, já jsem se tam řítil radostně, zpět plazil unaveně, ale šťastně. Ještě jednou díky, zítra prubnem Jelení, tak uvidíme. Svatý Petře, přijmi ode mne díky též. MSF, skol, I.H.F. :0)
Západní Krušné hory
Vloženo 5.1.2018 17:58
Protazenp az k Vitisce, tam.a zpet je to 9km, 4 borci s lopatou se snazili vylezle silnice zahazet, davam.palec nahoru, vetsina trasi dpst zmrzla, v NDR hůř protazeno, ale jednoznačně lepší sníh.
Každopádně 15km a bylo to super...
Východní Krušné hory
Vloženo 5.1.2018 8:13
DNES BRZY RÁNO NA DLOUHÉ LOUCE PŘIMRZLO A PROBĚHLA ÚPRAVA OKRUHŮ LOUKY, LOUČNÁ, VYSOKÁ MÝŤ, VLČÍ HORA, ČERVENÁ CESTA, ÚVOZ A MAGISTÁLA SMĚR NOVÉ MĚSTO KONEC NA LOUKÁCH U VRTULÍ VŠE NA SOUČASNÉ PODMÍNKY DOBRÉ MÍSTY MÉNĚ SNĚHU ALE OJEDINĚLE, TÉMĚŘ VŠUDĚ STOPA A MANŠESTR. OKRUH VILEJŠOV SPÁLENÁ STODOLA BARVA ORANŽOVÁ SMĚR HOLZHAU ŠPATNÉ NENÍ UVEDEN V UPRAVENÝCH TRASÁCH.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.1.2018 20:45
Neupraveno, včera upraveno, ale pouze Cínovec - Vitiška - 2km malý okruh (viz příspěvek níže).
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 4.1.: Neví někdo, jaký je stav tratí z Komárky na Cínovec?)
Východní Krušné hory
Vloženo 3.1.2018 20:00
Dnes večer by měla proběhnout úprava Radon areny ve Vysoké Peci.
Rolba z Jelení dnes nevyjíždí.
Včera odpoledne byla upravena také část Ježíškovy cesty, Špičácká cesta a bruslící okruh kolem Špičáku (zejména pro tréninkové účely mladých Slovaňáků).
Západní Krušné hory
Vloženo 3.1.2018 19:16
Večer proběhne úprava:
Cínovec - Vitiška + malý okruh ze silnice, nájezd na okruh bude z rozcestí U Vojáka.
Východní Krušné hory
Vloženo 3.1.2018 6:30
DLOUHÁ LOUKA VČERA DO VEČERA NAPADLO DO 5 CM VLHČÍHO SNĚHU. DNES RÁNO HUSTĚ SNĚZÍ AKTUÁLNÍ TEPLOTA -1.7 ST. NA TRASÁCH PŘED SNĚŽENÍ PÁR MÍST BEZ SNĚHU ALE DOCELA SLUŠNÝ PODKLAD PRO BUDOUCÍ ÚPRAVU. UVIDÍME CO S NOVÝM SNĚHEM UDĚLÁ DALŠÍ OTEPLENÍ. DNES BY MĚLO PŘIPADNOUT OKOLO 10 CM.
Východní Krušné hory
Vloženo 2.1.2018 17:39
Dnes odpoledne úprava tras Jelení- státní hranice , Jelení - Rolava.
Západní Krušné hory
Vloženo 2.1.2018 13:09
V Jelení opět sněží a sněží, běžkařské podmínky jsou parádní!
Západní Krušné hory
Vloženo 1.1.2018 11:29
ČERSTVÁ ÚPRAVA 1.1. :
❄️ Boží Dar: malý a velký okruh Ježíškovy cesty
❄️ Jáchymovská spojka rozc. pod Špičákem - Mrtvý rybník - Hřebečná - Červená jáma - Abertamy - Pernink
❄️ Pernink - Černá cesta - Červená jáma - Bludná - Blatenský vrch
❄️ Jelení - Bučinská cesta - po magistrále do Perninku + napojení Horní Blatné
❄️ trasy Jelení - Rolava a Jelení - hranice budou upraveny pouze v případě slušných sněhových podmínek (proveditelnosti strojové údržby)

Schuppenberská a Bučinská cesta jsou v perfektním stavu (klasická stopa na Bučinské je bohužel hodně mělká). Na spojce mezi těmito cestami už je několik kritických míst bez sněhu. Většina úseku dnes upravených tras je i po dešti v dobrém stavu, je ale třeba počítat s místy, kde ve stopě narazíte na vodu, trávu nebo hlínu.
Zdroj: Krušnohorská lyžařská magistrála - KH západ
Západní Krušné hory
Vloženo 31.12.2017 21:55
Obleva přinesla déšť a odnesla většinu sněhu v naší oblasti. Přesto jsme zkusili trasu Klínovčík (sjízdné s obtížemi) – cínovecká magistrála – Hochmoor – biathlonová arena – Kahleberg a zpět přes golfové hřiště. Vodní lyžování střídaly úseky po ledu i totálně bez sněhu. Úsek na skále jsem musel objet po zbytku sněhu nad příkopem, ve kterém tekl rozvodněný potok. Podél lesa u rašeliniště Hochmoor se pořád dá projet, pokračovali jsme po Lugsteinweg, Schneise 28 k okruhům biathlon arény. Mají tam zakázaný vstup, tak tam krom nás nikdo nebyl. Vyjeli jsme na Kahleberg a z něj se po Schneise 30 vrátili na Cínovec. Lyže jsme sundali až po sjezdu z Klínovčíku nad Oseckou boudou.
Celý výlet jsem nahrál na mapy.cz: https://mapy.cz/s/2hXD1, fotky na: https://photos.app.goo.gl/yOMRh8IWvO7lgMeu1.
Východní Krušné hory
Vloženo 31.12.2017 18:02
TRASA: Cínovec - Vytiška - Cínovec - Schneise 30 - I-FLugel - Biersteig - Schneise 28 - Lugsteinweg - Cínovec
PARKOVÁNÍ: Cínovecké slatě, zdarma, volno v pohodě
POČASÍ: 4 - 6 stupňů
VOSK: červený klistr - docela fungoval
BĚŽKAŘI: za 3hod. asi 30, pěšáci 40, hlavně v Německu
Vyrazili jsme v 11:15, v půl dvanácté přestalo pršet, cínovecká pláň je z 90% bez sněhu, spousta lidí přijela a většina z nich to otáčela a vracela se zpátky domů. Když však přejedete po pláni těch 300m, tak hned potom na vás v lese čekají 2 stopy i prostor na bruslení. Na trase Cínovec - Vitiška bylo dnes všude dostatek sněhu, jen jeden 50m úsek je bez sněhu, dá se to objet příkopem, nutnost přenášení žádná. Z Vitišky k Trafu to nejdříve šlo, jakmile to ale začne klesat dolů (po cca 1km) už se to na nových lyžích nedalo. Stejnou cestou jsme tedy jeli zpátky na Cínovec a objeli německou Skiarénu, podmínky podobné, která je pro veřejnost uzavřená, najeli jsme cca 20km, a podmínky pro lyžování jsou ještě dostačující, ovšem, je to čvachta a byla kritická místa, kde se jelo po 3 cm tlustém roztávajícím ledu, takže to zítra bude asi malinko horší. Lyže jsme měli nové, a skluznice se obešla bez zranění.

Bohužel nemohu souhlasit s komentářem Vojtěcha Honzika, možná, že na pláni nic nebylo, ale na Dlouhé Louce proběhla úprava několikrát více než na Cínovci, tudíž tam budou podmínky ještě trochu lepší.

FOTO ZDE: https://www.facebook.com/groups/404257413076690/?multi_permalinks=949187508583675¬if_id=1514739739282139¬if_t=feedback_reaction_generic
Východní Krušné hory
Vloženo 31.12.2017 9:28
Na Dlouhé Louce není lautr nic, vyjeli jsme nahoru, zkoukli co odtálo a obrátka dom. Není to ani na kamenačky :-(
Východní Krušné hory
Vloženo 31.12.2017 8:36
KBSTOPA: Neděle 31.12.2017, 07:54 hodin - Dlouhá Louka
DLOUHÁ LOUKA 31.12.2017 OBLEVA NA UPRAVENÝCH TRASÁCH MOHOU BÝT MÍSTA BEZ SNĚHU. UPRAVENÝ PODKLA BY MĚL Z VĚTŠÍ ČÁSTI OBLEVU VYDRŽET.
Východní Krušné hory
Vloženo 31.12.2017 7:59
Je to pryč.... Viz kamera na Dlouhe Louce.
Východní Krušné hory
Vloženo 31.12.2017 0:03
AKTUÁLNÍ INFORMACE: Cínovec 4 stupně nad nulou a déšť, snad tam nějaký sníh zítra zůstane.❄
Východní Krušné hory
Vloženo 31.12.2017 0:24
Využil jsem stopy upravené mezi trafem a Cínovcem, super svezení. Čerstvě napadlý sníh brzdil skluz, ale stejně paráda. Na Cínovci podél rašeliniště Hochmoor byl sníh vytátý, louže jsem objel. Přejel jsem do Němec a po Lugsteinweg a červené značce jsem se dostal k zatáčce, ze které se dá dostat do Čech na Pašeráckou zatáčku. Raději jsem zůstal v Germánii, kde bylo najeto více stop, než sliboval altenberský web. Po I-Flügel a hlavní kahleberský průsek jsem dojel na vyhlídku, ze které nebylo nic vidět, a pak jsem se vrátil přes okruh podél golfáče na cínoveckou magistrálu (šíleně tam foukalo). Malinko přituhlo, návrat po cínovecké magistrále docela odsýpal. Zítra má přijít obleva, uvidíme.
Celý výlet jsem nahrál na mapy.cz: https://mapy.cz/s/2hT8M, fotky na: https://photos.app.goo.gl/PPtcHt8S4rBoo4uI2.
Východní Krušné hory
Vloženo 30.12.2017 23:32
V sobotu ráno byly upraveny stopy okolo Božího Daru, během dopoledne pak mezi Perninkem, Abertamy a Horní Blatnou/Blatenským vrchem.
Rolbou je čerstvě upravena také cyklostezka podél silnice Abertamy – Pernink.
Takřka všechny ostatní udržované lyžařské trasy byly upraveny během pátku.
Západní Krušné hory
Vloženo 30.12.2017 23:03
Vecerni projizdka Cinovec-Altenberg. Snehu dostacujici mnozstvi, padal cerstvy snih a ze stromu, temer vsude proslapnuta stopa, na vetsich cestach i strojove + misto na skate, na mensich se skate da, ale hlubsi snih. Po 19 hod. jiz zacalo tat, a v lese pod stromama na nekterych mistech vykoukly kameny jako brambory, hlavne na jednom zakernem miste ve sjezdu za zatackou, takze mam na skluznici pamatku. Na Cinovci na golfovem hristi zaveje, kouka trava, ale vetsinou se to da obet pres zavej.
Východní Krušné hory
Vloženo 30.12.2017 19:11
AKTUÁLNÍ INFORMACE: Cínovec aktuálně min. 5 - 7cm čerstvého sněhu.⚠❄
Východní Krušné hory
Vloženo 30.12.2017 13:20
Dlouhá Louka
V noci nový sníh cca 1cm zákeřné přikryl kamínky a místa s málo sněhem a hned mám dvě vzpomínky na skluznici. Navíc nějaký pitomec projel silnici s Dl.Louky ke křižovatce na N.Město autem, takže včerejší paráda se dnes už nekonala.
Východní Krušné hory
Vloženo 30.12.2017 11:49
rolba vcera i dnes udelala kolem Bozaku trate, snehu taky dost, akorat kolem Spicaku v lese dve mista bez snehu

stopy bohuzel za chvili rozhamtany, vsude neskutecne davy pesaku, to jsem jeste nikde nevidel a krome Lukase Bauera jsme tu za cely tyden nepotkali sportovce, dalsi extrem, vsude jen chodici turisti a dederoni, coz je kapitola sama pro sebe
Západní Krušné hory
Vloženo 30.12.2017 12:44
Pro všechny, co nadávaj na množství lidí okolo Božího Daru. Meluzína za Klínovcem je téměř prázdná, pěšáci žádný. Přitom si tam skvěle užijete sjezdů i výšlapů. Takové malé Krkonoše.
Západní Krušné hory
Vloženo 29.12.2017 22:24
Dnes na Dlouhé Louce, kromě Flájského okruhu jsem porjel všechno. Upraveno dobře, sníh tvrdý a rychlý. Pár míst je slabších, ale dá se. Nejlepší jsou okruhy Vysoká mýť a Loučná, ale jen k plotu, dál k vrcholu rozdupané od pěšáků, že už stopa ani není vidět :-(
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2017 20:42
Rolba z Dlouhé Louky projela co se dalo. Cínovecká mašina upravila stopy mezi Komáří Vížkou a Vitiškou (netestoval jsem, info z webu http://www.skimapa.cz).
Já vyrazil od trafa přes vyfoukané pláně pod Bouřňákem (tráva/drny, ale dalo se). Na louce s větrníky už bylo sněhu relativně dosti, ve stoupání i klesání na Vrch Tří pánů občas hrozí kamení, dá se objet.
Pod Vrchem Tří pánů jsem odbočil směrem na Vilejšov. Sněhu zde je méně, ale bez problémů sjízdné. Po silnici jsem vystoupal na Dlouhou Louku a po občerstvení Na Rozcestí se vydal zpět po červené značce, Vrch Tří pánů a Trafo na Bystřickou. Nádherné počasí, super fotky: https://photos.app.goo.gl/VlC6rjxn9FnIOj8b2. Celý výlet jsem nahrál na mapy.cz: https://mapy.cz/s/2hLSS.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2017 20:18
Trasa Dlouhá Louka-Vrch tří pánů-Flájský okruh. Dnes téměř ideální podmínky, lidí pomálu, kde bylo málo sněhu na cestě nebo kamínky, dalo se to objet bez problémů vedle, nemusel jsem nikde přenášet. Díky patří rolbaři za perfektní údržbu.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2017 19:32
Během včerejška na Sněžníku napadlo několik cm sněhu.❄️ V neděli přijde obleva, proto předpokládáme, že sníh roztaje. V druhé polovině příštího týdne by mělo přijít ochlazení a sněžení.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2017 19:32
Připojuji se s poděkováním za úpravu stop kolem Dlouhé louky, božííí, dík. Pavel
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2017 17:55
Silnice z Cínovce na Vitišku upravena na skate i klasiku. Bylo jasno, krásný den.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2017 15:05
Dlouhá Louka
Díky za super úpravu vzhledem k podmínkám. Projeto všechno upravené. Místy je málo sněhu a jsou ve stopě kamínky ale vše se dá objet a je to vidět. Skluznice nemá žádný šrám. Škoda pěšáků ve stopě a toho, že to nepřežije následující oteplení :(
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2017 14:29
Krasny sluneční den, nekdy fouklo, stopy krasne upraveny tam kde to slo! Malo snehu. Flajsky okruh spis pro skejt, nejlepši usek k nemeckym hranicim. Kdyby ve stopach nechodili decka, dospelaci a 4nohy milašci tak urcite vydrži dele. Proc si s sebou chovatel andulek nevezme zvire? Skol.
Východní Krušné hory
Vloženo 29.12.2017 7:34
DLOUHÁ LOUKA 29.12.2017 UPRAVENO VŠECH 55 KM.
Východní Krušné hory
Vloženo 28.12.2017 23:09
V Litvínově lilo jak z konve, moc se mi na běžky nechtělo. Cestou vlakem/busem v Mikulově už déšť přešel ve sněžení, a to vytrvalo po celý den. Napadlo přes deset čísel sněhu. Jel jsem přes Klínovčík na Cínovec. Nic nebylo strojově upraveno, ale bruslilo se mi skvěle. Po straně pěšáci vyšlapali stopu na klasiku. Proti větru přejel jsem do Němec. V ústrety mi vyjela rolba, směrem na Kahleberg jsem si užil čerstvého manšestru. Návrat po cínovecké magistrále, stále neprojeto.
Fotky najdete na: https://photos.app.goo.gl/YhzwcN6SGBcmnpBx1, celou trasu jsem nahrál na mapy.cz: https://mapy.cz/s/2hFDB
Východní Krušné hory
Vloženo 28.12.2017 18:19
Bozi Dar - magistrala, vsechno zafoukany, stopa zadna nebo rozbita, vsude mraky pesaku, rolba jela naposled za krale klacka, strasny
Západní Krušné hory
Vloženo 28.12.2017 15:29
Sněžník 27.12. bez sněhu, aktuálně sněží, uvidíme, kolik napadne.
Východní Krušné hory
Vloženo 28.12.2017 7:47
DLOUHÁ LOUKA - V NOCI NA UPRAVENÝCH TRATÍCH PŘIPADLO DO 5 CM NOVÉHO PRACHOVÉHO SNĚHU, STÁLE SNĚŽÍ, DNES DOPOLEDNE VYJEDE ROLBA.
Východní Krušné hory
Vloženo 28.12.2017 8:05
Včera večer skate s čelovkou v oblasti Cínovce, nejlepší to bylo směrem na Vitišku, ale je tam jedno místo kde se to musí objet po kraji (já do toho vlítnul, byl tam poprašek sněhu). Na německé straně se dá taky, ale je to víc umrzlý a víc rozchozený od pěšáků.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.12.2017 8:13
DLOUHÁ LOUKA 27.12.2017 - V NOCI NA UPRAVENÝCH TRASÁCH PŘIPADL POPRAŠEK DO 1 CM.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.12.2017 21:14
Tady jeste par fotek z dneska...https://drive.google.com/open?id=1zSPgGEKaVizUb9zB9uydV8hD1j4El-7K
Východní Krušné hory
Vloženo 26.12.2017 21:09
Dnes skate-najeto cca 18km-projeto vse co bylo upravene krome trasy Loucnou-tam me to odradilo hmed na te louce, kde nebyl skoro zadny snih-mozna dal v lese to mohlo byt lepsi. Jinak za me nove lyze urcite ne-ja mel statsi lyze a jsem rad protoze na trase spousta mist s kaminky, hlinou a travou-na skluznici mam nekolik skrabancu. Jsou ale i useky kde je to pekne-nejlepsi asi z rozcesti smer na Vrch tri panu a dal az k Vrtulim-tam jsem jen jednou prenasel (i kdyz se da opatrne po strane objet).

(Odpověď na dotaz uživatele Petr Horník z 26.12.: Hezký den všem, nevíte někdo, jestli je to na Dlouhé Louce po včerejší úpravě na nové lyže, případně zda je tam stopa i na klasiku a kolik Km je upraveno? Skimapa ukazuje 16, a pan Fišer píše 30. Díky moc.)
Východní Krušné hory
Vloženo 26.12.2017 21:08
Boží Dar slunce asi 2 nad 0 stopy v lese horší jehličí jinak to nemělo chybu
Západní Krušné hory
Vloženo 26.12.2017 13:01
Dnes nějaké to bruslení na Dlouhé Louce, svezení to bylo luxusní. Pokud nepřipadne, tak po další oblevě máme utrum.
Východní Krušné hory
Vloženo 26.12.2017 11:52
Dlouhá Louka. Velký dík p.Fišerovi za krásný dárek. Je k neuvěření co z toho zmaru šlo vymodelovat. Rolba musela pištět hrůzou
Východní Krušné hory
Vloženo 25.12.2017 21:44
DLOUHÁ LOUKA 25.12.2017 VEČER ROLBA NAJELA 30 KM. VYSOKÁ MÝŤ, LOUČNÁ, NOVÉ MĚSTO VRTULE, ČERVENÁ CESTA A SILNICE SMĚR VILEJŠOV. MÍSTY MÉNĚ SNĚHU ALE SJÍZDNÉ. TOTO JE MAXIMUM MOŽNÉHO.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.12.2017 21:32
Cínovec - Vitiška, naprosto v pohodě, až na jediný místo nad Štěničárnou, kde se to dá objet příkopem, jinak klidně na nový lyže.
Východní Krušné hory
Vloženo 25.12.2017 19:49
Kolecko Moldava-Rahefeld-OkruhemZpetPoCeskeStrane 30-40 % kouka beton a kameni delsi useky uplne bez snehu. Ceska strana lepsi, sjizdna, ale rozchozene.

Rad bych se zeptal, jak to vypada dale na Nove Mesto a tamni okruhy, protoze z Moldavy od zeleznicni stanice dolu neco snehu bylo.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.12.2017 12:43
Chvíli na okruzích v Novém Městě, ještě méně sněhu než včera, některá místa už skoro bez sněhu. Na loukách u Nového Městě už je jen tráva a musí se přes celou vesnici přenášet, kolem větráků ještě na závěji to jde, dál na Vrch Tří pánů a Vysokou mýť zbytky stopy rozježděné od asi čtyřkolky. Na Dlouhé Louce ještě jakž takž. Dokud nepadne nový sníh, neupravitelné a některé pasáže i nesjízdné.
A ještě se připojuji k Radkovi ze včera: prosím ty psy s sebou opravdu neberte - je opravdu úžasný zážitek se ve sjezdu vyhýbat lejnu ve stopě...
Východní Krušné hory
Vloženo 24.12.2017 11:47
Dlouhá Louka v horní části sněhu dost ale od N. Města po rozcestí na Vysoké Mýti totálně rozježděno, asi od čtyřkolky. Je to škoda, neb to vypadalo, že tam sníh oblevu přečká a o svátky budem pálit kalorie
Východní Krušné hory
Vloženo 24.12.2017 14:33
Nikdo neodpověděl, tak jsem se vydal to prozkoumat sám. Jel jsem z Božího Daru na Karlův běh, pak přes Červenou jámu do Horní Blatné, pak kus zpět a ještě do Perninku a Abertam a pak zpět do Božího daru s odbočkou na bruslící kolečko. Drtivá většina tras upravena ráno nebo včera. Sníh ráno zmrzlý a rychlý, odpoledne to měklo. Přímo u Božáku se rolba bořila do měkkého podkladu, takže na více místech vyházela bahno, jinde sněhu dostatek. Díky za úpravu, jen bychom ocenili, když by rolba v sobotu ráno vyrážela na trasy trochu dříve. Přijeli jsme na Boží Dar před devátou a viděli jsme jí akorát vyrážet, celý den jsme jí sledovali na bilestopy.cz a pronásledovali ji (akorát jsme si projeli předevčírem upravený Karlův běh, abychom jí dali náskok). Např. k Perninku se dostala až před polednem, což už mi přijde dost pozdě. I tak ale velké díky, bylo to super poježdění, určitě se sem zas vrátim.
Západní Krušné hory
Vloženo 23.12.2017 22:32
Dnes nejdřív na okruzích u Nového Města, ale raději přejezd přes lávku do Německa, kde bylo upraveno. Stopa z Rehefeldu směr Cínovec občas slabší, ale jinak fajn a nejlepší okolo Kahlebergu. Upraveno toho měli dost. Magistrála z Cínovce na Vitíšku ve slušném stavu. Ráno sníh přimrzlý a jelo to dobře, pak to trochu měklo.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.12.2017 21:07
Dnes skatem z Cínovce po magistrále směrem na Dlouhou louku. Ráno trochu umrzlé, ale později to povolilo a podmínky na skate poměrně dobré s minimem lidí. Louka před Novým městem už byla hodně roztátá, takže jsem to musel otočit. Do té doby bylo ale, snad až na jednu vyjímku, sněhu dostatek.
Z Cínovce směrem na Kahleberg byly podmínky ještě o fous lepší, ale zase o dost více lidí.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.12.2017 14:45
Dlouhá Louka
Díky počasí jsem to čekal daleko horší. Ráno to bylo přimrzlé a jelo to parádně - skate, později se oteplilo a bylo to trochu měkčí. Dole u Flájí to začíná místy mizet hodně rycjle - snad brzy něco málo zase připadne. Začínám nenávidět pejskaře (konkrétně toho troubu co si dnes nehlídal psa a ten mi vlítl rovnou do cesty při sjezdu po silnici z Dl.Louky v zatáčce u Radničního rybníku - příště už nepadám ale malé rasy rovnou likviduju :) A rád bych poznal toho troubu co se na Flájský okruh vydal s medvědem aspoň podle velikosti stopy. To opravdu ty psy nemůžete nechat doma?
Východní Krušné hory
Vloženo 23.12.2017 7:06
DLOUHÁ LOUKA 23.12.2017 PO RÁNU TRATĚ UMRZLÉ V NOCI -1. POKUD SNÍH VYDRŽÍ VÁNOČNÍ OBLEVU DOJDE K ÚPRAVĚ TRATÍ NA DRUHÝ SVÁTEK VÁNOČNÍ. O VÝVOJI VÁS BUSEME INFORMOVAT.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.12.2017 20:01
Včera mezi 10:30 a 13:00 jsem projížděl stopy na Klínech. Po startu u hájovny Lesů ČR (autobusová zastávka Klíny, Obora) jsem hned na prvním stromě objevil ceduli „Zákaz vstupu do lesa (do 31. 1. 2018)“. Objel jsem žlutý okruh, dobruslil na Klínskou bránu a chvilku se ještě klouzal v lese před Desítkou. Sněhu tam je relativně dost, i když obleva stopy dost pochroumala. Měkký podklad malinko namrzal v úsecích ochlazovaných větrem, sem tam musíš projet louží anebo se vyhýbat pozůstatkům po odstraňování polomů. Žádnou strašlivou katastrofu jsem ale neviděl, pouze na odbočce na Mníšek leží padlý kmen, jako závora pro lyžaře a rolbaře. U silnice na Mníšek stopu trošku rozdupali pěšáci, horní parkoviště bylo vyhrnuté, jeho povrch je ale dost rozoraný.
Směrem na Klínskou bránu jsem nepotkal žádné velké šutry, vodní plochy a hlína se zatím dají objet. Omrknul jsem situaci na německé straně. Schwartenbergloipe projelo jen pár pěšáku, bez strojové úpravy.
Na Klíny jsem se vrátil přes pláň u větrníku. Mimořádně tam najeli několik okruhů po louce, v mlze jsem z nich ale moc neviděl. Sledoval jsem příjezdovou stopu rolby směrem od silnice na Klíny, podél asfaltky byla plná posypového štěrku. Za silnicí jsem trasu několikrát ztratil, na dojezdu ke Staré škole běžky opět trpěly po nánosech štěrku.
Fotky z téměř londýnské mlhy najdete na: https://photos.app.goo.gl/tc9wlZc2lJZ5S0Z72, trasa výletu: https://mapy.cz/s/2hd3J.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.12.2017 9:08
Modrý okruh kolem Komárky. Z parkoviště již nutno pěšky na začátek okruhu, stopy dobré a po ránu to konečně jelo. Zřejmě proběhla i úprava rolbou. Odhad kolem středy. Jen ty teploty. Mám obavu o některá místa. Jinak velmi pěkné svezení. Bohužel jsou vidět stopy pěšáků a psů. Žádná úcta k práci druhých a věčný problém
Východní Krušné hory
Vloženo 22.12.2017 16:50
Dnes okolo Dlouhé louky skate i klasika. Sněhu ubylo, ale na první lyže je ho pořád dost, jen se pár míst musí objet. Na skate měkký podklad, ale šlo to. Na klasiku stopa docela dobrá. Parkování celý den bez problémů, místa bylo dost.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.12.2017 20:28
Ahoj, dnes vecer klasika z cinovce na vitisku a zpet. Snehu dostatek, + 2 st., mazal jsem klistr -3/+3 a drzelo to pekne. Stopa sice neni nejnovejsi, ale stale pekna. Suma sumarum pekna prace.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.12.2017 15:18
Potvrzuji Honzu, Cínovec - Vitíška včera večer super upraveno. Nevíte prosím někdo, jak to vypadá na skate dál z Vitíšky po magistrále na Vrh tří pánů. díky
Východní Krušné hory
Vloženo 21.12.2017 11:32
Cínovec - Vityška - večer, excelentně upraveno, sněhu dostatek, tedy předpokládám, že vydrží i oblevu. Vhodné na skate i klasika
Východní Krušné hory
Vloženo 20.12.2017 22:57
Dlouhá Louka dnes super, projel jsem téměř všechno, co bylo upraveno. Sjezd do Litvínova zčásti fajn, ale od Hvězdy dolů si lesáci udělali dálnici a prohrábli cestu místy až na asfalt, asi aby se tam mohli projíždět sem a tam. Jedním slovem hnus.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.12.2017 22:30
Dlouhá Louka
dnes suprové poježdění/skate na všech tratích, které byli upravené.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.12.2017 21:16
Dopoledne z Komárky na Cínovec. Stopa ujeta lidmi. Rolba se asi nekoná. Na bruslení je sníh hluboký. Ale jinak dobré podmínky. Sníh vůbec nejede.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.12.2017 19:55
Dlouhá Louka dnes večer suprově projetá. Objel jsem část flájského okruhu a přes rozcestí pod Vrchem Tří Pánů, Vysokou Mýť zpět k parkovišti. Pak ještě kousek po silnici a zpět: https://mapy.cz/s/2gYYn.
Dle webu KBS i na Klínech upravili část okruhů (žlutý okruh za silnicí na Mníšek + cestu ke Klínské bráně). Doufejme, že urolbované stopy přežijí zítřejší oblevu ve zdraví.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.12.2017 9:15
DLOUHÁ LOUKA 20.12.2017 BRZY RÁNO UPRAVENO 30 KM. OKRUH FLÁJE, VYSOKÁ MÝŤ, VILEJŠOV, ČERVENÁ CESTA.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.12.2017 8:14
V úterý večer dvě kolečka na písmenech na Lesné. Zatím na skate místy trochu měkké, ale jinak paráda. Díky Tondo. Jen škoda úseku pod dráty a dál směrem na Novou Ves, kde traktor prohrnul stopu pluhem, naštěstí se tam dalo i tak pohodlně jet.
Východní Krušné hory
Vloženo 19.12.2017 19:49
Úprava na Sněžníku bohužel zatím neproběhne. Ve čtvrtek by mělo něco nasněžit, hned potom ale přijde obleva, která se může protáhnout až do pondělí. O vývoji situace Vás budeme informovat i ZDE, ale také hlavně na FB Běžecké trasy Děčínský Sněžník: facebook.com/bezkysneznik
Východní Krušné hory
Vloženo 19.12.2017 19:48
Dnes skate z Komárky na Cínovec, podminky pro klasiku vyborny, stopa pevná, pred casem upravená rolbou, ale sníh je tupý (nasnezilo cca 5cm) a zatím moc nejede. Pro skate se tento úsek moc nehodí, stopa pro klasiku je na obou stranách poměrně daleko od kraje a uprostřed je málo mista, tak metr a půl...
Východní Krušné hory
Vloženo 18.12.2017 23:52
Dnes dopoledne v 11 hod okruh Dlouha Louka -V.N. Fláje-vrch Tří pánů a pět Dlouhá Louka. Na klasiku docela dobré, stopy ale nikde nebylo projeté, po rolbě ani památky. Skate se bořil, hulky se nedají pořadně zapíchnout, podklad je měkký. Stopy pouze prošlápnuté od několika ostatních lyžařů. Sněhu spousty, sněžilo i v noci.
Pokud vyjede rolba, bude to paráda
Východní Krušné hory
Vloženo 18.12.2017 22:44
Dnes zatím nejlepší podmínky! Tvrdý, rychlý snih, v Německu za Cínovcem luxusní úprava, vynikající také magistrála Cínovec-Vitíška-Nové Město. Stále dobré jsou stopy od lyžařů kolem větráků, na Dlouhé Louce úprava ze včerejška. Velká spokojenost.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.12.2017 9:05
Dnes v noci 18.12.2017 upraveno v lokalitě Lesná 11 kilometrů , podmínky vynikající.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.12.2017 17:41
Nové město - minimum míst, kde šlo zaparkovat - pouze pár míst u trafa a dále před penzionem U studánky. Parkoviště neupraveno, u benzínky neupraveno. Sněhu dost, v Německu odpoledne upravovali.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.12.2017 17:08
Dlouhá Louka včera odpoledne. Dorazil jsem chvíli po té sněhové vánici a podmínky byly skvělé. Sněhu dost. I v lese nebo na místech, kde je to občas vyfoukané. Jasně že stopa byla maličko zapadaná, ale na klasiku to vůbec nevadilo. Věřím, že skate byl trochu náročnější. Jel jsem Flájský okruh a potkal jsem 3 lidi. Paráda.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.12.2017 6:05
U Klínů podle mne není strojová stopa vůbec nikde, já zkusil dvě cesty na Mníšek a byly jen prošláplé. Stejně tak nebyla (jak píše fotbalik) upravená (ani prošláplá) červená z Klínů přes Jelení hlavu na Fláje. První zákaz vstupu jsem viděl až na křižovatce jižní flájské cesty se silnicí Klíny-Fláje, ale jestli mne v té vánici nešálily smysly, tak zákaz byl do konce října, o aktuálním zákazu jsem na trase nic nenašel, informace je jen na kbstopa.cz.
Tu jižní flájskou šlo jet klasicky, byla prošláplá, okruhy u Dlouhé louky už byly samozřejmě najety. Podle stavu zapadání asi jen ráno, ale z Cínovce na Komárku to evidentně někdo zrolboval i odpoledne, já měl ve tři hodiny čerstvý manšestr a dvě stopy. Prostředek se na skate sice bořil, ale i tak velké díky, bylo to nakonec na ty podmínky (nasněžilo opravdu poměrně dost) parádní. Na úsek Dlouhá Louka - Komárka můžete i s jedničkovými lyžemi, sněhu je dost i u mikulovských větrníků.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.12.2017 21:10
Na Dlouhé Louce dnes nádherným prašanem při vydatném sněžení, dopoledne upravena část okruhů, což bylo super. Dolů se to dá momentálně sjet skoro až na Loučky.
Mrzí mě Klíny, kde je zákaz vstupu do lesa. Stejně by se ale dala upravit část ke Klínské brance od hájovny a dál přes Jelení hlavu na Fláje - tam žádný zákaz neplatí...
Východní Krušné hory
Vloženo 17.12.2017 18:36
Na Sněžníku celý den sněžilo a nadále sněží.❄❄❄❄ Leží tam cca 30cm prašanu. První z Vás již vyrazili do stopy. Parkoviště u nátupních míst jsou odklizena. Uvažujeme o první úpravě, včas Vás budeme informovat. Skol! Aktuální informace: FB BĚŽECKÉ TRASY DĚČÍNSKÝ SNĚŽNÍK
Východní Krušné hory
Vloženo 17.12.2017 18:32
Zdravím, dnes Cínovec - Vitiška - Nové Město - Cínovec (přes okruhy na stadionu)
Přes den napadlo cca 15cm sněhu, úsek Cínovec- Nové Město projela rolba cca v 10:30, měkký povrch, skate se bořilo, vánice, chumelenice, vítr, -4. Závodní okruhy ani stadion dnes neupraveny - sobotní úprava nebyla znatelná. I tak krásné běžkování, cca 20km.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.12.2017 9:44
zpoplatněn jen vjezd aut, stopy volně přístupné, možnost koupit známky jako podporu financování
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 18.12.: Na stránkách kbs se k Dlouhé Louce píše: "OD 16.12.2017 JE VJEZD DO AREÁLU ZPOPLATNĚN. PERMANENTKY JE MOŽNÉ ZAKOUPIT POUZE DO 31.12.2017." Jak to v praxi funguje? Zpoplatněn je vjezd autem? Nebo vstup na trasy pro běžkaře? Díky za odpověď.)
Východní Krušné hory
Vloženo 17.12.2017 8:39
Dlouhá louka - flaje a zpět. Stopy pekne upravené. Na skate se to malinko borilo. Jinak na klasiku super a díky za upravu.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.12.2017 20:12
Dnes po magistrále Dlouhá Louka (od Loučné) na Cínovec výborné, z Cínovce na německou stranu, kde je upraveno mnohem méně a chodí tu víc pěších než lyžařů, ale úseky, co jsem jel, byly taky dobře upravené (Loipe Kahleberg-Biersteig-Lugsteinweg-Cínovec; názvy podle mapy.cz). Pak na okruzích v Novém Městě taky spokojenost a na závěr ještě nejdelší oranžový okruh u stadionu s povětšinou skvělou úpravou a jeli jsme tu celkově tři. Jsou tu jen dvě místa ušpiněná od větviček, jak se prořezávali spadlé stromy.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.12.2017 18:19
Z Cinovce nejprve na rozc. Pod Komari viskou a zpet. Na skate to nebylo uplne idealni. Uzky pas a dost se to borilo (zejmena usek hajovna pod 7 stity - komari viska), uprava probehla asi uz v patek a v noci jeste pripadlo. Na klasiku asi fajn. Malo lidi a zajimave vyhledy.
Potom z Cinovce na Vitisku a zpet tam uz perfektni uprava na oba styly. Vice lidi ale mista pro vsechny dost. Celkove paradni zazitek.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.12.2017 17:44
Boží Dar - Hubertky - Fichtelberg - Tellerhäuser - Myslivny - Rýžovna - Hřebečná - Mrtvý rybník - Boží Dar. Skoro všude strojově upravené stopy, na Fichtelbergu námraza, silnice Myslivny - Rýžovna prohrnutá, ale neposypaná a na lyžích sjízdná. Doporučuji se stavit na jídlo v útulné hospodě na Rýžovně. Z Rýžovny na Hřebečnou turistická stopa, hlavní trasa KLM upravená, upravené i okruhy kolem Špičáku. Záznam trasy zde: https://www.strava.com/activities/1316063751
Západní Krušné hory
Vloženo 16.12.2017 17:40
Dnes na trase Cinovec - Vitiška - Vápenice - zpet pres nemeckou stranu nadherne podminky.

BOHUZEL SE MI PODARILO ZTRATIT KLICE SKODA. Pro nalezce odmena. imarin.w@gmail.com

Dekuji
Východní Krušné hory
Vloženo 16.12.2017 16:44
Cínovec - Nové Město - Dlouhá Louka: sněhu dost, dobře upraveno, pěkné lyžování. Doporučení: držet se v ČR a nezajíždět do Německa.

Magistrála Cínovec - Vitiška a dál až k trafu v Novém Městě: Stopy v nejlepším stavu, paráda. Okruhy v Novém Městě: nad rámec vyznačení na http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod je projetá i spojka z magistrály na nejdelší 10km okruh a celý tento okruh. Stav slušný, za poškrábání lyže od šutru mohla spíš smůla, moc kamenů tam nebylo. Ve společném úseku nejdelšího a modrého okruhu jsem se trochu bořil i ve stopě, od první úpravy se nedají čekat zázraky. Spojka na Moldavu upravená moc pěkně, končí pár metrů od nádraží (to ostatní vyznačené na Skimapě neexistuje). Vlakem se sem letos nedostanete, je výluka a koleje pod sněhem.

Stopu z Moladvy do Německa jsem ráno vyšlápnul. Na bývalé železnici Neurehfeld - Teichhaus jsem potkal skútr se stopařem, takže teď už tam upraveno je, ale nebude to žádný zázrak. Ještě větší překvapení přišlo u Teichhausu, na obvykle upravované trati nahoru do Holzhau leží polomy a myslím, že tam zůstanou do konce zimy. Kousek jsem se tedy vrátil, vystoupal pár desítek metrů po posypané silničce a druhá cesta byla naštěstí sjízdná (stopy od nějakých sáněk, později asi i od lyžařů). Po té jsem vylezl nejkratší cestou k Žebráckému rohu - k horním okrům v Holzhau jsem nejel, ale nějaké upravené stopy asi včerejšího data tam mířily.

Z Žebráckého rohu zas pěkně a čerstvě upraveno na Dlouhou Louku - silnice tentokrát už bez poničení od zbloudilých aut a ani zapadlý autobus jsem nenašel :-) Z Dlouhé Louky přes Vysokou Mýť a pak přes Vrch Tří pánů k větrníkům a k trafu taky upraveno, ale je poznat, že sem jela rolba jako první a pak ještě něco nasněžilo, pořád to bylo pěkné, ale už ne takový zážitek.

GPS záznam s pár fotkami na https://www.strava.com/activities/1315986604, fotky jsou zároveň jako komentovaná fotogalerie na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ a když to půjde dobře, možná bude později i video.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.12.2017 20:46
Boží Dar - Plešivec a zpět, na Ježíškově okruhu stopa upravená na klasiku i skate, mimo les zavátá, byla silná fujavice a vánice, v lese v pohodě. Od rozcestí pod Špičákem na Plešivec turistická stopa od lyžařů, hospoda v provozu. V lese odhadem 30 - 50 cm sněhu, určitě to je na jedničkové lyže.
Západní Krušné hory
Vloženo 14.12.2017 14:31
DLOUHÁ LOUKA 14.12.2017 - TRASY NA DLOUHÉ LOUCE JSOU PO VÍKENDOVÉ ÚPRAVĚ STÁLE VE VELMI DOBRÉM STAVU MÍSTY ZAVÁTÉ. NA VÍKEND DOJDE K DALŠÍ ROZSÁHLÉ ÚPRAVĚ. O VÝVOJI VÁS BUDEME INFORMOVAT NA STRÁNKÁCH WWW.KBSTOPA.CZ , WWW.KRUSNOHORSKYKLUB.CZ A WWW.PENZIONROZCESTI.EU
Východní Krušné hory
Vloženo 13.12.2017 18:15
Ve středu jsem si poprvé objel okruh L5 okolo hory Scharspitze východně od silnice na Altenberg. Z Cínovce není úplně jednoduché dostat se k výchozímu bodu. Musel jsem popojet po pláních nad Exulantenkirche v Zinnwald, poté jsem pěšky kličkoval mezi domky a ohradníky na červenou značku v údolí. Od okraje lesa už se dalo jet po zledovatělé stopě plné kamínků (upraveno 11. 12.). Sněhu zde není moc, ale žádné velké nebezpečí šutrů nehrozí. Po sjezdu k odbočce ke sjezdovce Geising (neprojetá) se jede chvilku po rovině, pak okruh stoupá ke křižovatce, kde si můžete vybrat buď výjezd prudkého kopce na Biwak Kuppe (normálně ho upravují), propojku k altenberské silnici (za ní navazuje I-Flügel), nebo stejně jako já urolbovanou pomalu stoupající Swartzwasserstrasse kolem vrcholu. Pokračoval jsem pěšky přes dvě silnice a areál bývalé celnice na Evasteig (v dolních partiích je hodně kamení). Od parkoviště u silnice na Rehefeld jsem použil Schneise 31, poničený koly auta. Zabočil jsem na modrou značku a pak po zelené odpíchal pár stovek metrů k hlavnímu kahleberskému průseku 30 (strašný led, bruslení skoro nemožné). Odskočil jsem si ještě k oboře s lamami (Lamagehege) a stejně jako včera jsem lyže sundal před přechodem přes silnici č.8.
Fotky najdete na: https://photos.app.goo.gl/sbhjIRPFbkbALBSH2, celou trasu jsem nahrál na mapy.cz: https://mapy.cz/s/2gbDe
Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2017 20:54
Z Dlouhé Louky je až pod Vrch vyjetá stopa, bohužel však od vozidel. celé ty dva km do kopce ve zmrzlém oraništi na skejtech jsem si říkal, že zabezpečit stopu před vandaly je rovnocenné úpravě stop, v tom mudrování jsem se zarazil o zavřenou závoru hned za parkovištěm. Vyjma tohoto úseku stopa všemi třemi směry z Louky dobrá pro oboje lyžování, co včera potálo, dnes přimrzlo. Stále ale všude min. cca 4 cm ujetého sněhu, což snad vydrží
Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2017 20:35
Už cestou od hotelu U lípy na start i cíl mého pinožení (golfáč na Cínovci) jsem sebou několikrát seknul na ledu. Hodlal jsem využít stopy najeté v Německu, dle reportu „als PDF-Datei“ na https://www.altenberg.de/wintersport-wetterbericht/ upravili v neděli 11. 12. Schneise 30 vedoucí na Kahleberg, spolu s ním rovnoběžný 31 k silnici do Altenbergu, a též na ně kolmé spojky I-Flügel, K-Flügel, + Evasteig od parkoviště u celnice. Informace nelhaly, jenže mrazivá noc a vítr natátý sníh ve stopách přetvořily v těžko sjízdnou drncací ledovku.
Vyjel jsem na Kahlberg, z něj sjel po modré směrem ku Altenbergu. Vyzkoušel jsem úzkou skútrem projetou odbočku podél kanálu přes I-Flügel na Evasteig. Po ní jsem sjel k parkovišti u bývalé celnice. Na cestě podél něj hrozilo kamení, stejně jako ve stoupání po K-Flügel. Odbočil na Schneise 31 a na jeho konci jsem si vyzkoušel píchání klečí po lyžařem projeté stopě až do zatáčky hlavní stopy na Kahleberg. Vrátil jsem se přes golfáč na cínoveckou magistrálu (upravena 8. 12.). Také tady se lyžař musí vypořádat s ledovkou. Úsek kousek Štěničárna - Mikuláška je rozrytý autem. Klínovčík byl relativně sjízdný, i když nějaké kamení ve stopě číhá. Sjel jsem na Bystřickou boudu (mají otevřeno pouze pá/so/ne). Po magistrále jsem dobruslil zpět na Cínovec.
Fotky najdete na: https://photos.app.goo.gl/ZEhQXcozxws7vlR93, celou trasu jsem nahrál na mapy.cz: https://mapy.cz/s/2g3ox
Východní Krušné hory
Vloženo 12.12.2017 18:07
Přemrzlá stopa po skútru, těžba dřeva. Snad to někdo prošlápne o víkendu. Počet lyžařů: já a Němec. Na Jámě zavřeno. Větrno. Už může být jen lépe.(Odpověď na dotaz uživatele Ondra J. z 11.12.: Dotaz okolí Perninku, Bludná, Abertamy: nevíte prosím někdo jak je to s údržbou dál za Červenou jámu na Pernink a Abertamy? podle GIS Karlovarského kraje je tam až do konce prosince zákaz vstupu do lesa a stopy bez údržby - díky za info! Ondra)
Západní Krušné hory
Vloženo 11.12.2017 10:23
Zapadlý autobus stojí kousek od stop na Žebrácký roh. O pár set metrů blíže k Dlouhé Louce je zapadlý osobák. Cestou jsem potkal jedno slovenské SUV a jedny pražáky, kteří za autem táhli synka na snowbordu. Hloupost některých lidí je opravdu nekonečná. Nevím, proč nejsou závory na obou koncích uzavřeného úseku a všech křižovatkách.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.12.2017 10:12
Boží Dar - upraven okruh Ježíškovi cesty a magistrála k Červené Jámě, sněhu dost, prašan, jen v otevřených místech stopy lehce zaváté, byl docela vítr. Malý okruh Ježíškovky tradičně plný pěšáků s dětma na pekáčích...
Západní Krušné hory
Vloženo 11.12.2017 8:10
Ahoj, včera v poledne jízda na běžkách v oblasti Zinnwald, Kahleberg, okolo stadionu a pak z Cínovce na Vitišku a zpět. Nejlepší úsek Cínovec Vitiška.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.12.2017 22:11
Dneska jsem se vydal na Dlouhou louku, úprava perfektní, pak do toho začalo vydatně sněžit a k tomu dost foukalo, tak už to pak bylo spíš trápení, někde se stopy nebo dokonce celá cesta ztrácely. Velká část trasy na Žebrácký roh je bohužel dost zničená od aut, nejspíš v tom maj prsty Lesy ČR, ale taky jsem tam našel odstavené auto s pražskou SPZ, bylo mi záhadou, jak se tak daleko dostal.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.12.2017 22:24
Úsek mezi Moldavou a Flájemi se dokonce dostal do večerních událostí ČT a do mnoha článků - zajel a zapadl tam totiž v sobotu večer autobus :-) Viz https://zpravy.idnes.cz/evakuace-seniori-zapadly-autobus-krusne-hory-fok-/krimi.aspx?c=A171210_112946_krimi_mav - na mapce tam mají vyznačeno, že k "problému" došlo v místě, kudy už vedou stopy, ale kdo ví, jak je ta mapka přesná, ve článcích ani v TV nikdo běžkařskou trasu nezmiňoval :-) Píše se tam i "Jen za uplynulý týden jsme na té samé silnici řešili pět zapadlých osobních automobilů.", což možná vysvětluje i to auto objevené Otakarem.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.12.2017 9:02
Na Bozim Daru Velký okruh strojove upraven,okruh na bruslení zatím nebyl vytvořen, část,která je zároveň magistrálou je pouze divoká,ale dobra stopa. Odpoledne dost sněžilo a nepříjemne foukalo,což taky přineslo problémy se sjízdnosti silnice od Jáchymova. Ale jinak super,vyražte!
Západní Krušné hory
Vloženo 9.12.2017 22:34
Dnes okruhy na Dlouhé Louce, vše upravené a sněhu dost i na jedničkové lyže. Jen místy slabší (dolní část Flájského okruhu, kde je míň sněhu, a kousek u Vysoké mýtě, kde předtím řádili lesáci). Přejezd na Nové Město z půlky super, kolem větráků a dál po louce hodně odfoukané a ledové plotny. Odpoledne při sněžení a vichru už stopy hodně zapadané.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.12.2017 12:31
Dneska klasika z Cínovce směrem na Vitišku, dále k trafu, vzhledem k tomu že zatím není propojení směrem k areálu Dlouhá Louka, tak jsem jel zpět a pak po magistrále na Komárku a zas zpátky. Stopy trochu zapadané, na otevřených úsecích místy už dost zafoukané. Od Komárky jel bohužel někdo autem a dost to tam poničil, závora ho neodradila. K tomu navíc ještě pěšáci, prostě klasika.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.12.2017 7:31
DLOUHÁ LOUKA - 8.12. VEČER A V NOCI PROBĚHLA ROZSÁHLÁ ÚPRAVA. ROLBA NAJELA 55 KM NA TRASÁCH OKRUHŮ FLÁJE, LOUČNÁ, VLČÍ HORA, VYSOKÁ MÝŤ, VRCH TŘÍ PÁNŮ NOVÉ MĚSTO A ŽEBRÁCKÝ ROH SMĚR HOLZHAU. ZAHÁJEN PRODEJ PERMANENTEK, 8.12. SE PARKOVNÉ NEVYBÍRA, ZAHÁJEN PRODEJ ZNÁMEK KBS.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.12.2017 7:18
Cínovec - Vitiška - Trafo poprvé projeto rolbou v pátek odpoledne. Teď ráno trochu připadlo.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.12.2017 6:43
Cínovvec - Kahleberg i nadále na treninkové lyže a na naše poměry dobrý a pěkný. V 17:00 lidí přiměřeně. Umrzlý sníh na skate ideální, trochu kamínků přes cestu u meteorologické stanice. Ovšem dnes ráno v pátek +0,5, tak uvidíme.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.12.2017 20:48
Pro okolí Božího Daru a dál na západ doporučuji sledovat na FB KH-Západ. Nejlepší a nejaktuálnější zpravodajství o stopách. Borci odvádějí z hlediska informování super práci. https://www.facebook.com/KLMzapad/?hc_ref=ARSjpeLbRmh8bJvjO6kBbjExvxnDmlr4iLbZgk6YhyGZpRuvwJYOtl4MbCS1UFDoOcI
Západní Krušné hory
Vloženo 5.12.2017 10:54
NA TRASÁCH KBS DLOUHÁ LOUKA NAPADLO K 5.12.2017 OD 15 DO 25 CM SNĚHU. POKUD POČASÍ DOVOLÍ NA VÍKEND DOJDE K PRVNÍ ÚPRAVĚ STOP NA DLOUHÉ LOUCE.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.12.2017 13:06
Horní Blatná - v provozu malý okruh u hřiště (od chaty Na Bílé Stopě), sněhu ve stopě dost, kvalitní. Skiaréna Fichtelberg také v provozu, zasněžována
Západní Krušné hory
Vloženo 4.12.2017 14:16
Na golfovém hřišti na Cínovci cca 2km okruh, skate i klasika. Na áčkový lyže jen pro otrlé, ale i tak kvalitiní svezení. Určitě doporučuji sledovat FB stránky golf clubu, kde píšou o tom kdy se upravuje.
Východní Krušné hory
Vloženo 4.12.2017 7:34
Za mě v okolí Kahlebergu spokojenost. Na nový běžky to nebylo, ale na německé straně už srovnáno a utaženo rolbou. Stopa pro klasiku pouze od lidí, tolik sněhu, aby šla udělat rolbou, ještě nebylo. A sjezdovka v Altenbergu se zasněžovala. Příští víkend by měla jet a bo dnes (Po) byl sníh i v údolí, tak bych se nebál a vyrazil so stopy.
Východní Krušné hory
Vloženo 2.12.2017 14:04
Potvrzuji Honzovu zprávu. Fichtelberg arena ok. Přímo na aréně není stopa na klasiku, jen bruslení a protože zasněžují arénu, tak se nejezdí po stadionem pod střelnicí - jedou tam děla. Stopa a fajn skate je na turistickém okruhu okolo arény, kde skútr vyjel 1 stopu na klasiku.
Západní Krušné hory
Vloženo 2.12.2017 20:59
Netroufnul jsem si vytáhnout běžky, asi oprávněně. Dojel jsem busem na Pomezní boudu na Cínovci. Vyfotil jsem lávku přes silnici 8, popoběhl ke golfovému hřišti, kde je upraveno několik kratších okruhů. Po přejetí přes odpalovací louku jsem zjistil, že i v Německu se dá jezdit s odřenýma ušimaq/lyžema. Dře to, ale jde to.
Cínovecká magistrála je relativně sjízdná až k chatě Mikuláška. Dál už je na silnici asfalt, a cestu přes Klínovčík zneprůjezdňují šutry.
Fotky z přeběhu najdete na: https://photos.app.goo.gl/yAju5vFCanSnQO8s2
Ideálním řešením je zaparkovat na Cínovci/Altenbergu, a na horších lyžích se i projedete.
Východní Krušné hory
Vloženo 2.12.2017 13:42
Dnes moc pekne svezení Fichtenberg aréna. Tratě pekne i na skete.
Západní Krušné hory
Vloženo 1.12.2017 17:27
Ahoj,
sněhu je málo (meteostanice na Cínovci 6 cm) a nemá to žádný podklad. Na https://www.altenberg.de/ftp-tib/Aktuelle%20Meldung.pdf nic o úpravě nepíšou.

(Odpověď na dotaz uživatele Ivan z 1.12.: Ahoj,
Neví někdo, jak je to teď na Cínovci? Jestli upravují, na jaky styl a kolik km?
Díky)
Východní Krušné hory
Vloženo 26.11.2017 10:29
Na arene se da. 2 hodiny brusleni. Na par mistech prosvita asfalt, ale jinak luxusni svezeni. (pár zaslaných fotek je vidět na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/)
Západní Krušné hory
Vloženo 20.11.2017 14:38
Cínovec - Kahleberg, překvapení od meteostanice už srovnáno, směr Kahleberg a dolu k celnici. Tudíž první kilometry. poslední byly 22.4. :o) Leží zhruba 20cm
Východní Krušné hory
Vloženo 14.11.2017 9:35
To mělo být info a ne dotaz.... Neni vidět že se jedná o Fichtelberg - skiarenu tak doplňuji.


(Odpověď na dotaz uživatele Fíša z 14.11.: 3 km okruh - skvěle upraveno na bruslení s jednou klasickou stopou vpravo. 4 km pytel jen bruslení. Slibované polojasno se sice nekoná. Mlha, vlhko, -2'C. Ale i tak super svezení... Stopa místy zledovatělá, samotné sádlo nejistý odraz, zažehlená guma pod sádlem bude jistota ;-) Velký okruh jen od lidí, byl jsem tam asi třetí takže zatím nic moc.)
Západní Krušné hory

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krušné hory