Krušné hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2015/2016

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krušné hory ze zimní sezóny 2015/2016. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krušné hory - aktuální zprávy

Vloženo 26.3.2016 19:43
Dnes okolí Božího Daru a Fichtelbergu, tratě sice měkčí, ale upravené (klasika lepší než skate), ještě všude sníh, počasí ok, odpoledne dokonce sluníčko, užili jsme si to!
Západní Krušné hory
Vloženo 26.3.2016 14:18
Boží dar - docela dost tratí upravených, teplota v 9 ráno kolem +2 a mrholilo. Sníh celkem měkký díky oteplení a dešti. Sníh byl všude (žádný přenášení), existují horší místa, ale dá se jim bez problémů vyhnout. Zítra už to bude horší
Západní Krušné hory
Vloženo 23.3.2016 20:54
Parkoviště na areně je zde: 50.4166228N, 12.9361853E, parkovné 1E na hodinu. Nebo když je místo tak lze parkovat nad Sachsenbaude, kde je asi 10 míst bez placení, je to hned u silnice na Fichtelberg vpravo u rozcestí u Philosophenweg :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Valentyna z 23.3.: Ahoj Vicktore, můžu se zeptat, kde je nejlepší zaparkovat, když chci jet na běžky na ten Fichtelberg, prosím? Dal bys mi sem prosím odkaz, abych si to mohla naplánovat na trasu? děkuju moc:))
Západní Krušné hory
Vloženo 20.3.2016 22:45
Dneska opět na Fichtelbergu. Perkektně připravené. Rovné, rychlé. Skate bez chyby. Pomalejší než včera, ale luxusní podmínky. Ani by se nechtělo věřit, že to takto může na konci března být. Kdo je líný si zajet za sněhem, tak jeho problém...
Západní Krušné hory
Vloženo 19.3.2016 21:00
Výborné podmínky na Fichtelbergu okolo arény. Jednak L3 a okruh okolo celé arény (na arény byly závody dětí), jedno z nejlepších svezení letos. Upravené, zmrzlé, tvrdé, rychlé, rovné! Do oteplení to tam vydrží.
Západní Krušné hory
Vloženo 16.3.2016 10:14
Včera okruh od Dlouhé Louky na Vrch tří pánů, pak kousek zpátky směrem k přehradě a zas na parkoviště. Škoda, že pod vrstvou nového sněhu jsou koleje od aut.
Běžky určitě kameňačky
Východní Krušné hory
Vloženo 15.3.2016 19:35
Bohužel, dnes pouze pro zbytek sněhu, dá se okruh cca 4km, ale stav špatný. Pokud nenapadne bude do víkendu jen na staré běžky s opratrností, Okruh Fláje je u flájí moc nízko to už určitě nelze. Jinak když to šlo bylo na Dlouhé Louce vždy super upraveno.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.3.2016 7:26
Trasa Pernink-Jelení fantastiko, jak klasika, tak brusle, sněhu dost až na silnici do Jelení. Horní Blatná - na stopu Magistrály se dá, ale je to slalom mezi krtky. Trasa H.Blatná Abertany, k bufetu včetně kolečka okolo H.Blatné super. Od bufáče přes Hřebečnou až k lesu dá se - naprd. Okolo Mrtvého rybníka k Ježíškově trase jaksi-takš, pak chvíli super. Nejlepší jsou odbočky k Penzionu H a odbočka k silnici směr Švýcárna. Ježíškova trasa vypadala po závodu jako bobová dráha :0( - vynechali jsme ji. Po ránu bude pěkně tvrdý, namrzlý povrch. Škol, Houba.
Západní Krušné hory
Vloženo 13.3.2016 19:49
Dlouhá Louka. Jen pro doplnění, doporučil bych úsek podél obory k Flájím a tou samou cestou zpět. Na to , že dole kvetou krokusy, to jsou poslední luxusní kilometry v širém okolí, i když doufejme, že ještě napadne. Skol.
Východní Krušné hory
Vloženo 13.3.2016 16:04
Dlouhá Louka - Flájský okruh a. Vlčí Hora. Ještě to šlo v pohodě na bruslo, ale už je tam jen pár cm šlupička přemrzlého sněhu. Asi poslední víkend, možná ještě ten příští na kamenačky.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.3.2016 23:22
Okruhy na Novém Městě vcelku špatné, několikeré přenášení nebo obcházení míst s kameny. Docela slušné svezení v okolí Kahlebergu, je tam místy i vyřízlá stopa. Přes Pramenáč naopak nevhodné, hlavně východní svah a cesta ke Štěničárně je úplně o ničem.
Východní Krušné hory
Vloženo 12.3.2016 22:09
Pernink - Jelení (přechod hranic) sněhu dostatek, je zde lehce pod nulou celý den, sníh se drží i na stromech. Stopa krásně upravená. V Německu podél hranic po Kamlmoipe také dost sněhu, stopa upravená. Místy ale rolbou vyhrabané kamínky na povrch. Bezva běžkování.
Západní Krušné hory
Vloženo 12.3.2016 19:29
Dnes na Dlouhé Louce. Na klasiku.Překvapivě dobré i odpoledne. Celý okruh Fláje v pohodě, bez nošení,přimrzlé,jede to rychle. Všude ještě stopa, v ní "zrcátka". Vysokou Mýť rozjezdili čtyřkolky, takže tam - oraniště. Nebýt toho bylo by to O.K. Zítra to bude určitě ještě pěkné poježdění.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.3.2016 21:54
Lesná 18:00-19:20. Pár bruslících koleček na písmenech s odbočkou k plynovodu (ke skále). Přejezd od hotelu hodně nouzový, ale bez zouvání. Na okruzích v lese sněhu nečekaně dost, ve stopě byl rychlý, přimrzlý, i když na bruslení trochu bořivý s krustou. Vytátá místa výjimečně a kontakt s kamenem jen jednou. Škoda že to není nově utažené zase alespoň čtyřkolkou, byla by to paráda.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.3.2016 19:52
Právě jsem se vrátil z D. Louky. Ještě po příjezdu na parkoviště jsem ďobal do zbytků špinavého sněhu a rozhodoval se zda lyže nasadit. Vyrazil jsem na Vysokou Mýť a na počáteční louce si to vyčítal. Pak jsem ale vlezl do lesa a okamžitě si gratuloval jak jsem dobře udělal, jak jsem mazaný a tak. Prostě až za Vrch 3.P. paráda. Zpět přes Rad. potok k odpočívadlu a dolů k Flájím. Já nevím jestli tam ten sníh Fišer večer naváží ale je tam. A dost na krásný svezení. A i podél vody. Hore vedle obory taky super.
Stopa je dobrá, docela hezky vydupaná, na bruslení fofr" jako blázen" ale chce to večer moc nečuřit a vyrazit hned ráno než to povolí. Jo a pro skrblíky, na parkovišti jsem slyšel pana správce, že nebude o víkendu vybírat výpalný za parking. Skol.
Východní Krušné hory
Vloženo 11.3.2016 18:54
Areál Klíny, modrý okruh je 100 % sjizdný. Stopa je vyježděná běžkaři. Parkovala jsem na parkovišti u vrtulí, to vlevo směrem z Klínů na Mníšek. Jela jsem kolem 17.00. stopa byla lehce přimrzlá.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.3.2016 17:16
Dlouhá Louka dnes na skejt - hodně měkký a pomalý sníh, nějaký dobrý člověk to z Dlouhé směr Tři páni projel autem, ale pořád se to na starých lyží dá, sice žádná hitparáda, ale díky za to! Jela jsem z Dlouhé přes rozcestí asi 2km směr Žebracký Roh, pak už málo sněhu, takže směr Tři Páni, Vysoká Mýt, Dlouhá Louka
Východní Krušné hory
Vloženo 10.3.2016 11:46
Byli jsme od neděle v Horní Blatné a podmínky na běžky nečekaně výborné. Asi nejlepší mezi Perninkem a Jelením a dál v Německu (Kammloipe). V lese na cestách přes 30 cm sněhu s pevným základem, to by mělo ještě aspoň týden vydržet. Směrem na Boží Dar o něco horší, hlavně na otevřených místech občas leze tráva a sníh je nekvalitní. V lese a okolo Fichtelbergu podmínky výrazně lepší.
Západní Krušné hory
Vloženo 9.3.2016 20:18
Je to k neuvěření ale Dlouhá Louka stále drží. Každý kdo se tam v těchto dnech vypravil, ještě u kostela měl nedůvěřivý pocit, jako by jel na SP biatlonu v Džibuti. Však po pár výškových metrech čeká úplně jiný svět. Dnes namátkou, Vysoká Mýť-Vrch T.P.-louka u vrtulí,zpět přes Radní potok (pořád to jde podél cesty v poho projet) se jelo úplně v klídku. Na skate docela fofr.
Jestli sníh přežije zítřek, tak víkend na D.L. je zajištěný. Modleme se. Skol
Východní Krušné hory
Vloženo 9.3.2016 21:30
Trasa Dlouhá Louka-větráky a zpět přes Vysokou mýť: sníh přemrzlý s trochou prašanu, stopa dobrá a rychlá, na magistrále ke Třem pánům několik vytátých míst, ale dají se v klidu objet. Z Vysoké mýtě od rozcestníku na Dlouhou Louku nám po asfaltce projel nějaký blb autem, stejně tak ve směru od Loučné - stopa pro klasiku je dost poničená, k Loučné ani nemá cenu se obtěžovat, jak jsou tam vyjeté koleje :( Jinak spokojenost.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.3.2016 23:05
Dnes odpoledne Klíny-Fláje-Dlouhá Louka po magistrále. Překvapivě v pohodě, kamínky vůbec, tráva minimálně, jen na silničce od Flájí nahoru podél plotu občas vykukuje asfalt. Stopa upravená jen na Dlouhé Louce, jinak vyježděné od ostatních. Nečekaně dobré svezení.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.3.2016 9:58
Byl jsem na Božím daru celý minulý týden a sněhové podmínky byly den ode dne lepší (10 cm nasněžilo ze soboty na neděli). Vzhledem k předpovědi na tento týden bych řekl, že by sněhu na běžky mělo být zatím dost.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 7.3.: nevíte někdo jak to vypadá kolem Božáku a zda je reálné, že se tam bude moci jet o víkendu Karlův Běh?)
Západní Krušné hory
Vloženo 7.3.2016 12:19
V neděli ráno připadlo cca 10 cm a bylo krásné svezení z Moldavy přes Teichhaus do Holzhau. na nové lyže to nebylo, ale kamínků a kořenů bylo minimum.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.3.2016 23:27
Jelení - Pernink - Abertamy - Boží Dar. Cca 10 cm nového sněhu. Upravené trasy, semtam vydřené na trávu, ale podmínky veskrze dobé, není potřeba brát staré lyže. Ježíškova cesta super, kdyby to nerozdupávali pěší turisté.
Západní Krušné hory
Vloženo 6.3.2016 22:03
V okolí Adolfova cca 5 cm nového sněhu na rozmoklý podklad, celkem průměrně tak 10-15 cm. Sníh dopoledne vlhký, ve vyšších partiích (Rudný vrch) prachový. Stopy místy projeté od běžkařů. Nejlepší podmínky přes Cvičnou louku po hřebenu Rudného vrchu, Sjízdné ale i části závodních okruhů (zejména po pláni, kde byly stopy místy ujeté skůtrem z předchozího dne), okruh kolem hranice a cca první 2 km stezky "Zapomenuté pohraničí". Pod 700 m.n.m. a na jižních svazích podmínky špatné. Odpoledne na sluníčku sníh hodně změkl a v místech bez podkladu začala vykukovat hlína, přesto výše uvedené trasy nadále sjízdné bez přenášení. Směr Komáří vížka místy černá silnice a pláně místy vyfoukané, sjízdné zřejmě jen s obtížemi, přesto pár lyžařů z toho směru přijelo. Pokud nepřipadne, tak v dalších dnech lze doporučit spíše jen Rudný vrch, jinde se podmínky budou asi rychle zhoršovat a bude se muset přenášet. Všude ale pěšáci, pejskaři, po lesních a polních cestách místy koleje od nákladních aut a čtyřkolek.
Východní Krušné hory
Vloženo 6.3.2016 19:10
Dnes Achilles naháněl rolbu :-). Vyrazil jsem po manšestru směrem na Vysokou Mýť. Dostatek sněhu v lese dokonce umožnil vyříznutí stopy na klasiku. Od zatáčky na Vysoké Mýti až pod Vrch Tří pánů je třeba dávat pozor šutry. Sníh nepatrně vylepšil průjezd ďolíkem Radního potoka, flájská silnice byla měkká, ale upravená. Rolba mezitím stihla upravit i flájský okruh a Vlčí horu. Směr Loučná jsem jel po paralelní stopě, silničku poničilo nějaké auto.
Podél obory se jelo skvěle, při prvním průjezdu jsem potkal jen minimum vytátých míst, ale v nadmořské výšce pod 800 m už slunce ze sněhu stihlo vyrobit vodní břečku.
Kameny ve stoupání od nejnižšího bodu pořád ční, ale dá se jim vyhnout. Dál v lese už jich zbylo jen pár, i na loukách se daly v pohodě objet.
Rolba upravila silnici až k Vilejšovu, já se ale vrátil na Dlouhou Louku a dal si repete flájského okruhu. Kolem poledne už byl sníh dost natátý, lyže vůbec nejely. Ve stoupání na Dlouhou Louku jsem se pěkně vyšťavil. Na závěr jsem si znovu projel Vysokou Mýť a přes Vrch Tří pánů se protrápil k pláni u Vrtulí. Rolba dojela až k Trafu, ale asfaltka k Novému Městu byla vytátá natolik, že stejně jako včera jsem musel do škarpy.
Sluníčko vyšlo až k poledni, to už jsem nefotill. Dopolední fotky jsou dost šedivé: https://goo.gl/photos/WgwrNTYbhKqNDK7Z6
Východní Krušné hory
Vloženo 6.3.2016 18:40
Na Lange Wiese přes noc napadlo pár cenťáčků a je to znát. Proti včerejšku se dal "flájskej" projet po sm.hodin bez husí kůže. I v pasáži podél vody je sněhu dostatek, až na kousek hlíny od spodního rozcestí. Při stoupání asi tak sedm kamenů ale do nich by vjel jen zoufalec co doma potřebuje obhájit nákup nových lyží.
Ještě bych chtěl apelovat na všechny slušné běžkaře, když potkáte na upravené trati cyklistu a za ním jak hada rýhu od kol,prosím Vás rozkopněte mu prdel až na lopatky.Děkuji. Skol
Východní Krušné hory
Vloženo 5.3.2016 20:43
Skibusem jsem vyjel na Dlouhou Louku, poté jsem vyrazil na Flájský okruh směrem k Loučné. Až do nejnižšího bodu u přehrady se jelo super, jen se člověk nesměl zasnít ve stopě - hrozilo rozbití čumáku na vytátém asfaltu. Byl jsem rád, že jsem vyrazil po směru hodinových ručiček, ve stoupání jsem se dokázal vyhnout většině šutrů. Ve sjezdu by to bylo horší. Ale když jsem chytil bruslařský rytmus a nechal se unést, stejně jsem si štrejchnul.
Pokusil jsem se projet po rolbované flájské silnici na Žebrácký roh. Nedoporučuji. Silnice byla hodně vytátá, a na závěrečném 2 km úseku jsem si mnohokrát porasil lyže. Sněhu tam sice bylo až překvapivě dost (5-10 cm), jenže šutry se umí prosadit. Dojel jsem až na okruhy v Holzhau, k odbočce na Český Jiřetín. Dvě úzké stopy na klasiku těsně vedle sebe mne přinutily k návratu stejnou cestou.
Z Dlouhé Louky jsem se vrátil k přístřešku mezi Radními rybníky a přes tradičně vytátý ďolík Radního potoka jsem pokračoval na Vrch Tří pánů. Sem tam musíš dát nohy k sobě :-). Rolba se točila někde u rozcestníku na větrníkové pláni, ale dalo se dojet v pohodě až k Novému Městu. I louka pod Bouřňákem byla sjízdná. Od trafa jsem pokračoval na Klínovčík, a sjel okolo chat nad tunel a k Osecké boudě.
Dnešní fotky: https://goo.gl/photos/WpoGRktNC5Xu9TzW8
Východní Krušné hory
Vloženo 5.3.2016 7:27
Okolí Dlouhé Louky upraveno a na letošní zimu super svezení, doporučuji starší lyže, sem tam nějaký kamínek. Bohužel opět někdo rozjezdil náklaďákem stopy na uzavřeném úseku silnice na Fláje a ke Stropníku, ale to už je tradiční neúcta pánů z Lesů na Krušných k práci jiných a veřejným penězům.
Východní Krušné hory
Vloženo 3.3.2016 20:56
Na trasach je max 5 az 10cm mokreho snehu, tudiz kouka trava a na cestach obcas vetsi kaminek. V utery byla projeta stopovacem usek Kr.magistraly Petrovice -Tisa Turisticka chata a dnes velice spatny, pokud nenapadne behem dvou dnu aspon 10cm je vse v pytli.

(Odpověď na dotaz uživatele Vojta z 2.3.: Máte někdo, prosím, info jak vypadá běžkování na úseku Moldava - Telnice - Petrovice? Díky moc.)
Východní Krušné hory
Vloženo 3.3.2016 20:34
Na tratích KBS je v průměru něco přes 10 cm sněhu. Nejvíce tratí je upraveno v okolí Dlouhé Louky a Lesné. Sněhu není tolik, aby šlo stopy na klasiku vyříznout všude. Více na http://kbstopa.cz/ - období beze sněhu využili k vylepšení webu a již jsou tam dostupné podrobnější informace o úpravě než v minulosti.

Jinak komentáře bez vztahu ke sněhovým podmínkám s ohledem na pravidla musím mazat, komentáře ke Skimapě je možno směřovat např. na https://www.facebook.com/skimapa/
Východní Krušné hory
Vloženo 2.3.2016 5:16
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 1.3.: Jak je na tom okolí BoZiho daru, ví někdo?) V pondělí byly kolem Božáku trasy neupravené, uježdené pouze lyžaři. Sjízdné s opatrností. Strojova úprava jen na magistrále z Perninku na Jelení, krátký úsek, ale luxusní stav. Na německé straně mezi Johanem a Carlsfeldem strojova úprava, ale občas vydřeno na štěrk. Teď už by to mohlo být pokryté sněhem, tak to zkuste.
Západní Krušné hory
Vloženo 29.2.2016 17:18
Pernik- Jelení - díky za jednu z mála upravených tratí v posledních týdnech. Byli jsme tam v neděli a moc jsme si to užili. Doporučuji, i když podle předpovědi má přijít sněžení a situace se doufejme z upravování stop kolem Božího Daru rapidně zlepší. Ahoj Jirka
Západní Krušné hory
Vloženo 27.2.2016 19:48
Jediným kladem dnešního běžkování na Lesné bylo, že dopoledne svítilo sluníčko :) Jinak ale špatné, spousta kamenů, některé úseky už úplně nesjízdné. Snad jedině některé dílčí části na okruzích na Lesenské pláni se daly ještě jakž takž s přimhouřením obou očí. Opravdu jen pro skalní. Celkově nedoporučuji.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2016 14:14
Ještě jsem zapomněla dotat že jsem jela z Cínovce na Vytížku a pak jsem se po cyklostezce proběhla k vyhlídce a zpět po červené lyžařské. Na zoufalce :)
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2016 14:12
Jak už tu někdo řekl dnes na zoufalce :) opravdu do slova a do písmene. I těch kameňaček mi bylo líto :( pak jsme vzala běžecké boty z auta a proběhla se k vyhlídce směrem na Komáří vížku. Tam mi přišlo, že to na ty běžky bylo o malinko lepší a i na té asfaltce byl občas sníh. Tak sněhu zdar a letošní zimě též :)
Východní Krušné hory
Vloženo 27.2.2016 11:35
Höhenloipe na Fichtlu (L3) na skate. Pěkné svezení brzo ráno, než se začali rojit turisti. Na pár místech kamínky, ale na tu bídu fakt pěkné, i sluníčko bylo.
Západní Krušné hory
Vloženo 25.2.2016 8:11
Po úterní bídě to ve středu už celkem dobře šlo. Vyrazili jsme s Peninku po magistrále směrem na Boží dar, která je celá sjízdná a pár kamínků je jenom v lesní pasáži nad červenou jámou. Já jsem to vzal ještě na Mílov, kde to bylo trošku na hraně při sjezdu na Háje, protože je to tam málo udusaný. Dále na Myslivny už to bylo bez problémů, pak jsme přes Hubertky přejel na Německou stranu, kde mají dokonce i upraveno na bruslení jednak ten uměle zasněžovaný okruh ze stadionu a také okruh na Fichtelberg. Potom z Božího daru zpět na Pernink jsme to vzali přes Abertamy, kde stopa od lidí také byla a vyjma jednoho krátkého sjezdu, kde byly šutry, to bylo hezké svezení. Kamarádi jeli zase na druhou stranu na Jelení a na klasiku tam také už byla stopa od lidí a na tu letošní bídu i dost sněhu..
Západní Krušné hory
Vloženo 21.2.2016 8:48
Tak předpověď bohužel vychází, od rána Litvínov +9°C, leje. nahoře je to podobné, pláň na Bouřňáku, kde jsem se včera bořil v 10 cm sněhu, se už zas zelená: http://pocasi.musicphoto.cz/snimek.php?kamera=hs.
Gratuluju všem, kteří stihli včerejší lyžovací okno :-).
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2016 22:45
Dnes nejdříve na okruzích na Novém Městě - občas to drhlo, ale na starých lyžích ucházející. Silnice mezi Vitíškou a Cínovcem v pohodě, zvlášť když potom začalo hustě sněžit. V Německu na Kahleberg a po okruzích v blízkém okolí se taky dalo až nečekaně dobře běžkovat. Při odjezdu odpoledním Moldaváčkem stále hustě sněžilo, zhruba na půli cesty mezi Střelnou a Hrobem ale jako když utne. Na zítřek se modely shodují v brutálním oteplení a jestli vyjde i předpověď srážek, v pondělí bude po sněhu :(
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2016 20:40
Dnes dopoledne okolí Božího Daru: ačkoliv stopy nepravené, Ježíškova cesta, "Krmelec", Tellehäuser, Hubertky, směr Fichtelberg na klasiku i bruslení ok (jen několik kousků na české straně zledovatělých nebo s kamínky, Německo super), okolo poledne začalo intenzivně sněžit, škoda, jestli do toho bude zítra pršet!
Západní Krušné hory
Vloženo 20.2.2016 20:18
V Litvínově pršelo, vyběhnul jsem si bez lyží přes Osek a Hrobskou sjezdovku na Bouřňák a Bystřickou boudu. Na sjezdovce leželo 3 do 5 cm sněhu, od cca 500 m n. m. sněžilo. Ve vrcholových partiích Bouřňáku leželo 10 i více cm, na klasičkách by se dalo. Padalo i večer kolem 18:00, ale předpověď na dnešní noc i zítřek straší s brutálním oteplením, 7°C a silný déšť. Zatím Litvínov +1°C a mokré sněžení. Fakt nevím, co zítra.
Východní Krušné hory
Vloženo 20.2.2016 19:42
Okruh Komáří vížka - Cínovec. Dopoledne ještě bída s kamínky, ale asfaltka šla, odpoledne husté sněžení a min 5 cm prašanu! Sníha si i přes noc.Zítra to tam bude paráda.
Východní Krušné hory
Vloženo 18.2.2016 19:08
Ahoj, dneska bruslení na Fichtelbergu: L3 -perfektní a L4-pár úseku sníh s kamínky ale s opatrností sjízdné.
Petr
Západní Krušné hory
Vloženo 17.2.2016 18:59
Sleduj tuto stránku, je od odborníků:
http://krusnehoryaktivne.cz/

Odpověď na dotaz: Kladu si otázku, proč v případě Krušných hor je tak málo aktuálních příspěvků. To se opravdu nenajde někdo, kdo by byl odsud a mohl informovat, jak to aktuálně na Božím daru a okolí vypadá? Zajímalo by mě, jak to zde vypadá po poslední vlně mírného ochlazení (a snad i sněžení).
Západní Krušné hory
Vloženo 18.2.2016 8:35
Na bruslení "katastrofa", dost sněhu, neupravené tratě, vyšlápnuté stopy turisty, jak za starých časů.
Bruslaři nejezděte. Ahoj Jirka
Západní Krušné hory
Vloženo 14.2.2016 3:47
Super, , bomba lyžování, na tratích i v okolí, dá se nahoru na Fichtelberg, jel jsem na jedničkách. Volně. Parking 1€/1hod. Na kameňačkách dnes i ježíškova cesta, hubertky.
(Odpověď na dotaz uživatele Ivana z 10.2.: Dobry den, jak to vypada v okoli Boziho daru? da se nekde jezdit? co ten areal v Nemecku, je volne pristupny verejnosti? dekuji predem)
Západní Krušné hory
Vloženo 9.2.2016 22:02
Okolí biatlon. areálu Eduard, v sobotu 6.2. utaženo rolbou, celkem slušné pro skate, stopa pro klasiku zmizela.
(Odpověď na dotaz uživatele Radek z 4.2.: Ahoj,chtěl bych o víkendu na běžky dejte prosím někdo info jak to vypadá ze stopami okolí Božího daru. Dík.)
Západní Krušné hory
Vloženo 6.2.2016 15:19
V 10 -13 hodin 0-5 cm mokrého sněhu na trase Vitiška- Cínovec- biatlon- Rehefled- Vitiška ..šel jsem pěšky, ale tak 30 nadšenců jsem na běžkách viděl. Lepši podmínky na uzavřenějších lesních partiích. Zítra už sníh asi nebude žádný.
Východní Krušné hory
Vloženo 31.1.2016 22:25
O víkendu proběhl v biatlonovém areálu Eduard závod v lyžařském OB. Standartní okruhy jsou upravené (na bruslení) a v překvapivě dobrém stavu, v noci na neděli připadl poprašek nového sněhu, který situaci ještě vylepšil. Magistrála v lese mezi Myslivnami, Abertamskou zatáčkou a Abertamy je dobře sjízdná, stopa je skoro všude velmi dobrá a bruslit se dalo také. Jen na pár místech bylo potřeba dát pozor na vytáté fleky.
Západní Krušné hory
Vloženo 28.1.2016 16:03
Vitiska směr Štěničárna - odpoledne. "Na zoufalce", 3x přenášet i na tak malém úseku, podmáčené, hůlky píchají do asfaltu.
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2016 20:37
Kammloipe v okolí Klingenthalu-Mühlleithen (oběma směry) je ještě poměrně dobře sjízdná, sněhu je víceméně dostatek (i díky tomu, že v minulých dnech byla stopa pravidelně rolbou upravována) Pár míst je podmáčených, někde rolba vyhrábla hlínu, ale pořád to jde i když každým dnem se situace rapidně zhoršuje (včera to bylo o kus lepší)
Západní Krušné hory
Vloženo 27.1.2016 17:46
Dnes po práci jsem se zajel jen trošku sklouznout od myslivny (zast. Klíny, obora) na Klínskou bránu a zpět. Ve stínu lesa je sněhu relativně dost, ale každou mezerou mezi stromy se sluníčko prosazuje a vytváří místa pro přenášení lyží. Velké šutry hrozí v zatáčce nad Desítkou, s opatrností se ale dají objet. Podél hranice místy jedete po pásu zbylé břečky, občas louží, ale jezdit se stále dá. Pokud však v neděli zaprší, jak slibuje předpověď, nezbude nahoře už vůbec nic.
Fotky z dnešní pěkné jarní lyžovačky: https://goo.gl/photos/hdmecX41A4Z9tqeC7
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2016 15:32
Dopoledne. Na Cínovci bída, nedá se. Směrem na Kahleberg celkem dobré, kolem vodárny trochu vytáté a jedete po takovém průhledném sněhu. Nejlepší část je kolem Bithlon arény. Snad tam nebude tak teplo jako v Ústí a mohlo by to ještě nějaký den vydržet. Na Vytišku prý také dobré, až na jedno místo, kde je 50m asfaltu, ale je to prý každý rok. Běžkám zdar
Východní Krušné hory
Vloženo 27.1.2016 9:32
Ahoj, domnívám se, že to tam bude už bojové a možná někde v lese na staré lyže. Na NE 31.1. 2016, dnes ve ST, předpovídají na Cínovci + 1 st. a déšť. Do víkendu má být stále nad 0° a to bude sníh stále ubývat. V PÁ to omrkni na: http://www.horskasluzba.cz/cz/webkamery/krusne-hory

(Odpověď na dotaz uživatele Zeryk z 27.1.: Zdravím, plánovali jsme na tento víkend běžky v oblasti Dlouhá Louka - Bouřňák, ale předpověď a web kamery moc povzbudivé nejsou. Máte někdo přehled jak to tam vypadá? kbstopa.cz se tváří, že okruhy by měli být sjízdné. Díky, Zeryk)
Západní Krušné hory
Vloženo 26.1.2016 7:45
Vitiska-Cínovec-kahlberg. Pořád ještě souvislá pokrývka, Německo místy čerstvé upravené. Zbytek (hlavně česká strana) rozšlapaný, ale pořád to ještě jde
Východní Krušné hory
Vloženo 26.1.2016 7:45
Podnikl jsem nedělní okruh s dětmi. Boží Dar, Ježíškova cesta - Špičák - Boží Dar.
Bylo nádherné počasí, okolo nuly, sněhu cca 30cm, perfektní strojová st opa.
Na Božím Daru narváno, v 10:30 jsem měl jedno z posledních míst na parkování na P hned u vjezdu do města.
Na parkovišti Novako a Hranice nás už nenechali ani za poplatek.
Západní Krušné hory
Vloženo 24.1.2016 22:09
Dnes po poledni jsem vystartoval od hájovny na Klínech směrem na Klínskou bránu. Trať perfektní po ranní úpravě. Ačkoli teplota vzduchu byla nad nulou, sníh byl až na pár natátých míst pěkně vymrzlý. Po magistrále se jelo skvěle, ale od rozcestí pod Jelení hlavou už se bruslilo hůře, rolba tam byla naposledy v pátek. Podobné to bylo i okolo flájské obory.
Okruh Fláje i pokračování směr Žebrácký roh už zase bylo super. Projetá byla i spojka z Vilejšova na Vrch Tří pánů.
V Německu u Holzhau najíždí dvě klasické stopy těsně vedle sebe, bruslit musíte velmi úzkým véčkem. V klesání k Teichhaus lidé vyplužili šutry, a v nejnižším bodě jsem musel jet po okraji vytáté cesty. K Rehefeldu jsem bruslil po paralelních skatovkách. V dolních partiích už zbylo jen málo sněhu. A musel jsem předjet i koňský povoz.
Soupaž jsem dojel na moldavské nádraží, sjel jsem na novoměstské okruhy, letos poprvé, a možná naposledy, projeté kvůli Krušnohorské třicítce. Pokud to neroztaje nebo nezapadá, doporučuji zajet si tam třeba příští víkend.
Dnešní fotky:
https://goo.gl/photos/x8g6DrPwH6yaHDMLA.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2016 21:02
Dnes super svezení na Klínech, v sousedním německém areálu byla kvalita o dost horší, upravovali jen včera, do toho napadlo a nakonec obleva. Hodnocení tratí: Klíny 1*, Německo 2-.
Jen nevim, jak Klínští napočítali těch 72 km. Já dal 50, některý úseky 2-krát, po německý straně ca. 15. Nejel jsem teda směr Č. Jiřetín, jinak projeto skoro vše.
Východní Krušné hory
Vloženo 24.1.2016 16:57
Mezi Tisou a Sněžníkem stopy jsou, ale podepisuje se na nich teplota a mnoho lidí.Těžko říci, jak to bude vypadat v týdnu. Sněžit nemá a teploty půjdou nahoru. Sníh mokrý
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2016 23:36
Bouřňák byl tragickej už loni, to ale aspoň občas upravovali. Řekl bych že na běžeckejch tratích neměli zájem, protože jim nevydělávaj. Snížení finanční podpory od kraje jim jen "hrálo do karet". Jsou to tedy jen moje domněnky. Nicméně na Klínech to jde, tak proč ne tady.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2016 22:30
Díky za informace. Tudíž KBS za to nemůže, to se omlouvám že jsem je neoprávněně nařknul. Přesto je škoda že se tato část okolo Cínovce neupravuje, kdyby rozšířili prodej známek i směrem na tuto stranu věřím že se vybere pár peněz i na úpravu této části.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2016 21:28
Milý Pavle, oblast kolem Vitišky spadá pod SC Bouřňák, který se kvůli finanční nepodpoře Ústeckého kraje rozhodl, že letos stopy upravovat nebude. V této oblasti je upravována jen magistrála od Cínovce na Vitišku a zpět, dělají to lidé z restaurace Krušnohorský dvůr. KBS v praxi jsou tedy jen 3 střediska: Dlouhá Louka, Klíny a Lesná. A tam se pravidelně upravuje. Nicméně v tom dnešním počasí ta úprava nebyla moc platná. To by rolba musela projíždět každou půlhodinu.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2016 21:16
Byl jsem rozhodnut ze podporim financne KB stopu, ale po dnesku jsem rozhodnut ze nedam ani korunu. Kolem Vitisky ani jedna stopa na klasiku upravena. Myslel jsem ze na vikend to bude lepe pripraveny. Tak snad nekdy jindy a pak i podporim, ale dnes rozhodne ne. Neco za neco.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2016 19:12
Dnes jsem mohl do stopy vyrazit až po obědě. Celé dopoledne jsem okukoval on-line teploměr na Klínech. Předpověd meteorologům vyšla. Z ranních -11°C se teplota postupně vyšplhala až nad nulu.
Z Nové Vsi v horách jsem došel k červené v Mikulovicích, abych ověřil, zda opravdu byla najeta luční spojka Mikulovice – Nová Ves U lípy. Stopy po úpravě jsem objevil, ale vzápětí ztratil, sněhová nadílka vše skryla. V mlze jsem se na pláni trošku motal. Pršelo a foukal nepříjemný vítr.
Z Nové Vsi k větrníkům byla cesta prohrnutá, ale napadlo deset čísel čerstvého mokrého sněhu. Skluz nic moc.
Od Kateřiny směrem na Mníšek byla prošláplá stopa od turistů, bruslit se dalo jen ztěžka. Za vietnamskou tržnicí na Mníšku už to bylo lepší, a na okruzích už lidi uválcovali i bruslařskou stopu. Konečně jsem se sklouznul po hnědém okruhu u hranice, stoupání po žlutém okruhu k myslivně a větrníku. Stihnul jsem objet ještě západní část velkého okruhu na Mračném vrchu, cíl u Staré školy.
Auta vracející se do Litvínova se musela popasovat s ledovkou, ne všichni to dali.
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2016 22:45
Ahoj. Dnes vecer jsem s celovkou projel usek Cinovec- Vitiska a krasna stopa na klasiku od rolby. Trate v okoli Altenbergu v DE taky upravene. Jenom tech - 12 trochu zablo. Shrnuto: vyborne podminky
Východní Krušné hory
Vloženo 21.1.2016 9:31
Altenberg - Rehefeld - Teichhaus - Holzhau Banhof - strojově upraveno, většinou 3 souběžné trasy pro klasiku, bruslení a pěší.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 21.1.: Ahoj, prosím jak je to s úpravami tras na klasiku kolem Vitišky a Moldavy i po německé straně? Díky)
Východní Krušné hory
Vloženo 20.1.2016 22:19
Dnes jsem se poprvé odhodlal vyrazit do hor po práci. Vybral jsem si Lesnou a busem po 15:18 jsem vyjel na Novou Ves rozcestí. Lyže bylo možno nazout až na odbočce červené z hlavní silnice. Web KBS sliboval upravené stoupání k Dřevařskému rybníku, celý den ale sněžilo. Bruslení v 5-10 cm nového prašanu bylo fyzicky malinko náročnější. Napojil jsem se na lesenské okruhy směr Červená jáma. Zde jsem očekával urolbovaný podklad, ale pod prašanem skoro nic nebylo. Dokonce se mi párkrát lyže zadrhla o asfalt. Vysvětlení jsem se dočkal záhy. Z protisměru se vyřítil traktor s radlicí, která sníh pouze shrnovala. Bruslit se sice dalo, ale mnohem hůř než před „úpravou“. Hroty hůlek se tupily o asfalt a sem tam byl povrch úplně bez sněhu. Klasici by samozřejmě měli smůlu.
Jel jsem dál po modré až k rozcestí s červenou značkou, kde jsem přestoupil na okruh Lesenská pláň. Ten už byl upravený, ikdyž zasypaný prašanem. Super svezení, byla tam i vyšláplá stopa na klasiku. Pod Eduardovou skálou jsem následoval stopu směrem k hájovně, pak jsem se napojil na modrou značku a k hotelu Lesná doklouzal po vyplužené silnici.
Vrátil jsem se na vrchol Lesné, omrknul lesní zkratku k hotelu (v lese super, na louce zaváto), poté jsem se chvilku motal po lesní propojce a přes Červenou jámu a Dřevařský rybník jsem se vrátil na Novou Ves.
Trasa projížďky (24 km): http://jdem.cz/bvasr9
A ještě pár fotek: https://goo.gl/photos/Th92MMywkka69FNn8
Východní Krušné hory
Vloženo 19.1.2016 8:36
Dobrý den, vlakem se dostanete do Horní Blatné nebo Perninku, odkud se na Boží Dar dostanete na běžkách. Z Božího Daru zpět do údolí je třeba jet autobusem. Přehled upravených běžeckých tras najdete na http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/flex/, další informace na webu http://krusnehoryaktivne.cz/.
(Odpověď na dotaz uživatele Přemek Homola z 18.1.: Mám prosbu, v Krušných jsem ještě na běžkách nebyl, chceme vyrazit na víkend. Existuje nějaká možnost vyrazit busem /vlakem v sobotu ráno a dorazit někam na stopu, nejlépe abychom se dostali na Boží dar.
Nevím kde vystoupit co nejblíže u stopy, jinak bych si spojení našel. Díky.)
Západní Krušné hory
Vloženo 19.1.2016 11:27
Dlouhá Louka: příjezd v 17:00. Teplota -12. Upravený byl Flájský okruh, Jel jsem klasikou, mazal jsem zelený swix a bylo to super. Oproti sobotě byla stopa rychlejší. Brácha jel skate a i přes novou vrstvu prašanu, který napadl po úpravě, mu to pěkně jelo.
Klasikou jsem jel ještě Okruh Vysoká Mýž a to bylo projeté jen od lidí, ale jelo se pěkně. Při návratu ka tutu kolem 19:00 teplota -15.
Východní Krušné hory
Vloženo 17.1.2016 21:14
Jak píšu v dnešním reportu, stopa na Jiřetín byla už dnes zavátá. Předpokládám, že jí ale zas najedou. Včera byla i pro skate, profil - víceméně pořád z kopce.
Ze začátku nevede přímo po červené (ta je příliš strmá), odbočuje severozápadním směrem cca 150 m za rozc. pod Jelení hlavou, napojuje se na červenou a končí kde sníh dovolí. Pak se musí vzít lyže do rukou a přejít pěšky k začátku stopy směr Žebrácký roh (v ideálním případě míň než 1 km po silnici):
https://mapy.cz/s/pSnq
(Odpověď na dotaz uživatele Tonda z 17.1.: Dnes čtu na http://kbstopa.cz/ o nové trase Klínská brána-Český Jiřetín, upraveno rolbou. Netuší někdo, zda to je po červené turistické, nebo jinudy? Jaký má trať profil, jestli to je i na skate? A jak dál z Českého Jiřetína, na Žebrácký roh?)
Východní Krušné hory
Vloženo 17.1.2016 21:01
Dnes jsem začal na Klínech od parkoviště P4 u horního větrníku (bylo plné aut). Foukalo, tak jsme se schovali v lesních stopách přes Klínskou bránu, Schwartenberg Loipe do Seiffenu. Jukli jsme ke Sportwelt centre a odsud jsme se vrátili přes Mníšek, hnědý okruh a přes silnici na Mračný vrch a po oranžovém kolečku zpět k parkovišti. Tratě byly opakovaně urolbovány, sněžení a vítr však na ně navršil několik cm sněhu. Ve stopě nevadil, malinko zpomaloval bruslení, ale tvrdý podklad byl pro skluz rozhodující.
Pokračoval jsem opět na Klínskou bránu, tentokráte po nově projeté stopě přes Jelení hlavu, která byla méně zafoukaná než tradiční magistrála podél hranice. Včera vyrolbovaná odbočka na Český Jiřetín již byla zcela zavátá. Dál ve směru Fláje byly stopy překryté prašanem, ale bruslit se dalo. Jihobřežní flájská cesta asi letos zůstane jen pro klasiku nebo soupaž.
Po Flájském okruhu i dál přes Vrch Tří pánů pěkné brusleníčko po prašanu, překvapivě i cesta přes pláň u větrníků byla docela v pohodě. Přes Bouřňák a Trafo jsem dorazil do cíle na Bystřické boudě. Trasa (41 km celkem):
http://jdem.cz/bu92c4,
Fotky:
https://goo.gl/photos/BBkZQ9DsDH8sB1wv8
Východní Krušné hory
Vloženo 17.1.2016 16:59
Klasikou z Komáří vížky na Cínovec a zpět. Krásný čerstvý prašan, pohoda. Stopy projeté jen od lidí, takže to nezařezávalo jako od mašiny. Ale krásný výlet.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2016 22:25
Dlouha Louka. Klasicky okru Flaje a vrch tri panu a vysoka myt. Dobre upraveno. Stopy kvalitni. Potom jeste skate Flaje, to bzlo trochu tezsi, protoze podklad jeste neni tvrdy.
Ale vynikajici prvni svezeni a kvalitni trate. Diky.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2016 21:43
Klíny směr německo kolečko a zpět
tratě nic moc sem tam kamínky sem tam se to propadne
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2016 19:24
Z Dlouhé Louky směrem na Vrch Tří pánů upraveno (pro oba styly - já jel klasikou), jen na minimu míst bylo třeba si dávat pozor na kamínky. Upravené stopy končí na začátku pláně s větrníky nad Novým Městem, až ke křížení se silnicí za Novým Městem (trafostanice) jen stopa od lyžařů, nic moc ale dalo se. Odtud už na Vitišku upraveno, i když od Vitišky to tak nevypadá, na té louce jsou stopy dost zafoukané.

Z Vitišky směrem Moldava po upravených stopách, ale ty odbočují někam na závodní okruhy (tak, jak ukazuje nová Skimapa viz http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod - i zbytek odpovídal realitě). Dál po v minulých letech upravovaných okruzích už jen ve stopě od lyžařů, ale okruh nejblíže Moldavě už asi projela rolba z Moldavy. Ta však upravovala na hladko bez klasických stop, takže jsem zamířil jen k nádraží Moldava, odtud vyšlápnutou stopu na konec železnice a hurá do Německa.

Bývalá železnice Neu Rehefeld - Holzhau s (tradičně jen) klasickými stopami mě ale trochu zklamala, stopy byly starší, a tak jsem se kus za nádražím "Skibahnhof" nechal zlákat upravenou odbočkou do německého vnitrozemí. Nahoře na loukách směr Hermsdorf či Nassau byla spousta parádně upravených tratí pro oba styly, jen místy je třeba si dávat pozor na kamínky či jiný podklad. Sice by se tam dalo krásně jezdit mnohem déle, ale tlačil mě čas, takže jsem sjel po cestě projeté jen od lyžařů směrem k silnici do Holzhau, v tom sjezdu jsem byl rád za své staré lyže, nedoporučuji tudy jezdit. Z tratí v Holzhau jsem projel jen nutné minimum, ale upravené byly krásně a bude toho tam určitě víc.

Německé a české upravené tratě se potkávají na Žebráckém rohu a odtud už nejkratší cestou na Dlouhou Louku, opět po krásně upraveně trati. Silnice, na kterou se stopy napojují kus za Žebráckým rohem, mi přišla ze tratí vedoucích z Dlouhé Louky v asi nejlepším stavu. Závěr společný s okruhem Fláje už byl odpoledne trochu použitější (tam jezdí nejvíc lidí) a jen s jednou klasickou stopou, ale i tak si upravovatelé z Dlouhé Louky zaslouží velké poděkování.

GPS záznam pro lepší pochopení - https://www.strava.com/activities/471679232 - telefon mi umřel dost brzy, ale závěr si snad domyslí nejen místní znalci :-)
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2016 18:31
Dnes první letošní Lyžba na z Dlouhé Louky a jedním slovem velká paráda. Počasí ideální -3°C a odpoledne místy slunce, sněhu tak 30 cm peří, mazáno modrý Rode 0- -4, odpoledne domazáno ještě Multigrade 0- -3, odraz tutový, ale moc to nejelo. Projetá trasa Dlouhá Louka - pod Loučnou - přehrada Fláje - před Malým radničním rybníkem doleva až na Žebrácký roh - malý pytlík v Německu kolem Torflhaus - zpátky k Radničnímu rybníku a na Dlouhou louku - po magistrále na Vrch tří pánu a zpátky přes Vysokou mýť.
Sněhu dost při troše opatrnosti i na závodní lyže, na pár místech vykukují drny / větvičky a před Žebráckým rohem je pista trochu odfoukaná, ale nic tragického.
Prakticky celá trasa upravená v plném profilu (stopa - bruslení - stopa), ale je vidět, že to je první sníh a vůbec to není utuhlé, místy se boří hole, na skate bych to ještě o pár dní odložil.
Východní Krušné hory
Vloženo 16.1.2016 18:30
Boží Dar - Přístřešek - Myslivny - Tokaniště - Myslivny - Krmelec - Boží Dar
Krásný prašan, na všech okruzích kolem Božího daru upravený. Někde rolba odkryla borůvčí, výjimečně (okolo Špičáku) větve či bahno. Přes den už skoro nic nepřipadlo. Držel na to modrý Swix V30.
Cesta z Mysliven na Halbemeile byla projeta terénním autem, stopy vedou v jeho kolejích. V půli cesty na Halbemeile jsme odbočili a vyšlápli stopu na Tokaniště, odtud to jiná skupina prošlápla přinejmenším na Háje, z nich chtěli pokračovat až do Blatné.
Lidí dost, ale parkoviště na Božím Daru se nezaplnilo. Místo by se našlo i na silnici u Mysliven.
Všechny vedlejší silnice (vč. místních v Božím Daru) jsou pokryté sněhem a tedy sjízdné na běžkách.
Západní Krušné hory
Vloženo 16.1.2016 17:12
Klíny i Dlouhá Louka hlásily upravené tratě. Nevěřil jsem předpovědi počasí a namazal parafinem -4°C, ale teploměr nahoře ukazoval -7. Silnice z Dlouhé Louky na Fláje už byla malinko zasněžená. Na flájském okruhu se mi při bruslení lyže trošku bořily do sněhu. Jihobřežní cestou okolo flájské přehrady nikdo nejel, museli jsme razit stopu. Naštěstí těsně před silnicí Klíny – Fláje nás potěšil manšestr klínské rolby. Ve stoupání nad silnici chyběl sníh, i dál po trase jsem se musel vyhýbat kamínkům či trávě.
Z Klínské brány jsem odbočil do Německa. Schwartenberg Loipe byla upravená, ale i tam se občas vynořil šutřík. Do Čech jsme se vrátili přes Mníšek, vše protaženo, ikdyž mírně zasněženo. Jeli jsme hnědý okruh podél hranice, a poté jsme po žlutém přejeli ke startovnímu bodu okruhů na Mračném vrchu. Směr dolů na Klíny byl právě čerstvě urolbován, začátek oranžové trasy byl hodně kamenitý. Proto jsme raději sjeli po modré spojce a hurá dolů k restauraci Stará škola.
Fotky z dneška:
https://goo.gl/photos/7bKyqsyYgw1odgRv5
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2016 17:40
Tisá - Sněžník, 15. ledna odpoledne. Jedna stopa na klasiku, projetá od lidí, ale mnohem víc sněhu než minulý víkend! Vyražte!
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2016 16:18
Cínovec - Vitiška - Vrch Tří pánů - Vilejšov - Nad Křížkem - Moldava - Hraniční potok - Cínovec
Sněhu je všude dost, jen v nižších polohách kolem Moldavy se občas píchne hůlkou do země a výjimečně vykoukne šutr. V noci na pátek napadlo asi 5cm prašanu, základ pod tím byl také měkčí. V pátek přes den bylo polojasno, lehce pod nulou a nenapadlo nic.
Všude jsou projeté stopy od lidí (často jsem je projížděl nově). Na vedlejších cestách (vč. Flájské silnice) jsou vyjeté koleje od náklaďáku a stopa vede jimi, což je trochu nepohodlné. Magistrála z Cínovce na Vitišku byla asi ve čtvrtek projetá skůtrem, teď už ji lidi ujeli i na bruslení, i když to pořád není uježděný sníh jako od rolby.
Krásně držel modrej Swix V40, odpoledne to v nižších polohách klouzalo, tak jsem přimáznul fialový V45, ten moc nepomohl a navíc ve vyšších polohách trochu lepil.
Parkoval jsem u hospody Na Pomezí - ráno prázdno, kolem 15h plno. U trafa v Novém Městě prohrnuto místo na cca 8 aut, prázdno. Horní parkoviště u Bouřňáku také prázdné.
POZOR: na parkovišti "Cínovecké slatě" bude tento víkend nějaká "dětská olympiáda", stojí tam velký občerstvovací stan a dá se tam asi čekat hodně lidí a tedy horší parkování.
Východní Krušné hory
Vloženo 15.1.2016 21:21
Adolfov bez stop, ale sněhu dost. Dnes něco napadlo. Otázkou je zda proběhne nějaká úprava když Telnice vystoupila z KBstopa.cz. Snad zítra bude na Sněžníku stopa na klasiku.
Východní Krušné hory
Vloženo 14.1.2016 19:38
Dlouhá Louka - Vrch tří pánů - Vysoká Myť - cca 30cm sněhu, vyjeté 1-2 stopy na klasiku, na bruslení sice nic moc, ale celkově paráda
Vysoká Myť - Dlohá Louka - cesta uplácaná do hladka od aut, nic extra ani na klasiku, ani na bruslení, ale dalo se...
Východní Krušné hory
Vloženo 13.1.2016 17:21
Arena, dopoledne upravena část okruhů. Odpoledne už bylo dosti zaváté
Východní Krušné hory
Vloženo 11.1.2016 10:35
Boží Dar (Ježíškova cesta - velý okruh cca 14km) BD-Krmelec-Myslivny-nahoru směr Božedarský Špičák-dolů k silnici -podél Blatenského Příkopu zpět na BD.
úsek mezi BD a Myslivnami bez problému sjízdný i na lepších lyžích než šutračky, povrch tvrdý, ušlapaný od pěšáků dobrý na bruslení, stopa na klasiku vyšlapaná po kraji, místy nezřetelná. Super úsek na skate podél Příkopu na BD, bez kamínků, tvrdý. Část kolem Špičáku naopak neušlapaná, jen ujetá od běžkařů, takže měkčí sníh ale kamínků minimum. Celkově pěkné svezení na tu bídu :)
Západní Krušné hory
Vloženo 11.1.2016 9:15
To David: na vyjetí rolby je třeba min. 20 cm sněhu, jinak jen vyorá kamení a štěrk, který u nás tvoří podklad lesních cest a cyklostezek. V oblasti Seiffenu to ale pan Preussler, majitel penzionu Sportwelt, většinou nevydrží, vyráží hned, jakmile napadne prvních pár cm. Může si to dovolit zejména na okruzích, které vedou po loukách nad Seiffenem (Ortsloipe). Ikdyž občas se musím smát, když vidím klasickou stopu vyraženou ve stéblech trávy :-).
V Čechách už se ale též rolbovalo (vyasfaltovaná silnice Cínovec – Mikuláška), přičemž na německé straně hranice rolby ještě spí, ze stejných důvodů jako u nás. Výjimkou jsou zasněžované okruhy Biathlon Areny.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2016 20:37
V neděli jsem začal opět od skibusu na Dlouhé Louce. Jen jsem si prověřil jak vypadá úsek k oboře a zpět přes Vlčí horu. Ani jednou jsem nešutroval. Něco překryla námraza, něco lidi odházeli.
Po krajnici jsem se propíchal na silnici směr Fláje, která je od 8. 1. uzavřená pro motorová vozidla. Někdo ale sesadil závoru, a auta tam zjevně pořád jezdí. Jedno jsem i vyfotil.
Napadlo mne vyzkoušet kam až se dá na hladkých lyžích dostat. Po silnici se dalo bruslit, jen místy bylo třeba vyhnout se asfaltu. Klasická stopa nebyla souvislá. Dojel jsem až k závoře na rozcestí 2 km od Žebráckého rohu. Dál už bych jel jen na klasičkách. Vrátil jsem se stejnou cestou a odbočil za Malým Radním rybníkem směrem na Vrch Tří pánů. Kamení mi nedovolilo bruslit, musel jsem soupaž.
Před Bouřňáckou plání jsem uhnul doleva, sjel ke Studánce a po krajnici jsem vystoupal k Bendlovce. Přešel jsem silnici a zkusil přejet plání k okruhům Baníku Osek (viděl jsem tam včera jít běžkaře). V mlze to nebylo úplně jednoduché, ale trefil jsem se. Okruhy na tzv. Dachsteinu doporučuji pouze pro adrenalinové sportovce. Jsou najety skútrem ve svahu nad nádražím Nové Město, v lese sněhu moc není, musíte se vyhýbat trávě a klackům. A je to pěkný kopec. Malý okruh je najet i na louce u lesa.
Po čočkovce na Bystřické jsem si ještě zajel na Cínovec. Než jsem se dostal na perfektně upravenou cínoveckou magistrálu, musel jsem vystoupat ne příliš vysněžený kopec na Klínovčík (spousta kamenů jak ve směru od trafa, tak od Vitišky). Pak ale následovalo perfektní svezení, velké díky Golf Cínovec.
Dnešní fotky: https://goo.gl/photos/7uEYb76rexk3d9VZA
Večer přišla obleva, sníh padal ze střech. Teď budeme s napětím čekat, co spadne z nebe. Má být kolem nuly, uvidíme, zda slibované srážky dostaneme ve formě deště, nebo sněhu.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2016 18:25
Včera jsme s rodinou dali okruh z Klínů kolem Mníšku do Seiffenu a přes Gizelin pramen a Klíny Tor zpět, asi 22km a naprosto perfektní, prašan, stopa prošláplá a v Německu dokonce dělána rolbou i pro bruslení (u nás to prý při takovém množství sněhu strojově nejde, hmm zajímavé že v Německu ano). Nikde nic vydřený, krásná trasa a v Seiffenu jsme si došli na kebab a pizzu, levnější než předražená restaurace v Mníšku.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2016 11:05
Cínovec - Bouřňák: 20cm přírodního sněhu, pár běžeckých tras upravených. Mimo hlavní trasy se také dá, ale pod sněhem koukají občas kameny, takže pozor na ně a na skluznici.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2016 10:51
Na Dlouhé louce Vlčí hora - upraveno, občas trochu trávy, ale i tak skate dobrý. Flájský okruh na klasiku super. Pak na Žebrácký roh, až k odbočce flájské silnice k Flájské hájovně obstojný skate, zbytek k hranicím na klasiku a slabší. V Německu chvíli super skate směr Teichhaus (ipraveno válcem), pak ale sníh dost ubýval, takže jsem se vrátil. Okrhu Vysoká mýť a Vrch Tří pánů na klasiku výborný. -3°C, slunečno a dobrý sníh, akorát by to chtělo dalších deset čísel.
Celkově na letošní zimu hodně dobrý, akorát jen na starý lyže a lepší na klasiku.
Východní Krušné hory
Vloženo 10.1.2016 10:13
Úsek Vitiška - Cínovec skvělé podmínky. Dvě stopy po stranách. Uprostred se bruslilo. Počasí dokonalé. - 3 st. Slunecno. Dnes to vypadá ze je tam pod mrakem.
Východní Krušné hory
Vloženo 9.1.2016 20:36
Skibus na Dlouhou Louku jezdí So/Ne v 9:30 z nádraží Litvínov (9:35 Citadela, 9:50 Oisek). Nahoře krásné počasí, jezdil jsem skorookruh plot obory - Vlčí hora – louka pod penzionem Rozcestí. Občas skluznici pochroumal šutr, ale bruslit se dalo. Na asfaltce směrem k oboře docela perfektně. Klasici si stopy vybudovali sami, a to i na neupravené trase flájského okruhu. Jako bruslař jsem jim to nechtěl ničit.
Odpoledne jsem se vydal směr Vrch Tří pánů, z kopce mi to moc nejelo. Na magistrále je 5-10 cm sněhu, při bruslení jsem se potácel mezi dvěma vyjetými stopami a kamínky vyoranými cyklisty a chodci. S trochou opatrnosti se dalo. Klasici strach mít nemusí, stopa byla čistá.
Pláň u větrníků překvapivě nebyla vyfoukaná, kamení se dalo vyhnout. Tráva na pláni u Bouřňáku byla rovněž sjízdná.
Fotky z dnešní vyjížďky (36 km) jsem nahrál na: https://goo.gl/photos/tCKQBY3zBWWxZ9QL7
Dle informací od dalších lyžařů nejlepší svezení nabízí strojově upravená silnice Vitiška Cínovec. Zítra se tam vydám, snad to do té doby nezmrší čtyřkolkáři či motoristé.
Moje žena dnes sjela na práskačkách až do Litvínova. Měla na to lyže :-).
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2016 20:44
DLOUHÁ LOUKA 8.1.2016 UPRAVENO SKÚTREM NA BRUSLENÍ OKRUHY LOUKA, OKRUH VLČÍ HORA 4 KM. - to je aktuální info na http://kbstopa.cz/
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2016 17:52
Tisá - Děčínský Sněžník, pátek 8.ledna odpoledne. Přírodní, ale čistá stopa od běžkařů, žádné kamínky ani jehličí, na starší běžky a jako první svezení v letošní zimě určitě super:).
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2016 12:50
(Odpověď na dotaz uživatele Ross z 8.1.: @Milan: Já vidím, co tam píšou.
Spíš mě zajímá, jestli to tam někdo viděl, není 12cm jako 12cm... :-))
..tak já tam byl 28.11. kdy psali 3-5cm a dalo se sjet na Fláje a zpět, tak 12cm už vidím docela ucházející - tak radši starší lyže
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2016 10:15
(Odpověď na dotaz uživatele Ross z 8.1.: Tuší někdo, jak vypadá Dlouhá Louka? Dá se už? Podle KBS by tam už mělo bejt 12cm, ale o trasách nic...)

..jen číst - píšou, že 12cm je zatím málo na úpravu stop technikou, vyšláplé to určitě bude nebo si to vyšlápnem sami ..
Východní Krušné hory
Vloženo 8.1.2016 7:50
Míro není Nové Město jako Nové Město. Tohle z dotazu je v Krušných horách. Na lyžování zatím bída.
Východní Krušné hory
Vloženo 7.1.2016 22:16
Odpověď je v oblasti Vysočina, dnes tady byla obleva
(Odpověď na dotaz uživatele Aja z 5.1.: Nevíte prosím, zda se běžkuje okolo Nového Města?)
Východní Krušné hory
Vloženo 6.1.2016 20:22
lze bruslit mezi Cínovcem a Vitiškou, ale zatím raději starší lyže. V Altenbergu je nastříkané pouze kolečko na stadionu u střelnice.
Východní Krušné hory
Vloženo 5.1.2016 15:02
Na lyžařských trasách v okolí Oberwiesenthalu lze na starších lyžích běžkovat, stopa je pouze vyjetá od turistů, strojová údržba zatím není možná.
Závodní/tréninkové tratě ve Skiareně (Fichtelberg) byly dnes pro veřejnost uzavřeny, na cestách leží pouze pár cm sněhu, uježděno od lyžařů (bruslení). Skimagistrála Oberwiesenthal - Fichtelberg - Hubertky zatím na většině úsecích nesjízdná.
Foto na https://www.facebook.com/KLMzapad/
Západní Krušné hory
Vloženo 4.12.2015 23:20
V okolí biatlonového stadionu Eduard bylo 15 - 20 cm sněhu, na standardkách projeto rolbou, a v tom vyjetá stopa na klasiku. Bohužel jsme tam byli bez lyží připravovat LOBy, ale na stadionu a standardkách se vesele jezdilo (bylo tam nějaké soustředění, patrně mladých biatlonistů)
Západní Krušné hory
Vloženo 23.11.2015 18:48
Na stadionu v německém Oberwiesenthalu jsou první upravené tratě. Zdroj + foto - LK Slovan Karlovy Vary, https://www.facebook.com/lkslovankarlovyvary/posts/306063539581050
Západní Krušné hory

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krušné hory