Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vloženo 13.2.2018 12:12Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Reakce na pana H. :-D
Milý spoluuživateli lyžařských tratí, vysvětli mi,jak se třeba mají přemístit ekologové na Tetřevky,nebo skutů na hájenky v Kristiánově. Na lyžích ? Ale mezi nimi je spousta "nelyžařů" Díky za radu. :-)
Dotaz Vloženo 13.2.2018 9:25Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Reakce na pana Antonína Suka. V tom, že šli chodci v pásu určeném na bruslení žádnou ukázněnost nevidím. Je to jen jejich arogance a nevychovanost. V severských zemích to nikoho ani nenapadne, chodit pěšky tam, kde se lyžuje.
Vloženo 12.2.2018 18:08Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Za 4 dny J 50 a oni nejsou schopný projet tratě.J e to marný,je to marný....Hlavně že tam 3 rolby stojej.
Vloženo 12.2.2018 14:20Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Na nic.OPS prostě v týdnu neupravuje
Dotaz Vloženo 11.2.2018 19:24Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
To jsem zvědav jestli to na pondělí projedou taky pro nás místní lyžaře
Vloženo 10.2.2018 11:18Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Proč mažete příspěvky který se vám nehodí.Necháváte jen ty které vás chválí. Ale to je velká chyba .
Vloženo 10.2.2018 11:14Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Uprava tratí od OPS je tragická.Jezdím téměř každý den a mohu to docela posoudit.
Vloženo 10.2.2018 11:07Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Proč neupravujete v týdnu ale jen na víkendy.? Místní vás nezajímají.Hlavně vše pro turisty z nížin,který to stejně za dopoledne celý zničej.
Vloženo 5.2.2018 16:48
Možná jsem slepý, možná i blbý :-) Chtěl jsem přidat příspěvek o tratích na Slovensku, ale tuto oblast jsem nenašel. Vyřešil jsem to tak, že jsem odkaz umístil do Rakouska, dříve Rakouska-Uherska. A Slovensko přece dříve byly Horní Uhry, ne?
Nebylo by vhodné, přidat Slovensko do oblasti zahraničí??? Nerad bych, aby mi za můj příspěvek nějaký slovenský nacionalista rozbil hubu...:-)
Vloženo 4.2.2018 19:22
Tak jsme dneska pri soupani klasiky koukal na to prerusovani stop a obcas mi to prijde divne. Na rozcesti ve tvaru T na rovince vubec nevidim duvod, proc tu jednu stopu, co vede po kraji, prerusovat. Taky se mi zda, ze nekdy ta stopa konci zbytecne daleko od krizovatky. Chapu preruseni stopy na konci sjezdu, kde stejne vetsina pluzi. Skoro bych rekl, ze se tim prerusovanim nekdo pokousi resit problem s prazaky a podobnymi borci, protoze ti jsou schopni stat kdekoliv. Klidne i ve stope, nebo uprostred v pasu pro brusleni. Tak se asi nam normalnim snazi vysvetlit "hele, tady konci stopa, tady budou stat pepici" a pepikum naopak "hele, je jasny, ze stejne budete stat kdekoliv, ale tady jsme vam vyrolbovali takove mensi namesticko beze stop, tak jako kdybyste si na to vase zevlovani zastavili tady, tak by to bylo lepsi nez tamhle v zatacce ve sjezdu ve stope." Ale holt ne kazdeho naucil v detstvi tatinek, ze kdyz chce nekdo zastavit, tak si musi vystoupit ze stopy do lesa a neprekazet. Ale jinak samozrejme dekuji za to, co je.
Vloženo 2.2.2018 21:39
Dneska odpo jsem jel z Bedřichova panelku a na Knajpu, klistr, bez problémů. Nahoře by imho asi držely i tuhý vosky.
Vloženo 2.2.2018 20:17
Bertík: Mirek ze Sporticusu psal do zprávy na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/bedrichov-jizerska-magistrala, že jako základ to bude chtít do nižších poloh klistry... já jsem rád, že mám skiny a nemusím mazání řešit, pač jinak by to určitě dopadlo tak, že bych většinou jel soupaž...
Vloženo 2.2.2018 17:18
Apropoo, co tam mažete? Chtěla bych jít zítra z Oldřichova Pilama a moc nevím, jak namazat, aby mi to potom celou cestu nebrzdilo.
Děkuji za každou radu
Vloženo 2.2.2018 13:34Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Krádeže hůlek.Zase obraz dnešní doby.Místní lyžař by to nikdy neudělal.
Dotaz Vloženo 2.2.2018 8:03Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Souhlasím s panem Horníkem, podívejte se na Krkonoše, to je boj o informace...
Vloženo 1.2.2018 18:49
Možná by to chtělo změnu ve vedení OPS.Za paní Nedvědické to fungovalo lépe
Vloženo 1.2.2018 18:38Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Redakce nic neprozradí.To jsou tajný informace
Vloženo 1.2.2018 18:35
Na webu to být nemůže,tam vládne cenzura
Vloženo 1.2.2018 18:14Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
No ona je velká škoda hlavně to, že v posledních dnech není ze strany ops o čem aktuálně psát, protože z nějakého důvodu rolby nevyjíždí. Kupuji si pravidelně ročně známku za 1000 Kč pro sebe i svou ženu a platil bych rád i víc, kdyby to fungovalo jako v každé rakouské vesničce, kde rolba vyjede každý den. Co na to OPS?
Vloženo 1.2.2018 17:18
Upozornění na nevhodné chování je potřebné - s tím plně souhlasím. O to víc mne překvapuje, že v situaci, kdy u Knejpy je spousta lyžařů a já odkazuji přítomné pejskaře mimo magistrálu se ke mne nikdo další nepřidá. Minulý týden jsem během dvou hodin potkala pět psů... Ještě, že jsou i rozumní pejskaři, jinak už by to na lyžování nebylo vůbec. Prosím, přidejte se a nenechte ty bezohledné, aby jim to stále bez problémů či poznámek procházelo (některé potkávám téměř pokaždé). Navíc by neškodilo, aby na to bylo výrazněji upozorněno na webu o.p.s. či skimapě - kam psi mohou a kam nikoliv.
Vloženo 1.2.2018 16:38Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
je velká škoda, že již nedává aktuální info o úpravách a stavu magistrály přímo jizerska ops, ještě vloni to docela šlo, ale letos tam třeba 3 dny není ani řádek, jsem přispěvatelem a tenhle přístup mne mrzí
Vloženo 1.2.2018 15:33Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Redakce - můžete mi prozradit, jestli dnes večer projedou rolby Jizerky ? Asi by se to hodilo - než začne pořádně mrznout. díky
Vloženo 1.2.2018 10:55
"... je nešvar..." pardon
Vloženo 1.2.2018 10:54
Pro M. , pěšák jdoucí slušně po straně je sci-fi, když už jdou, tak pásem pro bruslení vedle sebe, aby toho rozdupali co nejvíc. Když je to tvrdé, tak to není devastující, ale v době oblevy ano. Chůze po upravených tratích se nešvar, který je potřeba osvětou vymýtit. Fyzické a verbální útoky jsou pochopitelně špatné, upozornění na nevhodné chování je ale potřebné.
Vloženo 31.1.2018 16:36Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Já si naopak myslím,že debata o hloupých lyžařích sem patří.Někteří slušní lidi si třeba rozmyslí sem jet a pojedou jinam.Cenzura už tu kdysi byla
Vloženo 31.1.2018 16:33
Odkud si myslíte,že tyto takzvaní lyžaři jsou.?Že by z Prahy?
Vloženo 31.1.2018 14:52
Skol,mám z letoška taky jednu zkušenost.Jedu od Buku ke stadionu,byl leden,kdy byla jen stopa na původní trati,dvě pro klasiku a mezi skejt.Proti mě skupinka bruslařů,kteří sledují cestu pohledem nahoru,znáte to doprava nezaplužíte je tam příkopa a vlevo bruslaři.Jedna z nich na cestu nekouká hlava skloněná řvu jak divý všichni až na tu blbku dávají bacha.Její levá lyže závora,mrcha jako hrom,nabitý horní pysk,něco červené z nosu,děvče na kolenou.Celkem nezájem co je se mnou a když zjistila i její matka,že mi celkem nic není začaly na mne obě řvát,že jedu s kopce jako magor kdyby mi bylo 20 možná,ale v 67 už člověk jako magor nejede.Nějaká slečna mi pak pomohla se dát dohromady a když jsem se z toho zmátožil tak přijel borec,který mne seřval co se tam motám,neviděl co se stalo,chápu,ale chtěl jsem běžky zahodit do lesa a už nikdy nejezdit.Teď si raději počkám a koukám skoro na stadion jestli někdo nejede.Tak kdoví jak to bylo za Gregorákem.Bacha,bacha,bacha.
Vloženo 31.1.2018 13:31
Bohužel to co zde psal Milan je pravdou, také se s tím setkávám, není například nijak ojedinělé, že běžkaři záměrně bodají pěšáky jdoucí zcela po straně do bot a s ohleduplností těch arogantních, bezohledných, egoistických borcích v kombinezách, jezdících především skejt kteří si myslí, že jsou pány stopy nemluvě. Ti samý nám své IQ předvádí následně i kolech až roztaje sníh. Ostatně nemusíme chodit daleko o tom chování, viz dnešní článek:
https://www.novinky.cz/domaci/461916-bezkar-srazil-chlapce-na-lyzich-a-od-zraneneho-ujel.html
Vloženo 31.1.2018 11:18
Když už jsem měl nějaký konflikt s někým, kdo se choval nevhodně, typu pěší, psi na upravené trati, skupinka blokující celou trať v zatáčce pod kopcem atp., tak se téměř nikdy nejednalo o někoho místního. Vždy se jednalo o jednorázové návštěvníky. Těm je jedno jak se chovají, zda zničí úpravu tratě, odjedou a že to bude po druhý den téměř nesjízdné je nezajímá.
Vloženo 31.1.2018 10:01
To Milan: Do Jizerek jezdím na lyže několikrát za týden (3-5x). Mimo zimní sezónu pak běh a kolo, a s tím co popisujete, jsem se za těch 30 let tedy ještě nesetkal. Marně vzpomínám na byť jen jediný případ. Pravda je že jezdím spíše ve všední dny a o víkendu kvůli "turistům" jezdím jinam, ale ani o víkendech jsem neviděl, že by na sebe někdo řval nebo na někoho najížděl. Tak mě napadá jestli chyba nebude tedy spíše ve Vás a v tom co se tam navalí právě na víkend ze vzdálenějších oblastí.
Co se týká toho Vašeho "psychopata" tak by mě zajímala právě i výpověď té druhé strany. Protože to mohlo být jakkoliv, např. kluk jel ve tmě bez reflexních prvků a bez čelovky (což se běžně děje). Vyhnuli se oba na poslední chvíli ale málo a kluk po střetu nevypadal že by mu něco bylo... takže s tím lynčem bych počkal. Nemuselo to být tak, jak jednostranně prezentují média.