Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vloženo 23.1.2023 12:21
Lukáš B.: u dotazů na GPS záznamy z rolby bývá vždycky lepší zmínit, v jaké oblasti problém nastává, příčiny můžou být různé podle toho, pomocí jaké technologie se v dané oblasti měří. Na BS běžně nelezu, teď to rychlým pohledem vypadá, že něco asi měří, ale nezobrazují na svojí mapě nic, nicméně export na mapy.cz aspoň někde funguje. Jizerská magistrála je speciální tím, že v rolbách (některých) jsou měřící zařízení jak od BS, tak od Skimapy. Skimapa aktuální je, viz https://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory. Loni ale v jedné z roleb jejich měřící jednotka nebyla. V Jakuszycích tipuju, že prostě nikdo nezapnul GPSku v rolbě.
Vloženo 23.1.2023 9:45
Otázka na vybavení! Boty, koupil jsem nový boty, přešel jsem z turistických na klasiku na sportovní (madshus endurace) a krom toho, že to bylo o dost lepší a líp se odráželo a byla menší stabilita :D tak se mi taky stávalo, že ty boty hrozně cvakaly a vlastně jak jsou asi víc pružný tak se vázání netrefovalo do drážek v botě. Máte stim někdo zkušenost? nějaký tip? díky
Vloženo 23.1.2023 7:57
zřejmě je nějaký problém s mapy.cz potažmo bilestopy.cz; rolba není vidět. i ty rolby, které před vánoci byly vidět. máte někdo informace/tušení, co se to děje a zda se dá očekávat zlepšení? (možná je chyba na mém přijímači ...)
Vloženo 18.1.2023 5:41Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Byli jsme tam cely týden před závody a klasika 2 stopy mezi skate tak to tam je stále jen na závody je úprava jina .
Vloženo 17.1.2023 14:04Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ahoj
Byl jsem tak taky. Tenhle vikend tam byl klasicky zavod. Proto tam byly dve stopy. Jinak je tam udajne jedna, prave proto, aby se tam mohlo v klidu bruslit :).
MS

(Odpověď na dotaz uživatele Johnny z 17.1.: Byl jsem byl týden v Itálii nedaleko Toblachu.Nádherné počasí,luxusní i když placené stopy,ale za kvalitu si rád připlatím.Co mne nejvíc překvapilo je něco úplně jiného.Z Toblachu směrem na Cortinu je dlouhé mírné stoupání lesem,které je stejně široké jako v Jizerkách.Stopa vpravo a vlevo pro klasiku uprostřed pro skate.A světe div se odpoledne obě klasické stopy neponičené od bruslařů,jen tu i tam lehké říznutí,žádný konflikt mezi oběma styly.
Nevím,čím to mohlo být.Taky Čechů jsem tam moc nepotkal,asi dva,krom nás.Bruslařů víc než klasiků.Když to jde jinde proč ne u nás?Asi to sem nepatří spíše do obecné,ale už jsem napsal,tak snad i nás napadne.)
Vloženo 10.1.2023 20:03
karle, možná kdybyste ve své zprávě napsal, že jste během té jízdy na kole nepotkali sníh žádný, tak byste si uvědomil, že Honza sem vyráží v kraťasech obvykle jen v době, kdy se dá lyžovat :-)
Vloženo 10.1.2023 15:36Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Okolí Jizerky,(kolo)až na Smědavu a zpátka.Nikde jsme však nepotkali Honzu v kratasech.Nevíte někdo co s ním je?
Vloženo 8.1.2023 19:43
Když už se nedá lyžovat, aspoň jsem dokončil čistku klíčových stránek v rámci KamZaSněhem.cz od reklam servírovaných ze strany Google. Tedy pro přihlášené uživatele, kteří aktivně příspívají svými zprávami o podmínkách.

Google totiž na podzim začal z libovolné reklamní pozice servírovat poměrně otravnou vyjíždějící reklamu, která se nedala na úrovni konkrétní pozice vypnout. Nahradil jsem tedy většinu reklamních pozic od Google jinými, které nejsou spojené s tak otravnými reklamními formáty. A ve výsledku to dopadlo s tímto typem reklamy stejně, jako s jinými dvěma typy invazivnějších reklam už v minulém roce. Tedy nepřihlášeným nebo zprávy nepíším uživatelům se tyto reklamy zobrazují (jinak by nebylo udržitelné tento web provozovat), aktivně píšící nergistrovaní jsou těchto reklam ušetřeni.
Vloženo 31.12.2022 21:40Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
3koda,že Honza jel dnes naposled,jeho románky jsou opravdu silvestrovské,snad bude tak vtipný i příští rok(pokud nenamrzne).
Vloženo 24.12.2022 12:40
Jen info, že Bílé stopy mi už fungují asi víc jak týden. Na PC i na iPhone 8. Zapisujou se tam i poláci z Jakuszyc, také Kořenovská ops včetně Čápa.
Vloženo 17.12.2022 7:23
Dobrý den,
prosím mohl by někdo poradit bežkařskou trasu nejlépe nějaký okruh okolo 10-15 km vhodný i pro zdatnějšího 6leteho běžkaře ☺️ já vůbec nevím čeho se chytit a kde nejlépe hledat. Děkuji 🍀
Vloženo 14.12.2022 8:44
Jizerská ops, prečo nefunguje kamera na štadióne v Bedřichove? Ani živé vysielanie.
Vloženo 13.12.2022 18:10
Pro Jizerky mi dává smysl používat Skimapu - https://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory, když jsou BS tak zoufalé. Jenom myslím, že v jedné z roleb mobilní aplikace Skimapy není, záznam z té rolby se tedy na Skimapu loni nedostával. Pravda že Skimapa je použitelná primárně pro desktop, na mobilu se to moc nedá.

Letmou kontrolou tras na BS to vypadá, že převzali síť tras z OpenStreetMaps. Včetně těch označených jako backcountry. No aspoň vím, že tahle síť má své zásadní rezervy a nedá se použít bezmyšlenkovitě. Ano, ta předchozí verze BS (myslím že vydržela žít 2 roky) byla lepší než ta ještě dřívější. Současná vypadá zatím jako solidní peklo.
Vloženo 12.12.2022 8:29
Bílé stopy rozchodit lze. Nicméně je tam neskutečný množství chyb. Trasy (nezávisle na tom, zda jsou upravované) jsou špatně (je tam mraky neexistujících). Úprava (alespoň v Jizerkách) stranšě vynechává trasu rolby, v podstatě nepoužitelné. Designe neskonale horší než tne předchozí. Pro mě to umřelo, škoda, předchozí verze mi přišla velmi užitečná.
Vloženo 10.12.2022 10:07
Petr.H: Tak to je ještě jiná chyba, než o které píšeme Lukáš a já. Tohle se na mých zařízeních neděje (mobil mám ale Android). Uživateli, který chce web fakt používat, bych doporučoval 1) zkusit promazat cookies, 2) když to nezabere, tak napsat provozovateli. Často ani nemusí tušit, že se něco takového děje.

Záznamy na mapy.cz taky nevypadají úplně v kondici. Těžko říct, na čí straně je chyba. Ale tipoval bych opět BS, protože záznamy od jiného provozovatele vypadají na mapy.cz OK. Nicméně koukám na to z rychlíku.
Vloženo 10.12.2022 2:34
Lukáš: bohužel mě to nefunguje ani takto. (V Chrome) Na vteřinku se objeví úvodní stránka a pak bílá se zprávou: "Application error: a client-side exception has occurred (see the browser console for more information)." A na iPhone 8 jen bílá prázdná stránka a nic víc. Ještě bych pochopil, že mám starej W7 a starej Chrome, ale iPhone je aktualizován.
Vloženo 9.12.2022 11:47
Komunikaci k Bílým stopám jsem přehodil sem do obecné diskuze, ať nezplevelujeme Jizerky.

BS mi v posledních dnech střídavě fungují a nefungují, mají tam chybu s certifikátem. Dá se případně obejít, líp to vysvětluje Lukáš. Za mě diletantsky provedené spuštění nového webu - uživatelé, nehledejte chybu u sebe :-) Ale myslím, že zatím není o co stát. Téměř samé "informace o úpravě nejsou dostupné", ale nakonec jsem našel jednu oblast, kde už provizorní úprava proběhla a na mapy.cz se to dostalo. Takže očekávám, že přenos na mapy.cz fungovat bude a můžu používat systém, který je mi příjemnější :-)
Dotaz Vloženo 9.12.2022 8:56Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Bíle stopy fungují, jen jsou nově předělané. Pokud má někdo uložený odkaz z minulého roku, tak se nanačte. Je potřeba zatím od píky z https://bilestopy.cz/ a proklikat se oblíbenou lokalitu.
Vloženo 8.12.2022 17:49Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
(Odpověď na dotaz uživatele Petr.H z 8.12.: Taky vám nefunguje web: bilestopy.cz? Nebo jen mě? Má někdo nějaké info? Bylo to propojeno i s mapy.cz tak doufám, že bude fungovat alespoň jedno.)
Ahoj, zkoušel jsem a aplikace mě také nefunguje
Vloženo 7.12.2022 13:33
To Lubos: web je zalozen na zpravach od realnych lyzaru, provozovatel s tim, ze den po napadnuti prvniho snehu kdy se da uvazovat o lyzovani, zadne zpravy jeste nejsou, nic neudeala... Tady jsou odkazy na dalsi weby o lyzovani na Novomestsku a okoli, z nichz nektere by mohly obsahovat oficialni info o uprave https://www.kamzasnehem.cz/bezky/vysocina/nove-mesto-na-morave/trasy#odkazy
Vloženo 7.12.2022 12:10
Web kamera Tři studně ukazuje, že nám napadl sníh, Také záběry z Nového Města ukazují, že i tam je přírodní sníh. Nevím jak vysoká je vrstva, pochybuji, že by již byly strojní stopy alespoň na Fryšavském ledovci, ale uvítal bych informaci, zda dojedu z Vlachovic ke SKI hotelu. Je ostudné, že jsou zde jen informace z předešlých sezón, to dnes již nikoho nezajímá, Kdy se nám provozovatel těchto stránek probudí?
Luboš
Vloženo 3.12.2022 12:35Přesunuto z Hřeben Orlických Hor
Je to super už se těším
Vloženo 18.7.2022 0:05Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Na kole..., rád bych našel kontakt na 1 cyklistku s černým dresem " Bedřichovská kaplička". Potkali jsme se v neděli 17.7. odpol u Vísky u Chrastavy a po pár stech metrech se o5 v Chrastavě oddělili, mířilas na Kristynu. Ja uz tě pak nedojel .. a chtěl se tě ještě na něco zeptat :-)) . Nebo můžete někdo prosim předat kontakt? Tel na mě: 702039034. Děkuju moooc, Marek
Vloženo 2.5.2022 19:56Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
také bych chtěl velmi poděkovat Honzovi. Jeho reporty jsou skvělé a hlavně užitečné. Denně je sleduji a to i přes to, že zrovna nevyjedu do stop. Přeji ti hezké léto a v zimě na viděnou.
Vloženo 2.5.2022 14:34Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Honzo děkujeme za zprávy z magistrály, mě osobně to občas hodně pomohlo, a rád jsem té potkával ve stopě. Tak zase příští sezonu, skol a pevné zdraví.
Vloženo 1.5.2022 12:32Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ahoj Honzo, děkuji za perfektní denní zpravodajství z tratí, jsi skvělej. Moje holky měly zážitek, když jsme potkali na Promenádní v protisměru pána na běžkách jen v kraťasech ;) Za pár měsíců zase pokračujeme, tak přeju hodně zdraví a ať se daří !!! Skol !!!
Vloženo 30.4.2022 19:01Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Sice to sem nepatri, ale stejne to napisu - diky Honzo za kazdodenni prispevky. Mas super vydrz, jezdit kazdy den. Ja to zabalil uz 10.4. V Jakuskach a presel na kolo. Sezona letos dobra (krome Silvestra) - lepsi nez loni, kdy nam v breznu zakazali jezdit na bezky. Tak Honzo jeste jednou diky a za 7 mesicu cekam tvuj prvni prispevek!
Vloženo 24.4.2022 18:47
Díky Honzo za tvou laskavost a za to, že nám každý den vyprávíš o svých zážitcích. Jsi skutečný originál z Jizerek. Vždycky se mi líbí tvůj Ahoj. I když jsem pro změnu byla pár dní v Polsku, České Jizerky jsou jako doma, také díky kamarádům, jako ty.
Vloženo 23.4.2022 20:04
Díky všem kamarádkám a kamarádům za hezká slova a jsem rád, že mé příspěvky jsou všem užitečné a budu v nich pokračovat.
Vloženo 21.4.2022 18:27
i já ti Honzo děkuji - a také za ten optimismus, který mi nabízí, že se můžu ještě 25 let zlepšovat (1974)