Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vloženo 5.3.2021 8:30
Martine měli už dávno zavřít fabriky o odpadcích vím své sbíráme je a jsou to tuny každý rok a samozřejmě jezdit čtyřkolkami po horách stim nesouhlasím mají když už objíždět parkoviště ještě jednou díky všem slušným lidem kteří se po uzavření vrátí a ty co opravdu neví jak se v přírodě chovat pro ty ať už uvolní jiná místa všem přeju zdraví a myslete prosím nato že to my jsme na horách na návštěvě a že tu žijí zvířata která jsou tu doma děkuji
Vloženo 4.3.2021 23:10
Radku, ne, nenadávám na každého, nadávám na naprosto hloupá, neúčinná a drahá opatření. Je to naprostý Kocourkov.
Viz realita: "Pane premiére, virus se šíří v továrnách." "Tak zavřete dětská hřiště."

Ptal jsem se, jak ony čtyřkolky ulehčily přírodě. Odpověď jsem nedostal. Pokud bych viděl na fotce příslušníky na lyžích pokutující odhazovače odpadků, pošlu děkovný dopis.
Tím neříkám, že se někteří lidé v přírodě nechovají jako čuňata.
Vloženo 4.3.2021 22:06
Je to na psychiatriu. Všetko je zavrete co není nech zavru. Je mi to jedno. Ale žeby som nemohol sam do lesa?
Zlata 1.vlna covid. To zavreli len parkoviska. Odparkoval som daleko od stopy a peši tam došel. Je iste že vela takých nas nebolo. A v stope už nikdo neotravoval.
Nemá cenu diskuse. Napísat prohlašeni kdo nemá strach a vyrazit na bežky.

R
Vloženo 4.3.2021 21:52
Pro Radka. Do hor bohužel opravdu jezdí hodně lidí, kteří se k nim neumí chovat! To ale nemění nic na faktu z kterého mrazí! Rychle a cíleně přicházíme o svobodu! Ano dodržujme rozumná a hlavně cílená opatření, ale zůstaňme svobodní a hlavně používejme vlastní rozum a buďme ohleduplní k druhým tam, kde to opravdu pomáhá!
Vloženo 4.3.2021 21:30
Pro Martina každý nadává na každého před 28/2 se opravdu nic nedodržovalo bohužel covid přivedl do hor lidí kteří se tam chovat neumí modlime se ať už to skončí pak jsou samozřejmě všichni lidi co mají rádihorya respektují přírodu vítáni každý rok sesbírame se spolkem jizerčani tuny bordelu po těch lidech co do hor nepatří přeju všem pevné zdraví
Vloženo 4.3.2021 20:42
Nepotreboval som ani okenko. Dal som si svoje kolečko. Najedol a napil sa z vlastných zasob. A čakal som že sa stane presne to co sa stalo.
Ked už si možem v klude jazdit nač ešte zbytočne provokovat v dave pri okenku , na parkovisku a pod.
A media tomu ešte pridali. Dovtedy ukazovali davy na horach až sa hory zavreli.
Kto ma odvahu vyrazi aj tak. Aké čestné prohlašení funuje na bežkách na Knajpe? Testovací jazdec?
Vloženo 4.3.2021 20:24Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Tohle bylo jednoznačně na udání. Museli konat. Už se tady v diskuzi podobný zmetek objevil.
Vloženo 4.3.2021 19:29
To je porad dokola. Byl bych rad,kdyby zitra nam rekl pan zdravotni rada libereckeho kraje, kolik lidi lezi v liberecke a jablonecke nemocnici s covidem, ktery ziskal pri bezkovani v Jizerskych horach. Pokud to bude cislo blizici se nule, tak at ihned pan hejtman navrhne zruseni omezeni v oblasti sportu.Pokud to neni mozne zjistit, tak plati, ze je to nula. A tady muze skoncit diskuze.
Vloženo 4.3.2021 18:43
Pořád nechápu, proč máme chránit někoho, kdo o to sám nestojí (viz ohrožená skupina s rouškami na bradě v místech hromadného výskytu lidí)? Nemáme být zodpovědní hlavně za své vlastní zdraví?
Obecný termín "omezení mobility" je jen prázný blábol, pokud se pod ním skrývá nesmyslné chytání běžkařů, ačkoli naši přední "odborníci" každý den obejdou 3 televize, 4 rádia a pár novin, kde nám oznámí, jaký se děje armageddon a že lidé nedodržují pravidla. Není vtipné, že obyvatelstvo kritizuje vláda, kde polovina členů si covidem prošla? Evidetně sami pravidla nedodržují. Proto platí jako vždy, ryba smrdí od hlavy.
Vážená stráži přírody, co ty čtyřkolky s policií dnes na Čihadlech, tím dávají přírodě odpočinout? Od zítřka doporučuju přivolat rovnou armádní obrněnce, hory si budou vrnět blahem a vir se lekne a odletí.


Newli, kde se ti tvoji známí nakazili
Vloženo 4.3.2021 18:36Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Tyhle zemi pomůže už jen návrat krále Miroslava ,který nám dovolí nadechnout se místo ve městě v přírodě.A před volbama zákaz pečení koblih
Vloženo 4.3.2021 18:21Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Helča: O vládě není pochyb, ale na lidi bych to nesváděl, maximálně v tom, že se nestarají o svoje zdraví a životosprávu, jinde o svoje zdraví dbají daleko lépe, potom to nemá v nemocnicích vypadat, jak to vypadá. Nikde není prokázáno, že i přes určitou nekázeň se lidé hromadně nakazí na horách. Oproti tomu montovny jedou dál (opět naše nevýhoda oproti jiným státům), tak opatření také moc neřeší (nebo alespoň neřešily) a to tam lidé jsou v kontaktu daleko více a po delší dobu a ještě jdou po šichtě chlastat go garáže.
Že restrikce v omezení pohybu nefungují pochopili i v daleko spořádanějším Rakousku, tak jak by mohly fungovat u nás.
Vloženo 4.3.2021 18:21
Za pravopis se omlouvám. Když to píšete v rozčílení po práci (zakázka) na parkovišti před firmou, kde jsou plné kanceláře lidí bez roušek tak i pravopis jde...
A pro strážce přírody. Budeme doma a za tři týdny si to prodloužíme opět o další měsíc (jak se dnes vyjádřil náš nejvyšší). Jděte to vysvětlit majitelům obchodů, hospod, penzionů a dalších zavřených služeb. Vysvětlete dětem proč mají zakázaný sport, když doposud jim každý vysvětloval, že sport a pohyb na čerstvém vzduchu (na horách, ne uprostřed města) je zdravý.
Vloženo 4.3.2021 17:36
Dodržujte opatření buďte doma nemocnice jsou přeplněné nechme teď alespoň nadechnout přírodu ta si to opravdu zaslouží je jasný že ty opatření jsou napůl a dokud pojedou fabriky bude to pořád běh na dlouhou trať děkujeme všem slušným lidem kteří se do hor po opatřeních vrátí
Vloženo 4.3.2021 17:09Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Trochu se divim, ze policie nezasáhla dříve, lide jsou nepoučitelní. Koronavirová situace je v poslednich tydnech už tragická, vinou nekompetentní vlády a nasledně vinou lidi, kteří nic nedodržují.Bohuzel mezi ně patří i běžkaři, kteří se pohybují po magistrále - na horach nikdo nic nereší - zakrytí pusy , odstupy. Zajděte se podivat do nemocnic v Libereckém kraji, abyste viděli vy, co nic nedodrzujete, jak to tam vypadá !
Vloženo 4.3.2021 16:35
Omlouvám se za překlep - tady/tedy.
Vloženo 4.3.2021 16:34
Soulasím s Šidákem ve všem, tady kromě jeho pravopisu.
Situace je velmi vážná, ale střílíme do vzduchoprázdna místo do terče. Kašle se na firmy, v nichž se nákaza šíří exponenciálně, protože se musí jet i kdyby lidi padali na hubu. A v přírodě nás budou buzerovat. Totální Absurdistán!
Vloženo 4.3.2021 15:56
Tentokrát mi nedalo. Určitě máte každý kousek své pravdy, ale.... Zkusme ale všichni přestat vidět svět jen černo-bíle. Ano, náš stát je v průšvihu a mi všichni co zde žijeme také! A kdo za to může? Vláda? Velký podíl! Politici? Velký podíl? Občané? Můžeme opravdu všichni o sobě říc, že ne? Ne! Myslím, že nemůžeme! Buďme tedy zkutečnou občanskou společností! Společností lidí a občanů, kteři budou dodržovat smysluplná nařízení, a zároveň používat vlastní rozum a postavit se proti zcela nesmyslným nařízením! Vždyť jak jinak hodnotit hon na čarodějnice - tentokrát lyžaře. Dnes jsem šel po Liberci. Plno lidí v místech větši koncetrace bez roušek a respirátorů. A policie? Jednou projela pomalu autem a podruhé prošel městký policista jako by nikoho neviděl. A následně v Lidlu? Plno starších spoluobčanů s rouškou pod nosem! A opět vše ok. A kdo víc ohrožuje? Lyžař na čerstvém vzduchu starající se o svou kondici a tím i o své zdravý, aniž by někoho ohrožoval a nebo občané bez roušek v zaplněných prodejnách potravin? Proč stíháme ty, kteří se starají o své zdravý a nikoho neohružují?! A ještě něco. Kolik těch nyní "obyvatelů" Jizerek, Horních Míseček a pod. je opravdu obyvatel, a ne jen těch, kteří si pronajali na pár týdnu apartmány. A o dětech, kterým jsme zakázali organizovaně a v kolektivu sportovat ani nemluvě!!!
Vloženo 4.3.2021 15:41
Jsem vděčný, že zde můžeme takhle svobodně vyjadřovat názor. S někým můžu souhlasit a s někým ne. Pamatuji doby před 1989 kdy to nešlo a kdy bylo riskantní říkat co si člověk myslí. Přeji si aby se ta doba nevrátila, současná krizová situace ukazuje kdo je kdo. Na to jsou krize dobré.
Vloženo 4.3.2021 15:39Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Chtěl bych OPS také moc poděkovat za letošní sezónu. Byla opravdu vydařená a kromě počasí na tom má zásluhu právě OPS. Díky!

Pro mně ty lyže byly jednou z nemnoha věcí, které mi pomáhaly zbavit se depresí z toho šílenství, které se kolem nás děje. Misto sedativ a alkoholu jsem praktikoval "léčbu" horami, přírodou a endorfinem. Tahle slova jsou ale zjevně pro pana "ministra pravdy" a ostaní vládce zcela cizí a tak nám to vzali. A protože jsme neposlušní, policie a armáda nás všechy, kdo to jsme to měli stejně, před touto "léčbou" teď ochrání.
Přeji si, abychom se nějak sjednotili a konečně dali najevo, že nejsme ani kus hadru, ani stádo dobytka.
Vloženo 4.3.2021 14:47Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Tak to je uz pres caru, to je pouze buzerace. Uvedomuji si ti Pomahat a chranit, ze jsou placeni z nasich penez, co stoji ty ctyrkolky a PHM? To je to papalasstvi. Co takhle se podivat do statnich rezerv, vyndat bile kombinezy, kosiginky a bambusky a pekne si zamakat a dojet si na ty Cihadla. Nebo lepe,nechat te buzerace a opravdu pomahat a chranit v nemocnicich. Je tam spousta obycejne prace, kterou urcite zvladnete.
Vloženo 4.3.2021 14:19
Kdybyste raději zůstali u nadávání na skejtaře, kteří rozjíždějí stopu na klasiku, místo těchhle debat.
Vloženo 4.3.2021 13:33
Pro Karlose. Jo, o.k., omluvu prijimam.
Vloženo 4.3.2021 12:30
Pratele, nechcete se uklidnit? Jako jo, ten zakaz nedava smysl v individualnim pripade, ale ruku na srdce, pokud nekdo pojede na bezky na hory, tak si tam treba vezme kamarada, a to uz je potencilane problem (takze ve finale je jedno, zda jedu z prahy nebo z jablonce/liberce). Takze na jedne strane chapu, ze to nedava smysl (pohyb v prirode zdravi jenom prospiva), na druhe strane chapu i to narizeni, protoze kdyz se kaci les, litaji trisky. A jak jsem naznacil, i ten sebelepsi priklad v praxi casto nebude fungovat (pojedu s kamaradem v jednom aute, pripadne se lidi budou druzit u vydejnych okynek). A to nemluvim o prskani (smrkani) kolem sebe, to jsem tu psal asi pred mesicem. Lidi jsou (bohuzel) v prumeru bezohledna sobecka hovada. Takze NE, nemam z tohodle stavu radost a myslim si, ze kdybych vyrazil z prahy autem sam na bezky do jizerek, nijak nikoho neohrozim (moc ekologicke to tedy nebude - v lednu jsme ostatne radeji ve 4 jeli dvema auty). Nicmene je to jak to je a v nemocnicich je to skutecne v hajzlu (mam tam par znamych a ty pribehy jsou priserny). Vrele nedoporucuji komukoli v teto dobe potrebovat jakoukoli zdravotni peci! Takze tak.
Vloženo 4.3.2021 12:25
Pro Pavise.....já to kámo nemyslel nijak zle, určitě nemám zájem se zde hádat. Jen spíše pro zamyšlení nad situací, která je bez debat ve špitálech vážná a když pak vidíš, co se za hezkého počasí děje i na těch běžkách u Protržky či Knejpy, tak se nediv, že pak nějaký zásah musí být. Ten covid se šíří kapenkově a zákaz pohybu je hlavně proto, aby se snížila mobilita lidí a možnost většího šíření. Jak jsem psal, nevyřešíme tady věci, že to a to se mohlo dělat jinak. Co člověk, to názor. Já bych také rád šel sportovat do fitka, hrát fočus či florec do tělocvičny a pak si zašel na točené pivo, ale situace je taková a to, že nemůžeme na běžky, to je dle mého banalita s tím, co se děje ve špitálech a tam je už nedostatek kvalifikovaného zdravotnického personálu. Těžko může policista či voják obsluhovat lůžko na ARU či JIP a když vidíš, jak lůžka ubývají, tak musíš doufat, abys třeba ty či někdo tvůj blízký během pár dní sám nepotřeboval tu pomoc,...což ti a nikomu samozřejmě nepřeju (jak jsem psal, v poslední době mě umřeli 3 známí pod 60 let na covid).

Pro Zdenču...k tobě se snad ani vyjadřovat nebudu, jen ti poradím holka. Na netu si vyhledej mapy.cz a tam vpravo do vyhledávače zadej název své obce...tj. Jablonec n. N., Kořenov , Liberec aj...Krásně se ti zobrazí hranice okresu. To nepíšu proto, že bys měla znát, kde v lese a za jakým stromem končí tvá obec, ale spíše, abys mohla vidět možnosti, kam všude můžeš jít a že i na kole či procházku nemusíš chodit směr sídliště !!

Toť vše, tím bych ukončil svůj názor a Pavisovi se omlouvám za ubožáka, pokud se ho to dotklo.
Vloženo 4.3.2021 12:04
Pro Karlose, hele Karlose, nebudeš tady nikoho urážet a nadávat do ubožáků, o to ti tady nestojíme. Musím se zastat Pavise, protože ta absurdita zákazu individuálního sportování ve volné přírodě na čerstvém vzduchu nijak nemocnicím neodlehčí, spíš naopak. A nejde jenom o běžky. Hory máme za barákem a nemůžem do nich ani na kole ani na procházku, takže na druhou stranu, směr sídliště, hurá! a s respirátorem
Vloženo 4.3.2021 11:49
Ono se to taky chce vžít do role těch, co o tom rozhodují, protože to není snadné. Jestli je několik rizikových faktorů přenosu a jedním z nich je mobilita lidí, tak moc jiných řešení jak zamezit hromadným přesunům turistů do Jizerek nebo jinam moc není. Přitom se asi ani nemůže moc řešit, jestli někomu vede hranice okresu zrovna před barákem nebo v běžkařský stopě, jednak to není kapacitně možné zjistit vše dopředu a pokud by to i teoreticky možná bylo, dostanou zase najebáno, že vydali opatření na několik set stránek s x milionama výjimek a nikdo se v tom nevyzná. A že je problém zrovna ve fabrikách, to ví asi každý, ale kdo si vezme na triko to všechno vypnout a udělat ještě větší zářez do rozpočtu, než nyní, chtěl bych vás vidět. Mám běžky taky rád, od elektrárny bych to dal ještě legálně, nad Maliníkem už ne, no tak budu těch pár dní běhat na Ještěd a doufám, že příští sezónu už to bude zase v klidu.
Vloženo 4.3.2021 11:26
Pro Karlose. Kazdy snad muze mit svuj nazor, nemusi byt hned ubozacek. V diskuzi je videt, ze nazory jsou z celeho spektra. Dulezite je, jak jsou podlozene fakty. Sam pises, ze by jsi take jeste rad na bezky vyjel. A to jeste dodnes bylo vynikajici pocasi. Pokutu jsem nedostal, protoze jsem jeste od 1.3. na bezky nevyjel. Jen poukazuji na nesmyslne narizeni o sportovani v ramci katastru obce, samozrejme byl protinavrh o perimetru 20km. Take vnimam stav v nemocnicich, o to vice je otresne, kolik prislusniku Policie CR a vojaku se zbytecne venuje kontrolam mezi okresy a nepomaha v nemocnicich, Stav je priblizne 30 000 ku 1000. A nakonec pises, ze mas svuj nazor, tak si za nim stuj, a nemysli, ze se nic nevyresi. Uz jen spojeni Liberce a Jablonce n.N. v jeden katastr bude uspech.
Vloženo 4.3.2021 10:26
Vzkaz pro Pavise...u tebe je vidět, že jsi totál ubožáček, co jen pláče, že nemůže na běžky. My bychom také rádi šli, bydlíme u Mnichova Hradiště, ale prostě to bereme, že tam nemůžeme. Nikoho se zastávat nechci, ale co vím, tak policisté pomáhali jak v nemocnici, tak při trasování apod. a to mají svých úkolů dost. O přeplněných nemocnicích ani nemluvím. Na běžky jsi mohl chodit od ledna kdykoliv. A jestli jsi dostal pokutu, tak by mě zajímalo kolik. Je tam sankce až 10.000,- Kč a pokud tobě nebo někomu známému někdo dal za 200,- či 500,- Kč, tak je to ještě pohoda. Je jasné, že by šel pohyb v přírodě řešit jinak a že by Jizerky mohly být v takovém případě pro občany z okolí a ne jen pro obce, v jejichž katastru jsou tratě, ale to teď nevyřešíme. Zamysli se nad sebou Pavísku uplakanej. Je to jak dole píše Jirak,...fňukáš tady, jako kdyby ti někdo rozšlapal bábovičku a jen kvůli tomu, že nemůžeš jít na běžky. Pořád jsi ale zdráv a můžeš ven. Mně už umřeli na covid tři známí pod 60 let a byli to i sportovci. Tak tady nepruď a jdi nabídnout pomoc do špitálu ty...i kdybys tam jen pomáhal třídit v prádelně prádlo !!
Vloženo 4.3.2021 10:11
I tady je videt jake jsou rozdilne nazory, od lidi co mysli a pak od tech ovci co jen meci, kdo se boji, ten nesmi do lesa. A pro ty Pomahat a chranit, neni vam blbe stat za bukem a rozdavat pokuty? Bavi vas to? A hlavne nerikejte ze to mate narizene, pokud ano, tak je spousta dalsi uzitecne prace, ale tam se musi makat.
Vloženo 4.3.2021 9:58
Fňukáte tady jako když vám sousedovic Pepíček na pískovišti rozšlápl bábovičku.