Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vloženo 6.3.2021 13:21
no k těm odpadkům: ono je na první pohled vidět a zvlášť v Sudetech (a ausgerechnet třeba i v tom Weissbachu), která chalupa je lufťácká a která místních (tedy, ehm, náplav a potomků zlatokopů ve stoprocentně německém regionu, lidí, co nemají prababičky na místním hřbitově). poznat je to podle odpadků okolo.
největší nenávist k chalupářům a turistům je tam, kde jsou historickými zkušenostmi předpokládání jako další vlna nájezdníků, která si ty baráky po pětasedmdesáti letech vezme.
Vloženo 5.3.2021 23:05
Ano, takto opravdu žít nechceme. Tato opatření nás nezbaví viru, ale SVOBODY !!!
A asi bychom to už měli dát i nějak hlasitě najevo - a nejen čekat do voleb....
Vloženo 5.3.2021 20:23
Hlavně si to všichni pamatujte až do voleb.Takhle přece žít nechceme.!!!!!!!!!!!!
Vloženo 5.3.2021 17:58Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
To Mohykan. Tesat do kamene.
Vloženo 5.3.2021 16:49Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Nejlepší by bylo, kdyby se nikdo k ničemu nevyjadřoval, aby nebyl důvod k pomahání a chránění... . Kdo může tak v tichosti lyžuje- howhg
Vloženo 5.3.2021 14:11
Je smutne videt odpad na horach v prirode. Ano.
Ale ten odpad je prakticky ne jen na horach. Mimo hor je ho ešte viacej. Ja by som tež mal velku radost keby som ten odpad nemal v okoli kde žijem. Ale je to utopia. A že zavreme hory a nepustime tam bežkarov to asi není riešenie. Jeden postreh ešte. Odpadky su často tam kde su preplnené kontajnery. Keby tomu tak nebolo verím že by ten odpad bol v kontajneroch. Ja ale nemam problem odpad dat do batoha a berem to nazad domu. Každý to tak ale nemá.
Vloženo 5.3.2021 12:47
Pro k. Tak to je dobře i já jsem tu doma žiju tu od narození Bílý Potok bordel určitě není po mistnich co v Jizerských horách žijí ale pravda je taková že je a extrémní
Vloženo 5.3.2021 12:27
Radek Květ stráž přírody zpravodaj: Uklízím průběžně a pravidelně celý rok, protože jsem na horách doma, narozdíl od náplav...
Vloženo 5.3.2021 12:08
Tedy kromě toho pravopisu ve všem souhlasím s Šidákem. Ta včerejší policejní akce v Jizerkách mi připomíná zátah četníků ze Saint Tropéz na nudisty. Jenomže to byla filmová komedie, to včera bohužel smutná realita. Já jsem přesvědčený o tom, že ten virus se mě zatím nechytl právě proto, že se snažím sportovat na horách, na čerstvém vzduchu daleko od davům a do města a do obchodů chodím jen minimálně.
Chtěl bych poděkovat mistrům rolbařům za středeční luxusní stopy a té milé slečně z Chrastavy za vyřešené parkování. Byl to den, pro který stojí za to žít.
Tak všichni přátelé Jizerek, SKOL v lepších časech.
Vloženo 5.3.2021 11:51
Pro K. Jsme rádi za takové poutníky na horách ale bordel co sbíráme není výmysl a je to fakt síla jako doma se tam můžeme cítit ale doma tam je fauna co tam žije vychovává potomstvo atd. Proto respektujme přírodu chodme po vyznačené cestě a co si do hor přineseš si také odnes nemůžu přeci zalehnout a bivakovat na místě kde žije tetřívek proč? Protože on tam doma je a nerozezná že zrovna já mu nejdu ublížit asi tak je to myšleno na úklidu jizerek v dubnu ste všichni vítáni
Vloženo 5.3.2021 9:04
Radek Květ stráž přírody zpravodaj: Já jsem na horách doma, stejně jako ta zvířata. Nikdy po mě nezůstal ani gram nerozložitelných odpadků, i "to" po sobě zakopávám... Na horách se nechovejte se jako návštěvníci, prosím, chovejte se tak, jako že to je váš domov! Ten si taky nikdo normální nedevastuje, nezaplavuje odpadky...
Vloženo 5.3.2021 8:30
Martine měli už dávno zavřít fabriky o odpadcích vím své sbíráme je a jsou to tuny každý rok a samozřejmě jezdit čtyřkolkami po horách stim nesouhlasím mají když už objíždět parkoviště ještě jednou díky všem slušným lidem kteří se po uzavření vrátí a ty co opravdu neví jak se v přírodě chovat pro ty ať už uvolní jiná místa všem přeju zdraví a myslete prosím nato že to my jsme na horách na návštěvě a že tu žijí zvířata která jsou tu doma děkuji
Vloženo 4.3.2021 23:10
Radku, ne, nenadávám na každého, nadávám na naprosto hloupá, neúčinná a drahá opatření. Je to naprostý Kocourkov.
Viz realita: "Pane premiére, virus se šíří v továrnách." "Tak zavřete dětská hřiště."

Ptal jsem se, jak ony čtyřkolky ulehčily přírodě. Odpověď jsem nedostal. Pokud bych viděl na fotce příslušníky na lyžích pokutující odhazovače odpadků, pošlu děkovný dopis.
Tím neříkám, že se někteří lidé v přírodě nechovají jako čuňata.
Vloženo 4.3.2021 22:06
Je to na psychiatriu. Všetko je zavrete co není nech zavru. Je mi to jedno. Ale žeby som nemohol sam do lesa?
Zlata 1.vlna covid. To zavreli len parkoviska. Odparkoval som daleko od stopy a peši tam došel. Je iste že vela takých nas nebolo. A v stope už nikdo neotravoval.
Nemá cenu diskuse. Napísat prohlašeni kdo nemá strach a vyrazit na bežky.

R
Vloženo 4.3.2021 21:52
Pro Radka. Do hor bohužel opravdu jezdí hodně lidí, kteří se k nim neumí chovat! To ale nemění nic na faktu z kterého mrazí! Rychle a cíleně přicházíme o svobodu! Ano dodržujme rozumná a hlavně cílená opatření, ale zůstaňme svobodní a hlavně používejme vlastní rozum a buďme ohleduplní k druhým tam, kde to opravdu pomáhá!
Vloženo 4.3.2021 21:30
Pro Martina každý nadává na každého před 28/2 se opravdu nic nedodržovalo bohužel covid přivedl do hor lidí kteří se tam chovat neumí modlime se ať už to skončí pak jsou samozřejmě všichni lidi co mají rádihorya respektují přírodu vítáni každý rok sesbírame se spolkem jizerčani tuny bordelu po těch lidech co do hor nepatří přeju všem pevné zdraví
Vloženo 4.3.2021 20:42
Nepotreboval som ani okenko. Dal som si svoje kolečko. Najedol a napil sa z vlastných zasob. A čakal som že sa stane presne to co sa stalo.
Ked už si možem v klude jazdit nač ešte zbytočne provokovat v dave pri okenku , na parkovisku a pod.
A media tomu ešte pridali. Dovtedy ukazovali davy na horach až sa hory zavreli.
Kto ma odvahu vyrazi aj tak. Aké čestné prohlašení funuje na bežkách na Knajpe? Testovací jazdec?
Vloženo 4.3.2021 20:24Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Tohle bylo jednoznačně na udání. Museli konat. Už se tady v diskuzi podobný zmetek objevil.
Vloženo 4.3.2021 19:29
To je porad dokola. Byl bych rad,kdyby zitra nam rekl pan zdravotni rada libereckeho kraje, kolik lidi lezi v liberecke a jablonecke nemocnici s covidem, ktery ziskal pri bezkovani v Jizerskych horach. Pokud to bude cislo blizici se nule, tak at ihned pan hejtman navrhne zruseni omezeni v oblasti sportu.Pokud to neni mozne zjistit, tak plati, ze je to nula. A tady muze skoncit diskuze.
Vloženo 4.3.2021 18:43
Pořád nechápu, proč máme chránit někoho, kdo o to sám nestojí (viz ohrožená skupina s rouškami na bradě v místech hromadného výskytu lidí)? Nemáme být zodpovědní hlavně za své vlastní zdraví?
Obecný termín "omezení mobility" je jen prázný blábol, pokud se pod ním skrývá nesmyslné chytání běžkařů, ačkoli naši přední "odborníci" každý den obejdou 3 televize, 4 rádia a pár novin, kde nám oznámí, jaký se děje armageddon a že lidé nedodržují pravidla. Není vtipné, že obyvatelstvo kritizuje vláda, kde polovina členů si covidem prošla? Evidetně sami pravidla nedodržují. Proto platí jako vždy, ryba smrdí od hlavy.
Vážená stráži přírody, co ty čtyřkolky s policií dnes na Čihadlech, tím dávají přírodě odpočinout? Od zítřka doporučuju přivolat rovnou armádní obrněnce, hory si budou vrnět blahem a vir se lekne a odletí.


Newli, kde se ti tvoji známí nakazili
Vloženo 4.3.2021 18:36Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Tyhle zemi pomůže už jen návrat krále Miroslava ,který nám dovolí nadechnout se místo ve městě v přírodě.A před volbama zákaz pečení koblih
Vloženo 4.3.2021 18:21Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Helča: O vládě není pochyb, ale na lidi bych to nesváděl, maximálně v tom, že se nestarají o svoje zdraví a životosprávu, jinde o svoje zdraví dbají daleko lépe, potom to nemá v nemocnicích vypadat, jak to vypadá. Nikde není prokázáno, že i přes určitou nekázeň se lidé hromadně nakazí na horách. Oproti tomu montovny jedou dál (opět naše nevýhoda oproti jiným státům), tak opatření také moc neřeší (nebo alespoň neřešily) a to tam lidé jsou v kontaktu daleko více a po delší dobu a ještě jdou po šichtě chlastat go garáže.
Že restrikce v omezení pohybu nefungují pochopili i v daleko spořádanějším Rakousku, tak jak by mohly fungovat u nás.
Vloženo 4.3.2021 18:21
Za pravopis se omlouvám. Když to píšete v rozčílení po práci (zakázka) na parkovišti před firmou, kde jsou plné kanceláře lidí bez roušek tak i pravopis jde...
A pro strážce přírody. Budeme doma a za tři týdny si to prodloužíme opět o další měsíc (jak se dnes vyjádřil náš nejvyšší). Jděte to vysvětlit majitelům obchodů, hospod, penzionů a dalších zavřených služeb. Vysvětlete dětem proč mají zakázaný sport, když doposud jim každý vysvětloval, že sport a pohyb na čerstvém vzduchu (na horách, ne uprostřed města) je zdravý.
Vloženo 4.3.2021 17:36
Dodržujte opatření buďte doma nemocnice jsou přeplněné nechme teď alespoň nadechnout přírodu ta si to opravdu zaslouží je jasný že ty opatření jsou napůl a dokud pojedou fabriky bude to pořád běh na dlouhou trať děkujeme všem slušným lidem kteří se do hor po opatřeních vrátí
Vloženo 4.3.2021 17:09Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Trochu se divim, ze policie nezasáhla dříve, lide jsou nepoučitelní. Koronavirová situace je v poslednich tydnech už tragická, vinou nekompetentní vlády a nasledně vinou lidi, kteří nic nedodržují.Bohuzel mezi ně patří i běžkaři, kteří se pohybují po magistrále - na horach nikdo nic nereší - zakrytí pusy , odstupy. Zajděte se podivat do nemocnic v Libereckém kraji, abyste viděli vy, co nic nedodrzujete, jak to tam vypadá !
Vloženo 4.3.2021 16:35
Omlouvám se za překlep - tady/tedy.
Vloženo 4.3.2021 16:34
Soulasím s Šidákem ve všem, tady kromě jeho pravopisu.
Situace je velmi vážná, ale střílíme do vzduchoprázdna místo do terče. Kašle se na firmy, v nichž se nákaza šíří exponenciálně, protože se musí jet i kdyby lidi padali na hubu. A v přírodě nás budou buzerovat. Totální Absurdistán!
Vloženo 4.3.2021 15:56
Tentokrát mi nedalo. Určitě máte každý kousek své pravdy, ale.... Zkusme ale všichni přestat vidět svět jen černo-bíle. Ano, náš stát je v průšvihu a mi všichni co zde žijeme také! A kdo za to může? Vláda? Velký podíl! Politici? Velký podíl? Občané? Můžeme opravdu všichni o sobě říc, že ne? Ne! Myslím, že nemůžeme! Buďme tedy zkutečnou občanskou společností! Společností lidí a občanů, kteři budou dodržovat smysluplná nařízení, a zároveň používat vlastní rozum a postavit se proti zcela nesmyslným nařízením! Vždyť jak jinak hodnotit hon na čarodějnice - tentokrát lyžaře. Dnes jsem šel po Liberci. Plno lidí v místech větši koncetrace bez roušek a respirátorů. A policie? Jednou projela pomalu autem a podruhé prošel městký policista jako by nikoho neviděl. A následně v Lidlu? Plno starších spoluobčanů s rouškou pod nosem! A opět vše ok. A kdo víc ohrožuje? Lyžař na čerstvém vzduchu starající se o svou kondici a tím i o své zdravý, aniž by někoho ohrožoval a nebo občané bez roušek v zaplněných prodejnách potravin? Proč stíháme ty, kteří se starají o své zdravý a nikoho neohružují?! A ještě něco. Kolik těch nyní "obyvatelů" Jizerek, Horních Míseček a pod. je opravdu obyvatel, a ne jen těch, kteří si pronajali na pár týdnu apartmány. A o dětech, kterým jsme zakázali organizovaně a v kolektivu sportovat ani nemluvě!!!
Vloženo 4.3.2021 15:41
Jsem vděčný, že zde můžeme takhle svobodně vyjadřovat názor. S někým můžu souhlasit a s někým ne. Pamatuji doby před 1989 kdy to nešlo a kdy bylo riskantní říkat co si člověk myslí. Přeji si aby se ta doba nevrátila, současná krizová situace ukazuje kdo je kdo. Na to jsou krize dobré.
Vloženo 4.3.2021 15:39Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Chtěl bych OPS také moc poděkovat za letošní sezónu. Byla opravdu vydařená a kromě počasí na tom má zásluhu právě OPS. Díky!

Pro mně ty lyže byly jednou z nemnoha věcí, které mi pomáhaly zbavit se depresí z toho šílenství, které se kolem nás děje. Misto sedativ a alkoholu jsem praktikoval "léčbu" horami, přírodou a endorfinem. Tahle slova jsou ale zjevně pro pana "ministra pravdy" a ostaní vládce zcela cizí a tak nám to vzali. A protože jsme neposlušní, policie a armáda nás všechy, kdo to jsme to měli stejně, před touto "léčbou" teď ochrání.
Přeji si, abychom se nějak sjednotili a konečně dali najevo, že nejsme ani kus hadru, ani stádo dobytka.