Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vloženo 17.3.2020 18:04
Cekam,ze se nekdo ozve, kdo dnes byl z Bedrichova na bezkach. Zitra jedu MHD 18 v 7.58, chci vedet, co me ceka. Beru kamenacky a pocitam i s chuzi. Doufam, ze vas Puta nezastrasil a neotravil. Zlata je cedule na prazdnem parkovisti, ze je obsazene. To vse je mozne jen u nas.
Vloženo 16.3.2020 16:15
Omlouvám se za překlepy...
Vloženo 16.3.2020 15:17
Naprostý souhlas, také jsem včera tu fotku viděla a rozum mi to nebral.Tolik lidí jsem v sobotu na magistrále opravdu nepotkala a navíc se na běžkách potkávali mnohem rychleji.
Vloženo 16.3.2020 14:53
Zachtil jsem argumenatci, že na automat na parkování se musí sahat, že prý proto je také potřeba parkoviště uzavřít. Spíš by bylo dobré závory nechat otevřené, aby nikdo nemusel na nic sahat a v max. rozsahu upravit co se dá. Dovolit parkování na všech nástupních místech a i tam, kde to není mormálně možné, aby se zájem lidí rozložil. Lepší když bodu v lese než někde ve městě nebo s depresemi doma. Je snad na této fotce https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-zakazy-nouzovy-stav-lide-prochazky-vylety.A200315_190332_domaci_bur/foto/CHT820d3c_P202003150422301.jpg méně lidí než na magistrále v sobotu? A napadl to někdo jako nezodpovědné chování, zrušili parkoviště, odstranili asfalt?
Vloženo 16.3.2020 8:32
Podle skisporet.no jsou uzavřené a neupravované stopy už i v Norsku, a to tam se třeba na Sjusjoenu opravdu netvoří takové hloučky lidí jako u nás na Jizerské magistrále. Všude se přistupuje k podobným opatřením, některá dávají smysl, některá méně.
Vloženo 15.3.2020 23:48
To by me zajimalo, zda liberecky hejtman otoci:

Lidé se podle nařízení vlády mohou stále vydávat do přírody a parků. Na ty se omezení pohybu nevztahuje. I tam si ale mají lidé dodržovat odstup od ostatních.

Nicmene on uz asi stejne nebude snih. I kdyz tedy pristi vikend se ma hodne ochladit.
Vloženo 15.3.2020 12:55
Pandemie blbosti vrcholí....
Vloženo 14.3.2020 23:41
Martin Sajal: Obecne souhlasim - nezaviral bych (ale pak bych asi u upravoval i stopu). Ale lidi jsou bohuzel skutecne v prumeru dost sobecti a bezohledni (pred lety jsem dostal doslova sprchu do obliceje na kole od manika, co jsem ho zrovna chtel predjet). Tak snad se aspon nekdo zamysli a v pristi sezone to bude o kapku lepsi! :-) Kazdopadne se pridavam s podekovanim za skvely web.
Vloženo 14.3.2020 23:04
Neví někdo jestli bude zítra fungovat parkoviště u kostela v Polubném když ostatní jsou mimo provoz?
Díky moc!
Vloženo 14.3.2020 22:42
Ukončení úpravy jsem chápal. S omezením speciálních busů souhlasím, riziko nákazy tam nějaké i když menší je, je lepší ho eliminovat. Zavírání parkovišť a vyhánění lyžařů touto cestou z hor mi smysl nedává. To se tam fakt dnes tvořily na Knajpě, Hřebínku apod. tak velké skupiny, že je třeba zasáhnout? Čerstvý vzduch imunitě pomůže a bude lepší, když ho budu hledat při zachování všech hygienických pravidel na horách, než když vyrazím ve městě do parku.

Newli a smrkání: tohle téma mě dnes na kole taky napadlo a řekl jsem si,že teď už nesmím zapomínat kapesník :-) Samozřejmě nesmrķám v okolí ostatních a na horách jsem výletník, takže tam si závodní smrkání odpustim. Takže téma mi mimo nepřijde, ale jako důvod k zavření to nevidím.

Konarix: Dík za podporu i pravidelné psaní zpráv.
Vloženo 14.3.2020 22:41
Největší průser je, že asi moc lidí z těch 16,5tisic v Itálii minulý týden, nešlo do karanteny.. Tam je teď něco přes 1000 lidí :-/ asi nepochopili, že když se v pátek či sobotu vrátí, mají do ní v neděli nastoupit. Někdo z politiků i jasně řekl, že ten čas je, aby si stihli nakoupit!! Myslím, že je to naše povaha, všechno obchcat!! :-( že se nejmíň polovička z nich nakazila je docela možné, ale neměli by to roznaset.. A ten, kdo nepochopil, že když se nakazime rychleji, budou vybírat, koho na přístroje připojovat a koho ne, je prostě kr...n! 60%přístrojů se totiž používá běžně pro nemocné..bez epidemie!! Bohužel vim, že takové děti byli 2dny ve škole než skoly zavřeli. Pa a pokud nepatříte do skupiny, co má být v karantene,tak zítra v přírodě skol!!
Vloženo 14.3.2020 22:33Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Jirka: přesně tak (a analogicky by se mělo zakázat kouření, konzumace alkoholu a také např. řízení motorových vozidel, protože na toto ročně zemře nesrovnatelně víc lidí než na všechny chřipkové viry dohromady, když už jde tedy o to zdraví občana...) omlouvám se redakci a prosím o přesunutí obou příspěvků do obecné diskuse, reaguji zde, abych zachoval kontext
Vloženo 14.3.2020 22:21Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Skutečně, na stránkách Desné a Kořenova je ten zákaz parkování od 15. 3. 0:00 na Souši a na Mořině oficiálně zveřejněn. V Praze, kde je nejvíce nakažených, je řada takových veřejných sportovišť jako Ladronka, stezky kolem Vltavy, Stromovka, v plném provozu, včetně občerstvení přes okenko. Nechápu absolutně postup Libereckého kraje. Měli by podle tohoto měřítka okamžitě zakázat městskou hromadnou dopravu. Tam jsou lidé v uzavřeném prostoru v těsném kontaktu. Tam je velká možnost se nakazit, ne na Jizerské magistrále!
Vloženo 14.3.2020 21:56Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
a co kdyby sis vytahal všeobecné statistiky, Martine, když už se tu oháníš čísly? Ročně celosvětově zemře na chřipku až 500.000 lidí, u nás onemocní cca 200.000, samozřejmě umírají lidé staří a slabí, samotná čísla téhle verze chřipky, vytržená z celkových statistik vypadají sice fatálně, ale pokud se na to podíváš obecně, jsou docela marginální, jen se kolem toho hodně blbne a novináři nevědí roupama co by, tak jsou lidé vyplašení a myslí si, že tu snad řádí ebola
Vloženo 14.3.2020 21:44
Milá Libuše, tahat sem politiku a volby je podle mne docela těžký nonsens – k podobným opatřením by zjevně přistoupila i jakákoliv jiná vláda. My běžkaři přece nežijeme v nějaké bublině oddělené od zbytku světa, na místě je spíš respektování situace a jistý etický nadhled. Tahle slabá sezóna skončila dost bizarně, neměl by ovšem zapadnout velký dík Jizerské o.p.s. a spoustě dalších, kteří nám umožnili parádní zážitky ve stopě. A samozřejmě taky palec nahoru pro Martina Sajala ze jeho nepostradatelný web. Skol.
Vloženo 14.3.2020 21:42Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Já nevím.
Když první instrukce rady bezpečnosti nabádali nejezdit do Itálie, myslel jsem že přehánějí. A teď dělají ti z itálie víc než polovinu z čísel o nakažených ...
Takže když teď doktoři říkají nejvic pomůže když zůstanete chvíli sedět na prdeli, tak to beru vážně.
Navíc se tu skoro vůbec netestuje (oproti Číně které se všichni vysmívali) a tak ty čísla jsou reálné ještě vyšší.
Vloženo 14.3.2020 21:23
newli, s tebou nemá smysl diskutovat
Vloženo 14.3.2020 21:16Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Zítra se prostě jede a hotovo, nějak se to na místě vyřeší :) přece si nenecháme ujít krásný slunečný den na horách!
Vloženo 14.3.2020 21:13
Mimo? Za normalni situace je to "jen" nechutne (skutecne je nutne se vysmrkat u knajpy mne de facto pod nos?), ale vzhledem k aktualnimu stavu to je i nebezpecne. Ohleduplnost lidem v dnesni dobe nic nerika. Dokumentuje to i skutecnost, ze pod kazdym kopcem a/nebo v krizovatce se postavi skupina bezkaru. To je to same. Jedne skupine je fuk, ze smrkaji lidem pod nos, druhe je zase jedno, ze prekazi bezkarum ve sjezdu (a nejen ve sjezdu, ale tam je to nejhorsi). A ano, tuhle reakci jsem cekal, nicmene s ohledem na sobeckost a bezohlednost populace v CR me vubec neprekvapuje. HOWGH.
Vloženo 14.3.2020 21:01Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Tak az do dneska jsem rozhodnuti vlady respektoval a choval se dle nich. Ale zavrit parkoviste v Bedrichove a Jiz magistralu kde k zadnym kontaktum nedochazi? Spise bych se zameril na zajisteni respiratoru pro doktory a uzavreni tovaren jako Autoskoda MB, kde je nekoli tisic lidi pohromade pod strechou. Zavreni magistraly je populisticke gesto. Nepresouvejte mne do obecne diskuze, tohle sem bohuzel patri.
Vloženo 14.3.2020 20:39
Newli, souhlas s Martinem. Tvuj strankovy prispevek o smrkani je dost mimo. Asi vic, nez ten muj. Kdyz jedu na kole nebo na bezkach, tak nebudu vyndavat kapesnik a smrkat...
Vloženo 14.3.2020 20:34
není to off topic argument, naopak, třeba já, pokud nebudu moci zítra jet na hory, tak jedu na jiný trénink, ovšem metrem

daleko víc off topic mi přijde psát tady o smrkání na zem, pro sportovce při tréninku, nota bene na horách, docela normální věc, ale jestli seš cimprlich tak prosím, proti gustu...
Vloženo 14.3.2020 20:20
ale lidi, pokud nemusi, metrem nejezdi .. trochu off topic argument
Vloženo 14.3.2020 19:49
Tak bezky zitra padaj. Asi je lepsi, kdyz lidi hromadne jezdi metrem!
Vloženo 14.3.2020 19:11
Libuše, Libuše, tahat politiku v dnešná době do sportu..... Kleptoman Kalosek by vir určitě zastavil.
Vloženo 14.3.2020 19:01
Libuše, já nejsem volič Babiše, ale zde se ho musím zastat, tohle není dílo jednoho Babiše, tohle je všeobecné zblbnutí, v tom je Babiš jakožto samostatná entita nevinně
Vloženo 14.3.2020 18:55
Hlavně mu to už musíte spočítat v nejbližších volbách. Jinak se ho nedá zbavit. Nesmíte to zapomenout a nechat se zas oblbnout jeho kecama.
Vloženo 14.3.2020 18:53
K tomu uzavreni jizerek - a priznam se, ze zavreni vsech parkovist me prekvapilo jeste o trochu vic nez konec upravy stop - kdyz jsem to slysel prvne, rikal jsem si, ze je to nesmysl. Jak tu mnozi pisi, neni nic lepsiho, nez sportovat v prirode a posilit organismus. Jenze kazda mince ma 2 strany. Jsou tu dva aspekty, ktere tu nikdo nezminuje. Ten prvni je asi zrejmy, lidi (ne ambiciozni sportovci, ale sportovci amateri, pripadne rodinky na vylete) se shlukuji kolem obcerstvovacich stanic. To samo o sobe uz muze byt problem (priznejme si, ze lidi nejsou ohleduplni - viz dalsi bod - takze dokazi jit na bezky i nemocni). To, co me ale vadi dlouhodobe a presvedcuje me, ze rozhodnuti uzavrit jizerky, je spravne, je nasledujici - opakovane se mi stava, ze si nekde zastavim, prevlikam, nebo dokonce piju caj z termosky, prijede sportovec (ci skupina) a vysmrkaji se bez kapesniku jen tak do vzduchu pobliz vas (me). To, ze jste treba jen 2m daleko, mate tam otevrenou termosku, a jejich sliz lita tak nejak nekontrolovane, je vubec nezajima. Sere me to cim dal vic a od pristi sezony uz to tem lidem zacnu natvrdo rikat (zatim jsem jen naznacoval). Je to NECHUTNE! Samo o sobe. Prijede slecna nebo pani, zacne popotahovat ci smrkat timto zpusobem. Co to jako je? Jsme snad cinani, kteri si s tim dokazi v letadle hrat celych 6h? Doufal jsem, ze jsme civilizovany narod, ktery zna kapesniky, pripadne si lidi aspon "odskoci za roh". Takze vzhledem k temto mym zkusenostem to bohuzel chapu! I kdyz me to pekne stve, neb jsem chtel na bezky jeste vyrazit ...
Vloženo 14.3.2020 18:26
souhlas s Honzou, opravdu netuším, k čemu jsou dobrá opatření, která směřují ke kumulaci lidí ve městech... ovšem kde není žalobce tam není soudce, jenže má smysl si na tak pitomá rozhodnutí někde stěžovat, když jarní epidemii chřipky letos následuje pandemie blbosti?
Vloženo 14.3.2020 18:22
Martin: a tady v Praze jezdí statisíce lidí nacpaných v metru denně pořád, parkoviště by měla hlídat milice!