Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vloženo 24.1.2019 22:30
Dotaz pro Johnyho: Proč mají jet pražáci do Chuchle? Pokud je tam posíláte kvůli lyžování, tak já jen, že se již druhou sezónu lyžuje na Vypichu, což je na opačné straně Prahy. 😀 Jestli je tam posíláte kvůli koním, tak se omlouvám za nepochopení, ale já (jsem pražanda) přeci jen raději pojedu do Bedřichova lyžovat. Dostihy mě moc neberou.😀
Vloženo 24.1.2019 21:11Přesunuto z Západní Krušné hory
Takže v létě nám naše slavná církev zakáže jezdit na kolech v jejich lesích, protože by nás třeba mohli pokousat vlci!!! ... děkujeme...
Dotaz Vloženo 22.1.2019 20:34Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
proč? já jsem taky pražák
Vloženo 22.1.2019 20:31
Johnny není Johny ,pro Maču, to je někdo jiný já jsem to nebyl s tou chuchlí.
Vloženo 22.1.2019 18:50
Těš se z krásného počasí a uživej si jak se těmhle všem nástrahám umíš vyhnout,lidi budou vždycky rúzní a tak to má být.Jizerky patří naštěstí všem, i těm méně ohleduplným.A jak si sám podotkl,že nedělíš na pražáky a ostatní (najednou,předtím at táhnou do Chuchle),já nedělím nijak.Kdyby byli všichni stejní,byla by to nuda a všichni občas někam jedeme,kde jsme cizí.Tak to tak ber a Skol
Vloženo 22.1.2019 18:20Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Asi Pražák
(Odpověď na dotaz uživatele údiv z 22.1.: teda jak může někdo na přemrzlý prašan mazat klistr... nestačím se divit)
Vloženo 22.1.2019 15:09
Nejsem ani Pražák ani Sudeťák z Jizerek,ale Jizeky miluju.Bohužel se v poslední době množí agresivita všech uživatelů běžeckých tratí.Jezdím na běžkách klasiku.Na snow biku do Jizerek ne,raději kvůli agresivitě.
Na podhuštěných pneumatikách šíře 5 palců na tvrdé stopě pro bruslaře zůstanou jen kostičky,bruslaři svým véčkem ničí klasikům stopu víc než kolo jim.Když vidím ty umělce co se ve skejtu rozcapují a neumí to jen se divím,vždyť úzké véčko je rychlejší,mávají holema kolem sebe pár jsem jich schytal.Ale mlčím,raději než bych nějakou schytal.Nemá cenu prudit,taky mi vadí kempování lidí ve stopě,kdy si vyndají sváču a leje čaj své milé,vedle stopy má místo,ale mlčím.Těším se,když mám dobrou mázu a ujíždí to.Ale páníčkové psů mi pijou krev.mám také psa,ale do stopy bych ho nevzal,je to opravdu bezohlednost a nebezpečí pro běžkaře i psa.Hnědý klistr fakt nemusím.Nědělil bych na Pražáky a ostatní,ale na blce a ostatní doufám,že nás ostaních bude více,blbce mlčky míjím neboť jak říkla Jan Werich nejhorší je srážka v blcem.SKOL.
Vloženo 22.1.2019 14:41Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Odpověd Johnovi . Jsem z Jizerek,ale s tímhle nesouhlasím.Když tohle píšeš jsi sám horší než kdejaký "pražák".Mimo jiné,jak ho poznáš ve stopě?A když ti vadí ostatní ve stopě,jsi netolerantní a patrně budeš sám ten bezohledný.A věř,že takového burana v Praze poznají na první dobrou,pokud si tam někdy byl a opustil svou možná rodnou sudetoněmeckou hroudu .
Vloženo 22.1.2019 13:09Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Jak píše Zdeněk 21.01. - je to děs, co se poslední dobou v Jizerkách děje a jak se někteří "nadržení lufťáci" chovají a nejsou ohleduplní na parkovištích, ve stopě aj. Sice hory patří všem a my "domácí" chápeme, že také potřebujete vyčistit v Praze aj. hlavu, ale někdy se nad sebou zamyslete (nikdo vás nehází do jednoho pytle, jsou i pohodáři). Jizerky jsou stále krásné hory, především pro pěší a cyklo turistiku, ale bohužel většina z nás by si opravdu přála, abyste na víkendy vyráželi max. ráno doma na velkou či do té Chuchle, případně na Václavák na klobásu, protože se tady opravdu nebude za pár let dát lyžovat :-) OPS jinak velké díky !
Vloženo 22.1.2019 0:28
Tak sem si byl namísto Bedřichova zalyžovat v Německu a můžu říct, že jsme teda tady sto let za opicema. Kdyby naši předci nevyhnali Němce ze Sudet , tak by to i tam teď vypadalo pěkně. Bordel, korupce, závist a nekonečné kecy, jak to nejde..to je vizitka našeho národa:(
Vloženo 21.1.2019 15:24Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Dobrý den,
přátelé uvědomujete si, že další parkoviště a další skibusy znamená mnoho a mnoho lidí a je otázka jestli to vůbec hory, mluvíme o chráněné krajinné oblasti, unesou. Byl by to ještě příjemný sportovní zážitek s dalšími davy ve stopě. Díky OPS za úpravu i obci a policii za tu regulaci.
Vloženo 20.1.2019 15:51
Pro pana Ladina, z jehož zprávy z Dlouhé Louky jsem si dovolil odmáznout větu. "Zpráva pro redakci a pana Sajala prosím pište co vidíte a ne co se domníváte z redakce.", i pro pana Bakyera.

Do https://www.kamzasnehem.cz/bezky/krusne-hory/lesna-kliny-bournak-telnice jsem pouze zkopíroval zprávy z Jizerských hor, kde poněkud nešťastně lyžaři v jedné zprávě popisovali Jizerky i některá místa v Krušných horách. Přišlo mi škoda, že jediná autentická zpráva z Altenbergu/Cínovce z toho dne ležela mezi zprávami z Jizerek
Vloženo 20.1.2019 12:07Přesunuto z Východní Krušné hory
Nechapu,proc sem někdo pise jak je v Jizerkách a v Tatrách,kdyz nas zajimaji vychodni Krusne hory..
Vloženo 19.1.2019 19:10Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Vzkaz pro Violu.Představ si až jednou ta většina blbců zůstane doma.To bude polyžování.
Vloženo 19.1.2019 7:02Přesunuto z Západní Krušné hory
https://www.youtube.com/watch?v=qrCz0JT4z4k
(Odpověď na dotaz uživatele Gogo z 19.1.: Zajima mne jak si vubec krušnohorska o.p.s muže dovolit umistit na tratě varovani že hrozi pád stromu a vstup je na vlastni nebezpečí -(domnivá se snad někdo že pokud se stane nějaká nehoda že se timto zbaví odpovědnosti ?). Bud tedy ručite za to že jsou tratě upravene a bezpečne, nebo pokud je pohyb na těchto tratích nebezpečny tak je neupravujte ! (nemrhejte dotacema, a neohrožujte zdraví a bezpečnost lidí !) Toto je opravdu možné asi pouze jen v ČR. Jediné město Boži Dar se k problemu vyjadřilo vhodnym a adekvatnim zpusobem a až do odvolani zakazalo vstup do svych lesu, ostatni spravci lesu jako tradičně selhaly a upřednostnuji komerčni zisk Krušnohorskych podnikatelu před bezpečnosti navštěvniku Krušnych hor.)
Vloženo 16.1.2019 19:49
Ahoj Martine,neber si to osobně.Já to zas tak zle nemyslím.
Vloženo 16.1.2019 14:47
Zdeňku, nerad bych, aby se to tu zvrhlo v nějakou diskuzi Pražáci vs. zbytek světa. Ale každý návštěvník Bedřichova, bez ohledu na to, odkud pochází, platí příspěvek OPS v parkovném. Pokud parkoviště využívá, samozřejmě. Možná i na jiných parkovištích, nevím přesně. Za sebe dále mohu říci, stejně tak, snad za všechny mé známé, že pravidelně rádi přispíváme na úpravu tratí převodem na účet OPS, která odvádí perfektní práci. A v neposlední řadě je jaksi logické, že hlavní část nákladů nesou příslušné subjekty. Ať už jde o kraj, který přispívá v rámci podpory turismu i na jiné projekty, místní obce, kterým se částečně náklady vrátí v poplatcích za ubytované hosty a na daních nebo od místních podnikatelů, kterým Magistrála přináší značný zisk.

Pokud bych chtěl být jízlivý, naopak bych napsal, že znám několik lidí, kteří jsou místní, na úpravu nedají ani korunu (protože jsou přece místní) a chlup nepustí ani za občerstvení.

Abych skončil pozitivně, ještě jednou díky opsce za úpravu tratí!
Vloženo 15.1.2019 12:09
Souhlas s Ivou .Dále se mě nelíbí,že nejdou žádné peníze z Prahy na úpravu magistrály.Vše platí místní města a firmy.Přitom je tu Pražáků minimálně 50 % .Vy nám to tu pěkně připravte ať vám můžeme obsadit všechna parkoviště a tratě.Přitom v Praze nikdo cizí ani nezaparkuje.Vše jen pro Pražáky.
Vloženo 14.1.2019 20:55
Ten v cestářské bundě píše přesně to, co si myslím i já. A nejen já, ale i další lidičky v mém okolí. Většina z nás chápe, že se magistrála nemůže denně projíždět, ale proč psát na web něco, co není pravda? V minulosti obvykle rolby vyjížděly ráno kolem šesté a zároveň bylo aktuálně na webu uvedeno, kudy pojedou a platilo to. Teď se něco napíše den předem, ráno nic, dlouho stroje nevyjíždí a o aktuální situaci se člověk nic nedozví, protože to, co je ve skimapě je třeba z předchozího dne. Jen jsem chtěla upozornit, že v této věci to za minulého vedení šlapalo lépe. Jinak chválím nové skříňky, aby bylo vidět, že nejsem jen negativní povaha...
Vloženo 11.1.2019 19:19
Záměna běžeckých lyží Fisher SC classic. Zkouším najít lyžaře, který byl 28.12. mezi 12h a 13h u restaurace Pyramida na Jizerce. Pravděpodobně jsme si nechtíc zaměnily téměř stejné lyže Fisher sc classic bílo-žluto-černé barvy. Pokud se dotyčný najde. Může se ozvat na 728 161 716. Díky
Vloženo 9.1.2019 19:07
Běžky skiny
Nevíte někdo, kde by se v Krkonoších nebo v Podkrkonoší dali půjčit na vyzkoušení běžky s mohérovým pásem tzv. skiny? Většinou všude mají klasiku nebo běžky s šupinama.
Děkuji
Vloženo 9.1.2019 0:23Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
to Lenka, David:
Lenko a Davide a další souvěrci. Je mi naprosto jedno, jaké zastáváte postoje ve Vašich životech - občanské, zákaznické a další. Věru, každý svého štěstí strůjcem, jenže:

1) Za úpravu jizerské magistrály platí nejen ten, kdo si koupí nálepku nebo pošle DMS, ale rovněž každý, kdo přijede autem a zaparkuje. Nebo parkovné 200,-/den je již mimo rozlišovací schopnosti Vaše a Vašich naditých peněženek?

2) Myslím, že většina lidí je za úpravu vděčná, nemálo dokonce velmi vděčných. To, na co se zde ale dlouhodobě poukazuje a evidentně to OPS stále dělá, je zveřejňování informací odlišných od reality. Snad nebudu daleko od pravdy, že málokdo se nahněvá, když OPS napíše, že kvůli hustému sněžení 2 dny nevyjede, protože to není smysluplné ani rentabilní. Vyvěsí - li ale veřejně informace o úpravě, které nejsou pravdivé, pak se sama vystavuje oprávněné kritice.
Opakovaně zde a rovněž i z vlastních zkušeností, OPS uveřejňuje informace o strojových úpravách, které nebyly provedeny. Představte si, že vážíte cestu kolem hor na Smědavu, nandáte lyže na bruslení a na od Kůrovce se doslova propadáte nejen 20 cm prašanu, protože ač avizováno úsek Kůrovec - Protržená přehrada - Marianskohorské boudy - Knajpa neviděl úpravu minimálně týden...

Tož tak. Nic více, nic méně.
Vloženo 8.1.2019 22:14
KocIQ: Klidně polož 2 oddělené dotazy přímo do sekcí - asi nejlíp https://www.kamzasnehem.cz/bezky/jeseniky/hruby-jesenik a https://www.kamzasnehem.cz/bezky/beskydy/moravskoslezske-beskydy. Tam je asi větší šance, že se dočkáš odpovědí od místních. Že je občas nějaký dotaz obecný a ne týkající se konkrétních podmínek nevadí, navíc pokud se zadaří, takovéhle otázky a odpovědi s dlouhodbou platností si nějak označíme a budou lépe dohledatelné do budoucna.

Jinak dřív byly na webu opravdu dotazy do konkrétních sekcí, pořád je lze vložit, jen už se označení zprávy dotazu vybírá jinak než na starém webu. A obecná diskuze se sama o sobě moc neujala, nicméně pro nás provozovatele účel splnila, primárně jsme ji vytvořili, aby bylo kam přesunout "plamenné diskuze" mimo téma úpravy a aspoň tyhle debaty se sem přesouvat daří.
Vloženo 8.1.2019 21:02
Pro Martina-admina: Martine, mockrát děkuji za přepečlivý popis (i za tento web obecně!). Když jsem ten dotaz pokládal, fakt jsem doufal, že se najde nějaký tamní patriot, který toho dotazu využije k vykreslení, jak je u nich krásně, a že není nutné dokola drhnout jen ty nejprofláklejší trasy. Už tehdy mi něco říkalo, že spíše odpovíš ty. Máš pravdu, z Ramzové na Paprsek je to skvělé, tam jsem byl. Dále na Dolní Moravu na běžkách už ne, jen v létě pěšky. Vím, že určitě v pořádku je cesta ČHS-Praděd, tu jsem taky kdysi jel, pak už nevím, na Alfrédce jsem nikdy nebyl.

Podle shokartí zimní mapy to vypadalo, že z Pusteven přes Bařiny na Třeštík to udržované je, ale čert tomu věř. Budu si tedy raději myslet, že není. Jsem odhodlán risknout začátek na Visalajích a tam uvidím. Kdysi dávno jsem to sjel do Starých Hamrů, takže jestli se něco nezměnilo, toto jet šlo. Odtud by to snad mohlo přes Bílou jít na hranici na Bobek. Ale jestli to na Visalajích půjde po hranici na Bumbálku, půjdu tudy. Tam se rozhodnu, zda dál na jih na Uzgruň a Razulu, nebo severní cestou přes Třeštík na Soláň. Nějak to dopadne.

Mám takový dojem, že kdysi šlo vložit dotaz do konkrétní sekce a ne do obecné diskuze (která tehdy, myslím, nebyla). Pokud bys nebyl proti (a hlavně bylo kam ho vložit), tak bych svůj dotaz rozdělil na Jeseníky a Beskydy a vložil přímo tam, ale zatím nevím jak, kam a nechci zdvojovat dotaz.
V každém případě díky tobě i komukoli, kdy by snad ještě měl nějaký tip.
Vloženo 8.1.2019 19:46Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Kvalita stopy odpovídala povětrnostním podmínkám. Klasické kolečko kolem Josefodolske přehrady. Každý kdo si stěžuje, tak by se měl nad sebou zamyslet, kolik za používání strojově upravovane trasy zaplatili. Souhlasím s Lenkou a pro Zdenka, i já jsem Pražák a v Hrabeticich blokovala dopravu Felicie s libereckou značkou. Lidi jsou celkove bezohledni, nezáleží na tom odkud jsou. Lidi je všude prostě moc.
Vloženo 8.1.2019 19:22Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Nechápu komentáře některých přispěvatelů, kteří si stěžují na to, že tam či jinde nebyla provedena úprava. Ono to při tak silném sněžení asi ani není úplně možné, protože za chvíli je stopa stejně zasněžená a zavátá. Řada lidí očekává full servis zdarma, ale kolik z těch co denně po magistrále projede na běžkách si někdy zakoupilo dárcovskou samolepku i v té nejnižší hodnotě?
Vloženo 8.1.2019 19:13
Pro Smrčka, souhlas, jen mi přijde hrozný ničit drahého manzestr. Je to neohleduplnost, na straně nejsou, za sebou taky ne, sněžnice nikde. Všechny ostatní cesty jsou jejich, úprava je jen na jediný.. šli by tam v hlubokém bez úpravy?
Vloženo 8.1.2019 16:37
@Aleš Sokol: K těm pěšákům v Orlických horách se musím vyjádřit. S pěšáky je to jako s běžkaři, skyalpinisty nebo v létě s cyklisty atd. - většinou to jsou rozumní jedinci, které člověk ani nezaznamená a pak se najde pár idiotů, kdy na setkání s nimi vzpomíná každý dlouho a má tak pocit že je jich většina. Já celkem rozumím potřebě turistů navštívit v zimě V. Deštnou nebo rozhlednu na Anenském vrchu, je tam snad ještě kouzelněji než v létě. Turisté tu navíc byli dávno před běžkaři a opravdu nemůžou za to, že po páteřní Jiráskové cestě vede v zimě i běžecká trasa. Myslím že i přes svoji menší nadmořskou výšku jsou Orlické hory dost velké pro běžkaře i turisty, pokud se k sobě chovají ohleduplně.
Vloženo 8.1.2019 13:50Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Vzkaz pro Žuldu.Důchodci mě nic neprovedli(sám se blížím k důchodovému věku)To bylo spíš všeobecné konstatování,že se někteří lidi neumějí slušně chovat a neznají pravidla na sněhu.Toť vše Žuldo,ať se ti dobře jezdí
Vloženo 8.1.2019 13:12Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Dotaz na Zdenka.Co ti provedli ti chodiči?Nejsou to náhodou ti odporní důchodci,kteří,chtějí také využít magistrálu,která je přeci "určena" jen pro mladé,rychlé a sportovně nadané lyžaře a ne pro nějaké staré a pomalé otrapy,kteří v podstatě nemají nikde co dělat.