Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vloženo 4.3.2021 18:21Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Helča: O vládě není pochyb, ale na lidi bych to nesváděl, maximálně v tom, že se nestarají o svoje zdraví a životosprávu, jinde o svoje zdraví dbají daleko lépe, potom to nemá v nemocnicích vypadat, jak to vypadá. Nikde není prokázáno, že i přes určitou nekázeň se lidé hromadně nakazí na horách. Oproti tomu montovny jedou dál (opět naše nevýhoda oproti jiným státům), tak opatření také moc neřeší (nebo alespoň neřešily) a to tam lidé jsou v kontaktu daleko více a po delší dobu a ještě jdou po šichtě chlastat go garáže.
Že restrikce v omezení pohybu nefungují pochopili i v daleko spořádanějším Rakousku, tak jak by mohly fungovat u nás.
Vloženo 4.3.2021 18:21
Za pravopis se omlouvám. Když to píšete v rozčílení po práci (zakázka) na parkovišti před firmou, kde jsou plné kanceláře lidí bez roušek tak i pravopis jde...
A pro strážce přírody. Budeme doma a za tři týdny si to prodloužíme opět o další měsíc (jak se dnes vyjádřil náš nejvyšší). Jděte to vysvětlit majitelům obchodů, hospod, penzionů a dalších zavřených služeb. Vysvětlete dětem proč mají zakázaný sport, když doposud jim každý vysvětloval, že sport a pohyb na čerstvém vzduchu (na horách, ne uprostřed města) je zdravý.
Vloženo 4.3.2021 17:36
Dodržujte opatření buďte doma nemocnice jsou přeplněné nechme teď alespoň nadechnout přírodu ta si to opravdu zaslouží je jasný že ty opatření jsou napůl a dokud pojedou fabriky bude to pořád běh na dlouhou trať děkujeme všem slušným lidem kteří se do hor po opatřeních vrátí
Vloženo 4.3.2021 17:09Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Trochu se divim, ze policie nezasáhla dříve, lide jsou nepoučitelní. Koronavirová situace je v poslednich tydnech už tragická, vinou nekompetentní vlády a nasledně vinou lidi, kteří nic nedodržují.Bohuzel mezi ně patří i běžkaři, kteří se pohybují po magistrále - na horach nikdo nic nereší - zakrytí pusy , odstupy. Zajděte se podivat do nemocnic v Libereckém kraji, abyste viděli vy, co nic nedodrzujete, jak to tam vypadá !
Vloženo 4.3.2021 16:35
Omlouvám se za překlep - tady/tedy.
Vloženo 4.3.2021 16:34
Soulasím s Šidákem ve všem, tady kromě jeho pravopisu.
Situace je velmi vážná, ale střílíme do vzduchoprázdna místo do terče. Kašle se na firmy, v nichž se nákaza šíří exponenciálně, protože se musí jet i kdyby lidi padali na hubu. A v přírodě nás budou buzerovat. Totální Absurdistán!
Vloženo 4.3.2021 15:56
Tentokrát mi nedalo. Určitě máte každý kousek své pravdy, ale.... Zkusme ale všichni přestat vidět svět jen černo-bíle. Ano, náš stát je v průšvihu a mi všichni co zde žijeme také! A kdo za to může? Vláda? Velký podíl! Politici? Velký podíl? Občané? Můžeme opravdu všichni o sobě říc, že ne? Ne! Myslím, že nemůžeme! Buďme tedy zkutečnou občanskou společností! Společností lidí a občanů, kteři budou dodržovat smysluplná nařízení, a zároveň používat vlastní rozum a postavit se proti zcela nesmyslným nařízením! Vždyť jak jinak hodnotit hon na čarodějnice - tentokrát lyžaře. Dnes jsem šel po Liberci. Plno lidí v místech větši koncetrace bez roušek a respirátorů. A policie? Jednou projela pomalu autem a podruhé prošel městký policista jako by nikoho neviděl. A následně v Lidlu? Plno starších spoluobčanů s rouškou pod nosem! A opět vše ok. A kdo víc ohrožuje? Lyžař na čerstvém vzduchu starající se o svou kondici a tím i o své zdravý, aniž by někoho ohrožoval a nebo občané bez roušek v zaplněných prodejnách potravin? Proč stíháme ty, kteří se starají o své zdravý a nikoho neohružují?! A ještě něco. Kolik těch nyní "obyvatelů" Jizerek, Horních Míseček a pod. je opravdu obyvatel, a ne jen těch, kteří si pronajali na pár týdnu apartmány. A o dětech, kterým jsme zakázali organizovaně a v kolektivu sportovat ani nemluvě!!!
Vloženo 4.3.2021 15:41
Jsem vděčný, že zde můžeme takhle svobodně vyjadřovat názor. S někým můžu souhlasit a s někým ne. Pamatuji doby před 1989 kdy to nešlo a kdy bylo riskantní říkat co si člověk myslí. Přeji si aby se ta doba nevrátila, současná krizová situace ukazuje kdo je kdo. Na to jsou krize dobré.
Vloženo 4.3.2021 15:39Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Chtěl bych OPS také moc poděkovat za letošní sezónu. Byla opravdu vydařená a kromě počasí na tom má zásluhu právě OPS. Díky!

Pro mně ty lyže byly jednou z nemnoha věcí, které mi pomáhaly zbavit se depresí z toho šílenství, které se kolem nás děje. Misto sedativ a alkoholu jsem praktikoval "léčbu" horami, přírodou a endorfinem. Tahle slova jsou ale zjevně pro pana "ministra pravdy" a ostaní vládce zcela cizí a tak nám to vzali. A protože jsme neposlušní, policie a armáda nás všechy, kdo to jsme to měli stejně, před touto "léčbou" teď ochrání.
Přeji si, abychom se nějak sjednotili a konečně dali najevo, že nejsme ani kus hadru, ani stádo dobytka.
Vloženo 4.3.2021 14:47Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Tak to je uz pres caru, to je pouze buzerace. Uvedomuji si ti Pomahat a chranit, ze jsou placeni z nasich penez, co stoji ty ctyrkolky a PHM? To je to papalasstvi. Co takhle se podivat do statnich rezerv, vyndat bile kombinezy, kosiginky a bambusky a pekne si zamakat a dojet si na ty Cihadla. Nebo lepe,nechat te buzerace a opravdu pomahat a chranit v nemocnicich. Je tam spousta obycejne prace, kterou urcite zvladnete.
Vloženo 4.3.2021 14:19
Kdybyste raději zůstali u nadávání na skejtaře, kteří rozjíždějí stopu na klasiku, místo těchhle debat.
Vloženo 4.3.2021 13:33
Pro Karlose. Jo, o.k., omluvu prijimam.
Vloženo 4.3.2021 12:30
Pratele, nechcete se uklidnit? Jako jo, ten zakaz nedava smysl v individualnim pripade, ale ruku na srdce, pokud nekdo pojede na bezky na hory, tak si tam treba vezme kamarada, a to uz je potencilane problem (takze ve finale je jedno, zda jedu z prahy nebo z jablonce/liberce). Takze na jedne strane chapu, ze to nedava smysl (pohyb v prirode zdravi jenom prospiva), na druhe strane chapu i to narizeni, protoze kdyz se kaci les, litaji trisky. A jak jsem naznacil, i ten sebelepsi priklad v praxi casto nebude fungovat (pojedu s kamaradem v jednom aute, pripadne se lidi budou druzit u vydejnych okynek). A to nemluvim o prskani (smrkani) kolem sebe, to jsem tu psal asi pred mesicem. Lidi jsou (bohuzel) v prumeru bezohledna sobecka hovada. Takze NE, nemam z tohodle stavu radost a myslim si, ze kdybych vyrazil z prahy autem sam na bezky do jizerek, nijak nikoho neohrozim (moc ekologicke to tedy nebude - v lednu jsme ostatne radeji ve 4 jeli dvema auty). Nicmene je to jak to je a v nemocnicich je to skutecne v hajzlu (mam tam par znamych a ty pribehy jsou priserny). Vrele nedoporucuji komukoli v teto dobe potrebovat jakoukoli zdravotni peci! Takze tak.
Vloženo 4.3.2021 12:25
Pro Pavise.....já to kámo nemyslel nijak zle, určitě nemám zájem se zde hádat. Jen spíše pro zamyšlení nad situací, která je bez debat ve špitálech vážná a když pak vidíš, co se za hezkého počasí děje i na těch běžkách u Protržky či Knejpy, tak se nediv, že pak nějaký zásah musí být. Ten covid se šíří kapenkově a zákaz pohybu je hlavně proto, aby se snížila mobilita lidí a možnost většího šíření. Jak jsem psal, nevyřešíme tady věci, že to a to se mohlo dělat jinak. Co člověk, to názor. Já bych také rád šel sportovat do fitka, hrát fočus či florec do tělocvičny a pak si zašel na točené pivo, ale situace je taková a to, že nemůžeme na běžky, to je dle mého banalita s tím, co se děje ve špitálech a tam je už nedostatek kvalifikovaného zdravotnického personálu. Těžko může policista či voják obsluhovat lůžko na ARU či JIP a když vidíš, jak lůžka ubývají, tak musíš doufat, abys třeba ty či někdo tvůj blízký během pár dní sám nepotřeboval tu pomoc,...což ti a nikomu samozřejmě nepřeju (jak jsem psal, v poslední době mě umřeli 3 známí pod 60 let na covid).

Pro Zdenču...k tobě se snad ani vyjadřovat nebudu, jen ti poradím holka. Na netu si vyhledej mapy.cz a tam vpravo do vyhledávače zadej název své obce...tj. Jablonec n. N., Kořenov , Liberec aj...Krásně se ti zobrazí hranice okresu. To nepíšu proto, že bys měla znát, kde v lese a za jakým stromem končí tvá obec, ale spíše, abys mohla vidět možnosti, kam všude můžeš jít a že i na kole či procházku nemusíš chodit směr sídliště !!

Toť vše, tím bych ukončil svůj názor a Pavisovi se omlouvám za ubožáka, pokud se ho to dotklo.
Vloženo 4.3.2021 12:04
Pro Karlose, hele Karlose, nebudeš tady nikoho urážet a nadávat do ubožáků, o to ti tady nestojíme. Musím se zastat Pavise, protože ta absurdita zákazu individuálního sportování ve volné přírodě na čerstvém vzduchu nijak nemocnicím neodlehčí, spíš naopak. A nejde jenom o běžky. Hory máme za barákem a nemůžem do nich ani na kole ani na procházku, takže na druhou stranu, směr sídliště, hurá! a s respirátorem
Vloženo 4.3.2021 11:49
Ono se to taky chce vžít do role těch, co o tom rozhodují, protože to není snadné. Jestli je několik rizikových faktorů přenosu a jedním z nich je mobilita lidí, tak moc jiných řešení jak zamezit hromadným přesunům turistů do Jizerek nebo jinam moc není. Přitom se asi ani nemůže moc řešit, jestli někomu vede hranice okresu zrovna před barákem nebo v běžkařský stopě, jednak to není kapacitně možné zjistit vše dopředu a pokud by to i teoreticky možná bylo, dostanou zase najebáno, že vydali opatření na několik set stránek s x milionama výjimek a nikdo se v tom nevyzná. A že je problém zrovna ve fabrikách, to ví asi každý, ale kdo si vezme na triko to všechno vypnout a udělat ještě větší zářez do rozpočtu, než nyní, chtěl bych vás vidět. Mám běžky taky rád, od elektrárny bych to dal ještě legálně, nad Maliníkem už ne, no tak budu těch pár dní běhat na Ještěd a doufám, že příští sezónu už to bude zase v klidu.
Vloženo 4.3.2021 11:26
Pro Karlose. Kazdy snad muze mit svuj nazor, nemusi byt hned ubozacek. V diskuzi je videt, ze nazory jsou z celeho spektra. Dulezite je, jak jsou podlozene fakty. Sam pises, ze by jsi take jeste rad na bezky vyjel. A to jeste dodnes bylo vynikajici pocasi. Pokutu jsem nedostal, protoze jsem jeste od 1.3. na bezky nevyjel. Jen poukazuji na nesmyslne narizeni o sportovani v ramci katastru obce, samozrejme byl protinavrh o perimetru 20km. Take vnimam stav v nemocnicich, o to vice je otresne, kolik prislusniku Policie CR a vojaku se zbytecne venuje kontrolam mezi okresy a nepomaha v nemocnicich, Stav je priblizne 30 000 ku 1000. A nakonec pises, ze mas svuj nazor, tak si za nim stuj, a nemysli, ze se nic nevyresi. Uz jen spojeni Liberce a Jablonce n.N. v jeden katastr bude uspech.
Vloženo 4.3.2021 10:26
Vzkaz pro Pavise...u tebe je vidět, že jsi totál ubožáček, co jen pláče, že nemůže na běžky. My bychom také rádi šli, bydlíme u Mnichova Hradiště, ale prostě to bereme, že tam nemůžeme. Nikoho se zastávat nechci, ale co vím, tak policisté pomáhali jak v nemocnici, tak při trasování apod. a to mají svých úkolů dost. O přeplněných nemocnicích ani nemluvím. Na běžky jsi mohl chodit od ledna kdykoliv. A jestli jsi dostal pokutu, tak by mě zajímalo kolik. Je tam sankce až 10.000,- Kč a pokud tobě nebo někomu známému někdo dal za 200,- či 500,- Kč, tak je to ještě pohoda. Je jasné, že by šel pohyb v přírodě řešit jinak a že by Jizerky mohly být v takovém případě pro občany z okolí a ne jen pro obce, v jejichž katastru jsou tratě, ale to teď nevyřešíme. Zamysli se nad sebou Pavísku uplakanej. Je to jak dole píše Jirak,...fňukáš tady, jako kdyby ti někdo rozšlapal bábovičku a jen kvůli tomu, že nemůžeš jít na běžky. Pořád jsi ale zdráv a můžeš ven. Mně už umřeli na covid tři známí pod 60 let a byli to i sportovci. Tak tady nepruď a jdi nabídnout pomoc do špitálu ty...i kdybys tam jen pomáhal třídit v prádelně prádlo !!
Vloženo 4.3.2021 10:11
I tady je videt jake jsou rozdilne nazory, od lidi co mysli a pak od tech ovci co jen meci, kdo se boji, ten nesmi do lesa. A pro ty Pomahat a chranit, neni vam blbe stat za bukem a rozdavat pokuty? Bavi vas to? A hlavne nerikejte ze to mate narizene, pokud ano, tak je spousta dalsi uzitecne prace, ale tam se musi makat.
Vloženo 4.3.2021 9:58
Fňukáte tady jako když vám sousedovic Pepíček na pískovišti rozšlápl bábovičku.
Vloženo 4.3.2021 9:35
Stanislave a další co říkáte, že nemocnice jsou plné a že nemáme jezdit na běžky. Tak ale proč jsou před firmama hloucky kuřáků. Kanceláře plne, jídelny plne. To zákaz bezkaru fakt nevytrhne. Navíc kvůli omezení sportu na horách klesá imunita. Takže to má opačný efekt.
Vloženo 4.3.2021 9:08
Dobrý den,
Byl jsem v úterý a nechce se mi končit. Celý rok se snažím chovat ohleduplně ke sobě a okolí. Nicméně sednout si do auto, zalyžovat a sednotu si zpět - jak moc je toto chování rizikové? Sluníčko, vzduch, sníh - s ohledme an moi práci je to duševní a fyzický lék - skoro závislost. Ani pes nevydrží být zavřený na jendo dvorku. Podporuji ohkeduplné chování, nicméně nikolvi dogmatické - tj. zakazovat a omezovat něco, kde se nákaza nešíří.
Vloženo 4.3.2021 7:03
Slyšel jsem, že je možné si u lékaře vyžádat potvrzení, které říká, že na běžky člověk nejezdí jako volnočasovou aktivitu, ale v rámci ochrany vlastního zdraví. Máte s tím někdo zkušenost? Mám problémy se zády a běžky mě výrazně pomáhají (onemocnění má diagnostikované), tak o tom uvažuji, ale zase nechci být za exota.
Vloženo 3.3.2021 20:48
Nemocnice jsou přeplněné a tady se pořád někdo dohaduje kdo může a kdo ne buďte doma omezte kontakty přestaňte s úpravou trati jako v Krušných horách myslete na zdraví děkujeme až bude líp vynahradíte si to nebuďte sobci situace je víc než vážná
Vloženo 3.3.2021 19:16
Pro Pepana, to je zase vycurany, bejt z Korenova, i tak to nejsou cele Jizerky, tech katastru je pres deset.Je uz zadost na MV spojit okresy Liberec a Jablonec n.N. a to jsou cele Jizerky,nepatrna cast je Semily.A samozrejme to nepitvat na ty katastry, hranice jdou lesem a nejsou v prirode znaceny. Cili prostou uvahou a selskym rozumem by Jizerky mely byt pro vsechny s trvalym pobytem v okresu Liberec a Jablonec n.N. Myslim, ze slideni tech Pomahat a chranit po autobusech nebo cekat na Samalce za bukem je pod jejich uroven a body zadne nezjiskaji.Kdyz tak by byli potrebnejsi v tech spitalech a tam pomahat sestrickam s tou tezkou praci a za to by uz body dostaly.
Vloženo 3.3.2021 15:19
Police kontroluje namátkově jak Kořenov a Jizerku, tak i Bedřichov. Já jsem z Kořenova, tak pro mě dnes super svezení na krásné stopě. "Naštvaného běžkaře jako lyžař a sportovec chápu", ale zase těžko také nadávat na plicisty. Oni si to nevymysleli a ten pohyb osob je jasně dán a pokud tam přijede někdo busem z Jbc či Lbc, tak to trochu vypadá jako výsměch. Je bez debat, že ta situace ve špitálech je vážná a nejde to nechat jen tak. To, že by se věc pro sport venku dala řešit jinak, to by bylo na dlouhou debatu. OPS klobouk dolů, jsou borci ! Držte se všichni příznivci běžek a buďte hlavně zdraví !
Vloženo 3.3.2021 14:30
Slysel jsem take nazor, ze fotbalisti s ostatni se prisli na stadion podivat na VIP osobu (toho byvaliho). Takze to byli vlastne oni kteri porusili. Zalezi na uhlu pohledu. Berte s usmevem, nic jiného nam nezbyva. Lyzari, pratele volby se blizi = volme pri nich zodpovedne a ne kokxxy
Vloženo 3.3.2021 14:13
Dnes ráno jsem v Bedřichově zaplatil pokutu 500Kč. Jsem z Jablonce, do Bedřichova jezdí MHD z Jablonce, ale jelikož nejsem přímo z Bedřichova, tak za sportem nesmím. Na tramvajové lince Liberec - Jablonec při překročení okresu jsou pasažéři bez potřebných dokladů pouze donuceni vystoupit. Tam není žádná pokuta. Holt sport se toleruje jenom pro VIP diváky. Policie asi potřebuje dohnat to co nevybrala u večírku policejního prezidenta Husáka. Tak to vybere u běžkařů. A v Praze nebo v Brně se mohu všichni pohybovat po celém území x násobně větším, s daleko větší koncentrací lidí. To holt nevadí.
Vloženo 3.3.2021 9:37
Ahoj všem! Diskuse je vyhrocená. Takže na odlehčení:
Navrhujeme zákonodárcům, aby jsme se my, Liberečtí a Jablonečtí lyžníci prokazovali na parkovištích a checkpointech klukům od Policie antigenními testy (stáří max.3 dny) nebo certifikátem o očkování ( je obvykle v mobilu). Provozovatelé parkovišť zajistí, aby auta stála "ob jedno". Budeme něco jako "okresní pendleři".
Následně slibujeme, že se nebudeme na běžeckých tratích přes 100km dlouhých potkávat na vzdálenost menší než 2m a všichni si vezmeme velkou svačinu, protože všechna okénka na tratích budou zavřená.
Pokud nás naši zákonodárci nevyslyší navrhujeme za Liberečáky "brigádu" na posun značky okresu o 70 m směrem k obci Bedřichov, tj. za parkoviště Maliník. Následně se budeme na běžkách rychle spouštět po Vládní směrem přehradě abychom sportovali v katastru obce - ale jaké ? Přiznám se, že na lesních cestách info o katastru nenajdu a vstup do lesa zakázán není.
To Miloslav Linke: informaci o přeplněných nemocnicí věřím - byl jsem tam 10 dní na kyslíku, takže teď bych raději ten venkovní jizerskohorský !!!!!
Vloženo 3.3.2021 8:06
Opravdu nechápu proč upravují dál rolby trasy je to jako pozvánka na hory teď buďte zkrátka doma nebo nevěříte informacím o přeplněných nemocnicích takže prosíme zůstaňte doma a rolby šetřete na příští sezónu jinak se s toho nevyhrabem