Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vloženo 8.4.2021 10:35
Zdravím, každý svoja pravda. Není to tak že co je štátne patrí štátu - a to znamená občanom? Teoreticky. Aj ked máme demokratický kapitalizmus štát su občania alebo nie?
Lesáci sú správcovia. Bežkari uživatelia. Myslím že nárok ma každý rovnaký. Kompromis a spokojnost to zavisý od kompetentných.

R
Vloženo 8.4.2021 10:29
asi jste zapomněli zmínit akce dřevoštěpka v podání LČR - kácení zdravých stromů pro evropské dotace na pálení dřeva v teplárnách apod. Chápu, že zbyteční svědci této devastace české přirody, jsou nepříjemný element. Bude lepší CHKO uzavřít a bez turistů v zádech celou vykácet. Je zvláštní, že všude v Rakousku, Itálii apod. jsou turisté výtáni a lesy v mnohem lepším stavu než u nás.
Vloženo 8.4.2021 10:01
Pro Romana cesty v 70 a 80 letech vznikly kvůli kalamitě v lese a sloužili jako možný odvoz stromů dolů do údolí to co se děje teď na horách myslíme před uzávěrkou je neúnosné ano kompromis by byl ideální upravovat tratě které vznikly před rokem 1970 a ty ať plně slouží turismu ostatní ponechat lesním účelům a spokojenost může být otázka je ovšem jestli se tam vejdou
Vloženo 8.4.2021 9:57
Pro údajného Romana cesty v 70 a 80 letech vznikly pouze pro lesní účely ne rekreaci
Vloženo 8.4.2021 9:46
Pro údajného revirnika a pod. Plno cest bylo v Jizerkách zhotoveno na základě státních dotací a grantů právě za účelem rekreace! A kdysi dokonce cesta kolem Nové louky sloužila v létě jako trať pro trénink na kolečkových lyžích. Určitě si každý kdo miluje Jizerky váží práce lesníků a je rád, že hory jsou opět zelené! Ale po pravdě. Opravdu nelze najít kompromis a některé cesty upravovat o týden, dva déle? Opravdu po všech cestách budou jezdit auta lesníků? Opravdu v každé části začnou lesní práce? Opravdu je potřeba se v dnešní už tak těžké době chovat nepřátelsky?
Vloženo 8.4.2021 9:21
Revírník,jsem zvědav co o víkendu budete kácet.Mohlo se to nechat alespoň do konce týdne.
Vloženo 8.4.2021 9:12Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Prosím všechny slušné lyžaře ať nezapomenou na podzim jít v co největším počtu k volbám ať se konečně zbavíme těch Stbáků.Jinak můžeme být v další zimě,tam kde jsme.
Vloženo 8.4.2021 9:09Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
ještě jen k tomu ukončení úpravy:
Opravdu by mě zajímalo, co budou Lesy v metru sněhu nahoře dělat. A jestli by těch 14 dnů nějak zásadně narušilo plány a nedalo se upravovat, alespoň částečně. Skol
Vloženo 8.4.2021 9:08
Prací v zimě bylo myšleno v řádu několika málo let pokud bude pokračovat teplo a extrémní turismus myšleno fůru aut které produkují oxid dusíku ten stromy paradoxně hnojí ale oni rostou extrémně rychle tím se oslabují jsou tak náchylné k nemocím poté vyvrácení a pak kůrovec bohužel se v Jizerských horách vysazela opět nestabilní monokultura tam až to vypukne hrozí opětovné skolabovani lesů a s tím fůra práce celoročně může se stát že ubyde turistů nemyslím pěší ale ty co projíždí auty hory nebo vyráží do hor auty je to na nás ,lesy můžou vydržet ještě dvacet let nebo do pěti let skolabovat
Vloženo 8.4.2021 8:47
Dotaz na Revirnik Berger, pripadne Smutek Koci (fakt to sklonovat nehodlam). Zminujete, ze se blizi obdobi s pracemi i v zime. Na cem to zalezi a kdy to lze ocekavat? Diky
Vloženo 8.4.2021 8:00
Pro Jiří, víte pane mi opravdu jako lesní dělníci nemůžeme pracovat s domova a že se blíží rozpad smrkové monokultury a tím pak to že se bude muset pracovat na horách i v zimě chápete? Tohle není sportovní areál ale lesy ČR a oblast CHKO tak buďte zdráv
Vloženo 8.4.2021 7:54
Pro Jiří - začínají práce v lese vy arogance,polovina cest byla vybudována čistě pro lesnické účely ne pro rekreační sport takže buďte rád že se nich vozíte blíží se doba kdy bude na horách práce i v zimě a tudíž se upravované tratě podstatně zmenší tohle je CHKO ne sportoviště tak nás nechte pracovat
Vloženo 7.4.2021 22:55Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ukonceni upravy magistraly 3dny pred skoncenim lockdownu a pri lednovem stavu snehu a pocasi povazuji za vrchol arogance a vysmechu vsem obcanum-bezkarum mimo okresy Jablonec a Liberec!! Od pulky unora poctive dodrzuji zakaz a ted, kdyz konecne v pondeli chci vyrazit, LCR zakazou upravu?! Sprostota techto nicitelu a parazitu ceskych lesu nezna mezi!!!!!
Vloženo 7.4.2021 18:08
pomalu s tou flintou té idylky bez lufťáků. kdo myslíte, že ty stopy za normálních okolností platí? (teď je taková podivná nadšenecká situace, která nemá s ekonomickou realitou mnoho společného.) jsme (jste) připraveni platit komerční cenu úpravy stopy, rolba řádově 1500-2000/hodinu, když ve upravené trati za celé dopoledne potkáte deset lidí? budete (budeme) rádi a ochotně platit za dopoledne ve stopě částku srovnatelnou s permicí na sjezdový areál?

(abych volně zpaměti ocitoval z Bachmanové: můžu těm vašim pražákům prodávat čerstvé jahody? hele mladej, to nejsou žádní pražáci, to jsou naši vážení hosté, proč myslíš, že já uživím hostinec, tvoje sestra si vydělá na věno jako pokojská, tvůj táta může pronajímat na léto světničku, a ty si můžeš s plným náckem trhat v háji jahody.)
Vloženo 7.4.2021 11:20
Ano, sníh bude, ale konec strojové úpravy. To asi aby se od pondělka nezvýšila náhodou koncentrace :-)
Takže teď bude čas pro opravdové nadšence. Ať jen chumelí víc a víc!
Vloženo 7.4.2021 10:54
Chovat se jako místní znamená třeba toto? :) (viz newli 6.4)
"Co ale fakt nepochopim - na promenadni, kdyz jsem tam jel po druhe (cca ve 13.00) se nekdo vychcal do pruhu na brusleni a o par set metru dal nekdo dalsi (nebo ten samy?) asi 20-30 cisel vedle stopu na klasiku. To jsou sportovci vazne takovy sobecky prasata ??? :-((( "
Fakt miluju majitele Jizerek s viděním světa my / oni.
Vloženo 6.4.2021 23:25
Souhlasím s Milanem z 26.3.2021 - běžkaři se zdraví a usmívají - Jizerky konečně zase patří místním, tetřívkům , vlkům a rysům a .... Je nám fajn - nám místním jako nikdy - ta volnost a to prostranství na naše ski . Rádi uvítáme i mimomístní ,ale jen ty ,co se chovají jako místní - ti ostatní ať si raději zajedou do Čapího hnízda . Skol
Vloženo 6.4.2021 19:10Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ehmmm ...Na Cesky chalupe zase o pul sesty rano stali curaci, to uz nelze rict slusne...ty si dobrý idiot, ne promiň, curak
Vloženo 5.4.2021 15:11Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Můžeme jezdit, ale už jsme zničené :( ps: hledám osobní masérku :)
Vloženo 5.4.2021 15:00Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ahoj Jano, za týden to bude povoleno, tak vyraž, sníh bude aspoň do konce dubna
Vloženo 5.4.2021 14:47Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Honza1949: Nemůžeme jezdit, je to zakázané.
Vloženo 3.4.2021 19:11Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ahoj lyžařko 89,snad po 12.4. padne omezení pro okresy a budeš moc jezdit do května k nám do Jizerek.Já jsem letos od prosince vynechal asi 5 dnů, když jsem musel někam odjet.
Vloženo 3.4.2021 17:56Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Závidím Honzo, jezděte říkáš, ale jak, když jste třeba z České Lípy...Ach jo.
Vloženo 1.4.2021 15:55
Lukas B. Zdraví se docela dost, i děcka kolikrát na mě vytasej jako první to pomalé - dooobryyy deen :D a kolikrát i na parkovištích proběhne ahoj/čau. V oblasti Bedřichova je to horší, když je víc lidí. I já se někdy opomenu a nepozdravim první, ale vždy odpovím. Jen ne s každým udržuji oční kontakt, možná někdo kývne hlavou ale pokud se soustředím a čumím do země před sebe tak to nevidím. To se stává, spíš mě vadí když někdo ani nepípne na jasné Ahoj/Čau.
Vloženo 29.3.2021 10:21
teď, když nás jezdí co by na prstech spočítal, je možná vhodné si připomenout, že pozdravit je slušnost, odpovědět je povinnost. nemám problém zdravit jako první jezdce o generaci mladší, stačí mi úsměv, kývnutí hlavy, oční kontakt. část jich (Vás) v reakci na pozdrav kouká skrz mě, jako nerudnej pingl v mizerný hospodě. samozřejmě něco takového nejde moc prožívat na bedřichovském stadionu v plné normální sezóně, ale když potkám za vyjížďku méně lidí, než mám prstů na rukou...

upozornění: moderní vědě není znám virus, který by se přenášel pozdravem nebo zamáváním.
Vloženo 22.3.2021 16:25Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ale oni nepojedou do jiných hor......
(Odpověď na dotaz uživatele Píďa z 22.3.: Prosím, napište tu všechny pomahače a chrániče, které potkáte. Jejich velký šéf prohlásil, že jakmile někdo oznámí veřejně, kde jsou, tak se okamžítě seberou a jedou jinam. Díky!)
Vloženo 21.3.2021 11:16
Přema: Naprostý souhlas. Když pomineme (ne)logiku současné legislativy, tak nechápu jakou spojitost to má s OPS do které se pan Jaroslav naváží.
Vloženo 21.3.2021 9:55Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
(Odpověď na dotaz uživatele Jaroslav z 21.3.: Vždy jsem OPS podporoval a obdivoval . Ale teď už OPS známky kupovat nechci. Nebudu přispívat na bežkování podvodníků, kteří se chlubí, ze nedodržují legislativu.)
Tak doufám, že Vás už na tratích OPSky nikdy nepotkám....
Vloženo 18.3.2021 22:17
Mně by přišlo fér pravidlo "když prekročíš hranici okresu bez použití auta nebo veřejné dopravy a budeš po celou dobu pobytu v cizím okresu dodržovat bezpečnou vzdálenost od ostatních, tak se tam klidně pohybuj." V kontextu Jizerek, povolit přejíždění, ale návštěvu výdejních okének v jiném kraji už ne. Být policistou, který by měl dodržování opatření od příštího pondělka kontrolovat, bych ale stejně přistoupil k hlídání v tomhle duchu, překračování hranic okresu někde v lese musí být silně neefektivní hlídat a šíření epidemie taková "porušení" taky nezvýší... Každopádně přeji všem, co žijí v horských okresech, dobré sněhové podmínky :-)
Vloženo 18.3.2021 20:39
Ahoj, tak je to na papiru, nic moc, ale alespon ten okres, chaty teda nic.Kdyz jsem kouknul do mapy tak celkem dobry. Z Liberce jen do Rudolfova k elektrarne, kolem Cerne Nisy, Olivetska hora, Hrebinek, Krasna Mari, Knajpa, Smedava, Predel, Palicnik, Smrk. Ty nasi pomahaci a ochranci budou urcite dale buzerovat na Bedrichove, nevim jestli se chyti na Jizerce nebo Sousi, na Smedave uz asi ne. Pro Jablonecaky bude problem se dostat pres Knajpu, tak spise od Joseface pres Protrzenku. Melo projit spojeni okresu Liberec a Jablonec a byl by klid. Tak skol.