Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vloženo 10.3.2021 17:11Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Díky za příspěvky a krásné fotky v dnešní divné době. Máme na hory přes sto kilometrů ...
Všichni, kdo můžete, užívejte si jarní sníh. Obětovali jsme sjezdovky (k čemu to bylo) a teď i běžky.
Snad v příští sezóně ,,bude líp".
Vloženo 10.3.2021 15:31
Michale my s touhle bandou už na východě dávno jsme.
Vloženo 10.3.2021 13:12
Stručně Místnímu. Hodně Švédů si o své vládě myslí totéž co my o naší, přesto nařízení dodržují. Pokud ignorujeme vyhlášky demokraticky zvoleného vedení (zcela souhlasím, že často zcela nedomyšlené), směřujeme ze západní společnosti zpět na východ. Podobný příklad - se stejným potěšením, cyklistickému zákazu navzdory, sjíždějí někteří na kole dolů Štolpichem či z Knajpy ke Smědavě. Řešením není něco obejít, ale dosáhnout legální změny. V říjnu bude pro každého možnost, využijte ji!
Vloženo 10.3.2021 9:34Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Pro Michala.Rozdíl je ten,že ve Švédsku mají vládu.
Vloženo 9.3.2021 23:38Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Liborovi 9.3.- Známý ze Švédska mi říkal, že i když tam lidé často s názory vlády nesouhlasí, tak je téměř bezvýhradně dodržují. U nás to nemalá část lidí ignoruje, a ještě se tím chlubí. Smutná ukázka českého egoismu.
Dotaz Vloženo 9.3.2021 18:08Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Libore, tvůj příspěvek mě pobavil, i když, ono je to spíš k pláči. Jen připomínám, ty by sis neměl při rekreační aktivitě hlídat překročení okresů, ale překročení katastrů obce! Ale jinak ti z nížiny tiše závidím. My jsme ale o víkendu také zažili velké dobrodružství - překročili jsme ilegálně jedny hranice obce a vyjeli 4 km za vesnici na rodinnou vycházku v počtu 3 osob do skal - tak stažený zadek jsem na cestě autem z naší střediskové vesničky do vedlejší pidivísky ještě fakt neměla.... Bože, čeho jsme se to dožili...
Vloženo 8.3.2021 14:00
Lidé zavření na katastru obce Liptákov se nudili. Zoufalý občan H. dokonce z nudy začal rozebírat roubené stěny svého domu, přičemž narazil na podivný smotek papíru. Zaradoval se, že je zase jedno sraní v suchu, protože utírat se smrkovými větvičkami nepřinášlo kýžený výsledek. Jaké však bylo jeho překvapení, když po použití zjistil, že je papír hustě popsaný drobným písmem. Nemuměl ho však přečíst a váhal, zda papír vhodit na hromadu pod sebou nebo ne. Naštěstí zvítězila zvědavost a tak mohl být zachráněn další fragment velkého díla. Náš milý občan H. totiž rychle natáhl kalhoty, překonal strach opustit svojí polorozebranou chalupu, a s nálezem spěchal k místnímu učiteli. Cestou musel překonat ještě jednu překážku a sice že si ho místní slepice spletly s kouhoutem a dožadovaly se splnění "kohoutích povinností", neboť ochranný prostředek, jenž měl nasazen na obličeji, vypadal jako obrovský zobák, což hloupé slepice nedbající výzev ministerstva zdravotnictví nabádajících zůstat doma a volně pobíhající po vesnici, úplně zmátlo. Náš hrdina však setřásl své pronásledovatelky a uřícený doběhl k učiteli. Ten, bývalý cimrmanolog, velmi rychle rozpoznal, že svitek je psán cimrmanovým rukopisem. Po odstranění zbytků hnědé hmoty, o které mu občan H. tvrdil, že je to bláto, bylo možné text přečíst a ukázalo se, že jde o fragment dosud neznámé varianty hry "Dlouhý, Široký a Krátkozraký", kterou Jára pracovně nazval "Hloupý, Zbabělý a Arogantní". Reagoval totiž na aktuální situaci v Rakousko-Uhersku v březnu 1914, kdy se v Českých zemích značně rozšířily vši a c.k. ministerstvo zdravotnictví na to reagovalo zákazem vycházení mimo katastr obce. Když věci došly tak daleko, že bylo nasazeno četnictvo a vojsko, aby po lesích honilo nebohé vesničany sbírající dřevo na otop, Cimrman pochopil, že musí něco udělat, a šel na to způsobem sobě vlastním - pomocí pera a papíru. K uvedení pozměněné hry však již nedošlo, neboť o dva měsíce později zastřelili v Sarajevu následníka rakouského trůnu a vypukla válka. Na vši i hru se zapomnělo. A tak až nyní, díky občanu H., jenž nevhodil vzácné dílo do díry, si můžeme alespoň úryvek poslechnout:
"...on policajt je dobrý běžec, ale nevydrží. To já je vylákám do lesa a oni zabloudí. A spadnou do bažiny. A pak pisklavými hlásky volají pomoc, pomoc!. Ostatní to slyší a běží jim pomoct. A spadnou do té bažiny také. A teď oni se topí. Plácají ručičkami a nožičkami kolem sebe a jak plácají, tak se noří hlouběji a hlouběji. A já jich takhle chytím třeba šest nebo pět. A někdy dokonce i tři."
Vloženo 8.3.2021 11:49Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Můžete se odstěhovat. Stbáka ale můžeme odstranit už v příštích volbách. Jinak, těch tvorů, kteří chtěli k Německu jsme v Českých zemích kdysi měli nadbytek... Bylo vyslyšeno jejich přání.

(Odpověď na dotaz uživatele Místní z 8.3.: Pro Karla,co se odtrhnout od bolševického stbáckého Česka a přidat se k Sasku.Já bych byl pro.)
Vloženo 8.3.2021 9:32Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Jens: Pláču, že nemůžu být v Dresden, Zittau, Oybin...
Pozdravuji každého, kdo tam může být , závidím váš inteligentní přístup k problému a těším se, že se tam zase brzo vydáme. A snad se nás nebudete bát...
zdraví Karel (z Liberce)
(Odpověď na dotaz uživatele Jens z 7.3.: Díky za nádherné fotky, Honzo. Plaču, že letos nesmím běžet na lyžích v Jizerských horách. Ale pozdravuji každého, kdo tu může být. Jens (z Drážďan))
Vloženo 7.3.2021 19:33Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Pěkné fotky, Honzo. Snad se ještě taky podíváme, dneska 20 km na kolečkových lyžích, taky fajn.
Vloženo 6.3.2021 17:23
Pro L.B teď ste to napsal dobře souhlas hezký den všem a pevné zdraví
Vloženo 6.3.2021 16:50
tak jo. pomotal jsem několik věcí dohromady.
1. lidé vyskytující se na velkých parkovištích jsou čuňata. je to bohužel mentalita nomádů, kterým kteří přijedou jednou a podruhé se nevrátí. je to vleklý problém celoevropsky a celosvětově, odpadky, obesraná parkoviště, zdupané louky. všechna ta čuňácká svoloč, co normálně parkuje u zoologický, u bazénů a u nákupních center se nahrnula do hor (kam jinam ale měli jít, ostatně, letos byla i neobvyklá nálož rozšlapávačů stop)
2. ten bordel ale fakt nedělají ti, kteří mají v místě vlastní nemovitost, toho času rekreační.
Vloženo 6.3.2021 16:21
Pro Pavis kdyby nebylo Hitlera následně války nebylo by ani komunistů a v roce 1975 byla vesnice plná pochodových lidí včetně neodsunutych Němců vše v pohodě jasný že před válkou byla obec velmi krásná ale je třeba znát pravý důsledek
Vloženo 6.3.2021 15:53
pro Lukase Bé: běž si rozumovat zpátky na lezce, tady ti to nikdo nesežere, ty tvoje bludy. Má úcta.
Vloženo 6.3.2021 14:45
Vazeni, uz je to debata mimo, ale ty Nemce vyhnali nasi komunisti, takovy jako Zeman a Babis. Tak abyste tu meli pravdu. Jak vypadal Bily Potok kolem roku 1975, to byla hruza. Za tech tricet let uz se to trochu zlepsilo, ale do Weissbachu daleko.
Vloženo 6.3.2021 13:44
Pro L.B nenazyvej moje prarodiče zlatokopy jak v dnešní době může tohle někdo vypustit z úst já pracuji v lese s koněm stejně jako mí predci a nebyt války vyvolané nacismem Němci tu byly doteď jdi si stěžovat ehm do Německa odtamtud přišla válka
Vloženo 6.3.2021 13:40
Pro pána Lukáše B. Vy ste opravdu znalec jak historie tak naší obce i my se podílíme na úklidu jizerek a zahrady a obec máme čistou tohle ste přestřelil a dost jeto urážka Bílého Potoka všech padlých v boji proti nacismu
Vloženo 6.3.2021 13:35
Pro L.B přečtěte si historii plný souhlas s panem Linkem tohle je přes čáru napadat obyčejné lidi
Vloženo 6.3.2021 13:32
Pro L.B přídte na úklid jizerek v dubnu ehm a ten fakt od lidí z Potoka není a to mám prababičku na hřbitově Němci by odsud nikdo nevyhnal nebýt Hitlera doporučuji znát historii nazdar
Vloženo 6.3.2021 13:21
no k těm odpadkům: ono je na první pohled vidět a zvlášť v Sudetech (a ausgerechnet třeba i v tom Weissbachu), která chalupa je lufťácká a která místních (tedy, ehm, náplav a potomků zlatokopů ve stoprocentně německém regionu, lidí, co nemají prababičky na místním hřbitově). poznat je to podle odpadků okolo.
největší nenávist k chalupářům a turistům je tam, kde jsou historickými zkušenostmi předpokládání jako další vlna nájezdníků, která si ty baráky po pětasedmdesáti letech vezme.
Vloženo 5.3.2021 23:05
Ano, takto opravdu žít nechceme. Tato opatření nás nezbaví viru, ale SVOBODY !!!
A asi bychom to už měli dát i nějak hlasitě najevo - a nejen čekat do voleb....
Vloženo 5.3.2021 20:23
Hlavně si to všichni pamatujte až do voleb.Takhle přece žít nechceme.!!!!!!!!!!!!
Vloženo 5.3.2021 17:58Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
To Mohykan. Tesat do kamene.
Vloženo 5.3.2021 16:49Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Nejlepší by bylo, kdyby se nikdo k ničemu nevyjadřoval, aby nebyl důvod k pomahání a chránění... . Kdo může tak v tichosti lyžuje- howhg
Vloženo 5.3.2021 14:11
Je smutne videt odpad na horach v prirode. Ano.
Ale ten odpad je prakticky ne jen na horach. Mimo hor je ho ešte viacej. Ja by som tež mal velku radost keby som ten odpad nemal v okoli kde žijem. Ale je to utopia. A že zavreme hory a nepustime tam bežkarov to asi není riešenie. Jeden postreh ešte. Odpadky su často tam kde su preplnené kontajnery. Keby tomu tak nebolo verím že by ten odpad bol v kontajneroch. Ja ale nemam problem odpad dat do batoha a berem to nazad domu. Každý to tak ale nemá.
Vloženo 5.3.2021 12:47
Pro k. Tak to je dobře i já jsem tu doma žiju tu od narození Bílý Potok bordel určitě není po mistnich co v Jizerských horách žijí ale pravda je taková že je a extrémní
Vloženo 5.3.2021 12:27
Radek Květ stráž přírody zpravodaj: Uklízím průběžně a pravidelně celý rok, protože jsem na horách doma, narozdíl od náplav...
Vloženo 5.3.2021 12:08
Tedy kromě toho pravopisu ve všem souhlasím s Šidákem. Ta včerejší policejní akce v Jizerkách mi připomíná zátah četníků ze Saint Tropéz na nudisty. Jenomže to byla filmová komedie, to včera bohužel smutná realita. Já jsem přesvědčený o tom, že ten virus se mě zatím nechytl právě proto, že se snažím sportovat na horách, na čerstvém vzduchu daleko od davům a do města a do obchodů chodím jen minimálně.
Chtěl bych poděkovat mistrům rolbařům za středeční luxusní stopy a té milé slečně z Chrastavy za vyřešené parkování. Byl to den, pro který stojí za to žít.
Tak všichni přátelé Jizerek, SKOL v lepších časech.
Vloženo 5.3.2021 11:51
Pro K. Jsme rádi za takové poutníky na horách ale bordel co sbíráme není výmysl a je to fakt síla jako doma se tam můžeme cítit ale doma tam je fauna co tam žije vychovává potomstvo atd. Proto respektujme přírodu chodme po vyznačené cestě a co si do hor přineseš si také odnes nemůžu přeci zalehnout a bivakovat na místě kde žije tetřívek proč? Protože on tam doma je a nerozezná že zrovna já mu nejdu ublížit asi tak je to myšleno na úklidu jizerek v dubnu ste všichni vítáni
Vloženo 5.3.2021 9:04
Radek Květ stráž přírody zpravodaj: Já jsem na horách doma, stejně jako ta zvířata. Nikdy po mě nezůstal ani gram nerozložitelných odpadků, i "to" po sobě zakopávám... Na horách se nechovejte se jako návštěvníci, prosím, chovejte se tak, jako že to je váš domov! Ten si taky nikdo normální nedevastuje, nezaplavuje odpadky...