Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vloženo 18.3.2021 19:08
Tomáši, odpovědi pana Smejkala v rozhovoru jsou natolik obecné fráze, že je nepovažuju za nějaké posvěcení určitého chování. Jeho názory jsou ve veřejném prostoru viditelné a slyšitelné už rok, je jednoznačným zastáncem lockdownu, zavření škol, zavření sjezdovek, atd. - bez ohledu na dopady v jiných oblastech života. Jenže po roce takových opatření je vidět, že kýžený výsledek (= prázdné nemocnice) se nedostavil. A naopak ten "strašný" švédský přístup (roušky pouze omezeně, školy otevřené, restaurace otevřené s omezenou kapacitou) má daleko lepší výsledek než ten náš. To prostě nejde popřít. Plně to vystihuje tenhle aforismus: "V Čechách nehrozí italský nebo španělský scénář, ale scénář český."
Podle mě covid ukazuje celkovou úroveň zdraví ve společnosti, ne nadarmo jsme na špičce v počtu onkologických onemocnění, kardiovaskulárních onemocnění, cukrovek, obezity na celém světě - tohle je příčina.
Gábino, zdravý životní styl není 100% zárukou bezvýhradného zdraví, ale na 90% respirační onemocnění proděláš bez komplikací. A to je oč tu běží. Přeju rychlé uzdravení a opatrnost při návratu ke sportu i k normálnímu životu.
Vloženo 18.3.2021 18:46
@Gabina - To že jste covid chytila nepřeju ani vám, ani komukoliv jinému. Mám dojem že jste si ve ve vašem příspěvku odpověděla sama, těch možností kde k tomu člověk může přijít je mnoho, i když se chová maximálně zodpovědně (což se mimochodem snažím také, mezi popírače nepatřím). Ale kromě 3R se snažím zapojovat i ten čvrtý, vlastní rozum. Nejsem odborník na šíření aerosolů v ozvduší, a troufnu se domnívat že ani vy ne, ale šance že se člověk nakazí během projíždění vedle druhého běžkaře mi nepřijde moc pravděpodobná (v porovnání s dalšími možnostmi které jste vyjmenovala). Pokud víte o nějaké relevantní studii, která by to potvrzovala, rád se o ní dozvím a nemám problém změnit názor. Jaké vidíte řešení? Přijde vám zdravější být zavřený doma v trojúhelníku televize-lednička-internet, nebo courat po městech s respirátory na ústech? Já o tom vážně pochybuji. Každopádně přeji brzké uzdravení.
Vloženo 18.3.2021 16:51
Ahoj všichni, taky jsem si jezdila každý víkend budovat imunitu s běžkami do Jizerek, ale stejně mě COVID na začátku března dohnal. Normálně nejsem vůbec nemocná, maximálně lehká rýmička jednou za zimu. Až do poslední chvíle jsem taky nevěřila tomu, že bych to zrovna já mohla chytnout, protože chodím 2x týdně na rychlý nákup do sámošky přes ulici a občas se objevím v práci (open-space), kde je pět a půl lidí a kam dojdu pěšky, jinak pracuji z domova a hlavně si přeci BUDUJU imunitu v přírodě na běžkách!!! Do Jizerek jsem jezdila sama (přítel nelyžuje) a vozila jsem si vlastní svačinu, takže jsem se ani u stánků nedružila. To jen tak pro všechny, co se tu ohání tím, že sportem v přírodě si budují imunitu a nedodržují současná opatření. Nevím, kde jsem to chytla, možná to přinesl přítel z práce, kde zaměstnanci začali opatření dodržovat až po zavedení mastných pokut (on to dodržoval i před tím), možná v té sámošce, možná při projíždění kolem jiného "budovatele imunity" stojícího ve frontě na pivo na Hřebínku poslední víkend před lockdownem. Prostě do začátku března jsem byla king, mě se přeci nic nemůže stát a nějakej blbej COVID si na mě nepřijde!!!
Vloženo 18.3.2021 12:08
Ahoj všichni, kdo chcete dodržovat opatření, ale zákaz vyrazit do přírody bez velkých slezin považujete právem za nesmysl. Už nám to posvětil i hlavní epidemiolog IKEM a člen Rady vlády pro zdravotní rizika Petr Smejkal v rozhovoru pro Deník.cz, viz dole odkaz. Rozumný chlap, který asi neprofituje z prodeje testů, roušek, respirátorů, vakcín atd., ale jde mu o člověka s jeho tělem a psychickým principem, kdo chce třeba duší. Cituji:
Podle něj by je lidé mohli prožít na svých chatách a chalupách, kde by ovšem měli zůstat po celou dobu svátků. „Všichni bychom se měli snažit být venku, v přírodě. Čili nebýt zavření mezi čtyřmi zdmi, ale nepotkávat se,“ dodává.
Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/velikonoce-rika-epidemiolog-smejkal-rozhovor-20210317.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=pTarCWyJngl-202103181049
Vloženo 17.3.2021 19:12
Mirku, spravne, tri tydny jsme byli doma, tak muzeme jet...
Vloženo 17.3.2021 19:02
Mirku
jedu taky
skol
Tomas
Vloženo 17.3.2021 17:45
Jojo, ten průser do kterého jsme se dostali je nepochybně způsoben lidmi kteří se starají o svou imunitu ať už bežkováním, nebo třeba turistikou někde v lese, uzavření v rámci okresů/obcí dává smysl. Psychosomatika je považovaná za pavědu, vyděšené stádo poslouchá sebepitomější nařízení. To že tu někdo v jedné větě napíše o vládě psychopatů, ale zároveň hájí nezdůvodněná opatření je už asi nějaká nová mutace ne korovaniru, ale Stockholmského syndromu. Jak řekl tuším Čapek, "třebas na porážku, ale hlavně že nás vedou".
Dotaz Vloženo 17.3.2021 16:27Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ahoj všem. K té diskuzi na téma covid, Pražaci, Středočeši a komu patří Jizerky:
Od roku 1990 jezdím Jiz50, mám 26 účastí, zimu co zimu pokud u nás není sníh, jakože nebývá, jezdím téměř každý víkend, někdy i v týdnu 160 km tam a 160 km zpět, abych si zalyžoval v mých milovaných horách, na které nedám dopustit. Navíc poslední dobou mě situace nutila vstávat před šestou, což jinak bytostně nesnáším, ale vstanu a jedu. Zalyžovat si, pokochat se krásou Jizerských hor. Ano, také si někdy pro sebe zanadávám tu na psy ve stopě, tu na pěší, tu na diskutující běžkaře stojící uprostřed stopy. Ale NIKDY bych nikoho nevyhanel z hor a tvrdil, že tam někdo nemá co dělat.
A ačkoliv jsem se už přes 14 dní nikam nehnul a respektuji nařízení a zákazy, hlavně o kterých si myslím své, tudíž nic nedělám a jen tloustnu, tak teď vážně uvažuji, že se navzdory všem zakazum vydám aspoň ještě jednou si zabezkovat. Řekněte mi někdo, koho ohrozim tim, že doma sednu do auta, nikde nezastavim, pak stoupnu na lyže, tj. pohybuji se volně v přírodě na čerstvém vzduchu, nikde na lyžích nezastavim, pak zase sednu do auta a bez zastávky jedu zpět?
Myslím, že zákazy stejně nefungují. Místo nich bych doporučil používat selský rozum a dodržovat správné zásady ochrany zdraví. Svého i ostatních...
Jak tu včera napsal David: ŽIJ A NECH ŽÍT...
Skol
Vloženo 17.3.2021 15:05
omezení mobility by snad dávalo smysl v případě, že by se pandemie rozjížděla a nebyla by prakticky rovnoměrně rozjetá ve všech okresech a kdyby se "zavřela" hromadná doprava a montovny a supermarkety by prodávaly z okénka jen pečivo, konzervy a olej. v buzeračním kočkopsu smysl nenacházím, ať se snažím jak se snažím.
Vloženo 17.3.2021 15:01
ad Honza
Protože je o tobě? Viz reakce ze včerejška.
Vloženo 17.3.2021 14:26
Čím větší blbost, tím delší článek... .
Vloženo 17.3.2021 14:04
Jo kamarádi, je blbost, aby se člověk nakazil na prázdné ulici a tak nedává smysl tam nevyjít, ta ulice je ale prázdná, protože většina je doma a poslouchá nařízení. Pokud si tohle řeknou všichni a vyrazí do ulice, tak ulice prázdná nebude a už to smysl dává.
Stejně tak nedává smysl, aby lidé co prodělali covid a jsou ve lhůtě 90 dní a co jsou 14 dní po očkování byli zavření doma, protože v tuhle chvíli jsou vlastně nejbezpečnější pro sebe i pro ostatní - bohužel patologická solidarita a současně závist českého člověka ( a více evropského , viz imigrace) typu když on může, proč já ne!!! - nás nutí dělat rozhodnutí v bloku pro všechny. Stejně tak, jako pěšáci nikdy nevyjdou přes Jizerky, když napadne půl metru sněhu a vyrazí raději do Českého Ráje a po úpravě stop se rychle vrátí do Jizerek, tak úplně na stejném principu není možné povolit někomu něco, co jinému bylo zakázáno. Z pohledu zdravého rozumu se zdá nepochopitelné, že někdo vyrazí z Prahy bobovat na Bedřichov nebo na Monínec ( protože na to má právo a nikdo mu to nemůže zakázat , a běda jestli tak ....) a nejde si užít prázdná místa svého okolí. Jsme národ který vyřvává o svých právech, ale vůbec nemluví o svých povinnostech, neznáme pokoru, nemáme vychování, nevychovaní rodiče vychovávají nevychované děti. Budeme ukazovat prstem na ostatní, ale sami jsme hrozbou. Jaký je národ, takoví jsou i jeho vrcholní představitelé, ne naopak. Národ tupců dá hlas za koblihu, za sociální dávky, za tisícovku v privatizaci - obraz národa je pak v parlamentu, senátu .....
Místo toho, aby při omezení mobility se vydali lidi do svého okolí a užili si to po svém, dělají se nájezdy do lokalit, kde každému musí být jasné, že bude plno -- ale já mám přece taky právo....policista mi nemá co nařizovat a jestli, tak si ho natočím a pak uvidí.
Proto je tu, co tu je. Tak se nedivme. A hlavně se nesrovnávejme se Švédskem nebo Kanadou. To je úplně jiná kultura s morálním základem. Na to my nemáme a dlouho nebudeme mít
skol
Vloženo 17.3.2021 13:54
Ahoj, uz jsem ani nechtel do teto debaty zasahovat, ale musim. Je mi smutno z toho, kolik je zde neprijatelnych prispevku napr. Ondra, i kdyz samozrejme ma kazdy pravo na svuj nazor. Ale tady z toho cisi zloba a nenavist, v jinych prispevcich zase malost az priposranost. Velmi pekne to napsal Lukas B., sam se podivat do zrcadla a nepoblejt se z toho, to je take pro vas Pomahat a chranit, uz zase stojite na Maliniku, jste videt na kamere. Doufam,ze je nas vetsina co mame hlavu na svem miste,svuj vlastni rozum a podle toho cinime. A nepotrebujeme k tomu zadne narizeni a zakazy. Tak do stopy, skol!
Vloženo 17.3.2021 13:32
Lukáši, na jiném serveru jsme spolu na téma proticovidových opatření chvíli diskutovali. Bylo to na začátku podzimního promořování a tvrdil jsi, že v souvislosti s epidemií stejně žádná vlna úmrtí nepřijde. Od té doby jsme to ve statistikách obětí dotáhli na první místa (celosvětově) a bohužel zdaleka není konec. Princip omezení zbytné mobility samozřejmě dává z epidemiologického hlediska dobrý smysl. Individuální pohled, že svým solo běžkováním k šíření viru nepřispívám, může být pravdivý, ale na podobná opatření je v této krizové situaci nutné koukat trochu šířeji. Během ledna a února bylo v Jizerkách narváno a každý víkend sem mířily tisíce lidí z poloviny Čech. Pro velkou část z nich je běžkování spíš než sport společenská aktivita, takže jezdí ve velkých skupinách a kolem kiosků bylo vždy narváno a nějakou opatrnost a distancování tu nikdo neřešil. Jako analogie by se dala uvést třeba nulová tolerance alkoholu za volantem. Osobně můžu být přesvědčen, že jedno až dvě piva mou schopnost řídit nezhorší, ale pravidlo respektuji, protože chápu, že bez něj by prostě bylo na silnicích víc opilých řidičů. A do zrcadla se fakt můžu podívat, i když si dám birell. To, že naše země zvládá epidemii nejhůř ze všech civilizovaných krajů, rozhodně nelze hodit jen na vládu (ačkoliv politickou odpovědnost samozřejmě nese). Problém je obecně špatně fungující státní správa, ale na individuální úrovni to je právě tenhle selektivní přístup k pravidlům, kdy značná část lidí dodržuje jen to, co se jim zrovna hodí a zbytek si vždy nějak šikovně okecá. Současný "lockdown" je přitom ještě docela benevolentní oproti tomu, co bylo zavedeno a skutečně vymáháno i v mnoha tradičně svobodomyslných zemích (Francie, Španělsko, Itálie..).
Dotaz Vloženo 17.3.2021 13:21Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ad Anna B.: nepovažuji to za zbytečné a neřeším kdo odkud je, jakou má SPZ, ale zda ignoruje nebo porušuje opatření a ještě tady ze ze sebe dělá hrdinu. Odpovídáte na něco úplně jiného. Denně máme 8-10x více nakažených na počet obyvatel než v Německu. Zemřelo víc než 23 tisíc lidí, část díky viru jako takovému, část z neschopnosti vlády a část díky nedodržování pravidel. Tato sranda bude stát něco kolem 2 bilionů korun, budeme to muset zaplatit a také generace po nás. Děti se vrátí do škol reálně někdy v září, ten rok a půl studia jim a nám všem bude chybět. Mně se ta opatření opravdu vůbec nelíbí, ale to neznamená, že si budu dělat, co chci nebo jako jo?

ad David: právě o to jde, toto krédo platí v dobrých dobách.

Ale OK, už toho nechám, každý ať si to přebere.
Vloženo 17.3.2021 12:56
Právě tyto(pro Vás nesmyslná) opatření mají zamezit tomu, aby nebyly ty davy v Jizerkách.........
Vloženo 17.3.2021 12:34
ne, to není žádný hrdinný odpor proti vládě. to je minimalistické používání zdravého rozumu.

nikdo příčetný nemá problém dodržovat pravidla, která mají smysl, a to i ta nepsaná: nelézt zbytečně do davu lidí, když už mezi dav lidí musím (supermarket, úřad, hromadná doprava), tak v roušce, mejt si ruce, když se necítím dobře, tak zůstat doma a nelézt do supermarketů a nenavštěvovat své staroušky.

máme problém dodržovat pitomá a nesmyslná nařízení. tvářit se, že hranice obce je zeď a že snad někomu ubližuji, když na liduprázdné ulici nemám obtížně prodyšný hadr na obličeji. netvrdím, že by se to mělo porušovat nějak ostentativně a s chudákama blbečkama policajtama chodit do nějakých konfrontací nebo snad rvaček, ale moci se sám sobě podívat do zrcadla a nepoblejt se z toho rozhodně stojí za to.
Vloženo 17.3.2021 11:26Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Dokud budou takový sobečtí Estarky a Honzové, tak zbytek lidí co nejsou z Liberce a nechtějí porušovat nařízení (ať jsou smysluplná nebo ne) nebudou lyžovat v Jizerkách dlouho.....:-(
Vloženo 17.3.2021 10:31Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Žij a nech žít!

(Odpověď na dotaz uživatele Love z 17.3.: Chci se zeptat honzy a Ester a všech, kdo ignorují a porušují stávající (sice nesmyslná přesto platná) opatření a jezdí si ze SČ, z Prahy do Jizerek: "Není Vám to trapné? Chováte se jako Babiš, Zeman, Klaus a podobní sociopati. Neokecáte to. Takže ještě jednou - v Jizerkách nemáte teď co dělat!!!")
Vloženo 17.3.2021 10:30Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Dobrý den, sice nejsem Ester ani Honza, ale nejsou zbytečné příspěvky jako ten váš?! Jak už bylo řečeno, kdo vlastní nemovitost v Jizerkách, nebo kdekoliv jinde, mohl na ní během lockdownu zůstat a je jedno jestli je z Prahy, Brna nebo z Horní Dolní..... Navíc v této zemi má každý druhý služební auto a jak známo, většina leasingovek má sídlo v Praze, takže i třeba Liberečák jezdí s pražskou spz. Přestaňte už řešit proboha kdo odkud je a proč tam je a těšte se z toho mála co ted´ lze. Třeba, že sněží!!!!
Užívejte zimu a upravených stop.
(Odpověď na dotaz uživatele Love z 17.3.: Chci se zeptat honzy a Ester a všech, kdo ignorují a porušují stávající (sice nesmyslná přesto platná) opatření a jezdí si ze SČ, z Prahy do Jizerek: "Není Vám to trapné? Chováte se jako Babiš, Zeman, Klaus a podobní sociopati. Neokecáte to. Takže ještě jednou - v Jizerkách nemáte teď co dělat!!!")
Vloženo 17.3.2021 7:50
Je jasné, že Pražáci ani obyvatelé jiných krajů než libereckého nemají nyní v Jizerkách co pohledávat. Veřejně se chlubit případným porušováním pravidel je takové dětinské, ale prezentovat to, že si nedokážu svou kratochvíli navzdory situaci na pár týdnů odpustit, jako hrdinský odboj proti vládě, to už svědčí o nějaké kognitivní poruše.
Vloženo 16.3.2021 21:07Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Ano zlikvidovat vše co se dá a za hubičku to pak koupí největší chudák - asi Babiš - ale ten vlastně ne - Agrofert , který nikomu nepatří !!!! Libor
(Odpověď na dotaz uživatele Lída z 5.3.: Policie si aspoň pro konrolu vybrala nejhorší den, kdy skoro nikdo nevyrazil na hory vzhledem k předpovědi, že má po obědě začít pršet.Na trati jsem potkal jen 5 lyžařů, kteří měli informaci, že armáda policie se řítí směr Knajpa a máme si dát pozor.Naštěstí jsem je nepotkal.
Je to nepochopitelné , když policie takto plýtvá našemi penězi místo aby dělala něco užitečného....Jsou trapní, parkoviště prázdné, z autobusu asi sotva kdo vyleze 🤦🏼‍♀️. Koho tam chtějí najít? Asi pěší s běžkama z Lbc apod... Neříkám, že opačným směrem jsem s 🎿 nešla, ale tam? Já se divím, že zavřít parkoviště a přestat upravovat nenapadlo ty "hvězdy" nahoře už dávno, naštěstí ne a mohli jsme aspoň do stop, zato chudáci z areálů... když byly letos super podmínky, tak je nenechali ani otevřít...to nechápu.. prostě je chtěli zlikvidovat 😡)
Vloženo 16.3.2021 20:15
Paní Boženo: držet hubu a krok není správné řešení. Pokud nemáte být ve stopě a bojíte se, zůstaňte si doma. Nám ostatním neraďte, že se máme bát.
Do Jizerek jezdím ze středních Čech i teď (naposledy včera). Jezdím sám a autem, u okének nestavím, nikoho neohrožuju. Nehodlám se podřizovat stupidním omezením.
Vloženo 16.3.2021 20:08
Re: pan Libor

Potrefená husa se vždycky ozve!
Přesně jak napsala
newli:
pan Libor stvrdil že patrně trpí nějakým komplexem nejspíše z pražáků
Nemá asi dál smysl komentovat jeho trapné slohovky!!
Btw: " Jezdi si kam chceš a dodržuj pravidla o tom to celé je"
Vloženo 16.3.2021 18:30
K zamyšlení ? Já kdybych přijel do Prahy a zaparkoval , kde se nemá a kde se mi to zlíbí i přes zákazy - tak z Prahy odjedu autobusem a bez řidičáku a pokut se nedoplatím ! Všimněte si , jak parkují někteří pražští a středočeši a jejich dost na Jizerkách ! Mimo parkoviště i přes zákazy , po krajnicících i pomalu v kanálech! Měští policisté nestihají ani všem dát pokuty, co jich je ! V tom mám určitě 100 procentně pravdu !A když tato skupina obyvatel parkuje , tak v mnoha případech tak neúsporně, že se vejde na parkoviště méně aut a často vidím i to ,že parkují i podýlce !!! SKOL PS - zase jsou mezi nimi , kteří parkují ,jak se má - normálně - nejsem rasista - cikán mi nevadí - jenom se mi nelíbí Babiš , a vše píši proto ,aby v tom jeho blbinci , který za 8 let vypěstoval bylo alespoň na horách - Jizerkách líp!!! SKOL- Ať to frčí
Dotaz Vloženo 16.3.2021 17:54Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
V USA a i v Kanaděa i jinde jsem byl - i na laufech ! V bílé stopě se dodržují pravidla - nejsou rozježděné stopy od bruslařů - nemotají se tam pejskaři se svými mazlíčky na špagátech a neserou do b. stop - je to tam opravdu jiné !Nechoděj tam pěšáci ! Asi jsme zkurvení komoušema , kteří bohužel zase vládnou a přilívají olej do ohně a dělá jim moc dobře když se rozežíráme mezi sebou dóle!!!Huba se nemá držet - ani já ji nedržím ! Ale vládnou zde zase ti samí a vymejšej zhovadilosti a proč je k tomu ještě více provokovat,aby jsme přišli i o to málo ! A zasraní pražáci - to je mluva mimo pražských obyvatel - jsou pražáci dobří a i špatní - to je samé i s lidmi mimo Prahu - a pak je přísloví trefená husa se ozve - kdo se chová normálně toho se to netýká ! Asi jsou zde i pražáci v součastnosti ,ale docela bych dal ruku do ohně za to , že tento týden v tom prsty nemají - lyže v rozježděných stopách ?! Asi tak - SKOL - ať to frčí !!!
Vloženo 16.3.2021 12:07Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
"Banda zasr. Pražáků???" To snad Člověče nemyslíš vážně??! Všichni snad víme že je to o lidech a ne o tom z jakého jsi okresu katastru města či obce zvláště v téhle době...
Tohle kdybys v USA řekl o "černoších" tak tě popraví!! Zamysli se nad sebou Člověče co tu píšeš😈
Vloženo 16.3.2021 11:29Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
banda zasr*** prazaku je ironie, pokus o vtip nebo trpite nejakym komplexem?

(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 16.3.: Ahoj,
díky za příspěvky ohledně bruslení, jezdím oboje a taky mě bolí rozbitá stopa
Tomas
ps: a sem Pražák, ale vlastním v Jizerkách stavení; a kdo je dneska pražák? já jsem jičiňák bydlící v Praze, ale kvúli značce na autě patřící do té bandy zasr.. pražáků, jen k zamyšlení)
Vloženo 16.3.2021 10:26Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Vzkaz pro Libora k poškozování stop na klasiku. Jsem bruslař (z Kořenova a lyžuji zde mnoho let) a naprosto s tebou souhlasím. Lze to ještě pochopit v místech, především stoupání, kde je stopa užší (Knížecí z Václav. studánky aj.), že tam někdo místy zajede, ale jinak by k tomu docházet nemělo a je pak chyba na straně "bruslařů". Jen bych tě trochu poupravil, že je sice větší předpoklad, že to budou místní, ale ne úplně, protože by ses divil, co parkujících aut, ze kterých vycházeli do stopy běžkaři (např. na Mořině) mělo poznávací značku, spadající do oblasti Prahy či Střed. Čech. Oni si totiž mohli před uzávěrou okresů zvolit, zda zůstanou v naší oblasti na svých chatách, apartmánech aj. a za sebe mohu říci, že jich tady opravdu několik desítek zůstalo a evidentně se ve stopách pravidelně pohybují. Ale shodneme se na tom, že je to o lidech, ne o oblasti, kde žijí, ...ale zase jen, abys to vše neházel na místní,... že teď zde pražáci rozhodně nejsou...jsou a vídám jich na zdejších chalupách, parkovištích i obchodech každý den dost ! Jinak zdar a sílu.
Vloženo 15.3.2021 22:48Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Přidávám se k Petrovi. Psát v této hnusné situaci "kde- kdo- kdy se krásně projel" je jako zápis do Svazků S..! Nechte toho, po volbách snad bude líp.