Všechny ještě starší novinky

Rozšiřujeme web o běžky v Alpách (25.11.2016)

Reagujeme na podněty lyžařů a rozšiřujeme působnost Kamzasněhem.cz do zahraničí – přidáváme novou sekci věnovanou podmínkám na běžky v Alpách.

Proč právě Alpy? Trénující lyžaři tam vyrážejí za prvními kilometry na sněhu na začátku sezóny. V případě nedostatku sněhu na našich horách se Alpy nejčastěji nabízejí běžkařům jako „náhradní řešení“. Mnozí lyžaři si nejvíce užijí kombinaci sjezdovek a běžek právě v Alpách, jiní zas v ČR už projezdili všechno a chtějí poznávat na běžkách další kraje. Nejvíc se jezdí asi do Rakouska a Itálie.

Vytvořením alpské sekce jsme udělali jen první krok. Lyžaři, udělejte prosím ten druhý a sdílejte zde zprávy o podmínkách v Alpách. Jen tak totiž bude nově přidaná sekce užitečná. Předem děkujeme!

A proč ne další zahraniční destinace? Skandinávie jako kolébka bežeckého lyžování je daleko. Na Slovensku nepolezeme do zelí našim partnerům z NaBežky.sk. Polské Jakuszyce už máme na webu od jeho začátků, stejně tak zprávy z polské části Orlických hor je kam psát. Zpráv z východněji položených zemí by asi taky přišlo na český web nula. Co sjezdovky v Alpách? Kamzasněhem.cz je primárně běžkařský web, sněhovému zpravodajství z alpských sjezdovek se aktuálně neplánujeme věnovat.

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci (4.12.2016)

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekávání nasazují zahrádku a lyže na střechu. Děti nasoukané v autě, kufr plný zimního oblečení a hurá na hory. Ale pozor, nepodceňte letní pauzu, kterou za sebou mají vaše lyže a snowboardy. Zanedbaný servis vám může zkazit nejen zážitek z první jízdy, ale také způsobit nepříjemné zranění.

„Ideální varianta je, když si lidé servis udělají hned na konci zimní sezony. Ale popravdě, kdo z nás to někdy udělal? Je běžné, že věci necháváme na poslední chvíli. Ta ale právě nastala, je čas zajít do servisu, než poprvé na hory vyrazíme,“ má jasno Michal Folkman, zkušený lyžař z obchodního řetězce Intersport.

Ten upozorňuje především na to, aby lidé chodili do autorizovaných servisů. „Ty vám vystaví potvrzení pro pojišťovnu, to je základ k tomu, abyste se vyhnuli dalším nepříjemnostem při poškození lyží.“ Intersport nabízí kvalitní servis lyží i snowboardů ve většině svých prodejen. „Stačí náčiní přinést, naši pracovníci vše zařídí, namontují a seřídí vázání, vyčistí a kvalitně navoskují skluznice a nabrousí hrany,“ vyjmenovává hlavní úkony servisu Folkman.

Za běžnou opravu ve ski servisu zaplatíte do 250 Kč a máte jistotu kvalitního stavu vašeho vybavení. V případě větších škod se musí lyže přebrousit a odstranit poškozená část. Často dochází ke korozi kovových částí. Ta vzniká při zvýšené vlhkosti. Proto je základem mít lyže a veškeré vybavení v suchu. Velký servis stojí kolem 400 Kč. Za seřízení zaplatíte kolem 100 Kč.

Proč kupovat lyže? Češi si je stále více lyže půjčují

Na zvyšující se trend půjčování lyží a snowboardů zareagoval i Intersport, který kromě tradičních prodejen se zimním servisem nabízí ve své síti také dvě půjčovny, tzv. renty. „Jeden se nachází na Lipně, druhý v Peci pod Sněžkou. V obou se neustále snažíme přinášet novinky a zvyšovat kvalitu služeb. Tak například teď si tam můžete půjčit jednu z velkých novinek, splitboard, který je snowboardovou variantou skialpových lyží,“ upozorňuje Folkman.

Na hory už dnes můžete vyrazit v podstatě jen s peněženkou, vše ostatní zařídíte v těchto rentech, které se nacházejí v každém větším lyžařském středisku. „V těch od Intersportu si zapůjčíte vše od sněžnic přes hole na nordic walking po freestylové lyže,“ vyjmenovává Folkman a závěrem zdůrazňuje: „I když se sami cítíte skvěle, nepodceňte formu vašich lyží nebo snowboardů.“

Další zima úspěšně za námi (1.7.2016)

Sněhové zpravodajství na Kamzasněhem.cz má za sebou již 7. zimní sezónu. Jaká byla?

 • Začala hodně pozdě, vánoční svátky a konec roku bez sněhu jsme neměli dlouho. Pak už nebyla špatná, dokonce šlo pár dní lyžovat i v Praze a v Brně.
 • Pro Kamzasněhem.cz však byla i tato zima rekordní, jak z hlediska návštěvnosti, tak v počtu zpráv za sezónu. Děkujeme všem pisatelům!
 • Navázali jsme další partnerství s upravovateli stop, díky čemuž máme komplexnější zprávy o stavu sněhu z Lužických hor a východní části Krušných hor, stále funguje spolupráce i na Jizerské magistrále.
 • Zahájili jsme spolupráci s nově spuštěným běžkařským portálem Skimapa.

Sněhové zpravodajství v sezóně 2016/2017 se rozjede až za pár měsíců. Co zde najdete do té doby:

Skimapa.cz - nový web pro běžkaře (22.1.2016)

Před pár dny byla spuštěna SKIMAPA – nový běžkařský portál, který na mapě zobrazuje, kde jsou upravené tratě, kdy naposledy úprava proběhla a některé další užitečné informace navíc. Za pozornost stojí například:

 • Jizerské hory - tam jsou hezky vidět i úseky, které aktuálně nelze kvůli aktivitám v lese upravovat a občas jsou i prohrnuty,
 • Východní část Krušných hor - mapu upravených tras v okolí Lesné, Klínů, Dlouhé Louky či Cínovce ani přesný popis úprav dosud lyžaři k dispozici nikde neměli,
 • Lužické hory - tam se Skimapa zatím rozjíždí, ale zas hezky doplňuje zpravodajství od místních upravovatelů, které nově pomáhá šířit primárně náš web.

Informace o úpravě stop na mapě jsou všude doplněny i zprávami od lyžařů přebíranými z Kamzasněhem.cz.

Vylepšujeme práci s dotazy od lyžařů (12.12.2015)

Mezi aktualitami o sněhových podmínkách se pravidelně objevují zprávy od těch lyžařů, kteří se pouze na něco ptají. Aby se web stal přehlednějším, začali jsme s dotazy pracovat novým způsobem. Kdo žádnou zprávu o podmínkách nepřináší a pouze se ptá, neměl by při zadávání zprávy vyplňovat pole „Kdy jste tam byli“. Místo toho zašktrne políčko „Pouze dotaz“.

Lyžař, který na daném místě byl a sněhové podmínky zná, má možnost použít tlačítko „zodpovědět“ a tím začít psát zprávu, která je trochu vylepšenou běžnou zprávou:

 • Jako součást zprávy se předvyplní položený dotaz,
 • po vložení odpovědi samostatná zpráva s dotazem zmizí – sněhové zpravodajství od lyžařů bude přehlednější, když se dotazy nebudou míchat mezi zprávy o podmínkách déle než je nutné,
 • tazatel dostane emailem zprávu, že jeho dotaz byl zodpovězen – to ale logicky jen v případě, když dotaz položí jako registrovaný uživatel. (Nemáte zde ještě účet? Zaregistrujte se.)

Na závěr návrh jednoho pravidla - bylo by fér, kdyby každý, kdo sem zadá nějaký dotaz, po návratu z lyžování přišel zpátky na Kamzasněhem.cz napsat zprávu, jaké měl sněhové podmínky.

Kdy přijde sníh? (1.11.2015)

Dnes uplynulo přesně 6 let od spuštění kamzasnehem.cz. Díky množství zpráv od lyžařů z minulých let už můžeme zkusit odhadovat, kdy přijde sníh letos. Důležitější, než kdy bude sněžit poprvé, je datum, kdy půjde poprvé vyrazit na běžky.

Co říká statistika? Nepočítáme-li krátká období, kdy sníh napadl a na několika málo místech se lyžovalo, ale pak zas všude roztál, tak se začínalo lyžovat v průměru 5. prosince. Jak to přesně bylo v minulých letech?

 • 2009 - 17. - 25. 10. byla upravena část tratí v Jakuszycích (a něco málo i jinde), pak sníh úplně roztál. Na několika málo nejvýše položených místech se lyžovalo 7. - 15. 11., pak opět sníh roztál. Pořádně se začalo lyžovat od 11. 12.
 • 2010 - první tratě byly upraveny 25. 11.
 • 2011 - jako první byly upraveny tratě na Mísečkách 6. 12.
 • 2012 - 28. 10. se na pár místech lyžovalo, několik km stop upravili na Paprsku. Sníh ale rychle roztál. Opravdová sezóna začala 30. 11.
 • 2013 - 27. 11. se poprvé lyžovalo v upravených stopách na Pradědu
 • 2014 - první upravené tratě byly zaznamenány 12. - 13. 12., ale sníh roztál. Pořádně se rolby začaly rozjíždět až 21. 12.

6. zima úspěšně za námi (31.5.2015)

Další zimní sezóna je za námi. Pro lyžaře byla asi spíš průměrná, pro náš web se sněhovým zpravodajstvím velmi úspěšná. Děkujeme všem pisatelům zpráv o aktuálních sněhových podmínkách. Jen díky vám jsme skoro o polovinu překonali rekord v počtu zpráv ze zimy 2013/1024 (ta byla na sníh mnohem bohatší) a mohli jsme tak pomoci rekordnímu množství návštěvníků Kamzasněhem.cz.

Sněhové zpravodajství v sezóně 2015/2016 se rozjede až za pár měsíců. Co zde najdete do té doby:

Kam za sněhem pro Android (21.1.2015)

Vstupujeme do mobilního světa - první verzi aplikace Kam Za Sněhem pro Android stahujte na Google Play

Soutěž o startovné na B5H (22.12.2014)

Lyžařská sezóna se nám pomalu začíná rozbíhat, nastal tedy čas odstartovat další ročník soutěže o startovné zdarma na B5h. Lyžařský orientační závod dvojic Bedřichovská pětihodinovka se bude konat 8.2.2015 a budete-li často psát zprávy o aktuálních podmínkách, můžete si vysloužit startovné zdarma.

Čekání na další a lepší zimu (6.6.2014)

Špatná zima už je několik měsíců minulostí, někde vlastně ani nezačala... Věřme, že za půl roku se už začne rozjíždět sněhové zpravodajství v zimní sezóně 2014/2015.

Co zde najdete do té doby:

Livigno – skvělá zima v nejlepším evropském resortu (28.2.2014)

Livigno, které bylo loni zvoleno nejlepším zimním rezortem, zahájilo zimní sjezdařskou sezónu 30. listopadu. Běžkaři si bílých stop užívají již od začátku listopadu. Novinkami pro letošní zimu jsou akce Free Skipass, Family Week a umělé zasněžování běžeckých stop.

Zimní sezóna 2013/2014 v Malém Tibetu, jak se přezdívá lokalitě v Alta Valtellina v nadmořské výšce 1816 metrů, oficiálně začala na konci listopadu. Běžkařské stopy se otevřely již počátkem listopadu díky využití umělého sněhu. Pro milovníky běžeckého lyžování a atlety z mnoha národních družstev byla možnost začít trénovat v dokonalých sněhových podmínkách skvělou zprávou. Akce na získání skipasu zdarma k ubytování platila v období od 1. do 20. prosince 2013 a chystá se také na termín 5. dubna až 1. května 2014.

Co nabízí Livigno pro běžkaře? V údolí vás čeká 30 kilometrů tras, které jsou nepřetržitě udržované a zdarma, ať už snadnějších nebo technicky náročnějších, ale vždy prosluněných. Podle počasí se jedna trasa pro nejnedočkavější běžkaře může otevřít už na konci října. Mnozí z nejlepších světových lyžařů si vybírají pro doladění svého tréninku nadmořskou výšku 1800 metrů těsně před začátkem závodů Světového poháru.

Více se můžete dozvědět na oficiálním webu Livigna - www.livigno.eu

Cestovní pojištění - nutná výbava na cesty (21.2.2014)

Během posledních let počet českých turistů, kteří rádi tráví zimní dovolenou na horách v zahraničí, výrazně vzrostl. Doby, kdy bylo před vycestováním třeba řešit spousty povolení, jsou dávno pryč. Dnes již stačí pouze sbalit potřebné věci a odjet pryč. Ovšem jeden doklad je přeci jen dobré mít u sebe. Tím je cestovní pojištění, které je stejně důležité jako občanský průkaz nebo kartička zdravotního pojištění. Cestovní pojištění vám může v případě nenadálých událostí ušetřit vysoké výdaje, které byste možná spláceli až do konce života. Příkladem, kdy se uzavřené cestovní pojištění opravdu vyplatilo, může být případ českého snowboardisty, který na jedné z alpských sjezdovek srazil lyžaře. Lyžař utrpěl poranění páteře a sám viník si zpřetrhal vazy v koleni. Skutečné náklady na ošetření obou turistů včetně převozu snowboardisty do České republiky se vyšplhaly na více než milion korun a navíc se poškozený lyžař soudil o další odškodnění ve formě bolestného a ušlé mzdy.

Předtím, než si klient sjedná cestovní pojištění, měl by si položit otázku, co vše by mělo pojištění pokrývat. Není důležitá pouze cena, ale právě rozsah pojištění a limity. Můžete být vynikajícími lyžaři, náhoda vás přesto může překvapit kdykoliv a kdekoliv. Kromě toho je zapotřebí znát výluky, na které se pojistka nevztahuje, mezi které patří například poškození zdraví či věci po požití alkoholu a omamných návykových látek.

Pokud jste nadšenci do zimních sportů, jistě oceníte cestovní pojištění společnosti ERGO, které má již v základním balíčku zahrnuté lyžování a snowboarding na vyznačených sjezdovkách a navíc umožňuje připojistit si rizikové a extrémní sporty. Kromě možnosti připojištění rizikových a extrémních sportů je možné do balíčku připojištění zahrnout také pojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazu. Zavazadla nejsou pouze kufry a sportovní tašky s oblečením, patří sem i lyže, které jsou tak chráněny proti poškození přepravcem, i odcizení po překonání překážky. Lyže se často neukládají na pokoj, ale do lyžáren, kde poškození zámku a odcizení lyží nemusí být nijak složité. Jindy se může stát, že si ve spěchu vezmete lyže, shodíte několik dalších a škoda je na světě. Pojišťovna ERGO myslí také na nejhorší scénáře, kdy by byl nutný převoz zemřelého zpět do České republiky, což bývá poměrně nákladná škoda, navíc spojená s nepříjemným zařizováním pro pozůstalé. Proto ERGO již v základu nabízí i pojištění repatriace tělesných ostatků bez limitu plnění.

Cestovní pojištění se rozhodně vyplatí a v případě škodné události ochrání Váš rodinný rozpočet.

Doplněny zimní mapy od Mapy.cz (23.1.2014)

Stránky jednotlivých skiareálů jsme doplnili o mapky sjezdovek, podívejte se třeba na Říčky. Kliknutím na malou mapku se dostanete na stránky s podrobnějšími údaji o sjezdovkách a lanovkách s větší mapou, viz ukázka z Harrachova.

Čím více budete mapu přibližovat, tím více údajů se zobrazí – nejdřív názvy sjezdovek, pak i vleků. To se bude hodit zejména sjezdařům. Ale také běžkařům mapa pomůže, obsahuje i běžkařské trasy a tím jak jde různě měnit velikost a posouvat, se dostanete i dál od sjezdařských středisek.

Mapky pocházejí z nové vylepšené zimní mapy, která je od prosince součástí Mapy.cz.

Soutěž o startovné na B5H (1.12.2013)

Lyžařský orientační závod dvojic Bedřichovská pětihodinovka se bude konat 26.1.2014. Je tu opět soutěž o startovné zdarma, které můžete vyhrát za psaní zpráv o aktuálních podmínkách.

Než se začne lyžovat... (11.11.2013)

Co by vás mohlo zajímat, než se rozjede sněhové zpravodajství, tedy před začátkem té pravé zimy:

Zimní sezóna 2012/13 skončila (13.5.2013)

Až v posledních dubnových dnech skončila lyžařská sezóna, která byla letos dlouhá a vydařená. Alespoň pro nás. Návštěvnost Kamzasněhem.cz opět výrazně vzrostla (více v sekci reklama) a co nás těší víc, ještě výrazněji narostlo množství vložených zpráv o aktuálních sněhových podmínkách. V této sezóně jich bylo 1240, to je skoro tolik, co za předchozí tři sezóny dohromady! Díky všem, kdo jste tomu pomohli.

Sněhové zpravodajství se jako obvykle přes léto odmlčí. Zastaralé aktuality asi nikdo číst nebude, ale třeba někoho nalákají videa z lyžování, kterých jsme letos natočili celkem 17 – včetně jednoho, které zas tolik do působnosti našeho webu nepatří, protože je ze sjezdovek a to navíc rakouských – ze střediska Serfaus – Fiss – Ladis. A kdo bude před příští zimou uvažovat, že by rozšířil svůj web o zprávy o aktuálních sněhových podmínkách, může hledat inspiraci v sekci pro webmastery.

Zatím se můžete podívat, v jakých termínech budou v roce 2014 jarní prázdniny a že Velikonoce 2014 připadnou až na druhou polovinu dubna, kdy se spíše už lyžovat nebude. I když kdo ví, jaká bude zima 2013/2014?

Novinky z první poloviny zimy (2.2.2013)

Je za námi zhruba polovina zimní sezóny, která sice přináší časté změny podmínek, ale jinak je snad celkem vydařená. Zima je zatím úspěsná i pro naše sněhové zpravodajství, za což patří díky vám všem, kteří náš web zásobujete zprávami o sněhových podmínkách. Co se zde v poslední době událo zajímavého:

  • Založili jsme sekci Videa z lyžování - videa popisující aktuální sněhové podmínky se sice stávají rychle neaktuálními, ale v některých se snad objevují i záběry užitečné bez ohledu na aktuální stav sněhu,
  • doplnili jsme dvě běžkařské oblasti, přírodní park Polánka a Hostýnské vrchy. A budeme přidávat i další,
  • pěkně zafungovala spolupráce s oblastí Čertovo břemeno. Doplnění odkazu na kamzasněhem.cz k oficiálním zprávám o úpravě běžkařských tras opravdu pomohlo k tomu, že lyžaři měli lepší informace o podmínkách než kdy dříve. Škoda, že už tam sníh roztál,
  • lyžaři, kteří píší zprávy a zároveň se starají o nějaký web, si mohou odkaz umístit do svého profilu,
  • končí přihlášky na Bedřichovskou pětihodinovku a s tím i soutěž o startovné zdarma,
  • začínají jarní prázdniny.

Je tady zima, co přinášíme nového? (1.12.2012)

Jaká bude zima 2012/2013 sice netušíme, ale jsme si jisti tím, že i v této sezóně chceme přinášet užitečné sněhové zpravodajství. Podařit se nám to může jen díky zprávám od vás. Čím více toho můžeme udělat pro pravidelné dopisovatele, tím lépe. Tady jsou dvě novinky:

Lyžaři, kteří se starají o nějaký web (např. penzionu, restaurace, sportovní akce nebo eshop), si mohou odkaz na web umístit do svého uživatelského profilu.

Pro běžkaře, které zajímají dlouhé lyžařské orientační závody, je zde opět soutěž o startovné zdarma na Bedřichovské pětihodinovce. Závod se bude konat 10. února 2013. Kdo do té doby bude psát hodně zpráv, má šanci vyhrát.

Zimní sezóna je za námi (15.5.2012)

Až na přelomu dubna a května skončila letošní lyžařská sezóna, která byla především v nejvyšších horských polohách velmi dlouhá. I pro náš web byla tato sezóna úspěšná, návštěvnost kamzasnehem.cz vzrostla více než 4krát (více v sekci reklama). Děkujeme moc všem, kteří sem v průběhu sezóny psali aktuality o sněhových podmínkách a informovali tím další lyžaře.

Sněhové zpravodajství se nyní tradičně na pár měsíců odmlčí. Mezi tím se můžete podívat, na jaké termíny připadají jarní prázdniny v roce 2013 a že Velikonoce 2013 budou již na přelomu března a dubna. A pokud byste chtěli svůj web obohatit aktuálním zprávami o sněhových podmínkách, podívejte se do sekce pro webmastery.

Soutěž o startovné na Bedřichovské pětihodinovce (2.12.2011)

Lyžařský orientační závod dvojic Bedřichovská pětihodinovka určený jak pro ambiciózní závodníky tak pro lyžaře-turisty se bude konat 21.1.2012. Stejně jako v minulých letech jsme pro vás připravili soutěž o startovné zdarma Čím více budete do poloviny ledna lyžovat a psát o tom na kamzasněhem.cz aktuality, tím větší šanci vyhrát máte. Ač jde o závod na běžkách, malou výhodu mají "obojživelníci", kteří zároveň sjezdují. Mají šanci získat náskok, jsou pro ně totiž již otevřeny ski areály Branná a Kouty v Jeseníkách, Stupava ve Chřibech a Mladé Buky či Svatý Petr ve Špindlu v Krkonoších.

Sněhové zprávy pro vaše weby (11.11.2011)

Provozujete web hotelu či chaty na horách, lokální lyžařský web, či jakékoli jiné stránky, a chtěli byste je obohatit zprávami o stavu sněhu? My je pro vás máme! Podívejte se do sekce pro webmastery a zjistíte, že umístit naše zprávy na váš web zvládnete za pár minut. Navíc k tomu nemusíte být zrovna odborníky přes tvorbu webů. Můžete si vybrat, zda zobrazovat zprávy z jedné vybrané oblasti, nebo třeba z celé ČR. A je to samozřejmě zdarma.

Zima je pryč, co nabízíme v létě? (1.6.2011)

Již více než měsíc uplynul od Velikonoc, kdy byl ukončen provoz sjezdovek v Harrachově a tím i celá lyžařská sezóna. Děkujeme všem, kteří během zimy prostřednictvím našeho webu informovali další lyžaře o aktuálních podmínkách pro lyžování.

Teď již můžeme web uložit k letnímu spánku a pomalu ho připravovat na sezónu další. O ní se zde můžete zatím dozvědět, kdy budou v roce 2012 jarní prázdniny a na jaké datum připadají Velikonoce 2012. Pokud se vám kamzasnehem.cz líbí a provozujete nějaký web, můžete nás podpořit tím, že na něj umístíte některý z bannerů z nové sekce „pro webmastery“. Pokud se vám líbí až tak, že byste u nás rádi inzerovali, podívejte se do sekce reklama. Chcete-li ale propagovat něco nepříliš komerčního a pro lyžaře užitečného, můžeme vám pomoci s propagací zadarmo, pokud tedy budete pravidelnými dopisovateli našeho webu. Něco o kamzasnehem.cz, sněhovém zpravodajství a lyžování se možná i během léta dozvíte na našem facebookovém profilu. A jestli vám na další sezónu nezbyly vosky na mazání běžek, můžete se podívat do nabídky eshopu s lyžařskými vosky.

Soutěž o permanentky do skiareálů Snowhill (23.1.2011)

Díky O2 Extra Klubu můžete soutěžit o celkem 4 permanentky do skiareálu Herlíkovice či dalších areálů Snowhill. Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku. Větší šanci na výhru však budete mít, když pomůžete informovat o aktuálních sněhových podmínkách psaním aktualit na náš web. Na stránce soutěže najdete soutěžní otázku a pravidla soutěže. Soutěžit můžete do 8.2.

Facebook, prolinkování běžek a sjezdovek (17.12.2010)

Co je nového za poslední dny a týdny? Vznikla stránka Kamzasněhem.cz na Facebooku. Pokud se stanete jejími fanoušky, čas od času se dozvíte, co je na našem webu nového a zajímavého. Nemusíte se bát, že by se na facebookovu stránku přenášely všechny aktuality a zavalily celou zeď - automatický přenos aktualit na Facebook neplánujeme. Navíc jako fanoušci stránky můžete pomoci šíření informací o kamzasněhem.cz mezi své přátele, za což určitě budeme rádi.
Další novinkou je, že jsme doplnili úvodní texty u jednotlivých běžkařských oblastí o odkazy na sjezdařská střediska zmíněná v daných textech. Importovaná data o sjezdovkách totiž občas přinášejí užitečné informace i běžkařům. Kromě oficiálních údajů o stavu sněhu mimo sjezdovky může pomoci i textový popis aktuální situace ve středisku - některá střediska v něm občas zmíní, zda jsou v okolí střediska běžecké tratě upravené. V minulosti to dělala např. střediska Boží Dar, Horní Mísečky, Říčky v Orlických horách, Praděd, Červenohorské sedlo nebo Pustevny.
Za třetí, soutěž o startovné zdarma na lyžařském orientačním závodě dvojic Bedřichovská pětihodinovka skončila. Na stránce soutěže najdete i výsledky. Děkujeme všem, kteří na náš web psali a píší aktuality, ať již v rámci soutěže nebo mimo ní.

Soutěž s B5H a další novinky (27.11.2010)

S první letošní pořádnou nadílkou sněhu přinášíme několik novinek. Tou první je soutěž o startovné zdarma na lyžařském orientačním závodě dvojic Bedřichovská pětihodinovka (koná se 18.12.). Když budete do 11.12. hodně lyžovat a psát o tom na kamzasněhem.cz aktuality, máte šanci. Dokončili jsme i pár dalších úprav webu – zejména jsme vylepšovali import a zobrazování dat o sjezdovkách v lyžařských areálech. Naopak sekce s lyžařskými odkazy se i nadále bude věnovat jen lyžování běžeckému – ale aspoň jsme ji rozdělili na více dílčích stránek podle lyžařských oblastí.

Nejen běžky, nově i sjezdovky! (14.11.2010)

Ve své první sezóně se náš web zaměřoval pouze na běžecké lyžování. Novinkou pro přicházející zimu je, že kamzasněhem.cz rozšiřujeme o sjezdovky. Idea našeho sněhového zpravodajství zůstává stejná – i u sjezdovek bude založeno na aktualitách od lyžařů (nebo snowboardistů), kteří se vrátili ze svahů. Bude však doplněno i oficiálními denně aktualizovanými údaji o stavu sněhu a provozu vleků a lanovek v jednotlivých skiareálech. Za poskytování aktuálních dat děkujeme společnosti Sitour (holidayinfo.cz). Po tomto víkendu, kdy počasí ani náznakem nepřipomínalo blížící se zimu, opět neleží sníh snad nikde a tak pochopitelně nově přidaný seznam lyžařských areálů nemá co nabídnout kromě údajů, ve kterých střediscích je v provozu sedačková lanovka vozící pěší turisty :-) Jedním z nich je nově vybudované středisko Obří sud Javorník nedaleko Liberce. Letošní sezóna bude první i pro další dva nové velké areály – v Orlických horách skipark Červená Voda, propojený se známým střediskem v Čenkovicích, a v Jeseníkách pak skiareál Kouty s první šestimístnou sedačkovou lanovkou v ČR.

Spuštěn eshop vosky.kamzasnehem.cz (1.11.2010)

Dostatek sněhu k lyžování na horách neleží a nějakou dobu ještě ležet nebude, takže nevadí, že jsme slibované úpravy webu ještě nedokončili. Což ale neznamená, že by se na kamzasnehem.cz nic nedělo. Před pár dny byl totiž spuštěn nový eshop s lyžařskými vosky, který přináší kompletní nabídku vosků SWIX a TOKO pro běžecké lyžování. Specialitou je dovoz zakoupených vosků zdarma na vybrané sportovní akce – zejména závody v různých orientačních sportech jako je lyžařský orientační běh či MTBO. Jedněmi z prvních závodů, kde bude možné vosky vyzvednout, budou SMIK (orientační běh S MIgrujícími Kontrolami, 17.11.) a Bedřichovská pětihodinovka (5hodinový lyžařský orientační závod dvojic, 18.12.).

Blíží se zimní sezóna 2010/2011 (21.10.2010)

Loni touto dobou se již na horách lyžovalo. I letos již sníh začal padat, i když na lyžování to zatím nevypadá. Každopádně i my se připravujeme na novou sezónu a pracujeme na různých vylepšeních webu. Zároveň se snažíme sledovat předpověď počasí a hlídat, abychom změny stihli spustit dříve, než bude možné lyžovat. Jinými slovy – termín nasazení plánovaných změn se bude odvíjet od aktuálních sněhových podmínek :-)

První zima za námi (21.6.2010)

Je zde léto, sníh je dávno pryč i z nejvyšších českých hor a kamzasnehem.cz má svoji první zimní sezónu za sebou a troufáme si napsat, že poměrně úspěšně. Děkujeme všem, kteří pomohli tím, že na kamzasnehem.cz vkládali aktuality o stavu lyžařských stop. Za spolupráci také děkujeme společnostem LBS sport a Trisport team. Momentálně se zde sice nic moc neděje, ale již se zamýšlíme nad některými novinkami, se kterými bychom chtěli přijít za pár měsíců s příchodem prvního sněhu lyžařské sezóny 2010/11...

Soutěž s B5H ukončena (22.2.2010)

Termín přihlášek na Bedřichovskou pětihodinvku vypršel a tím pádem je u konce i soutěž o startovné zdarma. Vyhodnocení najdete na stránce soutěže. Děkujeme všem, co vkládali zprávy o aktuálních podmínkách pro běžecké lyžování na kamzasnehem.cz, a věříme, že v tom budete pokračovat i dále.

Soutěž s Bedřichovskou pětihodinovkou (24.1.2010)

Lyžujte, pište zprávy o aktuálních podmínkách v běžeckých stopách na www.kamzasnehem.cz a vyhrajte startovné zdarma na lyžařském orientačním závodě dvojic Bedřichovská pětihodinovka, který se koná v sobotu 27.2.2010. Podrobnosti najdete na stránce soutěže. Soutěž sice již pár týdnů běží, ale stále je šance zapojit se a vyhrát.

Zbylé oblasti doplněny, čekáme na sníh (1.12.2009)

Již je doplněno rozdělení zbylých lyžařských oblastí na podoblasti, ke všem jsou přidány i krátké popisy. Přibylo také větší množství lyžařských odkazů, dohromady jich zde najdete již více než 130. Teď už zbývá jen čekat, až napadne sníh.

Spuštěno do testovacího provozu! (1.11.2009)

S prvním sněhem této lyžařské sezóny jsme to sice nestihli, ale přesto zbrusu nový web kamzasnehem.cz spatřil světlo světa v plánovaném termínu. Běží zatím v testovacím režimu, obsah i vzhled se snažíme ještě postupně dolaďovat. Nicméně pokud napadne na horách další sníh, web již může plně sloužit ke vkládání aktualit z lyžařských stop alespoň v některých oblastech - mimo jiné třeba v Jizerských horách, Krkonoších, Jeseníkách nebo Beskydech. Některé další oblasti sice ještě připraveny nemáme, ale v nich stejně zatím žádný sníh neleží :-)