Běžky na Hřebenech - video z lyžování

Toto video je záznamem z výletu na běžkách v neděli 27.1.2013. Video je doplňkem ke zprávě o aktuálních sněhových podmínkách pro běžkaře v Brdech a na Hřebenech. Video je natočeno s použitím kamery primárně určené pro umístění na helmě (tady ale byla připevněna na opasku).

Komentář k trase zaznamenané na videu

Začátek trasy od zaparkování na hřebeni u silnice mezi Mníškem pod Brdy a Řevnicemi až ke zdi okolo "Klondajku" je již popsán v článku o výletu k bývalé vojenské základně na Hřebenech v roce 2010, k jehož první polovině není třeba nic dodávat.

Do prostoru Klondajku jsme se chtěli podívat i dnes, nicméně díry ve zdi okolo vojenské základy zmizely a dovnitř se tedy již dostat nedá. Na lyžování mezi vojenskými objekty můžeme leda zavzpomínat pohledem na fotky. Základnu jsme tedy objeli po stopě těsně podél zdi a dostali se až k hlavnímu vjezdu do dříve ubytovací části základny, momentálně je střežen psy.

Sem vede asfaltka, která odbočuje z hlavní silnice mezi Dobříší a Hostomicemi (tam je i parkoviště), je dlouhá snad 6 km a podle mého nabízí většinou nejlepší podmínky pro bruslení na celých Hřebenech. My po ní dojeli jen k rozcestí Stožec.

K návratu jsme zvolili alternativní trasy - vojenskou základnu jsme objeli po cestě po severní straně hřebene, která většinou nedisponuje moc pěknou stopou (dnes to bylo ještě dobré). Úsek mezi rozcestími Na Soudném a Červený kříž jsme zkusili projet přes Kytínskou louku, také to za moc nestálo. Na konci jsme se ještě projeli po hřebeni druhým směrem od parkoviště směrem k Černolicím.

Mapa s GPS záznamem trasy