Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Praha – běžky

V Praze napadne dostatek sněhu na běžky jen zřídka, ale když napadne, vyšlapané běžecké stopy najdeme ve většině pražských „zelených“ ploch. Lyžuje se např. v oboře Hvězda, v Divoké Šárce, v okolí Hostivařské přehrady, v Milíčovském lese či v Kunratickém lese. A když sníh nenapadne, může se do Prahy dostat jinak. V posledních letech se část zimy lyžovalo v Podolí v areálu Žlutých lázní na umělém sněhu, nebo na jiných místech na sněhu původně dovezeném pro pražský závod světového poháru ve sprintu v rámci Tour de Ski. Obojí je nyní minulostí, zato byl otevřen běžecký okruh v novém SkiParku Velká Chuchle.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 18.1.
Vít, vloženo 18.1.2017 10:12

Dnes ráno Hvězda - velmi slušné svezení. Od hlavní brány k letohrádku. Podklad tvrdý ale rovný - uježděný přemrzlý prašan. Na 1čkové lyže to sice není, ale dá se jezdit velmi dobře.

Info ze dne 18.1.
Martin Sajal, vloženo 18.1.2017 9:23

Hostivařský lesopark, část u Hostivaře/Petrovic: sněhu už je zas zhruba tolik, co minulou středu před oblevou. Na loukách to skoro nikde nedrhne. Ale poté co jsem v úterý ráno odhrabal z chodníku 5 cm prašanu, jsem čekal víc. Nejlepší lyžování této sezóny v Hostivaři to nebylo, zejména kvůli tomu, že vyježděné stopy nebyly příliš kvalitní.

Info ze dne 16.1.
Thingol, vloženo 17.1.2017 12:05

Včera večer uplně v pohodě, určitě na starší běžky, ale celou dobu jsem o nic nezavadil kromě pár klacíků. Trochu horší než začátek minulého týdne, ale hlavní rovinka pořád ve výborném stavu na klasiku i bruslení. Ostatní cesty jsem moc nezkoušel, ale na bočních rovinkách bylo dost klacků, takže nejlepší je brousit dokola rovinku od hlavní brány. Včera to ještě bylo docela měkký, ale evidentně to bude časem ledovatět.
(Odpověď na dotaz uživatele Anna z 17.1.: Ahoj, nevíte jak je na tom dnes Hvězda?:) Moc děkuji!)

Info ze dne 15.1.
gryllus, vloženo 17.1.2017 14:23

V neděli pěšky z nádraží Klánovice směr Běchovice - nesjízdné, všude čouhají lameny, led, ty 2-3 cm co připadly na tom nemohly moc změnit.
(Odpověď na dotaz uživatele Eda z 17.1.: A co Klánovický les? Je to lepší v části kolem Nových Dvorů nebo na východ od nádraží (Vidrholec)? Zkoušel jsem to v okolí Vidrholce před několika lety a bylo to protažené. Nevíte, jak je to letos?)

Info ze dne 15.1.
Michal, vloženo 15.1.2017 17:00

Pole za Dablickym hajem: pole je z casti v stinu haje takze snih tam taje min. Na klasiku pro nadsence jsou tam stopy v pohode. V pripade mrazu by stopa mela byt OK i v nejblizsich dnech. Pristup na stopu od Vozovny Kobylisy trochu zledovately.

(Odpověď na dotaz uživatele Renata z 14.1.: Ahoj, stojí Ďábličák za zkoušku? Dá se jezdit po polích pod ním? Díky za zprávu.)

Info ze dne 15.1.
Michal Cifra, vloženo 15.1.2017 16:58

Pole za Dablickym hajem: pole je z casti v stinu haje takze snih tam taje min. Na klasiku pro nadsence jsou tam stopy v pohode. V pripade mrazu by stopa mela byt OK i v nejblizsich dnech. Pristup na stopu od Vozovny Kobylisy trochu zledovately.

Info ze dne 15.1.
Jitka F., vloženo 15.1.2017 16:29

Nechali jsme se zlákat včerejší zprávou Jitky z Ladronky a Hvězdy a vypravili se tam dnes kolem poledne. Překvapivě i přes včerejší nadnulové teploty tam sníh pořád je, stopy na klasiku celkem drží, asfaltové cestičky na Ladronce zledovatělé, ale borci to bruslili i po nich. S dnešním sluníčkem prima svezení.

Info ze dne 15.1.
konarix, vloženo 15.1.2017 14:29

Klánovický les: Na hlavních cestách uchozený nový poprašek na ledovém podkladu, stopy moc nečekejte, trochu hrbolaté, ale překvapivě hratelné. Někde se dá i krosovat mimo cesty, téměř bez sněhu je západní konec (k Běchovicím). Obkroužil jsem prakticky celý Vidrholec, relativně nejlepší turistické svezení je v sektoru směr Úvaly.

Info ze dne 15.1.
Honza, vloženo 15.1.2017 13:49

Mezi Pitkovicemi a Benicemi, na poli vedle Benic směrem k Novým Pitkovicím (50.0138817N, 14.5979203E) vyjeta pěkná stopa ( malá smyčka cca 650 m), je tam navátý sníh (cca 10-15cm). Přístupno z Benic nebo z Nových Pitkovic po ledové hrbolaté cestě (o hubu).

Info ze dne 14.1.
Jitka, vloženo 14.1.2017 15:08

Hvězda i Ladronka na skate i klasiku velmi dobré.

Info ze dne 14.1.
Jitka, vloženo 14.1.2017 15:03

Hvězda i Ladronka na klasiku jsou velmi dobre.
(Odpověď na dotaz uživatele Prochy z 14.1.: Co Ladronka. Dá se na skate? Díky za info.)

Info ze dne 14.1.
Martin Sajal, vloženo 14.1.2017 12:46

Hostivařský lesopark dnes jen pro skalní lyžaře, ale žádného jsem nepotkal, i já tam byl bez lyží. Na loukách je sněhová pokrývka poměrně souvislá, sníh je zmrzlý a většinou hrbolatý. Ty nejlepší stopy jsou stále zřetelné a v části z nich by se dalo i jezdit. Když ještě nasněží, jako podklad to bude super. Cesty kde se v minulých dnech bruslívalo ledovaté a hrbolaté, i pěšky je třeba velká opatrnost, na lyže ani náhodou.

Sníh na zamrzlé Hostivařské přehradě se komplet rozmočil, takže je tam pocukrovaný hrbolatý led. Chtěl jsem napsat nepoužitelné, ale pak jsem spatřil borce, který po chvilce váhání lyže nazul a vyrazil soupaž vpřed.

Dotaz
Magda, vloženo 14.1.2017 10:02

Zdravím, nevíte, jak to dnes vypadá ve Hvězdě?

Zodpovědět
Info ze dne 13.1.
Tomáš, vloženo 13.1.2017 15:58

Taky se dá jít do Velké Chuchle na dostihové závodiště, kde je v provozu 200m okruh s uměle vytvořeným sněhem.
http://www.skiparkchuchle.cz/

Info ze dne 13.1.
Tomáš, vloženo 13.1.2017 15:51

Doporučil bych Hvězdu, má specifické mikoklima a sníh se tam drží déle i když jinde v Praze roztaje a to třeba i na Vypichu.

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Odkazy k oblasti

SkiPark Velká Chuchle
Nový areál pro běžecké lyžování v Praze - Velké Chuchli

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze