Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Praha – běžky

V Praze napadne dostatek sněhu na běžky jen zřídka, ale když napadne, vyšlapané běžecké stopy najdeme ve většině pražských „zelených“ ploch. Lyžuje se např. v oboře Hvězda, v Divoké Šárce, v okolí Hostivařské přehrady, v Milíčovském lese či v Kunratickém lese. A když sníh nenapadne, může se do Prahy dostat jinak. V posledních letech se část zimy lyžovalo v Podolí v areálu Žlutých lázní na umělém sněhu, nebo na jiných místech na sněhu původně dovezeném pro pražský závod světového poháru ve sprintu v rámci Tour de Ski. Obojí je nyní minulostí, zato byl otevřen běžecký okruh v novém SkiParku Velká Chuchle.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 2.3.
Martin Sajal, vloženo 2.3.2016 8:50

I ve středu ráno se v Hostivaři dalo lyžovat, ale je to hodně odlišné od úterního rána. Stop logicky mnohem více, jsou většinou ledovate (=klistr nebo soupaz) a často podupane. Misty prosvítá země, ale skoro nikde nedrhne.

Bruslit určite nejde, cesty jsou hrbolate a zmrzle.

K dotazu na Hvězdu - včera jsem viděl ve fotogalerii na Idnes běžkaře ve Hvězdě, takže by to mělo jít i tam.

Info ze dne 1.3.
Martin, vloženo 2.3.2016 11:38

Včera jsem na Ladronce nakroužil 10km, občas třeba přejít v místech kde odstranili sníh z cestiček, pozor na obrubníky, ale po loukách v pohodě, občas už to byla jízda po trávě, ale víceméně stopy držely. Včera mokrý těžký sníh. Doporučuji kameňačky a červený vosk s sebou.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 1.3.: Nevíte někdo jak to vypadá na Ladronce, ve Hvězdě... zda ny se tam zítra nedalo jít na běžky (předpokládám na šutračky)? Díky)

Info ze dne 1.3.
Martin Sajal, vloženo 1.3.2016 8:52

Hurá, konečne jednou první :-) V Hostivařskem lesoparku jsem ráno na loukách vyjezdil první stopy. Sněhu je dostatek. Pouze pod stromy či v podmacenych místech jsem se při vyjížděni stop dostal az na podklad, jinde to bylo bez problému.

Lyžování je možné i na neodklizenych chodnících a silnicích :-) jenom se to nelíbi hůlkam.

Ještě GPS záznam: https://www.strava.com/activities/505903563

Dotaz
Chluben, vloženo 1.3.2016 15:16

Gratuluji. Mne se toto povedlo párkrát na Kavčích horách kolem ČT, což ale dnes večer s čelovkou určitě nevyjde. Skol a zdar všem pražským bežkařům.

Zodpovědět
Info ze dne 29.2.
Redakce, vloženo 29.2.2016 22:46

Dle radaru sněžení zasáhlo trochu více jihovýchod Prahy než zbytek. Na zahradě tu máme snad 10 cm vlhkého sněhu a sněžení už pomalu ustává. Myslím, že na kameňačkách to v úterý určitě někdo zkusí, problém bude, že tomu čerstvému sněhu úplně chybí podklad. S novými lyžemi bych to určitě neriskoval, v Chuchli už provoz SkiParku ukončili a to je jediné místo, kde by se jinak dalo uvažovat o úpravě a použití nových lyží za těchto podmínek.

(Odpověď na dotaz uživatele Adam Novak z 29.2.: Jak to vidíte po dnešním sněžení v Praze? Kde byse dalo? Upravené tratě asi nikde že? Jen nechci nic se sterkem či kamením. Mám nové lyže. Díky. Adam)

Dotaz
Vtt, vloženo 26.1.2016 8:17

Aboj, nevite prosim jak vypada Hvezda po pondelni obleve? Pujde to dnes vecer? Dik vtt

Zodpovědět
Info ze dne 24.1.
cikinkaz, vloženo 24.1.2016 20:31

Kunraticky les dnes - vcera padal luxusni snih, tedy jsme se tesili, ze dnes usetrime cas a misto na hory dnes zkusime skocit jen do krcaku... dnes v ulicich brecka a misty uz i sucho, lesem by clovek na bezkach sice jeste projel, ale nic lakaveho, snih taje, cesty jsou jeste pokryte, ale v cele jejich sirce udusane... ani jeden lyzar, zkratka krcak je pro kocarky a pejsky. Take jsme nakonec vencili jako ostatni normalne pesmo...

Info ze dne 24.1.
Paulie, vloženo 24.1.2016 11:34

Podobně jako píše Martin z Hostivaře je to i oboře Hvězda a na Ladronce: na bruslení po ujetých cestách fajn, ale je třeba dávat pozor na větvičky a vytátá místa pod stromy, na klasiku nic moc. Ráno byl sníh alespoň v oboře zmrzlý, tak by mohl ještě chvíli vydržet.

Info ze dne 24.1.
Martin Sajal, vloženo 24.1.2016 11:07

Lyžovat se pořád dá, ale k sobotní nádheře to mělo daleko. Zejména na klasiku - sníh rychle taje a ze stop na mnoha místech čouhá tráva nebo různé podkladové svinstvo a drhne. Krom toho jsou stopy pomalé a bez klistru se dá jet leda soupaž. Takže ač jinak skoro nebruslím, dnes jsem skoro celou dobu bruslil a to naopak bylo na uježděných/ušlapaných cestách slušné, podle mě ne o moc horší než včera. Zpráva je z Hostivařského lesoparku (strana u Hostivaře), ale podobné to podle mě bude i jinde.

Info ze dne 23.1.
Petr, vloženo 23.1.2016 18:28

Kunratický les
Sníh je všude, nejlepší podmínky asi nahoře na dráze pro vozíčkáře, tam je místy docela hezká stopa na klasiku, na bruslení úplně v pohodě. Na kameňačky, občas z toho leccos leze. Na večerní sklouznutí ale ideální.

Info ze dne 23.1.
Martin Sajal, vloženo 23.1.2016 18:14

Slušná stopa vede také od Petrovic údolím po louce směrem na Pitkovice. Naopak stopu z Křeslic do Miličáku už zničil rozdupávač. Jet tamtudy sice pořád jde, ale naštve to... Jinak odpoledne začalo slabě mrholit, zatím neškodně.

Info ze dne 23.1.
Bob, vloženo 23.1.2016 17:46

Ladronka dnes lepsi dnes vcera, jak na brusle, tak na klasiku. Navecer tam dorazila ctyrkolka a zacala delat stopy. Pokud to nezmekne moc, bude to zitra pekne. Pro pokrocilejsi lyzare je ta rovina trochu min zajimava, pro rekreacni lyzare zcela idelni. Kez by tata podminka vydrzela. SKOL!

Info ze dne 23.1.
Martina, vloženo 23.1.2016 16:08

Golf Motol - super, nový snih

Info ze dne 23.1.
Martin Sajal, vloženo 23.1.2016 14:49

Ráno a dopoledne napadlo 5-10 cm sněhu a výsledkem je nejlepší letošní pražské lyžování. V Hostivařském lesoparku a Miličovském lese byla už v poledne vyjeta spousta stop. O něco lepší byla část lesoparku u Hostivaře než u Jižního Města a než Miličák. Nejlepší jsou stopy na loukách, stále špatné jsou na polích - včetně té v minulých letech tradičně nejlepší na severním okraji Miličáku - je to sice nejlepší stopa na poli, ale pořád se líp jede v lese. Z Miličáku do Petrovic se dá slušně projet stopou podél Botiče přes Křeslice, přímo po poli to nejde.

Info ze dne 23.1.
Kajsa, vloženo 23.1.2016 14:48

Ďáblický háj - po dnešní nadílce perfektní na bruslení i klasiku. Vyražte, než to roztaje :)

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

SkiPark Velká Chuchle
Nový areál pro běžecké lyžování v Praze - Velké Chuchli
SKI SPRINT Praha 2010
Závod ve sprintu v rámci Tour de Ski 4.1.2010, po němž zbyl v Praze sníh

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze