Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Česká Sibiř - Čertovo břemeno – běžky

Česká Sibiř je oblast na rozhraní středních a jižních Čech umístěná zhruba mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem, která dosahuje nadmořské výšky i přes 700 metrů. Před pár lety místní Společenství obcí Čertovo břemeno (kam patří např. Jistebnice, Střezimíř, Borotín, Sedlec-Prčice či Nadějkov) začalo s úpravou běžkařských tras, které dostaly jméno Greenways Čertovo břemeno. Pokud je zde sníh, je právě Česká Sibiř pro obyvatele Prahy nejbližším místem s rozsáhlejší sítí strojově upravovaných stop. Sjezdaři znají Českou Sibiř díky středisku Moninec - na vrchol tamní lanovky také běžkařské tratě vedou.

Na údržbu a zkvalitňování běžkařských tras Greenways Čertovo břemeno mají možnost přispět i lyžaři, a to buď převodem na účet Společenství obcí Čertovo břemeno 245 192 928 / 0300, či přímo během lyžování do kasiček. Více o možnostech podpory tras najdete na webu Společenství obcí Čertovo břemeno.

Podívejte se na okomentované fotky z lyžování v oblasti Čertova břemene a mapu kudy aktuálně vedou některé trasy (obojí z 21.1.2017). Dále je tu video a popis výletu v oblasti Čertova břemene (starší, z roku 2013).

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 6.12.
Dóča, vloženo 6.12.2017 22:21

Jezdil jsem asi hodinku po loukách u Ounuzu pod Javoří skálou. Najel jsem 5x okruh dlouhý cca 1.5km, takže se člověk i celkem pěkně sveze. Tráva a krtince občas přeleští skluznici. Drží se tam odhadem 5cm souvislého sněhu bez podkladu. Mimo louky a kdekoliv níž se nedá.

Info ze dne 3.12.
Zdeněk Koč, vloženo 3.12.2017 18:31

Sjezdovku jsem vyšlapal nahoru (ta je uměle vysněžená), na louce mezi Ounuzem a Javorovou skálou je pár cm sněhu ale bez základu, mezi krtinami se ale dalo najet asi kilometrové kolečko. Na kameňačky a první projetí to šlo. A pak zase po sjezdovce dolů.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 19.2.
ZuKu, vloženo 21.2.2017 17:08

Teď už to zní celkem virtuálně, ale v sobotu Ounuz-Cunkov -Libenice a zpět - vodové a pomalé

V neděli : Ounuz - Cunkov - Jistebnice-Křivošín-Libenice -Cunkov - namrzlé, takže lepší než v sobotu, ale ještě méně sněhu, tráva, a oranice Smrkov - Libenice (tento úsek pěšky).
Z

Info ze dne 15.2.
Magdalena, vloženo 15.2.2017 11:31

Krásné počasí, stopy občas vydřené a zledovatělé, ale vedle po loukách se jede naprosto nádherně.

Info ze dne 12.2.
ZuKu, vloženo 13.2.2017 9:34

V sobotu 11.2. - Ounuz-Cunkov-Pod Businy-Businy-Veletin-Businy-Ounuz - (klasika) stopa: ledová korýtka, mimo po loukách bez boření vhodné na sjezdy, v lese na Veletín pod Chlístovem chvíli na sundání, od Busín na Chlístovskou louku ledová dráha - namazaly jsme modrý klistr a v pohodě se vytáhly i do kopečka.

Neděle 12.2. - Ounuz - Cunkov - Jistebnice - Máří - Nadějkov- Pod Businy, Cunkov

do Jistebnice pohoda, občas něco trčí (tráva, hlína, klacky) - na Máří rozťapané od pěšáků, od Máří stopa dobrá, vhodnější je z kopce jet po loukách, , sjezd pod Brtcem k silnici po loukách ( ale v nižších partiích se to na loukách chvílemi bořilo), krátký úsek před Nadějkovem lesem s běžkama v rukách, od Nadějkova dobré, místo po žluté značce v pravo po louce až ke statku, pak paráda, mezi Pod Busínami a rozcestím u silnice více odtátých míst.

Mazáno fialovým klistrem - v pohodě ve stopě i do kopce nad Nadějkovem.

Lyže teda staré a poškrábané, které normálně hodně málo kloužou.

Zuza

Info ze dne 9.2.
Důša, vloženo 9.2.2017 21:09

Dneska Jistebnice , Libenice, Cunkov, Busíny, Jistebnice.
Celé bruslením. Ale z 90 % mimo stopu. ( docela to drží ). Jede to pěkně rychle :-)
Ve stopě na bruslení je to hodně rozbité a ledovaté (tam to moc nejde).
Klasiku moc nedoporučuji . Stopy jsou komplet zledovatělé. Na to nejde pořádně namazat . A všechno se bude muset rvát rukama.
Až na pár míst ve stopách sníh je ,ale přemrzlý / zledovatělý.

Info ze dne 8.2.
Honza, vloženo 9.2.2017 20:09

Ahoj, nevíte jak to vypadá na České Sibiři? Je tam ještě sníh ve stopě?
Dík

Info ze dne 7.2.
pigi, vloženo 9.2.2017 23:50

Misty uz snih ve stope neni, zbytek zledovately
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 9.2.: Ahoj, nevíte jak to vypadá na České Sibiři? Je tam ještě sníh ve stopě?
Dík)

Info ze dne 7.2.
pigi, vloženo 7.2.2017 15:00

Dobrý den, dnes zataženo, bezvětří. Ale parkoviště v Libenicích a na Cunkově uzavřená. Asi je to nutné, aby nedošlo k rozježdění roztátého povrchu. Stopy zachovalé, ale jsou to ledová koryta. Na několika místech již prodřené. I na OÚNZ místy roztátý povrch. Chtělo by to ještě tak 10 cm. Zdravím, P.

Info ze dne 5.2.
Mira K, vloženo 10.2.2017 11:24

Ahoj, muj otec nasel v Chlistove na parkovisti u stopy flash disk s fotkami z cesty po Peru. Pokud jsou vase, tak volejte na 603837146. Co se lyzovani tyce, tak nedele pry byla ok :).

Info ze dne 5.2.
TMa, vloženo 5.2.2017 21:22

Jeli jsme odpoledne Chyšecký okruh. Stopa byla v sobotu projetá ale teď už tedy žádná sláva, odpoledne to bylo rozměklé (3°C) a navečer to celé zmrzlo (-3°C), kdy v hluboké stopě drhly boty. Z kopce to bylo docela neřiditelné, zastavitelné často pádem, po rovině a do kopce se nedalo odrazit, dřina a dřina. Někde už hodně lezla tráva (nad Kvášovem, nad Bezděkovem), bylo rozryté a kamenité (silnice kolem farmy směr Nadějkov od Starcovy Lhoty). Nejhežčí svezení bylo Nadějkov-Mozolov. Počasí pěkné, jasno

Info ze dne 5.2.
Vlada+Jana Gerši, vloženo 5.2.2017 19:48

Ahoj všem.Včera po ránu jsem i s manželkou projel trasu od Libenice na Cunkov,Trochu zmrzlé ale dalo se.
Dneska jsem si počkal do oběda , vzal běžky na bruslení a jel rovnou na Cunkov , pak směr Jistebnice. Moc fajn svezení , nečekal jsem,jak pěkně bude trasa upravená.Opravdu spokojenost a velká chvála. Jezdíme často běžkovat za hranice a tam se za srovnatelné tratě platí.Např.při příjezdu na parkoviště za počet osob v autě.Proč něco podobného neudělat ? Symbolická stovka , nebo pade za den nikoho nezrujnuje a Vám to pomůže v příští, třeba slabší sezóně.

Přejeme Vám hodně štěstí.peníze posíláme účtem.

Vlada a Jana.

Info ze dne 5.2.
dali, vloženo 5.2.2017 18:05

Jako na jaře na horách ráno zmrzlo , postupně měklo a odpoledne břečka , ale po těch hubených letech paráda.
pár fotek: http://dali1.rajce.idnes.cz/2017-02-05-Cunkov-_doufam_%2C_ze_letos_ne_naposled/

Info ze dne 4.2.
\name, vloženo 4.2.2017 17:40

Dnes odpoledne- okruh od Božejovic- k Jistebnici a zpět. Sněhu dost, měkký, avšak stopa neupravena po středečním (nebo úterním ?) sněžení. Škoda, mohlo to přes noc pěkně přemrznout.

Info ze dne 4.2.
jirka, vloženo 4.2.2017 17:11

Dnes 10 - 12 h, Libenice - Krvosin - Jistebnice - Cunkov - Ounuz (Javorova skála) - zpatky stejnou cestou na Cunkov a Libenice. Byl jsem na skate usek Libenice Krvosin misty lezla hlina a celkove troxhu horsu uprava. Ale od Jistebnice pak uz vsude parada. Rano hodne tvrde a zmrzlé v poledne uz mekke. Me to jelo skvěle. Klasici ve stope uz asi tak nejasali. Pokud nebude pokracovat obleva a neco prisype urcite prijedu znovu. Nádherné bezkovani po ceskem venkove.

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Odkazy k oblasti

Čertovo břemeno - běžkařské trasy
Popis, aktuální stav a mapa běžkařských tras v oblasti České Sibiře