Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Česká Sibiř - Čertovo břemeno – běžky

Česká Sibiř je oblast na rozhraní středních a jižních Čech umístěná zhruba mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem, která dosahuje nadmořské výšky i přes 700 metrů. Před pár lety místní Společenství obcí Čertovo břemeno (kam patří např. Jistebnice, Střezimíř, Borotín, Sedlec-Prčice či Nadějkov) začalo s úpravou běžkařských tras, které dostaly jméno Greenways Čertovo břemeno. Pokud je zde sníh, je právě Česká Sibiř pro obyvatele Prahy nejbližším místem s rozsáhlejší sítí strojově upravovaných stop. Sjezdaři znají Českou Sibiř díky středisku Moninec - na vrchol tamní lanovky také běžkařské tratě vedou.

Na údržbu a zkvalitňování běžkařských tras Greenways Čertovo břemeno mají možnost přispět i lyžaři, a to buď převodem na účet Společenství obcí Čertovo břemeno 245 192 928 / 0300, či přímo během lyžování do kasiček. Více o možnostech podpory tras najdete na webu Společenství obcí Čertovo břemeno.

Podívejte se na video a popis výletu v oblasti Čertova břemena.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 23.1.
Ondřej Vacek, vloženo 23.1.2016 18:10

Libenice-Cunkov-Javorová skála
Dnes okolo 10:00 hod. jsem vyrazil s rodinkou z Libenic. Na běžkách se jelo velmi dobře. Ikdyž dopoledne sněžilo a foukal vítr a odpoledne se sníh již mírně lepil na běžky, tak přesto jsem byl spokojený. Za celou trasu jsem potkal několik desítek běžkařů. Výšku sněhu jsem přímo v místě neměřil, ale v nedalekých Ješeticích (cca 9 km od Libenic) bylo ráno 12 cm a odpoledne v 16:30 hod. již 15 cm - data o sněhu čerpána z místní meteostanice Ješetice(pocasijesetice.cz). Přesto, že v následujících dnech nás čeká obleva, tak určitě tuto trasu doporučuji i v neděli a popř. i v pondělí, stále je zde dostatek sněhu. Běžky doporučuji ošetřit, tak aby se na ně nelepil sníh.

Info ze dne 22.1.
Honza Šotola, vloženo 22.1.2016 18:06

Libenice - Cunkov - Javorová skála - Alenina Lhota - Jistebnice - Libenice
Tráva kouká ze stop velmi často, výjimečně i hrouda hlíny, kámen jsem kromě lesa pod Ounuzem nikde nepotkal. Ve stopě se dá jet tak 50% cesty, pokud si trochu lyží ceníte. Prostřední pás je bez trávy a hlíny tak na 98%.
Nahoře kolem Javorové skály není sněhu o nic víc, než kolem Libenice. Malá část cest (zejm. z rozcestí "Na Skalce" směrem na jih není upravená (rolba tam nemohla jet kvůli ohradníku, ve kterém je i v zimě dobytek, farmář se nám za to uctivě omlouval - nevídané) Stopy vyjeté lidmi mají trávy mnohem méně.
Parkoviště na poli v Libenici je odhrnuté ve veliké ploše. Dnes tam bylo tak 10-15 aut.

Info ze dne 22.1.
DeeJay, vloženo 22.1.2016 17:38

Úsek Jistebnice-Křivošín stav odpovídá oficiálním informacím. Stopy z 90% prodřené až na podklad. Pruh pro bruslení měkký, nicméně povětšinou dobře sjízdný.
Úsek Křivošín-Kostelec - velmi pěkná stopa v téměř celé trase. Špatný je jen úsek Orlov-Podol - stopa na několika místech rozjetá od traktoru, těsně pod sjezdem jsou od skútru projety příliš malé poloměry oblouků na to, aby stopa lyžaře vedla. Takto lyžař s velkou pravděpodobností skončí mimo stopu, bílý jako sněhulák.

Info ze dne 21.1.
vit, vloženo 21.1.2016 17:23

Dnes při západu slunce projela rolba. Stav jednotlivých částí na http://www.certovo-bremeno.cz/bezkarske-trasy

Info ze dne 19.1.
Mara, vloženo 19.1.2016 18:18

Jel jsem od Monínce přes Ounuz, Businy, Na Skalce až do Jistebnice prošláplá stopa. Pozor na ohradníky ! Z Jistebnice jsem si stopu musel prošlápnout do Křivošína a dál směrem na Sychrov pak jsem narazil na stopu přes les a po ní jsem dojel k autobusové zastávce háj.Jitra. Tam už byla dobrá stopa na Aleninu Lhotu nebo na druhý směr Libenice. Nádherné počasí málo lidí :-)

Info ze dne 19.1.
jose, vloženo 19.1.2016 15:54

Od Bizona na J.Skálu k Poštovně dobrý,kemp zavřený,od Ounuzu k Businám ve stopě hamtalo asi stádo a u Busin to vylepšil ještě nějaký blb na čtyřkolce. Přes stopu u A.Lhoty i jinde ohradníky i ostnaté dráty.Počasí super jasno kolem mínus 4,lidi skoro nic.Stopy jen prošlápnuté.

Info ze dne 17.1.
TMa, vloženo 18.1.2016 15:11

Z Chlístova přes louky na Cunkov, okruhy a lesem od Poštovny na Chlístovské louky. Všude dost prašanu, dobré stopy od lidí, sjezd od Poštovny sjízdný. Parkoviště u Chlístova bylo protažené a zaplněné. Hospoda v táboře u Poštovny bude v týdnu zavřená.

Info ze dne 17.1.
Jana Procházková, vloženo 17.1.2016 21:34

Dnes odpoledne jsem jezdila Borotín, Nový Kostelec, Jistebnice a zpět. Stopy jen od lidí, šlo to nádherně. Sněhu kupa. :) Prý zítra udělají trasy skutrem z Borotína.

Info ze dne 16.1.
Standa, vloženo 16.1.2016 19:36

Parkovali jsme před Ounuzem na křižovatce a párkrát projeli okruhy u Ounuzu. Byly překvapivě sjízdné! Stopy vyjety jen od lidí, ale super. Hospoda u Poštovny otevřená. Dole u Bizona už ale málo sněhu, nesjízdno. Na pláních u Chlístova pusto, beze stop, dost zatím vykukuje tráva. Počet lidí na okruzích u Ounuzu: cca 6…

Info ze dne 15.2.
Tom, vloženo 15.2.2015 18:57

Trasa od Bizona na stadion u poštovny je projetá rolbou z minulého týdne - stopy po stranách nic moc, místy tráva, uprostřed většinou sněhu dostatek. Okruhy na stadionu celkem dobré sníh ve stopě i uprostřed. Bylo lehce nad nulou, takže sníh měkký. Komu nevadí jezdit pořád dokola, může se tu dobře vyřádit.

Info ze dne 11.2.
Boba, vloženo 11.2.2015 13:54

Dnes dopoledne jsme vyrazili z Jistebnice na Ounuz a zpět. Díky včerejšímu projetí rolbou se dalo, ale velmi často tráva a bláto... No, sklouzli jsme se:-))). U Bizona tento týden otevřeno od 11 hodin (jarní prázdniny). Jak již bylo psáno včera- nejlepší úsek hned za Jistebnicí

Info ze dne 10.2.
vit, vloženo 10.2.2015 14:14

Dnes okolo jedenácté projížděla rolba, podklad měkký, ve stopě často tráva, ale najdou se i pěkné úseky. Nejlepší úsek Plechovská cesta u Jistebnice.

Info ze dne 9.2.
TMa, vloženo 9.2.2015 18:56

Chlístov - malý okruh. Překvapivě po víkendu byla zapadaná stopa. Chlístovské louky opět pěkné, spodek okruhu málo projetý. Z Aleniny Lhoty pak pěkné. Okruhy na Javorové skále neprojeté. Lesní sjezd od poštovny nesjízdný. Normálka lesem na Busíny pěkná. Celkově lepivý sníh ale držel a netál. Počet lidí:

Info ze dne 7.2.
Luděk, vloženo 7.2.2015 19:06

Pokud se chcete sklouznout, tak asi rovnou na parkoviště k Bizonovi. Za Libenicí je pouze poprašek. Od Bizona se dá udělat menší kolečko na obě strany. Stopy pouze od lyžařů. Pozor na krtiny.

Info ze dne 5.2.
TMa, vloženo 5.2.2015 20:45

Chlístov-Busíny-Bizon-Ounuz-okruhy-Chlístov.
Na pláních u Chlístova celkem OK, v lese na Busíny je to horší, kopec dolů rozrytý bez stopy, za Pod Busíny dále přes louky kde je tráva a 3x přes ohradník bez krav. Od rybníka už je to pak lepší. Stoupání od Bizona na Ounuz pěkné. Okruhy na Javorové skále velmi pěkné. Sjezd od Poštovny lesem na chlístovské louky nesjízdný, zmrzlé oraniště od lesáků, sundat běžky včas dokud se to ještě nerozjede!
Všude prošláplá jednostopa, tvrdá. Nejhežčí úsek je od Bizona nahoru na Ounuz a okruhy. Parkoviště na Chlístově a u Bizona použitelná.
Počet lidí na okruhu: 1 (včetně mě).

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Odkazy k oblasti

Čertovo břemeno - běžkařské trasy
Popis, aktuální stav a mapa běžkařských tras v oblasti České Sibiře

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze