Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Česká Sibiř - Čertovo břemeno – běžky

Česká Sibiř je oblast na rozhraní středních a jižních Čech umístěná zhruba mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem, která dosahuje nadmořské výšky i přes 700 metrů. Před pár lety místní Společenství obcí Čertovo břemeno (kam patří např. Jistebnice, Střezimíř, Borotín, Sedlec-Prčice či Nadějkov) začalo s úpravou běžkařských tras, které dostaly jméno Greenways Čertovo břemeno. Pokud je zde sníh, je právě Česká Sibiř pro obyvatele Prahy nejbližším místem s rozsáhlejší sítí strojově upravovaných stop. Sjezdaři znají Českou Sibiř díky středisku Moninec - na vrchol tamní lanovky také běžkařské tratě vedou.

Na údržbu a zkvalitňování běžkařských tras Greenways Čertovo břemeno mají možnost přispět i lyžaři, a to buď převodem na účet Společenství obcí Čertovo břemeno 245 192 928 / 0300, či přímo během lyžování do kasiček. Více o možnostech podpory tras najdete na webu Společenství obcí Čertovo břemeno.

Podívejte se na video a popis výletu v oblasti Čertova břemena.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 18.1.
hoda, vloženo 18.1.2017 16:52

Jistebnice - Alenina lhota pouze vyslapana stopa ale lhota - Libenice - Jistebnice krasna rolbovana stopa.Azuro no proste nadhera.

Info ze dne 18.1.
Katava, vloženo 18.1.2017 13:05

dneska cerstve urolbovane useky, super skate i klasika :-) diky!

Dotaz
ZuKU, vloženo 18.1.2017 13:23

A co trasa Businy, Bezděkov, Chyšky, Mozolov, Nadějkov, Pod Businy? Je to projeté? Díky Z

Zodpovědět
Info ze dne 17.1.
pigi, vloženo 17.1.2017 20:07

Opet Libenice - Ounuz. Parkoviste Libenice paradne udrzovane. Stopa na planich melka diky vetru, ale vse napravila Rolba v pravy cas. Diky moc!

Info ze dne 16.1.
pigi, vloženo 16.1.2017 21:44

Libenice-Ounuz. Stopa proslapnuta, misty smazana bruslari. Dokonce i chvili slunicko! Skoro zadny vitr, pekne!

Info ze dne 15.1.
pc, vloženo 16.1.2017 11:01

Trasa Libenice - Javorová skála (poštovna) a zpět - bruslení. Slušná stopa na skate zhruba na polovině trasy, na zbytku zavátá. Dalo se bruslit i tady, ale byla to dřina, takže jsem zhruba polovinu odjel soupaž. První návštěva oblasti, hezké svezení, až na několik na pár míst sněhu dost, ale na "1" lyže bych to asi neviděl.

Info ze dne 15.1.
bs, vloženo 15.1.2017 18:16

Libenice-Bizon .... krásná stopa, bylo to super - chvilku svítilo, chvilku sněžilo, chvilku foukalo - skvělé :) děkujeme všem

Info ze dne 15.1.
TMa, vloženo 15.1.2017 18:04

Okruh Líbenice-Borotín-Kostelec-Orlov-Křivošín-Nehonín-Křivošín-Smrkov-Líbenice. Do Borotína projeto rolbou, stopa vede přes Sychrov, kde je ve sjezdu vtipná pravoúhlá zatáčka. Z Borotína směr Kamenná Lhota (kam je taky prošláplá stopa) a za potokem vlevo k silnici na Kostelec (směr Tábor něco jako stopa se zdálo, že bylo). Za Kostelcem náhle končí úprava rolbou a je už jen prošláplá stopa ale kvalitní, pouze stouání na Orlov je v hlubokém sněhu. Skrz Orlov po silnici a u křižovatky s hlavně přímo směr Křivošín přes konec zamrzlého rybníku. Z Křivošína směr Nehonín kupodivu pouze prošláplé jednostopy úplně jinudy něž bylo minulý týden. Ve Smkově zase kus rolbovaného úseku a pak do kopce sice bez rolbové stopy ale sněhu dostatek, takže už nejsou krtiny cítit. Velmi pěkné svezení na klasiku, místy zafoukáno. Z Líbenice se zdá prošlápnuto směr Střežimíř. -3°C, polojasno, prašan, cca 10lidí na kosteleckém okruhu.

Info ze dne 15.1.
Ondra, vloženo 15.1.2017 14:26

Dnes parádní podmínky. Stopy místy zafoukané, ale žádná tragédie.

Dotaz
Prochy, vloženo 15.1.2017 18:38

Dá se na skate? Dostatek sněhu všude? 1lyze, nebo 2 lyže? Diky

Zodpovědět
Dotaz
Karin, vloženo 15.1.2017 15:56

Jak vypadá trasa k dnešku Chyšky-Růžená-Busíny-Nadějkov? Díky

Zodpovědět
Info ze dne 14.1.
Ondřej Vacek, vloženo 14.1.2017 21:20

Dobrý den Pavle, jsem velmi rád, že se Vám oblast líbí.
V této nádherné oblasti žiji :)
V turistické oblasti Toulava je spoustu možností co vidět a co zažít. Více o oblasti na toulava.cz.
Svůj dnešní zážitek z trasy komentuji na facebook.com/ceskasibir

Info ze dne 14.1.
TMa, vloženo 14.1.2017 20:52

Po dešti v týdnu na sedlčanské straně jsem nevěřil, že nahoře budou běhuvhodné podmínky, tak v sobotu jsem namrnul na stav jen abych se přesvědčil, že nikam nemusím, a překvapilo mě, že podmínky mají být výborné.
Chyšecký okruh: Růžená-Chyšky-Nadějkov-Busíny-Růžená. Projeto traktorem a nelikož nejsou vidět stopy po jeho kolech, je možno na pěkně utemovaném povrchu obstojně/lehce jet i na mnoha místech kde vánice zanášela rychle stopu. Pěkné svezeni, snad jen v lese před Bezděkovem by neškodilo trochu odstranit náletové dřeviny. -2°C, vítr, občas sněžení, prachový sníh, cca 20 lidí

Info ze dne 14.1.
Pavel, vloženo 14.1.2017 19:55

Dnes jsem oblast poprvé navštívil a byl jsem mile překvapen, jaký to má potenciál. Trasy vedou pěknou krajinou po pláních a jsou relativně široké, dostatek parkovacích i nástupních míst, v Libenicích bylo prohrnuté velké parkoviště na louce. Úprava tras proběhla určitě podle informací provozovatele, nicméně při celonoční a celodení vánici byly stopy na většině míst bohužel zcela zaváté. Situace se během dne ještě dost zhoršovala. Odpoledne jsme např. trasu z Jistebnice do Křivošína vůbec nenašli. Nepíšu to jako kritiku, za stávajícího počasí se s tim nedalo nic dělat, spíš chci jen informovat, že zítra bude potřeba všechno prošlapat. Alespoň je ale sněhu všude dostatek, někde závěje víc jak půl metru.
Častější úprava, než jen v pátek odpoledne, by trasám hodně prospěla a pomohla by je uchovat v lepším svatu na případné oblevy. Trasy často vedou jen po loukách, kde je měkký podklad (narozdíl od podkladu tras vedoucích po lesních cestách), takže potřebují víckrát protáhnout, aby měly dostatečně tvrdý povrch. Chápu, že to ale asi neni ve finančních možnostech provozovatele.
Ještě bych uvítal propojení úprav tras se skimapu. Projekt skimapa se mi hodně líbí a Čertovo břemeno tam určitě má své místo.
Celkově mě oblast hodně mile překvapila a už se těšim, až tam vyrazim na skate za pěkného slunečného dne. Velké díky za úpravy!

Info ze dne 14.1.
Matěj, vloženo 14.1.2017 15:00

Stopy jsou již minulostí, sněhu je však dostatek... Dojet se tam dá. Parkovali jsme v Libenicich.

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Odkazy k oblasti

Čertovo břemeno - běžkařské trasy
Popis, aktuální stav a mapa běžkařských tras v oblasti České Sibiře

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze