Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Ladův kraj – běžky

Ladův kraj je turistický region, který se rozkládá od Prahy na jihovýchod směrem k Sázavě. Největšími obcemi regionu jsou Říčany, Mnichovice či Velké Popovice. V posledních letech se zde lyžaři spoléhali zejména na stopy, které si sami vyšlápnou, výjimkou byl snad jen okruh v Senohrabech upravovaný místním lyžařským oddílem. Od sezóny 2011/12 však se startem projektu Ladovská zima možnosti upravovat stopy přibyly. Pokud napadne sníh, na lyžaře čekají strojově upravované trasy od Říčan směrem ke Klokočné a také v okolí Kunic. Lyžaři-turisté však jistě nepřestanou jezdit ani do Voděradských bučin, kde si budou stopy vyšlapávat i nadále sami. Sněhové zprávy z Ladova kraje přinášíme společně s projektem Ladovská zima.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 10.11.
Obik, vloženo 10.11.2016 7:43

Ahoj
Senohraby údolí-dnes ráno poměrně silné sněžení, na pomrzlém povrchu z předchozího dne se sníh docel pěkně chytal, cca 1-2cm, na lyžích na travnaté nebo asfalt.podložce by už šlo zahájit seriozní trénink na lyžích.
Nicméně Lyžaři Sokola Senohraby ted mají před sebou hlavní pořadatelskou akci roku: 60.roč, Podzimního běhu lyžařů v neděli 27.11.. na Vávrově palouku v Senohrabech. I kdyby byl náhodou metr sněhu, poběží se ovšem ještě bez lyží. Veškeré informace o závodu (propozice, přihlášky předem apod): http://www.senohraby.cz/ski-179/

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 1.3.
Roman, vloženo 2.3.2016 8:13

Na loukách s trávou sa dalo včera večer jezdit krásně, prošlápnutá stopa u Kunic viz. facebook Ladovská zima a určitě to bude dobré i na hvězdárně v Ondřejově a na loukách u Zvánovic

Info ze dne 24.1.
Renata, vloženo 24.1.2016 6:40

Nevíte někdo jak vypadají stopy po oteplení? Zda má odpoledne vůbec cenu vyrážet. :-(

Info ze dne 23.1.
Lukáš Vaňura, vloženo 23.1.2016 20:20

Dnes z Louňovic do Černých Voděrad, přes Sv.Jana a přes Svojetice. V hustém lese horší, na cestách, nad kterými nejsou stromy, je to super!!! Kolem Tehova taky super. Smutné je, že se ve Voděradských bučinách tak strašně moc kácí stromy a místo buků se sází smrky.

Info ze dne 21.1.
Martina, vloženo 22.1.2016 12:36

Prosím, nevíte, zda se dá projet z Říčan do Senohrab?

Info ze dne 21.1.
Město Říčany, vloženo 21.1.2016 16:14

Ladovská koulovačka - v neděli 24.1. ve 14.00 hodin se na Komenského náměstí v Říčanech koná tradiční sněhový souboj mezi žáky říčanských škol. Žáci a studenti, nenechte si říčanskou koulovačku ujít! Více na www.ricany.cz či na Facebooku.

Info ze dne 21.1.
Honza K, vloženo 21.1.2016 11:53

Na loukách (v ovčíně) od Mnichovic dál až k Zvánovicím krásné běžkování. Od včerejška napadly nové 2 cm, takže většinou už ani nekouká tráva. Jen na minimu místech krtiny. Auto je možné nechat např. u záměčku Myšlín. Doporučuju dokud to neroztaje!

Info ze dne 20.1.
Ivana, vloženo 20.1.2016 21:24

Oblast Štiřín, auto jsme nechali na Petříkově, za obcí vlevo směrem na Křížkový Újezdec.
Vyjeli jsme po cestě směrem vlevo a asi po 1 km najeli na trasy v loukách.
Bylo to bezva trasy, projeté sice trochu tráva, ale nic nedrhlo.
Díky za údržbu. I+M

Info ze dne 19.1.
Synda, vloženo 20.1.2016 13:25

Večer louky nad Třemblatem a Zvánovicemi, Dá se relativně slušně, více stop od lyžařů, trochu trávy, nějaká krtina, ale spokojenost. Pouze na kameňačky.

Info ze dne 19.1.
Vonamula, vloženo 19.1.2016 21:01

Snehu v Bucinach a okoli malo... Po kraji neupravovanych silnic lze, ale v lese na kamenitych cestach malo, na lesnich jezidte obcas (celkem casto :-) po jehlici...

Info ze dne 19.1.
Honza, vloženo 19.1.2016 18:19

Zdravím, nevíte prosím někdo, jaký je v současnosti stav sněhu a stop u Ondřejova?

Info ze dne 19.1.
michal, vloženo 19.1.2016 17:13

Dneska jsem se tam byl podivat a na cestach docela malo snehu, a nikde zadna stopa, takze jsem se po asi 3km otravene vratil kk autu...

(Odpověď na dotaz uživatele Adéla z 18.1.: Prosím, nevíte někdo, jaké jsou nyní podmínky pro běžkování ve Voděradských bučinách? Děkuji)

Info ze dne 17.1.
Adéla, vloženo 18.1.2016 14:37

Prosím, nevíte někdo, jaké jsou nyní podmínky pro běžkování ve Voděradských bučinách? Děkuji

Info ze dne 6.1.
Marta, vloženo 6.1.2016 16:13

Dnes dopoledne chvili na bezkach ve Voderadskych bucinach, od hraze Jevanskeho rybnika, da se! Po asfaltce smer Struharov by to tez slo

Info ze dne 10.2.
Honza, vloženo 10.2.2015 19:15

Diky moc organizatorum zavodu v Senohrabech. Vydupali kolecko z niceho na Vavrove kopci a udelali krasny zavod. Diky!

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Odkazy k oblasti

Ladovská zima
Web o zimních sportech v Ladově kraji s mapami běžeckých stop a zprávami o jejich aktuálním stavu sdílenými s naším webem.
Obec Senohraby - oddíl lyžování
Pokud napadne sníh i v nižších polohách, lyžaři ze Sokola Senohraby upravují tratě v okolí obce a pořádají tam závody
Článek o lyžování ve Voděradských bučinách
Článek na idnes.cz z prosince 2010 o lyžování ve Voděradských bučinách.

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze