Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Ladův kraj – běžky

Ladův kraj je turistický region, který se rozkládá od Prahy na jihovýchod směrem k Sázavě. Největšími obcemi regionu jsou Říčany, Mnichovice či Velké Popovice. V posledních letech se zde lyžaři spoléhali zejména na stopy, které si sami vyšlápnou, výjimkou byl snad jen okruh v Senohrabech upravovaný místním lyžařským oddílem. Od sezóny 2011/12 však se startem projektu Ladovská zima možnosti upravovat stopy přibyly. Místa se strojovou úpravou stop se mohou rok od roku lišit podle sněhových podmínek a dalších okolností. V minulých letech se stopy upravovaly od Říčan směrem ke Klokočné, v okolí Kunic, u Ondřejova a Zvánovic. Lyžaři-turisté však jistě nepřestanou jezdit ani do Voděradských bučin, kde si budou stopy vyšlapávat i nadále sami.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 15.2.
Obik, vloženo 15.2.2017 12:39

Ahoj Počasí pohádkový a sníh zatím drží jak přibitej i když ledák. Dobrej lyžař si však poradí se vším, ideální zejména bruslení po soumraku nebo brzy ráno na dosud lidskou čiností nedotčenejch pláních. I když ani stopa okruhu "Seno15" na polích nebyla včera večer úplně špatná a přímo na Vávráku tréninkový stopy na krátký úseky taky fajn. Užívejte slunce a sníh, snad nám letos ještě připadne. Skol!

Info ze dne 12.2.
meo, vloženo 12.2.2017 17:17

Dnes Ondrejov-Tremblat. Zmrzle, misty vyjete na hlinu, nutno jet mimo stopu. Useky na brusleni dobre, vrch i na klasiku ve stope.

Info ze dne 12.2.
Obik, vloženo 12.2.2017 9:58

Ahoj
Po včerejším vydařeném 39.roč.Seno15 z Vávráku 7km okruh okolo Altánu. Mapka trati vyvěšena na chatě lyž.oddílu na Vávráku, trat je též značena oranžovým značkovacím sprejem přímo na sněhu, snad ještě bude nějaký čas džet. Na poli za KMK až pod Altán, též po části okruhu najet cca 2km okruh na bruslení. 7km okruh byl najet a závodilo se ve směru hodinových ručiček, tj. v opačném směru než se dosud jezdilo-po přejezdu cesty pod KMK se vydejte do stopy po levé ruce a následuje sjezd po obvodu pole. Tímto prosíme lyžaře, aby pokud možno dodržovali směr jízdy! A ještě odkaz na pár fotek ze včerejšího závodu na Vávráku http://skisenohraby.rajce.idnes.cz/Senohrabska_15_2017%2C_11.2 ./

Info ze dne 11.2.
Jerry Houba Makotrk, vloženo 11.2.2017 23:30

dnes z Ondřejova přes hvězdárnu a les - tvrdý, jelo to, ale místy rozšlapaný a zmrzlý, takže jak po rolbě..znáte to z Krkonoš např..., louky lesní parada, pak výjezd na louky Zvánovické a u Třemblat, překvapivě fakt paráda, sněhu dost, tvrdý, nebořilo se vůbec nikde, stopy svištěly...místy lepší jet mimo volnou loukou i v pohodě rychlý skate. navečer přes les modrou na Skalku nad Kostelní Střímelice a pastvinama kol stohlavého stáda ovcí )) BEZVA sjezd dolů až do Propasti na pivo a rybník též bežky v poho. Ski Heil ! ;)

Tak do pondělí by kvalita mohla snad při nočních mrazech vydržet ůůů a pak snad vše za týden neroztaje a snad přituhne zas.
jinak sníh je dost už i u Říčan a dál...
(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 11.2.: A jak to tedy vypada u Tremblat vi nekdo? Da se bezkarit ?)

Info ze dne 11.2.
Redakce, vloženo 11.2.2017 17:40

Dnešní závody Senohrabská 15 se měly konat v Senohrabech na Vávorvě palouku. Třemblaty - Zvánovice byl pouze připravený náhradní prostor a na webu info o změně neměli, takže se podle všeho závodilo v Senohrabech.

(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 11.2.: Tremblaty - Zvanovice jsou zavody?)

Info ze dne 10.2.
Tomas, vloženo 11.2.2017 19:51

A jak to tedy vypada u Tremblat vi nekdo? Da se bezkarit ?

Info ze dne 10.2.
Tomas, vloženo 11.2.2017 12:33

Tremblaty - Zvanovice jsou zavody?

Info ze dne 10.2.
vaclav, vloženo 11.2.2017 9:51

dnes tam budou zavody, akt. info na http://www.sose.cz/

Info ze dne 9.2.
Tomas, vloženo 10.2.2017 17:26

Nevite nekdo jak to zde aktualne vypada ?

Info ze dne 7.2.
Obik, vloženo 7.2.2017 0:15

Senohraby-Vávrův palouk a přilehlá pole okolo vrchu Altán: Ode dneška se budem snažit natrasovat okruh na sobotní (uskutečněný) 39.roč.Senohrabské 15. Propozice závodu pro všechny věkové ktg a výkonostní ktg. s hlavním závodem na 15km pro muže jsou k nahlédntí na webu Lyž.oddílu Sokola Senohraby. V plánu je vytvořit cca 5-7km okruh na klasiku se startem a cílem u lyž.chaty. Jinak po zmrznutí sněhu pole a pláně ideální na bruslení i bez strojové úpravy, sněhu zatím relativně dost.Přečtěte si pozorně propozice a těšíme se v sobotu na viděnou na Vávráku na startu. Skol!

Info ze dne 4.2.
Honza, vloženo 4.2.2017 17:29

Dneska kolečko mezi Třemblaty a Zvánovicemi, pěkný okruh, cca 20 cm morkého sněhu, zcela vyjimečně kouká hlína, díky všem za úpravu skútrem!

Info ze dne 3.2.
lubos, vloženo 3.2.2017 21:00

Jeste dodatek k predchozi zprave, stopy byly projety na loukach mezi Tremblatem a Zvanovicemi. Opomenuti lokality v predchozi zprave bylo zpusobeno kourem z jedouciho skutru a opojenim z neho.

Info ze dne 3.2.
lubos, vloženo 3.2.2017 20:56

Prave byly projety nove stopy. Snehu je dostatek, skutr se obcas boril.

Info ze dne 2.2.
Radek, vloženo 3.2.2017 8:41

Okruh Struhařov-Klokočná-Mnichovice-Struhařov. Stopa většinou prošláplá, kde nebyla, tam jsme ji prošlápli. Nicméně po mrznoucím dešti je stopa zledovatělá. S fialovým klistrem se to dá.

Info ze dne 2.2.
Roman, vloženo 2.2.2017 9:04

Vávrův palouk u Senohrab také hlásí strojovou stopu na klasiku

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Odkazy k oblasti

Ladův kraj - kam se dá na běžkách
Přehled míst, kde se v Ladově kraji obvykle lyžuje + informace o aktuálních podmínkách
Obec Senohraby - oddíl lyžování
Pokud napadne sníh i v nižších polohách, lyžaři ze Sokola Senohraby upravují tratě v okolí obce a pořádají tam závody
Článek o lyžování ve Voděradských bučinách
Článek na idnes.cz z prosince 2010 o lyžování ve Voděradských bučinách.