Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Ladův kraj – běžky

Ladův kraj je turistický region, který se rozkládá od Prahy na jihovýchod směrem k Sázavě. Největšími obcemi regionu jsou Říčany, Mnichovice či Velké Popovice. V posledních letech se zde lyžaři spoléhali zejména na stopy, které si sami vyšlápnou, výjimkou byl snad jen okruh v Senohrabech upravovaný místním lyžařským oddílem. Od sezóny 2011/12 však se startem projektu Ladovská zima možnosti upravovat stopy přibyly. Pokud napadne sníh, na lyžaře čekají strojově upravované trasy od Říčan směrem ke Klokočné a také v okolí Kunic. Lyžaři-turisté však jistě nepřestanou jezdit ani do Voděradských bučin, kde si budou stopy vyšlapávat i nadále sami. Sněhové zprávy z Ladova kraje přinášíme společně s projektem Ladovská zima.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 18.1.
Roman, vloženo 18.1.2017 16:18

Přesun informací na facebook. Pro pohodlnější a rychlejší komunikaci se snažíme informace z Ladova kraje šířit hlavně na facebooku Ladovská zima, kde je i veřejná skupina, do které se můžete zapojit.
Na webu Ladova kraje najdete přehled doproučených míst, kam se vydat s kameňačkama i při menším množství sněhu: http://www.laduv-kraj.cz/ladovska-zima/

Info ze dne 17.1.
Obik, vloženo 17.1.2017 13:54

Senohraby-Vávrův palouk a přilehlá pole: V rámci možností ideální podmínky, přimrzlý podklad +navrch pár cm nového sněhu=celkem 15-20cm sněhu. Včera večer skůtrem a finišerem uválcovány tréninkové a závodní tratě na samotném Vávráku po celé šíři na bruslení. Velký okruh z min.týdne protažen přes pole ke KMK (nahoru k dálniční přípojce), zde obrátka, sjezd zpět na Vávrák a napojení na okruh z min.týdne. Velký okruh ted měří cca 1.6km+cca 1km okruh z min týdne + 500m okruh pro děti dole na louce. Stopy dále přes pole směr Altán bez strojové úpravy ale ve velice slušné kvlitě od samotných lyžařů. Dnes 17.30-20h na Vávráku trénink žákovských oddílů Sokol Senohraby+příprava zítřejšího závodu. Ve středu 17.30-21h 2.Večerní Kritérium, rozpis závodu na webu Lyž.oddílu TJ.Sokol Senohraby
Skol!

Info ze dne 15.1.
vr, vloženo 16.1.2017 1:17

Od Vojkova po zelené kolem Svojetic do Louňovic: všude souvislá vrstva, místy i stopa. Nejkrásnější je úsek od parkoviště na jevanské silnici do Černých Voděrad a zpátky na silnici po červené. Modrá Voděradskými bučinami udusaná, chvílemi stopa, jen nepatrně kamínků v úseku u Louňovic.

Info ze dne 15.1.
Roman Slezák, vloženo 15.1.2017 15:20

Parkoval jsem u obce Tehov: sněhu je tam dost (cca 15 cm). Pěkný svezení, můžu doporučit.

Info ze dne 13.1.
Obik, vloženo 13.1.2017 10:16

Senohraby-Vávrův palouk: Po středečním večerním kriterku na Vávráku vyjetej cca 1km členitý okruh, ideální na trénink. V úterý před závodem upraven skůtrem se stopovačem, po závodě a sněžení zatím strojem neprojetej, ale stopy zachovány celkem slušný. Na přilehlých polích stopy od lyžařů, strojem zatím neprojety, ale na turistiku dobrý. Po včerejší a dnešní oblevě a předpovídaném opětovném přituhnutí předpoklad, že by to mohlo býti dobré na polích bez hluboké orby na bruslení. Na samotném Vávráku se ve středu 18.1. uskuteční 2.Večerní Kritérium, tentokrát Volně. Rozpis na webu Lyž.oddílu Sokola Senohraby. At to frčí!

Info ze dne 10.1.
Jerry Houba Makotrk, vloženo 11.1.2017 22:25

u Jevan v lesích paráda... mezi Svojetice - Voděradské bučiny (vicemene zelená,žlutá)- Černé Voděrady - Propast,
sněhu 10-15, kazda větývka nabalená, slunce (pavlak jeste zatazeno, Háje uz Slunce;), stop plno vsude (jen nekde jsme odhazel klacky vetsi), jen sem tam noha, ale tak 4 za cele odpo..., spš černá a j. zvěř hrabe v listí, sjezd žlutou bez problemu žádného, po zapadu Slunce v patvinach u Voděrad, pak kosa pekna, a za hřbitovem Č.Voděrad sjezd dolu traktor. cestami zavejemi a kameny v lese (jedine za cely den), osvícen Úplnkem dokonale, hospoda pak zavrena (ut), tatkze jeste hodinu lyzovani po ledu rybnikatam, radej jen po kraji (za tmy a mesice), tam kde koncem zari koupal se... ;) 18.40 pak bus na háje zpet... Snad nam to vydrzi aspon měsíc ještě tu ve stř. polohách...! ;)

Info ze dne 10.1.
Pavel, vloženo 11.1.2017 7:52

Kroužení ve stopách po polích u Třemblat - moc pěkné, díky za úpravu. Přikládám link na záznam jízdy, abyste měli představu kde přesně stopy jsou. Za mne je to na kameňačky, ale díky za to.
https://www.strava.com/activities/827596777

Info ze dne 9.1.
Pavel, vloženo 9.1.2017 14:07

Cyklotrasa č. 31 Vojkov-Háj - V Jedlici (jezírko). Včera v pohodě, dnes to bylo bohužel už protažené pluhem. Proč proboha??? Na klasiku na starých běžkách kterých vám nebude líto OK, na bruslení zapomeňte, je tam dost kamínků.
Pak po 24 od Jedlice (jezírka) nahoru k závoře na silnici na Klokočnou už to protažený nebylo, takže i na skate OK.

Info ze dne 8.1.
Hřeb8-), vloženo 9.1.2017 9:41

VEČERNÍ KRITERIUM klasickou technikou
STŘEDA 11. 1. 2017 od 18 hod. SENOHRABY-VÁVRŮV PALOUK
http://www.senohraby.cz/ski-179/

Info ze dne 8.1.
igi, vloženo 8.1.2017 16:49

Louky nad Zvánovicemi směrem na Třemblat moc pěkné, dále směrem k hvězdárně nad Ondřejovem a zpět lesem do Zvánovic. Mockrát díky za úpravu! A co nebylo upravené bylo prošlápnuté, takže paráda!

Info ze dne 7.1.
Petr, vloženo 8.1.2017 10:35

Voděradské bučiny, včera najeto asi patnact kilometrů, moc pěkné. Ale asi bych ještě nedoporučil někomu, komu jde hlavně o sportovní výkon a vadí mu pár nových škrábanců na lyžích. Po nočním sněžení to asi bude lepší, ale pořád to úplně všechny kameny nepokryje, ale jinak opravdu paráda.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 8.1.: Co Voděradské Bučiny, byl jste tam někdo?)

Info ze dne 7.1.
Petr, vloženo 7.1.2017 17:34

Ahoj , chceme poděkovat senohrabským ,,rolbařům,, za přípravu stop v okolí Zvánovic, opravdu jsme si to užili. Díky Petr a Iva

Info ze dne 7.1.
Honza, vloženo 7.1.2017 14:34

od Šibeničního vrchu docela dobrá cesta až do Struhařova. Přes ves horší, cesta s kameny. Pak okolo Jedlovce po cestě až na Vojkov pohoda - uježděná stopa

Info ze dne 6.1.
Hřeb8-), vloženo 6.1.2017 21:31

Dneska večer jsme strojově nastopovali pár smyček na pastvinách nahoře mezi Třemblatem a Zvánovicemi na klasiku. Sníh je přemrzlý, prachový a bohužel nemá valný podklad. Takže občas se pár set metrů hezky sklouznete a pak přijde trochu hrbolků. Vezměte, pokud máte volbu, béčkové běžky. A = závodní, B = druhé, u kterých už vám nesejde na nějakém škrábanci a ještě slušně jedou, C = kamenačky, D = na léto k Baštírně.
Tak si to zítra pokud možno užijte!
Senohrabští lyžníci

Info ze dne 6.1.
honza k., vloženo 6.1.2017 17:00

Na loukách na Třemblatech (ovčín) je 10 cm, což na trávě stačí, jen občas krtinec. Pěkné běžkování, se staršíma lyžema bez obav. Dobré nástupní místo u Zámečku Myšlín.

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Odkazy k oblasti

Ladovská zima
Web o zimních sportech v Ladově kraji s mapami běžeckých stop a zprávami o jejich aktuálním stavu sdílenými s naším webem.
Obec Senohraby - oddíl lyžování
Pokud napadne sníh i v nižších polohách, lyžaři ze Sokola Senohraby upravují tratě v okolí obce a pořádají tam závody
Článek o lyžování ve Voděradských bučinách
Článek na idnes.cz z prosince 2010 o lyžování ve Voděradských bučinách.

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze