Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Ladův kraj – běžky

Ladův kraj je turistický region, který se rozkládá od Prahy na jihovýchod směrem k Sázavě. Největšími obcemi regionu jsou Říčany, Mnichovice či Velké Popovice. V posledních letech se zde lyžaři spoléhali zejména na stopy, které si sami vyšlápnou, výjimkou byl snad jen okruh v Senohrabech upravovaný místním lyžařským oddílem. Od sezóny 2011/12 však se startem projektu Ladovská zima možnosti upravovat stopy přibyly. Pokud napadne sníh, na lyžaře čekají strojově upravované trasy od Říčan směrem ke Klokočné a také v okolí Kunic. Lyžaři-turisté však jistě nepřestanou jezdit ani do Voděradských bučin, kde si budou stopy vyšlapávat i nadále sami. Sněhové zprávy z Ladova kraje přinášíme společně s projektem Ladovská zima.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 1.3.
Roman, vloženo 2.3.2016 8:13

Na loukách s trávou sa dalo včera večer jezdit krásně, prošlápnutá stopa u Kunic viz. facebook Ladovská zima a určitě to bude dobré i na hvězdárně v Ondřejově a na loukách u Zvánovic

Dotaz
Renata, vloženo 24.1.2016 6:40

Nevíte někdo jak vypadají stopy po oteplení? Zda má odpoledne vůbec cenu vyrážet. :-(

Zodpovědět
Info ze dne 23.1.
Lukáš Vaňura, vloženo 23.1.2016 20:20

Dnes z Louňovic do Černých Voděrad, přes Sv.Jana a přes Svojetice. V hustém lese horší, na cestách, nad kterými nejsou stromy, je to super!!! Kolem Tehova taky super. Smutné je, že se ve Voděradských bučinách tak strašně moc kácí stromy a místo buků se sází smrky.

Dotaz
Martina, vloženo 22.1.2016 12:36

Prosím, nevíte, zda se dá projet z Říčan do Senohrab?

Zodpovědět
Info ze dne 21.1.
Město Říčany, vloženo 21.1.2016 16:14

Ladovská koulovačka - v neděli 24.1. ve 14.00 hodin se na Komenského náměstí v Říčanech koná tradiční sněhový souboj mezi žáky říčanských škol. Žáci a studenti, nenechte si říčanskou koulovačku ujít! Více na www.ricany.cz či na Facebooku.

Info ze dne 21.1.
Honza K, vloženo 21.1.2016 11:53

Na loukách (v ovčíně) od Mnichovic dál až k Zvánovicím krásné běžkování. Od včerejška napadly nové 2 cm, takže většinou už ani nekouká tráva. Jen na minimu místech krtiny. Auto je možné nechat např. u záměčku Myšlín. Doporučuju dokud to neroztaje!

Info ze dne 20.1.
Ivana, vloženo 20.1.2016 21:24

Oblast Štiřín, auto jsme nechali na Petříkově, za obcí vlevo směrem na Křížkový Újezdec.
Vyjeli jsme po cestě směrem vlevo a asi po 1 km najeli na trasy v loukách.
Bylo to bezva trasy, projeté sice trochu tráva, ale nic nedrhlo.
Díky za údržbu. I+M

Info ze dne 19.1.
Synda, vloženo 20.1.2016 13:25

Večer louky nad Třemblatem a Zvánovicemi, Dá se relativně slušně, více stop od lyžařů, trochu trávy, nějaká krtina, ale spokojenost. Pouze na kameňačky.

Info ze dne 19.1.
Vonamula, vloženo 19.1.2016 21:01

Snehu v Bucinach a okoli malo... Po kraji neupravovanych silnic lze, ale v lese na kamenitych cestach malo, na lesnich jezidte obcas (celkem casto :-) po jehlici...

Dotaz
Honza, vloženo 19.1.2016 18:19

Zdravím, nevíte prosím někdo, jaký je v současnosti stav sněhu a stop u Ondřejova?

Zodpovědět
Info ze dne 19.1.
michal, vloženo 19.1.2016 17:13

Dneska jsem se tam byl podivat a na cestach docela malo snehu, a nikde zadna stopa, takze jsem se po asi 3km otravene vratil kk autu...

(Odpověď na dotaz uživatele Adéla z 18.1.: Prosím, nevíte někdo, jaké jsou nyní podmínky pro běžkování ve Voděradských bučinách? Děkuji)

Info ze dne 6.1.
Marta, vloženo 6.1.2016 16:13

Dnes dopoledne chvili na bezkach ve Voderadskych bucinach, od hraze Jevanskeho rybnika, da se! Po asfaltce smer Struharov by to tez slo

Aktuality ze sezóny 2014/2015, popř. starších

Info ze dne 10.2.
Honza, vloženo 10.2.2015 19:15

Diky moc organizatorum zavodu v Senohrabech. Vydupali kolecko z niceho na Vavrove kopci a udelali krasny zavod. Diky!

Info ze dne 9.2.
Zuza, vloženo 10.2.2015 0:00

Kam prosím nejlépe na běžky zítra v Ladově kraji? Díky

Info ze dne 9.2.
Obik, vloženo 9.2.2015 13:31

Ahoj
V úterý 10.2. pořádá Lyžař.oddíl TJ.Sokol Senohraby na své základně na Vávrově palouku Večerní Kriterium.
Přihlášky od 16.30hod Start dětských ktg. od 17hod
Dospělí cca od 18hod.
Závodit se bude KLASICKY na okruhové trati. Délky tratí dle počtu přihlášených a akt.sněhové situaci před startem. Ktg. od Potěru roč.2009 a ml. přes dorost až po dospělé.
Informace: http://www.senohraby.cz/ski/
http://www.sose.cz/
Mimo to členové našeho oddílu v sobotu začali s najížděním stop na pastvinách nad Třemblaty -Zvánovicemi. Viz předešlé a následující zprávy zde.

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Ladovská zima
Web o zimních sportech v Ladově kraji s mapami běžeckých stop a zprávami o jejich aktuálním stavu sdílenými s naším webem.
Obec Senohraby - oddíl lyžování
Pokud napadne sníh i v nižších polohách, lyžaři ze Sokola Senohraby upravují tratě v okolí obce a pořádají tam závody
Článek o lyžování ve Voděradských bučinách
Článek na idnes.cz z prosince 2010 o lyžování ve Voděradských bučinách.

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze