Brdy a Hřebeny – běžky

Jediným „opravdovým“ pohořím v těsné blízkosti Prahy jsou Brdy. I když hřeben vedoucí od Prahy-Zbraslavi směrem k Dobříši je sice často nazýván jako Brdy, přesnějším označením jsou Hřebeny. Pokud v Praze ještě pár čísel sněhu potřebných pro vytažení běžek chybí, nejbližší možnost na bežky může právě tam. „Skutečné“ Brdy pak leží mezi Příbramí a Rokycany, jsou o něco vyšší (tedy i sněhové podmínky bývají o něco lepší). Přestože větší část Brd je vojenským prostorem s omezeným přístupem, stopy někde vyšlapány bývají. Upravované běžkařské trasy na Brdech nenajdeme, nicméně na Podbrdsku se jedno takové místo nachází - Ski areál Těškov na okrají přírodního parku Radeč, kde jsou za dobrých podmínek upravovány okruhy o délce až 10 km.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2013/2014, popř. starších

Info ze dne 12.2.
Petra, vloženo 13.2.2014 23:16

Děkuji

Info ze dne 12.2.
Redakce, vloženo 13.2.2014 21:51

Brdy budou v tuto dobu beznadějné. Od soboty se podmínky těžko zlepšily a už tehdy nebyla zpráva na Brdské stopě moc optimistická - http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/snehove-zpravodajstvi-822014.html

Info ze dne 12.2.
Petra Lejsková, vloženo 13.2.2014 18:26

Nevíte někdo zda se dá teď vyrazit někam do Brd na běžky ? Děkuji Petra

Info ze dne 27.1.
Brdská stopa, vloženo 27.1.2014 18:39

Ahoj, nejaký ten sníh přibyl a na Brdech se začíná pomalu ale jistě lyžovat. V neděli na Třemošné dokonce spatřeni první "pokusní" lyžaři. Sněhu je prozatím málo a navíc, není pod čerstvým dostatečně tvrdý podklad. Bedlivě budeme situaci sledovat.

Info ze dne 8.12.
Brdská stopa, vloženo 8.12.2013 22:15

Dobrý den a ahoj lyžníci.
Brdská stopa se hlásí do služby. I letos si můžete s námi zasoutěžit v brdských stopách o lákavé ceny. Pravidla jsou jednoduchá (...). Více informací na http://www.brdskelisty.cz/soutez/soutezte-celou-letosni-zimu-s-brdskou-stopou.html .

Info ze dne 6.4.
Brdská stopa, vloženo 6.4.2013 22:34

Dnes Orlov - Tok, ok. od Třemošné, cesta Obecnické sedlo - Můstek cca 3 plotny, které se jezdí po kraji a jedna se objíždí lesem. Dále super svezení. Spatřeni stopy po kolech, chudácí nechtěl bych po tom páse jet na kole. Boří se to tam. Pak sme se někudy dostali od Carvánky na Borské sedlo (více vyprávění při osobním setkání, ale fakt prdča, VLS to zkrátka nedává, psychicky), pak práve po cestě ze sedla k Vojákovi, nechá se, ale nic moc. Občas šutr. To samé od Vojáka po asfaltce. Nechá se při kraji jet, celkem slušně. Od zatáčky nad Boudou u Břízy, super až ke Sv.Jánu. Sv.Ján - Praha - Roviny = nesjízdnost, tam je to doslova úchylné. Objížďka Sv.Ján - Temná smrčina - u Hada - Roviny, super svezení - jen jedna vytátá plotna. No z Rovin, pohoda až na Zadní Záběhlou naší klasikou... Odtud se musí pěšky, dole sníh prostě není...a pro přitroublíky : " Na Zadní Záběhlé už jsem myslel na to jak si dám vínko a párek v Dobřívě, na svém oblíbeném místě, ups :-))) ". Vlčák Brdská stopa.

Info ze dne 5.4.
Brdská stopa, vloženo 5.4.2013 16:30

Jak to tak vypadá tak i okruh Buď fit v okolí vrcholu Prahy je sjízdný. Nicméně není to úplně ideální (...).

Info ze dne 4.4.
Brdská stopa, vloženo 4.4.2013 20:49

Dneska byla projeta trasa Středobrdské magistrály naším zpravodajem z Brdské stopy. Stopa je sjízdná z Olrova na Tok a k bunkrům na Jordánu a to dokonce bez sundání lyží (..). Přesná výšková měření sněhu, možná letošní posledí, jsou k nalezení pod odkazem umístěným v pravém menu této webové stránky.

Info ze dne 3.4.
Brdská stopa, vloženo 3.4.2013 17:31

Trasa letiště pod Hejlákem, Jordán, Tok a dále ku Praze je sjízdná. Nohoře cca 20 cm sněhu a -5°C. vypadá to, že se bude i nadále lyžovat.

Info ze dne 31.3.
Brdská stopa, vloženo 2.4.2013 16:01

V neděli odpoledne jsme prošli (bohužel) trasu z Malého Chlumce přes Jelení Palouky, Hradec a Stožec, Na Soudném, nad Rochotou a poté zpět po cyklostezce na Malý Chlumec. Cesty nebyly překvapivě protaženy a dokonce byly i sjízdné. Pochopitelně pouze na starých lyžích. Místy to opravdu bude dřít.

Dále Skiareál Těškov hlásí sjízdnou trasu Těškov - Radeč po červené turistické značce. Ovšem místy jsou odtátá místa. Více info na Brdské stopě.

Info ze dne 20.3.
Brdská stopa, vloženo 21.3.2013 9:14

I přes vydatnou sněhovou přeháňku, která přešla přes Brdy z 19.-20.3.2013, jsou tyto kopečky nesjízdné. Skoro se mi chce říci, za rok nashledanou.

Info ze dne 5.3.
ZDENĚK, vloženo 14.3.2013 16:37

Krásné

Info ze dne 4.3.
martin, vloženo 4.3.2013 12:53

krásné svezení po ránu mráz potom nádherné slunce všem kteří se podílejí na upravu tras velké poděkování.

Info ze dne 3.3.
David Krause, vloženo 3.3.2013 17:37

Těškov (les) - stopy na klasiku de facto nejsou, bruslit se dá velmi opatrně na několika trasách v lese a směrem na Lhotu pod Radčem (2 úseky vytáté úplně, raději bez lyží), tam na poli se lyžuje 70 % po sněhu, 30 % po bodláku, ale jede to. Pěkný je na bruslení okruh u penzionu a pak červená značka na Radeč (vyjma prvního úseku v lese od penzionu, který má více variant a zítra to tam asi už bude vytáté úplně), kde sníh ještě asi nějaký ten den vydrží a lyžovat tam půjde.

Info ze dne 2.3.
Pan Fotograf, vloženo 2.3.2013 22:28

Zdravím,

mohu potvrdit - z Míšova směrem na Getsemanku sněhu dost. Slunce azuro. Protáhl jsem to až do Nové Mitrovice-Mítov a i tam se ještě dalo i po polích - ovšem již není projetá stopa, každý musí sám. Ráno na povrchu umrzlejsí krusta, přes den odtávalo, po 16h opět umrzává. Přímo v Míšově na parkovišti asi 10 aut od běžkarů.

Doporučujeme

Soutěž s Bedřichovskou pětihodinovkou
Pište zprávy o aktuálních podmínkách na kamzasnehem.cz a získejte startovné zdarma lyžařském orientačním závodě Bedřichovská pětihodinovka (8.2.2015)
5. přeshraniční skirogaining
Lyžařský orientační závod dvojic na 6 hodin, 1. března 2015, Klíny v Krušných horách. Předtím 28. února navíc možnost tréninku.

Odkazy k oblasti

Brdská stopa
Web z dílny Horské služby Brdy o lyžování na Brdech, obsahující i aktuální sněhové zpravodajství a popisy běžkařských tras na Brdech včetně map.
Ski areál Těškov
Aktuální podmínky ve ski areálu Těškov, včetně popisu tamních na běžeckých tratích, na webu Brdské stopy
AC Sparta Praha Cycling
Na webu cyklistické Sparty se v zimě nacházejí zprávy o úpravě tratí ve ski areálu Těškov

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze