Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Brdy a Hřebeny – běžky

Jediným „opravdovým“ pohořím v těsné blízkosti Prahy jsou Brdy. I když hřeben vedoucí od Prahy-Zbraslavi směrem k Dobříši je sice často nazýván jako Brdy, přesnějším označením jsou Hřebeny. Pokud v Praze ještě pár čísel sněhu potřebných pro vytažení běžek chybí, nejbližší možnost na bežky může právě tam. „Skutečné“ Brdy pak leží mezi Příbramí a Rokycany, jsou o něco vyšší (tedy i sněhové podmínky bývají o něco lepší). Přestože větší část Brd je vojenským prostorem s omezeným přístupem, stopy někde vyšlapány bývají. Upravované běžkařské trasy na Brdech nenajdeme, nicméně na Podbrdsku se taková místa nachází: Již několik let funguje Ski areál Těškov na okraji přírodního parku Radeč, kde jsou za dobrých podmínek upravovány okruhy o délce i přes 10 km. Nedaleko Těškova, ještě blíže k Brdům, se pak v posledních letech upravují stopy ve ski areálu Strašice.

Podívejte se na video a popis výletu po Hřebenech, mezi Černolicemi a Stožcem.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 16.1.
Míša, vloženo 17.1.2017 12:10

Podle aktualizace 16.1. na jejich webu by ski areál Těškov měl být ok http://www.sparta-cycling.cz/nastenka/160/ski-areal-teskov-a-strasice-aktualni-stav-snehu-a-lyz-stop-2017 . Na kameře se občas objeví lyžníci, takže to snad opravdu aspoň nějak funguje. Jen z toho není poznat, které okruhy jsou projeté. Pokud budu stíhat, zítra se tam chci na chvilku zastavit. Vyjde-li mi to, dám vědět.
(Odpověď na dotaz uživatele David Krause z 17.1.: Nemáte někdo povědomí, jak to vypadá s upravenými stopami ve Strašicích nebo v okolí Nového Jáchymova? Díky.)

Info ze dne 14.1.
J0ska, vloženo 16.1.2017 11:41

Ve strednich Brdech idealni podminky, 20-30cm snehu. V sobotu zapadaly cesty predtim v tydnu "upravene" pluhovanim a posypem. Z Lazu smer Bila Skala a dale na zapad bez "upravy", slusne stopy. Da se ale ocekavat, ze v tydnu se podminky na hlavnich cestach zhorsi z duvodu cinnosti VLS.

Info ze dne 14.1.
jelen, vloženo 14.1.2017 21:11

zdravim a posílám jedno aktuální info:
míšov - nad maráskem - třemšín - hengst - pod maráskem a zpět
paráda cca 35 cm sněhu některé cesty stažené, ale bylo nachumeleno, tak se dalo i bruslit.
paráda a lidí pár

Info ze dne 13.1.
Honziš, vloženo 14.1.2017 17:29

na www.objevbrdy.cz se taky ukazuje info o stavu sněhu (Střední Brdy). Nedávno tam byla informace a fotky, jak VLS vysypaly některé tradiční běžkařský trasy kamínkama :-(

Info ze dne 11.1.
K, vloženo 11.1.2017 21:02

(Odpověď na dotaz uživatele Víťa z 11.1.: Zdravím, nevíte někdo jak to vypadá s běžeckou stopou z Všenor do Stožce přes Skalku?)
Zatim malo snehu, na cestach s kamenitym podkladem jdete po kamenech, na asfaltu je to lepsi, ale celkove nic moc. Znicite si lyze (my to byli okouknout pesky a pokud nenapadne, tak radsi vyrazime o vikendu jinam, ale treba napadne :-)).

Info ze dne 7.1.
Adam, vloženo 12.1.2017 12:47

Byli jsme minulou sobotu z Nepomuku okolo Padrtí a přes Prahu zpět a sníh OK.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 11.1.: Ahoj, nemáte někdo info, jak to vy¨padá v Brdech se sněhem na klasiku? Rádi bychom v sobotu vyjeli z Příbrami, popřípadě vyšli a pak po modré k Praze a dolů směr Rožmitál. V neděli pak Míšov, Nad Maráskem, Třemšín a Rožmitál. Děkuji za jakékoliv info.)

Info ze dne 7.1.
zuzana, vloženo 8.1.2017 9:30

Ze skalky. Nejprve po "značené" běžkařské podle mapy.cz - po odbočení ze zpevněné cesty samé kameny, kořeny. PO zpevněné - upluhovaná´, místy klacíky, kamínky... Ale jede to. Na velký sportovní zážitek to není, ale parádní zimní turistika na kameńačkách.

Info ze dne 7.1.
MirekF, vloženo 8.1.2017 0:09

Aktuální informace od běžkařů o sjízdnosti na Brdech jsou též zde: http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/
Dnes jsme jeli z Teslínů k Padrťským rybníkům a ještě kus dál za ně - až na hráz dolního rybníka to celkem jde, i když občas člověk křísne o kamínek. Na otevřené planině pod dolnim rybníkem jsou silničky více protažené, místy jsme raději hančovali přes louky. Odhaduji 10 - 20 cm prašanu, ovšem většinou bez podkladu. Jet se dá, ale těšil jsem se, že to bude lepší. Jednoznačně na kameňačky.

Info ze dne 5.1.
MirekF, vloženo 5.1.2017 10:06

Teslíny dnes ráno 20 cm sněhu - viz zde: http://www.brdskelisty.cz/automaticke-mereni-snehu-na-teslinech.html

Info ze dne 4.1.
Jakub, vloženo 4.1.2017 13:14

Bydlím tam a zatím naprosto bez šance, nesouvislý poprašek. Když toho bude 2*tolik, tak to půjde po asfaltu (když nebude rozjeto autama) Na terén chybí ještě mnoho


(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 4.1.: Ahoj,
nebyl jste někdo v posledních dnech v Brdech, a nemáte informaci jak to tam dneska vypadá? Přemýšlím nad trasou od řevnic/mníšku dolů na jih.
Petr)

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 23.1.
Zajda, vloženo 23.1.2016 17:39

Dneska Láz - Tři trubky (nedojeli jsme až tam) a jižní stranou zpátky. Na cestách je to tak akorát, když se jede ve stopě po autu (ty jsou na sebemenších cestách). Středem cesty naopak hluboký.Řekněme že 95% cest je sjízdných úplně bez problémů. Potkali jsme za den asi 4 běžkaře. I po čertvý nadílce je tak poměrně dost stop. Celkově super

Info ze dne 23.1.
Km, vloženo 23.1.2016 13:55

Hreben v pohode, hulky brnkaji o asfalt, hodne pesich turistu (v Kytine sraz skautu), takze stopa od Skalky neni, obcas kaminem, ale jinak parada ( sli jsme Cernolice - Kytin).

(Odpověď na dotaz uživatele honza z 23.1.: nevíte, jak to vypadá hlavní hřeben (Černolice - Skalka-Kytín-Malý Chlumec-Kuchyňka-Čenkov)?

Info ze dne 22.1.
honza, vloženo 23.1.2016 12:09

nevíte, jak to vypadá hlavní hřeben (Černolice - Skalka-Kytín-Malý Chlumec-Kuchyňka-Čenkov)?

Info ze dne 21.1.
Libor, vloženo 23.1.2016 9:31

Teslíny a směr Třemšín... sněhu dostatek hlavně mimo les, bohužel široké cesty, které by byly ideální jsou prohrnuté od lesáků, ale zase se místy na nich i bruslit. Je nutno počítat občas s nějakým kamínkem... Jiné úseky od lidí celkem kvalitní stopa. V pátek odpoledne jsem přes Teslíny jen projížděl a moc místa na auta tam už nebylo...pusto tam určitě není.

Info ze dne 20.1.
Martin, vloženo 21.1.2016 17:46

víte někdo, jaké jsou běžkařské podmínky na Hřebenech?
dík

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Odkazy k oblasti

Brdská stopa
Web z dílny Horské služby Brdy o lyžování na Brdech, obsahující i aktuální sněhové zpravodajství a popisy běžkařských tras na Brdech včetně map.
Ski areál Těškov
Aktuální podmínky ve ski areálu Těškov, včetně popisu tamních na běžeckých tratích, na webu Brdské stopy
AC Sparta Praha Cycling
Na webu cyklistické Sparty se v zimě nacházejí zprávy o úpravě tratí ve ski areálu Těškov

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze