Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Brdy a Hřebeny – běžky

Jediným „opravdovým“ pohořím v těsné blízkosti Prahy jsou Brdy. I když hřeben vedoucí od Prahy-Zbraslavi směrem k Dobříši je sice často nazýván jako Brdy, přesnějším označením jsou Hřebeny. Pokud v Praze ještě pár čísel sněhu potřebných pro vytažení běžek chybí, nejbližší možnost na bežky může právě tam. „Skutečné“ Brdy pak leží mezi Příbramí a Rokycany, jsou o něco vyšší (tedy i sněhové podmínky bývají o něco lepší). Přestože větší část Brd je vojenským prostorem s omezeným přístupem, stopy někde vyšlapány bývají. Upravované běžkařské trasy na Brdech nenajdeme, nicméně na Podbrdsku se jedno takové místo nachází - Ski areál Těškov na okrají přírodního parku Radeč, kde jsou za dobrých podmínek upravovány okruhy o délce až 10 km.

Podívejte se na video a popis výletu po Hřebenech, mezi Černolicemi a Stožcem.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 8.2.
vlastimír holík, vloženo 9.2.2015 11:36

Ahoj lyžaři! Třemošná Velký Tok ,dobré svezení i když pomalejší čerství sních.Stopa dobrá na klasiku.

Info ze dne 31.1.
Stanislav, vloženo 31.1.2015 21:54

Brdy jsou sjízdné přibližně od 750 m n.m.
Počasí v sobotu 31.01. mezi 1100-1600 CET
zataženo, dopoledne drobné sněžení, teplota -3 °C (700 m).

Nepomuk (700) - rozc. u sv. Jana - Praha (862). Od rozcestí až k meteorologickému radaru pěkné sněhové podmínky a stopa.
V okolí radaru stopy končí v lese mezi stromy. Další stopu jsem zkusil prošlápnout po cestě zpět od radaru po lesní cestě Tocké směrem k lesní cestě Borské. Další okruh opět nahoru k radaru, dolů z kopce a doleva, po cestě vedle průseku pro elektrické vedení již horší podmínky.
Pro lepší lyžování potřebujeme další sníh :-)

Aktuality ze sezóny 2013/2014, popř. starších

Info ze dne 12.2.
Petra, vloženo 13.2.2014 23:16

Děkuji

Info ze dne 12.2.
Redakce, vloženo 13.2.2014 21:51

Brdy budou v tuto dobu beznadějné. Od soboty se podmínky těžko zlepšily a už tehdy nebyla zpráva na Brdské stopě moc optimistická - http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/snehove-zpravodajstvi-822014.html

Info ze dne 12.2.
Petra Lejsková, vloženo 13.2.2014 18:26

Nevíte někdo zda se dá teď vyrazit někam do Brd na běžky ? Děkuji Petra

Info ze dne 27.1.
Brdská stopa, vloženo 27.1.2014 18:39

Ahoj, nejaký ten sníh přibyl a na Brdech se začíná pomalu ale jistě lyžovat. V neděli na Třemošné dokonce spatřeni první "pokusní" lyžaři. Sněhu je prozatím málo a navíc, není pod čerstvým dostatečně tvrdý podklad. Bedlivě budeme situaci sledovat.

Info ze dne 8.12.
Brdská stopa, vloženo 8.12.2013 22:15

Dobrý den a ahoj lyžníci.
Brdská stopa se hlásí do služby. I letos si můžete s námi zasoutěžit v brdských stopách o lákavé ceny. Pravidla jsou jednoduchá (...). Více informací na http://www.brdskelisty.cz/soutez/soutezte-celou-letosni-zimu-s-brdskou-stopou.html .

Info ze dne 6.4.
Brdská stopa, vloženo 6.4.2013 22:34

Dnes Orlov - Tok, ok. od Třemošné, cesta Obecnické sedlo - Můstek cca 3 plotny, které se jezdí po kraji a jedna se objíždí lesem. Dále super svezení. Spatřeni stopy po kolech, chudácí nechtěl bych po tom páse jet na kole. Boří se to tam. Pak sme se někudy dostali od Carvánky na Borské sedlo (více vyprávění při osobním setkání, ale fakt prdča, VLS to zkrátka nedává, psychicky), pak práve po cestě ze sedla k Vojákovi, nechá se, ale nic moc. Občas šutr. To samé od Vojáka po asfaltce. Nechá se při kraji jet, celkem slušně. Od zatáčky nad Boudou u Břízy, super až ke Sv.Jánu. Sv.Ján - Praha - Roviny = nesjízdnost, tam je to doslova úchylné. Objížďka Sv.Ján - Temná smrčina - u Hada - Roviny, super svezení - jen jedna vytátá plotna. No z Rovin, pohoda až na Zadní Záběhlou naší klasikou... Odtud se musí pěšky, dole sníh prostě není...a pro přitroublíky : " Na Zadní Záběhlé už jsem myslel na to jak si dám vínko a párek v Dobřívě, na svém oblíbeném místě, ups :-))) ". Vlčák Brdská stopa.

Info ze dne 5.4.
Brdská stopa, vloženo 5.4.2013 16:30

Jak to tak vypadá tak i okruh Buď fit v okolí vrcholu Prahy je sjízdný. Nicméně není to úplně ideální (...).

Info ze dne 4.4.
Brdská stopa, vloženo 4.4.2013 20:49

Dneska byla projeta trasa Středobrdské magistrály naším zpravodajem z Brdské stopy. Stopa je sjízdná z Olrova na Tok a k bunkrům na Jordánu a to dokonce bez sundání lyží (..). Přesná výšková měření sněhu, možná letošní posledí, jsou k nalezení pod odkazem umístěným v pravém menu této webové stránky.

Info ze dne 3.4.
Brdská stopa, vloženo 3.4.2013 17:31

Trasa letiště pod Hejlákem, Jordán, Tok a dále ku Praze je sjízdná. Nohoře cca 20 cm sněhu a -5°C. vypadá to, že se bude i nadále lyžovat.

Info ze dne 31.3.
Brdská stopa, vloženo 2.4.2013 16:01

V neděli odpoledne jsme prošli (bohužel) trasu z Malého Chlumce přes Jelení Palouky, Hradec a Stožec, Na Soudném, nad Rochotou a poté zpět po cyklostezce na Malý Chlumec. Cesty nebyly překvapivě protaženy a dokonce byly i sjízdné. Pochopitelně pouze na starých lyžích. Místy to opravdu bude dřít.

Dále Skiareál Těškov hlásí sjízdnou trasu Těškov - Radeč po červené turistické značce. Ovšem místy jsou odtátá místa. Více info na Brdské stopě.

Info ze dne 20.3.
Brdská stopa, vloženo 21.3.2013 9:14

I přes vydatnou sněhovou přeháňku, která přešla přes Brdy z 19.-20.3.2013, jsou tyto kopečky nesjízdné. Skoro se mi chce říci, za rok nashledanou.

Info ze dne 5.3.
ZDENĚK, vloženo 14.3.2013 16:37

Krásné

Info ze dne 4.3.
martin, vloženo 4.3.2013 12:53

krásné svezení po ránu mráz potom nádherné slunce všem kteří se podílejí na upravu tras velké poděkování.

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Videa z výletů na běžkách
ukazující (ne)aktuální podmínky, ale i pohledy do okolí. Zatím z Krušných hor, Jeseníků, Jizerek, Šumavy a okolí Prahy. K tomu i mapky výletů.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena
Brdská stopa
Web z dílny Horské služby Brdy o lyžování na Brdech, obsahující i aktuální sněhové zpravodajství a popisy běžkařských tras na Brdech včetně map.
Ski areál Těškov
Aktuální podmínky ve ski areálu Těškov, včetně popisu tamních na běžeckých tratích, na webu Brdské stopy

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze