Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Brdy a Hřebeny – běžky

Jediným „opravdovým“ pohořím v těsné blízkosti Prahy jsou Brdy. I když hřeben vedoucí od Prahy-Zbraslavi směrem k Dobříši je sice často nazýván jako Brdy, přesnějším označením jsou Hřebeny. Pokud v Praze ještě pár čísel sněhu potřebných pro vytažení běžek chybí, nejbližší možnost na bežky může právě tam. „Skutečné“ Brdy pak leží mezi Příbramí a Rokycany, jsou o něco vyšší (tedy i sněhové podmínky bývají o něco lepší). Přestože větší část Brd je vojenským prostorem s omezeným přístupem, stopy někde vyšlapány bývají. Upravované běžkařské trasy na Brdech nenajdeme, nicméně na Podbrdsku se jedno takové místo nachází - Ski areál Těškov na okrají přírodního parku Radeč, kde jsou za dobrých podmínek upravovány okruhy o délce až 10 km.

Podívejte se na video a popis výletu po Hřebenech, mezi Černolicemi a Stožcem.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 23.1.
Zajda, vloženo 23.1.2016 17:39

Dneska Láz - Tři trubky (nedojeli jsme až tam) a jižní stranou zpátky. Na cestách je to tak akorát, když se jede ve stopě po autu (ty jsou na sebemenších cestách). Středem cesty naopak hluboký.Řekněme že 95% cest je sjízdných úplně bez problémů. Potkali jsme za den asi 4 běžkaře. I po čertvý nadílce je tak poměrně dost stop. Celkově super

Info ze dne 23.1.
Km, vloženo 23.1.2016 13:55

Hreben v pohode, hulky brnkaji o asfalt, hodne pesich turistu (v Kytine sraz skautu), takze stopa od Skalky neni, obcas kaminem, ale jinak parada ( sli jsme Cernolice - Kytin).

(Odpověď na dotaz uživatele honza z 23.1.: nevíte, jak to vypadá hlavní hřeben (Černolice - Skalka-Kytín-Malý Chlumec-Kuchyňka-Čenkov)?

Info ze dne 22.1.
honza, vloženo 23.1.2016 12:09

nevíte, jak to vypadá hlavní hřeben (Černolice - Skalka-Kytín-Malý Chlumec-Kuchyňka-Čenkov)?

Info ze dne 21.1.
Libor, vloženo 23.1.2016 9:31

Teslíny a směr Třemšín... sněhu dostatek hlavně mimo les, bohužel široké cesty, které by byly ideální jsou prohrnuté od lesáků, ale zase se místy na nich i bruslit. Je nutno počítat občas s nějakým kamínkem... Jiné úseky od lidí celkem kvalitní stopa. V pátek odpoledne jsem přes Teslíny jen projížděl a moc místa na auta tam už nebylo...pusto tam určitě není.

Info ze dne 20.1.
Martin, vloženo 21.1.2016 17:46

víte někdo, jaké jsou běžkařské podmínky na Hřebenech?
dík

Info ze dne 20.1.
Honza Šotola, vloženo 21.1.2016 11:37

Něco nového z Hřebenů?

Info ze dne 20.1.
Kubajs, vloženo 21.1.2016 9:40

Skatové tratě Těškov a Strašice - obojí na kameňačky, ale dobré poježdění. Těškov - nejlepší jsou hlavní 1-2km okruhy na louce, mimo ně už sem-tam zadrhutí na hroudách. Strašice - na konci obce za hospodou Berten dále ke kravínu/FVE, kde začínají upravené tratě, které vedou okruhem kolem lesa CHKO, Tisého ryb., Těně a dále směrem k Zaječovu (nástup možný i v obci Těně). Občas zahrnutí na hroudě, ale většinou dobrý skate.

Info ze dne 20.1.
Kubajs, vloženo 21.1.2016 9:38

Skatové tratě Těškov a Strašice - obojí na kameňačky, ale dobré poježdění. Těškov - nejlepší jsou hlavní 1-2km okruhy na louce, mimo ně už sem-tam zadrhutí na hroudách. Strašice - na konci obce za hospodou Berten dále ke kravínu/FVE, kde začínají upravené tratě, které vedou okruhem kolem lesa CHKO, Tisého ryb., Těně a dále směrem k Zaječovu (nástup možný i v obci Těně). Občas zahrnutí na hroudě, ale většinou dobrý skate.

Info ze dne 19.1.
Lukáš, vloženo 21.1.2016 22:14

V úterý jsem navečer jezdil nad Mníškem. Úseky Skalka - Kytín a kousek směrem na Stožec sjízdné na bruslení i klasiku (občas trochu vyjetá stopa). Pouze pro kameňačky!!! Zajezdil jsem si skvěle. Dnes navíc ráno bylo pár cm nového sněhu


(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 21.1.: víte někdo, jaké jsou běžkařské podmínky na Hřebenech?
dík)

Info ze dne 19.1.
Milan, vloženo 21.1.2016 5:09

Upravuji údaje od Dany v předchozím příspěvku.
Takže jet se dá od Třemošné až k obecnické silnici, dále pěšky ke křížení na Můstku pěšky (žádná stopa u krajnice)Málo sněhu až k výstupové silnici na Tok. Sníh na kterém se dá je jen nahoře okolo Toku a silnička od Pilské nahoru, ale jen od odbočky za Pilskou. Jinak od Orlova až za Pilskou směr Tok je to na nesení anebo opatrné se posunování mezi kamínky. Hrůza co všechno dovedou hovada z vojenských lesů provést s cestami když napadne jednou za uherák trochu sněhu.
Takže jsem ujel cca 17km, ale z toho zhruba polovinu nesl lyže na zádech.

Info ze dne 17.1.
Dana/C, vloženo 18.1.2016 8:59

CHKO Brdy - v neděli odpoledne: Z parkoviště v Orlově na Třemošnou skoro celé pěšky (moc kamenité i na sjezd dolů), pak po hřebínku přes Ohrádku až ke křižovatce s cestou do Obecnice slušná stopa. Za křižovatkou dál směrem k Toku bohužel vypluhováno a posypáno, ale naštěstí slušná stopa po krajnici. Na křižovatce s výstupovou cestou na Tok (49.6894078N, 13.8840789E) konec pluhování a dál krásná stopa až k Carvánce a na vrchol Toku. Také sjezd z této křižovatky dolů k silničce a po ní na Pilák neprotažený a bezva stopa, od Piláku do Orlova protaženo, ale opět použitelná stopa po krajnici. Na vrcholu Toku určitě nejezdit průsekem. Stopa tam je , ale téměř se nedá vyhnout prošlápnutí do vody na mnoha místech a pak to lepí k neutržení. :-)

Info ze dne 17.1.
Chluben, vloženo 17.1.2016 22:11

Z parkoviště nedaleko Skalky, po červené přes Stozec jsem objel Hradec a vrátil se po cyklostezce zpet. praskacky,15cm prašanu — na asfaltu paráda,mimo něj to drhlo,hlavně v lese, i tak super. Chce to ostre hroty a zase vyrazit.

Info ze dne 17.1.
MíraF, vloženo 17.1.2016 20:33

CHKO Brdy. Z Teslínů na sever k Padrťským rybníkům, od hráze dolního rybníka po silničce na východ a jihovýchod směrem k Bukové, od lomu na Červeném vrchu zpět po Teslínské cestě do Teslínů. Všude cesty projeté od lyžařů, i od Padrtě ve směrech na Míšov a Trokavec. Odhadem 15-25 cm sněhu. Vše je bezpečně sjízdné, na celé 15 km trase jsem škrtnul o kamínky na jediném desetimetrovém úseku. Žádné lesní silnice nejsou prohrnuté, mnohé byly projety nákladními auty, ale lze jet bezpečně i v jejich kolejích. Nepříjemné je jenom bušení hůlkami do asfaltu. Příjemným zjištěním je, pěšáci nikde nepochodovali v lyžařské stopě, ale všude ohleduplně brodili hlubočákem vedle ní.
Mnozí lyžaři vyráželi z Teslínů i na jih po zelené značce směrem k Třemšínu, takže i tím směrem bude řada projetých cest.
O víkendu může být v Teslínech problematické parkování, místo v obci je tak na 20 aut, jinak bude nutno sjet do Míšova.
Automatické měření výšky sněhu na Teslínech: http://www.brdskelisty.cz/automaticke-mereni-snehu-na-teslinech.html

Info ze dne 17.1.
Honza, vloženo 17.1.2016 17:20

CHKO Brdy, od Obecnice k v.n. Pilská a na Třemošnou. Dole u Obecnice na volném prostranství tak 15cm čerstvého sněhu, pod stromy samozřejmě méně. Podklad žádný, takže hůlky šly až na asfalt. Nahoře sněhu více a místy i podklad starého sněhu, ale ne všude, takže je třeba dávat pozor. Zatím je to rozhodně na starší lyže. Od rozcestí s Třemošenskou cestou je cyklostezka vypluhovaná, na běžkách nesjízdná. Na cestách kolem Třemošné místy stopa rozšlapaná od pěšáků. Ale celkově první letošní běžky dobré :-) SKOL!

Info ze dne 16.1.
Redakce, vloženo 16.1.2016 20:33

Podle zpráv Horské slubžy Brdy to tam bude použitelné tak nějak částečně. Viz včerejší a dnešní zprávy na http://www.brdskelisty.cz/aktualni-zpravodajstvi/

(Odpověď na dotaz uživatele Honza Šotola z 16.1.: Nevíte někdo, jak to vypadá na Brdech reálně se sněhem? Na sněhové mapě CHMU.cz se zdá, že by tam mohlo být přes 30cm. Ale je to použitelný?)

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Odkazy k oblasti

Brdská stopa
Web z dílny Horské služby Brdy o lyžování na Brdech, obsahující i aktuální sněhové zpravodajství a popisy běžkařských tras na Brdech včetně map.
Ski areál Těškov
Aktuální podmínky ve ski areálu Těškov, včetně popisu tamních na běžeckých tratích, na webu Brdské stopy
AC Sparta Praha Cycling
Na webu cyklistické Sparty se v zimě nacházejí zprávy o úpravě tratí ve ski areálu Těškov

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze