Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Brdy a Hřebeny – běžky

Jediným „opravdovým“ pohořím v těsné blízkosti Prahy jsou Brdy. I když hřeben vedoucí od Prahy-Zbraslavi směrem k Dobříši je sice často nazýván jako Brdy, přesnějším označením jsou Hřebeny. Pokud v Praze ještě pár čísel sněhu potřebných pro vytažení běžek chybí, nejbližší možnost na bežky může právě tam. „Skutečné“ Brdy pak leží mezi Příbramí a Rokycany, jsou o něco vyšší (tedy i sněhové podmínky bývají o něco lepší). Přestože větší část Brd je vojenským prostorem s omezeným přístupem, stopy někde vyšlapány bývají. Upravované běžkařské trasy na Brdech nenajdeme, nicméně na Podbrdsku se taková místa nachází: Již několik let funguje Ski areál Těškov na okraji přírodního parku Radeč, kde jsou za dobrých podmínek upravovány okruhy o délce i přes 10 km. Nedaleko Těškova, ještě blíže k Brdům, se pak v posledních letech upravují stopy ve ski areálu Strašice.

Podívejte se na video a popis výletu po Hřebenech, mezi Černolicemi a Stožcem.

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 5.2.
Petr, ObjevBrdy.cz, vloženo 5.2.2017 17:37

Střední Brdy (Příbramsko): obleva, dole mokrý sníh (cca 600-700 m.nm.) od 750 mn.m. krásný firn, dá se skvěle jezdit. Orlov-Slanina - dá se jet. Od Slaniny k Pilské nádrži posypáno, jde to blbě. Nejlepší je vyrazit přes Třemošnou na Buršovskou, Káňskou, Tok a Houpák, zpět přes Čihadelskou a Pilskou dolů. Tady vám to pojede naprosto parádně. Zítra na www.ObjevBrdy.cz podrobnější info. SKOL!

Info ze dne 5.2.
alberto, vloženo 5.2.2017 16:58

Za Zajecova na Tok a zpet. Spodni cast na hranici sjizdnosti/spis za ni, zitra uz asi bwz sance. Okolo Toku dobre, jen rozbite trate a obcas couha kamen i koren.

Info ze dne 4.2.
Marek, vloženo 5.2.2017 0:15

V sobotu Černolice - Skalka - Stožec - Studený vrch - Hostomice. Ve většině případů zledovatělé a na hranici sjízdnosti. V neděli již asi nesjízdné!

Info ze dne 4.2.
Lebeda, vloženo 4.2.2017 21:19

Dnes Malá Víska - Jindřichova skála - Tok a přes lesy zpět. Sníh místy rozbředlý, místy led. Chtělo by to připadnout, ale většinou se dá. Silničky kolem Valdeku posypané, jede se lesem nebo příkopem. Lesní cesty kolem Toku nejlepší, měkký sníh, jen si člověk musí razit stopu, takže lépe mít BC.

Info ze dne 4.2.
Neklan, vloženo 4.2.2017 21:08

Stožec - Vysoká jedle - Hradec: všechno mokrý nebo zledovaťelý, sníh rychle mizí. zÍtra už to bude asi uplně bez sněhu...

Info ze dne 3.2.
Hubenej, vloženo 3.2.2017 20:01

Skate buď Strašice/ Těně/Smolárna upraveno cca 15km, nebo Těškov upraveno 15 km

Dotaz
Tomáš, vloženo 3.2.2017 10:26

Zdar, nevíte jak vypadá trasa ORLOV-ROVINY-TOK-HOUPÁK?

Díky moc!

Zodpovědět
Info ze dne 31.1.
Blanka, vloženo 1.2.2017 17:50

Z parkoviště Skalka (hřeben Řevnice - Mníšek p.B.) krásná procházka po červené na Skalku - stopa prošlápnutá (odpoledne bohužel rozjetá autem). Ze Skalky krásná stopa na Jezírko, bohužel svah dolů Pod jezírko jedině pěšky - ze sněhu ční kameny. Jinak je sněhu dost, dá se jít i mimo značené turistické.

Info ze dne 29.1.
Petr, ObjevBrdy.cz, vloženo 31.1.2017 23:06

Nepomuk - Planýrkou nahoru na Malý Tok, dále na Prahu (vrchol) a "pod vedením" zpět - krásná hladká stopa, o víkendu inverze, nahoře jasno a teplo (cca -2°C.). Dále Láz - Skelná huť - Bor taky hezká cesta se stopou. Jen reaguji na Orlov - probíhá tam těžba stahování dřeva, posypané cesty se dají obejet lesem (již vyjetá stopa :-) Sníh a teploty přejí, v Brdech pořád sypký sníh, prostě paráda!!! :-)

Info ze dne 29.1.
Honza, vloženo 31.1.2017 13:17

Z Orlova na Tok - Jordán - okruh okolo Houpáku na Pilskou a zpět do Orlova. Sněhu dost ALE mimo vrcholu Toku všude protaženo a cesty převážně okolo Orlova posypané! Mapy níže vůbec neberte v potaz, jelikož jsou navržené trasy z větší části posypané. Určitě si neberte běžky od ježíška, je to tak na kameňačky. Stopa je rozbitá a na vrcholcích už to dost odtává, snad pomohlo sněžení.
Z Brd mohou být druhé Jizerky a to se nikdo ani nemusí moc snažit, stačí koupit jednu starou rolbu a bude tam celá Praha každý víkend. Vůbec nechápu proc sakra ty cesty musí protahovat!!! Chápu, že je potřeba težit dřevo, ale kvůli tomu snad nemusim posypat celý Brdy!!!

Dotaz
Hanka, vloženo 28.1.2017 16:48

Nevite nahodou nekdo, zda se dá dojet na bezka z Misova pres Padrtske rybniky a zpet? Pokud je stopa, tak jaka? Díky

Zodpovědět
Info ze dne 26.1.
lyžař, vloženo 27.1.2017 21:01

Vlakem do Všenor. pěšky na hřeben nad Červenou hlínu. Hřebenovka dobrá spíše na klasiku přes Skalku dál po hřebeni ke Kytínské louce,kde jsem neodbočil,ale jel dále rovně směrem,kde jsem tušil Klondike.Všude vyježděné stopy,ale v lese postupně slabší a slabší stopa,až jsem zůstal posledním pátračem a běžky potupně sundal.Pak lesem do znetvořených Haloun a přes pole a ploty do Řevnic.Na hřebenu dobré,možná až do Hostomic,ale neexperimentujte.
(Odpověď na dotaz uživatele jerry z 27.1.: Zdravím, nevíte někdo jak to vypadá na cestě Černolice - Skalka a dál?

Díky!)

Info ze dne 26.1.
Redakce ObjevBrdy.cz, vloženo 26.1.2017 8:37

Vážení kolegové, běžkaři!
Zde pod tímto odkazem najdete platné, VLS ČR odsouhlasené mapy s běžkařskými trasami v CHKO Brdy (Příbramsko).
Uvedené cesty (červeně) nebudou pluhovány, sypány kamínky atd. Prostě plně sjízdné pro běžkaře. Mapy jsou celkem 3 (Oblast Nepomuku, Lázu a Orlova). Prosíme, respektujte určitá omezení vyplývající z map. Pokud přijedete na okruhy, prezentované v mapách, je to jistota. Pozor! mapy platí jen pro tuto sezónu.

http://www.objevbrdy.cz/objevbrdy-cz-bezkarske-mapy-pro-tuto-sezonu-jsou-konecne-do-doby-vzniku-destinacni-spolecnosti-brdy-jsme-pouze-prosebnici.html

Ještě aktuální info z Brd: 8:30 hodin: velmi malá oblačnost, sníh stále sypký, cca 20-30 cm, -3°C. prostě pořád nám pánbůh přeje, využijte to :-)

Děkujeme redakci KamZaSnehem.cz, že zde můžete tu ta tam publikovat posuny v jednáních ohledně CHKO Brdy. Jste fajn!
Petr P.

Info ze dne 22.1.
Anče a Hanče, vloženo 24.1.2017 22:15

Všenory - Černolice - Hvíždinec - Skalka - Červený kříž - a dolů
Nastup na Hřebeny z Všenor po žluté neseme lyže na zádech, dle předpokladů :-). Ale už před rozcestím Červená hlína paráda. Směr Skalka a dál - nebylo to namrzlé, ani to nedře. Potvrzujeme, co psala Gábina 20.1.

Info ze dne 22.1.
Honza, vloženo 24.1.2017 8:03

Mezi Nepomukem a Zalány je mezi silnicí a lesem krásný okruh cca 3,5 km. Celý den na sluníčku, prostě paráda... Stopy vedly i dolu pod silnici, ale tam jsem nebyl...

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Odkazy k oblasti

Brdská stopa
Web z dílny Horské služby Brdy o lyžování na Brdech, obsahující i aktuální sněhové zpravodajství a popisy běžkařských tras na Brdech včetně map.
Ski areál Těškov
Aktuální podmínky ve ski areálu Těškov, včetně popisu tamních na běžeckých tratích, na webu Brdské stopy
AC Sparta Praha Cycling
Na webu cyklistické Sparty se v zimě nacházejí zprávy o úpravě tratí ve ski areálu Těškov

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze