Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Přírodní park Polánka a okolí – běžky

Přírodní park Polánka se nachází severovýchodně od Tábora, zhruba mezi městy Mladá Vožice, Chýnov a Pacov. Geomorfologicky patří do Křemešnické vrchoviny, která je nejzápadnější částí Českomoravské vrchoviny, i když mnozí tuto oblast za součást Vysočiny ani nepovažují. Nadmořská výška se pohybuje od 600 až po 724 metrů nad mořem, tak vysoký je nejvyšší vrchol Batkovy. Sníh tady zpravidla zůstává ležet nejdéle z celého Táborska. Běžkařské trasy se zde strojově upravují od roku 2009 a jejich délka se každoročně zvyšuje, v současnosti může být při dobrých sněhových podmínkách upraveno až přes 70 kilometrů tras. Stopy jsou upravovány pro klasiku, plánuje se ale i okruh na bruslení.

Odkaz: webkamery - Vysočina

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 13.2.
Luboš, vloženo 13.2.2017 19:13

Od Doubí na Smilovy Hory a zpátky, odpoledne.
Stopa po sobotním závodě ještě v dobrém stavu, v místech kde slunce hřálo na celou ploch stopy už se to občas trochu bořilo, většinou ale pěkné svezení. Ještě to myslím pár dní vydrží, míst, kde je vidět hlína je docela minimálně. Mimo stopu se to nebořilo, ve sjezdech se na tom dalo pěkně brzdit.

Info ze dne 3.2.
Lída, vloženo 3.2.2017 20:35

Podle současného stavu stop a předpovědi počasí to vypadá, že závod v dálkovém běhu na lyžích, "Padesátka kolem Polánky", který je plánován na příští sobotu, bude možné uspořádat. Podrobnosti najdete na www.ospolanka.cz

Info ze dne 31.1.
Pavel, vloženo 1.2.2017 14:36

Ahoj, mohli byste prosím propojit Polánku s projektem http://www.skimapa.cz ? Bylo by to přehledné a aktuální informace by byly snadno dostupné na celorepublikových stránkách. Díky moc.

Info ze dne 28.1.
Franta, vloženo 30.1.2017 21:43

Usek Chýnov D.Hořice na střídačku slušná místa střídají úseky s málo sněhu občas vykukuje strniště i hlína poslední kilometr jsem radši šel pěšky.
V Dolní lní hořici se nenechat zmást trvalým značením lyžařských tras upravená stopa. vede východně od zeleně značené cesty do Hartvíkova. Stopy v lese obecně horší a sjehličím. Po výjezdu z lesa Hartvíkov a okruhy v okolí jeden velký luxus stopa na Vodice mimo pár krátkého lesního úseku parádní, na úšeku do Bydlína místy bez stopy ale sněhu dost. Po odbočení z Hartvíkovského okruhu u Bydlína v lese slabší - krusta jehličí nerovný terén ale od výjezdu z lesa zas dobrý. Usek Dolní Světlá Pojbuky do kopce mimo stopu bořivý, po vystoupání velmi pěkný, závěr u Pojbuk stopa bez chyby.

Info ze dne 22.1.
Lubos, vloženo 23.1.2017 7:50

V lese i mimo les výborné svezení. A dokonalé sluníčko!

Info ze dne 15.1.
Josef Turek, vloženo 16.1.2017 9:38

centrální Polánka v lesních úsecích luxusní, i na okruhu Hartvíkov-Vodice-Domamyšl je spousta sněhu, ale z velké části byl okruh zafoukaný a bruslit se nedalo prakticky nikde

Info ze dne 9.1.
Josef Turek, vloženo 13.1.2017 11:07

parádní podmínky, stav stop slušný... rozhodně lepší lyžování než včera na Libenicích

Info ze dne 7.1.
Jana, vloženo 7.1.2017 18:19

Tratě, které byly v mapě označené jako nejlepší, byly skvělé.

Info ze dne 18.1.
Lída, vloženo 19.1.2016 9:39

Včera večer jsme projeli se stopařem na klasiku 2 okruhy:
6km: Z Hartvíkova po červené značce na rozcestí Kopcová cesta a U Mikuláše, odtud po modrém okruhu podél lesa z kopce zpět do Hartvíkova.
4 km: Kolem Hartvíkova po lukách a polích podél lesa, vyznačený červenými fáborky.

Info ze dne 16.1.
OS Polánka, vloženo 17.1.2016 10:32

V mapě http://www.ospolanka.cz/trasy/#14/49.4653/14.8494 je vyznačen stav tras k sobotnímu odpoledni. Na úpravu stopařem je ještě málo sněhu, vyznačené trasy jsme proto pouze uválcovali. Plná čára (1) v mapě odpovídá dobré sněhové pokrývce, kde lze jet "bez škrtnutí", další stupně pak malému (2) či většímu (3) monžství kamínků či jiných "překážek". Dá se přepokládat že cca 5 cm napadlých přes noc stav ještě vylepšilo.

Dnes (v neděli) dopoledne uválcujeme jestě "svážnici" nad Chotčinami což by nám mělo umožnit upravit v průběhu následujíciho týdne velkou část modrého okruhu stopařem (tj. pro klasiku).

Info ze dne 14.2.
Katka, vloženo 15.2.2015 8:07

Po nočním mrazíku stopy místy až zledovatělé, kvalita tras docela sedí s mapičkou, uvedenou na jejich stránkách. V lesních úsecích na Polánce se dá po silničkách trochu i bruslit. Pokud neholdujete rychlosti jízdy, ideální místo pro relaxovou vyjížďku krásným lesem s klidem. Pro nástup do stop je možno směrem od Tábora autem vyjet až k myslivně Polánka.

Info ze dne 10.2.
Michal, vloženo 12.2.2015 7:58

Polanka myslivna- Hartvíkov
2st. sněhu kupodivu dost, stopy v lese tvrdé nekvalitní, stopy u Hartvíkova měkké, místy vydřené

Info ze dne 31.1.
Jakub, vloženo 31.1.2015 21:30

Dnes jsme uválcovali většinu silniček a hlavních cest na Polánce. Cílem bylo především připravit pevnější podklad pro úpravu stopařem po další sněhové nadílce (která určitě přijde :-)). Zároveň se díky zválcování (navzdory tenké sněhové pokrývce) dá po Polánce projet s menším počtem zadrhnutí o podloží a snad poprvé na našich trasách zabruslit.

Vše je v mapě na http://www.ospolanka.cz/trasy/ , s tím že "kvalita stop" nyní značí množství sněhu na trasách

Info ze dne 7.1.
Redakce, vloženo 7.1.2015 22:43

Na Polánce se podařilo včera protáhnout pár stop a ty jsou nyní sjízdné, další stopy jsou vyšlapané od běžkařů. Je to určitě na starší lyže. Detaily na www.ospolanka.cz

Info ze dne 21.2.
Mirek, vloženo 22.2.2013 5:38

Včera večer jsme upravili stopy mimo les v okolí Hartvíkova zhruba tak, jak je vyznačeno v mapě. (http://www.ospolanka.cz/trasy/ ). Kvalita stop je pěkná, pouze v jednom místě byl skútr divočákem a myslivci zahnán na oranici - nutno objet. Dnes prozkoumáme aktuální sněhové podmínky pro vedení závodních tratí zítřejšího závodu Polánka Cup a večer budeme informovat.

Doporučujeme

Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.
Nabídka práce na Vysočině
Volná pracovní místa v kraji Vysočina a spousta dalšího, pokud hledáte práci ...

Odkazy k oblasti

Občanské sdružení Polánka
Informace o běžeckých tratích a jejich aktuální úpravě na webu OS Polánka, které se o úpravu tratí stará.