Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Lužické hory – běžky

Lužické hory jsou nevelké pohoří, ležící zhruba na půli cesty mezi Děčínem a Libercem v severních Čechách. Malá část pohoří leží na území Německa a se nazývá Žitavské hory. Upravovaných běžkařských tras v Lužických horách mnoho nebylo, ale postupně přibývají. Výchozím bodem těch nejznámějších je Polevsko u Nového Boru. Množství upravovaných stop je ale i na německé straně mezi obcemi Waltersdorf, Jonsdorf, Oybin a Luckendorf. Ty jsou napojeny na trasy v okolí Luže, nejvyšší hory Lužických hor.

Na sněhovém zpravodajství z Lužických hor spolupracujeme s webem Lužické hory. Jeho součástí je již několik let sněhová samoobsluha, fungující na obdobném principu jako náš web. Od minulé sezóny zprávy sdílíme, díky čemuž budou moci oba weby nabídnout svým čtenářům větší množství zpráv o sněhových podmínkách.

Odkaz: webkamery - Lužické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 1.12.
Skútrař Ski Polevsko, vloženo 1.12.2016 17:29

Tak i na Polevsko do Lužických hor dorazila zima i když přes den nám trošku začalo pršet, tak doufejme ze nám vydrží a ještě připadne, abychom mohli začít se strojovou úpravou. Připomínáme, že prvním závodem bude Silvestrovský běh 31.12., který se uskuteční na běžkách nebo v běhu v závislosti na počasí. Foto z dneška na https://goo.gl/2JyOyj

Info ze dne 13.11.
Honza Šmíd, Ski Polevsko, vloženo 13.11.2016 11:19

Je to tady! První běžkaři vyrazili v Lužických horách na Polevsku do stopy. Stopa od lidí je projetá od Kapličky na Polevský vrch a kolem vleku. Počasí je ukázkové viz fotky na https://www.facebook.com/ski.polevsko . Na loukách leží pouze několik cm sněhu, ale na práskačkách to už půjde.
POZOR SOUTĚŽ: Ten, kdo nám pošle mailem (na ski.polevsko@email.cz), přes https://www.facebook.com/ski.polevsko nebo nasdílí fotku s lyžemi na nohách od lyžařské boudy na Jedličné, od Kapličky nebo z Polevského vrchu od židle, má od nás STARTOVNÉ na LUŽICKOU 30, která se koná 4.2. na Polevsku. Takže hurá do stopy na Polevsko, sdílejte a posílejte fotky.

Info ze dne 10.11.
Honza Šmíd, Ski Polevsko, vloženo 10.11.2016 23:19

Na Polevsku leželo ve ČT cca 3-4 cm sněhu, mrzne. Pro nadšence by se už dalo na loukách vyzkoušet první travní lyžování. Na pořádnou lyžovačku to je zatím pořád málo a sněžení má ustávat. Na větší nadílku si v Lužických horách ještě musíme počkat. První nadšenci vyrazili do stopy v Jizerkách, Krkonoších a Krušných horách.

Info ze dne 5.10.
Test, vloženo 5.10.2016 13:52

první vločka

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 2.3.
Vasil, vloženo 2.3.2016 23:15

Polevsko - Kočárovka - projeto od lidí: krom 10 metrů kde tahali dřevo je Kočárovka se stopou, od závory po silnici se taky dá

Info ze dne 2.3.
Jirka, vloženo 2.3.2016 21:26

Projeli jsme se z Jonsdorfu od Ski Hütte na Hain, po krásné stopě pod Hvozdem na Kammloch a zpět před Valy. V lese pod Hvozdem krásná dvojstopa, jinak na loukách občas voda, ale příjemné svezení. Na jonsdorfském stadionu místy 7 paralelních stop!!! Od večera ale silně prší.

Info ze dne 2.3.
skutrař SkiPolevsko, vloženo 2.3.2016 18:10

Info ze SkiPolevsko sněhu pripadlo malo na louce nad vlekem je 3-5cm sněhu a vyčuhuje podklad na strojovou upravu to bohuzel není.

Info ze dne 2.3.
Mates, vloženo 2.3.2016 8:59

Podle facebookové stránky ,,Wintersport Lückendorf-Oybin" včera upravili cesty kolem Hvozdu. Nevím jak to tam přesně vypadá. přeshraniční okruh kolem hory, z velké části po vrstevnicové cestě měří asi 5.6 km, nejlepší nástup je od parkoviště u Kammbaude, české strany se dá připojit z horního Krompachu (restaurace).

Info ze dne 2.3.
ladin, vloženo 2.3.2016 8:05

Dobrý den, ví někdo jak to je se sněhem na Práchni? Děkuji jsem z Prahy a plánujeme si zaběškařit ve čtvrtek . Přeji fajn den všem běškařům.

Info ze dne 18.2.
Mates, vloženo 21.2.2016 18:53

Po středečním silném sněžení, byla vzácná možnost si zaběžkovat kolem Luže. Ve čtvrtek ráno to torchu přimrzlo a bylo nádherně, chvílema azůro. Po poledni začal sníh rychle měknout, takže si ho užila hlavně ranní ptáčata. Nebyla to žádná sláva, ale na práskačky to šlo od Mysliven směr Ptačinec. Pěkné počasí vylákalo hodně turistů hlavně z Německa, takže na vrcholu Luže byl docela provoz- hodně sáňkařů, jeden skialpinista a jeden sjíždějící běžkař- blázen.:D

Info ze dne 12.2.
Honza, vloženo 12.2.2016 21:41

Jedině Jzerky. Upravují před víkendem:
Bedřichov - Nová Louka - Kristiánov - Rozmezí - Knajpa - Smědava - Knajpa - Mariánská hora - Josefův Důl, Peklo - Knajpa - Tetřeví - Bílé Buky - Kristiánov - Nová Louka - Bedřichov
Jizerka - Souš - Promenádní - Smědava - Předel - Knížecí - Polubenská
(Odpověď na dotaz uživatele Jozka z 12.2.: Nevíte jak to ted vypadá se stopu na Polevsku?Porad bída? Kam byste doporučili vyrazit jako nejbližší alternativu? Moc děkuji za radu ☺️)

Info ze dne 11.2.
Jozka, vloženo 12.2.2016 16:45

Nevíte jak to ted vypadá se stopu na Polevsku?Porad bída? Kam byste doporučili vyrazit jako nejbližší alternativu? Moc děkuji za radu ☺️

Info ze dne 28.1.
skutrař SkiPolevsko, vloženo 28.1.2016 12:27

Pro spatne snehove podmínky bohužel neupravujeme.....Další úpravu plánujeme podle sněhových podmínek.

Info ze dne 27.1.
bafik, vloženo 27.1.2016 19:28

Dnes to ještě šlo,ale v lese už kritický stav.

Info ze dne 26.1.
Tomáš, vloženo 26.1.2016 16:21

Sněhu na okruhu v Polevsku rapidně ubývá. Ještě tak dva dny a v lese to bude místy holé. Na louce nad sjezdovkou jsou docela ještě dobré podmínky . Přijďte užít posledního sněhu před oblevou.

Doporučujeme

Pobyty v Lužických horách - slevy až 53 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 1399 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Oddíl běhu na lyžích SKI Polevsko
Info o sněhových podmínkách na stránkách oddílu, který upravuje tratě v okolí Polevska
Lužické-hory.cz - sněhová samoobsluha
Odkaz sněhová samoobsluha vede na diskusní fórum lyžařů založené na stejné myšlence, jako kamzasnehem.cz :-)
Zittauer Gebirge - sekce zima
Informace o upravovaných lyžařských tratích včetně aktuálních podmínek na německé straně Lužických hor (německy)

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji