Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Lužické hory – běžky

Lužické hory jsou nevelké pohoří, ležící zhruba na půli cesty mezi Děčínem a Libercem v severních Čechách. Malá část pohoří leží na území Německa a se nazývá Žitavské hory. Upravovaných běžkařských tras v Lužických horách mnoho nebylo, ale postupně přibývají. Výchozím bodem těch nejznámějších je Polevsko u Nového Boru. Množství upravovaných stop je ale i na německé straně mezi obcemi Waltersdorf, Jonsdorf, Oybin a Luckendorf. Ty jsou napojeny na trasy v okolí Luže, nejvyšší hory Lužických hor.

Na sněhovém zpravodajství z Lužických hor spolupracujeme s webem Lužické hory. Jeho součástí je již několik let sněhová samoobsluha, fungující na obdobném principu jako náš web. Od minulé sezóny zprávy sdílíme, díky čemuž budou moci oba weby nabídnout svým čtenářům větší množství zpráv o sněhových podmínkách.

Odkaz: webkamery - Lužické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 23.1.
Nastoupilová - Svazek obcí Novoborska, vloženo 23.1.2017 14:14

Aktuálně z Prysku a okolí:
Dnes projeto třicet kilometrů v Prysku a Kamenickém Šenov. Střední, Břidličný, Ovčácký, Šenovský vrch, Prácheň, propojka po pastvinách do Horního Prysku. ideální nástupiště u hřbitova v D.Prysku, otočka v H.Prysku, u školy, zahrádky v K.Š.

Info ze dne 23.1.
Hynek Tichý, vloženo 23.1.2017 13:16

Kočárovka dnes brzy ráno dokonalá, vymrzlá stopa, jen sem tam klacík či jiná nečistota ze stromů. Jen asi 150 metrů před závorou u svorské silnice je přes celou cestu vyvrácený vzrostlý smrk a kousek za ním směrem k závoře vypluhováno dále dolů směrem k jezírku, moc nechápu proč, ale naštěstí podklad zůstal.

Info ze dne 22.1.
Tom, vloženo 23.1.2017 11:18

Okruh nad Pryskem kolem Středního a Břidličného vrchu komplet rozrytý traktorem, běžecké stopy zničeny: (

Info ze dne 22.1.
ldck.aie, vloženo 23.1.2017 8:52

Prácheň - Hrádek n.N.
Až na Kočárovou cestu pěkně strojově upraveno, dále kolem sv.Antonína na Huť pěkně projeto od mnoha lyžníků. I úsek Nová Huť - Šebr při silnici po "plynu" stopu projelo pár lyžníků. Od Ptačince k Forsthaus na Lückendorf po žitavskohorské magistrále. Celkem dobré, až na sjezd na sedlo pod Luží (Wache). A hlavně - úsek Wache - silnice Jonsdorf-Krompach bývával ještě před pár lety strojově upravovaný, včera už nebyl.
Dojezd od Lvího buku do Hrádku Českou branou celkem slušný (na silničce trochu zasněženy staré koleje projeté od auta)

Info ze dne 22.1.
Štěpán, vloženo 22.1.2017 22:33

Achtung achtung! - dnes u kapličky na Polevsku byly spatřeny zapomenuté dětské lyžky i s hůlkami. Kolem 20.00. Jsou zapíchnuty ve sněhu, pláčou. Stejně jako zapomenutá panenka Járinka v Pejskovi a Kočičkovi...

Info ze dne 22.1.
Petra, vloženo 22.1.2017 14:26

Dnes okruhy v Lueckendorfu. Krásně upravené 4 stopy, pohodička, jen u Forsthausu skoro nebylo kde zaparkovat. Pro rekreační běžkaře ideální, žádné velké převýšení. Okruh měří cca 2500 metrů.

Info ze dne 22.1.
Josef, vloženo 22.1.2017 14:14

S tou ctihodnou paní, která rozrývá stopy v okolí Rousínova jsem o tom mluvil, má koně u penzionu MIlštejn. Vysvětlila mě, že naopak my blbí běžkaři používáme její koňmi proražené stopy . . . co k tomu dodat. Snad jen to, že Rousínov patří pod Svor, který na údržbu běžeckých stop přispívá z rozpočtu.

Info ze dne 22.1.
RiRa Cvikov, vloženo 22.1.2017 11:02

Cvikovské okruhy projeté stopařem:DDM,Veselák,Benzínka,hřbitov Svor.Uválcováný okruh 800m na bruslení.

Info ze dne 21.1.
Jirka, vloženo 21.1.2017 16:16

Za Milštejnem směrem k Jánu je to kus jízda v boulích, pak od bunkru až ke starému Kaufmaňáku parádní svezení. Lužická lyžařská magistrála ve směru k Nové Huti projetá stopařem, vypadala dobře. Bohužel blbka s koňmi má asi závazek zničit maximum stop kolem Rousínova, tentokrát je rozryto po silničce od totemu směr kaufmaňák:-(
Díky za stálou snahu o úpravu stop - RiRa.

Info ze dne 21.1.
Mates, vloženo 21.1.2017 15:32

Je zajímavý, že na části hor, která patří Libereckému kraji jsou schopní se domluvit a něco pro to udělat. Na té ,,ústecké'' nikdo stopy nedělá, krom Doubice a to je škoda.

Info ze dne 21.1.
Hana, vloženo 21.1.2017 13:47

Wache OK - mimochodem, obce na to totalne serou. Decka vzit s sebou nejde. Mohli by se Varnsdorfu, Rumburku, Krasne Lipe, Jiretine, v Hornim i Dolnim Podluzi ci Rybnisti nejak dohodnout a poridit alespon ctyrkolku s pasy a nechat ji treba u vlekaru na Jedlove. Urcite by to radi upravili. Tras na upravu je tu hodne a ctyrkolka by jiste nasla uplatneni i v lete {misto stopare vozik a hura na upravu obce}. Kdyz slysim, ze se vlekari s obcemi dohaduji jiz 6 let bezvysledne, je to ostuda. Ono je asi lepsi, kdyz deti doma sedi a hrajou hry nebo huli nekde za dubem.

Info ze dne 21.1.
Jana Nová, vloženo 21.1.2017 8:51

Zdravím, je dnes něco upraveno na skate prosim??

Info ze dne 20.1.
Petra, vloženo 21.1.2017 14:49

Cvikov - pole za Chlupem- stopa zničena k lesu, pak kousek OK a zase kus zničen. Asi se někdo dobře bavil běháním ve stopě. Dále k Milštejnu hezké svezení.

Info ze dne 20.1.
Ski Polevsko, vloženo 20.1.2017 17:57

V sobotu se na polevských tratích na tzv. pětce (z Jedličné k vleku a Kapličce a zpět přes Polevský vrch a Kytlické pastviny na Jedličnou) koná závod Polevská lyže. Prosíme veřejnost, aby uvolnila závodníkům v době konání závodu od 10:30 do 13 hodin trasu. Případně prosíme v této době využijte další okruhy jako je Kočárovka nebo trasu od Kapličky na Prácheň. Diváci jsou zváni na trasu závodu a do cíle! Děkujeme za pochopení.

Info ze dne 19.1.
Miloš, vloženo 19.1.2017 21:47

Dnes opět opraveny zaváté stopy od Okrouhlé, hřiště Polevsko, vysílač a koridor ke škole. Díky

Doporučujeme

Pobyty v Lužických horách - slevy až 53 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 1399 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Oddíl běhu na lyžích SKI Polevsko
Info o sněhových podmínkách na stránkách oddílu, který upravuje tratě v okolí Polevska
Lužické-hory.cz - sněhová samoobsluha
Odkaz sněhová samoobsluha vede na diskusní fórum lyžařů založené na stejné myšlence, jako kamzasnehem.cz :-)
Zittauer Gebirge - sekce zima
Informace o upravovaných lyžařských tratích včetně aktuálních podmínek na německé straně Lužických hor (německy)

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji