Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Lužické hory – běžky

Lužické hory jsou nevelké pohoří, ležící zhruba na půli cesty mezi Děčínem a Libercem v severních Čechách. Malá část pohoří leží na území Německa a se nazývá Žitavské hory. Upravovaných běžkařských tras v Lužických horách mnoho nebylo, ale postupně přibývají. Výchozím bodem těch nejznámějších je Polevsko u Nového Boru. Množství upravovaných stop je ale i na německé straně mezi obcemi Waltersdorf, Jonsdorf, Oybin a Luckendorf. Ty jsou napojeny na trasy v okolí Luže, nejvyšší hory Lužických hor.

Na sněhovém zpravodajství z Lužických hor spolupracujeme s webem Lužické hory. Jeho součástí je již několik let sněhová samoobsluha, fungující na obdobném principu jako náš web. Od minulé sezóny zprávy sdílíme, díky čemuž budou moci oba weby nabídnout svým čtenářům větší množství zpráv o sněhových podmínkách.

Odkaz: webkamery - Lužické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.1.
Mates, vloženo 17.1.2017 16:11

Našel jsem konečně stránky s přehledem běžkařských okruhů na německé straně Lužických hor i s kilometráží, momentálně má být vše upraveno viz. http://www.zittauer-gebirge.com/cms/de/schneebericht
Akorát mám pocit, že toho sněhu je tam víc, než píšou :-)

Info ze dne 17.1.
Ski Polevsko, vloženo 17.1.2017 16:04

Prosím běžkaře – PEJSKAŘE, aby své psí miláčky nechávali doma. Stopy se udržují pro běžkaře a ne pro psy, údržba tratí stojí nemalé finanční prostředky i spoustu energie našich skútrařů a dobrovolníků. I mezi námi běžkaři jsou pejskaři, ale psa zásadně necháváme doma. Stopa v tomto prachovém sněhu je velmi měkká a pes stopu ničí. Zároveň hrozí střet se psem a dalším běžkařem a vznikají nebezpečné situace, kterých jsme byli několikrát svědky. Psí hovínka ve stopě jsou pak jen důsledkem. Z tohoto důvodu žádáme všechny majitele psů, aby do udržovaných stop v okolí Polevska se psy nevstupovali, předejdete tak nepříjemným situacím. Ostatní běžkaře prosíme, aby slušně informovali majitele psů, kteří jsou s ním ve stopě, že stopa není určena pro psy. Zájemcům nabízíme, že za náklady na benzín a provoz techniky, uválcujeme ve vytypovaném místě v okolí Polevska trasu pro běžkaře se psy. Děkujeme za pochopení.

Info ze dne 17.1.
RiRa Cvikov, vloženo 17.1.2017 15:53

Běžecké tratě projeté skútrem: za bývalým internátem Severky Cvikov,Lindava nad Krskem,u kostela.

Info ze dne 17.1.
RiRa Cvikov, vloženo 17.1.2017 13:08

Běžecké tratě projeté stopařem:Hokr,Chlup,Martinovo údolí,Milštein,U Jána,Kaufmannův buk,Rousínov totem.

Info ze dne 17.1.
Ski Polevsko, vloženo 17.1.2017 12:17

Dnes 17.1.2017 opět upraven cyklistický ovál Nový Bor a cyklostezka do Sloupu a zpět.Ujeto skútrem a říízlá stopa.

Info ze dne 17.1.
Mirek, vloženo 17.1.2017 10:42

Cvikovske okruhy super, pred chvili jsem si to projel. Dekujem.

Info ze dne 17.1.
RiRa, vloženo 17.1.2017 10:28

Cvikovské okruhy projeté stopařem:DDM,Veselák,Benzínka,hřbitov Svor

Info ze dne 16.1.
Ski Polevsko, vloženo 17.1.2017 9:48

Na Polevsku včera odpoledne dle info níže upraveny tratě. Připomínáme termíny závodů na běžkách v Lužických horách. Již v sobotu 21.1.2017 se koná Polevská lyže. Tuto středu 18.1. proběhne od 14 do 16:30 veřejný trénink a prohlídka trati. Zde vám také poradíme co a jak namazat a ukážeme naše tratě. Přijďte si klidně jenom popovídat o běžkách a zahřát se čajem v lyžařské boudě na Jedličné. Více na www.skipolevsko.cz. Dalším závodem je Lužická třicítka 4.2. Těšíme se na vás...

Info ze dne 16.1.
Jirka, vloženo 16.1.2017 20:46

Matesi, jel jsem navečer ze Cvikova od Chlupa na Milštejn, cesta od Rousínova ( červená turistická ) je rozdupaná od koní, jak mi hlásila běžkařka, koně se projeli dále kolem Sampera k bunkru a po zelené vpravo k Naději. Škoda, včera se tam jelo krásně.

Info ze dne 16.1.
Ski Polevsko, vloženo 16.1.2017 11:09

Dnes odpoledne budou opět projeté trasy na Polevsku, které upravuje Ski Polevsko, tzv. trojka a pětka a také kočárovka. I když jsme včera projížděli okruh nad vlekem přes Polevský vrch, ihned se zafoukává. Zde tedy počítejte s návějemi a horší sjízdností!. V tomto větrném počasí doporučujeme především trasy v lese se startem z Jedličné, tzv. trojka kolem Medvědího vrchu a Kočárovka. Pozor na spadlý strom ve stoupání z Jedličné, dnes odpoledne bude odstraněn našimi skútraři. Traktor obce Polevsko uklidil parkoviště u kapličky. Z důvodu vaší bezpečnosti doporučujeme držet se udržovaných okruhů a cest, v Polevsku a okolí je místy až metr sněhu, nadále silně fouká a sněží.

Info ze dne 16.1.
Hynek Tichý, vloženo 16.1.2017 9:28

Na trase od Jedličné směrem nad vlek cca 250 metrů od Jedličné, těsně pod vrcholem prudšího stoupání, leží přes stopu vyvrácený smrk. Naštěstí není velký, kmen lze i na lyžích s opatrností překročit, ale k další úpravě bude třeba jeho odstranění. V lese jinak stopa lehce zachumelená, ale velmi, velmi dobrá. Na loukách trochu horší, ve spodní části u kapličky jsem stopu ani nenašel.

Info ze dne 15.1.
Mates, vloženo 15.1.2017 18:46

Trasa Myslivny - Sirný pramen nebyla upravena, asi kvůli sněžení, stopa projetá běžkaři. U Jána není parkoviště celé uklizené, ale je tam odhrnuto asi tak pro pět aut v podélném stání, na silnici vrstva sněhu. Potom od Jána je cesta na Milštejn projetá skůtrem bez stopovače, na tom vrstvička prašanu.Odbočil jsem ale a pokračoval po cestě kolem přehrady Naděje do Hamru. Tam byla stopa opět projetá od lidí, díky pěším turistům, kteří si od přehrady vyšpapali cestu vedle a nešlapali ve stopě - místa je tam dost :-) Jinak škoda, že tuto cestu nikdo neupravuje, je to moc hezká trasa s dobrým profilem, navíc s možností občerstvení v Hamru.

Info ze dne 15.1.
Mates, vloženo 15.1.2017 18:40

Dnes kolem poledne jsme navštívili běžecké trasy pod Luží.Většina cest kolem hřebene směr Ptačinec byla upravena na klasiku, ve stopách kvůli neustálému sněžení ležela vrstvička čerstvého sněhu, kterou běžkaři neustále ujížděli. Jezdilo tam hodně lidí, převážně z české strany, je to tam v pohodě, kolem krásné okolí.
Parkoviště u chaty Luž bylo uklizené, na silnicích vrstva sněhu. Takže řetězy a lopata do kufru samozřejmostí.

Info ze dne 15.1.
skutrař SkiPolevsko, vloženo 15.1.2017 17:04

Dnes projeta a strojove upravena vsechny trasy okolo Polevska,upravena i louka nad sjezdovkou kde nam praci stezuje silny vítr takže nevim jak dlouho nam to vydrží. ...všude sněhu dostatek od 30cm do 1m.

Info ze dne 15.1.
Miloš, vloženo 15.1.2017 13:59

Dnes i přes sněžení krásná stopa od fot. hřiště Polevsko,kaplička ,vysílač na Práchni, výborný i přibližovací koridor od hřiště ke škole. Díky za úpravu.

Doporučujeme

Pobyty v Lužických horách - slevy až 53 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 1399 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Oddíl běhu na lyžích SKI Polevsko
Info o sněhových podmínkách na stránkách oddílu, který upravuje tratě v okolí Polevska
Lužické-hory.cz - sněhová samoobsluha
Odkaz sněhová samoobsluha vede na diskusní fórum lyžařů založené na stejné myšlence, jako kamzasnehem.cz :-)
Zittauer Gebirge - sekce zima
Informace o upravovaných lyžařských tratích včetně aktuálních podmínek na německé straně Lužických hor (německy)

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji