Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Bílé Karpaty – běžky

Bílé Karpaty sice geograficky do Beskyd nepatří a vlastně s nimi ani nesousedí (mezi nimi leží ještě Javorníky), ale přesto je pod ně zařadíme. Leží také na hranici se Slovenskem a na běžkařské trasy narazíme po obou stranách hranice. Ještě před pár lety v Bílých Karpatech platilo, že si zde lyžaři prošlapávají stopy sami, ale nyní již zde najdeme desítky kilometrů upravovaných běžeckých tratí. Asi nejvíce se jich nachází v okolí Nové Lhoty a nejvyšší hory Bílých Kaprat, kterou je Velká Javořina. Tratě se ale upravují také u Mikulčina vrchu nebo u měst Brumov-Bylnice a Valašské Klobouky.

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 10.12.
Rosťa, vloženo 10.12.2017 21:59

Dopolední běžkování od Nové Lhoty na Javořinu bylo snad reklamou na tento sport. Přemrzlý sněhový podklad a na něm tak 5cm nového prašanu. Azuro a opalovačka pod vymetenou oblohou. Stromy obalené starší i čerstvou vrstvou sněhu a k tomu čerstvě protažená stopa. Jedním slovem-paráda. Po obědě se zátahlo, ochladilo a začalo fučet tak, že místy byla skutečná bílá tma. Pocitových snad tak -20st. Stopa totálně zafoukaná a ze stromů pršely zmrzlé kusy sněhu. Dnes, v jednom dnu, snad všechno co můžeš na horách zažít.

Info ze dne 8.12.
Tomi, vloženo 8.12.2017 21:53

V okoli Velkeho a Maleho Lopeniku je dost snehu po lesnych a turistickych cestach. Na exponovanych miestach (slnecne a veterne miesta) moze byt menej snehu. Ne natrafil som nikde na stopu. Konkretne prejdene odbocka Mikulcin vrch k chate Arnika, Jana dalej po zelenej a zltej k Lopenickemu sedlu a spat.

Info ze dne 6.12.
Pepa, vloženo 6.12.2017 18:57

Kamenná bouda-Javořina čas 15 hod. odpoledne to bylo vcelku dobrý. Dole od chaty asi 400 m ve stopě od aut potom už v pohodě ve stopě.

Info ze dne 3.12.
Tombo, vloženo 3.12.2017 21:55

Javorník - Nová Lhota - Velká Javořina - Kamenná chata - Vápenky: dost sněhu už nad Javorníkem, ale bez stop a pevného podkladu. Upravená stopa od vleku nad Novou Lhotou, kamínky v prudších místech. Nejlepší svezení v upravené stopě z Javořiny téměř ke Kamenné chatě. Dobře se dalo dojet až do Vápenek po zpevněné cestě ve stopě od aut.

Info ze dne 2.12.
zlinak, vloženo 2.12.2017 22:04

Nova Lhota - Javorina: Dopoledne bylo krasne. Odpoledne bohuzel uz zlikvidovana cela hrebenovka jedincem v aute. Prezil jenom usek z Lhoty smerem na Myjavu.

Info ze dne 2.12.
Pepa, vloženo 2.12.2017 18:26

Bylo by výborné. Jen je nepochopitelné jak určitý jedinec v Toyotě Hilux dovede zničit veškerou snahu o krásnou stopu. Pojezdil to tam kompletně.

Info ze dne 1.12.
Cooper, vloženo 1.12.2017 15:14

Dle informací od chataře z Holubyho chaty je stopa připravena z Nové Lhoty až na vrchol. V sobotu jdu vyzkoušet.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 18.2.
Zdenek, vloženo 19.2.2017 12:09

Jeli jsme z Kubíkova vrchu směrem na Starou Myjavu, Hamovanie, Prídolie, Horná Hlavina. Ráno bylo kolem nuly a jelo to dobře, před polednem už byla stopa mokrá a bylo to horší. Běžkařů bylo po trase dost, ale jsou tam místa, kde je holá silnice a musí se dávat pozor. Ještě pořád dobrá lyžovačka.

Info ze dne 12.2.
Ondra, vloženo 14.2.2017 13:49

Nová Lhota - Javořina a zpět. Vybrusleno az nahoru. V lese stopa dost zavata, ale jinak to jeste uslo. Stopa na Starou Myjavu parada.

Info ze dne 5.2.
kuty, vloženo 8.2.2017 11:34

Nová Lhota - Javořina a zpět. I přes víkendovou oblevu stále sjízdné. Bylo to celkem rychlé, teď to bude ještě rychlejší :-)

Info ze dne 28.1.
Petr, vloženo 30.1.2017 19:24

Tímto bych chtěl poděkovat panu Králíkovi z Jestřebí za super úpravu běžeckých stop v okolí Štítné nad Vláří, Popova, Bohuslavic, Jestřabí a Rokytnice. Je až s podivem, že v dnešní době někdo sám od sebe z vlastní iniciativy dokáže takto upravit stopy. Ještě jednou vřelé díky a cením si Vaší práce.

Info ze dne 27.1.
Tombo, vloženo 28.1.2017 9:24

Info z okolí Velké Javořiny. Sníh je dost často sfoukaný, v lese na cestách hodně bordelu, hlavní cesty shrnuté. Celkově nic moc podmínky, i na kamenačky.

Info ze dne 26.1.
mates, vloženo 26.1.2017 12:30

blbe

Info ze dne 14.1.
Rosťa, vloženo 15.1.2017 10:32

Projetá trasa Nová Lhota- Velká Javořina a zpět a následně směrem na Myjavu. Stopy strojově upravené jak na klasiku, tak i na bruslení. Holubyho chata na Javořině funguje, ale zmizel papoušek. Ideální podmínky přilákali na běžky na tuto lokalitu nevídaný počet samých pěkných bab.

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Čelenky + šátky s designem BESKYD
Originální čelenky a šátky s designem BESKYD vám přináší www.milujemehory.eu

Odkazy k oblasti

Bílé Karpaty na Nabezky.cz
Zprávy o sjízdnosti stop v Bílých Karpatech a mapy běžkařských tras na slovenském běžkařském webu
Článek o lyžování v Bílých Karpatech
Článek na Idnes z roku 2012 o lyžování v okolí Nové Lhoty a Velké Javořiny