Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Lužické hory – běžky

Lužické hory jsou nevelké pohoří, ležící zhruba na půli cesty mezi Děčínem a Libercem v severních Čechách. Malá část pohoří leží na území Německa a se nazývá Žitavské hory. Upravovaných běžkařských tras v Lužických horách mnoho nebylo, ale postupně přibývají. Výchozím bodem těch nejznámějších je Polevsko u Nového Boru. Množství upravovaných stop je ale i na německé straně mezi obcemi Waltersdorf, Jonsdorf, Oybin a Luckendorf. Ty jsou napojeny na trasy v okolí Luže, nejvyšší hory Lužických hor.

Na sněhovém zpravodajství z Lužických hor spolupracujeme s webem Lužické hory. Jeho součástí je již několik let sněhová samoobsluha, fungující na obdobném principu jako náš web. Od minulé sezóny zprávy sdílíme, díky čemuž budou moci oba weby nabídnout svým čtenářům větší množství zpráv o sněhových podmínkách.

Odkaz: webkamery - Lužické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 19.1.
Nastoupilová Jana, Svazek obcí Novoborska, vloženo 19.1.2017 20:30

Ještě jsem našla informace u organizace Outdoor Land, ten spolupracuje s NP Zitt. Gebirge, pořádá sportovní akce.
Mají zde okruhy pro běžky, http://www.das-outdoor-land.de/Skiwandertouren.210.0.html

A zde http://www.zittauer-gebirge.com/cms/de/skiwandern pod kategorii Schneetelefon je mapa tratí ke stažení (Karte).

Info ze dne 19.1.
Mates, vloženo 19.1.2017 14:31

No právě, že stopy tam bývají super, hlavně na klasiku (v neděli byly na hřebenovce dokonce tři stopy vedle sebe). Tak je škoda že nemají nějaké pořádné info na netu nebo facebooku jako třeba Ski Polevsko. Třeba se to do budoucna zlepší, když nyní začíná spolupracovat Svazek obcí Novoborska s Němci a chtějí vytvořit jednu turistickou destinaci ,, Přírodní prak Lužické hory'' Jinak sněhu je i dole po kolena. V neděli jsem v Mařenicích naměřil 48 cm (410 m.n.m.)

Info ze dne 19.1.
Zděnek K., vloženo 19.1.2017 10:03

Ty informace z Německa jsou poněkud zavádějící. Podle mého obsahují jen část, chybí tam spojnice mezi obcemi ( upravované ) chybí tam část stop směřující mna Česko. Sněhu je tam podstatně víc, byl jsem tam včera. Je to více provozovatelů a nemají asi žádnou koordinaci :-( Jinak stopy byly upraveny super. Hřebenovka projeta, málo lidí, jelo to báječně :-)

Info ze dne 19.1.
Tomáš, vloženo 19.1.2017 9:58

Doubické okruhy projety, stopa vyřezána, okolí nádherné. Ideální výchozí bod Fabrika, dá se parkovat.

Dotaz
ldck.aie, vloženo 19.1.2017 23:36

Nevíte, zda je někudy prošlapaná stopa z Kočárovky na Šébr (a pak dál na německou magistrálu)? A zda (jak moc) jsou poničené cesty od lesáků?
(Chtěli bychom opět "klasiku" - z Práchně do Hrádku, když na to konečně po letech sněhové bídy je dost sněhu)
Díky

Zodpovědět
Dotaz
Nastoupilová Jana, Svazek obcí Novoborska, vloženo 19.1.2017 19:12

Reaguji na příspěvky k tratím v Žitavských horách. Turistická organizace Přírodní park Žitavské hory používá profil na FB: Naturpark Zittauer Gebirge/Oberlausitz a webové stránky níže uvedené (17.1., Mates). Je pravda, že na Fb nemají tolik příspěvků, abychom měli představu, jak to u nich vypadá aktuálně, info od návštěvníků atd. Poslední příspěvek odkazující na jejich stopy, je z 13.1. a odkaz je web s přehledem, který jste tu řešili. S tou koordinací to nebude jednoduché, ale pokusíme se podniknout první kroky pro zlepšení situace tak, aby to do budoucna bylo lepší. Prosím, napište zde konkrétní postřehy a dotazy, pošlu je na kolegy v Žitavě. Osobně to s nimi probereme v únoru. Tohle téma, i když je společné pro obě území, nebylo ještě koncepčně řešeno :-) Děkujeme za námět.

Zodpovědět
Info ze dne 18.1.
Ski Polevsko, vloženo 19.1.2017 10:29

Včera odpoledne byl rolbou od vlekařů upraven okruh pro skate v délce cca 2,5 km přes Polevský vrch. Nástup nejlépe od Kapličky (malé parkoviště mezi Polevskem a Práchní) nebo přímo od vleku. Upraveny o okruhy pro klasiku.

Info ze dne 18.1.
čecháček, vloženo 19.1.2017 9:02

Jedličná-kaplička-vysílač nad Práchní-večer s čelovkou -12st. ...vše krásně upraveno,pěkně to ztvrdlo,zimní pohádka.večer projela nově rolba okruh na bruslení po louce nad vlekem.

Info ze dne 17.1.
Mates, vloženo 17.1.2017 16:11

Našel jsem konečně stránky s přehledem běžkařských okruhů na německé straně Lužických hor i s kilometráží, momentálně má být vše upraveno viz. http://www.zittauer-gebirge.com/cms/de/schneebericht
Akorát mám pocit, že toho sněhu je tam víc, než píšou :-)

Info ze dne 17.1.
Ski Polevsko, vloženo 17.1.2017 16:04

Prosím běžkaře – PEJSKAŘE, aby své psí miláčky nechávali doma. Stopy se udržují pro běžkaře a ne pro psy, údržba tratí stojí nemalé finanční prostředky i spoustu energie našich skútrařů a dobrovolníků. I mezi námi běžkaři jsou pejskaři, ale psa zásadně necháváme doma. Stopa v tomto prachovém sněhu je velmi měkká a pes stopu ničí. Zároveň hrozí střet se psem a dalším běžkařem a vznikají nebezpečné situace, kterých jsme byli několikrát svědky. Psí hovínka ve stopě jsou pak jen důsledkem. Z tohoto důvodu žádáme všechny majitele psů, aby do udržovaných stop v okolí Polevska se psy nevstupovali, předejdete tak nepříjemným situacím. Ostatní běžkaře prosíme, aby slušně informovali majitele psů, kteří jsou s ním ve stopě, že stopa není určena pro psy. Zájemcům nabízíme, že za náklady na benzín a provoz techniky, uválcujeme ve vytypovaném místě v okolí Polevska trasu pro běžkaře se psy. Děkujeme za pochopení.

Info ze dne 17.1.
RiRa Cvikov, vloženo 17.1.2017 15:53

Běžecké tratě projeté skútrem: za bývalým internátem Severky Cvikov,Lindava nad Krskem,u kostela.

Info ze dne 17.1.
RiRa Cvikov, vloženo 17.1.2017 13:08

Běžecké tratě projeté stopařem:Hokr,Chlup,Martinovo údolí,Milštein,U Jána,Kaufmannův buk,Rousínov totem.

Info ze dne 17.1.
Ski Polevsko, vloženo 17.1.2017 12:17

Dnes 17.1.2017 opět upraven cyklistický ovál Nový Bor a cyklostezka do Sloupu a zpět.Ujeto skútrem a říízlá stopa.

Info ze dne 17.1.
Mirek, vloženo 17.1.2017 10:42

Cvikovske okruhy super, pred chvili jsem si to projel. Dekujem.

Info ze dne 17.1.
RiRa, vloženo 17.1.2017 10:28

Cvikovské okruhy projeté stopařem:DDM,Veselák,Benzínka,hřbitov Svor

Doporučujeme

Pobyty v Lužických horách - slevy až 53 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 1399 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Oddíl běhu na lyžích SKI Polevsko
Info o sněhových podmínkách na stránkách oddílu, který upravuje tratě v okolí Polevska
Lužické-hory.cz - sněhová samoobsluha
Odkaz sněhová samoobsluha vede na diskusní fórum lyžařů založené na stejné myšlence, jako kamzasnehem.cz :-)
Zittauer Gebirge - sekce zima
Informace o upravovaných lyžařských tratích včetně aktuálních podmínek na německé straně Lužických hor (německy)

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji