Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Lužické hory – běžky

Lužické hory jsou nevelké pohoří, ležící zhruba na půli cesty mezi Děčínem a Libercem v severních Čechách. Malá část pohoří leží na území Německa a se nazývá Žitavské hory. Upravovaných běžkařských tras v Lužických horách mnoho nebylo, ale postupně přibývají. Výchozím bodem těch nejznámějších je Polevsko u Nového Boru. Množství upravovaných stop je ale i na německé straně mezi obcemi Waltersdorf, Jonsdorf, Oybin a Luckendorf. Ty jsou napojeny na trasy v okolí Luže, nejvyšší hory Lužických hor.

Na sněhovém zpravodajství z Lužických hor spolupracujeme s webem Lužické hory. Jeho součástí je již několik let sněhová samoobsluha, fungující na obdobném principu jako náš web. Od minulé sezóny zprávy sdílíme, díky čemuž budou moci oba weby nabídnout svým čtenářům větší množství zpráv o sněhových podmínkách.

Odkaz: webkamery - Lužické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 8.2.
Ski Polevsko, Jan Doubek, vloženo 9.2.2017 12:14

Ve středu projetý cyklistický ovál Nový Bor traktorem a řízlé stopy,nebude to asi nic moc,je to hodně zmrzlé.Na cyklostezce stopy ještě jsou,ale nejde s tim nic dělat.

Info ze dne 8.2.
skutrař ski polevsko, vloženo 8.2.2017 17:51

Aktualni info z Polevska,dnes jsme se pokusili o upravu ale bohužel nase technika si se silne zledovatělou stopou vubec neporadila a tak pozor stopa je velmi rychla a v lese jsou ve stopě větvičky.

Info ze dne 8.2.
kamil, vloženo 8.2.2017 13:49

Trasy v Horní Světlé projety, dnes docela dost běžkařů, stopa velmi dobrá, je rychlá.

Info ze dne 8.2.
Ski Polevsko, vloženo 8.2.2017 8:00

Dnes odpoledne proběhne úprava všech tras, které upravuje Ski Polevsko, tedy na Polevsku a v Novém Boru. Z Jedličné tzv. trojka a pětka kolem Medvědí hůrky a ke Kapličce, dále Kočárovka a projetý bude i okruh pro skate. Běžkaři mohou využít i tarsu přímo z Polevska na Jedličnou. V Novém Boru bude upraven cyklistický ovál a cyklostezka do Sloupu. V Novém Boru postupně připravujeme trať na Lyžařský sprint (18.2.) a veřejný trénink, který proběhne ve středu 15.2. od 14 do 17 hod. na cyklistickém oválu a bude určen pro širokou veřejnost. Opět poradíme jak namazat, poradíme s technikou i výběrem lyží.
Sníh je po oblevě velmi zmrzlý, uvidíme, jak si skútry poradí se stopou. POZOR ve sjezdech, sníh je velmi rychlý. V lesních úsecích je množství jehličí a větviček. Na tento sníh doporučujeme klistr!

Dotaz
Aleš, vloženo 8.2.2017 18:36

Dnes dopoledne mezi Sébrem a Luží. Jede to rychle,sjezdy nedoporucuji - velky adrenalin. Stopa ledovata,tvrda a rychla. Na dosti mistech rozjezdená,místy vydupané díry. Občas pod stromy opadalá jinovatka co to zpomalovala.

Zodpovědět
Info ze dne 6.2.
Jirka, vloženo 6.2.2017 9:24

Vyjel jsem za Chlupem, stopa byla na louce zledovatělá, propadlá, v lese lepší, pak od rozcestí v Martinově údolí asi 300 metrů rozšlapaná od pěšáků dychtících po pramenité vodě, dál už bez šlápot. Shrnuto - jet se dá, ale potřebovalo by zase nasněžit.

Info ze dne 4.2.
Mates, vloženo 4.2.2017 16:22

Nahoře kolem Luže stopy zledovatělé, rychlé.

Info ze dne 4.2.
Hana Luž, vloženo 4.2.2017 13:24

Stopy v Horní Světlé projety - Ján, Bouřný, Kauf.buk,Ptačinec,Šébr.Stále padá sníh ze stromů.

Info ze dne 4.2.
RiRa Cvikov, vloženo 4.2.2017 8:45

Cvikovské okruhy projeté stopařem:DDM,Veselák,Benzinka,hřbitov Svor.

Info ze dne 3.2.
Pavel, vloženo 4.2.2017 10:58

Pejskari, nechte svoje karbanatky srat doma v obyvaku a neberte je s sebou do stopy nebo dostanete do drzky :) - krome sracek od psu ve stope a obcasnych vetvicek OK. Dekujeme moc vsem za upravu a pejskari, srovnejte se...

Info ze dne 3.2.
jarda, vloženo 3.2.2017 22:32

Nova Hut-Svor opet vypluzeno navzdory tomu, ze se jedna o znacenou bezkarskou trasu. Navic se tam vubec netezi. Nedava to smysl. V Krystofove udoli se tezi, ale lesaci tam nechavaji na trase v mistech tezby dostatecnou vrstvu snehu. Tam to ocividne jde.

Info ze dne 3.2.
Hana Luž, vloženo 3.2.2017 15:44

Stopy na Hor.Světlé projety, ale padá sníh z větví a plno větviček na zemi, takže místy budou stejně zapadané.pozor na větve

Info ze dne 2.2.
Hana Luž, vloženo 2.2.2017 14:27

Stopy na Horní Světlé - Luž projety, padá omrzlice,pozor na větve.

Info ze dne 2.2.
Ski Polevsko, vloženo 2.2.2017 13:28

Aktuálně je na Polevsku - Jedličné zataženo, mlhavo a drobně sněží, -3°C. Tratě jsou v dobrém stavu, jen lehce zapadané a projeté od lidí. Úprava před víkendem a sobotní Lužickou 30 proběhne v pátek skútry i rolbou okruh pro skate na Polevském vrchu. Rádi bychom požádali veřejnost, aby během soboty 4.2. od 10 do cca 13 hodin uvolnili stopu závodníkům na trati závodu v úseku Jedličná - Kaplička - Prácheň a dbali pokynů pořadatelů. Děkujeme za pochopení.

Info ze dne 2.2.
RiRa Cvikov, vloženo 2.2.2017 13:04

Běžecké tratě projeté stopařem: Nová Hutˇ,Černá stránˇ,Kaufmannův Buk,U Jána,Milštejn,Martinovo údolí,Chlup,Hokr.

Doporučujeme

Pobyty v Lužických horách - slevy až 53 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 1399 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Oddíl běhu na lyžích SKI Polevsko
Info o sněhových podmínkách na stránkách oddílu, který upravuje tratě v okolí Polevska
Lužické-hory.cz - sněhová samoobsluha
Odkaz sněhová samoobsluha vede na diskusní fórum lyžařů založené na stejné myšlence, jako kamzasnehem.cz :-)
Zittauer Gebirge - sekce zima
Informace o upravovaných lyžařských tratích včetně aktuálních podmínek na německé straně Lužických hor (německy)

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji