Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Lužické hory – běžky

Lužické hory jsou nevelké pohoří, ležící zhruba na půli cesty mezi Děčínem a Libercem v severních Čechách. Malá část pohoří leží na území Německa a se nazývá Žitavské hory. Upravovaných běžkařských tras v Lužických horách mnoho nebylo, ale postupně přibývají. Výchozím bodem těch nejznámějších je Polevsko u Nového Boru. Množství upravovaných stop je ale i na německé straně mezi obcemi Waltersdorf, Jonsdorf, Oybin a Luckendorf. Ty jsou napojeny na trasy v okolí Luže, nejvyšší hory Lužických hor.

Na sněhovém zpravodajství z Lužických hor spolupracujeme s webem Lužické hory. Jeho součástí je již několik let sněhová samoobsluha, fungující na obdobném principu jako náš web. Od minulé sezóny zprávy sdílíme, díky čemuž budou moci oba weby nabídnout svým čtenářům větší množství zpráv o sněhových podmínkách.

Odkaz: webkamery - Lužické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 16.1.
Ski Polevsko, vloženo 17.1.2017 9:48

Na Polevsku včera odpoledne dle info níže upraveny tratě. Připomínáme termíny závodů na běžkách v Lužických horách. Již v sobotu 21.1.2017 se koná Polevská lyže. Tuto středu 18.1. proběhne od 14 do 16:30 veřejný trénink a prohlídka trati. Zde vám také poradíme co a jak namazat a ukážeme naše tratě. Přijďte si klidně jenom popovídat o běžkách a zahřát se čajem v lyžařské boudě na Jedličné. Více na www.skipolevsko.cz. Dalším závodem je Lužická třicítka 4.2. Těšíme se na vás...

Info ze dne 16.1.
Jirka, vloženo 16.1.2017 20:46

Matesi, jel jsem navečer ze Cvikova od Chlupa na Milštejn, cesta od Rousínova ( červená turistická ) je rozdupaná od koní, jak mi hlásila běžkařka, koně se projeli dále kolem Sampera k bunkru a po zelené vpravo k Naději. Škoda, včera se tam jelo krásně.

Info ze dne 16.1.
Ski Polevsko, vloženo 16.1.2017 11:09

Dnes odpoledne budou opět projeté trasy na Polevsku, které upravuje Ski Polevsko, tzv. trojka a pětka a také kočárovka. I když jsme včera projížděli okruh nad vlekem přes Polevský vrch, ihned se zafoukává. Zde tedy počítejte s návějemi a horší sjízdností!. V tomto větrném počasí doporučujeme především trasy v lese se startem z Jedličné, tzv. trojka kolem Medvědího vrchu a Kočárovka. Pozor na spadlý strom ve stoupání z Jedličné, dnes odpoledne bude odstraněn našimi skútraři. Traktor obce Polevsko uklidil parkoviště u kapličky. Z důvodu vaší bezpečnosti doporučujeme držet se udržovaných okruhů a cest, v Polevsku a okolí je místy až metr sněhu, nadále silně fouká a sněží.

Info ze dne 16.1.
Hynek Tichý, vloženo 16.1.2017 9:28

Na trase od Jedličné směrem nad vlek cca 250 metrů od Jedličné, těsně pod vrcholem prudšího stoupání, leží přes stopu vyvrácený smrk. Naštěstí není velký, kmen lze i na lyžích s opatrností překročit, ale k další úpravě bude třeba jeho odstranění. V lese jinak stopa lehce zachumelená, ale velmi, velmi dobrá. Na loukách trochu horší, ve spodní části u kapličky jsem stopu ani nenašel.

Info ze dne 15.1.
Mates, vloženo 15.1.2017 18:46

Trasa Myslivny - Sirný pramen nebyla upravena, asi kvůli sněžení, stopa projetá běžkaři. U Jána není parkoviště celé uklizené, ale je tam odhrnuto asi tak pro pět aut v podélném stání, na silnici vrstva sněhu. Potom od Jána je cesta na Milštejn projetá skůtrem bez stopovače, na tom vrstvička prašanu.Odbočil jsem ale a pokračoval po cestě kolem přehrady Naděje do Hamru. Tam byla stopa opět projetá od lidí, díky pěším turistům, kteří si od přehrady vyšpapali cestu vedle a nešlapali ve stopě - místa je tam dost :-) Jinak škoda, že tuto cestu nikdo neupravuje, je to moc hezká trasa s dobrým profilem, navíc s možností občerstvení v Hamru.

Info ze dne 15.1.
Mates, vloženo 15.1.2017 18:40

Dnes kolem poledne jsme navštívili běžecké trasy pod Luží.Většina cest kolem hřebene směr Ptačinec byla upravena na klasiku, ve stopách kvůli neustálému sněžení ležela vrstvička čerstvého sněhu, kterou běžkaři neustále ujížděli. Jezdilo tam hodně lidí, převážně z české strany, je to tam v pohodě, kolem krásné okolí.
Parkoviště u chaty Luž bylo uklizené, na silnicích vrstva sněhu. Takže řetězy a lopata do kufru samozřejmostí.

Info ze dne 15.1.
skutrař SkiPolevsko, vloženo 15.1.2017 17:04

Dnes projeta a strojove upravena vsechny trasy okolo Polevska,upravena i louka nad sjezdovkou kde nam praci stezuje silny vítr takže nevim jak dlouho nam to vydrží. ...všude sněhu dostatek od 30cm do 1m.

Info ze dne 15.1.
Miloš, vloženo 15.1.2017 13:59

Dnes i přes sněžení krásná stopa od fot. hřiště Polevsko,kaplička ,vysílač na Práchni, výborný i přibližovací koridor od hřiště ke škole. Díky za úpravu.

Info ze dne 15.1.
Nastoupilová - Svazek obcí Novoborska, vloženo 15.1.2017 12:32

LYŽAŘSKÉ TRASY V PRYSKU
Dnes ráno byly strojově (dnes jen s jedním velkým zapadnutím skútru) projety stopy po celém turistickém okruhu okolo Prysku, t.j.přes Ovčácký, Střední a dokonce i Břidliný vrch, Zároveň je projeta i trasa od hřbitova v Dolním Prysku na drážní těleso a pak na Prácheň. Cesty v Prysku jsou také projety. Tréninkové kolo je vyjeto u hřbitova v H.P. a pod Střeďákem. Začíná sněžit, ale snad krásné stopy chvíli vydrží.

AKTUALIZOVANÁ MAPA UDRŽOVANÝCH LYŽAŘSKÝCH TURIISTICKÝCH TRAS V PRYSKU
https://mapy.cz/s/1kyWq

Info ze dne 15.1.
RiRa Cvikov, vloženo 15.1.2017 12:27

Běžecké tratě projeté pouze skútrem: Rousínov u totemu,Nová Hutˇ,Kaufmannův buk,U Jána,Milštein,Martinovo údolí,Chlup,Hokr.

Info ze dne 15.1.
Martin, vloženo 15.1.2017 8:58

Nevite kam na bezky do Luzickych hor, aby to bylo co nejblize Liberci..?

Info ze dne 15.1.
RiRa Cvikov, vloženo 15.1.2017 8:33

Cvikovské okruhy projeté stopařem:DDM,Veselák,benzínka,hřbitov Svor.

Info ze dne 14.1.
Maty, vloženo 16.1.2017 10:31

V sobotu krásné svezení čerstvým sněhem v upravených stopách na tratích mezi Svorem, Kytlicí, Jedličnou a Polevskem! Díky za údržbu!

Info ze dne 14.1.
Tomáš, vloženo 15.1.2017 20:39

Z Nové Hutě na Jedličnou a zpět. Ráno super, čerstvý prašan i stopa. Odoledne pro mne nepochopitelně propluhovaná cesta až na kameny mezi Přístřeškem Svor a Novou Hutí. Cesta je značená jako bežkařská, vede odnikud nikam, přesto propluhovaná. Proč? Naštěstí šel objet alepoň kousek po modré pod Velkým Bukem. Tolik sněhu a nový rygol ve skluzici. Nebýt toho, nemělo by to chybu. Běžkařů pár tak akorát na pozdravení a zaáplavy sněhu při teplotě trochu pod nulou a občasné chumelenici.

Info ze dne 14.1.
Mates, vloženo 15.1.2017 18:29

Někdo se tu ptal na tip z východnější části hor. Jeden nepříliš známý běžecký okruh: 4,7 km kolem hory Jonsberg. Nastupuje se tam přímo z parkoviště Stern, ležící na silnici Oybin - Jonsdorf. Včera dopoledne tam bylo i přes silné sněžení vzorně upraveno: uprostřed pás manšestru a po obou krajích vyřízlé stopy na klasiku. Byli tam jak lyžaři - turisti, tak sportovci, kteří to jedou vícekrát. Doporučuji tuto trasu jet po směru hodinových ručiček vzhledem k poměru prudších sjezdů a táhlejšího stoupání. Od parkoviště Stern vedly upravené stopy na klasiku směrem k Oybinu, Jonsdorfu, Hainu. Stopa vede jako obvykle kolem Jánských kamenů směrem na okruh kolem hory Hvozd (z doslechu byl také ve výborném stavu). přístup do stopy je tak možný i z cesty Valy - Hain.

Doporučujeme

Pobyty v Lužických horách - slevy až 53 %
3 dny pro 2 s polopenzí za 1399 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Oddíl běhu na lyžích SKI Polevsko
Info o sněhových podmínkách na stránkách oddílu, který upravuje tratě v okolí Polevska
Lužické-hory.cz - sněhová samoobsluha
Odkaz sněhová samoobsluha vede na diskusní fórum lyžařů založené na stejné myšlence, jako kamzasnehem.cz :-)
Zittauer Gebirge - sekce zima
Informace o upravovaných lyžařských tratích včetně aktuálních podmínek na německé straně Lužických hor (německy)

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji