Běžky Drahany, video z lyžování

Toto video je záznamem z lyžování v okolí Drahan z 1.4.2013. Ne, není to apríl, je to velikonoční pondělí :-)

Video je doplňkem ke zprávě o aktuálních sněhových podmínkách pro běžkaře na Drahanské vrchovině. Video je natočeno s použitím kamery primárně určené pro umístění na helmě (tady ale byla připevněna na opasku).

Více o lyžování v okolí Drahan

Běžkařské trasy mezi obcemi Drahany, Bousín, Repechy, Protivanov a Niva v seznamu značených lyžaských tras na Drahanské vrchovině nenajdete (i když na Protivanovský okruh za ideálních podmínek navazují). Stopy asi nebývají najety pokaždé stejnými místy, závisí na sněhových podmínkách. O úpravu se patrně starají provozovatelé Pensionu Lada v Repechách. V době naší návštěvy byly stopy upraveny na klasiku, ale občas se zde prý dá i bruslit.

Lyžaři, kteří přijedou autem, najdou nejvíce místa k zaparkování v Drahanech u hřbitova, nějaké místo na parkování by se možná mohlo najít i v Bousíně či na odbočce k Pensionu Lada ze silnice Drahany - Protivanov.

Mapa s GPS záznamem trasy

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Běžky v Alpách nově na Kamzasněhem.cz
Rozšiřujeme působnost našeho webu do zahraničí - nově zde můžeme sdílet informace o podmínkách v Rakousku, Itálii a dalších alpských zemích.