Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Beskydy – běžky

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 24.1.
Dana, vloženo 24.1.2017 12:07

Katko, 8.1.17 jsem byla kolem Ondřejníku. Malý okruh -podřené běžky, velký okruh bylo rozumné jet pouze severovýchodní stranou, tj. v sedle vlevo,do poloviny a tudy se vrátit zpět. Jela jsem doprava celý okruh, na jihozápadní straně kamínky, asi 100 m pěšky. Není podklad. A od té doby nenasněžilo.

> Moravskoslezské Beskydy

Info ze dne 22.1.
Otmar, vloženo 23.1.2017 19:24

Trasa: Slavíč, zátoka - chata Slavíč
Po rozhrnuté západní úvozové cestě (sem tam kamínek z asfaltového podkladu, sem tam se objevuje asfalt) bez nutnosti sundat běžky, kolem přístřešku Psárky - Emergency Point Nr.30 (následně s jedním vysluněným místem) na počátek severní vrstevnice (konec rozhrnuté cesty - 5. km). Na vrstevnici jsem prošlápnul starou zasněženou stopu (délka 4 km). Následně napojení na severní projetou stopu kolem lesácké chaty Loryška až k chatě Slavíč (11 km). Zpět stejnou cestou kolem lesácké chaty s krásným sjezdem (s jednou nohou ve stopě a s druhou v prašanu) až na počátek úvozové cesty a kilometrovou jízdou k zastávce Slavíč (celkem 19 km).
Pokud se neoteplí a zůstane na trase prašan, tak super trasa.
V případě oteplení je nutno zvolit cestu nahoru prudší cestou severním úbočím.

> Slezské Beskydy a Jablunkovsko

Info ze dne 22.1.
Otmar, vloženo 23.1.2017 19:02

Trasa: Slavíč, zátoka - chata Slavíč
Po rozhrnuté západní úvozové cestě (sem tam kamínek z asfaltového podkladu, sem tam se objevuje asfalt) bez nutnosti sundat běžky, kolem přístřešku Psárky - Emergency Point Nr.30 (následně s jedním vysluněným místem) na počátek severní vrstevnice (konec rozhrnutí cesty). Na vrstevnici jsem prošlápnul starou zasněženou stopu (délka 4 km). Následně napojení na severní projetou stopu kolem lesácké chaty Loryška až k chatě Slavíč (11 km). Zpět stejnou cestou kolem lesácké chaty s krásným sjezdem (s jednou nohou ve stopě a s druhou v prašanu) až na počátek úvozové cesty a kilometrovou jízdou k zastávce Slavíč (celkem 19 km).
Pokud se neoteplí a zůstane na trase prašan, tak super trasa.
V případě oteplení je nutno zvolit cestu nahoru prudší cestou severním úbočím.

> Moravskoslezské Beskydy

Info ze dne 22.1.
Jikra, vloženo 23.1.2017 14:56

Z Tesáku přes 3 kameny, Holý vrch rozcestí až na Klapinov pěkné (pro klasiku lepší), ale opatrně bez nového sněhu se muže podklad ve sjezdech probrousit až na zem. Dál na Hostýn katastrova, ledové plotny, spousta šutrů a nejsou vidět.

> Hostýnské vrchy

Info ze dne 22.1.
petr, vloženo 23.1.2017 12:53

Z Kasarna na Kohutku. Vyborne upravene dve stopy. Zadne kameni nelezlo - sjizdny i Maly Javornik. Vyhled od Jeseniku po Fatru. Nemuset dnes do prace, jedu znovu☺

> Javorníky

Info ze dne 21.1.
petros, vloženo 21.1.2017 22:22

Bílá modrý okruh i zelený krásně upravené . Samcanka - Kozí hřbety skate krásný sjezd na Mezivodi . Na Lhotskou protazene ,zledovately podklad.Přes Kladnatou rozryte od chodců . Martinak- Pustevny standart a Knížecí cesta mraky lidí.

> Moravskoslezské Beskydy

Info ze dne 21.1.
Oskar, vloženo 21.1.2017 20:50

Na Padesát kilometrů na lyžích po Valašsku (Bumbálka - Vsetín) dne 21.1.2017 vyšlo krásné počasí. Bohužel kam se dostanou auta, jsou stopy téměř nepoužitelné. Průměrný věk účastníků odhaduji 40 až 50 let. Proč asi.
Nejlepší stopa Bumbálka k prvnímu vleku na Soláni, lze bruslit. Ze Soláně (bufet u cesty a parkoviště uzavřen) stopa na cestě používané auty, špatné, pak jen dvojitá stopa až na Chatu pod Cábem. Od chaty až do Vsetína převážně po rozhrnutých cestách používané auty - špatné! Vhodné pouze pro lyže - "kameňačky". Hospody po cestě otevřené (mimo bufet na Soláni) otevřené, obsluha ochotná.

> Vsetínské vrchy

Info ze dne 21.1.
Stanik, vloženo 21.1.2017 18:57

(Odpověď na dotaz uživatele Pierre z 21.1.: zdravím, kde je, prosím, ideální nástup na zmiňovaný okruh Čerňava? Jak je to s jeho obtížností - zvládnou ho i děti cca 10 let, spíše začátečníci? Případně nějaké další aktuální tipy na běžkování na zlínsku? Předem děkuji!)

Nastup pod Tesakem pod parkovistem cca po 200 m smerem na Bystrici odbocka do prava asfaltka- mozno nechat auto zde nebo na parkovisti Tesaku, okruh pro zacatecniky cca vrstevnice ve vysce 600-750 mnm. Myslim, ze neni zadny server, kde aktualizuji upravenost stop v Hostynkach. Server hm52.cz je zoufalost. Trojak.cz to same zde se nic nedozvite. Zvlastni je, ze jednou za rok stopu projede traktor zrejme zaplaceny mestem Bystrice, ale nikde se to nedozvite, ze stopu projeli...nepochopitelne.
Pokud se nechcete rozcilovat s pesaky, nekvalitnimi stopami stoji za to jet az do Velkych Karlovic- skvele upravovane stopy, nebo na Pustevny- Martinak.

> Hostýnské vrchy

Info ze dne 21.1.
Ales, vloženo 21.1.2017 13:54

Okruh Cernava.Nebyt tech pesaku co se radi prochazi ve stope tak super.Na par mistech je stopa-nestopa, ale i tak to stoji za to.Pocasi slunecno a kdo si privstane stihne to bez davoveho silenstvi :-)

> Hostýnské vrchy

Info ze dne 20.1.
Stanik, vloženo 20.1.2017 16:10

Tesak- Klapinov, spatna rozjezdena stopa, snehu dostatek. Z Klapinova- Kozluvky- (asfaltka )strojova stopa z minule soboty- zachovala, nerozjezdena, misty zapadana bordelem ze stromu, jinak pekna.

> Hostýnské vrchy

Dotaz
Katka, vloženo 20.1.2017 12:52

Prosím o informaci ohledně běžecké trasy kolem Ondřejníku. Nemohu najít na netu žádné aktuální informace. Předem díky.

Zodpovědět > Moravskoslezské Beskydy

Info ze dne 19.1.
oleajnar, vloženo 20.1.2017 9:15

Z Mostů do Hrčavy
Krásná stopa, spousta sněhu, azurová obloha, co víc si přát. Dokonce jsme potkali i dvě jeptišky na běžkách, prostě neodolaly, tak jako my.

> Slezské Beskydy a Jablunkovsko

Info ze dne 18.1.
Stanik, vloženo 18.1.2017 19:22

Okruh Cernava, pulka okruhu rozjezdena stopa od aut. Misty zafoukana od silneho vetru.

> Hostýnské vrchy

Dotaz
Lucie, vloženo 18.1.2017 14:56

Prosím, máte někdo aktuální přehled o stavu hřebenovky Portáš - Kasárna? Je to jen na klasiku, nebo se dá i místy bruslit? Popř. dá se někde v okolí bruslit krom okruhu dole v Karlovicích? Předem děkuji

Zodpovědět > Javorníky

Info ze dne 17.1.
Aleš, vloženo 17.1.2017 19:36

Chvalčov(Říka)-Kozlůvky(magistrála 5)-Klapinov-Skalný-Grapy. Kousek nad Kozlůvkama je strojově upravená trasa až na Klapinov,kde je teda sníh odfoukaný,ale s opatrností se dá projet bez zastavení. Na hodně místech se dá pěkně bruslit nebo stopa. Pro dnešek super :-)

> Hostýnské vrchy

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Restaurace v Ostravě
i na dalších místech v Pivním deníčku. Seznam hospod, jejich hodnocení, jaké pivo točí, ...

Odkazy k oblasti

Beskydská magistrála - aktuální stav tras
Mapa se znázorněním poslední strojové úpravy tratí Beskydské magistrály.
Beskydy.cz - sekce zimní sporty
Popis několika běžeckých tras v Beskydech, včetně informací o jejich aktuálním stavu

Kulturní akce - Zlínský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce ve Zlínském kraji