Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Beskydy – běžky

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.12.
Veterán, vloženo 17.12.2017 18:06

Dnes běžky Kohútka-Velký Javornik hrůza. Spadlé větve a jehličí na trati. Pod Malým Javornikem spadlý strom. Vydřené sjezdy. Nedoporučuji na běžky.

> Javorníky

Info ze dne 15.12.
Milan, vloženo 17.12.2017 17:54

Ahoj ,v pátek z kasáren jenom na Ztracenec ale nebylo to vůbec špatné,zůstal podklad na který připadlo tak 5-8cm nového sněhu.Špatný je jenom první úsek od Franu kde zřejmě projel nějaký traktor a cestu rozbil.

> Javorníky

Info ze dne 10.12.
Veterán, vloženo 12.12.2017 18:11

10.12. Kohutka-Velký Javornik super. Strojově nebylo upraveno, ale to vůbec nevadilo.

> Javorníky

Info ze dne 10.12.
Rosťa, vloženo 10.12.2017 21:59

Dopolední běžkování od Nové Lhoty na Javořinu bylo snad reklamou na tento sport. Přemrzlý sněhový podklad a na něm tak 5cm nového prašanu. Azuro a opalovačka pod vymetenou oblohou. Stromy obalené starší i čerstvou vrstvou sněhu a k tomu čerstvě protažená stopa. Jedním slovem-paráda. Po obědě se zátahlo, ochladilo a začalo fučet tak, že místy byla skutečná bílá tma. Pocitových snad tak -20st. Stopa totálně zafoukaná a ze stromů pršely zmrzlé kusy sněhu. Dnes, v jednom dnu, snad všechno co můžeš na horách zažít.

> Bílé Karpaty

Info ze dne 10.12.
Kuba, vloženo 10.12.2017 20:48

Dneska ráno krásné počasí. Okruh kolem Černavy, dostatek sněhu, Stopa v první části rozbitá od chodců a auta. Druhá část pouze běžecká stopa od běžkařů.

> Hostýnské vrchy

Info ze dne 10.12.
jan 72, vloženo 10.12.2017 19:20

Velké Karlovice, stopa oproti minulému týdnu bez strojové úpravy, jenom projetá běžkaři. Je lepší si vzít hole zvětšími košíky. Na začátek sezóny celkem dobré svezení, doufám, že sníh vydrží slibovanou obleku.

> Javorníky

Info ze dne 10.12.
Libor, vloženo 10.12.2017 18:04

Kohutka-Kasarna super.

> Javorníky

Info ze dne 10.12.
Paja, vloženo 10.12.2017 17:29

Jeli jsme od Machuzek po Galik,stopy jsou sjízdné,trochu namrzlé, sněhu dostatek.Takže běžkování skvělé.

> Vsetínské vrchy

Info ze dne 9.12.
Natka, vloženo 10.12.2017 23:23

Vyrazily jsme na Polskou stranu do Kubalonky a mají tam parádní areál! Široké upravené okruhy na skate i klasiku, sněhu přehršel, super svezení.

> Slezské Beskydy a Jablunkovsko

Info ze dne 8.12.
esence77, vloženo 9.12.2017 21:34

Byl jsem jen Makyta, tam je vrstevnícova cesta směr Papajske sedlo projeta autem, ve stopě je to ok, tehdy bylo vlhko 10-20cm teď to všechno premrzlo a zatuhlo. Jinak na FB Kohutky psali min. neděli následující: "Běžecká stopa Kohútka - Kasárna strojově upravena! Na Javornické magistrále leží kolem 20 cm sněhu, první letošní úprava proběhla v pátek v noci. Děkujeme Zlínskému kraji a panu hejtmanovi Jiřímu Čunkovi za podporu při úpravě běžeckých tratí. Poprvé za 7 let nás při této činnosti někdo podpořil. Až teprve po posledních krajských volbách začal být běžkař pro úředníka zajímavý. Javornický hřeben je perlou mezi běžeckými tratěmi v ČR a zaslouží si pravidelnou péči."
Tak jestli tam ta stopa není, víte na koho se obrátit :)
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 9.12.: Skol běžkaři,můžete zde napsat jestli je strojově upraveno z Kohútky na Kasárny jak to propaguje na ČT Sport Panorama? Díky moc!)

> Javorníky

Info ze dne 8.12.
Tomi, vloženo 8.12.2017 21:53

V okoli Velkeho a Maleho Lopeniku je dost snehu po lesnych a turistickych cestach. Na exponovanych miestach (slnecne a veterne miesta) moze byt menej snehu. Ne natrafil som nikde na stopu. Konkretne prejdene odbocka Mikulcin vrch k chate Arnika, Jana dalej po zelenej a zltej k Lopenickemu sedlu a spat.

> Bílé Karpaty

Dotaz
Krokódýl Dandýl, vloženo 8.12.2017 13:31

Kam zitra na Bjehy !

DiK z OVy Petřík

Zodpovědět > Moravskoslezské Beskydy

Dotaz
Stano, vloženo 8.12.2017 8:57

Neví někdo jak to vypadá s běžkarskou trasou na Gruni? Gruň-Švarna Hanka-Sulov. Dík za info.

Zodpovědět > Moravskoslezské Beskydy

Info ze dne 6.12.
Pepa, vloženo 6.12.2017 18:57

Kamenná bouda-Javořina čas 15 hod. odpoledne to bylo vcelku dobrý. Dole od chaty asi 400 m ve stopě od aut potom už v pohodě ve stopě.

> Bílé Karpaty

Info ze dne 4.12.
Petr, vloženo 5.12.2017 18:12

Z Kozince na Ostrý vyšlapána stopa v sobotu a znovu v pondělí. Sněhu dostatek, trochu měkčí. Kousek za Kozincem řádili lesáci, ale pak už je to OK. Stále sněží nový :-)

> Slezské Beskydy a Jablunkovsko

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Čelenky + šátky s designem BESKYD
Originální čelenky a šátky s designem BESKYD vám přináší www.milujemehory.eu

Odkazy k oblasti

Beskydská magistrála - aktuální stav tras
Mapa se znázorněním poslední strojové úpravy tratí Beskydské magistrály.
Beskydy.cz - sekce zimní sporty
Popis několika běžeckých tras v Beskydech, včetně informací o jejich aktuálním stavu