Západní Krušné hory – běžky

Nejvyšším vrcholem této části i celých Krušných hor je Klínovec, v jehož okolí se nachází větší množství lyžařských tratí, a to i závodních. Na prvním místě je to Boží Dar, kde mimo jiné žije a trénuje medailista z olympiády a mistrovství světa Lukáš Bauer, a dále biatlonový areál Eduard nad Jáchymovem. Z Božího Daru se dá ale na lyžích dojet po Krušnohorské magistrále i do dalších středisek a nástupních míst – směrem k západu např. do Abertam, Perninku, Horní Blatné, Nových Hamrů nebo Jelení. V nejzápadnější části Krušných hor pokračuje magistrála kolem Přebuzi až na Bublavu. Vzhledem k mnohačetnému propojení lyžařských tras na české a německé straně hranice jsou možnosti lyžování v Krušných horách takřka neomezené. Mezi nejvýznamnější zimní střediska v sousedním Německu patří např. Oberwiesenthal, Johanngeorgenstadt nebo západněji položený Klingenthal a Mühlleithen.

Úpravu lyžařských tras v západních Krušných horách mohou běžkaři podpořit zakoupením samolepky či sběratelské placky v hodnotě 100,- a 300,- Kč. Přispět je možné také zasláním libovolné částky na sbírkový účet První Krušnohorské o.p.s. č. 269980072/0300. Zejména pro místní podnikatele jsou určeny samolepky v hodnotách od 1000,- do 10 000,- Kč, při jejichž prodeji je sepsána darovací smlouva. Bližší informace o možnostech podpory najdete na webu První Krušnohorské o.p.s.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 14.12.
Jiří Kadlec, vloženo 14.12.2017 20:46

Boží Dar - Plešivec a zpět, na Ježíškově okruhu stopa upravená na klasiku i skate, mimo les zavátá, byla silná fujavice a vánice, v lese v pohodě. Od rozcestí pod Špičákem na Plešivec turistická stopa od lyžařů, hospoda v provozu. V lese odhadem 30 - 50 cm sněhu, určitě to je na jedničkové lyže.

Info ze dne 12.12.
Bob, vloženo 12.12.2017 18:07

Přemrzlá stopa po skútru, těžba dřeva. Snad to někdo prošlápne o víkendu. Počet lyžařů: já a Němec. Na Jámě zavřeno. Větrno. Už může být jen lépe.(Odpověď na dotaz uživatele Ondra J. z 11.12.: Dotaz okolí Perninku, Bludná, Abertamy: nevíte prosím někdo jak je to s údržbou dál za Červenou jámu na Pernink a Abertamy? podle GIS Karlovarského kraje je tam až do konce prosince zákaz vstupu do lesa a stopy bez údržby - díky za info! Ondra)

Info ze dne 10.12.
Honza, vloženo 11.12.2017 10:12

Boží Dar - upraven okruh Ježíškovi cesty a magistrála k Červené Jámě, sněhu dost, prašan, jen v otevřených místech stopy lehce zaváté, byl docela vítr. Malý okruh Ježíškovky tradičně plný pěšáků s dětma na pekáčích...

Info ze dne 9.12.
humpolec, vloženo 10.12.2017 9:02

Na Bozim Daru Velký okruh strojove upraven,okruh na bruslení zatím nebyl vytvořen, část,která je zároveň magistrálou je pouze divoká,ale dobra stopa. Odpoledne dost sněžilo a nepříjemne foukalo,což taky přineslo problémy se sjízdnosti silnice od Jáchymova. Ale jinak super,vyražte!

Info ze dne 7.12.
Vicktor, vloženo 7.12.2017 20:48

Pro okolí Božího Daru a dál na západ doporučuji sledovat na FB KH-Západ. Nejlepší a nejaktuálnější zpravodajství o stopách. Borci odvádějí z hlediska informování super práci. https://www.facebook.com/KLMzapad/?hc_ref=ARSjpeLbRmh8bJvjO6kBbjExvxnDmlr4iLbZgk6YhyGZpRuvwJYOtl4MbCS1UFDoOcI

Info ze dne 3.12.
Tom R, vloženo 5.12.2017 13:06

Horní Blatná - v provozu malý okruh u hřiště (od chaty Na Bílé Stopě), sněhu ve stopě dost, kvalitní. Skiaréna Fichtelberg také v provozu, zasněžována

Info ze dne 2.12.
Vicktor, vloženo 2.12.2017 14:04

Potvrzuji Honzovu zprávu. Fichtelberg arena ok. Přímo na aréně není stopa na klasiku, jen bruslení a protože zasněžují arénu, tak se nejezdí po stadionem pod střelnicí - jedou tam děla. Stopa a fajn skate je na turistickém okruhu okolo arény, kde skútr vyjel 1 stopu na klasiku.

Info ze dne 1.12.
Honza, vloženo 2.12.2017 13:42

Dnes moc pekne svezení Fichtenberg aréna. Tratě pekne i na skete.

Info ze dne 26.11.
Vicktor, vloženo 26.11.2017 10:29

Na arene se da. 2 hodiny brusleni. Na par mistech prosvita asfalt, ale jinak luxusni svezeni. (pár zaslaných fotek je vidět na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ )

Info ze dne 14.11.
Fíša, vloženo 14.11.2017 9:35

To mělo být info a ne dotaz.... Neni vidět že se jedná o Fichtelberg - skiarenu tak doplňuji.


(Odpověď na dotaz uživatele Fíša z 14.11.: 3 km okruh - skvěle upraveno na bruslení s jednou klasickou stopou vpravo. 4 km pytel jen bruslení. Slibované polojasno se sice nekoná. Mlha, vlhko, -2'C. Ale i tak super svezení... Stopa místy zledovatělá, samotné sádlo nejistý odraz, zažehlená guma pod sádlem bude jistota ;-) Velký okruh jen od lidí, byl jsem tam asi třetí takže zatím nic moc.)

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

První Krušnohorská o.p.s.
Vše o běžeckých trasách v západní části Krušných hor, včetně informací o aktuálním stavu tras.
Krušnohorská lyžařská magistrála - úprava tratí
GIS aplikace Karlovarského kraje ukazuje na mapě čas poslední úpravy tratí v okolí Božího Daru, Perninku a Horní Blatné
Běžecké tratě v okolí Božího Daru
Informace o tratích v okolí Božího Daru včetně jejich aktuálního stavu.

více odkazů k oblasti