Krušné hory – běžky

Krušné hory už nějakou dobu nejsou pohoří zničeným kvůli k přírodě nešetrnému průmyslu a těžbě v podhůří. Jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky na hranici s Německem nejde přejet celé na běžkách, neboť ve střední části Krušných hor mezi Božím Darem a Lesnou se nacházejí maximálně tak náhodně vyšlapané stopy od lyžařů. Ale jak západní tak východní část Krušných hor stojí lyžařsky za to – v každé najdeme několik středisek s upravenými (někde i závodními) tratěmi v okolí, navíc tato střediska jsou většinou propojena stopami i navzájem.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v západní i východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 9.3.
ROMAN FIŠER, vloženo 9.3.2018 7:59

V ÚSEKU KBS DLOUHÁ LOUKA TRATĚ PO ÚPRAVĚ ZE STŘEDY V DOBRÉM STAVU, VŠE SJÍZDNÉ, SNÍH PO RÁNU PŘEMRZLÝ, V NOCI NA PÁTEK NAPADLO DO 1 CM PRACHOVÉHO SNĚHU. PŘEDPOKLÁDÁME ŽE DOBRÉ PODMÍNKY VYDRŽÍ I O VÍKENDU. DLE PŘEDPOVĚDI NA VÍKEND - NOČNÍ MRÁZ A DENNÍ PLUSOVÉ TEPLOTY. ČEKEJTE MOŽNÁ POSLEDNÍ JARNÍ LYŽOVÁNÍ TÉTO SEZÓNY. DNES SE JEDNÁ O NEJLEPŠÍ PODMÍNKY OD POSLEDNÍ OBLEVY V LEDNU.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 8.3.
Aleš Pleskot, vloženo 9.3.2018 8:32

Včera Flájský okruh, celkem dobrý stav. Vyříznutá stopa místy protátá na asfalt, ve sjezdech radši vystoupit, aby člověk nevlítnul do kamení. V jednom místě nutno přešlapat po trávě, do víkendu odhaduji že přibydou ještě další dvě. Na víkend bych radši vzal béčkové lyže a spíš na skate.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 8.3.
Míra, vloženo 9.3.2018 7:50

Od trafa na Dlouhou Louku navečer krásně přimrzlá stopa, místy už jen ledová krusta na asfaltu, pár vytátých míst, které jdou objet. Víkend bude asi poslední možnost slušně pojezdit, ale i tak díky všem rolbařům, že se dalo od 2.prosince do půlky března jezdit.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 8.3.
Láďa P., vloženo 8.3.2018 19:22

Dnes z Dlouhé Louky na Vrch Tří pánů a k vrtulím slušná trochu zmrzlá stopa,na skate měkčí,ale taky slušné.Okruh přes Vysokou mýť horší ,na skate rozjetý bohužel autem,ale i tak se dá.Vydřené jen zřídka,počasí krásné a lidí jen pomálu.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 7.3.
fotbalik, vloženo 8.3.2018 11:21

Na bruslení sjízdné v pohodě, úprava dobrá. Je lepší jet co nejdříve a ani nečekat na víkend, s teplým počasím a předpovídaným deštěm to půjde dolů rychle.

(Odpověď na dotaz uživatele zuzana z 7.3.: Dobry den,
byl dnes nekdo bruslit v okoli Dlouhe Louky? Jake jsou tam prosim podminky? Na webu se pise, ze je 20-30 cm snehu, upraveno. Myslite, ze to vydrzi az do konce vikendu sjizdne? Dekuji.)

> Východní Krušné hory

Info ze dne 7.3.
fotbalik, vloženo 7.3.2018 22:50

Po Jihobřežní k Flájskému okruhu, na silnici na Dlouhou Louku, okruh Vysoká mýť a k Loučné. Sněhu dostatek, na Jihobřežní jsem jel jediný, nikde žádné kamení, dál už dobře upraveno, druhá polovina Flájského okruhu většinou jen manšestr, po silnici dobré a okruhy Vysoká mýť a Loučná výborné. Kdo si chce ještě zalyžovat, ať neváhá - kdo ví, jestli po víkendu ještě něco zůstane vzhledem k předpovědi.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 4.3.
Michal, vloženo 4.3.2018 21:40

Abertamy, Červená jáma, Maringotka, Mrtvý rybník, rozcestí pod Špičákem, Abertamska silnice a zpět přes mrtvý rybník, červenou jámu do Abertam. Vše slušně upravené, na pláních stopy zafoukané, místy prosvítá tráva. V lese už trochu vic jehličí, šišek zatím pomálu. Na skate ideální, klasika místy horší. Slunce, málo lidí.

> Západní Krušné hory

Info ze dne 4.3.
Miloš, vloženo 4.3.2018 19:14

Telnice-Adolfov:
Hřebenová cesta přes Rudný s opatrností sjízdná pro bruslaře.
Ze stadionu podle lesa lze i na "klasiku".Jedna stopa od turistů.Sněhu minimum,ale bez šrámů.Běžkařů bylo málo,celkem dva.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 4.3.
Pavel, vloženo 4.3.2018 18:12

Dnes běžkování po silnici H. Halže směr Meluzína a trasy kolem Meluzíny, parádně upraveno na klasiku i bruslení.

> Západní Krušné hory

Info ze dne 4.3.
Densi, vloženo 4.3.2018 14:39

Pořád lyžařyká paráda....a pro změnu po tydnu opět JOUZA,co se aute projíždí po Magistrále mezi Maringotkou a Myslivnou....nehorázné hovado !

> Západní Krušné hory

Info ze dne 3.3.
Tom, vloženo 5.3.2018 7:45

Bruslení v okolí Nových Hamrů. Chaloupky-Jelení Vrch-Jelení-Bučinská cesta a zpět. Krásně upraveno, bohužel sněhu ubývá a tak jsou občas kusy jehličí, nebo kamínků. Nebylo to na nejlepší lyže. Jinak málo lidí a super zážitek.

> Západní Krušné hory

Info ze dne 3.3.
míra, vloženo 4.3.2018 16:19

Z pátku na sobotu padlo nad Altenbergem pár čísel nového sněhu a běžkování bylo na letošní poměry dobré, pár slabších míst se vždy dalo objet.

> Východní Krušné hory

Info ze dne 3.3.
František, vloženo 4.3.2018 9:29

Rolava-Ostružník-čerstvě upravená stopa ve vynikajícím stavu. Dále spojkou na Kammloipe a po ní těsně před Johan, stopa sjízdná, ale upravená byla asi před týdnem, v lesních úsecích velmi znečištěná jehličím. Od Johanu zpět na Jelení CZ/D, dolu do Jelení a po KLM na Rolavu. První část za Jelením podél potoka často velmi málo sněhu a kamínky,lesní ůsek opět čerstvě upraven a ve špičkovém stavu! Velký dík rolbařúm!!!

> Západní Krušné hory

Info ze dne 3.3.
Jarda, vloženo 3.3.2018 14:07

Dnes po magostrále z Božáku ba Červenou jámu a zpět. Stopy zafoukane a bořící se. Skoro se mi nechce věřit, že tam v pátek jela rolba. Na pláních u Maringitky stopy žádné. Sníh přemrzlý a ráno napadl 1 cm. Na klasiku to vůbec nejeĺo.

> Západní Krušné hory

Info ze dne 2.3.
Petr Horník, vloženo 2.3.2018 16:15

Ahoj, byl jsem minulý víkend viz můj report, a na áčkový lyže v žádném případě!! Sněhu fakt málo, kamínek chytneš určitě, ale dá se to. Od víkendu se to nezměnilo, mrzlo - mrkni na můj report z 24.2.

(Odpověď na dotaz uživatele Míra K z 2.3.: Ahoj lyžníci, je situace na Dlouhé louce dobrá? Na webu se píše, že 50 km upraveno, ale že občas kouká tráva :). Je to na áčkový lyže? Díky moc!)

> Východní Krušné hory

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

První Krušnohorská o.p.s.
Vše o běžeckých trasách v západní části Krušných hor, včetně informací o aktuálním stavu tras.
Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Krušnohorské běžkařské odkazy
Stránka se spoustou odkazů na běžkařské areály v Krušných horách na webu Honzy Tojnara