Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Vsetínské vrchy – běžky

Běžecké lyžování ve Vsetínských vrších, to je zejména jedna dlouhá hřebenovka. Hlavní hřeben Vsetínských vrchů vede od sedla Bumbálka směrem ke Vsetínu a jeho východní část od Bumbálky přes Soláň na Vsacký Cáb bývá i strojově upravovaná. Na hlavní hřeben se napojují i tratě, jejichž nástupním místem jsou Velké Karlovice v údolí Vsetínské Bečvy.

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 20.2.
Aleš, vloženo 22.2.2016 10:43

V sobotu jsme se pokusili vyrazit na bezkach z Bumbalky na Solan, ale na Beneskach jsme to museli otocit. Do te doby to na kamenackach jakstaks slo, ale v lese v nekterych mistech bylo kamenu hodne.

Info ze dne 20.2.
pyronovotny, vloženo 20.2.2016 20:06

Soláň směr Bumbálka
To málo co napadlo rozšlapali pěší,tak jsme to raději vzdali

Info ze dne 14.2.
petr, vloženo 14.2.2016 17:12

Dušna - Vsacky Cab. Dle webu V.Cab upravenych 5 km. Skutecnost uplne jina - z Dusne cesta rozjezdena auty a snehu minimum. Vhodne pro zoufalce a pro spravce webu. Ostuda!!!

Info ze dne 13.2.
Standa Ubík, vloženo 14.2.2016 6:38

Třeštík - Rožnov. Mezi Třeštíkem a Solání fajn projížka, jen samotná Soláň odhrnutá. Ze Soláně na Tenečnici prima, dál ale čím níž, tím hůř (na Díly rozjeto motorkářem, z Dílů jen úseky po lukách)

Info ze dne 11.2.
Redakce, vloženo 11.2.2016 22:07

V Beskydech napadlo v posledních dnech hodně sněhu a to znamená, že sobotní Karlovská 50 ve Velkých Karlovicích se bude konat. Viz http://www.karlovska50.cz/cs/informace/aktuality/121_karlovska-50-se-pojede-na-okruzich-padesatka-bude-mit-40-km - pojede se na okruhu dlouhém 11 km

Info ze dne 30.1.
Honza-Vsetin, vloženo 30.1.2016 23:01

Dnes Velké Karlovice: Machúzky, Razula, Horal.
Místy tráva, hlína, na staré lyže OK, v poledne 6,9 st. C.
Nedoporučuji´psolední 2 km k Horalu-kameny občas a téměř zledovatělé.
Zítra možná poslední den, na vyvětrání bylo dobré.

Info ze dne 30.1.
esence77, vloženo 30.1.2016 18:12

Projížděl jsem Velkými Karlovicemi, od vlak zast. či od Pepiša čili výchoziště stop jich vede několik nahoru údolím na Léskové, minimálně ke SKI Razula. Už jde vidět ale hlína a sem tam vlhko ve stopě.

Info ze dne 22.1.
petr, vloženo 22.1.2016 20:17

Nalakalo me dnesni info o nove stope od hotelu Duo Horni Becva. Nastup jsem dal ze Sachovy Studanky. Po zjevnem nezajmu vlekaru o spolupraci jsem si vyslapl sjezdovku a hledal spojeni na avizovanou stopu. Neznaly teto oblasti by ji nemusel najit. Cca 20 m pred koncem vleku se vydate ze sjezdovky vlevo po malo znatelnem chodniku a po cca 150 m vylezete z lesa a na louce pod sebou uz stopu uvidite. Krome toho tam uz zustaly i stopy po mne:-) No a pak uz po vyjete trase. 20-30cm snehu, stopa vyjeta skutrem. Neni to okruh, ale tam, otocka a zpet. Profil typu stop v okoli Bile - az moc casto stromeckem nahoru nebo pluhem dolu po lesnich cestam s neprijemnymi ostrymi vracaky, ktere muzou byt pro superamatery oriskem. Na louce nad Sachovkou je projety okruh, ale pri jeho tvorbe to chtelo trochu premyslet - ty polomery zatacek ve klesajicich usecich fakt nejsou pro bezneho bezkare:-(. Hodnoceni (jako ve skole): napad a iniciativa = 1, profil trati a radost z jizdy = 3, provedeni stopy a mysleni autora = 4! Abych nezapomnel: Prestoze jsem jel po nove vytvorene stope jako druhy, uz do ni vjel nejaky ocas na sneznym skutru!!!! Prosim, noste s sebou cukr a kdyz nekde uvidite stat snezny skutr, nasypte ho do benzinove nadrze:-)

Info ze dne 22.1.
Miska, vloženo 22.1.2016 12:08

Ode dneška je pro vaše tréninkové potřeby k dispozici strojově upravená stopa na klasiku na Horní Bečvě. Nástup do stopy doporučuji u Hotelu Duo nebo ve Skiareálu Sachova studánka. Délka 8 km. Stopa je vedena po loukách a svážných cestách s možností napojení na běžkařskou magistrálu Soláň-Třeštík-Bumbálka v oblasti vrcholu Polana. Mapa tratě a výškový profil najdete na stránkách Hotelu Duo.

Info ze dne 18.1.
Magda, vloženo 18.1.2016 22:21

Dnes večer z Velkých Karlovic Pepicentrum - Babská a zpět. Po trase pár horších úseků s kameny a trávou (především sjezdy). Od Galíku směr Babská lepší podmínky, ale stopy úpravu moc nepamatují, pouze klasika. V rámci možností dle aktuálních sněhových podmínek paráda, díky za to! http://www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy

Info ze dne 7.4.
yatka, vloženo 7.4.2015 21:05

Tak jsem dnes projel trasu Soláň-Třeštík a zpět. Sněhu je tam ještě dost (odhadem tak 10 až 30 cm), ale jeho kvalita asi bude rychle klesat. Někde už vylézaly kameny. Stopa spíš v náznaku, odpoledne už to měklo (teplota tak cca 2 stupně nad nulou). Jinak to nebyl špatný zážitek, možná konec velmi podařené sezóny

Info ze dne 6.4.
konarix, vloženo 6.4.2015 12:32

Velké Karlovice - Léskové: v údolí na loukách souvisle 15 cm, dál sněží. Prošlápnuta jednoduchá stopa v kolečku pod Razulou, nenáročně sjízdné i 2 km níž.

Info ze dne 1.3.
aleš, vloženo 2.3.2015 14:02

Beskydská magistrala č.9 Třeštík-Vsacký Cáb sjizdná,stopa na klasiku většinou chybí,mnoho jehličí.Z chaty pod Cábem na Vsetín už bez lyží.

Info ze dne 27.2.
konarix, vloženo 27.2.2015 21:07

Hřebenovka (západ): Strojově stažená trasa z Čartáku až před Dušnou, většinou bez klasické stopy. Těžký sníh, na hřebeni je ho dost, bez vylézajícího štěrku, v lese často zapadaný jehličím. Liduprázdno.
Poprvé jsem se nechal na mapy.cz zlákat čímsi jako okruhem k Cábskému jezeru, byl to ovšem spíš polopěší kros bez stopy, ve finále mě maník v autě Vsackého Cábu zprudil, že majitel lesů si nepřeje, aby mu tam kdokoliv lezl. Tož vitajte u nás...
Sestup rozsochou po modré do Vsetína už byl spíš vycházka předjařím, sjízdné jen výjimečně.

Info ze dne 26.2.
konarix, vloženo 26.2.2015 18:43

Hřebenovka východ (Benešky): Sněhu je celkem dost, krystalický podklad a trocha čerstvého, bez šutrů a ledu. Od Čartáku tvrdá cesta ušlapaná pěšáky, pod Vysokou jednoduchá turistická stopa. Prošlápnutá trasa z Třeštíku k Partyzánovi, kupodivu sjízdná rokle až pod Horal. Na údolní magistrále je znát obleva a pravidelné dešťové průplachy. Mlhavé vlhké počasí má do zimní idylky daleko, ale povozit se dá.

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Restaurace v Ostravě
i na dalších místech v Pivním deníčku. Seznam hospod, jejich hodnocení, jaké pivo točí, ...

Odkazy k oblasti

Běžecké tratě v okolí Velkých Karlovic
Popis okolních běžeckých tratí na stránkách obce Velké Karlovice.
Ski areál Razula Velké Karlovice - běžecké tratě
Mapa běžeckých tratí v blízkosti Velkých Karlovic

Kulturní akce - Zlínský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce ve Zlínském kraji