Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Vsetínské vrchy – běžky

Běžecké lyžování ve Vsetínských vrších, to je zejména jedna dlouhá hřebenovka. Hlavní hřeben Vsetínských vrchů vede od sedla Bumbálka směrem ke Vsetínu a jeho východní část od Bumbálky přes Soláň na Vsacký Cáb bývá i strojově upravovaná. Na hlavní hřeben se napojují i tratě, jejichž nástupním místem jsou Velké Karlovice v údolí Vsetínské Bečvy.

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Jirka, vloženo 17.1.2017 6:59

Ahoj, dá se aktuálně někde kolem V. Karlovic jet i skate a nebo všechno jen klasika? Díky za případnou reakci.

Zodpovědět
Info ze dne 15.1.
Patrik, vloženo 15.1.2017 19:21

Velke Karlovice. Spousta lidi, stopy projety bezkari, okolo Galiku rolbou. Teprve po druhe jsem videl rolbu, ktera projela zavodiste a smerovala po trase 50tky od zel. prejezdu podel sjezdovky nahoru. Pocasi parada.

Dotaz
Ludvík, vloženo 10.1.2017 18:17

Máte někdo informace o stavu trasy Léskové - Pod Vysokou - Soláň - Velké Karlovice? Děkuji

Zodpovědět
Info ze dne 6.1.
Jarda, vloženo 9.1.2017 9:43

Jezdili jsme v údolí V. Karlovic. Podmínky jsou ideální, stopy skvěle připravené jak na klasiku tak i bruslení. Jen se dobře obléct a vyrazit! :)

Info ze dne 5.1.
Pavel, vloženo 7.1.2017 8:09

(Odpověď na dotaz uživatele Martin C. z 5.1.: Nejaka strojova stopa v delce 5 a vice km? Pripadne i prostor na brusleni nekde v Beskydech? Za kazdy tip funkcni trasy bez potreby kamenacek budu rad.)

Tras MRŤO :-) a upravované i přes týden http://www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy

Info ze dne 31.12.
Honzik, vloženo 3.1.2017 11:02

Pod velkem u hotelu Horal - Makovské Sedlo přes Dupačku - a zpět stejnou cestou (s děckama). Parádní stopa strojem, jen trocha ledu ve sjezdu z Dupačky, nikde nikdo.

Info ze dne 31.12.
konarix, vloženo 31.12.2016 17:41

Velké Karlovice: I po poledni ze Súkenické supervýhled až k Západním Tatrám (klíč od rozhledny na hotelu). Údolí Babská nepohodlně, ale sjízdné (kromě horní části pod Třeštíkem) po zledovatělé cestě. Od Babské výborně upravená magistrála, většinou 3 stopy v každém směru. Pevný rychlý sníh, nahoře luxusní, níž spíš ojediněle prosvítá podklad. Špatný ledový úsek nad pilou, pak zase stopy na závodišti před kostelem.

Info ze dne 30.12.
Marena, vloženo 30.12.2016 17:53

Velkými Karlovicemi od Miloňova údolím na Babskou, pak zpět až na závodiště. Vzal jse,m si radši kameňáčky, ale mile mě překvapilo, jak skvělé jsou podmínky. Sněhu sice není moc, ale právě od Miloňova nahoru je to v klidu i na dobré lyže. Špatný je jen úsek od kluziště dolů za pilou, tam je led. Jinak tvrdá stopa, přemrzlý sníh, na kterém to jede. Navíc dnes parádně slunečno, že ani patlání klistrů nemohlo zkazit dojem.

Info ze dne 27.12.
konarix, vloženo 27.12.2016 20:32

Velké Karlovice: Dnes jen nepatrný přírůstek sněhu, který s ochlazením ztvrdnul. Okruhy v Léskovém slušně sjízdné (cesta v Capurách ovšem poštěrkovaná, takže dolů hezky pěšky nebo zpět na Dynčák).

Info ze dne 27.12.
canoe.onv, vloženo 27.12.2016 11:13

Velké Karlovice/Razula: namrzlé, ale aspoň zatím bez uraganu, teď před polednem začíná pofukovat, zataženo, občas nějaká vločka, kolem nuly...

Dotaz
petr, vloženo 27.12.2016 13:37

Je to v okolí Karlovic a Soláňe na áčkové lyže? Docela mě překvapuje, že na internetu tyto lokality nejsou rolbou za posledních x dní projeté, přitom se v prosinci psalo, jak skvělé tam jsou podmínky. Tak nevím. Má to cenu?

Zodpovědět
Info ze dne 26.12.
konarix, vloženo 26.12.2016 20:19

Hřeben Benešek: První kilometry od Soláně nic moc, místy v lese nesjízdné. Dál na pláních celkem souvislá vrstva do 30 cm mokrého sněhu, jízda po měkké uchozené cestě, jakás stopa až v úseku kolem Vysoké směr Třeštík. Příjemně mlhavo a liduprázdno. Hanzlůvka bez stopy, ale sjízdná, níže jen po slupce ledu. Nejlepší běžkování dole na magistrále v Léskovém, oblevou sice stopa povoluje, ovšem zaplaťpámbu aspoň za tohle.

Info ze dne 25.12.
konarix, vloženo 25.12.2016 20:41

Velké Karlovice: údolní magistrála v Léskovém 15-20 cm mokrého sněhu, dnes strojově neupravována, ale obstojné stopy. Mlhavo, většinu dne mokré sněžení, večer déšť.

Info ze dne 15.12.
olda, vloženo 15.12.2016 20:30

Dnes Machůzky-Gálik-Babská pod mrakem, vítr žádný, stopa po sněžení výborně klouzala, jen byla již dost deformovaná požíváním. Výška sněhu jde hodně dolů. Po poledni začali stopu strojově upravovat, ledovatěla a byla tak rychlejší. Běžkařů velmi málo.

Info ze dne 9.12.
Petr, vloženo 17.12.2016 13:43

Velke Karlovice: v úseku Gálik - Machuzky strojově upravené stopy, manšestr na skate, na přejezdech cest od domů místy kamínky nebo prosvítá hlína, jinak velmi dobrý stav, 2x krátce pršelo, teplota kolem nuly, spíše lehce nad, netrefil jsem mázu ideálně. Málo lidí, v noci ale prý lítali šílenci s čelovkami.. Chtělo by to ještě připadnout tak 10 čísel, jinak spokojenost. Karlovice - běžkařů ráj

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Restaurace v Ostravě
i na dalších místech v Pivním deníčku. Seznam hospod, jejich hodnocení, jaké pivo točí, ...

Odkazy k oblasti

Běžecké tratě v okolí Velkých Karlovic
Popis okolních běžeckých tratí na stránkách obce Velké Karlovice.
Ski areál Razula Velké Karlovice - běžecké tratě
Mapa běžeckých tratí v blízkosti Velkých Karlovic

Kulturní akce - Zlínský kraj

Načítám data...
Další kulturní akce ve Zlínském kraji