Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Vsetínské vrchy – běžky

Běžecké lyžování ve Vsetínských vrších, to je zejména jedna dlouhá hřebenovka. Hlavní hřeben Vsetínských vrchů vede od sedla Bumbálka směrem ke Vsetínu a jeho východní část od Bumbálky přes Soláň na Vsacký Cáb bývá i strojově upravovaná. Na hlavní hřeben se napojují i tratě, jejichž nástupním místem jsou Velké Karlovice v údolí Vsetínské Bečvy.

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 10.12.
Paja, vloženo 10.12.2017 17:29

Jeli jsme od Machuzek po Galik,stopy jsou sjízdné,trochu namrzlé, sněhu dostatek.Takže běžkování skvělé.

Aktuality ze sezóny 2016/2017, popř. starších

Info ze dne 11.2.
Patrik, vloženo 11.2.2017 18:08

Zdechovska 30. Chvala organizatorum! Spousta prace s pripravou trate byla videt. Panak slivovice na obcerstvovacce ci v cili byl tresnickou na dortu! Velke diky!

Info ze dne 10.2.
Tanuki, vloženo 10.2.2017 19:19

Vsetin-Nad Svagery-Putyrka odhrnuta asfaltka,bezkovanie obmedzene vedla popri ceste. Dalej na smer Lopunice-Vsacky Cab to iste.
Od Vsacky cab chata- Cartak podmienky vyborne ,miestami zladovatele, mokry sneh ale vyjazdena pekna stopa. Od Cartaku velmi zladovatele, nevhodne (ale isla som len cca 3km).

Info ze dne 7.2.
Milan, vloženo 8.2.2017 18:02

V Karlovicích stopa upravena od Machůzek po hotel Galík.Jinde, to co přes víkend rozmeklo teď zmrzlo takže žádná sláva.Nemáte ,prosím,někdo představu jak vypadá trasa Soláň-Třeštík?diky

Info ze dne 5.2.
konarix, vloženo 5.2.2017 14:38

Velké Karlovice: Magistrála Karlovské 50 je v hlavním úseku mezi Machůzkami a obrátkou u Babské ve slušném stavu (s ohledem na oblevu). Aktuálně nebyla upravena, ale paralelní trasy na klasiku udržují četní běžkaři; mokrý sníh, kolem poledne už byly stopy docela nasáklé a povolovaly. Sněhu dost, na loukách i přes 40 cm, takže až se zpátky ochladí, budete to tady mít ok (já se musím spokojit aspoň s jubileem 50. zprávy...).

Info ze dne 4.2.
konarix, vloženo 5.2.2017 1:16

Západní hřebenovka (Soláň-Vsetín): Až půl metru mokrého sněhu, kdysi protažená trasa má stopy pro klasiku. Na otevřených úsecích obstojné, i když stopa povoluje a částečně je nasáklá (téměř nikde na břečku), v lese jehličí. Vzhledem k dostatečné vrstvě moc nehrozí škrtání, vyjma některých lesních sjezdů. Po Cáb docela v pohodě, dál je asfaltka nepoužitelná, ale většinou se dá objet upravenou lesní paralelkou. Na Vsetín jsem to zkusil hřebenem po červené (směr Hrbová), ale od Dušné kus jen pěšky, protože cesty nesjízdné a louky bez stopy. Běžky jsem obul až ve druhé polovině, kde prošlapávání pidichodníku nepostrádalo romantiku, ale doporučovat to radši nebudu. Sněhu dost až po Vsetín.

Info ze dne 3.2.
Marek, vloženo 3.2.2017 23:07

Vsetín - podél Vsetínské Bečvy do Ústí. Na cyklostezce jsou místy prošlápnuté i dvě stopy. Taje to jak sviňa, ale s červeným Swixem to zatím jde. Fajn večerní rozcvička. Zítra jdem zkusit ze Soláně přes Cáb až do Vsetína :-)

Info ze dne 25.1.
Simona, vloženo 26.1.2017 18:47

Ahoj, má někdo info jak je sjízdná hřebenovka Soláň-Cáb? Díky.

Info ze dne 21.1.
Oskar, vloženo 26.1.2017 21:40

Stav upravený běžeckých tratí na serveru
http://www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy
Pozor v sobotu v 10 hod start závodu, odhaduji do 14 hodin uzavřeny tratě?

Info ze dne 21.1.
Oskar, vloženo 21.1.2017 20:50

Na Padesát kilometrů na lyžích po Valašsku (Bumbálka - Vsetín) dne 21.1.2017 vyšlo krásné počasí. Bohužel kam se dostanou auta, jsou stopy téměř nepoužitelné. Průměrný věk účastníků odhaduji 40 až 50 let. Proč asi.
Nejlepší stopa Bumbálka k prvnímu vleku na Soláni, lze bruslit. Ze Soláně (bufet u cesty a parkoviště uzavřen) stopa na cestě používané auty, špatné, pak jen dvojitá stopa až na Chatu pod Cábem. Od chaty až do Vsetína převážně po rozhrnutých cestách používané auty - špatné! Vhodné pouze pro lyže - "kameňačky". Hospody po cestě otevřené (mimo bufet na Soláni) otevřené, obsluha ochotná.

Info ze dne 16.1.
Jirka, vloženo 17.1.2017 6:59

Ahoj, dá se aktuálně někde kolem V. Karlovic jet i skate a nebo všechno jen klasika? Díky za případnou reakci.

Info ze dne 15.1.
Patrik, vloženo 15.1.2017 19:21

Velke Karlovice. Spousta lidi, stopy projety bezkari, okolo Galiku rolbou. Teprve po druhe jsem videl rolbu, ktera projela zavodiste a smerovala po trase 50tky od zel. prejezdu podel sjezdovky nahoru. Pocasi parada.

Info ze dne 9.1.
Ludvík, vloženo 10.1.2017 18:17

Máte někdo informace o stavu trasy Léskové - Pod Vysokou - Soláň - Velké Karlovice? Děkuji

Info ze dne 6.1.
Jarda, vloženo 9.1.2017 9:43

Jezdili jsme v údolí V. Karlovic. Podmínky jsou ideální, stopy skvěle připravené jak na klasiku tak i bruslení. Jen se dobře obléct a vyrazit! :)

Info ze dne 5.1.
Pavel, vloženo 7.1.2017 8:09

(Odpověď na dotaz uživatele Martin C. z 5.1.: Nejaka strojova stopa v delce 5 a vice km? Pripadne i prostor na brusleni nekde v Beskydech? Za kazdy tip funkcni trasy bez potreby kamenacek budu rad.)

Tras MRŤO :-) a upravované i přes týden http://www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Čelenky + šátky s designem BESKYD
Originální čelenky a šátky s designem BESKYD vám přináší www.milujemehory.eu

Odkazy k oblasti

Běžecké tratě v okolí Velkých Karlovic
Popis okolních běžeckých tratí na stránkách obce Velké Karlovice.
Ski areál Razula Velké Karlovice - běžecké tratě
Mapa běžeckých tratí v blízkosti Velkých Karlovic