Beskydy – běžky

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 15.2.
Josef, vloženo 16.2.2018 13:57

(Odpověď na dotaz uživatele Jira z 16.2.: Ahoj,o víkendu bych chtěl zkusit běžky,asi z Nové Lhoty na Javorinu.Nikdy jsem tam nebyl,tak se chci zeptat, je to i na bruslení, nebo radši zvolit klasiku?
Dik Pro upřesnění , kdo to nezná , tak z Nové Lhoty se myslí od parkoviště u sjezdovky ! Včera tam byla stopa směr Kubíkův vrch , Stará Myjava na klasiku i bruslení , na Javorinu jsme nešli , ale taky tam byla před dvěma týdny dvojitá stopa strojem .

> Bílé Karpaty

Info ze dne 15.2.
Pierre, vloženo 15.2.2018 23:45

rozmohl se nám tady takový nešvar, psi ve stopě.. jinak na poměry této zimy velmi dobré projetí v úseku Nová Lhota - Javořina. Na zpáteční cestě jsem potkal 4 běžkaře s čoklama, hlavně 2 pastevečtí chlupáči stopě moc neprospěli. Paní ze Slovenska jsem na to upozornil a prý jsem byl první, kdo si stěžoval -) Tak přátelé, pokud narazíte na majitele psího rozm*dávače běžeckých stop, nebojte se mu říct svůj názor. Jinak ti pejskaři, to je často diagnóza..

> Bílé Karpaty

Info ze dne 14.2.
Víťa, vloženo 15.2.2018 13:56

Včera Nová Lhota-Javořina,podmínky slušné čerstvě napadaný sníh asi 4 cm zlepšil podmínky na hřebeni mlha.Na druhou stranu směr Kamenné vrata sněhu podstatně méně šlo to,ale člověk si musel vybírat místy jsou tam po velkém větru na trase vývraty.

> Bílé Karpaty

Dotaz
Radka, vloženo 15.2.2018 12:41

Nevíte někdo, jak to vypadá na bežky v současné době na Mikulčině vrchu? Díky za odpověď.

Zodpovědět > Bílé Karpaty

Info ze dne 14.2.
kuba, vloženo 14.2.2018 22:26

Je smutne, že se nikdo o trasy v Hostýnských vrších nestará. Nejsou ani, žádné objektivní informace o sjízdnosti běžeckých stop. Ještě, že máme tuhle apku.

> Hostýnské vrchy

Info ze dne 13.2.
Petr, vloženo 14.2.2018 10:23

Magistrála 1 Ski areál Mosty - Studeničné - Gírová: Sníh na minimálni hranici sjízdnosti, prachový. Na Studeničné v pohodě, amatérská stopa v obou směrech, ze Studeničné na Gírovou tak trochu pro dobrodruhy nebo backcountry běžky kvůli utrženému svahu a změně trasy. Chodník velmi úzký, rozbitý od turistů, stopu jsem projel, ale nebude tam dlouho.

> Slezské Beskydy a Jablunkovsko

Info ze dne 13.2.
Honza-Vsetin, vloženo 13.2.2018 20:27

Pustevny-Martiňák: ranní ptáče, dál doskáče :)... na rozdíl od kolegy jsem po obědě měl krásnou novou stopu od rolby.. akorát ten nový sníh je pomalejší.. opět fialový vosk krásně držel.. akorát jsem oddělával jedné manželské dvojici škrabkou nalepený led/sníh z lyží, na kterých měly šupiny (pod a nad nimi), fakt nechápu, žádné stopy vosku tam opravdu nebyly :)

> Moravskoslezské Beskydy

Info ze dne 13.2.
Fazol, vloženo 13.2.2018 16:24

Pustevny - Martiňák. Vyjel jsem z Pusteven brzo ráno, na asfaltové cestě nad Martiňákem to bylo občas téměř na asfalt, ale celou dobu hodně sněžilo, takže sněhu bude dostatek. Stopa projetá od běžkařů, rolba tam určitě pár dní nebyla.

> Moravskoslezské Beskydy

Info ze dne 11.2.
Adik, vloženo 12.2.2018 8:34

Javorový - Ostrý (traverz): stopa super, sněhu zatím úměrně, ale nesmí už moc tát, odpoledne už nebylo ani moc lidí..

> Slezské Beskydy a Jablunkovsko

Info ze dne 11.2.
Petr, vloženo 12.2.2018 7:38

Javorový-Ostrý-Kozinec-Záolší: sněhu dost, z chaty Javorový na velký Javorový bez stopy, tvrdý zmrzlý podklad, z velkého Jav. na Šindelnou v pohodě, dalo se příjemně sjet. Ty stromy přes stopu jsou opravdu tragédie, obzvlášť poslední je na konci sjezdu a není úplně sranda to dobrzdit. Jsou tam už kolik let :-( od Šindelné už stopa. Konec sjezdu z Ostrého na Kozinec těžba dřeva, málo sněhu. Sjezd z Kozince na Záolší málo sněhu. Konec sjezdu asi 100 m úsek spousta kamení!!!

> Slezské Beskydy a Jablunkovsko

Info ze dne 11.2.
Honza-Vsetin, vloženo 11.2.2018 21:14

okolí Pusteven:
kolem oběda mě už nepustila PČR na Pustevny (parkoviště plné).
Tak jsem jel směr Martiňák (parkování na posledním parkovišti před zákazem vjezdu: pěšky rychlou chůzí 25 minut, takže někdo klidně 45...). Auta ze Slovenska, s pražkou značkou i na oběd tam přes zákaz jezdí.
Martiňák-Pustevny: příjemné, letos skoro nejlepší. Pro nedávné bolesti zad jsem nejel soupaž, ale dal jsem vosk: fialový swix, držel jak přibytí. Mart. tak 10 cm, Pustevny 40 cm. Ale nebylo třeba přenášet.
Pak okruh velký kolem Zmrzlého. Nepatrně kamínků, ale v pohodě.
Děkujeme za úpravu.
Psi a pěšáci do stopy nepatří. Chodili byste po té trase, kdyby to nebylo upravené rolbou a bořilo se to po kolena?! Snažte se být v souladu s přírodou, je sníh, tak co třeba zimní sporty? Pokud to zvládnete 8 km tam a zpět, tak se to dáte i na běžkách. Celou sadu turistickou nekoupíte draze...
Pěkný den. H.

> Moravskoslezské Beskydy

Info ze dne 11.2.
Mára, vloženo 11.2.2018 20:54

Říka - Tesák - Říka. Nahoru po levé straně cesty, dolů po pravé straně. Drtivá většina trasy odhrnutá pluhem až na štěrk nebo asfalt lesníky. Odjeto s největší opatrností po krajích cest i na kameňackách. Nahoře snaha objet Čerňavu a na Tesák, ale opět polovina trasy zhrnutý sníh pluhem lesníky.
I těch 10cm sněhu je díky lesníkům, na této trase pryč..škoda mluvit.

> Hostýnské vrchy

Info ze dne 11.2.
Zuzana, vloženo 11.2.2018 18:51

Dnes Nová Lhota - Javořina, sněhu pořád dost , v lese i na vrcholu. Lidí docela hodně, ale počasí zato luxusní. Také doporučuji.

> Bílé Karpaty

Info ze dne 11.2.
Bezkar, vloženo 11.2.2018 16:58

Host.mag.v provozu.trasa trojak,bludne,bilova paseka,lazy super stopa v lese misty horsi.15-20 cm.- 3 stupne.hospudka lazy otevrena so,ne.grog,pivko,akce steak.predpoved zimni jeste vydrzi a neco malo prisnezi.zdarec.

> Hostýnské vrchy

Info ze dne 10.2.
Mirka, vloženo 10.2.2018 20:50

Trasa Martinak - Pustevny paráda, konečně snih,ne jen na stromech ale i na ceste, stopy taky dobré,sem tam nebyly,ale jinak podminky skvělé.

> Moravskoslezské Beskydy

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Čelenky + šátky s designem BESKYD
Originální čelenky a šátky s designem BESKYD vám přináší www.milujemehory.eu

Odkazy k oblasti

Beskydská magistrála - aktuální stav tras
Mapa se znázorněním poslední strojové úpravy tratí Beskydské magistrály.
Beskydy.cz - sekce zimní sporty
Popis několika běžeckých tras v Beskydech, včetně informací o jejich aktuálním stavu