Beskydy – běžky

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Pro milovníky běžeckého lyžování skýtají Beskydy mnoho tras. Několik je i pravidelně upravovaných, ale převládají spíše stopy, které si projíždějí lyžaři sami.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Beskydy

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 4.2.
petr, vloženo 5.2.2018 16:14

Velké Karlovice. Návrat z luxusního běžkování v Kremnických vrchoch jsem záměrně volil pře Velké Karlovice, abych se ujistil, že tady sníh není. Od Horalu až po hospodu U Pepina není po sněhu téměř ani památky a na jakýkoli výlet na běžkách je ztráta času. Na slovenské straně kousek nad Makovem jsem zahlédl dva běžkaře scházející po lesní cestě - s lyžemi v ruce. Sněhu opravdu velmi málo, pod stromy vůbec. Pokud se něco velkého nestane, pak Velké Karlovice určitě ne.

> Moravskoslezské Beskydy

Dotaz
Víťa, vloženo 31.1.2018 10:50

Nevíte někdo,jak to vypadají stopy kolem Nové Lhoty po oblevě v posledních dnech ledna?

Zodpovědět > Bílé Karpaty

Dotaz
vlastik, vloženo 31.1.2018 9:39

Ahojky, sím, nevíte někdo aktu stav běžeckých stop Třeštík-Soláň ? nebo Třeštík - Martiňák ?. Děkuji za info.

Zodpovědět > Moravskoslezské Beskydy

Info ze dne 27.1.
Martin, vloženo 27.1.2018 19:57

Na podmínky kolem stále luxus. Sníh mokrý, měkký, ve sjezdu z Durdy k Dibrovovi výhoda, jindy na ledu je to kamikadze akce. Stopa až na pár míst stále vysněžená. Akorát teda lidí jak sr...k, hlavně ve stopě na Turou. Co mě zarazilo špinavý sního na české straně, kolm hranice a dál na Turou byl podstatně čistější.
Máza - fialový swifx, ale bylo třeba větší vrstvu, pak to drželo.

> Bílé Karpaty

Info ze dne 27.1.
Marek, vloženo 27.1.2018 16:23

Dnes z Nové Lhoty na Javořinu velmi slušně upravená stopa, vůbec nám to neklouzalo a sjezd z Javořiny zpět , naprostá bomba. Akorát žádný výhled, byla hustá mlha. Díky za super upravené stopy. Kozel a Falďas

> Bílé Karpaty

Info ze dne 27.1.
Petra, vloženo 27.1.2018 14:54

Dnes z Nové Lhoty do Staré Turé a zpět - nešlo namazat, klouzalo, hluboký těžký sníh i na bruslení, dřina...ale stálo to za to :-).

> Bílé Karpaty

Info ze dne 26.1.
petr, vloženo 26.1.2018 22:41

Nová Lhota - Stará Myjava. Po včerejším mimořádně povedeném svezení tentokrát po silnici dolů na Slovensku stranu. Stále krásné rychlé dvě stopy a široký skatepruh. Odbočka vpravo až ke sjezdovce pouze prošlápnutá stopa, k přehradě po zasněžené silnici. Od přehrady nahoru na Krůžok po žluté stromečkem, hardcore v hlubokém sněhu. Dál ke Kubikovu vrchu zase v prošlápnuté stopě a dolů do Nové Lhoty. Zajímavý okruh, ale daleko větší dřina než včera...

> Bílé Karpaty

Info ze dne 25.1.
Bezkar, vloženo 26.1.2018 18:37

Da se jen omezene po loukach.v lese zmzle a kameny.bludne,trojak,do 10 cm na stare kamenacky.

> Hostýnské vrchy

Dotaz
petr, vloženo 26.1.2018 16:39

Nemáte někdo info. jestli se upravují stopy v okolí Brumova

Zodpovědět > Bílé Karpaty

Info ze dne 25.1.
petr, vloženo 25.1.2018 22:19

Nová Lhota - Velká Javořina trasa projeta rolbou, na rovných úsecích stopa a na stoupáních i sjezdech bez stopy (je vidět, že tady někdo myslí). Hodně sněhu, teplota pár stupňů po nulou, modrý swix držel. Na exponovaných místech hodně větrno, v lese v pohodě. Holubyho chata otevřená, nádherné výhledy z Velké Javořiny na Moravu i Slovensko. Na zpáteční cestě ještě přidáno deset km dolů na Myjavu. Na silnici dvě nádherné stopy a široký skate pruh uprostřed pro dva bruslaře. Nevídané!!!!
Vzhledem k letošní sněhové bídě v Beskydech je doslova šok! Naštěstí v dobrém smyslu...

> Bílé Karpaty

Info ze dne 25.1.
svj, vloženo 25.1.2018 13:28

Z Třeštíku na Kotlovou - sněhu dost, žádné kameny, trochu fialového pod patku a už to dobře jede. Stopa neupravena, vyšlapaná běžkaři, občas mírně zledovatělá.

> Vsetínské Beskydy

Info ze dne 24.1.
Redakce - Martin Sajal, vloženo 2.2.2018 16:09

Díky za pošťouchnutí. Že je to rozdělení nešťastné kvůli Velkým Karlovicím, odkud bývá tak půlka zpráv z této oblasti, jsem si v létě při rozmýšlení kudy dál taky uvědomil. Takže jsem doplnil do popisku Javorníků, že zprávy z Karlovic patří pod Vsetínské Beskydy (přejmenoval jsem poté, co mě upozornil místní patriot, že oficiální název se změnil). Pokud se na příští sezónu podaří spustit novou vylepšenou verzi webu, tyhle dvě oblasti spojíme do jedné.

(Odpověď na dotaz uživatele konarix z 22.1.: Technická pro Martina Sajala: Bylo by dobré v popisce stanovit, zda oblíbenou údolní magistrálu ve Velkých Karlovicích řadit pod Javorníky nebo Vsetínské vrchy - trať Karlovské 50 totiž plusmínus sleduje geomorfologickou hranici v linii Vsetínské Bečvy. Já ze zvyku dávám tyto zprávy pod VV.)

> Javorníky

Info ze dne 24.1.
Martin, vloženo 25.1.2018 8:38

Stále luxusní upravená trať na klasiku i bruslení z Nové Lhoty až k Horná Hlavina. Stopa mírně zledovatělá.

> Bílé Karpaty

Info ze dne 24.1.
petr, vloženo 24.1.2018 20:44

Pustevny. Od Ráztoky nahoru po zelené k Velké sjezdovce první dva kilometry větší či menší tragédie. Sněhu málo, ale s opatrností to šlo nejprve ve stopě od aut, s vyšší nadmořskou výškou se to výrazně lepšilo. Opačný směr, tedy sjezd k Raztoce ani omylem. Od Velké sjezdovky na Pustevny čerstvá stopa. Měl jsem tu čest jako první...nádhera. Silný vítr, cca 70 km/h, jak Alča Zárybnicka předpovídala mě nepustil na Radhošť, ale jen na závodní okruh přes Tanečnícu. Tady mezi stromy sice foukalo taky, ale přijatelně. Opět čerstvá stopa, bez lidí a psů, protože v takovém čase by ani psa nevyhnal...
Zpět přes hospodu v nové stanici lanovky a stany s ledovými sochami a dál dolů sjezd po silnici do Trojanovic. Trojanovice cca plus 2-5 stupňů, těžká mokrá kaše, od cca 800 m.n.m už krásný zmrzlý snih.

> Moravskoslezské Beskydy

Info ze dne 23.1.
petr, vloženo 23.1.2018 20:22

Čeladná. Upraveno 10 km žlutého a červeného okruhu. Sněhu max 10 cm,ale na golfovém hřišti to bohatě stačí. Stopa i skate, +1 stupeň, překvapivě příjemné odpoledne.

> Moravskoslezské Beskydy

Doporučujeme

Pobyty v Beskydech - slevy až 50 %
Wellness pobyt v 4* hotelu za 3340 Kč + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Čelenky + šátky s designem BESKYD
Originální čelenky a šátky s designem BESKYD vám přináší www.milujemehory.eu

Odkazy k oblasti

Beskydská magistrála - aktuální stav tras
Mapa se znázorněním poslední strojové úpravy tratí Beskydské magistrály.
Beskydy.cz - sekce zimní sporty
Popis několika běžeckých tras v Beskydech, včetně informací o jejich aktuálním stavu