Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nově nejvíce na východě Petrovice a Tisá. A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 29.1.
fotbalik, vloženo 30.1.2017 19:13

Okruhy Brandov, Svahová a Pyšná a pak z Lesné na Novou Ves. V Načetínském údolí za Brandovem ve stopě hodně bordelu, cestou dál už v pohodě. Okruh Svahová výborný, stopa dobrá a málo lidí. Pyšná taky pěkná, jen stoupák na Lesnou náročný. Až ke Dřevaři stále krásná stopa, pak dolů do Nové Vsi silnička projetá nějakými vozidly, bez stopy, sněhová pokrývka hodně slabá a občas kouká asfalt. Asi je lepší sejít to pěšky.

Dotaz
Michal, vloženo 30.1.2017 16:04

Ahoj,
Je Bezrucovo udoli stale pekne a proslapnute na bezky?
Radi bychom na dva celedenni vylety (jeden v so, druhy v ne) od Prvniho Mlyna. Meli byste nejake tipy kam jet? cca 25km na den.. Diky.

Zodpovědět
Info ze dne 29.1.
Miloš, vloženo 29.1.2017 17:58

Adolfov a okolí upraveno ,lidí nemnoho.Ideální lyžovačku kazí pouze pěšáci na upravených tratích.

Info ze dne 29.1.
Pavel, vloženo 29.1.2017 16:46

Petrovice - Rájec - Ostrov - Sněžník - Tisá - Petrovice, mix klasika a skate, trasy kolem Sněžníku a Tisé by si rozhodně zasloužily znovu upravit, je na nich asi cm prašanu a jsou už trochu rozbité, sněhu všude dostatek. Na skate je tato lokalita jen částečně, na klasiku paráda. Krásná příroda, pod Sněžníkem docela Sibiř a dost lidí, nad Petrovicemi azuro a liduprázdno.

Pak jsem jel ještě z Petrovic na Mordovnu a zpět. Luxusní manžestr, celou dobu super skate. Upraveno včera, na většině míst ještě manžestr a ani noha. Doporučuju vyrazit na trasu Adolfov-Petrovice, krásná krajina i výborně upraveno. Je to trochu níž a dost tam fouká, takže jestli přijde slibovaná obleva, tak to půjde rychle dolů, zatím sněhu všude dostatek. Díky za úpravu!

Info ze dne 27.1.
Patrick, vloženo 27.1.2017 21:20

Úsek Adolfov - Mordgrund (směr Petrovice) je upravován ve večerních hodinách rolbou a další úsek na Petrovice bude proveden v sobotu v ranních hodinách z důvodu silného větru kolem 70km/h. V lesích je vše v dobré kvalitě. Na pláních je místy sníh vyfoukán, ale na samotné trase dostatek.

Info ze dne 26.1.
Ráďa, vloženo 27.1.2017 16:47

TISÁ - Petrovice - Adolfov, úsek Tisá - Petrovice slušné. Petrovice - Krásný les - hrůza, zafoukané, neupravené a celé projeté pásovou čtyřkolkou nebo čím, která to akorát zkazila, v Mordové rokli totálně zničeno traktorem. Z Krásného lesa dále opět lepší, i když místy také poškozeno kolovými vozidly a pár míst vydřeno do hlíny. Dostatek sněhu všude až z Větrova. Nevím, kde mají kolem Petrovic přes půl metru sněhu, jeho tam sotva polovina, než udávají. Půl metru je stěží tak místy v Adolfově.

Info ze dne 26.1.
Michal, vloženo 27.1.2017 8:13

Tak jsem tam nakonec byl a sjizdne je to pekne. Sice umydlene, ale jelo se hezky. Stopa i skate. Michal
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 26.1.: Ahoj, byl jste někdo v posledních dnech na trase Komáří vížka - Cínovec? Nevíte, jak to tam vypadá na brusleni? Diky, Michal)

Info ze dne 26.1.
Patrick, vloženo 26.1.2017 15:55

Úprava na Petrovicích proběhne hlavně zítra(pátek) a to tak, že rolba z Adolfova pojede přes Krásný Les až do Mordgrundu a zbytek pokud to bude nutné přejedeme čtyrkolkou se stopovačem. Na některých místech je dobré se stopě vyhnout protože je v ideálním vytvrdlém stavu. Samozřejmě teď jsou některé úseky krásně sjízdné i na skate.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 26.1.: Máte prosím někdo aktuální info ze stop kolem Petrovic? Rád bych tam vyrazil na skate zítra, úprava na víkend proběhne předpokládám až v pátek večer, takže mě zajímá, jestli jsou trasy skateovatelné. :-) Díky moc za odpověď.)

Info ze dne 25.1.
Roman Fišer KBS, vloženo 25.1.2017 20:58

Nerad touto formou a prostřednictvím tohoto fóra toto sděluji, ale jsem tázán a odpovím panu Kohlovi, který je dlouholetým příznivcem a podporovatelem KBS. Již se stalo a ne jednou konkrétně ze strany pana Herzána směrem k panu Bulovi a Myšíkovi a z mé strany směrem k panu Blaschkemu který fyzicky rolbou upravuje stopy pro vlastníka rolby. Bohužel ani jeden není vlastníkem rolby PistenBully100 na Cínovci. Víc pro to opravdu nemůžeme udělat a přiznám se, že ani nechceme. KBS se nebude stavět do pozice kdy někoho bude přemlouvat ke spolupráci, když třeba nemá zájem ..... Máme jako spolek nějaká pravidla a za deset let práce i kus něčeho na co si dovolím říct, že můžeme být hrdí. Záleží čistě na straně Cínovce, jak se k dané situaci postaví. Ale nerad bych zde rozváděl diskusi, která uživatele stop asi nezajímá a nedivil bych se provozovateli tohoto webu, kdyby naše příspěvky odstranil. Přeji další hezké dny ve stopách KBS. Aby zde zaznělo něco co bude uživatele stop zajímat z hlediska rozšíření skimapa.cz, tak sděluji, že navazuji kontakt s udržovateli středisek Seifen, Holzhau a Altenberg, která bychom rádi zapojili také prostřednictvím GPS zápisu do skimapa.cz. Čekáme na reakci. Skol Roman Fišer KBS Dlouhá Louka

Info ze dne 25.1.
Otakar Kohl, vloženo 25.1.2017 20:19

Dnes necelých 69 km skate: Z parkoviště na Bouřňáku směr Fláje, jihobřežní cestou, dále ke Klínské bráně, odtud odbočka k Němcům, tam 10 km zelený okruh, dále od Klínské brány až na Mníšek, odtud zpět, přes Mračný vrch na Klíny, po oranžovém okruhu zas na Mračný vrch, návrat k Flájské přehradě, pak na Dlouhou louku a zpět k autu. Až na výjimky super podmínky.
Rád bych se vyjádřil ke dvěma příspěvkům o Cínovci: z krátkodobého hlediska mi může být jedno, zda je upravovatel členem KBS, nicméně pokud to má fungovat do budoucna, je potřeba zajistit financování. Pokud by Cínovečtí byli členy KBS, mohl bych si jako uživatel např. koupit známky KBS na jejich podporu. Takto jim mohu maximálně poděkovat. Je mi 37 a rád bych dalších 40-50 let využíval upravované trasy ve Východních Krušných horách.
Otázka na pana Fišera: nebylo by možné, aby KBS upravovateli z Cínovce členství nabídla?

Info ze dne 25.1.
Dzim., vloženo 25.1.2017 12:08

Odpověď Pavlovi: většinou když mířím přímo na Lesnou, parkuju nahoře u cesty ke sjezdovkám. Když jdu na Sluneční cestu, nechávám auto spíš na spodním parkovišti u bývalé Chatařky. O víkendu je ale potřeba tam být nejpozději v deset, potom už je to s místem horší.

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 25.1.: To Dzim.: Díky za zprávu, kde parkuješ v Pyšné?)

Info ze dne 24.1.
Dzim., vloženo 25.1.2017 9:23

Pyšná-Lesná-Brandov a přes Gabrielinku zpátky: krása! Celá cesta skejt, u kostela v Malém Háji je stopa trochu zafoukaná, ale dostatečně tvrdá a zatím čitelná. Všude jinde luxusní. Malinko náročnější je sjezd ke sjezdovce v Brandově, ale žádné drama.

Info ze dne 24.1.
Roman Fišer KBS, vloženo 24.1.2017 21:02

Je to přesně jak píše Ondřej a zápis do skimapa.cz je zapisován prostřednickvím GPS ve vlastnictví, režii a provozu KBS v rolbě která změnila majitel a původně jezdila na Novém městě nyní na Cínovci. KBS je zapsaný spolek z části podporovaný krajem. Součástí může být i nový provozovatel rolby na Cínovci pokud projeví zájem, stejně jako jsou nově součástí úseky Adolfov a Petrovice.

Info ze dne 24.1.
Ondřej, vloženo 24.1.2017 18:55

Ano, není členem KB stopy, ale upravuje se za podpory mest Dubí. Rolba z Cínovce. Jezdí se pravidelně směr na Komárku i směr na Nové město k trafu. Min jednou týdně v pátek se pojede. Někdy když napadne i v týdnu. Skimapa nelže. KBS s tím nemá nic společného což může bát uživateli stop stejně jendo, hlavně že je upraveno. Krušnohorský dvůr

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 24.1.: Na http://www.kbstopa.cz/ píšou, že Nové Město není již členem kbstopy. Znamená to, že se část magistrály mezi Cínovcem a Bouřňákem už neupravuje? Podle skimapy to vypadá, že se upravuje jako dřív. Dík za odpověď.)

Info ze dne 23.1.
Otakar Kohl, vloženo 24.1.2017 8:28

Včera večer trasa Komárka - Címovec - Pramenáč - Vitiška - okruh v lese (nevim jak se jmenuje) - zpět na magistrálu a na Komárku, cca 35-36 km (vypla se mi GPSka), stále luxusní stopa, i na bruslení by to bylo v pohodě, bohužel teda na pár místech stopy od pěšáků.

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Zapomenuté pohraničí
Popis a aktuální stav běžkařských tras v okolí Petrovic a Tisé, které jsou nově součástí Krušnohorské Bílé Stopy
Krušnohorský klub
Aktuálních podmínky na běžeckých tratích v areálu Dlouhá Louka, které Krušnohorský klub upravuje

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji