Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí – běžky

Centrem jihovýchodní části Orlických hor jsou Rokytnice v Orlických horách, Říčky a Orlické Záhoří. Právě z Orlického Záhoří je možnost napojení na upravované tratě v Polsku nebo bezproblémový výjezd na hřebeny Orlických hor. Severozápadně od Říček a Orlického Záhoří na tuto oblast navazují další upravované běžkařské trasy, které zde řadíme pod Deštné v Orlických Horách a okolí.

Podívejte se na video a popis výletu od Haničky k Říčkám a ještě o kus dál.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná aktualita.

Aktuality ze sezóny 2015/2016, popř. starších

Info ze dne 3.4.
Jindra, vloženo 3.4.2016 8:46

Dnes téměř za tmy z Mezivrší směr Pěticestí,Homole a zpět.Páteční úprava byla ještě vidět,stopa tvrdá a rychlá,místy i na bruslení.Přenášení lyží přímo úměrné dnešnímu datumu.Hezké a asi poslední svezení.

Info ze dne 28.3.
Ondra, vloženo 29.3.2016 16:17

Ahoj, dotaz - dá se jet ze Šerlichu na Pěticestí, případně dál směrem Anenský vrch, Hanička...? Předem díky moc za odpovědi.

Info ze dne 27.3.
disi, vloženo 28.3.2016 19:31

Po hodně dlouhé době jsem byl na hřebeni. Jel jsem z mezivrší k homoli a zpět. Chtěl jsem jako za starých časů po Jiráskově trase, ale všude byly jen pěší a stopa nikde. Musel jsem tedy paraelně ve stopě , kde to svezení nebylo ono. Pořád nahorů nebo dolů. Žádná plynulost. Jen kousek za Pěticestím to bylo ok. Byl jsem tím hodně zklamán. Je toto už nyní běžné? Děkuji.

Info ze dne 27.3.
Jindra, vloženo 27.3.2016 17:25

Dnes dopoledne Panské pole - Anenský vrch - Mezivrší a zpět.Jelo se pěkně,klasika i bruslení.Cestou potkáno několik kočárků a "stovky" pěšáků ve stopě.Celkově nám připadalo,že my běžkaři jsme v menšině.I tak dobrý.

Info ze dne 25.3.
Jirka, vloženo 25.3.2016 13:17

Trasa Hanička - pod Homolí a zpět.Trasa urolbována až k závoře pod Haničkou. Sněhu dost.

Info ze dne 24.3.
jakub, vloženo 24.3.2016 19:58

Dnes projeto Mezivrsi-Pod Homoli-zpet (autem nahoru bez problemu). Snehove podminky vyborne, tvrdy podklad na tom 5cm prasanu, v 17hod nebylo upraveno a bunkrovka (usek Peticesti-Pod homoli) byla cela rozjeta od traktoru ;-(. Snad to na vikend upravi, rozhodne by to stalo za to. A lesaky povesit za koule do pruvanu.

Info ze dne 21.3.
Kája, vloženo 22.3.2016 15:11

Díky za zprávu Františku, snad se tvá prognóza vyplní, vyjel bych v pátek 25tého busem na Šerlich a dal to zpátky na Haničku, doufám, že to jen neponesu, Kája.

Info ze dne 21.3.
františek, vloženo 21.3.2016 19:17

No, na hřebeni je nyní cca 30 sněhu,do pátku má být na hřebenech lehce nad nulou i zasněžit ale od víkendu teplo až 17C takže těžko říct ale dle mého názoru před velikonoci ještě jednou hřebeny upraví, otázkou je jak rychle sníh bude tát,30cm není mnoho,na haničku to bude asi horší při sjezdu k haničce je sněhu méně již nyní.Viděl bych to pátek,sobota běžky a neděle,kor pondělí kolo :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Kája z 21.3.: Jak to vidíte na běžky o Velikonocích, konkrétně Šerlich-5cestí-Mezivrší-Annenský vrch-Hanička. Budu v Horní Rokytnici, tak vzít běžky, nebo kolo?
Díky za radu, K.)

Info ze dne 20.3.
Kája, vloženo 21.3.2016 15:26

Jak to vidíte na běžky o Velikonocích, konkrétně Šerlich-5cestí-Mezivrší-Annenský vrch-Hanička. Budu v Horní Rokytnici, tak vzít běžky, nebo kolo?
Díky za radu, K.

Info ze dne 20.3.
Ladislav, vloženo 20.3.2016 20:13

trasa Hanička-Mezivrší, začátek ledovaté, čím výš tím lepší,Mezivrší-Pěticestí ,,vpravo zmrzlé, rozdupané pěšáky,zpět po upravené trase, pěkné, prostě 1.jarní den :-)) ale bylo kumšt namazat

Info ze dne 20.3.
Luděk, vloženo 20.3.2016 15:54

Cesta na Mezivrší je pro předokolky na hraně. Dole suchá silnice, nahoře koleje a hluboký sníh. Hodně jsem škrtal spodkem, jednou při vyhýbání do kopce zapadl. Sněhu dost, ale zledovatělý, nedokázal jsem na to namazat...

Info ze dne 19.3.
milan, vloženo 19.3.2016 19:57

Dneska dopoledne, vyjel jsem to s předním náhonem, od poloviny nahoru koleje hluboky chvilema si s osobákem šktrnete, rano umrzlé. Takže žádná sláva, ale sjízdné to je.

(Odpověď na dotaz uživatele Kik z 16.3.: Prosim o info, jak vypada silnice z Ricek na hreben a parkoviste na Mezivrsi. Predem dekuji.)

Info ze dne 17.3.
Michal, vloženo 17.3.2016 11:57

Dnes ráno z Říček od Skicentra na Pěticestí, dále pod Homoli a zpět. Celá trasa včera upravena rolbou pro bruslení i klasiku, sněhu dostatek na jedničkové lyže. Dnes po ránu zmrzlé, ale kolem 10. hodiny už to trochu měklo. Luxusní počasí!

Info ze dne 16.3.
františek, vloženo 17.3.2016 14:35

Jak vypadá silnice na Mezivrší nyní nevím, ale jezdím tam často a zatím jsem řetězy nepoužil, vozím s sebou raději zimní výbavu,silnice je poměrně široká a pluhovaná,samozřejmě není solená a ani sypaná ale zatím vždy v pohodě i v době větší sněhové pokrývky,nahoře je malé parkoviště,vždy jsem místo našel i když v hlavní sezoně o víkenech za hezkého počasí bývá nacvaklé.Z mezivrší parádní stopy i na Haničku a nad Neratov.

Info ze dne 15.3.
Kik, vloženo 16.3.2016 11:04

Prosim o info, jak vypada silnice z Ricek na hreben a parkoviste na Mezivrsi. Predem dekuji.

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Sportovní areál Říčky
Aktuální sněhové zpravodajství + v sekci bežecké tratě informace o tratích v okolí Říček a Rokytnice. Součástí je velmi přehledná mapka.

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji