Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí – běžky

Centrem jihovýchodní části Orlických hor jsou Rokytnice v Orlických horách, Říčky a Orlické Záhoří. Právě z Orlického Záhoří je možnost napojení na upravované tratě v Polsku nebo bezproblémový výjezd na hřebeny Orlických hor. Severozápadně od Říček a Orlického Záhoří na tuto oblast navazují další upravované běžkařské trasy, které zde řadíme pod Deštné v Orlických Horách a okolí.

Podívejte se na video a popis výletu od Haničky k Říčkám a ještě o kus dál.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 16.2.
Dóča, vloženo 16.2.2017 22:31

Podvečerní skate z Haničky na Peticesti a zpět. Upraveny byl také výjezd na rozhlednu Anna. Sníh starý přemrzlý misty na slunci rozbředly sjezdy ledovate az nebezpečné dávejte pozor! Ale bylo to fajn a lyže slušně frčeli. Stopa zledovatela, takže bez klistru nebo šupin by to asi nešlo.

Info ze dne 14.2.
Petr, vloženo 15.2.2017 6:25

Včera odpoledne Panské pole - V.Deštná a zpět: Na sluníčku, zejména na Komáru, to teklo. Ve stínu to docela šlo. Od Mezivrší severní stranou pod Homol a dále na V.Deštnou výborné podmínky (nesvítí tam slunce), krásně upraveno. Vzhledem k různorodým podmínkám bylo složité namazat, nakonec univerzál od TOKO. Chce to vyjet spíše po ránu, nebo později odpoledne, kdy je chladněji.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 14.2.: Nevíte někdo jak teď vypadá úsek Říčky, Pod Homolí,Deštná? Jaký je sníh, čím se dá namazat atd.. Dík)

Info ze dne 8.2.
Marek, vloženo 8.2.2017 18:41

Nejkrásnější vrcholové trasy válcují sněžné skútry - je úplně absurdní, že obce, které úpravu stop zajišťují, si v tomhle nezjednají pořádek, či alespoň nezkoordinují s těmi, kdo do hřebenových partií mohou legálně vjíždět. Pokud upravené stopy ničí nelegální vjezdy, mělo by se tvrdě pokutovat. Dle možností přispívám koupí samolepek na úpravu tratí, ale tohle ščlověka demotivuje. Bunkrovka Pěticestí - Pod Homolí má ok stopu, na bruslení nic moc, všude vyházné zmrzlé sněhové koule od pásů skútru. Cesta z Pod Homolí na Pěticestí nad O. Záhořím je na bruslení zcela zprasená, skútry vyjely hluboké koleje, vše pokrývá nános zmrazků. Stejně tak velká část cestyPěticestí - Mezivrší je na skate v ubohém stavu. Je to fakt škoda, sníh je přemrzlý a rychlý, hory téměř bez lidí, ideální podmínky. Udělá s tím někdo něco?

Info ze dne 30.1.
Cenda, vloženo 31.1.2017 10:25

Z Bartošovic přes Haničku, Anenský Vrch, Pěticestí na Velkou Deštnou a druhou stranou Homole zpátky. Sněhu všude dost, luxusní svezení. Na některých místech (zejména Komáří vrch a severní cesta kolem Homole) už ale místy hodně ledovaté, pro začátečníky nebezpečné. Nejlepší sníh a úprava paradoxně mezi Bartošovicemi a Haničkou :-)Nicméně ode dneška už je všechno jinak, vzhledem k tomu, kolik toho tam už od rána napadlo :-)

Info ze dne 21.1.
Mirek, vloženo 21.1.2017 19:38

Přejezd Šerlich - Lichkov: Ráno byla trať přemrzlá, ale zato bylo v okolí Velké Deštné nádherně slunečno. Bohužel sluníčko se vždy při inverzi podepíše na kvalitě tratí. Od Homole už byla mlha, sníh výborný a navíc čerstvě urolbováno, takže super. Na rovince pod Anenským vrchem nějaký pěšák nadělat do čerstvého manžestru cca 10-ti centimetrové díry. Aspoň, že nešel ve stopě. Od silnice vedoucí do Bartošovic je dál směrem k Zemské Bráně cesta vypluhovaná, ale dá se bez problémů jet. Bohužel od osady Čihák se žádná stopa neudržuje, tak jsem od řeky musel jít až do Českých Petrovic pěšky po silnici. Potom je od sjezdovky podél tvrze Adam upravená trať, ale byl tam dnes kupodivu dost mokrý sníh. K přechodu Petrovičky se dá bez problémů sjet po cestě a za přechodem podél hranice je už jen "turistická" stopa vedoucí až na vlakové nádraží v Lichkově.

Info ze dne 17.1.
JariH, vloženo 18.1.2017 7:52

Odpoledne v cca 14h z Haničky směr Mezivrší a Pěticestí, čerstvě projeto rolbou,na klasiku úžasný (i bruslení by bylo parádní). Nahoře na Pěticestí stopa vyfoukána. Dále potom dolu ke Korunce, první polovina zafoukaná stopa, zbytek opět luxusní svezení v čerstvé strojové stopě. Dále potom dolů nad Orlické Záhoří - opět paráda (dostatek sněhu) a směr Černá Voda a Nová Ves nejhezčí úsek, krásně široká, nezafoukaná stopa jak pro klasiku, tak pro bruslení - díky za dokonalou úpravu! Z Nové Vsi nahoru na Mezivrší neupraveno, cca 15 cm prašanu, dalo se pomalu vystoupat po prošlápnuté stopě od lidí. Z Mezivrší zpět na Haničku viz začátek, luxus!

Info ze dne 7.1.
Honza, vloženo 7.1.2017 17:01

Dnes Hanička- Pod Homolí a zpět.Na skate je to hodně měkký.Boří se to. Až si to sedne bude to super.Klasická stopa vypadá výborně. Jinak to bylo hezký :-) a hlavně málo lidí

Info ze dne 5.1.
Mirek, vloženo 5.1.2017 21:20

(Odpověď na dotaz uživatele Johanka z 5.1.: O víkendu bych se ráda jela podívat do Orlických hor, neznám je. Poradíte kam nejlépe na skate? Děkuji J.)
http://www.destne.info/bezecketrate/
Dobrý den. Posílám odkaz (snad bude fungovat) kde se dá sledovat aktuální stav úpravy tras rolbou i to kde se momentálně rolby nachází. Celý hřeben Orlických hor se většinou upravuje v pátek a v úterý při dostatku sněhu. Na skate je celý hřeben ideální a kopce tam nejsou příliš strmé. Po této sněhové nadílce ovšem bude trať na skate i po projetí rolbou měkká a náročnější. Nejlepší nástupní místa na hřeben jsou Šerlich, Mezivrší a pod pevností Hanička, ale tam vás bude čekat stoupání!

Dotaz
ehmmm, vloženo 5.1.2017 13:52

On to neni dotaz, ale odpoved Johance:

Na skate nejlepe nekam jinam nez do Orlickych hor. A kdyz do Orlickych hor, tak spis k Destnemu nez k Rickam. Tam je vetsi sance, ze to bude upraveno. I kdyz ono obecne s tou upravou to tady neni moc horky.

Zodpovědět
Info ze dne 3.1.
petr, vloženo 3.1.2017 18:53

Dnes to byla pravá zimní idylka. Na celé trase šerlich- Rokytnice padal sních a foukal vítr. Pár skalních běžkařu co si proráží stopu, no prostě prává zima a pořádná dřina.

Info ze dne 3.1.
Pitrs, vloženo 3.1.2017 17:31

cesta na Peticesti z Orlickeho zahori neprotazena, máza ale byla dobrá, sněhu dost takže na turistiku paráda

Info ze dne 30.12.
Jirka, vloženo 31.12.2016 19:45

Z Pěticestí na Panské pole v pohodě,pouze kolem hradeckého bunkru asi na dvou místech leze tráva a kameny a sjezd k hájence na Panském poli jsou zledovatělá místa.Sjezd z Panského pole nádhera, na tvrdém zmrzlém sněhu 5cm prašanu.Poslední kopec nad sjezdovkou málo sněhu,leze tráva a krtičáky.Sjezdovka vysněžená.Projeto mezi 14tou a 15tou hod. 30.12.2016

Dotaz
Pavla Novakova, vloženo 31.12.2016 17:31

30.12. jsem ztratila klice od Skoda Octavia na bezkarskych trasách mezi Mezivrsim a Serlichem ... kdyby nekdo nasel nebo se o nich cokoli doslechl, prosim o co nejdrivejsi info na tel. 775051120. Moc dekuji!

Zodpovědět
Info ze dne 30.12.
Roman Kašpar, vloženo 30.12.2016 19:32

Ano. Podepíšu vše, co píše Mirek. Jel jsem od Panského Pole na Deštnou a téměř vše bylo dnes k vidění. Naštěstí jen úraz ne. A co mě štve obzvlášť jsou volně pobíhající psi, to je fakt o zranění. Při sjezdu nikdy nevím, co toho psa napadne a kam se "možná" uhne...a lidi! když už je tam berete, uklízejte po nich aspoň jejich hovna. Bylo jich tam dnes k vidění až moc. Tohle už je vážně přes čáru.
Hezký den všem.

Info ze dne 29.12.
Ladislav, vloženo 29.12.2016 20:18

Hezké po všech stránkách,Hanička-Mezivrší,po červené Pěticestí a na kiosek HS pod V.Deštnou,a zpět,-5°C, slunečno, téměř bezvětří, v sobotu bude repete :-)

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Sportovní areál Říčky
Aktuální sněhové zpravodajství + v sekci bežecké tratě informace o tratích v okolí Říček a Rokytnice. Součástí je velmi přehledná mapka.

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji