Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí – běžky

Centrem jihovýchodní části Orlických hor jsou Rokytnice v Orlických horách, Říčky a Orlické Záhoří. Právě z Orlického Záhoří je možnost napojení na upravované tratě v Polsku nebo bezproblémový výjezd na hřebeny Orlických hor. Severozápadně od Říček a Orlického Záhoří na tuto oblast navazují další upravované běžkařské trasy, které zde řadíme pod Deštné v Orlických Horách a okolí.

Podívejte se na video a popis výletu od Haničky k Říčkám a ještě o kus dál.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.1.
JariH, vloženo 18.1.2017 7:52

Odpoledne v cca 14h z Haničky směr Mezivrší a Pěticestí, čerstvě projeto rolbou,na klasiku úžasný (i bruslení by bylo parádní). Nahoře na Pěticestí stopa vyfoukána. Dále potom dolu ke Korunce, první polovina zafoukaná stopa, zbytek opět luxusní svezení v čerstvé strojové stopě. Dále potom dolů nad Orlické Záhoří - opět paráda (dostatek sněhu) a směr Černá Voda a Nová Ves nejhezčí úsek, krásně široká, nezafoukaná stopa jak pro klasiku, tak pro bruslení - díky za dokonalou úpravu! Z Nové Vsi nahoru na Mezivrší neupraveno, cca 15 cm prašanu, dalo se pomalu vystoupat po prošlápnuté stopě od lidí. Z Mezivrší zpět na Haničku viz začátek, luxus!

Info ze dne 7.1.
Honza, vloženo 7.1.2017 17:01

Dnes Hanička- Pod Homolí a zpět.Na skate je to hodně měkký.Boří se to. Až si to sedne bude to super.Klasická stopa vypadá výborně. Jinak to bylo hezký :-) a hlavně málo lidí

Info ze dne 5.1.
Mirek, vloženo 5.1.2017 21:20

(Odpověď na dotaz uživatele Johanka z 5.1.: O víkendu bych se ráda jela podívat do Orlických hor, neznám je. Poradíte kam nejlépe na skate? Děkuji J.)
http://www.destne.info/bezecketrate/
Dobrý den. Posílám odkaz (snad bude fungovat) kde se dá sledovat aktuální stav úpravy tras rolbou i to kde se momentálně rolby nachází. Celý hřeben Orlických hor se většinou upravuje v pátek a v úterý při dostatku sněhu. Na skate je celý hřeben ideální a kopce tam nejsou příliš strmé. Po této sněhové nadílce ovšem bude trať na skate i po projetí rolbou měkká a náročnější. Nejlepší nástupní místa na hřeben jsou Šerlich, Mezivrší a pod pevností Hanička, ale tam vás bude čekat stoupání!

Dotaz
ehmmm, vloženo 5.1.2017 13:52

On to neni dotaz, ale odpoved Johance:

Na skate nejlepe nekam jinam nez do Orlickych hor. A kdyz do Orlickych hor, tak spis k Destnemu nez k Rickam. Tam je vetsi sance, ze to bude upraveno. I kdyz ono obecne s tou upravou to tady neni moc horky.

Zodpovědět
Info ze dne 3.1.
petr, vloženo 3.1.2017 18:53

Dnes to byla pravá zimní idylka. Na celé trase šerlich- Rokytnice padal sních a foukal vítr. Pár skalních běžkařu co si proráží stopu, no prostě prává zima a pořádná dřina.

Info ze dne 3.1.
Pitrs, vloženo 3.1.2017 17:31

cesta na Peticesti z Orlickeho zahori neprotazena, máza ale byla dobrá, sněhu dost takže na turistiku paráda

Info ze dne 30.12.
Jirka, vloženo 31.12.2016 19:45

Z Pěticestí na Panské pole v pohodě,pouze kolem hradeckého bunkru asi na dvou místech leze tráva a kameny a sjezd k hájence na Panském poli jsou zledovatělá místa.Sjezd z Panského pole nádhera, na tvrdém zmrzlém sněhu 5cm prašanu.Poslední kopec nad sjezdovkou málo sněhu,leze tráva a krtičáky.Sjezdovka vysněžená.Projeto mezi 14tou a 15tou hod. 30.12.2016

Dotaz
Pavla Novakova, vloženo 31.12.2016 17:31

30.12. jsem ztratila klice od Skoda Octavia na bezkarskych trasách mezi Mezivrsim a Serlichem ... kdyby nekdo nasel nebo se o nich cokoli doslechl, prosim o co nejdrivejsi info na tel. 775051120. Moc dekuji!

Zodpovědět
Info ze dne 30.12.
Roman Kašpar, vloženo 30.12.2016 19:32

Ano. Podepíšu vše, co píše Mirek. Jel jsem od Panského Pole na Deštnou a téměř vše bylo dnes k vidění. Naštěstí jen úraz ne. A co mě štve obzvlášť jsou volně pobíhající psi, to je fakt o zranění. Při sjezdu nikdy nevím, co toho psa napadne a kam se "možná" uhne...a lidi! když už je tam berete, uklízejte po nich aspoň jejich hovna. Bylo jich tam dnes k vidění až moc. Tohle už je vážně přes čáru.
Hezký den všem.

Info ze dne 29.12.
Ladislav, vloženo 29.12.2016 20:18

Hezké po všech stránkách,Hanička-Mezivrší,po červené Pěticestí a na kiosek HS pod V.Deštnou,a zpět,-5°C, slunečno, téměř bezvětří, v sobotu bude repete :-)

Info ze dne 29.12.
Hiker, vloženo 29.12.2016 18:51

Sněhu dostatek, stopa projetá cca 2 dny zpět, zatím relativně slušná, sníh přemrzlý. Ale zitra to snad opět projedou rolbou. Dnes počasí supr, zítra bude nejspíš stejné. Akorát parkování trochu složitější.
(Odpověď na dotaz uživatele Pepan Mareš z 29.12.: Jak to vypadá se stopou a sněhem z Mezivrší na Velkou Deštnou? Díky za info.)

Dotaz
Dan, vloženo 29.12.2016 19:27

Jak vypadá úsek Hanička - Rokytnice? Dá se to rozumně projet?

Zodpovědět
Info ze dne 28.12.
Zuzana, vloženo 28.12.2016 19:49

Dnes z parkoviště u Haničky po červené lesem kolem bunkrů trasa pošlapaná chodci, ale klasikou se jet dala. Zmrzlý podklad, na něm prašan. Skoro po celé trase ovšem jen jedna stopa. Ve stopě nalezeny klíče s čipem, bohužel nebyla obsluha parkoviště, takže ponechány na mapě na parkovišti.

Info ze dne 28.12.
Marena, vloženo 28.12.2016 18:39

Od Haničky na Šerlich a zpět. Po celé trase perfektní podmínky- dole pevný podklad a na tom čerstvý sníh. Jen na začátku občas ledovaté, ale bez šutrů. Mohly být tak -2 až -3°C, na extráč to není, ale cokoli teplejšího to bere parádně. (pro Aleše)

Info ze dne 26.12.
Mača, vloženo 26.12.2016 19:34

Vyjel jsem z Orlického Záhoři na Pěticestí a zpátky. Kupodivu sníh už od lesa, lyže jsem nasadil za můstkem přes potok, od křižovatky (čtyřcestí) stará strojova stopa až nahoru. Chtěl jsem bruslit, to nešlo, ale klasika krása. Sníh těžký, pomalý, ale dostatek, dolů jsem píchal. Co nevidět zamrzne a bude to bomba!!

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Sportovní areál Říčky
Aktuální sněhové zpravodajství + v sekci bežecké tratě informace o tratích v okolí Říček a Rokytnice. Součástí je velmi přehledná mapka.

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji