Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí – běžky

Centrem jihovýchodní části Orlických hor jsou Rokytnice v Orlických horách, Říčky a Orlické Záhoří. Právě z Orlického Záhoří je možnost napojení na upravované tratě v Polsku nebo bezproblémový výjezd na hřebeny Orlických hor. Severozápadně od Říček a Orlického Záhoří na tuto oblast navazují další upravované běžkařské trasy, které zde řadíme pod Deštné v Orlických Horách a okolí.

Podívejte se na video a popis výletu od Haničky k Říčkám a ještě o kus dál.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 19.3.
ssissik1, vloženo 20.3.2017 6:04

Z Hanicky na Peticesti. Kopec pod Hanickou temer nesjizdny-led a jehlici a ryhy z minulych dnu. Nahore uz bylo snehu dost,jediny problem je u bunkru u Mezivrsi. Presto,ze je snehu dost,se jelo spatne. Kopce byly temer nesjizdne. Je to bohuzel kvuli neuvazene uprave. Schvalne jsem si precetla komentare ze stejneho dne z Jizerek-luxus,manzestr do 10,primrzle,jelo to samo...

Info ze dne 19.3.
Radek, vloženo 19.3.2017 22:22

Z Říček jsem vyjel před osmou směr Mezivrší. Neupravené, rozježděné a přemrzlé = nic příjemného. Do kopce, to ale jakž takž šlo. I krátké sjezdy ale výrazně nepříjemné. Ty tři potoky ve stoupání na Mezivrší jsem radši přenesl i když jeden nebo dva by možná šli i obkročmo překročit.

Sjezd od Komáří Vrchu dolů jsem radši částečně snesl, neb rozjetá stopa byla po ránu umrzlá. Druhá polovina se jakž takž dala.

Z pěticestí bunkrovka "projeta" skůtrem přesně uprostřed, takže se dalo trochu bruslit po krajích, Zato Kapradinka měla snad nejlepší podmíky dneška.

Sjezd z Pěticestí do říček po Zdobnické cestě, která byla v super stavu neb tam v sobotu asi nikdo nejel. Jediný problém, bylo těch ca 5 přenášení když se člověk blížil k modré sjezdovce.

Info ze dne 18.3.
Martin Sajal, vloženo 18.3.2017 17:18

Z Říček na Mezivrší to nahoru zatím šlo i na nových lyžích, ale dolů bych se trochu bál + v jednom místě kříží trasu několik potoků, dva z nich už svůj souboj skoro vyhrály, i když dnes šly překročit ještě na lyžích a přímo, ne obkročmo. Ale rolbu bych sem už bál poslat = zde to brzy bude konečná. Z Mezivrší k Annenskému vrchu vylézal dnes v poledne podklad jen málo - a to zhruba v půli cesty nedaleko bunkru, co se v něm topilo :-) Mezivrší - Pěticestí sněhu dost. Páteční úprava i zde všude komplet zasypaná sněhem a ten pak rozmočen deštěm.

Info ze dne 15.3.
Čenda, vloženo 15.3.2017 14:13

Poděkování rolbařům je určitě fajn. Moje největší poděkování nicméně patří vám, kamarádi běžkaři, kteří vyrážíte do stopy brzo ráno a pro nás ostatní, kteří vyrážíme později, tu stopu alespoň na klasiku projedete. I když to rolbaři projedou 2x týdně, tak je tu těch zbývajících 5 dnů v týdnu, kdy někdo musí být ten první, kdo ráno zaboří špičku lyže do občas hodně zafoukané (či úplně neviditelné) stopy a obětuje se pro nás ostatní :-) Díky vám!

Info ze dne 11.3.
stevens, vloženo 12.3.2017 17:16

Z Ricek se zatim da v pohode jet Budfitkou, misty je snehu malo, ale zouvat neni treba, jen je to kvuli necistotam spis na starsi lyze. Kousek pod Peticestim uz je novy snih a hreben paradni.

Info ze dne 9.3.
Cenda, vloženo 9.3.2017 20:05

Dnes Serlich - V. Destna - Peticesti - Mezivrsi - Neratov. Snih hodne mokry, pres noc trochu pripadlo. Rolby nevyjely, takze stopa jen co vyslapali lyzari. Na klasiku ok, na brusleni moc ne. Snehu je vsude dost, nikde nelezou sutry, obcas maximalne jehlici a sisky (ale pod tim je jeste snih). V nizsich polohach hodne mokre, voda ve stope, jehlici (hlavne Komari vrch), ale furt mnohem lepsi nez pred tydnem. Mezi Homoli a Peticestim lepsi snih na severni ceste (kolem vysilace), bunkrovka zase vic projeta lyzari. Sjezd z Mezivrsi do Neratova sjizdny na kamenackach az na hranici lesa, posledni 1,5km uz nutno pesky. Suma sumarum, jestli to rano projede rolba, mohu hrebenovku vrele doporucit.

Dotaz
Jarda, vloženo 8.3.2017 10:34

Pro Cenda : Skol, skoda ze jsi nenapsal info hned vcera vecer, dnes rano bych vyrazil :o) . Mam to pres 80km a nebylo zadne info, tak sem nakonec zustal doma.Mel jsem vcera jen informaci ze to rolba najela, ale ze do toho napadal hodne mohry snih,plus ze jssou uz mista bez snehu .... Kdyz dnes pujdes, pisni sim jestli to je na klister ci tuhe, a jak vypada stopa. Diky moc :o)

Zodpovědět
Info ze dne 7.3.
Cenda, vloženo 8.3.2017 10:02

Mezivrsi - Peticesti a okruh pod Homoli. Za predchozi 2 dny asi 10 cm noveho mokreho snehu, ktery spolehlive skryl vetsinu jehlici a ledu. Komari vrch a dalsi problemova mista predchozich dnu naprosto ok. Ale bude to rychle tat, za dva tri dny to bude asi zase podobne.

Info ze dne 5.3.
Soňa, vloženo 5.3.2017 20:00

Přejezd z Masaryčky přes Pěticestí a Anenský vrch k parkovišti na Panském Poli nad Rokytnicí. Na Pěticestí jsem jela levou trasou kolem vysílače, celkem dobré. Tam, kde jsou vysoké stromy, je neuvěřitelnej bordel, jehličí, větvičky, šišky a bůhví, co ještě padá ze stromů. Je to hlavně část k Mezivrší a pak konec sjezdu na Panské Pole. Místy vůbec není vidět sníh, klasické mazací lyže bych určitě nedoporučovala. Jinak na celé trase sněhu dost, s výjimkou cca 100 m ve vzrostlém lese před stoupáním k Anenskému vrchu, tam začíná být vytáto, ale je to ještě na rovině, takže to není nebezpečné. Od Panského pole do Rokytnice už na tenisky, louky jsou víceméně holé.

Info ze dne 26.2.
Papr, vloženo 26.2.2017 14:24

Dnes dopoledne Mezivrší-Anenský vrch díky pátečnímu sněhu supr jízda jak klasicky tak skatem, i když místy bylo jehličí a jedno jsem potkal i trochu ledu. Čekal jsem to výrazně horší...

Info ze dne 25.2.
Deer, vloženo 25.2.2017 19:43

Skate z Haničky přes Anenský a Komáří vrch na Pěticestí, přes Zakletý dolů do Říček, odtud na Komáří vrch a pak již stejně zpět. Zmrzlý, ale dobře upravený základ, na něm cca 1-2 cm čerstvého sněhu. Obecně kde trasa vedla vzrostlým lesem, tam byl více či méně napadaný bordel ze stromů. Kde je kolem jen nižší les, tam to bylo pěkné, čisté. Nicméně celkově fajn svezení, akorát z Říček na Komáří vrch lehce rozryté od skůtru, nebo tak něčeho, ale taky to šlo.

Info ze dne 25.2.
Michal, vloženo 25.2.2017 19:20

Dnes Ze ski centra Říčky na pěticestí a zpět. Vše parádní jen to odpoledne bylo dole u ski centra hodně povolený, ale myslim že to ještě pár dní vydrží.

Info ze dne 24.2.
lukas.jerabek, vloženo 24.2.2017 20:34

Mezivrsi-Kunstatska kaple a zpět, šlo to i bez klisteru, pár mm nového snehu a přikrylo to jehličí i ten starý zmrzlý. Ale žádná sláva.

Info ze dne 16.2.
Dóča, vloženo 16.2.2017 22:31

Podvečerní skate z Haničky na Peticesti a zpět. Upraveny byl také výjezd na rozhlednu Anna. Sníh starý přemrzlý misty na slunci rozbředly sjezdy ledovate az nebezpečné dávejte pozor! Ale bylo to fajn a lyže slušně frčeli. Stopa zledovatela, takže bez klistru nebo šupin by to asi nešlo.

Info ze dne 14.2.
Petr, vloženo 15.2.2017 6:25

Včera odpoledne Panské pole - V.Deštná a zpět: Na sluníčku, zejména na Komáru, to teklo. Ve stínu to docela šlo. Od Mezivrší severní stranou pod Homol a dále na V.Deštnou výborné podmínky (nesvítí tam slunce), krásně upraveno. Vzhledem k různorodým podmínkám bylo složité namazat, nakonec univerzál od TOKO. Chce to vyjet spíše po ránu, nebo později odpoledne, kdy je chladněji.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 14.2.: Nevíte někdo jak teď vypadá úsek Říčky, Pod Homolí,Deštná? Jaký je sníh, čím se dá namazat atd.. Dík)

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Sportovní areál Říčky
Aktuální sněhové zpravodajství + v sekci bežecké tratě informace o tratích v okolí Říček a Rokytnice. Součástí je velmi přehledná mapka.

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji