Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí – běžky

Centrem jihovýchodní části Orlických hor jsou Rokytnice v Orlických horách, Říčky a Orlické Záhoří. Právě z Orlického Záhoří je možnost napojení na upravované tratě v Polsku nebo bezproblémový výjezd na hřebeny Orlických hor. Severozápadně od Říček a Orlického Záhoří na tuto oblast navazují další upravované běžkařské trasy, které zde řadíme pod Deštné v Orlických Horách a okolí.

Podívejte se na video a popis výletu od Haničky k Říčkám a ještě o kus dál.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.2.
REDAKCE - Petr Horník, vloženo 17.2.2018 23:04

Info od Jany:
Dnes Hanička - Mezivrší, stopa projetá spíše běžkaři, na klasiku se občas ztrácí, ale jelo se dobře.

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/875585779279676/

Info ze dne 16.2.
kulich, vloženo 16.2.2018 12:54

Podle mapy https://destne.info/bezecketrate/ projela dnes rolba od Haničky k bartošovické sjezdovce. Tudíž by tam měl nějaký sníh být a stopa upravená. Přímo od Zemské brány se lesní cesty neupravují, tam to bude spíš loterie.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 15.2.: Prosím, nevíte někdo jak vypadá úprava stopy ze Zemské Brány na Přední Vrch a dále na Haničku? Je to sjízdné i pro skate? Děkuji.)

Info ze dne 11.2.
Dandy, vloženo 12.2.2018 7:57

Klasika na skinu s čelovkou od 18:30. Mezivrší, Pěticestí, podél bunkrů na Pod Homolí, zpátky na Pěticestí východním traverzem, Mezivrší , Hanička a zpět na Mezivrší. Sněhu dost, stopa většinou 1 někde i 2, moznost brusleni. Mlha a drobné sněžení, navětrná strana cestou na Pod Homolí stopy hodně zaváté, místo byl dost boj na Hanče. Docela mne překvapilo množství kopců, ale díky tmě jsem je aspoň moc neviděl, ale cítit byly fest.

Info ze dne 9.2.
Touš, vloženo 9.2.2018 8:37

Zítra budu vědět. :-D Ale byl jsem před týdnem na inspekční cestě a myslím že by to na 80 % mělo jít a to tam ještě ze středy na čtvrtek napadlo + 7 cm.

(Odpověď na dotaz uživatele Arnie z 9.2.: Zdravim, nevite prosim zda se da dojet na bezkach z panskeho pole (hanicky) az do Rokytnice..?)

Info ze dne 4.2.
Luděk Čermák, vloženo 4.2.2018 22:34

Dnes od Haničky na pěticesti čerstvý snih cca 7 cm podminky super jak na skate tak na klasiku spodek od Haničky asi 1 km misty zledovatěly hodně lidi krásné počasí

Info ze dne 2.2.
Marena, vloženo 2.2.2018 14:36

V sobotu se kromě dětských závodů jede ještě skate od 13:00! Tak je otázka, jestli po trase závodu bude vůbec vyřízlá klasická stopa...

Info ze dne 2.2.
CHB, vloženo 2.2.2018 12:26

Skibusem se na Šerlich samozřejmě dostanete. V sobotu dopoledne jsou pouze dětské závody, které budou probíhat pouze na začátku (asi 1 km) Vaší trasy. Takže když se vyhnete závodícím dětem, dál už se v sobotu dopoledne dostanete v pohodě. Sněhu je dost, včera na hřebenech skoro celý den chumelilo.
(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk z 2.2.: Zdravím, přečetl jsem si , že jsou na Šerlichu v sobotu závody( kolem V. Deštné). Mám dotaz , když dojedu skibusem na Šerlich cca v 10,00, dostanu se ze Šerlichu na kotu Pod Jelenkou a dále na Pěticestí a Haničku. Díky za info či radu. Jak to vypadá na hřebenu se sněhem?)

Dotaz
Martin Vondrouš, vloženo 2.2.2018 13:31

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo z Vás běžkařů nejel v poslední době z Mezivrší do Neratova (žlutá turistická) a potom z Neratova zpátky na Mezivrší, ale pak po Hamplově cestě do Nové Vsi. Díky M.

Zodpovědět
Dotaz
Dája, vloženo 2.2.2018 12:37

Nevíte prosím, jak to vypadá s podmínkama/sněhem z mezivrší na pěticestí a homoli?

Zodpovědět
Dotaz
Leoš, vloženo 2.2.2018 9:02

Dobrý den,nevíte jak to vypadá na trase Haníčka - Pěticestí?Díky

Zodpovědět
Dotaz
Míša, vloženo 31.1.2018 21:48

Netušíte, zda se dá ještě jet z Šerlichu do Rokytnice?

Zodpovědět
Info ze dne 29.1.
Čenda, vloženo 29.1.2018 21:23

Okruh v Orlickem Zahori uz dnes dokola nesjizdny. Svetla svitila, ale jet se dalo se jenom na rovince nahore podel lesa. Zbytek trasy vic bahna nez snehu.

Info ze dne 28.1.
Čenda, vloženo 29.1.2018 10:27

Osvetleny okruh v Orlickem Zahori - zatim dobre sjizdne, ale se zvysenou opatrnosti, leckde uz leze hlina. Vzhledem k naslednemu desti uz opravdu nevim nevim ....

Info ze dne 28.1.
Ladislav, vloženo 28.1.2018 20:03

Hanička-Pěticestí a zpět, +-1 st.C., mrholilo, sněhu poměrně dost, větrno, mlha, ale přesto dobré svezení.L

Dotaz
martin Vondrouš, vloženo 24.1.2018 11:39

Ahoj, chtěl bych se zaptat, jestli někdo z Vás běžkařů nejel v poslední době z Mezivrší do Neratova (žlutá turistická) a potom z Neratova zpátky na Mezivrší, ale pak po Hamplově cestě do Nové Vsi. Díky M.

Zodpovědět

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Sportovní areál Říčky
Aktuální sněhové zpravodajství + v sekci bežecké tratě informace o tratích v okolí Říček a Rokytnice. Součástí je velmi přehledná mapka.