Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 22.1.
FCB, vloženo 22.1.2017 21:33

Včera po obědě z Jablonného na Suchák a zpět. Dole inverze, nahoře paráda. Stopa na klasiku i na skate vynikající.
Dnes opět na Suchák, ale z Mladkova. Podmínky výborné, stopa umrzlá a pěkně jela. Nahoře lehce nad nulou, takže občas ze stromů něco spadlo. Škoda, že do stopy lezou pěšáci a to i se psy. Neradi se uhýbají a ještě ničí stopu.
I tak, ale perfektní svezení, které už dlouho nebylo. Počasí vše jenom umocnilo, takže spokojenost.
Jo ještě bych chtěl poděkovat za dokonalou úpravu stop.

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 22.1.
Míra Koštis, vloženo 22.1.2017 18:12

Ano, super podmínky a veliké poděkování za úpravy. Dnes jsem si sjel i do Sedloňova, hezké svezení, jen jsem nepochopil, proč proti mě vyjelo 5 skůtrů z lesa a jeli si vesele směrem na Polomské sedlo po běžkařské trati, pokud to bylo potřeba, dobře chápu, poud ne, tak to jako něčí zábavu opravdu nechápu a považuju spíše za demenci.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 22.1.
Jindra, vloženo 22.1.2017 14:23

Dnes Šerlich,Vrchmezí,Sedloňovský vrch,Čihalka,Panský kopec,Olešnice.Perfektní úprava,skvělé svezení.Z Knížecí cesty rolbou upravena odbočka do Sedloňova a další odbočka na Ostružník směr Polomský kopec.
Logistika pro ne místní - Auto nechte v Dobrušce u vlakového nádraží,přejděte na autobusové-spoj na Šerlich jede 7:47, stanoviště č.1.(o víkendu) a z Olešnice Vás autobus odveze ve 13:30 zpátky do Dobrušky k autu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Jirka Si., vloženo 23.1.2017 10:06

Chata Číhalka v sobotu kolem oběda otevřená, plná hostů, běžkařů, sjezdařů, dětí.. S jídlem spokojenost, na TV biatlon.
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 22.1.: Nevíte někdo jak to vypadá s chatou Číhalka.Byl jsem tam minulý týden v úterý,tento týden v pátek a zavřeno.Je to definitivní konec?)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Kamil, vloženo 22.1.2017 14:06

skate liusino údolí-jelenka-5cestí-anenský vrch-z5 na masaryčku-luisino údolí, nádhera, všude skvěle upraveno, moc díky...a mirkovi níže - tomu šlapačovi v okolí anenskému vrchu jsem vynadal, vrhl na mě vyděšený pohled a když jsem sjížděl zpět od rozhledny z vrcholu, vídím ho jak na stromy věší krmitko pro ptáky...od pohledu dobrák, je to těžký...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Kleki, vloženo 22.1.2017 9:14

Na Broumovsku jsou též parádní podmínky, včera jsme jeli z Broumova do Božanova podél Broumovských stěn, strojově upravená stopa na klasiku, rychlý sníh a minimum lidí. Díky starostovi do Martinkovic!!

> Broumovsko a Náchodsko

Info ze dne 21.1.
kriso, vloženo 22.1.2017 7:52

Velke diky rolbarum do Destne a Ricek. Trasy perfektne pripraveny jak na skate tak klasiku. Doporucuji "sjet" na mene obvykla mista, kde nepotkate skoro nikoho, nahore se bude dat jezdit jeste dlouho. Trasa Sedlonov - V. Destna - Orlicke Zahori - Nova Ves /dole malinko mekci a pomalejsi snih/ - Anensky vrch pres pristresek Nad Hadincem - Pod Jelenkou - Luisino udoli - pak jenom proslapnuto turistama pres Hradecek do Destne - serpentinama pod Sedlonovsky vrch - Sedlonov.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Peter, vloženo 22.1.2017 0:14

Velice nás teší,že dostávame kladné ohlasy co se týče úprav běžeckých stop trasy Čihalka po Knížecí k Sedloňovskýmu vrchu a části Ruského údolí.Velkou zásluhu má na tom náš rolbař p.Radek a Oú.Olešnice v Orl./h.Chtěl bych Vás ještě oboznámit stím,že další úprava trasy v měsíci Leden bude provedená až v pá.27.1. a út.31.1.Tímto bude fin.limit pro měsíc Leden vyčerpán.Od Února a počas celých prázdnín bychom chtěli upravovat každý Útery a Pátek až do vyčerpání fin.limitu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Zdeněk Vojtěch, vloženo 21.1.2017 20:30

Stopa od hraničního přechodu nad Čihalkou po Knížecí
cestě, na Polomské sedlo, na Šerlich a zpět okolo Ostružníku byla perfektně upravena. Nepamatuji takovou kvalitu a moc díky těm, kteří se o to zasloužili.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Mirek, vloženo 21.1.2017 19:38

Přejezd Šerlich - Lichkov: Ráno byla trať přemrzlá, ale zato bylo v okolí Velké Deštné nádherně slunečno. Bohužel sluníčko se vždy při inverzi podepíše na kvalitě tratí. Od Homole už byla mlha, sníh výborný a navíc čerstvě urolbováno, takže super. Na rovince pod Anenským vrchem nějaký pěšák nadělat do čerstvého manžestru cca 10-ti centimetrové díry. Aspoň, že nešel ve stopě. Od silnice vedoucí do Bartošovic je dál směrem k Zemské Bráně cesta vypluhovaná, ale dá se bez problémů jet. Bohužel od osady Čihák se žádná stopa neudržuje, tak jsem od řeky musel jít až do Českých Petrovic pěšky po silnici. Potom je od sjezdovky podél tvrze Adam upravená trať, ale byl tam dnes kupodivu dost mokrý sníh. K přechodu Petrovičky se dá bez problémů sjet po cestě a za přechodem podél hranice je už jen "turistická" stopa vedoucí až na vlakové nádraží v Lichkově.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 21.1.
Touš, vloženo 21.1.2017 17:20

Na Suchém vrchu a Bukovce naprosto parádní svezení. Snad jen to slunce tomu chybělo. :-D

> Okolí Suchého vrchu a Čenkovic

Info ze dne 19.1.
BCH, vloženo 19.1.2017 22:39

Šerlišský Mlýn - Kamenný vrch - Vrchmezí - polskou stranou na Bukačku - Masaryčka a zpět po české straně. Hodně zaváto jen kousek okolo Sedloňovského vrchu. Jinak to je dobré, jak na klasiku, tak na bruslení. Nově projeto rolbou po žluté značce od Ostružníku na Polomský kopec a Vrchmezí, také polská strana dnes čerstvě upravená.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 18.1.
MartinV, vloženo 19.1.2017 10:34

Šerlich - Velká Deštná - Pod Jelenkou - místy zaváté, v částech bez lesa se sotva drží stopa. Dál až do Orlického Záhoří super stopa, mírně zavátý manžestr. Orlické Záhoří - Bedřichovka - první 2km (k lesu) měkké, hodně zaváté, dál podle lesa až na Bedřichovku dobré jak na klasiku tak bruslení.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 18.1.
Míra Koštis, vloženo 18.1.2017 20:40

Dneska odpoledne z Čihalky nad Deštné a zpět, nahoře zaváto, ale jen kousek, na bruslení to určitě bylo a jelo to naprosto famózně, na bruslení to tam rozhodně bylo i když Knížecí je v lepším stavu.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 18.1.
carculka, vloženo 18.1.2017 16:49

Deštné(kostel)-Pod Sedlonovským vrchem-Polomské sedlo....Od kostela do lesa stopa zaváta,v lese stopa na klasiku,na bruslení to nebylo,čím více se člověk blížil na vršek,tím od šasu byla stopa zaváta a Sedlonovským vrchem hodně naváto,kopec za kopcem,není to už o jízdě,ale zdolávání.Jinak počasí na jedničku,nahoře pěkně mrzlo.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji